PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیدن picture message های نوکیا در گوشی سونی اریکسون(uiq)

beh418
23-11-2007, 09:07
یکی از مشکلات بزرگ سونی اریکسون اینه که picture msg های نوکیارو نشون نمیده اما من تونستم با یک روش ساده این مشکلو حل کنم درضمن بگم من این مطلبو از هیچ جا نخوندم وخودم بهش پی بردم ودارم برای اولین بار در این انجمن برای دوستان عزیز موبایلستانی قرار میدم
برای این کار شما نیاز به یک برنامه دارید که فکر کنم همتون اونو دارید برنامه x plor . بعد از اینکه عکس مسیج اومد شما وارد این برنامه بشید واز قسمت menu وارد قسمت tools وبعد از اون وارد messaging در اینجا شما عکس مسیج رو بصورت فایل operator logo می بینید این فایلو به یک جایی از مموریتون کپی یا منتقل کنید حالا برید به همون آدرس و نشانگر رو روی فایل ببرید حالا ابتدا menu سپس file وبعد hex viewer در این قسمت سه ستون مجزا وجود دارد که کار ما روی ستون سوم است یک نکته اینکه اگه همراه عکس نوشته ای باشه می تونید اونو در ستون سوم بخونید. در ستون سوم شما باید به دنبال اولین حرف H بگردید که اگه همراه عکس نوشته ای نباشه این حرف در سطر دوم قرار داره حالا menu را زده وسپس edit نشانگر درستون دوم است حالا دوباره menu و سپس edit chars حالا نشانگر در ستون سوم است آن را حرکت داده و روی نقطه ای که در سمت چپ حرف H قراردارد بگذارد و دکمه c را بگیرید تا هر چیز قبل آنهاست پاک شود یعنی در ردیف اول که با 000000 نشان داده می شود ستون سوم آن به این شکل باشد نقطه H سه تا نقطه(...H.) حالا back بزنید از شما درباره سیو کردن تغییرات می پرسد که باید yes بزنید حالا دوباره روی فایل رفته آن را با پسوند otb تغییرنام دهید حالا می تونید اونو ببینید.
حالا فقط اینکه چطور میشه این عکسو با sms فرستاد من با برنامه image converter عکسو تبدیل به bmp کردم اگه کامپیوتر باشه راحت اونو میشه بصورت 32*32 درآورد وفرستاد اما خواستم ببینم آیا برنامه ای هست که بشه تو گوشی اونو 32*32 کرد برنامه picture edit خود گوشی سایز کمتر از 51 قبول نمی کنه.

FARID
23-11-2007, 10:24
واقعا روش جالبی بود.
خیلی ممنون.

دوستانی که این روش به کارشون میاد حتما با تشکر از دوست عزیزمون قدردانی کنند.

Cyber_Tomcat
23-11-2007, 19:18
خیلی جالب بود. بعد از قرن ها تونستم مسیج های تصویریمو ببینم و کلی ذوق کردم! :yipi: :intello:

البته بعضی هاشون باز نشدند ولی برای بقیه خیلی عالی کار کرد.

مرسی beh418 عزیز!

:merci: :merci: :merci:

.:H2O:.
23-11-2007, 23:12
انشا ا... گوشیت برات همیشه چرخش بچرخه

hamed-r
25-11-2007, 12:49
سلام به دوستان
باتشکر از beh418 عزیز.من تمام مراحل رو انجام دادم ولی فایلotb رو نمیتونم ببینم نه با خود گوشی نه باx-plore نمیدونید علتش چیه؟
:merci:

FARID
25-11-2007, 14:49
سلام به دوستان
باتشکر از beh418 عزیز.من تمام مراحل رو انجام دادم ولی فایلotb رو نمیتونم ببینم نه با خود گوشی نه باx-plore نمیدونید علتش چیه؟
:merci:

تغییر نام به ota رو امتحان کنید.

beh418
25-11-2007, 18:38
در مورد دوستانی که با این روش موفق نشدن عکسها رو ببینن من روش کلی کار رو میگم همون اصلی که بهش پی بردم من می دونستم گوشی سونی اریکسون به طور معمول فایلهای ota رو اگر تبدیل به otb بکنی نشون میده پس مشخص بود که بعد از send شدن مسیج یکسری تغییرات توش ایجاد می شه که اونو برای سونی اریکسون نا خوانا می کنه پس باید این تغییرات خذف می شد وچی بهتر از دیدن فایل بصورت hex برای همین من فایل اصلی رو در نوکیا بصورت hex دیدم وبعد از send اونو که بصورت operator logo بود در سونی دیدم ومقایسه کردم وتغییرات رو حذف کردم چندتا عکسی که من امتحان کردم همگی تغییراتشون همونایی بود که توضیح دادم اما اگه شما عکسی دارید که با این تغییرات نشان داده نشد شاید تغییرات در جای دیگه ای باشه پس باید گوشی نوکیای فرستنده رو گیر بیارید ودو تا فایلو در ستون سوم مقایسه کنید البته می دونم حالا فرستنده رو میشه از کجا گیر آورد که تازه x plor هم رو گوشیش نصب باشه اما اگه کسی تونست می تونه جاهایی که تغییرات داده شده رو بصورت یک اصل کلی بفهمه واونو در اختیار دیگران هم قرار بده