PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بدون شرح !

sina_d900
21-03-2013, 01:43
چند سال قبل معدود شرکت هایی تلفن همراه تولید می کردند اصلا ابتدا موتورلا ابزاری بعنوان موبایل را به دنیا معرفی کردند دکتر مارتین کوپر در سال 1973 اولین وسیله باصطلاح موبایل را با وزنی تقریبا 1 کیلویی بصورت تجاری معرفی کرد.

اما اولین نبرد با عرضه گوشی هایی توسط sagem فرانسه و nokia فنلاند و حتی motorola آمریکا وارد بازارها شد ساژم هایی با نام صاایران در ایران با شباهتی عجیب به گوشت کوب ! و نوکیا هایی مثل 11xx فقط برای مکالمه به بازار آمدند چند سال بعد تب گوشی های هوشمند با سیستم عامل های symbian و ویندوزموبایل به بازار آمدند سیمبین با کمک نوکیا - سامسونگ - ال جی - سونی (+ سونی اریکسون) و ... عملا سیستم عاملی کند و پرایراد بود ولی در زمانی که سیستم عاملی نبود خودنمایی می کرد و نهایتا اگر کسی جزو اشخاص مهم و مایه دار بود یه I-Mate با سیستم عامل ویندوز موبایل می خرید . گوشی ها بزرگ بودند و البته در این مدت شاهد اضافه شدن یک دوربین ، اضافه شدن قابلیت پخش موسیقی و ویدئو باعث شده بود عملا ماکت کوچکی از یک وسیله همه فن حریف در دست هایمان باشد که البته نهایت استفاده ما همان صحبت کردن و sms زدن و در بهترین حالت استفاده از برنامه های واقعا کند در سیستم عامل دار ها بود صحبت در مورد اتفاقات آن دوران زیاد است ولی بگذریم ......

اما سال 2007 استیو جابز افسانه ای به کل گوشی های موبایل رو تغییر داد iPhone به بازار آمد نسل جدید موبایل ها هوشمند ، زیبا ، پر استفاده ، همه چی به همراه قابلیت مکالمه . قبلا گوشی ها برای مکالمه بودند و یه اضافاتی به آنها اضافه میشد ولی این استیو کاری کرد که موبایل ها همه کاری کنند و در کنارش بشه باهاش مکالمه کرد
فروش iPhone باعث شد کم کم شرکت های دیگر به فکر تغییر بیافتند مدتی نگذشت سیستم عامل open source ی بنام Android روانه بازارها شود . تا آن موقع سهام سیمبین در اختیار برندهایی از جمله نوکیا ، سامسونگ ، ال جی و سونی ... بود و با خوبی و خوشی می فروختند ولی iPhone وAndroid علاوه بر به خاک سیاه نشاندن سیمبین ، نوکیا را هم تا ورطه ورشکستگی بکشانند.
در زمانی که 2 سیستم عامل خودنمایی می کردند اما حالا Android و iOS و bada و Windows Phone و با کمی اقماض Rim به بازار آمدند حتی Meego و Maemo هم برای تست بازار آمدند که نهایتا به تشییع جنازه symbian بصورت کاملا رسمی توسط رقبا منجر شد .
گوشی ها روز بروز کاربردی تر ، شیک تر ، بزرگتر و پر امکانات تر تبدیل شدند. در این میان بزرگتر شدن گوشی ها بیشتر خودنمایی می کرد چرا اینکه زمانی گوشی ها بزرگ بودند و باصطلاح تو جیب جانمیشدند ولی بعد آنقدر کوچک شدن که اصلا تو جیب گم میشدن ((بگذریم که GLX مشکل رو با راحت توجیب جاشدن و راحت از جیب خارج شدن حل کرد)) ولی الان دوباره گوشی ها با روندی صعودی بزرگ میشن و حتی باعث شدن Apple ی که با بزرگ شدن مخالف بود تصمیم بگیرد 3.5 اینج رو 4 و در ادامه 4.5 اینچ برسونه و حتی شاهد اومدن پدیده ای بنام تبلت هم باشیم با سایز 10 اینچ جالب تر اینکه گوشی ها دارن به سمت بدون سیم کارت مهاجرت می کنن و با این روند باید شاهد باشیم اپراتورها حذف بشن و شرکت های تولید کننده با قراردادن یک نقطه باعث قابلیت مکالمه بشن.
اما الان در سال 2013 سیستم عامل های bada و Meego و Maemo هم با دنیای هوشمندان کوچک وداع کردند در عوضAndroid به نسخه 4.2 iOS به نسخه 6 و Windows Phone به نسخه 8 بروز بشن و Firefox os و Ubuntu و Tizen به دنیا بیان
و البته زمانی که نوکیا قدرت اول موبایل بود حالا سامسونگ و اپل بازار رو قبضه کرده باشن و البته hTC و سونی و حتی ال جی با فاصله نسبتا زیاد در تعقیبشان باشند درست دیدید نوکیا روز بروز از جمع قدرتمندا دورتر میشه.
یکی از نکات جالب این بود که همکاری سامسونگ - گوگل - اپل باعث سقوط روزبروزی نوکیا بشن اما اکنون سامسونگ و اپل قصد نابودی دیگری رو دارن حتی گوگل که بیشترین فروشش توسط سامسونگ بوده شدیدا خود رو در خطر می بینه .
اما این روند از جهاتی کاربران رو بسیار خوشحال می کنه اولا باعث پیشرفت روزبروز موبایل بشه دوما کاربر خیلی راحت میتونه گوشی مورد علاقه خود رو انتخاب کنه و کیفیت ، امکانات و قیمت هم روز بروز کاربرپسند تر شه اما اینکه وقتی گوشی x رو خریدی با این روند نخریده اون گوشی از مد افتاده که نمیتونه چندان جالب باشه .
هم اکنون Nokia , samsung ، hTC , LG , Apple , Motorola , Sony , HUAWEI , BlackBerry شرکت هایی هستند که دستی در بازار موبایل دارن البته شرکت های دیگری مثل Asus , Sharp و ... هم هستند ولی 8 شرکت اصلی همانهایی هستند که نام بردیم البته GLX رو اصلا فراموش نکنین چه بسا در آینده با فناوری نوینش همه رو از پیش رو برداره:bm:

اما در این مدت 20 و اندی سال چه بر سر امکانات اومد :
- نسل اول گوشی ها > فقط مکالمه
- نسل دوم و سوم ... > sms نهایتا wap به اونا اضافه شد والبته در نهایت آن پخش موزیک و داشتن دوربین
- نسل نوین : دوربین n مگا پیکسلی ، پردازنده n هسته ای ، پخش ویدئو با کیفیت 4K ، قابلیت نصب و اجرای بازی های n گیگابایتی ، حافظه n گیگابایتی و کارت حافظه ، رم در حد گیگ ، دارای پردازنده گرافیکی مجزا ، صفحه نمایش فوق پیشرفته .... در کنارش مکالمه و sms

واقعا با این پیشرفت میتوان انتظار داشت موبایل ها جای pc ها و نوت بوک ها را بگیرند مثلا در آینده دیگر cd و Dvd رو کسی نشناسن .

نظر شما چیست ؟در مورد سوالات زیر :
- نهایتا موبایل ها به کجا خواهد رسید آیا ممکن است دوباره موبایل ها کوچک شود ؟
- در چند سال آینده کدام کمپانی ها از بین خواهند رفت ؟
- وضعیت سیستم عامل ها (جنگ) به کجا خواهد انجامید ؟
- به نظر شما کدام کمپانی به سرنوشت نوکیا دجار میشوند ؟ samsung / Apple
- کدام سیستم عامل راه سیمبین را میرود ؟ Android / iOS
- نحوه استفاده از موبایل چگونه خواهد شد ؟
- کدام بخش از موبایل ها هیچ تغییری نداشته ؟

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/02/Nokia_wordmark.svg/200px-Nokia_wordmark.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Apple_logo_black.svg/150px-Apple_logo_black.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/24/Samsung_Logo.svg/200px-Samsung_Logo.svg.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d7/Android_robot.svg/100px-Android_robot.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/WindowsPhone8.svg/240px-WindowsPhone8.svg.pnghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a6/Apple_iOS.svg/95px-Apple_iOS.svg.png

منتظر پاسخ ها و نظرات شما هستیم ؟

masoud.ezati
21-03-2013, 02:31
مطلب جالبی بود
سینا من رو یاد k750 انداختی که هنوزم دارمش:4:خیلی هم دوسش دارم و باهاش کلی خاطره دارم:4:بعضی وقتها روشنش میکنم مثل شیر کار میکنه:4::lol:

والا هیچی قابل پیش بینی نیست!!!
معلوم نمیشه کدوم سیستم عامل میمونه و کدوم نابود میشه!!!
یا کدوم برند میمونه و کدوم برند نابود میشه!!!

S.H.A.H.R.O.K.H
21-03-2013, 02:33
ممنون از مقاله خوبت ...
استفاده از موبایل در سالهای آینده میتونه واقعا جالب و عجیب باشه...به طوری که با کمترین حجم بیشترین قدرت و حتی بزرگی صفحه نمایش رو بهتون بده...به صورتی که با کش آوردن و جابه جا کردن گوشیهای موبایل اندازه صفحه نمایش بزرگ بشه..
چیزی که واقعا میتونه جالب باشه سرعت پیشرفت این تکنولوژی ها با سرعت پیشرفتش تو کشور خودمونه که حتی تو 3g هم موندن دارن بوکسووات میکنن...

مهم برند نیست...یه هو دیدی اپل و سامسونگ نابود شدن یه شرکتهای جدیدی اومدن که حتی اسمشون رو هم نشنیدیم...مثل هواوی یا حتی glx :4: که این روزها با پنتنت جدیدش غوغا به پا کرده...
یادتونه در مورد سیمبین چی میگفتیم...مطمئن باشید اندروید و ios هم یه روزی نابود میشن...یه زمانی به انتها میرسیم و میفهمیم تو چار قطعه پلاستیک نمیشه زندگی رو جبران کرد...بیخودی خودمون رو مشغول کرده بودیم...میریم دوره عهد باستان دی:
خلاصه مغزتون رو زیاد مشغول نکنید...نهایت لذت تو تکنولوژی نیست...تو دنیای واقعی هستش..آدم یه سفری کوهی باغی طبیعتی چیزی میره که هیچ تکنولوژی حتی 100 سال دیگه نمیتونه جاش رو بگیره...

پس به قول استاد استاد چیفو :: اودبی پیر(کونگ فو پاندا) گذشته گذشته...آینده هم مشخص نیست...پس حال رو دریاب...

GHAEMYS
21-03-2013, 07:46
سلام سینا جان واقعا که گل گفتی
"ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻣﯿﺘﻮﺍﻥ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺍﺷﺖ
ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﻫﺎ ﺟﺎﯼ pc ﻫﺎ ﻭ ﻧﻮﺕ ﺑﻮﮎ ﻫﺎ ﺭﺍ
ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ ﻣﺜﻼ ﺩﺭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺩﯾﮕﺮ cd ﻭ Dvd ﺭﻭ
ﮐﺴﯽ ﻧﺸﻨﺎﺳﻦ"
من الان چند تا گوشی گذاشتم جلوم واقعا حیرت میکنی
تغییر گوشی ها در گذر زمان:
1100
k510
k750
p990i
k800i
wave II
galaxy note
.
.
.
واقعا اگه اولی رو با آخری مقایسه کنی فرقش مثل فرق ژیان با بوگاتی ویرونه!!!!!

ShnoIT
21-03-2013, 09:15
Ghaemys چه باحال گفتی ژیان با بوگاتی ویرون :دی

ولی واقعا دیگه آدم مونده که چیا مونده که هنوز تو فکرشن که بهش اضافه کنن :دی

Hamed.godfather
21-03-2013, 09:52
واقعا اگه اولی رو با آخری مقایسه کنی فرقش مثل فرق ژیان با بوگاتی ویرونه!!!!![/QUOTE]

خوب همیشه همینطوری بوده نه فقط تو موبایل همه چیز تو طول زمان کامل و کامل تر میشه
مثل تلویزیون های بزرگ قدیمی و smart tv های نازک امروز:ar:
ما باید حال کنیم که تو زمانی زندگی میکنیم که علم اینقدر جلو رفته البته بچه های ما هم وقتی قطعا حال میکنن که مجبور نبودن با آتاری دستی و... شروع کنن ولی سخت در اشتباها:bv:

raminhp
21-03-2013, 10:21
یاد گوشی قدیمیم بخیر
نوکیا 3220
تو زمان خودش یلی بود
4 تا چراغ داشت دورش کف همه رو میبرید!

خوب پیشرفت که خوبه
من که خیلی خوشحالم دارم این پیشرفت ها رو میبینم
(:

JABER
21-03-2013, 10:59
سینا جان عالی بود
ولی 2 ایراد:
1)چرا جزو 7شرکت که نام بردی اسم نوکیا نیست!؟!؟
درسته اول نیست-ولی هنوز برای خودش غولیه

2)درسته اپل باعث تحول زیاد شد ولی همه اش را که اپل نباید یدک بکشه
همزمان با آیفون 5800 معرفی شد-که بلوتوث هم داشت-و اپل محدودیت شدید بود اون زمان
یا ان95 قبلش و...

قدرت همیشه در حال چرخشه
همینطور که در آینده قدرت از امریکا گرفته میشه:4:
این شرکتها هم عوض میشوند با تکنولوژی های جدید

sina_d900
21-03-2013, 11:07
سینا جان عالی بود
ولی 2 ایراد:
1)چرا جزو 7شرکت که نام بردی اسم نوکیا نیست!؟!؟
درسته اول نیست-ولی هنوز برای خودش غولیه

2)درسته اپل باعث تحول زیاد شد ولی همه اش را که اپل نباید یدک بکشه
همزمان با آیفون 5800 معرفی شد-که بلوتوث هم داشت-و اپل محدودیت شدید بود اون زمان
یا ان95 قبلش و...

قدرت همیشه در حال چرخشه
همینطور که در آینده قدرت از امریکا گرفته میشه:4:
این شرکتها هم عوض میشوند با تکنولوژی های جدید

درسته جابر جان نوکیا اون قسمت از قلم افتاده بود که ویرایش شد ((متشکرم))
تحولی که اپل ایجاد کرد فراتر از چیزیه که بشه گفت درسته 5800 معرفی شد ولی ضخامت 15.5 و کندی شدید سیستم عامل عدم طراحی متفاوت و ... ایراداتی بود که ازون رنج می برد ضمن اینکه قبل از این هم بلوتوث وجود داشت پس فناوری جدیدی نبود که بشه گفت اما آیفون اولا گوشی ها رو باریک تر شکیل تر متفاوت تر و صد البته دور کردن هنگ و کندی از سیستم عامل مزایایی بود که عرضه کرد و باعث شد همه شرکت ها به فکر تغییر ساختار گوشی های خود بیافتند یعنی در یک کلام کاربرا حق انتخاب بهتری پیدا کردن چیزی که قبل از اون وجود نداشت و یا باید نوکیا می گرفتیم با سیمبین یا گوشی های بدون سیستم عامل دیگر برند ها
درسته این تحول رو فقط نباید بنام اپل نوشت ولی اپل حق پدری داره و اگه اپل نبود معلوم نبود آیا اندرویدی میومد galaxy ها میومدن یا حتی همین نوکیا گوشی 41 مگاپیکسلی میزد ؟؟

FCBMehdi
21-03-2013, 12:05
تمام مطلب عالی بود وبی نقص... فقط اون نقطش تو ذوقم زد که نوکیا رو مرده پنداشتین!... نوکیا هنوز هم دومین برند پرفروشه و من همینجا بهتون قول میدم سال بعد همین موقع نسخه ی بقیه ی برند ها رومثل سابق بپیچونه!... این - اینم # :4: ... شما حالا ببین این لومیا1000 چه غولی خواهد بود!

LiBeRaL
21-03-2013, 12:07
به نظرم یه مدت که بگذره سیستم عامل اپل ... نابود که نـــــــــــه ولی طرفدارش میاد پائین

اندروید و ابونتو هم میشن یه رابط سطح متوسط

ویندوزفون هم میشه رابط پیشرفته و رده بالا

payamss
21-03-2013, 12:25
به نظرم یه مدت که بگذره سیستم عامل اپل ... نابود که نـــــــــــه ولی طرفدارش میاد پائین

اندروید و ابونتو هم میشن یه رابط سطح متوسط

ویندوزفون هم میشه رابط پیشرفته و رده بالا

شما چطور به اوبونتو میگید سطح متوسط؟ اگر این تبلت مدش بیاد رسما همرو نابود میکنه شما روی یک تبلت ات یا نت بوکت اوبونتو میریزی هم از پی سی مد استفاده میکنیدهم گوشی هم اگر نت بوک تاچ داشته باشی تبلت مد درسته وین۸ بد نیست ولی واسه ما که سیستم عاملو همه کاریش میخوایم بکنیم دست و بال ادمو می بنده اگر ویندوز یکم اجازه باز تر شدن میداد قطعا بهترین بود اونا قابلیت اطمینان رو به متن باز بودن ترجیح دادن در مورد سیستم عامل اپل علت کارایی سیستم عامل اپل و داشتن طرفدارهاش چیزیه که حالا حالا ها اندروید بهش نمیرسه یعنی ساخت نرم افزار وسخت افزار و بهترین سازگاری این دو شما یک بازی ای پد رو با گرافیک به مراتب پایین تر از اندروییدش میارید بالا درسته سخت افزاره اپل به نظر از اندرویید ها کمتر هست ولی به خاطر همین سازگاریدخوب عالی و روان کار میکند وقتی گوگل با ساخت ی چیپست سی پی یو گرافیک و یا حتی دیوایس بیاد جلو اندرویید اون موقع ای اوس را شکست داده به نظر من این دوتا فعلا تو فکر فروش اند و مشتری خودشون را هم دارند برای منی که اندروید باز بودم و اپل دار هم هستم به نظرم اپل دست ادم رو می بنده ازون طرف اندرویید قابلیت اطمینان پایینی داره زیاد کرش میده فکرمیکنم اوبونتو تبلت بیاد یک تحولی ایجاد کنه یا این سورفیس پرو که رسما غول سخت افزار میشه برا تبلت ها

Nice Devil
21-03-2013, 12:37
مطلب جالبی بود. بنظرم در آینده اپل از سامسونگ پیشی میگیره
ios سرجاش میمونه اما آندروید حذف میشه و سیستم عاملی معرفی میشه که تطابق بیشتری با اسمارت فون داشته باشه و ویندوز فون راه سیمبین رو ادامه میده!
با تشکر.

meysam944
21-03-2013, 15:17
اندروید هیچ وقت خستتون نمیکنه.

LiBeRaL
21-03-2013, 18:13

فورس کلوزش خیلی وقته خیلیا رو خسته کرده ... :bl:

mushroomhead
21-03-2013, 21:50
تیتر اصلا جالب نبود . بدون شرح رو وقتی میگن عکسی باشه یا چیزی که با یک نگاه مطلب رو بشه گرفت.

گرچه زیرکانه با این تیتر باعث شدین که اعضا , تاپیک رو خارج از کلیشه های دیگه ( مثلا مطالب سایت های تکنولوژی فارسی - مقاله های ترجمه شده - و یا مقاله های ضمیمه تکنولوژی روزنامه های کثیرالانتشار داخلی ! ) ببینن و کلیک کنن و به امید پایانی افشاگرانه ! کل مطلب رو بخونن .

ولی در نهایت چیزی نداشت . یه سری مطلب بود که تو ذهن نویسنده شلوغ میکرد و جمع بندی کردین و همه یه جا خالی شد ...

کلا وقتم تلف شد :d
شوخی میکنم . ناراحت نشی . خواستم یه نقد رک و بدون رودروایستی رو مطلبت بنویسم.

sina_d900
21-03-2013, 22:01
تیتر اصلا جالب نبود . بدون شرح رو وقتی میگن عکسی باشه یا چیزی که با یک نگاه مطلب رو بشه گرفت.

گرچه زیرکانه با این تیتر باعث شدین که اعضا , تاپیک رو خارج از کلیشه های دیگه ( مثلا مطالب سایت های تکنولوژی فارسی - مقاله های ترجمه شده - و یا مقاله های ضمیمه تکنولوژی روزنامه های کثیرالانتشار داخلی ! ) ببینن و کلیک کنن و به امید پایانی افشاگرانه ! کل مطلب رو بخونن .

ولی در نهایت چیزی نداشت . یه سری مطلب بود که تو ذهن نویسنده شلوغ میکرد و جمع بندی کردین و همه یه جا خالی شد ...

کلا وقتم تلف شد :d
شوخی میکنم . ناراحت نشی . خواستم یه نقد رک و بدون رودروایستی رو مطلبت بنویسم.

بهزاد جون هر چی فک کردم نتونستم عنوانی بهتر از این پیدا کنم و کلا موردم در مورد ادامه این تکنولوژی و آینده اون بود

amirreza_r143
14-04-2013, 10:59
سینا جان بابت این مطلب بسیار زیبا ممنون
ولی چند مورد هست که خواستم بگم نظر شخصیم در مورد نوکیا اینه که با ویندوزفون اگر نگیم به جاهای خوب حداقلش اینه به جایگاه سابق برنمیگیرده (کافیه کمی صبر کنید و ببینید) یادمه موقعی که نوکیا گفت تا سال 2016 سیمبین مرخص میشه همه طرفداران سیمبین میگفتن این سیستم عامل نخواهد مرد و باور نداشتند همانطور که الان به افول قدرت نوکیا باور ندارند درسته که نوکیا هنوز هم در صنعت گوشی سازی دومه ولی خط مقدم و سود بیشتر در اختیار اسمارت فون هاست که هر ساله تعداد بیشتری از گوشی های ساده به پیشرفته کوچ میکنند و در این صنعت نوکیا خیلی عقب افتاده (فکر میکنم در اسمارت فون ها 4 یا 5 باشه) اگر نوکیا میخواد به بازی برگرده باید تغییر اساسی در استراتژی هاش داشته باشه (به شخصه هر چی نوکیا میکشه رو زیر سر الوپ میبینم)

MOSIFA
14-04-2013, 11:41
اندروید به واسطه ی اپن سورس بودنش همیشه هست، اینو مطمئن باشید، چون به شدت انعطاف پذیره، سیمبین مرد، ولی هیچ وقت اپن سورس نبود، انعطاف اندروید رو نداشت. در ثانی این گوگل خیلی زرنگ تر از این حرفاست، سیستم عاملی که توی 2 ، 3 سال با وجود ios به اینجا برسه و اینقدر همگانی بشه هیچ وقت به این زودیا افول نمی کنه. مگر اینکه خوده گوگل سیستم عامل جدیدی رو معرفی کنه.

---------

تشکر سینا جان بابت مقاله بسیار خوب و خواندنی.. در ضمن یک تشکر ویژه هم بابت انتخاب رنگ و بولد کردن نوشته، چون اصلا چشم خسته نشد.

farary11
14-04-2013, 14:28

میثم عزیز درسته خستمون نمیکنه اما پیرمون که میکنه!!!آدم خسته میشه هی رام عوض میکنه.

fararm
14-04-2013, 14:52
پیش بینی آینده کاری سخت و برای تکنولوژی کاری بسیار سخت تر است ...

من به شخصه فکر میکنم اندروید پیش از آنکه به یک حالت پایدار برسه، ناگهان بسیار گسترش پیدا کرد و این مسئله می تواند نقطه کشنده ای برایش باشد ... (اشکالات متعدد نرم افزاری علیرغم رشد سخت افزاری فوق العاده ابزارها)

سامسونگ بنظر میرسد کم کم به دنبال آن باشد که سری کهکشانی ها را بدون گوگل و اندروید به بازار ارائه نماید و دیگر بیش از این وامدار گوگل نباشد (سیستم عامل تایزن)
اما این اتفاق به سود یا ضرر که باشد، معلوم نیست ...

بازار به اپل نیاز دارد، بسیاری از اوقات تکنولوژی دیگران پاسخی به نوآوری های اپل بوده است، هنوز هم سیستم هایشان پایدارند ...

سیستم عامل ویندوز هم هنوز مورد اقبال قرار نگرفته است و اگر به همین شکل ادامه یابد، شاید بتوان آن را شکست خورده دانست ... گوشی ها و تبلت های عمدتاً گران تر و تنوع بسیار کمتر اپلیکشن.

همچنین بی شک این همه رشد سخت افزاری گوشی ها، تا زمانی می تواند بهانه ای برای جذب مشتری باشد زیرا زود خواهد فهمید که این همه وقعا بکارش نخواهد آمد ... هیچ وقت یک گوشی نباید جای یک کامپیوتر شخصی را بگیرد هر کدام محیط کاربری خاص خودشان را نیاز دارند ...

در نهایت، نگاهی به گذشته نشان می دهد که بازار برای هیچ کسی ابدی نیست شرکت های بزرک دیروز امروز حضور هم ندارند

AMINEDGE
14-04-2013, 20:24
فکر میکنم سامسونگ زیاد پابرجا نمیمونه چون چیز خیلی جدیدی نداره و همون اندرویده جنس و بافتش رو هم که دیگه همه میدونن
به نظرم اپل اگه همینجوری با این استایل و تم باشه دوومی نداره و منقرض میشه
فکر کنم اندروید با این پیشرفتهایی که توی آپدیت های جدیدش شاهدیم سرنوشت خوبی داشته باشه اگه اینطور ادامه بده و صد البته اشکالاتش حل شن
به نظر من موبایل ها از اینی که هستن نباید کوچکتر شن بلکه بزرگتر میشن چرا که استاندارد صفحه گوشی های هوشمند همین 4 یا 4.5 اینچه چرا که کاربر دیگه نمیتونه باهاش کارکنه مگر اینکه تکنولوژی به جایی برسه که یه تکه پارچه رو رو مچ ببندیم مثلا و اراده میکنیم مثل پرژکتور بصورت نور یه صفحه بیاد بالا و باهاش کار کنیم چیزی همانند iPHONE 5 خیالی برخی برادران قبل از معرفی شدنش!!!
اینی که چه کمپانی از بین میره بستگی داره به خودشون که چه کاری برا آیندشون انجام بدن(نمیشه گفت کدومشون منقرض میشن چون یه دفه دیدین من گفتم بلک بری بعد اونم از روی لج اینکه من همچین حرفی زدم اومد یه گوشی زد و زایم کرد!!!!!:4:)
ولی با این حساب نوکیا با این وضعیتی که داره اگه بخواد ادامه بده قطعا نمیتونه.(حالا هر چی هم بگه "ما برمیگردیم!" فایدش چیه؟!!!!!)
بخشی از موبایل که تغییری نمیکنه فقط میتوننم بگم اسمشه که اونم یواش یواش داره عوض میشه الان که فعلا از Phone به Smart Phone تغییر کرده تا بعد ببینیم چی میشه!!!:4:
یه نکته انحرافی هم بگم که چون جی ال ایکس تکنولوژی فوق پیشرفته راحت تو جیب جا شدنو به اپل داده میشه گفت که اپل حالا حالا ها میتونه با استفاده ازین تکنولوژی کلی فروش داشته باشه همچنین در طرفه مقابل جی ال ایکسم که سهام اپل رو خریده از ژیان به بوگاتی ویرون تبدیل میشه!!!!:4:

P.E.Y.M.A.N
15-04-2013, 08:45
دقیقا به همون سرعتی که سامسونگ اوج گرفته، با کوچکترین لغزش برمیگرده سر جای اولش!!

E.H.S.A.N
16-04-2013, 07:30
سیــــــنا جان عالی بود مرسی آقا . در پاسخ به سوالات والا نمیتونم چیزی بگم و فقط با این شکلک بدون شرح خودت موضوع رو بگیر ====> :ce:

:4: