PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقايسه چهار گوشي نوكيا ٨٠٨ و لوميا ٩٢٠ و ايفون ٥ و گالكسي اس ٣ توسط خودم

keram
18-05-2013, 16:48
راستش اين مقايسه رو توي تاپيك لوميا ٩٢٠ گذاشتم ولي چون تايپش رو داده بودم دختر كوچيكم واسه يادگيري كيبورد فارسي انجام بده اشتباهات زياد داشت و من با اجازه مديران مجددا اينجا درست كردم

با سلام خدمت دوستان .من الان ١٠ روزه كه گوشي لوميا ٩٢٠ دستمه و ميخواستم نتايج خودمو در مقايسه با سه گوشي ديگمون توي خونه يعني گالكسي اس ٣ و ايفون ٥ و نوكيا ٨٠٨ اينجا بيان كنم تا شايد براي دوستان مفيد واقع بشه .مهمترين توضيح اينه كه هيچ تعصبي روي برند خاصي ندارم و اينها همشون نظريه شخصيمه البته با مقايسه بسيار دقيق و با دقت .
١:كيفيت بدنه و ديزاين
از لحاظ ديزاين سليقه ها مختلف است و هر چهار تا قشنگي خودشونو دارند .شايد اين وسط ٨٠٨ كمي ناجور باشه بخاطر برامدگي لنزش ولي بقيه خوشگلي خودشونو دارند .لوميا با اينكه وحشتناك سنگينه ولي توي دست گرفتنش خيلي لذت بخشه .از لحاظ كيفيت شك نكنيد لوميا ٩٢٠ مقام اول رو داره و ايفون ٥ از همه نازك نارنجي تره.
٢:دوربين و فيلمبرداري
در اين رابطه مقايسه هاي زيادي توي نت هست ولي به نظرم اكثر اونها تبيليغي هستش .راستش هر چهار گوشي عكساي خوبي ميگيرن ولي اين وسط ٨٠٨ حرف اول رو بي چون و چرا ميزنه مخصوصا در شب بخاطر داشتن فلش زنون .مقام دوم مال لوميا ٩٢٠ هستش البته با اختلاف بسيار كم با اس ٣ و ايفون در اين جمع مقام چهارم رو داره
از لحاظ فيلمبرداري نيز باز ٨٠٨ رتبه اول رو داره و لوميا دوم و ايفون سوم و اس ٣ چهارم .من همه اين مقايسه ها رو روي السيدي سوني انجام دادم .فيلمبرداريهاي ايفون و اس ٣ نويز داره ولي جفت نوكيا ها به هيچ وجه نويز ندارن .اختلاف فيلمبرداريها توي روز چندان به چشم نمياد
٣-كيفيت السيدي :
در اين رابطه ٨٠٨ با اينكه خيلي بهتر از ان ٨ شده ولي اصلا قابل رقابت با اين ٣ تا نيست .بحثها سر كيفيت السيدي متفاوت است اگر ملاك واقعي بودن تصاوير باشد مقام اول ايفون و دوم لوميا و سوم اس ٣ ميباشد ولي اگر ملاك درخشندگي و گول زنك باشه مقام اول اس ٣ و دوم لوميا و سوم ايفون ٥ هستش .در كل لوميا السيديش خيلي قشنگه چون هم رنگهارو طبيعي نشون ميده و هم وضوح بالايي داره
٤-باطري :
در اين رابطه بايد بگم كه بهتره لوميا كوله پشتيشو ببنده و بره چون افتضاحه و با كاركرد معمولي يك روز ماكسيمم دوامشه .در اين بين ايفون ٥ و ٨٠٨ بهترين هستن و اس ٣ كمي فراز و نشيب داره ولي لوميا فاجعه.
٥-سرعت عمل گوشي و رووني كار با گوشي :
به نظر من اين گزينه زياد ربطي به گوشي نداره بلكه سيستم عامل حرف اول رو ميزنه و ايفون ٥ به نظرم رونترينه و لوميا نيز خيلي رون و چيزي شبيه به ايفون كار ميكنه ولي اس ٣ باز داره چوب بي نظمي اندرويد رو ميخوره .٨٠٨ هم با اينكه پر سرعترين سيمبين هستش ولي مجبوره در رتبه چهارم قرار بگيره .خودم به شخصه از سرعت ٨٠٨ به نسبت سيمبين بودن راضيم
٦-راحتي نصب نرم افزار و بازي و راحتي كار
در اينجا اندرويد و در نتيجه اس ٣ حرف اول رو ميزنه چون هر مپتدي ميتونه روي اين گوشي نرم افزار و بازي بريزه و از تنوع خوبي هم برخورداره .از لحاظ راحتي سيمبين در رتبه دوم قرار داره ولي متاسفانه تنوع برنامه ها و بازيهاش خيلي زياد نيست .ايفون ٥با اينكه دنياي نرم افزار و بازيه ولي مشكلات نصبي خودشو داره و در گير شدن با مسايل جليبرك و ايتونز و ... واسه خيلي ها اذيت كننده هستش .لوميا نيز وضعيتش بهتر از ايفون نيست چون با اينكه روز به روز داره تنوع نرم افزار و بازيهاش بالا ميره از طرفي فروشگاه رفتنش سخته و اكثر برنامه ها و بازيهاي خوبش پوليه و بايد مثل من خريداري كنيد .در كل كار كردن با لوميا واسه من دقيقا همون احساسي رو ميده كه با ايفون كار ميكنم .سخت ،روان و لذت بخش
٧-لوازم جانبي :
در اين رابطه راجع به جفت نوكيا ها اصلا نميخوام حرف بزنم .كل شش طبقه علاالدين رو زير و رو كردم يه كيف اورجينال واسشون پيدا نكردم در عوض بريد بقالي سر كوچه واسه ايفون همه چي داره .اس ٣ هم در اين بين خوب ساپورت شده
٨-اسپيكر گوشي :
خداييش فكر نميكردم لوميا اينقدر صداي بلند و شفافي داشته باشه .دو تا اسپيكر داره و ادم از خروجي صداش لذت ميبره .اس ٣ و ٨٠٨ هم صداي بلند و قابل قبولي دارند ولي ايفون ٥ به مراتب صداي كمتر و خروجي صداي با نوسان داره كه اكثرا اين مشكل ايفون رو نميدونن .كافيه ٥دقيقه با اسپيكر ايفون اهنگ گوش بدي بعد از يك مدت ميبينيد كه صدا نوسان پيدا كرده و داره بالا و پايين ميشه
٩-صداي هندفري
در اين رابطه اصلا شوخيش هم با ايفون ٥ قشنگ نيست چون با اختلاف زياد در رتبه اوله .لوميا دوم و ٨٠٨ سوم و اس ٣ چهارم
١٠-اجرا كردن نرم افزار و بازيهاي سنگين
در اين زمينه هم ايفون ٥ داره يكه تازي ميكنه .به نظرم سيستم عامل ويندووز ٨ لوميا هم داره بهتر از اندرويد عمل ميكنه و جايگاه سوم مال اس ٣ هستش .سيمبين كه ديگه هيچ بايد هلش بدين
نميدونم ديگه چي مونده فقط اميدوارم واسه دوستان مفيد واقع بشه و اگر سوالي داشتن بنده در خدمتم
نكته:ديروز متوجه شدم كه سيستم لوميا ٩٢٠ روي 3g هستش و با تغيير دادن اون به 2g كلي از ميزان مصرف باطريش حداقل در زمان مكالمه اومد پايين ولي همچنان مصرف بالايي داره .اخه لامسب استند بايش هم مصرف زياد داره .شايان ذكر است كه سيم كارت بنده ٩١٢ ميباشد.

JABER
19-05-2013, 20:02
ممنون بابت مقایسه
به نظرم کامل و جامع بود!
تمام موارد مورد نیاز را ذکر کرده بودید!

در مورد باتری 1کار دیگه بکن:
گوشیهای های اند نوکیا معمولا سرچ وایرلسش روشنه و بخاطر همین سرچ خیلی مصرف باتری داره
و با خاموش کردنش مصرف باتری عالی میشه
البته نمیدونم ویندوز فون ها هم اینطوری هستند یا نه!

makiani
19-05-2013, 21:59
ممنون دوست عزیز
انشاله خدا بخواد منم لومیا بگیرم

keram
19-05-2013, 22:02
ممنون بابت مقایسه
به نظرم کامل و جامع بود!
تمام موارد مورد نیاز را ذکر کرده بودید!

در مورد باتری 1کار دیگه بکن:
گوشیهای های اند نوکیا معمولا سرچ وایرلسش روشنه و بخاطر همین سرچ خیلی مصرف باتری داره
و با خاموش کردنش مصرف باتری عالی میشه
البته نمیدونم ویندوز فون ها هم اینطوری هستند یا نه!

ممنونم از راهنماييتون ولي من در حالت وايرلش خاموش بررسي كردم

toooop_112
22-05-2013, 14:01
با تشکر از مقایسه خوبتون.
من قصد دارم گوشی بخرم اما بین نوکیا لومیا 920 و سامسونگ نوت 2 موندم. به نظر شما کدوم بهتره ؟(ممنون)

meysam944
22-05-2013, 16:37
با تشکر از مقایسه خوبتون.
من قصد دارم گوشی بخرم اما بین نوکیا لومیا 920 و سامسونگ نوت 2 موندم. به نظر شما کدوم بهتره ؟(ممنون)

گلکسی نوت 2 با داشتن صفحه بزرگ و اینکه 4 هسته ایی هستش برای بازی و وبگردی مناسبه.البته منکر زیبایی و سیستم عامل جدید و زیبای لومیا 920 هم نیمتوان شد.

پیشنهاد میکنم به بخش مشاوره مراجعه کنید.