PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بخش پرسش و پاسخ XPERIA SP

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

s.star
07-11-2013, 13:07
برای نصب درایورهای sp در برنامه فلش تولز ، تیک کدوم گزینه ها رو بزنم تا درایورهای این گوشی نصب بشن؟

918694

NIHILmS
07-11-2013, 16:00
[QUOTE=se_r2006;3961419]

نمایندگی رسمی گوشی های سونی در ایران آرمان همراه آرین هست.اگه گوشیتون گارانتی باشه که رایگان تعمیر میکنن وگرنه یه هزینه ای میگیرن احتمالا!
http://www.aryanmena.com
لیست نمایندگی ها(البته فکرکنم لیستش کامل نیست)
http://www.aryanmena.com/fa/content/cat192/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4/

البته با شرایط فوق عالی و فوق منصفانه و اینترنشنال این گارانتی بعید میدونم هر اتفاقی افتاده باشه رایگان حساب کنن :38:شرایطش رو داشته باشید که کشته منو!! :

باز کردن گوشی به هر دلیل حتی تعویض قاب،تعمیرات توسط افراد غیر مجاز،عدم تطبیق شماره سریال با برد و کارت گارانتی باعث ابطال گارانتی می شود.
هرگونه ضرب خوردگی،اثرات رطوبت هوای شرجی :022: و مایعات و استفاده نا صحیح از محصولات و نوسانات برقی :39:دستگاه را کاملا از شرایط گارانتی خارج می کند.
نصب هرگونه نرم افزار و فایل صوتی و تصویری :13:نا منطبق با استاندارد گوشی و استفاده از لوازم جانبی غیر اصلی نیز باعث ابطال گارانتی می گردد.

:022::022::022:

به زبان ساده، شما حق ندارید جای مرطوبی مثل شمال زندگی کنید!! (شانس اوردیم تو کره و تایلند و مالزی نبودیم!!)، حق ندارید برنامه و بازی نصب کنید یا آهنگ تو گوشیتون بریزید (البته میتونید اما هر اتفاقی بیفته که تقصیر شما هم نباشه، تا ببینن دوتا برنامه نصبه سریع میندازن گردن شما) حق ندارید دوتا لوازم جانبی استفاده کنید مثلا اگه یه فلش مموری به کابل OTG گوشی وصل کنید و اتفاقی بیفته میگن تقلبی بوده پس گارانتی باطله!!
دو عبارت "نوسان برق" و "استفاده ناصحیح" هم دقیقا راه رو برای زیرابی رفتن گارانتی باز کرده که اگه هرجا جلوی مشتری کم آورد بگه نوسان برق زده یا استفاده ناصحیح کردی!! حالا نیومده بگه دقیقا ناصحیح یعنی چه کارایی مثلا؟!! مریض خر خورده !!

JIMA
07-11-2013, 16:46
برای نصب درایورهای sp در برنامه فلش تولز ، تیک کدوم گزینه ها رو بزنم تا درایورهای این گوشی نصب بشن؟

دو تیک آخر رو بزنید و آخرین ورژن برنامه pc companion رو هم نصب کنید
از برنامه AdbDriverInstaller (http://d-h.st/Quq) هم میتونید استفاده کنید

alze2010
07-11-2013, 17:25
سلام دوستان. میشه بگید به غیر از اون دو تا تگ NFC، اون دوتا برچسب که همراهشون توی بسته هستند چی هستن؟

سزخقحهشد72
07-11-2013, 18:22
برنامه هایی که از play store دانلود می کنم کجا ذخیره میشه؟

JIMA
07-11-2013, 18:49
برنامه هایی که از play store دانلود می کنم کجا ذخیره میشه؟

data/app
باید روت باشه

sent from nypon

sadeqxp
07-11-2013, 19:41
سلام مخاطبینم با اکانت یاهو فیس بوکم همگام سازی شده هیج جوره پاک نمیشند!چیکار کنم؟

از این مسیر
settings/accounts/yahoo or Fai30book/
در هردو اکانت تیک contacts رو بردارید .
و.
از تنظیمات contacts
قسمت contacts /display
گزینه only show contacts with phone را انتخاب کنید .

s.star
07-11-2013, 23:31
سلام دوستان. میشه بگید به غیر از اون دو تا تگ NFC، اون دوتا برچسب که همراهشون توی بسته هستند چی هستن؟

اینا داخل جعبه گوشی بود؟ برای من اینها نبود تو جعبه!!

Engine3R
07-11-2013, 23:41
نه دوست من باید جداگانه بخری ...!
توی جعبه جز گوشی و شارژر و هندزفری و چندتا دفترچه چیز دیگهی نیست(البته در ایران)

s.star
08-11-2013, 00:30
من وقتی stamina رو فعال میکنم چراغ های پایین غیر فعال میشن
وقتی اس ام اس میاد یا میس کال میشه دگه چشمک نمیزنن
راهی برای فعال کردنشون هست؟

h5432
08-11-2013, 00:40
محتویات جعبه گوشی من اینا بودن:
شارژر
دفترچه ها
برچسبnfc
یک مموری کارت 8گیگ کلاس 6 ک روی گوشی بود!
یک برچست عالیه زد خش برای اسکرین !
هندزفری
یک عدد گوشی !

mohammad_karaj
08-11-2013, 02:42
‌رام رو عوض کنیم چه تغییراتی تو گوشی حاصل میشه؟الان کیت کت رو این گوشی پیاده میشه؟تو گوشی میشه شماره‌های روی سیم رو پاک کرد یا شماره‌ای رو سیم کپی کرد آیا؟

alze2010
08-11-2013, 04:59

توی جعبه ی اکسپریا سولا بودن داداش.

mahdi 95
08-11-2013, 09:22
سلام این رام http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2367610 کدوم رام تو انجمنه و اگه نیست طریقه نصب و نکاتی که در هنگام نصب باید توجه کرد چی هست؟

behrad wave
08-11-2013, 09:38
من این گوشی رو تازه خریدم ....
یه آپدیت 69 مگی اومده...آپدیت کنم؟!
تاثیری تو مصرف باتری داره؟؟
اصلا چی هست؟

Engine3R
08-11-2013, 10:04
سلام این رام http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2367610 کدوم رام تو انجمنه و اگه نیست طریقه نصب و نکاتی که در هنگام نصب باید توجه کرد چی هست؟
سلام...!
این تاپیک رام که در بخش موجود و اخرین اپدیتش پست8# و اموزش نصب پست 1#:

[JB]کاستوم رام Trinity Vengeance RaptorXL™2.7 Stable and Liquid |تاریخ آپدیت 2013/07/25 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=292642)

Engine3R
08-11-2013, 10:09
من این گوشی رو تازه خریدم ....
یه آپدیت 69 مگی اومده...آپدیت کنم؟!
تاثیری تو مصرف باتری داره؟؟
اصلا چی هست؟
میتونین اپدیت کنین . به جدیدترین نسخه رسمی اپدیت میشه ولی یه سری مزایا مثل شیشه ای شدن کلیدهای پایین و بهبود رم و دوربین و ... و یه سری معایب مثل کمی مصرف بیشتر باتری و مشکل شارژ افلاین و روشن نشدن چراغ ال ای دی زمانی که stamina mod فعاله و ... (البته بیشتر معایبش براحتی رفع میشه که اموزششون توی بخش موجوده)

Engine3R
08-11-2013, 10:16
‌رام رو عوض کنیم چه تغییراتی تو گوشی حاصل میشه؟الان کیت کت رو این گوشی پیاده میشه؟تو گوشی میشه شماره‌های روی سیم رو پاک کرد یا شماره‌ای رو سیم کپی کرد آیا؟
رام فعلی گوشیتون پاک میشه و کاملا هر امکلاناتی که رامی که جدید انتخاب کردین و میخاین بجاش نصب کنین جایگزینش میشه ...!
اندروید 4.3 بزودی میاد و بعدشم قراره 4.4(کیت کت) بیاد ...!
نه فکر نمیکنم چون در هر صورت اگه مخاطبینتون روی سیم کارت باشن بازم برای دسترسی بهشون باید روی گوشی منتقل کنین ...!

Engine3R
08-11-2013, 11:39
توجه فرمایید:

سونی لیست آپدیت دستگاه های خود به اندروید 4.4 KitKat و 4.3 Jelly Bean را منتشر کرد (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=306302&p=3963414#post3963414)

منبع:اخبار خارجی موبایلستان(gsmarena)

amir8698
08-11-2013, 14:19
دوستان من چند تا سوال راجب sp دارم که ممنون میشم کمک کنین :
1- شدیدا با wifi این گوشی مشکل دارم ، طوریکه بعضی اوقات قطع میشه ، یا در جایی انتن وایفای در گوشی های دیگه پره ، گوشی وصل نمیشه و دور از دسترس میشناسه ، بعضی اوقاتم که وصل میشه فقط یه خطش پر میشه و واقعا رو اعصابه این موارد .
2 - تو وایبر یا نرم افزار های از این دست مثل skype موقع مکالمه صدا می پیچه و هر چی میگم بعد یک ثانیه تکرار میشه ، ولی تو نرم افزار line این مشکل وجود نداره ، چه جوری این مشکل حل میشه ؟
3 - در حال حاضر از بین رام های sp کدوم بهتر عمل کرده و آیا کلا فعلا استفاده از رام های موجود کار درستیه یا رام استوک گوشی از همشون بهتره؟
4 - تو نرم افزار هایی مثل سیمای همراه که کانال های مختلف رو اینترنتی پخش میکنه ، از کدوم پلیر استفاده کنم بهتره ؟ mxplayer یا ....

Engine3R
08-11-2013, 14:39
دوستان من چند تا سوال راجب sp دارم که ممنون میشم کمک کنین :
1- شدیدا با wifi این گوشی مشکل دارم ، طوریکه بعضی اوقات قطع میشه ، یا در جایی انتن وایفای در گوشی های دیگه پره ، گوشی وصل نمیشه و دور از دسترس میشناسه ، بعضی اوقاتم که وصل میشه فقط یه خطش پر میشه و واقعا رو اعصابه این موارد .
2 - تو وایبر یا نرم افزار های از این دست مثل skype موقع مکالمه صدا می پیچه و هر چی میگم بعد یک ثانیه تکرار میشه ، ولی تو نرم افزار line این مشکل وجود نداره ، چه جوری این مشکل حل میشه ؟
3 - در حال حاضر از بین رام های sp کدوم بهتر عمل کرده و آیا کلا فعلا استفاده از رام های موجود کار درستیه یا رام استوک گوشی از همشون بهتره؟
4 - تو نرم افزار هایی مثل سیمای همراه که کانال های مختلف رو اینترنتی پخش میکنه ، از کدوم پلیر استفاده کنم بهتره ؟ mxplayer یا ....

1. ... !
2. ... !
3. از رامهای کاستوم EXistenZ خیلی خوبه و مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه چون نیاز به بوتلودر باز نداره ...!(بیشتر مواقع با اپدیت رام این مشکل Wifi حل شده هرچند سونی این قضیه تکذیب نکرده و وعده داده در اپدیت بعدی کانلا برطرف کنه).
من خودم قبلا مشکل wifi داشتم ولی با اپدیت و نصب رام بالا خپب شده.
4. همون mxplayer از همه بهتره...!

s.star
08-11-2013, 15:44
من وقتی stamina رو فعال میکنم چراغ های پایین غیر فعال میشن
وقتی اس ام اس میاد یا میس کال میشه دگه چشمک نمیزنن
راهی برای فعال کردنشون هست؟

دوستتان یه پاسخی هم به این سوال بدید

PA.R.H.AM
08-11-2013, 15:57
سلام دوستان من بالاخره این گوشی رو خریدم . محشره . من چطور بوت لودر رو باز کنم ؟ میخوام به ریکاوری دسترسی داشته باشم؟

King Arc s
08-11-2013, 17:14
سلام دوستان من بالاخره این گوشی رو خریدم . محشره . من چطور بوت لودر رو باز کنم ؟ میخوام به ریکاوری دسترسی داشته باشم؟
سلام
مبارکتون باشه
اگه فقط می خواهید ریکاوری نصب کنید نیازی به باز کردن بوت لودر نیست.به این منظور به آموزش زیر مراجعه کنید:

[Recovery]نصب ریکاوری CWM بر Xperia SP با بوتلودر بسته (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290432)

در پناه حق...

.::SƏHƏND::.
08-11-2013, 18:18

تو رام‌های استوک این مشکل هست، البته تو آپدیت آخری خیلی بهتر شد ولی بازم به خوبی CM نیست. اگه نمی‌خواین CM نصب کنین تو XDA یه سری راه حل برای مشکل وای-فای پیشنهاد شده اونا امتحان کنین.

rambo_1386
08-11-2013, 19:03
بچه ها یه سوال خیلی واسم مهمه
من روزی چن بار گوشی به کامپیوتر وصل میکنم و گوشی با کامپیوتر شارژ میشه
اینجوری مطمئنم عمر باطریش کم میشه چجوری میشه این قابلیت غیر فعال کرد؟

JIMA
08-11-2013, 19:22

راهی برا غیر فعال کردنش وجود نداره

08-11-2013, 21:39

کلا این قابلیت از وقتی اضافه شد که باطری‌ها لینیوم-یون شدن و تعداد شارژ تاثیری روشون نداشت.

reza0421
08-11-2013, 22:36
بچه ها خبرو شنیدین ؟
سونی فعلا اس پی رو توی لیست 4.4 اعلام نکرد

Engine3R
08-11-2013, 22:48
بچه ها خبرو شنیدین ؟
سونی فعلا اس پی رو توی لیست 4.4 اعلام نکرد
بله دوست عزیز حتی در صفحه قبل تاپیک خبری موبایلستانش معرفی شده میتونین مشاهده کنین ...!

reza0421
08-11-2013, 23:30
بله دوست عزیز حتی در صفحه قبل تاپیک خبری موبایلستانش معرفی شده میتونین مشاهده کنین ...!

ندیدم ببخش.
یعنی براش نمیاد واقعا؟یا بعدها ریلیز میشه؟
یه سوالم دارم.از 1 گیگ اس پی .رم چقد ازاد داری؟
اطلاع داری توی گوشیای زیر چقد آزاد هست؟
اس4 مینی
زد ار؟

Engine3R
08-11-2013, 23:39
ندیدم ببخش.
یعنی براش نمیاد واقعا؟یا بعدها ریلیز میشه؟
یه سوالم دارم.از 1 گیگ اس پی .رم چقد ازاد داری؟
اطلاع داری توی گوشیای زیر چقد آزاد هست؟
اس4 مینی
زد ار؟
خواهش میکنم ...!
نه که نیاد ولی هنوز قطعی فطعی نشده...!
حدود 350 الی 450
s4 mini فکر کنم همین حدود 650الی 750 باشه و البته برای s4 mini lte و zr با وجود رم 2 گیگی دیگه اصلا مطرح نیست و مطمبنن بالای 1200 اینا میشه (البته از انجمن تخصصی خودشون پیگیر باشی موثق تره)...!

reza0421
09-11-2013, 00:01
خواهش میکنم ...!
نه که نیاد ولی هنوز قطعی فطعی نشده...!
حدود 350 الی 450
s4 mini فکر کنم همین حدود 650الی 750 باشه و البته برای s4 mini lte و zr با وجود رم 2 گیگی دیگه اصلا مطرح نیست و مطمبنن بالای 1200 اینا میشه (البته از انجمن تخصصی خودشون پیگیر باشی موثق تره)...!
مرسی دادا
اس4 مینی 2 گیگ که پیدا نمیشه ظاهرا.میشه؟
پس اینا سرعتشون بیشتر از اس پیه؟
بازم مرسی

Engine3R
09-11-2013, 00:07
مرسی دادا
اس4 مینی 2 گیگ که پیدا نمیشه ظاهرا.میشه؟
پس اینا سرعتشون بیشتر از اس پیه؟
بازم مرسی
چرا اون مدلهایی که 4g دارن 2 گبگ رم دارن و مدل معمولیش 1.5 گیگ رم داره ...!
sp اگه از zr ضعیف تر باشه که خب شکی توش نیست ولی دیگه از s4 mini فقط میشه گفت رمش 512 مگ کمتره ولی باقی سخت افزار و ... اصلا s4 mini به گردش نمیرسه...(میتونی از gsmarena بنچمارکهای sp با یه سرچ گوگلی پیدا کنی ببینی )

reza0421
09-11-2013, 00:15
چرا اون مدلهایی که 4g دارن 2 گبگ رم دارن و مدل معمولیش 1.5 گیگ رم داره ...!
sp اگه از zr ضعیف تر باشه که خب شکی توش نیست ولی دیگه از s4 mini فقط میشه گفت رمش 512 مگ کمتره ولی باقی سخت افزار و ... اصلا s4 mini به گردش نمیرسه...(میتونی از gsmarena بنچمارکهای sp با یه سرچ گوگلی پیدا کنی ببینی )

آره والا رفیق.دیدم ..یکی از دوستانم میگه شوخیش گرفته کوالکام.این چیپتو روی همچین گوشی گذاشته..میگن خیلی عالیه...من شک ندارم.
فقط...اس4 مینی 4جی که موجود نیس.هست؟مشکل وای فای و انتن دهی داره نه؟من اینطور شنیدم..
و درمورد اس پی ...یه صفه نمایششو وقتی دیدم خوشم نیومد:bw: یکیم قضیه رمش.که بنظر 400 خالی کم میاد نه>؟
برای همین دلم داره میره سمت زد ار...ولی نمیدونم.فک نکنم ارزش هزینه اضافیشو داشته باشه
آنتن دهی سونی چطوره؟توی پاساژ های طبقه پایین چنتا خط پره؟

PA.R.H.AM
09-11-2013, 00:18
دوستان من هر کاری کردم نتونستم وارد ریکاوری بشم!
مگه نباید کلید پاور + ولوم بالا و پایین رو هم زمان نگه داری؟

Engine3R
09-11-2013, 00:25
آره والا رفیق.دیدم ..یکی از دوستانم میگه شوخیش گرفته کوالکام.این چیپتو روی همچین گوشی گذاشته..میگن خیلی عالیه...من شک ندارم.
فقط...اس4 مینی 4جی که موجود نیس.هست؟مشکل وای فای و انتن دهی داره نه؟من اینطور شنیدم..
و درمورد اس پی ...یه صفه نمایششو وقتی دیدم خوشم نیومد:bw: یکیم قضیه رمش.که بنظر 400 خالی کم میاد نه>؟
برای همین دلم داره میره سمت زد ار...ولی نمیدونم.فک نکنم ارزش هزینه اضافیشو داشته باشه
آنتن دهی سونی چطوره؟توی پاساژ های طبقه پایین چنتا خط پره؟
مدل 4g داشتن که داره ولی دیگه بقیه مشکلاتشو خبر ندارم و بهتره از انجمن خودش بپرسی ...!
اگه مشکل مالی نداری و میخای 15 تا برنامه اونم سنگین با هم باز داشته باشی zr بگیر بهر حال این رم 2 گیگش به موقع بکارت میاد اما نه میخای استفاده در حد خودت و معمولی رو به پرفشار کنی و مهمتر از همه بودجه برات مهمه در خرید sp شک نکن(اون صفحه نمایشم بخاطر این تم پیش فرض سونی هستش که انگار از زیر خاک در اوردی گوشیو ولی یه تصویر مناسب بزاری متوجه میشی چه کیفیتی داره)...!
در مورد انتن دهی سونی تا حالا من مشکلی ندیدم (البته شهر ما (رشت)پاساژ زیرزمینی نداره یا زیرزمین کم داره بخاطر مشکل بیرون زدن ابهای زیرزمینی که بتونم در موردش نظر بدم):dm:

JIMA
09-11-2013, 00:29

نه
به امضام/آموزش های جامع پست 15 مراجعه کنید

sent from nypon

Engine3R
09-11-2013, 00:30
فقط شما بعد روشن شدن و زدن ویبره کلید کاهش صدارو مدام پشت سر هم بزنین...!

reza0421
09-11-2013, 00:35
مدل 4g داشتن که داره ولی دیگه بقیه مشکلاتشو خبر ندارم و بهتره از انجمن خودش بپرسی ...!
اگه مشکل مالی نداری و میخای 15 تا برنامه اونم سنگین با هم باز داشته باشی zr بگیر بهر حال این رم 2 گیگش به موقع بکارت میاد اما نه میخای استفاده در حد خودت و معمولی رو به پرفشار کنی و مهمتر از همه بودجه برات مهمه در خرید sp شک نکن(اون صفحه نمایشم بخاطر این تم پیش فرض سونی هستش که انگار از زیر خاک در اوردی گوشیو ولی یه تصویر مناسب بزاری متوجه میشی چه کیفیتی داره)...!
در مورد انتن دهی سونی تا حالا من مشکلی ندیدم (البته شهر ما (رشت)پاساژ زیرزمینی نداره یا زیرزمین کم داره بخاطر مشکل بیرون زدن ابهای زیرزمینی که بتونم در موردش نظر بدم):dm:
قربون داداش
مرسی از اطلاعات خوبت
بودجش رو دارم ولی دوس ندارم زیاد خرج کنم به چیزی که باهم فرقی نداره.ولی اگه میگی زد ار بهتره ارزششو داره؟حتما داره.
اره تمش هم بده.اما در کل احساس میکردم مشکی رو شارپ نشون نمیده.نمیدونم شاید بازم از تمشه

زد ار رو از نزدیک دیدی؟صفحش با اس پی چقد تفاوت داره؟بهتره؟
خسته نباشی.اگه خوابیدی شبت شیک:dn:

PA.R.H.AM
09-11-2013, 00:40
نه
به امضام/آموزش های جامع پست 15 مراجعه کنید

sent from nypon

ممنون ولی نشد
من با استفاده از روش ریکاوری رو نصب کردم . ولی راههایی که ذکر کرده بودید (ولوم بالا چند بار و... ) امتحان کردم نشد...! (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290432)

loyalBC
09-11-2013, 00:40
سلام
دوستان سوالی مبتدیانه داشتم. به چه شکل میتونم نرم افزارهای یا همون برنامه های APK و بازی های HD رو از طریق کامپیوتر روی گوشی نصب کنم ؟! من قبلا از دیواس های سامسونگ استفاده می کردم و مشکل خاصی نداشتم ولی الان هر کاری می کنم 2 تا برنامه PC Suit و HTC Sync گوشیم رو نمیشناسن که بخوام با استفاده از اونها نرم افزارها رو نصب کنم. از قسمت Security و Developers Option به ترتیب تیک گزینه های Unknown Sources و USB Debugging رو هم زدم.

من تازه گوشی رو خریدم و قبلا هم با دیوایس ها سونی کار نکردم برای همین کمی سردرگم شدم، ممنون میشم کمک کنید.

Engine3R
09-11-2013, 00:45
قربون داداش
مرسی از اطلاعات خوبت
بودجش رو دارم ولی دوس ندارم زیاد خرج کنم به چیزی که باهم فرقی نداره.ولی اگه میگی زد ار بهتره ارزششو داره؟حتما داره.
اره تمش هم بده.اما در کل احساس میکردم مشکی رو شارپ نشون نمیده.نمیدونم شاید بازم از تمشه

زد ار رو از نزدیک دیدی؟صفحش با اس پی چقد تفاوت داره؟بهتره؟
خسته نباشی.اگه خوابیدی شبت شیک:dn:
zr هم کیفیت صفحش مثل sp هستش ولی اگه اشتباه نکنم از 3 نوع پنل برای صفحه نمایش استفاده کرده ...!
هر گونه سوالی داری از بخش zr بپرسی اونجا هستن دوستانی که تخصصی تر راهنماییت کنن...!
خوشحال شدم و ممنون بابت تشکرت ...!
موفق باشی ...!
:aj::dn:

Engine3R
09-11-2013, 00:49
سلام
دوستان سوالی مبتدیانه داشتم. به چه شکل میتونم نرم افزارهای یا همون برنامه های APK و بازی های HD رو از طریق کامپیوتر روی گوشی نصب کنم ؟! من قبلا از دیواس های سامسونگ استفاده می کردم و مشکل خاصی نداشتم ولی الان هر کاری می کنم 2 تا برنامه PC Suit و HTC Sync گوشیم رو نمیشناسن که بخوام با استفاده از اونها نرم افزارها رو نصب کنم. از قسمت Security و Developers Option به ترتیب تیک گزینه های Unknown Sources و USB Debugging رو هم زدم.

من تازه گوشی رو خریدم و قبلا هم با دیوایس ها سونی کار نکردم برای همین کمی سردرگم شدم، ممنون میشم کمک کنید.

شما خیلی راحت میتونین توسط نرم افزار my phone explorer از pc نرم افزار روی دیوایستون نصب کنین...!
البته خیلی راحت بریزین داخل مموری گوشی و بعدش خیلی راحت با یه فایل منیجر مثل es از داخل گوشی نصب کنین ...!

Engine3R
09-11-2013, 00:51
ممنون ولی نشد
من با استفاده از روش ریکاوری رو نصب کردم . ولی راههایی که ذکر کرده بودید (ولوم بالا چند بار و... ) امتحان کردم نشد...! (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290432)

از ولوم پایین برای sp استفاده کنین ...!

loyalBC
09-11-2013, 00:53
شما خیلی راحت میتونین توسط نرم افزار my phone explorer از pc نرم افزار روی دیوایستون نصب کنین...!
البته خیلی راحت بریزین داخل مموری گوشی و بعدش خیلی راحت با یه فایل منیجر مثل es از داخل گوشی نصب کنین ...!

خیلی ممنون بابت پاسختون
در واقع 2 روش رو معرفی کردین؟! یکی از طریق نرم افزار مذکور و دیگری کپی کردن به مموری و نصب از طریق فایل منیجری مثل ES ؟!

PA.R.H.AM
09-11-2013, 00:54
از ولوم پایین برای sp استفاده کنین ...!
متاسفانه نمیاد:ak: اگه ریکاوری نیاد که نمیشه..... ولوم پایین رو نگه دارم ؟

Engine3R
09-11-2013, 01:02
متاسفانه نمیاد:ak: اگه ریکاوری نیاد که نمیشه..... ولوم پایین رو نگه دارم ؟

بله نگه ندارین بلکه مدام پشت هم بزنین ...!
البته اگه از روش vroot یا kingo root گوشی روت کردین , ریکاوری نصب نمیشه و باید حتما از روش doomlord به نسبت بیلد نامبر رامتون گوشیتونو روت کنین و بعدش ریکاوری نصب کنین (برای من مشکلش این بود)

Engine3R
09-11-2013, 01:08
خیلی ممنون بابت پاسختون
در واقع 2 روش رو معرفی کردین؟! یکی از طریق نرم افزار مذکور و دیگری کپی کردن به مموری و نصب از طریق فایل منیجری مثل ES ؟!

بله دوست من خصوصا روش دوم یعنی از داخل گوشی خیلی راحته فقط کافیه فایل apk نرم افزار یا بازی بریزی توی مموری بعد با es بری مسیرش و نصب کنی(البته همونطور که گفتی unknown source باید فعال باشه)
برای نصب es هم کافیه از طریق بلوتوث این اپ از گوشی یا سیستمی دریافت کنین و از همون notification bar واردش بشی و نصب کنی(دقت کن که بعد رسیدن هر بلوتوث فقط یکبار میتونی از بخش اعلانات واردش بشی و اگه درنگ کردی و نرفتی توش برای نصب باید دوباره دریافت کنی)

PA.R.H.AM
09-11-2013, 01:09
بله نگه ندارین بلکه مدام پشت هم بزنین ...!
البته اگه از روش vroot یا kingo root گوشی روت کردین , ریکاوری نصب نمیشه و باید حتما از روش doomlord به نسبت بیلد نامبر رامتون گوشیتونو روت کنین و بعدش ریکاوری نصب کنین (برای من مشکلش این بود)
بیلد گوشی من ۲۵۷ هست . آیا با این روشی که گفتید روی این بیلد نامبر جواب میده ؟

Engine3R
09-11-2013, 01:14
بیلد گوشی من ۲۵۷ هست . آیا با این روشی که گفتید روی این بیلد نامبر جواب میده ؟
100 درصد!
شما طبق اموزش پست 1 این تاپیک روت کنین و بعدش ریکاوری نصب کنین :

[آموزش]روت کردن رام های Xperia SP با بوتلودر بسته
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290430)

PA.R.H.AM
09-11-2013, 01:27
مرسی... ریکاوری خیلی راحت بالا اومد

rambo_1386
09-11-2013, 01:30
کلا این قابلیت از وقتی اضافه شد که باطری‌ها لینیوم-یون شدن و تعداد شارژ تاثیری روشون نداشت.

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی؟
یعنی این باطری ها فرق نمیکنه هر ساعت بزنی به شارژ یا هر روز ؟
+
منم امروز خبر خوندم که اس پی جزو لیست اندروید کیت کت نیست
ولی gsmarena یه چی دیگه نوشته :
Android OS, v4.1 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.4 (KitKat

09-11-2013, 02:06
البته ریکاوری به ریکاوری فرق می‌کنه، یه سریشون با ولوم بالا میان، اینی که من چن صفه قبل لینک دادم با یکی CWM میامد با یکیش TWRP.

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی؟
یعنی این باطری ها فرق نمیکنه هر ساعت بزنی به شارژ یا هر روز ؟
+
منم امروز خبر خوندم که اس پی جزو لیست اندروید کیت کت نیست
ولی gsmarena یه چی دیگه نوشته :
Android OS, v4.1 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.4 (KitKat

نه فرقی نمی‌کنه، یه 10 سالی هست اینطورین باطریا!!
+
تو سری اول گوشی‌هایی که 4.4 می‌گیرن نیست، حالا به فرضم سونی نده، دولوپرها از همون روز اول معرفی کیت کت روش کار می‌کردن:

919213

behrad wave
09-11-2013, 10:46
میتونین اپدیت کنین . به جدیدترین نسخه رسمی اپدیت میشه ولی یه سری مزایا مثل شیشه ای شدن کلیدهای پایین و بهبود رم و دوربین و ... و یه سری معایب مثل کمی مصرف بیشتر باتری و مشکل شارژ افلاین و روشن نشدن چراغ ال ای دی زمانی که stamina mod فعاله و ... (البته بیشتر معایبش براحتی رفع میشه که اموزششون توی بخش موجوده)

مشکل شارژ افلاین؟؟؟ این دیگه چیه؟!

Engine3R
09-11-2013, 12:56
مشکل شارژ افلاین؟؟؟ این دیگه چیه؟!
یعنی وقتی گوشی خاموشه و میخای فقط شارژش کنی به محض اینکه گوشی به برق وصل شه اتوماتیک روشن میشه ...!

majidt
09-11-2013, 14:44
دوستان Xperia SP به 4.4 آپدیت میشه

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-5364.php

OS Android OS, v4.1 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.4 (KitKat

((:

reza0421
09-11-2013, 18:03
zr هم کیفیت صفحش مثل sp هستش ولی اگه اشتباه نکنم از 3 نوع پنل برای صفحه نمایش استفاده کرده ...!
هر گونه سوالی داری از بخش zr بپرسی اونجا هستن دوستانی که تخصصی تر راهنماییت کنن...!
خوشحال شدم و ممنون بابت تشکرت ...!
موفق باشی ...!
:aj::dn:
فدات رفیق
نه والا میگن زد ار یه نوع پنل تاچ داره.زد 3 پنل داشت.
مرسی از تو رفیق
ببینیم چی میشه
مخلصم قابل نداشت:as:سروری

seventh7
09-11-2013, 19:42
سلام
یک سوال داشتم

دوستانی که رنگ سفید sp را دارند از لحاظ کثیفی وخش پذیری درب پشت گوشی و فریم آلمینیومی دورش چطور هستش؟
من از کاور ژله ای خوب استفاده کردم ولی اولا کاور سریع زرد شده و دوما اصلا حس کار کردن با گوشی را از بین برده((من هیچ موقع کاور روی گوشی نمیگذاشتم ولی این بار به خاطر رنگ سفید مجبور شدم و بدجوری پشیمون شدم:17:))

s.star
09-11-2013, 20:34
گوشی من Xperia SP (C5303) : 12.0.A.2.254
با چه روشی روت کنم که بتونم ریکاوری هم نصب کنم؟

Engine3R
09-11-2013, 22:04
گوشی من Xperia SP (C5303) : 12.0.A.2.254
با چه روشی روت کنم که بتونم ریکاوری هم نصب کنم؟
با استفاده از روش این تاپیک :
[اموزش]روت کردن بیلد 254 برای تمامی بوتلودرها
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299613)

amir8698
10-11-2013, 00:04
با استفاده از روش این تاپیک :
[اموزش]روت کردن بیلد 254 برای تمامی بوتلودرها
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299613)

دوستان من به روش doomlord روت نکردم ، اگه الان بخوام از ریکاوری استفاده کنم باید چی کنم ؟؟ دوباره روت با روش doomlord ؟؟!!
bootloader : 254

Engine3R
10-11-2013, 00:26
دوستان من به روش doomlord روت نکردم ، اگه الان بخوام از ریکاوری استفاده کنم باید چی کنم ؟؟ دوباره روت با روش doomlord ؟؟!!
bootloader : 254
احتمالا برای شما هنگام نصب ریکاوری مشکل ایجاد میکنه و حتما از روش تاپیک بالا روت کنین و بعدش ریکاوری نصب کنین ...!

s.star
10-11-2013, 01:08
با استفاده از این روش گوشی رو روت کدم و حالا دائم گوشی ری استارت میشه...
چکار کنم....

s.star
10-11-2013, 01:13
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=300522
چکار کنم....

mahdi 95
10-11-2013, 07:36
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=300522
چکار کنم....

دوست عزیز شما یک رام رسمی دانلود کن بعد با استفاده از فلش طول گوشی رو فلش کن گوشی رو با استفاده از اون دکمه پشت گوشی خاموش کن وقتی که فلش طول علامت فلش که به صورت انیمیشن میاد رو نشون داد ولوم پایین رو بگیر و کابل رو وصل کن تا گوشی به حالت فلش مود بره و چراغ پایین سبز بشه بعد رها کن و بزار تا رام نصب بشه بعد نصب کابل رو جدا کن و گوشی رو روشن کن و مجدد با یک روش دیگه روت و ریکاوری نصب کن موفق باشی ..

s.star
10-11-2013, 10:42
متاسفانه گوشیم شناسایی نمیشه
ویندوزم 8.1 هست
از آموزش رفع مشکل نصب درایورها در ویندوز 8 هم رفتم ولی درست نشد و پیام زیر رو میده موقع اتصال فلش تولز.

919470

گوشیم یه مقدار کند شده و در صفحه قفل قبلا دکمه عکس بود که اما الان دیگه نیست
اینجایی که مشخص کردم

919471

اولی که روت کردم supersu بود و بعد از خاموش روشن کردن دیگه نبود
و خودم نصب کردم که موقع نصب فایلهای باینری گوشی ری بوت میشه

با vroot و Kingo Android ROOT میام دوباره روت کنم پیام میده که گوشیت روت شده هست
و البته ان روت هم نمیشه.
با vroot چطور آن روت کنم؟ ویا روش دیگه ای برای ان روت هست؟

khoshchinarash
10-11-2013, 10:51
تصاویر ، آهنگ ، ویدیوی فابریک گوشی XPERIA SP

http://atlasagahi.persiangig.com/sp/

دوستان توجه کنید از امروز 19 آبان تا 29 آبان لینک فعال است

s.star
10-11-2013, 16:12
مشکلات حلشد
گوشی روت شد و ریکاوری نصب شد

mohammad_karaj
10-11-2013, 21:56
این نوار ابزار بالارو میکشیم پایین 1سری گزینه داره دیگه بعد تو ستینگ 1جا تنظیم میکردم چیارو نشون بده اون کجاست؟

Engine3R
10-11-2013, 22:12
این نوار ابزار بالارو میکشیم پایین 1سری گزینه داره دیگه بعد تو ستینگ 1جا تنظیم میکردم چیارو نشون بده اون کجاست؟

اگه رامتون رسمیه فکر نکنم توسط کاربر قابل دست کاری و تنظیم شخصی باشه ولی اکثر رامهای کاستوم این قابلیت دارن مثلا مسیرش برای رام کاستوم EXistenZ هست :
setting/personalization/quick setting

mohammad_karaj
10-11-2013, 22:21
اگه رامتون رسمیه فکر نکنم توسط کاربر قابل دست کاری و تنظیم شخصی باشه ولی اکثر رامهای کاستوم این قابلیت دارن مثلا مسیرش برای رام کاستوم EXistenZ هست :
setting/personalization/quick setting

یادمه داشت الان هرچی میگردم نیست.

s.star
10-11-2013, 22:56
یادمه داشت الان هرچی میگردم نیست.

setting => display => quick setting

mahdi 95
11-11-2013, 00:13

سلام تو ستینگ قسمت تنظیمات صفحه نمایش بعد تولز

Sent from my C5302 using Tapatalk

magicpc
11-11-2013, 01:30
دوستان شاید چند روز دیگه یه Sp بگیرم .
رنگ سفیدش شنیدم به مرور زمان رنگش میپره آره ؟

PEDRAM_01
11-11-2013, 04:21
ولی یک چیز این گوشی خیلی اذیت کنندست اونم مدت شارژ گوشی هست 20 درصد شارژ داشت زدم تن شارژ بعد از 1:30 الان شده 80 درصد

NIHILmS
11-11-2013, 10:08
سلام تو ستینگ قسمت تنظیمات صفحه نمایش بعد تولز

Sent from my C5302 using Tapatalk

ظاهرا قابل تغییر نیست. (کم یا زیاد کردن گزینه ها یا تعویض گزینه ها با گزینه های دیگه)

mahdi 95
11-11-2013, 11:20
ظاهرا قابل تغییر نیست. (کم یا زیاد کردن گزینه ها یا تعویض گزینه ها با گزینه های دیگه)

اگه از رام رسمی استفاده میکنید فکر کنم قابل تغییر نباشه ولی کاستوم ها بیشترشون قابل تغییر هستن .

s.star
11-11-2013, 12:02

من رام رسمی استفاده میکنم در مسیر زیر قابل تغییر ، کم و زیاد و جابجایی هست
setting => display => quick setting

sadegh1988
11-11-2013, 13:03
با سلام
من 1ماهی میشه این گوشیو خریدم ولی 2 تا مشکل دارم.بیلد نامبرش :254
اول اینکه تاچش تو حالت افقی خیلی وقتا مشکل داره.
دوم اینکه چراغ ال ای دیش تو حالت استامیا روشن نمیشه.
ممنون میشم کمکم کنید.

Engine3R
11-11-2013, 17:29
با سلام
من 1ماهی میشه این گوشیو خریدم ولی 2 تا مشکل دارم.بیلد نامبرش :254
اول اینکه تاچش تو حالت افقی خیلی وقتا مشکل داره.
دوم اینکه چراغ ال ای دیش تو حالت استامیا روشن نمیشه.
ممنون میشم کمکم کنید.
سلام!
1. مبارکه..!
2. مشکل تاچش همچنان پابرجاست و برای افراد مختلف افراط و تفریطش بنا به بیلد رام و ... متفاوت گزارش شده و به امید خدا در اپدیت 4.3 برطرف میشه(یا مثلا خودم 1.257 و 2.254 داشتم کم و بیش با مشکل تاچ روبرو میشدم ولی الان رام کاستوم EXistenZ نصبیدم تقریبا خیلی خیلی کم شده و میشه گفت برطرف شده)...!
3. از اموزش این تاپیک استفاده کنین (درسته نوشته 2.245 ولی برای بیلد 2.254 هم پاسخ میده فقط کلیه پستهاشو خوب مطالعه کنین):
رفع مشکل کار نکردن چراغ ناتیفیکیشن در حالت استامینو مد بیلد 2.245 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=299241)

s.star
11-11-2013, 17:41
دوستان موزیک پلیر و ویدئو پلیر مناسب برای این گوشی چی استفاده کنم؟
کسانی که استفاده کردند و بدون مشکل بوده لطفا به من هم معرفی کنید.
همچنین برنامه ای برای خارج کردن کامل و همیشگی برنامه های بسته از رم هم معرفی کنید
از قسمت apps که خارج میکنم دوباره بعضی ها مثل فیس بوک و مپ گوگل دوباره برمیگردن حتی با فورس استاپ...

H U N T E R
11-11-2013, 17:57
دوستان موزیک پلیر و ویدئو پلیر مناسب برای این گوشی چی استفاده کنم؟
کسانی که استفاده کردند و بدون مشکل بوده لطفا به من هم معرفی کنید.
همچنین برنامه ای برای خارج کردن کامل و همیشگی برنامه های بسته از رم هم معرفی کنید
از قسمت apps که خارج میکنم دوباره بعضی ها مثل فیس بوک و مپ گوگل دوباره برمیگردن حتی با فورس استاپ...
موزیک پلیر من از همون واکمن استفاده میکنم ولی ویدئو MX Player Pro
برای مدیریت رم All-in-one toolbox هم واقعاً عالیه یا Go Cleaner Task Manager
خیلی از نرم hفزارای رام آفیشال به درد بخور نیست از setting می تونی تو قسمت apps>all هر کدوم رو که استفاده نمیکنی disable کنی

C.RONALOD7
11-11-2013, 18:15
سلام دوستان من داشتم رام نصب مبکرد ....254 رو بعد ارور داد
الان روی ارم سونی میهنگه
بعد اینو ÷یدا کردم

- اگر گوشی هر یک از علائم Soft Brick رو داشت که شایع ترین علامت آن ، بوت نشدن گوشی و هنگ کردن روی لگوی SONY است:

دکمه های پاور و افزایش صدا را به طور همزمان به مدت 9 ثانیه نگهدارید، تا گوشی 3 بار ویبره بزند و خاموش شود، سپس طبق پست 4 این تاپیک، یک رام رسمی را با استفاده از فلش تول فلش کنید.
ولی هر کار میکنه 3 تا ویبره نمیزنه!
چیکار کنم؟
گوشی باز روی ارم سونی میمونه

PA.R.H.AM
11-11-2013, 18:46
سلام set cpu رو نصب کردم ولی نمیدونم فرکانس max متوسطش ( نه کم نه زییاد ) چند هست؟
و بهترین کرنل برای رام های رسمی چیو پیشنهاد میدید؟

Engine3R
11-11-2013, 19:39
سلام دوستان من داشتم رام نصب مبکرد ....254 رو بعد ارور داد
الان روی ارم سونی میهنگه
بعد اینو ÷یدا کردم

- اگر گوشی هر یک از علائم Soft Brick رو داشت که شایع ترین علامت آن ، بوت نشدن گوشی و هنگ کردن روی لگوی SONY است:

دکمه های پاور و افزایش صدا را به طور همزمان به مدت 9 ثانیه نگهدارید، تا گوشی 3 بار ویبره بزند و خاموش شود، سپس طبق پست 4 این تاپیک، یک رام رسمی را با استفاده از فلش تول فلش کنید.
ولی هر کار میکنه 3 تا ویبره نمیزنه!
چیکار کنم؟
گوشی باز روی ارم سونی میمونه
کلید افزایش صدا و پاور مال گوشیهای دیگست ...!
شما برای sp قاب پشت گوشی باز کن و با یک چیز نوک تیز اون کلید off حدود 9 ثانیه نگه دار تا گوشی خاموش بشه بعد طیق همون نقل قولی که گذاشتی یه رام رسمی دانلود و با فلش تول فلش کن مشکلت حل میشه ...!

Engine3R
11-11-2013, 19:48
سلام set cpu رو نصب کردم ولی نمیدونم فرکانس max متوسطش ( نه کم نه زییاد ) چند هست؟
و بهترین کرنل برای رام های رسمی چیو پیشنهاد میدید؟
دوست عزیز رامهای رسمی و رامهای کاستوم بر پایه کرنلهای رسمی قابلیت اورکلاک بیش از 1728 ندارن و شما میتونین max و min بین 384 و 1728 تنظیم شخصی کنین ...!
بهترین کرنل برای رامهای رسمی خود همون کرنلهای رسمی هستن و اگر کرنل کاستوم میخاین همون spkernel و doomkernel خیلی خوبن که در بخش تاپیکشون موجوده (فقط یادت باشه که برای فلش کرنل کاستوم باید بوتلودر گوشی باز کنین)...!
راستی کرنلهای کاستوم اکثرشون قابلیت اورکلاک بیش از 1728 دارن بر خلاف کرنلهای رسمی...!

PA.R.H.AM
11-11-2013, 19:49
دوستان من یه فایلی رو اشتباهی فلش کردم از توی ریکاوری . الان هی لوگوی سونی میاد و ... هی ریست میشه من الان چه جوری این رو خاموش کنم ؟ که اینجوری نشه کلید پاور رو که نگه میدارم هیچ عملی نمیکنه . خواهشا سریع فقط

Engine3R
11-11-2013, 20:13
دوستان من یه فایلی رو اشتباهی فلش کردم از توی ریکاوری . الان هی لوگوی سونی میاد و ... هی ریست میشه من الان چه جوری این رو خاموش کنم ؟ که اینجوری نشه کلید پاور رو که نگه میدارم هیچ عملی نمیکنه . خواهشا سریع فقط

اخهچی بگم هیچی ولش کن ...!

2تا پست بالاتر نگاه کن ...!

PA.R.H.AM
11-11-2013, 20:24
نه اتفاقا اون نیس داشتم مودهای xperia sp رو میدیدم یه مود هست رابطه کاربری رو مشکی میکنه اونو فلش کردم بک آپ هم ندارم گوشی ترکید دیگه هیچی...
حالا گوشی رو خاموش کردم flashtool رو دارم دانلود میکنم . یه رام خوب رسمی یا کاستومش قدیم یا جدیدش فرقی نمیکنه فقط بدون باگ باشه و پایدار . معرفی کنید لطفا . و چطور باید رام بریزم ؟

Engine3R
11-11-2013, 20:31
نه اتفاقا اون نیس داشتم مودهای xperia sp رو میدیدم یه مود هست رابطه کاربری رو مشکی میکنه اونو فلش کردم بک آپ هم ندارم گوشی ترکید دیگه هیچی...
حالا گوشی رو خاموش کردم flashtool رو دارم دانلود میکنم . یه رام خوب رسمی یا کاستومش قدیم یا جدیدش فرقی نمیکنه فقط بدون باگ باشه و پایدار . معرفی کنید لطفا . و چطور باید رام بریزم ؟
و ...!
رام رسمی بدون باگ میخای میشه 1.257 (همون رامی که گوشی خریدی روش بود).روش نصبشم میشه پست 4 اموزشهای جامع(اصلا کل اموزشهای جامع مطالعه کن):
[آموزش]آموزشهای جامع
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290612)

رام کاستوم خوب اگه میخای به نظرم EXistenZ یا honamiultraized که هر 2 رام در بخش رام انجمن موجودن به همراه اموزش نصب ...!

PA.R.H.AM
11-11-2013, 20:47
رام 1.257 اورجینالشو من پیدا نمیکنم میشه لینک بدید ممنون

Engine3R
11-11-2013, 21:04
رام 1.257 اورجینالشو من پیدا نمیکنم میشه لینک بدید ممنون
c5303_12.0.A.1.257 (http://www.rodfile.com/6zmayun2tld5)

11-11-2013, 22:14
ولی یک چیز این گوشی خیلی اذیت کنندست اونم مدت شارژ گوشی هست 20 درصد شارژ داشت زدم تن شارژ بعد از 1:30 الان شده 80 درصد

با توجه باطری بزرگش و آمپراژ شارژرش باید باهاش بسازین، از شارژ سریع‌تر هم پشتیبانی نمی‌کنه یعنی شارژر 5 آمپر هم بهش بزنین هم همینه.
مهم‌ترین دلیلش هم به نظر من اینه که چون باطری قابل تعویض نیست و شارژ سریع عمر باطریو کم می‌کنه، سونی این کارو کرده که عمر باطری بره بالا.

M o H o M o
12-11-2013, 00:22
سلام دوستان گلم

من رام گوشیم همون فابریک خودشه و مشکلی ندارم فقط اینکه دوستانی که رام کاستوم نصب کردن ایا کیفیت دوربین بهتر شده ؟

تنکس بابت جواب .:as:

PA.R.H.AM
12-11-2013, 09:16
دوستان رام رسمی 2.254 چطوره؟ عیب هاش چی بوده ؟ من دارم تست میکنم مشکلاتش رو نفهمیدم میشه بگید
با antutu benchmark گرفتم امتیازش شد 22579 .... 3d و 2d فقط یکم کمتر از not3 هست !!!!!!!!:ai:

Engine3R
12-11-2013, 14:47
سلام دوستان گلم

من رام گوشیم همون فابریک خودشه و مشکلی ندارم فقط اینکه دوستانی که رام کاستوم نصب کردن ایا کیفیت دوربین بهتر شده ؟

تنکس بابت جواب .:as:
سلام ...!
کیفیت دوربین ان چنان تغییر نکرده که محسوس باشه ولی رام EXistenZ دوربین Z1 داره و امکانات دوربینش خیلی گستردست...!
به نظرم اگه هم با همون رام فابریک یعنی بیلد 1.257 مشکلی نداری بهتر عوضش نکنی و منتظر باشی تا 4.3 که چند وقت دیگه منتشر میشه اپدیت کنی ...!

Engine3R
12-11-2013, 14:49
دوستان رام رسمی 2.254 چطوره؟ عیب هاش چی بوده ؟ من دارم تست میکنم مشکلاتش رو نفهمیدم میشه بگید
با antutu benchmark گرفتم امتیازش شد 22579 .... 3d و 2d فقط یکم کمتر از not3 هست !!!!!!!!:ai:
مشکلاتش عبارتند از:
1. مشکل افلاین شارژ(یعنی گوشی خاموش نمیتونی گوشی صرفا شارژ کنی)...!
2. روشن نشدن چراغ ال ای دی زمانی که Stamina mod فعال باشه ...!

البته روش فیکس هر دو مورد در بخش موجود

Smigel
12-11-2013, 15:12
دوستان یه مشکل اورژانسی پیش اومده خواهشا اگه کسی میتونه زودتر کمک کنه
من روی گوشیم رام xperia pureness رو نصب کرده بودم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم
گوشی رو به یکی فروختم و براش فرستادم تهران...اینم بگم که قبل ارسال گوشی دوباره رام همین رام رو با انجام وایپ ها و همه کارهای لازمش دوباره نصب کردم که گوشی تروتمیز و روون به دستش برسه،محض امتحان بعد از نصب رام هم گوشی رو روشن کردم و یکمی باهاش کار کردم
حالا که گوشی رسیده دستشون میگن گوشی بالا نمیاد و رو آرم سونی گیر میکنه...
سوال اولم اینه....مگه میشه؟همینجوری بدون هیچ کاری گوشی مشکل براش پیش بیاد؟؟؟
و سوال بعد که حالا اصلا باید چه خاکی به سرم بریزم؟؟مشکل چیه؟چطور باید برطرفش کرد؟؟

Engine3R
12-11-2013, 15:34
دوستان یه مشکل اورژانسی پیش اومده خواهشا اگه کسی میتونه زودتر کمک کنه
من روی گوشیم رام xperia pureness رو نصب کرده بودم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم
گوشی رو به یکی فروختم و براش فرستادم تهران...اینم بگم که قبل ارسال گوشی دوباره رام همین رام رو با انجام وایپ ها و همه کارهای لازمش دوباره نصب کردم که گوشی تروتمیز و روون به دستش برسه،محض امتحان بعد از نصب رام هم گوشی رو روشن کردم و یکمی باهاش کار کردم
حالا که گوشی رسیده دستشون میگن گوشی بالا نمیاد و رو آرم سونی گیر میکنه...
سوال اولم اینه....مگه میشه؟همینجوری بدون هیچ کاری گوشی مشکل براش پیش بیاد؟؟؟
و سوال بعد که حالا اصلا باید چه خاکی به سرم بریزم؟؟مشکل چیه؟چطور باید برطرفش کرد؟؟

طبق گفته شما و اگه خودتون تست کردین و همه چیز درست کار میکرد واسه خودش که بعد چند روز خاموش بودن بعید میدونم خراب بشه...!
اگه به گوشی دسترسی دارین و هنوز ریکاوری و فایل zip رام داخل مموری هست یکبار دیگه رام مجدد نصب کنین اگه نه که شما رام رسمی براشون فلش کنین(یا به ایشون بگین که ببره یه تعمیراتی براشون رام رسمی فلش کنن یا خودتون بهش اموزش بدین که اینکارو چطور انجام بده)!

در کل روش بهتر و منطقی تر هنگام فروش گوشی اینه که شما رام رسمی فلش کنین یا یه بار فکتوری ریست میکردین ...

Smigel
12-11-2013, 15:39
خوب خدا رو شکر الان بهشون زنگ زدم گفتن یه رام نصب کردن گوشی بالا آورده!یعنی بالا اومده :dn:
ممنون کامبیز جان که به این زودی جوابمونو دادین

khoshchinarash
13-11-2013, 01:00
مشکلاتش عبارتند از:
1. مشکل افلاین شارژ(یعنی گوشی خاموش نمیتونی گوشی صرفا شارژ کنی)...!
2. روشن نشدن چراغ ال ای دی زمانی که Stamina mod فعال باشه ...!

البته روش فیکس هر دو مورد در بخش موجود

مال من 254 هستش و هیچ کدوم از مشکلات بالارو نداره ، نمیدونم این مشکل تاچ و چراغ نوتیفیکیشن و شارژ و ... چرا واسه هرکی یجوره

C.RONALOD7
13-11-2013, 01:06
سلام!
این رام 254 اخریه
بهترین کرنل براش چی هست؟
کرنلی که نخواد بوت لودر رو انلاک کنم!

Engine3R
13-11-2013, 01:10
سلام!
این رام 254 اخریه
بهترین کرنل براش چی هست؟
کرنلی که نخواد بوت لودر رو انلاک کنم!
دوست من شما همون 2.254 دانلود کن بعدش با فلش تول فلش کن روی خودش کرنل داره و نیازی به فلش کرنل مجزا نیست ...!

C.RONALOD7
13-11-2013, 01:29
سلام الان این رو نصب کردم
یعنی چیزی نیست که بهترش کنه؟
همین جوری باشه خوبه؟

Engine3R
13-11-2013, 01:33
سلام الان این رو نصب کردم
یعنی چیزی نیست که بهترش کنه؟
همین جوری باشه خوبه؟
منظورتون از بهتر چیه مثلا چی بشه؟
همینطوریش خوبه به نظرم ...!

h5432
13-11-2013, 11:54
دوستان راهی برای بهترشدن کیفیت صفحه نیست؟
انگار ی مهتابی داخلش روشن کردن! ی لایه سفید روی همه رنگها کشیده شده. رنگها زنده نیستن .
فقط توی گالری خود گوشی بافعال بودن باوریا انجین کیفیت مناسبه بقیه جاها ن!

s.star
13-11-2013, 13:56
دوستان throw چی هست؟
میشه ازش وای جابجایی فایل بین دو گوشی و یا بین گوشی و کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کرد؟

Engine3R
13-11-2013, 15:03
دوستان راهی برای بهترشدن کیفیت صفحه نیست؟
انگار ی مهتابی داخلش روشن کردن! ی لایه سفید روی همه رنگها کشیده شده. رنگها زنده نیستن .
فقط توی گالری خود گوشی بافعال بودن باوریا انجین کیفیت مناسبه بقیه جاها ن!
از داخل تنظیمات مسیر setting/display قسمت brightness روی حد وسط تنظیم کنین و تیک auto فعال کنبن و قسمت white balance هم تنظیمات متناسب سلیقه خودتون عوض کنین خیلی بهتر میشه ...!

a.heshmati96
13-11-2013, 15:28
دوستان throw چی هست؟
میشه ازش وای جابجایی فایل بین دو گوشی و یا بین گوشی و کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کرد؟

اگر روی اسمارت فون سونی تون یه فیلم یا عکس در حال نمایش باشه،با استفاده از throw ميشه تصویر رو به تلویزیون انتقال داد

Sent from my Sony Xperia™ SP smartphone using Tapatalk pro

C.RONALOD7
13-11-2013, 19:16
سلام.
این مد هست که تصویر زمینه رو از خاکستری به سیاه تبدیل میکنه!
روی 254 جواب میده یا خیر؟

Engine3R
13-11-2013, 19:30
سلام.
این مد هست که تصویر زمینه رو از خاکستری به سیاه تبدیل میکنه!
روی 254 جواب میده یا خیر؟
دوست عزیز بهترین راه تست این جور مدها اینه که شما قبل از فلش مد از رامتون توسط ریکاوری بکاپ بگیرین و بعدش مد فلش کنین اگه مشکلی نداشت که خوب تکلیفش مشخصه ولی اگه مشکل ایجاد کرد خیلی راحت میتونین رام اصلی و درست از ریکاوری رستور کنین ...!

C.RONALOD7
13-11-2013, 19:36
ممنون . اونوقت چطوری باید از رام بک اپ گرفت؟
و چطوری ریستور کرد؟
توضیحاتی هست تو سایت؟

fireboy
13-11-2013, 19:54
دوستان من هم تازه گرفتم، میخواستم بدونم که چرا بعضی اوقات گوشی توی حالت emergency call only باقی میمونه و طول میکشه که آنتن برگرده؟ طبیعیه این قضیه؟
این مشکل با 4.1.2 هست؟

Engine3R
13-11-2013, 19:56
ممنون . اونوقت چطوری باید از رام بک اپ گرفت؟
و چطوری ریستور کرد؟
توضیحاتی هست تو سایت؟
شما برای فلش مد نیاز به ریکاوری دارین . پس ابتدا وارد ریکاوری میشین و وارد گزینه backup & restore شده و backup میزنین تا شروع به گرفتن بکاپ کنه(کمی زمان میبره و طول میکشه) و بعد از اون حالا هر مدی که دوست دارین فلش کنین و اخرش ریبوت کنین و اگه مشکل نداشت که حله ولی اگه ناراضی بودی و اصلا خوشت نیومد و یا اینکه رام بالا نیومد دوباره میری ریکاوری و backup & restore و این دفعه میری وارد restore میشی و اون پوشه که معمولا به نام تاریخ و زمان گرفتن بکاپ هست وارد میشی تا شروع به برگردوندن رام کنه...!
از این روش برای همه کاره میتونی استفاده کنی خیلی مطمین هست (من خودم هر هفته و یا بسته به نیازم از رام خودم بکاپ میگیرم تا همیشه رام سالم و درست مورد استفاده در دسترس داشته باشم)

Engine3R
13-11-2013, 20:05
دوستان من هم تازه گرفتم، میخواستم بدونم که چرا بعضی اوقات گوشی توی حالت emergency call only باقی میمونه و طول میکشه که آنتن برگرده؟ طبیعیه این قضیه؟
این مشکل با 4.1.2 هست؟
شما یه بار فکتوری ریست کنین گوشیتونو احتمالا درست میشه .
اگه هم سیم کارت پانچ کردین میتونه مشکل از اون باشه ...!

fireboy
13-11-2013, 21:43
شما یه بار فکتوری ریست کنین گوشیتونو احتمالا درست میشه .
اگه هم سیم کارت پانچ کردین میتونه مشکل از اون باشه ...!
اگر مشکل از پانچ کردنه باشه با ریست فکتوری میتونه این مشکل حل بشه؟ یا باید سیم عوض بشه؟
سوال فنی: چرا پانچ برای سیم کارت مشکل ایجاد میکنه؟ راهی دیگه غیر از پانچ هم هست؟

اگر میشد ریست فکتوری نکنم خیلی خوب بود. داستان نصب دوباره برنامه ها یکم زورم میاد
راهی هست 100% مطمئن بشم از سیم کارته؟

Engine3R
13-11-2013, 22:42
اگر مشکل از پانچ کردنه باشه با ریست فکتوری میتونه این مشکل حل بشه؟ یا باید سیم عوض بشه؟
سوال فنی: چرا پانچ برای سیم کارت مشکل ایجاد میکنه؟ راهی دیگه غیر از پانچ هم هست؟

اگر میشد ریست فکتوری نکنم خیلی خوب بود. داستان نصب دوباره برنامه ها یکم زورم میاد
راهی هست 100% مطمئن بشم از سیم کارته؟
اگه مشکل از سیم باشه خب مسلما" فکتوری ریست تاثیری نمیزاره...!
راه دیگه اینه که اگه سیم ایرانسل دارین برید نمایندگیش و همونجا درخواست میکرو سیم بدین(3000تومن هزینه داره) ولی اگه همراه اول فکر کنم الان دیگه مثل ایرانسا میکرو سیم هم بده(دقیقا برای همراه اول در جریان نیستم).
البته اینم بگم که بودن کسانی که با فکتوری ریست یا اپدیت به بیلد جدیدتر مشکلشون برطرف شده...!
برای امتحان اینکه مشکل از سیم شما راهی جز تست کردن روی یه گوشی دیگه ندارین ...!

ritana
13-11-2013, 23:04
سلام . من بتازگي اس پي گرفتم گوشي خوب و دلچسبي است فقط يك مشكل دارم باهاش صفحه كليد شماره گيرش سفيده و ساده است و با تغيير تم رنگش عوض نميشه !!

آيا تم و يا راهي براي عوض كردن رنگ سفيد هست ؟

Engine3R
13-11-2013, 23:16
سلام . من بتازگي اس پي گرفتم گوشي خوب و دلچسبي است فقط يك مشكل دارم باهاش صفحه كليد شماره گيرش سفيده و ساده است و با تغيير تم رنگش عوض نميشه !!

آيا تم و يا راهي براي عوض كردن رنگ سفيد هست ؟

شما به پست 13 این تاپیک مراجعه کنید:

[تاپیک مرجع]Xperia™ SP Themes & Apps (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=294051&page=2)

mohammad_karaj
14-11-2013, 04:14
این باطری غیر قابل تعویض توسط کاربر یعنی چی؟وقتی عمر باطری تموم شد باید با گوشی خدافظی کنی؟

ritana
14-11-2013, 10:58
شما به پست 13 این تاپیک مراجعه کنید:

[تاپیک مرجع]Xperia™ SP Themes & Apps (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=294051&page=2)

ممنون از راهنمائي شما ولي اين مد براي گوشيهاي روت شده است . من فعلا قصد روت كردن گوشيم را تا زمان آمدن اپديت جديد ندارم . آيا برنامه اي براي تغيير رنگ شماره گير گوشي وجود دارد؟

Engine3R
14-11-2013, 11:45
ممنون از راهنمائي شما ولي اين مد براي گوشيهاي روت شده است . من فعلا قصد روت كردن گوشيم را تا زمان آمدن اپديت جديد ندارم . آيا برنامه اي براي تغيير رنگ شماره گير گوشي وجود دارد؟
پس بهترین راه اینه که شما نرم افزار فوق العاده قوی ExDialler (فکر کنم اسمش همینه) روی گوشیتون نصب کن و بعدش هر تمی که خواستی دانلود کن و نصب کن .
دیگه این نرم افزار به حدی تم رنگارنگ داره که فکر کنم روزی 100 بار تم عوض کنی .
البته از go contact هم میتونی استفاده کنی ولی به نظرم بالایی سبک تر و رون تر پاسخ میده ...!
موفق باشی!

Engine3R
14-11-2013, 11:49
این باطری غیر قابل تعویض توسط کاربر یعنی چی؟وقتی عمر باطری تموم شد باید با گوشی خدافظی کنی؟
نه دوست من اگه اینطور بود که دیگه هیچکی حتی iphone هم نمیخرید...!
بخاطر این از باتری پرس شده کمپانیها استفاده میکنن که گوشی یک دست تر و یکپارچه بشه و از مقاومت بالاتری برخوردار باشه...!

مشکل اصلیش اینه که توسط کاربر قابلیت تعویض نداره وبعد اینکه عمرش تموم شد باید ببرید تعمیرگاه یا نمایندگی و کاربر متخصص باتری جدید براتون مثل روز اولش جا بزنه ...!

mohammad_karaj
14-11-2013, 14:59
اسم اولیه بلوتوث گوشی چیه؟rename phone زدم دیدم خالیه.
تو برنامه zdbox گزینه kill all با cache cleaner چی کار میکنن؟

Engine3R
14-11-2013, 15:21
اسم اولیه بلوتوث گوشی چیه؟rename phone زدم دیدم خالیه.
تو برنامه zdbox گزینه kill all با cache cleaner چی کار میکنن؟
Xperia SP . شما اول بلوتوث روشن کنین و بعد میتونین تغییر نام بدین .
kill all کلیه برنامه هایی که باز هستند می بنده و cash cleaner هم کلیه کشی که نوسط نرم افزارهای مختلف تولید شدنو پاک میکنه.

حتما روزی چند بار و با استفاده از همین kill all و cash cleaner گوشی پاکسازی کنین که در روند بهبود سرعت و سبکی رام تاثیرگذاره

Engine3R
14-11-2013, 17:12
دانلود Media (رینگتون , نوتیفیکیشن , آلارم , افکت ساند) Google LG Nexus 5

Google LG NEXUS 5 media @ abi88 (http://www.mediafire.com/download/5lkp7m6hf87yj4c/Google_NEXUS_5_media_%40_abi88.rar)

دانلود والپیپرهای Google LG Nexus 5

Google LG NEXUS 5 Wallpapers @ abi88 (http://www.mediafire.com/download/276jbge32vmyevj/Google_NEXUS_5_Wallpapers_%40_abi88.rar)

mohammad_karaj
14-11-2013, 19:36
راستی کیفیت مونتاژای sp چرا انقدر بده؟یه sp دیدم زیر ال سی دیش آشغال بود یکی دیگه دیدم سمت چپ ال سی دیش روی بدنه پریدیگی داشت یکی دیگم پشت گوشی زیر اون چراغ خوشگله فرو رفتگی بود.البته هیچکدومو کسی نمیدید من چون تلسکوپی نگا میکنم میفهمم.

NIHILmS
14-11-2013, 20:06
راستی کیفیت مونتاژای sp چرا انقدر بده؟یه sp دیدم زیر ال سی دیش آشغال بود یکی دیگه دیدم سمت چپ ال سی دیش روی بدنه پریدیگی داشت یکی دیگم پشت گوشی زیر اون چراغ خوشگله فرو رفتگی بود.البته هیچکدومو کسی نمیدید من چون تلسکوپی نگا میکنم میفهمم.

تایید میکنم..البته من در مورد گوشیهای دیگه همونقدر که در مورد این گوشی به قول شما میکروسکوپی نگاه کردم، دقت نکردم ببینم اونا هم همین سوتی ها رو دادن یا خیر..برای خود من هم وقتی خیلی با دقتنگاه کنی یه غبار خیلی ریز هست که در حالت عادی اصلا دیده نمیشه

fireboy
14-11-2013, 20:10
برای Kill کردن و محدود کردن برنامه ها نیاز هست برنامه ای نصب بشه؟من یکم حس میکنم به نسبت اینکه میگن باتری SP قوی هست، زود تموم میکنم
مدتها از اندروید 2.3.5 استفاده میکردم تازه به 4رسیدم، روی گوشی سابق برنامه نصب میکردم

Engine3R
14-11-2013, 21:23
برای Kill کردن و محدود کردن برنامه ها نیاز هست برنامه ای نصب بشه؟من یکم حس میکنم به نسبت اینکه میگن باتری SP قوی هست، زود تموم میکنم
مدتها از اندروید 2.3.5 استفاده میکردم تازه به 4رسیدم، روی گوشی سابق برنامه نصب میکردم
بهتره از یه نرم افزار سبک استفاده کنین(من خودم از اخرین نسخه ES Task Manager استفاده میکنم هم خیلی سبک و رونه و هم کارشو درست انجام میده).

دیگه هر باتری به نسبت استفاده هایی که از گوشی میشه یه ظرفیتی داره و شما نباید انتظار داشته باشین که مثلا با یه شارژ کامل مدام 5 ساعت بازی سنگین و این قبیل کارها انجام بدین و باتری آخ نگه ...!حتما اون درصد باتری روی نوتیفیکیشن بار فعال کنین و خودتون تجربه کنین که هر بار هر کاری میکنین چقدر زمان برده و چقدر(چند درصد) از قدرت باتریتون کسر شده با این کار میتونین مدیریت بیشتر و بهتری روی مصرف باتری گوشی داشته باشین ...!

amir8698
15-11-2013, 10:53
دوستان کسی میدونه رام سیانوژن کی واسه sp میاد ؟؟

mahdi 95
15-11-2013, 11:28
سلام علت اینکه بعد هر بار رفتن به یک نرم افزار بعد از خارج شدن کلیه نرم افزار ها بسته میشه و لانچر هم ریست میشه و نرم افزار های نصب شده رو از نو شناسایی میکنه چیه کسی چنین مشکلاتی نداره؟؟؟

hossein66308
15-11-2013, 11:38
من تازه این گوشیو خریدم وصل که میکنم به سیستم اصلا درایور c5303 رو نمیشناسه.روش علامت سوال میزنه.با همه روشای رووت هم امتجان کردم جون نمیشناسش هیچ کاریم نمیتونم بکنم.کمک کنین.

Engine3R
15-11-2013, 12:05
دوستان کسی میدونه رام سیانوژن کی واسه sp میاد ؟؟
همین الانشم منتشر شده اما چون نیاز به بوتلودر باز داره و فعلا در مراحل اولیه هست و خصوصا کرنلش هنوز مشکل داره در بخش sp معرفی نشده(بزودی معرفیش میکنیم).

سلام علت اینکه بعد هر بار رفتن به یک نرم افزار بعد از خارج شدن کلیه نرم افزار ها بسته میشه و لانچر هم ریست میشه و نرم افزار های نصب شده رو از نو شناسایی میکنه چیه کسی چنین مشکلاتی نداره؟؟؟
شما اگه نرم افزار تسک کیلر یا کش کلینر نصب کردی ببین توی تنظیماتش auto kill فعال نکردی؟
(این حالت غیر از جمله قبل زمانی رخ میده که رم گوشی پر باشه و یا نرم افزاری نصب کردین که در ان واحد کلی رم به خودش اختصاص میده و همش باعث میشه که سیستم عامل اندروید خودش رمشو ریست کنه (برای من تا حالا پیش نیومده)).

من تازه این گوشیو خریدم وصل که میکنم به سیستم اصلا درایور c5303 رو نمیشناسه.روش علامت سوال میزنه.با همه روشای رووت هم امتجان کردم جون نمیشناسش هیچ کاریم نمیتونم بکنم.کمک کنین.
شما طبق پست 2 این اموزش از هر 2 روش درایور گوشی نصب کن :
[آموزش]آموزشهای جامع (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290612)
بعدش این فایلم دانلود و نصب کن :
AdbDriverInstaller (http://www.mediafire.com/download/ye05czreu2c863l/AdbDriverInstaller.zip)

mahdi 95
15-11-2013, 13:00
ممنون چندتا از نرم افزارهایی که فعال بودن رو حذف کردم و اون مدی که تمام نرم افزار های سیستمی اضافی خود گوشی رو پاک میکنه رو نصب کردم و خیلی بهتر شد.

M o H o M o
15-11-2013, 18:29
سلام دوستان

میشه بیس باند 254 رو با کامپیوتر دانلود کرد بعد روی گوشی نصب کرد ؟ ( من وای فای ندارم با نرم افزار pcc هم ارور میده )

تنکس :aj:

Engine3R
15-11-2013, 18:44
سلام دوستان

میشه بیس باند 254 رو با کامپیوتر دانلود کرد بعد روی گوشی نصب کرد ؟ ( من وای فای ندارم با نرم افزار cm هم ارور میده )

تنکس :aj:
بهرحال مجبوری کل رام دانلود کنی بعدش فقط بیس باند استخراج کنی ( فلش کنی) . یا اینکه بگردی ببینی میتونی بیس باند 2.254 از جایی پیدا کنی ...!
به نظرم اصلا چرا دنبال دردسر میگردی , خب درسته وایفای نداری اما میتونی رام 2.254 کامل دانلود کنی و با فلش تول فلش کنی خیالتم راحته و میدونی که خطری تهدید نمیکنه(اصلا فلش تنها بیس باند بخاطر اینکه روی 1.257 هستی توصیه نمیکنم چون بعدش مجبوری کرنلشم فلش کنی و ... اصلا بیخیالش شو)

Ali_locker
15-11-2013, 20:56
سلام دوستان
میشه نرم افزار و بازی ها رو انتقال داد روی مموری کارت ؟

mahdi 95
16-11-2013, 00:00
سلام دوستان
میشه نرم افزار و بازی ها رو انتقال داد روی مموری کارت ؟

بله دوست عزیز چند روش هست که میشه نرم افزار ها رو انتقال داد که آموزشش تو همین بخش قسمت آموزشهای تخصصی. هست میتونی اونجا پیدا کنی.

LOVE Story
16-11-2013, 09:43
سلام دوست عزیز
شما ب قسمت زیر رجوع کنید و تیک مربوطه رو بردارید.../

setting/developer option/dont keep activities

------------------
موقعی ک این گزینه مارک باشه تمامی برنامه ها با زدن دکمه بک ریست میشن

سزخقحهشد72
16-11-2013, 12:46
چند روز پیش رم گوشیم که خیلی روش اطلاعات روش داشتم سوخت، دلیلش چی میتونه باشه؟

ehsan2004
16-11-2013, 15:35
چند روز پیش رم گوشیم که خیلی روش اطلاعات روش داشتم سوخت، دلیلش چی میتونه باشه؟

یعنی چی سوخت؟
چرا اینطوری شد؟
چجوری؟

سزخقحهشد72
16-11-2013, 16:31
یعنی چی سوخت؟
چرا اینطوری شد؟
چجوری؟
؟
من یه شب گذاشتم تا صبح فیلم دانلود کنه گوشیم، بعد صبح که بیدار شدم دیدم حافظه ی sd رو نشون نمیده بردم گارانتی گفت سوخته، میشه از این باشه که گذاشتم فیلم دانلود کنه؟

miladoxygen
16-11-2013, 19:23
دفتر چه راهنمای زبان فارسی براي اين گوشي هست؟:bn:

----------------------------------------------
پيدا كردم
http://www-support-downloads.sonymobile.com/c5302/userguide_FA_C5302-C5303-C5306_3_Android4.1.pdf

g0dsend313
16-11-2013, 20:47
سلام
بعضی اوقات از حالت خاموشی صفحه که در میات
مثلا گوشی زنگ می خوره
صفحه (رنگ)مشکی نشون میده (شماره تماس گیرنده و گزینه قطع و وصل رو نمیاره)
مشکل از چیه ؟

Engine3R
16-11-2013, 22:37
سلام
بعضی اوقات از حالت خاموشی صفحه که در میات
مثلا گوشی زنگ می خوره
صفحه (رنگ)مشکی نشون میده (شماره تماس گیرنده و گزینه قطع و وصل رو نمیاره)
مشکل از چیه ؟
این همون مشکل سیاه شدن صفحه ال سی دی هست که در اکثر مدلهای سونی مشاهده میشه و اگه میخاین کمتر با این مورد مواجه بشین بهتر برگردین به رام رسمی بیلد 1.257 ...!
من خودم با اپدیت به 2.254 این مشکل زیاد داشتم ولی الان روی رام کاستوم EXistenZ هستم تقریبا خیلی کمتر شده ...!

biowulf
17-11-2013, 00:03
سلام دوستان
در مورد مشکلاتش خوندم. همه جی قابل حل.
فقط می خوام بدونم وای فای مشکل خاصی داره؟ ضعیفه؟

kayhanm
17-11-2013, 02:22
درود
*
دوستان من این گوشی رو برای خواهرم برگزیدم و چنتا پرسش دارم
*
1-گوشی 03 از روی بسته نمایان هست،راستی آخر این بهتر شد یا 02 چون دیدم هرکس گوشی خودش رو میستود ؟(شاید خودم نتونم برم برای خرید و میخوام بهشون بگم که چگونه بفهمند و چی بگیرند) ♥
2-آیا در همه مدل ها از پنل شارپ استفاده شده؟(راهنماییم کنید :bn: دستتون درد نکنه )
3-گوشی رو اگر بخوام رام رو براش بروز کنم توی منو بروزرسانی خودش هست که دیگه به رایانه نیازی نداشته باشم ؟(تی ایکس رو پیشتر به همین شیوه در خود گوشی بروز کردم و آسون و خوب بودش)
4-برای این گوشی در جی اس ام آرنا 4.4 نوشته شده،آیا درست هست؟(چند روز پیش گفته شده بود 4.3 ! )
5-اگر بخوام روت کنم گارانتی از بین میره؟(اگر آره دیگه گارانتی نمیخوام) برام مهمه :)
6-این گوشی بدی و خرابی و یا کمبودی از دیده شما دوستانی که دارین ازش استفاده میکنید نداره که نشه کاریش کرد؟ (من خیلی گشتم و این بهترین بود،پیشنهاد بهتری هست؟)
7-کمترین نرخ این گوشی در بازار خودمون چند هست؟از اینترنت کجا رو پیشنهاد میدین که بگیرم و بدون کمبود به دستم برسه؟کار درستی هست که از دنیای مجازی ایرانی خرید کنم؟(اگر در شیراز جایی رو میدونید پیشنهاد بدین)
8-رم و کاور و کابل و ... چی بگیرم باهاش؟
*
ببخشید که زیاد پرسیدم ♥ میخوام بگیرمش دیگه دستتون درد نکنه :bw:
*
سپاس

h5432
17-11-2013, 11:19
بنظر من این گوشی زیاد برای خانما مناسب نیست . بعلت سنگینیش و ...
این گوشی برای کسایی خوبه ک فقط دنبال سخت افزار قوی هستن مث خودم!
ولی....فرقی نداره هرکدوم رو داشت بگیر!
اره مثل اینکه همش شارپه
اندروید 4,4 بصورت رسمی هنوز خبری ازش نرسیده ک میاد یا ن ولی امید داریم ک میاد ولی 4,3 حتمیه
گارانتی کشکه
دوربین و صفحه ضعیفه ازنظر من. ولی قدرت و سرعت وحشتناک زیاده
دی جی کالا خوبه
من 870خریدم پلم! ی مموری 8 گیگ و ی محافظ صفحه عالی هم توجعبه بود!

NIHILmS
17-11-2013, 14:27
درود
*
دوستان من این گوشی رو برای خواهرم برگزیدم و چنتا پرسش دارم
*
1-گوشی 03 از روی بسته نمایان هست،راستی آخر این بهتر شد یا 02 چون دیدم هرکس گوشی خودش رو میستود ؟(شاید خودم نتونم برم برای خرید و میخوام بهشون بگم که چگونه بفهمند و چی بگیرند) ♥
2-آیا در همه مدل ها از پنل شارپ استفاده شده؟(راهنماییم کنید :bn: دستتون درد نکنه )
3-گوشی رو اگر بخوام رام رو براش بروز کنم توی منو بروزرسانی خودش هست که دیگه به رایانه نیازی نداشته باشم ؟(تی ایکس رو پیشتر به همین شیوه در خود گوشی بروز کردم و آسون و خوب بودش)
4-برای این گوشی در جی اس ام آرنا 4.4 نوشته شده،آیا درست هست؟(چند روز پیش گفته شده بود 4.3 ! )
5-اگر بخوام روت کنم گارانتی از بین میره؟(اگر آره دیگه گارانتی نمیخوام) برام مهمه :)
6-این گوشی بدی و خرابی و یا کمبودی از دیده شما دوستانی که دارین ازش استفاده میکنید نداره که نشه کاریش کرد؟ (من خیلی گشتم و این بهترین بود،پیشنهاد بهتری هست؟)
7-کمترین نرخ این گوشی در بازار خودمون چند هست؟از اینترنت کجا رو پیشنهاد میدین که بگیرم و بدون کمبود به دستم برسه؟کار درستی هست که از دنیای مجازی ایرانی خرید کنم؟(اگر در شیراز جایی رو میدونید پیشنهاد بدین)
8-رم و کاور و کابل و ... چی بگیرم باهاش؟
*
ببخشید که زیاد پرسیدم ♥ میخوام بگیرمش دیگه دستتون درد نکنه :bw:
*
سپاس

طبق اطلاع خودم در مورد یکی دو موردی که اشاره کردید:

1- تقریبا هیچ فرقی بین 02 و 03 نیست غیر از تفاوت در ساپورت یکسری باندهای فرکانسی بیشتر توسط 02 تو ایران که اونم چیز خاصی نیست..03 از 4G ساپورت میکنه که تو ایران نداریم! 02 که اصلا 4G ساپورت نمیکنه! در واقع بیشتر برای مناطقی مثل ایران ایجاد شده
6- منم از کیفیت دوربینش (البته نسبت به سایر گوشیها) و کیفیت صفحه نمایشش خیلی راضی نیستم البته اینکه میگم صفحه نمایش بازم در قیاس با یکسری گوشیهایی که قبلا داشتم..

kayhanm
17-11-2013, 16:16
بنظر من این گوشی زیاد برای خانما مناسب نیست . بعلت سنگینیش و ...
این گوشی برای کسایی خوبه ک فقط دنبال سخت افزار قوی هستن مث خودم!
ولی....فرقی نداره هرکدوم رو داشت بگیر!
اره مثل اینکه همش شارپه
اندروید 4,4 بصورت رسمی هنوز خبری ازش نرسیده ک میاد یا ن ولی امید داریم ک میاد ولی 4,3 حتمیه
گارانتی کشکه
دوربین و صفحه ضعیفه ازنظر من. ولی قدرت و سرعت وحشتناک زیاده
دی جی کالا خوبه
من 870خریدم پلم! ی مموری 8 گیگ و ی محافظ صفحه عالی هم توجعبه بود!

درود
*
دسته دوستان درد نکنه برای راهنمایی ♥
*
داداش جان شما کجا گرفتین که مموری روش بود؟
بچه ها کسی نمیگه که چه لوازم جانبی براش بگیرم (ارزون و بدرد بخور)
اگه مموری روش نباشه کلاس 10 و 16 گیگ چه جنسی بگیرم؟
*
سپاس

h5432
17-11-2013, 17:46
من از رفیقم خریدم . ک پلمشو اصلا باز نکرده بود.
این موبایلفروشیا اکثرا یا پلمش باز هست یا الکی خودشون پلم میکنن.
نیازی نیست بیخودی پول کلاس 10 رو بدی. کلاس 6 هم کفایت میکنه از مارک های معروف بگیر

Moh@mmad Amin
17-11-2013, 18:59
درود
*
دسته دوستان درد نکنه برای راهنمایی ♥
*
داداش جان شما کجا گرفتین که مموری روش بود؟
بچه ها کسی نمیگه که چه لوازم جانبی براش بگیرم (ارزون و بدرد بخور)
اگه مموری روش نباشه کلاس 10 و 16 گیگ چه جنسی بگیرم؟
*
سپاس

برند های زیر هر کدوم بود بردارید(بر اساس اولویت از بالا ب پایین)
Patriot
Silicon power
philips
hp
samdisk

daniva
17-11-2013, 19:53
سلام.
این برنامه file commander خوده گوشیه .
وقتی توی فایند مینویسم project میره فایل هایی که قبلا توی فلش مموری بود رو بالا میاره. فلش که به هش وصل نیست. تازه نمیتونه بازش کنه.
http://http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-59.png (http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-59.png)
http://http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-42.png (http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-42.png)
چی کار کنم؟؟
روی اعصابه!!!
تازه امروز یه پوشه رو پاک کردم ولی وقتی به PC وصل کردم دیدم بازم پوشه با تمام محتویاتش هست. (البته با اکسپلورر هم دیدم ولی نبود)

Engine3R
17-11-2013, 20:28
سلام.
این برنامه file commander خوده گوشیه .
وقتی توی فایند مینویسم project میره فایل هایی که قبلا توی فلش مموری بود رو بالا میاره. فلش که به هش وصل نیست. تازه نمیتونه بازش کنه.
http://http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-59.png (http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-59.png)
http://http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-42.png (http://daniva.persiangig.com/image/Screenshot_2013-11-17-19-25-42.png)
چی کار کنم؟؟
روی اعصابه!!!
تازه امروز یه پوشه رو پاک کردم ولی وقتی به PC وصل کردم دیدم بازم پوشه با تمام محتویاتش هست. (البته با اکسپلورر هم دیدم ولی نبود)
فایل منیجر خود گوشی پاک کنین و بجاش از نرم افزار مشابه مثل Es یا Xplore یا خود root explorer (اگه روته) استفاده کنین ...!

daniva
17-11-2013, 20:37
فایل منیجر خود گوشی پاک کنین و بجاش از نرم افزار مشابه مثل Es یا Xplore یا خود root explorer (اگه روته) استفاده کنین ...!

داداش توجه نکردی !!!
گفتم که با x-plorer هم رفتم.
من مشکلم این سرچ هست. چرا وقتی از توی فلش یه فایلی رو باز می کنم ، ادرسش رو نگه میداره ؟؟
چند روز پیش یه فیلم از توی فلش دیدم،بهد دوباره تو سرچ پیداش شده بود. اینکه نشد.
راه حل بدید.

Moh@mmad Amin
17-11-2013, 20:46
داداش توجه نکردی !!!
گفتم که با x-plorer هم رفتم.
من مشکلم این سرچ هست. چرا وقتی از توی فلش یه فایلی رو باز می کنم ، ادرسش رو نگه میداره ؟؟
چند روز پیش یه فیلم از توی فلش دیدم،بهد دوباره تو سرچ پیداش شده بود. اینکه نشد.
راه حل بدید.

از یه فایل منیجر دیگه استفاده کنید
با Solid Explorer و File Expert تست کنید

daniva
17-11-2013, 21:16
از یه فایل منیجر دیگه استفاده کنید
با Solid Explorer و File Expert تست کنید
داداشه گله من چرا صورت مساله رو پاک میکنی ؟؟
اخه چرا وقتی فلش نیست ، فایل های توی فلش رو میاره ؟؟
تازه این کاش باعث میشه گذشته ی کارا معلوم بشه.
من این فایل منیجر رو دوست دارم اساسی
منظوره من اینه که هیستوریش کجاست تا پاکش کنم ؟؟

Engine3R
17-11-2013, 22:00
داداشه گله من چرا صورت مساله رو پاک میکنی ؟؟
اخه چرا وقتی فلش نیست ، فایل های توی فلش رو میاره ؟؟
تازه این کاش باعث میشه گذشته ی کارا معلوم بشه.
من این فایل منیجر رو دوست دارم اساسی
منظوره من اینه که هیستوریش کجاست تا پاکش کنم ؟؟
توی تنظیمات بگرد اگه هیستوری نداشت تا پاکش کنی ببین کش(Cashe) داره تا پاک کنی (شاید جواب بده)...!
وگرنه اگه نیازش اساسیه مجبوری از یه فایل منیجر دیگه استفاده کنی ...!

fireboy
18-11-2013, 19:53
من هر کاری میکنم چرا روی متن و شماره هام که نگه میدارم نمیتونم از متنهام کپی بگیرم و فقط Paste دارم توی گزینم؟
نمیدونم میشه اضافه کردش به منو یا نه؟

Engine3R
18-11-2013, 20:38
من هر کاری میکنم چرا روی متن و شماره هام که نگه میدارم نمیتونم از متنهام کپی بگیرم و فقط Paste دارم توی گزینم؟
مگه میشه من اولین باره میشنوم ...!
شاید شما داخل اون نرم افزاری که هستین این قابلیت نداره.
اگه شماره هارو میخاین کپی کنین حتما باید داخل People باشین و بعدش که روی شماره نگه دارین میاره Copy to clipbord دیگه همین و اگه نمیاره یه بار فکتوری ریست کنین احتمالا درست میشه ...!

Engine3R
18-11-2013, 20:38
اگه شماره هارو میخاین کپی کنین حتما باید داخل People باشین و بعدش که روی شماره نگه دارین میاره Copy to clipbord دیگه همین و اگه نمیاره یه بار فکتوری ریست کنین احتمالا درست میشه ...!

daniva
18-11-2013, 21:12
توی تنظیمات بگرد اگه هیستوری نداشت تا پاکش کنی ببین کش(Cashe) داره تا پاک کنی (شاید جواب بده)...!
وگرنه اگه نیازش اساسیه مجبوری از یه فایل منیجر دیگه استفاده کنی ...!
دمت گرم.
جواب داد. البته کلیر دیتا زدم.
ممنون

pars71
18-11-2013, 21:26
سلام.
1-آیا usb otg داره که بهش فلش مموری و ... وصل بشه ؟
2-نور نوار شیشه ای رو میشه کلا قطع کرد ؟
3-آیا اپدیت میشه به اندروید 4.4 ؟
4-آیا میشه با دستکش با صفحش کار کرد ؟ گزینه ی دستکش داره ؟
5-اگر هنگ کنه باید چکار کرد چون باتریش در نمیاد ؟
6-مشکل خاصی داره ؟
7-به نظرتون تا 800-850 همین خوبه یا گوشی بهتری هم هست ؟
مرسی

Engine3R
18-11-2013, 21:56
سلام.
1-آیا usb otg داره که بهش فلش مموری و ... وصل بشه ؟
2-نور نوار شیشه ای رو میشه کلا قطع کرد ؟
3-آیا اپدیت میشه به اندروید 4.4 ؟
4-آیا میشه با دستکش با صفحش کار کرد ؟ گزینه ی دستکش داره ؟
5-اگر هنگ کنه باید چکار کرد چون باتریش در نمیاد ؟
6-مشکل خاصی داره ؟
7-به نظرتون تا 800-850 همین خوبه یا گوشی بهتری هم هست ؟
مرسی
جواب 1 الی 4 بطور خلاصه میگم بله 100 درصد.
5. قاب پشتشو باز میکنی یه دکمه داره خاموش میکنه.
6. فقط وزنش زیاده
7. من که میگم شک نکن ...!

M o H o M o
18-11-2013, 23:36
سلام دوستان من بیلد گوشیم 257 می خوام به 254 اپدیت کنم
فایل نصب رو گرفتم (بخش رام های رسمی) دانلوکردم و فایل زیپ بود و کپیش کردم در فلش تولز قسمت فیریم ور به صورت اکسترکت .....

حالا طبق عکسا ارور میده نمیدونم مشکلم کجاست ( از آموزش اقا جمال استفاده کردم ) ، گوشی رو میشناسسه و لی نمیره تو حال فست بوت و وقتی خاموش میشه میره برای شارژ کردن .....

لطفا کمک کنید .... تنکس :aj:

M o H o M o
18-11-2013, 23:50
سلام دوستان من بیلد گوشیم 257 می خوام به 254 اپدیت کنم فایل نصب رو گرفتم (بخش رام های رسمی) دانلوکردم و فایل زیپ بود و کپیش کردم در فلش تولز قسمت فیریم ور به صورت اکسترکت .....حالا طبق عکسا ارور میده نمیدونم مشکلم کجاست ( از آموزش اقا جمال استفاده کردم ) ، گوشی رو میشناسسه و لی نمیره تو حال فست بوت و وقتی خاموش میشه میره برای شارژ کردن .....لطفا کمک کنید .... تنکس :aj:

Engine3R
18-11-2013, 23:59
سلام دوستان من بیلد گوشیم 257 می خوام به 254 اپدیت کنم فایل نصب رو گرفتم (بخش رام های رسمی) دانلوکردم و فایل زیپ بود و کپیش کردم در فلش تولز قسمت فیریم ور به صورت اکسترکت .....حالا طبق عکسا ارور میده نمیدونم مشکلم کجاست ( از آموزش اقا جمال استفاده کردم ) ، گوشی رو میشناسسه و لی نمیره تو حال فست بوت و وقتی خاموش میشه میره برای شارژ کردن .....لطفا کمک کنید .... تنکس :aj:
فست بوت مربوط به بوتلودر باز میشه و شما حتما به حالت flash mod وارد شید ...!
فایل zip باید به ftf تبدیل کنی (یا اکستراکت کنین به ftf برسین)

khoshchinarash
19-11-2013, 00:05

دوست عزیز ابتدا پسوند زیپ رو به ftf تغییر بده ، گوشیت رو خاموش کن بزار کنار حالا برنامه فلش تول رو اجرا کن از آیکون رعد و برق گزینه فلش مود رو انتخاب کن بعد رام 254 رو انتخاب کن و چند ثانیه صبرکن تا رام آماده نصب بشه وقتی برای اتصال گوشی پیغام داد دکمه کم کردن صدا رو نگهدار و کابل رو وصل کن ، چراغ گوشی سبز که شد دکمه صدا رو ول کن حدود 3 دقیقه رام نصب میشه

فقط چندتا نکته : اولا حتما از پورت پشت استفاده کن و قبل از نصب رام درایورهای گوشرو کامل نصب کن ، ایشالله که موفق میشی

mahdi 95
19-11-2013, 00:07
سلام دوستان من بیلد گوشیم 257 می خوام به 254 اپدیت کنم
فایل نصب رو گرفتم (بخش رام های رسمی) دانلوکردم و فایل زیپ بود و کپیش کردم در فلش تولز قسمت فیریم ور به صورت اکسترکت .....

حالا طبق عکسا ارور میده نمیدونم مشکلم کجاست ( از آموزش اقا جمال استفاده کردم ) ، گوشی رو میشناسسه و لی نمیره تو حال فست بوت و وقتی خاموش میشه میره برای شارژ کردن .....

لطفا کمک کنید .... تنکس :aj:
دوست عزیز اول شما نباید فایل زیپ دانلود شده رو اکسترکت کنید دوم مگه گوشی شما بوت لودرش بازه که میخواهید با فست بوت نصب کنید اگه نه شما باید با فلش مود نصبش کنید با فلش طول ابتدا رام رو انتخاب کنید بعد از نمایش انیمیشن گوشی رو خاموش کنید و ولوم پایین رو نگه دارید و کابل رو وصل کنید تا چراغها سبز بشه و رها کنید بگذارید کار فلش تموم بشه بعد از اتمام کابل رو جدا کنید و روشن کنید و بعد روت و...

M o H o M o
19-11-2013, 00:21
فست بوت مربوط به بوتلودر باز میشه و شما حتما به حالت flash mod وارد شید ...!
فایل zip باید به ftf تبدیل کنی (یا اکستراکت کنین به ftf برسین)

اره داداش من اشتباه نوشتم fast boot منظورم flashmood بود ولی میگم یه دونه ای میگی نه ، می بایست فایل zip رو به ftf تبدیل کنم همین ..... دمت گرم ..:aj:

M o H o M o
19-11-2013, 00:41
لازم هست که کرنل رو فلش بزنم ؟

g0dsend313
19-11-2013, 00:43
چه جوری میشه تو لیست برنامه ها پوشه ساخت
مثلا چند تا برنامه رو توی یه پوشه بذاریم
مثلا بازی ها

Engine3R
19-11-2013, 00:48
لازم هست که کرنل رو فلش بزنم ؟

شما کل رام که فلش میکنی همراهش کرنلم فلش میشه(دقیقا با همون تنظیمات پیش فرض خود فلش تول فلش کن فقط همه اطلاعاتت پاک میشه ها!!!!!!!!!)

M o H o M o
19-11-2013, 00:48
چه جوری میشه تو لیست برنامه ها پوشه ساخت
مثلا چند تا برنامه رو توی یه پوشه بذاریم
مثلا بازی ها
انگشتت رو روی یه برنامه نگه دار بکش رو یه برنامه دیگه اوکی میشه ..... :be:

Arash_323
19-11-2013, 02:42
سلام
این گوشی رو چطوری میشه هارد ریست کرد؟

g0dsend313
19-11-2013, 07:15
هر بازی که میخای روش کلیک کن نگه دار و بعدش بکش روی یه بازی دیگه و همینطور ادامه بده ...!

اینو می دونستم منتها نمیشه
وقتی روی یکی دیگه میذارمش هیچ اتفاقی نمیفته راه دیگه ای نداره ؟

shayan.spn
19-11-2013, 10:20
سلام دوستان
من قصد دارم این گوشی رو برای کسی بخرم میشه بفرمایید
1- ایا تا حالا راهی پیدا شده که بدون روت کردن گوشی بشه از حافظه مموری کارت به جای حافظه خود گوشی استفاده کرد؟ (می خوام از آپدیت های رسمی استفاده کنم در اینده)
2- دوستانی که این گوشیو دارید وجدانا راضی هستین ؟ بنظر شما سفیدش برای یک زن خوب هست؟

mahdi 95
19-11-2013, 13:01
سلام دوستان
من قصد دارم این گوشی رو برای کسی بخرم میشه بفرمایید
1- ایا تا حالا راهی پیدا شده که بدون روت کردن گوشی بشه از حافظه مموری کارت به جای حافظه خود گوشی استفاده کرد؟ (می خوام از آپدیت های رسمی استفاده کنم در اینده)
2- دوستانی که این گوشیو دارید وجدانا راضی هستین ؟ بنظر شما سفیدش برای یک زن خوب هست؟

نه دوست عزیز شما اگه روت هم بکنید مشکلی پیش نمیاد بعد هم میتونید از آپدیت های سونی استفاده کنید روت کردن مشکلی پیش نمیاره چون بوت لودر باز نمیشه و بسته هست . این گوشی از هر نظر عالیه ، نشده بازی یا نرم افزاری رو اجرا کنم و نتونه اونو اجرا کنه واقعا عالی هستش . رنگ سفید اگه گرد غباری چیزی لای درز های گوشی بشینه اصلا معلوم نمیکنه و در کل آره خوبه فقط مشکلی با سنگینی گوشی نداشته باشین .

fireboy
19-11-2013, 13:50
نه. توی هر جایی که امکان تایپ داره اینطوره و فقط Paste دارم
مثل محل تایپ SMS اون قابلیت زوم روی اون بیلبیلک هست و وقتی نگه میدارم فقط Paste هست.
از داخل تنظیمات input method و بخشهای مربوط به تنظیمات تایپ نمیشه کاریش کرد؟

Engine3R
19-11-2013, 14:03
سلام
این گوشی رو چطوری میشه هارد ریست کرد؟

منظورتون از هارد ریست چیه؟میشه کامل توضیح بدین تا متوجه شیم مد نظرتون چی هست اگه کمکی بربیاد کمکتون کنیم؟

اینو می دونستم منتها نمیشه
وقتی روی یکی دیگه میذارمش هیچ اتفاقی نمیفته راه دیگه ای نداره ؟

معمولا راهش همینه و راه دیگه ای نداره . یا اینکه از لانچرهای مختلف امتحان کنین ببینین جواب میده.

مثل محل تایپ SMS اون قابلیت زوم روی اون بیلبیلک هست و وقتی نگه میدارم فقط Paste هست.

شما یه بار فکتوری ریست کن یا اینکه رام رسمی فلش کن.
از تنظیمات چیزی برای افزودن این عملکرد نداره.

C.RONALOD7
19-11-2013, 19:18
سلام!
من یک متن مینویسم هی خودش تشخیص میده
نمیخوام تشخیص بده چی کنم؟

Engine3R
19-11-2013, 19:33
سلام!
من یک متن مینویسم هی خودش تشخیص میده
نمیخوام تشخیص بده چی کنم؟

برو setting/language & input بعدش روی اچار Xperia keyboard کلیک کن و برو text input setting و کلیه گزینه هارو غیرفعال کن و در قسمت word suggestions گزینه اخر یعنی i dont انتخاب کن ...!

amir8698
19-11-2013, 20:54
دوستان نرم افراری واسه کامپیوتر نیست که بشه باهاش جای نرم افزار ها رو تو منو ها ( همونی که تو خود گوشی ، رو نرم افزار چند ثانیه دستو نگه میداری بعد میبریش به منوی اصلی یا از یک صفحه به صفحه دیگه ) تغییر داد ؟ ( تصویر گوشی بیاد رو صفحه بعد بجای تاج از موس استفاده کرد )

Arash_323
19-11-2013, 22:42
منظورتون از هارد ریست چیه؟میشه کامل توضیح بدین تا متوجه شیم مد نظرتون چی هست اگه کمکی بربیاد کمکتون کنیم؟

سلام کامبیز جان
منظورم یه چیزی مثل بازگردانی تنظیمات کارخانه یا Reset Factory Default هست ولی وقتی از طریق منوی مربوطه گوشی رو ریست میکنم گوشی کامل ریست نمیشه و هنوز روت هست
خواستم ببینم روشی هست که گوشی رو کامل ریست کنه و بشه مث یه گوشی نو؟

JIMA
19-11-2013, 23:10
سلام کامبیز جان
منظورم یه چیزی مثل بازگردانی تنظیمات کارخانه یا Reset Factory Default هست ولی وقتی از طریق منوی مربوطه گوشی رو ریست میکنم گوشی کامل ریست نمیشه و هنوز روت هست
خواستم ببینم روشی هست که گوشی رو کامل ریست کنه و بشه مث یه گوشی نو؟

رام رسمی رو باید با فلش تول، فلش کنید
طبق امضام/آموزش های جامع پست 4

sent from nypon

JIMA
19-11-2013, 23:11
دوستان نرم افراری واسه کامپیوتر نیست که بشه باهاش جای نرم افزار ها رو تو منو ها ( همونی که تو خود گوشی ، رو نرم افزار چند ثانیه دستو نگه میداری بعد میبریش به منوی اصلی یا از یک صفحه به صفحه دیگه ) تغییر داد ؟ ( تصویر گوشی بیاد رو صفحه بعد بجای تاج از موس استفاده کرد )

نه

sent from nypon

seventh7
19-11-2013, 23:25
سلام

چطور میشه اسکرول شدن والپیپر را خاموش کرد؟؟

h5432
20-11-2013, 02:12

دوست عزیر روی متنی ک میخای کپی کنی دوبار کلیک کن مشکلت حل میشه!!

magicpc
20-11-2013, 03:36
سلام دوستان
بالاخره منم این گوشی SP رو گرفتم و به جمع شما پیوستم ...
در ابتدا چند تا سوال ابتدایی دارم :
1.مدل گوشی من 5303 هست آیا خوبه یا باید 5302 میبود؟
2.از کجا بفهمم گوشی آکبند و نو بوده ؟آخه یه برنامه با حروف فارسی بین برنامه ها بود
3.چرا دکمه پاور + ولوم پایین رو میگیرم تو صفحه بوت نمیره ؟

delta7
20-11-2013, 03:46
سلام
یه سوال داشتم
اگه کاستوم رام نصب کنم مشکل انتقال برنامه به مموری حل میشه؟

mahdi 95
20-11-2013, 13:14
سلام
یه سوال داشتم

بله دوست عزیز شما فقط باید گوشیتون روت باشه میشه انتقال داد.

Engine3R
20-11-2013, 13:15
سلام دوستان
بالاخره منم این گوشی SP رو گرفتم و به جمع شما پیوستم ...
در ابتدا چند تا سوال ابتدایی دارم :
1.مدل گوشی من 5303 هست آیا خوبه یا باید 5302 میبود؟
2.از کجا بفهمم گوشی آکبند و نو بوده ؟آخه یه برنامه با حروف فارسی بین برنامه ها بود
3.چرا دکمه پاور + ولوم پایین رو میگیرم تو صفحه بوت نمیره ؟

سلام دوست من و تبریک میگم مبارکه...!
1. 5303 به دلیل ساپورت 4g و برای اینده بهتره ولی در حال حاضر فرقی با 5302 نداره(من خودمم 5303 گرفتم:4:)
2. اگه پلمپ نداشت هیچ جوری نمیتونی بفهمی گوشی اکبند بوده فقط می بایست هنگام روشن کردن برای اولین بار کلی زمان ببره که البته اونم کاری نداره و اگه کسی قبلا با گوشی کار کرده و روشنش کرده بود خیلی راحت با فکتوری ریست بازم به حالت اولش برمیگشت و روشن کردن مجددش زمان میبره.اون برنامه ها مال خود سونی هست و برای اکثر گوشیها(مال خودمم داشت)که ایران وارد میشن با خودشون دارن .
3. کلیدهای پاور+کاهش صدا "اسکرین شات" میگیرن نه اینکه برن بوت(اینی هم که شما منظورتونه فکر کنم حالت ریکاوری میگین که باید خودتون از بخش تخصصی انجمن نصبش کنین و با زدن مداوم کلید "کاهش صدا" واردش شین.

سلام
یه سوال داشتم

شما نیازی به نصب کاستوم رام ندارین فقط کافیه گوشیتون "روت" باشه .ضمنا" هر برنامه ای نمیتونین به مموری انتقال بدین و فقط بعضیاش خصوصا پوشه های دیتای بازیهای hd میتونین خودتون از طریق اموزشش منتقل کنین.

saberamani
20-11-2013, 20:06
سلام دوستان گوشی من هر چند وقت یکبار شارژش گیج میزنه مثلا امروز 56% شارژ داشت گوشیرو خاموش کردمو بعد از چند دقیقه روشنش کردم شارژش شد 83% چندین بارم کالیبره کردم ولی فایده نداشته کسی راه حلی نداره؟؟؟؟

Engine3R
20-11-2013, 22:33
سلام دوستان گوشی من هر چند وقت یکبار شارژش گیج میزنه مثلا امروز 56% شارژ داشت گوشیرو خاموش کردمو بعد از چند دقیقه روشنش کردم شارژش شد 83% چندین بارم کالیبره کردم ولی فایده نداشته کسی راه حلی نداره؟؟؟؟
از چه روشی کالیبره کردی؟
این مشکل براحتی باید با کالیبره برطرف شه...

H U N T E R
21-11-2013, 01:06
چطور می تونم فونت گوشی رو تغییر بدم؟

Dream Boy
21-11-2013, 01:43
سلام به دوستان عزیز
کسی میدونه گزینه Xperia link که توی گوشی موجوده چکار میکنه و چطوری باید فعالش کرد؟

magicpc
21-11-2013, 02:21
سلام دوست من و تبریک میگم مبارکه...!
1. 5303 به دلیل ساپورت 4g و برای اینده بهتره ولی در حال حاضر فرقی با 5302 نداره(من خودمم 5303 گرفتم:4:)
2. اگه پلمپ نداشت هیچ جوری نمیتونی بفهمی گوشی اکبند بوده فقط می بایست هنگام روشن کردن برای اولین بار کلی زمان ببره که البته اونم کاری نداره و اگه کسی قبلا با گوشی کار کرده و روشنش کرده بود خیلی راحت با فکتوری ریست بازم به حالت اولش برمیگشت و روشن کردن مجددش زمان میبره.اون برنامه ها مال خود سونی هست و برای اکثر گوشیها(مال خودمم داشت)که ایران وارد میشن با خودشون دارن .
3. کلیدهای پاور+کاهش صدا "اسکرین شات" میگیرن نه اینکه برن بوت(اینی هم که شما منظورتونه فکر کنم حالت ریکاوری میگین که باید خودتون از بخش تخصصی انجمن نصبش کنین و با زدن مداوم کلید "کاهش صدا" واردش شین.
.
ممنون و سپاس
پلمپ که داشت چند طرفش . فقط از اونجایی که نرم فزار با اسم ایرانی به نام "دی ون جی " با یه آیکون سبز روش بود مشکوک شدم که وقتی میری داخلش یه اررور میده و عربی یه چیزایی منویسه
آیا ماله شما هم آنتی ویروس McAfee روش بود یا مثلا یه پوشه ماه من داره به اسم برنامه های مفید (البته اینو بگم من زبان گوشیم انگلیسیه ) ، که داخلسش میری چند تا نرم افزار دیگه مثل ماشین حساب و Backup و NeoReader و ... داره
نظرتون چیه ؟

در ضمن کلید پاور + ولوم پایین رو که نگه میداری تو گوشیهای HTC که داشتم میرفت تو بود ، از اونجا میشه فهمید که Unlocked شده یا Relocked شده و ... واسه همین پرسیدم چجوری بریم تو بوت !

mahdi 95
21-11-2013, 07:15
چطور می تونم فونت گوشی رو تغییر بدم؟

دوست عزیز شما با نرم افزار ifont میتونید فونت گوشی رو تغییر بدید، قبل تغییر فونت بکاپ یادت نره...

magicpc
21-11-2013, 10:17
دوستان یه سوال ساده
من فعلا مموریکارت نخریدم و اگه بخوام نرم افزار با بازی بریزم تو گوشی تو کدوم فولدر بریزم؟(وقتی با USB به کامپیوتر وصل میشی چندین تا فولدره ) سورس رو تو فولدر Download باید ریخت یا جای دیگه ؟

mahdi 95
21-11-2013, 11:42
دوستان یه سوال ساده
من فعلا مموریکارت نخریدم و اگه بخوام نرم افزار با بازی بریزم تو گوشی تو کدوم فولدر بریزم؟(وقتی با USB به کامپیوتر وصل میشی چندین تا فولدره ) سورس رو تو فولدر Download باید ریخت یا جای دیگه ؟

دوست عزیز نسبت به بازی که دانلود میکنید مسیر ها مختلف است پوشه android و بعد data یا obb نرم افزارها هم که نیازی نیست اتوماتیک نصب میشه .

supermax1
21-11-2013, 12:05
سلام من میخوام این گوشی رو بخرم چند تا سوال داشتم؟تا حالا هم اندروید نداشتم
1کیفیت صفحش خوب هست ؟ یه تو انجمن بهم گفت صفحش به درد نمیخوره و لمسش خیلی بد عمل میکنه حقیقت داره ؟
هنگ و لگ نمیزنه بعد از یک مدت ؟ چون من خیلی اهل برنامه و بازی هستم
ارزش داره بیشتر پول بزارم نکسوز 4 بخرم؟

Dream Boy
21-11-2013, 12:21
دوستان يه سؤال
اينكه ميگن تعداد باندهاي 2G, 3G توي مدل c5303 كمتره باعث چه مشكلي ايجاد ميكنه؟
يعني مثلا باعث كمتر شدن سرعت ميشه؟ يا ترافيك شبكه رو پايين مياره؟ يا چي ...

magicpc
21-11-2013, 12:23
دوست عزیز نسبت به بازی که دانلود میکنید مسیر ها مختلف است پوشه android و بعد data یا obb نرم افزارها هم که نیازی نیست اتوماتیک نصب میشه .

نه عزیزم منظورم اینه شما یه بازی یا نرم افزار از اینترنت دانلود کردی بعد گوشیتو وصل میکنی تا فایل APK (بدون دیتا مثلا) که دانلود کردیو بریزی رو گوشی باید تو چه فولدری بریزی ؟ تو کدوم یکی از فولدرها میریزین شما

saberamani
21-11-2013, 12:53
از چه روشی کالیبره کردی؟
این مشکل براحتی باید با کالیبره برطرف شه...

از ریکاوری روی گوشیهای قبلیم مشکلی نبود راحت جواب میداد ولی این دیگه دیوونم کرده

mahdi 95
21-11-2013, 13:03
نه عزیزم منظورم اینه شما یه بازی یا نرم افزار از اینترنت دانلود کردی بعد گوشیتو وصل میکنی تا فایل APK (بدون دیتا مثلا) که دانلود کردیو بریزی رو گوشی باید تو چه فولدری بریزی ؟ تو کدوم یکی از فولدرها میریزین شما

فرقی نمیکنه میتونی خودت یه پوشه بسازی بریزی اونجا برای نصب هم باید یک اکسپلورر نصب کنی مثل es xpelore بعد بری تو پوشه ای که نرم افزار هایی که ریختی نصبش کنی...

mahdi 95
21-11-2013, 13:09
سلام من میخوام این گوشی رو بخرم چند تا سوال داشتم؟تا حالا هم اندروید نداشتم
1کیفیت صفحش خوب هست ؟ یه تو انجمن بهم گفت صفحش به درد نمیخوره و لمسش خیلی بد عمل میکنه حقیقت داره ؟
هنگ و لگ نمیزنه بعد از یک مدت ؟ چون من خیلی اهل برنامه و بازی هستم
ارزش داره بیشتر پول بزارم نکسوز 4 بخرم؟

دوست عزیز کیفیت صفحه خوبه و مشکلی نداره و لمسش هم وقتی گوشی رو روی سطح ساف بزاری گاهی اوقات و خیلی کم عمل نمیکنه. اصلا هنگ ی نداره و هر بازی دوست داشتی باهاش بازی کن بدون شک اجرا میکنه.

mahdi 95
21-11-2013, 13:16
از ریکاوری روی گوشیهای قبلیم مشکلی نبود راحت جواب میداد ولی این دیگه دیوونم کرده

سلام شما از این روش استفاده کن ببین مشکلت حل میشه.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=302611

magicpc
21-11-2013, 15:30
فرقی نمیکنه میتونی خودت یه پوشه بسازی بریزی اونجا برای نصب هم باید یک اکسپلورر نصب کنی مثل es xpelore بعد بری تو پوشه ای که نرم افزار هایی که ریختی نصبش کنی...

این ES Explorer رو روی گوشی دیگه داشتم و خوب بود اما این SP که خودش یه منیجر داره نه ؟ رفتم دیدم پوشه های داخل مموری گوشیو نشون میده

magicpc
21-11-2013, 15:33
آقایون یه سوال مهم من به شدت با اینترنت این گوشی مشکل دارم :
1- تنظیمات ایرانسل اومده و حرف E با اون دو تا فلش برعکس هم اومده اما داخل اینترنت نمیره و وقتی روشنه هر کی زنگ میزنه میگه در دسترس نیستم :be:
2-هر کار میکنم به وایرلس خونه وصل نمیشه با اینکه هم با لب تاپ و هم با تبلت برادرم امتحان کردم میره و مشکلی نداره اما این به وایرلس وصل نمیشه ... دوستان آندروید من 4.1.2 هست آیا باید ارتقا بدم ؟آیا شما هم همون روزای اول که خریده بودین این مشکل رو داشتین ؟؟؟؟؟

magicpc
21-11-2013, 16:02
دوستان لطفا راهنمایی کنید واقعا داره زد حال میزنه با این مشکل اینترنتش

KING SAJJAD
21-11-2013, 16:38
دوستان لطفا راهنمایی کنید واقعا داره زد حال میزنه با این مشکل اینترنتش

آقایون یه سوال مهم من به شدت با اینترنت این گوشی مشکل دارم :
1- تنظیمات ایرانسل اومده و حرف E با اون دو تا فلش برعکس هم اومده اما داخل اینترنت نمیره و وقتی روشنه هر کی زنگ میزنه میگه در دسترس نیستم :be:
2-هر کار میکنم به وایرلس خونه وصل نمیشه با اینکه هم با لب تاپ و هم با تبلت برادرم امتحان کردم میره و مشکلی نداره اما این به وایرلس وصل نمیشه ... دوستان آندروید من 4.1.2 هست آیا باید ارتقا بدم ؟آیا شما هم همون روزای اول که خریده بودین این مشکل رو داشتین ؟؟؟؟؟

به ادرس settings/more/mob networks/network mod برید و تیک گزینه wcdma(pref)gsm رو بزنید

saberamani
21-11-2013, 16:49
سلام شما از این روش استفاده کن ببین مشکلت حل میشه.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=302611

قبلا هم این روش رو تست کردم ولی فایده ای نداشت

magicpc
21-11-2013, 17:19
به ادرس settings/more/mob networks/network mod برید و تیک گزینه wcdma(pref)gsm رو بزنید

اینم تیک زدم نشد ...

magicpc
21-11-2013, 17:35
به نظرتون من آندروید رو ارتقا بدم؟اصلامیشه ارتقا داد؟ تا این مشکل وایرلس حل شه؟

Engine3R
21-11-2013, 17:45
قبلا هم این روش رو تست کردم ولی فایده ای نداشت
اگه با کالیبره (هر 2 روش) جواب نداد , رام رسمی جدید فلش کن.

اینم تیک زدم نشد ...
آنتی ویروسی یا نرم افزاری نصب نکردین که نت شمارو بلوک کرده باشه؟(اگه براتون مشکل پیش نمیاره یه بار فکتوری ریست یا اینکه رام رسمی جدید اپدیت کنین)

Engine3R
21-11-2013, 17:49
دوستان يه سؤال
اينكه ميگن تعداد باندهاي 2G, 3G توي مدل c5303 كمتره باعث چه مشكلي ايجاد ميكنه؟
يعني مثلا باعث كمتر شدن سرعت ميشه؟ يا ترافيك شبكه رو پايين مياره؟ يا چي ...
هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه دوست من و تقریبا فرق انچنان محسوسی از نطر پشتیبانی باند با 5302 نداره . حداقل برای من که 5303 دارم بالای کوه و هر جایی که گذری از انتن باشه خوب عمل میکنه(ولی خبر زیرزمین ندارم).

khoshchinarash
21-11-2013, 19:06
دوستان عزیز یه موضوعیمن گوشیم رو حدود 4 ماه پیش گرفتم ، 4تا از دوستان و همکارانم هم طی 2هفته گذشته از گوشی من خوششون اومد رفتن خریدن یعنی جمعا 4تا سفید و 1دونه مشکی که هرکدوم هم از فروشنده متفاوتی گرفتیم ولی همگی از علاالدین خریدیم ، حالا موضوع اینه که وقتی روشنایی صفحه روی حالت اتوماتیکه و جایی که هستیم مهتابی داره یا نور تغییر میکنه ، هر 5تا گوشی بلا استثنا نور صفحشون میپره و پرپر میکنه که وقتی دستمون رو میزاریم روی سنسور نور درست میشه ، رام از 257 تا 254 رو هم روشون نصب کردیم درست نشد ، ماله شماهم اینجوریه ؟

saberamani
21-11-2013, 19:13
دوستان عزیز یه موضوعیمن گوشیم رو حدود 4 ماه پیش گرفتم ، 4تا از دوستان و همکارانم هم طی 2هفته گذشته از گوشی من خوششون اومد رفتن خریدن یعنی جمعا 4تا سفید و 1دونه مشکی که هرکدوم هم از فروشنده متفاوتی گرفتیم ولی همگی از علاالدین خریدیم ، حالا موضوع اینه که وقتی روشنایی صفحه روی حالت اتوماتیکه و جایی که هستیم مهتابی داره یا نور تغییر میکنه ، هر 5تا گوشی بلا استثنا نور صفحشون میپره و پرپر میکنه که وقتی دستمون رو میزاریم روی سنسور نور درست میشه ، رام از 257 تا 254 رو هم روشون نصب کردیم درست نشد ، ماله شماهم اینجوریه ؟

مال منم همینطوره . مشکل خاصی نیست کلا رو حالت اتوماتیک اینجوری میشه

fireboy
21-11-2013, 21:03
دوستان من مشکل آنتن داشتم وقتی آنتنم توجای کم آنتن بودم میرفت و وقتی جای پرآنتن می اومدم طول میکشید تا آنتن بیاد، این مشکل با تیک دار کردن GSM Only از داخل بخش شبکه برطرف شد و نیاز به خرید میکرو سیمکارت نشد دیگه.

مورد دیگه در رابطه با قدرت دریافت سیگنال Wifi این گوشی هست. من همون رام پیشفرض گوشی رو دارم و فقط آپدیت خود سونی رو نصب کردم اما دریافت سیگنالم ضعیفه توی جایی که یکم سیگنال ضعیف میشه

magicpc
21-11-2013, 22:16
آنتی ویروسی یا نرم افزاری نصب نکردین که نت شمارو بلوک کرده باشه؟(اگه براتون مشکل پیش نمیاره یه بار فکتوری ریست یا اینکه رام رسمی جدید اپدیت کنین)

دادا یه آنتی ویروس خود گوشی داشت از اول که هی پیغام هم میده (McAfee)
راستی اگه مقدوره جواب این پستم رو هم بدی یه دنیا ممنونم

" پلمپ که داشت چند طرفش . فقط از اونجایی که نرم فزار با اسم ایرانی به نام "دی ون جی " با یه آیکون سبز روش بود مشکوک شدم که وقتی میری داخلش یه اررور میده و عربی یه چیزایی منویسه
آیا ماله شما هم آنتی ویروس McAfee روش بود یا مثلا یه پوشه ماه من داره به اسم برنامه های مفید (البته اینو بگم من زبان گوشیم انگلیسیه ) ، که داخلسش میری چند تا نرم افزار دیگه مثل ماشین حساب و Backup و NeoReader و ... داره
نظرتون چیه ؟

در ضمن کلید پاور + ولوم پایین رو که نگه میداری تو گوشیهای HTC که داشتم میرفت تو بود ، از اونجا میشه فهمید که Unlocked شده یا Relocked شده و ... واسه همین پرسیدم چجوری بریم تو بوت ! "

21-11-2013, 23:14
بعید می‌دونم مساله‌ی ‌شما این باشه اما، احیانا رو Airplane Mode نیستین؟ این گوشی رو حالت Airplane Mode به وای‌فای کانال 12 و 13 وصل نمی‌شه، بذازین 11 به پایین. (1، 6 و 11 بهترن چون اورلپ پیش نمیاد.)

magicpc
21-11-2013, 23:16
دوستان من با فکتوری ریست کردن مشکلم حل نشد اما خدارو شکر با دستکاری کردن بخش تنظیمات مودم کامپیوتر و عوض کردن پسوورد تونستم به وایرلس کانکت شم
اما نکته جالب اینه که با فکتوری ریست کردن اون نرم افزارایی که گفتم دوباره اومدن اما موزیکای خود گوشی و والپیپرها و ... هیچ کدوم نیستن :bn:
آخه اینا که به صورت Defult با خود گوشین دیگه چرا حذف شدن آخـــــــــــــــــــــــ ــــه ؟؟؟؟

magicpc
21-11-2013, 23:24
بعید می‌دونم مساله‌ی ‌شما این باشه اما، احیانا رو Airplane Mode نیستین؟ این گوشی رو حالت Airplane Mode به وای‌فای کانال 12 و 13 وصل نمی‌شه، بذازین 11 به پایین. (1، 6 و 11 بهترن چون اورلپ پیش نمیاد.)

ممنون عزیز اما مشکل حل شد با عوض کردن پسوورد Wireless و دستکاری کردن Security Mode ... اما تو حالت Airplane که آتن اصلا نیست و من کاملا با گوشی تماس داشتم و اس ام اس
از اونجایی که شما ظاهرا تو شبکه واردین یه سوال میشه در مورد یکی از تنظیمات مودم داشته باشم؟؟؟

magicpc
21-11-2013, 23:37
دوستان بعد وصل شدن به اینترنت چند تا آپدیت اومد که یکی مربوط به کیبورد ، یکی نرم افزاری و یکی مربوط به Build Numbere من دوتای اول رو که هر کدوم 2 Mb بودن رو گرفتم اما این یکی از ورژن خو گوشی که پایینتره ما گوشی من : 120A1257 اما اینی که واسه دانلود آورده 120A2254 این بهتره ؟ بالاتره ؟

khoshchinarash
21-11-2013, 23:45
اما نکته جالب اینه که با فکتوری ریست کردن اون نرم افزارایی که گفتم دوباره اومدن اما موزیکای خود گوشی و والپیپرها و ... هیچ کدوم نیستن
آخه اینا که به صورت Defult با خود گوشین دیگه چرا حذف شدن آخـــــــــــــــــــــــ ــــه ؟؟؟؟

XPERIA SP STOCK VIDEO, PHOTOS, MUSICS (http://atlasagahi.persiangig.com/sp/)

magicpc
21-11-2013, 23:48
XPERIA SP STOCK VIDEO, PHOTOS, MUSICS (http://atlasagahi.persiangig.com/sp/)

سپاس فراوان اما دلیلشو نگفتین ، اصلا چرا باید اینا حذف بشن ؟ من گوشی قبلیو با فکتوری ریست عکسا و موزیکای خود گوشی پا برجا میموند !

khoshchinarash
21-11-2013, 23:51
دوستان بعد وصل شدن به اینترنت چند تا آپدیت اومد که یکی مربوط به کیبورد ، یکی نرم افزاری و یکی مربوط به Build Numbere من دوتای اول رو که هر کدوم 2 Mb بودن رو گرفتم اما این یکی از ورژن خو گوشی که پایینتره ما گوشی من : 120A1257 اما اینی که واسه دانلود آورده 120A2254 این بهتره ؟ بالاتره ؟

دوست عزیز اگر دقت کنی میبینی که بیلد شما 1257 ولی آپدیتی که براتون پیغام اومده 2254 هستش ، چون اکثرا 3رقم آخر رو میخونن و توی سایت XDA به سه رقم آخر مد شده معمولا این اشتباه به وجود میاد
درسته جدیدترین رام 2254 هستش یا به قولی 254 ، که هم میتونید از طریق گوشی دانلود کنید هم اینکه کله رام رو از طریق کامپیوتر دانلود کنید و با فلش تول نصب کنید که راه دوم رو بنده پیشنهاد میکنم

khoshchinarash
21-11-2013, 23:54
سپاس فراوان اما دلیلشو نگفتین ، اصلا چرا باید اینا حذف بشن ؟ من گوشی قبلیو با فکتوری ریست عکسا و موزیکای خود گوشی پا برجا میموند !
خواهش میکنم ، علتش اینه که چون حدود 100 مگ حجم داره سازنده رام (شرکت سونی) نخواسته این فایل هارو مستقیم وی رام قرار بده که حجم رام بیشتر نشه ، و داخل کاتالوگ گوشی هم توضیح داده که این اطلاعات پاک میشن و قبل از ریست بکاپ بگیرید ، فقط شما هم این مشکل رو نداشتین فکر کنم اکثر دوستان از جمله بنده هم اولین بار که ریست کردیم از پاک شدن این فایلها تعجب کردیم

Engine3R
22-11-2013, 00:50
دادا یه آنتی ویروس خود گوشی داشت از اول که هی پیغام هم میده (McAfee)
راستی اگه مقدوره جواب این پستم رو هم بدی یه دنیا ممنونم

" پلمپ که داشت چند طرفش . فقط از اونجایی که نرم فزار با اسم ایرانی به نام "دی ون جی " با یه آیکون سبز روش بود مشکوک شدم که وقتی میری داخلش یه اررور میده و عربی یه چیزایی منویسه
نظرتون چیه ؟

در ضمن کلید پاور + ولوم پایین رو که نگه میداری تو گوشیهای HTC که داشتم میرفت تو بود ، از اونجا میشه فهمید که Unlocked شده یا Relocked شده و ... واسه همین پرسیدم چجوری بریم تو بوت ! "
دوست من برای من اصلا پلمپ نداشت و این نرم افزارهارو یکبار گفتم که بصورت پیشفرض و از طرف خود کمپانی سونی روی گوشی بوده و هست و کلیه اون نرم افزارها برای همه کسانی که این گوشی خریدن (در ایران) موجود بوده , پس خیالتون راحت که گوشیتون دستکاری نشده بوده ...!
برای مشاهده اطلاعات کامل گوشی این کد شماره گیری کنید:(از چپ به راست)
*#*#7378423#*#*

حتما گوشی قبلیتون مموری فابریک داشته و مدیاش روی اون ذخیره بودن و بخاطر همین با فکتوری ریست حذف نمیشدن ولی این گوشی کلیه اطلاعاتش روی حافظه داخلیشه و با فکتوری ریست فرمت میشه و همانطور که دوست خوبمون "khoshchinarash"عزیز گفت باید طبق هشدار دفترچه راهنما ازشون کپی برداری میکردین ...!

mahdi 95
22-11-2013, 02:09
922644
سلام آپديت جدید برای Xperia sp در سایت PTCRB قرار گرفت که بزودی دریافت میکنید.
A new Sony Xperia SP (C530X) firmware build has been certified on the PTCRB website. Firmware version 12.0.A.2.220 is the first to use the 12.0.A.2.XXX structure over the previous firmware 12.0.A.1.284 and 12.0.A.1.XXX structure. The new firmware has been certified for the HSPA+ version (C5302) and European LTE (C5303) version of the handset.

xperiasl
22-11-2013, 02:15
خبر خوش برای sp دار ها
گوشی شما هم به 4.4 اپدیت میشه
و مدل های zr/t/tx/v هم در دست بررسی هست
متن کامل خبر
http://www.xperiablog.net/2013/11/21...investigation

magicpc
22-11-2013, 02:40
دوست عزیز اگر دقت کنی میبینی که بیلد شما 1257 ولی آپدیتی که براتون پیغام اومده 2254 هستش ، چون اکثرا 3رقم آخر رو میخونن و توی سایت XDA به سه رقم آخر مد شده معمولا این اشتباه به وجود میاد
درسته جدیدترین رام 2254 هستش یا به قولی 254 ، که هم میتونید از طریق گوشی دانلود کنید هم اینکه کله رام رو از طریق کامپیوتر دانلود کنید و با فلش تول نصب کنید که راه دوم رو بنده پیشنهاد میکنم

آهان حدس زدم ... چرا دانلود از خود گشیو صلاح نمیدونین ؟ میشه لینک نصب با فلش تول رو بذارین !
راستی منظور از طریق کامپیوتر همین که گوشیو وصل میکنیم و پیغام آپدیت جدید میاد تو نرم افزار Sony PC Companion ؟

Engine3R
22-11-2013, 11:49
آهان حدس زدم ... چرا دانلود از خود گشیو صلاح نمیدونین ؟ میشه لینک نصب با فلش تول رو بذارین !
راستی منظور از طریق کامپیوتر همین که گوشیو وصل میکنیم و پیغام آپدیت جدید میاد تو نرم افزار Sony PC Companion ؟
شما این رام رسمی (جدیدترین) دانلود کنین:
Xperia SP (C5303) 12.0.A.2.254 (http://www.rodfile.com/7bbwdnsbzjfw)
بعدش اخرین نسخه نرم افزار فلش تول از این تاپیک دانلود و نصب کنین:
[برنامه]نرم افزار Flashtool ورژن 0.9.13.0 |تاریخ آپدیت 2013/10/19
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290446)
بعدش توسط اموزش پست2# این تاپیک درایورهای گوشی نصب کنین(از هر 2 روش نصب کنین) و در اخر توسط اموزش پست 4# رام با فلش تول فلش کنین:

راستی حتما کلیه پستهای آموزشهای جامع مطالعه کن (به پاسخ کلیه سوالاتت میرسی)

omidsa_596
22-11-2013, 11:52
اقا تبریک خبر بسیار خوب.
سونی کیت کت رو برای اس پی تایید کرد و برای زد ار هنوز معلوم نیست .جالبه که زد ار خیلی قویتره بخاطره رم 2 گیگی اش
اینم سایت خود شرکت سونی که ورژن های بعدی گوشی رو به ترتیب زده که اخریش کیت کته.
http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-sp/

سزخقحهشد72
22-11-2013, 13:06
چطوری میشه از یه عکس به طور کامل و بدون crop به عنوان wallpaper استفاده کرد؟
چون من هر عکسی رو که میخوام بزارم wallpaper باید فقط یه تیکه از عکسو ببرم و از اون استفاده کنم

essi_raj004
22-11-2013, 13:17
سلام
دوستانی که مدت زیاد این گوشیو دارین بگین با چه مشکلاتی مواجه شدین . مثل باتری . یا کلا آمار خرابی این گوشی چطوره ؟
با one xl هم اگه میشه مقایسه کنید که کدوم به جز بخش قدرت cpu/gpu بهتره ؟

Engine3R
22-11-2013, 13:28
چطوری میشه از یه عکس به طور کامل و بدون crop به عنوان wallpaper استفاده کرد؟
چون من هر عکسی رو که میخوام بزارم wallpaper باید فقط یه تیکه از عکسو ببرم و از اون استفاده کنم
فقط تصاویر پیش فرض رام بطور کامل تصویرزمینه میشن و تصاویر اضافی حتما باید ماکسیمم کراپ قرار بدین(البته میشه توسط روشهایی تصاویری به پیش فرض رام اضافه کرد ولی توصیه نمیشه)

سلام
دوستانی که مدت زیاد این گوشیو دارین بگین با چه مشکلاتی مواجه شدین . مثل باتری . یا کلا آمار خرابی این گوشی چطوره ؟
با one xl هم اگه میشه مقایسه کنید که کدوم به جز بخش قدرت cpu/gpu بهتره ؟
زبونتو ... بگیر چه مشکلاتی ! هیچ مشکلی نداره خصوصا قدرت باتری...
فقط باید بگم one xl تنها برتری که داره سبکی و سنس htc هست وگرنه هیچ گزینه ای دیگری برای مقایسه از طرف one xl با sp باقی نمیمونه :4: ...!

شما بهتره برای مشاوره بیشتر به بخش " مشاوره عمومی برای خرید " مراجعه کنید

KING SAJJAD
22-11-2013, 15:09
خبر بهتر اینکه نسخه 1.3.7 رام existenz ultra منتشر شد.لامصب عجب چیزی شده توصیه میکنم حتما دان کنید

Engine3R
22-11-2013, 15:40
خبر بهتر اینکه نسخه 1.3.7 رام existenz ultra منتشر شد.لامصب عجب چیزی شده توصیه میکنم حتما دان کنید

مرسی سجاد جان با اطلاع رسانی شما و دوستان پست 1.3.5 به 1.3.7 به همراه تغییرات اپدیت شد...!:cv:

NIHILmS
22-11-2013, 18:32
اقا تبریک خبر بسیار خوب.
سونی کیت کت رو برای اس پی تایید کرد و برای زد ار هنوز معلوم نیست .جالبه که زد ار خیلی قویتره بخاطره رم 2 گیگی اش
اینم سایت خود شرکت سونی که ورژن های بعدی گوشی رو به ترتیب زده که اخریش کیت کته.
http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-sp/

طبق این لینک، یعنی تا یکی دو هفته دیگه ورژن 4.3 میاد :8: درسته؟!!

g0dsend313
22-11-2013, 19:59
موقع اتصال به شارژر صفحه روشن میمونه در صورتی که تیک stay awake خاموش هست باید چیکار کنم ؟

magicpc
22-11-2013, 22:45
دوست من برای من اصلا پلمپ نداشت و این نرم افزارهارو یکبار گفتم که بصورت پیشفرض و از طرف خود کمپانی سونی روی گوشی بوده و هست و کلیه اون نرم افزارها برای همه کسانی که این گوشی خریدن (در ایران) موجود بوده , پس خیالتون راحت که گوشیتون دستکاری نشده بوده ...!
برای مشاهده اطلاعات کامل گوشی این کد شماره گیری کنید:(از چپ به راست)
*#*#7378423#*#*

ممنون
اطلاعات سخت افزاری گوشی رو از کجای گوشی ببینم : یعنی CPU و GPU و Ram و ....

magicpc
22-11-2013, 22:47
شما این رام رسمی (جدیدترین) دانلود کنین:
Xperia SP (C5303) 12.0.A.2.254 (http://www.rodfile.com/7bbwdnsbzjfw)
بعدش اخرین نسخه نرم افزار فلش تول از این تاپیک دانلود و نصب کنین:
[برنامه]نرم افزار Flashtool ورژن 0.9.13.0 |تاریخ آپدیت 2013/10/19
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290446)
بعدش توسط اموزش پست2# این تاپیک درایورهای گوشی نصب کنین(از هر 2 روش نصب کنین) و در اخر توسط اموزش پست 4# رام با فلش تول فلش کنین:

راستی حتما کلیه پستهای آموزشهای جامع مطالعه کن (به پاسخ کلیه سوالاتت میرسی)

خیلی خیلی ممنون اما آیا لازمه که من این آپدیتو نصب کنم و اینکه با این روش باز اطلاعات پاک میشن همه ؟(مثل فکتوری ریست کردم ؟)

Engine3R
22-11-2013, 22:50
طبق این لینک، یعنی تا یکی دو هفته دیگه ورژن 4.3 میاد :8: درسته؟!!
بله دوست من قراره در ماه 12 میلادی منتشر بشه...

موقع اتصال به شارژر صفحه روشن میمونه در صورتی که تیک stay awake خاموش هست باید چیکار کنم ؟
از چه رامی استفاده میکنید؟فقط existen این مشکل داشت که با اپدیت به 1.3.7 اونم برطرف شد...!

ممنون
اطلاعات سخت افزاری گوشی رو از کجای گوشی ببینم : یعنی CPU و GPU و Ram و ....
از همونجا خوب سرچ کنین میتونین ببینین(یا از نرم افزارهای نشان دهنده سخت افزار گوشی اندروید استفاده کنین)

Engine3R
22-11-2013, 22:52
خیلی خیلی ممنون اما آیا لازمه که من این آپدیتو نصب کنم و اینکه با این روش باز اطلاعات پاک میشن همه ؟(مثل فکتوری ریست کردم ؟)
لازمه که من اجبار نمیکنم نظر خودتونه...!
بله کلیه اطلاعاتتون پاک میشه مگر اینکه هنگام فلش اون تیک wipe data بردارین...!

magicpc
23-11-2013, 00:53
دوستان کسی میدونه چرا هی تنضیمات مودم کامپیوتر به MAC Address این گوشی گیر میده یعنی نمیشه مک آدرس رو وارد فیلد کرد ... در حالی که هم لب تاپ هم تبلت با مک آدرس به وایرلس مودم وصل هستن

magicpc
23-11-2013, 00:59
لازمه که من اجبار نمیکنم نظر خودتونه...!
بله کلیه اطلاعاتتون پاک میشه مگر اینکه هنگام فلش اون تیک wipe data بردارین...!
ممنون دوست عزیز abi88 (شرمنده من اسمتون رو نمیدونم)
عزیز این آپدیت چک شده از طرف شما و دیگر دوستان ؟
شما نصب کردین ؟
آخه الان گوشی مخصوصا باتری یا تاچش یا ... مشکلی نداره ( ماشاالاه ) باز بعد آپدیت به مشکلایی بر نخوره

23-11-2013, 01:25
یه سوال عجیب، این حفره میکروفون گوشی من پر گرد و خاک شده، کسی راه حلی نداره برا تمیز کردنش؟ D:

از اونجایی که شما ظاهرا تو شبکه واردین یه سوال میشه در مورد یکی از تنظیمات مودم داشته باشم؟؟؟
وارد نیستم والا، اگه کمکی از دستم بربیاد تو پیغام خصوصی در خدمتتون هستم.