PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توضیحات tighoor در مورد Windows Phone 8.5 و Windows Phone 9

tighoor
23-07-2013, 10:27
به عنوان کسی که با برخی از Developer ها و ... روابطی داره این اطلاعات رو با شما درمیان میزام..:
(برنامه ریزی که ماکروسافت کرده)

(ممکنه شما با توجه به سایت های خبری دیگه با برخی از این موارد موافق نباشید ولی خب این چیزهایی هست که توی این یک ماه پرس و جو کردم و این اطلاعات رو جمع آوری کردم و ادعایی ندارم که حالا حتما درسته...)
(بنده خواستم اطلاعاتی که دارم رو با شما به اشتراک بزارم... و منظورم این نیست که این ها سنده)
(همچنین این برنامه ریزی ها معمولا در حد تغییر اسم و 1ی 2 ماه زودتر یا 1ی 2 ماه تاخیر تغییر میکنه) (با توجه به سابقه microsoft )

===============

ویندوز فون 9 کرنالش عوض نمیشه. کرنالش آپدیت میشه. ویندوز موبایل 6.5 به ویندوز فون 7 کرنالش از CE 5 به CE 7 تغییر پیدا کرد. ویندوز فون 7 به 8 کرنالش از CE 7 به NT 6.2 تغییر پیدا کرد. تغییر CE به NT یعنی تغییر اساسی ولی ویندوز فون 9 همون NT و هماهنک با Windows 8 و Windows 9 PC میمونه.... و آپدیت میشه به احتمالا NT 6.3 یا ممکنه یهو بشه NT 7 (این اسم گذاری ها اهمیت نداره)
نرم افزار های ویندوز فون 8 روی ویندوز فون 9 کار خواهند کرد... ولی دیگه نرم افزار های ویندوز فون 7 روی 9 کار نخواهند کرد (فکر نکنم زیاد مهم باشه)
نرم افزار های ویندوز فون 8 قابلیت live tile شون روی ویندوز فون 9 کار نخواهد کرد چون ظاهر ویندوز فون 9 به طور اساسی حرفه ای تر میشه.

ویندوز فون 9 در 2014/10 معرفی میشه ( عرضه نمیشه فقط برای Developers ها رونمایی و 1 ماه بعد sdk ریلیز میشه) و گوشیهاش هم 2015/1 یا 1 ماه دیرتر یا زودتر وارد بازار میشن
ویندوز فون 9 هم در ادامه ی ویندوز فون 7 ویندوز فون 8 خواهد بود

چیزی که حتما انجام خواهد شد اینه که ویندوز فون 10 و Windows 10 PC کلا کلا کلا از اول نوشته میشن... حتی پایه ای ترین source ها...
در سال 2017 هم عرضه میشن. و ساخت Windows 10 PC باید به صورت جداگانه و مستقل از سیستم عامل های قبلی تا چند ماه آینده شروع به OS نویسی بشه چون نوشتن os از پایه بسیار زمان و هزینه بر هست.
این برنامه ریزی microsoft حدود 4 5 ماه پیش لو رفته و مربوط به حالا نیست خیلی از توسعه دهندگان Microsoft هم این رو تایید میکنن.

ویندوز فون 8 .... یک آپدیت همین هفته دریافت خواهد کرد به نام Amber که از نظر حجم معمولی هست اسمش هم ویندوز فون 8 هست و چیزی اضافه تر نداره... امکاناتش هم که مشخصه و میتونین در خیلی از تاپیک ها و سایت ها ببینین...

ولی ویندوز فون 8.5 یک آپدیت بسیار بزرگ هست که در اواخر ماه نوامبر 2013/11 عرضه میشه
آپدیت تکمیلی ویندوز ویندوز فون 8.5 (با یک کد اسم خاص که فعلا معلوم نیست چیه(ولی اسم میوست :ag: ) یک آپدیت کوچک هست ... که 2014/4 عرضه میشه.

ویندوز فون 7 فقط یک آپدیت بزرگ داشت به نام 7.5 Mango
(عملا 7.8 آپدیت بزرگی حساب نمیشه) (و بعد از ویندوز فون 8 برای اینکه شبیه 8 بشه اومد)

ولی ویندوز فون 8 دو تا آپدیت بزرگ خواهد داشت ... یکی 8.5 ... یکی هم احتمالا به اسم 8.8 که مطمئنا قبل از ویندوز فون 9 میاد و خودش برای خودش شخصیت جدا داره و جزو ساختار اصلی آپدیت ها هست

ویندوز فون 8.8 ---- هنوز Microsoft برنامه ریزی نکرده که چه امکاناتی قراره به این سیستم عامل اضافه بشه .. ولی در همین ماه ها باید جلساتی رو برگزار کنن و به صورت حدودی برنامه ریزی کنن

این آپدیت هم بزرگ هست که در تاریخ 2014/9 عرضه خواهد شد.

=============

امکانات اضافه شده به Amber مشخصه ... که همین هفته ارائه میشه

امکانات اضافه شده به 8.5 هم تقریبا مشخصه (برای خود Microsoft )
شماره بیلد های ویندوز فون 8.5
با شماره بیلد های
ویندوز فون 8.5 --- beta1:
8.10.12090.0 --- 8.10.12112.0

از 1 ماه پیش لو رفته و مشخصه که کار عملی بر روی ویندوز فون 8.5 دو ماهی هست استارت خورده.
(ویندوز فون 7.5 هم بیلد هاش 7.10.xxx بود)

امکنات ویندوز فون 8.5 که تاحالا لو رفته:

وی--پی .. ان
file manager (ولی احتمالا محدود به موزیک ... فیلم ... عکس و Dacuments )
Notification Center
Multitasking حرفه ای تر... احتمالا اضافه شدن دکمه ی مستقیم close کردن نرم افزار در صفحه ی Multitasking

شاید هم به جای Close مثل Windows 8 PC شما برنامه رو در صفحه ی multitasking بکشید بالا Close بشه... این رو خبر دارم که در یکی از جلسات مطرح شده برگرفته از نظرات کاربران در uservoice)

اضافه شدن API های جدید و احتمالا فولدر های Music Video Pictures ... از حالت Read-Only در میان و برنامه نویسان بتونن پلیر بنویسن
اضافه شدن API های جدید برای دستورات شبکه ای (بالاتر رفتن امکان ریلیز شد براوزر هایی مانند Opera و opera mini و غیره)
اضافه شدن API های جدید برای دسترسی بیشتر به Micro SD برای استفاده نرم افزار ها

منظور از اضافه شده در خیلی از موارد اینه که از ممنوعیت در میان :دی

Internet Explorer 11 که کاملتر میشه....

Live Tile ها پیچیده تر میشن
ریلیز شدن 2 نرم افزار مخصوص ویندوز فون 8.5 برای هماهنگی با Xbox 720 (البته اسم جدیدش Xbox One هست :دی )

(مثلا به عنوان Remote ایکس باکس استفاده بشه)

ویندوز فون 8.5 ... خود نوکیا هم براش برنامه ویژه داره و اون هم آپدیت تمام نرم افزار هاش مثل Nokia Maps و Nokia Drive و Camera Pro و بقیه نرم افزار هاش (حدود 10 تا نرم افزار دیگه)

و ریلیز کردن 1ی 2 تا برنامه جدید که مشخص نیست چیه.....

.
امکان اضافه کردن زنگ و آهنگ اس ام اس به صورت دلخواه
.
امکان نصب نرم افزار و برخی دیگر از فایل ها روی Micro SD
.

و ....
که برخی از امکانتش لو نرفته و بنده هم خیلیهاش رو حضور ذهن ندارم
مطمئنا این آپدیت بزرگتر از این چیزاست که نوشتم.

=====================================

گوشی های ویندوز فون 8.5 چه سخت افزار هایی میتونن داشته باشن؟

رم 2 - برای رزلشون 1080p اجباری
رم 1 برای رزلوشن های پایینتر
رم 512 - فقط برای 800 در 480 یعنی WVGA

ساپورت از رزلشون 1080P

گوشی های (پرچمدار و قوی) ویندوز فون 8.5 که اول معرفی بشن با سخت افزار :

4 هسته ای کلاک شده روی 1.7 گیگاهرتز (برای نوکیا) و برای HTC احتمالا روی 1.8 گیگاهرتز کلاک بشه (htc از این کارا معمولا میکنه برای cpu هایی که کلاکشون متغییر هست)
SnapDragon 600 (البته مثل همیشه بهینه شده برای ویندوز فون... یعنی کارایش مطمئنا از Snapdragon 800 در اندروید بیشتر خواهد بود)(معنی کارایی برای من نرمی در اجرای نرم افزار ها و بازی هاست)

Snapdragon 800 فکر نکنم به دلیل مصرف باتری بالاش برای ویندوز فون قابل قبول باشه...

همچنین Snapdragon 400 یا حتی شاید Snapdragon 200 (البته با GPU ــــ Adreno 302 )برای گوشی های ضعیفتر ویندوز فون 8.5 استفاده خواهند شد در 2014/2

==================

در مورد ویندوز فون 9 چیزی که میشه گفت اینه که سنگین تر از ویندوز فون 8 خواهد بود... یعنی دیگه میره به سمت اینکه امکانات pc بهش اضافه بشه
معنی سنگین بودن اینه که Microsoft بعد از چند سال که دست و پاش بسته بود برای بالا بردن حجم OS ، دیگه در سال 2015 خودش رو رها میکنه و احتمالا حجم OS مثلا 1.5 برابر بشه یا حتی شاید 2 برابر
کمترین رم 1 گیگ خواهد بود و مطمئنا پرچمدارانش از رم 4 گیگ استفاده خواهند کرد (البته تا اون موقع هم اندرویدی ها هم به رم 4 رسیدن (زودتر از ویندوز فون) )
البته این میزان حجم حافظه رم بود وگرنه ویندوز فون 9 به رم هایی نیاز داره که سرعت انتقالشون بالا باشه... مثلا یک رم 2 گیگ 400 HZ نمیتونه جوابگو باشه ... حالا شما بیاین رم رو بکنین 10 گیگ وقتی سرعت انتقال پایین باشه به درد نمیخوره.

امکان نداره گوشی های ویندوز فون 8 با رم 512 به ویندوز فون 9 آپدیت بشن
حتی 920 هم امکان آپدیتش به ویندوز فون 9 خیلی پایین هست
احتمالا از گوشی Lumia 1020 به بعد به ویندوز فون 9 آپدیت بشن... چون احتمالا برای اون رزلشون رم 2 میخواد .
نوکیا هیچ دلیلی نداشت که روی Lumia 1020 رم 2 بزاره ... من حدس میزنم دلیلش فقط برای آپدیت به ویندوز فون 9 هست

===================================

موفق باشید

LiBeRaL
23-07-2013, 11:04
ضمن تشکر از استاد و همشهریمون؛ آبتین عزیز

بنظر من، باید خیلی از محدویتها و سخت گیری های که ویندوزفون فعلی داره، برداشته باشه! و همچنین امکانات بیشتری (همون چیزایی که رو سیستم عامهای امروزی هست + امکانات جدیدتر، بیشتر و جذابتر) بهش اضافه بشه که کاربر بعلاوه اینکه احساس محدود بودن نکنه، احساس کنه با یک چیز بزرگ، شگفت انگیز و نامحدود (از لحاظ نرم افزاری) سر و کار داره...

البته شاید دلیل اصلی این محدودیتها، برای امنیت بیشتر هست، ولی خب، ویروس ناامنی هم جزئی از دنیای سیستم عامل ها هست و در کنار حساسیت منطقی و معقول، باید یه جواریی باهاش کنار اومد... چون برای پیشرفت لازمه...

EmmaWLove
23-07-2013, 11:05
دستت درد نکنه داداش
پس با این حساب گوشی های ویندوز فون 8 تا ورژن 8.8 آپدیت میشن و تا 2015 و قبل از معرفی ویندوز فون 9 آپدیت میشن.
حالا ممکنه یه آپدیت هم بعدش بیاد و مثلاً ظاهر گوشی های ویندوز فون 8 شبیه 9 بشه.
فقط امیدوارم گوشی های ویندوز فون 8 با رم 512 هم به 8.5 و 8.8 آپدیت بشن.
اگه همه گوشی ها آپدیت بشن، خیلی خوبه.
بعدشم ویندوز فون 9 میاد و بچه ها گوشی های خفن ویندوز فون 9 رو تهیه میکنن :ar:

o.n.l.i.n.e
23-07-2013, 11:22
ممنون بابت توضیح در مورد ویندوز فون که باعث شد هرچه بیشتر به این سیستم عامل علاقه پیدا کنم
به امید بازگشت روز های خوب با نوکیا و ویندوز فون تا از شر باگ های زندگی و گوشیم راحت بشیم:bv:

edi_opteron
23-07-2013, 11:29
واقعاً مرحبا! این همه اطلاعات رو از کجا اوردین؟ خیلی از سایت ها حتی در مورد اپدیت Blue خبر ندارن اونوفت شما به WP10 رسیدین! باریکلا!
فقط یه چیزی، دیگه Xbox720 وجود خارجی نداره بلکه Xbox One رونمایی شده.
با این اوصاف و توصیفات 99% محدودیت های WP8 یا آپدیت 8.5 و 8.8 حل میشن که این منو بیشتر تحریک میکنه لومیا 1020 بخرم.
دقیقاً به نکته ی ظریفی اشاره کردین؛ لومیا1020 برای دوربین غول پیکرش نیاز یه رم اضافه نداره چون 808 این کار رو با رم پایین تر انجام میده ( البته سیمبین واسه خودش دنیای عجیب غریبیه نمیشه دست کم گرفتش) . ومن احتمال میدم با آپدیت های بعدی یک سری ویژگی های سخت افزاری لومیا 1020 فعال بشن مثلاً هسته های خاموش پردازنده وارد مدار بشن و یا فرکانس هسته افزایش پیده کنه، احتمال ضعیفتر اینه که ( اینو یه نفر در یه جایی نوشته بود تو کامنتا) رزولوشن صفحه بیشتر بشه! این جور چیزها عجیب نیستن! من یادمه پردازنده های AMD Phenom II با یه درایور یه هسته ی جزئی توی Head Room فعال شد. یا مثلاً خیلی از گوشی های نوکیا با آپدیت Belle فرکانسشون بیشتر شد یا حتی گوشیه خودم Nokia N9 گفتن که رادیو نداره اما چند هفته بعد فعال شد کما اینکه قراره واسه لومیا با آپدیت Amber رادیو فعال بشه! از نوکیا اصلاً بعید نیست!
ولی به نظرم این تاریخ هایی که شما دادین خیلی خوش بینانه س! WP8 عمرش به 36 ماه گسترش پیدا کرد یعنی تا اوایل 2015 اصلا نباید در انتظار WP9 باشیم به خصوص وقتی این همه Delay در Development ویندوزفون رخ میده. در ضمن یکم عجیبه طول عمر WP8 بیشتر از WP9 باشه! 36 ماه در مقابل 2 سال!!
همه ی امیدم به اینه که نوکیا با این کند بازی های مایکروسافت زنده بمونه!
حالا با این اوصاف من لومیا 1020 بخرم یا واسه WP9 صبر کنم؟:ag:

alireza2af
23-07-2013, 11:29
دوستان به نظر شما بلایی که سر اولین گوشی های ویندوزفون امد یعنی این بلا دوباره تکرار میشه؟ یا مدت زمان ساپورت گوشی های پرچمداری مانند لومیا 920 افزایش پیدا میکنه؟ نه اینکه ما بریم بخریم یک سال بعد هیچ آپدیتی نیاد مجبور بشیم گوشی رو بندازیم دور
به نظر شما ویندوز فون 9 برای گوشی های پرچمدار موجود ریلیز میشه؟

tighoor
23-07-2013, 12:25
دستت درد نکنه داداش
پس با این حساب گوشی های ویندوز فون 8 تا ورژن 8.8 آپدیت میشن و تا 2015 و قبل از معرفی ویندوز فون 9 آپدیت میشن.
حالا ممکنه یه آپدیت هم بعدش بیاد و مثلاً ظاهر گوشی های ویندوز فون 8 شبیه 9 بشه.
فقط امیدوارم گوشی های ویندوز فون 8 با رم 512 هم به 8.5 و 8.8 آپدیت بشن.
اگه همه گوشی ها آپدیت بشن، خیلی خوبه.
بعدشم ویندوز فون 9 میاد و بچه ها گوشی های خفن ویندوز فون 9 رو تهیه میکنن :ar:

آره رم 512 به 8.5 آپدیت میشن و هر آپدیتی برای 8 بیاد دریافت میکنن.

دوستان به نظر شما بلایی که سر اولین گوشی های ویندوزفون امد یعنی این بلا دوباره تکرار میشه؟ یا مدت زمان ساپورت گوشی های پرچمداری مانند لومیا 920 افزایش پیدا میکنه؟ نه اینکه ما بریم بخریم یک سال بعد هیچ آپدیتی نیاد مجبور بشیم گوشی رو بندازیم دور
به نظر شما ویندوز فون 9 برای گوشی های پرچمدار موجود ریلیز میشه؟

فکر میکنم ساپورت تا اواسط 2015 کافی باشه حتی اگر به 9 آپدیت نشه... آپدیت ها 8.8 و مثلا شاید 8.9 و اینجیزا رو تا اواسط 2015 دریافت میکنه

واقعاً مرحبا! این همه اطلاعات رو از کجا اوردین؟ خیلی از سایت ها حتی در مورد اپدیت Blue خبر ندارن اونوفت شما به WP10 رسیدین! باریکلا!
فقط یه چیزی، دیگه Xbox720 وجود خارجی نداره بلکه Xbox One رونمایی شده.
با این اوصاف و توصیفات 99% محدودیت های WP8 یا آپدیت 8.5 و 8.8 حل میشن که این منو بیشتر تحریک میکنه لومیا 1020 بخرم.
دقیقاً به نکته ی ظریفی اشاره کردین؛ لومیا1020 برای دوربین غول پیکرش نیاز یه رم اضافه نداره چون 808 این کار رو با رم پایین تر انجام میده ( البته سیمبین واسه خودش دنیای عجیب غریبیه نمیشه دست کم گرفتش) . ومن احتمال میدم با آپدیت های بعدی یک سری ویژگی های سخت افزاری لومیا 1020 فعال بشن مثلاً هسته های خاموش پردازنده وارد مدار بشن و یا فرکانس هسته افزایش پیده کنه، احتمال ضعیفتر اینه که ( اینو یه نفر در یه جایی نوشته بود تو کامنتا) رزولوشن صفحه بیشتر بشه! این جور چیزها عجیب نیستن! من یادمه پردازنده های AMD Phenom II با یه درایور یه هسته ی جزئی توی Head Room فعال شد. یا مثلاً خیلی از گوشی های نوکیا با آپدیت Belle فرکانسشون بیشتر شد یا حتی گوشیه خودم Nokia N9 گفتن که رادیو نداره اما چند هفته بعد فعال شد کما اینکه قراره واسه لومیا با آپدیت Amber رادیو فعال بشه! از نوکیا اصلاً بعید نیست!
ولی به نظرم این تاریخ هایی که شما دادین خیلی خوش بینانه س! WP8 عمرش به 36 ماه گسترش پیدا کرد یعنی تا اوایل 2015 اصلا نباید در انتظار WP9 باشیم به خصوص وقتی این همه Delay در Development ویندوزفون رخ میده. در ضمن یکم عجیبه طول عمر WP8 بیشتر از WP9 باشه! 36 ماه در مقابل 2 سال!!
همه ی امیدم به اینه که نوکیا با این کند بازی های مایکروسافت زنده بمونه!
حالا با این اوصاف من لومیا 1020 بخرم یا واسه WP9 صبر کنم؟:ag:

آره مرسییی xbox one ـــ :ag: پیر شدم گیج شدم :دی

داداش :ag: بعد که 2015 شد میاین اینجا میپرسین : تا 2017 وایستم ویندوز فون 10 بخرم؟ :دی

نه Lumia 1020 رزلوشن بالاتر و هسته ی اضافی نداره و مشخص هست همه چیش... منتها یکسری سنسور ها داره که توی ویندوز فون 8 فعلا زیاد کاربرد نداره! barometet مثلا...

EmmaWLove
23-07-2013, 12:58
به نظر من که ساپورت تا آخر 2014 خیلی خوبه.
یعنی واقعاً دوستان حاضرن تا 2015 صبر کنن و بعد برن گوشی بخرن؟!!!!!
اینجوری باشه که وضعیت آندروید بدتره و از الان خیلی از گوشی های درست و حسابی امیدی به آندروید 5 ندارن!
به نظر من مایکروسافت باید آپدیت های اساسی رو زود به زود و با کد ورژن های 8.2، 8.3 ، 8.4 و... ریلیز کنه و با هر آپدیت امکانات زیادی رو به سیستم عامل اضافه شه.
هر چند سیاست مایکروسافت زیاد حساب کتاب نداره و ممکنه دو روز دیگه و بعد از اومدن iOS 7 و آندروید 5، وضعیت بازار رو خطرناک تشخیص بده و با سرعت بیشتری آپدیت های جدید رو ریلیز کنه و حتی ممکنه نوکیا به مایکروسافت فشار بیاره و بگه: جان من یه لحظه این ویندوز 8، آفیس و Visual Studio رو بیخیال شو و بچسب به ویندوز فون :dk:
خیلی دوست داشتم توی آپدیت 8.1 نصب نرم افزار روی مموری کارت فعال بشه و همچنین دست توسعه دهندگان رو برای ویدئو پلیر و مرورگر اینترنت باز بذاره.

MiLaD+1
23-07-2013, 13:02
نه Lumia 1020 رزلوشن بالاتر و هسته ی اضافی نداره و مشخص هست همه چیش... منتها یکسری سنسور ها داره که توی ویندوز فون 8 فعلا زیاد کاربرد نداره! barometet مثلا...

1- رزلوشن lumia 1020 چه فرقی با 925 یا 928 داره؟
2- به نظرتون lumia 1020 تا کی میتونه آپدیت و پشتیبانی بشه؟اوایل 2017؟؟؟؟؟!!

EmmaWLove
23-07-2013, 14:07

1- وضوح صفحه که فرقی با 920، 925 و 928 نداره. همشون HD هستن (1280 در 720)
2- روی کاغذ تا 2015 و مثل بقیه لومیاهای ویندوز فون 8 ساپورت میشه. ولی ممکنه به خاطر رم 2 گیگش به 9 آپدیت بشه که احتمالش هست. چون سال 2014 گوشی های 4 هسته ای و 1080p ویندوز فون 8 میان و به نظر میرسه این گوشی ها میتونن به ویندوز فون 9 آپدیت شن.
اگه قرار باشه گوشی 4 هسته ای با رم 2 گیگ و صفحه نمایش 1080p به ویندوز فون 9 آپدیت نشه، باید یکی محکم زد پس گردن مایکروسافت!!

tighoor
23-07-2013, 14:08

1- نه یکی از دوستان این رو مطرح کرد من رد کردم گفتم رزلشونش اضافه نیست (فرقی نمیکنه)

2- به هر حال Lumia 1020 در سال 2015 با cpu 1.5 dual core کاملا Low end میشه :دی و مطمئنا ویندوز فون 9 هم براش بیاد بازی ها و خیلی نرم افزار های 2015 2016 رو نمیتونه اجرا کنه....

ولی خب به نظر من lumia 1020 رو اگه شما 2 ماه دیگه خریداری کنید تا اواسط 2015 خیالتون کاملا راحت هست از اون به بعدشم تا اوایل 2016 ساپورت میشه شاید آپدیت های خیلی بزرگی نیاد ولی از نظر امنیت و امکانات حیاتی ول نمیشه. (اگرم که ویندوز فون 9 براش بیاد که احتمالش کم نیست تا آخر 2016 به صورت کامل پشتیبانی میشه)

Fantome
23-07-2013, 16:12
با این اوصاف فکر نکنم آپدیت 8.5 به صورت کامل به همه ویژگی هاش برای یه گوشی مثل 520 بیاد!!

abdollah007
03-08-2013, 22:53
با این اوصاف فکر نکنم آپدیت 8.5 به صورت کامل به همه ویژگی هاش برای یه گوشی مثل 520 بیاد!!

دقیقا سوال منم همینه...منی که مثلا فردا میخوام برم لومیا 520 را بگیرم نباید به فکر آپدیت های بزرگ و کوچیک ماکروسافت باشم دیگه(فقط تا اواسط 2015 اونم شاید)...کلا وین8 تعطیل...من موندم چرا هیچ کدوم از این سیستم عامل ها نمیتونه مثل ios گجتاشو ساپورت کنه...میمیرن واسه low end ها هم سیستم عاملشونو بهینه کنن؟؟!!...

tighoor
03-08-2013, 23:07
تمامی گوشی های ویندوز فون 8 حتی 520 ... تمامی امکانات ویندوز فون 8.5 و 8.8 رو دریافت خواهند کرد
فقط این وسط lumia 620 هست که سخت افزار رادیو fm نداره و فکر میکنم که lumia 520 هست که سخت افزار قطب نما رو نداره (اگه اشتباه میکنم بگین)

در غیر از این موارد محدودیتی برای گوشی های 520 و 620 و 720 نیست...
حتی 920 و 925 هم تا 8.8 دریافت خواهند کرد که از تا آخر 2015 ساپورت میشن... و ویندوز فون 9 رو دریافت نخواهند کرد.

abdollah007
03-08-2013, 23:10
ی مطلب دیگم یادم رفت اضافه کنم...اونم اینه که اگر ماکروسافت رویش این باشه و بخواد سیستم عاملشو 1.5 یا 2 برابر سنگینتر کنه احتمالا تجربه ویندوز ویستارو دوباره واسه خودش تکرار میکنه...بلایی که باعث گسترش وین7 محبوب شد...و تازه بعد از این همه وقت فهمید که آره این که سیستم عاملشو سنگین کنه مهم که نیست هیچ بلکه حماقته....حالا دوباره میخواد بیاد سر گوشیاشم همین کارو بیاره...امروز وین8ش چرا محبوبیت نداره؟؟معلومه چون هنوز نمیخواد درک کنه امروز بهره دهی سیستم عاملشو باید بالا ببره نه بیاد یه تایل قرار بده پشتشم همون دسکتاپ قبلی و تازه با دو برابر سخت افزار قویتر مجبوری استفاده کنی...امروز نمیخواد سیستم عاملشو ی جوری طراحی کنه که وقتی استارت میشه کل رم نخواد تو کل سیستم بدوه و بعد بیاد سرجای اولش،منتظر بشینه...واقعا خوب که کش ابداع شد وگرنه اگر الان بود هفته ای 4تا رم باید عوض میکردیم

sepehr200
07-08-2013, 00:33
با توجه ب گفته های دوستان و اطلاعاتشون،صلاح رو در چی میبینید؟!! منظورم اینه ک یکی مث من ک پول زیاد نمیخواد خرج کنه بهتره بره یه گوشی htc 8x بخره حدود 900 تومان(ک در مقایسه با لومیا و امکاناتشون نسبت ب قیمت واقعا مفته) و تا اواخر 2015 و آخرین آپدیت سری8 براش بیاد یا بره یه چیز ارزونتر مث لومیا 520 و یا htc 8s بخره و مطمئن باشه ک همین آپدیت برا اونا هم میاد!!
ولی انصافا 900 تومان و اون همه امکاناتی ک 8x داره وسوسه کنندست و یجورای معقولانست رفتن ب سراغش!!حالا بحثم اینه ک آیا امیدی ب این گوشی هست؟ دیگه 8x از لومیا 820 ک بهتره؟ نیست؟ قیمتاشون خیلی با هم فرق داره!!
یه چیز دیگه این هست ک کسی اطلاعی داره ک کدوم گوشی های سری ویندوز نزد هکرا محبوب هستن(مث HD2) ک جیلبریک براشون بیاد و ازشون حمایت غیر قانونی بشه؟ مثلا امیدیب این 8x هست؟! یه بزرگی بیاد راهنمایی کنه مرسی

ehsan.esp
08-08-2013, 15:03
سلام...یه سوال داشتم...میدونم ممکنه جاش اینجا نباشه..اما ابدیت امبر رو چطور میتونم انجام بدم؟لومیا 920 ایتالیا

lord of moto
08-08-2013, 16:44
سلام و درود

با تشکر ویژه از آبتین جان بابت توضیحات کاملش

تنها آرزو و امیدم این هست که ویندوز نیز مثل اندروید عمومی بشود و از اختصاص چند شرکت خارج شود
ویندوز خیلی جای پیشرفت بیشتری نصبت به اندروید داره ولی یک سری سیاست ها لجوجانه اش باعث شده از دو همراه خود IOS و Android عقب بماند

ehsan.esp
08-08-2013, 19:09
اگه جواب بدید ممنون میشم

Fantome
08-08-2013, 19:20
اگه جواب بدید ممنون میشم

لومیا 920 خودش بخش تخصصی داره، اونجا می پرسیدید یا تو تاپیک جامع وین فون 8 خیای زودتر به جواب می رسیدید. شما از ستنگی گوشی از فون آپدیت چک کن ببین برای گوشیت اومده یا نه! اگر اومده بود که بذار با وای فای دانلود و نصب شه اگر هم نیومده بود و عجله داشتی می تونی با نوکیا کِر سوئیت یه فیرم وری که آپدیت براش اومده رو رو گوشیت فلش کنی.

sina_d900
08-08-2013, 19:39
عالی بود مطالب فوق العاده ای تهیه کردی آبتین جون

فقط یه چیزی : هیچ اشاره ای نشد که چه شرکت هایی گوشی های اینده ویندوزفونی خواهند شد ایا فقط نوکیا ؟؟؟

mido-mido
08-08-2013, 20:27

فقط یه چیزی : هیچ اشاره ای نشد که چه شرکت هایی گوشی های اینده ویندوزفونی خواهند شد ایا فقط نوکیا ؟؟؟

تمام برندهایی که الان گوشی وین فون8ای زدن احتمالا به زدن گوشی ها ادامه میدن...
نوکیا که فقط وین فون میزنه دیگه...:4:...
hTc هم که رفیق قدیمیه ویندوز هستش و فرقی نمیکنه کم بفروشه یا زیاد...بالاخره یکی یا 2 تا گوشی میزنه...
سامسونگ هم که هر سیستم عاملی بیاد یه گوشی باهاش میزنه...:4:...

tighoor
08-08-2013, 22:17
با توجه ب گفته های دوستان و اطلاعاتشون،صلاح رو در چی میبینید؟!! منظورم اینه ک یکی مث من ک پول زیاد نمیخواد خرج کنه بهتره بره یه گوشی htc 8x بخره حدود 900 تومان(ک در مقایسه با لومیا و امکاناتشون نسبت ب قیمت واقعا مفته) و تا اواخر 2015 و آخرین آپدیت سری8 براش بیاد یا بره یه چیز ارزونتر مث لومیا 520 و یا htc 8s بخره و مطمئن باشه ک همین آپدیت برا اونا هم میاد!!
ولی انصافا 900 تومان و اون همه امکاناتی ک 8x داره وسوسه کنندست و یجورای معقولانست رفتن ب سراغش!!حالا بحثم اینه ک آیا امیدی ب این گوشی هست؟ دیگه 8x از لومیا 820 ک بهتره؟ نیست؟ قیمتاشون خیلی با هم فرق داره!!
یه چیز دیگه این هست ک کسی اطلاعی داره ک کدوم گوشی های سری ویندوز نزد هکرا محبوب هستن(مث HD2) ک جیلبریک براشون بیاد و ازشون حمایت غیر قانونی بشه؟ مثلا امیدیب این 8x هست؟! یه بزرگی بیاد راهنمایی کنه مرسی

ولی به نظر من 820 از 8x بهتره به دلیل نرم افزار های بسیار قوی نوکیا که Htc از اون خیلی عقب مونده.

سلام...یه سوال داشتم...میدونم ممکنه جاش اینجا نباشه..اما ابدیت امبر رو چطور میتونم انجام بدم؟لومیا 920 ایتالیا

طی 1 هفته ی آینده آپدیتش میاد بهتره حدود 1 هفته صبر کنید. از همون setting ... phone update ... با استفاده از wifi

خواهش میکنم عزیزم

راستش چیزی که تازگی فهمیدم اینه که Samsung قرار هست از حدود 9 الی 12 ماه دیگه شروع کنه به افزایش سرمایه گذازی بیشتر روی ویندوز فون و تبلیغات اون گوشی ها... چون طی آخرین جلسات سامسونگ داره به این نتیجه میرسه که زمان تنزل اندروید به زودی خواهد رسید.

mortal kombat
16-08-2013, 08:25
آقا آبتین من نفهمیدم ویندوز فون 8.5 آخرش کی میاد؟اواخر 2013 یا اواسط 2014؟
راستی این ویندوز 8.1 که واسه PC داره میاد به گوشی ها ربطی نداره؟
واینکه این مایکرو چرا اینقدر دیر سیستم عاملشو آپدیت میکنه؟میدونید از زمان عرضه 8 چقدر گذشته و چقدر دیگه باید بگذره تا 8.5 بیاد.

-MoHANDeS-
23-09-2013, 21:55
سلام
ممنون از توضیحات خوبتون

من میخوام HTC 8x بگیرم
این آپدیتا آیا واقعا براش داده میشه ؟
نشه مثل HD7 که خریدم به 8 آپدیت نشد، ردش کردم رفت ؟ (من از به ته خط رسیدن(آپدیت نشدن)متنفرم)

ممنون

tighoor
23-09-2013, 22:08
آقا آبتین من نفهمیدم ویندوز فون 8.5 آخرش کی میاد؟اواخر 2013 یا اواسط 2014؟
راستی این ویندوز 8.1 که واسه PC داره میاد به گوشی ها ربطی نداره؟
واینکه این مایکرو چرا اینقدر دیر سیستم عاملشو آپدیت میکنه؟میدونید از زمان عرضه 8 چقدر گذشته و چقدر دیگه باید بگذره تا 8.5 بیاد.

سلام
ممنون از توضیحات خوبتون

من میخوام HTC 8x بگیرم
نشه مثل HD7 که خریدم به 8 آپدیت نشد، ردش کردم رفت ؟ (من از به ته خط رسیدن(آپدیت نشدن)متنفرم)

ممنون

حتی 920 و 925 هم 100 درصد به ویندوز فون 9 آپدیت نمیشن

====

آپدیت جدید با عنوان ویندوز فون 8.5 عرضه نمیشه و یک اسم گذاری روش خواهد داشت مثل همین amber

حدود 45 روز دیگه به صورت رسمی قابل نصب خواهد بود

=

اصلا توصیه نمیشه غیر از nokia گوشی ویندوز فون دیگری خریده بشه از نظر آپدیت از نظر نرم افزار اختصای و حتی میتونم بگم جنس بدنه گوشی

====

max_3d
14-10-2013, 11:00
سلام
ممنون از توضیحات خوبتون

من میخوام HTC 8x بگیرم

ممنون
درود
ببخشید این حرفو میزنم مگر کدام گوشی بود که از 7 اپدیت شده به 8 که هر چی بد بود پشت سر بدبخت hd7 گفتید؟مایکروسافت اپدیت رو برای برندها فرقی قائل نمیشود و برای همه یکسان میاد ولی شاید برای نوکیا مثلا زودتر اپدیت بیاد و بعد برند htc خلاصه من قولتون میدم سیاست نوکیا و مایکروسافت اجازه نخواهد داد گوشیهای امروزی به 9 مهاجرت کنند مگر مغز خر خوردند چون اینطوری خیلیها دیگر گوشی جدید نمیخرند و با همین گوشی فعلیشون فقط اپدیت میکنند این یعنی شکست مالی برای هر دو شرکت اصلا سیاست همینه با هر ورژن جدید نرم افزار گوشیهای جدید و سازگار با همون نرم افزار وارد باز شود

sajjadaf
07-12-2013, 10:03
سلام دوستان عزیز میشه بگید با اخرین اپدیتی برا لومیا ۶۲۵ اومده امکان اضافه شدن یک ستون از کاشی ها شبیه لومیا ۱۵۲۰ ممکنه؟چون میخوام این گوشی رو بخرم

EsyMankan
07-12-2013, 11:11
سلام دوستان عزیز میشه بگید با اخرین اپدیتی برا لومیا ۶۲۵ اومده امکان اضافه شدن یک ستون از کاشی ها شبیه لومیا ۱۵۲۰ ممکنه؟چون میخوام این گوشی رو بخرم

مشخص نیست که اضافه بشه یا نه