PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [اموزش]روت کردن بیلد 254 برای تمامی بوتلودرها

KING SAJJAD
13-09-2013, 10:37
سلام

با این اموزش میتونید بیلد 254 رو تحت تمامی بوتلودرها روت کنید

اموزش
1.فلش تول رو باز کنید و کرنل XperiaSP_C530X_12.0.A.1.257_KernelOnly.ftf - 6.78 MB رو فلش بزنید
2.گوشی رو ریستارت کنید و در usb debuggin رو در تنظیمات فعال کرده و گوشی رو به pc متصل کنید
3.فلش تول و برنامه های مرتبط با اون رو ببندید(مهم)
4.فایل DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip رو دانلود و اکسترکت کنید در درایو C
5.فایل runme_win.bat رو اجرا کرده و دستورات رو اجرا کنید تا گوشی ریبوت شود
6.تا اینجا گوشی شما با بیلد 257 روت شده و Super SU نصب شده است
7.گوشی رو خاموش کرده و در حالت فلش مود XperiaSP_C530X_12.0.A.2.254_KernelOnly.ftf - 6.95 MB رو فلش بزنید
ریبوت کنید و از روت رام جدید لذت ببرید
تمام

XperiaSP_C530X_12.0.A.1.257_KernelOnly.ftf - 6.78 MB (http://d-h.st/Kh7)
DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip (http://d-h.st/1Gp)
XperiaSP_C530X_12.0.A.2.254_KernelOnly.ftf - 6.95 MB (http://d-h.st/4EO)

heydar20
26-09-2013, 17:49
دوست عزیز چرا این سه دانلود نمیشن

MOSIFA
26-09-2013, 19:04
دوست عزیز چرا این سه دانلود نمیشن

لینک ها سالمن، مشکل از سروره سایته، d-h.st فعلا مشکل داره، چند ساعت بعد امتحان کنید../

heydar20
29-09-2013, 20:21
من با این روش گوشیمو روت کردم اما هر برنامه ای که رو که نصب میکنم برنامه یا کار نمیکنه یا برنامه هنگ میکنه منظورم اینه که برنامه باز میشه و ازم واگزاری به روت رو مخواد ولی بعد هنگ می کنه و بیرون میاد لطفا راهنماییم کنید

JIMA
29-09-2013, 20:56
من با این روش گوشیمو روت کردم اما هر برنامه ای که رو که نصب میکنم برنامه یا کار نمیکنه یا برنامه هنگ میکنه منظورم اینه که برنامه باز میشه و ازم واگزاری به روت رو مخواد ولی بعد هنگ می کنه و بیرون میاد لطفا راهنماییم کنید

زبان برنامه سوپر یوزر فارسی نباشه

sent from nypon

heydar20
29-09-2013, 21:08
یعنی نباید فارسی باشه

JIMA
29-09-2013, 22:28
یعنی نباید فارسی باشه

بله نباید

sent from nypon

rawen.west69
01-10-2013, 12:32
ببخشید این اپدیت جدید 254 نسبت به 245 چه تغییراتی کرده؟

JIMA
01-10-2013, 12:35
ببخشید این اپدیت جدید 254 نسبت به 245 چه تغییراتی کرده؟

تغییراتش اعلام نشده
ولی دوستانی که آپدیت کردن ظاهرا زیاد راضی نبودن
تو بخش پرسش و پاسخ بپرسید تا دوستانی که آپدیت کردن، توضیحات بیشتری بدن

sent from nypon

mj.gartal
09-10-2013, 20:05
من فایل 245 رو فلش کردم.ولی تو تنظیمات عوض نشده و همون 154 ه.البته چون گوشی خودش 254 بوده دیگه فایل 254 رو فلش نکردم.
الان با خود گوشی هم که اپدیت میکنه اپدیتش نصب نمیشه.
وقتی هم تو تنظیمات قسمت running app میرم ازش بیرون میاد
*ریکاوری رو هم نصب کردم
*بوت لودر بستس

لطفا بگید چیکارکنم

JIMA
09-10-2013, 20:09
من فایل 245 رو فلش کردم.ولی تو تنظیمات عوض نشده و همون 154 ه.البته چون گوشی خودش 254 بوده دیگه فایل 254 رو فلش نکردم.
الان با خود گوشی هم که اپدیت میکنه اپدیتش نصب نمیشه.
وقتی هم تو تنظیمات قسمت running app میرم ازش بیرون میاد
*ریکاوری رو هم نصب کردم
*بوت لودر بستس

لطفا بگید چیکارکنم
چون الان رام با بیلد 254. رو نصب دارید، هر کرنلی رو هم که نصب کنید تو settings/about phone بیلد نامبر(build number) رو همون 254. نشون میده و تغییری نمیکنه ولی در اصل کرنل تغییر میکنه
زمان نصب کرنل هم خیلی کوتاه و در حد 2 ثانیه هست

الان مشکل دیگه ای دارید؟

mj.gartal
09-10-2013, 20:15
روت اکسپلورر هم بعد از 1دقیقه not wporking میاره و خارج میشه.نمیشه با بوت بسته کرنل رو عوض کرد؟
چطوری انروت کنم؟نمیخوام مشکلی پیش بیاد.ن.تیفکشن بیس جدید هم پاک نمیشه

JIMA
09-10-2013, 20:18
روت اکسپلورر هم بعد از 1دقیقه not wporking میاره و خارج میشه.نمیشه با بوت بسته کرنل رو عوض کرد؟
چطوری انروت کنم؟نمیخوام مشکلی پیش بیاد.ن.تیفکشن بیس جدید هم پاک نمیشه

زبان برنامه super user فارسی نباشه
بله میشه با بوت بسته کرنل رسمی نصب کرد
با روت مشکلی پیش نمیاد، برا آنروت یا میتونی رام رسمی فلش کنی یا تو برنامه superuser گزینه full unroot رو بزنی

mj.gartal
09-10-2013, 20:20
میشه لطف کنید لینک کرنل رسمی جدید رو برام بذارید لطفا؟
کرنل جدید رو برنم انروت میشه دیگه؟
راستی super user نیست
super su

JIMA
09-10-2013, 20:29
میشه لطف کنید لینک کرنل رسمی جدید رو برام بذارید لطفا؟
کرنل جدید رو برنم انروت میشه دیگه؟
راستی super user نیست
super su

نه با فلش کرنل آنروت نمیشه
باید کل رام یا پارتیشن system ش رو فلش کنید تا آنروت بشه

super su با superuser چندان فرقی نداره
برا روت از تاپیک زیر استفاده کن راحت و بی درد سر:

روت بسیاری از گوشیهای اندرویدی با یک کلیک با برنامه VRoot (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=300522)

mj.gartal
09-10-2013, 20:31
مشکل هایی که پیش اومده با دوباره روت کردن حل میشه؟
اگه ممکنه لینک کرنل استوک جدید رو برام بفرستین

mj.gartal
09-10-2013, 20:48
بخش پرسش و پاسخ sp کجاست؟

s.star
09-11-2013, 23:14
چطور گوشی رو به حالت فلش مود ببرم؟
کلا چطور کرنل رو فلش بزنم و کدون تیک ها در فلش تولز باید باشه
نه یا نگهداشتن دکمه بالا و نه پایین بعد از اتصال کابل گوشی به فلش مود نمیره

Engine3R
09-11-2013, 23:43
چطور گوشی رو به حالت فلش مود ببرم؟
کلا چطور کرنل رو فلش بزنم و کدون تیک ها در فلش تولز باید باشه
نه یا نگهداشتن دکمه بالا و نه پایین بعد از اتصال کابل گوشی به فلش مود نمیره
احتمالا درایورهای فلش تول نصب نیست . شما طبق اموزش پست 2 این تاپیک درایور گوشیتونو نصب کنین (هر دو روش انجام بدین):
[آموزش]آموزشهای جامع
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290630)
فلش کرنل تنها کاری نداره و نیاز نیست هیچکدام از تیکهارو دست کاری کنین و با همون تنظیمات پیش فرض فلش کنین (برای اموزش کامل فلش هم میتونین از پست 5 همون تاپیک بالا استفاده کنین)

اصلا هر چی که نیازتونه از همون تاپیک بالا که JIMA عزیز زحمت تهیشو کشیده میتونین پیدا کنین

amir8698
12-11-2013, 19:31
تو مرحله اول به مشکل خوردم ، گوشی رو به حالت فلش مود می برم ولی وقتی به usb وصل میکنم ، flashtool هیچ عکس العملی نشون نمیده ؟!
یه چیز دیگه اینه که من قبلا گوشیرو روت کردم ولی نه به این روش . حالا واسه استفاده از ریکاوری باید از این روش برای بار دوم روت کنم ؟؟؟

Engine3R
12-11-2013, 20:24
تو مرحله اول به مشکل خوردم ، گوشی رو به حالت فلش مود می برم ولی وقتی به usb وصل میکنم ، flashtool هیچ عکس العملی نشون نمیده ؟!
یه چیز دیگه اینه که من قبلا گوشیرو روت کردم ولی نه به این روش . حالا واسه استفاده از ریکاوری باید از این روش برای بار دوم روت کنم ؟؟؟

شما چک کنین ببینین طیق پست 2 اموزشهای جامع درایور گوشیتون کامل نصب شده یا نه (اگه نشده از هر 2 روش نصب کنین):

[آموزش]آموزشهای جامع
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290630)

بله اگه فقط روت نیاز دارین از همون روشهای قبلی میتونین ولی اگه میخاین ریکاوری نصب داشته باشین باید از این روش پیش برین ...!

foladi67
29-12-2013, 23:05
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
اول از همه تشکر فراوان از abi88 که این تاپیک رو بهم معرفی کرد
و سپاس فراوان و خسته نباشید به KING SAJJAD عزیز بابت تاپیک مفید و عالیش که کمک کرد تا
گوشیم XPERIA SP C5303 با بیلد نامبر 254 رو با این روش روت کنم البته چون بار اولم بود با دردسر روتش کردم
بازم تشکر و قدردانی میکنم از مدیران و کسای که تو این سایت به نحوی زحمت میکشن

saeedazami
31-01-2014, 10:10
سلام من توی مرحله 4گیر کردم.یعنی برنامه runmeرو اجرا میکنم و وقتی اینتر رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته...باید چیکار کنم؟؟؟:ak:
خیلی رو مُخه انگار اصلا گوشی رو نمیشناسه....:be:

Engine3R
31-01-2014, 10:49
سلام من توی مرحله 4گیر کردم.یعنی برنامه runmeرو اجرا میکنم و وقتی اینتر رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته...باید چیکار کنم؟؟؟:ak:
خیلی رو مُخه انگار اصلا گوشی رو نمیشناسه....:be:
سلام...!
ابتدا باید گوشی به سیستم بشناسونی (درایورهاشو نصب کنی)

1.نرم افزار فلش تول نصب کن و بعدش برو مسیر نصب شده که میشه c:\flashtool\drivers و داخل پوشه درایورز فایل exe باز کن و تیک دو گزینه اخرو بزن و در حالی که گوشیو به سیستم وصل کردی نصب کن.
2. آخرین نسخه pc companion هم دانلود و نصب کن.
3. اگه ویندوز 8 داری این اموزشم انجام بده :
[آموزش] رفع مشکل نصب درایورها در ویندوز 8 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=256859)

در انتها با پست 2 تاپیک زیر چک کن ببین همه چیز درسته(کلا" تاپیک زیر مطالعه کن):
[آموزش]آموزشهای جامع
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=290612)

:dn:

هر گونه سوالی غیر از مورد روت با این روش داشتی در بخش "پرسش و پاسخ " بپرس

saeedazami
31-01-2014, 11:03
بذار دقیق توضیح بدم چیکار کردم:
اول فلش تولز نسخه 0.9.13.0_ رو دانلود کردم.بعد توی درایوcنصب کردم.بعدش درایور های اونو نصب کردم(حتی تیک همه ی گوشی هارو زدم چون xperia spجزئشون نبود)
بعد کرنل 12.0.A.1.257 رو دانلود کردم وبا استفاده از فلش تولز اونو فلش زدم وپیغام موفقیت آمیز بودنو هم دریافت کردم.بعدش گوشی رو روشن کردم.(وبرنامه فلش تولز رو هم بستم)
بعد هم برنامه DooMLoRD_Easy-Rooting-...رو دانلود کردم ودر درایو c اکستراکت کردم.بعدش گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم.بعد هم برنامه runme رو اجرا کردم و کلید اینتر رو زدم که متاسفانه عملیات روت رو انجام نمیده.

saeedazami
31-01-2014, 11:04
در ضمن ویندوز من XPهست...

Engine3R
31-01-2014, 11:27
بذار دقیق توضیح بدم چیکار کردم:
اول فلش تولز نسخه 0.9.13.0_ رو دانلود کردم.بعد توی درایوcنصب کردم.بعدش درایور های اونو نصب کردم(حتی تیک همه ی گوشی هارو زدم چون xperia spجزئشون نبود)
بعد کرنل 12.0.A.1.257 رو دانلود کردم وبا استفاده از فلش تولز اونو فلش زدم وپیغام موفقیت آمیز بودنو هم دریافت کردم.بعدش گوشی رو روشن کردم.(وبرنامه فلش تولز رو هم بستم)
بعد هم برنامه DooMLoRD_Easy-Rooting-...رو دانلود کردم ودر درایو c اکستراکت کردم.بعدش گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم.بعد هم برنامه runme رو اجرا کردم و کلید اینتر رو زدم که متاسفانه عملیات روت رو انجام نمیده.

در ضمن ویندوز من XPهست...

شما کلیه مراحل طبق اموزش به درستی انجام دادین ، قاعدتا" نباید مشکلی باشه نمیدونم چرا پاسخ نمیده (من و کلیه دوستان با همین روش براحتی روت کردیم)...!
چندین بار ریبوت کرده و تلاش کنید .
اگه انتی ویروس داری غیر فعال کن و حتی اگه user account control داری اینم غیرفعال کن.
----------
اگه امکانش هست روی یه سیستم دیگه تست کنید .

saeedazami
31-01-2014, 11:48
شما کلیه مراحل طبق اموزش به درستی انجام دادین ، قاعدتا" نباید مشکلی باشه نمیدونم چرا پاسخ نمیده (من و کلیه دوستان با همین روش براحتی روت کردیم)...!
چندین بار ریبوت کرده و تلاش کنید .
اگه انتی ویروس داری غیر فعال کن و حتی اگه user account control داری اینم غیرفعال کن.
----------
اگه امکانش هست روی یه سیستم دیگه تست کنید .

ممنونم.
من دسترسی به یه سیستم دیگه ندارم پس مجبورم ویندوزمو عوض کنم...
به نظرت ویندوز 8 خوبه یا 8.1؟؟؟
کدومشون دردسرش کمتره؟؟؟

Engine3R
31-01-2014, 11:53
ممنونم.
من دسترسی به یه سیستم دیگه ندارم پس مجبورم ویندوزمو عوض کنم...
به نظرت ویندوز 8 خوبه یا 8.1؟؟؟
کدومشون دردسرش کمتره؟؟؟
در کل خب 8.1 خیلی بهتر از 8 هست.
اما 8.1 برای نصب درایورها و فلش تول مشکل سازه پس بهتره 8 نصب کنی...!
از من میشنوی 7 نصب کن از همه لحاظ بهتره برای این کارها...!
-----
پ.ن
من تضمینی نمیدم که با تعویض ویندوز بتونی موفق بشی ولی دوست داشتی فقط و فقط 7 نصب کن.

saeedazami
31-01-2014, 12:03
نه مشکلی نیست پس همون7رونصب میکنم...
خودمم از XPخسته شدم...

saeedazami
31-01-2014, 12:29
خب دوستان بالآخره تونستم گوشیمو روت کنم.
بدون نصب ویندوز دیگه ای...
مشکل این بود که درایور های گوشی نصب نبودن درحالی که برنامه فلش تولز درایور هارو میشناخت ولی برنامه RUNME اونا رو نمیشناخت .
واسه همین مجبور شدم به چندتا سایت خارجی سر بزنم وتونستم این برنامه رو گیر بیارم:
http://adbdriver.com/upload/AdbDriverInstaller.exe
با استفاده از این برنامه میتونید به راحتی درایورهای گوشیتونو روی هر ویندوزی نصب کنید فقط قبلش باید گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید.
الآن برنامه SUPERSU توی گوشیم نصبه ومیرم که بقیه مراحلو انجام بدم.
موفق باشید...

saeedazami
31-01-2014, 15:21
سلامی دوباره....
دوستان من کرنل 2.254 رو از لینک پست اول دانلود کردم ولی فایل به جای فرمتFTFفرمتشRARهست و وقتی اونو اکسترکت میکنم دوتا فایل ویه پوشه با این نام ها هستن:

kernel.sin
loader.sin
META-INF

لطفا اگه کسی فایل FTF کرنل XperiaSP_C530X_12.0.A.2.254_KernelOnly.ftf رو داره آپلود کنه...الآن فقط گیر همین یه فایل هستم.
ممنون.

Engine3R
31-01-2014, 15:53
سلامی دوباره....
دوستان من کرنل 2.254 رو از لینک پست اول دانلود کردم ولی فایل به جای فرمتFTFفرمتشRARهست و وقتی اونو اکسترکت میکنم دوتا فایل ویه پوشه با این نام ها هستن:

kernel.sin
loader.sin
META-INF

لطفا اگه کسی فایل FTF کرنل XperiaSP_C530X_12.0.A.2.254_KernelOnly.ftf رو داره آپلود کنه...الآن فقط گیر همین یه فایل هستم.
ممنون.

برو folder option / view و تیک گزینه hide extension for known file بردار و بعدش همون فایل دانلود شده zip به ftfتبدیل کن.
تمام

bahram360
06-05-2014, 23:04
یه راه دیگه برای نصب Adb driver میتونید گوشیو خاموش کنید و +vol را بگیرد بعد یه سر کابل usb را به سیستم وصل کنید حالا چراغ پایین ابی می شود کنار ساعت ویندوز پیغام نصب شدن adb driver ظاهر میشود.

]'/.,mnbvcxz
02-06-2014, 16:01
سلام.بعد از شماره 7 ریبوت کردن یعنی همون شماره 5 رو مجدد انجام بدیم
لطفا یکی جواب بده تا شماره 6 انجام دادم نمیدونم چیکار کنم

myk1
02-06-2014, 16:44
'/.,mnbvcxz;4278267"]سلام.بعد از شماره 7 ریبوت کردن یعنی همون شماره 5 رو مجدد انجام بدیم

این همه خودته اذیت نکن با vroot راحت روت کن

Engine3R
02-06-2014, 17:08
'/.,mnbvcxz;4278267"]سلام.بعد از شماره 7 ریبوت کردن یعنی همون شماره 5 رو مجدد انجام بدیم

نه خیر دوست من، شما بعد مرحلله 6 گوشی خاموش کن و کرنل تنهای 254 توسط فلش تول فلش کن ( دقیقا مثل فلش کرنل 257 که در مراحل اولیه فلش کردی) و بعد پایان عملیات فلش ، گوشی روشن کن .
تمام

]'/.,mnbvcxz
03-06-2014, 22:44
نه خیر دوست من، شما بعد مرحلله 6 گوشی خاموش کن و کرنل تنهای 254 توسط فلش تول فلش کن ( دقیقا مثل فلش کرنل 257 که در مراحل اولیه فلش کردی) و بعد پایان عملیات فلش ، گوشی روشن کن .
تمام

خیلی ممنون بلاخره تونستم روتش کنم و ریکاوری هم نصب کردم

bahram360
04-06-2014, 23:15
دوستانی که از برنامه supersu خوششون نمیا(یعنی از نوتیفکشن هاش خسته شدند) میتونند 1.0.3.0 superuser را دانلود کنن و به superuser.apk تغییر نام بدند, جایگزین superuser خود فایل دووم لورد کنند.و بعد روت کنند.
حالا براحتی نوتیفیکشن را غیر فعال کنید.
فقط دیگه su را نصب نکنید و برنامه busy box را هم جدا نصب کنید.
Enjoy

Sent from my C5303 using Tapatalk