PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترجمه مقایسه لومیا 1520 با گالاکسی نوت 3 و Z Ultra در زیر نور آفتاب

mido-mido
22-10-2013, 14:57
لومیا 1520 یکی از سورپرایزها چند ساعت اخیر.
این گوشی با صفحه ی 6 اینچ خود جزو گروه صفحه بزرگ ها قرار گرفته است.
اما فرصتی پیش آمده تا این گوشی را در کنار نوت 3 و Z Ultra قرار دهیم.

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/10/lumia_1520_Xperia_Ultra_Note3.jpg?itok=OfvUPK4p

تمام این 3 گوشی دارای رزولوشن 1080 میباشند.1520 کمی از نوت 3 بزرگتر و از Z Ultra کوچک تر است.
از بین این 3 گوشی 1520 بدلیل دارا بودن لبه های خمیده در دست احساس راحتتر نسبت به 2 رقیب خود دارد.

در تصویر اول مقایسه صفحه نمایش ها را میبینید.(عکس برداری خیلی سخت بود بدلیل اینکه Z Ultra مدام صفحه اش خاموش میشد.)

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/10/lumia_1520_Xperia_iPhone5.jpg?itok=eegKzDwl

همچنین ایفون 5 را نیز در این مقایسه راه دادیم.بدون شک 1520 در این رقابت برنده شده است و در صدرجدول قرار میگیرد.

ترجمه:mido-mido
منبع:wpcentral

mortezasp3
22-10-2013, 15:07
خیلیییییییییییییییییییییی ییی فوق العادست. خدا قسمت دوستدارانش از جمله خودم بکنه :cv:

shkak
22-10-2013, 15:13
1520دوستان گوشیه خوبیه فقط سیستم عاملش بلاشو بهش داده خرابش کرده.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk now Free ('http://tapatalk.com/m?id=10')

o.n.l.i.n.e
22-10-2013, 16:50
فقط اینکه من عکس اول رو دیدم فکر کردم گوشی خاموشه
اما انصافا ۱۵۲۰ عالیه فقط ای کاش با ویندوز فون۸.۱ بود

M0RT3Z4
22-10-2013, 17:21
الان دقیقا رو چه حساب منبع کاملا بی طرف (wpcentral) گفته 1520 بهترینه (خصوصا در مقابل نوت3)

نوت3 به کنار آیفون5 هم صفحش توی فضای باز عالی عمل میکنه اون چرا گند زده؟

اونم به کنار من ویدیو های کیفیت صفحه زد اولترا رو توی فضای باز دیدم اونم عالی عمل میکنه !

مقایسه کاملا آبکی و جانبدارانه هست !

still2sm3
22-10-2013, 17:53
الان منتظربودید wpcentral بیاد مقایسه کنه و note یا ultra برنده بشه؟
یا انقلابی در صفحه نمایش ها اتفاق افتاده یا ملت رو چهار پا گیر آووردن

Sent from my C6502 using Tapatalk 4

M0RT3Z4
22-10-2013, 18:13

تو اینکه صفحش محشره شکی نیست و من واقعا از صفحش خوشم اومده ولی اینی ک توی این مقایسه میبینیم قشنگ معلومه دارن 1520 از بقیه (بجز نوت3) خیلی بهتر نشون میدن ک اینطوری نیست !

اینم یه عکس از نزدیک از صفحش

واقعا عمق مشکیش عالیه انگار آمولده لامصب :4:

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/98632-image/P1020444.JPG.jpg

mido-mido
22-10-2013, 19:01
الان دقیقا رو چه حساب منبع کاملا بی طرف (wpcentral) گفته 1520 بهترینه (خصوصا در مقابل نوت3)

اونم به کنار من ویدیو های کیفیت صفحه زد اولترا رو توی فضای باز دیدم اونم عالی عمل میکنه !

دوستان عزیز...
اولا در مورد زد اولترا باید بگم که توی تصویر اول بنظرم کلا صفحه اش خاموشه...توی تصویر دوم هم معلومه که کم اورده...
در مورد ایفون 5 هم که عکس گویای همه چیزه...
دوما...نوت 3 صفحش امولده...و 1520 صفحه ی LCD...بنظر شما این یه مزیت نیس که صفحه ی LCD تونسته این کیفیت رو نشون بده؟؟؟
سوما...تا اونجا که میدونم نوکیا توی 1520 و 2520 (تبلتش) بازتاب صفحه نمایش رو تونسته به 8% برسونه...یعنی وقتی دارین باهاش کار میکنین صورت خودتون معلوم نیس...
چهارما...نوت 3 بنظرتون سفیدها رو یکم بیش از حد روشن نکرده؟؟؟سفیداش خیلی روشنتر از باقی نوشته ها هست بنظر من...

saphire
22-10-2013, 19:19

البته به نظر من دلیل اینکه نوت 3 توی تصویر اول بهتر به نظر میاد اینه که اگر دقت کنید ، سر عکاس روی قسمتی از صفحه نوت 3 سایه انداخته که خوب طبیعتا تاثیر میزاره روی نتیجه ، اگه اون قسمت های خاکستری خارج از سایه رو نگاه کنید متوجه میشید ، البته باز هم خیلی اختلاف کمه! ولی نوت 3 مقداری رنگ های سفید ر اشباع کرده نمیدونم چرا ! زد اولترا هم آزمایش اول خاموشه اصلا برا همین آزمایش دوم باز هم اوردتش :دی

superb boy
22-10-2013, 19:40
دوستان عزیز...
اولا در مورد زد اولترا باید بگم که توی تصویر اول بنظرم کلا صفحه اش خاموشه...توی تصویر دوم هم معلومه که کم اورده...
در مورد ایفون 5 هم که عکس گویای همه چیزه...
دوما...نوت 3 صفحش امولده...و 1520 صفحه ی LCD...بنظر شما این یه مزیت نیس که صفحه ی LCD تونسته این کیفیت رو نشون بده؟؟؟
سوما...تا اونجا که میدونم نوکیا توی 1520 و 2520 (تبلتش) بازتاب صفحه نمایش رو تونسته به 8% برسونه...یعنی وقتی دارین باهاش کار میکنین صورت خودتون معلوم نیس...
چهارما...نوت 3 بنظرتون سفیدها رو یکم بیش از حد روشن نکرده؟؟؟سفیداش خیلی روشنتر از باقی نوشته ها هست بنظر من...

دوست عزیز در مورد رنگ سفید نوت 3 به نظرم اغراقی درش نیست چون خودم از نزدیک تستش کردم و خوشبختانه بالاخره مشکل رنگ سفید امولدها حل شده، عکس های مقایسش رو با نوت 2 تو تاپیک پرسش و پاسخ نوت3 گذاشتم که اختلاف رنگ سفیدشون کاملا محسوسه، همچینن از اشباع رنگ ها هم کاسته شده
بعید میدونم حالا حالاها گوشی بتونه رو دست نمایشگر نوت 3 بزنه، (یه امولد با رنگ های گرم و جذاب که رنگ کاملا سفید هم نمایش میده)
اما از این 1520 هم خوشم اومده، انگار الوپ منتظر بود کار فروش نوکیا انجام شه بعد همچین غولهایی رو معرفی کنه، ولی ایکاش حداقل مثل z ultra میشد با هر قلمی روش کار کرد، دوربین و نمایشگر با کیفیت هم نقطه قوتشه، نقطه ضعفش هم تعداد برنامه های کمتر ویندوز فونه که به مایکروسافت برمیگرده

ویرایش: لینک مقایسه:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3936286

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

mido-mido
22-10-2013, 19:44
دوست عزیز در مورد رنگ سفید نوت 3 به نظرم اغراقی درش نیست چون خودم از نزدیک تستش کردم و خوشبختانه بالاخره مشکل رنگ سفید امولدها حل شده، عکس های مقایسش رو با نوت 2 تو تاپیک پرسش و پاسخ نوت3 گذاشتم که اختلاف رنگ سفیدشون کاملا محسوسه، همچینن از اشباع رنگ ها هم کاسته شده
بعید میدونم حالا حالاها گوشی بتونه رو دست نمایشگر نوت 3 بزنه، (یه امولد با رنگ های گرم و جذاب که رنگ کاملا سفید هم نمایش میده)
اما از این 1520 هم خوشم اومده، انگار الوپ منتظر بود کار فروش نوکیا انجام شه بعد همچین غولهایی رو معرفی کنه، ولی ایکاش حداقل مثل z ultra میشد با هر قلمی روش کار کرد، دوربین و نمایشگر با کیفیت هم نقطه قوتشه، نقطه ضعفش هم تعداد برنامه های کمتر ویندوز فونه که به مایکروسافت برمیگرده

همین الان هم میشه با هر قلمی با 1520 کار کرد...بخاطر صفحه ی سوپر سنستیو تاچش...:4:...
با کلید...کارد...هر چیزی...:4:...

saphire
22-10-2013, 19:44
ولی ایکاش حداقل مثل z ultra میشد با هر قلمی روش کار کرد،

قابلیت استفاده از هر قلمی و حتی دستکش رو نوکیا با 920 معرفی کرد ، و تا الان همه های اندها و اگثر مید اند هاش داشته این رو بعید میدونم 1520 super sensetive تاچ نداشته باشه

superb boy
22-10-2013, 19:51
قابلیت استفاده از هر قلمی و حتی دستکش رو نوکیا با 920 معرفی کرد ، و تا الان همه های اندها و اگثر مید اند هاش داشته این رو بعید میدونم 1520 super sensetive تاچ نداشته باشه

920 رو که اطلاع داشتم اما فکر نمیکردم اینقدر حساسیتش دقیق باشه که بشه مثل نوت ها با قلم طرح کشید روش
ولی عجب روونی ای میده این گوشی با وین فون و این پردازنده غول، امیدوارم بتونه رو دست ios بزنه تو روونی!

MOoHAMMAD
22-10-2013, 20:25
سلام
آقا من خودم با صفحه ZU زیر نور آفتاب کار کردم 100 درصد میگم که این مقایسه چرت هست :| صفحه زد از این ZU که مقایسه شده بهتر عمل میکنه که!! :4: اصن Z هیچی کسی هست satio سونی اریکسون رو یادش باشه؟! اون بهتر از این بود. اصن اونم هیچ N73 بهتر از این عمل میکنه :)) دارم کم کم به این نتیجه میرسم که 1100 هم بهتر از اینه خدایی :ca: حداقل نور زمینه رو 60 یا 70 میذاشتن نه دیگه در این حد :))

کلا در کیفیت صفحه نمایش 1520 و نوت 3 شکی نیست اما این مقایسه اعتبار ندارد. جالبه گفته بدلیل زود خاموش شدن صفحه ZU عکس گرفتن سخت بوده خب همین ثابت میکنه که طرف اینکاره نبوده دیگه. کافی بود میفرت تو تنظیمات صفحه نمایش و تایم اسلیپشو بیشتر میکرد. دیگه خودتون تا ته قضیه رو بخونید :))

alireza.114
23-10-2013, 20:48
یه سوال از دوستان دارم ایا لومیا 1520 با صفحه نمایش IPS داری Pro file lumia Color هست یا نه روی 920 نبود ولی در 1020 و 925 وجود داشت چون صفحش ips هست پرسیدم اگه جواب بدید منون میشم