PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مختصر تجربیاتی در مورد گالاکسی نوت3

S.H.A.H.R.O.K.H
15-11-2013, 14:35
به نام خدا

سلام به همه دوستان و برو بچ .. از اونجایی که این نوت3 با دو نسخه عرضه شد و واقعا همه رو گیج کرد که کدوم نسخه رو خریداری کنیم خواستم یه تاپیک زده باشم تا دوستان تجربه کار خودشون با این گوشی رو اینجا بنویسن تا همه بتونن در انتخابشون دقت لازم رو کرده باشن...

اول اینکه نظراتتون بدون تعصب و بدور از هر گونه اغراق باشه...مثل خودم :4: فکر کنید گوشی رو فقط برای تست به شما دادن نه چیز دیگه ایی...مطالبی که من اینجا مینویسم صرفا حاصل تجربه خودم از کار با گوشی هستش و هیچ منبع علمی نداره متاسفانه :4: منبعش همه اش عملیه..

اما بریم سر اصل مطلب و زیاد کشش ندم...

اول میرم سراغ نوت3 و تفاوتهای دو نسخه که من هر دو گوشی رو داشتم...این رو بگم که صفحه نمایش گوشی واقعا شاهکاره...در هر دو نسخه(من هر دو رو کنار هم مقایسه کردم یه سوزن تفاوت ندارن)..در هر دو نسخه دوربینها تفاوتی در عکس و فیلم به اون صورت نداشتن...4k رو بیخیال شید چون واقعا چرته...همون فول اچ دیه که کش اومده...تنها تفاوتی که من دیدم توی فیلمبرداری فول اچ دی بود که نسخه اسنپ به نظرم کمی بهتر و شفاف تر بود و نویز کمتر داشت..البته چند نفر هم تو مغازه تایید کردن این مطلب رو ولی من در کل فکر نمیکنم لنزها تفاوتی داشته باشن و تفاوت از نسخه آپدیت هستش...

در مورد بلندی صدا و اینا بازم دو نسخه تفاوتی ندارن اصلا...

اما در مورد سخت افزار...نسخه 8 هسته ایی به طبع قدرتمند تر هستش روی کاغذ ولی خوب واقعیت متفاوت تر بود برای من...توی نسخه 8 هسته ایی و اون چیزی که اگزنویز قبلا بهم ثابت کرده توی چند ماه میتونن رام و فریموری رو بدن بیرون که واقعا سر ناسازگاری نداشته باشه...اما کوالکام همیشه سریعتر با بازیها مچ شده...

آیا تفاوتی در قدرت دارن؟ خوب باید بگم بله متاسفانه...البته حس کردنش فقط موقعی مشخص هست که نهایت کار رو از این گوشی بکشی...تو تستهایی مثل آنتوتو اصلا مشخص نمیکنه...ولی تو تست جداگانه گرافیک و پردازنده خوب مشخص میشه...
مثلا تو تست 3d mark نسخه 8 هسته ایی 6740 رو گرفت با آخرین آپدیت(با تشکر از سروش دوستم که گوشی رو در اختیار من قرار داد) و تو نسخه 4 هسته ایی 9860 امتیاز رو گرفت...جالب اینه که زد الترای برادرم 10600 امتیاز رو گرفت که نشون میده سونی به چه مرحله ایی رسیده...الترا در کل قوی تر از 9005 هستش...

از نظر پردازنده خوب بخوام حقیقت رو بگم واقعا تفاوت زیاد نبود هر چند توی دو مورد اسنپ بهتر عمل کرد ولی در کل اسنپ با تفاوت اندکی بهتر عمل کرد..

در تست رم تقریبا برابر بودن ولی اسنپ توی عملکرد بهتر نشون داد و اگزنویز توی سرعت...در کل این جور چیزها رو میشه با آپدیت خیلی بهبود بخشید...

در تست باطری و گرما اونجوری که من قبلا ده روزی نسخه اگزنویز دستم بود و الان 4 روزی نسخه اسنپ دستم هستش باید بگم که اسنپ برای من بهتر جواب داده...تو نسخه اگزنویز موقع بازی آسفالت گوشی گرم میشد نه داغ...یعنی خوب گرماش محسوس بود دیگه...قشنگ دور دوربین برام گرم میشد و به طبع مصرف باطریم بالا میرفت...

ولی توی نسخه اسنپ واقعا نصف اون گرما رو دارم تجربه میکنم...البته قبلا همین حدس رو میزدم چون روی زد الترا واقعا چیزی به اسم گرما نبود...خیلی کم پشت گوشی گرم میشه جوری که حس کنید گرمای دست هستش...ولی خوب مصرف باطری رو بخوام صادقانه بگم تو نسخه اسنپ حدود 20 درصدی برای من بهتر شده...اون رو هم از روی مقدار مصرف تو بازی dead triger2 و آسفالت8 میگم..چون معمولا خیلی حساسم رو این موارد برای همین چکش کردم...اما من چیزی که توی ذهنم هستش مشکل اگزنویز نیست...مشکل رامهاشه...مطمئن باشید اگزنویز همیشه دیر پایدار میشه ولی عالی پایدار میشه...یعنی بخوان واقعا میتونن کاری کنن که مصرف باطریش تا 50 درصد حالا هم پایین تر بیاد...چون قبلا تجربه اش رو داشتم...بنابریان بازم مصرف باطری چیزی نیست که بتونه بین اتخاب این دو ما رو حساس کنه...من تو هر دو گوشی یه فیلم دو ساعتی رو دیدم و فقط 15 درصد باطری مصرف شد که عالی هستش....شما حتی 15 درصد از باطریتون هم مونده باشه بازم میتونید دو ساعت با گوشی فیلم ببینید...این شاهکاره ...

از نظر کارایی هم که تفاوتی ندارن در کل...هر دو پرسرعت و بدون لگ هستن...

اما اگه میپرسید من چرا نسخه 9005 رو انتخاب کردم دلیلش یه مورد هستش...کاستوم رام و راحتی در اجرای بازیها بدون دردسر...چیزی که تو اگزنویز خیلی سربه سرم گذاشت...واقعا mali t628 پر قدرت هستش ولی شما حساب کنید فقط روی همین یه گوشی وجود داره....

اینکه صبر کنم تا دیتای سازگار بازیها بیاد هم به نظرم درست نیست...چون اصلا دیتای سازگاری وجود نداره...همشون obb هستن...واقعا من تنها اتخابم فقط به خاطر گرافیک بود و فقط...البته الان یه رام بینهایت زیبا با آرومای قدرتمند و یه تم ترکیبی و انتخابهای زیاد ریختم که واقعا اگه گوشیم این موارد رو نداشته باشه من نوعی دپرس میشم...راستش هر چی تو xda گشتم برای اگزنویز چیزی که بتونه من رو راضی کنه پیدا نکردم...

توی تست gfx گرافیک هم واقعا مالی من رو نتونست راضی کنه....دقیقا نصف اسنپ امتیاز گرفت...من فقط و فقط به خاطر گرافیک و کاستوم رام بود که نسخه اسنپ رو انتخاب کردم...اونم نه اینکه نسخه اگزنویز ضعیفه...ولی شما یه چیزی رو تصور کنید...نسخه اسنپ حدود 250 گرونتر هستش فعلا...

پس بذارید به حساب اینکه این یه مدل نسبتا بالاتره که قیمتش هم بیشتره...مثل اس3 نسخه 9300 و نسخه 9305...برای منی که تو کار حد نهایی هستم واقعا این مقدار تفاوت ارزشش رو داشت ولی شاید برای 90 درصد عامه اصلا منطقی نباشه...چون الانش هم نسخه اگزنویز قدرت خیلی زیادی داره و اس4 رو هم له میکنه...اس4 ی که پرچمدار بود و در عرض 3 ماه له شد...امیدوارم منظورم رو رسونده باشم...

خوب این تجربه کلی من بود و چیز علمی توش نبود...فقط تجربه عملی کار با گوشی بودش...

امیدوارم هر جا هستید موفق باشید...

msf66
15-11-2013, 21:16
ممنون بابت توصیح کامل
راستی منی که با گوشی زیاد بازی میکنم گیمرم پس با این توصیح که دادید نسخه اسنپ بخرم بهتره؟؟؟ مخصوصا از نظر دیتا و مچ بودن بازی با پردازنده؟؟؟
یا فرق خاصی نداره؟؟؟
ممنونم

mohamedx6
15-11-2013, 22:30
آقا شاهرخ بی زحمت یه مقایسه بین z ultra و note 3 انجام بده
ما رو از این دوراهی نجات بده

A.M.I.R N.O.T.E
15-11-2013, 23:06
ممنون بابت توصیح کامل
راستی منی که با گوشی زیاد بازی میکنم گیمرم پس با این توصیح که دادید نسخه اسنپ بخرم بهتره؟؟؟ مخصوصا از نظر دیتا و مچ بودن بازی با پردازنده؟؟؟
یا فرق خاصی نداره؟؟؟
ممنونم

فرقی نداره عزیز. ولی اسنپ و آدرنو مچ تر هست.

آقا شاهرخ بی زحمت یه مقایسه بین z ultra و note 3 انجام بده
ما رو از این دوراهی نجات بده

همه چی تو بخش خودش عزیز.

S.H.A.H.R.O.K.H
16-11-2013, 00:11
خوب والا اسنپ دردسرش کمتره وگرنه من همون نسخه اگزنویز با یه ترفندهایی بازیها رو روش اجرا میکردم ولی خوب من حال و حوصله این کارار رو ندارم وقتش رو هم ندارم...میدونید چجوریه مثلا یه نسخه از بازی اجرا نمیشد تو سنخه بعدی یا قبلیش اجرا میشد...ولی رو اسنپ اکثرا به راحتی جواب میدن و مشکل نداره...البته من چند بار اس4 خریده بودم و فهمیدم power vr هم چیز شاخی نیست..اس3 هم این اواخر خیلی ضعیف تر از رقیبش یعنی ادرنو 225 ظاهر شد...یعنی نسخه 544 خیلی شاخ نیست ولی خیلی تعریف 6430 رو شنیدم...البته فعلا ادرنو 330 بالاترین هستش ....

در مورد مقایسه الترا و نوت3 که مشخصا نوت3 بهتره قبلا هم گفتم...کیفیت تصویر بهتر...خوش دست تر...صدای بهتر..دوربین بهتر...ساپورت بهتر...باطری قابل تعویض...پشتیانی usb3 ...شارژدهی بهتر...همینها فکر کنم کافی باشه...

دوستان سوالی دارید بپرسید تا جواب بدم...اگه تو موردی هم تستی چیزی خواستید بگید انجام میدم...

masuod d
16-11-2013, 01:22
خوب والا اسنپ دردسرش کمتره وگرنه من همون نسخه اگزنویز با یه ترفندهایی بازیها رو روش اجرا میکردم ولی خوب من حال و حوصله این کارار رو ندارم وقتش رو هم ندارم...میدونید چجوریه مثلا یه نسخه از بازی اجرا نمیشد تو سنخه بعدی یا قبلیش اجرا میشد...ولی رو اسنپ اکثرا به راحتی جواب میدن و مشکل نداره...البته من چند بار اس4 خریده بودم و فهمیدم power vr هم چیز شاخی نیست..اس3 هم این اواخر خیلی ضعیف تر از رقیبش یعنی ادرنو 225 ظاهر شد...یعنی نسخه 544 خیلی شاخ نیست ولی خیلی تعریف 6430 رو شنیدم...البته فعلا ادرنو 330 بالاترین هستش ....

در مورد مقایسه الترا و نوت3 که مشخصا نوت3 بهتره قبلا هم گفتم...کیفیت تصویر بهتر...خوش دست تر...صدای بهتر..دوربین بهتر...ساپورت بهتر...باطری قابل تعویض...پشتیانی usb3 ...شارژدهی بهتر...همینها فکر کنم کافی باشه...

دوستان سوالی دارید بپرسید تا جواب بدم...اگه تو موردی هم تستی چیزی خواستید بگید انجام میدم...

شاهرخ تو این مدل قعطی وایرلس داری؟
چون تو مدل اگزینوس بعضی ها دارن.
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

xperiasl
16-11-2013, 03:41
دوست عزیز عکس برداری نوت 3 کلا چطوره؟در حد 13 هست؟توی نور کم خوب عمل میکنه؟توی عکس برداری که فرقی بین 9000 و 9005 نیست؟

satchboogy
16-11-2013, 07:06
مرسی خیلی ممنون از مقایسه. فقط یه نکته میمونه اونم اینکه نسخه اسنپو از کجا میشه گرفت؟ فقط آل دیجیتال داره که اونم معلوم نیست سیستمش چجوریه.ترجیح میدم حضوری بخرم تا از جایی که نمیشناسمو نمیدونم چجوری کار میکنن.

S.H.A.H.R.O.K.H
16-11-2013, 12:43
شاهرخ تو این مدل قعطی وایرلس داری؟
چون تو مدل اگزینوس بعضی ها دارن.
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

سلام...والا بستگی به مدل مودم هم داره ولی خیر اصلا قطعی وایرلس نداشتم...البته رو رام رسمی رو نمیدونم چون من کاستوم زدم...شاید به خاطر اونه...

دوست عزیز عکس برداری نوت 3 کلا چطوره؟در حد 13 هست؟توی نور کم خوب عمل میکنه؟توی عکس برداری که فرقی بین 9000 و 9005 نیست؟
عکس برداریشون عالیه...تو نور کم که هیچ گوشی خوب عمل نمیکنه مگه z1 و 1020....بله عکسهاش خیلی عالیه...والا یه کم فرق دارن ولی فکر میکنم مربوط به آپدیت باشه...یه شایعه ایی هستش که میگه مدل 9005 لرزش گیر اپتیکال داره...ولی من جایی ندیدم این مورد رو...

مرسی خیلی ممنون از مقایسه. فقط یه نکته میمونه اونم اینکه نسخه اسنپو از کجا میشه گرفت؟ فقط آل دیجیتال داره که اونم معلوم نیست سیستمش چجوریه.ترجیح میدم حضوری بخرم تا از جایی که نمیشناسمو نمیدونم چجوری کار میکنن.

از بندر عباس دوست من...جابر تو بخش خرید و فروش هم میتونه براتون بیاره....آل دیجیتال خیلی گرونه...

Nitro X2
16-11-2013, 15:03
ممنونم از شاهرخ عزیز به خاطر ریویو ..من حوصلم نیومد تاپیک بزنم آقا شاهرخ زحمت کشید ...
دوستان نزدیک یک هفته گوشی دستمه و تقریبا همه چیشو تست کردم. گرچه امکانات این گوشی انقدر زیاده که تمومی نداره.
راجب بازی ها و تست ها و امتیازات که آقا شاهرخ زحمت کشید توضیحات رو بدون اغراق گفت.. منم میخوام یه سری خورده ریزایی که به ذهنم میاد رو بگم بدون تعصب.

پردازنده و گرافیک

تو این یک هفته بازی هایی مثل اسفالت 8 ، ماست وانتد ، مدرن کمبت 4 رو رو دستگاه حسابی بازی کردم . حرارت از اس 3 خودم کمتر بود و دما بعد 30 دقیقه بازی قابل تحمل بود به خاطر همین امر مصرف باطری تصاعدی بالا نمیره تمام بازی ها با فریم خیلی بالا جوری که احساس میکردم 2 تا GTX680 با هم SLI کردم دارم بازی میکنم اصلا کم نمیاره این گوشی پس از این بابت خیالتون راحت.

رم

تو بحث هایی که راجب این گوشی شده بود همه نگران اشغال شدن رم تو نسخه های مختلف و ... گفته بودن و واسه 100 مگ 200 مگ نگران بودن. باید بگم این گوشی با کارکرد روزمره بیشتر از 1.5 گیگ رو اشغال نمیکنه من هرچی برنامه بود باز کردم بین بازی ها سوییچ کردم خلاصه پدر گوشی رو دراوردم به 2 گیگ نرسید رم و نهایت 1800 شد !!!!
پس اصلا حرص نزنید واسه رم که انقدر زیاده که خودتون میفهمید .تازه با 4.4 حتما این فضا بیشتر هم میشه.

سرعت بین منو ها و روونی

سامسونگ هایی که داشتم اس 2 ، اس 3 ، نوت 2 ، و این لوده.. تجربه ای که تو روونی با این گوشی واسم به دست اومد رو هیچ کدومشون حتی با اختلاف نزدیک تجربه نکرده بودم. با کوچیکترین اشاره همه چیز فعاله .باگ های تاچ ویز مثل لگ بعد نصب برنامه زیاد یا لگ یا کندی در منوی کانتکت و دیالر کاملا برطرف شده ... خلاصه از سرعت این گوشی به شگفت میاین و احساس میکنید رو ios هستین.

سرعت انتقال دیتا با usb 3

قطعا این مورد که تو هردو مدل یکسانه اولش واستون مهم نیست اما وقتی مثل من که عجله داشتم دیتای بازی اسفالت رو بریزم و کپی کردم و دیدم با سرعت بین 40 تا 50 مگابایت بر ثانیه فایل ها کپی شد اونجا میفهمید چه نعمتی رو در اختیار دارید.

صدا

تنظیمات زیاد صدا از هدفون مثل Adapt Sound که میاد فرکانس هارو نسبت به شنوایی شما تنظیم میکنه یا صدای شفاف اسپیکر نسبت به نوت 2 و اس 3 کاملا من رو راضی کرد و پلیرمو گذاشتم کنار و با این موزیک گوش میدم . طراحی اسپیکر جایی هست که اصلا دستتون روش نمیره صدا خفه شه مثل اس 3

باطری

اگر گوشیتون مشکل نرم افزاری نداشته باشه و باطری خوری اضافه پیدا نکرده باشید به دلیل یه سری نرم افزارها که گوشی رو رو حالت Awake نگه میدارن راحت بهتون 1 روز و نیم باطری میده و اگه اهل بازی هستین یک روز پر کار رو میتونید باهاش بگذرونید. باطری از اس 3 خیلی بهتر و از نوت 2 کمی بهتره . با وای فای روشن تقریبا بین 6 تا 8 ساعت صفحه روشن خواهید داشت .این مورد هم اضافه کنم که گوشی تو حالت شارژ دماش بالای 34 درجه نرفت و خیلی خنک شارژ میشه .( شارژر بنده 3 شاخه هست )

دوربین

بیشتر با فیلمش ور رفتم این چند روز. 4K خیلی کیفیتش خوبه اما من FHD رو ترجیح میدم به خاطر بیتریت معقول تر و حجم منطقی تر .
خیلی ها نمیدونم 1080 با 60 فریم کجاس. فقط کافیه تو مود فیلم برداری برید رو Smooth و اونجا خودش تنظیم میشه رو 1080 با 60 فریم .
120 فریم فقط رو حالت 720p فعال میشه پس دنبالش نگردید جایی. اگر روی 1/2 بذارید با 60 فریم میگیره سرعت نصف میشه . اگر روی 1/4 با 30 فریم و سرعت هم 1 چهارم میشه و 1/8 هم 15 فریم میده بهتون که من تستی که دوستان رو 9005 گذاشته لودن رو با تستی که خودم انجام دادم بررسی کردم مینیموم فریم 9000 رو 7 بود اما مینیموم فریم 9005 همون 15 و ماکزیموم هم 15 هردو. که این باعث میشه رو حالت 1/8 مدل 9005 روون تر اروم ضبط کنه. متاسفانه هیچ کدوم از دوستان رو حالت 1/4 نذاشتن با اینکه من درخواست کردم اما رو 9005 فریم رو 30 قفل میشه و خیلی هم روون هست .رو هیچ کدوم از حالت های slow ,otion صدا وجود نداره.
زوم صدا رو حالت فیلم برداری کاملا کار میکنه صدای تی وی رو کم کردم وقتی میومدم عقب هیچ صدایی نمیومد اما موقع زوم صدا پخش میشد که واسم خیلی جالب بود.

معایب

یکی سایز گوشی هست که اولش باهاش به مشکل میخورید مخصوصا اونایی که میخوان با یه دست تایپ کنن اما با One handed mode کمی اوکی میشید اما بعد 1 هفته جوری بهش عادت میکنید که حاضرید هر عذابی رو به تن بخرید که گوشیتون صفحش کوچیک نباشه !

دومین مورد به نظرم محل قرارگیری رم و سیم کارت هست که روی هم قرار میگیرن که این با اینکه زیاد مورد استفاده نیست اما میشد بهتر انجامش بده سامی.

سومین مورد بدنه بغل گوشی هست که اگه تو قاب قرار نگیره اسیب پذیره.

دیگه چیزی به دهنم نمیرسه اما به محض اینکه چیز جدیدی متوجه شدم خدمتتون عرض میکنم.

mohamedx6
16-11-2013, 20:18
دوست عزیز از اینجا میتونی بخری نماد اعتمادم داره
http://digital1.ir/samsung-galaxy-note3-n9005-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA3

xperiasl
17-11-2013, 10:17
ممنون شاهرخ جان والله هرچی با خودم کلنجار میرم دلم با 9005 هست.اقا شما چند گرفتی ؟و اینکه xsi هست؟ساخت کجاس؟

Nitro X2
17-11-2013, 10:49
ممنون شاهرخ جان والله هرچی با خودم کلنجار میرم دلم با 9005 هست.اقا شما چند گرفتی ؟و اینکه xsi هست؟ساخت کجاس؟

چون گوشیها یکی هست با اجازه داش شاهرخ من جواب میدم

بله xsi هست .. ساخت ویتنام .البته Made By هم بود موقعی که میخواستیم بخریم. و هیچ فرقی نداره ..همشون یکی هستن .

aminnokian8
17-11-2013, 20:17
به نام خدا

سلام به همه دوستان و برو بچ .. از اونجایی که این نوت3 با دو نسخه عرضه شد و واقعا همه رو گیج کرد که کدوم نسخه رو خریداری کنیم خواستم یه تاپیک زده باشم تا دوستان تجربه کار خودشون با این گوشی رو اینجا بنویسن تا همه بتونن در انتخابشون دقت لازم رو کرده باشن...

اول اینکه نظراتتون بدون تعصب و بدور از هر گونه اغراق باشه...مثل خودم :4: فکر کنید گوشی رو فقط برای تست به شما دادن نه چیز دیگه ایی...مطالبی که من اینجا مینویسم صرفا حاصل تجربه خودم از کار با گوشی هستش و هیچ منبع علمی نداره متاسفانه :4: منبعش همه اش عملیه..

اما بریم سر اصل مطلب و زیاد کشش ندم...

اول میرم سراغ نوت3 و تفاوتهای دو نسخه که من هر دو گوشی رو داشتم...این رو بگم که صفحه نمایش گوشی واقعا شاهکاره...در هر دو نسخه(من هر دو رو کنار هم مقایسه کردم یه سوزن تفاوت ندارن)..در هر دو نسخه دوربینها تفاوتی در عکس و فیلم به اون صورت نداشتن...4k رو بیخیال شید چون واقعا چرته...همون فول اچ دیه که کش اومده...تنها تفاوتی که من دیدم توی فیلمبرداری فول اچ دی بود که نسخه اسنپ به نظرم کمی بهتر و شفاف تر بود و نویز کمتر داشت..البته چند نفر هم تو مغازه تایید کردن این مطلب رو ولی من در کل فکر نمیکنم لنزها تفاوتی داشته باشن و تفاوت از نسخه آپدیت هستش...

در مورد بلندی صدا و اینا بازم دو نسخه تفاوتی ندارن اصلا...

اما در مورد سخت افزار...نسخه 8 هسته ایی به طبع قدرتمند تر هستش روی کاغذ ولی خوب واقعیت متفاوت تر بود برای من...توی نسخه 8 هسته ایی و اون چیزی که اگزنویز قبلا بهم ثابت کرده توی چند ماه میتونن رام و فریموری رو بدن بیرون که واقعا سر ناسازگاری نداشته باشه...اما کوالکام همیشه سریعتر با بازیها مچ شده...

آیا تفاوتی در قدرت دارن؟ خوب باید بگم بله متاسفانه...البته حس کردنش فقط موقعی مشخص هست که نهایت کار رو از این گوشی بکشی...تو تستهایی مثل آنتوتو اصلا مشخص نمیکنه...ولی تو تست جداگانه گرافیک و پردازنده خوب مشخص میشه...
مثلا تو تست 3d mark نسخه 8 هسته ایی 6740 رو گرفت با آخرین آپدیت(با تشکر از سروش دوستم که گوشی رو در اختیار من قرار داد) و تو نسخه 4 هسته ایی 9860 امتیاز رو گرفت...جالب اینه که زد الترای برادرم 10600 امتیاز رو گرفت که نشون میده سونی به چه مرحله ایی رسیده...الترا در کل قوی تر از 9005 هستش...

از نظر پردازنده خوب بخوام حقیقت رو بگم واقعا تفاوت زیاد نبود هر چند توی دو مورد اسنپ بهتر عمل کرد ولی در کل اسنپ با تفاوت اندکی بهتر عمل کرد..

در تست رم تقریبا برابر بودن ولی اسنپ توی عملکرد بهتر نشون داد و اگزنویز توی سرعت...در کل این جور چیزها رو میشه با آپدیت خیلی بهبود بخشید...

در تست باطری و گرما اونجوری که من قبلا ده روزی نسخه اگزنویز دستم بود و الان 4 روزی نسخه اسنپ دستم هستش باید بگم که اسنپ برای من بهتر جواب داده...تو نسخه اگزنویز موقع بازی آسفالت گوشی گرم میشد نه داغ...یعنی خوب گرماش محسوس بود دیگه...قشنگ دور دوربین برام گرم میشد و به طبع مصرف باطریم بالا میرفت...

ولی توی نسخه اسنپ واقعا نصف اون گرما رو دارم تجربه میکنم...البته قبلا همین حدس رو میزدم چون روی زد الترا واقعا چیزی به اسم گرما نبود...خیلی کم پشت گوشی گرم میشه جوری که حس کنید گرمای دست هستش...ولی خوب مصرف باطری رو بخوام صادقانه بگم تو نسخه اسنپ حدود 20 درصدی برای من بهتر شده...اون رو هم از روی مقدار مصرف تو بازی dead triger2 و آسفالت8 میگم..چون معمولا خیلی حساسم رو این موارد برای همین چکش کردم...اما من چیزی که توی ذهنم هستش مشکل اگزنویز نیست...مشکل رامهاشه...مطمئن باشید اگزنویز همیشه دیر پایدار میشه ولی عالی پایدار میشه...یعنی بخوان واقعا میتونن کاری کنن که مصرف باطریش تا 50 درصد حالا هم پایین تر بیاد...چون قبلا تجربه اش رو داشتم...بنابریان بازم مصرف باطری چیزی نیست که بتونه بین اتخاب این دو ما رو حساس کنه...من تو هر دو گوشی یه فیلم دو ساعتی رو دیدم و فقط 15 درصد باطری مصرف شد که عالی هستش....شما حتی 15 درصد از باطریتون هم مونده باشه بازم میتونید دو ساعت با گوشی فیلم ببینید...این شاهکاره ...

از نظر کارایی هم که تفاوتی ندارن در کل...هر دو پرسرعت و بدون لگ هستن...

اما اگه میپرسید من چرا نسخه 9005 رو انتخاب کردم دلیلش یه مورد هستش...کاستوم رام و راحتی در اجرای بازیها بدون دردسر...چیزی که تو اگزنویز خیلی سربه سرم گذاشت...واقعا mali t628 پر قدرت هستش ولی شما حساب کنید فقط روی همین یه گوشی وجود داره....

اینکه صبر کنم تا دیتای سازگار بازیها بیاد هم به نظرم درست نیست...چون اصلا دیتای سازگاری وجود نداره...همشون obb هستن...واقعا من تنها اتخابم فقط به خاطر گرافیک بود و فقط...البته الان یه رام بینهایت زیبا با آرومای قدرتمند و یه تم ترکیبی و انتخابهای زیاد ریختم که واقعا اگه گوشیم این موارد رو نداشته باشه من نوعی دپرس میشم...راستش هر چی تو xda گشتم برای اگزنویز چیزی که بتونه من رو راضی کنه پیدا نکردم...

توی تست gfx گرافیک هم واقعا مالی من رو نتونست راضی کنه....دقیقا نصف اسنپ امتیاز گرفت...من فقط و فقط به خاطر گرافیک و کاستوم رام بود که نسخه اسنپ رو انتخاب کردم...اونم نه اینکه نسخه اگزنویز ضعیفه...ولی شما یه چیزی رو تصور کنید...نسخه اسنپ حدود 250 گرونتر هستش فعلا...

پس بذارید به حساب اینکه این یه مدل نسبتا بالاتره که قیمتش هم بیشتره...مثل اس3 نسخه 9300 و نسخه 9305...برای منی که تو کار حد نهایی هستم واقعا این مقدار تفاوت ارزشش رو داشت ولی شاید برای 90 درصد عامه اصلا منطقی نباشه...چون الانش هم نسخه اگزنویز قدرت خیلی زیادی داره و اس4 رو هم له میکنه...اس4 ی که پرچمدار بود و در عرض 3 ماه له شد...امیدوارم منظورم رو رسونده باشم...

خوب این تجربه کلی من بود و چیز علمی توش نبود...فقط تجربه عملی کار با گوشی بودش...

امیدوارم هر جا هستید موفق باشید...

داداش یکی به ما واضح بگه باطری کدومشون بهتره؟؟؟؟
یه پست میگن 9000 و تو یک پست دیگه میگن 9005؟؟؟
تو رو خدا یکی ما رو از این سر درگمی نجات بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:be::be::be::b e::dy::dy::dy::dy::dy::dy::dy::dy:

S.H.A.H.R.O.K.H
17-11-2013, 21:33
داداش یکی به ما واضح بگه باطری کدومشون بهتره؟؟؟؟
یه پست میگن 9000 و تو یک پست دیگه میگن 9005؟؟؟
تو رو خدا یکی ما رو از این سر درگمی نجات بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:be::be::be::b e::dy::dy::dy::dy::dy::dy::dy::dy:

تقریبا مثل هم هستن...فعلا اختلافشون زیاد نیست...باید بذارید اندروید 4.4 بیاد تا ببینیم وضعیت باطری به چه صورت میشه...

aminnokian8
17-11-2013, 23:23
تقریبا مثل هم هستن...فعلا اختلافشون زیاد نیست...باید بذارید اندروید 4.4 بیاد تا ببینیم وضعیت باطری به چه صورت میشه...

نوت مدل 9000 بیشتر داغ میکنه و طبیعتا باید مصرف باطریش بیشتر باشه!!! نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟
شما جای من بودید کدومشو میخریدید(من میخوام از دبی بگیرم) ؟؟؟

S.H.A.H.R.O.K.H
18-11-2013, 12:16
نوت مدل 9000 بیشتر داغ میکنه و طبیعتا باید مصرف باطریش بیشتر باشه!!! نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟
شما جای من بودید کدومشو میخریدید(من میخوام از دبی بگیرم) ؟؟؟

دوست من...من جای هر کسی باشم 9005 رو میخرم...چون تجربه اگزنویز رو داشتم و اینکه کاستوم رامهای بیشتر و متعددتری دارم که واقعا برام ضروری هستن...

ولی اگه یوزر عادی بودم 9000 رو میخریدم چون تفاوتش رو حس نمیکردم...

aminnokian8
18-11-2013, 13:46
دوست من...من جای هر کسی باشم 9005 رو میخرم...چون تجربه اگزنویز رو داشتم و اینکه کاستوم رامهای بیشتر و متعددتری دارم که واقعا برام ضروری هستن...

ولی اگه یوزر عادی بودم 9000 رو میخریدم چون تفاوتش رو حس نمیکردم...

دوست گلم من زیاد اهل بازی نیستم مگه اینکه هفته ای نیم ساعت!!!از طرفی من فقط و فقط میزان ماندگاری شارژ گوشی برام مهمه! و زیاد اهل عوض کردن کاستوم رام و ...نیستم.به همین خاطر یکم گیج شدم چون شما تو پست اولتون گفتید وقتی بازی آسفالت رو بازی میکردید گوشی داغ شده و به طبع مصرف باطری هم بیشتر شده !!!!پس این نشون میده نسخه 9000 مصرفش بیشتر از 9005 است. درسته؟؟؟؟؟؟

S.H.A.H.R.O.K.H
18-11-2013, 20:10
دوست گلم من زیاد اهل بازی نیستم مگه اینکه هفته ای نیم ساعت!!!از طرفی من فقط و فقط میزان ماندگاری شارژ گوشی برام مهمه! و زیاد اهل عوض کردن کاستوم رام و ...نیستم.به همین خاطر یکم گیج شدم چون شما تو پست اولتون گفتید وقتی بازی آسفالت رو بازی میکردید گوشی داغ شده و به طبع مصرف باطری هم بیشتر شده !!!!پس این نشون میده نسخه 9000 مصرفش بیشتر از 9005 است. درسته؟؟؟؟؟؟

تو داغی که من نوت3 رو با آپدیت جدید تست نکردم...داغی اصلا نداره...فقط گرما هستش...ولی احتمال میدم با آپدیتهای جدید نسخه 8 هسته ایی هم عالی شده باشه...

برای کسی مثل شما فقط 9000 مناسب هستش مطمئن باشید...

Nitro X2
19-11-2013, 12:10
تو این چند روز اکثر بازی هارو روش تست کردم بدون مشکلی همشون بالای 40 فریم بهم میدادن رو بالاترین رزولوشن و جزییات...
اسفالت 8 - ماست وانتد - دد ترایگر 2 - فیفا 2014 - مدرن کمبت 4 و...
تو بازی من رو نسخه 9005 اصلا حرارت بالایی رو حس نکردم .جوری که گرم میشه اما اصلا داغ نیست حتی حرارتش از اخرین اپدیت های اس3 هم کمتر بود و رو حالت پاور سیوینگ هم همه بازی هارو تونستم اجرا کنم بدون لگ. جالب اینجاس که پاور سیوینگ اصلا تو منوها و کارکرد تو گوشی لگ و کندی ایجاد نمیکنه !

Nitro X2
19-11-2013, 12:10
تو تاپیک پرسش و پاسخ یه بررسی راجب نوت 3 و مدل هاش تو پردازنده و گرافیک گذاشتم اینجا هم میذارم که دوستانی که میان اینجا هم ببینین.

پردازنده

اول اشاره دارم به Dhrystone و قدرت اجرای MIPS .. million instructions per second یا محاسبه میلیون دستورالعمل در ثانیه .
قبل گذاشتن پست اشاره کنم که Dhrystone تلاش می کنه برای بیشتر نشان دادن نتیجه معنادار و قابل محاسبه MIPS .

cortex a15 = 3.5 dmips/mhz/core && cortex a7 = 1.9dmpis/mhz/core

اشاره به قدرت اجرای 3.5 میلیون دستور العمل هر هسته A15 چیپست 5420 داره و 1.9 میلیون در هسته های A7

krait 400 = 3.3 dmips/mhz/core

اشاره به قدرت اجرای 3.3 میلیون دستور العمل هر هسته Qualcomm SN800 Krait 400 داره.

3.5*1.9*4 = 26.6
+ 1.9 * 1.3 * 4 = 9.88
= 36.48

با محاسبه عددی ضریب تعداد هسته ها * فرکانس هسته ها 4 هسته A15 با 4 هسته A7 قدرتی معادل 36.48 MIPS دارند که عدد بسیار بالایی هست !!!
که این عدد بدون معماری HMP به عدد 26.6 نزول پیدا میکنه.

2.3 * 3.3 * 4 = 30.36

با محاسبه مثل بالا پردازنده کوالکام قدرتی معادل 30.36 MIPS را داراست !!

اسنپدراگون قویتر است اگر HMP روی exynos 5420 فعال نشود .
اگزینوس سریعتر میباشد اگر HMP فعال شود.

در اخر هم اشاره شده به اینکه معماری Octa با استفاده از هسته های کم مصرف A7 و پرقدرت A15 با هدف اصلی بسیار کم مصرف تر و خنک تر بودن ساخته شده اما مشابه هسته های کولکام با Krait 400 کار میکنند و سامسونگ و ARM قول کاهش 40 درصدی مصرف رو داده بودن .

گرافیک

خیلی از دوستان میدونن که واحد پردازش گرافیکی رو با واحد محسابات فلاپ نشون میدن معمولا ..در محاسبات، فلاپ (عملیات ممیز شناور در ثانیه) اندازه گیری مفید عملکرد کامپیوتر، در زمینه محاسبات علمی است که استفاده زیاد از محاسبات ممیز شناور است. برای چنین مواردی اندازه گیری دقیق تر از دستورالعمل های کلی در هر ثانیه است.
واحد به دست اومده رو برای کوچکتر کردن در 10 به توان 9 ضرب کرده تا واحد GFLOPS یا گیگا فلاپس به دست بیاد.

921860

با توجه به مبحث تاپیک قدرت 2 پردازنده گرافیکی Adreno 330 از شرکت Qualcomm و Mali-T628MP6 از کمپانی ARM مورد مقایسه قرار میدم.

عدد به دست اومده برای پردازنده گرافیکی Adreno 330 عدد 129.6 گیگافلاپس هست

128 ALU х 0.450MHz x 2GFLOPS x 1.125 Scalar = 129.6 GFLOPS

عدد به دست اومده برای پردازنده گرافیکی ARM MALI-T628MP6 عدد 102.4 گیگافلاپس هست

16FP x 2 ALU x 6 Core x 0.533MHz = 102.4 GFLOPS

921871

اشاره کنم به اینکه پردازنده GT710M شرکت انویدیا که ضعیف ترین پردازنده موبایلیتی سری 7 میباشد توان پردازشی 297.6 GFLOPS رو داراست که رو ضعیف ترین نوت بوک ها شاهدش هستیم و قوی ترین پردازنده گرافیکی دسکتاپ Nvidia هم GTX690 هست که 5622 GFLOPS رو محاسبه میکنه.
Adreno 330 رو میشه با INTEL HD 3000 مقایسه کرد که توان پردازشی 125 GFLOPS رو داره که رشد خیلی خوبیه واسه شرکت های سازنده گرافیک موبایل

feryshad
19-11-2013, 12:46
آقا آرش خیلی ممنون از بررسی خوبتون

یه بار من یه فایل اکسل تهیه کردم و یه مقایسه از SoC های استفاده شده در موبایل (CPU و GPU) رو توشون قرار دادم
برای محاسبه قدرت CPU در چیپ های کوالکوکوم و در مورد dmips/mhz برای Krait 400 من منبع موثقی پیا نکردم ...

برای سری اول Krait همه جا همون 3.3 نوشته
ولی برای سری 200 ، 300 و 400 مقادیری که بیشتر از همه تو سایت های مختلف در موردشون گفته شد اینا هستند ...

Krait = 3.3
Krait 200 = 3.1
Krait 300 = 3.39
Krait 400 = 3.39

که با توجه به عملکردهای این پردازنده ها و مقایسه با نمونه های قبلی به نظرم اینا درست تر باشند ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Krait_(CPU)

galaxy ac
21-11-2013, 11:34
سلام من یکم سرچ کردم رو سایت سام موبایل نوشته که فعلا در مدل 900 استفاده از 8 هسته همزمان وجود نداره اما تو اپدیت های اینده این امکان فراهم میشه
اینم لینکاش

http://www.sammobile.com/2013/09/11/samsung-galaxy-s4-and-note-3-could-become-true-eight-core-devices-through-software-upgrade/

Nitro X2
24-11-2013, 22:12
امروز میخوام واسه دوستان عزیز یه تست از باطری بذارم یکی با کارکرد پر مصرف روزانه یکی هم با مصرف عادی ....
یه نکته ای رو قبلش اشاره کنم اینکه باطری این گوشی بعد 2 هفته که میخرید روز به روز بهتر عمل میکنه ! و تو استفاده های اولیه اصلا نظی راجب باطری ندید .. الان من این تست هارو چند روز پیش گرفتم فرصت نکردم بذارم الان باطریم 2 روزه دارم استفاده میکنم با 5 ساعت صفحه روشن 30 درصد هم شارژ دارم .
میریم سر اصل مطلب

923223 923224 923225

1 روز و 15 ساعت با نور اتومات روی مثبت 3 بودم ..اکثر اوقات وای فای روشن بوده جاهایی که خاموشه gprs روشنه... نیم باز و وی چت و واتس اپ و... هم خیلی استفاده کردم بازی های 2 بعدی بازی کردم و کمی هم وب گردی و حدود 1 ساعت و نیم مکالمه.

مصرف دومم

923226 923227 923228 923229 923230

تو این سیکل که صبح جمعه بود از صبح زود که از شارژ کشیدم بکوپ از گوشی استفاده کردم .یه جاهایی وصل بوده به سیستم یه کم شارژ شده درحد 3 تا 5 درصد. وای فای کلا روشن بوده . بازم جاهایی که قطع هست با gprs بودم بیرون خونه. تو این سیکل تقریبا نیم ساعت اسفالت 8 بازی کردم که اینجا تایمی که پردازنده درگیر میشه میزنه . با نرم افزار های مکالمه رایگان حدود 30 دقیقه مکالمه داشتم و با 2g هم 1 ساعت مکالمه.
کلا من از باطری خیلی راضیم.گاهی باهاش الکی کار میکنم که تموم شه اما واقعا کفرم در میاد و سرکار نمیتونم تموم کنم میرسم خونه میزنم شارژ.
حرارت تو بازی های سنگین واقعا کمه و من اصلا توقع این حرارت کم رو نداشتم و بی نهایت راضیم از این گوشی...

coorpit
26-11-2013, 21:29
سلام خدمت عزیزان.طی دو سه روز آینده قصد خرید یکی از دو مدل not 3 رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
از دوستان عزیز یه سوال داشتم که در مدل اسنپ ساپورت فارسی و تشحیص دست خط فارسی در چه حده ( باتوجه به سفارش اروپا بودن n9005 )؟
ایا باید فارسی ساز نصب کرد ؟ ( فقط در یافت و ازسال sms برام مهم هست )
کلاً تفاوت ساپورت فارسی در دو مدل not 3 چیست. :bn:

M D C E N T E R
27-11-2013, 21:41
یه نکته جالب

راجع باتری فقط اینو بگم

با رایتل نهایت 4 ساعت و 30 دقیقه وبگردی ، ولی با wifi

3 ساعت 10 دقیقه وبگردی فقط 30 % کم کرد.

البته من برای wifi هم از رایتل استفاده میکنم

با این تفاوت که انداختمش روی یه گوشی دیگه و با wifi hotspot وصلش میکنم به note 3
http://img.tapatalk.com/d/13/11/28/yve2y9ym.jpg

Sent from my SM-N900 using Tapatalk 2

rezaxpab
29-11-2013, 14:46
سلام یه تسکر ویژه برا تاپیک بسیار مفید شما

فقط یه سوال
راستش من دارم تا آخر هفته note 3 میخرم فقط بین 2مدل موندم
توی توضیح ها گفته بودین که مدل اسنپ با دیتای بازی ها سازگار تره و نسبت به مدل 8هسته ای کمتر اذیت میکنه درسته؟
منظورم اینه اگه من مدل 8هسته ای رو بگیرم بعد بازی بخوام روش نصب کنم ممکنه وقتی دیتا رو کپی کردم اجرا نشه ؟ ولی مدل اسنب راحت اجرا میکنه ؟ :| اینجوریه یا من اشتباه میکنم؟

_Mostafa_
05-12-2013, 20:38
اینم مصرف باتری ما 9005
بازی وب گردی همه کار کردم! اکثرا وای فای روشن نورشم رو اتو بود
رام فابریک !

925531

925532

925533

میشه گفت بهترین تجربه من از گوشی بوده این نوت3 !
با این صفحه بزرگ واقعا عالی شارژ نگه میداره
از همه لحاظ عالیه ،همیشه 1اسمارت فون خوب باتریش کاملش میکنه که نوت3 تو این موارد یکی از بهتریناس

-<Sal3H>-
06-12-2013, 01:36
ای بابا.امیر جان لطف کنید تاپیک رو هدایت بفرمائید.یه تاپیک جدا برای مصرف باطری زده بشه لطفا.در ضمن یه جمع بندیه کلی راجع به تفاوت های اساسی 900 و 9005 میزارم و خواهشن دیگه بحثشو ادامه ندید.چون همه چی واضح گفته میشه.
1-در بحث مصرف هر دو تقریبا در یک سطح هستند.مدل 900 با توجه به اینکه برای کارهای سبک تر از 4 هسته A7 استفاده میکنه کم مصرف تر هست اما در هنگام اجرای بازی ها و برنامه های سنگین این 9005 هست که تا حدودی بهتر عمل میکنه.ولی نهایت تفاوت مصرف این دو مدل شاید 4 یا 5 درصد باشه.
2-در بحث سخت افزار هم که در یک کلام بگم،سخت افزار 9005 در حال حاضر فعلا در بخش CPU بهتر عمل میکنه که در این مورد در صورت رلیز شدن کرنل ناهمگون یا همون HMP برای مدل 900 به سمت مدل 900 کشش پیدا خواهد کرد. ولی در بخش GPU هر کدوم مزیت های خاص خودشون رو دارند.در کل باز هم GPU مدل 9005 به شکل بهتری با بازی های آپتیمایز میشه و دیتا برای این مدل بیشتر در دسترس هست.
3-در مورد دوربین هیچ تفاوتی در بحث فیلم برداری نداریم.فریم ریت ضبط فیلم در هر دو مدل کاملا یکسان هست.فقط و فقط در مدل 9005 فیلم برداری با رزلوشن 4K هم وجود داره که اصلا کاربردی نیست.
4-در بحث گرما هم تقریبا میشه گفت مدل 9005 تا حدودی وضعیت بهتری داره.البته من دمای متغیر رو در مدل 900 زیاد دیدم.به عنوان مثال در ویدئوی مقایسه ای این دو گوشی بعد از نیم ساعت بازی آسفالت 8 دمای 9005 به 39 رسید ولی دمای 900 به 45!در حالیکه زمانیکه خودم شخصا این تست رو انجان دادم دمای گوشیم حتی به 36 درجه هم نرسید و باید بگم که با اومدن آپدیت های جدید برای مدل 900 تا حدود زیادی مشکل داغی هم کمتر میشه.
5-به لحاظ ساپورت نرم افزاری در بخش رام های رسمی هیچ تفاوتی بین این دو مدل نیست ولی با توجه به عرضه مدل 9005 در اروپا و آمریکا،و همچین در دسترس بودن سورس کدهای سی پی یو در مدل 9005 ،شاهد رام های کستوم بسیار بیشتری هستیم.
کلا در وضع موجود پیشنهاد میشه فقط دوستانیکه علاقه شدیدی به رام های کستوم دارند سراغ مدل 9005 بروند.چون این مدل در حال حاضر به مبلغ 300 هزار تومان گران تر از مول 900 میباشد.
البته در آینده و با انتشار احتمال کرنل با قابیلت HMP شرایط این دو مدل خیلی تغییر خواهد کرد ولی تا اوون زمان باید صبر کرد و منتظر بود.پس اگر اهل صبر کردن نیستید و عاشق بنچمارک گیری با گوشیتان هستید یک راست سراغ 9005 بروید.

minimax
06-12-2013, 07:44
با سلام
در پاسخ دوست عزیزی که در بالا به موضو رامهای کاستوم ۹۰۰۵ اشاره کرده بود باید بگم که با توجه به قفل منطقه ای و همچنین سیستم امنیتی knox که جدیدا سامسونگ اضافه کرده کار تغییر و تعویض رام به همین راحتی دیگه امکان پذیر نیست و با نتایجی مثل عدم آنتن دهی یا از کار افتادن wifi یا دوربین همراه هست که خوب البته کم کم اینا هم توسط کوکر ها و هکر ها دارن حل می شن .

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 4

_Mostafa_
06-12-2013, 21:15
ای بابا.امیر جان لطف کنید تاپیک رو هدایت بفرمائید.یه تاپیک جدا برای مصرف باطری زده بشه لطفا.

صالح جان باتری هم جزء تجربه استفاده از گوشی محسوب میشه دیگه ،غیر اینه؟شما پردازنده 15هسته ای داشته باش بدون باطری خوب مطمئنا تجربه خوبی بهت نمیده که بیای اینجا بگی cpu خوبه یا بد ،منم تجربمو از مصرف این گوشی گفتم . من تو تکمیل صحبت های شاهرخ گفتم .من آرشو شاهرخ باهم گوشیارو خریدیم .دعوا که نداریم! مطمئنا 900 بهتر باطری نگه نداره بدتر نیس

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

hesam-aldin
09-12-2013, 00:33
سلام به همه ی دوستان
حرف زیر حرفه یکی از دوستانم هست آیا درست است یا نه؟
نسخه ی 8 هسته ای همان 9000 هست که قابلیت فیلم برداری Full HD داره و کاستوم رم این نسخه موجود نیست و 4G ساپورت نمیکنه
نسخه ی 4 هسته ای همان 9005 هست که قابلیت فیلم برداری 4K داره و کاستوم رم برای این نسخه موجود است و 4G و 4G.5 ساپورت میکنه
باتشکر فراوان ممنون میشم راهنمایی کنید

minimax
09-12-2013, 00:38
سلام به همه ی دوستان
حرف زیر حرفه یکی از دوستانم هست آیا درست است یا نه؟
نسخه ی 8 هسته ای همان 9000 هست که قابلیت فیلم برداری Full HD داره و کاستوم رم این نسخه موجود نیست و 4G ساپورت نمیکنه
نسخه ی 4 هسته ای همان 9005 هست که قابلیت فیلم برداری 4K داره و کاستوم رم برای این نسخه موجود است و 4G و 4G.5 ساپورت میکنه
باتشکر فراوان ممنون میشم راهنمایی کنید

حرفشون تا حدود زیادی درسته . منظور از رم همون رام هست . مدل 9000 هم همون SM-N900 هست . واسه 900 رام هست ولی مبتنی بر رام اصلی سامسونگ هستن . در مورد بقیه اطلاعات هم حق با دوستتونه

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

فرشود
10-12-2013, 08:29
سلام آقا شاهرخ ممکنه اسم کاستوم رام و چیزهای دیگه ای که گفتی برای نصب بهتر و قشنگتر در n9005 رو کامل بماهم بگید .ممنون میشم

arad_56
15-12-2013, 15:13
دوستان یکی جوای این دوستمون که در واقع سوال من هست رو هم بده:

سلام خدمت عزیزان.طی دو سه روز آینده قصد خرید یکی از دو مدل not 3 رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
از دوستان عزیز یه سوال داشتم که در مدل اسنپ ساپورت فارسی و تشحیص دست خط فارسی در چه حده ( باتوجه به سفارش اروپا بودن n9005 )؟
کلاً تفاوت ساپورت فارسی در دو مدل not 3 چیست.

A.M.I.R N.O.T.E
15-12-2013, 18:27
دوستان یکی جوای این دوستمون که در واقع سوال من هست رو هم بده:

کلاً تفاوت ساپورت فارسی در دو مدل not 3 چیست.

1- تشخیص دست خط فارسیش رو هر دوش خوبه .
2- اس ام اس فارسی میشه زد .
3- 900 در حالت استوک فارسی داره ولی 9005 کلا از بنیه فارسی نداره باید فارسی سازی بشه .

موفق باشین .

IIXL
15-12-2013, 18:37
البته N9005 بسته به منطقه سفارش ممکن فارسی داشته باشه
برای من سفارش عربستان هست و رامم رسمی ، زبان و کیبورد و تشخیص خط فارسی دارم

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

arad_56
15-12-2013, 21:00
البته N9005 بسته به منطقه سفارش ممکن فارسی داشته باشه
برای من سفارش عربستان هست و رامم رسمی ، زبان و کیبورد و تشخیص خط فارسی دارم

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

شما از کجا گرفتید که سفارش عربستانه؟ منظورم اینه که کلا چطوری میشه تشخیص داد سفارش کجاست؟

A.M.I.R N.O.T.E
16-12-2013, 01:30
شما از کجا گرفتید که سفارش عربستانه؟ منظورم اینه که کلا چطوری میشه تشخیص داد سفارش کجاست؟

از پک گوشی ...
نوشته های پشت جعبه.
از بیس رام استوک گوشی ...

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

maravan2008
16-12-2013, 12:31
سلام دوستان
ببخشید این گوشی در حالت استفاده از Data - GPRS با نور متوسط زمینه بصورت مداوم اگه ستفاده بشه چند ساعت شارژ میده؟؟؟
برام خیلی مهمه
آخه یه دوستام Galaxy S4 هشت هسته ای داره میگه یه صبح تا شب بهم شارژ میده
همیشه هم داره از WeChat استفاده میکنه.

A.M.I.R N.O.T.E
16-12-2013, 13:54
سلام دوستان
ببخشید این گوشی در حالت استفاده از Data - GPRS با نور متوسط زمینه بصورت مداوم اگه ستفاده بشه چند ساعت شارژ میده؟؟؟
برام خیلی مهمه
آخه یه دوستام Galaxy S4 هشت هسته ای داره میگه یه صبح تا شب بهم شارژ میده
همیشه هم داره از WeChat استفاده میکنه.

بستگی به مولتی تسکینگ گوشی داره که مصرفش چجوری باشه .
ولی با نور متوسط و استفاده از gprs تقریبا 10 ساعت دوام میاره .

arad_56
16-12-2013, 17:49
از پک گوشی ...
نوشته های پشت جعبه.
از بیس رام استوک گوشی ...

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

امکانش هست یه عکسی چیزی بفرستید؟ یکی از دوستان میره عراق میخوام بگم برام یه 9005 بیاره.
در ضمن ممنون میشم راجع به "حالت استوک" هم توضیح بدید.

A.M.I.R N.O.T.E
16-12-2013, 19:02
امکانش هست یه عکسی چیزی بفرستید؟ یکی از دوستان میره عراق میخوام بگم برام یه 9005 بیاره.
در ضمن ممنون میشم راجع به "حالت استوک" هم توضیح بدید.

نوت 3 رو تو مغازه تموم کردیم فردا عکس رو قرار میدم.
حالت استوک هم منظور همون حالت اولیه و کارخونه ی گوشی هست .

maravan2008
17-12-2013, 02:38
بستگی به مولتی تسکینگ گوشی داره که مصرفش چجوری باشه .
ولی با نور متوسط و استفاده از gprs تقریبا 10 ساعت دوام میاره .

دوست عزیز یعنی اگه مدام با دیتای روشن باهاش کار کنیم 10 ساعت جواب میده؟؟؟ با نور متوسط؟؟؟
من با عقلم زیاد جور در نمیاد
من خودم Xperia Acro S دارم اگه مدام باهاش توی WeChat کار کنم 2 تا نهایتا 3 ساعت جواب میده.
حالا موندم Note3 بردارم یا Z1
برام باتری خیلی مهمه.
ممنون

_Mostafa_
17-12-2013, 09:27
دوست عزیز یعنی اگه مدام با دیتای روشن باهاش کار کنیم 10 ساعت جواب میده؟؟؟ با نور متوسط؟؟؟
من با عقلم زیاد جور در نمیاد
من خودم Xperia Acro S دارم اگه مدام باهاش توی WeChat کار کنم 2 تا نهایتا 3 ساعت جواب میده.
حالا موندم Note3 بردارم یا Z1
برام باتری خیلی مهمه.
ممنون

من خودم با 1شارژ کامل و استفاده مدام از wifi که اکثرا تو ویچتو نت بودم با نور اوتو 9/45 دقه اسکرین گرفتم که میتونی تو چنتا پست قبل همین تایپیک ببینی ،یعنی هرموقع اسکرین روشن میشد wifi هم فعال میکردم ،sms و کارای روزمره هم بود ،ولی با gprs تقریبا 8ساعت اسکرین میگیرم بدون کار سنگین ؛فقط نتو ویچتو اهنگو sms ،من گوشی قبلیم وان ایکس بود ،وقتی میگم باطری این خوبه یعنی خوبه! :4: وان ایکس دارا میدونن من چی میگم!
ولی روزایی که 30/40دقه اسفالت8 بازی میکنم(با نور حداکثر و پاور سیوینگ خاموش) و زیاد بهش ور میرم 7ساعت باطری بم میده ،اگه استفادت اکثرا ویچتو ایناس این بهترین گزینس ،چون مولتی ویندو از ویچت پشتیبانی میکنه اینجوری میتونی با نصف گوشیت بری ویچت و با نصف دیگش بری وب گردی کنی یا sms بدی یا کلیپ ببینی حالشو ببری :4:
غصه باطریشم نخور راضیت میکنه ،تمومم شد 2ساعته فول میشه میره

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

persian_user
22-12-2013, 13:32
اي واي خدا پس من چيكار كنم؟از حرص ميخوام سرمو بكوبم ديوار.تو رو خدا كمكم كنيد.نميدونم كدوم يكي از دو تا مدلو بخرم.كاربر حرفه اي نيستم ولي دوست دارم گوشيم واسه با كيفيت ترين بازيا كم نياره.تو رو خدا يكي بياد حرف اخرو با دليل برام بزنه.خسته شدم.

A.M.I.R N.O.T.E
22-12-2013, 14:57
اي واي خدا پس من چيكار كنم؟از حرص ميخوام سرمو بكوبم ديوار.تو رو خدا كمكم كنيد.نميدونم كدوم يكي از دو تا مدلو بخرم.كاربر حرفه اي نيستم ولي دوست دارم گوشيم واسه با كيفيت ترين بازيا كم نياره.تو رو خدا يكي بياد حرف اخرو با دليل برام بزنه.خسته شدم.

دوست عزیز تاپیک زیر رو مطلاعه کنین :

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=311257

x_man9989
24-12-2013, 11:07

دوست عزیز
به نظر شخصی من اصلا شکی وجود نداره و 9005 بهتره
منم به تازگی خریدمش و شدیدا راضی هستم
تنها ایرادی که برا من میتونه داشته باشه همون سایزش هست
اونم نه در خانه و ... بلکه موقع کار که باید 2 گوشی حمل کنمو ... دردسرهای مخصوص اینکار
قبل از این شدیدا اس4 میخواستم بخرم که اونم قسمت نشد
جی 2 هم میخواستم بخرم با توجه نداشتن اسلات مموری و ... اس4 را ترجیح داده بودم
در نهایت نوت 3 خریدم 9005

در مورد باطری
معمولا تو اداره یه شارژر یدک هم دارم
چون شارژر این مخصوصه گفتم شارژرشو ببرم سر کار که اگه باطریش تموم شد شارژ کنم
ولی تموم نشد هیچ کلی هم شارژ داشت
البته مصرفم در اون روز کم بود
ولی تاساعت 2 نصف شب شارژ نکردمش هنوز53 % شارژ داشت
الان زوده برای نظر دادن ولی میتونم بگم باطریش خوبه
یادت گالاکسی نوت افتادم که اولش یه باگ بزرگی داشت
شب تا صبح همینطوری خود به خود حدود 20 تا 25 درصد شارژ مصرف میکرد
نوت 3 خوشبختانه چنین ایراداتی نداره
ضمنا قیمت گوشی در این لحظه 1.750 تا 1.800 تومنه تو تبریز (9005)
و نوع 900 هم حدود 1.700 تومنه
همچنین گوشی من بطور کامل از فارسی پشتیبانی میکنه (رام رسمی)

در مورد سرعت نصب برنامه ها یه مقدار حس میکنم نسبت به اس3 کند تر نصب میکنه

پا نویس :
هر کسی شارژر اصلی این گوشی با قیمت مناسب میفروشه بهم پ خ بزنه

M E H D I
25-12-2013, 07:07
نظر شخصی شما اصلا مهم نیست چون از اس3 رفتی نوت3 خریدی الان شکه شدی در ضمن شما مگه مدل ان900 رو هم داری و تست کردی که به یقین میگی 9005 بهتره؟

بارها و بارها تو تاپیکهای مختلف این دو مدل کاملا مقایسه شدن و نیازی به مقایسه مجدد و جروبحث و بهم زدن نظم تاپیک نیست هیچ کدوم از این مدلها برطری مطلق نسبت به هم ندارن و کاربر می تونه خودش بسته به اولویتهاش مدل مد نظرش رو انتخاب کنه پست 29 همین تاپیک رو مطالعه کنی کافیه

persian_user عزیز شما اگه گیمر هستی تجربه بنده میگه ان900 بخر آدرنو تو نشون دادن جزییات و تکسچرها ضعیف تر از مالی عمل می کنه پیشنهاد می کنم این ویدئو رو ببینی(تو باز مدرن کمبت4 به افکت نور خورشید و قطرات آب و آب دریا توجه کنی کاملا مشخصه) به غیر از ویدئو به شخصه چند مدل گوشی با جی پی یوی آدرنو داشتم که از هیچ کدوم تو بازی رضایت کامل نداشتم مثه اکسپریا اس و مگا 6.3 اکسپریا زد اولترا .. اس4 مدل 9505 توی تاپیکی که امیر عزیز هم بهتون لینک دادن اسکرین شاتها کاملا مشخصه

http://uplod.ir/6bhwf6xwhnm8/pedram_01_Samsung_Galaxy_Note_3_Snapdragon_800_vs_ Exynos_5420_Gaming_Performance.zip.htm

در آخر هم ازشاهرخ و امیر و آرش و محمد صالح عزیز بابت پست های مفید و زحمتی که براش کشیدن تشکر می کنم.

x_man9989
25-12-2013, 18:34
نظر شخصی شما اصلا مهم نیست
خوبه گفتم نظر شخصی
و نظر کلی نگفتم !
هر کسی شخصیت خودشو نشون میده
اینم یه فایل زیپ شده که عکس از فیلم گرفتم که از یوتیوب دانلود کرده بودم
شرمنده دوستان به خاطر کم حجم شدنشون ریسایز کردم شاید امتیاز بعضی از بنچمارکها را نتونسن درست ببینین

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=1488d963e265e99b07c28c68e53a06ec

A.M.I.R N.O.T.E
25-12-2013, 19:04
نظر شخصی شما اصلا مهم نیست چون از اس3 رفتی نوت3 خریدی الان شکه شدی در ضمن شما مگه مدل ان900 رو هم داری و تست کردی که به یقین میگی 9005 بهتره؟

بارها و بارها تو تاپیکهای مختلف این دو مدل کاملا مقایسه شدن و نیازی به مقایسه مجدد و جروبحث و بهم زدن نظم تاپیک نیست هیچ کدوم از این مدلها برطری مطلق نسبت به هم ندارن و کاربر می تونه خودش بسته به اولویتهاش مدل مد نظرش رو انتخاب کنه پست 29 همین تاپیک رو مطالعه کنی کافیه

persian_user عزیز شما اگه گیمر هستی تجربه بنده میگه ان900 بخر آدرنو تو نشون دادن جزییات و تکسچرها ضعیف تر از مالی عمل می کنه پیشنهاد می کنم این ویدئو رو ببینی(تو باز مدرن کمبت4 به افکت نور خورشید و قطرات آب و آب دریا توجه کنی کاملا مشخصه) به غیر از ویدئو به شخصه چند مدل گوشی با جی پی یوی آدرنو داشتم که از هیچ کدوم تو بازی رضایت کامل نداشتم مثه اکسپریا اس و مگا 6.3 اکسپریا زد اولترا .. اس4 مدل 9505 توی تاپیکی که امیر عزیز هم بهتون لینک دادن اسکرین شاتها کاملا مشخصه

http://uplod.ir/6bhwf6xwhnm8/pedram_01_Samsung_Galaxy_Note_3_Snapdragon_800_vs_ Exynos_5420_Gaming_Performance.zip.htm

در آخر هم ازشاهرخ و امیر و آرش و محمد صالح عزیز بابت پست های مفید و زحمتی که براش کشیدن تشکر می کنم.

مهدی جان با این لحن صحبت کردن با هم دیگه درست نیست دعوا که نداریم داداش گلم .
با دلیل آوردن هم خوب نیست یکدیگر رو نفی کنیم ...
منم میتونم هزار و یک دلیل بیارم که 9005 بهتره یا برعکس هزار و یک دلیل بیارم که 900 بهتره ... باید به ثلیقه ها و نظرات هم دیگه احترام بگذاریم تا باعث پیشرفت هم باشیم .

خوبه گفتم نظر شخصی
و نظر کلی نگفتم !
هر کسی شخصیت خودشو نشون میده
اینم یه فایل زیپ شده که عکس از فیلم گرفتم که از یوتیوب دانلود کرده بودم
شرمنده دوستان به خاطر کم حجم شدنشون ریسایز کردم شاید امتیاز بعضی از بنچمارکها را نتونسن درست ببینین

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=1488d963e265e99b07c28c68e53a06ec

دوست عزیزم به این شکل برخورد کردن هم برازنده ی شما نیست .

بهتر نبود دوستانه جواب میدادین!!!

هر دوتون موفق باشین عزیزان.

A.M.I.R N.O.T.E
25-12-2013, 19:05
تاپیک قفل شد به زودی آرشیو میشه و تاپیک دیگری جایگزین خواهد شد .

موفق باشین .