PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زنگ خطر براي سامسونگ : وضعيت راهبردي بخش موبايل سامسونگ در حال شکست خوردن است

Mehdi-73
23-01-2014, 11:45
http://gadgetnews.ir/images/uploads/Image/92/11/02/samsung-mobile.jpg

بخش اقتصادی خبرگزاری CNN مقاله جالبی دارد که در آن بدون تعارف و به صورت روشن‌بینانه وضعیت کنونی بخش موبایل سامسونگ را تهدید کرده است.در ادامه به اين مقاله مي پردازيم با گجت نيوز همراه باشيد.

گمان می‌رفت که سال ۲۰۱۳، سالی باشد که سامسونگ دنیای موبایل را قبضه کند، اما این طور نشد. حالا در سال ۲۰۱۴ این شرکت کره‌ای کوشش می‌کند تا روح از دست یافته خود را بازیابد.

گوشی گلکسی اس ۴، از هر دید، گوشی مأیوس‌کننده‌ای بود، سامسونگ امید داشت که این گوشی، گوشی سال باشد، اما این گوشی تغییرات اندکی نسبت به گلکسی اس ۳ داشت. البته فروش گلکسی اس ۴ خوب بود، این گوشی با همه حرف حدیث‌ها پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی سال پیش بود، اما میزان فروش آن بسیار کمتر از انتظار شرکت سامسونگ و نیز تحلیلگران «وال استریت» بود. در همین راستا، سامسونگ برای نخستین بار در عرض چند سال اخیر، نتوانست سهم بیشتری از بازار را به چنگ آورد، حتی کار به جایی رسید که آمار سود شرکت سامسونگ در سه ماه چهارم سال ۲۰۱۳، نسبت به زمان مشابه سال قبل افت کرد.

چرا چنین چیزی رخ داد؟

علتش این است که در سال ۲۰۱۳، همه شرکت‌های گوشی‌ساز دیگر هم این توانایی را پیدا کردند که گوشی به سرعت، توانمندی و کارایی گوشی‌هایی سامسونگ تولید کنند، این گوشی حتی در مواردی از نظر طراحی بدنه و نیز نرم‌افزارهای جانبی و رابط کاربری از سامسونگ بهتر هم بودند.

به همین خاطر دیگر سامسونگ آن کارت برنده برتری و تمایز خود را از دست داد، شاید سابق بر این هر کسی که می‌خواست یک گوشی اندرویدی «های اند» بخرد، به سرعت سراغ سامسونگ می‌رفت، اما حالا اگر شما پول لازم را در جیب داشته باشید، مردد می‌شوید که گوشی سامسونگ بخرید یا HTC، سونی یا ال جی یا حتی موتورولا!

پس ما برای نخستین بار شاهد بروز ترک‌هایی در راهبرد اصلی سامسونگ هستیم. اما آیا می‌دانید که این راهبرد عمده تا حالا چه بوده است؟

سامسونگ عملا از سال ۲۰۱۰ با تولید نخستین گوشی گلکسی اس، چهره شد و مبدل به یک غول بزرگ در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند شد. در یک بازه زمانی چند ساله، این شرکت به خاطر اینکه به به سهولت به قطعات و تراشه‌های ارزان و با کیفیتی از پردازشگر تا نمایشگر و دوربین دسترسی داشت، می‌توانست طبق ذائقه مشتری‌ها گوشی‌هایی در اندازه‌ها و شکل‌های متنوع بسازد.

مشتری‌ها هم که کارایی خوب گوشی‌ها را می‌دیدند و تنوع آنها که متناسب با سلیقه و جیبشان بود، رضایت آنها را جلب می‌کرد به گوشی‌های سامسونگ متمایل می‌شدند. در عین حال حاشیه سود سامسونگ هم خوب بود، سامسونگ چون رقیبان کمی داشت و قطعات نسبتا برایش ارزان تمام می‌شد، می‌توانست سود مناسبی از خرید هر گوشی را از آن خود کند.

گوشی‌های سامسونگ کمال مطلق نبودند، رابط کاربری نرم‌افزاری آنها مورد رضایت همه نبود، گاهی سرعت گوشی را پایین می‌آورد و گاهی هم مشتری‌ها اصلا دوستش نداشتند. وضعیت طراحی بدنه این گوشی‌ها بدتر بود، در طراحی این گوشی‌ها نوآوری لازم به چشم نمی‌خورد و این باعث می‌شد آن اصالتی که ما مثلا در گوشی نوکیای بحران‌زده هنوز هم در زمینه طراحی می‌دیدم، در گوشی‌های سامسونگ نبینیم، جنس بدنه گوشی‌های سامسونگ هم همواره مورد انتقاد بود، علیرغم اینها برتری‌های گوشی‌های سامسونگ از نظر جذابیت ظاهری و نیز پرفورمنس، آنقدر بود که ما را مجاب به خرید آنها کند.

اما سال پیش، همه چیز عوض شد، گوشی‌سازهای دیگر هم فرمول موفقیت عمومی را پیدا کرده بودند، آنها هم قطعات باکیفیت در دل گوشی‌های بزرگ خود جای می‌دادند و از سوی دیگر هر کدام با پیاده کردن خلاقیت‌ای در گوشی‌‌های خودشان، می‌توانستند گوشی‌های خود را متمایز کنند، مثلا HTC با طراحی عالی HTC One دل‌ها را ربود، نوکیا در لومیا ۱۰۲۰، دوربینی با کیفیت باورنکردنی قرار داد، گوگل هم دست جنباند و از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گوشی موتو ایکس را روانه بازار کرد.

الان هم مشتریان گوشی‌های «های اند» انتخاب‌های متنوعی دارند: گوشی G2 شرکت ال جی، Xperia Z1، جی فلکس و نکسوس ۵ ال جی، هر یک مناسب سلیقه و میزان توانایی مالی گروه خاصی از مشتری‌ها هستند و میزان توجه به گوشی‌های سامسونگ را کم می‌کنند.

به عبارتی دیگر مشکل است که فقط با چینش قطعات سخت‌افزاری خوب و یک صفحه نمایش خوب Super AMOLED سامسونگ بتواند آن «تمایز» و وجه افتراق لازم را که لازمه حاکم شدن در بازار پررقابت گوشی‌هاست پیدا کند.

سامسونگ باید در پی گنجاندن دست کم یک یک عامل غافلگیرکننده تمایز در گلکسی اس ۵ باشد، چیزی مثل جنس متفاوت بدنه، طراحی بدنه عالی، یا مثلا همان حسگر تشخیص هویت با استفاده اسکن چشم که ظاهرا شایعه وجود این آخری رنگ باخته است.

بر اساس آنچه در CES 2014 دیدیم، سامسونگ همچنان به همان راهبرد قبلی خود وفادار است، و با عرضه تبلت‌ عجیب و غریب گلکسی تب پروی ۱۲ اینچی، نشان داده است که متوجه فرمول موفقیت نیست. البته رابط کاربری مجله یا Magazine این شرکت تا حدی ما را امیدوار کرد، اما این کافی نیست.

به هر حال تا زمان عرضه گلکسی اس ۵ که احتمالا یک ماه دیگر در اوایل اسنفد رخ خواهد داد، منتظر می‌مانیم.

امیدواریم سامسونگ بتواند این بار غافلگیر و مجاب‌مان کند، این امیدواری از سر علاقه خاصی به این شرکت نیست، بلکه به این خاطر است که هر چه رقابت بیشتری بین برندهای بزرگ اتفاق افتد، میزان نوآوری‌ها و شتاب ظهور فناوری‌ها نو بیشتر خواهد شد و ما می‌توانیم با صرف پول کمتری از امکانات بیشتری استفاده کنیم.

نظر شما در اين مورد چيست آيا با نويسنده مقاله موافق هستيد؟

منبع : گجت نیوز

Source : cnn

Nitro X2
23-01-2014, 22:43
و به همین دلایل هست که هنوز چندین برابر برندهای دیگه فروش داره ؟؟؟؟
پس اگه این راه ورود به شکست هست معنای واقعی پیروزی چیه؟؟؟
سامسونگ و اپل به مرحله ای رسیدن که اشغالم بزنن باز متضرر نمیشن ! قطعا صحبت های خبرگذاری CNN کشکی بیش نیست و نیتش در راه پیش بردن صحبت های دیگه ای پشت پردست!
اس 3 هنوز که هنوزه با معماری قدیمیش هنوز فروش داره ! اس 4 همین طور ! اما HTC بعد فقط چند ماه بازار فروش گوشیهاش استاپ میشه ! این دلیلش قدرت مارکتینگ سامسونگه ! این دلیلش کیفیت برترش نیست !
حتی اس 2 پلاس هنوز داره میفروشه در صورتی که onex - onex+ یا lg optimus g و خیلی گوشیهای دیگه زود از دور خارج شدن .
امید به پیشرفت همه برند ها و رقابت بیشتر....
خدا یه حال خوبیم به خبرنگار CNN بده !!!!!!!!!!

AMIN8282
24-01-2014, 21:32
آقا از اين جور خبرها خيلي زياده!!!!حتي اگه منابع خيلي هم معتبر باشن!!!!
٣سال پيش ميگفتن اپل داره خودشو به قعر جدول ميكشه پس چي شد!!؟؟؟
به قول دوستمون سامسونگ آشغال هم بزنه ديگه فعلا خودشو گرفته.تبليغاتي كه سامسونگ تو اكثر كشورها براي بازار يابي انجام داده فوق العاده زياده!!!!
ولي يه چيزي بگم تنوع تو برندها و محصولات اونقدر زياد شده به شخصه مثل ٢ سال پيش كه سامسونگ يه محصول جديد معرفي ميكرد و بيصبرانه منتظر ورودش
به بازار ميشدم ديگه زياد حال نميده.البته اين نظر شخصي منه حالا ديگر دوستان رو نميدونم.
يكي هم شايعات و فاصله بين معرفي گوشيهاي جديد هر برند بخصوص سامسونگ اونقدر كم شده ديگه محصول جديد رو ميخري ميدوني تا ٥ ماه يا حداكثر ٨ ماهه
ديگه كهنه ميشه.اين بلا سر نوت١ و نوت٢ و ...سرم اومد!!!!
نوت٢الان برام يه جور حالت كهنه داره!!!!
به هر حال فعلا پارو كردن پول مشتري دست اپل و سامسونگ هستش.

M o H o M o
24-01-2014, 23:52
به نظر من شرکت های بزرگ مثل سامسونگ ، اپل ، سونی و..... به 5 سال اینده شرکت فکر می کنن و می گن به عنوان مثال دو سال دیگه چی تولید کنیم و قطعا خودشونم میدونن چه کار کنن ولی چون گوشی های سونی الان قیمت های واقعا مناسبی دارن یه ذره شاید فکر کنیم حق با مقاله است و الله سامسونگ هنوز تو اندروید اوله ( البته من سونی دارم :bn: ) و عمرا این شرکت حالا حالا جایگاهش تضعیف بشه !!!

Mohsen_Bar3lona
25-01-2014, 15:29
دوستان لطفا اینجا تعصبی اظهار نظر نفرمایید !!!
من الان اس3 دارم و عقیده دارم برترین گوشی فعلی دنیا هم نوت3 هست!
ولی کسی سال 2004 که نوکیا با سیمبینش دنیا رو قبضه کرده بود و سروری میکرد، هیچکس فکرشو نمیکرد که تا 2-3 سال بعدش نوکیا تا سر حد نابودی افول داشته باشه !!! الان قضیه اندروید و سامسونگ هم دقیقا همینه!
شما شک نکنید که اندروید اگه نگم ماههای آخرشو داره سپری میکنه، نهایتا یکی 2 سال دیگه کارش تمومه! در اینکه سیستم عامل بعدی دنیای موبایل "ویندوزفون" هست شک نکنید. دیر یا زود عمر اندروید تموم میشه و یکی دیگه باید بیاد جاشو بگیره!
تنها سیستم عاملی که در حال حاضر میتونه اینکارو بکنه ویندوز هست...شاید خیلی از شما دوستان مخالف نظر من باشید یا بخندید ... ولی مطمئن باشید که روزی این اتفاق خواهد افتاد!

amirreza_r143
26-01-2014, 11:25
دوستان لطفا اینجا تعصبی اظهار نظر نفرمایید !!!
من الان اس3 دارم و عقیده دارم برترین گوشی فعلی دنیا هم نوت3 هست!
ولی کسی سال 2004 که نوکیا با سیمبینش دنیا رو قبضه کرده بود و سروری میکرد، هیچکس فکرشو نمیکرد که تا 2-3 سال بعدش نوکیا تا سر حد نابودی افول داشته باشه !!! الان قضیه اندروید و سامسونگ هم دقیقا همینه!
شما شک نکنید که اندروید اگه نگم ماههای آخرشو داره سپری میکنه، نهایتا یکی 2 سال دیگه کارش تمومه! در اینکه سیستم عامل بعدی دنیای موبایل "ویندوزفون" هست شک نکنید. دیر یا زود عمر اندروید تموم میشه و یکی دیگه باید بیاد جاشو بگیره!
تنها سیستم عاملی که در حال حاضر میتونه اینکارو بکنه ویندوز هست...شاید خیلی از شما دوستان مخالف نظر من باشید یا بخندید ... ولی مطمئن باشید که روزی این اتفاق خواهد افتاد!

با این استراتژی که مایکروسافت داره مطمئن باش عمرا بتونه جای اندروید رو بگیره (در ضمن جنس اندروید با ویندوزفون فرق داره) در ضمن پشت اندروید گوگل هست که به این راحتی ها شکست نمیخوره اگه بخواد سیستم عاملی جای اندروید رو بگیره باید مثل اندروید اپن سورس باشه که به نظرم فقط تایزن این قدرت رو داره

Milo.Metallboy
26-01-2014, 18:40
بنده هم فکر نمیکنم اندروید به این زودیا جاش رو به سیستم عامل دیگه ای بده...

مهم شد

GenomeX
27-01-2014, 23:37
در راستای حرف دوستمون من احساس میکنم وین فون همین میزان کم سهمش رو هم احتمالاً به تایزن یا حتی بدترین کابوس ممکنش به اوبونتو تاچ میده

اگه دومی اتفاق بیفته خطر بلقوه برای ویتدوز دستکتاپ هم به حساب میاد... اپهای نتیو در اوبنتو به شکل مشترک قابل اجرا روی موبایل هم هستند این رو نگاه اجمالی به Ubuntu SDK میگه! نگو از کجا میدونم!؟ خودم SDK رو روی ubuntu نصب کردم و میبینم هیچ گزینه متمایزی برای توسعه اپ روی دستکتاپ و اسمارت فون لحاظ نکرده شعار هم اینه make one- run anywhere ... چیزی که آرزوی مایکروسافت در RT بود که شکست خورد!!! ملت با اوبونتو آشنا نیستند اگه اسمارتفون بتونه این سیستم عامل رو جا بندازه بین کاربران (مثل اندروید که ناگهان مورد توجه قرار گرفت) سیل برنامه نویسها سرازیر میشه و این یعنی در دسکتاپ هم رشد میکنه)

936550 936549

برگردم به مقاله ... خواهر کوچکتر سامی براش دردسر ساز خواهد شد!!! از ما گفتن به زودی برادر بزرگ رو شکست میده اگه سامی کاری نکنه... بد نیست به نکسوس4 و 5 و البته G2 نگاهی بندازید!!! سونی و HTC رو جدی نمیگیرم چون نشون دادن در شمایل رقیب نیستند (با عرض پوزش از طرفداران این دو برند!) از چینی های جویای نام هم غافل نشید!!!

HATEF
28-01-2014, 03:14
حرفای @GenomeX عزیز رو تأیید میکنم.اندورید خودش بر پایه لینوکس طراحی شده حالا شما فرض کن یه لینوکس کامل رو گوشی داشنه باشی. کانونیکال هم همونطور که دوستمون فرمودند با شعار یکپارچه سازی سیستم عامل و برنامه ها در تمامی دستگاهها داره به میدان میاد. کاش پروژه Ubuntu Edge شکست نمی خورد ولی امیدوارم حداقل شرکت هایی مثل LG و Huawei این سیستم عامل رو پشتبانی کنن و شاهد دستگاههایی که بصورت استاک اوبونتو رو اجرا میکنن باشیم. دوستانی هم که میگن ویندوز فون جای اندورید رو میگیره سخت در اشتباهند. این سیستم عامل درسته خوبه و رابط کاربری قشنگی داره ولی اگه از لحاظ حرفه ای بخوام بهش نگاه کنیم چند سالی از سیستم های عامل دیگه عقب تره.مایکروسافت هم باید توی کارایی که انجام میده یکمی تجدید نظر کنه! اون از ویندوز RT و Xbox One و الآن هم ویندوز فون! پافشاری این شرکت برای کاملاً بسته نگه داشتن سیستم عاملش و حتی اجازه ندادن به اجرای برنامه های alternative باعث میشه که در دراز مدت این سیستم عامل یک روند فرسایشی رو پیدا کنه!همین الآن اگه اوبونتو عرضه بشه تعداد برنامه های کاربردیش چندین برابر ویندوز فون هست.من خودم لومیا 920 دارم ولی واقعاً به شخصه دارم میبینم که این سیستم عامل واقعاً از لحاظ نرم افزاری خیلی از سایر سیستم عامل ها ضعیف تره! دلیلش هم SDK بد مایکروسافت برای توسعه نرم افزارهاست.حتی DRM بکار گرفته شده برای APP های ویندوز فون استور واقعاً مزخرفه!

masoud.ezati
28-01-2014, 04:45
حالا دوستان راجع به سیستم عاملها صحبت کردن که ممکن هستش چی جای چیرو بگیره ولی پیشرفت سخت افزار اینجوری که داره پیش بنظرم تا 1یا 2سال آینده اصلا چیزی بعنوان سیستم عامل برای گوشیها وجود نداشته باشه و مثل کامپیوترها خودت هر سیستم عاملی(دسکتاپ)دوست داری نصب کنی
تا اونجا که اطلاع داشتم اینکار چندتا مشکل داشت که انگار همگی در حال حل شدن هستن
بعنوان مثال مشکل پردازنده های arm که چیپ ستها و پردازنده های ۶۴بیتی اومده و خیلی کمک میکنه
یا بعنوان مثال رم ها هم یه مشکل بود که رفع شده و تا ۱ماه دیگه اس۵ با رم۴گیگ عرضه میشه!!!!
واقعا الان دیگه بنظرم سیستم عاملهای مخصوص موبایل مسخره شده
دیگه وقتشه که سیستم عاملهای دسکتاپ بیاد رو کار

دیگه واقعا محدودیت سیستم عاملهای موبایل آزار دهنده شده
تو اندروید میخوای یه بکاپ بگیری باید روت کنی یا خیلی چیزای دیگه
محدودیتهای ویندوز فون که دیگه فاجعه هستش
یا تو ios میخوای بلوتوث بفرستی باید برنامه بخری و....

Sent from my ME173X using Tapatalk

majidw980
28-01-2014, 09:59
درود
تو این مقاله واقعا به سامسونگ کم لطفی شده!
اندروید با گلکسی اس بود که شد اندروید اون موقع غول دنیای فناوری ایفون بود با اون سیستم عامل بستش و نوکیا با سیمبین ضعیفش!
سامسونگ شرکتیه که تقریبا تمام قطعات خودشو داره تولید میکنه این که بگیم بدنه گوشیاش خوب نیست و رابط کاربری سنگینه واقعا کم لطفیه و بهانه جویی هست
یاد سنیسیشنم بخیر دوربین بیکیفیت بدنه ی ضعیف که رنگ قسمتای مخملیش خیلی زود عوض میشد با اون سنس سنگین اچ تی سی! بعد یک سال هم بی دلیل سوخت حتی روتشم نکرده بودم حالا اگه سامسونگ بود و این اتفاقات میوفتاد میگفتن سامسونگ بده هنوزم که هنوزه اس 3 ی پیشنهاد عالی بحساب میاد و گوشی اندرویدی تمام و کمال و نقطه ضعف انچنانی نداره مگر بهانه جویی هوادارای برندای دیگه در عوض رقیبش وان ایکس مثل تخم مرغ شانسی بود میگرفتی بعد ی مدت ال سی دیش زرد میشد دوربین بیکفیتش یطرف ساپورتشم که نگو اچ تی سی یادش رفت دیگه که ی زمانی این گوشی پرچمدارش بوده یا بدنه وان اس رو که تو حمل نقلشم هم حتی مواردی بود که رنگ پریدگی داشت الانم که سونی و ال جی اومدن تو یکسال 2 تا پرچمدار معرفی کردن زد وان که کلا چنگی به دل نمیزنه که بخواد با اس 4 مقایسه بشه جز سخت افزار قویترش که اونم بخاطر جدیدتر بودنشه و جی تو هم اگه با اس4 مقایسه بشه کم لطفی در حق سامسونگه اگه جی تو رو بخوام مقایسه کنیم با نوت 3 که حرفی برای گفتن نداره در برابر اس 4 هم که ضعف های خاص خودشو داره تازه کپی شده از اس 4 همون قدری که بدنه اس 4 ضعیف هست جی تو هم ضعیف هست.
از هوادارای برندای دیگه عذر خواهی میکنم اصلا قصد بی احترامی ندارم :fl: ولی تو این مقاله احساسات من جریحه دار شد:ak:(شوخی)
ولی خدایی اسمارت فونهای سامسونگ تقریبا تو تمام زمینها بی نقص ترین گوشیها هستند البته نظر شخصی منه ولی خوب تجربه کردم یجورایی صبح تا شب تو اداره با هوادارای برندای دیگه داریم میزنیم تو سرو کله ی هم ولی اخرش بازم کم میارن با اومدن اس 5 دیگه فکر نمیکنم کسی بتونه به جنس بدنه ی سامی هم ایراد بگیره رابط کاربریشم بنظرم خوبه تازه اگه خشکترو بیروح ترم بود من بیشتر دوستش داشتم :ag: یجورایی مثل هواوی.
به امید فرداهای بهتر موفق و پیروز باشید:ax:

Mohsen_Bar3lona
31-01-2014, 00:45
با این استراتژی که مایکروسافت داره مطمئن باش عمرا بتونه جای اندروید رو بگیره (در ضمن جنس اندروید با ویندوزفون فرق داره) در ضمن پشت اندروید گوگل هست که به این راحتی ها شکست نمیخوره اگه بخواد سیستم عاملی جای اندروید رو بگیره باید مثل اندروید اپن سورس باشه که به نظرم فقط تایزن این قدرت رو داره
ببین این اپن سورس و ... همش یه سری حرف مفته (به شما بر نخوره دوست عزیزم...قصد توهین ندارم...کلی دارم صحبت میکنم)
من با هرکسی بحث میکنم طرف سریع میگه اندروید اپن سورسه و فلان، درحالیکه طرف اصلا نمیدونه این اپن سورس یعنی چی!!! چون اگه بدونه این قضیه رو برای رقابت با ویندوز فون استفاده نمیکنه!
یک موضوعی هست که الان خوده گوگل هم داره بشدت روش کار میکنه اینه که با پیشرفت قدرت های پردازشی چگونه کمبود های اندروید رو برطرف کنه! به زبان ساده تر اگه بخوام بگم بایستی بگم که همینقدر بدونید اندروید دیگه توان ساپورت کردن cpu های چند هسته ای رو بیش از این نداره! شاید بخندید یا فکر کنید دارم بلوف میزنم! ولی شما با یه تست ساده و مقایسه سرعت و قدرت پردازش لومیا 1020 با گلکسی اس4 یا جی2 ال جی یا وان مکس اچ تی سی، متوجه میشید که این گوشی ویندوز فونی با یه cpu بی قل و غش 2 هسته ای با حجم 1.5 گیگا هرتس و رم2 گیگی کوچکترین لگی نداره و 26 روز بدون هیچ هنگی رو سپری کرد! اما آیا شما میتونید از یه وسیله ی اندروید فارغ از هر مدلی که میخواد باشه، بمدت بیش از یک هفته رو بدون هنگ سپری کنید؟!!!!!! محاله!
نوت 3 با ابر cpu چند هسته ایش مملو از ایراد های پردازشی است! اما به قول یکی از مدیران بخش نرم افزار سامسونگ، خیلی از cpu ها فقط و فقط جنبه تبلیغاتی دارند تا منو شما رو اقوا کنن که بریم صد ها دلار پول فلان گوشی بدیم!!!
جانشین اندروید، اگر ویندوزفون نباشه قطعا اوبونتو هست نه "تایزن"
ضمنا بایستی بگم که اگه پشت اندروید گوگل هست، پشت ویندوز هم مایکروسافت هست که از نظر میزان سرمایه هم حساب کنید، گوگل انگشت کوچیکه ی مایگروسافت هم نیست !
در هر صورت اینو بدونید که تنها برتری اندروید ... تنها و تنها برتری اندروید فقط و فقط "تعداد" نرم افزار و بازی های ثبت شده هست که اصلا دست نیافتنی نیس ...
تمام!

Rasool_Hamilton
31-01-2014, 01:13
پس رکورد فروش 86 میلیون نسخه تلفن هوشمند فقط توی سه ماه آخر سال 2013 رو کی زده ؟ الجی که با جی 2 بیشتر از 4 میلیون نسخه فروش نداشت؟ یا سونی که تو کمتر از سه ماه سه تا پرچمدار میده بیرون هر سه شکست میخورند؟ یه ذره دیگه کم لطفی شده در حق سامسونگ ... تنها مشکل سامسونگ فعلا تبلیغات شدید و بی درو پیکرشه که بخش اعظم سودشو میده به اون ها (البته از نظرمن ... )

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

paprika 1
31-01-2014, 01:44
ببین این اپن سورس و ... همش یه سری حرف مفته (به شما بر نخوره دوست عزیزم...قصد توهین ندارم...کلی دارم صحبت میکنم)
من با هرکسی بحث میکنم طرف سریع میگه اندروید اپن سورسه و فلان، درحالیکه طرف اصلا نمیدونه این اپن سورس یعنی چی!!! چون اگه بدونه این قضیه رو برای رقابت با ویندوز فون استفاده نمیکنه!
یک موضوعی هست که الان خوده گوگل هم داره بشدت روش کار میکنه اینه که با پیشرفت قدرت های پردازشی چگونه کمبود های اندروید رو برطرف کنه! به زبان ساده تر اگه بخوام بگم بایستی بگم که همینقدر بدونید اندروید دیگه توان ساپورت کردن cpu های چند هسته ای رو بیش از این نداره! شاید بخندید یا فکر کنید دارم بلوف میزنم! ولی شما با یه تست ساده و مقایسه سرعت و قدرت پردازش لومیا 1020 با گلکسی اس4 یا جی2 ال جی یا وان مکس اچ تی سی، متوجه میشید که این گوشی ویندوز فونی با یه cpu بی قل و غش 2 هسته ای با حجم 1.5 گیگا هرتس و رم2 گیگی کوچکترین لگی نداره و 26 روز بدون هیچ هنگی رو سپری کرد! اما آیا شما میتونید از یه وسیله ی اندروید فارغ از هر مدلی که میخواد باشه، بمدت بیش از یک هفته رو بدون هنگ سپری کنید؟!!!!!! محاله!
نوت 3 با ابر cpu چند هسته ایش مملو از ایراد های پردازشی است! اما به قول یکی از مدیران بخش نرم افزار سامسونگ، خیلی از cpu ها فقط و فقط جنبه تبلیغاتی دارند تا منو شما رو اقوا کنن که بریم صد ها دلار پول فلان گوشی بدیم!!!
جانشین اندروید، اگر ویندوزفون نباشه قطعا اوبونتو هست نه "تایزن"
ضمنا بایستی بگم که اگه پشت اندروید گوگل هست، پشت ویندوز هم مایکروسافت هست که از نظر میزان سرمایه هم حساب کنید، گوگل انگشت کوچیکه ی مایگروسافت هم نیست !
در هر صورت اینو بدونید که تنها برتری اندروید ... تنها و تنها برتری اندروید فقط و فقط "تعداد" نرم افزار و بازی های ثبت شده هست که اصلا دست نیافتنی نیس ...
تمام!
فکر میکنم این بی انصافیه که تنها برتری اندروید به ویندوزفون رو تو تعداد برنامه ها دونست.خود من هر گوشی اندرویدی که بگیرم بیشتر از 5تا برنامه ای که همیشه ازشون استفاده میکنم رو به برنامه های خود گوشی اضافه نمیکنم.با ویندوزفون ها هم کار کردم.بزرگرترین برتری اندروید قابلیت انعطاف پذیریش هستش.شما ببین از اندروید خام گوگل تا اینترفیس هر شرکتی چقدر تغییرات وجود داره.تازه به این هم خلاصه نمیشه و کوکرها رو هم اضافه کنین که چه برنامه هایی رو پورت میکنن و چقدر گوشی رو تغییر میدن.وقتی اندروید محبوب شد برنامه ها هم زیاد شدن دوست عزیز.مگه چند سال از عمر اندروید میگذره!!! شما یه مقایسه بین سن اندروید و ویندوز بکنین حساب کار کلا دستتون میاد.به نظرم اندروید جا داره هنوز که خیلی بهتر از اینها بشه و خواهد شد.
به خاطر برنامه ها نیست که 79 درصد بازار رو اندروید تو این مدت کم به خودش اختصاص میده!!!!
اندروید خام هم خیلی بهتر از ویندوز هستش این روابط کاربری سنگین خود شرکت هاست که باعث میشه لگ در گوشی مشاهده بشه

Mohsen_Bar3lona
01-02-2014, 21:53
فکر میکنم این بی انصافیه که تنها برتری اندروید به ویندوزفون رو تو تعداد برنامه ها دونست.خود من هر گوشی اندرویدی که بگیرم بیشتر از 5تا برنامه ای که همیشه ازشون استفاده میکنم رو به برنامه های خود گوشی اضافه نمیکنم.با ویندوزفون ها هم کار کردم.بزرگرترین برتری اندروید قابلیت انعطاف پذیریش هستش.شما ببین از اندروید خام گوگل تا اینترفیس هر شرکتی چقدر تغییرات وجود داره.تازه به این هم خلاصه نمیشه و کوکرها رو هم اضافه کنین که چه برنامه هایی رو پورت میکنن و چقدر گوشی رو تغییر میدن.وقتی اندروید محبوب شد برنامه ها هم زیاد شدن دوست عزیز.مگه چند سال از عمر اندروید میگذره!!! شما یه مقایسه بین سن اندروید و ویندوز بکنین حساب کار کلا دستتون میاد.به نظرم اندروید جا داره هنوز که خیلی بهتر از اینها بشه و خواهد شد.
به خاطر برنامه ها نیست که 79 درصد بازار رو اندروید تو این مدت کم به خودش اختصاص میده!!!!
اندروید خام هم خیلی بهتر از ویندوز هستش این روابط کاربری سنگین خود شرکت هاست که باعث میشه لگ در گوشی مشاهده بشه

بخشی از حرفاتون رو قبول دارم! البته منظور شما از ویندوز کدوم ویندوزه؟! اگه ویندوز کامپیوتر هست که بحث ما نیس ... اگرم ویندوز موبایل منظورتون هست که از زمان ویندوز موبایل ورژن 7 هنوز 2 سال نگذشته! که الان به میزان فروش بسیار قابل توجهی رسیده!
البته شکی در پیشرفت فوق العاده اندروید در مدت زمان کوتاه نیست البته این موضوع بهیچ عنوان ایجاد برتری نمیکنه! عرض کردم که بنده خودم هم اکنون یه گوشی اندروید (اس 3) و یه ویندوزفون نوکیا دارم...انصافاً شما کافیه یکماه این دو سیستم عامل رو باهم تجربه کنید! باور کنید این انعطاف پذیری، کوکرها، دِوِلاپرها، رام های رنگ و وارنگ و برنامه ها و و و همه 50% کار محسوب میشه! 50% بقیش مربوط میشه به سرعت گوشی و خصوصیات سخت افزاری...من اگه میگم تنها برتری دلیلش اینه که همه چیو از نزدیک دیدم و دارم اقرار میکنم که نقص ویندوزفون در تعداد و کمبود یه سری برنامه ها و بازی هاست!
اندروید بشدت کُند و پر مصرفه و به نظر من همین عوامل بلای جانش خواهد شد!
ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم. اگر کسی رو ناراحت کردم عذر خواهی میکنم!
بدرود! :dn:

Fantome
03-02-2014, 20:03
در تایید حرف دوستمون، من Xperia SL داشتم و در کنارش لومیا 520 خریدم، بعد از خریدن لومیا 520 نه تنها دیگه نتونستم با SL که از نظر قیمت دو برابر 520 هست کار کنم، بعد از دو-سه ماه کار کردن با 520، دیگه حتی پرچمدارای اندرویدی به نظرم کند می اومدن، با همشون هم به قصد مقایسه سرعت کار کردم، ممکنه دوستان این ایراد رو به من بگیرن که ممکنه اون گوشی هایی که باهاشون کار کردم رمشون پر بوده و چون مثلا تعدادیشون تو مغازه بودن، هرکی اومده به برنامه رو باز کرده و نبسته که گوشی کند شده. اما توجه کنید شما اگر یه گوشی وین فون رو در همون شرایط قرار بدید اساسا کند نمیشه!! یعنی اصلا مهم نیست که شرایط استفاده چجوری بوده، مدیریت منابع در وین فون خیلی خوب صورت میگیره، طوری که الان لومیا 520 در انجام کارهای اصلی یه موبایل شاید پر سرعت تر از Z1 و G2 و نوت 3 عمل می کنه.

sajjadaf
14-02-2014, 13:48
سلام.اولا خب مشخصه سامسونگ با اون کهنه پلاستیکای مسخرش شکست میخوره دوما بگم که بنده از ویندوزفون استفاده میکنم ودوستانم اندروید دارن.من خیلی حرفه ای نیستم ولی خب نظرمو میگم.گوشی من (لومیا 625)با گوشی های اندرویدی هم سطح خودش اصلا قابل مقایسه نیست اونا همش هنگ میکنن ولی گوشی من حتی با گوشی های انرویدی خیلی قدرتمندتر براری میکنه از لحاظ سرعت.و اینکنه ویندوزفون درحال حاضر هیچ مشکلی نداره(بعد اپدیت بلک) درضمن از لحاظ نرم افزاری هیچی کم نداره داره جوابمو میده.فقط تنها چیزی که از اندروید کم داره یکی هنگ یکی دوما مثلا یه برنامه نصب کنی یه گربه رو قلقلک بدی بخنده از این بچه بازی ها نداره مثل اندروید.خخخخخخ .از لحاظ جی پی اس و کیفیت ساخت و انتن دهی و . . . . فقط نوکیااااااااااااااااااااا اا

shkak
14-02-2014, 14:13
سلام.اولا خب مشخصه سامسونگ با اون کهنه پلاستیکای مسخرش شکست میخوره دوما بگم که بنده از ویندوزفون استفاده میکنم ودوستانم اندروید دارن.من خیلی حرفه ای نیستم ولی خب نظرمو میگم.گوشی من (لومیا 625)با گوشی های اندرویدی هم سطح خودش اصلا قابل مقایسه نیست اونا همش هنگ میکنن ولی گوشی من حتی با گوشی های انرویدی خیلی قدرتمندتر براری میکنه از لحاظ سرعت.و اینکنه ویندوزفون درحال حاضر هیچ مشکلی نداره(بعد اپدیت بلک) درضمن از لحاظ نرم افزاری هیچی کم نداره داره جوابمو میده.فقط تنها چیزی که از اندروید کم داره یکی هنگ یکی دوما مثلا یه برنامه نصب کنی یه گربه رو قلقلک بدی بخنده از این بچه بازی ها نداره مثل اندروید.خخخخخخ .از لحاظ جی پی اس و کیفیت ساخت و انتن دهی و . . . . فقط نوکیااااااااااااااااااااا اا

اخه سیستم وینفون چیه والا همان جاواست، جاوا که برنامه نمیخوره که هنگ بدونه چیه

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

+ f.a.r.i
17-02-2014, 10:02
من از سامسونگ دو انتظار کلی دارم ....ولی اگر امسال رفعش نکنه مجبورم از برند دیگه ای گوشی بعدیم رو بخرم .

1- طراحی :
ای کاش سامسونگ طراحی گوشی های پرچمدارر خودشو عوض کنه . Samsung wave بهترین طراحی فلزی رو داشت . نظیر نداشت . و بهترین طراحی سامسونگ تا به الان
samsung galaxy s
galaxy s2
samsung wave
این سه تا بهترین طراحی های سامسونگ بودند . امسال هم طبق معمول و به احتمال 100% سامسونگ از ترکیب پلاستیک و چرم مصنوعی استفاده کنه . همانند نوت 3

2- رابط کاربری :
رابطه کاربری سامسونگ از زمان Samsung jet همیشه تکراری بوده و اگر دقت کنید قبل از اینگه سامسونگ معروف بشه از همون دوره ایکون ها و ظاهر همون جوری باقی مونده اینم باید عوض کنه

بهش بگیییییییییین :dy:

majidw980
17-02-2014, 11:23
من از سامسونگ دو انتظار کلی دارم ....ولی اگر امسال رفعش نکنه مجبورم از برند دیگه ای گوشی بعدیم رو بخرم .

1- طراحی :
ای کاش سامسونگ طراحی گوشی های پرچمدارر خودشو عوض کنه . Samsung wave بهترین طراحی فلزی رو داشت . نظیر نداشت . و بهترین طراحی سامسونگ تا به الان
samsung galaxy s
galaxy s2
samsung wave
این سه تا بهترین طراحی های سامسونگ بودند . امسال هم طبق معمول و به احتمال 100% سامسونگ از ترکیب پلاستیک و چرم مصنوعی استفاده کنه . همانند نوت 3

2- رابط کاربری :
رابطه کاربری سامسونگ از زمان Samsung jet همیشه تکراری بوده و اگر دقت کنید قبل از اینگه سامسونگ معروف بشه از همون دوره ایکون ها و ظاهر همون جوری باقی مونده اینم باید عوض کنه

بهش بگیییییییییین :dy:

درود
احتمالش زیاده که امسال ی تغیرات کلی تو طراحی و رابط کاربری داشته باشیم چون خیلی انتقاد شده به این موضوع مخصوصا بعد از معرفیه اس4 و کندی رابط کاربریش خودم دارم اس 4 با اس 3 یکی از دوستان که اندروید 4.1.2 هست قابل مقایسه نیست خیلی کندتره!
ولی با توجه به اینکه رقابت شدیدا بالا گرفته و سونی و اچ تی سی و ال جی بشدت دارن رو پرچمداراشون کار میکنن بعید بنظر میرسه سامی اس 5 رو با همون طراحی و رابط بده بیرون چون یک سری عکس هم از رابط کاربری جدید i9506 بعد از اپدیت لو رفته البته صحتشو نمیدونم ولی تغییرات داشت که احتمالا همون رابط کاربری جدیدیه که داره برای اس 5 امادش میکنه البته اگه با گوگل بمشکل نخورن ولی خیلی موزی هست که تا الان هنوز هیچ عکس درستی از اس5 به بیرون درز نکرده بمیری سامسونگ که همه هواداراتو تو کف گذاشتی در کل این شرکتا بیشتر از منو شما بفکر فروششون و سودشون هستند

+ f.a.r.i
17-02-2014, 19:07
اینجور باشه ....؟! خیلی قشنگه
http://www.concept-phones.com/wp-content/uploads/2013/09/Samsung-tizen-S.png