PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اموزش عکسبرداری با اکسپریا SP(عکس های با کیفیت تری بگیرید!)

KING SAJJAD
09-02-2014, 17:15
سلام

همونطور که میدونید کاربران این تلفن هوشمند همیشه برخی نارضایتی هایی در مورد کیفیت دوربین گوشیشان داشته اند

در این تاپیک سعی میکنیم تا شما را در ثبت تصاویر با تلفن هوشمندتان با کیفیت بهتر همراهی کنیم

خوب اماده اید؟

.
.
.
.
.
.
.
.

میریم سراغ اموزش

در این اموزش که توسط بنده تهیه شده تمامی تست ها در شرایط یکسان انجام شده و سعی شده نهایت دقت بکار برده شود.

در اینجا ما با ۳ تست دوربین در خدمت شما هستیم.یکی در محیط باز و در روز زیر نور مستقیم خورشید>دیگری در تاریکی مطلق شب>و نهایتا در مکان باز مثل خونه

در این اموزش از تمامی نرم ازفرار های دوربین ارایه شده برای اندروید استفاده شده و با دوربین استوک اکسپریا مقایسه به عمل امده است

توجه کنید که در این تست ما از اخرین نسخه ی دوربین اکسپریا با تمامی امکاناتش استفاده کردیم(اخرین نسخه دوربین اندروید 4.3)

در فایل فشرده ای که برای شما اماده کردم به حجم 37 مگابایت از نرم افزار های دوربین Camera 360<Camera Awesome<CameraZOOM<Camera fv5<holo Camera +(AOSP)Camera pro<ultra Camera
در شرایطی که گفتم استفاده شده و نتایج جالبی هم بدست امده است

در طی این ازمایشات من تنها دلیل ضعف نرم افزار دوربین استوک سونی رو فوکوس بد(ناقص)اون میدونم و دلیل برتری دیگر نرم افزار ها رو هم میشه به فلش زدن عالی+فوکوس خوب اشاره کرد

در اخر من به این نتیجه رسیدم که بهترین نرم افزار عکاسی برای اس پی نرم افزار Camera 360 هست که واقعا عکس هایی زیبا و دلنشین و با روح میگیرد

به یک نمونه تصویر مقایسه ای بین 360 و دوربین استوک سونی توجه کنید

دوربین استوک سونی
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=939517&stc=1&d=1391955012

Camera 360
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=939518&stc=1&d=1391955012

لازم به ذکر است که تنظیمات دوربین رو در این نرم افزار روی easy camera گذاشته و عکس های با کیفیتی بگیرید

در برخی مواقع دیده شده که در هنگام نصب این برنامه با ارور مواجه شده اند
در تستی که توسط من انجام گرفت از نسخه ی 4.8.5 استفاده شده بود
پس به شما هم توصیه میکنم از این نسخه یا نسخه های بالاتر در صورت هیچ گونه مشکلی استفاده کنید

در اخر هم لینک تمامی عکس های گرفته شده

http://www.mediafire.com/download/h3rmmf976de1od6/Xperia_SP_Pictures.rar

یکی دیگر از مزیت های استفاده از نرم افزار دوربین 360 دارا بودن اپشن های مختلف ادیت عکس هست که خیلی کارامد هستند
با نصب این برنامه به وجود انها پی میبرید

Engine3R
09-02-2014, 17:26
با تشکر از سجاد عزیز بابت زحمتی که برای این آموزش نایاب و انحصاری کشیدن

بزودی تاپیک مهم میشود

:dn:

lop2lop
09-02-2014, 19:15
ممنون از پست بسیار خوبت سجاد جان.

یه مشکلی که اغلب ماها داریم اینه که وارد اپلیکیشن دوربین میشیم و عکس میگیریم !
اصلاً برامون مهم نیست صحنه ای که ازش عکس میگیریم چیه !

اگه خودمون نسبت به محیطی که میخوایم عکس بگیریم یکم حوصله به خرج بدیم و دوربین گوشی رو تنظیم کنیم عکس ها به مراتب بهتر و با کیفیت میشه !

واسه رنگ و لعاب خوب ، همیشه باید دوربین رو نسبت به محیطی که میخوایم عکس بگیریم تنظیمش کنیم (البته باید از حالت Manual استفاده کنیم)! مثلاً White Balance رو تو هوای ابری بذاریمش رو حالت Cloudy یا اگه تو اتاقی و مهتابی روشنه بذاریمش رو fluorescence
نور رو به صورت دستی تنظیم کنیم
ایزو رو تنظیم کنیم
صحنه ای که میخوایم ازش عکس بگیریم رو تنظیم کنیم
مثلاً اگه تو اتاقیم و نور کمه اگه امکانش هست یه لامپ دیگه روشن کنیم
فلش رو به صورت دستی کنترل کنیم
رو فوکوس کردن دقت کنیم
سعی کنیم با حداقل لرزش دست عکس بگیریم
همیشه نباید رو 8 مگاپیکسل عکس بگیریم ! من همیشه گوشیم رو 5 مگاپیکسله چون نسبت 16:9 رو بیشتر می پسندم تا 4:3

اینا خیلی کمک می کنه که تصویر بهتری بگیریم !

majidt
09-02-2014, 22:01
کسی میدونه چه جور میشه عکس با حجم 4 تا 5 مگابایت با اس پی گرفت

بعضی از دوستان موفق شده بودن لطفا به ما هم یاد بدید
:as:

majidw980
10-02-2014, 09:51
درود
من این برنامه رو روی اس 4 خودم امتحان کردم بگیر نگیره و اکثرا به کیفیت دوربین استوک خود گوشی نمیرسه ولی دوستانی که اس پی دارن امتحان کنن بدک نیست چون عکسایی که میگیره حجم بالایی دارن و جزییات خوبی ثبت میکنه میتونن تو فتو شاپ با ادیت درستش کنن
موفق باشید.
نمونه عکس کمرا 360
http://dl.mobilestan.net/index.php/image/links/7GyRxVTsu6/camera360.jpg
نمونه عکس دوربین استوک اس 4
http://dl.mobilestan.net/index.php/image/links/oS3VS7_xLJ/galaxys4.jpg

starboy
10-02-2014, 10:02
ممنون بابت معرفی این برنامه . بنده باهاش کلی عکس گرفتم و با دوربیت استوک مقایسه کردم واقعا قابل قیاس نیست جزییات و کیفیت عکس ها !!! بسیار عالی عکس میگیره .
فقط یه مشکلی باهاش دارم اونم اینه که وقتی روی 5 مگاپیکسل تنظیم میکنه اون دکمه ها و منوها نمیذاره تصویر رو کامل دید . آیا راهی نیست بشه مثل دوربین استوک اطرافش محو باشه ؟

Engine3R
10-02-2014, 18:17
کسی میدونه چه جور میشه عکس با حجم 4 تا 5 مگابایت با اس پی گرفت

بعضی از دوستان موفق شده بودن لطفا به ما هم یاد بدید
:as:
دوست من شما توسط همین نرم افزار Camera 360 عکس بگیرید ، حداقل حجم تصاویرش 4.5 مگ هست ...!

abolfazl13633
10-02-2014, 18:26
دادا لینک دانلودش کجاس؟

Engine3R
10-02-2014, 18:43
دادا لینک دانلودش کجاس؟

یه سرچ گوگل بکنی جدیدترین نسخشو راحت دان میکنی!(حدود 20 مگه)
البته داخل همین سایت هست ولی لینکشو پیدا نکردم بزارم.

amraii
12-02-2014, 16:13
دوستان من ورژن 4.8.6 برنامه Camera360 رو نصب کردم و چند عکسی هم باش گرفتم، سایز عکس هم رو 7 مگاپیکسل بود و البته سایر تنظیماتم بنا به تجربم ست کردم، ولی خوب تغییری در کیفیت نهایی عکسها مشاهده نکردم حتی شاید بشه گفت دوربین خود گوشی در حالتی که HDR روشن باشه عکسای با کیفیت تر و کم نویز تری نسبت به این برنامه خلق میکنه...علی ای حال از دوست عزیزمون سجاد جان میخوام که زحمت بکشن و اگه نکته خاصی مربوط به تنظیمات این برنامه هست رو بهمون بگن..پیشاپیش ازشون تشکر میکنیم :-D

Shapour Kabir

KING SAJJAD
13-02-2014, 08:57
دوستان من ورژن 4.8.6 برنامه Camera360 رو نصب کردم و چند عکسی هم باش گرفتم، سایز عکس هم رو 7 مگاپیکسل بود و البته سایر تنظیماتم بنا به تجربم ست کردم، ولی خوب تغییری در کیفیت نهایی عکسها مشاهده نکردم حتی شاید بشه گفت دوربین خود گوشی در حالتی که HDR روشن باشه عکسای با کیفیت تر و کم نویز تری نسبت به این برنامه خلق میکنه...علی ای حال از دوست عزیزمون سجاد جان میخوام که زحمت بکشن و اگه نکته خاصی مربوط به تنظیمات این برنامه هست رو بهمون بگن..پیشاپیش ازشون تشکر میکنیم :-D

Shapour Kabir

گله برو توی تنظیماتش و easy camera رو انتخاب کن خودش همه چی رو هنگام عکاسی تنظیم میکنه:dn:

amraii
13-02-2014, 17:11
سجاد جان والا دو روزه که دارم با این برنامه camera 360 ور میرم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که دوربین خود گوشی بهتر عمل میکنه یا حداقل اگه بهتر عمل نکنه بدترم نیست نسبت به این برنامه cAMERA 360 حالا شایدم من اشتباه کنم البته با هیستوگرامم که چک کردم گاهی اوقات( خیلی کم و به ندرت) camera360 میزد رو دست دوربین گوشی ولی در ظاهر عکسایی که خود گوشی میگره خیلی Soft تر و کم نویز تر به نظر میرسن به شخصه خیلی اعتقادی به اعداد و ارقام هیستوگرام ندارم LoOoOL :cd:
جدای از این مباحث؛ یک عکس با camera360 گرفتم که حجمش دقیقاً شد 6.40MB(مه واقعاً ی رکورده واس خودش)ولی از اون طرف دقیقاٌ با حفظ تمام شرایط(ائم از شرایط نوری و موقعیت دوربین و...) یک عکس دیگه با دوربین استوک خود گوشی تهیه کردم شد 1.83MB ولی خودتون قضاوت کنید ببینید کدوم کم نویز تر و Soft تر هست(عکسها رو در ادامه مطلب میذارم؛ عکس آداپتور لپتاپه که شد 6.40 مگابایت...واقعاً رکوردیه واسه خودش)هنوز که هنوزه با ی دوربین کامپکت سونی که دارم و سایز عکس رو 16 مگاپیکسل بوده نتوستم بیشتر از 5.5مگ سایزو عکسو ببرم ...:dy:
البته تمام عکس هایی که گرفتم سایز عکس رو 7MP بوده؛ چه برای Camera360 چه دوربین خود گوشی، البته ناگفته نماند تمام عکسایی که با دوربین خود گوشی گرفتم حالت HDR روشن بوده و اگر مود HDR رو در دوربین خود گوشی خاموش کنیم برنده این رقابت Camera360 خواهد بود...
در کل عکس هایی که تهیه شد نتایج زیر رو برای من داشت...
*-عکسهای ماکرو خلق شده در شرایط نور طبیعی، برای هر دو(CAmera 360. و دوربین استوک خود گوشی) کاملاً یکسان بود
**-عکسهای ماکرو خلق شده در شرایط نور مصنوعی که توسط برنامه دوربین خود گوشی گرفته شد کم نویز تر و شفاف تر از تصاویر Camera 360 بود، البته شاید بشه گفت که میتونیم این دو رو هم با هم برابر بدونیم، اگرچه مقدار نویز در تصاویر ثبت شده توسط دوربین خود گوشی کمتر بود ولی میشه صرفنظ کرد چرا که خیلی اختلافشون فاحش نبود...البته عکس ها موجودند خودتونم میتونید قضاوت کنید
***-عکسهای تهیه شده در حالت نور طبیعی و مصنوعی برای دوربین خود گوشی خیلی کم نویز تر و شفاف تر از عکس های گرفته شده توسط Camera360 f بودند
940475940476
940478940479
940482940486
940487940488

mohammadhg
10-03-2014, 13:47
دکمه ی تشکر کافی نبود، من آخرین ورژنش رو از گوگل پلی گرفتم خیلی بهتر شد. ممنونم.
اینم دو تا عکس از یه زونکن که یکیش با این نرم افزار و اون یکی با نرم افزار سونیه و هر دو در حالت اتومات:
946362
946363