PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا مشاوره بدید " برای خرید دوربین دیجیتال "

Hitrik
16-05-2014, 11:10
سلام دوستان و اساتید

قصد خرید دوربین دیجیتال رو دارم

بودجه م 700 الی 800 هست

تو این رنج قیمت چی پیشنهاد میکنید ؟

فقط یه نکته رو بگم که چون تا حالا دوربین دیجیتال نداشتم نمیخوام خیلی حرفه ای باشه که اصلا نتونم باهاش درست و حسابی کار کنم

در حدی باشه که وقتی عکسی میگیرم و روی یه سوژه زوم میکنم کیفیتش پایین نیاد

Haswell
01-07-2014, 13:42
دوربین تهیه کردید یا خیر؟

zanakaka
02-07-2014, 00:44
سلام دوستان و اساتید

قصد خرید دوربین دیجیتال رو دارم

بودجه م 700 الی 800 هست

تو این رنج قیمت چی پیشنهاد میکنید ؟

فقط یه نکته رو بگم که چون تا حالا دوربین دیجیتال نداشتم نمیخوام خیلی حرفه ای باشه که اصلا نتونم باهاش درست و حسابی کار کنم

در حدی باشه که وقتی عکسی میگیرم و روی یه سوژه زوم میکنم کیفیتش پایین نیاد

با عرض معذرت
چون مونیتورم سوخته خیلی کم میتونم کل تاپیک ها رو بررسی کنم
ولی در هر صورت برای شما که یه چیز نیمه حرفه ای میخواید سری sx کنون خوب هستش
sx40 sx 50 sx 30

Haswell
02-07-2014, 07:23
البته من فکر کنم بعد از 1.5 ماه از درخواست ، ایشون خرید کرده باشه لذا پرسیدم که در چه وضعیتیه با اینحال SLR-Like های سنگین وزن مورد اشاره با قیمت بیش از 1 میلیون فکر نکنم بکار روزمره ی ایشون بیاد!
گوشیهای مجهز به دوربینهای باکیفیت امروزه وجود دارند که نیاز ایشون رو کاملا برآورده می کنند که اگر بودجه شون نرسید کامپکتهای قدرتمند در بازه ی قیمتی مد نظر بلحاظ جمع و جور بودن و کارایی بالا مناسبتره

zanakaka
03-07-2014, 01:03
البته من فکر کنم بعد از 1.5 ماه از درخواست ، ایشون خرید کرده باشه لذا پرسیدم که در چه وضعیتیه با اینحال SLR-Like های سنگین وزن مورد اشاره با قیمت بیش از 1 میلیون فکر نکنم بکار روزمره ی ایشون بیاد!
گوشیهای مجهز به دوربینهای باکیفیت امروزه وجود دارند که نیاز ایشون رو کاملا برآورده می کنند که اگر بودجه شون نرسید کامپکتهای قدرتمند در بازه ی قیمتی مد نظر بلحاظ جمع و جور بودن و کارایی بالا مناسبتره

خب دیگه ندیدم این پست رو :(
ایشالا که به دردش خورده جوابمون

Hitrik
03-07-2014, 11:20
دوستان شرمنده

اوایل که تاپیک زدم چند روزی سر میزدم ببینم اساتید جوابی دادند یا خیر

دیگه نا امید شده بودم و سر نمیزدم

از راهنمایی عزیزان ممنونم

باورتون میشه هنوز نخریدم !!

سری sx کنون مدل 280 و 50 نظرمو جلب کرده

فقط میخوام بدونم فرقشون قدرت زوم بیشتر هست یا چیز دیگه ای هم هست ؟

Haswell
03-07-2014, 12:47
یک نکته
همونطور که در دنیای گوشی ها مرجع اصلی gsmarena هست در دنیای دوربینهای دیجیتال هم dprevew مرجع محسوب میشه
لذا مشخصات و reviewها رو از اونجا بگیرید
اما برای مقایسه کردن دوربینها میتوانید از ص http://snapsort.com/compare استفاده کنید

در پاسخ به سوال هم عرض شود که گرچه ایندو در دو کلاس متفاوت SLR-Like و کامپکت هستند و با وجود عرضه ی هر دو در 2013 و در عین برخی شباهتهای سخت افزاری ،تفاوتهای زیادی هم دارند که در انتخاب نهایی موثر هست
مثلا از جمله برتری های sx280 : پردازنده ی جدیدتر Digic 6 حداکثر بازشدگی روزنه بمیزان جزیی بیشتر ، داشتن GPS ، تعداد شات بیشتر در عکاسی پیاپی ، سرعت شاتر بسیار بالاتر ، نمایشگر بزرگتر ، فیلمبرداری با سرعت بسیار بالا تا 240fps و وزن و ابعاد فشرده تر هست
مزایای sx50 hs در لنز بزرگتر که باعث کیفیت بهتر تصویر و زوم بسیار بیشتر شده ، فاصله ی ماکروی برابر با 0 ، منظره یاب ، مدهای عکاسی و تنظیمات دستی بیشتر و پیچیده تر ، فرمت خام raw

در مجموع واضحه که بین ایندو، sx280 گزینه ی مناسبتری هست

http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx280hs/specifications
http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-sx50-hs/2

اما با توجه به اینکه بنده دوربینهای کلاس slr-like و کامپکت و همچنین گوشی هوشمند با دوربین قوی رو داشته ام توصیه می کنم اگر دنبال عکاسی روزانه و معمولی هستید یک گوشی دارای دوربین خوب تهیه کنید تا همیشه همراه و در دسترس باشه
و تنها اگر کاربردهای حرفه ای تر عکاسی مد نظر شماست سراغ دو کلاس دوربین فوق الذکر برید
گرچه که با وجود گوشیهایی مثل گلکسی K دیگه بنظرم خرید یک کامپکت هم چندان بصرفه نیست

zanakaka
04-07-2014, 13:45
به نظر منم اگه میخوایی همیشه عکاسی کنی یه گوشی خوب بگیر
اگه هم که دوربین میخواید نظر دوستمون خبه
ولی باید اینو هم در نظر داشته باشیم اس ایکس قدرت زوم بالایی داره که به عکاسی خیلی کمک میکنه