PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا فونت تعویض میکنیم ؟

ALIREZA
19-07-2014, 03:39
در این مقاله دوست داشتم برای دوستان فواید و معایب تعویض فونت رو بگم !

ما زمانی به فکر تعویض فونت میفتیم که حس میکنیم یا از گوشی خسته شدیم و یا به فکر تنوع در گوشیمون هستیم

و یا دوست داریم که گوشیمون زیباتر جلوه کنه یا دوست داریم قبل از اینکه از گوشیمون خسته شیم این کار رو بکنیم !

خوب تعویض فونت باعث زیبا تر کردن گوشی مانند اسکرین شات های زیر میشه !

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=686274&stc=1&d=1328772217

یا

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=686277&stc=1&d=1328772278

و یا

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=686278&stc=1&d=1328772311

اگر در اسکرین شات های بالا توجه کنید میبینید که چقدر میتونه یه تعویض فونت گوشی ما رو زیباتر کنه و چقدر این کار گرافیکی هست

و چقدر باعث جذاب تر شدن گوشی ما میشه ! و چقدر وقتی با گوشی کار میکنم و یا کسی با گوشی ما کار میکنه ، لذت میبره از کار کردن با گوشی ما !

خوب اینا هیچ موردی نداره ، فقط یه سری فواید و مشکلات موجوده !

فواید :

این کار فواید زیادی داره ،، از جمله ؛ زیبا شدن گوشی ما ، لذت بردن از کار کردن با گوشیمون و ...

ولی مشکلات !!!

خوب دوستانی هستن که از گوشیشون خسته میشن و به فکر تعویض فونت گوشی خودشون میفتن !

خوب این کار باعث میشه سرعت گوشیشون بیاد پایین و یا در اجرای بعضی برنامه ها به مشکل بخورن !

زمانی که سرعت گوشیتون کم میشه اصلا ممکنه متوجه نشید ولی بعد از یه مدت که عادت کردید ، نمیفهمید تا یه نفر که همون مدل گوشی شما رو داره میگه

چجوری تحمل کردی و با این کار میکنی ، خیلی سرعتش پایینه ، با این که زیباس و آدم حال میکنه از استایلی که درون گوشی شما بوجود آورده !

ولی مقداری از سرعت گوشی رو به هر دلیلی پایین میاره !

یه فونتی هست که خیلی میشه گفت یه جورایی عمومی تره ، و میشه گفت بسیاری از نرم افزار ها رو با اون فونت میسازن به نام arial هست !

ممکنه هر برنامه فونت خودش رو داشته باشه ولی توجه کنید ، شرکت سازنده ، اون فونت رو برای اون نرم افزار تعریف کرده ، ممکنه اصلا سرعت نرم افزار رو پایین نیاره !

ولی وقتی شما از فونت دیگری استفاده میکند و وارد نرم افزاری میشید که فونتش فرق داره ، چون ما برای گوشی یه فونت دیگری تعریف کردیم

که نه شرکت سازنده گوشی اون فونت رو براش تعریف کرده و نه برنامه ، بلکه ما تعریف کردیم که این کار باعث تداخل در کار گوشی میشه

و باعث میشه مقداری از سرعت گوشی پایین بیاد ! و هسته های cpu مشغول تر باشن ، در نتیجه مقداری مصرف باتری افزایش میابه !

.................

اینا تجربیات بنده بود ، الان این مقاله رو کسی نوشته که فونت باز حرفه ای بوده و با بیشتر فونت های موجود آشناس !

و الان خودم دارم بهتون میگم برای دوستانی که علاقه به تعویض فونت دارن ! فونت تعویض کردن بسیار آسانه ولی ممکنه

در کار گوشی اختلال ایجاد کنه و مصرف باتری رو افزایش بده ! در حال حاضر فونت اصلی گوشی بنده ، از فونت اصلی خودش استفاده میکنه !!!

..................

باز دوستان اگر نظری دارن در مورد تعویض فونت ، در این تاپیک به اشتراک بزارن !

hossain
19-07-2014, 11:37
منم از نویسنده مقاله کمال تشکر رو دارم.
من هم از فونت اصلی گوشی استفاده می کنم.
واقعا به هیچ کسی هم توصیه نمی کنم از bytafont استفاده کنه برای تغییر فونت.
چون باعث خرابی های عجیبی میشه داخل گوشی جدا از مصرف بیشتر باتری و هر مساله دیگه ای داخل نرم افزار ها.
شما اگر فونت رو هی عوض کنید کد هایی مثل *724# اینها دیگه داخل گوشیتون به خاطر اینکه فارسی هستن مربع مربع نمایش داده میشه و مجبور به ریستور میشید حتی اگه بکاپ از فونت اصلی هم گرفته باشید و برگردونید درست نمیشه..
دارم می گم واقعا ارزش نداره مصیبت هایی که ممکنه پیش بیاد برای گوشی.
همین.
همگی موفق باشید.

ALIREZA
19-07-2014, 11:44
منم از نویسنده مقاله کمال تشکر رو دارم.
من هم از فونت اصلی گوشی استفاده می کنم.
واقعا به هیچ کسی هم توصیه نمی کنم از bytafont استفاده کنه برای تعوی فونت.
چون باعث خرابی های عجیبی میشه داخل گوشی جدا از مصرف بیشتر باتری و هر مساله دیگه ای داخل نرم افزار ها.
شما اگر فونت رو هی عوض کنید کد هایی مثل *724# اینها دیگه داخل گوشیتون به خاطر اینکه فارسی هستن مربع مربع نمایش داده میشه و مجبور به ریستور میشید حتی اگه بکاپ از فونت اصلی هم گرفته باشید و برگردونید درست نمیشه..
دارم می گم واقعا ارزش نداره مصیبت هایی که ممکنه پیش بیاد برای گوشی.
همین.
همگی موفق باشید.

کاملا درسته !

یا گهکاهی که داری با گوشی به طور معمولی کار میکنی ، میبینی یه دفعه هنگ کرد و ریستارت کرد !

یا گهگاهی موقع تماس وقتی میره برای وارد کردن شماره تلفن ، وسط وارد کردن شماره تلفن ریستارت میشه !

یا وسط بازی داری ، داری بازی میکنی ، یه دفعه بازی مثلا یه پیغام امتیاز میده ! به دفعه یا هنگ میکنه یا ریستارت میکنه !

من دقیقا این موضوع تو بازی asphalt 6 سیمبین همش اتفاق میفتاد !

ParSa
19-07-2014, 12:25
من که فونتمو تغییر دادم به Nokia Pure هیچ دووشوواری هم ندارم :4:

از روش کپی فونت به مموری کارت استفاده میکنم :)

:ca: NOKIA C5-03 ROCKS

ALIREZA
19-07-2014, 12:33
من که فونتمو تغییر دادم به Nokia Pure هیچ دووشوواری هم ندارم :4:

از روش کپی فونت به مموری کارت استفاده میکنم :)

:ca: NOKIA C5-03 ROCKS

خوب پارسا جان ، اون یه جور فونت نوکیاس و خیلی مشکل ایجاد نمیکنه ، بنده فونت های عجق وجق رو گفتم :bv:

MR. :D
19-07-2014, 13:52
خسته نباشی علی رضا جون

من اولین گوشی که فونتش رو عوض کردم n90 بود که نشد عوض کنم ریخت به هم (خیلی خودش درست کار میکرد نرمال دیگه بیا و انگولکشم بکن دی:)

ولی از بعد اون سیمبین / اندروید / ios همیشه فونت گوشیم رو عوض میکردم

چرا ؟

تنوع / شخصی سازی / همیشه دوست دارم گوشیم رو اگه کنار دست یه گوشی لنگش گزاشتی مال من فرق بکنه

همیشه هم عاشق فونت های هستم که سر هم باشه یعنی انگلیسی سر هم چرا ؟

چون باعث میشه خیلی از کسایی که کنار دست هستن چون به اون فونت عادت ندارن نتونن بخونن دی: خیلی حال میده:ce:

الان گوشیم رو ios 8 beta هست که جیل نمیشه اگه نه 1 ثانیه هم تو تعویض فونت تردید نمی کردم

این داستان سرعت کم شدن درسته ولی خوب مال زمان سیمبین بود من که تو دیزایر و اینکردیبل گوشی الانم با تعویض فونت هیچ تغیر سرعتی احساس نمیکردم همین گوشی یه دوستایه دیگم هم لنگش رو داره دقیقا 32 سفید هم ورژن جیل برک نشده هیچ تفاوتی احساس نمی کردی تو سرعت یا تو بازی

همه اینام بر میگرده به اینکه فونتی که استفاده میکنی نزنه بریزه به هم همه چی رو

یعنی فونت نری یه فونت بزنی اندازه لنگه کفش باشه هر حرفش خوب این کل همه چی رو میریزه به هم گوشی بالا بیاد من تعجب میکنم :bv:

یادش بخیر اندروید که داشتم تاپیک امروز گوشی شما چ شکلیه همین الان برین پیداش کنین ببینین چ خبره همه فونت عوض میکردن دی:

سر دسته همه این خراب کاری ها هم برمیگرده به سعید دی: دیروز بهش میگم عکس بده از صفحه گوشیت در اومده میگه هر نیم ساعت یه شکل کدوم رو بدم ؟:dl::bc:

CLEVER MASTER
19-07-2014, 13:57
سلام /

بنظر منم مسایلی که بیشتر با ظاهر سر و کار دارند از قبیل همین فونت گوشی اصلا در درجه اول اهمیت قرار ندارن ، بعضی از چیزا باید دست نخورده باقی بمونن ...

مهم سادگی و خوانا بودن فونت و عدم مشکل با زبان فارسیه که خدارو شکر در اکثر گوشیها همینطوریه ...

این نکته رم باید مد نظر داشت که تغییر فونت دیفالت دستگاه یک تغییر سیستمیه و این تغییرات همواره تأثیرات منفی خودشونــو دارن

البته در هر پلتفرم این تأثیرات متفاوته ، در برخی بیشتر و در برخی کمتر ولی کلا تغییر فونت در اندروید نسبت به سایر پلتفرمها ساده تره و براحتی میشه تغییرات رو اعمال کرد ...

Rasool_Hamilton
19-07-2014, 15:03
تو نوکیا من یه مدتی فونت عوض میکردم یادمه فونتا رو با mass storage میریختم یه جایی بعد یه کارایی میکردم و فلان خلاصه آخرش عوض میشد فونتش ...
اون زمان یادم نیست واقعا سرعت و کارایی گوشی پایین میومد یا نه ...
ولی چیزی که مشخصه تو اندروید همچین قضیه ای رو من قبول ندارم ... چون در اصل اندروید جوری طراحی شده که شما بتونید چندین حالت رو در حال داشته باشید
و هرکدوم رو که خواستید جایگزین اون یکی کنید ... درست مثل جهان های موازی میمونه ... شما چندین چیز موازی هم دارید و هرکدوم رو خواستید استفاده میکنید ...

تاثیری هم روی کارایی گوشی نداره ... یا اگر هم داشه باشه یک دهم هم نیست ...

در هر حال خود من همیشه دل و روده گوشیمو میریزم بیرون و از نوع دوباره سر همش میکنم ... نه فقط فونت همه چی ... سیگنال ... باطری ... هولو بکگراند .. وایت بکگراند ... نوتیفیکیشن بار و استاتوس بار ... میشه گفت تقریبا هیچ جای گوشی شبیه به قسمت اصلیش نیست ...

اما خوب این یه چیزی هست که من خودم باورش دارم ... من فونت های فارسی گوشیمو عوض نمیکنم ... تو فونت های انگلیسی هم یه نوع فونت انتخاب میکنم عین فونت گوشی منتها نازک تر ... دلیلش هم علاقه خودمه ... دوست ندارم فونت فارسی گوشیم عوض بشه ... فونت فعلش رو بیشتر دوست دارم ...

sina_d900
19-07-2014, 15:09
تعویض فونت گاهی به زیبایی کمک می کنه و هر زیبایی ای تبعاتی داره با این حال من تو گوشی ویو خودم یه فونت داشت ((اسمش رو فراموش کردم)) بهتر از فونت معمولی گوشی هستش یه جوری شبیه فونت کج italic ویندوز البته یه نکته هست که فونت معمولی معمولا خسته کننده نیست و فونتای دیگه پس از مدتی خسته کننده میشن

ALIREZA
19-07-2014, 15:20
تعویض فونت گاهی به زیبایی کمک می کنه و هر زیبایی ای تبعاتی داره با این حال من تو گوشی ویو خودم یه فونت داشت ((اسمش رو فراموش کردم)) بهتر از فونت معمولی گوشی هستش یه جوری شبیه فونت کج italic ویندوز البته یه نکته هست که فونت معمولی معمولا خسته کننده نیست و فونتای دیگه پس از مدتی خسته کننده میشن

دقیقا همینه سینا جان ، خیلی قشنگ گفتی شما ، ما میاییم که گوشیمون رو زیباتر کنیم و فونت رو تعویض میکنیم ، بعد از یه مدت از اون فونت خسته میشیم و حالت default اون گوشی رو

بیشتر دوست داریم .

parviz.bahri
19-07-2014, 21:00
منم با نظر دوستان کاملا موافقم و حالت دیفالت رو ترجیح میدم به زیبایی و تنوع که دوستان گفتن منم یادمه اولین بار تو نوکیا N73 برای اولین بار فونت گوشیمو تغییر دادم و کلی هم ذوق کرده بودم و هرکی هم گوشی من رو می دید میگفت مال مارم میشه اونطوریش بکنی خلاصه این ذوق و زیبایی ولی یکی دو روز بیشتر طول نکشید که میدیدم تو بعضی از برنامه ها این فونت با سایز و کادر اون برنامه همخونی نداره یه از یجا میزد بیرون یا خیلی کوچیک یا بالا یا پایین البته نه همه برنامه ها یسری حتی وقتی هم دقیق تنظیم می کردی باز اون حالت دیفالت خود گوشی نمیشد و الان دیگه این کارو نمی کنم و از حالت دیفالت iOS استفاده میکنم که خیلیم بنظرم شیکه.
در آخر من هم توصیه میکنم قید این مورد رو بزنید و از خیر تغییر فونت بگذرید اگه بنظرم منطقی بود خود سیستم عامل یه همچین امکاناتی رو در خودش وقسمت تنظیمات جا میداد.

ALIREZA
19-07-2014, 21:07
در آخر من هم توصیه میکنم قید این مورد رو بزنید و از خیر تغییر فونت بگذرید اگه بنظرم منطقی بود خود سیستم عامل یه همچین امکاناتی رو در خودش وقسمت تنظیمات جا میداد.

دقیقا با این نظرت موافقم پرویز جان ، اگر منطقی بود ، خود سیستم عامل یه همچین امکاناتی رو میذاشت .

AMINEDGE
19-07-2014, 21:19
من ک چون هنوز جیلبریک نکردم فونتو عوض نکردم ولی در کل بیشتر دوس دارم از همون امکاناتی ک سازنده در اختیارمون گذاشته تو گوشی استفاده کنم
ولی اینطور ک بوش میاد توی iOS 8 امکان تعویض تم و فونت خواهیم داشت البته شاید

supermax1
19-07-2014, 21:39
بهترین فونت all good things هست

MAHYAR
19-07-2014, 22:51
سلام

با تشکر از علیرضای عزیز / واقعاً مقاله مفیدی بود .

بنظر بنده بایستی گاهی از لحاظ گرافیـکی به گوشی یـه حالی داد (در واقع به خودمون !) چون آدم همیـشه نمیـتونـه

گوشی های مختلفی رو بخاطر ظاهرشون خریدو فروش کنه ولی میتونه براحتی با هر گوشی هزاران بار ظـاهر داخلی

و محتوای آنرو به دلخواه خودش تغییر بده و شخصی سازی کنه ، یکی از عوامل سازنده این امر همین مبحث تغییر فونـت گوشی هست ../

ParSa
20-07-2014, 02:02
آقا من یه چیزی زو متوجه نمیشم، فونت پیشفرض iOS که فونت Helvetica هست یه فونت پولیه!!

یعنی اپل در ازای هر نسخه از آیفون داره به سازنده ی فونت پول میده!! :4: (خوش بحال سازندش :4:)

شما چجوری دلتون میاد فونتی که روی پول گوشی براش پول دادید رو عوض کنید؟ :4:

پولشو دادید :ca:

ALIREZA
20-07-2014, 02:17
آقا من یه چیزی زو متوجه نمیشم، فونت پیشفرض iOS که فونت Helvetica هست یه فونت پولیه!!

یعنی اپل در ازای هر نسخه از آیفون داره به سازنده ی فونت پول میده!! :4: (خوش بحال سازندش :4:)

شما چجوری دلتون میاد فونتی که روی پول گوشی براش پول دادید رو عوض کنید؟ :4:

پولشو دادید :ca:

خوش بحالمون که فونتمون پولیه ولی بیشتر میقاله کلی بود .