PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گارانتی معتبر

Sandroid
06-09-2014, 12:34
قطع به یقین همه ما وقتی قصد میکنیم تلفن همراهی بخریم.یه سری ملاکهایی برای خودمون در نظر میگیریم
سخت افزار و برند و کیفیت و پشتیبانی و خیلی موارد دیگه
ولی وقتی بحث گارانتی میشه.من شخصا فقط این جمله رو میگم : گارانتی که معنایی نداره و فقط هزینه اضافه است!!!
ولی اتفاقاتی توی 1هفته اخیر افتاد که نظرم عوض شد

یکی از دوستانم لومیا 520 با گارانتی اصلی نوکیا خریداری کرد
داشت تلاش میکرد که به 8.1 ساین آپدیت کنه که موفق نشد و گوشیش خاموش شد
به هیچ روش نرم افزاری هم روشن نمیشد
تصمیم گرفتیم به تعمیرکارهای اطراف منزل دوستمون گوشی رو نشون بدیم تا متوجه بشیم مشکل چیه
یکی گفت مشکل از باطری و هزینه اش 90تومن.یکی گفت بردش سوخته و 140تومن.یکی گفت 100مگ از رم سوخته و هزینه اش 200تومن (این یکی خیلی خنده دار بود.به قول خودش رم نیم سوز شده http://glxphone.ir/forum/images/smilies/smile.png )
در نهایت تصمیم گرفتیم که گوشی رو ببریم پیش نمایندگی اصلی که در تهران و میدان آرژانتین هستش
وارد مجموعه شدیم .برخورد بسیار رسمی و دلنشینی با مشتری انجام گرفت
به یک اتاقی راهنمایی شدیم و با چایی ازمون پذیرایی شد و متخصصی اومد و از شرایط گارانتی مارو مطلع کرد و مشکل رو جویا شد.در نهایت فرمی پر کردیم و گفتن که باهاتون تماس میگیریم
بعد از 4روز تماس حاصل شد و گفتند که گوشیتون آماده است و تشریف بیارید برای تحویل.
دوباره این مسیر طولانی رو طی کردیم و بازهم همان برخورد دوستانه و البته رسمی صورت گرفت
گوشی رو برامون اوردند و گفتند : مشکل از سوکت شارژ بود و نمیتونست برق رسانی مورد نیاز رو دریافت کنه.برای اینکه گوشیتون باز نشه و تعمیری محسوب نشه.براتون عوض کردیم و این هم گوشی جدید شما
خوشحال شدیم و هزینه رو پرسیدیم و گفتند که : چون گارانتی هستید.برای دفعه اول هیچ گونه هزینه ای دریافت نمیشه و اگر خدایی نکرده باز به مشکل برخورد کردید.میتونید تشریف بیارید و باز اگر مشکل در شرایط گارانتی باشه.باز هم رایگان خواهد بود!!!
خیلی خوب شد
مشکلی که تعمیرکارها همگی به اشتباه تشخیص داده بودند و هزینه بالایی هم برای تعمیرش درخواست میکردند.در کمترین زمان و بدون هزینه حل شد و البته گوشی هم نو شد!!!!
اینجاست که متوجه شدم گارانتی اصلی چه معنایی داره
دیگر دوستی که جی2 مینی داشت و گوشیش آب خورده بود و صفحه اش پرش داشت
گوشی رو پیش نمایندگی اصلی برد و چون کارت طلایی 2ساله داشت.براش به رایگان تعمیر کردند
هرچند که همه میدونیم اب خوردگی و نوسانات برق گارانتی رو از بین میبره.ولی باز خدمات بصورت رایگان انجام گرفت

ولی تمامی گارانتی ها به این خوبی سرویس نمیدن
یادمه وقتی ایفون 4اس گرفتم (از ارگانی که ادعا داشت نماینده رسمی اپل در ایران هستش)(قابل ذکر هستش که اپل بصورت مستقیم و غیر مستقیم هیچ نمایندگی در ایران نداره)
همونجا برام کلی نرم افزار نصب کردند و ادعا کردند که تمامی اینها اصلی هستش !!!
گفتم دوست عزیز من هنوز اپل ای دی رو وارد نکردم.پس اینها با اپل ایدیم سینک نشده و به اسم من نیست.از طرفی وقتی گوشی رو به ایتوینز نصب کنم.همشون پاک میشن.
پس نیازی نیست
گفتند خیر.این نرم افزارها فلانه و از سرور اپل هستش و کلی مسائل دیگه که این نرم افزارها لازم هستش!!
بگذریم.بعد از مدتی که میخواستم به ios7 اپدیت کنم به مشکل برخوردم و گوشی روی علامت ایتوینز مونده بود.تصمیم گرفتم برم پیش نمایندگی
گوشی رو 2 روز نگه داشتند و بعد از 2روز گفتند که برد سوخته و 200 هزینه داره
تعجب کردم و گفتم اولا مگه گارانتی نیست.پس هزینه چرا؟که گفتند و گفتند تا متوجه بشم منظور این ارگان از گارانتی فقط محدود میشه به نصب چند تا نرم افزار کرک شده
و بعد هم گفتم که اگه بردش سوخته چرا روشن میشه و رو لوگو گیر میکنه.گفتند چون سرور اپل شما رو دی اکتیو کرده و ....
متوجه شدم این دوستان نه تنها سطح سوادی بسیار پایینی دارند.بلکه مشتری رو هم در سطح خودشون و شاید پایینتر کم سواد تلقی میکنن
زیر بار نرفتم و گوشی رو پس گرفتم و توی خونه گوشی رو ریستور کردم و درست شد!!!

................

تمامی این مسائل رو بازگو کردم که برسیم به این جمله
حتما وقتی قصد خرید موبایل دارید.گارانتی اصلی (دقت کنید که اصلی) رو هم در بین ملاکهای خریدتون قرار بدید

ahmadrezabibi
06-09-2014, 14:13
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=338748

mehditd
06-09-2014, 15:21
ممنون از مطالبتون ولی من تا الان بالای 30 تا گوشی خریدم و هیچ کدومشون گارانتی نداشتن و خدارو شکر به هیچ مشکلی برنخوردم من موقع خریدن هر گوشی چندتا برنامه تست دارم که سریع همونجا تو مغازه طرف نصب میکنم و تست میکنم گوشیو از هر نظر،تقریبا 40 دقیقه ای طول میشکه و همه ی مغازه دارا که ازشون خرید میکنم شاکی میشن،و بعد با یه جمله لالشون میکنم،(پامو از مغازت بزارم بیرون گوشیتو دوباره پس میگیره اگه مشکل داشت؟! جواب: نه، پس خواهشا ببند دوست من)
به همین خوشمزگی:bm:

sina_d900
06-09-2014, 15:32
من اولین گوشی ای که خریدم d900 متاسفانه بدون گارانتی دیدم که فیرم ور اصلی روش نصب نیست و مشکلاتی داشت

بعدش wave و s5 با گارانتی گرفتم که انصافا هیچ مشکلی نداشتن و بارها فلششون کردم من قبلا هم تو کالاهای دیجیتال با هزینه اضافی گارانتی دار خریدم بخصوص وقتی اکسترنال رایتر ال جی گارانتی دار گرفتم 4 سال بعد حتی cd درایور نرم افزاریش که خیلی هم مهم نیست گم کردم رایگان از پشتیانی دریافت کردم

ولی وقتی پسرخالم hd2 و s2 بدون گارانتی گرفت و به حرفم گوش نکرد هر دو مشکلاتی داشتن بخصوص s2 سامسونگ که دوربینش با رنگ مشکلی مشکل دارشت والانم صفحش مشکل داره البته بعد 3 ماه که گرفت صفحش ایراد دار شد

و همپنین نوت 3 که پسرداییی بدون گارانتی گرفت ولی من هرگز بدون گارانتی نمی گیرم گرون هست ولی بدون ایراد هست و گارنتی جوابگو هستش

بخصوص گارانتی های مادیران و مایکروتل