PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قصه های فروشنده و غصه های خریدار

Sandroid
06-09-2014, 12:35
مشتری : سلام.عزیز گلکسی اس5 دارید؟قیمت؟
فروشنده : بله داداش.قابل نداره.
مشتری بنده خدا تو دلش (ایول.20تومن از کف بازار هم اروزنتره)
مشتری : خوبه.همینو تست کنیم بردارم
فروشنده : چشم.بفرمایید در خدمتم

تست موفقیت آمیز بوده و رسیدیم به مرحله پرداخت وجه
اینجاست که فیلم فروشنده در 2 قسمت سخت افزاری و نرم افزاری شروع میشه و متناسب با سواد و شاید هم روحیات یکی از سنارویهای زیر به اجرا درمیاد

سناریو های احتمالی برای شروع فیلم سخت افزاری :

گوشی خام هستش و باید وصل کنیم به سرور تا سیستم عامل نصب بشه. (قیمت 80تا200 تومن)
گارانتی گوشی باید ثبت بشه. (قیمت 30تا50تومن)
سی پی یو باید با سخت افزار هماهنگ بشه. (این یکی چون خیلی پیشرفته و جدیده امکان داره حتی بالای 200تومن هزینه داشته باشه)
باید شماره سریال گوشی رو توی کمپانی (اپل.گوگل.مایکروسافت) ثبت کنیم تا بشناسه و اصلی باشه (30تا50تومن)

مشتری هم که قاعدتا راهی نداره و مجبور میشه قبول کنه.چون در غیر اینصورت گوشی رو تحویل نمیگیره.اگرم بگیره.ترس داره که مشکلی برای گوشیش پیش بیاد
درضمن مواردی هم دیده شده که مشتری از این رفتار فروشنده تشکر هم کرده!!!
این کار که انجام شد.حالا منتشر قسمت دوم باشید

سناریوی احتمالی برای شروع فیلم نرم افزاری :
فروشنده : نرم افزارهای اصلی رو بریزم یا اضافه و بازی هم میخوای؟
مشتری : نرم افزارهای اصلی چی هستند؟
فروشنده : اینارو از سورس اصلی گوگل و اپل و مایکروسافت خریدیم.سالی 1000دلار هزینه داشته و اصلیه و باید نصب بشه تا گوشی خوب کار کنه
مشتری : دست شما درد نکنه.اینا که حتما نصب بشه.نرم افزارهای خوب و بازی دیگه هم نصب کنید
فروشنده : چشم.اینم براتون تخفیف میدم و از همون سورس اصلی نصب میکنم

.............................. .............................. .............................. .............................. .............................. ..............................

تا همینجا نزدیک به 100 تا 300 تومن هزینه اضافه دریافت شده.برای خدماتی که صورت نگرفته
درضمن.هنوز فیلم تموم نشده و فروشنده از خریدار درخواست میکنه که حتما محافظ ضد خش و کیف هم خرید کنه و ....
چیزی که میخوام بگم اینه :
خریدار به هیچ وجه نباید هیچ مبلغی جز مبلغ گوشی به فروشنده پرداخت کنه
همه این موارد در واقع سو استفاده از آگاهی کم و شاید عدم آگاهی خریداران هستش
پس دقت کنید.قبل از اینکه بخواهید گوشی رو بخرید.متذکر بشید که هیچ نرم افزار و خدماتی نیاز ندارید
این موارد رو بیشتر در تهران و علائدین مشاهده میکردیم
ولی متاسفانه الان در اکثر فروشگاه ها این مورد رو مشاهده میکنیم
امیدوارم روزی برسه که انقدر سطح اطلاعاتی خریداران زیاد بشه که به راحتی چنین هزینه های اضافی پرداخت نشه
وقتی تمامی استورها باز هستن و یوزر میتونه خودش مبتنی بر نیازش نرم افزار دانلود و نصب کنه.چرا باید هزینه پرداخت بشه

ahmadrezabibi
06-09-2014, 14:07
واقعا خیلی ممنون که یه واقیعت بزرگ رو بیان کردید. البته فکر نمیکنم به این زیادی که گفتین باشه(پیاز داغ ش رو زیاد کردی)!!!

اما در کل این حرف شما کاملا درسته. منم با توجه به تجربیاتم در خرید چند تا نکته رو میگم که شاید در خرید دوستان کمکشون کنه!:::

1)گوشی تو بازار دو جور هست.با گارانتی شرکت و طرح شبنم
طرح شبنم که معلومه قاچاقه و در فرایند قاچاق امکان دزدی از جنس خیلی زیاده.مثلا باتری یا شارژر یا هدفون یا در برخی حالات کیف و محافظ صفحه از داخل جعبه برداشته یا تعویض میشه. و کسی نیست که فرق جنس اصلی با تقلبی چینی رو ندونه.
یه نکته مهم هم درباره طرح شبنم ::: معمولا این مدل ها به سفارش کشور های دیگست.و شماره ساختش مخصوص کشور های سفارش دهنده هست و مشکلاتی که بعدا براتون ممکنه پیش بیاد میتونه توی عمکلکرد رام تون تاثییر بزاره.

بزار یه مثال بزنم. گوشی هواوی y511 چندین شماره ساخت داره T00یا U30 یا U10 که مثلا اگه رام یا شماره ساخت اولی باشه از فارسی به صورت پیشفرض پشتیبای نمیکنه.و یه سری چیزای دیگه.
یا یه مثال دیگه:
تبلت هواوی مدیاپد فول اچ دی mediapad fhd 10 سه تا شماره ساخت داره که رام هاش به صورت منطقه ای منتشر شده
C001B011SP15 ووو C233B003 .........خب تفاوت های زیادی توی این دو شماره ساخت هست و هر کدوم امکانات پیشفرض خاصی رو میدن.

و امااااا با گارانتی::: می دونم گارانتی معتبری توی ایران وجود نداره. اما به هر حال جنس با گارانتی خیلی بهتره چون از لحاظ نر افزاری خیالتون راحته که جنس مطابق کشورمون وارد شده.

پس اینجا یه نتیجه میشه گرفت!!!!!::::::::::::::::::::::: اگه جنس با گارنتی و پلمپ شرکت معتبر بخرید(پلمپ خودتون باز کنید) هیچ مشکلی نداره و اصلا فروشنده هر چی گفت بدونید حرف مفت میزنه. شما جنس پلمپ شده (باز نشده توسط فروشنده) رو بگیرید و ببرید خونه. تمام

اگر هم جنس طرح شبنمی می خرید. باید احتمال خیلی چیز هارو بدید. و هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری.
همون دردسر هایی که دوستممون گفتن.. فروشنده با هزاران ترفند از شما پول اضافه میگیره

به نظر من هم اگه توی تهران هستید یه سر برید بازار موبایل ایران ( پایین تز از پل حافظ) و موبایل مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

بعدش برید علاییدین و با گذر از پله برقی های خراب و کثیف و بوگندوی علاییدن به اخرین طبقه برید اونجا همه عمده فروشن و قیمت ها رو روی میز یا تابلوشون زدن و از دیدن قیمت ها شگفت زده نشین!!!

خداحافظ

Nitro X2
06-09-2014, 14:18
ممنون از تاپیک مفیدتون... بهتره دوستان به همه اطلاع رسانی کنن که این اتفاقات کمتر شه.
من خیلی از دوستام تو بازار موبایل هستن. و هفته ای 2 3 روز میرم اونجا واسه خرید یه سری لوازم. راجب علاالدین که کلا این روش باب شده و گوشی رو باسود کم نمیفروشن. متاسفانه صاحب پاساژ هم اصلا رسیدگی نمیکنه. مردمم راحت پول میدن و هیچی نمیگن. اون روز دیدم یکی بابت یه پک نرم افزار اندروید از مشتری 110 تومن پول گرفت !!!!
خیلی ازین مسایل زیاده.
ولی... پیشنهاد میدم افزادی که تهران هستن برن از بازار موبایل ایران خرید کنن. مدیریت پاساژ اونجا اگه مشکلی پیش بیاد رسیدگی میکنه و کاملا حق رو به مشتری میده. برای مثال یکی از دوستان اونجا مغازه داره یه ایفون به یکی فروخته بود بعد 1 سال گوشی لاک شده بود. مشتری رفته بود پیش مدیر پاساژ و پاساژ اون طرفو مجبور کرد یه گوشی نو بهش بده !!!
ولی تو علاالدین یه چیزی بخری پاتو بذاری بیرون تمومه...
یه چیز جالب دیگه هم بگم.
مدیر فروشگاه مایکروتل سردر بازار موبایل از دوستانمه و تعریف میکرد که یکی از دلالا و کلاه بردارا اومده از شلوغی اونجا استفاده کرده تو همون فروشگاه یکی قصد خرید اس 5 داشته اینم گفته اقا من میخوام بفروشم هفته پیش خریدم و... بیاین بهتون 200 تومن پایینتر میدم. اون بنده خدا هم همونجا خرید کرده و پولو داده به این. بعد رفته خونه متوجه شده گوشی قلابی هست !!! من گوشی قلابی اس 5 رو دیدم. بدنه بسیییار شبیه خودشه فقط از کیفیت صفجه میشه متوجه شد تو یک نگاه.
خلاصه این که همه حواستون جمع باشه. این صنف خیلی کثیف شده متاسفانه

mehditd
06-09-2014, 15:11
واقعا بعضی افراد بخاطر پول دست به چه کارها که نمیزنن،ببخشید معذرت میخوام ولی آدم باشیم نه ...
انصاف خوبه والا،خیلی از مردم زود باورن و زود گول میخورن،به امید روزی که همه ی ما آدم شده باشیم
از هر دست بگیری از همون دست میدی،اینا یجایی تو زندگیشون جواب این عملشونو پس میدن

Bozorgtar_14
06-09-2014, 15:41
نمیدونم این پولارو چطوری میخورن،به قران حلالشم پایین نمیره،اینا دیگه کین:dl:
انصاف نیست،پولی رو که (اکثر) مردم با زحمت به دست میارن اینجوری از دستشون در بیاری،اونم برای کاری که انجام نمیشه و در ازای پولشون یه مشت دروغ تحویل مردم بدی
خواهرخانمم رفته بود گوشی بخره،از فروشنده راهنمایی خواسته بود که با گارانتی بگیرم یا بدون گارانتی
طرف گفته بود گارانتی عملا هیچ خدمتی به مشتری ارائه نمیده اما اگه بدون گارانتی بخری و تو مغازم آپدیت کنی و برنامه بریزی تا 6 ماه گارانتی مغازه هست
350 هزار تومن اضافه گرفته بود به بهونه آپدیت و برنامه بعد تو فاکتور نوشته بود 6 روز پشتیبانی نرم افزار :ai:

mortezasp3
06-09-2014, 15:49
چند وقت پیش رفته بودم علاالدین واسه یکی گوشی بخریم رفتم تو یه مغازه قیمت کنم، همون طبقه همکف، مغازه هم شلوغ یه بدبختی هم یه گوشی خریده بود طرف داشت فاکتور میزد، برگشت به طرف گفت برنامه اصلی بزنم یا معمولی، طرف گفت چه فرقی میکنه، گفت اصلی همیشه میمونه معمولی ۶ ماه قابل استفادست، ۴۰ تومان و ۸۰ تومان، طرف گفت اصلی بزن، چند وقت پبش تو یه تاپیک دیگه ای هم تو همین سایت مشابه این تاپیک بود که دوست عزیز اومده بود میگفت مردم حقشونه برنامه اصلی رو گوشیشون نصب بشه، فکر کنم طرف موبایل فروش بود، من میخوام بدونم مثلا برنامه وایبر اصلی و فرعی داره؟ کلا مردم ایران ففط دنبال پول در اوردن و سود خودشونن، از همه دنیا بدتر شدیم

sina_d900
06-09-2014, 15:49
متاسفانه تا زمانی که کاربرا قید گارانتی معتبر رو بزنن و از هر مغازه ای خرید کنن که فروشنده مدرک پزشکی و یا غیر مرتبط داره می خرن همین آش و همین کاسه هستش

هنر نزد ایرانیان است و بس !!:ai:

mehditd
06-09-2014, 16:23
مشکل کمبود آگاهی مردمه،اگه یکی آگاهی داشته باشه طرف هرچی بخواد بگه مهم نیس چون طرف میدونه داره چرت میگه،منم موقع خریدن گوشی اینارو تحویلم میده فروشنده ولی من میگم دادا ما خودمون این کاره ایم گوشیو بده بریم

moh2733
06-09-2014, 18:59
این بی انصافی هست که شما این مسائل رو به همه فروشنده ها نصبت بدید

من خودم چندتا رفیق توی این کار دارم از قضا دوتا شون هم توی علائدین هستند

این دوتا واقعا از دست همکاراشون که این مسائل رو انجام می دون و برای هیچ از مشتری پول می گیرن شاکی هستند ولی متاسفانه مراجعی نیست که به این موضوع رسیدگی کنه

اما خوده این رفیقام می گن که خیلی از فروشنده ها این کار رو نمی کنند.

Sandroid
07-09-2014, 13:01
اینجوری نیست که همه فروشنده ها اینطوری باشن
ولی اکثرا همینه
جالبه یکبار خودم این مورد رو دیدم
دختره داشت گلکسی اس۳ میخرید
فروشنده گوشی رو داد و گفت مبارکه
دختره داد و بیداد را انداخت که پس نرم افزار چی؟میخوای سرم کلاه بزاری؟این گوشی بدون نرم افزار که روشن نمیشه!!!
حالا فروشنده هی توضیح میده خانم مشکلی نداره.اینایی که این حرفا رو میزنن دارن ازتون پول الکی میگیرن.شما خودتم میتونی نصب کنی
هیچی.خلاصه دختره طرف رو قانع کرد که جان من بیا سرم کلاه بزار.
۵۰داد و نرم افزار گرفت و رفت بیرون!!!!!
ینی همچین مورد هایی هم داریم

........................

یه چیز جالب دیگه
سر همین نرم افزار ریختن
دوستم تو فردیس رفت گوشی بگیره.نوبت نصب نرم افزار شد
گفتم اغا نمیخواد.مرسی
گفت نمیشه عزیزم.بدون نرم افزار گارانتی نمیکنیم
گفتم گوشی خودش گارانتیه.گارانتی مغازه شما به چه درد میخوره واسم
برگشت گفت ما اینجا سورس اصلی برنامه ها رو نصب میکنیم که از گوگل خریدیم با اکانت ۱ساله.بعد از ۱سال واسه نصب نرم افزار باز باید بیای اینجا
اگه نه با نرم افزارهای کرک گوشیت خراب میشه و ما خدمات نمیدیم
مثلا بازیه ۲۰۴۸ رو میدونی چیه.این بازی میدونی اگه اصلی نباشه.سی پی یو رو میسوزونه و هیچ تعمیرکاری نمیتونه درستش کنه؟؟؟

خدایی خیلی قشنگ دروغ میگفت.آدم حیفش میومد باور نکنه
گفتم حالا چند میخوای بگیری واسه نزم افزار
گفت ۶ماهه ۵۰تومن.۱ساله۸۰ تومن
هم خنده ام گرفته بود.هم گریه
ینی ما حاظریم بخاطر ۸۰تومن اینقدر دروغ بگیم و سر هم کلاه بزاریم؟
اونم به این قشنگی؟

..VAHID..
07-09-2014, 13:50
ولی... پیشنهاد میدم افزادی که تهران هستن برن از بازار موبایل ایران خرید کنن.

آقا فکر نمیکنی بازار موبایل ایران گرون تر از علائدین میده؟؟!!

ALi G@L@XY
07-09-2014, 14:23
ساسان ک اینقده حرفه ایه s4 میخره بدون پول :4:

ممنون از ساسان عزیز بابت تاپیک

منم قبلا تو تاپیک نحوه خرید از علائدین (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=303245) خیلی از نکاتو گفتم ولی کو گوش شنوا...

همیشه با این فروشنده های حقه باز باید خشک و جدی حرف زد

مثلا اینطوری :

آقا گوشی رو با کارتنش چند ببرم؟

ehsan2004
07-09-2014, 14:36
یه موردی میگم به هیچ وجه جسارت به دوستان و عزیزان تهرانی نمیکنم این موضوع تو تهران رواج پیدا کرد و به بقیه شهرها هم منتقل شد
یکی از عللی که تو علائدین اینطوری هست فقط و فقط خریداران محترم اون پاساژ هستن میدونید چرا؟
چون دنبال جنس خوب با قیمت مفت هستن:4:
اما متاسفانه و متاسفانه غافل از اینن که اون مغازه دار هم به سود کم 10تومن 20تومن راضی نمیشه و با بهانه های مختلف اون سودی که باید گیرش بیاد را میگیره
حالا یه سری ترفندهاشو ساسان عزیز گفتن یه سریش هم نمیگن هیچی به قول معروف چراغ خاموش کار میکنن و اونم تعویض لوازم هست
تعویض لوازمی که به هیچ وجه یک یوزر هرچند هم حرفه ای متوجه نمیشه !
بعد این میشه که بیش از 70درصد مشتریهای من و 90درصد فروش لوازم اورجیینال رو گوشی مثل باتری یا هندزفری یا کابل مشتریای محترم تهرانی هستن!
بهتر نیس همون اول با یه مقدار پول بیشتر یه جنسی بخریم که نخوایم بعدا دوباره هزینه کنیم؟

به عنوان مثال میگم تفاوت باتری اورجیینال رو گوشی نوت3 با جنس کپی حدود 100تومن هست خوب یه مغازه دار خیلی راحت میتونه تعویض کنه و 100تومن اینجا یکجا سود میخوره باتری که شاید تو یکی دو هفته اول خودشو نشون نده اما بعد از نهایتا 1ماه مشخص میشه کپی بوده!
به هر حال شاید اینطوری بگم که علائدین را خوب مردم تهران علائدین کردن وگرنه هیچ وقت اینطوری نمیشد
البته متاسفانه این موضوع تو شهرهای دیگه هم رواج پیدا کرده به طوری که رئیس محترم صنف موبایل شیراز کلا جنس رفرش میفروشن و کلا جنسهای مرجوعی همکارای عمده فروش را جمع میکنه و به تعمیرکارش میده و بعد از درستش کردنش به مشتریانش میفروشه اونم نه با مثلا 50تومن زیر قیمت با 10تومن 20 تومن زیر قیمت طرف هم به قول معروف چیز کیف هست که اره 20تومن زیر قیمت خریده!:4:

به هر حال این موضوع تا موقعی که وضع مردم خوب نشده همینه و همین خواهد بود
تا موقعی که فرهنگ مردم اینطور جا نیفتاده که وقتی میرن دنبال گوشی نرن دنبال ارزونی و به قول معروف کفش پاره کنن چشم بازار را در بیارن برا 10تومن کمتر !
این مشکل تنها تو بازار موبایل نیس تو همه چیز هست و همه این مشکل را دارن

S-AJAD
07-09-2014, 16:40
من که یاد گرفتم هروقت میرم برای خرید میگم گوشی رو به قول خودشون خام میخوام
بدون نرم افزار و برچسب و ...
این دفعه اخری که صبحش رفتم قیمت و اینا گرفتم گفتم خام میدی انقدر ؟ 4-5 تاشون گفتن اره خام همین قیمت بهت میدم.
هیچی دیگه عصر رفتم همشون سر خام بودن دبه کردن :4:
اخرش رفتم از یه مغازه دیگه همونجا خام شرط کردم گرفتم ازش.یکم بیشتر پول دادم ولی خام گرفتم.بدون اینکه بهونه برنامه و ... بیاره برام.
کلا اگر دیدین کسی همچین حرفایی میزنه بگین ممنون خداحافظ :4: حوصله دارین ها :4:
حتما هم با گارانتی بگیرین.
درسته گارانتی خیلی وقتا اذیت میکنه ولی در نهایت گارانتی معتبر جواب میده.حداقل دستتون یه جایی بنده

ALIREZA
07-09-2014, 19:19
سلام
هه
ایول ساسان جان عالی بود / کلی خندیدم / خودم دیدم به عینه دیدم / ایول .
تاپیک مهم شد .
این موضوع باید پخش بشه بین ایرانی جماعت تا همه خبردار بشن و چشم همه باز بشه :df:

MEHRDAD.B
07-09-2014, 19:42
درباره علاالدین یه نکته ای هستش که طرف مجبوره بکنه تو پاچه مردم ,چون بخواد با انصاف باشه به یه ماه ورشکست در میاد ! البته به خود طرف هم هست اما مثلا طبقه سوم این پاساژ برای یه مغازه 25-30 متری اونم قطعه نزدیک 15 میلیون ماهیانه اجاره میده
حالا طبقه همکف که مطمنا این رقم خیلی بیشتره ( اکثر مغازه های همکف هم 4-5 نفر پشت دخل هستن چون یه نفر از پس هزینه کرایه بر نمیاد)
این مسائل هم فقط مربوط به گوشی نمیشه متاسفانه تو اکثر مشاغل همینطور شده ,وقتی طرف میتونه پس انجام میده
البته گفتنش برای همه آسونه ولی وقتی خود آدم وارده این کار میشه ناخواسته برای پیشرفت مجبوره به این شیوه ها رو بیاره
تنها راه جلوگیری هم سطح دانش مردمه بنظر من

ettehadi
10-09-2014, 16:12
یه موردی میگم به هیچ وجه جسارت به دوستان و عزیزان تهرانی نمیکنم این موضوع تو تهران رواج پیدا کرد و به بقیه شهرها هم منتقل شد
یکی از عللی که تو علائدین اینطوری هست فقط و فقط خریداران محترم اون پاساژ هستن میدونید چرا؟
چون دنبال جنس خوب با قیمت مفت هستن:4:
اما متاسفانه و متاسفانه غافل از اینن که اون مغازه دار هم به سود کم 10تومن 20تومن راضی نمیشه و با بهانه های مختلف اون سودی که باید گیرش بیاد را میگیره
حالا یه سری ترفندهاشو ساسان عزیز گفتن یه سریش هم نمیگن هیچی به قول معروف چراغ خاموش کار میکنن و اونم تعویض لوازم هست
تعویض لوازمی که به هیچ وجه یک یوزر هرچند هم حرفه ای متوجه نمیشه !
بعد این میشه که بیش از 70درصد مشتریهای من و 90درصد فروش لوازم اورجیینال رو گوشی مثل باتری یا هندزفری یا کابل مشتریای محترم تهرانی هستن!
بهتر نیس همون اول با یه مقدار پول بیشتر یه جنسی بخریم که نخوایم بعدا دوباره هزینه کنیم؟

به عنوان مثال میگم تفاوت باتری اورجیینال رو گوشی نوت3 با جنس کپی حدود 100تومن هست خوب یه مغازه دار خیلی راحت میتونه تعویض کنه و 100تومن اینجا یکجا سود میخوره باتری که شاید تو یکی دو هفته اول خودشو نشون نده اما بعد از نهایتا 1ماه مشخص میشه کپی بوده!
به هر حال شاید اینطوری بگم که علائدین را خوب مردم تهران علائدین کردن وگرنه هیچ وقت اینطوری نمیشد
البته متاسفانه این موضوع تو شهرهای دیگه هم رواج پیدا کرده به طوری که رئیس محترم صنف موبایل شیراز کلا جنس رفرش میفروشن و کلا جنسهای مرجوعی همکارای عمده فروش را جمع میکنه و به تعمیرکارش میده و بعد از درستش کردنش به مشتریانش میفروشه اونم نه با مثلا 50تومن زیر قیمت با 10تومن 20 تومن زیر قیمت طرف هم به قول معروف چیز کیف هست که اره 20تومن زیر قیمت خریده!:4:

به هر حال این موضوع تا موقعی که وضع مردم خوب نشده همینه و همین خواهد بود
تا موقعی که فرهنگ مردم اینطور جا نیفتاده که وقتی میرن دنبال گوشی نرن دنبال ارزونی و به قول معروف کفش پاره کنن چشم بازار را در بیارن برا 10تومن کمتر !
این مشکل تنها تو بازار موبایل نیس تو همه چیز هست و همه این مشکل را دارن

این مسله به خاطر اینه که تو فرهنگ ما ایرادهای بسیار زیادی وجود داره. از جمله چونه زدن و تخفیف گرفتن حالا هرطور که بشه حتی بعضی ها میگن ثوابم داره!!! که واسه خرید کلی چونه بزنی. خوب طرف مقابلم که از کره دیگه نیومده اونم مال همین شهر و کشوره و فرهنگ رو میشناسه واسه همین دو راه داره یا بکشه رو جنساش و بعد تخفیف بده یا ارزونتر بده ولی کم فروشی کنه البته راه سومی هم هست اونم اینه که صادق باشه و ورشکست بشه!

aliaghil
11-09-2014, 11:21
این مسئله دیگه بر میگیرده به سطح اطلاعات خریدار، فروشنده وقتی ببینه مشتری سطح اطلاعاتش پایینه سو استفاده میکنه تا می تونه از این فیلما بازی میکنه حسابی تیغ میزنه
مسئله ای که جای تاسف داره اینه که اکثر فروشندگان موبایل تو کشور ما اینطورین، آدم منصف هم هست توشون ولی کمن

mahdian57
11-09-2014, 13:22
علاالد فقط طبقه 6 و 7 بقیه **&8787&*&*& قیمت هم مفت ولی باید تست بگیرید بعضیها هم 24 ساعت مهلت تست دارن هرچی تو تابلوشونه همونو ازتون میگیرن مثلاً زد سه روز پیش 830 بود کمتر سراغ دارید با پک دربسته
بازرا موبایل هم که پول مغازه ها درن دشتو باید بگیرن! من از پارکینگش استفاده میکنم!

ahmadrezabibi
15-09-2014, 13:29
دوستان تا زمانی که خیلی ها اصلا نمی دونن که از یک گوشی چه استفاده هایی میشه کرد همینه.!!!

نگاه کنید گوشی بهترین وسیله برای فروش هست در بسته اکبند خیلی راحت میخری و بدون زحمت با چند تا ترفند میفروشیش(حرف دل فروشنده)
خیلی ها فکر میکنن باید برای خرید گوشی حتما اشنا داشته باشن! مثل اون دسته ای ادمایی که فکر میکنن محافظ صفحه رو فقط فروشنده بلده بچسبونه!!

دوستانی که میخواین گوشی بخرید فرقی نمیکنه که تو شهرستان باشید یا تهران :::اگر توی شهرستان هستید حتما یه سفر یکروزه هم شده به تهران بکنید .
در عوض یه عمر از خرید گوشیتون راضی میمونید.

اول برید بازار موبایل ایران : اونجا 90 درصد شرکت های وارد کنندهای موبایل(نمایندگی های معتبر و شناخته شده) اونجا مستقر هستن.
اونجا اخرین مدل های روزبازار (البته ایران!!!) به خدا انواع گوشی های گرون قیمتی که شاید تا اخر عمرتون نتونید بخرید رو میتونید اونجا لمس کنید کار کنید.

اما نکته اینجاست که قیمت های توی بازار موبایل از قاب ژله ای و محافظ صفحه گرفته تا خود گوشی همه قیمت های نمایندگی هستش. یعنی قیمت های سراسری یعنی قیمت هایی که توسط شرکت همه جا باید همین باشه
مثل جوب کبریت که همه جا یه قیمت ه(!!!!!)

برای همین وقتی گوشی رو پسند کردید برید علاییدین . اما کجای علاییدین؟؟؟؟؟ یکی مونده به اخرین طبقه این پاساژ همه قیمت ها رو روی میز چسبوندن. همه قیمت ها عمده و واقعا به صرفه هستش.!!!

برای لوازم جانبی هم بیاین یه طبقه پایین تر اونجا بورس با قیمت مناسب همه چیز هست

PESAR AJIB
15-09-2014, 13:54
بهترین خرید هایی که تو عمرم داشتم از سایت دیجی کالا بوده
محصولاتی که مربوط به مکان هست ، حتما خاورمیانه اش رو میاره
تمام لوازم اصل
بدون هزینه های خنده آور و کلاه برداری
شاید 10 ، 20 تومن گرون تر باشه
ولی یک چیزی عالی میارن دم خونت
بدون دغدغه
------
گرگ بیابون هم باشی / جلو این موبایل فروش های علاالدینی گربه ای :4:

ashkankhoshtip
15-09-2014, 14:49
بنام خدا.ضمن تشکر از استارتر تاپیک که خیلی مفید هستش.من یکبار رفته بودم برای یکی از دوستان گوشی بخرم.به فروشنده گفتم گوشی با کارتن پلمب میخوام.برگشت بهم گفت این پلمبها رو دونه ای 200 تومن(200تا تک تومن)میخریم و میچسبونیم رو کارتن.بعد هم از تو کشو میزش بیشتر از 50 تا برچسب رو بهم نشون داد و گفت حالا پلمب میخوای؟:ai:

Apocalypse Now
17-09-2014, 18:56
دوستان من میخوام بیام تهران و از نزدیک با پرچمدارای جدید کار کنم.

میخوام همه گوشی های LG G3 32GIG , Sony Z2 , Galaxy S5 , HTC M8 و ... باشن.

سه سال پیش اومدم علاالدین .. گوشی های اون موقع واسه تست بودن .. اما از علاالدین خوشم نیومد..

یه پاساژ تمیز و با کلاس معرفی کنین که همه گوشی ها رو واسه کار کردن گذاشته باشن.. یدونه اسم بازار موبایل یا همچین چیزی شنیدم.. اون خوبه؟

لطفا آدرس هم لطف کنید. میخوام با BRT برم..

ممنون.

MEHRDAD.B
19-09-2014, 17:13
دوستان من میخوام بیام تهران و از نزدیک با پرچمدارای جدید کار کنم.

میخوام همه گوشی های LG G3 32GIG , Sony Z2 , Galaxy S5 , HTC M8 و ... باشن.

سه سال پیش اومدم علاالدین .. گوشی های اون موقع واسه تست بودن .. اما از علاالدین خوشم نیومد..

یه پاساژ تمیز و با کلاس معرفی کنین که همه گوشی ها رو واسه کار کردن گذاشته باشن.. یدونه اسم بازار موبایل یا همچین چیزی شنیدم.. اون خوبه؟

لطفا آدرس هم لطف کنید. میخوام با BRT برم..

ممنون.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=303245&p=3921028&viewfull=1#post3921028