PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ❤❤❤❤ 【 sms های عاشقانه و عارفانه 】 ❤❤❤❤

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182

MAMAD*50 CENT
20-03-2014, 18:10
کاش در دهکده ی عشق کمی فراوانی بود / کاش در بازار صداقت کمی ارزانی بود

کاش ای کاش کمی لطف به هم می کردیم / مختصر بود ولی ساده و پنهانی بود . . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

خدا تنها معشوقی است که عاشقانش به هم حسادت نمی کنند . . .

وقتی کسی صادقانه بهت عشق هدیه میکند و تو پس میزنی

منتظر باش تا قلبتو به کسی هدیه کنی و اون تو رو پس بزنه . . .

همیشه سخت ترین سیلی را از کسی میخوری که روزی بهترین نوازشگرت بود . . .

بهترین درودهایم نثار آنانی باد که کاستی هایم را میدانند و باز هم دوستم دارند . . .

خوشبختی یافتنی نیست ، ساختنی است . . .

MAMAD*50 CENT
تا غروب این زمین تا طلوع واپسین در کتاب خاطراتم ماندگاری نازنین .

ابرها به آسمان تکیه می کنند ، درختان به زمین و انسانها به مهربانی یکدیگر .

ویران شد از نگاهت بنای استوار دلم ، حالا تو تنها ستون این ویرانه ای .

از دوری تو دلی پر از غم دارم / وز غصه ی تو همواره ماتم دارم / گر حق بدهد به من همه ملک وجود / گویم که گل روی تو را کم دارم .

آیین عشق بازی دنیا عوض شده ست / یوسف عوض شده ست ، زلیخا عوض شده ست / حق داشتی مرا نشناسی به هر طریق / من همچنان همانم و دنیا عوض شده ست .

MAMAD*50 CENT
من برگ تو هم عابری و عشق قدمهایت / دل میبری و میگذری ، ای جانم به فدایت .

تو را دیدم دلم بر باد کردم / برای دیدنت فریاد کردم / ندانستم که عشق اول جمیل است / تمام هستی ام بر باد کردم .

اگر قلبم از چوب بود ، آن را به آتشکده ی چشمانت می سپردم !

نیستی کم نه از آیینه نه حتی از ماه / که ز دیدار تو من تشنه ترم تا از ماه / من محال است به دیدار تو قانع باشم / کی پلنگی شده راضی به تماشا از ماه .

خوشا آنان که در بازار گیتی / خریدار وفا بودند و هستند / خوشا آنان که در راه رفاقت / رفیق با وفا بودند و هستند

MAMAD*50 CENT
دلتنگ تو امروز شدم تا فردا / فردا شد و باز هم تو گفتی فردا / امروز دلم مانده و یک دنیا حرف / یک هیچ به نفع دل تو تا فردا

تمام روز و شب با بیقراری / به شوق روی تو بیدار هستم / اگر چه بی غرورم زنده اما / به شوق لحظه ی دیدار هستم

در میان دست هایت عشق پیدا میشود / زیر باران نگاهت، نسترن وا میشود / با عبور واژه ها از گوشه ی لب های تو / مهربانی خوب معنا میشود

برگ از درخت خسته میشه پاییز بهونشه / برف از ابر خسته میشه زمستون بهونشه / دلم برات تنگ میشه اس ام اس بهونمه

گل یخ زمستان تو هستم / اسیر ناز چشمان تو هستم / مرا پر پر مکن ای دوست / که من مشتاق دیدار تو هستم

MAMAD*50 CENT
20-03-2014, 18:12
این دیگه بار آخره دارم باهات حرف میزنم / خداحافظ نا مهربون میخوام ازت دل بکنم

سخته ولی من میتونم سخته ولی من میتونم / این جمله رو اینقد میگم تا که فراموشت کنم

همیشه از همان ابتدای آشناییمان در هراس چنین روزی بودم و کابوس خداحافظی

را میدیدم اکنون شد آنچه نباید میشد

خداحافظ دلیل بودنم خداحافظ . . .

فکر میکردم آنقدر از نگاهم بیزار شده ای که دور دور رفته ای…

اما دور شده بودی تا پا به پا شدنت را نبینم…و اشکهای

خداحافظی را !!

تو که میدانستی با چه اشتیاقی…خودم را قسمت میکنم

پس چرا …زودتر از تکه تکه شدنم…جوابم نکردی…برای

خداحافظی …خیلی دیر بود…خیلی دیر !!

شبیه برگ پاییزی ، پس از تو قسمت بادم / خداحافظ ، ولی هرگز نخواهی رفت از یادم

خداحافظ ، و این یعنی در اندوه تو می میرم / در این تنهایی مطلق ، که می بندد به زنجیرم

و بی تو لحظه ای حتی دلم طاقت نمی آرد / و برف نا امیدی بر سرم یکریز می بارد

چگونه بگذرم از عشق ، از دلبستگی هایم ؟ / چگونه می روی با اینکه می دانی چه تنهایم ؟

MAMAD*50 CENT
خداحافظ ، تو ای همپای شب های غزل خوانی / خداحافظ ، به پایان آمد این دیدار پنهانی

خداحافظ ، بدون تو گمان کردی که می مانم / خداحافظ ، بدون من یقین دارم که می مانی !
//////////////////////
حالا که رفتنی شده ای طبق گفته ات / باشد، قبول…لااقل این نکته را بدان:

آهن قراضه ای که چنان گرم گرم گرم

در سینه می تپید،

دلم بود…

نا مهربان.. خداحافظ
///////////////////////
روزی صد بار با هم خداحافظی کردیم اما افسوس معنای

خداحافظی را زمانی فهمیدم که تو را به خدا سپردم . . .
///////////////////////
خداحافظ ای قصه ی عاشقانه خداحافظ ای آبی روشن دل

خداحافظ ای عطر شعر شبانه خداحافظ ای همنشین همیشه

خداحافظ ای داغ بر دل نشسته تو تنها نمی مانی ای مانده بی من

تو را می سپارم به دل های خسته
//////////////////////////
پرستو ها چرا پرواز کردید / جدایی را شما آغاز کردید

خوشا آنانکه دلداری ندارند / به عشقو عاشقی کاری ندارند

خداحافظ برای تو رهایی / برای من فقط درد جدایی

خداحافظ برای تو چه آسان / ولی قلبم ز واژه اش چه سوزان

خداحافظ
////////////////////////////

MAMAD*50 CENT
میگن لبخند به مرگ ربطی نداره ، ولی تو بخند تا من برات بمیرم .

حتما برات پیش اومده وقتی داری به آسمون نگاه می کنی یکی ازت بپرسه دوست داری کدوم ستاره ستاره ی تو باشه ؟ اکثر آدما میگن اون پر نورترین ستاره ، ولی یادت باشه اونی که از همه پر نورتره علاوه بر تو ، تو چشم خیلی های دیگه هم هست .

راز تمامی نیایش ها و پرستش ها در سرازیر شدن اشک هاست ، اشک ها مقدس اند ، خداوند دل آنهایی را که دوست دارد ، با اشک های عشق پر می کند .

اگه یه روزی فرشته ها بخوان تورو زودتر ببرن به اونا میگم که از قدیم ماهی رو با تنگش میبرن .

تو همه راز جهان ریخته در چشم در سیاهت ، من همه محو تماشای نگاهت .

MAMAD*50 CENT
هی لیلی سیاه ، اینقدر برایم عشوه نیا ، تو کوچه ها ، تو گذر ، تو سرتاسر این شهر ، هر جا بری همراهتم ، سگ و سوتک می دونه ، کشته ی عشوه هاتم . (حسین پناهی)

نفس باد صبا ، عشق از جنس طلا ، دوری و دفع بلا ، یاری از سوی خدا ، همه تقدیم شما .

یاد یاران هر کجا باشد خوش است ، دل بدون یاد یاران ناخوش است .

تا نباشد جدایی ها کس نداند قدر یاران ، کویر خشک می داند بهای قطره ی باران .

نه از خاکم نه از بادم نه در بندم نه آزادم نه آن لیلاترین مجنون نه شیرینم نه فرهادم ، فقط مثل تو غمگینم فقط مثل تو دلتنگم ، اگر آبی تر آبم اگر همزاد مهتابم ، بدون تو چه بی رنگم بدون تو چه بی تابم .

MAMAD*50 CENT
20-03-2014, 18:13
عشق همانند ساحلی در دریای بی کران است ، ساحلی که انسان شوق به رسیدنش را دارد ، ولی هرچه پارو می زند هرگز به آن نمی رسد .

تلخی مشروبو به جون می خرم که فقط وقت خوردن بگم به سلامتی اون که دوسش دارم .

من تمنای وفا تمنای دل عاشق خویش را به تو خواهم بخشید ، من همه هستی خود را بی بهانه به تو خواهم بخشید تا تو از من باشی .

آسمان هر کس به اندازه معرفت اوست ، بی شک آسمان تو بی انتهاست !

با آنکه یوسف نیستم تا در دلت جا خوش کنم ، اما نمی دانم چرا گاهی زلیخا می شوی ، خسرو کجا شیرین کجا ، اینجا فقط مجنون منم وقتی تو لیلا می شوی .

MAMAD*50 CENT
گرمی سلامم ، آتش خاطره هاست ، پذیرا باش ، گرچه میان ما فاصله هاست .

اگر با دیدن من غم رو دلت جون می گیره میمیرم که تا ابد قلب تو آروم بگیره ، اگه با بودن من باغ تو ویرونه میشه ، میرم اما میدونم دل بی تو دیونه میشه ، فکر نکن که بی کسم خدا به دادم میرسه ، کوه به کوه نمی رسه آدم به آدم می رسه .

لیز خوردن بهانس تا دستایی رو که دوست داری محکم بگیری .

کاشکی کوله بار دردو از رو دوشم بر می داشتی ، میون این شب تردید منو تنها نمی ذاشتی .

کسایی که به فکرمون هستند به گریه میندازیم ، ما گریه می کنیم برای کسایی که به فکرمون نیستند و به فکر کسایی هستیم که هیچ وقت برامون گریه نمی کنند .

MAMAD*50 CENT
دوست داشتن پرواز است و عاشقی به اوج رسیدن عاشقی ، یعنی هر لحظه پویایی یعنی عبور از کنار بدی ها به امید رسیدن به خوبی ها ، عشق بی گذشت بی معناست مثل پروازی بی بال است که تو را به اوج می رساند اما ناگهان بر زمینت می کوبد .

عشق یعنی پاک ماندن در فساد ، آب ماندن در دمای انجماد ، در حقیقت یعنی سادگی در کمال برتری افتادگی .

عشق را در بی کران ها توان یافتن نسیت ، همانا دوست داشتن را در کران آبی قلب بی کران تو می توانم احساس کنم و این برای من بس است زیرا می دانم دوست داشتن برتر از عشق است .

برای من از واژه های مهربان بگو تا دستانم را به ابر پیوند زنم و تمام دلخستگی هایم را به باران هدیه دهم .

عاقبت یک روز مغرب محو مشرق می شود ، عاقبت غربی ترین دل نیز عاشق می شود ، شرط می بندم زمانی نه زود است نه دیر ، مهربانی حاکم کل مناطق می شود .

MAMAD*50 CENT
آرزو می کنم غم های دلت بروند زیر برف های زمستانی تا همیشه بدون غم بمانی .

سلامی به گرمی آش رشته که روش با پیاز داغ نوشته ، دوستت دارم .

نمی دانم چه تاثیری است در عشق که بیمارش به صحبت نیست مایل .

من در این خلوت خاموش سکوت ، اگر از یاد تو یادی نکنم می شکنم .

لیمو نخور ترش می کنی ، منو فراموش می کنی ، آدامس بخور تا باد کنی ، منو همیشه یاد کنی

MAMAD*50 CENT
20-03-2014, 18:14
گفت از دوست چه دیدی که چنین مسروری ؟ گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند .

نسترن را سایه بانت می کنم ، دیدگانم را چه قابل ، جان فدایت می کنم .

ما که می ترسیم از هجرت دوست ، کاش می دانستیم روزگاری که بهم نزدیکیم چه بهایی دارد ، کاش می دانستیم حس دلتنگی هر روز غروب ، چه دلیلی دارد .

برای تو که هیچ وقت یاد نگرفتی بد باشی ، یه دنیا خوبی آرزو می کنم .

عاشق بهترین ها نباش ، بهترین باش تا بهترین ها عشق تو باشند .

MAMAD*50 CENT
20-03-2014, 18:14
حافظ ز چشمان قشنگ تو غزل ساخت ، هر کس که تو را دید به چشمان تو دل باخت ، نقاش غزل تا که به چشمان تو پرداخت ، دیوانه شد از طرز نگاهت قلم انداخت .

سحر با باد می گفتم حدیث آرزومندی ، ندا آمد که واثق شو به الطاف خداوندی ، دعای صبح واه شب کلید گنج مقصود است ، بدین راه و روش می رود که با دلدار پیوندی .

ای عادت چشم های سرگردانم ، بگو از من و عشق من مگر بد دیدی ؟

یک خار همیشه مواظب گلشه ، اگه به گلش دست بزنی خونتو می ریزه ، همیشه خارتم .

بزرگ باش و عاشق ، زیر عشق می داند آیین بزرگ کردنت را .

MAMAD*50 CENT
21-03-2014, 14:11
یادها رفتند و ما هم می رویم ، از یادها پر کاهی کی بماند در خیال بادها .

چشمانت را به خاطر کسی که مفهوم نگاهت را نمی داند گریان مکن .

یوسف مصر اگر مشتریش دید و خرید ، دیده نادیده خریدار توام .

این بار می خواهم هفت سین عید را با یاد تو بچینم ، سبزه را با یاد روی سبزه ات ، سمنو به یاد شیرینی لبخندت ، سایه دانه به رنگ چشم هایت ، سرکه با یاد ترشی مهربانیت ، سیب با یاد تردیه گونه هایت ، سکه با یاد درخشش قلبت ، سیر با یاد تندی کلامت ، با همه خوبی ها و بدی هایت دوستت دارم .

یک لحظه نشد خیالم آزاد از تو ، یک روز نگشت خاطرم شاد از تو ، دانی که ز عشق تو چه شد حاصل من ، یک جان و هزار گونه فریاد از تو .

MAMAD*50 CENT
گل من خبر نداری دل گلدونت می گیره ، اگه تو پژمرده باشی گلدونت برات می میره .

شعاع درد مرا ضرب در هزار کنید ، مگر مساحت رنج مرا حساب کنید .

دل تو اولین روز بهار ، دل من آخرین جمعه سال ، و چه دورند و چه نزدیک به هم .

عشق یعنی اینکه وقتی می خوای برسونیش ، رادیو پیام رو روشن کنی و ببینی کدوم مسیر پر ترافیک تره .

در مدرسه از نشاط من کم کردند ، از فرصت ارتباط من کم کردند ، هر وقت به هم عشق تعارف کردیم ، از نمره ی انضباط ما کم کردند .

MAMAD*50 CENT
قلبم آسمون میشه به شوق خوابیدن ستاره ی وجودت ، کاش از میون همه ی ستاره ها سهیل نشی .

ای غزل ترین ترانه ، اگر تو نباشی من هم برای همیشه مانند ستاره ای کوچک ناگهان از نظرها محو خواهم شد ، پس بمان تا بمانم .

ای خوب ، تو مرا یاد کنی یا نکنی من به یادت هستم ، آرزویم همه سرسبزی توست ، دائم از خنده لبانت لبریز ، دامنت پر گل باد .

میگن عدد ۷ مقدسه ، پس ۷ دفعه دورت بگردم ، ۷۰ دفعه فداتشم ، ۷۰۰ دفعه قربونت برم ، ۷۰۰۰ دفعه برات بمیرم و به اندازه ۷ آسمون دوستت دارم .

در مصر شوریده ای بود و می گفت : در طریقت اگر عاشقی در غم عشق بمیرد عجب نیست ، عجب آنست که در سوز عشق یک روز زنده بماند .

MAMAD*50 CENT
خیلی خونسردی ، دیوونم کردی ، آتیش گذاشتم من پشت دستم ، عاشق نمیشم تا زنده هستم ، کتاب عشقو ناخونده بستم ، آخر مگه من بازیچه هستم .

نرو دستم به دامانت ، نگو دیگر نمی آیی ، که میمیرم غریبانه ، امان از درد تنهایی .

نمی دانم چرا رفتی ؟ نمی دانم چرا ، شاید خطا کردم ، و تو ، بی آنکه فکر غربت چشمان من باشی ، نمی دانم کجا ، تا کی ، برای چه ؟ ولی رفتی و بعد از رفتنت باران چه معصومانه می بارد و بعد از رفتنت دریاچه بغض کرد و بعد از رفتنت رسم نوازش در غمی خاکستری گم شد .

قلب انسان گذرگاه هر بی سر و پایی نیست که در هر زمان به راحتی در آن جولان دهد .

تو را دوست دارم مثل عبادتم ، تو را دوست دارم مثل سعادتم ، تو را دوست دارم تا آخرین نفس .

MAMAD*50 CENT
21-03-2014, 14:12
عشق اینجا آتش است و عشق و دود ، عشق کامد می گریزد عقل زود ، عشق در سودای عشق استاد نیست ، عشق کار عقل مادرزاد نیست .

آرام نگاهت کردم و با لبخندی پاسخش را گفتی و در امتداد چشمانت برقی زد که در خاکستر نگاهت به باور نشاند .

تو را به آوای چشمانت سوگند نگاهم را به باور چشمانت درآویز که دریایی اسیر در سیاهی چشمانت گشته ام .

چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند ، و تماشای تو زیباست اگر بگذارند ، به من عاشق مسکین به حقارت ننگر ، دل وسعت دریاست اگر بگذارند ، من ز اظهار نظرهای دلم فهمیدم ، عشق هم صاحب فتواست اگر بگذارند .

میدونی چرا وقتی تو چشمای کسی نگاه می کنی ، بیشتر دوسش داری ؟ چون خودت رو تو چشماش می بینی .

MAMAD*50 CENT
با تو از خاطره ها سرشارم ، با تو تا آخر شب بیدارم ، عشق من دست تو یعنی خورشید ، گرمی دست تو را کم دارم .

هر کی اومد پیش من یه ذره جاتو نگرفت ، هی ادایی جای اون ناز و ادتو نگرفت ، پیش هر نقاشی رفتم تو رو نقاشی کنه ، روی هر بومی زدم رنگ چشاتو نگرفت .

من گلم تو گلزار ، من ساحلم تو دریا ، من شاخه ام تو ریشه ، دوستت دارم همیشه .

زیباترین گل های جهان در سبد عشق ، تقدیم تو باد .

روز به خورشید می نازد و شب به ماه ، من هم به تنها عزیزم .

MAMAD*50 CENT
زمان بارش باران دلم از غربت خورشید می گیرد ، و روز آفتابی هم دلم بی تاب ابری تلخ و باران زاست ، خدایا من به دنبال چه می گردم ؟

در بی کران دور ، بر سنگ سخت گور ، خط نوشته بود با جوهر سرشک ، آرامگاه عشق .

قلب من در ره عشقت چه اسیر است ، که تو جان منی ، شهسوار دل من گام بنه بر دل و دیده ، که تو ایمان منی .

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق ، مرا در خود کشیدی برمودای من .

ای دوست به جز عشق تو در سر من هوسی نیست ، جز نقش تو بر صفحه ی دل نقش کسی نیست

MAMAD*50 CENT
چه زیباست به خاطر تو زیستن و برای تو ماندن و به پای تو سوختن و چه تلخ و غم انگیز است دور از تو بودن ، خوشبختی زیستن و برای گریستن و به عشق و دنیای تو نرسیدن ، ای کاش واقف بودی که بدون تو مرگ گواراترین زندگیست و بدون تو و به دور از دست های مهربان تو و بدون قلب حساست زندگی چه تلخ و ناشکیباست .

به او بگویید دوستش دارم ، به او که معنای دوست داشتن را به من آموخت .

زندگی گریه مختصریست ، مثل یک فنجان چای ، و کنارش عشق است ، مثل یک حبه ی قند ، زندگی را با عشق نوش جان باید کرد .

من در این شهر غریبم و در این خاک فقیر ، به کمند تو گرفتار و به دام تو اسیر ، عشق چنان در دلم افروخته بود ، دیده گر آب نمی ریخت جگر سوخته بود .

می توان در غربت داغ کویر گاه آن ابری که می بارید شد .

MAMAD*50 CENT
21-03-2014, 14:13
ای بهانه ی زندگی ام ، تو را دوست دارم به اندازه ای که نه می توانم بنویسم و نه ابرازش کنم ، پس تو با قلبت که دریایی بی کران است احساسش کن ، دوستت دارم تا زمانی که دوست داشتن معنا دارد .

دوستانم همه از دستم رفت ، دل به هر پاکدلی بستم رفت ، حال تنها و غریبم چه کنم ، نفس من داده فریبم چه کنم .

بمان با من که من بی تو صدایی خسته در بادم ، در این اندوه بی پایان بمان تنها تو در یادم ، بلور اشکهای من همان آغازییست ، مرور خاطرات من عجب تکرار زیباییست .

ماه من غصه چرا ؟ تو مرا داری و من آرزویم همه خوشبختی توست ، غم و اندوه اگر هم روزی مثل باران بارید ، با دل شیشه ای ات ، از لب پنجره عشق زمین خورد و شکست ، با نگاهت به خدا چتر شادی واکن ، و بگو با دل خود که خدا هست ، خدا هست ماه من ! غصه اگر هست بگو تا باشد ، معنی خوشبختی ، بودن اندوه است .

تصویر تو در وسعت هر پنجره پیداست ، تقصیر دلم نیست تماشای تو زیباست .

MAMAD*50 CENT
21-03-2014, 14:13
از انسانها غمی به دل نگیر ، زیرا خود نیز غمگین اند با آنکه تنهایند ولی از خود می گریزند ، زیرا به خود و عشق خود و حقیقت خود شک دارند ، پس دوستشان بدار اگر چه دوستت نداشته باشند .

از سازمان کشتیرانی مزاحمتان می شوم ، لنگر عشقتون بدجوری تو قلبم گیر کرده .

آسمونتم ، می توانی همیشه بارونو تو چشمام ببینی ، زمین مال زمین خوارها ، فضا مال فضا پیماها ، فقط تو مال من .

گفتی که دنیا را پر از غم دوست داری ، پس مطمئن هستم مرا هم دوست داری ، گفتی نمی خواهی ببارم عشق ، اما شعر غریبی را که گفتم دوست داری .

مهر یه چیزیه مهربونی یه چیز دیگه ، عشق یه چیزیه عاشق شدن یه چیز دیگه ، قلب و دل یه چیزیه اما توی قلب تو جا شدن یه چیز دیگه .

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:11
من پذیرفتم شکست خویش را
پندهای عقل دوراندیش را
من پذیرفتم که عشق افسانه است
میروم از رفتن من شاد باش
از عذاب دیدنم آزاد باش

چون که تو تنهاتر از من میروی
آرزو دارم تو هم عاشق شوی
آرزو دارم بفهمی درد را
معنی برخوردهای سرد را

خدایا کفر نمی گویم
تو یکتایی و بی همتا
و لیکن من نه یکتایم ، نه بی همتا
فقط تنهای تنهایم

جدایی را نمی خواستم خدا کرد
نمی دانم کدام نامرد دعا کرد
بسوزد آنکه غربت را بنا کرد
مرا از تو تو را از من جدا کرد

وفاداری؟ خدا بیامرزدش
صداقت؟ یادش گرامی
غیرت؟ به احترامش یک لحظه سکوت
معرفت؟ یابنده پاداش می گیرد
عشق ؟ از دم قسط
واقعا به کجا چنین شتابان؟

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:12
عمر من غارت شد و غارتگر از من دور شد
من صبوری کردم و غارتگرم مغرور شد

یکی امد تو لحظه هام خاطره هاشو پس گرفت
اما نمی دونست دلم باخنده هاش نفس گرفت
یکی امد تو زندگیم رو قلب خسته ام پا گذاشت
و نگاه سردشو تو قعر قلبم جا گذاشت
یکی امد با نگاش زد و دل منو شکست
بااین همه بی مهری هاش بازم دلم به پاش نشست

کسی دیگر نمی گیرد سراغ خانه ما را
به سختی جغد پیدا می کند ویرانه ما را
از آن شادم که غم پیوسته می آید به بالینم
از آن ترسم که غم هم گم کند ویرانه ما را

با یه قامت شکسته ، با نگاهی مات و خسته
سرشو برده تو شونش ، یه نفر تنها نشسته
توی تنهاییش یه درده ، جای پای قلبی سرده
گل سرخی بوده اما ، دیگه پژمرده و زرده
فارغ از دیروز و فرداش ، غرقه تو دریای درداش
حسرتش یه عشق نابه ، که وفا کنه به عهداش

عزیز ! یادی بکن از یار خسته
غبار دوریت بر من نشسته
دگر تیری نزن بالی ندارم
وجودم از غمت در هم شکسته

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:13
دیگر بوی آدمیزاد نمی دهی
گرگ ها هم برای خوردنت ناز می کنند …

خــِـــــــرَد تا به زنـــــان میرسد…
نامش میشود مـــَــــــکـــر …
و مــَــکر ، تا به مـــــــردان میرسد…
نامش میشود عـــَـقــــــــل…

از اسب که بیفتی
اسیر سرزنش خاک می شوی
سقوط آزاد ممکن نیست …

نباید شیشه را با سنـــــــــگ بازی داد !
نباید مست را در حال ِ مستــــــی دست ِ قاضـــــــــی داد !
نباید بی تفاوت !چتر ماتـــــــــــــــــم را به دست ِ خیــــــــــــــــس باران داد !
کبوترها که جز پرواز ، آزادی نمی خواهند !
نباید در حصار میـــــــــــــله ها با دانه ی گنــــــدم به او تعلیم مانـــــــــــدن داد

نگران نباش حال من خوب است
فقط کمی بزرگتر شده ام
عقلم قد کشیده
شعورم متبلور شده
دلتنگی هایم کوچک شده اند
و در فاصله کوتاه لبخندها و اشکهایم
آموخته ام زندگی کنم…

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:13
ایـــن روزهــــا خــوابــــم نمـی آیــد …
فـقــط مـــی خـــوابـــــم
کــــه بیـــــدار نبــــاشــــم!

دخـــــــــــــــــــــــ تری که تمام دغدغه اش
ست کردن رنــگ لـباس و رژ لبش می باشد
چه می داند از درد های یک مرد…

گرگ شده اند این روزها…
کافی است سر به زیر باشی با بره اشتباهت میگیرند
خیز برمیدارند برای دریدنت…

دلم اصرار دارد فریاد بزند اما
من جلوی دهانش را می گیرم
وقتی می دانم کسی تمایلی به شنیدن صدایش ندارد

درد یعنی‌ سرت به همون سنگی‌ بخوره که به سینه میزدی

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:14
می دونی خوش بخت ترین زوج دنیا کیه ؟
خنده و گریه
به ندرت با هم دیده میشن اما وقتی با هم دیده میشن
اون بهترین لحظه ی زندگیه

از تو دلگیر نیستم
از دلم دلگیرم که نبودنت را صبورانه تحمل می کند

نبوده ، نیست ، نخواهد بود !
عزیزتر از تو کسی برای من . . .

این که من می کشم درد بی تو بودن نیست
تاوان با تو بودن است

اگر تو را امتحان می گرفتند
بی شک من رتبه ی اول می شدم
بس که تکرار کردم نامت را در مرور خاطرات

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:14
می ترسم کسی بوی تنت را بگیرد
دلت را بشنود و تو خو بگیری به ماندنش
چه احساس خط خطی و مبهم ایست
این عاشقانه های حسود من

فارغ از هرگونه آز و ناز می خواهم تو را
گر نباشم در جهان هم باز می خواهم تو را

جناق می شکستیم و می گفتیم یادم تو را فراموش
امروز تمام استخوان هایم شکسته و هنوز فراموشت نکردم

مهربانتر از من دیدی نشانم بده
کسی که بارها بسوزانیش و باز هم با عشق نگاهت کند

گفتی یلدا می آیی
انار چشمانم را دانه دانه بر سر راهت ریختم تا راه خانه ام را گم نکنی

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:16
می روم شاید کمی حال شما بهتر شود
می گذارم با خیالت روزگارم سرشود

گاهی با دویدن برای رسیدن به کسی دیگر
نفسی برای ماندن درکنار او باقی نخوهد ماند

هر شب ز غم عشق تو من خواب ندارم
فکر دل من کن که دگر تاب ندارم
بس گریه نمودم ز فراق غم عشقت
چشمم به زبان آمد و گفت اشک ندارم

نگاه ساکت مردم به روی صورتم دزدانه می افتد
همه گویند عجب شاد است
عجب خندان دل مردم چه می داند که من دنیایی از اشکم

برای چشم هایم نماز باران بخوان
بغض کرده ابریست اما نمی بارد

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:16
بنازم عزت اشکی که ریزد برکویر دل
ولی آخر سوزد دل چو دارد راز دلتنگی

پیمان بشکستی و تو پیوندی بریدی
آخر مگر از من چه شنیدی و چه دیدی؟
گفتی که به بالین من آیی دم رفتن
خوش آمدی ای دوست ولی دیر رسیدی؟

روزگارم را سیه کردند و می گویند شب است
آتشی برجانم افروختند می گویند تب است

دلم تنگ است این شب ها
یقین دارم که میدانی
صدای غربت من را از احساسم تو میخوانی
شدم از درد و تنهایی گل پژمرده و غمگین
ببار ای ابر پایئزی که دردم را تو میدانی
میان دوزخ عشقت پریشان و گرفتارم
چرا ای مرکب عشقم چنین آهسته می رانی

عزیزم زندگی همیشه بهار نیست
گاه ابر سایه نمناکش رو برسر بهترین ها می کشه
پس ای گل قشنگم اگر روزی این قطعه را خواندی
و دیدی که نیستم قطره اشکی برای دل شکستم بریز

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:17
می روم شاید کمی حال شما بهتر شود
می گذارم با خیالت روزگارم سرشود

گاهی با دویدن برای رسیدن به کسی دیگر
نفسی برای ماندن درکنار او باقی نخوهد ماند

هر شب ز غم عشق تو من خواب ندارم
فکر دل من کن که دگر تاب ندارم
بس گریه نمودم ز فراق غم عشقت
چشمم به زبان آمد و گفت اشک ندارم

نگاه ساکت مردم به روی صورتم دزدانه می افتد
همه گویند عجب شاد است
عجب خندان دل مردم چه می داند که من دنیایی از اشکم

برای چشم هایم نماز باران بخوان
بغض کرده ابریست اما نمی بارد

MEMAR.Z
21-03-2014, 20:18
بنازم عزت اشکی که ریزد برکویر دل
ولی آخر سوزد دل چو دارد راز دلتنگی

پیمان بشکستی و تو پیوندی بریدی
آخر مگر از من چه شنیدی و چه دیدی؟
گفتی که به بالین من آیی دم رفتن
خوش آمدی ای دوست ولی دیر رسیدی؟

روزگارم را سیه کردند و می گویند شب است
آتشی برجانم افروختند می گویند تب است

دلم تنگ است این شب ها
یقین دارم که میدانی
صدای غربت من را از احساسم تو میخوانی
شدم از درد و تنهایی گل پژمرده و غمگین
ببار ای ابر پایئزی که دردم را تو میدانی
میان دوزخ عشقت پریشان و گرفتارم
چرا ای مرکب عشقم چنین آهسته می رانی

عزیزم زندگی همیشه بهار نیست
گاه ابر سایه نمناکش رو برسر بهترین ها می کشه
پس ای گل قشنگم اگر روزی این قطعه را خواندی
و دیدی که نیستم قطره اشکی برای دل شکستم بریز

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:43
یادها رفتند و ما هم می رویم ، از یادها پر کاهی کی بماند در خیال بادها .

چشمانت را به خاطر کسی که مفهوم نگاهت را نمی داند گریان مکن .

یوسف مصر اگر مشتریش دید و خرید ، دیده نادیده خریدار توام .

این بار می خواهم هفت سین عید را با یاد تو بچینم ، سبزه را با یاد روی سبزه ات ، سمنو به یاد شیرینی لبخندت ، سایه دانه به رنگ چشم هایت ، سرکه با یاد ترشی مهربانیت ، سیب با یاد تردیه گونه هایت ، سکه با یاد درخشش قلبت ، سیر با یاد تندی کلامت ، با همه خوبی ها و بدی هایت دوستت دارم .

یک لحظه نشد خیالم آزاد از تو ، یک روز نگشت خاطرم شاد از تو ، دانی که ز عشق تو چه شد حاصل من ، یک جان و هزار گونه فریاد از تو .

MAMAD*50 CENT
گل من خبر نداری دل گلدونت می گیره ، اگه تو پژمرده باشی گلدونت برات می میره .

شعاع درد مرا ضرب در هزار کنید ، مگر مساحت رنج مرا حساب کنید .

دل تو اولین روز بهار ، دل من آخرین جمعه سال ، و چه دورند و چه نزدیک به هم .

عشق یعنی اینکه وقتی می خوای برسونیش ، رادیو پیام رو روشن کنی و ببینی کدوم مسیر پر ترافیک تره .

در مدرسه از نشاط من کم کردند ، از فرصت ارتباط من کم کردند ، هر وقت به هم عشق تعارف کردیم ، از نمره ی انضباط ما کم کردند .

MAMAD*50 CENT
قلبم آسمون میشه به شوق خوابیدن ستاره ی وجودت ، کاش از میون همه ی ستاره ها سهیل نشی .

ای غزل ترین ترانه ، اگر تو نباشی من هم برای همیشه مانند ستاره ای کوچک ناگهان از نظرها محو خواهم شد ، پس بمان تا بمانم .

ای خوب ، تو مرا یاد کنی یا نکنی من به یادت هستم ، آرزویم همه سرسبزی توست ، دائم از خنده لبانت لبریز ، دامنت پر گل باد .

میگن عدد ۷ مقدسه ، پس ۷ دفعه دورت بگردم ، ۷۰ دفعه فداتشم ، ۷۰۰ دفعه قربونت برم ، ۷۰۰۰ دفعه برات بمیرم و به اندازه ۷ آسمون دوستت دارم .

در مصر شوریده ای بود و می گفت : در طریقت اگر عاشقی در غم عشق بمیرد عجب نیست ، عجب آنست که در سوز عشق یک روز زنده بماند .

MAMAD*50 CENT
خیلی خونسردی ، دیوونم کردی ، آتیش گذاشتم من پشت دستم ، عاشق نمیشم تا زنده هستم ، کتاب عشقو ناخونده بستم ، آخر مگه من بازیچه هستم .

نرو دستم به دامانت ، نگو دیگر نمی آیی ، که میمیرم غریبانه ، امان از درد تنهایی .

نمی دانم چرا رفتی ؟ نمی دانم چرا ، شاید خطا کردم ، و تو ، بی آنکه فکر غربت چشمان من باشی ، نمی دانم کجا ، تا کی ، برای چه ؟ ولی رفتی و بعد از رفتنت باران چه معصومانه می بارد و بعد از رفتنت دریاچه بغض کرد و بعد از رفتنت رسم نوازش در غمی خاکستری گم شد .

قلب انسان گذرگاه هر بی سر و پایی نیست که در هر زمان به راحتی در آن جولان دهد .

تو را دوست دارم مثل عبادتم ، تو را دوست دارم مثل سعادتم ، تو را دوست دارم تا آخرین نفس .

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:44
عشق اینجا آتش است و عشق و دود ، عشق کامد می گریزد عقل زود ، عشق در سودای عشق استاد نیست ، عشق کار عقل مادرزاد نیست .

آرام نگاهت کردم و با لبخندی پاسخش را گفتی و در امتداد چشمانت برقی زد که در خاکستر نگاهت به باور نشاند .

تو را به آوای چشمانت سوگند نگاهم را به باور چشمانت درآویز که دریایی اسیر در سیاهی چشمانت گشته ام .

چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند ، و تماشای تو زیباست اگر بگذارند ، به من عاشق مسکین به حقارت ننگر ، دل وسعت دریاست اگر بگذارند ، من ز اظهار نظرهای دلم فهمیدم ، عشق هم صاحب فتواست اگر بگذارند .

میدونی چرا وقتی تو چشمای کسی نگاه می کنی ، بیشتر دوسش داری ؟ چون خودت رو تو چشماش می بینی .

MAMAD*50 CENT
با تو از خاطره ها سرشارم ، با تو تا آخر شب بیدارم ، عشق من دست تو یعنی خورشید ، گرمی دست تو را کم دارم .

هر کی اومد پیش من یه ذره جاتو نگرفت ، هی ادایی جای اون ناز و ادتو نگرفت ، پیش هر نقاشی رفتم تو رو نقاشی کنه ، روی هر بومی زدم رنگ چشاتو نگرفت .

من گلم تو گلزار ، من ساحلم تو دریا ، من شاخه ام تو ریشه ، دوستت دارم همیشه .

زیباترین گل های جهان در سبد عشق ، تقدیم تو باد .

روز به خورشید می نازد و شب به ماه ، من هم به تنها عزیزم .

MAMAD*50 CENT
زمان بارش باران دلم از غربت خورشید می گیرد ، و روز آفتابی هم دلم بی تاب ابری تلخ و باران زاست ، خدایا من به دنبال چه می گردم ؟

در بی کران دور ، بر سنگ سخت گور ، خط نوشته بود با جوهر سرشک ، آرامگاه عشق .

قلب من در ره عشقت چه اسیر است ، که تو جان منی ، شهسوار دل من گام بنه بر دل و دیده ، که تو ایمان منی .

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق ، مرا در خود کشیدی برمودای من .

ای دوست به جز عشق تو در سر من هوسی نیست ، جز نقش تو بر صفحه ی دل نقش کسی نیست

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:45
چه زیباست به خاطر تو زیستن و برای تو ماندن و به پای تو سوختن و چه تلخ و غم انگیز است دور از تو بودن ، خوشبختی زیستن و برای گریستن و به عشق و دنیای تو نرسیدن ، ای کاش واقف بودی که بدون تو مرگ گواراترین زندگیست و بدون تو و به دور از دست های مهربان تو و بدون قلب حساست زندگی چه تلخ و ناشکیباست .

به او بگویید دوستش دارم ، به او که معنای دوست داشتن را به من آموخت .

زندگی گریه مختصریست ، مثل یک فنجان چای ، و کنارش عشق است ، مثل یک حبه ی قند ، زندگی را با عشق نوش جان باید کرد .

من در این شهر غریبم و در این خاک فقیر ، به کمند تو گرفتار و به دام تو اسیر ، عشق چنان در دلم افروخته بود ، دیده گر آب نمی ریخت جگر سوخته بود .

می توان در غربت داغ کویر گاه آن ابری که می بارید شد .

MAMAD*50 CENT
ای بهانه ی زندگی ام ، تو را دوست دارم به اندازه ای که نه می توانم بنویسم و نه ابرازش کنم ، پس تو با قلبت که دریایی بی کران است احساسش کن ، دوستت دارم تا زمانی که دوست داشتن معنا دارد .

دوستانم همه از دستم رفت ، دل به هر پاکدلی بستم رفت ، حال تنها و غریبم چه کنم ، نفس من داده فریبم چه کنم .

بمان با من که من بی تو صدایی خسته در بادم ، در این اندوه بی پایان بمان تنها تو در یادم ، بلور اشکهای من همان آغازییست ، مرور خاطرات من عجب تکرار زیباییست .

ماه من غصه چرا ؟ تو مرا داری و من آرزویم همه خوشبختی توست ، غم و اندوه اگر هم روزی مثل باران بارید ، با دل شیشه ای ات ، از لب پنجره عشق زمین خورد و شکست ، با نگاهت به خدا چتر شادی واکن ، و بگو با دل خود که خدا هست ، خدا هست ماه من ! غصه اگر هست بگو تا باشد ، معنی خوشبختی ، بودن اندوه است .

تصویر تو در وسعت هر پنجره پیداست ، تقصیر دلم نیست تماشای تو زیباست

MAMAD*50 CENT
از انسانها غمی به دل نگیر ، زیرا خود نیز غمگین اند با آنکه تنهایند ولی از خود می گریزند ، زیرا به خود و عشق خود و حقیقت خود شک دارند ، پس دوستشان بدار اگر چه دوستت نداشته باشند .

از سازمان کشتیرانی مزاحمتان می شوم ، لنگر عشقتون بدجوری تو قلبم گیر کرده .

آسمونتم ، می توانی همیشه بارونو تو چشمام ببینی ، زمین مال زمین خوارها ، فضا مال فضا پیماها ، فقط تو مال من .

گفتی که دنیا را پر از غم دوست داری ، پس مطمئن هستم مرا هم دوست داری ، گفتی نمی خواهی ببارم عشق ، اما شعر غریبی را که گفتم دوست داری .

مهر یه چیزیه مهربونی یه چیز دیگه ، عشق یه چیزیه عاشق شدن یه چیز دیگه ، قلب و دل یه چیزیه اما توی قلب تو جا شدن یه چیز دیگه .

MAMAD*50 CENT
دوستی من و تو دوستی شاخه و برگ است ، و جدایی برگ از شاخه مرگ است .

من پرستوی خزان دیده و خاموش تو ام ، حسرتی گر به دلم هست همان دوری توست .

از مضارع ها و ماضی ها خسته شده ام ، دلم برای یک حال ساده تو را دیدن تنگ است .

با اینکه می دانم دوست داشتن گناه است دوستت دارم ، با اینکه می دانم پرستیدن غیر خدا کار کافر است می پرستمت ، با اینکه می دانم آخر عشق رسوایی است عاشقت می شوم ، پس گناه کارم ، کافرم ، رسوایم ولی همچنان دوستت دارم .

دیشب خواستم واسه دل خودم فال بگیرم ، وقتی فالنامه را باز کردم چشمم به شعری افتاد که هیچ ربطی به دلم نداشت ، تازه فهمیدم که دلم مال خودم نیست .

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:46
به خاطر داشته باش تاریک ترین لحظه های شب نزدیکترین لحظات به تولد خورشیدند ، پس از تاریکی های زندگی ات هراس نداشته باش .

دل تو وقتی می گیره دل من می خواد بمیره ، حاضرم دلم فدات شه تا دیگه دلت نگیره .

زندگی زندون عشقه ما به اون دل باختیم ، خوبی هاشو ما ندیدیم با بدیهاش ساختیم .

زندگی زیباست زشتی های آن تقصیر ماست ، در مسیرش هر چه نازیباست آن تدبیر ماست ، زندگی آب روانی است روان می گذرد ، آنچه تقدیر من و توست همان می گذرد .

اگر دبیر فارسی بودم نامت را اولین غزل از صفحه کتابها می نهادم ، اگر دبیر جبر بودم عشق مجهول تو را بر قلب معلوم خودم بخش می کردم تا معادله محبت پدید آید ، آگر دبیر هندسه بودم ثابت می کردم که شعاع نگاهت چگونه از مرکز قلبم گذشت .

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:47
در وفا هیچ کس استاد نیست ، اما در بی وفایی همه استادن ، چطوری استاد ؟

کدام شاخه گل زیبا را تقدیمت کنم که وجودت عطر تمامی گلهاست .

در میان رفقا اشرف دلدار تویی ، در ترازوی وفا من کم و بسیار تویی .

نه ، نرو ! صبر کن ، قرارمان این نبود ، باید سکه بیاندازیم ، اگر شیر آمد تردید نکن که دوستت دارم ، اگر خط آمد مطمئن باش که دوستت دارم ، صبر کن سکه بیاندازیم ، اگر دوستت نداشتم آن وقت برو .

ناپلئون میگه حرفی را بزن که بتونی بنویسیش ، چیزی را بنویس که بتونی امضاش کنی و چیزی را امضا کن که بتونی پاش وایستی ، پس دوستت دارم ، امضا !

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:48
با خون غم نوشتم غربت مکان ما نیست ، از یاد بردن دوست هرگز مرام ما نیست .

ما عاشقان قلبمان بی کینه است ، دوستی با هر که کردیم جای او در سینه است .

با تو همه دنیا میشه بهشت ، با تو هزار قصه میشه نوشت ، ولی افسوس نمی گزاره سرنوشت .

یک نفس یاد خدا ، یک سبد خاطر آسوده و شاد ، یک بغل شبنم آرامش صبح ، یک هزار آینه از جنس دعا ، همه تقدیم شما .

هر سال تو را غرق صفا می خواهم ، هر روز تو را کام روا می خواهم ، از بهر تو و هر که تو را دارد دوست ، آرامش خاطر از خدا می خواهم .

MAMAD*50 CENT
یا دل آزار من وفا نشناسد ، وه که عجب نعمتی است یار وفادار .

بی گناهی کم گناهی نیست در دیوان عشق ، یوسف از دامان پاک خود به زندان رفته است .

تا که از جانب معشوقه نباشد کششی ، کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد .

من رشته محبت خود از تو می برم ، باشد گره خورد به تو نزدیکتر شوم .

باید خریدار مشوی تا من خریدارت شوم ، از جان و دل یارم شوی تا عاشق زارت شوم ، من نیستم چون دیگران بازیگر بازیگران ، اول بدست آرم تو را وانگه گرفتارت شوم .

MAMAD*50 CENT
لالالالا بخواب دنیا خسیسه ، واسه کمتر کسی خوب می نویسه ، یکی لبهاش تو خوابم غرق خنده اس ، یک چشماش تو خوابم خیسه خیسه .

دو تا گل بگو که با (خ) شروع بشه ، زیاد فکر نکن ، خودم و خودت .

هنوز در به در کوچه های خاطره ام ، هنوز اسم تو مانده به گوشه حنجره ام ، هنوز مثل نخستین نگاه عاشق تو ، در انحصار غم عشق در محاصره ام .

دوستت دارم عزیزم خیلی خیلی خیلی ، خیلی ها میگن اگه به معشوقت زیاد بگی دوستت دارم اون زود تو را از یاد می بره و به کس دیگری عشق می ورزد ، ولی من به تو اطمینان دارم ، پس دوستت دارم .

صداقت و مهربانیت را می ستایم ، صداقت را از کلامت و مهربانیت را از نگاهت .

MAMAD*50 CENT
برای محبت هایی که عمیقند ، ندیدن و نبودن هرگز بهانه ی از یاد بردن نیست . . .

.

.

.

رابطه ها زمانی زیبا می شوند که برای یاد کردن هیچ دلیلی به جز دلتنگی نباشد . . .

.

.

.

اگر خطا نکنم عطر ، عطر یار من است / کدام دسته گل امروز بر مزار من است

تو قرص ماهی و من برکه ای که می خشکد / خود این خلاصه ی غم های روزگار من است . . .

.

.

.

روزهایی که بی تو می گذرد / گرچه با یاد توست ثانیه هاش

آرزو باز می کشد فریاد / در کنار تو می گذشت ای کاش . . .

.

.

.

ابرها به آسمان تکیه می کنند ، درختان به زمین و انسانها به مهربانی یکدیگر . . .

MAMAD*50 CENT
22-03-2014, 11:49
ویران شد از نگاهت بنای استوار دلم ، حالا تو تنها ستون این ویرانه ای . . .
.
.

.
من برگ تو هم عابری و عشق قدمهایت / دل میبری و میگذری ، ای جانم به فدایت . . .
.
.
.
وقتی قدرت عشق بر عشق به قدرت غلبه کند ، دنیا طعم صلح را می چشد . . .
.
.
.
دیشب از دوری تو مرغ دلم پر می زد ، تا دم صبح فقط یاد تو در دل می زد . . .
.
.
.
در کاخ مجلل خبر از عشق مجو ، که سعادت همه در کلبه ی درویشان است . . .

MAMAD*50 CENT
در طوفان زندگی ، با خدا بودن بهتر از ناخدا بودن است . . .

کاش میدانستی آن ** که در تو امید به زندگی را پرورش میداد ، خودش محتاج
قطره ای از باران محبت بود . . .
.
.
.
باز هم ثانیه ها اسم تو را جار زدند و دقایق امشب یه تو تکرار زدند
سکوتی که در این عقربه ها میچرخید ، نکند در دل تو اسم مرا دار زدند . . .
.
.
.
تو رفتی و من شدم لحظه شمارت / دو قطره اشک مانده یادگارت
اگر برگشتی و من را ندیدی / بدان که مرده ام از انتظارت . . .
.
.
.
خسته در حبس زمینم ، ماه من یادم کن
به نگاهی ، به پیامی ، سخنی شادم کن !

MAMAD*50 CENT
اگر می دونستی چقدر دوستت دارم هرگز قلبم را نمی شکستی ، گرچه خانه شیطان شایسته ویرانی است .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم لحظه ای مرا نمی آزردی که این غریبه تنها ، جز نگاه معصومت پنجره ای و جز عشقت بهانه ای برای زیستن ندارد .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم همه چیز را فدایم می کردی ، همه آن چیزها که یک عمر به خاطرش رنج کشیده ای و سال ها برایش گریسته ای ، ای کاش می دانستی .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم همه آن چیزها که در بندت کشیده رها می کردی ، غرورت را ، قلبت را ، حرفت را ، ای کاش می دانستی .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم دوستم می داشتی همچون عشق که عاشقانش را دوست می دارد ، کاش می دانستی ، ای کاش می دانستی .

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:15
خاطرات نه سر دارند نه ته...

بی هوا می آیند تا خفه ات کنند

می رسند

گاهی وسط یک فکر

گاهی وسط یک خیابان

سردت میکنند،داغت میکنند،رگ خوابت رابلدند

زمینت می زنند.

خاطرات تمام نمی شوند،تمامت میکنند

درد دارد

وقتى بفهمى براى عشقت کم هستى..!

چقدر خوبه وقتی با عشقت قهر میکنی

و دروغی بهش میگی :دوستت ندارم و نمیخوامت

این جمله رو بهت بگه : غلط کردی ،چه بخوای ،چه نخوای مال منی

در رفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخن

من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم میرود

سر و ته این حرفها رو که بزنم

باز هم تویی که در سرم ته حرفها رو میزنی

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:16
اگه گفتی چطور میشود مرده ای را زنده کرد؟

فرض کن من مرده ام!

حالا بخند...

سکوت بلندترین گریه یه دختره

وقتی که بهت بی محلی میکنه میفهمی که واقعا شکسته...

ساعت چیست؟

اختراع غریبی است که مدام جای خالیت را به رخ دلتنگی هایم میکشد

خوش به حال خدا که لحظه به لحظه با توست

و من همیشه درباره ی تو با او حرف میزنم

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی

شاید امشب سوزش این زخم ها را کم کنی

آه باران من سراپای وجودم آتش است

پس بزن باران بزن شاید تو خاموشم کنی

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:17
هرکس به جای من بود می برید

اما من هنوز میدوزم چشم امید به راه

چقدر سخته برای دیدن ستارت تا آسمون بری

اما وقتی رسیدی ببینی صبح شده

تاریکی اتاقم شکسته میشود با نوری ضعیف

لرزشی روی میز کنار تختم میفتد

از این صدا امید پیدا کردم

چشم هایم را میمالم

New message تا لود شود آرزو میکنم

کاش تو باشی

سکوت میکنم

آرزوی بی جایی بود

گاهی انسان یک دوستت دارم می خواهد تا نمیرد

انقدر ورق های دلم را به هم نریز

حکم همان دل است که
 برای تو می تپد

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:18
چه آشوبیست در دلم

وقتى نمى دانم در نبودنم

به بودن چه کسى فکر مى کنى

ایستاده ام

بگذار سرنوشت راهش را برود

من همینجا کنار قول هایت درست روبروى دوست داشتنت

و در عمق نبودنت محکم ایستاده ام

میترسم از اینکه عاشق دیگرى شوم

و تو برگردى

هی شانس

مگر قرار نبود درخانه همه را یکبار بزنی؟

پس خانه من چه شد؟

پشت این عکس نمى تواند دیوار باشد

من پشت این عکس با تو قدم زده ام

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:19
یکسری خاطره هست که

چند دقیقه بیشتر نیستن اما زورشون از یه عمر زند‎گی هم بیشتره

تنها جیزی که از عشقم به من می رسید

زورش بود..!

میخواستم نجار شوم

سر راهم سبز شدی

بوی درخت میدادی و من بیخودی شاعر شدم...

خودم را با تو طناب پیچ میکنم

و دهانم را با لبهایت میبندم

عاشقانه ترین گروگان گیری تاریخ را به نام ما ثبت خواهند کرد

غرق در معشوقه های مجازی پیر می شوم ...

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:21
جغرافیای کوچک من بازوان توست !ای کاش تنگ تر شود این سرزمین من …

ﭼﻘﺪﺭ ﺧﻮﺑﻪﮐﺴﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻬﺶ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯽﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﮔﺮﻡ ﻣﯿﺸﯽ که ﯾﺎﺩﺕ ﻣﯿﺮﻩ هوا ﭼﻘﺪﺭ ﺳﺮﺩﻩ …

من درختت میمونمتو تبر هم که بشی و بخوای منو قطع کنیآخرش یا دستمال میشم واسه اشک چشماتیا قلم و کاغذ می شم واسه دلتنگیات !

تو را سفید می نویسم که ازدحام تمام رنگ هاست و عاشقانه می خوانمعشقی که حاصل جمع تمام عاطفه هاست !

تفاوتی ندارد خواب باشم یا بیدار :زیباترین تصویر پیش چشمانم همیشه “ تویی ”

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:23
زندگی همینه

انتظار یه آغوش بی منت …

یه بوسه بی عادت …

یه دوستت دارم بی علت …

باور کن زندگی همین دوست داشتن های ساده س …

دوست داشتن تو خرج دارد

دلِ مایه دار می خواهد …

از نگاهت تا دلم رنگین کمان گل می کند …

با تو باید مثل باران حرف زد !

مهم نیست دور باشی یا نزدیک …

از رو به رو بیایی یا که روی بگردانی از من …

ماه را از هر طرف که ببینی ماه است !

به اندازه دیوونه های دیوونه خونه ، دیوونه وار دیوونتم دیوونه !

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:24
در بودنت به نبودنت

و در نبودنت به بودنت می اندیشم ای بود و نبود من …

معجزه لبخند کسی است که دوستش میداری !

دلم یک قفس مرغ عشق است …

گلویم پر از اسم تو !

تو لبخند می زنی !

گل سرخ معنا می شود !

دلم کمی از بهشت می خواهد

چند لحظه آغوشت را قرض میدهی ؟

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:25
جهان که فاصله ای نیست !

تا ماه پیاده میروم ، اگر آنجا خانه ات باشد …

روزایی که “تو” توشون نیستی

حیفم میاد زندگیشون کنم …

دل پا برهنه ام ریگی به عشق ندارد …

گاه این نازک دلم ، یاد رویت میکند

گاه با دیدار گل ، یاد بویت میکند

گاه با دلواپسی ، در کنار پنجره

از هزاران قاصدک ، پرس و جویت میکند

زیباترین غزل

سکوت دلم در نگاه توست !

MEMAR.Z
22-03-2014, 12:26
گاهی دلم می خواهد از خیالــــم تو را بیرون بکشمو سراپایت را غـــرق بــوســـه کنــــم♥♥

♥♥♥
بوسه هایت انار را می ترکاندنفس هایت سیب را می رساندآغوشت ابر را می باراندپاییزترینی تو♥♥

♥♥♥
نیست در این گفته من سوسه ای / گر تو به من قرض دهی بوسه ای
بوسه ای دیگر سر آن مینهم / لحظه دیگر به تو پس میدهم !♥♥

♥♥♥
من مست غم عشقم با خنده خمارم کن ،صیاد اگر هستی با بوسه شکارم کن . . .♥♥

♥♥♥
میخوام بیام کنار تو ، تا یه کمی لوست کنم
اگه کسی اونجا نبود ، یواشکی بوست کنم !

reza0421
22-03-2014, 15:04
هر وقت توی زندگی به یه در بزرگ رسیدی که روش یه قفل بزرگ بود نترس و نا امید نشو!!! چون اگه قرار بود باز نشه جاش یه دیوار میذاشتن

.

سراغ کلبه ى ماراکسى نمى گیرد، خوشا روزى که غم هم گم کند ویرانه ى ما را.

.

کاش دوستی آدمها مثل رفاقت چشم و دست بود وقتی دست زخم میشه چشم گریه میکنه وقتی چشم گریه میکنه دست اشکاشو پاک میکنه.

.

همیشه عزیزترینها در خاطر انسان میمانند آسوده خاطرم که تا ابد در خاطرم میمانی

.

چه فرقى میکنه وسوسه سیب یا حوا…براى کسى که آدم نیست!

reza0421
22-03-2014, 15:05
هیچ دلی بی بهانه نمیتپد…
نمیدانم بهانه ها دلگیرند یا دلها بهانه گیر

.

تو را مرور می کنم تا…
خاموشی ام نشانه ی فراموشی ام نباشد…

.

دیروز روز جهانی آوارگان بود, توقع داشتم یه تبریک خشک و خالی به ما میگفتی که یه عمریه آوارتیم

.

خدایا آن کس که صادقانه یادم میکند 
هر لحظه عاشقانه یادش کن…

.

زمستانی سرد کلاغ غذا نداشت تا جوجه ها شو سیر کنه… گوشت بدن خودشو میکند و میداد به جوجه هاش میخوردند… زمستان تمام شد و کلاغ مرد… اما بچه هاش نجات پیدا کردند وگفتند: اخ خوب شد مرد راحت شدیم از این غذای تکراری این است واقعیت تلخ روزگار ما…

.

آدمی فقط در یک صورت حق دارد به دیگری از بالا نگاه کند و آن هنگامی است که بخواهد دست دیگری که بر زمین افتاده بگیرد تا او را بلند کند

.

ثانیه ها مى گذرند
چشم به ساعت دوختم
تو در یک قدمى من از من فرسنگ ها دورى
کاش مى توانستم گامى بردارم.

reza0421
22-03-2014, 15:06
دیدن لبخند کسانی که رنج میکشند ، از دیدن اشک هایشان دردناک تر است . . .

.

“خدایا” الودگی ادمها از حد گذشته… دنیاراچند روزی تعطیل نمی کنی؟؟

.

چو یار درقناعت کوش و از دنیای دون بگذر / که یک جو منت دو نان دو صد من زر نمی ارزد

.

درد من حصار برکه نیست، درد من زیستن با ماهیانى است، که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده…

.

گلیم بخت کسی را که بافتند سیاه / به آب کوثر و زمزم سفید نتوان کرد

.

reza0421
22-03-2014, 15:06
از این یاد رفتن تو جنگلهای فکر این جماعت نیست ترسم، بوی خدا آشناتره از نبودم…

.

او که میرود نمیفهمد، اما او که بدرقه میکند خوب میداند کاسه ى آب معجزه نمیکند!

.

.

خشم مانند طوفان است
بعد از مدتی فروخواهد نشست
ولی بدان که حتما شاخه هائی شکسته اند

.

خدا را دوست بدارید
حداقلش این است که یکی را دوست دارید که روزی به او می رسید

.

تویی که مرا در سقوط میبینی
تا به حال اندیشیده ای که شاید، تو خود وارونه ایستاده ای ؟

.

.

reza0421
22-03-2014, 15:07
کو دل که آنچه دلش میخوانند یه قطره خون است و هزار اندیشه ….

.
.
برای خیانت هــــزار راه هــســــت ؛ اما …. هـیــچ کــــدام به انـــدازه ی تــــظـــاهـــر به دوست داشتن کــثـیــف نـیـســـت … !!!

.

دلگیر نشو از آدما
نیش زدن طبیعتشونه
سالهاست که به هوای بارانی میگویند:
خــــــراب

.

بهار آمد تا بگوید :
حتی اگر نمی شود که همیشه سبز ماند ، ولی می توان
دوباره و دوباره و دوباره ، سبز و پر شکوفه و پر از جوانه شد ♥
( خسرو شکیبائی )

.

زندگی مثل یه پل قدیمیه به این فکر نکن که اگه تنها ازش بگذری دیرتر خراب میشه به این فکر کن که اگه افتادی یکی باشه که دستت رو بگیره…

reza0421
22-03-2014, 15:08
همه ما فقط حسرت بی پایان یک اتفاق ساده ایم
که جهان را بی جهت، یک جور عجیبی جدی گرفته ایم

.

اگه قبل از آمدن کسی خوشبخت بوده اید
بعد از رفتنش هم می توانید خوشبخت باشید

.

سعی‌ کن آنقدر کامل باشی‌، که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران، گرفتن خودت از آنها باشد.

.

نه حرفی برای گفتن …
نه امیدی برای ماندن …
نه پایی برای رفتن …
نه تمایلی برای دوباره ساختن …
تو از اول هم هیچ نداشتی !

.

بزرگترین اشتباهم این بود که التماست کردم بمانى…
نمى ارزیدى!!! دیر فهمیدم..!

.

reza0421
22-03-2014, 15:08
نگذار؛
نه سیاهی..نه سکوت ..نه دیوار و نه سیم خاردار ..
و نه حتّی من ..لبخندت را از من بگیرد ..
بگذارشیرینی لبخندت تلخی گذشته را بیرنگ کند..
هر جا که هستی باش ؛
فقط خوشبخت و خوشحال باش…. فقط باش !

.

کمی صبر کن
حوصله کن
پایان کتاب را با هم خواهیم خواند.
حالا بخواب
تا فردا صبح
فرصت برای گریستن بر این روزگار بسیار است!

.

اتوبوسی که تو را برد
مرا برده بود
به تمام ایستگاه هایش
در تمام ایستگاه ها انتظار می‌کشم
تا کجا پیاده شوی.

.

آدمایی که از رابطه های طولانی میان بیرون خطرناکن …. چون اونا میفهمن ؛ میشه یه چیزایی رو از دست داد ، و نمرد …

.

به سلامتی اونایی که به ظاهر آرومن ولی توی دلشون سونامی هست
اونم سونامی عشق

reza0421
22-03-2014, 15:11
ﺍﺳﻤﻬﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ
ﺗﺼﻮﯾﺮ ﻫﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ
ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﻣﺠﺎﺯﯼ
ﻭ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ ﺗﻨﻬﺎﮏﯾ
ﭼﯿﺰ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺍﺭﺩ…
ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻣﻦ ﻭ ﺗﻮ!!

.

ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ
ﺭﺑﻄﯽ ﺑﻪ ﺩﯾﺪﻥ ﻧﺪﺍﺭﺩ!
ﺁﺩﻡ ﻫﺎ
ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻫﻨﻮﺯ

.

“دنیا” ، بازی‌هایت را سرم در آوردی… گرفتنی‌ها را گرفتی‌… دادنی‌ها را ” ندادی “
حسرت‌ها را کاشتی… زخم‌ها را زدی … دیگر بس است… چیزی نمانده …
بگذار آسوده بخوابم … محتاج یک خواب بی‌ بیدارم.. ”

.

گاهی وقتها دوستان دشمن می شوند
اما از آن بدتر وقتی است که به غریبه بدل می گردند…

.

برای کسی که رفتنی است، راه باز کنید
ایستادن و منتظرماندن، ابلها نه ترین کار دل است

.

تولد انسان همانند روشن شدن کبریت است ومرگش همچون خاموش شدن آن. بنگر که دراین فاصله چه کردی؟سوزاندی یا گرما بخشیدی؟

reza0421
22-03-2014, 15:12
پنجره رابازکن،وازاین هواى مطبوع بارانى لذت ببر،خوشبختانه “باران” ارث پدرهیچ کس نیست.

.

اس ام اس جدید

.

تمام مزرعه را داسها درو کردند “مترسک” انجا بود چه عصر دلتنگی…!

.

درمسلک ما معنی پروازچنین است… با”بال شکسته”به هوای تو پریدن

.

آرامش خود را به هیچ کس و هیچ چیز وابسته نکن تاهمیشه آن را داشته باشی!

.

وقتی تو عشق احساساته بیش ازحد داشتی،مطمئن باش خودت نیستى بلکه خر درونته

reza0421
22-03-2014, 15:13
اشتبـــاه از مـــن بـــود
پـــر رنـــگ نـــوشتـــه بـــودمـــت
بـــه سختـــی پـــاک میشـــوی

.

روزگاری شد و کسی مرد ره عشق ندید / حالیا چشم جهانی نگران من و توست .

.

گاهی مجبورید بگذارید کسانی از زندگیتان بروند تا فضا برای آمدن آدمهای بهتر به زندگیتان باز شود…!

.

اگر روزی . . .
محبت کردی بی منت
لذت بردی بی گناه
بخشیدی بدون شرط
بدان آن روز واقعا زندگی کرده ای . . .!!

.

بدترین کاری که یه نفر میتونه با دلت بکنه
اینه که باعث شه دیگه از بودن هیچکس ذوق نکنی…!

.

دیر فهمیدم ..
خیلی دیر ..
” عزیزم ” …
” گلم ” …
“عشقم “….
تکیه کلامش بود ………!

reza0421
22-03-2014, 15:24
دراین دنیانکردم من گناهی،فقط کردم ب چشمانت نگاهی،اگرباشدنگاهم یک گناهی، مجازاتم بکن هرچند ک خواهی …

.

کسی نیامده جز او سر قرار خودش / نشست غرق تماشای آفتاب خودش چه انتظار عجیبی است اینکه شب تا صبح / کسی قنوت بگیرد به انتظار خودش .

.

می بینی چقدر ساده است ؟ دیگر نمی شناسمت اما دوستت دارم …

.

اصلا مهم نیست که تو رو اعصاب منی و من بدجوری دارم تحملت میکنم!

.

عشق آمد و شد جانم اندر رگ و پوست / تا کرد مرا تهی و پر کرد ز دوست
اجزای وجودم همگی دوست گرفت / نامی است ز من بر من و باقی همه اوست

reza0421
22-03-2014, 15:25
\@ . .
‏

+ (
‏

/@ . .
گوشیتو کج بگیر ببین از دوریت چی میکشم…

.

سیب آورده ام …
اگر وسوسه شدی
میدانم آدمی !

.

در میان مشغله ها گم شده ام
ولی دلم برای هوایت همیشه بیکار است.

.

لعنت به من چه ساده دل سپردم . لعنت به من اگر واسش میمردم . دست منو گرفت و بعد ولم کرد . لعنت به اون کسی که عاشقم کرد

.

دلتنگ تو امروز شدم تا فردا…
فردا شد و باز هم تو گفتی فردا…
امروز دلم مانده و یک دنیا حرف…
یک هیچ به نفع دل تو تا فردا…

reza0421
22-03-2014, 15:25
دِلــهُــره هــایَــت را بــه بــاد بــده
ایـنــجــا دلــیــســت
کــه بَــرای آرامِــشَــت دســتــی بــه آسِـمـان دارد.

.

قدم هایم یک به یک تردید می کنند…
نمی دانند به تو نزدیک می شوند یا که دور!

.

کفشهایم که جفت میشود،دلم هوای رفتن میکند،من بیقرار تو میشوم،بی آنکه فکرکنم،آیا تو دلتنگ من هستی یا نه؟

.

اگه تو کوچه پس کوچه های قلبم گم شدی،دنبال هیچ کس نباش تا بهت آدرس بده، چون فقط تو اونجا هستی

.

واسه مشق شبت ۱۰۰ بار بنویس اونی که یادش نمی کنی به یادته

reza0421
22-03-2014, 15:26
تقدیم به چشمی که اشکش منم .تقدیم به اشکی که غمش منم . تقدیم به شمعی که پروانه اش منم تقدیم به گلزاری که گلش تویی …و تقدیم به عشقی که که عاشقش منم

.

به غم کسی اسیرم که ز من خبر ندارد/ عجب از محبت من که در او اثر ندارد
غلط است هر که گوید دل به دل راه دارد / دل من ز غصه خون شد دل تو خبر ندارد

.

عشق رو نمیشه با یه شاخه گل مقایسه کرد ولی میشه عشق رو با یه شاخه گل اثبات کرد

.

.

هر چیزی زیادیش دل رو میزنه ، زیاد دوستت داشتم …
هروقت حرف دلمو زدم ، دلتو زدم !

.

یادمان باشد ک قصه ى کودکمان رابایکى بودیکى نبود آغاز نکنیم،
ازابتدابیاموزیمشان اگر یکى نباشددیگرى هم نیست..

reza0421
22-03-2014, 15:28
یادت نخواهم انداخت که برگردى اگر مهم باشم یادت خواهم ماند

.

پزشکى قانونى مى گفت: یخ زده… مگر امکانش بود؟!
تیتر روزنامه فردا این بود: در گرماى داخل اتاقش… خیره به نقطه اى… جوانى یخ زد….!

.

شاید با هم بودن به سختی تکرار شود اما به یاد هم بودن را هر لحضه می توان تکرار کرد

.

تصویر چشمان تو در رویاها کشیدم ، باغ گلی از جنس مریم ها کشیدم ، تو گم شدی در جاده های ساکت دور ، من اما به دنبال نفس هایت دویدم .

.

جایگاه همیشگی تو در قلب منه اگه صدف قلبم لایق مروارید وجودت باشد……

.

عاشق شب خلوت از پی پی گم را
بسیار بود که کژ نهد انجم را
زیرا که شب وصال زحمت باشد
از مردم دیده دیده مردم را

reza0421
22-03-2014, 15:29
رخ به رخ که شدیم من مات شدم ! و تو چون پادشاهی که از این فتح ها را زیاد دیده است بی اهمیت رد شدی

.

هر قطره اشک نشان دل شکستگی است ، هر سکوت نشان تنهایی است ، هر لبخند نشان مهربانی است ، هر پیام نشانی از دل تنگی من برای تو است .

.

دلتنگی عین آتش زیر خاکستر است گاهی فکر میکنی تمام شده ، اما یک دفعه همه ات را آتش می زند !!!

.

تک تک روزهایم را میسوزانم ، تا چشمکی شوم برای شب های بی ستاره ات . . .

.

دلتنگم!
دلتنگ آن “میم”
که می آید آخر اسمم
و من را میکند مال تو…!

reza0421
22-03-2014, 15:30
نمی خواهم بجز من دوست دار دیگری باشی
نمی خواهم برای لحظه ای حتی به فکر دیگری باشی
نمی خواهم صفای خنده ات را دیگری بیند
نمی خواهم کسی نامش به لبهای تو بنشیند نمی خواهم به غیرازمن بگیرد دست تودستی
نمی خواهم کسی یارت شود در راه این هست

.

شبی باران ، شبی آتش ، شبی آیینه و سنگم
شبی از زندگی سیرم ، شبی با مرگ می جنگم
تو آتش می شوی بر خرمن احساس تنهاییم
تو را با هر نفس می بویم ، اما باز دلتنگم

.

انگشتات را به من قرض بده ، برای شمردن لحظه های نبودنت کم آورده ام…

.

نیستی دارم دق می کنم نیستی دارم می پوسم عکسات ومن یکی یکی برمی دارم می بوسم. پیرهن یادگاریت وهرشب دارم بومی کنم برای برگشتن توبه آسمون رومی کنم.

.

هذیــان میگوید لبــانت چیــزی شبیه”دوستــت دارم”
بر خلاف چشمانــت!!!

reza0421
22-03-2014, 15:30
هیچ می شود خوابید دیگر بیدار نشد؟!!!
.
.
.
کاش می شد

.

جزایی بالاتر از این نیست که به کسی دل ببندی که قسمت تو نیست.

.

فقط کسی معنی دلتنگی رو میفهمه که معنی وابستگی رو چشیده باشه…

.

رابطه زمانی زیبا می شود که برای یاد کردن هیچ دلیلی نباشد،جز دلتنگی…

.

گاه همه چیز ساده اغاز میشود
گاه همه چیز آرام آغاز میشود
و گاه همه چیز ساده و ارام به پایان میرسد، بی آنکه بدانیم چرا؟
راستی چرا؟

reza0421
22-03-2014, 15:34
گاه دلتنگ میشوم،دلتنگترازهمه دلتنگها،گوشه ای مینشینم ومیشمارم حسرتهارامحاکمه میکنم وجدانم را،کدام قلب راشکستم وکدام احساس را له کردم وکدام خواهش رانشنیدم وبه کدام دلتنگی خندیدم که اینچنین دلتنگم؟

.

حال که با خیالت زندگی میکنم، معنای دلتنگی را
نمی فهمم. دلتنگ خـــــــیالت که نمیشوم…

.

پیام : موردی برای نمایش نیست
فرستنده : نام فرستنده مشخص نیست
تاریخ ارسال : تاریخ ارسال معلوم نیست
دلم واسه ی تو خیلی تنگ شده واسه ی همینه که همه چیز گم شده و از دست رفته!

.

.

دلم برای کسی تنگ است ه با زیبایی کلا مش مرا در عشقش غرق می کند…

.

اشک از دلشکستگی است
سکوت از تنهایی
لبخند از مهربانی
واین پست از دلتنگی…

.

reza0421
22-03-2014, 15:36
این روزها جای خالی ” تـو ” را با عروسکی پر می کنم همانند توست مرا ” دوست ندارد ” احساس ندارد ! اما هر چه هست ” دل شـکـســتـن ” بلد نیست

.

ببین هیچی نگو
فقط یه دقیقه بیا بشین اینجا
کنارم
دلتنگم
همین….

.

این روزها جای خالی ” تـو ” را با عروسکی پر می کنم
همانند توست مرا ” دوست ندارد ”
احساس ندارد !
اما هر چه هست ” دل شـکـســتـن ” بلد نیست

.

درد داره که همیــــــــــــــــــشه اونـــــــی که تو خیــــالته بی خیالتـــــــــــــــه. .

.

مهربانیت را با دلم پیوند زدم تا از تو دور بودن را احساس نکنم .
اما باز دلتنگتم ؟؟ تو بگو چه کنم ؟؟

reza0421
22-03-2014, 15:52
من تورا دوست دارم تو دیگری را ودیگری دیگران را و اینگونه است که ما تنهائیم.

.

بى خبر ازحال هم تا صبح خوابیدن چه سود / بر مزار مردگان خویش نالیدن چه سود / زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید / ورنه برسنگ مزارش اب پاشیدن چه سود

.

به درختان جنگل گفتند: شما با این عظمت چرا از تکه آهنی به نام تبر میرنجید؟ گفتند:رنجش ما از تبر نیست از دسته ی آن است که از جنس خود ماست…

.

زندگى مجذور تنهایی، زندگی زندان بدون مرز، زندگى حس با هم بودن تو در آزادى من در قفس، زندگی تراژدى دردها، زندگى به قلم سهراب: زندگى گل به توان ابدیت…

.

خـــــوشبخـــت تـــــرین آدم هــــا اونــــایـــی هستــــن کــــه ایـــن جمـــله رو میشنـــوند:
“عیــــــب نــــداره، با هـــــم درستـــــش میکنیــــم”

.

reza0421
22-03-2014, 15:52
حرارت لازم نیست گاهی از سردی نگاهت میتوان آتش گرفت . . .

.

نمیدانم معنای واقعی دوستی را . اما میدانم دلم دوستانه برایت تنگ می شود . دوست دارم

.

سخت است بین این همه نگاه دنبال یک نگاه آشنا گشتن،پی همین گشتن ها هرزه صدایم کردند،تاوانش را هرچه که باشد میدهم ولی پیدا میکنم همان نگاه آشنا را…

.

فراموش کردن دوستان بزرگ لطمه زدن به قانون خاطره هاست
همیشه بیادتم !

.

بگو تا کجاى قصه تو مى خواى قسمت تکرارى مرگمو بخونى؟ دیگه بسه.. تمومش کن.. حالا هرطور که میدونى..

.

reza0421
22-03-2014, 15:53
آدمیزاد بی غذا دو ماه دووم می آره …
بی آب دو هفته …….
بی هوا ، چند دقیقه …………..
اما بی ” وجـــدان ” متاسفانه خـــــــــــــیلی!

.

هوایت دست سنگینى داشت این راوقتى زدبه سرم فهمیدم

.

وطن یعنى کتیبه دردل سنگ/تمدن،دین،هنر،تاریخ وفرهنگ/وطن یعنى همه نیک وبهنجار/چه پنداروچه گفتاروچه کردار/به رسم آریایى هاوشیران/به نام نامى مردان ایران/به رسم کوروش آن سردارپیروز/همه شادوهمه خندان وبهروز.

.

باید بدجنس باشی تا عاشقت بشن
باید خیانت کنی تا دیوونت باشن
باید دروغ بگی تاهمیشه تو فکرت باشن
باید هی رنگ عوض کنی تا دوست داشته باشن
اگه ساده ای اگه باوفایی اگه یه رنگی همیشه تنهایی

.

آنان که زما دور ولی در دل و جانند/بسیار گرامی تر از آنند که بدانند

reza0421
22-03-2014, 15:53
بعضیا تو زندگیت نقش دیوارو بازی میکنن
نه دوست داری خرابشون کنی ؛ نه میتونی بهشون تکیه بدی … !!!

.

عجیب حافظه بدی دارم من هروز یادم می رود که تو رفته ای ، و هروز به جای خالی ات لبخند میزنم ، چه تکرار دیوانه کننده ایست روزهای من …

.

” رفیقتم “
تا روزى که تابوتم ، همچون قایقى روان بر دوش مردم باشد …

.

.

عادت ما آدم هاست سیگار هم کامش راکه داد زیر پا له اش میکنیم ..!!

.

قانون معرفت میگه:
کسی که از چشمای ما دوره به قلب ما نزدیکه

reza0421
22-03-2014, 15:54
از شب تاریک تنهائی من رذ شدی مثل ساعقه
از منه طوفانی آرامش بگیر
کم نمیزاره کسی که عاشقه
من که هستم با تمامه بودنم
با تمامه بودنت با من بمون

.

کودکی از خدا پرسید:
خدایا تو چه میخوری و میپوشی؟؟؟
ندایی در دل کودک زمزمه کرد:غصه بندگانم را میخورم و گناه آنان را میپوشم….

.

با وفا مهر تو اندر جان ماست،
زندگی بی تو همان زندان ماست،
کم بزن آتش دل بیتاب را،
یاد خوبت روز و شب مهمان ماست…

.

خونه داریم سقف نداره چراغ داریم نفت نداره .پسرخاله داریم حرف نداره

.

روزهــایم سردرگم اند!

کاش می دانستند

آخر این راهها به تو می رسد

یا نه؟!!!

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:43

دلم یک قفس مرغ عشق است ...

گلویم پر از اسم تو !

تو لبخند می زنی !

گل سرخ معنا می شود !

دلم کمی از بهشت می خواهد

جهان که فاصله ای نیست !

تا ماه پیاده میروم ، اگر آنجا خانه ات باشد ...

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:44

حیفم میاد زندگیشون کنم ...

دل پا برهنه ام ریگی به عشق ندارد ...

زیباترین غزل

سکوت دلم در نگاه توست !

برایت یک بغل گندم ، دلی خشنود از مردم

برایت سفره ای ساده ، حلال و پاک و آماده

برایت شور پاییزی ، که برگ غم فرو ریزی

برایت یک غزل احساس ، دو بیتی های عطر یاس

برایت هر چه خوبی هست ، دعا کردم دعا کردم

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:44
عشق هرگز قادر به تملک نیست

عشق آزادی بخشیدن به دیگری است

هدیه ای نامشروط است ...

عشق معامله نیست !

جغرافیای کوچک من بازوان توست !

ای کاش تنگ تر شود این سرزمین من ...

ﭼﻘﺪﺭ ﺧﻮﺑﻪ

ﮐﺴﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻬﺶ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯽ

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﮔﺮﻡ ﻣﯿﺸﯽ که ﯾﺎﺩﺕ ﻣﯿﺮﻩ هوا ﭼﻘﺪﺭ ﺳﺮﺩﻩ ...

من درختت میمونم

تو تبر هم که بشی و بخوای منو قطع کنی

آخرش یا دستمال میشم واسه اشک چشمات

یا قلم و کاغذ می شم واسه دلتنگیات !

تو را سفید می نویسم که ازدحام تمام رنگ هاست و عاشقانه می خوانم

عشقی که حاصل جمع تمام عاطفه هاست !

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:45
تفاوتی ندارد خواب باشم یا بیدار :

زیباترین تصویر پیش چشمانم همیشه “ تویی ”

زندگی همینه

انتظار یه آغوش بی منت ...

یه بوسه بی عادت ...

یه دوستت دارم بی علت ...

باور کن زندگی همین دوست داشتن های ساده س ...

دوست داشتن تو خرج دارد

دلِ مایه دار می خواهد ...

از نگاهت تا دلم رنگین کمان گل می کند ...

با تو باید مثل باران حرف زد !

مهم نیست دور باشی یا نزدیک ...

از رو به رو بیایی یا که روی بگردانی از من ...

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:46
دوست داشتن به حرف نیست….!!
به وقتیه که برات میذاره،
به ارزشیه که برات قائل میشه،
به دلگرمیه که بهت میده،
اما وقتی طرفت همش نیست!!
وقتی تو توی لحظه لحظه زندگیت تنهایی..
این دوست داشتن نیست!!
“دوست داشتن”این نیست که جاخالی هاشون رو باتو پر کنند! اینه که بخاطرتو…” جاخالی کنند”.!!!.

.دیــدگــانــت را نــبــنــد . . . !
نـگــاهــت را نــدزد . . . !
تــو کـــه مــیـــدانــی آیــه آیــه زنــدگــیـــم
از گــوشــه چــشــمــهــایــت تــلـاوت مــیــشــود.

.به یک “نترس ”
به یک ” نوازش ”
به یک ” آغوش ”
به یک ” دوستت دارم ”
خلاصه بگویم به ” تـــــو ”
نیازمندم.

.نــزدیــک یــعــنــی گــرمــای نــفــســش گــونــه ات را گـــرم کــنــد . . .
غــیــر از ایــن یــعــنــی دوری.

.باختی در کار نیست . . .
من برای رسیدن به عشقم
با جانم ریسک میکنم . . .
“ خیالی نیست ”
یا می برم ، یا میمیرم

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:47
اگه میگم دوستت دارم

از سر عادت نیست

یا ازسر جوونیم

میگم که یادت بیارم

بهترین اتفاقی بودی که تو زندگیم افتاد

.

.

بــیـــهوده ورق میخــــــورنـــد تقویــم هـای جـــــــهــان

روز هـــای من،هــمـــــه یک روزَنــــــد…

شــــــنـــبـــه هــایــی کــه فــقـــط

پیشوندشان عوض میشود

.

.

مـــا را بـــکـــش . . .

نـــتـــرس کـــــه . . .

دارد مـــیـــان شـــــهـــر . . .

عـــــاشــــق کــــشــــی بــــه رســـــم تـــــــو مـــــرســــوم مــــیــــشــــود

.

.

” تو ”

در کنارِ خودت نیستی و نمیدانی

در کنار ” تو ” بودن

چه حالی دارد

.

.

تـــمـــام شـــهـــر تــــوئـــــی

وقـــتـــی دســـتــــهـــایــــت را در دســــت مـــیـــگـــیـــرم

و انـــگـــشــــتـــانـــت ، خـــیـــابـــان هـــای درازی مـــیـــشـــونـــد بــــرای قـــــدم زدن

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:48
سه آرزوی قشنگ عاشقانه :

بی من نباشی

بی تو نباشم

بی هم نباشیم

.

.

همین ک هستی

همین ک در سرای دلم راه می روی

همین ک گاهی پناه واژه هایم میشوی

کافیست برای آرامشم

باش حتی همین قدر دور

.

.

بَـر سَـرم چَتــر انتــظار گرفته امـ

به تماشـا ایستـادند

باران ورهگـذران

.

.

زن نیستم اگر زنانه پای عشقم نایستم

من از قبیله ی زلیخا آمده ام

آنقدر عشقت را جار میزنم تا خدا برایم کف بزند

.

.

هـر چیـز را هـم کـه تقصـیر مـن بینـدازی ،

عاشـق شـدن مـن تقصـیر توسـت

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:48
تکثیر “ تو ” در هر ثانیه ای از زندگی ام یعنی

قشنگترین تکراری که هیچوقت تکراری نمی شود

.

.

روزهایی که میبینمت ، نفسم میگیرید . . .

و روزهایی که نیستی ، دلم !

اما تو باش . . . !

تحمل اولی آسان تر است

.

.

عشق یعنی ؛

اینقدر دوستش داری که به خاطرش . . .

حتی از ابرازِ علاقه ی دیگران هم به خودت مُعذب میشی !

.

.

میخواهم فقط باشی همین !

و من حس امنیت حضورت را ب رخ تمام تاریکی ها بکشم

.

.

چشمانت در حصار هم که باشند آشوب گرانی هستند که هر کودتائی را رهبری میکنند !

برای تصاحب دلم !

لعنت بر چشمان فتنه گرت

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:50
زخم های دستم را می بندند
و می گویند چرا با خود چنین کردی ؟
ولی افسوس کسی زخم بزرگ دلم را ندید
تا بگوید چرا با تو چنین کردند

من به دنبال کسی می گردم که غمش را با من تقسیم کند
من دلم را با او و پس از آن هر دو با هم به تماشای بهار برویم

فاصله ها دروغ هستند
وقتی مهربانی تو از دور هم احساس می شود

چه زیبا گفت مترسک
وقتی نمی شود به سمتت آمد
همین یک پا هم اضافی است

از چوپانی پرسیدند چه خبر ؟
با لحن تلخی گفت :
گرگ شد آن بره ای که نوازشش می کردم

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:51
خوش می گذره مال قدیم بود
الان دیگه فقط خوشیم که می گذره

روزی که دلم پیش دلت بود گرو
دستان مرا سخت فشردی که نرو
روزی که دلت به دیگری مایل شد
کفشان مرا جفت نمودی که برو

مرا از یاد خواهی برد ؟
نمی دانم !
ولی می دانم از یادم نخواهی رفت

همیشه سعی کن با کسی دوست شوی که
دلش بزرگ باشد
چون خودت را برای ورود به قلبش کوچک نکنی

چقدر سخته تو خیالت ساعتها باهاش حرف بزنی
اما وقتی دیدیش هیچ چیزی به جز سلام نتونی بگی

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:51
تا بشکند امروز طلسمم برخیز
تا غصه جدا شود از اسمم برخیز
این جسم ندارد آرزویی جز خاک
ای روح ! به احترام جسمم برخیز

آهم که هزار شعله در بردارد
صد سلسله کوه را ز جا بردارد
من رعدم و میترسم اگر آه کشم
سرتاسر آسمان ترک بردارد

هیچ نمی گویم
دارم که بگویم ، اما نباید گفت
شاید این سکوت زیباتر است

صدبار به سنگ ، کینه بستند مرا
از خویش غریبانه گسستند مرا
گفتند همیشه بی ریا باید زیست
آیینه شدم باز شکستند مرا

گل زیبای محبتت در دلم پژمرده
ز من چیزی نمانده جز تنی آزرده
با خیالت می گذرانم زندگی را
اما چه فایده زندگی هم بی تو مرده

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:52
هرچه باشی نازنین ، ایام خارت می کنند
هر چه باشی سنگدل ، دنیا شکارت می کند
هر چه باشی با لب خندان میان دیگران
عاقبت دست طبیعت ، اشک بارت می کند

چه کردی با دل من نازنینم
که هر تا سحر اندوهگینم ؟
مرا دعوت بکن در باغ چشمت
که از باغ تو لبخندی بچینم

تا گریه طلسم درد را می شکند
دل حرمت آه سرد را می شکند
دریای هزار موج طوفان خیز است
اشکی که غرور مرد را می شکند

دلم دریاچه اندوه و درد است
نگاهم کوچک و خاموش و سرد است
ببین این لحظه های بی تو بودن
به شهر کوچک قلبم چه کرده است

دگر گوشی به آغوش درم نیست
صدای آشنای باورم نیست
بغیر از لاشه ی پوشیده دل
درین خانه کسی هم بسترم نیست

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:53
دیگر از تنهــــــایی خستـــــه شده ام
به کلاغــــها زیر میـــــزی میــــدهم
تا قصـــه ام را تمــام کنند

کاش من هـــــم دکمــــه alt+shift داشتــــم
تا وقتی حرفهـــــایم را نمی فهمیــــدی
زبان گفتـــه هــایم را عوض مـــی کردم

دیگر آرزویـــی ندارم
اگر خودم نـــه
حداقـــل موهایــم سپیــد بخت شدند عاقبت

“دیگران” همیشــه برایم ” گـــران ” تمـــام شده اند
بجــای آن که ” نگرانــــم ” شوند

همیـشه سکـوت خــوب نیــست
گـاهـی خُـرد میشوی زیـر بـار حـرفهـای نـگفتـه
غافـل از اینکـه بــه تـو تـهمـت بـی جنـبگـــی میــزننــد…

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:53
به آخر تلخــــی نزدیکیــــم
مگر دســــت های خدا شیرینمــــان کند!

سعی نکن متفـــــاوت باشی
فقط خـــــوب باش
این روزها خــــوب بودن به اندازه کافی متفـــــاوت است

دنیا پر از تباهــــی است
نه به خاطر وجـــود آدم های بد
بلکــه به خاطـــر سکـــوت آدمهـــای خـــوب
الهم عجل الولیک الفرج

دویدن سهم کسانیست که نمیرسند
و رسیدن سهم کسانیست که نمی دوند

ساده هستم ساده می بینم
ساده می پندارم زندگی را
نمیدانستم جرم می دانند سادگی را
سادگی جرم است و من مجرم ترین مجرم شهرم
ساده می مانم…
ساده میمیرم…
اما…
ترک نمی گویم پاکی این سادگی را

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:54
افسانه را رها کن ، دوری دوستی کدام است ؟
فاصله هایند که دوستی را می بلعند !
من اگر نباشم دیگری جایم را پر می کند
به همین سادگی !

صفحه ی آخر شناسنامه زیاد مهم نیست
گاهی باید توی آیینه خوب نگاه کنی ببینی هنوز زنده ای یا نه

صدای گام های تو
ضربان زندگی من است
با من راه بیا
هنوز تشنه ی زنده بودنم

عاشقی یعنی چند بار استخاره کنی و بد بیاد باز بگی
استخاره اینطوری نیست حتما اشتباه می کنم

ماه در روی کسی غیر تو دیدن ممنوع
ناز چشم کسی جز تو خریدن ممنوع
تابلویی بر سر دروازه ی قلبم زده ام
که ورود احدی جز تو اکیدا ممنوع

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:54
میدونی چی بیشتر از همه آدمو داغون می کنه ؟
اینکه هر کاری در توانت هست براش انجام بدی
بعد برگرده بگه : مگه من ازت خواستم !

دروغ می گفتن که ها علامت جمع است
پس چرا وقتی تن + ها را جمع کردم
خودم ماندم و خودم ؟

مادرم می گفت : دوستانت را ببین
همه به جایی رسیده اند
نمیدانست منتظر نشسته ام تا به تو برسم !

چگونه بفرستم باورم را برایت
تا باور کنی از یاد بردنت کار من نیست

تو ای روحم عزیز دلنوازم
ز پیغامت نمودی سرفرازم
تو در یاد منی من شرمسارم
صفای قلب پاکت را بنازم

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:55
ایستـاده و لبخــــند زنـــان
پـایـش را روی گلـویـــم فـشار می دهـد
تنــــهـایـی !

وقتی که تنهام ، بالاتر و بهتر میتونم پرواز کنم
چون نه نگران جا موندنم و نه نگران جا گذاشتن

تنهایی فقط تنبیهی است
برای روزهای دوست داشتن او

همه برگ‌هایِ تقویم را به دنبالِ تو شمرده‌ام
برگ‌هایِ سیب
برگ‌هایِ انگور
پاییز اما فصلِ خرمالوست
فصلِ گسِ تنهایی

تنهایی ترانه ای ست
که گنجشگ ها می خوانند
جیک جیک جیک
و کلاغ ها می خوانند
قار قار قار
آدم ها را نمی دانم

MEMAR.Z
22-03-2014, 21:56
فلسفه ی تنهایی را هر چقدر هم خوب ببافند
بی قواره بر تن آدم زار می زند

دلم یک دنیا تنهایی می خواهد
با یه عالمه تو
و تمام گوشه کنارهای آغوشت

تنها که باشی
نه دلت دستمالی می شود و نه خیالت انحصاری …

تنهایی یعنی من یه موبایل دارم
که صدای زنگش یادم نمیاد

می خواهم همه بدانند این آدم ها که به خیال خود با من اند
خود مفهوم تنهایی من هستند !

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:36
دلم آرامشِ وارونه میخواهدیعنی:“ش م ا ر ا ”

این بی تفآوتی هآ
این بی خَبَری هآ
گآهی دیدآر از سَر اجبآر
نَبودَن هآ… نَدیدَن هآ
یَعنی بُرو
گآهی چِقَدر خِنگ میشویم . . .

ﺗﻨﻬﺎیی ﺣﻖ کسی ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻣﻴ ﻜﻨﺪ
ﺍﻣﺎ ﻧﺼﻴﺐ کسی ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻛﻪ ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﺍﺳﺖ

تنم انگار تابستان سرشت است
تن ِ تو اول ِ اردیبهشت است
دهانم ماه مرداد است در یزد
لبت، بانوی من، “یخ در بهشت” است

بـیـمـار تـوام ، روی توام درمان است
جان داروی عاشقان رخ جانان است
بـشـتـاب ، کـه جـانـم بـه لـب آمـد بی‌تو
دریـاب مـرا ، کـه بـیـش نـتوان دانست . . .

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:37
کاش کسی باشد

تا بغضهایم را قبل از لرزیدن چانه ام بفهمد
کاش . . .

سخت بود

فراموش کردن کسی
که با او
همه چیز و همه کَس را
فراموش می‌کردم . . .

از نقش های ستاره دلم درد میکند

از عشق چند باره دلم درد میکند
دار و ندار قلب من یک حس شیشه ایست
از هرچه سنگ خاره دلم درد میکند . . .

دیکتاتور
تویی و آغوشت
که هر بار
مرا تسلیم می کند . . . !

وقت تلاقی چشمانمان
گونه هایت گل می اندازد
این زیباترین گل دنیاست . . .

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:41
مثل ندارد
میم های ِ مالکیتی
که از زبان ِ
تو می شنیدم . . .

ماه من ، مبادا گرفته باشی
که شهری را ، به نماز آیات وا میدارم . . .

جملات عشق ورزی جدید

تبعیـد یعـنی
ســردی وُ غربتــی ممـلو
دور از دســت هـای ِگـرم ِتو . . .

انتظار
زیباترین نقاشی دنیاست
وقتی حاصل تصویرش
تـــو باشی . . .

گفتی لب تر کن تا دنیا را به پایت بریزم
حالا من چشم تر کردم
می آیی ؟

دلبر برفت و دلشدگان را خبر نکرد
یاد حریف شهر و رفیق سفر نکرد
یا بخت ما طریق مروت فرو گذاشت
یا او به شاه راه طریقت سفر نکرد

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:42
مشترک مورد نظر این روزهایت کیست
که دیگر در دسترس بودن و نبودن من برایت مهم نیست . . . ؟

اگر آنکه رفت خاطره اش را می بُرد
فرهاد سنگ نمی سُفت!
مجنون آشفته نمی خُفت!

همه میگویند چشمانش رنگارنگ است
اما من میگویم چشمانش عسلی ست
نه برای رنگش “چون شیرینترین خاطراتم در چشمانش بود”

چقدر شَب اضافه می آید
وقتی که نیستی . . .

ایســــتاده ام
بگــــذار ســـــرنوشـــت راهـــــش را بـــــرود…!
مــــــــــــن،
همیــــن جــــا،
کنــــار قــــولــهایــت،
درســـــت روبــــروی دوســــت داشتـــنت
و در عمــــق نبودنــــت،
محــــکم ایستــــاده ام…!

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:44
تو صادقانه دروغ بگو
من عاشقانه کاری خواهم کرد
“ماه” همیشه پشت ابر بماند . . . !

گاهـــی دلــــــم هـــوس شیطنــــــت میکنــــــد
از همــــــان شیطنــــــت هایــــــی کـــه
حــــــرف تـــو پشــــــت آن بنــــــد اســــــت
که میگـــویـــی :
مگـــــــــه دستـــــــــم بهــــــت نرســــــه . . .

من مانده ام با یاد تو
و بغضی که لگد می زند
بر حنجره ای پا به ماه . . .

متن های عشق و عاشقی جدید

هنوز ته مانده ی بوسه ات را روی لبم میمکم
هنوز ته مانده ی آغوشت را محکم بغل می کنم . . .

هنوز به یاد می آورم “دوست داشتن” هایت را
که روزه ی سکوت ثانیه ها را می شکست
تو سخت به ثانیه هایم چسبیده ای . . .

محال است آدمی چیزی را به دست آورد
که خود هرگز آنرا نبخشیده باشد
پس عشقی در حد کمال ببخش
تا عشقی در حد محال به دست آوری . . .

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:45
از وقتــی که نیسـتی
خـدا می دانـد
چقــدر آب به صـورَتـم پـاشیـدم
لعنــتی
این کـابوس انقــدر واقعی ست
که از خواب بیــدار نمی شـوم . . .

درختان به من آموختند :
پایبندی هرکس به اندازه ی ریشه ی اوست ، به هر درختی نمی توان تکیه کرد !

تراشکـــــــار ماهـــــــری شده ام
بس کـــــــه تـــــــو نیـــــــامدی
و من بـــــــرای دلــــــــم بهانـــــــه تراشیدم . . .

رسم “خوب” ها همین است
حرف آمدنشان شادت می کند و ماندنشان
با دلت چنان می کند که هنوز نرفته ، دلتنگشان می شوی !

لبخند که میزنی
کمترین اتفاقی که می افتد
اختلال در تشخیص ماه های قمریست . . . !

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:48
در بین تمامی مردم تنها عقل است کهبه عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند

❋❋❋

❋❋❋
هر وقت توی زندگی به یه در بزرگ رسیدی کهروش یه قفل بزرگ بود نترس و نا امید نشو!!!چون اگه قرار بود باز نشه جاش یه دیوار میذاشتن

❋❋❋

❋❋❋
به یاد داشته باشیمدر تقویم دوستی روزی به نام فراموشی وجود دارد

❋❋❋

❋❋❋
سراغ کلبه ى ماراکسى نمى گیرد،خوشا روزى که غم هم گم کند ویرانه ى ما را

.❋❋❋

❋❋❋
کاش دوستی آدمها مثل رفاقت چشم و دست بودوقتی دست زخم میشه چشم گریه میکنهوقتی چشم گریه میکنه دست اشکاشو پاک میکنه.

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:49
زندگی باور میخواهد آن هم از جنس امید

که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد

یک امید از ته قلبت به تو گوید که خدا هست هنوز…

اگه یه روزی رفتی و دیگه برنگشتی بهت قول نمیدم که منتظرت بمونم

ولی از تو میخوام وقتی اومدی یه شاخه گل روی قبرم بزاری…

در بطن هر انسان فرشتگانی وجود دارند

که تنها آرزویشان آن است که زاده شوند

به سلامتی مهره های تخته نرد که

تا وقتی رفیقشون تو حبس حریف به احترامش بازی نمی کنن

یکرنگ بمان حتی اگر در دنیایى زندگی می کنی که

مردمش براى پررنگ شدن حاضرند هزار رنگ باشند

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:50
همیشه عزیزترینها در خاطر انسان می مانند

آسوده خاطرم که تا ابد در خاطرم میمانی

خدایا…!

اندکی نفهمی عطا کن،که راحت زندگی کنیم!

مردیم از بس فهمیدیم و به روی خودمون نیاوردیم…!

زمان سازسفر میزند…

بی هیچ پاداشی حراج محبت کنیم که همه ما خاطره ایم

سال هاست منتظر آمدن روزهای بهترم

امانمی دانم چرا هنوز هم

دیروز ها بهترند

هزاران کاش در من فریاد میکند

بی تو مدتهاست که کوچانده ام بغض های بی آشیانه را به لبخندهای ناشیانه

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:50
هر آدمی که میره

یه روز

یه جایی

به یه هوایی برمیگرده

همیشه یک چیزی برای جا ماندن هست

حتی یک خاطره

حذف کردن آدمها از زندگی تان

به این معنا نیست که از آنها متنفرید معنای ساده اش این است که

برای خودتان احترام قائلید هر کسی قرار نیست تا ابد با شما بماند

هیچ دلی بی بهانه نمیتپد…

نمیدانم بهانه ها دلگیرند یا دلها بهانه گیر

خدایا آن کس که صادقانه یادم میکند

هر لحظه عاشقانه یادش کن…

ثانیه ها مى گذرند

چشم به ساعت دوختم

تو در یک قدمى من از من فرسنگ ها دورى

کاش مى توانستم گامى بردارم.

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:51
او که میرود نمیفهمد،

اما او که بدرقه میکند خوب میداند کاسه ى آب معجزه نمیکند!

خشم مانند طوفان است

بعد از مدتی فروخواهد نشست

ولی بدان که حتما شاخه هائی شکسته اند

تویی که مرا در سقوط میبینی

تا به حال اندیشیده ای که شاید، تو خود وارونه ایستاده ای ؟

دلگیر نشو از آدما

نیش زدن طبیعتشونه

سالهاست که به هوای بارانی میگویند:

خــــــراب

زندگی مثل یه پل قدیمیه

به این فکر نکن که اگه تنها ازش بگذری دیرتر خراب میشه

به این فکر کن که اگه افتادی یکی باشه که دستت رو بگیره…

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:52
دلتنگ تو امروز شدم تا فردا…

فردا شد و باز هم تو گفتی فردا…

امروز دلم مانده و یک دنیا حرف…

یک هیچ به نفع دل تو تا فردا…

جغرافیای کوچک من بازوان توست !

ای کاش تنگ تر شود این سرزمین من …

من درختت میمونم

تو تبر هم که بشی و بخوای منو قطع کنی

آخرش یا دستمال میشم واسه اشک چشمات

یا قلم و کاغذ می شم واسه دلتنگیات !

عشق می بارد

بیا بدویم در باران

تو تا ته کوچه های دلم و من تا زیر رنگین کمان چشمانت!

من هنوز گاهی یواشکی خواب تو را می بینم

یواشکی نگاهت می کنم

بین خودمان باشد

اما من هنوز یواشکی تو را دوست دارم

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:53
نمیخواهم داشته باشمت… نترس…

فقط بیا در خزان خواسته هایم قدم بزن… تا ببینمت…

دلم برای راه رفتنت تنگ شده است…

اگر او برای تو "ساختـــه" شده ،

.

.

.

من برای تــو "ویـــران" شدم لعنتــــــی !!

دست من؛

خالیست از بودن تو!

اما دلم

تا دلت بخواهد از تو پر است...

نمی دانم هم اکنون در کجا مشغول فقط یک آرزو دارم

که در دنیای شرینت میان قلب تو با غم نباشد هیچ پیوندی

تو را سفید می نویسم که ازدحام تمام رنگ هاست و عاشقانه می خوانم

عشقی که حاصل جمع تمام عاطفه هاست !

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:54
زندگی همینه

انتظار یه آغوش بی منت …

یه بوسه بی عادت …

یه دوستت دارم بی علت …

باور کن زندگی همین دوست داشتن های ساده س

مهم نیست دور باشی یا نزدیک …

از رو به رو بیایی یا که روی بگردانی از من …

به خدا گفتم:

خدایا تو که میدونستی تنهام میذاره پس چرا بهم نگفتی؟!

خدا گفت:

از بس بهت گفت دوستت دارم ، منم باورم شد…

عشق یعنی حتی اگه بدونی نمی خوادت

اما نتونی ترکش کنی نه خودشو نه فکرشو..

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:54
دلم کمی از بهشت می خواهد

وقتی از همه ی دنیا نارحتم فقط با فکر کردن به تو اروم میشم...

اما وقتی تو نارحتم می کنی کل دنیا هم نمیتونن ارومم کنن...

احساس قشنگیه وقتی بدونی یکی دوستت داره.

احساس قشنگیه وقتی بدونی یکی دلش برات تنگ شده.اماقشنگترین

احساس وقتیه که بدونی یکی هرگز فراموشت نمی کنه...

همیشه میگفتی:کاش اینجا بودی....

کاش سرم رو شونت بود....!

منم میگم: کاش دلت با دلم بود...........

مَردی که عَطر ِ تو را زده بود

در خیابان از کنارم گذشت….

و این یعنے :قتل ِ غیر ِ عمد…..

MEMAR.Z
23-03-2014, 11:55
خدایا من صبورم

اما دلتنگی من

چه میدونه صبوری چیه آخه؟!!!

این روزای سخت از هر انگشتم

یه هنر می باره!!!

شبا می بافم خیالشو

روزا میکشم دردای نبودنشو

و غروبا هم میرقصم با ساز

جهان که فاصله ای نیست !

تا ماه پیاده میروم ، اگر آنجا خانه ات باشد …

حیفم میاد زندگیشون کنم …

فقط با تو سر میز قمار می نشینم .

چشم در چشم ...

یا همه چیزت را می برم

یا همه چیزم را می بازم .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 12:54
وقتی باران عشق باریدن گرفت هرگز چتری بر ندارد .

کاش می دانستی که چقدر دوستت دارم و مرا از این عذاب رها می کردی ، ای کاش تمام اینها را می دانستی ، کاش می دانستی ، ای کاش می دانستی .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم سکوت را فراموش می کردی و تمامی ذرات وجودت عشق را فریاد می کرد .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم چشمهایم را می شستی و اشکهایم را با دستان عاشقت به باد می دادی .

اگر می دونستی چقدر دوستت دارم نگاهت را تا ابد بر من می دوختی تا من بر سکوت نگاه تو رازهای یک عشق زمینی را با خود به عرش خداوند ببرم ، ای کاش می دانستی .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 12:55
به علت بارش بی وفایی جاده عشق لغزنده است ، لطفا با محبت حرکت کنید .

ترسم که شبی در غم جانکاه بمیرم ، در بستر غم سوزم و با آه بمیرم ، آن لحظه آخر که اجل گفت بمیرم ، ای کاش تو را بینم و آن گاه بمیرم .

دوستت دارم نه به خاطر شخصیت تو ، بلکه برای شخصیتی که من هنگام با تو بودن پیدا می کنم .

هیچ کس لیاقت اشکهای تو را ندارد و کسی که چنین ارزشی دارد باعث اشک ریختن تو نمی شود .

اگر کسی تو را آن طور که تو می خواهی دوست ندارد به این معنا نیست که تو با تمام وجودش دوست ندارد .

MAMAD*50 CENT
همیشه بزار یه دیوونه نگات کنه ، اما نزار یه نگاه دیوونت کنه !

ای کاش می دانستی چقدر دوستت دارم ، چندیست بیمار وفایت شده ام ، در بستر غم چشم براهت شده ام ، این را تو بدان اگر بمیرم روزی مسئول تویی ، که من فدایت شده ام ، پس از مرگم بیا زیبا نگارم ، بیا با جمع دوستان بر مزارم ، سرت خم کن ببوس سنگ مزارم ، که من در زیر خاک هم چشم انتظارم .

یاد بگیریم که به خاطر عشق ، عاشق شویم ، خیلی از آدم ها که لیاقت عاشق شدن ندارند ، از همه چیز می ترسند ، بگذارید آنها همان تحفه ای بمانند که هستند و از همه زیبایی هایی که به خاطر ترس از دست می دهند محروم بمانند .

از یک عاشق شکست خورده پرسیدم : بزرگترین اشتباه ؟ گفت عاشق شدن ، گفتم بزرگترین شکست ؟ گفت شکست عشق ، گفتم بزرگترین درد ؟ گفت از چشم معشوق افتادن ، گفتم بزرگترین غصه ؟ گفت یک روز چشم های معشوق رو ندیدن ، گفتم بزرگترین ماتم ؟ گفت در عزای معشوق نشستن ، گفتم قشنگترین عشق ؟ گفت شیرین و فرهاد ، گفتم زیباترین لحظه ؟ گفت در کنار معشوق بودن ، گفتم بزرگترین رویا ؟ گفت به معشوق رسیدن ، پرسیدم بزرگترین آرزوت ؟ اشک تو چشماش حلقه زد و با نگاهی سرد گفت : مرگ !

من زندگی را دوست دارم ولی از زندگی دوباره می ترسم ، عشق را دوست دارم ولی از زن ها می ترسم ، دین را دوست دارم ولی از کشیکها می ترسم ، قانون را دوست دارم ولی از پاسبانان می ترسم ، سلام را دوست دارم ولی از زبانم می ترسم ، من می ترسم پس هستم ، این چنین می گذرد روز و روزگار من ، من روز را دوست دارم ولی از روزگار می ترسم .

MAMAD*50 CENT
خدایا هر که با من آشنا شد دو روزی دید و زود از من جدا شد ، نمی دانم از اول بی وفا بود و یا نازش کشیدم بی وفا شد .

دو تا آدم برفی دو طرف رودخانه از عشق هم آب میشن تا شاید وسط رودخانه به هم برسن .

بی تو محبوسم ز زندانی که نامش زندگیست ، حبس زندانی که جرمش دل بستگیست .

با تو پر شور و نشاطم ، تو هیاهوی نگاتم ، تو یه آواز قشنگی ، من تو آهنگ صداتم ، مثل خنده رو لباتم ، مثل اشک رو گونه هاتم ، تو رو می بوسم انگار ، شاعر شعر چشاتم .

زندگی راز بزرگیست که در ما جاریست ، زندگی فاصله ی آمدن و رفتن ماست ، زندگی وزن نگاهیست که در خاطره ها می ماند ، شاید این حسرت بیهوده که در دل داری ، گرمی امید تو را خواهد کشت ، زندگی درک همین اکنون است ، زندگی شوق رسیدن به فردایی است که نخواهد آمد .

MAMAD*50 CENT
دوست واقعی تو کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب تو را لمس کند .

بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی ولی بدانی هرگز به او نخواهی رسید .

هرگز لبخند را ترک مکن حتی وقتی ناراحتی ، چون هر کسی امکان دارد عاشق لبخند تو باشد .

تو ممکن است در تمام دنیا یک نفر باشی ولی برای بعضی افراد همه دنیا هستی .

تو را دوست دارم بیش از خودم و کمتر از خدایم ، زیرا عاشق تو ام و محتاج خدایم .

MAMAD*50 CENT
شکست در عشق فاجعه نیست ، فاجعه آن است که بدانی چرا در عشق شکست خوردی .

دیدی که خون ناحق پروانه شمع را ، چندان امان نداد که شب را سحر کند ؟

می خواهم مشق عشق را با مداد احساس تو بر روی گلبرگهای ترک خورده دقایقم ، آرام و آهسته حک کنم .

آرزو دارم دلت از غصه ها خالی شود ، سهم تو از زندگی یک عمر خوشحالی شود .

کنار آشیانه تو آشیانه می کنم ، فضای آشیانه را پر از ترانه می کنم ، کسی سوال می کند : به خاطر چه زنده ام ؟ و من برای زندگی ، تو را بهانه می کنم .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 12:56
انسان هم میتونه دایره باشه هم خط راست ، انتخاب با خودته ، تا ابد دور خودت بچرخی و تا بی نهایت ادامه بدی .

من عاشق آن دیده چشمان سیاهم ، بیهوده چه گویم که پریشان نگاهم ، گر مستی چشمان تو گناه است ، من طالب آن مستی و خواهان گناهم .

چشمای عاشقم ستاره پوشه ، دلم برای دیدنت می جوشه .

در آبی ترین نقطه چشمانت عشقیست که صداقت از آن جاریست ، آن جا خدا را عاشقانه می توان دید .

اگر بوی گلی را دوست نداری ، شاخه هایش را نشکن .

MAMAD*50 CENT
گر زندگی مرگ است و مرگ هم زندگی ، پس درود بر مرگ و مرگ بر زندگی .

توی پارکینگ خاطراتم دل تو را پارک کردم یگ گوشه ، بعدش هم چرخهای دلت را پنچر کردم تا هیچ وقت از دلم بیرون نری .

عاشقی بودم به درگاهت عزیز ، کفتری بودم به بامت ای عزیز ، تو پر و بالم شکستی ای عزیز ، بنده ی خود ساختیم آری عزیز ، حال می خوانی به ساز قمریان ، بی وفایی را چرا ؟ گوییم خواهی کنی من را جدا ! این چه رسم آشنایی است ، دست دادی و سلامی ، چرا خوانی جدایی ، چرا خوانی جدایی !

میدونی کوچکترین ذره ی هر ماده چیه ؟ دل منه که برات یه زره شده .

ای که از تازگی زخم دلم تازه تری ، یعنی از قصه دلتنگی من با خبری ، مثل مهتاب که از خاطر شب می گذرد ، هر شب آهسته از آفاق دلم می گذری .

MAMAD*50 CENT
بی خبر از هم خوابیدن چه سود ؟ بر مزار مردگان خویش نالیدن چه سود ؟ زنده را تا زنده است ، باید به فریادش رسید ، ور نه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود ؟ گر نرفتی خانه اش تا زنده بود ، خانه صاحب عزا تا صبح خوابیدن چه سود ؟ گر نپرسی حال من تا زنده ام ، گریه و زاری و نالیدن چه سود ؟ زنده را در زندگی قدرش بدان ، ور نه مشکی از برای مرده پوشیدن چه سود ؟

برای غنچه طلوع مهربان آفتابی ، به دنبال هوای خاطراتت ، تمام لحظه های زندگی را فدای آبی احساس پاکت می نمایم .

جایگاه همیشگی تو در قلب منه ، اگه صدف وجودم لایق مروارید وجودت باشد .

اسمتو خط نزدم از دفتر خاطره هام ، آخه هنوز هر جا باشی عزیز ترینی تو برام .

هیچ کس تنهایی ام را حس نکرد ، لحظه ی ویرانی ام را حس نکرد ، در تمام لحظه های زندگی ، هیچ کس دست حیرانی ام را حس نکرد ، سرنوشت دردناکم را هیچ دستی امضا نکرد ، آنکه سامان غزل هایم از اوست ، بی سر و سامانی ام را حس نکرد .

MAMAD*50 CENT
[*=center]خوشبختی من پیدا کردن تو از میان اینهمه ضمیر بود . . .

.

.

.

بیادت هستم حتی اگر قرار باشد ، شبی بی چراغ

در حسرت یافتنت تمام کوچه ها را قدم بزنم . . .

.

.

.

عشقت به دلم اگر بتابد چه کنم ؟ / مهرت به سرای من بخوابد چه کنم ؟

یکدم به سوال من جوابی بده دوست / روزی که دلم تو را بخواهد چه کنم . . . ؟

.

.

.

*۱۴۰* I love You # !

اینم شارژ رفاقت ما !

کادوی قلب مهربونت !

.

.

.

کلاغ ها گرچه سیاهند و آوازشان خوش نیست

اما آنقدر با وفایند که شاخه های خشک درختان را در فصل سرد زمستان

تنها نمیگذارند . . .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:21
برای محبت هایی که عمیقند ، ندیدن و نبودن هرگز بهانه ی از یاد بردن نیست . . .

.

.

.

رابطه ها زمانی زیبا می شوند که برای یاد کردن هیچ دلیلی به جز دلتنگی نباشد . . .

.

.

.

اگر خطا نکنم عطر ، عطر یار من است / کدام دسته گل امروز بر مزار من است

تو قرص ماهی و من برکه ای که می خشکد / خود این خلاصه ی غم های روزگار من است . . .

.

.

.

روزهایی که بی تو می گذرد / گرچه با یاد توست ثانیه هاش

آرزو باز می کشد فریاد / در کنار تو می گذشت ای کاش . . .

.

.

.

ابرها به آسمان تکیه می کنند ، درختان به زمین و انسانها به مهربانی یکدیگر . . .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:21
ویران شد از نگاهت بنای استوار دلم ، حالا تو تنها ستون این ویرانه ای . . .

.

.

.

من برگ تو هم عابری و عشق قدمهایت / دل میبری و میگذری ، ای جانم به فدایت . . .

.

.

.

وقتی قدرت عشق بر عشق به قدرت غلبه کند ، دنیا طعم صلح را می چشد . . .

.

.

.

دیشب از دوری تو مرغ دلم پر می زد ، تا دم صبح فقط یاد تو در دل می زد . . .

.

.

.

در کاخ مجلل خبر از عشق مجو ، که سعادت همه در کلبه ی درویشان است . . .

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:22
درخت را به نام برگ ..بهار را به نام گل..ستاره را به نام نور..کوه را به نام سنگ

دل شکفته مرا به نام عشق..عشق را به نام درد

مرا...به نام کوچکم صدا بزن...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

حاصلی از هنر عشق ِ تو جز حرمان نیست

آه از این درد که جز مرگ ِ من اش درمان نیست

این همه رنج کشیدیم و نمی دانستیم

که بلاهای وصال ِ تو کم از هجران نیست

جز به جاذبه ی چشمهات

ــ این بیشه ی باران خورده ــ

دلم

ــ آن سیب سرخ ــ

نمی افتاد

زیر پات !

من از هفت سنگ می ترسم

می ترسم آنقدر...سنگ روی سنگ بچینیم

که دیواری ما را از هم بگیرد

بیا لی لی بازی کنیم

که در هر رفتنی

دوباره برگردیم..

دست هایم مال تو

بودنت را به من قرض می دهی؟!؟!

MAMAD*50 CENT
روزی می رسد که برگ برنده ات "دل" می شود

ولی تو دیگر حاکم نیستی!!!

بالا و پایین پریدنم
از شوق ِ زندگی نیست،
ماهی
روی خاک
چه می‌کند؟

مــن کـه می دانـم ...

بـه کودکی هم اگر برگردم ...

تو همــان شیشـه ی شیر گمشده ام می شوی ..

سنگت را بر سیـــ ـنه زدم ...

دیـدم ...

سنگ بر سنـگ بند نمی شـود ...!

جا پای فاصله ها

محکمتــر می شود;

هر چه بیشتر،

درگیـــر تو می شوم!

MAMAD*50 CENT
قبل از عاشق شدن بیاموز که چگونه در برفها راه بروی بدون اینکه ردپایی از خود برجای بگذاری

برگرد...
یادت را جا گذاشتی
نمی‌ خواهم عمری به این امید باشم كه برای بردنش برمی ‌گردی

هر روز چشم می دوزم تا بیایی ... چشــم روی پارچه هم ... نگـاه تو را کم دارم ... بیـا!

گاهی چه اصرار بیهوده ایست اثبات دوست داشتنمان
چرا که دوست تر دارندمان وقتی دوستشان نداریم.

پنجره دلم را

بروی تو می گشایم

که در این کویر خشک

دریایی مواج و عمیقی

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:23
شعر که میخوانم .. چشمانت را نبند ! تو که میدانی .. حافظه ی خوبی ندارم !!

به پندار تو:جهانم زیباست!

جامه ام دیباست!

دیده ام بیناست!

زیانم گویاست!

قفسم طلاست!

به این ارزد كه دلم تنهاست؟

همه چیز از جایی شروع شد

که گفتی دوستم داری.

گاهی برای یک عمر بلاتکلیفی

بهانه ای کافیست!

هر چه از من دور شوی سایه‌ات بزرگ می‌شود...می‌افتد روی زندگیم...سیاه می‌شود روزگارم!!...

ایـن روزهـا نـه مـجـالـی
بـرای دلـتـنـگـی دارم
و نـه حـوصـلـه ات را..
ولـی بـا ایـن هـمـه،
گـاه گـاهـی دلـم هـوای تـو را مـیکـنـد

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:23
تن من

مندرس از پرسه زدن هاست

ولی
.
.

هرم لبهایت

رفوگری را بلد است!

یادم باشد به رسم مردمان مغلوب

تاریخ فتح تو را بنویسم

که دیگر جنگی در نگیرد!!

چه اشکالی دارد اگر

بهشت را به جهنمیان بدهند

تو را

به من ؟!!

عاشق تر از همه ما موش کوری ست که زیبایی جفت اش راچشم بسته باور می کند !

MAMAD*50 CENT
23-03-2014, 13:24
اگر قلبم از چوب بود

آن را به آتشکده چشمانت میسپردم

عطر پیرهنت ، شفایم میدهد ، نگفته بودند یوسف.... خواهر دارد !!!

غصــه نخــور ؛ كنــار آمـده ام بـا نبـودنت . . . خیلـی كه دلـم بگیـرد ، گریـه میكنـم !

چه شود به چهرهٔ زرد من نظری برای خدا کنی

که اگر کنی همه درد من به یکی نظاره دوا کنی

تو نبودی دل به دل راهی نداشت ، از خیال عشق آگاهی نداشت

تو نباشی تا قیامت بی کسم در تمام زندگی دلواپسم.

MAMAD*50 CENT
جان به عشق نده که عشق آفت جان است
آفت جان بودن عشق مشهور جهان است
از سودای غم عشق سود طلب نکن
چرا که حاصل سودای عشق زیان است

شبم را به گیسویت تشبیه کردم
دورنرو بیا پیشم سوگلیم
در لبهایت حرفم را گم کرده ام
با خنده ات جانم را بگیر سوگلیم

به چشمانت نگاه نکنم
چشم به چه دردم می خورد
اسمت را بر زبان نیاورم
زبان به چه دردم می خورد
کلمه به چه دردم می خورد
صدایت را نشنوم
بهتر است که در دنیا تک و تنها باشم

تو با من باش و بگذار عالمی از من جدا گردد ، چو یکدم با تو بنشینم دل از هر غم رها گردد.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

گفتی اسیر عشقمی نگاه من مال خودت ، قلبمو هدیه می کنم واسه شب تولدت

MAMAD*50 CENT
گر مذهب مردمانِ عاقل داری / یک دوست بسنده کن که یک دل داری

عشق من، با تو نگاهم زیباست / ابرهای تیره ی غم رسواست

شعر و غزل بهانه اند که بگویم / آری، بی تو این دل تنهاست

ز روزی که یکی دلم را برده / تب دارم مثل طفل سرما خورده
گفتارم شعر، شعرهایم هذیان / دکتر جان، بنده زنده ام یا مرده؟

به دل میگم شب یا سحر یادش نکن / دلم میگه دیونشم ، تو هم فراموشش نکن

شنیده بودم........ دارم!به اشتباه جای ((تو)) ی صمیمانه را با ((شما)) ی مودبانه عوض کردم ،
به زبان گفتم چقدر((شما)) زیبا هستید...
ولی در دل گفتم چقدر ((تو)) را دوست دارم

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:35

حالا من چشم تر کردم

می آیی ؟

فرهاد سنگ نمی سُفت!

مجنون آشفته نمی خُفت!

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:36
چقدر شَب اضافه می آید

وقتی که نیستی . . .

ایســــتاده ام

مــــــــــــن،

همیــــن جــــا،

و در عمــــق نبودنــــت،

تو صادقانه دروغ بگو

که میگـــویـــی :

من مانده ام با یاد تو

و بغضی که لگد می زند

متن های عشق و عاشقی جدید

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:36

پس عشقی در حد کمال ببخش

از وقتــی که نیسـتی

خـدا می دانـد

لعنــتی

درختان به من آموختند :

پایبندی هرکس به اندازه ی ریشه ی اوست ، به هر درختی نمی توان تکیه کرد !

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:37
رسم “خوب” ها همین است

لبخند که میزنی

کمترین اتفاقی که می افتد

آغوش تو

تنها دروازه ایست

که برای فتحش

باید اول تسلیم شد . . .

دلم آرامشِ وارونه میخواهد

یعنی:

“ش م ا ر ا ”

این بی تفآوتی هآ

این بی خَبَری هآ

گآهی دیدآر از سَر اجبآر

نَبودَن هآ… نَدیدَن هآ

یَعنی بُرو

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:37

کاش کسی باشد

کاش . . .

سخت بود

فراموش کردن کسی

که با او

همه چیز و همه کَس را

فراموش می‌کردم . . .

MEMAR.Z
23-03-2014, 16:38

دیکتاتور

تویی و آغوشت

که هر بار

مرا تسلیم می کند . . . !

وقت تلاقی چشمانمان

گونه هایت گل می اندازد

مثل ندارد

میم های ِ مالکیتی

که از زبان ِ

تو می شنیدم . . .

ماه من ، مبادا گرفته باشی

که شهری را ، به نماز آیات وا میدارم . . .

جملات عشق ورزی جدید

تبعیـد یعـنی

ســردی وُ غربتــی ممـلو

دور از دســت هـای ِگـرم ِتو . . .

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:08
زنــــدگـــی تـــاس خـــوب آوردن نــیــســت
بـــا تــــــاس بـــد ، خــــوب زنــــدگـــی کــردن است

هر وقت بین دوتا انتخاب مردد بودی
شیر یا خط بنداز !
مهم نیست شیر بیفته یا خط …
مهم اینه که اون لحظه ای که سکه داره رو هوا می چرخه ،
یه دفعه بفهمی : دلت بیشتر میخواد شیر بیفته ، یا خط …

دردم را ، کیـبـوردها .. پیامک ها .. و ..
تـلفن هـــای ِ پـی در پـی مـی فهمـــنـد …

هـر چہ از دست میـرود بگذار بـرود …
چیـزی ڪہ بہ اِلتمـاس آلـوده باشد نمیخواهمـ …!
هـر چہ بـاشد حتی زنـدگی …!

جایت را با دیگری پُر میکنند احساس … سیری چند؟؟!
آدم هــای عجیبـــی دارد اینجــا !
دوستــی هــایشان نـــاگهانی ســت
دلبستــن شـــان غریـــب است و رفتــن شان آشنـــا …!

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:09
آلـــیــــس کـــجـــایـــی؟!
بـــیـــا …
مردم ایـــنـــجـــا عــجــیـــب تــریــن مردم دنـــیــا هستند . . .

دنیای من
پر از دستهایست
که خسته نمی شوند
از نگه داشتن نقاب ها . . .

با خطی زیبا در آخرین صفحه اش نوشته بود :
مراقب باش
دست روزگار هلت میده
ولی قرار نیست تو بیفتی
اگر بی تاب نباشی و خودت را به آسمان گره زده باشی اوج میگیری …
به همین سادگی …

دَم از بازی حکم میزنی
دَم از حکم دل میزنی
پس به زبان “قمار” برایت میگویم
قمار زندگی را به کسی باختم که “تک” “دل” را با “خشت” برید
باخت ِ زیبایی بود
یاد گرفتم به دل ، “دل” نبندم
یاد گرفتم از روی “دل” حکم نکنم
دل را باید بُــر زد جایش سنگ ریخت که با خشت تک بــُری نکنند

خــدا جـونـــم یــه بـــار reset کـن لطفـــا ؛
زنـدگــی خیلیــــا هَنـــگ کـــرده …

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:10
هر چقدر عطـــرت را عوض کنی
باز هم تنـــت بوی کثیف خیـــانت را میدهد
عزیز لعنـــتی ام

چشمهای تو شفافترین برکه هاست
اما قامت من شاید آنقدر بلند که توی چشم های تو جا نمی شود
باید برای عاشقی هایم دریا می جستم

حالم به هم می خورد از کلمه های عزیزم و عشقم
من را همان ببین صدا کن

یه سری از عقل فقط دندونشو دارن

به بعضیا باید گفت :
شما سیرابی گاوم نیستی چه برسه به جیگر ما

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:11
عاشق آن لحظه ام که نه از تو
و نه از تعلقات تو خبری نیست

درد مـــــن چشمـــــانـــی بــــو د
کــه بــه مــن اشک هدیـــه می داد
و بــه دیگــــران چشمــــــــک

حالا که رفته ای حسابی که هوا را بی من نفس کشیدی
سر دو راهی که رسیدی به چپ برو
به جهنم ختم می شود !

بــــرای ِ هــر کـس کـه رفــتـنی سـت
فــــقـط بــــایــــد ..
کنــــار ایــستــاد ..
و ..
راه بـــــاز کـــــرد
بــه هـمـیـن ســـادگــــی

ببند در آن دلت را
که به روی همه باز است
یخ کردم

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:12
اگر هر لحظه ﺻﺪﺍﯼ ﻣﻮﺳﯿﻘﯽ ﺭو ﮐﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ
ﮐﻪ ﻣﻄﻤﺌﻦ بشی برات ﺍﺱ ﺍﻡ ﺍﺱ اوﻣﺪﻩ ﯾﺎ ﻧﻪ
ﺑﻪ ﮔﻮﺷﺖ ﺷﮏ ﻧﮑﻦ ﺑﻪ ﺩﻟﺖ ﺷﮏ ﮐﻦ ﺩﻟـــﺖ ﺗﻨﻬـــــﺎﺳﺖ

گاهی آدم های تنها خیلی خوش شانس هستند
چون کسی رو ندارن که از دست بدن

دلم بایگانی رؤیاهای شکسته ای ست که در حسرتت خاک می خورند
چه اشتباه مهیبی !
آنجا که سرنوشت عشق را به دلم پیوست کرد
و مرا در پوشۀ تنهائی گذاشت

خــواب هـایِ تـو
هـر شـب از سـرِ کـابـوسِ تـنــهـایـی مـی پـرنـد
مـی نـشـیـنـند
رویِ پـلـک هـایـم تـعـبیـر مـی شـونـد

درست مثل یک جزیره
از همه طرف به تنهایی محدودم
و چشم به راه یک کاشف

MEMAR.Z
23-03-2014, 22:13
اونکه می خواست منو بفهمه نتونست
اونکه میتونست بفهمه نخواست
این شد که تنهایی تمام قد منو بلعید

بگذار مرز تنهایی را رد کنم
ببین گذرنامه ام فقط مهر لب هایت را کم دارد

ای تنهاترین تنهای شب های تنهایی من
تو تنها کسی بودی که تنهایی هایم را تنها به تو گفتم
آه ای خدای من چه شبها که تن ها
تنها آرامیدند و در تنهایی فریاد دوستت دارم سر دادند

وقتی عاشقانه هایت بوی رفتن می داد
این روزهای تنهایی دور از انتظار نبود

می دانی که من جز با تو
با هر کس که باشم
باز تنهایم؟

MEMAR.Z
24-03-2014, 11:59
نشانه میگیری

سنگ می اندازی و بعد خنده کنان !

لِی .. لِی .. لِی ..

پای میکوبی و میروی !

بد جور با دلم "بــــــــــازی" میکنی !

.

.

.

یادتان باشد هیچ وقت در زندگی خود!

نقش نیشهای مار " ماروپله" را بازی نکنید . . .

شاید دیگر توان دوباره بالا آمدن از نردبان را نداشته باشد،

همان کسی که به شما اعتماد کرده بود . . .

.

.

.

مـثـل تـــار مــوهـــایـش ..

ایـن بـــار

دوسـتـت دارم هـــایـــم را

پـشـت گـوشـش انـــداخـــت …

و …

رفــت !

.

.

.

به خدا بگو:

زمستانش سرد نیست

جمع کند تکرار فصلهایش را !

من در تابستانش هم از بی وفایی دندان به دندان سائیده ام…

.

.

.

درد دارد وقتی من عاشقانه هایم را می نویسم،

دیگران یاد عشقشان میفتند و تو هنوز بی خیالی !

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:01
بعضی وقت ها …

چنان کیشت می کنند …

که سالهای سال مات می مانی …

.

.

.

زندگی بازی گرفتن دیگران نیست

که روزی عاشقش باشی و روزی قاتلش . . .

.

.

.

بیچاره دلم

با دیدنت باز هم لرزید

نمیدانست تو همان بی وفای دیروزی

بیچاره دل است

عقل ندارد

.

.

.

بعضی وقت ها …

چنان کیشت می کنند …

که سالهای سال مات می مانی …

.

.

.

بهم میگفت با دنیا عوضم نمیکنه !

راست میگفت با دنیا نه ، با یکی دیگه عوضم کرد !

MEMAR.Z
برای کسی مُردم که برایم ؛

نه… تب کرد

نه… سرفه

نه… حتی عطسه!

.

.

.

رفت …

تو را به خدا سپرد و خودش را به دیگری !

.

.

.

هر که مرا دید ،

تو را نفرین کرد …

و من حواس خدا را پرت کردم که مبادا بشنود …!

.

.

.

رابطه ای که توش اعتماد نیست

مثل ماشینی میمونه که توش بنزین نیست ،

تا هر وقت که بخوای میتونی توش بمونی

ولی تو رو به جایی نمیرسونه?

.

.

.

آهای مرغ عشق

فخر نفروش

معشوق تو هم به لطف قفس است که وفادار مانده . . .

MEMAR.Z
سخت است ؛ خیلی سخت !

وقتی بدانی او کجای زندگی توست ،

اما ندانی تو کجای زندگی او هستی !

.

.

.

بی وفا باشی شکایت میکنند / با وفا باشی خیانت میکنند

مهربانی گرچه آیین خوشیست / مهربان باشی رهایت میکنند . . .

.

.

.

یادش بخیر…

‏"من بودم و تو"

او بود و دیگری…

این روزها…

‏"تویی و او"

من ماندم و خدا

.

.

.

دردناک است دوست بداری و گمان کنی دوستت دارند

حال آنکه او یگانه هستی تو باشد و تو یکی از هزاران لذت او …

.

.

.

بیخودی به خودت زحمت نده!

این بَذرهای تنفــر

که در دلم می کاری

هرگــــز جوانه نخواهد زد !

MEMAR.Z
در این سو

دلی نگران مشغول یادت

آن سو

تــــو

با دیگریـــــ ـــ ــ ـ

.

.

.

مــَـن بـی تــو

شعـــر خــواهــم نــوشتـــ؛

تـــو بــی مـَـن

چــِـه خــواهــی کــــرد؟

اصـــلا"

یــــادت هَستـــ

کــِــه نیستــَـمــ …؟

.

.

.

خوبه که بدونی:

اون ستاره اى که از همه پرنور تره فقط مال تو نیست!

به همه چشمک میزنه …!

.

.

.

نه! چشمانم شور نبود

اگر که آخر کارمان ندامت شد

دست هایم نمک نداشت . . .

.

.

.

کاشکی یکی بود که فقط با یکی بود …

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:02
دیوانگی های دلم را به دل نگیر !

دست خودش نیست ، طفلک باور کرده بود دروغ دوست داشتنت را …

.

.

.

آب از سرم گذشته …

فریاد میزنم دوستت دارم …

و تو آرام و خونسرد …

به ترکیدن حباب ها میخندی …

.

.

.

خیلی سخته…

به خاطر کسی که دوسش داری…

همه چیز رو از سر راهت خط بزنی…!!

بعد بفهمی…

خودت تو لیستی بودی که…!

اون به خاطر یکی دیگه…

خطت زده..!

.

.

.

حرف میزنی اما تلخ ! محبت میکنی ولی سرد !

چه اجباری است دوست داشتن من ؟

.

.

.

این روزهــــــــــــــا

حس میکنم جایی را تنگ کرده ام!!!

جایـــــی در قلــــــــب تــــو

برای آمدن دیـــــــگری…

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:02
من زیر ِ باران!

تو دور میشوی، من خیس!

این دِلبری های ِ بهار است،

نیامده دیوانه می کند،

… کوچه را از تنهایی…!

.

.

.

چه کسی گفته که من تنهایم؟

من ، سکـوت ، خاطرات ، بغض و اشک همیشه با همیم …

بگذار تنهایی از حسودی بمیرد !

.

.

.

تاکنون دوستی را پیدا نکرده ام

که به اندازه ” تنهایی ” شایسته رفاقت باشد . . .

.

.

.

حالا همین تنهایی بى رحم

با من رفیقى دل وفاداره

نون و نمک خوردیم، یه جورى که

دست از سر من بر نمى داره

.

.

.

نشستم ، خسته شدم ؛ دیگر قایق نمیسازم …

پشت دریاها هر خبری که میخواهد باشد باشد ؛

وقتی از تو خبری نیست قایق میخواهم چکار ؟

مرا همین جزیره کوچک تنهایی هایم بس است !

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:03
تنهایی ، شاخه ی درختی ست پشت پنجره ام

گاهی لباسِ برگ میپوشد و گاهی لباسِ برف اما همیشه هست

.

.

.

زندگی چه اتفاق غم انگیزیست،

وقتی تنهاییت سالها از تو بزرگتر باشد . . .

.

.

.

تنهایی ، تنها سهمی بود که از من دریغ نشد …

.

.

.

من از این تنهایی

از این که دیر می آیی

از این که روزی به من بگویی

تو به من نمی آیی

می ترسم…

چرا نمی دانی تو

چگونه بی تو زمان میگذرد

بارها این را از خودم می پرسم

من می ترسم…می ترسم…

.

.

.

گاهی “تنهایی” یعنی خیلیا در “حدت” نیستن !

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:03
دلم خوش نیست . . .

غمگینم . . .

کسی شاید نمیفهمد . . .

کسی شاید نمیداند . . .

کسی شاید نمیگیرد مرا از دست تنهایی . . .

تو میخوانی فقط شعری و زیر لب آهسته میگویی :

عجب احساس زیبایی . . . !

تو هم شاید نمیدانی . . . !

.

.

.

فصل ها پشت سر هم می آیند می روند و تمام می شوند

اما تمام شدنی نیست فصلِ رفتن تو و تنهاییِ من …

.

.

.

تنهایی یعنی آرزوی مرگ کنی،

تا حتی شده برای تشییع جنازت یه عده دورت جمع بشن …

.

.

.

دستای من سرده یعنی که من تنهام

یعنی ازت دورم , یعنی تو رو میخوام …

.

.

.

تکان می دهد خانه را سالی که می آید …

سرگرمیِ خوبی ست :

تو عکسِ قابت را و من قاب عکست را عوض می کنم

و آغاز می شود سال تنهایی . . .

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:04
این روزها ، تلخم

دست برداشته‌ام از توجهِ بی‌ وقفه به حضور آدم ها

پرهیز می‌‌کنم از ثبتِ

وجود‌هایی‌ که ماندگاری ندارند…

این روزها ، تلخ تر از همیشه

از همه ی آدم‌ها بریده ام !

.

.

.

شب هایم بروز شده اند

دردهایم آنلاین …

به مغزم کلیک که می کنم

بالا نمی آید !

.

.

.

آخرین بار ڪه من از تهِ دل خندیدم

علتش پـول نبود

انعڪاسِ جُوڪ هر روز نبود

علتش، چهره‌یِ ژولیده‌یِ یڪ دلقڪ,

یا زمین خوردن یڪ ڪور نبود …

من بهِ « من » خندیدم !

ڪه چو یڪ دلقڪ ِگیج

نقش یڪ خنده به صورت دارم و دلم میـــگرید ..!

.

.

.

ــــخــستــہ امـ …

از صبورے خــستـــہ ام …

از فــَریــــادهایے که در گـــلویـــم خفـہ مانـد …

از اشـــــــک هایــی که قـاه قـاه خنــــده شـב …

و از حــــرف هایے که زنـــده بہ گـــور گــَشت در گــورستاטּِ دلـــــم

آســــاטּ نیست در پــَس خـــنـده هاے مصــنوعے گریــہ هاے دلت را ،

در بــی پنـــاهیت در پشت هـــــزاراטּ دروغ پنهـــاטּ کنے …

ایــــטּ روزهــا معنے را از زنـدگـــے حذف کــرבه امـ …

برایـــم فرق نمــےکــُنـد روزهایـــم را چگونــہ قربانـے کنمـ

.

.

.

کاش زندگی من هم مثل دوست داشتنهای تو کوتاه بود . . .

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:04
می خواهم نباشم

کاش سرم را بردارم و برای یک هفته

در گنجه ای بگذارم

و قفل کنم!

در تاریکی یک گنجه خالی

و روی شانه هایم،

در جای خالی سرم

چناری بکارم

و برای یک هفته،

در سایه اش آرام بگیرم…

.

.

.

ﮔـﺎﻫـی ﺍﻳـﻨـﮑـﻪ ﺻـﺒـﺢ ﻫـﺎ …

ﺩﻟـﺖ ﻧـﻤـﻲ ﺧـﻮﺍﺩ ﺑـﻴـﺪﺍﺭ ﺑـﺸـﻲ …

ﻫـﻤـﻴـﺸـﻪ ﻧـﺸـﻮﻧـﻪ ی ﺗـﻨـﺒـﻠـی ﻧـﻴـﺴـﺖ !

خسته ﺍی ﺍﺯ ﺯﻧـﺪﮔـی ..!

ﻧـﻤـی ﺧـﻮﺍی ﻗـﺒـﻮﻝ ﮐـﻨـی ﮐـﻪ ﻳـﮏ ﺭﻭﺯِ ﺩﻳـﮕـﻪ

ﺷـﺮﻭﻉ ﺷـﺪﻩ …

.

.

.

در زندگی من اتفاقهایی همیشه می افتند حتی وقتی دستشان را میگیرم

دلت برای من نسوزد ؛

من عادت کرده ام که همیشه دستی چوب لای چرخ آرزوهایم بگذارد …

.

.

.

دل استــ دیگر خسته میشود …

بی حوصله میشــود …

از روزگار از آدمـــــــها از خــودشـــــ

از این قابــها , از اثباتــ , از تـــــوضیــح

از کلماتــــی که رابـــطه ها را به گند میکشـــد

.

.

.

نمیدانم چه کسی دست اتفاق های خوب زندگی ام را گرفته است ،

که دیگر نمی افتد ..!

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:05
دیگر از آن همه شلوغی و شیطنت خبری نیست

آنقدر بخاطر ضربدرهای جلوی اسمم چوب روزگار را خوردم

که شده ام ساکت ترین شاگرد کلاس زندگی

.

.

.

منـی که کنـارش تــــو نبــاشـد تــومنـی نمـی ارزد

.

.

.

من ندار بودم

عروسک قصه هام پرید

دارا که باشی سارا با پای خودش میاد

.

.

.

به بعضیا باید بگی به شخصیتت تافت بزن

بلکه یه نمه ثابت شه

.

.

.

امیدوارم تو کل زندگیت یه بار سر دو راهی قراربگیری

اونم توبین الحرمین که ندونی پیش حسین ع زانو بزنی یا عباس ع

MEMAR.Z

که میگـــویـــی :

.

.

.

این بی تفآوتی هآ

این بی خَبَری هآ

گآهی دیدآر از سَر اجبآر

نَبودَن هآ… نَدیدَن هآ

یَعنی بُرو

.

.

.

.

.

.

ایســــتاده ام

مــــــــــــن،

همیــــن جــــا،

و در عمــــق نبودنــــت،

.

.

.

تو صادقانه دروغ بگو

MEMAR.Z
من مانده ام با یاد تو

و بغضی که لگد می زند

.

.

.

متن های عشق و عاشقی جدید

.

.

.

.

.

.

حالا من چشم تر کردم

می آیی ؟

.

.

.

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:06

فرهاد سنگ نمی سُفت!

مجنون آشفته نمی خُفت!

.

.

.

.

.

.

چقدر شَب اضافه می آید

وقتی که نیستی . . .

.

.

.

پس عشقی در حد کمال ببخش

.

.

.

از وقتــی که نیسـتی

خـدا می دانـد

لعنــتی

MEMAR.Z
درختان به من آموختند :

پایبندی هرکس به اندازه ی ریشه ی اوست ، به هر درختی نمی توان تکیه کرد!

.

.

.

دلم آرامشِ وارونه میخواهد

یعنی:

“ش م ا ر ا ”

.

.

.

.

.

.

.

.

.

MEMAR.Z
کاش کسی باشد

کاش . . .

.

.

.

سخت بود

فراموش کردن کسی

که با او

همه چیز و همه کَس را

فراموش می‌کردم . . .

.

.

.

.

.

.

دیکتاتور

تویی و آغوشت

که هر بار

مرا تسلیم می کند . . . !

.

.

.

MEMAR.Z
رسم “خوب” ها همین است

.

.

.

لبخند که میزنی

کمترین اتفاقی که می افتد

.

.

.

آغوش تو

تنها دروازه ایست

که برای فتحش

باید اول تسلیم شد . . .

.

.

.

وقت تلاقی چشمانمان

گونه هایت گل می اندازد

.

.

.

مثل ندارد

میم های ِ مالکیتی

که از زبان ِ

تو می شنیدم . . .

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:07
اگر نشانی‌اَم‌ را بپُرسند،

می‌گویم‌:

تمام‌ پیاده‌روهای‌ جهان‌!

اگر گُذرنامه‌ بخواهند،

چشمان‌ تو را نشانشان‌ می‌دهم‌ !

می‌دانم‌ که‌ سفر کردن‌ به‌ دیارِ چشمانت‌،

حق‌ طبیعی‌ تمام‌ مَردُم‌ دُنیاست‌ !

.

.

.

دنــیـــا ادامــــه لــبـخـنـد تــــوســت ..

کــه تــــا آخــــریــــن لـــبــخـنـد مــــن کـــش مــــی آیــــد ؛

تـــو لــب بـــــرمــیــچــیـنــــی

و مـــن ..

جـــایی مـــیـــان آســـمـــان و زمـــیـــن ..

مـعـلق می شــــوم ..

.

.

.

تکثیر ﺗﻮ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺛﺎﻧﯿﻪ ﺍﺯ ﺯﻧﺪگیم

ﯾﻌﻨــــــﯽ ﻗﺸﻨﮕﺘﺮﯾﻦ ﺗﮑﺮﺍﺭﯼ ﮐﻪ هیچوقت ﺗﮑﺮﺍﺭﯼ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ

.

.

.

نزدیکت می شوم بوی دریا می آید

دور که می شوم صدای باران

بگو تکلیفم با چشمهایم چیست ؟

لنگر بیندازم و عاشقی کنم ، یا چتر بردارم و دلبری کنم؟

.

.

.

خسرو شکیبایی :

عشق همه چیزو شفا میده اِلّا خودشو !

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:08
تو زیباترین تابلوی دیوار زندگی منی …

کاش داوینچی تو را می دید !

.

.

.

ای نازنین جواب معمای من تویی

تنها چراغ روشن شبهای من تویی

وقتی دلم گرفت از انبوه ابرها

احساس آفتابی دنیای من تویی

.

.

.

تو هر شب بی ادعا در من شعر می شوی . . .

و من هر روز مغرورانه پز شاعر بودنم را میدهم …!

.

.

.

دلم یه رمان میخواد که اولش من و تو باشیم ،

آخرش ما . . .

.

.

.

به شقایق سوگند

که تو بر خواهی گشت

من به این معجزه ایمان دارم

منتظر باید بود

تا زمستان برود

غنچه ها گل بکنند

MEMAR.Z
“تو” دوم شخصِ مفرد نیست

همه ی زندگیِ “من” است

.

.

.

پشت ِ شعرهایم

قالیچه می بافی

بانو

دست های ظریفت را

رج به رج

روی واژه هایم بکش

این شعر

دست بافت توست…

.

.

.

دلم هنوز خیس خورده نگاه توست…

نازش بدار که نلغزد از میان دستهایت…

.

.

.

می خواهمت …

و این شاید آغازی برای خود خواهی ام باشد …

.

.

.

“شعر” را کوتاه دوست دارم

“موهای” تو را بلند

MEMAR.Z
قــَشنگ تـَرین و زیبـــاتـَرین ســاعت دُنیا، ساعَتے بــُود کـِـﮧ دیدَمـِـت…

.

.

.

مثل باران های بی اجازه

وقت و بی وقت

در هوایم پراکنده ای

و من بی هوا

ناگهان خیسم از تو !

.

.

.

همیشه دورنماها خواستنی ترند

مثل سراب

مثل فردا

مثل تو

.

.

.

بی تو سرد و خستم دل شکستم،میمیرم اگه نباشی پیشم . . .

با تو جون میگیرم،نمیمیرم بزار دستاتو تو دستم !

بی تو بی قرارم،نمیتونم از تو چشم بردارم . . .

با تو خوبه حالم سبک بالم،به این حس قشنگم میبالم !

.

.

.

گاهی بی دلیل نباش

گاهی بی دلیل بد باش

میترسم چشم بخوریم

آنقدر که با هم خوبیم…

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:09
هیچــگاه ادعـای خاص بودن نکردم ،

اما خــاص بودن عشق ” تو ”

مرا هـــم خاص کرد …

.

.

.

دوست من …

این روزها هوا پر شده از آرزوهای خوب ،

که برایت

به بادها سپرده ام .

کاش پنجره ات باز باشد…

.

.

.

تو که باشی بس است

مگر من جز “نفس” چه میخواهم !؟

.

.

.

آنقدر دوستت دارم که

پروانه ها گیج می شوند

گل ها تعجب می کنند

و باران دلش آب می افتد !

.

.

.

حسادت یا خساست ؟

اسمش را هرچه میخواهی بگذار،

من میخواهم تو فقط عزیز دل من باشی !

MEMAR.Z
24-03-2014, 12:09
اگر گفتی چگونه می شود مرده ای را زنده کرد ؟

فرض کن من مُرده ام ، حالا بخند …

.

.

.

عاشقانه

“صادقانه”عارفانه”شاعران ”

“بی بهانه”باصداقت”بی نهایت”تاقیامت”

من فدایت شوم…

.

.

.

آسـمان که نشد، چرا درخـت نباشم

وقتی تـو در مـن این هـمه پـرنده ای!

ذهنم،پر از لانه هایست که برای تو …

ساخته ام…!

.

.

.

در انتظار آغازی دیگرم ، انتخاب مجدد جفت ها

شاید این بار نوحی بیاید ، مرا برگزیند در کنار “تو”

.

.

.

سه آرزوی قشنگ عاشقانه :

بی من نباشی

بی تو نباشم

بی هم نباشیم

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:07
او رفت و من در حسرت نگاهی پر راز ماندم
ماندم تا بیاید و پاسخ دهد چرا ؟
چرا تنهایم گذاشت
و در حسرت پرسیدن این سوال هم ماندم

تنهایی که طولانی میشه
معیار دوست داشتن آدم ها هم عوض می شه
یهو می بینی اون آدم
گلدون شمعدونی گوشه اتاقشو با کل دنیا هم عوض نمی کنه

همیشـــه نمـــے شود خود را زد به بـــے خیـــالـــے و گفــــت :
تنهــــا آمده ام
تنهـــا مـــی روم
یڪــ وقـــت هــایـــے !
شایـــد حتـــــے براے ساعتـــے یا دقیــقه اے
ڪــم مــی آورے
دل وامانـــده ات یــڪــ نفـــر را مـــــے خواهــد
ڪـــــﮧ تـــا بینهــــــایـــتـــ
عاشقانه دوستـــَش دارے

می خواهم برایتان تنهایی را معنی کنم!
در ساحل کنار دریا ایستاده ای , هوای سرد , صدای موج
انتظار انتظار انتظار
به خودت می آیی
یادت می آید دیگر نه کسی است که از پشت بغلش کنی
نه شانه هایی که با دستانت آن را بگیری
نه صدای که قشنگ تر از صدای دریا باشد
اسم این تنهایی است

درد تنهایی کشیدن
مثلِ کشیدنِ خطهایِ رنگی‌ روی کاغذِ سفید
شاهکاری می سازد به نامِ دیوانگی !
و من این شاهکارِ را به قیمتِ همهٔ فصلهایِ قشنگِ زندگیم خریده ام
تو هر چه میخواهی‌ مرا بخوان
دیوانه
خود خواه
بی‌ احساس
نمی فروشــــــــــم

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:07
به سراغ من اگر می آیی ، تند و آهسته چه فرقی دارد ؟
تو به هر جور دلت خواست بیا !
مثل سهراب دگر جنس تنهایی من چینی نیست که ترک بردارد
مثل آهن شده در تنهایی ، چینی نازک تنهایی من

میان این همه مفاهیم پیچیده ریاضی تنها حکایت اعداد فرد را خوب آموخته بود
فرد آن یک نفر است که وقتی زوج ها با هم میروند
او باید یک تنه جور تنهایی اش را بکشد

تنهایـــی هایم را هم هدفمند کنند ، راحت میشوم
این روزها زیــاد به چشم می آیند

تنهــا نیستم
ولی میان این همه شلوغی
باز هم احساس تنهایـــی می کنم
و این است درد مـــن . .

تو رفته‌ای
و من از تنهایی
ککَم هم نمی‌گزد دیگر
حالا باز هم بگو دروغ گفتن بلد نیستی

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:08
دلم تنگ است اما هنوز تو در آن جا می شوی
چقدر ابعاد بودنت عجیب است

گاهی باید نباشی تا بفهمی نبودنت واسه کی مهمه ؟
اونوقته که می فهمی باید همیشه با کی باشی

پیاز هم که خرد می کنی برایش اشک می ریزی
از پیاز هم کمتر بودم
مرا خرد کردی و خندیدی

در کودکی از تکلیف می ترسیدیم و اکنون از بلاتکلیفی
کتاب زندگی چاپ دوم ندارد
پس تا می شود عاشقانه زندگی کنیم

سخت می ترسیدم از اینکه من از .... شیشه باشم و شکستنی
او از .... جاده باشد و رفتنی
آری روزها گذشت ، همان شد ، او رفت ، من شکستم

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:09
گرگ هم که باشی
عاشق بره ای خواهی شد
که تو را به علف خوردن وا می دارد
و رسالت عشق این است
شدن آنچه نیستی

آرزو میکنم زمانی که دلم از قهر زمانه
قطره قطره از چشمانم فرو میچکد
برای گریستن هرگز شانه هایت را کم نیاورم

وقت خریدن لباس های پاییزی دقت کنید
لباس هایی بخرید با جیب های بزرگ به اندازه ی دو دست
شاید همین پاییز عاشق شوید

از لحظه ای که چشم باز میکنم کار شروع می شود
نظارت و بررسی کیفیت تک تک اعضای بدن
قلب ، چشم ، گوش ، مبادا ذره ای از عاشق تو بودن منحرف شده باشند

چرا هرچه خواب میبینم
تعبیر آن تو نمی شود؟
راستی خواب من چپ است

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:10
راه می روم و شهر زیر پاهایم تمام می شود
تو هیچ کجا نیستی

چشــــمانم خستــــه استـــ و نبــــض ذهنــــم افتــــاده
کاش نگــــاهتــــ یکــــ قــــدم نزدیـــکـــــ تــــر بـــود

نیستی
و من پُرم از لحظاتی که مملو از توست

هوای عصرهای من عجیب تـو را کم دارد
آغوش تـو را کم دارد
نفس های تـو را کم دارد

جای تو خالــــیــسـت
خالی تر از سفره ی دل کودکی که تازه متولد شده است

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:10
دیگر به همه چیز شکـــ کرده امـــ
می گویند آب نطلبیده مُـــــراد است
هر چه بالا پایین می کنم نمی فهمم
اینـــ چشمانم پس کـــِـــی مراد می گیرند ؟

جــآے خالیَتـــــــ آنقــــَدر بُــــزُرگـــــــ شُـــده
که حَـتـــــے مــــے شَــــــوَد دَر آن
زِندِگـــے کَرد

رفته اند !
نیستند
دلم ، صبر و قرارم ، دستانت ، نگاهت ، هوش از سرم
بیاورشان

درد داره
یکی میشه همه ی زندگیت
ولی هیچ جای زندگیت حضور نداره

غــُــصـّه دار که ببینــــمت نَـــفَس هَــــــــم
به کامَــــــم تلــــخ می شود

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:11
قرارنیست که من همیشه خوش باشم
پارسال من خوش بودم از اینکه کنارت هستم
امسال دیگری خوش است برای با تو بودن و سال بعد یکی دیگر
از تلاشت دست نکش که چشم ملتی به توست

بدون من هوا سرده
الان گرمی نمی فهمی
قابل توجه عشقم که دیگه ندارمش

ز دست دیده و دل هردو فریاد
که هر چه دیده بیند دل کند یاد
بسازم خنجری نیشش ز فولاد
زنم بر دیده تا دل گردد آزاد

بساط کرده ام و تمام نداشته هایم را به حراج گذاشته ام
بی انصاف چانه نزن حسرت هایم به قیمت عمرم تمام شده

شاید انروز که سهراب نوشت
تا شقایق هست زندگی باید کرد
خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
باید اینگونه نوشت هرگلی هم باشی
چه شقایق چه گل پیچک و یاس
زندگی اجباریست

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:12
خیلی سخته
بخوای با آب خوردن بغصتو بدی بره پایین
ولی یه دفعه اشکات سرازیر بشه

چقدر سخته تو هق هق گریه هات نفس کم بیاری
و عشقت به یکی دیگه بگه نفسم

پشت آن پنجره ی رو به افق
پشت دروازه ی تردید و خیال لا به لای تن عریانی بید
من در اندیشه ی آنم که تو را
وقت دلتنگی خود دارم و بس

نمی دانم چرا برایت سخت دل تنگم
در این مسلک که صورت هاى بى احساس بسوى قلب هاى ساده می تازند
من اینجا در صف مرگ شقایق ها براى رنگ چشمان تو دلتنگم

دلی را که شکست
ی گــــــــــــــــچ چــــــــــــــــارہ نکــــــــــــــــرد
گــــــــــــــــل گرفتمــــــــــــــــش

MEMAR.Z
24-03-2014, 22:12
ﻭﻗﺘﯽ ﺩﻟﻢ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ
ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮ
ﺍﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺟﺰ ﺗﻮ

دستانت را در برابرم مشت میکنی
می پرسی: گل یا پوچ؟
در دلم می گویم : فقط دستانت

خسته نیستم
فقط یکم داغونم
همش یکم …

حالم ازخودم بهم میخوره
که انقد بهت محبت کردمو جوابی نگرفتم
و بازم عاشقانه عشق ورزیدم بهت
پشیمونم

از اتاق خاطراتم بوی حلوا بلندشده است
آرام فاتحه بخوان
شاید خدا گذاشته ام را بیامرزد

ALI
26-03-2014, 11:57
نميخواهم داشته باشمت… نترس…
فقط بيا در خزان خواسته هايم قدم بزن… تا ببينمت…
دلم براي راه رفتنت تنگ شده است…

اگر او برای تو "ساختـــه" شده ،

.
.
.
من برای تــو "ویـــران" شدم لعنتــــــی !!

به سلامتی دلم! که برای کسی دلتنگ شده. که حتی روحش هم از این دلتنگیم خبر نداره…

تو این روزا برام حکم بارونو داری وسط کویر
همونقد زندگی بخش
همونقد محال

به سلامتی کسی که تادیروز فکرمیکردم همه کسمه ومن همه کسشم وامروزدیگه حتی جواب گوشیم روهم نمیده

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:08
تـَـنــهــایـــے خـــوبــه…

ولــے ۲ نــَـفـَـرش…!

حالا همین تنهایی بى رحم

با من رفیقى دل وفاداره

نون و نمک خوردیم، یه جورى که

دست از سر من بر نمى داره

نشستم ، خسته شدم ؛ دیگر قایق نمیسازم …

پشت دریاها هر خبری که میخواهد باشد باشد ؛

وقتی از تو خبری نیست قایق میخواهم چکار ؟

مرا همین جزیره کوچک تنهایی هایم بس است !

تنهایی ، شاخه ی درختی ست پشت پنجره ام

گاهی لباسِ برگ میپوشد و گاهی لباسِ برف اما همیشه هست

زندگی چه اتفاق غم انگیزیست ،

وقتی تنهاییت سالها از تو بزرگتر باشد . . .

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:08
تنهایی

تنها سهمی بود که از من دریغ نشد …

من از این تنهایی

از این که دیر می آیی

از این که روزی به من بگویی

تو به من نمی آیی می ترسم…

چرا نمی دانی تو چگونه بی تو زمان میگذرد

بارها این را از خودم می پرسم

من می ترسم…می ترسم…

گاهی “تنهایی” یعنی خیلیا در “حدت” نیستن !

برای دل خودم می‌نویسم …

برای دلتنگی‌هایم

برای دغدغه‌های خودم

برای شانه ای که تکیه گاهم نیست !

برای دلی که دلتنگم نیست …

برای دستی که نوازشگر زخم‌هایم نیست …

برای خودم می‌نویسم !

بمیرم برای خودم که اینقدر تنهاست !

من تنهـــــــایی را دوســــت دارم…

تنها کِ باشی ۱۰۰ سال یه بار موبایلت رو می زنی تو شارژ…

تنهآ کِ بآشی قهوه ات هرگز سرد نمی شود …

تنهآ کِ بآشی نور زیآد است …

تنهآ کِ بآشی دیرتر شب می شَود …

تنهآ کِ بآشی همه خُوشحآلنَد …

تنهآ کِ بآشی موهایَت رآ مُرتب نمی کنی …

تنهآ کِ بآشی شیشه عَطرِت پربآقی می ماند ..

تنهآ کِ بآشی بهمن هم مارلبروست . . .

تنهآ کِ بآشی هیچ چیز خنده دآر نیست . . . !

تنهایی خوبـــــــــــه …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:09
احمقانه تر از دوست داشتن های یک نفرِه

تنهایی های دو نفره است

دلم خوش نیست غمگینم . . .

کسی شاید نمیفهمد کسی شاید نمیداند . . .

کسی شاید نمیگیرد مرا از دست تنهایی

تو میخوانی فقط شعری و زیر لب آهسته میگویی :

عجب احساس زیبایی … ! تو هم شاید نمیدانی … !

فصل ها پشت سر هم می آیند می روند و تمام می شوند

اما تمام شدنی نیست فصلِ رفتن تو و تنهاییِ من …

چه کسی گفته که من تنهایم ؟

من ، سکـوت ، خاطرات ، بغض و اشک همیشه با همیم …

بگذار تنهایی از حسودی بمیرد !

تاکنون دوستی را پیدا نکرده ام

که به اندازه ” تنهایی ” شایسته رفاقت باشد . . .

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:09
گاهی این قدر از زندگی سیر میشوم که

میخواهم تا سقف آسمان پرواز کنم و رویش دراز بکشم

آرام و آسوده …مثل ماهی حوضمان که چند روزیست روی آب است

گاهی وقتهاچنان دلتنگ میشوم

که بی تابی ام را هیچ بهانه ای تاب نمی آورد

به خود که می آیم میبینم

ازکسی دورم که بی بهانه دوستش دارم

تو می خواستی بشی “سنگ صبورم” …

تو شدی “سنگ” و من هنوز “صبورم”

وقتی داشت می رفت,گفت:

دیگــــه هیچکس رو مثل من نمیتونی پیـــــدا کنی!

توی دلـــــم گفتم: اتفاقــــا خوبیش همینــــه

یه نفر ازم پرسید

میشناسیش

هزارتاخاطره اومد جلوی چشمم

اما فقط یه لبخند زدم و گفتم می شناختمش

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:10
کبریت بکش تا ستاره‌ای به شب اضافه کنیم

و خیره شو به مردمان تنهایی که در آسمان سیگار می‌ کشند

ای غم توکه هستی از کجامی آیی؟

هر دم به هوای دل مامی آیی

باز آی و قدم به روی چشمم بگذار

چون اشک به چشمم آشنا می آیی!

حرف های ما هنوز ناتمام…

تانگاه می کنی:

وقت رفتن است

بازهم همان حکایت همیشگی!

پیش از آنکه باخبر شوی

لحظه عزیمت تو ناگزیر می شود

ای دریغ و حسرت همیشگی!

ناگهان چقدر زود دیر می شود!

باری من و تو بی گناهیم

او نیز تقصیری ندارد

پس بی گمان این کار

کار چهارم شخص مجهول است!

تویی که منو دوست داری و بهم نمیگی

اره تو عزیزم

ایشالله اون دنیا وسط پل صراط بند کفشت بازشه

با کله بری پایین خو مسخره چرا نمیگی؟ ها ؟

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:10
بعد از گرفتن دستهایت

تمام دنیا را لمس خواهم کرد

تا عشق به همه سرایت کند

رو پاکت سیگارنوشته بود

سیگار واسه شما و اطرافیان شما زیان آور است

توی دلم گفتم :تو یه نفر اطراف من پیدا کن

قول میدم بخاطر اونم که شده ترکش کنم

به نفس های خسته ام نگاه نکن

تو را که داشته باشم تمام دنیاراپیاده می روم

لبخند بزن

برامدگی گونه هایت توان ان را دارد که امید رفته رابازگرداند

گاه قوسی کوچک،میتواند معماری بنایی را نجات دهد

یک همیشه یک است شاید درتمامی عمرش نتواند بیشترشود

امابعضی اوقات میتواندخیلی باشد

مثل یه عشق،یه دوست یا یه تو که یک دنیایی

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:11
معنای خوشبختی این است

که در دنیا کسی هست بی اعتنا به نتیجه دوستت دارد…

روزى دروغ به حقیقت گفت بریم دریاشناکنیم؟

حقیقت ساده پذیرفت و آنها کنار دریا رفتند

حقیقت تا لباسهایش را درآورد دروغ آنها را دزدید و فرار کرد

ازآن پس حقیقت زشت است ولى دروغ درلباس حقیقت زیباست

ای کاش دل ها آنقدرپاک بودند

که برای بیان دوستت دارم نیازی به قسم خوردن نبود

قسم بخورم یا میدونی؟

گاهی شاپرک میگیری

خیلی ارام،تا رهایش کنی

شاپرک میان دستانت له میشود

نیت تو کجا و سرنوشت کجا...

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:13
میگن دوره اربابی تموم شده

پس تو اهل کدوم تباری که ما هنوز غلامتیم !؟

.

.

.

شاهزاده ی عشقی که غلامت شده ام

پابند تو و اسیر دامت شده ام

گویند کبوتری وفادار تر از طوقی نیست

طوقی صفتم ، جلد مرامت شده ام

.

.

.

دلامون بزرگه تنگش نکنیم

زندگی آسونه سختش نکنیم

رفاقت قشنگه ترکش نکنیم

.

.

.

از اوج فلک ستاره چیدن سخت است

دور از منی و به تو رسیدن سخت است

ای دوست که بی تو زندگی زندان است

بدان که از تو دل بریدن سخت است

.

.

.

یاد ما خواه بکن خواه مکن ، مختاری

لیکن ای دوست بدان کنج دلم جا داری

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:13
بهترین دوست خواهی بود حتی اگر سختی راه

چشمانت را از من دور کند

و بهترینی حتی اگر طنین صدایت به گوش من نرسد

.

.

.

همیشه هر ۳۹ روز یکبار یادی از رفیقت بکن که اگه مرده بود به چهلمش برسی!

.

.

.

دوست خوب پادشاه بی تاج و تختیست که بر دل حکومت میکند ، سلام پادشاه !

.

.

.

نگی که ما گداییم / نگی که بی وفاییم

ما اهل هر کجاییم / مخلص بعضیاییم

.

.

.

بلبلان از بوی گل مستند و ما از روی دوست

دیگران از ساغرو ساقی و ما از یاد دوست

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:14
خرابتم ، نذار هرکی از کنار ما رد میشه، بگه این خراب شده مال کیه !

.

.

.

قلب من جایگاه رفیقی است که شقایق ها حسرت آن را می خورند

.

.

.

تمام آب های روی زمین رو میتونی فرض کنی؟

اقیانوس..دریا..باران!!

فکر کن اگه همشو بخوای با قطره چکان قطره قطره کنی چقدر میشه؟

به همون اندازه دوستت دارم دوست من

.

.

.

این روزها خیلی شادم…مسرورم

کبکم خروس میخواند…دلیلش دوستی با توست!

.

.

.

رفیق خوب مثل خودکار نیست

که وقتی جوهرش تموم شد بندازیش دور…

رفیق خوب مثل جوهر خودکاره

که واست خاطره های به یاد موندنی رو ماندگار میکنه

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:14
آدم بدون دوست ، چون کتاب بدون جلد است !

.

.

.

فرشته ها همیشه وجود دارن،

اما بعضی وقتا چون بال ندارن بهشون میگیم دوست

تقدیم به فرشته ی بی بالم که به داشتنش میبالم

.

.

.

هوار..هوار..هزار..هزار..قطار.. قطار

دو پا داری..دو پا بیار..فرار

از دست رفیق بی عیار

.

.

.

زغال قلیونم..چاک لبام..آب دماغم..قرمزی چشام

بند کفشم..کش شلوارم و… نباش!

نیم کیلو باش ولی رفیق باش!

.

.

.

رفیق فقط تو

آخر مرامی!

تا بهت اس ندم اس نمیدی که…

سگ از تو بیشتر مرام داره!!!

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:16
به خواب می روند مثل منتمام ساعت های جهان ، میان بازوان تــــو …

دنیا فهمید خیلی حقیر استوقتی گفتم : یک موی تو را به او نمیدهم …

افکار عاشقانه ام را جمع که میکنمدسته گلی می شود شبیه تـــو برای تـــو …

نیاز که تو باشیتمام من میشود “نیازمندیها”

زندگی بوسه ایستکه از لبان تو پر میکشد …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:17
بوسیدن تو تنها تکراریست که تکراری نمی شود …

آغوشت میتواند قشنگترین سرخط خبرها باشد

وقتی تو میتوانی قشنگ ترین تیتر زندگی من باشی …

لحظه ی شیرینی که به تو دل بستم

از تو پرسیدم من : تو منی یا من تو ؟

و تو گفتی هر دو ، و به تو پیوستم

گفتم ای کاش پناهم باشی

همه جا و همه وقت تکیه گاهم باشی …

و تو گفتی هستم ؛ تا نفس هست کنارت هستم …

هوای فاصله سرد است

من از کلاف دلم برایت خیال گرم می بافم …

امروز یه کار ضرورى دارم و اون دوست داشتن توئه …

دیروز هم همینطور بود

فردا هم همینطوره !

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:18
تعمیرگاهی باید ساخت از آغوشت

برای وقت هایی که حالم بدجور خراب است …

“دلم گرفته برایت” زبان ساده ی عشق است

سلیس و ساده بگویم دلم گرفته برایت !

خدا را در قلب کسانی دیدم که بی هیچ توقعی ، مهربانند …

وقتی از همه دنیا ناراحتم

فقط با فکر کردن به تو آروم میشم

اما وقتی تو ناراحتم می کنی ، همه ی دنیا هم نمیتونه آرومم کنه !

زندگی بهانه است !

من هوا را به امید همنفسی با تو تنفس می کنم …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:19
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام

بس که اسم تو رو خوندم ، بوی تو داره نفسهام …

زندگی معنی پیچیده ای ندارد

همین که تو باشی این تمام زندگیست …

به خاطر عشقت زنده نباش

به خاطر کسی زنده باش که به عشقت زندست …

اعتراف می کنم به خیانت

که در نبودت با خیالت بودم …

دستانت رو دور گردنم حلقه کن بانو …

این دوست داشتنی ترین شالگردن شب های سرد من است ؛

باور کن …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:20
لبخند که میزنی …

پر میشوم از بهانه های خواستنت

پر میشوم از طنین خوش صدای نفسهایت

و زمزمه های در گوشی !

خورشید بتابد یا نتابد

ماه باشد یا نباشد

شب و روز من یکی شده

فرقی ندارد برایم

همه چیز برایم رویا شده

عشق تو برایم آرزو شده

به رویا و آرزو کاری ندارم

حقیقت این است که دوستت دارم !

من ز گهواره تا گور به جای دانش تو را میجویم …

می خواهم بدهم دنیا را برایم تنگ کنند به اندازه ی آغوش تو

تا وقتی به آغوشت می رسم بدانم همه ی دنیا از آن من است …

دوست داشتنت هوس نیست که باشد و نباشد !

نفس است ؛ تا باشم ، تا باشی

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:30
تویی که منو دوست داری و بهم نمیگی

اره تو عزیزم

ایشالله اون دنیا وسط پل صراط بند کفشت بازشه

با کله بری پایین خو مسخره چرا نمیگی؟ ها ؟

بعد از گرفتن دستهایت

تمام دنیا را لمس خواهم کرد

تا عشق به همه سرایت کند

رو پاکت سیگارنوشته بود

سیگار واسه شما و اطرافیان شما زیان آور است

توی دلم گفتم :تو یه نفر اطراف من پیدا کن

قول میدم بخاطر اونم که شده ترکش کنم

به نفس های خسته ام نگاه نکن

تو را که داشته باشم تمام دنیاراپیاده می روم

لبخند بزن

برامدگی گونه هایت توان ان را دارد که امید رفته رابازگرداند

گاه قوسی کوچک،میتواند معماری بنایی را نجات دهد

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:31
یک همیشه یک است شاید درتمامی عمرش نتواند بیشترشود

امابعضی اوقات میتواندخیلی باشد

مثل یه عشق،یه دوست یا یه تو که یک دنیایی

♣♣♣
♣♣♣
معنای خوشبختی این است

که در دنیا کسی هست بی اعتنا به نتیجه دوستت دارد…

♣♣♣
♣♣♣
روزى دروغ به حقیقت گفت بریم دریاشناکنیم؟

حقیقت ساده پذیرفت و آنها کنار دریا رفتند

حقیقت تا لباسهایش را درآورد دروغ آنها را دزدید و فرار کرد

ازآن پس حقیقت زشت است ولى دروغ درلباس حقیقت زیباست

♣♣♣
♣♣♣
ای کاش دل ها آنقدرپاک بودند

که برای بیان دوستت دارم نیازی به قسم خوردن نبود

قسم بخورم یا میدونی؟

♣♣♣
♣♣♣
گاهی شاپرک میگیری

خیلی ارام،تا رهایش کنی

شاپرک میان دستانت له میشود

نیت تو کجا و سرنوشت کجا…

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:32
گاهی این قدر از زندگی سیر میشوم کهمیخواهم تا سقف آسمان پرواز کنم و رویش دراز بکشمآرام و آسوده …مثل ماهی حوضمان که چند روزیست روی آب است

گاهی وقتهاچنان دلتنگ میشومکه بی تابی ام را هیچ بهانه ای تاب نمی آوردبه خود که می آیم میبینمازکسی دورم که بی بهانه دوستش دارم

تو می خواستی بشی “سنگ صبورم” …تو شدی “سنگ” و من هنوز “صبورم”

وقتی داشت می رفت,گفت:دیگــــه هیچکس رو مثل من نمیتونی پیـــــدا کنی!توی دلـــــم گفتم: اتفاقــــا خوبیش همینــــه

یه نفر ازم پرسیدمیشناسیشهزارتاخاطره اومد جلوی چشمماما فقط یه لبخند زدم و گفتم می شناختمش

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:34
هرچه آید به سرم باز بگویم گذرد
وای از این عمر که با میگذرد ، میگذرد

در مقابل یک فرد معلول با سرعت کم راه بروید
در مقابل مادری که فرزندش رو از دست داده بچه تون را نبوسید
در مقابل یک فرد مجرد از عشقتون نگید
و خلاصه …
در برابر کسی که نداره از داشته هاتون مغرورانه حرف نزنید

دیگر از آن همه شیطنت و شلوغی خبری نیست
آنقدر به خاطره ضربدرهای جلوی اسمم چوب روزگار را خوردم
که تبدیل شدم به ساکت ترین شاگرد کلاس زندگی …

آهای اونایی که واقعا همدیگرو از ته دل دوست دارید
قدر همدیگرو بدونید …
یه سری اتفاقا دیگه تکرار نمیشه ، از من گفتن

کسی رو برای زندگیت انتخاب کن که اگه آب گرمکن هم تو صورتش ترکید
بینهایت بهونه دیگه برای ادامه زندگی باهاش داشته باشی

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:35
اگه یه نفر بهمون خیانت کنه ازش متنفر می شیم
اما اگه یه نفر به خاطر ما به یه نفر دیگه خیانت کنه عاشقش میشیم …
خیلی جالبه !

بعضی آدم ها را نمی شود داشت ، فقط می شود یک جور خاصی دوستشان داشت
بعضی آدم ها اصلا برای این نیستند که برای تو باشند یا تو برای آن ها
اصلا به آخرش فکر نمی کنی ، آنها برای اینند که دوستشان بداری آنهم نه دوست داشتن معمولی
نه حتی عشق ، یک جور خاصی دوست داشتن که اصلا هم کم نیست …
این آدم ها حتی وقتی که دیگر نیستند هم در کنج دلت تا ابد یک جور خاص دوست داشته خواهند شد …

ﭘﺪﺭ ﻳﻌﻨﻲ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﺵ ﻧﻴﻮﻣﺪﻩ
ﺍﻣﺎ ﺗﻮ ﻛﻪ ﺑﻴﺪﺍﺭ ﻣﻴﺸﻲ ﻣﻴﺒﻨﻲ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﻬﺖ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻣﻴﺰﻧﻪ …

این روزها همه آدمها درد دارند …
درد پول
درد عشق
درد تنهایی
این روزها چقدر یادمان میرود زندگی کنیم !

کاش زندگی مثل بازیگری بود
تا در سکانس هایی که دوستشان داریم هزاران بار اشتباه کنیم برای تکرار …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:36
می خواهم غزلی را برای پرواز بهانه کنم
و پرواز را برای رسیدن به تو
و تو را بهانه ی زندگی

دیــوانــه ام مــی کــنــد
فــکر اینکه زنــده زنــده نــیــمــی از مــن را از مــن جـدا کـنـنـد
لـطـفــا تــا زنـده ام بمان

چه شوری می زند دلم وقتی در چشم دیگران
اینقدر شیرین می شوی

چقدر دوست دارم
با خیال راحت یک نفس عمیق بکشم
نفسی که پر باشد از بوی آرامش وجود تو …

گذشت ، دیگر آن زمان که فقط یک بار از دنیا می رفتیم
حالا یک بار از شهر می رویم
یک بار از دیار … یک بار از یاد … یک بار از دل … و یک بار از دست …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:36
نمی دانی
چطور گیج می شوم
وقتی هرچه می گردم
معنی نگاهت در هیچ فرهنگ لغتی پیدا نمی شود

دلم به بهانه ندیدنت گریست
بگذار بگرید و بداند هرچه خواست همیشه نیست

هیچگاه ادعای خاص بودن نکردم
اما خاص بودن عشق تو
مرا هم خاص کرد

وقتی گرمای نگاه تو نیست این می شود حال و روز زمستانی من
سرماخوردگی های پی در پی تب و لرز های بی پایان … !

بعد از مـرگـم
قـلــبـم را جــدا از مـن خـــاک کنید
من و دلـــم هیچ گاه
آبـمـان توی یک جـوی نرفت

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:37
جایی خواندم ما آدم ها زنده ایم به سبب آنکه کسی دوستمان داشته باشد
سوالی پیش آمد !
من برای چه زنده ام ؟

گاهی باید بعضی احساس ها رو بذاری توی خونه ی سالمندان دلت
و اینقدر بهشون بی توجهی کنی تا بمیرن !

سنگین تر از آنم که
با گریه سبک شوم …

گریه کردن و خرد شدن کافی نیست
در جواب رفتن تو باید مرد

شاید گوشم بدهکار نباشد
ولی قلبم تا دلت بخواهد ورشکسته است …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:37
کاش إنقدری که آدما دلمون رو شکستن
یه بارم خلوتمونو میشکستن

گذشته را که به یاد می آورم از حال میروم !

کمترین آرزویم برایت این است که با چشمان مهربانت
هرگز نامهربانی روزگار را نبینی هرچند که با من نامهربان بودی

ظاهرا آرومم
ولی رسما داغونم

گاهی خوب است آدم بداند وقتش رسیده دست بکشد
و رها کند و قبول کند که جنگیدن بس است …
گاهی باید بگذاری سرنوشت بیاید
روزگار خودی نشان بدهد و همه چی دست به دست هم دهد
تا اوضاع رقم بخورد و تو ساکت و سرد تنها ورق بخوری

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:38
مرد سیگار می کشد
تو دود می بینی ، او خاطره …

ﻣﻴﻜﺸﻢ ﻣﻴﻜﺸﻲ ﻣﻴﻜﺸﺪ
ﻫﺮ ﺳﻪ ﻣﻴﻜﺸﻴﻢ ﺍﻣﺎ ﺍﻭ ﻧﺎﺯ ﺗﻮ ﺭﺍ ، ﺗﻮ ﺩﺳﺖ ﺍﺯ ﻣﻦ ﻭ ﻣﻦ …
ﺍﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻪ ، ﺁﻗﺎ ﻛﺎﺕ ﺑﺎﺯ فندکمو ﺟﺎ ﮔﺬﺍﺷﺘﻢ …

نفس میزنم و شیشه از بخار نفسم کدر میشود …
نقاشی میکشم و پاکش میکنم …
خوشم میاد و دوباره تکرار میکنم این بازی دوران کودکی را !
دارد برف میاید مثل همان روزها
اما اینجا منم با سیگاری روشن پشت پنجره تنهایی !

من عاشق نیستم
فقط وقتی حرف تو می شود دلم سیگار می خواهد …

اهل پنهان کاری نیستم …
اعتراف میکنم زمانی دل کسی را سوزانده ام
حالا سیگارها یکی یکی یکی مرا می سوزانند !

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:39
آن روزها گنجشک را رنگ می کردند و جای قناری می فروختند
این روزها هوس را رنگ می کنند و جای عشق می فروشند
آن روزها مال باخته می شدی و این روز ها دلباخته

بهتره نداشته باشمت
تا این که داشته باشم
و ندونم با چند نفر شریکم

تو مثل زمین قدرت جاذبت فوق العادست
اما کاش از پستی بلندی هاش
پست بودن رو یاد نمی گرفتی

به بعضیا باید گفت
بى زحمت دست به دست
خودتو گموگور کن نبینمت

اشتباه من املایی بود
من فقط او را همدرد نوشتم
گویا او هم ، درد بود

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:39
از شباهتتون فهمیدم که تو نسبتی با گاوآهن داری !
اومدی ، زندگیمو شخم زدی ، زیر و رو کردی رفتی

باطریِ موبایل من
موندگاریش بیشتر از relationshipe بعضی رابطه هاست !

بعضی وقتا لازمه گیاه باشی
و فتوسنتز کنی ولی محتاج بعضیا نباشی

همه چیز عوض شده جز تو
تو از اول هم عوضی بودی

احترام من نسبت به تو به تنت زار می زند
باید کمی از پهلوها برایت تنگش کنم
تا کمی اندازه ات شود

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:40
تنهایی را دوست دارم
بی دعوت می آید
بی منت می ماند
بی خبر نمی رود

تا بوده همین بوده
همیشه دلتنگ اونی هستیم که نیست
و حوصله کسی رو نداریم که هست
بعد شکایت می کنیم از تنهایی هامون

ترجیح می دهم تنها باشم و با وقار
تا این که در رابطه ای باشم
که به خاطرش لازم باشد عزت نفسم را قربانی کنم

می شه تنهایی بازی کرد
می شه تنهایی خندید
می شه تنهایی سفر کرد
ولی خدایی خیلی سخته تنهایی
تنهایی را تحمل کرد

برعکس پول هایم زندگیم گوشه دارد
همانجا که همیشه تنها می نشینم

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:40
لحظه هایم نازنیند ، وقتی حضور نازنین تو را دارم
چگونه دم از تنهایی توانم زد
وقتی که لحظه لحظه ی عمرم آکنده از عطر حضور توست ؟
نه ! من تنها نیستم
این تنهایی من است که تنهاست

گاهی تنها ماندن
بهای آدم ماندن است

همه در دنیا کسی را دارند برای خودشان
خسرو و شیرین لیلی و مجنون ویس و رامین
پیر مرد و پیرزن تو و اون من و تنهایی

چه تفاوت عمیقیست
بین تنهایی قبل از نبودنت
و تنهایی پس از نبودنت

یک پیاده رو تقریبا خلوت
یک مرد ، یک زن ، یک زوج خوشبختیشان پای خودشان
یک مرد ، یک مرد ، یک شراکت سود و ضرررش پای خودشان
یک زن ، یک زن ، یک رفاقت معرفت و اعتمادشان پای خودشان
و انتهای پیاده رو
یک من ، یک تنهایی ، یک رنج آخر و عاقبتش پای تو

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:41
هواى فاصله سرد است
من از کلاف دلم برایت خیال گرم مى بافم !

یکی از
خوردنی های همیشگیم غصه س …

من همان اتفاقم که افتاد
و شکست

ﻧﺒﺎﺵ ﺣﺮﻓﯽ ﻧﯿﺴﺖ
آﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎﺷﯽ ﻫﺴﺘﯽ
ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﻢ …

و عشقم قفسی ست
از پرنده خالی …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:41
ﺗﻼﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩﺍﺭﯼ
ﺩﺭﺳﺖ ﻣﺜﻞ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﻫﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻧﺪﯾﺪﻩ ﺍﯼ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﯿﺎﻭﺭﯼ

در سکوت دردناک حرف هایم به گل نشسته ام

تابستان داغی ست
من اما دلم دیگر به این زندگی گرم نمیشود …

بیزار میشوم از روزگار که گاهی جایی یا جایگاهی را خالی میکند
به گمانم حتی به ذهنش نمیرسد که جای بعضیها را نمیتوان پر کرد

حالم حال گرگی است که خداوند توبه اش را پذیرفته
ولی مردمان میگویند : توبه گرک مرگ است !

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:42
سیگار را روشن میکنم و کام میگیرم
افکارم دود میشوند و سیگار تمام میشود
ته سیگار برایم میشود ته دنیا و من پرت میشوم
در بستر این کابوس که تو رفته ای …

نمیدانم جنس سیگارم خوب نیست یا جنس خاطراتم ؟
آخر بدجوری میسوزد دلم !

یادت عادت است
همین روزها ترک میکنم
مثل سیگار که ماهاست نخ آخریست که روشن میکنم

سیگار میسوزه ، کم میشه ولی تکرار میشه
من میسوزم ، کم میشم ولی دیگر تکرار نمیشم

به همان اندازه که دود سیگارم از من دورتر می شود
یاد تو به من نزدیکتر می شود …

MEMAR.Z
27-03-2014, 13:42
بقال گفت سیگار گران شده ، ترک نمیکنی ؟
با خودم گفتم کاش بدانی چقدر گران تمام شد تا سیگاری شدم …

میدانم اگر روزی دیگر سیگار هم نکشم
از آدمای روزگارم درد میکشم

از وقتی که نیستی ، من هر روز کنج این کافه می نشینم
و شعر داغ می نوشم و به آدمهای صامتی نگاه میکنم
که تنهاییشان را با فندکی به هم تعارف می کنند …

وقتی نفهمی کی سیگارت را روشن کردی و کی کشیدی
و کی خاموشش کردی یعنی یک جای کار می لنگد بدجور …

تلخ ترین قصه دنیاست
صبح تا شب بخندی اما شب تا صبح تنهایی سیگار بکشی

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:09
وقتی از همه دنیا ناراحتم

زندگی بهانه است !

من هوا را به امید همنفسی با تو تنفس می کنم …

زندگی معنی پیچیده ای ندارد

همین که تو باشی این تمام زندگیست …

به خاطر عشقت زنده نباش

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:10
اعتراف می کنم به خیانت

دستانت رو دور گردنم حلقه کن بانو …

این دوست داشتنی ترین شالگردن شب های سرد من است ؛

باور کن …

لبخند که میزنی …

پر میشوم از بهانه های خواستنت

پر میشوم از طنین خوش صدای نفسهایت

و زمزمه های در گوشی !

خورشید بتابد یا نتابد

ماه باشد یا نباشد

شب و روز من یکی شده

فرقی ندارد برایم

همه چیز برایم رویا شده

عشق تو برایم آرزو شده

به رویا و آرزو کاری ندارم

حقیقت این است که دوستت دارم !

من ز گهواره تا گور به جای دانش تو را میجویم …

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:10
می خواهم بدهم دنیا را برایم تنگ کنند به اندازه ی آغوش تو

دوست داشتنت هوس نیست که باشد و نباشد !

نفس است ؛ تا باشم ، تا باشی

به خواب می روند مثل من

تمام ساعت های جهان ، میان بازوان تــــو …

دنیا فهمید خیلی حقیر است

وقتی گفتم : یک موی تو را به او نمیدهم …

افکار عاشقانه ام را جمع که میکنم

دسته گلی می شود شبیه تـــو برای تـــو …

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:11
نیاز که تو باشی

تمام من میشود “نیازمندیها”

زندگی بوسه ایست

که از لبان تو پر میکشد …

بوسیدن تو تنها تکراریست که تکراری نمی شود …

گفتم ای کاش پناهم باشی

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:11
هوای فاصله سرد است

امروز یه کار ضرورى دارم و اون دوست داشتن توئه …

دیروز هم همینطور بود

فردا هم همینطوره !

“دلم گرفته برایت” زبان ساده ی عشق است

سلیس و ساده بگویم دلم گرفته برایت !

خدا را در قلب کسانی دیدم که بی هیچ توقعی ، مهربانند ...

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:30
ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ ﺧﻮﺵ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ ، ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﺣﺘﯽ ﺧﻢ ﺑﻪ ﺍﺑﺮﻭ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﯼ !
ﻧﻤﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ ﺑﻌﻀﯽ ﺩﺭﺩها کمر ﺧﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺍﺑﺮﻭ …

عادت دارم هر روز جای انگشتانم را از روی شیشه ی مانیتور پاک کنم
آخر نوازش کردن عکسهایت عادت من است …

ﮐﻠﻤﺎﺕ ﭼﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯿﻢ …
ﺍﺯ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﻢ ﮔﺬﺍﺷﺘﯽ
ﺗﻨﻬﺎ ﺳﮑﻮﺕ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻟﺤﻈﺎﺗﻢ ﻓﺮﯾﺎﺩ ﻣﯽ ﺯﻧﺪ …
ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺭﻓﺘﻨﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﺯﻧﺪﮔﯿﻢ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﺑﺮﺩ …
ﺭﺍﺳﺘﯽ ﻧَﻔَﺲ ﻫﺎﯾﻢ ﺭﺍ ﯾﺎﺩﺕ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﺒﺮﯼ
ﻫﻤﯿﻦ ﻧﻔﺲ ﻫﺎ ﻣﺮگ ﺗﺪﺭﯾﺠﯽ ﺍﻡ ﺭﺍ ﺗﻀﻤﯿﻦ ﻣﯿ ﮑﻨﻨﺪ

ﺳﺨﺘﻪ ﺑﺨﻮﺍﯼ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﮐﺴﯿﻮ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻨﯽ ﮐﻪ
ﻣﯿﺘﻮﻧﺴﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﻣﺎ ﻧﺨﻮﺍﺳﺖ …

باور کن من تنهاترین ضمیر دنیاست
و او خوشبخت ترین ضمیر دنیا چون تو را دارد

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:30
برای روز مبادا نگه ات داشته بودم
افسوس که تازگی ها چه زود مباداهایم بادا می شوند …

ﻣﺸﺘﺮﮎ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﻣﻦ ، ﺧﺴﺘﻪ ﺍﻡ ﺍﺯ ﻃﻌﻨﻪ ﻫﺎﯼ ﺁﻥ ﺻﺪﺍﯼ ﺗﮑﺮﺍﺭﯼ
ﺑﺎﻭﺭ کن ﺍﮔﺮ ﺧﻮﺩﺕ ﺑﮕﻮﯾﯽ که ﺧﺎﻣﻮﺷﯽ ﺁﺭﺍﻣﺘﺮ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﻡ ﮐﻨﺎﺭ ﻣﯽ ﺁﯾﻢ …

خنکای یک عصر بهاری …
کنار شاه بوته یاسی وحشی …
میزی که کاسه ای پُر از پولکی زعفرانی دارد
و دو فنجان چای داغ را خیال خواهم کرد …
لطفا به خیالم بیا !

مانند هوای شهر تهران شده ام
باران زده ای که همچنان آلوده است …

هرشب به جرمِ غصه هایی که می شمارم
تا بخوابم کابوس می بینم

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:31
هر دومون خیانت کردیم
من شب ها با گریه می خوابیدم
و تو با غریبه!

پچ پچ دوستت دارم های تو در گوش او به گوشم میرسد
بازیچــه ام یا باز بچــه فرضم کرده ای ؟

شک کرده بـودم کسی بین ماست
حالا یقین دارم من بین دو نفر بودم
چقدر تفاوت وجود داشت بین واقعیت و طرز فکر من

تن من زخمی است
یک خراش کمتر یا بیشتر
چه فرقی دارد…؟
راحت باش

جدیداً اسم خیانت شده یه اشتباه
که باید ببخشی و فراموش کنی
وگرنه محکوم میشی به کینه ای بودن

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:31
دیگر بازی بس است
بیا شمشیرها را کنار بگذاریم
دستهایمان را بشوریم و چیزی بخوریم
اما چرا دست های تو خونیست و پشت من می سوزد ؟

دختر گفت: بشمار پسرک چشمانش را بست
و شروع کرد به شمردن: یک…دو… سه …چهار…
دخترک رفت پنهان شود
آن طرفتر پسردیگری را دید که گرگم به هوا بازی می کند
برّه شد و با گرگ رفت
پسرک قصه هنوز می شمارد

حرفش را ساده گفت : من لایق تو نیستم
اما نمیدانم خواست لیاقتم را به من یادآوری کند
یا خیانت خودش را توجیه

بوی گند خیانت تمام شهر را گرفته
مردهای چشم چران
زن های خائن
پس چه شد … ؟
چیدن یک سیـب و این همه تقـــاص ؟
بیچاره آدم
بیچاره آدمیت

کلمات هم بازیچهء من و تو شده اند
من برایِ تو می نویسم
تو برایِ او می خوانی

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:32
مثلِ همیشه برای تو می نویسم
تو به نیت هر که دوست داری بخوان

روزایی که تو توشون نیستی
حیفم میاد زندگیشون کنم

تو را سفید می نویسم که ازدحام تمام رنگ هاست
و عاشقانه می خوانم
عشقی که حاصل جمع تمام عاطفه هاست

می گویند عشق خدا به همه یکسان است
ولی من می گویم مرا بیشتر از همه دوست دارد
وگرنه به همه یکی مثل تو می داد

چه خوب است که هستى
وقتى که هستى ورود هر غریبه اى
به این سراى پر از تو ممنوع می شود
و این براى بیتابى من تاب است

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:33
پیچک می شوم
وحشی می پیچم به پروپایت …
تاحتی نتوانی آنی بی من بودن را زندگی کنی

برای دوست داشتنت نیاز به استخاره نبود
امــا برای با تو بودن و با تو ماندن
سَراپــا نیـــازمند استجابَت دعایم

چــــه لذتی بــــآلا تر از اینکـه اسمــت
قسـم راست یــک نفــر بآشـــَد

صبرت که تمام شد
نرو تازه معرفت از آن لحظه شروع میشود

فکر کنم
به بوی عطر تو حساسیت دارم
همین که در ذهنم می پیچد
از چشم اشک می آید

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:33
دستگاه مشترک مورد نظر
از دست دوستت دارم های دروغ تو خاموش است
لطفا دیگر تنهایش بگذار

شاید با دروغ هایت مثل شب آرام باشی
اما برای من مثل روز روشنی

پراید شد ۲۰ میلیون
ولی تو همون ۲ زاری که بودی موندی

فرقی نمی کنه که به یه دو پا زیادی جَو بدین
یا به یه چهار پا زیادی جُو بدین
به هر حال از هر دوشون جفتک می خورین

احـتــرام برای بعضــیـــا بیــشتر
از کـــراک و شیــشــه تـــوهــم مـیـاره

MEMAR.Z
27-03-2014, 22:34
یه سری فکر میکنن شاخی هستن برا خودشون
عزیزم تو موی زایدی ، باید بری تو سطل زباله

یه سری شدیدا به عینک نیاز دارن
واسه اینکه گوشامونو خیلی دراز میبینن

سوختنم را دیدی و خندیدی
خنده ات را دیدم و سوختم
خنده هایم را خواهی دید
دیدارِ ما به وقت سوختنت

اولا فکر می کردم من تنها کلید خوشبختی هستم
که به در قلب تو خوردم
اما الان که نگاه می کنم می بینم
قلب تو به هر کلیدی می خوره

مهم این نیست که رفتی
مهم اینه که دیگه برنگردی

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:17
وقتی آغوشت را به روی آرزوهایم باز می کنی

آنقدر مجذوب گرمای وجودت می شوم

که جز آرامش آغوشت تمام آرزوهای خواستنی دیگر را از یاد می برم

حال من خوب است اما عالی می شوم

وقتی که تو با نگرانی در آغوشم می گیری و می گویی

نه عزیز من ، تو خوب نیستی

آغــــوش دریایی خــود را باز کن

تا شبـــی در آغوشــت سر کنم

و در امــواج تــو سرگردان شوم

تا به ساحـــل آرامــش برسم

چه عاشقانه به رویت لبخند زدم

و تو چه مهربانانه لبخندم را پاسخ گفتی

و این شد عاشقانه ی آرام من و تو

می شود در همین لحظه از راه برسی و جوری مرا در آغوش بگیری

که حتی عقربه ها هم جرات نکنند از این لحظه عبور کنند ؟

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:18
حال من خوب است اما عالی می شوم

وقتی که تو با نگرانی در آغوشم می گیری و می گویی

نه عزیز من ، تو خوب نیستی

در حسرت ِ آغوش ِ تو هستم بغلم کن

از عطر ِ بـَـر و روی تو مستم بغلم کن

کی گفته که قراره دور از تو بمونم

من با احـَـدی عهد نبستم بغلم کن

تمــــــــــــام دنیـــا در آغوشـــت خــــلاصه شـــــــــده اســـــــــت

کـــــــــــودکـــــــــا نه پنــــــــــــاه میـبـــــــــــرم

بـــــــــه خلاصــــــــــه ی دنیــــــــــــــــا

پیله کرده ام به تو !

نمی دانی پروانه شدن در آغوشت چه عالمی دارد !

دو قلب دارم

یکی در طرف چپ و دیگری در طرف راست

آغوشت را تنگ تر کن

من این تن ، دو قلب را دوست دارم !

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:19
هوا هر چقدر هم زمستان باشد

مهم نیست ،

آغوش تو تابستانِ من است . . .

دلـَم را به شیشه عطرهآیم خوش کرده اَم

همآن هآیے که هر کدامشان

یک خاطــِره را برایم تداعے مے کنند

یک با هم بودن را

عاقبت یک روز که نزدیک است ،

از دنیایی که در آن بی تو مرده ام زنده خواهم شد ،

به سویت خواهم دوید و تا ابد در آغوشت جان خواهم داد !

میروم تا در آغوش خاک قرار گیرم ،

و تمام خاطراتمان را به خاک بسپارم

چون دیگر بعد تو پناهی بهتر از آغوش خاک ندارم . . .

من مانده ام با یاد تــــــــــو

و بغضی که لگد می زند

بر حنجــــــــــــره ای پا به مـــاه

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:19
پیـــــچـکـــــ مــــی شوم وحــشــــــــــــــــــــ ــی

مــــــــی پیــــــــــــــچم بـه پـــر و پـای ثانیه هـایـت

تـا حتــــی نتــــوانــــــــی آنـــــــــــــــــــــــ ـــــــــی

بـــــــــی مـــن بـــــودنـــــــــــــ را زنــدگــــی کنـی

من ، مسئله ای ساده هستم ، حل می شوم …

روزی در آغوشت !

عجیب نیست که پلنگ جفت آهوست

گیلاس مست می کند و برف داغ است

در کشور آغوش تو حتی عجیب نیست که

روز و شب بهم برسند و صبح تا ابد پشت در یک اتاق منتظر بماند !

بــودن در آغــوش ِدیـگـری جـز تـو مــرا بــه جـنـون مـی کـشـانــد …

مـن فـقـط بـه عـطـر ِ تـن ِ تـو عـادت دارم …

باور کن فرقی نداره خواب باشم یا بیدار …

زیباترین تصویر پیش چشمانم همیشه آغوش توست !

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:21
دنیای آدم برفی دنیای ساده ایست ،

اگر برف بیاید هست اگر برف نیاید نیست،

مثل دنیای من ،اگر تو باشی هستم،اگر نباشی…

به خواب می روند مثل من

تمام ساعت های جهان ، میان بازوان تــــو …

دنیا فهمید خیلی حقیر است

وقتی گفتم : یک موی تو را به او نمیدهم …

هروقت بغضت گرفت صدام کن..

قول نمیدم خوبت کنم ولی قول میدم پابه پات گریه کنم

اول به نام عشق،

دوم به نام تو، سوم به یاد مرگ.

بر لوح شیشه ای قلبت بنویس:

یا تو و عشق، یا من و مرگ

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:21
افکار عاشقانه ام را جمع که میکنم

دسته گلی می شود شبیه تـــو برای تـــو …

به کدامین شهر نگاهت بخشم دل بی تابم را

تو تمنای دلی هر شب و هر خوابم را

بی تو اینجــــــا همه در حبس ابد تبــــــعیدند

سالها هجری و شمسی همه بی خورشیدند

بعضی دکمه های کیبورد شل شده اند!

بس که استفاده شده اند .

دکمه های : ک ا ش ب و د ی

می گویند: شاد بنویس. نوشته هایت درد دارند!

و من یاد مردی می افتم که با کمانچه اش گوشه خیابان شاد میزد …

اما با چشمهای خیس …

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:22
نیاز که تو باشی

تمام من میشود “نیازمندیها”

گفتم ای کاش پناهم باشی

قلب توبه زیبایی همه گلهای دنیااست

خوش به حال کسی که قلب توبراش می زنه.

تو یادت نیست که من برای لبخند تو از زندگیم گذشتم،

ولی من خوب یادمه که تو برای یه قطره اشک اون از من گذشتی…

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:22
بگذار دیوانه صدایم کنند،

من از آن لحظه که تو دیگر اسمم را صدا نزدی

تمام هویت خود را فراموش کردم…

هوای فاصله سرد است

صبر و سکوتم را به پای ضعف و بی کسی ام نگذار،

شاید هنوز به چیزهایی پایبندم،چیزهایی که تو یادت نیست…

به “سگ” استخون بدی ..

دورت میگرده

واست دم تکون میده !!!

من به تو “دل ” داده بودم … لعنتـــــــــــــــــــی !!!!!

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:23
عشق و بهانه از تو/ ناز و نوازش از من

قهر و گلایه از تو / آشتی و سازش از من

یه قلب ساده از تو / عشق و علاقه از من

فقط ، فقط تو گل باش / ریشه و ساقه از من

وقتی از همه دنیا ناراحتم

به خاطر عشقت زنده نباش

این روزها تلخ می گذرد ، دستم می لرزد از توصیفش !

همین بس که :

نفس کشیدنم در این مرگِ تدریجی، مثل خودکشی است ،با تیغِ کُند.

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:24
اعتراف می کنم به خیانت

miمن ز گهواره تا گور به جای دانش تو را میجویم …

می خواهــــم بدهم دنیا را برایم تنگ کنند به اندازه ی آغوش تو

دلِ سبزم را “گــــره” زد

و رفتــ تا به آرزوهـــایش برســــد…

کجای بازی ما اشتباه بود ؟!!

که تو همبازی من نیستی و من هنوز گرگم به هوای تو

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:25
وقتی کسی رو دوست داری

این یه چیـزه ..

وقتی کسی تو رو دوست داره

این یه چیـز دیگس ..

اما ……

وقتی کسی رو دوست داری ، که تو رو دوست داره

این یعنی همه چیــز ♥♥

آدم وقتی یه حس تکرار نشدنی رو ، با یکی تجربه میکنه ..

دیگه اون حس رو با هیچ کس دیگه ای نمیتونه تجربه کنه ….

بعضی از حس ها خاص و ناب اند …

مانند بعضی از آدما …….

یادش بخیر عمو خسرو می گفت:

ببین…

دلخوری،باش…

عصبانی هستی ،باش…

قهری،باش…

هرچی میخوای باشی،باش…

ولی حق نداری با من حرف نزنی…

فـهمیـدی؟

خسرو شکیبایی

گاهی باید دستاشو بگیری تو دستت

و فقط یه جمله بهش بگی:

“من واسه یه لحظه بیشتر با تو بودن

حاضرم همه دنیام رو بدم”

گاهی آنقدر دلتنگت میشوم که اگر بفهمی،

از نبودنت خجالت میکشی …..

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:26
تو مقصری اگر من دیگر ” من سابق ” نیستم !

من را به من نبودن محکوم نکن !

من همانم که درگیر عشقش بودی !

یادت نمی آید ؟!

من همانم !

حتی اگر این روز ها هر دویمان بوی بی تفاوتی بدهیم !

عشق یعنی

وقتی حتی از دستش ناراحتی هم هواشو داشته باشی…

گــاهـی شــایـد لازم بـاشــد ،

از یــاد ببـــریـم

یـــاد آنهـــایی را که ،

بــا نبـــودنشان

بـودنمـــان را ،

به بازی گـرفــتند . . . !!

لحظه ی قشنگیه:

وقتی که اعصابت خورده

ولی عشقتــــ میاد دستت رو آروم می گیره

و فشارش می ده

و تو اینقدر آروم می شی

که اگه صد سال بقیه می نشستنــــد

و باهات حرفـــــ می زدن آرامش نمی گرفتی … !

اگه عاشقی، سعی کن به عشقت برسی

چون وقتی بره دیگه رفته…

اگه عاشق نیستی پس تلاش نکن که طعمش رو بچشی،

چون تلخترین شیرینی روزگاره

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:26
بــاور کنــید یه رابــطــه بــدون وحــشی بازی که رابــطه نیــست ..

هــی بایــد مــوهاشو بکــشی ، لبــاشــو کبــود کنی ،

گــــازش بگــیری .. بــزنی با متــکا لهــش کنی ..

بلــندش کنــی بــدوئی انــــقد که از ذوق جــــیغ بــزنه ..

لامصـــــــــب تصــورشم باحــــــاله…

روح من روح تو را می شناسد.

من به عشق، نور، زیبایی و مهربانی درون تو احترام می گزارم

زیرا درون من نیز هست.

برای سهیم کردن این چیزها ، هیچ فاصله و هیچ تفاوتی میان ما وجود ندارد.

ما یکسان هستیم، ما یکی هستیم

حالا من هزآر بآر ِ دیگر هم

” یآ مُقَلِب القُلوب ِ و الاَبصآر ” بخوآنم

وقتی تقدیر من، لیل و نهآر رآ بی تو گُذرآندن است…

هیچ سآلی نو نَخوآهد شد ای عشق من

ﺁﺩﻣﺎ ﻋﺎﺩﺕ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪﺑﻪ ﺑﻮﺩﻧﺖ…..

ﮐﺎﻓﯿﺴﺖ چــند ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺮﺍﯾﺸﺎﻥ ﺧﺎﻃﺮﻩ ﯼ ﺧﻮﺏ ﺑﺴﺎﺯﯼ..!!!!!

ﻋﺎﺩﺕ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﺑﻪ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻃﺮﺍﺕ

ﮔﺎﻩ ﻣﯿﮕﻮﯾﻨﺪ ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺩﺍﺭﻡ، ﺗﻮ ﺟﺪﯼ ﻧﮕﯿﺮ………

ﺁﻧﻬﺎ ﻓﻘﻂ ﻋﺎﺩﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ، ﺟﻤﻠﻪ ﺍﯼ ﻣﯿﮕﻮﯾﻨﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎﻧﺪﻧﺖ…!!!!!!!!

وقتــــی یه زن می گـــه دوستت دارم

یعنـــی روی قلب مردانــــه ات حسابــــــ باز کـــــرده …

ﺩﺭ ﻣﺮﺩ ﻫﺎ :ﺣﺴﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺍﺳﻤﺸﻮ

ﻣﯿﺬﺍﺭﻥ “ﻏﯿﺮﺕ”

ﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﺣﺲ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻤﻬﺎ ﻣﯿﮕﻦ

“ﺣﺴﺎﺩﺕ” ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺑﻪ ﻫﺮﺩﻭﺷﻮﻥ ﻣﯿﮕﻢ

“ﻋﺸﻖ”

.ﺗﺎ ﻋﺎﺷﻖ ﻧﺒﺎﺷﯽ :ﻧﻪ ﻏﯿﺮﺗﯽ ﻣﯿﺸﯽ ﻧﻪ

ﺣﺴﻮﺩ!!!

MEMAR.Z
28-03-2014, 10:27
مواظب آدم هاى خیلى صبـــور و خیلى مهربـــون زندگیتون باشیــد…

اگربماننــد براى همیشه اسـت و اگربرونـد، می روند که دیگر برنگردنــد.

هـمـه گفـتـند

“او” کـه رفــت ، زنـدگی کــن !

ولـــی…

کـسـی درک نـکـرد کــه ” او ” …

خـود زنــدگــی ام بــود

نداشتن تـــــــــــــــــــ♥ـــ ــــــــــــو یعنی اینکه دیگری تو را دارد

نمی دانم نداشتن ات سخت تر است یا تـــحــمــل اینکه دیگری تو را

داشته باشد .

از دَســتمـ رَفـــتی

کــ ـ ــ ــ ـاش

از دِلــــــمـ هـَــــمـ مــی رَفتـــی

عاشق شدن چیز ساده ایست ….

آنقدر که همه ی انسانها توان تجربه کردن آن را دارند !

مهم عاشــــــــق ماندن است ؛

بی انتــــــــــها بی زوال تا ابــــــد ؛

بی منـــــت …!