PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی کاملاً تجربی از Surface Pro 3 (مفید برای کسانی که قصد خرید این تبلت را دارند)

fixxer
05-10-2014, 21:54
در ابتدا عرض می کنم که بنده هیچگونه تعصبی روی هیچ دیوایس یا برندی ندارم و از همه مدل سیستم عامل و برند بنا به مورد مقتضی استفاده میکنم. دیدم جای یه چنین تاپیکی خالیه و به خاطر اینکه کمک حال بعضی از دوستان که قصد خرید این تبلت رو دارن (خودم موقع خرید خیلی دنبال چنین تاپیکی گشتم اما پیدا نکردم) قصد زدن این تاپیک رو گرفتم.

مواردی رو که عرض می کنم کاملاً تجربه عملی بنده از کار کردن و استفاده از این تبلت هستش و هیچ مطلبی رو از هیچ سایتی یا منبع دیگری نقل نمی کنم. شاید داخل این نوشته ها مطالبی سودمند برای کسانی که قصد خرید دارند باشه.

سعی کردم به صورت موردی بررسی خودم رو انتقال بدم.
لطفاً اگر سوالی دارید داخل تاپیک مربوطه بپرسید و از سوال پرسیدن در این تاپیک پرهیز کنید.

جعبه و محتویات داخل جعبه Surface pro 3 :
روی جعبه این تبلت عدد 3 بسیار بزرگ و پشت اون مدل اون (64gig,128 gig,256 gig,512 gig) نوشته شده است.جعبه از بقل باز شده و دارای محتویات : تبلت، دفترچه راهنمای راه اندازی سریع، شارژر، قلم و یک عدد باتری سایز AAAA (که امیدوارم اینجا نمونش گیر بیاد!) می باشد. بسته بندی بسیار شکیل بوده و پلمپ اون روی نوار پایینی جعبه قرار داره.

http://8pic.ir/images/rv5i7bifehl0ornup5p9.jpg (http://8pic.ir/)

شارژر :
هیچ نکته خاصی نداره.احتمالاً بنا بر کشوری که براش این تبلت فرستاده میشه نوع چند شاخه برقش متفاوت باشه (مثلاً دو تایی یا سه تایی).
روی آداپتور یه جای پورت USB هم وجود داره که همه دوستان می دونند برای شارژ کردن یه دیوایس دیگه هم می شه ازش استفاده کرد. بنده به طور همزمان هنگامیکه تبلت در حال شارژ بود کابل موبایلم رو به درگاه USB شارژر این تبلت نیز وصل کردم و هر دو دیوایس رو در سریعترین زمان ممکنه بدون مشکل شارژ کرد.
هنگامیکه شارژر رو به تبلت می زنید یه چراغ سفید در همونجایی که سیم برق به تبلت وصله روشن میشه که نشان دهنده اینست که اتصال برقراره.متاسفانه پس از شارژ شدن کامل تبلت این چراغ نه رنگش عوض میشه و نه خاموش میشه که متوجه بشین تبلت شارژ کامل شده.عملاً برای اطمینان از شارژ کامل باید نرم افزاری چک بشه.

http://8pic.ir/images/3bi2vovdhvxmw8ilwnql.jpg (http://8pic.ir/)

قلم :
سر قلم به وسیله پیچاندن باز شده و باتری که داخل جعبه هست توش قرار می گیره و در لحظه ای که تبلت رو روشن می کنید به وسیله بلوتوث به دستگاه وصل میشه بدین ترتیب که باید دکمه بالایی رو 7 ثانیه مداوم نگه دارید تا چراغ چشمک زن سبز رنگ روشن شه و بعدش دستگاه به طور اتوماتیک اونو میشناسه.

روی قلم سه عدد دکمه هستش. دکمه بالا برای اکتیو کردن وان نوت هست. یعنی توی هر محیطی باشین یا حتی اگر تبلت در حالت استندبای باشه سر قلم رو فشار بدین Onenote فعال می شه و می تونید به راحتی داخلش بنویسید.

دو عدد دکمه روی بدنه قلم هستش.دکمه بالایی مخصوص کلیک راست هستش.یعنی وقتی دکمه رو نگه دارید و قلم روی صفحه فشار بدید انگار کلیک راست ویندوز رو زدید.
دکمه پایینی رو هم وقتی نگه دارید، مخصوص پاک کردن نوشته ها مخصوصاً داخل وان نوت هستش.

کار کردن با قلم این تبلت واقعاً لذت بخشه. قلم چیزی هست که مدتی در دیوایسهای لمسی فراموش شد اما دوباره داره جایگاه خودش رو پیدا می کنه.
لازم به ذکره انتظار تشخیص دست خط یا چنین چیزایی رو اصلاً نداشته باشید(مثل گالاکسی نوت).حداقل من چیزی ندیدم! کاربری این قلم متفاوت با قلم های دیگه هستش. یه جور assistance هست به جای موس و دست شما و گاهاً برای مارک کردن و نوشتن بعضی چیزا.
با یه نرم افزاری مثل MathType هم قدرت تشخیص دست خط رو تست کردم. (Math Type همونجور که از اسمش معلومه برای نوشتن فرمول ها و نمادهای ریاضی استفاده می شه) . در یک کلام می تونم بگم قدرت تشخیصش افتضاح بود!!

یه چیز این قلم واقعاً آزار دهنده هستش. توی نسل های قبلی Surface قلم داخل شارژر دستگاه به وسیله آهنربا قرار می گرفت. اما برای این قلم خبری از اون جای قرار گیری در محل شارژر نیست. البته چون محل شارژ مگنت هست و بدنه این قلم فلزی هستش می تونید کنار اون قرار بدید اما مگنتش ضعیفه و با یه تکون کوچک قلم جدا میشه! باورتون نمیشه اما شاید چند بار قلم رو گم کنید و اینکه قلم رو یه جای safe و در دسترس قرار بدید یه دغدغه ذهنی میشه براتون!
البته مایکروسافت یه تیکه حالت پارچه ای داخل Type Cover قرار داده که می تونید اونو به تایپ کاور بچسبونید و قلم رو داخلش قرار بدید.البته به طور جداگانه هم به فروش میرسه و قیمتش 5 دلاره. اما این حرکت هم چنگی به دل نمیزنه. من خودم به شخصه خوشم نمیاد به تایپ کاور یا تبلت چیزی بچسبونم!

تبلت:
تبلت تو نگاه اول که دستتون میگیرید شاید بزرگ به نظر بیاد اما بعد از یه مدت کار باهاش وقتی تبلتهای دیگه رو ببینید میگید اونا چقدر کوچیکن! البته واقعاً برای طولانی مدت نمی تونید دستتون بگیرید و استفاده کنید.
وقتی تبلت رو دستتون می گیرید واقعاً احساس دلپذیری بهتون دست میده و مشخصه که یه دیوایس عالی دستتون گرفتید!

روی لبه سمت راست تبلت پورتهای مینی دی وی، یو اس بی 3 (واقعاً پر سرعت!) و جای شارژ رو میبینید.بالای تبلت سمت چپ دکمه روشن و خاموش کردن تبلت و کنار سمت چپ درگاه هدفون و دکمه های کم و زیاد کردن صدا دیده میشه. پورتی که من خودم یه 20 ثانیه ای گیرش بودم که ببینم کجاست پورت Micro SD Card بود که زیر پایه دستگاه قرار داره. زیر دستگاه هم درگاه ارتباطی با تایپ کاور می باشد.

http://8pic.ir/images/0wqdwosruwepb90kfjl6.jpg (http://8pic.ir/)

راه اندازی اولیه تبلت : بهتره اولین کاری که می کنید تبلت رو به وسیله شارژر به برق متصل کنید و بعد اونو روشن کنید. بار اول که من داشتم setting های اولیه رو ست می کردم وسطش به علت کمبود شارژ خاموش شد و جالبه همه چی هم پرید و دوباره از اول همه چیو ست کردم!می دونید که حتماً باید یه account مایکروسافت برای راه اندازی تبلت داشته باشید.اگر هم ندارید همونجا می تونید بسازید.

برای ست کردن تنظیمات اولیه یه مقدار باید زمان بذارید. گاهاً یه جاهایی یه سری خطاها میگیره و دوباره از اول همه چیو میاره!که فکر کنم به خاطر نت باشه. صبور باشید.بنده 4 بار از اول همه چیو ست کردم که بار آخر همه چیز رو قبول کرد و تبلت بالا اومد.

ایجاد ریکاوری : در اینجا اولین کاری که بهتون پیشنهاد میکنم انجام بدید گرفتن بکاپ یا به طور دقیق تر ایجاد فلش دیسک (یا کول دیسک) Recovery هستش. یعنی اگر زمانی نرم افزار تبلت مشکل پیدا کرد بتونید با اون به تنظیمات اولیه برگردید.
برای اینکار به یک حافظه فلش 8 گیگ نیاز دارید. فلش رو به دستگاه وصل کرده و داخل search ویندوز کلمه Recovery رو تایپ کرده و گزینه Create a Recovery Drive رو زده و طبق دستورالعمل خودش جلو برید. ایجاد ریکاوری حدود 30 دقیقه زمان می بره.

شروع به کار با تبلت : برای ابتدای کار داخل منوی استارت یه گزینه به اسم Help+Tips وجود داره. پیشنهاد می کنم حتماً اول اونو یک نگاهی بکنید. بهتون قابلیت های لمسی و حتی کار کردن با موس رو نمایش میده. مثلاً برنامه های مخصوص تبلت وقتی از بالا به پائین کشیده شوند بسته میشوند و برنامه های مخصوص دسکتاپ می نی مایز. یا وقتی انگشت رو از سمت چپ تبلت به راست بکشیم بین برنامه های مختلف سوئیچ میشه.
فونتهای اولیه دستگاه خیلی ریزه. به خاطر اینکه چش و چالتون مثل من در نیاد با کلیک سمت راست روی صفحه روی گزینه Personalize کلیک کرده و با استفاده از گزینه Display فونتها و پنجره ها رو به اندازه دلخواهتون تنظیم کنید.

دوربین تبلت : در یک کلام :در محیطهای بسته افتضاح! اما تو محیطهای باز بد نیست.اگر یکی از فاکتورهاتون برای خرید دوربینه، این تبلت رو فراموش کنید. دوربین داخل این تبلت بیشتر برای ارتباط تصویری هستش نه عکس برداری.

میزان شارژ شدن و شارژدهی تبلت : شارژ شدن کامل این تبلت بین 2 تا 3 ساعت طول میکشه. میزان دشارژ اون در کارکرد عادی که به نت وصل باشید و بلوتوث دستگاه هم فعال باشه بین 7 تا 8 ساعت طول میکشه.

پایه دستگاه : بر خلاف دو نسل قبلی، پایه این تبلت رو در هر زاویه ای که بخواهید می تونید تنظیم کنید. حتماً با استفاده از دو دست این کار رو انجام بدید. یه مقدار پایه سفت باز میشه اما خیلی راحت بسته میشه. تا زاویه ای حدود 150 درجه هم باز میشه.

تایپ کاور (Type Cover) :
تایپ کاور کیبرد مخصوص این دیوایس هست که متاسفانه به صورت جداگانه به فروش میرسه. دقت کنید اگر قصد خرید این محصول را دارید حتماٌ تایپ کاور مخصوص Surface pro 3 را بگیرید چون از نظر ابعاد با نسل های قبلی متفاوت هستش.

http://8pic.ir/images/wan8ty5zf5ue8urpup7r.jpg (http://8pic.ir/)

جعبه : داخل جعبه این محصول خود Type Cover به همراه Surface Pen Loop (همون تیکه اضافی برای قلم که قبلاً گفتم) قرار داره. خود تایپ کاور که به راحتی به زیر دستگاه به وسیله مگنت متصل میشه و اون تیکه پارچه ای رو هم که هر جا دوست دارید می تونید بچسبونید.

http://8pic.ir/images/oij0e7duhx95nxsk319y.jpg (http://8pic.ir/)

بررسی تایپ کاور : جنس و متریال خود تایپ کاور بسیار خوبه اما وقتی شما با دکمه هاش کار می کنید خیلی احساس خوبی ندارید. احساس میکنید که کیبرد بسیار آسیب پذیره. ولی کلاً برای کارای دم دستی خوبه. اگر کار تایپی، زیاد دارید بهتره از کیبردهای بلوتوثی استفاده کنید و تایپ کاور رو فراموش کنید.

تایپ کاور چند تا حسن خوب هم داره. اول اینکه بک لایت داره که واقعاً تو شب بهتون خیلی کمک می کنه. دوم اینکه تاچ پد داره (بماند که خیلی کوچیکه) و کلیک های سمت راست و چپ رو هم داره. علاوه بر اون خیلی شبیه TrackPad اپل هستش. یعنی اینکه اگر دو انگشتی به تاچ پد ضربه بزنید کلیک سمت راست میشه و برای اسکرول داخل صفحات می تونید با دو انگشت به چپ و راست و یا بالا و پائین بروید. همچنین با نزدیک کردن و دور کردن دو انگشت روی تاچ پد می تونید Zoom in یا Zoom out کنید.
با اینکه تایپ کاور خیلی نظر من رو تامین نکرد اما به نظر بنده بودنش بهتر از نبودنشه.

ذکر چند مورد برای استفاده بهتر از تبلت :
- سعی کنید همواره تهویه تبلت به صورت مطلوب انجام بگیره. مثلاً اون رو روی فرش یا مبل یا جایی که هوا داخلش جریان نداشته باشه قرار ندید. همیشه پایه رو باز کنید و بذارید هوا جریان پیدا کنه. یکی از دوستان خیلی روی مساله گرم شدن و داغ کردن این تبلت حساس بود. بنده موقعی تبلت داخل شارژ بود از دستگاه کار سنگین کشیدم.هیچ مشکلی برام پیش نیومد. ولی پایه رو باز کرده بودم و گذاشته بودم هوا به خوبی جریان پیدا کنه.
- موقع شارژ حتی الامکان سعی کنید با تبلت کار نکنید. چون اینجور مواقع خیلی داغ میکنه!
- اگر از قلم استفاده نمیکنید بلوتوث رو خاموش کنید.
- اگر جایی هستید که از نت استفاده نمی کنید wifi رو خاموش کنید.
- اگر از تایپ کاور استفاده نمی کنید اون رو از دستگاه جدا کنید.
- اگر بیشتر دنبال نرم افزارهای عمومی یا به قول معروف apps هستید اصلاً این تبلت توصیه نمیشه و بهتره دستگاههای آندرویدی بخرید و هزینه کمتری متحمل شوید. اما اگر بیشتر کارتون نرم افزار های کاربردی(مثل آفیس و وان نوت) ، مهندسی یا گرافیکی هستش یا به قول معروف به دنبال program هستید این دستگاه اکیداً توصیه میشه.
- این دستگاه از نظر کارایی بیشتر تبلت هست تا لپتاپ. یعنی نگاه تبلتی داشته باشید. اگر می خواید نرم افزار های سنگین به مدت طولانی روش Run کنید (مثل نرم افزار های مهندسی یا گرافیکی) و کارتون کلاً با این نرم افزارها هستش بهتره با این پول یک لپتاپ قوی تهیه کنید و این تبلت رو فراموش کنید.
- برای روشن و خاموش کردن این دستگاه نگاه لپتاپی داشته باشید. به این مفهوم که اگر مدت زیادی نمی خواید ازش استفاده کنید (بیش از 10 ساعت) دستگاه رو بهتره خاموش کنید. زمان بالا اومدن این تبلت زیر 8 ثانیه هستش.

سعی کردم هر نکته به ذهنم میرسه خدمتتون عرض کرده باشم. خوشحال میشم دوستان دیگه هم تجربیاتشون رو اینجا بنویسن.
موفق باشید.

alikocholo2
06-10-2014, 08:43
درود
با برنامه وان نوت میشه توسط دوربین های جلو و پشت عکس و فیلم را مستقیما وارد برنامه کرد --مثلا عکس یا فیلمی از طریق خوده برنامه گرفت و بعد توضیحات را با قلم زیرش نوشت ؟

fixxer
06-10-2014, 20:51
درود
با برنامه وان نوت میشه توسط دوربین های جلو و پشت عکس و فیلم را مستقیما وارد برنامه کرد --مثلا عکس یا فیلمی از طریق خوده برنامه گرفت و بعد توضیحات را با قلم زیرش نوشت ؟

دوست عزیز اصلا وان نوت برای همین کار ساخته شده! اصلاً کاربریش همینه!
شما انواع نوشته رو روی فایلهای تصویری و صوتی و عکس و اسناد و خلاصه هر فایلی که به ذهنتون میرسه رو روی وان نوت می تونید بذارید.
مثلاً می تونید از یه چیز عکس بگیرید بعدش روش هر چی می خواهید بنویسید و بعدش یه فایل صوتی هم ضمیمه اش کنید و ایمیل کنید.
البته فکر کنم فیلم نشه گرفت.حداقل من نتونستم.

alikocholo2
07-10-2014, 00:27
دوست عزیز اصلا وان نوت برای همین کار ساخته شده! اصلاً کاربریش همینه!
شما انواع نوشته رو روی فایلهای تصویری و صوتی و عکس و اسناد و خلاصه هر فایلی که به ذهنتون میرسه رو روی وان نوت می تونید بذارید.
مثلاً می تونید از یه چیز عکس بگیرید بعدش روش هر چی می خواهید بنویسید و بعدش یه فایل صوتی هم ضمیمه اش کنید و ایمیل کنید.
البته فکر کنم فیلم نشه گرفت.حداقل من نتونستم.

درود
1- یعنی با استفاده از دو تا دوربین سرفیس میتونی عکس را وارد وان نوت کنی ؟ محدودیت استفاده برای دوربین وجود نداره ؟
2- اینم قسمت video recording برای وان نوت

983672

fixxer
07-10-2014, 16:07
درود
1- یعنی با استفاده از دو تا دوربین سرفیس میتونی عکس را وارد وان نوت کنی ؟ محدودیت استفاده برای دوربین وجود نداره ؟
2- اینم قسمت video recording برای وان نوت

983672

درود
هیچ محدودیتی نداره.با دو تا دوربین ها میشه.
این وان نوتی که شما گذاشتین نسخه دسکتاپه.با این که میشه.مشکلی نداره.
بنده منظورم وان نوت نسخه تبلت بود. شما روی این تبلت هم نسخه های نرم افزارهای مترو (مخصوص تبلت) رو میتونید داشته باشید هم نسخه مخصوص دسکتاپ رو.
وقتی شما قلم رو فشار میدید نسخه تبلت اکتیو میشه

alikocholo2
08-10-2014, 15:41
درود
هیچ محدودیتی نداره.با دو تا دوربین ها میشه.
این وان نوتی که شما گذاشتین نسخه دسکتاپه.با این که میشه.مشکلی نداره.
بنده منظورم وان نوت نسخه تبلت بود. شما روی این تبلت هم نسخه های نرم افزارهای مترو (مخصوص تبلت) رو میتونید داشته باشید هم نسخه مخصوص دسکتاپ رو.
وقتی شما قلم رو فشار میدید نسخه تبلت اکتیو میشه

درود
1-منم تبلت pc فوجیتسو دارم هم روی وان نوت مترو امتحان کردم هم روی وان نوت دسکتاپ --برای من یک دوربین بیشتر نداره -- اما وزن تبلت من 2.200 هست ولی سرفیس پرو 3 800 گرم هست -- من که معتاد وان نوت با قلم هستم --بد بخت تبلت من روزی 10 تا 12 ساعت روشنه -

2-فکر کنم اونم میتونید تنظیم کنید که وقتی فشار میدید نسخه دسکتاپ باز بشه --بار اول که از وان نوت مترو استفاده میکنید و بعد وارد وان نوت دسکتاپ میشید ازتون میپرسه که کدومش دیفالت باشه --اگه هم نپرسه میتونید توی تنظیمات وان نوت دسکتاپ برین و حالت دیفالت را براش تنظیم کنید
3-ممنون میشم در مورد کار با برنامه های مختلف ویندوز با تاچ و قلم اگه موردی به ذهنتون رسید بگذارید --
4-مثلا در مورد برنامه pdf reader --برای من راحت روش میشه نوشت و هایلایت کرد --در مورد سرفیس پرو 3 چطور هست ؟
5- با برنامه paint ویندوز قلم اصلا روش خوب نمیده و نوشته ها همش شکسته هست و اصلا خط ها را صاف نشون نمیده برای شما هم همین طور هست ؟
6-میتونید با وان نوت دسکتاپ با قلم بنویسد ببینید صفحه داخل جابجا میشه یا نه ؟ چون برای من وقتی دستم را کامل روی صفحه قرار میدم بعضی وقتها صفحه داخلش جابجا میشه

fixxer
08-10-2014, 21:37
درود
1-منم تبلت pc فوجیتسو دارم هم روی وان نوت مترو امتحان کردم هم روی وان نوت دسکتاپ --برای من یک دوربین بیشتر نداره -- اما وزن تبلت من 2.200 هست ولی سرفیس پرو 3 800 گرم هست -- من که معتاد وان نوت با قلم هستم --بد بخت تبلت من روزی 10 تا 12 ساعت روشنه -

2-فکر کنم اونم میتونید تنظیم کنید که وقتی فشار میدید نسخه دسکتاپ باز بشه --بار اول که از وان نوت مترو استفاده میکنید و بعد وارد وان نوت دسکتاپ میشید ازتون میپرسه که کدومش دیفالت باشه --اگه هم نپرسه میتونید توی تنظیمات وان نوت دسکتاپ برین و حالت دیفالت را براش تنظیم کنید
3-ممنون میشم در مورد کار با برنامه های مختلف ویندوز با تاچ و قلم اگه موردی به ذهنتون رسید بگذارید --
4-مثلا در مورد برنامه pdf reader --برای من راحت روش میشه نوشت و هایلایت کرد --در مورد سرفیس پرو 3 چطور هست ؟
5- با برنامه paint ویندوز قلم اصلا روش خوب نمیده و نوشته ها همش شکسته هست و اصلا خط ها را صاف نشون نمیده برای شما هم همین طور هست ؟
6-میتونید با وان نوت دسکتاپ با قلم بنویسد ببینید صفحه داخل جابجا میشه یا نه ؟ چون برای من وقتی دستم را کامل روی صفحه قرار میدم بعضی وقتها صفحه داخلش جابجا میشه

- بله.قابلیت تنظیم داره. می تونید تنظیم کنید که با فشردن ته قلم وان نوت دسکتاپ فعال بشه. ولی من با همون نسخه مترو بیشتر حال میکنم. سبکتر و تو دست تره.کار منو راه میندازه.
- از نظر تاچ که حرف نداره. فوق العاده هستش.
قلم همه جا کارایی نداره.بیشتر باید از ترکیب قلم و تاچ دست استفاده کرد که بهترین نتیجه رو بگیری.قبلا هم عرض کردم.کلا باید نگاه تبلتی به این دیوایس داشت.قلم، تاچ و کیبرد مجازی روی برنامه های مترو خیلی خوب کار می کنن و اصطلاحا خیلی مچ هستن. با برنامه های دسکتاپ هم خوبن اما نه به خوبی برنامه های مترو.
مثلا شما وقتی browser مترو رو میارین هم قلم روش روان تره هم جایی که کیبرد رو بخواین خودش میاره و اگر نخواین خودش کیبرد مجازی رو پنهان می کنه اما در مورد مثلا فایر فاکس دسکتاپ اینطوری نیست. باید خودتون کیبرد مجازی رو فعال یا غیر فعال کنید.
توی برنامه هایی مثل ورد و اکسل دسکتاپ گزینه pen tools داره.که تو این برنامه های قلم هم به عنوان موس می تونه استفاده بشه هم به عنوان مارکر برای هایلایت کردن یا نوشتن چیزی. اما مثلا تو برنامه ای مثل visio عملاً قلم کار همون موس رو می کنه. اما طبیعتاً کار راحت تر و لذت بخش تره.
کلاً دو تا چیز این قلم رو اعصابه. یکی اینکه واقعاً نمی دونی کجا بذاریش! همش دنبالشی!واقعاً جایی برای گذاشتنش نیست.
دوم اینکه احساس می کنم پس از یه مدت استفاده سر قلم یه ذره مستهلک شده.ولی فکر نکنم مهم باشه.چون سرش به راحتی عوض میشه.
- توی برنامه reader میشه چیزی نوشت اما نمیشه هایلایت کرد.
- داخل برنامه paint اگه منظورتون پیکسلیت شدنه که همه جا همینه. اما اگر منظورتون چیز دیگس من مشکلی تو سرفیس نمیبینم. خیلی راحت و جذاب میشه کار کرد.
- اتفاقاًیه چیزی که خودم حدس میزدم باهاش به مشکل بخورم همین موردی بود که می فرمایید. یعنی وقتی بادست دارم می نویسم صفحه زیرش تکون نخوره. تا حالا یک بار هم این اتفاق نیفتاده.

alikocholo2
15-10-2014, 00:17
- بله.قابلیت تنظیم داره. می تونید تنظیم کنید که با فشردن ته قلم وان نوت دسکتاپ فعال بشه. ولی من با همون نسخه مترو بیشتر حال میکنم. سبکتر و تو دست تره.کار منو راه میندازه.

د
درود
1- وقتی ته قلم روی وان نوت دسکتاپ تنظیم میکنید بعد حالتی که دوبار ته قلم را فشار میدید و اسکرین شات میگیره بازم کار میکنه و روی وان نوت دسکتاپ کار میکنه ؟

fixxer
16-10-2014, 10:25
درود
1- وقتی ته قلم روی وان نوت دسکتاپ تنظیم میکنید بعد حالتی که دوبار ته قلم را فشار میدید و اسکرین شات میگیره بازم کار میکنه و روی وان نوت دسکتاپ کار میکنه ؟

خیلی متوجه سوالتون نشدم!اما با وان نوت دسکتاپ از هر جای صفحه که بخواید در هر اندازه ای که با قلم تعیین میکنید می تونید اسکرین شات بگیرید.که یه قابلیت بسیار کاربردیه.

amookochoolo
20-02-2015, 12:08
سلام دوست عزيز ... كانفيگ لبتاب شما چيه؟
ايا ميشه به پورت usb تبديل وصل كرد كه خروجي چند پورت داره و همزمان بهش موس و فلش ديسك و... متصل و استفاده كرد؟
براي يك دانشجوي كه بصورت مجازي تحصيل ميكنه (دانشگاه الكترونيكي آزاد) كاربردش چطوره ؟(اگه اطلاعات داريد در اين زمينه جواب بديد ممنون ميشم )
بين اين تبلت و سري D سوني كه قابليت تبديل داره ، با كانفيگ يكسان كدوم رو پيشنهاد ميكنيد ؟؟؟

fixxer
20-02-2015, 18:50
سلام. کانفیگ دستگاه من :
Core i5 - 128gig-4 gig
کلاً این دستگاه 4 مدل کانفیگ بیشتر نداره که از سایت مایکروسافت می تونید ببینید.
در مورد دانشگاه مجازی واینکه کاربرد این دستگاه اونجا چی می تونه باشه اصلاً اطلاعاتی ندارم.
ببینید تو پست اول هم یه سری نکات رو نوشتم. اگر کار سنگین می خواید از لپتاپ بکشید کلاً این دستگاه رو فراموش کنید. در غیر اینصورت بهترین تبلت ویندوزی به قدرت یک لپتاپ همین تبلت هستش. مخصوصاً با آپدیت جدیدش واقعاً دستگاه ایده آل شده.

amookochoolo
22-02-2015, 11:23
سلام. کانفیگ دستگاه من :
Core i5 - 128gig-4 gig
کلاً این دستگاه 4 مدل کانفیگ بیشتر نداره که از سایت مایکروسافت می تونید ببینید.
در مورد دانشگاه مجازی واینکه کاربرد این دستگاه اونجا چی می تونه باشه اصلاً اطلاعاتی ندارم.
ببینید تو پست اول هم یه سری نکات رو نوشتم. اگر کار سنگین می خواید از لپتاپ بکشید کلاً این دستگاه رو فراموش کنید. در غیر اینصورت بهترین تبلت ویندوزی به قدرت یک لپتاپ همین تبلت هستش. مخصوصاً با آپدیت جدیدش واقعاً دستگاه ایده آل شده.

با کانفیگ همین دستگاهی که شما دارید کار سنگین که در حد ساپورت نرم افزارهای مهندسی عمرانی مثل اتوکد ، etabs و...؟؟؟
کیبوردتون حروف فارسی و نور کیبورد هم داره؟؟؟
ضمناً با مودم های اکسترنال سیمکارتی میشه به اینترنت هم متصل شد دیگه ؟؟
و اینکه میشه به درگاه usb خروجی چهار راهه وصل کرد و همزمان از موس و فلش و ... استفاده کرد؟؟

fixxer
22-02-2015, 14:32
با کانفیگ همین دستگاهی که شما دارید کار سنگین که در حد ساپورت نرم افزارهای مهندسی عمرانی مثل اتوکد ، etabs و...؟؟؟
کیبوردتون حروف فارسی و نور کیبورد هم داره؟؟؟
ضمناً با مودم های اکسترنال سیمکارتی میشه به اینترنت هم متصل شد دیگه ؟؟
و اینکه میشه به درگاه usb خروجی چهار راهه وصل کرد و همزمان از موس و فلش و ... استفاده کرد؟؟

دوست عزیز نگاه تبلتی به این دستگاه باید داشته باشید نه لپتاپی. نرم افزاری مثل اتوکد یا etab که سنگین حساب نمیشن و به راحتی هم ساپورت میشن. حتی نرم افزارهای محاسباتی مثل متلب و یا نرم افزارهای سنگین مهندسی مثل کتیا هم به راحتی ساپورت میشه. اما همه اینها برای کوتاه مدت. یعنی اینکه اگر جایی نیاز داشتید استفاده کنید. اگر فقط به قصد این می خواید دستگاه رو بگیرید که مثلاً همش باهاش فوتوشاب کار کنید یا اتوکد روش ران کنید این دستگاه رو کلاً فراموش کنید و با پول هم ارز اون یک لپتاپ قوی تهیه کنید. ضمن اینکه تمامی این نرم افزارهایی که عرض کردم داخل این تبلت دارای فونت ریز هستن و واقعاً قابلیت کار کردن در طولانی مدت رو ندارن.(کلاً نرم افزارهای PC روی این تبلت فونتشون ریزه اما نرم افزارهای مترو اوکی هستن)

کیبرد بنده حروف فارسی نداره اما شنیدم که حروف فارسی دارش هم هست. ضمناً همشون بک لایت و حتی تنظیم نور اون رو دارن و از خصوصیات خوب کیبرد مخصوص این دستگاهه.

یک عدد پورت USB3 واقعاً پرسرعت داره که هر چی دلتون می خواد بهش می تونید وصل کنید من جمله مودم اکسترنال برای ارتباط با نت به وسیله سیم کارت.
من خودم همه چی رو وایرلس گرفتم: هارد، موس، کیبرد و ... که اون پورت usb اشغال نشه.
روی این دستگاه تست نکردم اما روی دستگاه دیگه که تست کردم (usb یک به چهار) همه چی جز هارد اکسترنال و دی وی دی رایتر اکسترنال رو می تونید همزمان متصل کنید.

به نظر من اگر این دستگاه رو تهیه کردید حتماً کیبرد اون رو همراه با یک عدد موس وایرلس بلوتوثی (انواع زیادی داره و مدل مخصوص خودش هم Arc Touch Surface edition هستش) تهیه بفرمائید تا اون پورت USB برای کارای دیگه خالی بمونه.
موفق باشید.

amookochoolo
22-02-2015, 20:55
دوست عزیز نگاه تبلتی به این دستگاه باید داشته باشید نه لپتاپی. نرم افزاری مثل اتوکد یا etab که سنگین حساب نمیشن و به راحتی هم ساپورت میشن. حتی نرم افزارهای محاسباتی مثل متلب و یا نرم افزارهای سنگین مهندسی مثل کتیا هم به راحتی ساپورت میشه. اما همه اینها برای کوتاه مدت. یعنی اینکه اگر جایی نیاز داشتید استفاده کنید. اگر فقط به قصد این می خواید دستگاه رو بگیرید که مثلاً همش باهاش فوتوشاب کار کنید یا اتوکد روش ران کنید این دستگاه رو کلاً فراموش کنید و با پول هم ارز اون یک لپتاپ قوی تهیه کنید. ضمن اینکه تمامی این نرم افزارهایی که عرض کردم داخل این تبلت دارای فونت ریز هستن و واقعاً قابلیت کار کردن در طولانی مدت رو ندارن.(کلاً نرم افزارهای PC روی این تبلت فونتشون ریزه اما نرم افزارهای مترو اوکی هستن)

کیبرد بنده حروف فارسی نداره اما شنیدم که حروف فارسی دارش هم هست. ضمناً همشون بک لایت و حتی تنظیم نور اون رو دارن و از خصوصیات خوب کیبرد مخصوص این دستگاهه.

یک عدد پورت USB3 واقعاً پرسرعت داره که هر چی دلتون می خواد بهش می تونید وصل کنید من جمله مودم اکسترنال برای ارتباط با نت به وسیله سیم کارت.
من خودم همه چی رو وایرلس گرفتم: هارد، موس، کیبرد و ... که اون پورت usb اشغال نشه.
روی این دستگاه تست نکردم اما روی دستگاه دیگه که تست کردم (usb یک به چهار) همه چی جز هارد اکسترنال و دی وی دی رایتر اکسترنال رو می تونید همزمان متصل کنید.

به نظر من اگر این دستگاه رو تهیه کردید حتماً کیبرد اون رو همراه با یک عدد موس وایرلس بلوتوثی (انواع زیادی داره و مدل مخصوص خودش هم Arc Touch Surface edition هستش) تهیه بفرمائید تا اون پورت USB برای کارای دیگه خالی بمونه.
موفق باشید.
ممنون از توضیحات کامل شما ... راستش آدم بعضی جاها نظرات و بررسی ها رو میخونه با اغراق گفته شده این تبلت جایگزین لبتاب میشه و... حتی طولانی مدت .... البته سری D سونی هم چیز خوبیه ولی حیف که دیگه سونی خط لبتاب نداره

fixxer
23-02-2015, 08:28
ممنون از توضیحات کامل شما ... راستش آدم بعضی جاها نظرات و بررسی ها رو میخونه با اغراق گفته شده این تبلت جایگزین لبتاب میشه و... حتی طولانی مدت .... البته سری D سونی هم چیز خوبیه ولی حیف که دیگه سونی خط لبتاب نداره

خواهش می کنم. برای برنامه های پابلیک مثل ورد یا اکسل و یا وان نت (وان نت این دستگاه فوق العاده هستش) و یا پرزنت داخل جلسات نه تنها جایگزین لپ تاپ هستش بلکه بهترین دستگاه موجود هستش اما برای کارای صرفاً مهندسی با استفاده طولانی مدت به هیچ عنوان. اونهایی هم که گفتن جایگزین لپتاپ برای کارای سنگین و طولانی مدت هستش حتماً تا الان برنامه هایی مثل آیتریشن با مدت ران یک هفته ای نداشتن! (تو بعضی کارا لپتاپ هم به درد نمی خوره و باید از پی سی استفاده کرد په برسه به این دستگاه!)

amookochoolo
06-03-2015, 11:04

موفق باشید.

سلام
منظورتون از اون مطلبی که زیرشو خط کشیدم ومشخصه چیه؟؟

fixxer
06-03-2015, 15:31
سلام
منظورتون از اون مطلبی که زیرشو خط کشیدم ومشخصه چیه؟؟

ببینید مثلاً یه جا می خواید داخل آفیس یا سر پروژه یا هر جای دیگه یه فایل کد به کسی نشون بدید و یا همونجا می خواید یه چیز سر دستی بکشید. این دستگاه مناسب این کار هستش. اما اینکه این دستگاه رو بخرید که صرفاً باهاش اتوکد کار کنید باید بگم که قویاً این دستگاه رو فراموش کنید!

ضمناً جدیداً کنار سمت چپ دیوایس من یه نوار زرد کمرنگ افتاده!)-:
خواستید بخرید حتماً با گارانتی معتبر بخرید. چون انگار این مشکل یه ذره شایع شده!

amookochoolo
07-03-2015, 10:07
ببینید مثلاً یه جا می خواید داخل آفیس یا سر پروژه یا هر جای دیگه یه فایل کد به کسی نشون بدید و یا همونجا می خواید یه چیز سر دستی بکشید. این دستگاه مناسب این کار هستش. اما اینکه این دستگاه رو بخرید که صرفاً باهاش اتوکد کار کنید باید بگم که قویاً این دستگاه رو فراموش کنید!

ضمناً جدیداً کنار سمت چپ دیوایس من یه نوار زرد کمرنگ افتاده!)-:
خواستید بخرید حتماً با گارانتی معتبر بخرید. چون انگار این مشکل یه ذره شایع شده!

ممنون ... یعنی شما میفرمایید نمیشه بطو متوسط روزانه حداکثر 2 ساعت باهاش اتوکد کار کرد؟؟؟

fixxer
07-03-2015, 23:21
ممنون ... یعنی شما میفرمایید نمیشه بطو متوسط روزانه حداکثر 2 ساعت باهاش اتوکد کار کرد؟؟؟

دوست عزیز عرض کردم. بعضی از برنامه های دسکتاپ دارای منو های ریز و کوچک هستن و خیلی خوانا نیستن اما بعضی هاشون هم خوبن (خودشون رو تنظیم می کنن) مخصوصاْ اونهایی که تو استور هستن. برنامه های مترو هم که عالی هستن. شما خوبه استور رو یه سرچ بکنید.

برای روزی یک یا دوساعت مشکلی نیست. می تونید استفاده بفرمایید

برای نمونه عکس زیر از محیط گیتار پرو هستش :

998178

pulp_152
22-04-2015, 13:08
سلام، ممنون از ریویو ، من این دستگاه رو به تازگی خریداری کردم، صفحه ی وان نوت، کاملا سفید هست، ایا صفحه ای هست که بصورت خط کشی شده باشه برای نوشتن ؟

آخرین اپدیت ، شامل اپدیت های قبلی هم میشه ؟!

و اینکه شما از کجا گرفتید این اپدیت رو ؟

fixxer
26-04-2015, 11:51
سلام، ممنون از ریویو ، من این دستگاه رو به تازگی خریداری کردم، صفحه ی وان نوت، کاملا سفید هست، ایا صفحه ای هست که بصورت خط کشی شده باشه برای نوشتن ؟

آخرین اپدیت ، شامل اپدیت های قبلی هم میشه ؟!

و اینکه شما از کجا گرفتید این اپدیت رو ؟

با سلام. مبارک باشه.
شما بهتره از وان نوت دسکتاپ استفاده کنید. خیلی امکانات بیشتری داره. وان نوت مترو دم دستی و با امکانات کمتره.
منظورتون از آپدیت چیه؟ اگر آپدیت ویندوزه که بله شامل میشه و اینکه توی search جستجو کنید Update و آپدیت کنید!
موفق باشید.

gameinformation
26-10-2015, 02:28
سلام دوستان
من به تازگی نسخه i7 و 256 گیگ رو خریدم.
وقتی ssd رو چک کردم دیدم ساخت Liteon هست. مگه نباید ساخت سامسونگ باشه؟
از طرفی وقتی سعی کردم با ssdlife عمر کارکردش رو بگیرم، دیدم زده 13 بار روشن شده؛ powered on: 13 times
ممکنه کارکرده باشه؟؟

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

biriaiia
04-03-2016, 22:31
سلام دوستان با توجه به اینکه اکثر کسانی که سرفیس می خرن دنبال استفاده از وان نوت هم هستن
بنده یه مشکلی با وان نوت دارم و اون اینه که وقتی در حال نوشتن باقلم هستی مثلا دوسه خط نوشتی یه هو صفحه میره روی موقعیت دیگه و اونجا نوشته رو مینویسه
یا اینکه کلا وقتی می پره هرچی تا اون لحظه نوشتی میره روی خط های بالایی؟!
کسی تا به حال این مشکل داشته؟ یا راه حل بلده؟