PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آنلاک کردن بوتلودر ، روت ، نصب ریکاوری و رام و ...

zanyar.sew
03-03-2015, 20:50
دوستان میخوام آموزش آنلاک کردن mate7 رو براتون قرار بدم و ازو اونجایی که نکاتی مختصا برای این گوشی وجود داره یه تاپیک مجزا زدم وگرنه روال کار مثل همیشه هست و تقریبا مشابه همه گوشی های هواوی یا حتی غیر هواوی هست!

ابتدا آنلاک بوتلودر
از اونجایی مسئولین سایت هواوی یک مقداری سرشون شلوقه مجبوریم از راه غیر از مکاتبه با ایشان وارد بشیم ! البته حق دارن و چون روشهای دگ وجود داره من هم نیاز به جواب نمیبینم.
ابتدا برنامه Huawei Product ID Generator رو بگیرید که در ادامه لینکش هست و برنامه رو اجرا کنید.
دیوایستون رو با Y300-0000 انتخاب کنید.
imei گوشیتون رو در کادر دوم وارد کنید
برای imei میتونید به مسیر Settings > About Phone > Status برید یا کد

*#*#4636#*#*
را شماره کنید ( تو این بخش امکانات خوبی هم هست که میتونید از force 3g یا force 2g یا حالت اتوماتیک استفاده کنید که کمتر پیش میاد تو رامی همه این تنظیمات در settings در دسترس باشه )
و یا روی باکس گوشیتون هم هست.
حالا برنامه یک product id بهتون میده.
مرحله بعد به این ادرس میرید : که از سایت رسمیه هواوی هست

http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre
مشخصه دیگه گزینه اول اسمارتفون رو انتخای کنید بعد همون مدل y300-0000 بعد سریال نامبر که رو باکس هست و بعد imei و بعد اون پروداکت ایدی که در مرحله قبل ساختید و در اخر سر با زدن submit کد آنلاک رو بهتون میده. در حال حاضر کد رو که اصل ماجراس دارید !
به این لینک برید و فایلهای مورد نیاز و برنامه های مورد نیاز برای اداه کار رو بگیرید.

https://www.dropbox.com/s/n1we1onc7s5bl4r/MT7.zip?dl=0

در کل نیازی به نصب درایور adb نیست و با وصل کردن گوشی و سپس رستارت pc همه چیز آماده میشه تو ویندوز 7 و 8. تمامی فایلهای لازم رو گذاشتم فقط دوستان من از اونجایی که هیچ کار خاصی نکردم و فقط با وصل کردن گوشیم همه درایورها نصب شد و مشکلی بعد از یه بار رستارت نداشتم راجع به این قسمت نمیتونم زیاد راهنمایی کنم! فقط میدونم با نصب درایور adb که تو فایل زیپ هست نباید مشکلی داشته باشید و یه فایل دیگه هم هست به اسم adb1.3 مشکلتون حل نشد اونم اجرا کنید و چند بار y بزنید فکر میکنم درایور لازم رو نصب میکنه! از اونجایی که حروفش در هم برهمه قابل خوندن نیست نمیدونم چیکار میکنه دقیقا! من هم مجبور شدم یه سرچی بزنم و اینکار رو کردم و بعدش adb همچنان کار میکرد! شما هم اگه درایورهاتون به درستی کار نکرد خب چاره ش یه سرچ و نصب درایورهای گوشی و adb هست ! منتها گفتم چون بنده همه درایورهام اتوماتیک نصب شد....
قبل از هر چیز از مموری داخلیتون بکاپ بگیرد چون ممکنه فرمت بشه.
برید settings اونجا تو قسمت about phone بیلد نامبر رو روش چند بار تپ کنید که گزینه developer option تو صفحه اصلی settings گوشیتون بیاد. حالا در قسمت Develop options باید USB debugging enabled رو فعال کنید. گوشی رو به pc وصل کنید و اگه اجازه دسترسی خواست اوکی بزنید.
هنگامی که داخل فولدر حاوی فایلهای adb هستید با نگه داشت shift روی یه جای خالی راست کلیک کنید و open comman windows here رو انتخاب کنید.
کد زیر رو وارد کنید

adb devices
که باید نشون بده دیوایسی به سریال نامبر xxxxxxxxxx وصله. یعنی همه چیز درسته !
تو این مرحله باید گوشی رو به منوی فست بوت ببرید. برای این کار تو پنجره cmd دستور زیر رو بزنید

adb reboot bootloader
که گوشی رو به منوی فست بوت میبره و میبنید اونجا زده phone locked
حالا با دستور زیر گوشی رو آنلاک کنید ( ممکنه تو این مرحله هم ویندوز اقدام به نصب درایور کنه و لازم باشه یه بار pc رو رستارت کنید)

fastboot oem unlock xxxxxxxxx
به جای xxxxxxxx کد آنلاک رو میزنید.
گوشی آنلاک شد و تمام.

نصب ریکاوری ( custom or stock ) :
گوشی رو به منوی فست ببرید ( همان دستور قبلی )
ریکاوری مورد نظرتون رو در فولدر حاوی فایلهای adb قرار بدید با روش بالا cmd رو داخل فولدر اجرا کنید و کد زیر رو بزنید

fastboot flash recovery xxxxxxxx.img
و باز به جای xxxxxxx اسم ریکاوری مورد نظر.
با این کار میتونید ریکاوری cwm که داخل پکیج بالا موجود هست رو فلش کنید و یا ریکاوری استوک. میدونید که برای نصب رام رسمی نیاز دارید ریکاوری استوک داشته باشید وگرنه نمیتونید فلش بزنید و باید ورژنش با رامی که میخواید فلش بزنید یکی یا پایینتر باشه ، تاپیک زیر جهت رستور و فلش رام رسمی هست :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=350774
و در آخر روت کردن :
حالا اگه ریکاوری کاستم فلش بزنید میتونید supersu رو نصب کنید ( که از همه root mnager ها بهتره )
supersu تو پکیج هست و همیشه هم میتونید آخرین ورژن رو اینجا بگیرید از این لینک که سایت رسمی توسعه دهنده عزیز یعنی chainfire هست :

http://download.chainfire.eu/696/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip
فایل رو داخل مموری قرار بدید
با دستور adb reboot recovery به ریکاوری برید و اونجا تو محیط ریکاوری cwm واضحه و فایل سوپریوزر رو نصب کنید و تمام گوشی روته.
حالا موردی که برای بنده سوال بود این بود که وقتی ما یه ریکاوری غیر اوریجینال نصب کردیم و همینطور یه کاستم رام و گوشی بالا نمیاد ! چطور گوشی رو به رام رسمی رستور کنیم یا اصلا چطور گوشی رو به منوی فست بوت ببریم یا چطور گوشی رو به ریکاوری ببریم و ...
اگر ریکاوری کاستم دارید با زدن همزمان هر سه کلید پاور و ولوم پایین و بالا ( هر جا که باشید) گوشی دیگه مثل قبل به منوی فست بوت نمیره و مستقیم میره ریکاوری cwm و اونجا قادرید هر کاری که دوست دارید انجام بدید!
یا گوشی رو فرمت کنید و یه رام فلش بزنید
یا تو منوی ریبوت cwm به منوی فست بوت ( همان بوتلودر منو ) بوت کنید و در ادامه ریکاوری استوک نصب کنید و رستور و....
و نکته دیگه اینکه رو بکاپ nandroid این تنها ریکاوری حال حاضر حساب باز نکنید که رستور نمیشه! پس با نصب هر رام اگه مشکلی براتون پیش اومد اینو در نظر بگیرید نمیتونید بکاپ cwm رو رستور کنید و در آخر کار ارور میده من چندین بار تست کردم. امیدوارم هر چه زودتر شاهد twrp recovery برای گوشی باشیم.
این روش هم چون وابسته به برنامه خاصی نیست رو هر رامی و هر ورژنی و در آینده حتی روی لالی پاپ هم جواب خواهد داد.
موفق باشید.

ariya99
08-03-2015, 23:24
سلام
ببخشید گوشیم رو آنبلاک کردم با این روش ولی گوشی رو همون صفحه که نوشته phoni unlocked مونده و نه می تونم خاموش کنم و نه ریست نمی دونم چیکار کنم یک ساعتی هم همینجوری مونده

ariya99
08-03-2015, 23:30
998307998307998307998307998307سلام
ببخشید گوشیم رو آنبلاک کردم با این روش ولی گوشی رو همون صفحه که نوشته phoni unlocked مونده و نه می تونم خاموش کنم و نه ریست نمی دونم چیکار کنم یک ساعتی هم همینجوری مونده

.ALI KING.
09-03-2015, 19:40
998307998307998307998307998307سلام

باتری رو دربیارید و دوباره جا بزنید...

اگر نشد:
همون کاری که توی صفحه بالای لوگوی اندروید گفته : «متصل کردن گوشی به رایانه و باز کردن برنامه Hisuite» رو انجام بدید

zanyar.sew
10-03-2015, 23:32
سلام
هر چند احتمالا الان مشکلت حل شده !
کلید پاور رو 7 ثانیه نگه دار و تمام!

ahmad khalili
14-03-2015, 03:25
سلام من گوشی رو انلاک کردم اما نمیتونم ریکاوری نصب کنم یکی کمکم کنه

.ALI KING.
14-03-2015, 15:38
سلام من گوشی رو انلاک کردم اما نمیتونم ریکاوری نصب کنم یکی کمکم کنه

چه ریکاوری میخواید نصب کنید؟
چه گوشیی؟
از چه راهی؟

cloner0020
17-03-2015, 16:56
چرا فینگرپرینت پریده؟
یکی کمک کنه

cloner0020
17-03-2015, 16:56
چرا فینگرپرینت پریده؟
یکی کمک کنه

ریست کردم حل شد

cloner0020
17-03-2015, 16:58
الان که بوت لودر بازه میتونم گوشی رو به صورت ota آپدیت کنم؟

zanyar.sew
29-03-2015, 14:53
الان که بوت لودر بازه میتونم گوشی رو به صورت ota آپدیت کنم؟
ربطی به بوتلودر نداره برای اپدیت باید ریکاوری اوریجینال داشته باشی و روت نباشه گوشیت. بستگی داره ها ! بعضی وقتها دوتاش بعضی وقتها یکیش! بعضی وقتها هم هیچکدوم لازم نیست!
خلاصه تا تست نکنی نمیفهمی! و بعدشم یا گوشی بالا نمیاد یا نصب نمیشه یا بدون مشکل آپدیت میشه!
به هر حال عموما برای اپدیت از طریق ota گوشی باید آنروت و ریکاوری اوریجینال داشته باشه تا مشکلی پیش نیاد. و ربطی هم به بوتلودر نداره.

.ALI KING.
26-04-2015, 19:31
با تشکر از استارتر عزیز
تایپک مهم شد...

yasproject
08-05-2015, 14:14
سلام دوستان عزیز
خسته نباشید

من هر کاری کردم نتونستم کدآنلاک این مدل گوشی رو بگیرم

لطفا اگه امکان داره کد رو برای من بگیرید

Product Model : MT7-L09
Product S/N : P6Q7N14B14004288
Product IMEI : 865276021166814

با تشکر

.ALI KING.
08-05-2015, 16:59
سلام دوستان عزیز
خسته نباشید

من هر کاری کردم نتونستم کدآنلاک این مدل گوشی رو بگیرم

لطفا اگه امکان داره کد رو برای من بگیرید

Product Model : MT7-L09
Product S/N : P6Q7N14B14004288
Product IMEI : 865276021166814

با تشکر

سلام
آموزش خیلی سادس و میتونید راحت کد رو بگیرید!

باید صبر کنید! چون من اکانت دراپ باکس ندارم

TajDar
27-05-2015, 10:48
من بهشون ایمیل زدم
چون مدل گوشی من نبود
چند ساعت بعد کد انلاک فرستادن و کلی تشکر کردن که بهشون ایمیل زدم

poya63
11-07-2015, 21:26
سلام دوستان من تازه این گوشیو گرفتم واسه دریافت کد انلاک مشکل دارم اون لینک اول صفحه برای گرفتن کد کار نمی کنه ایمیل هم زدم گفتن نمی تونیم کد ارائه بدیم روت کردن گوشی گارانتی رو باطل می کنه!!!! حالا چیکا کنم؟

hossain128
23-08-2015, 05:41
و مورد دیگه اینکه من به 5.1 اپدیت کردم و اون کد *#*#4636#*#* یا کدهای شبیه این توی گوشی من کار نمیکنه؟ به رام ربط داره؟

hossain128
23-08-2015, 05:41
راستی بیشتر از یکی دوماهه ایمیل زدم به من که هیچ وقت جوابی ندادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hossain128
23-08-2015, 06:39
اگر دوستان کسی صفحه ورود به دریافت کد انلاک رو بلده اینجا بذاره

hossain128
23-08-2015, 06:46
بعد از کلی دردسر صفحه ورود و پیدا کردم دوستان این صفحه درسته برای دریافت کد انلاک
http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlock&mod=detail

hossain128
23-08-2015, 08:08
اقا فعلا که کسی پاسخگو نیست . وارد این صفحه شدم و تمام اطلاعات رو دقیق دادم و در اخر بجای انلاک کد پیغام میده که باید با اکانت گوشی وارد بشید تا بتونید ببینیید؟ این دیگه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ واقعا گور بابای هواوی با این مسخره بازیاش فکر میکردیم گوشی راحتیه اصلا اینطور نیست؟ کسی از دوستان میدونه قضیه این چیه؟
Note
Sorry, you must use a phone account to submit this application.

hossain128
23-08-2015, 16:02
کسی جوابی نداره؟ این فون اکانت چیه که هواوی ایراد گرفته و کد رو ارائه نمیده؟

shei2nak
23-02-2017, 18:53
سلام دوستان
من وقتی برنامه seper su را از طریق ریکاوری نصب میکنم گوشی بالا نمیاد روی آرم هواوی میمونه
مدل گوشی mate 7
اندروید 6
لطفا راهنمایی کنید