PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی Samsung Galaxy S6

Nimagho
21-06-2015, 10:38
سلام دوستان
امروز برای شما بررسی پرچمدار سامسونگ یعنی S6 رو ترجمه و آماده کردم و سعی کردم بهترین بررسی رو در بین سایت های ایرانی انجام بدم!
توجه:دوستان تا تکمیل نشدن این بررسی لطفا کامنت نفرستید!باتشکر!
.
.
.
.
.

بررسی Samsung Galaxy S6
اولین گوشی هوشمند بزرگ در سال 2015

1010041

نقاط قوت :
بدنه ساخته شده از فلز و شیشه
حسگر اثر انگشت بهبود یافته
و یک میانبر راحت برای اجرای سریع دوربین
طراحی زیبای اندروید 5
.
نقاط ضعف:
باتری غیر قابل تعویض
حافظه ذخیره سازی غیر قابل افزایش و نبود شکاف Micro SD
براق بودن پشت این گوشی!
عمر باتری خوب ولی ضعیف تر نسل قبلی یعنی S5
.
تولد دوباره!
گذشت آن زمان ها که سامسونگ در ساخت بدنه گوشی هایش از پلاستیک استفاده می کرد... بای بای پلاستیک!
این گوشی با دو لبه صاف و پشت و رو گوشی از شیشه و اطراف گوشی از فلز ساخته شده است.
سامسونگ حتی مدلی را با دو طرف صفحه خمیده با نام Galaxy Edge ساخته است.
این 2 پرچمدار از تاریخ 10 آوریل در بازار های جهان به فروش می رسند.

باتری غیر قابل تعویض و عدم امکان افزایش حافظه دخیره سازی از طریق شکافی Micro SD باعث شده است که این گوشی نازک باقی بماند.
این موارد حذفی برای پرچمدار های امروزی عادی است ولی سامسونگ که تا الان به طور سرسختی مدافع باتری قابل تعویض و شکاف Micro SD بوده است و این سری برخلاف آن عمل کرده برای ما جای تعجب دارد!

به هر حال خوشبختانه Samsung Galaxy S6 به اندازه ی کافی برای شکست دادن گوشی HTC One M9 تمام فلز در زمینه های قابلیت های اضافی و عمر باتری و کیفیت دوربین قوی است!

1010042

S6 در کنار S6 Edge و شباهت زیاد قسمت جلوی این دو برادر!

S6 از پرداخت های موبایلی اپل با نام Samsung Pay پیروی می کند.
این گوشی از پردازنده خود شرکت سامسونگ با نام Exynos که از لحاظ قدرت در اکثر تست ها با پردازنده Snapdragon 810 برابری می کند.
همچنین از شارژر بی سیم پشتیبانی می کند و با هدست Gear VR واقعیت مجازی سازگاری کامل دارد.
این 2 قابلیت هایی هستند که در هیچ آیفونی نمی تونید ببینید!

در گوشی های سامسونگ همیشه دروبین نقطه ی قوتی در برابر رقبا بوده است و S6 نیز مستثنی نیست.
همچنین قابلیت هایی که سامسونگ به برنامه دوربین اضافه می کند که رقبای او از آن بی بهره اند.
می دونید که همیشه سخت افزار گوشی های سامسونگ از آیفون ها قوی تر بوده است و این سری زیبایی دستگاه نیز اضافه شد.

Galaxy S6 , Galaxy S6 Edge دو گوشی از یک خانواده...

Galaxy S6 دارای صفحه نمایش دو طرف صاف است ولی Galaxy S6 Edge دارای صفحه نمایش دو طرف خمیده است!
اگر چه این دو گوشی مشخصات تقریبا یکسانی دارند ولی Galaxy S6 Edge ما را بیشتر مجذوب خودش کرد!

طراحی:شیشه و فلز و دیگر پلاستیکی در کار نیست!

آلومینیوم مات در اطراف گوشی و Gorilla Glass 4 در پشت و روی آن استفاده شده است که این گوشی برخلاف روند سایر گوشی های پرچمدار سری گلکسی عمل کرد و پلاستیک را به طور کامل کنار گذاشت!
سامسونگ پیش از این فقط در اطراف فبلت Note 4 و در یک سری میان رده های خود مثل Galaxy Alpha از فلز استفاده کرد!

از گردی گوشه های بالا و پایین S6 کاسته شده است
دکمه پاور و شکاف نانو سیم کارت در سمت راست دستگاه

1010043

پورت شارژ Micro USB و جک هدفون در زیر گوشی

1010044

این سری سامسونگ از دکمه های جداگانه افزایش و کاهش صدا همانند آیفون ها استفاده کرده است که در سمت چپ تعبیه شده اند.

1010045

دکمه هوم با یک حلقه ی فلزی دور آن و در سمت چپ و راست آن کلید های خازنی Recent Apps ( برنامه های اخیر ) و دکمه برگشت استفاده شده است.
یک قابلیت فوق العاده کاربردی در این گوشی اینه که در هر برنامه ای و در هر حالتی حتی در حالت قفل! با 2 بار زدن دکمه هوم به سرعت برنامه دوربین باز می شود!
سامسونگ هم چنین اسکنر اثر انگشت را بهبود داده است تا به سرعت انگشت شما را اسکن کند! و گوشی شما ایمن بماند...

در پشت گوشی از دوربین 16 مگاپیکسلی ساخته شده توسط سونی همانند Note 4 استفاده کرده است و 2 عدد سنسور که یکی برای فلاش LED می باشد و دیگری برای محاسبه ضربان قلب.

1010046

و در بالای گوشی یک IR Blaster وجود دارد تا شما به راحتی بتوانید از گوشی خود جای کنترل تلویزیون به عنوان ریموت استفاده کنید!

نقاط منفی:

دوربین یه مقداری از گوشی بیرون زده که شاید زیاد جالب به نظر نرسه.
و شیشه پشت گوشی که به شدت مستعد اثر انگشت است.
و مورد آخر این که همانند نسل پیشین خودش ضد آب نیست!

1010047
S5 در کنار S6

کیفیت عکس

ما عکس های iPhone 6 , Samsung S6 , Htc One M9 رو در کنار هم قرار دادیم و با هم مقایسه کردیم. عکس های iPhone 6 , Samsung S6 نسبت به Htc One M9 برتری تمام و کمال را داشتند و توانستند رقیب خود را به راحتی از میدان عکاسی به بیرون پرت کنند!

1010048

این عکس با دوربین S6 گرفته شده است.

دوربین های در محوطه ی بیرون از خونه یا محیط های پر نور عکس های خیلی بهتری نسبت به محوطه ی داخل خونه و محیط های کم نور می گیرند که S6 هم از این قاعده مستثنی نیست. البته کیفیت عکس های این گوشی در محوطه های کم نور نیز قابل قبول است.
عکس این زیر لیوانی ها با دوربین S6 و در محوطه خارج از خانه و پرنور گرفته شده است.

1010049

عکس های این گوشی از نزدیک هم عالی به نظر می رسد و جزییات آن به خوبی نمایش داده می شود همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید...
عکس زیر در حالت اتوماتیک گرفته شده است!

1010050

دوربین 5 مگاپیکسلی جلوی آن نیز خوب به نظر می رسد یا حداقل برای عکاسی از خودمون و اشتراک در شبکه های اجتماعی خوب و کافی به نظر می رسد.
دوربین جلوی S6 نسبت به نسل پیشین خود یعنی S5 برتری کامل دارد و رنگ های دقیقی ثبت می کند.

من می خواستم Optical Image Stabilization ( تثبیت کننده بصری تصویر ) رو تست کنم بنابراین من از این گل ها که با نسیم به حرکت در می آیند عکس گرفتم .

1010051

من روی این پرندگان خلیج زوم کردم تا قابلیت زوج دوربین S6 رو تست کنم.

1010052

آفتاب خیلی درخشان و پرنور بود و من نمی تونستم هیچ چیزی روی صفحه ببینم و با حالت Auto-HDR تونستم همه چیز رو ببینم مثل عکس زیر:

1010053

عکس زیر در نگاه اول اوکی به نظر می رسه ولی با نگاه دقیق تر رنگ پوست طبیعی به نظر نمی رسد.

1010054

دیدید که S6 عجب دوربینی داشت !

فیلم برداری هم همینطور!

این گوشی در حالت پیش فرض فیلمبرداری در دقت 1080p HD را ارایه می دهد البته شما می تونید نرخ فریم را به 60 فریم بر ثانیه با دقت 2,560x1,440 پیکسل و ultra-HD با دقت 3,840x2,160 فیلمبرداری کند!
در تست های اولیه فیلمبرداری آن عالی بود مخصوصا ضبط صدای آن!
------
قدرت سخت افزاری

برای اولین بار سامسونگ تصمیم گرفت تا فقط از پردازنده اختصاصی خودش یعنی پردازنده 8 هسته ای مدل Exynos 7420 به جای Snapdragon 810 استفاده کند!
همانطور که می دونید بعضی از شرکت ها از یه سری راهکار برای افزایش بنچمارک استفاده می کنند مثل Samsung , Htc... پس نمی تونیم با استفاده از بنچمارک نتیجه درستی بگیریم !

در طول این مدت تست کلید خازنی Recent Apps هنگ و گیر کرد .
و هم چنین من متوجه این شدم که یکبار یا دوبار دکمه دیگر دچار هنگ و گیر شد!
البته لازم به ذکره که در ابتدای تست با همچنین مشکلی برخورد نخوردم...

1010055

1010056

1010057

در برنامه ها و بازی ها نیز سخت افزار این گوشی ها رو به چالش کشیدیم ...
هر 3 گوشی Galaxy S6 , iPhone 6 وNote 4 بازی Real Racing این بازی رو عین هلو اجرا کردند ولی iPhone 6 این بازی رو به روون ترین شکل ممکن اجرا کرد!
البته باید به این موضوع اشاره کرده که دقت و رزولوشن صفحه نمایش iPhone 6 در برابر رقبایش هیچ بود و این عامل می تونه یکی از دلایل روون اجرا کردن آیفون باشه...

برنامه Google Earth که گرافیک سنگینی دارد را روی این 3 گوشی تست کردیم!
در این قسمت هم آیفون لمس روون تری رو نسبت به بقیه دارد!
ولی این تفاوت های بسیار ریز است و شما زیاد متوجه آن نمی شوید!

دوستان برای ترجمه این مطلب زحمت زیادی کشیده شده است پس لطفا با ذکر نام مترجم و منبع کپی برداری کنید!
مترجم : نیما قربانیان
منبع:
http://www.cnet.com/products/samsung-galaxy-s6