PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [تاپیک مرجع] پرسش و پاسخ گوشی Nexus 5X

Crazyman
25-10-2015, 22:46
تمامی پرسش و پاسخ ها پیرامون این گوشی در این تاپیک مطرح و پاسخ داده خواهد شد

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/lg/lg-nexus-5x-2.jpg

مشخصات کلی

نوع صفحه نمایش : صفحه نمایش لمسی خازنی AMOLED, با 16 میلیون رنگ

اندازه: 5.2 اینچ (نسبت سطح صفحه نمایش به بدنه در حدود 69.8 درصد)

حافظه داخلی: 16/32 گیگابایت, 2 گیگابایت RAM

دوربین اصلی: 12.3 مگاپیکسل, فوکوس اوتوماتیک لیزری, dual-LED

پردازشگر: Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 & dual-core 1.82 GHz Cortex-A57

پردازشگر گرافیکی: Adreno 418

Non-removable Li-Po 2700 mAh battery

GUYVER
12-11-2015, 10:27
از عملکرد Doze با تنظیمات پیش فرض اش اصلا راضی نیستم ، حتما باید تنظیماتش اش توسط Doze Settings Editor تغییر پیدا کنه تا به Deep Sleep مورد نظرم برسم.

LCD رنگ ها رو فوق العاده دقیق نمایش میده ( هر چند من رنگ ها رو غلیظ دوست دارم و از KCAL استفاده میکنم. )

فعلا توی تست Antutu نتونستم بیشتر از 59K امتیاز بگیرم!

A.L.I
13-11-2015, 19:21
عمل کرد باتریش چه طوره؟!..چیزی که من رو از نکسوس ها دور کرد همین مورد بود:ak: GUYVER

GUYVER
13-11-2015, 19:29
عمل کرد باتریش چه طوره؟!..چیزی که من رو از نکسوس ها دور کرد همین مورد بود:ak: GUYVER

در حالت پیش فرض یک روز بیشتر جواب نمیده اما اگر تنظیمات Doze رو به صورت بهینه تری انجام بدید ( Doze مربوط به رامه نه کرنل ) و زمان ورد دیوایس از Sleep به Deep Sleep رو کاهش بدید ( مربوط به کرنل هست. ) به راحتی تا 2 روز هم جواب میده.

* برای من نهایتا 7 ساعت SOT میده. *

متاسفانه مثل 6P به صورت پیش فرض از dt2w پشتیبانی نمی کنه.

دستور زیر جواب نمیده :

echo 1 > /sys/devices/soc.0/f9924000.i2c/i2c-2/2-0070/input/input0/wake_gesture

برای کاهش مصرف انرژی ، توصیه میکنم حتما کلاستر LP رو U.C کنید اما نیاز به انجام این کار برای کلاستر HP نیست چون به ندرت پیش میاد از فرکانس های بالای کلاستر HP استفاده بشه.

نکته : موقع U.C عملکرد touchboost واقعا آزار دهنده است ، حتما باید غیرفعال بشه :

stop perfd

* فعلا موفق به U.V نشدم اما دارم روی Voltage Control کار میکنم *

+Salman
14-11-2015, 23:26
تمامی پرسش و پاسخ ها پیرامون این گوشی در این تاپیک مطرح و پاسخ داده خواهد شد

مشخصات کلی

نوع صفحه نمایش : صفحه نمایش لمسی خازنی AMOLED, با 16 میلیون رنگ

Non-removable Li-Po 2700 mAh battery

صفحه نمایش IPS هست
لطفا اصلاح کنین

Crazyman
15-11-2015, 22:25
صفحه نمایش IPS هست
لطفا اصلاح کنین

ممنون بابت توجه شما
من منبعی پیدا نکردم که به ips اشاره کرده باشه
لینک منبع بدید لطفا

GUYVER
15-11-2015, 22:37
ممنون بابت توجه شما
من منبعی پیدا نکردم که به ips اشاره کرده باشه
لینک منبع بدید لطفا

http://www.anandtech.com/show/9742/the-google-nexus-5x-review/2

ritana
19-11-2015, 13:15
سلام . ايا اين گوشي وارد بازار ايران شده ؟

قيمت ؟‌ من الان ال جي جي 3 دارم . چون نكسوسها ساپورت عالي دارند ميخواهم يكي بگيرم .

+Salman
20-11-2015, 02:20
چه منبعی معتبرتر از GSMArena
http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5x-7556.php

Unique Son
25-11-2015, 18:43
فروش رسمی نکسوس 5 ایکس از فردا در ایران شروع می شود.

فروش نکسوس 5 ایکس، محصول مشترک ال جی و گوگل از فردا صبح در سه فروشگاه منتخب ال جی در ایران شروع می شود. این گوشی از چند هفته ی پیش در بازار کشور به فروش می رسید اما از فردا عرضه ی رسمی آن آغاز می شود.
گوشی هوشمند Nexus 5x در هفت رور آینده تنها در سه فروشگاه بزرگ ال جی در مرکز چارسو ، منطقه تهرانپارس و منطقه آریاشهر به مشتریان عرضه می شود.

کاوه مفتخری - مدیر روابط عمومی ال جی در این باره می گوید: «برای سهولت خرید مشتریان فروش ویژه این محصول به مدت یک هفته در فروشگاه هایی خاص تعریف شد تا علاقه مندان بدون دغدغه بتوانند گوشی مورد نظر را تهیه کنند. پیش بینی ما این است که Nexus 5x یکی از گوشی های پرطرفدار باشد برای همین برنامه ریزی ویژه ای برای روزهای اولیه ارائه این محصول در ایران کردیم.»

جدیدترین مدل نکسوس از فردا پنجشنبه 5 آذر ماه در قالب فروش ویژه یک هفته ای به مشتریان ایرانی عرضه می شود. برای خرید این محصول باید به فروشگاههای بزرگ ال جی در چارسو ، تهرانپارس و آریاشهر مراجعه کنید.آدرس فروشگاه های فوق به این ترتیب است:

تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، بازار چارسو، طبقه همکف، واحد B10
تهران- تهرانپارس خ حجربن عدی بین خ 156 و 154 شرقی
تهران- آریا شهر- خیابان ستارخان- نرسیده به صادقیه- نبش چهارراه خسرو- پلاک 757

فروش Nexus 5x در فروشگاه های دیگر و سایر شهرهای ایران از هفته آینده آغاز خواهد شد.

پ.ن:
1. منبع: زومیت
2. امیدوارم 32 گیگ اش رو بیارند و با یه قیمت مناسب! و این مسخره بازی های ""برای سهولت خرید مشتریان، فروش ویژه این محصول به مدت یک هفته در فروشگاه هایی خاص تعریف شد."" هم همون یک هفته زمان ببره و ما هم بتونیم توی اصفهان از نمایندگیش با قیمت مناسب (نه فضایی و الکی) بخریم اگر نه که باید یه فکر دیگه ای کرد برای خریدش.

Unique Son
26-11-2015, 10:51
آقا اینا که سور زدند به هر چی کلاه برداره.

یک میلیون و پونصد و هشتاد و هشت (1,588,000) واسه 16 گیگ!!! تازه میگه 32 گیگش هم ایران نمیاد.

Kaгo
26-11-2015, 10:56
آقا اینا که سور زدند به هر چی کلاه برداره.

یک میلیون و پونصد و هشتاد و هشت (1,588,000) واسه 16 گیگ!!! تازه میگه 32 گیگش هم ایران نمیاد.
بهتره سری اول نکسوس ها رو نخرین

هم افت قیمتش در ایران
هم اینکه سابقه گوگل نشون داده با سری دوم گوشی هاش (rev2) مشکلات حتی خیلی ریز سخت افزاری رو اصلاح میکنه

Sent from my LG-D958 using Tapatalk

Crazyman
04-12-2015, 21:54
چند ویدیو خوب برای آشنایی بیشتر با این گوشی

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=362816&p=4688097#post4688097

_Davod
18-12-2015, 00:28
کسی از معایب این گوشی اطلاعی نداره؟ من شنیدم که صفحه نمایش زیاد خوبی نداره و کاربرا راضی نبودن
کسی نظری نداره در این مورد و یا معایب دیگه این گوشی؟
و یک سوال دیگه بنده این هست که چه حجمی از فضای ۱۶ گیگ خالی و قابل استفاده هست؟

به نظرتون بیشتر از ۲ ماه طول میکشه سری ۳۲ گیگ هم وارد ایران بشه؟
البته تو یه پستی تو همین تاپیک دیدم که دوستی نوشته که گفته شده ۳۲ این گوشی وارد نمیشه و باید بگم که اشتباه شنیدن و وارد میشه ولی زمانش درست مشخص نیست
این خیلی سیاست مسغره‌ای هست که دارن علاقه‌مندها رو وادار میکنن که سری ۱۶ گیگ رو بخرن

2544022
31-01-2016, 20:02
کسی از معایب این گوشی اطلاعی نداره؟ من شنیدم که صفحه نمایش زیاد خوبی نداره و کاربرا راضی نبودن
کسی نظری نداره در این مورد و یا معایب دیگه این گوشی؟
و یک سوال دیگه بنده این هست که چه حجمی از فضای ۱۶ گیگ خالی و قابل استفاده هست؟

به نظرتون بیشتر از ۲ ماه طول میکشه سری ۳۲ گیگ هم وارد ایران بشه؟
البته تو یه پستی تو همین تاپیک دیدم که دوستی نوشته که گفته شده ۳۲ این گوشی وارد نمیشه و باید بگم که اشتباه شنیدن و وارد میشه ولی زمانش درست مشخص نیست
این خیلی سیاست مسغره‌ای هست که دارن علاقه‌مندها رو وادار میکنن که سری ۱۶ گیگ رو بخرن
سلام من الان نزدیک ۲ ماه هست نسخه ی ۳۲ بدون گارانتیش رو گرفتم هیچ مشکلی هم نداره و قبل این گوشی نکسس ۵ داشتم.واقعا نکسس ۵x یه سر و گردن بالاتره هم باتریش هم دوربین شاهکارش هم سنسورش هم طراحیه شیک ترش و.... در یه کلام کسی که نکسس باز باشه تو خریدش شک نکنه

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

...Arena...
16-02-2016, 20:57
سلام دوستان باز به جمع نکسوسیا برگشتم..... واقعا دلم واسش تنگ شده بود....واقعا گوشی خوب و زیباییه....صفحه نمایش خیلی خوبی داره....

siamak18
17-02-2016, 12:52
من فقط یه خاطر صفحه ش که Amoled نیست توی خریدش شک دارم، چجوره صفحه ش؟ 32گیگش به صورت رسمی وارد شده؟

...Arena...
17-02-2016, 20:42
من فقط یه خاطر صفحه ش که Amoled نیست توی خریدش شک دارم، چجوره صفحه ش؟ 32گیگش به صورت رسمی وارد شده؟
صفحه ش به نظرم عالیه رنگهای شارپ و کانتراست بالا‌..... حداقل و حداکثر نور خوب.....نه من بدون گارانتی خریدم ۱۴۰۰....رنگ سفید

blurface
25-02-2016, 09:52
سلام
KCL چی هست ؟
لطفا یه ویدئو از قابلیت های این گوشی بزارید

siamak18
01-03-2016, 13:48
درود
32گیگ با گارانتی اومده؟ قیمت؟
بدون گارانتی چی؟ قیمت 32 گیگ؟

sonkia
01-03-2016, 21:55
سلام
من دیروز این گوشی رو خریدم
یه اپدیت واسه گوشیم اومده
6.0.1
ولی وقتی میخوام دانلودش کنم, دانلود نمیشه
میزنه:
Couldn't downloading . . .
کسی میتونه کمکم کنه؟

malkemid
02-03-2016, 19:38
سلام
من دیروز این گوشی رو خریدم
یه اپدیت واسه گوشیم اومده
6.0.1
ولی وقتی میخوام دانلودش کنم, دانلود نمیشه
میزنه:
Couldn't downloading . . .
کسی میتونه کمکم کنه؟

با شیلتر شکن سعی کنید.

sonkia
04-03-2016, 21:43
با فیلتر شکن سعی کنید.

ممنون, با شیلتر شکن مشکلم حل شد.
چندتا مشکل دیگه هم دارم که دارن اذیتم میکنن:
1. وقتی میخوام sms بفرستم, توی صفحه کلید, دکمه اینتر رو پیدا نمیکنم, بجاش ایکون شکلک ها میاد ( اینتر رو میخوام واسه اینکه موقع تایپ یه خط برم پایین )
2. چطوری قابلیت فست شارژ رو فعال کنم؟
3. آیا راهی وجود داره که بتونم بدون استفاده از دکمه خاموش/روشن گوشی, صفحه نمایش رو خاموش کنم؟ ( نرم افزاری هم معرفی کنید عالیه )

malkemid
04-03-2016, 22:42
ممنون, با فیلتر شکن مشکلم حل شد.
1. وقتی میخوام sms بفرستم, توی صفحه کلید, دکمه اینتر رو پیدا نمیکنم, بجاش ایکون شکلک ها میاد ( اینتر رو میخوام واسه اینکه موقع تایپ یه خط برم پایین )
3. آیا راهی وجود داره که بتونم بدون استفاده از دکمه خاموش/روشن گوشی, صفحه نمایش رو خاموش کنم؟ ( نرم افزاری هم معرفی کنید عالیه )

کیبرد گوگل فکر کنم enter نداره...یا شایدم باید از تو تنظیماتش فعال کنید.

فست شارژ اگر بصورت دیفالت فعال نباشه، فقط از طریق روت و دستکاری کرنل امکانش هست. مگه دیر شارژ میشه؟

یه سری برنامه هست برای این کار که تو گوگل پلی سرچ کنید میاد. من یه مدلش رو داشتم که روی رینگی که با نگه داشتن دکمه هوم ست میشد بالا میومد متاسفانه اسمش یادم نیست ولی ring screen off یا همچین چیزایی رو سرچ کنید میاد.

sonkia
05-03-2016, 16:55
کیبرد گوگل فکر کنم enter نداره...یا شایدم باید از تو تنظیماتش فعال کنید.

فست شارژ اگر بصورت دیفالت فعال نباشه، فقط از طریق روت و دستکاری کرنل امکانش هست. مگه دیر شارژ میشه؟

یه سری برنامه هست برای این کار که تو گوگل پلی سرچ کنید میاد. من یه مدلش رو داشتم که روی رینگی که با نگه داشتن دکمه هوم ست میشد بالا میومد متاسفانه اسمش یادم نیست ولی ring screen off یا همچین چیزایی رو سرچ کنید میاد.

تو واتس اپ اینتر میاد ولی تو قسمت مسیج گوشی اینتر نداره :bn:
خیلی دیر نه، عین بقیه گوشیا ولی اونجوری که ازش انتظار داشتم نبود. آخه تو تبلیغاتش خونده بودم با ده دقیقه شارژ گوشی تا 4ساعت استفاده شارژ میشه
این نرم افزارها باتری گوشی رو بیش از حد استفاده نمیکنن؟

malkemid
05-03-2016, 23:48
تو واتس اپ اینتر میاد ولی تو قسمت مسیج گوشی اینتر نداره :bn:
خیلی دیر نه، عین بقیه گوشیا ولی اونجوری که ازش انتظار داشتم نبود. آخه تو تبلیغاتش خونده بودم با ده دقیقه شارژ گوشی تا 4ساعت استفاده شارژ میشه
این نرم افزارها باتری گوشی رو بیش از حد استفاده نمیکنن؟

اون داستان اینتر سیاست های خود گوگل هست! یکم عجیب غریبه!

با ده دقیقه 4 ساعت؟! احتمالا 4 ساعت استند بای منظورش بوده:ag:

اگر منظورتون نرم افزار خاموش کردن صفحه نمایشه، نه مصرفی اضافه نمی کنه.

silent_EAgle
13-03-2016, 19:53

در مورد گزینه ی 1 بهت بگم که از Go SMS استفاده کن مشکل اینتر حب میشه ! منم تو رام های سیانوژن و اونهایی بیس رام فابریک بود این مشکل رو داشتم
با Go SMS هم حل شد.
بقیش هم من این گوشی رو ندارم نمیدونم :bv::be:

aloneadrian
14-03-2016, 15:10

نرم افزار اس ام اس رو تغییر بده
تکسترا عالیه

نرم افزار برای خاموش کردن صفحه هم زیاده
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=screen+off+nexus+5x&tbm=app

miladmetall
15-03-2016, 21:47
با سلام دوستان یه usb خوب برای این گوشی بهم معرفی میکنین و از کجا تهیه کنم من شهرستانم کسی نمیدونه usb نوع c چی هست

MohammadSo_R
15-03-2016, 21:54
با سلام دوستان یه usb خوب برای این گوشی بهم معرفی میکنین و از کجا تهیه کنم من شهرستانم کسی نمیدونه usb نوع c چی هست
سلام
اگر منظورتون کابل شارژر هست
اینهاش:
http://digik.ir/کابل-USB-3.1-نوعC
از کیفیتش اطلاع ندارم
متاسفانه از این کابل ها توی ایران کم پیدا میشه!

Sent from my N910H(Erobot v15+Simplicity Kernel SimplEdition v1.0) Using Tapatalk

Amin_man
24-03-2016, 03:13
سلام به همه دوستان
ميخواستم اين گوشيا بگيرم
فقط يه سوال؟ اينكه ميگن چند سري داره
كدوم سري بهتره و از كجا بفهمم
مرسي پيشاپيش

...Arena...
24-03-2016, 19:22
سلام به همه دوستان
ميخواستم اين گوشيا بگيرم
فقط يه سوال؟ اينكه ميگن چند سري داره
كدوم سري بهتره و از كجا بفهمم
مرسي پيشاپيش
دوست عزیز هر سری گرفتی فقط ۳۲ رو حتما بگیر من همینجوریشم مشکل فضا دارم چه برسه به ۱۶ .....

Encoder
30-03-2016, 00:29
سلام دوستان از زمانی که این اپدیت اخری اومده احساس میکنم بعضی وقتا لمسم کار نمیکنه روی صفحه و وقتی بیشتر سعی میکنم درست میشه ،، شما هم چنین مشکلی دارید ،،

...Arena...
30-03-2016, 19:39
سلام دوستان از زمانی که این اپدیت اخری اومده احساس میکنم بعضی وقتا لمسم کار نمیکنه روی صفحه و وقتی بیشتر سعی میکنم درست میشه ،، شما هم چنین مشکلی دارید ،،

آپدیت mhc19j ؟ به نظر من گوشی با این آپدیت رسپانسیو تر شده و مشکل لمس هم نداشتم ....

sajed-n
02-04-2016, 08:32
سلام
دوستان من این گوشی رو حدود 10 روز قبل خریدم ولی دیشب همین جوری بدون هیچ ضربه یا چیز دیگه ای یه خط بنفش افتاد وسط گوشی ! دقیق ترش این که پیکسل های ابی و قرمز کار میکنن ولی سبز ها همیشه خاموشن ، با factory reset هم حل نشد ، به نظرتون چی کار کنم ؟ مشکل سخت افزاریه ؟

...Arena...
03-04-2016, 20:13
سلام
دوستان من این گوشی رو حدود 10 روز قبل خریدم ولی دیشب همین جوری بدون هیچ ضربه یا چیز دیگه ای یه خط بنفش افتاد وسط گوشی ! دقیق ترش این که پیکسل های ابی و قرمز کار میکنن ولی سبز ها همیشه خاموشن ، با factory reset هم حل نشد ، به نظرتون چی کار کنم ؟ مشکل سخت افزاریه ؟
به نظر سخت افزاری باشه ....گارانتی نداره ؟

malkemid
03-04-2016, 22:06
دوستانی که این گوشی رو دارید....بخواید بدی های این گوشی رو لیست کنید چیا رو میگید؟

sajed-n
04-04-2016, 09:24
به نظر سخت افزاری باشه ....گارانتی نداره ؟

گارانتی داره ولی طرف میگه حتما ضربه خورده که اینجوری شده (در صورتی که هیچ ضربه ای نخورده ) بعضی جاها نوشتن با فلش کردن factory image درست میشه ، متاسفانه گوشی قبلی من سونی بود و زمین تا اسمون فلش کردنش فرق داشت ، اگه روش فلش کردن یه رام کامل رو توضیح بدید ممنون میشم (و البته این که بعد فلش کردن ایا بعدا میتونم اپدیت ها رو با خود گوشی بگیرم یا نه ؟)

sajed-n
04-04-2016, 09:27
دوستانی که این گوشی رو دارید....بخواید بدی های این گوشی رو لیست کنید چیا رو میگید؟

تنها بدی این گوشی عدم پشتیبانی از کارت حافظه خارجی هستش که البته تو نسخه 32 گیگش اگه یه مقدار درست استفاده کنید (هر چی نیاز نداشتید پاک کنید ) هیچ مشکلی نیست ، نسخه 16 گیگ هم باید هر چی عکس و فیلم گرفتید در جا خالی کنید تا فضای کافی بمونه که اگه اهل بازی های حجیم نباشید مشکلی نداره اونم.

malkemid
04-04-2016, 15:11
تنها بدی این گوشی عدم پشتیبانی از کارت حافظه خارجی هستش که البته تو نسخه 32 گیگش اگه یه مقدار درست استفاده کنید (هر چی نیاز نداشتید پاک کنید ) هیچ مشکلی نیست ، نسخه 16 گیگ هم باید هر چی عکس و فیلم گرفتید در جا خالی کنید تا فضای کافی بمونه که اگه اهل بازی های حجیم نباشید مشکلی نداره اونم.

این که گفته میشه چون یو اس بی سی هست باید حتما یه تبدیل جداگانه بخرید تا به کامپیوتر وصل شه صحیحه؟

Encoder
04-04-2016, 15:29
این که گفته میشه چون یو اس بی سی هست باید حتما یه تبدیل جداگانه بخرید تا به کامپیوتر وصل شه صحیحه؟
بله دو سر کابل هم نوع usb-c هستش برای اتصال به کامپیوتر یا باید کابل جداگانه بخرید یا تبدیل

sajed-n
04-04-2016, 19:34

درسته ولی اگه لپتاپ یا pcتون usb type-c داشته باشه لازم نیست دیگه . یه مزیت دیگه ای هم که داره کابلش جریان بیشتری از کابل های دیگه رو عبور میده (دقیق نمیدونم چه قدر) و این که اگه به usb type-c وصل شه تقریبا با سرعت همون شارژز گوشیتون شارژ میشه !

bbboy_mokhtar
07-04-2016, 23:43
سلام دوستانی که این مدل رو دارن میشه راجب به دوام باتری و کیفیت ال سی دی نظر بدن چطور هست؟
سامسونگ اس 5 داشتم که صحفه اش ترکید دنبال یه جایگزین خوب میگردم که حداقل چند مدت ساپورت خوب داشته باشه

Encoder
08-04-2016, 15:11
سلام دوستانی که این مدل رو دارن میشه راجب به دوام باتری و کیفیت ال سی دی نظر بدن چطور هست؟
سامسونگ اس 5 داشتم که صحفه اش ترکید دنبال یه جایگزین خوب میگردم که حداقل چند مدت ساپورت خوب داشته باشه
سلام و درود
خدمتتون عرض کنم باتری دوامش خیلی خوب نیست و میشه گفت خوبه ،، ولی میشه با مقدار کمی شارژ کردن گوشی درصد زیادی شارژ داشت یعنی خیلی زود شارژ میشه و اینکه کیفیت ال سی دی به نظرم ضعیف تر نسبت به گوشی های دیگه هم رده هست چون انگار یه کم رنگا غیر طبیعی هستن
والا من الان چند ماهی هست این گوشی رو دارم و خیلی هم ازش راضی هستم و این مشکلاتی که گفتم انقدر چشم گیر نیست که نظر ادمو در مورد این گوشی عوض کنه و همه این صحبت هام نظر شخصی بنده هستش
ولی اگه میخواد این گوشی رو بخرید انتخاب بسیار عالی و عاقلانه ای هستش خرید این گوشی ،،

miladna
10-04-2016, 08:05
سلام دوستای عزیزی که این گوشی رو تهیه کردید.
چند تا سوال دارم از شما دوستان.
1-گوشی خوبه؟:ag:
2- با گارنتی یا بدون گارنتی؟
3- کدوم رنگ بدنه؟(بنا به سلیقه خودتون، سلیقه من مشکی هست، اما گوشی هایی رو دیدم که سفیدش دیوانه وار قشنگ تر هستن، برای همین ازتون این سوال رو می پرسم)
4- از کجا یک کابل استاندارد کهیک سمتش یو اس بی هست و سمت دیگش تایپ سی می شه خرید؟
5- داخل رویو ها دیدم که افرادی که این گوشی رو داشتن می گن بعد ا زمدتی داخل قسمت های مختلفی کمی لگ می بینم، درسته؟
6- می گن داخل برنامه دوربین هم کمی لگ وجود داره، درسته؟
7- باطری این گوشی، چقدر بده؟ :ce:
8- آیا ممکنه از دوربین جلوی این گوشی، عکسی با کیفیت اصلی قرار بدید؟ ( درخواست زیادی، اما ممنون می شم)
9- آیا ممکنه از دوربین اصلی این گوشی، عکسی با کیفیت اصلی قرار بدید؟ ( درخواست زیادی، اما ممنون می شم)
10- جنس بدنه، مثل نکسس 5 هست یا نه؟ (هم جلو و هم عقب)
11- جنس دکمه های روشن و خاموش و ...، پلاستیکه؟(کیفیتشون در چه حد هست، مثل نکسس 5 هست؟)
با تشکر از همه دوستان.

blurface
12-04-2016, 20:18
دوستان کسی میدونه چرا otg نمیخونه؟
من یه تبدیل گرفتم ولی ج نداد!
یعنی الکی کرفتم؟

Freeman
14-04-2016, 18:05
دوستان شما می توانید با فعال کردن گزینه cool color temperature کیفیت صفحه نمایش را از گرم (مانند سامسونگ) به خنک (مانند سونی) تغییر دهید. این گزینه در قسمت developer options است و بعد فعال کردن باید یک بار صفحه را روشن خاموش کنید.

Freeman
14-04-2016, 18:06
دوستان کسی میدونه چرا otg نمیخونه؟
من یه تبدیل گرفتم ولی ج نداد!
یعنی الکی کرفتم؟

باید گوشی را روت کنید و بعد برنامه stickmoint را نصب کنید.

miladna
16-04-2016, 06:13
3- کدوم رنگ بدنه؟(بنا به سلیقه خودتون، سلیقه من مشکی هست، اما گوشی هایی رو دیدم که سفیدش دیوانه وار قشنگ تر هستن، برای همین ازتون این سوال رو می پرسم)
4- از کجا یک کابل استاندارد کهیک سمتش یو اس بی هست و سمت دیگش تایپ سی می شه خرید؟
5- داخل رویو ها دیدم که افرادی که این گوشی رو داشتن می گن بعد ا زمدتی داخل قسمت های مختلفی کمی لگ می بینم، درسته؟
8- آیا ممکنه از دوربین جلوی این گوشی، عکسی با کیفیت اصلی قرار بدید؟ ( درخواست زیادی، اما ممنون می شم)
9- آیا ممکنه از دوربین اصلی این گوشی، عکسی با کیفیت اصلی قرار بدید؟ ( درخواست زیادی، اما ممنون می شم)
11- جنس دکمه های روشن و خاموش و ...، پلاستیکه؟(کیفیتشون در چه حد هست، مثل نکسس 5 هست؟)
با تشکر از همه دوستان.

دوستان عذر می خوام، ممکن هست جواب این سوال رو بدید؟
خیلی ممنون می شم.

Encoder
16-04-2016, 08:35
با تشکر از همه دوستان.
سلام
۱- نسبت به قیمت گزینه خوبی هستش
۲-خرید نسخه ۳۲ گیگ توصیه میشه و تا اونجا که من اطلاع دارم نسخه ۳۲گیگ همراه با گارانتی وجود نداره
۳-من سفید انتخاب کردم و به راحتی هم کثیف نمیشه
۴-بله میتونید یه کابل با کیفیت از فروشگاههای اینترنتی یا بازار تهیه کنید
۵-من که چیزی احساس نکردم ، به نظرم سرعت گوشی عالیه
۶-من که چیزی احساس نکردم
۷-یه جواب همیشگی در مورد باتری اینکه بسته به مصرف خودتون داره ،باتری خوبی داره فقط میزان نگهداری شارژ در حالت مصرف به دلیل ظرفیت پایین تر زودتر خالی میشه ولی سرعت شارژ شدنش خیلی عالیه ، من خودم با مصرف متوسط یه صبح تا شب شارژ دارم
۸-
۹-
۱۰-نکسوس پنج نداشتم ولی تو بازار دست گرفتم این گوشی حس بهتری میده و جنس بدنه همونه
۱۱-بله جنسش پلاستیکه مثل نکسوس پنج

اینها همه نظر شخصیه بنده نسبت به این گوشی بود
امیدوارم مفید واقع بشه

miladna
16-04-2016, 20:46
سلام
۱- نسبت به قیمت گزینه خوبی هستش
۲-خرید نسخه ۳۲ گیگ توصیه میشه و تا اونجا که من اطلاع دارم نسخه ۳۲گیگ همراه با گارانتی وجود نداره
۳-من سفید انتخاب کردم و به راحتی هم کثیف نمیشه
۴-بله میتونید یه کابل با کیفیت از فروشگاههای اینترنتی یا بازار تهیه کنید
۵-من که چیزی احساس نکردم ، به نظرم سرعت گوشی عالیه
۶-من که چیزی احساس نکردم
۷-یه جواب همیشگی در مورد باتری اینکه بسته به مصرف خودتون داره ،باتری خوبی داره فقط میزان نگهداری شارژ در حالت مصرف به دلیل ظرفیت پایین تر زودتر خالی میشه ولی سرعت شارژ شدنش خیلی عالیه ، من خودم با مصرف متوسط یه صبح تا شب شارژ دارم
۸-
۹-
۱۰-نکسوس پنج نداشتم ولی تو بازار دست گرفتم این گوشی حس بهتری میده و جنس بدنه همونه
۱۱-بله جنسش پلاستیکه مثل نکسوس پنج

اینها همه نظر شخصیه بنده نسبت به این گوشی بود
امیدوارم مفید واقع بشه

خیلی ممنون عزیز.
در مورد لگ، نظر دارم به شخصه.
چند روز پیش گوشی فعلی من، z3 compact به اندروید 6 به روزرسانی شد.
این گوشی الان پر از لگ، اونم وقتی قفل گوشی رو باز می کنی، ککه از حالت دیپ اسلیپ در میاد، حتی بعضی اوقات دیگه هم لگ های عجیبی می بینم.
به نظرم حتما توی مثلا 6.1 خیلی بهتر می شه اگه لگی هم بوده.
نکته دیگه این که، واقعا برام عجیب بود، این قدر می گفتن جنس پشتش بده و فلان. اگه مثل 5 باشه از دید من، یکی از بهترین جنس هاست، حس خوبی داره.
سوال دیگه این که، آیا سری خاصی هست که باید حواسمون بهش باشه یا نه؟(هر فردی می تونه جواب بده ممنون می شم)

Encoder
16-04-2016, 22:43
خیلی ممنون عزیز.
این گوشی الان پر از لگ، اونم وقتی قفل گوشی رو باز می کنی، ککه از حالت دیپ اسلیپ در میاد، حتی بعضی اوقات دیگه هم لگ های عجیبی می بینم.
نکته دیگه این که، واقعا برام عجیب بود، این قدر می گفتن جنس پشتش بده و فلان. اگه مثل 5 باشه از دید من، یکی از بهترین جنس هاست، حس خوبی داره.
سوال دیگه این که، آیا سری خاصی هست که باید حواسمون بهش باشه یا نه؟(هر فردی می تونه جواب بده ممنون می شم)
در مورد سونی من چند سال پیش هم همین مشکلو داشتم وقتی اپدیت کردم حالا چه ورژنی بود یادم نیست که بعد اپدیت دوستان گفتن با ریست فکتوری درست میشه که ریست کردم بهتر شد ولی درست درست نشود ولی این گوشی تو اندروید ۵ خوب کار میکرد و وقتی هم به ۶.۱ اپدیت کردم خیلی رونتر شد
و همین موضوع منو مشتاق به خرید گوشیه سری نکسوس کرد ..
در مورد ورژن یا سری خاص منم کلی قبل خرید تحقیق کردم که دیدم این گوشی ال جی هست ساخت کره هستش و همشون که تو بازار هستن به یه سفارش هستن و سفارش هایه گوناگونی ندارن که مثلا فلان مدل سفارش اروپا بهتره تا خاورمیانه

masoud.ezati
17-04-2016, 12:53
خیلی ممنون عزیز.
سلام دوست عزیز
برادر من نکسوس‌۵ داشت که نکسوس 5x رو‌گرفت.
رنگ‌سفید و ۳۲ گیگ خریده.
بشدت از خریدش پشیمونه.
دلایل:
جنس پشت بی کیفیت(جنسش با نکسوس ۵ فرق میکنه،پلاستیک خشک هستش که تو دست غرچ‌و‌ غورچ میکنه و‌ از بغلها که دستت میگیری احساس میکنی داخل‌میره)
کیفیت صفحه نمایش که به زردی میزنه البته دوستمون رنگ مشکی ۳۲ گیگ خریده بود واسه اون درست بود سفیدیش عادی بود ولی اینی که برادرم خرید سفیدیش به زردی میزنه که البته ۳تا نکسوس 5x براش اورده بودن که همه اون ۳ تا این مشکل رو داشتن.
مورد بعدی گوشی رو‌دستش میگیره آنتن دهی ضعیف تر میشه.
مورد بعدی که راجب نکسوسها صدق میکنه(حداقل نکسوس های الجی) میکروفونشون ضعیف هستن یعنی با هرکی حرف میزنی میگه صدات ضعیفه!!!
مورد بعدی که با گوشی معمولی شیائومی تست کردیم و‌مقایسش کردیم آنتن دهیش ضعیفه،سرعت گوشی تو‌برنامه باز کردن دیتا گرفتن ضعیفتر از گوشی‌ شیائومی من با چیپست مدیاتک x10 هستش.
درکل پشیمون هستش و‌میخواد بفروشه شیائومی‌ mi5 بخره.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

masterweb
18-04-2016, 18:54
سلام دوست عزیز
برادر من نکسوس‌۵ داشت که نکسوس 5x رو‌گرفت.
رنگ‌سفید و ۳۲ گیگ خریده.
بشدت از خریدش پشیمونه.
دلایل:
جنس پشت بی کیفیت(جنسش با نکسوس ۵ فرق میکنه،پلاستیک خشک هستش که تو دست غرچ‌و‌ غورچ میکنه و‌ از بغلها که دستت میگیری احساس میکنی داخل‌میره)
کیفیت صفحه نمایش که به زردی میزنه البته دوستمون رنگ مشکی ۳۲ گیگ خریده بود واسه اون درست بود سفیدیش عادی بود ولی اینی که برادرم خرید سفیدیش به زردی میزنه که البته ۳تا نکسوس 5x براش اورده بودن که همه اون ۳ تا این مشکل رو داشتن.
مورد بعدی گوشی رو‌دستش میگیره آنتن دهی ضعیف تر میشه.
مورد بعدی که راجب نکسوسها صدق میکنه(حداقل نکسوس های الجی) میکروفونشون ضعیف هستن یعنی با هرکی حرف میزنی میگه صدات ضعیفه!!!
مورد بعدی که با گوشی معمولی شیائومی تست کردیم و‌مقایسش کردیم آنتن دهیش ضعیفه،سرعت گوشی تو‌برنامه باز کردن دیتا گرفتن ضعیفتر از گوشی‌ شیائومی من با چیپست مدیاتک x10 هستش.
درکل پشیمون هستش و‌میخواد بفروشه شیائومی‌ mi5 بخره.

هیچکدوم از موارد بالا درست نیست ! حتی جایی هم که ایراد گرفتن و نقد کردن اینایی که شما گفتی رو نگفتن یکم ایرادات خنده داره

masoud.ezati
18-04-2016, 20:01
هیچکدوم از موارد بالا درست نیست ! حتی جایی هم که ایراد گرفتن و نقد کردن اینایی که شما گفتی رو نگفتن یکم ایرادات خنده داره
مرض ندارم که الکی بگم.
دقیقا موارد بالارو که گفتم ۳نفر تست کردن و بهش رسیدن.
بهرحال این تجربه ۳نفر نکسوس 5x دار بود که هیچ کدوم بهشون از ایرادات گوشی گفته نشده بود و بصورت جداگانه خودشون اعتراف کردن.

ghariban
19-04-2016, 08:09

سلام. بهترین سایت برای خرید لوازم جانبی سایت زیر هست. لینک کابل رو براتون میفرستم.
www.janebi.ir
https://janebi.com/product/154628?variant=2387

komeil65
20-04-2016, 15:03
سلام خدمت دوستان عزیز
دوستانی که این گوشی رو دارن ایا مشکل گرم شدن این گوشی به دلیل استفاده از تراشه Snapdragon 808 رو دارن ؟
و
از 16GB این مدل چند گیگ در دست رس هستش

با سپاس از دوستان عزیز

Encoder
20-04-2016, 19:42
سلام خدمت دوستان عزیز
دوستانی که این گوشی رو دارن ایا مشکل گرم شدن این گوشی به دلیل استفاده از تراشه Snapdragon 808 رو دارن ؟
و
از 16GB این مدل چند گیگ در دست رس هستش

با سپاس از دوستان عزیز
سلام
نه عزیز خیلی خوب جواب میده و خیلی داغ نمیشه ،، ۱۶ گیگم ۱۱ گیگش در دسترسه

komeil65
20-04-2016, 21:37
سلام
نه عزیز خیلی خوب جواب میده و خیلی داغ نمیشه ،، ۱۶ گیگم ۱۱ گیگش در دسترسه

ممنون بابت جواب دوست عزیز
یه سوال دیگه
ایا موقع بازی کردن داغ کردن گوشی خیلی زیاد میشه ( مثلا بازی کلش )
با سپاس از شما

blurface
20-04-2016, 21:51
دوستان یه راه برای استفاده از OTG بدون روت کردن بدبد
من این مدل رو خریدم و به گوشی میزنم و یه تبدیل دیگه که micro به USB هست رو میزنم بهش جواب نمیده
این مدل https://janebi.com/product/154102
یعنی یه تبدیل خود TYPE C ب micro و یه تبدیل دیگه micro ب USB مادگی که فلش میزنم
البته خود اون تبدیل ه که لینکشو دادم میتونم با کابل های گوشی های معمولی شارژ ش کنم یعنی کار میکنه ولی OTG به اون صورت که گفتم عملی نییس و
جواب نداد

Encoder
20-04-2016, 23:10
ممنون بابت جواب دوست عزیز
یه سوال دیگه
ایا موقع بازی کردن داغ کردن گوشی خیلی زیاد میشه ( مثلا بازی کلش )
با سپاس از شما
داداش من یه بند تو کلشم خخخخ
داغ میشه ولی نصب به گوشی های دیگه خیلی کمنر داغ میشه ،، اینو با گوشی های قبلیم و گوشی های دوستانم دیدم که میگم ، 😋

masterweb
21-04-2016, 00:29
من این مدل رو خریدم و به گوشی میزنم و یه تبدیل دیگه که micro به USB هست رو میزنم بهش جواب نمیده
البته خود اون تبدیل ه که لینکشو دادم میتونم با کابل های گوشی های معمولی شارژ ش کنم یعنی کار میکنه ولی OTG به اون صورت که گفتم عملی نییس و
جواب نداد

تنها راه روت کردن گوشی بدون کابل Adb over WIFI هست که احتیاج به روت هم نداره شما در نهایت از طریق wifi adb موفق به نصب کاستوم ریکاوری بشی ادامش مشکلی نیست این برنامه شه برنامه های دیگه هم هست منتهی من تست نکردم و اینم تست نکردم
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sherdle.adbwireless&hl=en
کاری که شما باید بکنی اول از همه آنلاک کردن بوت لودر با این دستور
fastboot oem unlock
و بعد فلش کردن ریکاوری با این دستور
fastboot flash recovery <filename>.img

آموزش کامل اینجا :
http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/general/guides-how-to-guides-beginners-t3206930

من خودم تست نکردم اگر کسی تست کرد خبر بده بدونیم بد نیست !

...Arena...
22-04-2016, 08:02
جواب نداد
دوست عزیز من این مدل رو از دیجی کالا خریدم بدون روت فلش و حتی هارد اکسترنال هم جواب میده
baseus sharp usb c adapter

miladna
22-04-2016, 11:25
دوستان در این مورد چه نظری دارید؟https://www.........com/watch?v=jbxdtJQSluM

sajed-n
11-05-2016, 20:43
سلام
دوستان گوگل با اپدیت این گوشی تو ایران مشکلی داره ؟ من اپدیت اپریل هم 5 6 روز صبر کردم نیومد دستی زدم ، الان اپدیت می هم اومده برا من چیزی نشون نمیده، راهی براش هست ؟

malkemid
12-05-2016, 13:04
سلام
دوستان گوگل با اپدیت این گوشی تو ایران مشکلی داره ؟ من اپدیت اپریل هم 5 6 روز صبر کردم نیومد دستی زدم ، الان اپدیت می هم اومده برا من چیزی نشون نمیده، راهی براش هست ؟

آپدیتهای OTA هنوز شامل ..... و اینها هستن ظاهرا! باید با فیل کش امتحان کنید به زور جواب میده گاهی اوقات!

siamak18
05-06-2016, 03:05
سلام
دوستان میخوام برم این گوشی رو بخرم، سری ساختش از کجا مشخص میشه و از کدوم شماره به بعدش خوبه که بخرم؟

yoosefheidari
13-06-2016, 15:49
دوستان یه نکسوس خریدم ولی موقع وبگردی پشتش مخصوصا جای فینگر پرینت در حد قابل توجهی داغ میشه.ایا ایراد داره؟یا طبیعیه؟

ضمنا من با وبگردی خالص و نور ۴۰-۵۰ درصد اتوماتیک حدود ۴ ساعت اسکرین ان میگیرم.این هم طبیعیه یا مشکل داره؟

peyman_mi
17-06-2016, 00:51
دوستان یه نکسوس خریدم ولی موقع وبگردی پشتش مخصوصا جای فینگر پرینت در حد قابل توجهی داغ میشه.ایا ایراد داره؟یا طبیعیه؟

ضمنا من با وبگردی خالص و نور ۴۰-۵۰ درصد اتوماتیک حدود ۴ ساعت اسکرین ان میگیرم.این هم طبیعیه یا مشکل داره؟

طبیعیه مال منم همین طوره

reza7775
10-07-2016, 16:31
سلام دوستان
میخوام گوشی نکسوس 5x رو به حالت ریکاوری ببرم بوتلودرشو باز کردم و بعد میگه دوبار کلید پاور فشار بده که به حالت ریکاوری بره اما اون ارور که بوتلودر باز نمیذاره به ریکاوری بره به نظرتون چیکارش کنم

malkemid
10-07-2016, 18:31
سلام دوستان
میخوام گوشی نکسوس 5x رو به حالت ریکاوری ببرم بوتلودرشو باز کردم و بعد میگه دوبار کلید پاور فشار بده که به حالت ریکاوری بره اما اون ارور که بوتلودر باز نمیذاره به ریکاوری بره به نظرتون چیکارش کنم

گوشی رو خاموش کن. بعد دکمه پاور و ولوم پایین رو همزمان بگیر و اونقدر نگه دار تا بره به فست بوت. اونجا برو توی ریکاوری. اگر با علامت روبات اندروید و یه علامت تعجب قرمز مواجه شدی...دوبار پاور رو بزن

reza7775
11-07-2016, 16:00
گوشی رو خاموش کن. بعد دکمه پاور و ولوم پایین رو همزمان بگیر و اونقدر نگه دار تا بره به فست بوت. اونجا برو توی ریکاوری. اگر با علامت روبات اندروید و یه علامت تعجب قرمز مواجه شدی...دوبار پاور رو بزن

بله اینکارارو انجام میدم اما بازم نمیشه

peyman_mi
17-07-2016, 02:29
سلام خدمت دوستان گل

بنده رام Pure nexus نصب کردم الان میخوام برگردم رام اصلی منتها هر کاری میکنم گوشی تویه Fastboot شناسایی نمیشه کمکم کنید کلافه شدم همه درایورها رو هم نصب کردم

Crazyman
17-07-2016, 21:45
سلام خدمت دوستان گل

بنده رام Pure nexus نصب کردم الان میخوام برگردم رام اصلی منتها هر کاری میکنم گوشی تویه Fastboot شناسایی نمیشه کمکم کنید کلافه شدم همه درایورها رو هم نصب کردم

اگه دقت کنید درایور android نصب نشده. تا نصب نشه نمیتونید فست بوت برید

peyman_mi
21-07-2016, 01:47
دوستان اندریود 7 اصلی کی میاد تاریخ دقیقش ؟

baha2r.m
21-07-2016, 16:38
دوستان کیفیت مکالمه اسپیکر و میکروفنش چطوره؟
اسپیکر اصلی دستگاه که توی نقدها خیلی بش ایراد گرفتن تا چه حد بده؟
و در آخر کیفیت و بلندی صدای هندرفریش برای آهنگا چطوره؟
ممنون،

peyman_mi
21-07-2016, 23:11
دوستان کیفیت مکالمه اسپیکر و میکروفنش چطوره؟
اسپیکر اصلی دستگاه که توی نقدها خیلی بش ایراد گرفتن تا چه حد بده؟
و در آخر کیفیت و بلندی صدای هندرفریش برای آهنگا چطوره؟
ممنون،

کیفیتش صداش خوبه ولی اسپیکر اصلی صدای بلندی نداره
سری نکسوس هنزفری نداره باید جدا گونه بخری

baha2r.m
22-07-2016, 09:33
ممنون از پاسختون، میدونم نداره منظورم اینه کیفیت خروجیش چطوره

peyman_mi
25-07-2016, 01:08
ممنون از پاسختون، میدونم نداره منظورم اینه کیفیت خروجیش چطوره

کیفیتش خوبه شما راس این پولی که بابات این گوشی میدی ضرر نمیکنی من چند ماهه دارمش

چیز هایه خوبش
دوربین عالی
صفحه نمایش عالی
اندروید همیشه اپدیت
وزن سبک
حسگر انگشت دقیق سریع
فست شارژ بودن درسته جایی ننوشته فست شارژ هست ولی فست شارژه

چیز های بدشم
پلاستیکی بودن جنس بدنه
باطری نسبتا ضعیف
مموری نخورن حافظه جانبی

mohammad200.
26-07-2016, 12:25
فست شارژ بودن درسته جایی ننوشته فست شارژ هست ولی فست شارژه
یعنی شارژری هم که تو جعبه هست فست شارژ هست !؟ چون تو اونجایی که من میدونم شرکت ها معمولا شارژر فست شارژر رو نمیزارن و معمولی میزارن تو جعبه
--------------------------
کسی هندزفری جداگانه براش خریده ؟ شنیدم شیائومی پیستون 3 خیلی کیفیتش خوبه - کسی داشته اینو ؟

baha2r.m
27-07-2016, 14:35
دوستان من فقط از باطریش میترسم..
چقد دووم میاره؟ استفادتونو بگید

peyman_mi
29-07-2016, 16:02
یعنی شارژری هم که تو جعبه هست فست شارژ هست !؟ چون تو اونجایی که من میدونم شرکت ها معمولا شارژر فست شارژر رو نمیزارن و معمولی میزارن تو جعبه
--------------------------
کسی هندزفری جداگانه براش خریده ؟ شنیدم شیائومی پیستون 3 خیلی کیفیتش خوبه - کسی داشته اینو ؟

نه شارژرش فست شارژه امپر خروجیش 3 امپره در صورتی گوشی های دیگه 2 امپر هست پس فست شارژه
شیائومی هم خوبه ولی ساپرتش مثل nexus نیست

malkemid
31-07-2016, 22:01
دوستان من فقط از باطریش میترسم..
چقد دووم میاره؟ استفادتونو بگید

باتری بستگی خیلی زیادی به نحوه مصرف شما داره. اینکه نور صفحه رو زیاد کنید...وایفای یا تری جی روشن باشه...لوکیشن، آتو سینک، و ده ها فاکتور دیگه.

ولی به طور کلی باتریش راضی کننده هست.

baha2r.m
26-08-2016, 00:39
سلام دوستان من میخام تو هفته اینده ی 32 گیگ بگیرم
مهمه که چه پارت نامبری رو بگیرم یا نه؟
h791 برا همشونه؟

mohammad200.
27-08-2016, 15:47
سلام دوستان من میخام تو هفته اینده ی 32 گیگ بگیرم
مهمه که چه پارت نامبری رو بگیرم یا نه؟
h791 برا همشونه؟

مدل هایی که تو ایران هستن همه h791 هستن
فقط سعی کن سه رقم اول سریال گوشی بالای 511 باشه ( البته الان تو بازار همه بالای 606 هستن دیگه )

baha2r.m
03-09-2016, 14:05
مدل هایی که تو ایران هستن همه h791 هستن
فقط سعی کن سه رقم اول سریال گوشی بالای 511 باشه ( البته الان تو بازار همه بالای 606 هستن دیگه )

دوست عزیز این عددی که میفرمایین imei هست یا s/n ؟!

mohammad200.
04-09-2016, 10:05
دوست عزیز این عددی که میفرمایین imei هست یا s/n ؟!

سه رقم اول s/n که روی جعبه هست

baha2r.m
04-09-2016, 14:00
سه رقم اول s/n که روی جعبه هست
برای من S/N با ۶۰۶ شروع میشه
پس خوبه
اما داخلش تبدیل یو اس بی نبود، احتمالا ورداشتن

دوستان ی مشکل من هر برنامه اسکرین آفی رو برای قفل صفه استفاده میکنم با فینگر پرینت نمیشه صفه رو باز کرد باید حتما با پسورد باز کرد کسی میتونه راهنمایی کنه

baha2r.m
05-09-2016, 08:59
مصرف باطری گوشی من افتضاحه، با ۲جی و خاموش کردن خیلی از قابلیتهاش خیلی راحت هر دو دقیقه یا زودتر یک درصد باطری مصرف میکنه، دمای کارکردشم بالاس
کار خاصیم نمیکنم، تو گوشی میچرخم اینطور باطری مصرف میکنه
لطفا راهنمایی کنید

mgtb
06-09-2016, 13:12
سلام من رو گوشی کاستوم 6 داشتم بعد فول وایپ کردم بعدش به اندروید 7 رسمی اپدیت کردم ولی بالا دیگه نمیاد رام
گوشی بوت لوپ شده
با وایپو رست فکتوریم حل نشد
گوشیو برگردوندم به 6 ... بازم بوت لوپه
رام کاستومی ک زده بودمو هم فلش کردم بازم بوت لوپه
باید چکار کرد؟ تشکر

mohammad200.
14-09-2016, 17:05
مصرف باطری گوشی من افتضاحه، با ۲جی و خاموش کردن خیلی از قابلیتهاش خیلی راحت هر دو دقیقه یا زودتر یک درصد باطری مصرف میکنه، دمای کارکردشم بالاس
کار خاصیم نمیکنم، تو گوشی میچرخم اینطور باطری مصرف میکنه
لطفا راهنمایی کنید

والا این گوشی در حالتی که استفاده نشه مصرف باتری خیلی خیلی کمی داره ! ( البته منظورم در حالت استند بای هست مثل شب تا صبح )
شما گوشیتو یه خاموش روشن کن ببین بهتر نمیشه اگه بهتر نشد یه ریست کن
اندروید 6 هستین یا 7 ؟
در مورد شبکه همه بر خلاف اون چیزی که همه فکر میکنن شبکه 3g تو حالت استندبای مصرف باتری کمتری داره ! در نتیجه اگه منطقه شما 3g ساپورت میکنه رو 3g بزارین

Mr.World.Wide
14-09-2016, 17:46
دوستان من گوشی م Nexus 6p هستش
وقتی میخواستم فلش بزنم و گوشی رو به سیستم وصل کرده بودم نمیشد فلش زد
مگه اینکه از منوی developer options گزینه OEM Unlocking رو فعال کنم
در غیر اینصورت ارور میده و میگه دسترسی نداره
گوشی nexus 5x هم اینجوریه؟؟

imanx2
23-09-2016, 17:24
با سلام.گوشی nexus5x خریدم.تو جیبم بود و من کمی عرق کردم.وقتی به گوشی نکاه کردم دیدم اطراف حسگر اثر انگشت مقدار کمی قطره های آب است.خیلی کم بود.الان 3 روزه حسگر اثر انگشت از کار افتاده.حتی تو منو securety هم نیست.خیلی جالبه.2 تا رام فلش کردم و هنگام بالا آمدن اصلا finger برای ادد کردن نداره.مگه تو سکیورتی نبود؟من حدسم سخت افزاری باشه.اما خیلی بده به 1 قطره عرق بدن بخواد خراب بشه.گارانتی داره اما فکر میکردم با خشک شدن درست بشه.نظر دوستان چیه؟هم رام 6 زدم هم 6.1 و هم الان 7 است.اما حسگری وجود نداره.وقتی ریست میکنم و هیچ پسوردی انتخاب نمیکنم بعد از بالا آمدن گوشی میگه اثر انگشت تعریف کن که اصلا سنسور کار نمیکنه و ویبره نمیزنه.
1022095

malkemid
24-09-2016, 00:22
با سلام.گوشی nexus5x خریدم.تو جیبم بود و من کمی عرق کردم.وقتی به گوشی نکاه کردم دیدم اطراف حسگر اثر انگشت مقدار کمی قطره های آب است.خیلی کم بود.الان 3 روزه حسگر اثر انگشت از کار افتاده.حتی تو منو securety هم نیست.خیلی جالبه.2 تا رام فلش کردم و هنگام بالا آمدن اصلا finger برای ادد کردن نداره.مگه تو سکیورتی نبود؟من حدسم سخت افزاری باشه.اما خیلی بده به 1 قطره عرق بدن بخواد خراب بشه.گارانتی داره اما فکر میکردم با خشک شدن درست بشه.نظر دوستان چیه؟هم رام 6 زدم هم 6.1 و هم الان 7 است.اما حسگری وجود نداره.وقتی ریست میکنم و هیچ پسوردی انتخاب نمیکنم بعد از بالا آمدن گوشی میگه اثر انگشت تعریف کن که اصلا سنسور کار نمیکنه و ویبره نمیزنه.
1022095

احتمالا سخت افزاری هست مشکل...شما برای اطمینان گوشی رو لای چند برگ دستمال کاغذی بپیچ و یکی دو روز بذار وسط یه ظرف برنج...جوری که از هر طرف 10 سانت برنج روی گوشی رو گرفته باشه. ببین اگر خوب شد که چه بهتر...نشد ببر برای تعویض سنسور.

aliescape
14-10-2016, 11:05
سلام دوستان،

2 تا مورد پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- گوشی رو که بعد از خرید روشن کردم یه security update حدود 57 مگی دانلود و نصب شد، از دیروز یه آپدیت 15.7 مگا بایتی هم نشون میده که میگه فقط باید از طریق وای فای باشه، اما گیر کرده روی waiting for download از دیروز تا حالا، اتفاق خاصی هم نمیفته، ضمن اینکه قندشکنم هم روشنه، مشکل چیه؟

2- من اگه بخوام به اندروید 7 آپدیت کنم، کدوم از این آپدیت ها که تو لینک هاش تو بخش رام های اصلی هست به من میخوره؟ من بیلد نامبرم MTC19T هست. اصلا مهمه این قضیه؟

baha2r.m
14-10-2016, 15:31
سلام دوستان،

2 تا مورد پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- گوشی رو که بعد از خرید روشن کردم یه security update حدود 57 مگی دانلود و نصب شد، از دیروز یه آپدیت 15.7 مگا بایتی هم نشون میده که میگه فقط باید از طریق وای فای باشه، اما گیر کرده روی waiting for download از دیروز تا حالا، اتفاق خاصی هم نمیفته، ضمن اینکه قندشکنم هم روشنه، مشکل چیه؟

2- من اگه بخوام به اندروید 7 آپدیت کنم، کدوم از این آپدیت ها که تو لینک هاش تو بخش رام های اصلی هست به من میخوره؟ من بیلد نامبرم MTC19T هست. اصلا مهمه این قضیه؟

برا اندروید هفت اول برین https://www.google.com/android/beta اینجا و بعد از enrol کردن اپدیت واستون میاد رو گوشی خودش
آپدیت حدود 1.3 گیگ هست
حتما با قندشکن دانلود کنید
بعد از اتمام دوباره برین سایت بالا و unenrol رو بزنید
تمام

+Salman
22-11-2016, 23:19
سلام دوستان یه سوالی داشتم از اونایی که تخصصی کار میکنن
کرنلی وجود داره که در زمان بیکاری هسته های CPU رو (آفلاین ) یا IDLE کنه ؟
یا تنظمیات خاصی هست برای این کار ؟ ( مثلا تو governer )

malkemid
24-11-2016, 10:55
سلام دوستان یه سوالی داشتم از اونایی که تخصصی کار میکنن
کرنلی وجود داره که در زمان بیکاری هسته های CPU رو (آفلاین ) یا IDLE کنه ؟
یا تنظمیات خاصی هست برای این کار ؟ ( مثلا تو governer )

همه کرنل ها اتوماتیک این کار رو انجام میدن

gsgaria
18-12-2016, 09:54
سلام دوستان ، گوشیمو هفته پیش از طریق adb فلش کردم یه جاشو فکر کنم اشتباه رفتم گوشی دیگه بوت نشد.هرجام بردم نتونستن کاری کنن اخرین جایی که بردم بوت لودر که خودم انلاک کرده بودم لاک کرد گفتش که مشکل احتمالا از پارتیشن هارد شاید بشه کاری کرد ولی ما نمیتونیم...حالا کسی میتونه راهتمایی کنه که خودم درست کنم یا جایی رو معرفی بکنه که درست کنن...ممنون میشم راهنمایی کنید گوشیو تازه گرفتته بودم...

malkemid
20-12-2016, 13:59
سلام دوستان ، گوشیمو هفته پیش از طریق adb فلش کردم یه جاشو فکر کنم اشتباه رفتم گوشی دیگه بوت نشد.هرجام بردم نتونستن کاری کنن اخرین جایی که بردم بوت لودر که خودم انلاک کرده بودم لاک کرد گفتش که مشکل احتمالا از پارتیشن هارد شاید بشه کاری کرد ولی ما نمیتونیم...حالا کسی میتونه راهتمایی کنه که خودم درست کنم یا جایی رو معرفی بکنه که درست کنن...ممنون میشم راهنمایی کنید گوشیو تازه گرفتته بودم...

الان گوشی تو چه شرایطیه؟

mehranm2000
20-01-2017, 15:38
سلام دوستان من این گوشی رو امروز خریدم، اول کار گوشی سنسور اثر انگشت داشت برای تمیز کردن گوشی با دستمال خیس و خشک پاکش کردم گزینه سنسور اثر انگشت از منو سکسوریتی حذف شد دیگه اصلا اثر انگشت نداشتم، چندین بار فکتری ریست کردم فایده نداشت، تا اینکه بعد 2 روز از طریق ریکاوری گوشی رو وایپ کردم بعد اون سنسور اثر انگشت اضافه شد اما کار نمیکرد، تا فرداش دوباره وایپ کردم سنسور درست شد و در کسری از ثانیه عمل میکنه خیلی هم عالی!
این موضوع رو گفتم برای کسانی که احیانا با این مشکل برخوردن نگران نشن

mehranm2000
20-01-2017, 15:40
حالا یه مشکل جدید دارم، گوشی رو از وقتی بردم روی آخرین آپدیت اندروید 7.1.1 دوربین گوشی کرش میکنه!
یعنی بعضی وقتا خوبه بعضی وقت ها اصلا دوربین بالا نمیاد مجبور میشم خاموش روشن کنم تا درست بشه
کسی یا دوربین این گوشی همچین مشکلی روی اندروید 7.1.1 داره؟

siamak18
21-01-2017, 00:21
من که آپ کردم به 7.1.1 مشکلی ندارم.

imanx2
24-02-2017, 22:20
با سلام.
برای من مشکلی پیش اومده.من در قسمت *#*#4636#*#* و در قسمت phone information در قسمت select radio band mod یکی از 2 گزینه ژاپن و امریکا رو انتخاب کردم.الان دیگه به هیچ عنوان به 2g وصل نمیشم.هم سیم کارت ایرانسل و هم همراه اول دیگه هیچ جای ایران به 2g وصل نمیشم.رو قسمت gsm onli و یا 2g هم میزارم بازم وصل نمیشه.یا 4g ,و یا 3g وصل میشه.جاهایی که این دو انتن نیست مثل جاده ها اصلا خطم انتن نداره.همون خط تو گوشی دیگه ای آنتن داره.رام فلش زدم.هم 7.1.1 و هم 6.0.1 اما بازم درست نشد.ریست فکتوری و وایپ ها را انجام دادم اما تغییری نمیکنه

imanx2
24-02-2017, 23:24
با سلام.
برای من مشکلی پیش اومده.من در قسمت *#*#4636#*#* و در قسمت phone information در قسمت select radio band mod یکی از 2 گزینه ژاپن و امریکا رو انتخاب کردم.الان دیگه به هیچ عنوان به 2g وصل نمیشم.هم سیم کارت ایرانسل و هم همراه اول دیگه هیچ جای ایران به 2g وصل نمیشم.رو قسمت gsm onli و یا 2g هم میزارم بازم وصل نمیشه.یا 4g ,و یا 3g وصل میشه.جاهایی که این دو انتن نیست مثل جاده ها اصلا خطم انتن نداره.همون خط تو گوشی دیگه ای آنتن داره.رام فلش زدم.هم 7.1.1 و هم 6.0.1 اما بازم درست نشد.ریست فکتوری و وایپ ها را انجام دادم اما تغییری نمیکنه
I initially struggled though and hence documenting the steps for others:
Symptom: Selecting "USA Band" on *#*#4636#*#* Testing / Phone Information / Select Band menu (now the phone will be permanently locked to "USA Band" and the Phone *will not* search or select GSM carriers; phone might connect to LTE but only SMS and data will work and not voice calling).
Step 1: Flash Bitdomo's modified PureNexus ROM
Step 1.1: Download the right version of Bitdomo's ROM (look for separate versions for 6.0.0 and 6.0.1) and the factory image for your version
Step 1.2: Wipe data,system,cache,dalvik cache from twrp (from PureNexus instructions; if no TWRP, first install TWRP using other guides)
Step 1.3: Flash vendor.img from the factory image (unsure if this is necessary but I did get some error "$ADB_VENDOR_KEYS is not set")
Step 1.4: Wipe cache and boot system (if it bootloops, reflash stock and try again)
Step 2: Change Band
Step 2.1: Once booted to system, check if your SIM is recognized (No Service or LTE). If you get No SIM (which I did), reflash stock and start again
Step 2.2: Open dialer and dial *#*#4636#*#* to open Settings Testing app
Step 2.3: Tap on Phone Information and three-dot menu and "Select Band" and "Auto"
Step 2.4: Select "GSM Only" and in Settings Cellular Networks "2G" and search for your mobile network provider and select manually
Step 2.5: Enjoy! (don't forget to thank Bitdomo)
(Optional Step 2.6: You can return back to stock if desired as the Auto band option sticks; PureNexus is also nice and smooth)

imanx2
24-02-2017, 23:25
مشکل حل شد.دوستانی که این مشکل را دارن این مراحل را انجام بدن درست میشه

hu016865
03-03-2017, 12:09
یه سوال دارم از دوستانی که x5 دارن.من یه htc one m8 دارم میخوتم بعد دو سال گوشی رو عوض کنم.البته هیچ مشکلی با گوشی ندارم.فقط جهت تنوع.
حالا میخوام بدونم اگه x5 بگیرم پشیمون نمیشم ؟

فرستاده شده از HTC One_M8ِ من با Tapatalk

hu016865
06-03-2017, 21:00
یعنی بعد سه روز هیچ کس نبود جواب بده ؟

malkemid
10-03-2017, 12:18
یه سوال دارم از دوستانی که x5 دارن.من یه htc one m8 دارم میخوتم بعد دو سال گوشی رو عوض کنم.البته هیچ مشکلی با گوشی ندارم.فقط جهت تنوع.
حالا میخوام بدونم اگه x5 بگیرم پشیمون نمیشم ؟

بستگی داره توقعات شما از گوشی چی باشه...من بودم این کار رو نمی کردم چون برتری خاصی نداره این گوشی 5 ایکس...شما می تونی یه رام گوگل پلی نصب کنی روی همین ام 8 و اکثر امکانات 5 ایکس رو داشته باشی بعلاوه امکانات صوتی ام 8

The Raven
16-03-2017, 02:13
سلام من تازه 5x گرفتم میخواستم بدونم با روت کردنش مشکلی برای سرعت و پایداریش پیش نمیاد؟

malkemid
19-03-2017, 20:05
سلام من تازه 5x گرفتم میخواستم بدونم با روت کردنش مشکلی برای سرعت و پایداریش پیش نمیاد؟

خیر

alireza_asol
25-04-2017, 02:14
سلام
من دیروز یه 5x دست دوم گرفتم.
متوجه شدم موقع فیلمبرداری وقتی گوشی رو یه چیزی فوکوس میکنه صدای فوکوس کردن توی فیلم ضبط میشه.
یه صدایی مثل قررررررر میخواستم بپرسم همشون اینطورین یا مشکل‌داره؟
این صدا
https://m.........com/watch?v=cJD5EyqdYsE

یه سوتل دیگه. این گوشی 4.5g ساپرت میکنه؟
ممنون فقط لطفا جواب بدین سریع که اگه مشکل داره پس بدم.

The Raven
23-06-2017, 01:45
سلام
من دیروز یه 5x دست دوم گرفتم.
متوجه شدم موقع فیلمبرداری وقتی گوشی رو یه چیزی فوکوس میکنه صدای فوکوس کردن توی فیلم ضبط میشه.
یه صدایی مثل قررررررر میخواستم بپرسم همشون اینطورین یا مشکل‌داره؟
این صدا
https://m.........com/watch?v=cJD5EyqdYsE

یه سوتل دیگه. این گوشی 4.5g ساپرت میکنه؟
ممنون فقط لطفا جواب بدین سریع که اگه مشکل داره پس بدم.

سلام نه اون مشکل فوکس از گوشی که شما داری، برای من همچین موردی نداره!

نه فقط 4g هستش

The Raven
26-06-2017, 04:24
سلام من تازه کاستوم رام Pure Nexus رو نصب کردم همه چی عالیه فقط یه مشکلی هست اونم اینه که نت وای فای یا سیم کارت کانکت میشه ولی no internet میزنه نمیدونم مشکل از چیه! اگه کسی میدونه لطفاً راهنماییم کنه ضروریه...

ted mosby
25-08-2017, 23:38
سلام دوستان 5x من روی ورژن 7.1.2 رسمی هست
سوالم اینه که بهترین کاستوم رام که لانچر pixel رو داشته باشه چیه ؟
شنیده بودم از یکی از دوستام که رام pixel اومده برای 5x
برام سرت و باطری خیلی مهمه پس اگر یک کرنل خوب هم معرفی کنید ممنون میشم

siamak18
05-09-2017, 21:41
سلام دوستان 5x من روی ورژن 7.1.2 رسمی هست
سوالم اینه که بهترین کاستوم رام که لانچر pixel رو داشته باشه چیه ؟
شنیده بودم از یکی از دوستام که رام pixel اومده برای 5x
برام سرت و باطری خیلی مهمه پس اگر یک کرنل خوب هم معرفی کنید ممنون میشم

رام پیور نکسوس نصب کن خوبه. pure nexus توی xda لینکش هست

irmacfa
10-11-2017, 13:42
دوستان من یه مشکلی دارم وای فای نیم ساعت کار میکنم یهویی میپره این مشکل نه فقط در یک وای فای بلکه بیشتر مودم ها تست کردم رام ریست هم کردم ولی بی فایده بود این مشکلو در نکسوس 5 2013 هم داشتم نمیدانم دلیلش چیه اینطوری هست

abcomp
15-12-2017, 12:37
سلام به دوستان.
آقا از دیروز نوتیفیشن آپدیت اندروید ۸.۱ برام اومده ولی هیچ جوره دانلود نمیشه!!! حتی شیلترفکن هم زدم. یبار با ip آمریکا یبارم با انگلیس ولی فاییده نداره! کسی میدونه مشکل کجاست؟ همش میزنه coldent download

Encoder
16-12-2017, 10:55
سلام به دوستان.
آقا از دیروز نوتیفیشن آپدیت اندروید ۸.۱ برام اومده ولی هیچ جوره دانلود نمیشه!!! حتی شیلترفکن هم زدم. یبار با ip آمریکا یبارم با انگلیس ولی فاییده نداره! کسی میدونه مشکل کجاست؟ همش میزنه coldent download

بله منم همین مشکل رو دارم
لطفا اگه کسی تونست اینو حل کنه اطلاع بده کخ مشکل ما هم حل بشه
چون من از زمانی که به انروید ورژن 8 آپدیت کردم ولوم کی هام بعضی وقتا کار نمیکنه و گفتم شاید با اومدن این آپدیت مشکل محل بشه

piscolforjin
26-12-2017, 23:56
سلام به دوستان.

سلام. من هم این مشکل رو دارم. با هر چیزی هم بگید امتحان کردم. فقط Couldn't download

death_man
26-01-2018, 22:56
سلام. من هم این مشکل رو دارم. با هر چیزی هم بگید امتحان کردم. فقط Couldn't download

این مشکل از Google Play Service هست

1- گزینه find my device رو از بخش security غیر فعال کنید

2- از قسمت برنامه ها، Google play service را غیرفعال کنید

3- از شما یک ایمیل بک آپ می خواهد،‌که ایمیل خود را وارد کنید

4- سپس ف شکن را اجرا کنید

5- گوشی خود را آپدیت کنید

6- پس از پایان کار،‌Google play service را مجدد فعال کنید

abbas9760
14-02-2018, 14:51
این مشکل از Google Play Service هست

1- گزینه find my device رو از بخش security غیر فعال کنید

2- از قسمت برنامه ها، Google play service را غیرفعال کنید

3- از شما یک ایمیل بک آپ می خواهد،‌که ایمیل خود را وارد کنید

4- سپس ف شکن را اجرا کنید

5- گوشی خود را آپدیت کنید

6- پس از پایان کار،‌Google play service را مجدد فعال کنیدمتاسفانه گزینه دیزیبل توgoogle play service غیر فعال باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

abbas9760
14-02-2018, 14:52
متاسفانه گزینه دیزیبل توgoogle play service غیر فعال باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my Nexus 6P using Tapatalkچه قند شکنی استفاده کنم بهتره

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

aliescape
06-02-2019, 22:54
سلام دوستان، وقت بخیر،

من اخیراً (یا شاید اخیراً متوجه شدم) وقتی میخوام پیام های صوتیم تو تلگرام یا واتسپ رو گوش کنم، گوشی رو که جلوی گوشم میگیرم قاعدتاً باید صدا از تو گوشی بیاد اما از تو گوشی صدایی نمیاد و به جاش از لود اسپیکر پخش میشه. کسی راه حلی داره؟
گوشیم Nexus 5x و نسخه اندرویدم 8.1 هست