PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوکیا N96 8gb را به زودی معرفی می کند !!

FARID
19-05-2008, 17:52
http://www.symbian-freak.com/images/news/08/02/n96_03.jpg

خب هنوز نوکیا N96 نیومده که 16 گیگا بایت حافظه داخلی داره نوکیا ورژن 8 گیگا بایتی این گوشی رو هم به زودی معرفی میکنه !!!

این پسرفته یا پیشرفت ؟!

همانطور که در متن اصلی که در پایین میذارم گفته شده در این گوشی بسیاری از اشکالاتی که کسانی که نسخه های اولیه N96 16GB رو دریافت کردند ازش شکایت کردند حل شده و مهمتر از همه یک فلش زنون به جای 2 فلش led فعلی روی این گوشی قرار میگیره البته یکی از این led ها برای استفاده در حالت فیلم برداری میمونه و این گوشی قادر خواهد بود با کیفیت DVD واقعی فیلم بردای کنه !

باتری هم حسابی و به طرز غیر قابل باوری تیونینگ شده و به ظرفیت باور نکردنی 2500 میلی آمپر ساعت افزایش یافته !!! :surprised:

و بالاخره آخرین مورد اضافه شدن چیپست شتاب سنج گرافیکی سه بعدی و 10 بازی بر پایه شتاب سنج به صورت نصب شده پیش فرض هست !!

منبع (http://www.symbian-freak.com/news/008/05/nokia_n96_8gb_leaked.htm)

A7X
19-05-2008, 18:40
داش فرید این گوشی اگه مموری بخوره صد شرف داره به اون قبلیه!!!

مموری میخوره؟ اگه میخوره احتمالا گوشی بعدی من خواهد بود...

FARID
19-05-2008, 19:00
داش فرید این گوشی اگه مموری بخوره صد شرف داره به اون قبلیه!!!

مموری میخوره؟ اگه میخوره احتمالا گوشی بعدی من خواهد بود...

والله چیزی ننوشته بود.

بر خلاف شما من هنوز گوشی خودم رو ترجیح میدم.

A7X
19-05-2008, 19:10
والله چیزی ننوشته بود.

بر خلاف شما من هنوز گوشی خودم رو ترجیح میدم.

در اینکه N95 8gb غوله شکی نیست.اما نکات زیر رو هم باید مد نظر داشت:

1. هشت گیگابایت خیلی خیلی برای آدمی مثل من کمه!

2.من از دوربین گوشیم راضی راضی هستم اما فقط حسرت زنون رو میخورم

3.اگه این مموری بخوره تا 16 گیگ یا شاید بیشتر هم میشه ظرفیت گوشیو بالا برد.

4.باتری 2500 شوخی نیستش! این 1200 رو من هرکاری میکنم تموم نمیشه به سادگی

5.خلاصه اینکه خیلی باحالی داش فرید

MOHAMMED
19-05-2008, 19:22
ممنون فرید جان خبر جالبی بود ، 8 گیگ باشه بازم بهتره ، چون احتمالا قیمتش خیلی پایینتر خواهد بود ، راستی نمیدونید که این نسخه جایگزین نسخه اصلی 16 گیگ شده یا نه ؟

ma68
19-05-2008, 20:05
به نظر من فلش زنون با هشت گيگ حافظه قابل مقايسه نيست!(منظورم اينه كه هشت گيگ حافظه خيلي بهتره)
البته باطريش خيلي عجيبه !! باعث ميشه آدم به نظرش شك كنه!!!

MOHAMMED
20-05-2008, 09:13
وقتی که امکان اضافه کردن مموری کارت رو داره خوبه و مشکلی نیست که 8 گیگ هم کم بشه ، میدونید همین 8 گیگ چقدر روی قیمتش تاثیر خواهد گذاشت ؟؟؟

Ceramic
20-05-2008, 10:08
باتري 2500 ميلي آمپري ، بدون افزايش حجم و اندازه ؟ به نظر ميرسه كه نوكيا اختراع جديدي در زمينه ي باتري هاي موبايل داشته !!!!!!!!

تعويض مموري 16 ( يا 14 ) با 8 گيگ هم ( اگر صحت داشته باشه ) نشون ميده كه سي پي يو توانايي لازم براي پاسخگويي به اين حجم از حافظه رو نداشته .

در كل بيشتر شايعه به نظر ميرسه تا خبر !

Symbian Master
20-05-2008, 10:39
دوستان من!
لطفا به متن اصلي كه جناب FARID خان لينك دادن مراجعه كنيد. يعني اينجا:
http://www.symbian-freak.com/news/008/05/nokia_n96_8gb_leaked.htm

اگه متن خبر رو با دقت بخونيد، ميبينيد كه در آخر خبر نوشته:

Of course, this is not real; it is just another proof that you shouldn’t trust to all the leaked information that can be found on the internet even when the information comes straight from Nokia itself!
Everything is based on the silly product of the Nokia Marketing Department and the funny advert that can be found on the Symbian Freak lately. The advert shows the Nokia N96 8GB but if you click on it you’ll be redirected to some quiz that has the N95 8Gb as the prize, another example of Nokia brilliance :)

يعني اينكه:
اين يه حقه تبليغاتي است از طرف خود شركت Nokia و در آخر ذكر شده كه به هر خبري نبايد اعتماد كرد حتي اگه از طرف شركتي مثل Nokia باشه!

و در آخر اينكه:
you’ll be redirected to some quiz that has the N95 8Gb as the prize, another example of Nokia brilliance :)

يعني اگه در سايت نوكيا روي اين تبليغ كليك كنيد، به صفحه مسابقه اي ارجاع داده ميشيد كه جايزش يك N95 8Gig است!!!!!!

FARID جان!
من و بقيه بچه هاي سايت از زحماتت ممنونيم. ولي لطفا بيشتر به متن اخبار دقت كن.

موفق باشيد:flower:

A_R_Z
21-05-2008, 18:49
خیلی حیف شد

البته این اگه تبلیغ باشه نشون میده که نوکیا هنوز به گوشیه ایده الش نرسیده و دوست داشته N96 با این امکانات عرضه بشه . در واقع میشه گفت خودشم هنوز در آرزوی ساختن یه گوشی با این امکانات کامل هستش .

http://i28.tinypic.com/244tf1v.jpg

panahi58
29-05-2008, 03:03
اقايون عزيز n96.16.gb با ساپورت 8 گيگ مموري اضافه در بازار جهاني عرضه شد با قيمته 879 دلار...اطلاعات بيشتر به سايت زير مراجعه شود.2 ماه ديگه تو تهران هم پيدا ميشه http://www.dechowireless.com/store:welcomeswing:

panahi58
29-05-2008, 03:06
اين هم اطلاعات دقيق از گوشي ......نه فرضيات

Feature: 5+ Megapixel Camera, A2DP, Bluetooth, Calendar, Camera, Candy Bar Form, Edge, Email Client, FM Radio, GPS / Location, High-Speed Data GPRS, Megapixel Camera, Memory Card Slot, Mobile TV, MP3, Slide Form, Smartphone, Speaker Phone, Symbian, Video Capture, Video Clip, Voice Dialing, Wi-Fi

Operating Frequency

* WCDMA2100/900 (HSDPA) / EGSM900, GSM850/1800/1900 MHz (EGPRS)
* Automatic switching between bands and modes
* DVB-H Class C, 470-750 MHz

Dimensions

* Volume: 92 cc
* Weight: 125 g
* Length: 103 mm
* Width: 55 mm
* Depth:18 mm, locally up to 20 mm

Memory Functions*

* 16GB internal flash memory, plus microSD memory card slot (hot swappable) for expandability and flexibility
* Approximate dynamic memory capacity indication with 16GB storage:
-Vide 40 hours**
-Music: 12,000 tracks***
* 128MB RAM, 256MB system memory (operating system plus dynamic user data area)

* Changes to product details are possible without prior notice. Application offering may vary. Dynamic memory means that the available memory is shared between dynamic memory functions. When any of these functions is used, there is less available memory for other functions which are also dependent on dynamic memory.
** Video capacity is based on H.264 768-kbps video at 320-by-240 resolution, combined with 96-kbps AAC audio. Music capacity is based on 3:45 min per track and 48 kbps eAAC+ encoding.
*** Capacity based on 3:45 per song with 48 kbps eAAC+ (M4A) encoding on the Nokia Audio Manager. Capacity with 128 kbps AAC encoding is up to [12,000] songs.

Power Management

* Battery: Nokia Battery BL-5F, 950 mAh
* Talk time: up to 150 / 220 minutes (WCDMA / GSM)
* Stand-by time: up to 200 / 220 hours (WCDMA / GSM)
* Video playback: up to 5 hours (offline mode)
* Music playback: up to 14 hours (offline mode)
* TV playback: up to 4 hours (DVB-H)

*Operation times may vary depending on radio access technology used, operator network configuration and usage.

Display and User Interface

* 2.8” QVGA (240 x 320 pixels) LCD TFT display with up to 16 million colors
* User Interface: S60 3rd Edition, Feature Pack 2
* Active standby screen, Multimedia menu

Data Transfer*

* WCDMA HSDPA 900/2100 MHz with simultaneous voice and packet data (PS max speed DL/UL= 3.6Mbps/384kbps, CS max speed 64kbps)
* Dual Transfer Mode (DTM) support for simultaneous voice and packet data connection in GSM/EDGE networks. Simple class A, multi slot class 11, max speed DL/UL: 177.6/118.4kbps
* EGPRS class B, multi slot class 32, max speed DL/UL= 296/177.6kbps
* GPRS class B, multi slot class 32, max speed DL/UL= 107/64.2kbps

* Actual achieved speeds may vary depending on network support.
Video

Video Center

* Video center: central hub for video experiences
* Access to last played video and easy resume
* My videos: collection of stored videos
* Access to Internet Videos, compatible with RSS feeds and video podcasts, with direct wireless updates and downloads
* Service catalog to discover new Internet Videos

Video Codecs and Formats

* MPEG-4 Part 2 (H.263/SP), up to VGA 30 fps, hardware-accelerated codec, scaled to max QVGA on device screen, or max SDTV on TV-out
* MPEG-4 Part 10 (H.264/AVC), up to VGA 30 fps, hardware-accelerated codec, scaled to max QVGA on device screen, or SDTV on TV-out
* Windows Media Video (WMV9), up to CIF/QVGA 30 fps, hardware-accelerated codec, scaled to max QVGA on device screen, or SDTV on TV-out
* RealVideo QCIF at 30 fps
* Flash video support in browser
* DRM support: OMA DRM 1, OMA DRM 2, WM DRM

Live TV

* Broadcast Television (DVB-H) capable
-DVB-H based mobile TV with internal antenna
-DVB-H Class C, 470-750 MHz

Browser-based video access

* Support for download, streaming and progressive download
* Support for Flash video

Music

Music Features*

* Digital music player – supports MP3, AAC, eAAC+, WMA, album art
* Playlist editing and sharing
* Equalizer and visualization
* Search, browse and purchase songs online in Nokia Music Store – with support for Windows Media DRM protected files

* Nokia Music Store availability varies by country.

Radio*

* Stereo FM radio (87.5-108MHz, 76-90MHz) with support for RDS, Visual Radio™ and use of FM radio in offline mode
* Nokia Internet Radio

* The FM radio depends on an antenna other than the wireless device antenna. A compatible headset or enhancement needs to be attached to the device for the FM radio to function properly.
Explore

Maps and Navigation

* Built-in GPS receiver, with support for assisted GPS (A-GPS)*
* Nokia Maps application
* Free downloadable maps of over 150 countries, millions of locations, location details and satellite imagery**
* Upgrades available for purchase: Multimedia city guides and Navigation services: Drive - voice guided car navigation, or Walk - pedestrian-optimized turn-by turn guidance

* A-GPS is a network dependant feature that requires a data plan. Additional charges may apply.

** Downloading satellite images may involve the transmission of large amounts of data through your service provider’s network. Contact your service provider for information about data transmission charges.

E-mail and Messaging

* Easy-to-use email client with attachment support for images, videos, music and documents
* Support for SMTP, IMAP4, POP3, MMS, SMS. Unified SMS/MMS editor
* Compatible with Nokia Wireless Keyboard SU-8W (sold separately)

Browsing and Internet

* Nokia Web Browser with Mini Map, visual history, HTML and JavaScript support, Flash Lite 3.0 and Flash video support
* RSS reader

Connectivity

* WLAN - IEEE802.11 g/b with UPnP support
* Hi-Speed USB 2.0 with Micro USB type B interface
* 3.5mm stereo headset plug , TV-out support (PAL/NTSC)
* Bluetooth 2.0 with A2DP stereo audio and Enhanced Data Rates (EDR)
* Nokia Nseries PC Suite connectivity with USB and Bluetooth wireless technology

Product Includes
Nokia N96 16GB Smartphone (unlocked)
Nokia Battery BL-5F
Nokia Connectivity Cable CA-101
Nokia Video-Out Cable CA-75U
Nokia Stereo Headset and Remote HS-45, AD-54
Nokia Mobile Charger DC-4 (car charger)
Nokia Compact Travel Charger AC-5

panahi58
29-05-2008, 03:06
Battery: Nokia Battery BL-5F, 950 mAh

Symbian Master
29-05-2008, 10:11
اقايون عزيز n96.16.gb با ساپورت 8 گيگ مموري اضافه در بازار جهاني عرضه شد با قيمته 879 دلار...اطلاعات بيشتر به سايت زير مراجعه شود.2 ماه ديگه تو تهران هم پيدا ميشه http://www.dechowireless.com/store:welcomeswing:

عزيزم!
در لينكي كه شما داديد:
http://www.dechowireless.com/store/

اگر دقت كنيد ميبينيد كه در سربرگ بالاي گوشي هاي N96 و X1 نوشته شده:
COMING SOON
همچنين در مورد اين دو گوشي از عبارات:
Pre-sale و Pre-order استفاده شده!
پس يعني...

موفق باشيد:flower:

ParsiKade
30-05-2008, 02:01
پناهی عزیز هرجا عکس گوشی رو زده باشه که نشون نمیده دارن میفروشنش :|

بالاخره چی کار کنیم ؟! حرف Symbian-Freak درسته ! ولی خوب اطلاعاتی هم داده شده از این گوشی ...

بنظر من هم این N96 16GB واقعا افتضاح بزرگی هست اگه وارد بازار شه ... اگه نوکیا همچین گوشیی که الان گفتید رو حالا با همون باتری 1200 آمپر که واقعی هم باشه ( !! ) به جای اون مدل افتضاح بده ... اون موقع میشه N96 ... !! چون من پست اول فرید خانو که خوندم کلا نظرم در مورد N96 یه لحظه عوض شد و به خودم گفتم حالا میشه به این گفت یه مدل بالاتره N95 :mdr:
چون کسی که N95 8GB داره واقعا نباید فکر اون N96 16GB رو بکنه ... باتری افتضاحش در مقابل حافظه ی زیادش با هم نمی خونه !!
البته یه حالت داره که کسی که N95 8GB داره N96 بخره، پول به مقدار لازم :mdr: و اینکه خوب کلاسش بیشتره :P

PEYMAN
30-05-2008, 03:46
پس قبلا چی بود که می گفتن 16گیگ هم ساپورت میکنه؟

Count Dracula
30-05-2008, 04:17
عزیزانی که میگن اونقدری با ان 95 8 گیگ فرق نکرده .درسته که ان 95 غول بزرگی از محصولات نوکیا هست اما بزرگترین برتری این ورژن جدید رو فراموش کردید که قابلیت DVB-H TV broadcast receiver رو داره و اینکه نوکیا گوشیه بد تولید نمیکنه :mdr: چیزه دیگری نمیتوان گفت تا این گوشی به بازار برسه :praying:

™AMIN
30-05-2008, 13:11
ولی انصافاً N95 8gb خیلی خوشگل تر از N96 هستش!!

ParsiKade
30-05-2008, 18:36
عزیزانی که میگن اونقدری با ان 95 8 گیگ فرق نکرده .درسته که ان 95 غول بزرگی از محصولات نوکیا هست اما بزرگترین برتری این ورژن جدید رو فراموش کردید که قابلیت DVB-H TV broadcast receiver رو داره و اینکه نوکیا گوشیه بد تولید نمیکنه :mdr: چیزه دیگری نمیتوان گفت تا این گوشی به بازار برسه :praying:

من DVB-H رو فراموش نکردم، درست میگید ( بنظر من تنها برتری N96 هم همینه و بس ! )
ولی باتری N95 معمولی هم مثل N96ـه دیگه ؟! تازه صفحه N95 کوچیکتره، حد اکثر 4 گیگ فکر کنم Memory می خوره، و DVB-H هم نداره ... ببینید چه قدر زود شارژ خالی می کنه !! حالا همین باتری بخواد DVB-H رو ساپورت بکنه، صفحه هم بزرگتر باشه ... چی میشه !!:oh: ، در این صورت اون 16 گیگ مموری هم دیگه زیاد به چشم نمیاد.

اگه این N96 8GB واقعیت داشته باشه ، اون موقع کاملا بنظر من از N95 8GB برتره ...
ولی اگه نه، آدم N95 8GB بخره خیلی خیلی خیلی ... بهتره :^^:

saber nokia
30-05-2008, 18:58
به نظر من هم که N96 با این باطری افتضاح هستش .
البته شاید نوکیا تو این گوشی از تکنولوژی جدیدی استفاده کرده که استفاده ی زیادی از باطری نکنه !
در هر حال همه ی اینها در حد یه حدس و گمان هستش تا گوشی نیاد چیزی نمیشه گفت.

pedram_noei_a
30-05-2008, 19:15
عزیزان این حرفها کلا در مورد باتری غلته چون هیچکس از سخت افزار این گوشی خبر نداره پس نمیشه در مورد مصرفش نتیجه گرفت در ضمن کسایی که از 95 8 گیگ راضی هستند از این خیلی راضی خواهند بود به این جدول که توسط سایت معروف و قابل اعتماد mobile-review آزمایش و ارائه شده توجه کنید.تو این آزمایش n96 برنده هستش
من خودم که دو تاشو به قیمت 350 دلار پیشخرید کردم

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=148682&stc=1&d=1212159080

pedram_noei_a
30-05-2008, 19:26
ولی انصافاً N95 8gb خیلی خوشگل تر از N96 هستش!!
عزیز از نزدیک دیدی داری این حرفو میگی
تو نمایشگاه بارسلون 80 % افراد متخصص به 96 رای داده بودند
این رای گیری برای 96 و 95 8 گیگ بود

pyan
30-05-2008, 19:34
البته شاید نوکیا تو این گوشی از تکنولوژی جدیدی استفاده کرده که استفاده ی زیادی از باطری نکنه !
تا اونجایی که من اطلاع دارم گفتن بعلت استفاده از سیستم عامل سیمبین ورژن 9.3 مصرف باتری به شدت پایین اومده و هیچ مشکلی نداره.حتی Nokia مدت زمان شارژ گوشی رو از n95 8GB که باتریش 1200 میلی آمپره بیشتر گزارش کرده.ولی بنظر من N96 کلاس بالایی نداره.کمی بقول معروف سوسولیه!!!هرجاشم نگاه میکنی ورداشتن دکمه مزیک پلیر گذاشتن!!!ولی سیستم عامل و یوزر اینترفیسش قوق العادس

ParsiKade
31-05-2008, 00:24
عزیزان این حرفها کلا در مورد باتری غلته چون هیچکس از سخت افزار این گوشی خبر نداره پس نمیشه در مورد مصرفش نتیجه گرفت در ضمن کسایی که از 95 8 گیگ راضی هستند از این خیلی راضی خواهند بود به این جدول که توسط سایت معروف و قابل اعتماد mobile-review آزمایش و ارائه شده توجه کنید.تو این آزمایش n96 برنده هستش

عجب :mdr: توی سایت نوکیا هم این آمار رو گفته چند تاشو ، با این عکسی که شما دادید فرق می کنه که !!! :icon_huh:

:non:

alfa24nano
31-05-2008, 00:32
بابا شما فقط نگاه میکنین که 2500 میلی آمپر هست این 2500 باید جور فلاش رو بکشه . ال سی دی بزرگتر رو بکشه . مموری به اون عظمت رو بکشه . صدای به اون بلدی و وو رو بکشه من همین گوشی خودم رو ترجیح میدم و با فرید عزیز موافق هستم

A_R_Z
31-05-2008, 00:51

غلطه http://www.addemoticons.com/emoticon/animated/AddEmoticons04249.gif

IMAN_NEWS
31-05-2008, 08:58
غلطه http://www.addemoticons.com/emoticon/animated/AddEmoticons04249.gif
دوست عزيز براي يك كلمه غلطه املايي كه پست نميزنن:non:

Symbian Master
31-05-2008, 09:41
من DVB-H رو فراموش نکردم، درست میگید ( بنظر من تنها برتری N96 هم همینه و بس ! )
ولی باتری N95 معمولی هم مثل N96ـه دیگه ؟! تازه صفحه N95 کوچیکتره، حد اکثر 4 گیگ فکر کنم Memory می خوره، و DVB-H هم نداره ... ببینید چه قدر زود شارژ خالی می کنه !! حالا همین باتری بخواد DVB-H رو ساپورت بکنه، صفحه هم بزرگتر باشه ... چی میشه !!:oh: ، در این صورت اون 16 گیگ مموری هم دیگه زیاد به چشم نمیاد.

اگه این N96 8GB واقعیت داشته باشه ، اون موقع کاملا بنظر من از N95 8GB برتره ...
ولی اگه نه، آدم N95 8GB بخره خیلی خیلی خیلی ... بهتره :^^:

عزيزان!
1- اگه ميخواهيد بدونيد كه شارژ باطري N96 چقدر دوام مياره، يه نگاه به لينك زير بندازيد:
http://www.forum.nokia.com/devices/N96

يعني دقيقاً اين قسمتشو:

Talk Time (estimated):
GSM: up to 3.67 hours
WCDMA: up to 2.5 hours

Standby Time (estimated):
GSM: up to 9.1 days
WCDMA: up to 8.3 days

2- چرا روز به روز به تعداد تشكرها از پست اول همين تاپيك كه كار جناب FARID خان هست اضافه ميشه؟ با اينكه من در چند پست بعد از ايشون (پست شماره 9) كاملاً ثابت كردم كه N96 8Gig وجود نداشته و نخواهد داشت.
فقط چون ايشون پيشكسوتن؟
حتي خودشون هم از من تشكر نكردن:cryani:
واقعاً چرا؟
ديگه داره به ايشون حسوديم ميشه ها!

ParsiKade
31-05-2008, 12:14
ماجرای باتری رو که خبر در موردش زیاد هست که مصرفش خیلی کمتر خواهد بود ... در هر حال مطمئنم هرچی باشه نوکیا کاری نمی کنه که مردم از باتری ناراضی بشن مثل N95 ...

aldahir
31-05-2008, 12:41
http://www.symbian-freak.com/images/news/08/02/n96_03.jpg

خب هنوز نوکیا N96 نیومده که 16 گیگا بایت حافظه داخلی داره نوکیا ورژن 8 گیگا بایتی این گوشی رو هم به زودی معرفی میکنه !!!

این پسرفته یا پیشرفت ؟!

همانطور که در متن اصلی که در پایین میذارم گفته شده در این گوشی بسیاری از اشکالاتی که کسانی که نسخه های اولیه N96 16GB رو دریافت کردند ازش شکایت کردند حل شده و مهمتر از همه یک فلش زنون به جای 2 فلش led فعلی روی این گوشی قرار میگیره البته یکی از این led ها برای استفاده در حالت فیلم برداری میمونه و این گوشی قادر خواهد بود با کیفیت DVD واقعی فیلم بردای کنه !

باتری هم حسابی و به طرز غیر قابل باوری تیونینگ شده و به ظرفیت باور نکردنی 2500 میلی آمپر ساعت افزایش یافته !!! :surprised:

و بالاخره آخرین مورد اضافه شدن چیپست شتاب سنج گرافیکی سه بعدی و 10 بازی بر پایه شتاب سنج به صورت نصب شده پیش فرض هست !!

منبع (http://www.symbian-freak.com/news/008/05/nokia_n96_8gb_leaked.htm)

اولا از davood21 عزیز بسیار ممنونم که تو همون صفحه اول مطلب رو تصحیح کردن. ولی از FARID و بعضی از کاربران سایت هم گله مندم که با وجود اینکه در یه پست مطلب اشتباه تصحیح شده ولی نه ایشون اشاره ای به این موضوع نکردن و نه بعضی از کاربران توجهی به اون پست نکردن.
با اجازه Davood21 :
متاسفانه شما FARID عزیز ( که ناسلامتی سوپر مدیر انجمن هستین ) اصلا به متنی که تو منبع معرفی شده توسط خودتون نوشته شده دقت نکردین. تو پاراگراف پنجم نوشته شده : " Of course, this is not real; it is just another proof that you shouldn’t trust to all the leaked information that can be found on the internet even when the information comes straight from Nokia itself! "
که همونطور که Davood21 نوشته معنیش میشه : " البته این حقیقت نیست؛ بلکه دلیل دیگریه بر اینکه شما نباید به تمام اطلاعات درز شده موجود در اینترنت اعتماد کنین حتی اگر مستقیما از سایت نوکیا باشه !!! "
من یه کاربر معمولی این سایتم ولی از تمام کاربران محترم (چه معمولی چه مدیر و ... ) خواهش میکنم قبل از اینکه مطلبی رو از یه منبع بنویسین از صحت اون و همچنین ترجمه ش مطمئن بشین.
در مورد اینکه آیا وارد بازار شده یا نه بگم که خود سایت نوکیا هنوز در قسمت محصولاتش نوشته Coming soon که یعنی به زودی میاد! در اون سایتی که معرفی شده بود هم باز هم Davood21 عزیز نوشتن که گفته شده Pre-order یعنی قبل از ورود رسمی به بازار سفارش بدین تا اولین فردی باشین که این محصول به دستتون میرسه.

FARID
31-05-2008, 13:48
خب بعد از مدت شفاف سازی کرده و رفع ابهام کنم.

من همون موقع اون قسمت پایین رو هم دیدم و هم خوندم منبع رو هم مستقیما گذاشتم تا هر کس میخواد اون قسمت رو هم ببینه ولی همانطور که اونجا هم اشاره شده این شایعه از طرف نوکیا بوده و اینکه آیا واقها شایعه هست یا نه اتهامی هست که نویسنده مطلب به نوکیا میزنه و از نظر من هیچ ارزشی نداره چون مثل خود من نظر شخصی خودش رو گفته.

به هر حال این خبر به اذعان حتی منتقدش روی سایت نوکیا اومده و من هم نقل قول کردم !

Symbian Master
31-05-2008, 16:32
خب بعد از مدت شفاف سازی کرده و رفع ابهام کنم.

من همون موقع اون قسمت پایین رو هم دیدم و هم خوندم منبع رو هم مستقیما گذاشتم تا هر کس میخواد اون قسمت رو هم ببینه ولی همانطور که اونجا هم اشاره شده این شایعه از طرف نوکیا بوده و اینکه آیا واقها شایعه هست یا نه اتهامی هست که نویسنده مطلب به نوکیا میزنه و از نظر من هیچ ارزشی نداره چون مثل خود من نظر شخصی خودش رو گفته.

به هر حال این خبر به اذعان حتی منتقدش روی سایت نوکیا اومده و من هم نقل قول کردم !

دوست خوبم، FARID عزيز!
وقتي كه نويسنده خبر، خودش ميگه كه مطلب صحت نداره و ميگه اگر بر روي لينك تبليغاتي گوشي كليك كنيد به صفحه اي هدايت ميشيد كه جايزش يك گوشي N95 8Gig است، نه يك N96 8Gig و وقتي خود نوكيا توي ليست محصولاتش اسمي از اين گوشي نياورده و حتي به عنوان Coming Soon هم ازش ياد نميشه، همچنين وقتي ورود يك گوشي مثل 5610 اون همه سروصدا كرد اما خبر و سروصداي يك همچين گوشي اي (N96 8Gig) هيچ جا در نيومده، خوب فكر ميكنم بايد %100 به نتيجه برسيم كه اين گوشي جزء طرح هاي آتي Nokia نبوده و نخواهد بود.

درضمن، كسي نگفته شما اين خبر رو از خودت ساختي!
بابت زحماتت ارزشمندت در اين سايت واقعاً ازت ممنونم:flower:

Symbian Master
31-05-2008, 16:39
بابا شما فقط نگاه میکنین که 2500 میلی آمپر هست این 2500 باید جور فلاش رو بکشه . ال سی دی بزرگتر رو بکشه . مموری به اون عظمت رو بکشه . صدای به اون بلدی و وو رو بکشه من همین گوشی خودم رو ترجیح میدم و با فرید عزیز موافق هستم

عزيز دل انگيز!
2500 ميلي آمپر؟؟؟؟؟!!!!!!!
لطفاً شما يه نگاه به قسمت Battery در دو لينك زير بنداز:
http://www.gsmarena.com/nokia_n96-2253.php

http://www.forum.nokia.com/devices/N96

فقط 950Mah!
همين

Symbian Master
31-05-2008, 16:55

دوست نازنين!
وقتي خود Nokia ميگه:
عزيزان دل انگيز موبايل دوست! ظرفيت باتري گوشي N96 (ظاهر و باطن) به اين صورته:

Talk Time (estimated):
GSM: up to 3.67 hours
WCDMA: up to 2.5 hours

Standby Time (estimated):
GSM: up to 9.1 days
WCDMA: up to 8.3 days

اون وقت شما چطوري داريد از باتري اين گوشي تعريف ميكنيد؟

pedram_noei_a
31-05-2008, 20:25
عزیز وقتی مطلبی انگلیسی میخونی یه دیکشنری بزار کنارت معنی کلمه تخمینی رو ببین
نوکیا تخمین زده mobile-review آزمایش عملی کرده
اینو من نمیگم سایت mobile-review خودش آزمایش و اعلام کرده اینم لینک خودتون ببینید
http://www.mobile-review.com/review/nokia-n96-en.shtml

ParsiKade
01-06-2008, 03:51
آهان نوکیا که گوشی رو میسازه خودش تخمین زده ... :^^:
بالاخره باید بیشتر به آمار نوکیا توجه داشت ، هرچند تخمینی باشه، سازنده ست !! :mdr:
راستی توی اون توضیحاتی که شما گذاشتید ( pedram_noei_a عزیز ) یه جورایی حس می کنم می خواسته از N96 طرفداری کنه ... ؟! یه جوریه :P

Symbian Master
01-06-2008, 09:48
آهان نوکیا که گوشی رو میسازه خودش تخمین زده ... :^^:
بالاخره باید بیشتر به آمار نوکیا توجه داشت ، هرچند تخمینی باشه، سازنده ست !! :mdr:
راستی توی اون توضیحاتی که شما گذاشتید ( pedram_noei_a عزیز ) یه جورایی حس می کنم می خواسته از N96 طرفداری کنه ... ؟! یه جوریه :P

كاملاً با حرف شما موافقم.

عزیز وقتی مطلبی انگلیسی میخونی یه دیکشنری بزار کنارت معنی کلمه تخمینی رو ببین
نوکیا تخمین زده mobile-review آزمایش عملی کرده
اینو من نمیگم سایت mobile-review خودش آزمایش و اعلام کرده اینم لینک خودتون ببینید
http://www.mobile-review.com/review/nokia-n96-en.shtml

دوست خوب انگليسي دان من!
1- از كلماتي استفاده كرديد كه حاكي از عصبانيت شماست (شايد دارم اشتباه ميكنم). داريم بحث علمي و منطقي ميكنيم!
2- مگه شما براي خوندن يه همچين صفحه اي، ديكشنري ميگزاريد كنار دستتون؟؟؟!
3- من حتي ميتونم كتاب Let's Go 1 رو هم بخونم! (چه موفقيتي!:yipi:)
4- من تا به حال فكر نميكردم كه سايت Mobile-Review يه همچين اشتباهاتي بكنه.
يعني نه تنها از باتري اين گوشي (به نظر من) بي جهت دفاع كرده، بلكه يه همچين سوتي اي هم داده (به قسمت Highlight شده در عكس ضميمه توجه كنيد):
(براي يه همچين سايتي افت داره كه باتري N95 8Gig رو 1050Mah معرفي كنه. اين بود منبع موثق شما؟)

ParsiKade
01-06-2008, 14:43
کلا Mobile-Review رو نمیشه روش به عنوان یه منبع موثق حساب کرد !
باز GSM Arena بود یه چیزی ( که این سایت هم در مورد کارکرد باتری N96 توی مشخصاتش - مثل Music و ... - حرفی نزده ! ) ..
در نتیجه زیاد چیزی معلوم نیست ، البته چه منبعی بهتر از خود سایت Nokia ... :^^:

2- مگه شما براي خوندن يه همچين صفحه اي، ديكشنري ميگزاريد كنار دستتون؟؟؟!

:oh: چه جوابی بود !! :^^:

لطفا بیخیال مسائل حاشیه ای بشید :icon_hug:

pedram_noei_a
01-06-2008, 17:06
باز GSM Arena بود یه چیزی ( که این سایت هم در مورد کارکرد باتری N96 توی مشخصاتش - مثل Music و ... - حرفی نزده ! ) ..
در نتیجه زیاد چیزی معلوم نیست ، البته چه منبعی بهتر از خود سایت Nokia ...
عزیز شما n95 8gig داری n96 منم اوایل یا اواسط مرداد میرسه آزمایش میکنیم
ثانیا اولین سایتی که n96 رو معرفی کرد این سایت بود(حتی تو آرشیو سایت بگردی بحث در مورد طرح بودن و...میبینی)و اگه حتی به ادامه این مطلب نگاه کنی نمودار هایی رو میبینی که توسط دستگاه رسم شده نه از روی خیالات افراد.

pedram_noei_a
01-06-2008, 17:11
براي يه همچين سايتي افت داره كه باتري N95 8Gig رو 1050Mah معرفي كنه. اين بود منبع موثق شما؟
اینو قبول دارم سوتی داده
ولی تو آزمایش 95 8 گیگ نوشته

The handset utilizes a 1200 mAh Li-Ion battery (BL-6F), whereas the Nokia N95 comes packaged with a 950 mAh Li-Pol unit (BL-5F), meaning that the 8Gb edition can carry almost 25 percent more juice, which allow it to work longer hours, but there are some new power consumers in the N95 8Gb as well – enhanced display and louder speakers.

ParsiKade
01-06-2008, 19:36
عزیز شما n95 8gig داری n96 منم اوایل یا اواسط مرداد میرسه آزمایش میکنیم
ثانیا اولین سایتی که n96 رو معرفی کرد این سایت بود(حتی تو آرشیو سایت بگردی بحث در مورد طرح بودن و...میبینی)و اگه حتی به ادامه این مطلب نگاه کنی نمودار هایی رو میبینی که توسط دستگاه رسم شده نه از روی خیالات افراد.

آهــان پس شما از حالا دارید طرفداری گوشیتونو می کنید :^^: خوب پس دیگه بهتره بیخیال بشیم ... در ضمن N96 صد در صد گوشی خیلی خوبی خواهد بود و کسی منکر این ماجرا هم نیست ! :183:

Symbian Master
02-06-2008, 09:45
در نتیجه زیاد چیزی معلوم نیست ، البته چه منبعی بهتر از خود سایت Nokia ... :^^:

:icon_hug:

همونطور كه در برخي از review هاي سايت GSMArena هم اشاره شده، مسئولين شركت هاي سازنده تلفن همراه، گوشي هاشون رو براي بررسي به دفتر اين سايت ميفرستند.
درنتيجه فكر ميكنم نبودن اطلاعات كافي (نبودن يك review ي درست و حسابي درباره گوشي N96) به دليل در دسترس نبودن اين گوشي براي مسئولين اين سايت است.
ضمن اينكه يكي از دلايل معروفيت و محبوبيت اين سايت در اطلاعات دقيق و ننوشتن شايعات است.

pedram_noei_a
02-06-2008, 12:22
آهــان پس شما از حالا دارید طرفداری گوشیتونو می کنید خوب پس دیگه بهتره بیخیال بشیم ... در ضمن N96 صد در صد گوشی خیلی خوبی خواهد بود و کسی منکر این ماجرا هم نیست
نه عزیز نه به داره نه به باره
میبینی که من هنوز یه 3250 دارم پت پت میکنه
مسئله اینه که از قبل نمیشه رو یه چیز قضاوت کرد هر چی باشه اونایی که تونستن یه مطلبی بنویسند چیزی دیدندو میگند (تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها) شاید خوده شما هم دیدید که تو خیلی از سایت ها به بهینه سازی مصرف توسط 9.3 و سیف پاور اشاره شده(اینو من خودم تو یه سایت روسی دیدم که نوشته بود در حالتی که گوشی از یه سخت افزار مثل هارد استفاده نکنه جریانه اونو قطع میکنه(درستی یا نادرسنیشو تائید نمیکنم))
پس بهتره صبر کنیم و به آزمایشات خودمون بسنده و اطمینان کنیم!