PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی در مورد یک عکس

smaiel
17-07-2006, 18:15
دوستان سلام من این عکس را با سامسونگ پی 850 با قدرت عکاسی 3.2مگ گرفته ام
از تمامی عزیزان وارد به حرفه عکاسی می خوام از بعد و نگرش حرفه ای به این عکس نیگا کنن و نظر بدن البته خواهشا بی ربط نباشه و افراد وارد نظر بدن تا استفاده کنیم
از بعد حرفه ای ایرادات و امتیازات این عکس را می خوام بدونم
و بازم خواهشا دوستان متعصب جو را خراب نکنن
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=12131&stc=1&d=1153149962

Mazi
17-07-2006, 18:32
عکس خوبیه...ولی یکم ماکرو رو بد انداخته...به برگها نگاه کن

MOHAMMED
17-07-2006, 18:46
فوق العاده است اما فكر كنم كا 800 بهتر باشه .

smaiel
17-07-2006, 20:19
آقا مازی عکس ماکرو خاصیتش اینه اون قسمتی که تو کادره تنظیم می کنه و عالی می اندازه اگه نمیدونستی بدون هر چند که می دونی و بقیه را .........
البته من عکسای کا 800 ماکرو را برا مقایسه گذاشته ام اونجا هم آقا مازی می تونن به بر .. نیگا کنن شاید اونجا ایشان برگا را تار نبینن البته این موضوع در دوربین های 5 مگاپیکسلی هم صدق می کنه
ضمنا با توجه به عکسایی که من دارم و برا کا 800 از اینتر نت دانلود کرده ام اگه کا 800 به پای این برسه فوق العاده است البته این جواب رو هم میدونم که اونا مال فریم ور اولیه است
و در نهایت لازمه بگم من با توجه به شناختم از آقا مازی جز این انتظار جوابی را نداشتم
جز این بود جای تعجب داشت چون ایشان عادتشونه و برا تایید این ادعام دوستان می تونن به مطالب سایر تایپیک ها مراجعه کنن و من واقعا از این نظر برا عزیزی مثل ایشان با این همه بار اطلاعاتی متاسفم
در خاتمه من منظورم از گذاشتن این عکس اظهار نظر حرفه ای های عکاسی بود که از بعد حرفه ای نظر بدن مثلا از نظر رنگ بندی و تفکیک رنگ ها و زاویه عکاسی و اینکه زاویه چه جوری باشه بهتره و موارد دیگه
البته با عرض پوزش از عزیزان و سروران خوبم که خیلی زحمت می کشن

bigbadboy
17-07-2006, 21:52
سلام دوستان . من میخواستم این عکس رو که راجبش صحبت هست ببیینم ولی پیغام برام میاد " ضمیمه شما وجود ندارد " این یعنی چی؟

smaiel
17-07-2006, 22:29
خب اینم عکس مورد نظر که بازم آقا مازی طبق عادت ازش ایراد گرفتن
http://www.mobilestan.net/newreply.php

Danialdevil
17-07-2006, 22:38
باید بری امام زاده زریح ببندی

smaiel
17-07-2006, 22:46
با این جو حاکم در این سایت پیشنهاد بدی نیست
ما می خوایم دوستان در این جمع دوستانه نظر در مورد عکس از نظر عکاسی بگن آقایان بلافاصله می آن و دوربین گوشی رو زیر سوال می برن پس شما پیشنهادت خوبه

Mazi
17-07-2006, 23:25
آقا چرا هرچی من میگم زود شما قاطی میکنی و بهت بر میخوره؟

من اصلا حرفی از گوشی دیگه ای زدم؟

خوب وقتی یه تاپیک باز میکنی انتظار داری هرکی میاد فقط حرفهای شما رو تصدیق بکنه؟ خوب دیگه نه بحثی میشه نه گفتگویی...

اگه دوست داری اینو بشنوی خب باشه....خیلی عالی انداخته....بهتر از این گوشی توی دوربین وجود نداره....واقعا تفکیک رنگهاش عالیه و....

خوب اینجوری خوبه؟

در ضمن بهتره برای خودتون متاسف باشید که طاقت یه انتقاد کوچیک رو ندارید...چرا چون این عکس با گوشی خودتون گرفته شده...

به هر حال برای من مهم نیست چی فکر میکنید....من به نظرم روی ماکرو ضعف داشته....حالا هر جور راحتی

bigbadboy
17-07-2006, 23:27
عکستون رو دیدم میتونم بگم برای یه دوربین موبایل از نظر رنگبندی و کنتراست و کنترل نور سفید و وضوح فوق العاده هستش . یکی از دوستان فرموده بودن برگها تار شده که باید عرض کنم خوب مشخصا تو این نوع عکسبرداری اگر اتفاقی غیر از این میافتاد باید تعجب میکردیم . البته من فکر کنم ایشون خودشون بهتر بدونن که وقتی عکسی در حالت ماکرو گرفته میشه وضوح عکس در قسمتی از عکس وجود داره که لنز دوربین روش تنظیم شده و اجسامی که در فاصله نزدیکتر و دورتر قرار دارن طبیعی هست که تار بشن و چون ایشون لنز رو به روی ابپاش تنظیم کردن ( البته اگر ابپاش باشه که فکر میکنم باشه ) ملاک وضوح باید ابپاش باشه یا چیزهایی که با همون فاصله با لنز قرار دارند در کل که دوست عزیز عکستون شاید سوژه جالبی نداشته باشه ولی برای اینکه قابلیتهای عکسبرداری با موبایلتون رو نشون بده عکس بسیار خوبیه . کاراییش که به نظر من در این عکس مثل دوربین دیجیتال بوده واقعا خسته نباشی و موفق باشی

Arash66
18-07-2006, 07:04
بابا اسمائيل جان زود ناراحت نشو آقا مازيار از دوستانمون هستند...
ببينم ما كه هيچ كدوم از عكسهاتو نديديم دير اومديم مثل اينكه هيچ كدوم باز نميشن وجود ندارن...
به غير از اون عكس سومي كه يه پلاستيكه + شكله عكس خوبيه ولي بابا فوكوس كه ديگه نبايد تار كنه بعضي جاهاش تاره ولي براي موبايل عاليه.

Arash66
18-07-2006, 07:06
عکستون رو دیدم میتونم بگم برای یه دوربین موبایل از نظر رنگبندی و کنتراست و کنترل نور سفید و وضوح فوق العاده هستش . یکی از دوستان فرموده بودن برگها تار شده که باید عرض کنم خوب مشخصا تو این نوع عکسبرداری اگر اتفاقی غیر از این میافتاد باید تعجب میکردیم . البته من فکر کنم ایشون خودشون بهتر بدونن که وقتی عکسی در حالت ماکرو گرفته میشه وضوح عکس در قسمتی از عکس وجود داره که لنز دوربین روش تنظیم شده و اجسامی که در فاصله نزدیکتر و دورتر قرار دارن طبیعی هست که تار بشن و چون ایشون لنز رو به روی ابپاش تنظیم کردن ( البته اگر ابپاش باشه که فکر میکنم باشه ) ملاک وضوح باید ابپاش باشه یا چیزهایی که با همون فاصله با لنز قرار دارند در کل که دوست عزیز عکستون شاید سوژه جالبی نداشته باشه ولی برای اینکه قابلیتهای عکسبرداری با موبایلتون رو نشون بده عکس بسیار خوبیه . کاراییش که به نظر من در این عکس مثل دوربین دیجیتال بوده واقعا خسته نباشی و موفق باشی
دوست عزيز ممنون ولي مگه عكس چقدر وسعت داره يعني محدودهي لنز كوچكه چرا بايد تار شه با فوكوس...!؟

smaiel
18-07-2006, 07:26
آقا مازیار علیرغم ارادت قلبی به شما من فقط برا این موضوع متاسفم که شما همون روال و عادت همیشگی رو باز ادامه می دی یعنی نگاه از بعد تخریبی به همه چیز و همه کس در این سایت
یعنی همیشه دیدن نیمه خالی لیوان
البته من به این نتیجه رسیدم که این مربوط به خصوصیات شخصیتی شماست و شاید هم نشات گرفته از سن و سالتان
در هر حال من انتظار ندارم از این گوشی تعریف بکنی چون نه بچه ام که با این تعریف ها خوشم باشه و همانطوری که حضرتعالی اطلاع دارید و سر این موضوع نیز در تایپیک دیگه به زبان دیگه منو متهم به دروغ گویی کرده بودین من حداکثر یکی یا دو ماه دیگه این گوشی رو عوض خواهم کرد و حتی در صفحات دیگه به کرات من از معایب این گوشی نوشته ام وهمه دوستان هم شاهد این موضوع هستن و در اینجا نیز من اگه جوش می آرم ناشی از ادامه همان رویه رفتاری شماست نه ایراد از گوشیم
در ضمن خدمت دوست عزیزم آرش خان بگم من تا حالا این عکس را دو بار آپ کرده ام ولی نمی دونم چه حکمتیه که ........

Arash66
18-07-2006, 07:50
آقا مازیار علیرغم ارادت قلبی به شما من فقط برا این موضوع متاسفم که شما همون روال و عادت همیشگی رو باز ادامه می دی یعنی نگاه از بعد تخریبی به همه چیز و همه کس در این سایت
یعنی همیشه دیدن نیمه خالی لیوان
البته من به این نتیجه رسیدم که این مربوط به خصوصیات شخصیتی شماست و شاید هم نشات گرفته از سن و سالتان
در هر حال من انتظار ندارم از این گوشی تعریف بکنی چون نه بچه ام که با این تعریف ها خوشم باشه و همانطوری که حضرتعالی اطلاع دارید و سر این موضوع نیز در تایپیک دیگه به زبان دیگه منو متهم به دروغ گویی کرده بودین من حداکثر یکی یا دو ماه دیگه این گوشی رو عوض خواهم کرد و حتی در صفحات دیگه به کرات من از معایب این گوشی نوشته ام وهمه دوستان هم شاهد این موضوع هستن و در اینجا نیز من اگه جوش می آرم ناشی از ادامه همان رویه رفتاری شماست نه ایراد از گوشیم
در ضمن خدمت دوست عزیزم آرش خان بگم من تا حالا این عکس را دو بار آپ کرده ام ولی نمی دونم چه حکمتیه که ........
ولي باشه اينطوري نگو رفقيم ولي هم ديگرو نمي بينيم به عنوان دوست خودتو ناراحت نكن...:angel_not:
ولي حكمتش معلومه ديگه ور ميدارن خب در يك سايت ديگه بزار ...

smaiel
18-07-2006, 09:44
آقا آرش جنتلمن ممنونم از شما
ولی خب یه سوال چرا باید کسی بیاد و عکس را برداره؟
من خوب متوجه نشدم اگه علتی داره لطفا بدون رودر وایسی بگین تا منم بدونم؟

smaiel
18-07-2006, 11:25
آقا آرش جنتلمن ممنونم از شما
ولی خب یه سوال چرا باید کسی بیاد و عکس را برداره؟
من خوب متوجه نشدم اگه علتی داره لطفا بدون رودر وایسی بگین تا منم بدونم؟

Mazi
18-07-2006, 12:40
من نميخوام اين بحث رو كش بدم ولي شما مگه روانشناسي كه خصوصيات رفتاري منو فهميدي يا مگه سن منو ميدوني كه داري از روي اون نتيجه گيري ميكني؟؟

به هر حال حالا كه دوست داري با تعريف و تمجيد از عكس همه نشون بدن كه با شما هم پيمان هستن بايد بگم من همچين ادمي نيستم////

تو تاپيكهاي قبلي هم گفتم كه اينجا يه فروم عمومي هست و منم به عنوان يه مدير وظيفه ام هست كه در مورد هر گوشي تا جايي كه سوادم اجازه بده خوبيها و بديها رو بگم نه اينكه مطابق ميل بعضي ها رفتار كنم....

به هر حال وقتي همچين جوي رو درست ميكنيد خيلي ها ترجيح ميدن خواننده باشن تا نويسنده.....شما به من كه يه ايراد كوچولو گرفتم اينجوري داري رفتار ميكني ديگه چه برسه به بقيه....

رو همين حساب ميگم خوش باش با گوشي ات و عكسهاي مختلف بگير و فكر كن عالي ترين گوشي دوربين دار دستته....وقتي همچين تفكري داري براي چي تاپيك ميزني از بقيه نظر ميخواي؟ وقتي نظر هيچ كس باب ميلت نيست؟؟

Mazi
18-07-2006, 12:42
در ضمن كسي هم نمياد عكس شما رو برداره.اگه منظورتون يكي از مديرها هست...مگه حالا اسناد و مدارك سازمان سيا هست كه بخواد عكس شما رو برداره...

Mazi
18-07-2006, 13:50
هر چند که من نمی خواستم کار با اینجا بکشه ولی بهتره که خودتون این عکس رو که من چند ماه پیش با w800 خودم انداختم هم ببينيد:

http://img.majidonline.com/pic/47656/nnnnn5.jpg

متوجه شدين منظور من از برگها چي هست يا نه؟

اگه نه من خودم ميدونم منظور از ماكرو چي هست و وقتي دوربين روي يكي فوكوس ميكنه بقيه تار ميشن....لازم به توضيح دوستان نيست

Mazi
18-07-2006, 13:54
اينم يكي ديگه با همون w800 :

http://img.majidonline.com/pic/47658/mllmlmlml07.jpg

619
18-07-2006, 15:25
عکس خوبی بود ولی من فکر میکنم دوربین N93 که اون هم 3.2 مگاپیکسل هست از این دوربین قوی تر باشه

smaiel
18-07-2006, 18:27
هر چند که من نمی خواستم کار با اینجا بکشه ولی بهتره که خودتون این عکس رو که من چند ماه پیش با w800 خودم انداختم هم ببينيد:

http://img.majidonline.com/pic/47656/nnnnn5.jpg

متوجه شدين منظور من از برگها چي هست يا نه؟

اگه نه من خودم ميدونم منظور از ماكرو چي هست و وقتي دوربين روي يكي فوكوس ميكنه بقيه تار ميشن....لازم به توضيح دوستان نيست
با سلام خدمت همه دوستان
- اولا آقا مازی شما چرا اینقده آتیشی شدی عزیز از این دبلیو 800 بی نظیرت همین الانه با یه خط دیگه من دارمش و لی عکس پی850 رو بهتر از اون می بینم و با پی 850 عکس می اندازم البته خدمت عزیزایی که دبلیو800دارن جسارت نباشه پس نیازی نیست من با گوشیم خوش باشم تو با اون گوشیت برو خوش باش و بدون که من این عکس را از فاصله 5-7سانتی از یه آبپاش با سطح مقطع حدوددوازده سانتی انداخته ام نه مثل جنابعالی از فاصله 25-30سانتی گرفته باشم و حتما خودت که استادی .معنی این حرف منو می فهمی
دوما من در این سایت کاره ای نیستم ملت رو بپرونم این شما هستی که کلمه مدیر سایت رو یدک می کشی و در همین متن بالا ملت را به خاطر یک حرف منطقی به توپ بستی --- رجوع کنید به سطر آخر همین مطلبی که من دارم جوابشو می نویسم
سوما نیازی به روانشناسی نیست رفتار و نوع برخورد شما در صفحات دیگه مبین این نظریه است و هر آدم منصفی که قطعا در این سایت کم نیستند می تونن حداقل پیش خود و خدای خودشان قضاوت بکنند
چهارما من اصلا نگفتم عکسی برداشته شده فقط جای سوال بود که شاید ایراد کار از کجاست والا من به تک تک مدیران عزیز و خوب و بزرگوار سایت ارادت دارم چون حداقل یه سایتی درست کرده اند که من به نوبه خودم از کار روزانه ام علیرغم گرفتاری شدید می زنم تا به این سایت مراجعه کنم و از مطالب اون استفاده کرده و با این زندگب ماشینی لحظاتی با موضوع مورد علاقه مون خوش باشیم و واقعا از این نظر خاطر تک تک اونا برام خیلی عزیزه
و در خاتمه خوشبختانه با این کار شما مبنی بر مقایسه دوربین دبلیو800دومگاپیکسلی با دوربین3.2شما اوج ارادت و تعصب کورکورانه خودتون را به اون گوشی که دارین نشون دادین و بعنوان کسی که کلمه مدیریت را با خودش یدک می کشه این یه ایراده و همون ایرادیه که در نوع برخوردتان با سایر گوشی ها و امتیازات اونا در این تایپیک و تایپیک های دیگه نشون داده این و قطعا خواهین داد
فکر کنم همه دوستان به اصل موضوع پی برده اند ومن اصلا ادامه این موضوع را در اینخصوص منطقی نمی بینم و موضوع از نظر من خاتمه یافته تلقی می شه
در خاتمه من از همه مدیران عزیز اگه قصوری بوده معذرت خواهی می کنم و سعی می کنم اگه تایپیکی زدم باب میل آقای ...باشه تا اینهمه هیاهو به پا نشه هر چند کهبا این سن وسال دیگه از من بعیده بخاطر خوشامد کسی بر خلاف اونی که می بینم بنویسم و فکر کنم

Mazi
18-07-2006, 19:20
خدمتتون عرض كنم كه من هم k750 ام رو فروختم هم w800 ام رو....خيلي وقته 7 ماهي ميشه.....ميتونيد به تاريخ عكسها هم نگاه كنيد كه مال كي هستن در نتيجه تعصبي رو اين گوشي w800 ندارم....

اين رو گفتم كه بدونيد من اين گوشي دستم نيست كه بخوام بهش تعصبي داشته باشم....فروختمش رفت ولي خواستم بگم همون w800 با دوربين 2 مگ ماكروي بهتري داشته نسبت به اين با دوربين 3.2 مگ...

شما خواستي رو عكست نظر داده بشه منم گفتم روي ماكرو يكم ضعف داشته و ميبيني كه خدايي هم w800 ماكرو رو بهتر انداخته

به هر حال از نظر من اين بحث تموم شده است....

MOHAMMED
18-07-2006, 19:51
سلام عليكم

اقا مازيار واقا اسماعيل بهتره يه صلوات بفرستيد بعد بحث رو يه كم دوستانه تر ادامه بديد .

من متاسفانه تا حالا كَوشي اي نداشتم كه دوربينش از Vga بالاتر باشه به خاطر همين عكسهاي گرفته شده با 7610 هم برام خيلي خوبه ديگه چه برسه به پي 850 يا دبليو 800 .

bigbadboy
18-07-2006, 23:12
سلام دوستان عزيز . راستش من فكر ميكنم تا گوشي وارد بازار ايران نشه و امتحان خودشو در مورد عكسبرداري پس نده واقعا نميشه راجب كيفيت عكس اون نظر داد البته تو اين سايتهايي كه هست تا حدودي ميشه با كيفيت عكسشون اشنا شد ولي بازم دقيق نميشه گفت كيفيت عكساشون همينه كه تو سايتهاي خارجي ديده ميشه پس اينكه الان بخواهيم راجب عكس ان93 يا كا800 نظري بديم كاملا دقيق و تجربي نخواهد بود ولي اگر بخوام تو گوشيهايي موجود نظر خودمو به دوستان بگم خدايي اگه بخواهيم منصفانه بگيم . سامسونگ پي 850 فعلا بهترين دوربين رو داره اين نظر مطمئن باشيد نه تعصبيه و نه طرفداري از كسي . متاسفانه يا خوشبختانه اكثر دوستام موبايل بازن و من چون رو دوربين و ام پي تري گوشي حساس هستم هر كدوم از گوشيهاي دوستامو يه تست اساسي تو اين موارد ميكنم كه خوب البته همين مدل سامسونگ كيفيت ام پي تري اون با هدست به نوكيا يا مخصوصا سوني اريكسون نميرسه ولي تو زمينه عكسبرداري فعلا به نظر من بهترينه البته اين نظر شخصي منه و شايد سليقه ها و نظرات خيلي از دوستان اين نباشه كه قابل احترامه.

Arash66
19-07-2006, 07:37
ولي عكسهاي آقا مازيار هم كه گوشه هاش تار شده مثل عكسهاي پي850
چون فوكوس شده مثلا روي گل خوب همه جا به غير از گل تار ميشه درسته؟

bigbadboy
19-07-2006, 10:16
ولي عكسهاي آقا مازيار هم كه گوشه هاش تار شده مثل عكسهاي پي850
چون فوكوس شده مثلا روي گل خوب همه جا به غير از گل تار ميشه درسته؟

خوب معمولا این مسئله تواین نوع عکسبرداری پیش میاد و کاملا طبیعیه . البته این نیست که عکس فقط در گوشه ها تار بشه . به طور کلی در این نوع حالت عکسبرداری وقتی ما روی جسمی یا سوژه مورد نظرمون فوکوس میکنیم حالا هر چیزی که تو عکسمون دیده بشه اگر فاصله اون تا لنز دوربین کمتر یا بیشتر از سوژهای باشه که روش فوکوس کردیم مسلما تار دیده میشن که این اتفاق میتونه هم در بالای عکس یا پایین عکس هم بیافته و هر چقدر هم این عکس از فاصله ی نزدیکتری گرفته بشه میزان تاری بالا میره و اصلا در همه دوربینها این صدق میکنه و ربطی به ضعف دوربین نداره . امیدوارم تونسته باشم درست منظورمو رسونده باشم دوست عزیز

golamreza
22-07-2006, 17:00
با با چرا مردم را سر كارگداشتي اين چه عكسيه آخه من خودم با 6630 با كيفيت 1/3 مگا پيكسل عكس ميگيرم كه واقعا عكسه اين چيه آخه

smaiel
24-07-2006, 09:17
با با چرا مردم را سر كارگداشتي اين چه عكسيه آخه من خودم با 6630 با كيفيت 1/3 مگا پيكسل عكس ميگيرم كه واقعا عكسه اين چيه آخه
دوست عزیز این عکس رو ببین مال پی 850 سامسونگه
http://i7.tinypic.com/20t0460.jpg

smaiel
24-07-2006, 09:20
http://i7.tinypic.com/20t0wu8.jpg
و لطف کن این هم ببین و ......

smaiel
24-07-2006, 10:04
http://i7.tinypic.com/20t198j.jpg
این هم ببینین مال پی850 سامسونگه

smaiel
24-07-2006, 10:21
http://i7.tinypic.com/20t1cmq.jpg
و این یکی

smaiel
24-07-2006, 10:32
http://i7.tinypic.com/20t1fsw.jpg
و آخرین عکس امروز

smaiel
24-07-2006, 12:17
و اینهم یه عکس با حالت ماکرو جنجالی
http://i7.tinypic.com/20t2nts.jpg

smaiel
24-07-2006, 12:28
و در نهایت یک عکس ماکرو به تمام معنی
http://i7.tinypic.com/20t2rl0.jpg

smaiel
24-07-2006, 13:08
http://i7.tinypic.com/20t30rb.jpg
و یه عکس دیگه

smaiel
24-07-2006, 13:16
http://i7.tinypic.com/20t31xz.jpg
بازم یکی دیگه

smaiel
24-07-2006, 13:26
http://i7.tinypic.com/20t3pfa.jpg
یکی دیگه

smaiel
24-07-2006, 13:35
http://i7.tinypic.com/20t3qs8.jpgیکی دیگه

Arash66
24-07-2006, 14:26
بابا اسمائيل جان ديگه قرار نشد كه...
آقا ما فهميديم عاليه كيفيتش...
ولي ديگه هي پست نزن عكسها رو 100 جا بزار والا ما كه قاطي كرديم...
...

smaiel
24-07-2006, 18:34
ما خیلی مخلصیم
شرمنده باور کنین منظوری نداشتم گفتم همه استفاده کنن

sia_chevrolet
06-07-2009, 21:24
سلام.من با نظر maziموافقم.گفتین بیایم نظر بدیم عزیز.نه اینکه نظر دلخواه شمارو.زاویه اگه پایینتر بود یعنی بیشتر در راستای افق میبود و پشتت به نور خورشید می شد کیفیتن بهتر می شد.رنگ قرمز رو بد برداشته.
مقرضانه نمیگم ولی samsungدوربیناش ضعیف تا مدل i900 omniaکه تست کردم و عالیه.

M.O.S.T.A.F.A
06-07-2009, 21:43
سلام.من با نظر maziموافقم.گفتین بیایم نظر بدیم عزیز.نه اینکه نظر دلخواه شمارو.زاویه اگه پایینتر بود یعنی بیشتر در راستای افق میبود و پشتت به نور خورشید می شد کیفیتن بهتر می شد.رنگ قرمز رو بد برداشته.
مقرضانه نمیگم ولی samsungدوربیناش ضعیف تا مدل i900 omniaکه تست کردم و عالیه.
ایول بابا تاریخ رو نگا کردی:021: