PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفند های ویژهuiq3 بیا تو (کلیه ترفندها)

mehdi124
26-08-2008, 20:29
سلام دوستان
از این به بعد سعی دارم در این تاپیک ترفندهای تووپ برای uiq3 قرار بدم منتظرم باشید

mehdi124
26-08-2008, 20:30
حتما میدونین که آیکن برنامه های که نصب کردین و فورمتشون SIS هست رو باید از مسیر X:\Resource\apps عوض کنین (X نام درایویست که برنامه رو بر روی اون نصب کردین)

اما برای تغییر آیکن برنامه های نصب شده جاوا باید چیکار کرد؟
برای این کار به مسیر X:\Private\10003a3f\import\apps\NonNative\Resource برین و در اونجا آیکن برنامه مورد نظر رو پیدا کرده و سپس اسم آیکن ساحته شده با فورمت MBM رو به اون نام تغییر بدین

به طور مثال اسم آیکن Opera Mini در این مسیر ICON0270251837.MBM هست.

mehdi124
26-08-2008, 20:31
به طور حتم برای شما هم پیش اومده که با Unistall کردن بعضی از برنامه ها با مشکل مواجه میشین و با هربار ریست گوشی و یا اتصال به کابل USB و . . . با پیغامی مواجه میشین که از شما میخواد فلان برنامه که به تازگی Unistall کردین نصب کنین

برای حل این مشکل کافیه تمام محتویات موجود در پوشه D:\private\10202dce رو پاک کنین تا برای همیشه از شر این پیغام های مزاحم راحت بشین

منبع: ساجی

mehdi124
26-08-2008, 20:34
واسه سونی اریکسون سری UIQ باید این کارو بکنید:

1-بریدکانتکت
2-رو علامت کنار contact کلیک کنید. ( منو باز می شه)
3- new contact رو بزنید
4- حالا رو picture بزنید
5-تو صفحه باز شده یا از طریق دوربین یا فایلی رو که می خوای انتخاب کنید
6-save رو بزنید
7- دوباره سیو رو بزنید
8- اولین کانتک که بدون نام هست با جاگ برید روش (ولی روش نزید)
9-برید منو
10-گزینه send as
11- حالا sms رو انتخاب کنید.

mehdi124
26-08-2008, 20:36
کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) یا تو 990 دکمه ی send را فشار دهید.

پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.

اکنون هر ** با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.

اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.

اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

mehdi124
26-08-2008, 20:37
در رایانه: ابتدا به اکانت Gmail خود بروید و در settings>Forwarding and POP/IMAP گزینه IMAP Access را Enable کنید بعد از ان Save Changes را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا Save شوند.
در گوشی:به Messaging بروید و از منو settings>Email acounts را انتخاب کنید.در صفحه ای که باز می شود گزینه New را انتخاب کنید.در صفحه جدید که 3 سربرگ دارد این کارها را انجام دهید:
در Basic :اطلاعات خواسته شده را پر کنید.در قسمتConnection Type:IMAP را انتخاب کنید.
در Inbox: در قسمت Incoming server address را imap.gmail.com وارد کنید و اطلاعات خواسته شده را پر کنید.بقیه کزینه ها را همانطور که هستند بگذارید.
در Outbox:در قسمت Outgoing server address را smtp.gmail.com وارد کنید و دو گزینه پایین را انتخاب کنید.
حال از منو این صفحه Advanced را انتخاب کنید در صفحه جدید که 2 سربرگ دارد این کارها را انجام دهید:
در Incoming :در قسمت Secure connection گزینه SSL را انتخاب کنید و مقدار Incoming mail port را 993 وارد کنید.
در Outgoing:در قسمت Secure connection گزینه TLS را انتخاب کنید و مقدار Outgoing mail port را 587 وارد کنید و گزینه Use MIME encoding را انتخاب کنید.
در این صفحه و صفحه بعد Save را انتخاب کنید و در صفحه بعد Done را انتخاب کنید.
حال در اکانت جدید گزینه Get & Send را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا این عملیات تمام شود.هر Email را که به صورت کامل خواستید Download کنید.

mehdi124
26-08-2008, 20:39
يك قابليت خيلي جالب در p990 امكان ساختن picture sms است براي اين كار ابتدا وارد messaging گوشي بشين و در قسمتي كه اس ام اس جديد ميفرستين هر متني كه دوست داشتيد تايپ كنيد بعد از 5 پنجره ي پايين پنجره ي دوم از سمت چپ را انتخاب كنيد و گزينه ي new رو بزنيد حالا شكلك دلخواهتونو بكشيد البته تو كادر بعد insert رو بزنيد sms رو براي كسي كه ميخواهيد بفرستيد.

mehdi124
26-08-2008, 20:41
با رفتن به مسير
C:\Private\101f6278
شما 2 پوشه ميبينين که يکىش Themes هست که در اون يه پوشه ديگه به اسم installed هست که در اين پوشه به راحتى ميتونين تم هاىى که روى گوشى نصب کردين ببينين و به راحتى اونارو پاک کنين و يا تمام تم هاى نصب شده رو براى ديگرى بفرستين و يا اينکه اسم اونارو عوض کنين که البته اونى که در حال اجراست نميتونىن پاک کنين ىا تغيير نام بدين
اما پوشه بعدى که در مسير ذکر شده هست پوشه Wallpaper هست که در واقع در اين پوشه عکس بکگراند تمى که در حال اجراست ميبينين که ميتونين اونو کپى کني

mehdi124
26-08-2008, 21:43
همون‌طور كه ميدونين صفحه نمايش گوشي خيلي بزرگ نيست و در نتيجه نياز نيست كه عكس‌ها با سايز بزرگ و حجم زياد تو گوشيتون ذخيره كنين
با روشي كه مي‌خوام بگم هم حجم عكساتون كم ميشه هم اينكه حافظه گوشيتون بيخود اشغال نميشه
اين روش خيلي سادست و نياز به نصب هيچ برنامه‌اي بر روي كاميوترتون نيست
من روش كم كردن يه عكس رو توضيح ميدم و اگه خواستين چند عكس رو با هم حجمشو كم كنين همشو انتخاب كنين و ....
و اما روش
روي عكسي كه ميخواين راست كليك ميكنين و از منو باز شده گزينه Send To و سپس Mail Recipient رو انتخاب ميكنين
ممكنه براي بار اول از شما اطلاعاتي بخواد شما ميتونين همرو يه چيزي بزنين (مثلا همرو a بزنين)
بعد از اين يه صفحه باز ميشه كه به طور پيش فرض گزينه Make all my picture smaller انتخاب شده شما لازم نيست تغييرش بدين و OK كنين
حالا يه صفحه ديگه باز ميشه كه در قسمت Attach عكسي كه انتخاب كردين هست شما بايد با موس روش كليك كنين و بدون برداشتن دستتون از روي كليد موس اونو توي بكشين و در پوشه‌اي رها كنين (دقت كنين تو پوشه‌اي كه عكس‌ اصلي هست نريزين چون جايگزين اون ميشه)
به همين سادگي شما تونستين حجم عكس‌هاتونو كم كنين

mehdi124
26-08-2008, 21:45
ممكنه كه شما تويه يه پوشه چندتا فايل داشته باشين و بخواين اونارو براي ارسال يا جابه‌جايي انتخاب كنين
اگه فايل‌هاتون پشت سرهم هست لازم نيست تك تك اونارو انتخاب كنين
من پيشنهاد ميكنم كه روي مربع كناره يكيشون با قلم كليك كنين و بدون اينكه قلم رو بردارين به پايين بياين
اينجوري خيلي راحت ميتونين فايل‌هيي رو كه ميخواين انتخاب كنين
براي Unmark كردن هم ميتونين به همين روش عمل كنين

mehdi124
26-08-2008, 21:46
همون طور که میدونین در حالت فیلیپ بسته به صورت دیفالت شما قادر به دیدن فیلم نیستین و باید فیلیپ رو باز کنین
اما با استفاده از برنامه Swiss Mgr Pro شما میتونین بدون باز کردن فیلیپ فیلماتونو ببینین
وارد برنامه بشین و به تب دوم (File) برین و فیلم دلخواه رو با پلیر خود گوشی البته در حالت فیلیپ بسته ببینین
برای Landscap کردن هم در هنگام نمایش فیم More را زده و Expand رو انتخاب کنین
ضمنن برای خارج شدن از این برنامه بدون نیاز به باز کردن فیلیپ باید به تب آخر یعنی System برین و پس از انتخاب More گزینه Exit را بزنین

mehdi124
26-08-2008, 21:53
برای هایلایت کردن یک عبارت البته در بعضی از قسمت ها ( مثل تغییر نام , در بخش Note , در برنامه اپرا و ...) بدون استفاده از قلم به صورت زیر عمل میکنیم:
ابتدا نشانه گر را در آخر عبارت یا هرجایی که میخواهیم قبل از آن هایلایت شود قرار میدهیم و سپس کلید shift ( کلید اول از پایین در سمت چپ در کیبورد P990 ) را گرفته و همزمان کلید جهتی سمت راست را فشار میدهیم و همچنین برای هایلایت کردن از ابتدای عبارت تا آخر آن , بعد از گرفتن کلید شیفت , کلید سمت چپ را میگیریم

mehdi124
26-08-2008, 22:04
تایپ سریع یک متن برای ارسال اس ام اس

شما میتونین مسیج هایی که میخواین با کامپیوتر و در برنامه Notepad بنویسین و پس از انتقال به گوشی خیلی راحت متنی که نوشتین کپی و در قسمت مسیج ها پیست کنین
همچنین برای تغییر فونت و سایزش در برنامه Notepad باید Format و سپس ...Font رو انتخاب کنین

mehdi124
26-08-2008, 22:06
یک ترفند جالب تو p990 اینه که: کلید space رو برای چند ثانیه نگه دارید (طبیعتاً در حالت فلیپ باز) صفحه شماره گیری باز خواهد شد. هر جایی که هستید مهم نیست حتی تو بازی یا برنامه ها این ترفند کار میکنه.

mehdi124
26-08-2008, 22:06
سلام براي ديدن قطعه ويديويي با فيليپ بسته در p990 كافيه با فيليپه باز اين كارا رو انجام بدين:وارد مديا پلير گوشي بشين بعد به قسمت video برين و هر فيلميرو كه خواستين مارك كنين بعد از پنجره ي بالا manage و بعد import camera files رو انتخاب كنيد حالا ميتونين با فيليپ بسته وارد multimedia شده و به camera برين و با زدن گزينه ي wieo قطعه ي انتخابي رو ببينيد. موفق باشيد

mehdi124
26-08-2008, 22:08
حتما روي بعضي از موبايل ها ديديد كه زير اسم اپراتور اسم منطقه اي كه درون آن هستيد را نوشته.

براي اينكار بريد به اين قسمت:

Tools => Control Panel => Messaging => Area Information

حالا در اين قسمت گزينه Area Information را فعال كنيد (تيك بزنيد) و يه گزينه مياد و اون را Save كنيد.

mehdi124
26-08-2008, 22:09
نحوه ایجاد کردن پلی لیست برای UIQ3

چون در Media Player خود گوشی اول باید همه آهنگ ها رو با Update Music بیاریم وبعد در همه اون ها بگردیم تا اگر پیدا کردیم بتونیم آهنگ مورد علاقه خودمون رو گوش کنیم. و اینکه به راحتی کار کردن مدیا پلیر گوشی های غیر UIQ سونی اریکسون نیست که بشه راحت در فایل منیجر جستجو کرد و آهنگ مورد علاقه رو اضافه کرد این روش رو برای ساختن پلی لیست براتون میذارم.
البته نرم افرار های زیادی در موبایل هستن که این کارا رو می کنن و پلی لیست درست می کنن یا یک فولدر رو پخش می کنن اما اکثرا ایراد دارن و صد البته با هوا و سروصدا ( Noise ) آهنگ ها رو پخش می کنن.
این آموزش بر اساس نرم افزار Winamp هستش.
ابتدا با کابل به کامپیوتر وصل می شویم. بعد نرم افزار Winamp رو باز می کنیم قسمت Play list که کادر سمت راست این نرم افزار هست رو خالی می کنیم روی هر آهنگ می ریم و دکمه Delete رو می زنیم یا از دگمه های زیر این کادر Manage Playlist رو انتخاب و New Playlist رو انتخاب می کنیم.
حالا در مموری گوشی هر آهنگی که خواستیم در کادرخالی سمت راست میریزیم ( با Drag and Drop )
وقتی همه آهنگ های مورد علاقه تون رو به کادر اضافه کردین از Manage Playlist دگمه Save Playlist رو انتخاب کنین و آدرس بدین و Save کنین.
حالا با راست کلیک کردن روی این فایل ساخته شده و انتخاب Open With این فایل رو با نرم افزار Note یا Wordpad باز کنین و از منوی بالا Edit رو انتخاب و Replace رو بزنین.
در کادر بالا درایو مموری موبایل و دو نقطه و بک اسلش \ ودر کادر پایین \:D رو بنویسید و Replace رو تا زمانی که همه جایگزین نشدن ادامه بدین.
بطور مثال در کامپیوتر من درایو مموری J هست پس در کادر بالا می نویسم \:J
کار تمومه فقط ذخیره کنین و بیاین بیرون.
این فایل رو در مموری در همون اولین Directory مموری کپی کنین.
حالا می تونین به راحتی از این پلی لیست استفاده کنین

mehdi124
26-08-2008, 22:10
ارسال فلش اس‌ام‌اس براي سوني اريكسون دارها

اول يه توضيح راجع به فلش اس‌ام‌اس بدم
اين نوع اس‌ام‌اس پس از ارسال براي شخص مورد نظر به صورت اتوماتيك در گوشي اون باز شده و داراي هيچ گزينه‌اي براي ذخيره در اس‌ام‌اس‌ها نيست (البته در گوشي‌هاي جديد امكان ذخيره متن اس‌ام‌اس امكان پذيره) و با هر كليد خود‌به‌خود بسته ميشه

براي ارسال اين نوع اس‌ام‌اس‌ها به برنامه MyPhoneExplore نياز داريم (يادآور ميشم كه با اين ورژن ‌UIQ3 دارها هم ميتونن اس‌ام‌اس ارسال كنن)
پس از نصب درايوهاي گوشي در كامپيوتر و شناخته شدن گوشي توسط كامپيوتر برنامه رو باز كنين و مطمئن بشين كه گوشيتون به برنامه كانكت شده
حالا وارد منو Messages بشين و از منو‌هاي بالا روي آخرين آيكن (New Message) كليك كنين
حال در صفحه باز شده براي ارسال فلش اس‌ام‌اس بر روي آيكن آخر كه مثل عكس رعد و برقه (Flash Message) كليك كنين و پس از نوشتن متن و شماره مورد نظر Send رو بزنين

mehdi124
26-08-2008, 22:13
براي انتخاب بخشي از متن بدون استفاده از قلم و با كيبورد بايد به اين صورت عمل كنين:
كليد Shift ( كليد اول از پايين در سمت چپ در P990 ) را نگه دارين و با توجه به جهتي كه ميخواين برين از يكي از كليدهاي جهتي(چپ يا راست) استفاده كنين

mehdi124
26-08-2008, 22:14
براي اينكه صداي پخش شده بلندتر شنيده بشه كافيه كه گوشي رو از سمت اسپيكر به صورت مايل در كنار جسمي مثل ميز ، شيشه و يا حتي دستتون قرار بدين و زاويه رو تغيير بدين تا بلندترين صدا رو بشنوين
با اين كار صدا در يك قسمت متمركز شده و در نتيجه با صداي بلندتري به گوش ميرسه

mehdi124
26-08-2008, 22:15
جلوگيري از نوشته شدن شماره در Add recipients

وقتي براي يه نفر اس‌ام‌اس ارسال مي‌كنين اسم يا شماره اون شخص در Add recipients ذخيره ميشه و متاسفانه در سري uiq3 (البته تا اونجايي كه من اطلاع دارم) نميشه شماره‌ها ويا اسامي رو تك‌تك پاك كرد
براي اينكه اين اتفاق نيفته بعد از نوشته شدن متن اس‌ام‌اس از منو Save to Drafts رو انتخاب كنين تا مسيجتون در قسمت Drafts ذخيره بشه حالا به قسمت Drafts برين و مسيجتونو بفرستين
ديگه اسم يا شماره توي قسمت Add recipients نميفته

mehdi124
26-08-2008, 22:15
ذخيره كردن Picture message

ممكنه شما هم Picture message هايي طراحي كرده باشين ولي قادر به ذخيره اونا نباشين
همه كه مي‌دونن چطور مي‌شه Picture message درست كرد؟
به جايي كه مي‌خواين متن پيامتونو بنويسين برين و از پايين گزينه دوم از سمت چپ انتخاب كنين و بعد در پايين صغحه New بزنين و شكل مورد نظرتونو بكشيد و بعد Insert بزنين
حالا اون شكل توي صفحه آماده است براي ارسال
اگه ازش خوشتون اومد و خواستين ذخيرش كنين روش كليك كنين و يه اسم براش انتخاب كنين
حالا براي هميشه مي‌تونين از اين Picture messege هايي كه خودتون درست كردين استفاده كنين
براي پاك كردنشون هم يه پوشه تو قسمت Picture درايو گوشيتون(C)ساخته مي‌شه با اسم User pictures كه مي‌تونين در اونجا هر كدوم كه نمي‌خواين پاك كنين

mehdi124
27-08-2008, 09:36
مشاهده فونت فارسي در برنامه x-plore
همون طور كه ميدونين اگه يكي از فايلاتون با اسم فارسي ذخيره كرده باشين و با اين برنامه بازش كنين به جاي اسم فارسي علامت سوال نشون ميده
براي حل اين مشكل (البته نه به صورت كامل ، چون حروف برعكس نمايش داده ميشه‌) وارد برنامه بشين و به مسير Menu>Tools>About برين حالا در اينجا عدد 800 رو تايپ كنين
مشاهده مي‌كنين كه فونت برنامه اندكي بزرگ ميشه و اگه به سراغ فايل‌هاي ذخيره شده با اسم فارسي برين ميبينين كه بجاي علامت‌ها ي سوال اسم فايلتون البته به صورت برعكس به نمايش در مياد
براي بازگشتن به حالت اول همين عمل را تكرار كنين

klisa2
01-09-2008, 04:28
وارد قسمت عکاسی و فیلم برداری گوشی شوید ابتدا رو حالت عکاسی وارد شوید سپس دکمه عکس گرفتن را کمی به پایین اروم فشار دهید تا چراغ کناره لنز دوربین گوشی روشن شود همین که روشن شد غلتک یا دکمه چرخنده بغل گوشی را بچرخانید تا به حالت فیلم برداری در بیاید وقتی اینکار انجام شد دکمه عکس گرفتن را رها کنید میبیند که چراغ قوه روشن است.

نکته : برا اینکه چراغش روشن بشه دکمه عکس رو زیاد پایین فشار ندید کمی بهه پایین فشار بدید تا فقط چراغ روشن بشه بعد غلتک رو تو همون حالت بچرخونید تا به حالت فیلم برداری در بیاد اگه چراغ روشن نمیشه از تو تنظیمات گزینه چراغ رو فعال کنید .در ضمن از این حالت میتونید در تاریکی با این حالت نه تنها به عنوان چراغ استفاده کنید بلکه میتونید وقتی چراغش یک سره شد دکمه عکس رو یک بار دیگه محکم فشار بدید تا تو تاریکی فیلم هم بگیرید

klisa2
01-09-2008, 04:50
برای انکه عکسی که میگیرید تو بهترین حالت و کیفیت باششه ابتدا تو تنظیمات بالاترین رزولوشن 1600 x 1200 انتخاب کنید حتی بعد عکس گرفتن عکس رو بیشتر زوم میکونه توجه کنید :atten:
بعد تو قسمت اتو فوکس گزینه macro انتخاب کنید
fine رو انتخاب کنید quality گزینه
night mode رو on کنید
مسلمآ گزینه light تو تاریکی تاثیر داره

بعدش موقعی که میخواهید عکس بگیرید زیاد عجله نکیند کمی که دکمه عکس رو به پایین فشار میدهید کمی مکث کنید میبینید که اتوماتیک فاصله شئ و کیفیت عکس رو تنظیم میکنه بگذاری عکس لنز در گوشه بالا سبز شود و صدای دید یا بوق را بشنوید اگه بازم کمی تار بود دوباره امتحان کنید وقتی بهترین کیفت رو قرار گرفت همون دکمه عکس رو که به پایین اروم نگه داشتین رو محکم به پایین فشار بدید :atten: نه اینکه اروم یکم فشار بدید بعد عکس که تنظیم شد دکمه رو ول کنی سریع محکم فشارش بدی پایین ! اشتباه است

به هر حال این بزرگترین کمک به شما تو عکاسیشه :atten::merci:

klisa2
01-09-2008, 04:58
یک نکته دیگر از غلتک بغل گوشی وقتی که آیکنی را سلکت یا انتخاب کردید میتوانید برای ورود به برنامه یا آیکن یا مثلآ غلتک رو تو منو میچرخونید ایکن sms رو میارید رو حالت سلکت هنوز انتخابش نکردید
میتونید همونجا با فشار دادن غلتک به داخل کار گزینه ok را کرده باشید به هر حال این دوکمه غلتک تو سرعت عمل شما و گوشی خیلی میتونه نقش داشته باشه حتی اگه روزی صفحه کلید در بسته p990 شما کلید هاش از کار بیفته مثل مال من همون قلتک زپرتی که خیلی از شما از این کاربردش نمیدوند میتونه خیلی به کارتون بیار

وسلام

klisa2
01-09-2008, 05:33
برای گو ش کردن موسیقی کافیست در همون دسکتاپ گوشی فقط دکمه موزیک را فشار و چند ثانیه نگه دارید به صورت خودکار شروع به خواندن موزیک تو لیست کل اهنگ ها میکنه برای توقف ای امر کافیه همون دکمه موزیک در صفحه دسکتاپ چند ثانیه به پایین فشار داده و مکث کنید میبینید کلآ از مدیا پلیر خارج شد و نیاز نیست وقت تلف کنید تا به خود برنامه بروید تا ان را خارج کنید در هر قسمت و گوشه از گوشی خود باشید میتونید این ترفند رو انجام بدید

ترفند دکمه back که زیر غلتک قرار داره در هر زیر مجموعه از گوشی خودتون هستین میتونید با نگه داشتن دکمه back فورآ به صفحه دسکتاپ برمیگردید نیاز نیست چند ثانیه بیشتر وقت تلف کنید تا صفحه به صفحه در گوشی خود هی به عقب بر گردید این ترفند در تمام قسمتهای گوشی p990 میباشد تا سریعآ با نگه داشتن این دکمه به دسکتاپ برگردید حتی در حال اجرای بازی یا انجام برنامه ها

:atten::atten::1::1::1::1:

UQID
01-09-2008, 07:08
فكر كنم اين ترفندها يكم قديمي شده

klisa2
01-09-2008, 22:49
اشکال نداره دوست عزیز اینها مال 3 سال پیشه ببین اینجا بیایین تمام نکتها و ترفندها هر چند اگه قدیمی باشه اگه یاد داری اینجا بزار شاید منو تو بلد باشیم ولی کسی که تازه گوشی خریده نمیدونه اینها بدردش میخوره اگه چیزی میدونی بگو من استفاده کنم شاید ندونم

اگه تشکر نکردم منو ببخش

karenina
25-09-2008, 15:48
حذف کردن تمهای اضافه ی روی گوشی و جدا کردن والپیپر تم توسط گوشی :

این تمها در شخه ی private

از گوشی قرار میگیرند که با رفتن به مسیر

C:\Private\101F6278\Themes

میتوان تمهای نصب شده را که استفاده نمیشوند به صورت یکجا پاک کرد.

همچنین میتوان در مسیر

C:\Private\101F6278\Wallpapers

والپیپر مخصوص تم را مشاهده کرد و آنرا به صورت یک عکس روی مموری گوشی کپی کرد.

kevin_1982
26-09-2008, 12:15
ممنون از این همه مطلب.اما یه چیز جدید بزارید.کسی که p990 داره اگه اینارو ندونه باید گوشیشو بندازه دور. در ضمن بعضی از مطالب کاربردی و قابل اجرا واسه همه نیستن مثل Area Information

bababarghi
25-10-2008, 10:12
ترفندی سراغ نداری که بشه کلیپها رو پشت سر هم دید نه اینکه یکی یکی رو پس از اتمام کلیپ بزنیم یعنی مثله موسیقی باشه که تراک به تراک خودش میره؟ (برای P1i)

taxi_khorshid
01-12-2008, 00:26
اشکال نداره دوست عزیز اینها مال 3 سال پیشه ببین اینجا بیایین تمام نکتها و ترفندها هر چند اگه قدیمی باشه اگه یاد داری اینجا بزار شاید منو تو بلد باشیم ولی کسی که تازه گوشی خریده نمیدونه اینها بدردش میخوره اگه چیزی میدونی بگو من استفاده کنم شاید ندونم

اگه تشکر نکردم منو ببخش
من از شما تشکر می کنم p1 اولین گوشی سونی اریکسون هست که خریده ام و چند ساله فقط با نوکیا کار می کنم بعضی از ترفندهای شما که مربوط به نحوه کار با گوشی هست از جمله هایلات کردن متن خیلی برایم جالب بود بازهم تشکر می کنم
ضمنا یک سئوال هم داشتم : در بخش جستجو در دفترچه تلفن نوکیا نام (کاربر موبایلستان) را با تایپ حروف اول دو نام کاربر و موبایلستان میتوانی جستجو کنی اما در p1 فقط حروف اول کاربر قابل جستجو هست و با تایپ مو نمی شود به موبایلستان رسید آیا این نقص وجود دارد یا من بی اطلاعم ؟

M3HRD@D
08-01-2009, 17:43
چرا میشه.
بوسیله صفحه لمسی مثلا دو نفر هستند یکیشون محسن و یکیش محمد تو میتونی بوسیله صفحه لمسی بنویسی م بعد ح بعد س اونوقت محسن های لایت میشه .

® Ali
19-02-2009, 04:29
ترفندی سراغ نداری که بشه کلیپها رو پشت سر هم دید نه اینکه یکی یکی رو پس از اتمام کلیپ بزنیم یعنی مثله موسیقی باشه که تراک به تراک خودش میره؟ (برای P1i)
ترفند نمی خواد که. از برنامه Video در قسمت Entertainment استفاده کنید.

amir_1708
02-03-2009, 22:13
سلام خسته نباشيد من w960 دارم ميخواستم ببينم چطور ميشه كاري كرد كه وقتي يه فايل از طريق بلوتوث مياد گوشي يه صدايي بده كه آدم متوجه بشه

A.S.H.K.A.N
27-03-2009, 13:13
سلام خسته نباشيد من w960 دارم ميخواستم ببينم چطور ميشه كاري كرد كه وقتي يه فايل از طريق بلوتوث مياد گوشي يه صدايي بده كه آدم متوجه بشه

اين قابليت هنوز وجود نداره شايد در آينده ....

mohsen_d_62
27-03-2009, 14:40
یک نکته دیگر از غلتک بغل گوشی وقتی که آیکنی را سلکت یا انتخاب کردید میتوانید برای ورود به برنامه یا آیکن یا مثلآ غلتک رو تو منو میچرخونید ایکن sms رو میارید رو حالت سلکت هنوز انتخابش نکردید
میتونید همونجا با فشار دادن غلتک به داخل کار گزینه ok را کرده باشید به هر حال این دوکمه غلتک تو سرعت عمل شما و گوشی خیلی میتونه نقش داشته باشه حتی اگه روزی صفحه کلید در بسته p990 شما کلید هاش از کار بیفته مثل مال من همون قلتک زپرتی که خیلی از شما از این کاربردش نمیدوند میتونه خیلی به کارتون بیار

وسلام

من مدت هاست دیگه سراغ مسایل uiq3 نمیام . الان اومدم دیدم همچین کارهایی داره میشه . کار خوبیه البته به شرطی که موارد رفته رفته حرفه ای تر بشه . اون غلتک هم که شما میفرمایید با عرض معذرت اسم فنیش جاگ دیال هست . اگه کسی باهاش مشکلی داشت واسه تعمیر که میبره باید بگه جاگ دیال :001:

mosy_naq
19-07-2009, 10:59
من مدت هاست دیگه سراغ مسایل uiq3 نمیام . الان اومدم دیدم همچین کارهایی داره میشه . کار خوبیه البته به شرطی که موارد رفته رفته حرفه ای تر بشه . اون غلتک هم که شما میفرمایید با عرض معذرت اسم فنیش جاگ دیال هست . اگه کسی باهاش مشکلی داشت واسه تعمیر که میبره باید بگه جاگ دیال :001:

شما درست ميگيد، ولى بهر حال من غلتك يا چرخ رو ترجيح ميدم.
با تشكر.

omid_freesky
12-08-2009, 16:35
تاپیک بسیار جالبیه و من مطمنم خیلی از بچه ها بخصوص اوایی که تازه گوشی گرفتن از این تاپیک استفاده زیادی میکنن
من هم یه چند نکته (نه ترفند) عرض میکنم شاید بدرد بعضیها بخوره
1.دکمه شرت کات طرف راست بالای گوشی هست که @ روشه با زدنش به انترنت میره ولی میتونید به cotrol panel/ device/ shortcut button برید و کارش رو تغییر بدید (مثلا مال من شده task manager(
2. دور بین رو باز کنید و با زدن ستاره * فلاش را فعال کنید بعد دکمه دوربین رو تا نیمه فشار بدید و نگه دارید تا یه چراغ قوه قوی داشته باشید
3. Slick که یکی از محبوبترین مسنجرهاست فارسی رو نمیخونه ولی اگه تو برنامه به configuration برید و Use system font رو فعال کنید فارسی رو هم نشون میده (ولی برعکس)

اگه جالب نبود ببخشید

mehdi124
14-08-2009, 15:44
سلام دوستان من مدتیه به این تاپیک سر نزدم ظاهرا که بعضی دوستان از این ترفند ها انتقاد داشتند.وبعضی از دوستان با تمسخر نظر دادند مشکلی نیست این تاپیک برای تازه وارداست شما میتونید مطالبشو نخونید اگه هم زیاد انتقاد دارید درخواست کنید حذفش کنن می خواستیم یه کاری انجام داده باشیم.
غلتک،جاگ،فرفره،هر چی شما بگید.

seyyedi
08-09-2009, 09:47
دوستان سلام
به عنوان اولین پست در موبایلستان می خوام نکته ای رو بگم که شاید بهش توجه نشده باشه

خیلی وقت ها شده که تعداد زیادی برنامه نصب کردین و موقعی که به قسمت tools میرین از شلوغی آیکونها توی این قسمت خسته شده باشین
بعضی ها برای راحت تر شدن کارشون و این که سرعتشون بالاتر بره و گیج نشن نمایش آیکونها رو از حالت grid به list تغییر میدن تا در یک صفحه تعداد بیشتری آیکون رو بتونن ببینن که این هم معیاب خودش رو داره
مثلا اکثر اوقات ترجیح میدید از دست به جای قلم استفاده کنید و چون آیکونها کوچک هستن اشتباها دستتون روی آیکون برنامه دیگری میره و حالا باید صبر کنید تا اون برنامه بالا بیاد و ببندینش و بعد برید برنامه دلخواه رو باز کنید
حالا برای رفع این مشکل ترفندی رو بهتون میگم که ممکنه بهش توجه نکرده باشین

1- به منو برید
2- از آیکون فلش کوچکی که کنار main menu وجود داره استفاده کنید و اون رو فشار بدید
3- set folders رو انتخاب کنید(در اینجا لیستی از برنامه هایی رو که نصب کردید می بینید)
4- در قسمت پایین گزینه edit folders رو فشار بدید
5- حالا گزینه new folder رو انتخاب کنید و هر اسمی رو که میخواید برای اون انتخاب کنید مثلا program و گزینه save رو بزنید و بعد هم done
6- دوباره به قسمت لیست برنامه های نصب شده برمی گردید. حالا روی اسم هر برنامه ای که مد نظرتون هست کلیک کنید
7- پنجره ای به نام change folder باز میشه که در قسمت فولدر میتونید جایی رو که باید آیکون اون برنامه باشه رو انتخاب کنید و save رو بزنید
8- حالا کار تموم شده و دیگه آیکون برنامه در قسمت tools نیست

:atten: : برای حذف پوشه تا مرحله 4 رو برید و بعد از اون روی نام پوشه کلیلک کرده و گزینه delete رو انتخاب کنید

:atten: : مزیت این کار اینه که میتونید پوشه های مختلفی رو در منوی اصلی ایجاد کنید و برنامه های مختلف رو با توجه به کارایی اونها در اونها قرار بدید (مثلا یه پوشه برای بازی و یکی هم برنامه ها) و همیشه از حالت grid استفاده کنید

خداییش اگه بدردتون خورد مدیونید که یه :103: و بعد هم اگه دلتون خواست یه تشکر بکنید

علی علی

ali-metalgear
14-10-2009, 21:36
واسه سونی اریکسون سری UIQ باید این کارو بکنید:

1-بریدکانتکت
2-رو علامت کنار contact کلیک کنید. ( منو باز می شه)
3- new contact رو بزنید
4- حالا رو picture بزنید
5-تو صفحه باز شده یا از طریق دوربین یا فایلی رو که می خوای انتخاب کنید
6-save رو بزنید
7- دوباره سیو رو بزنید
8- اولین کانتک که بدون نام هست با جاگ برید روش (ولی روش نزید)
9-برید منو
10-گزینه send as
11- حالا sms رو انتخاب کنید.

خوب داداش گلم اين كه شما مي فرمايي كه مي شه يك عكس رنگي با گوشي بفرستي براي يك گوشي ديگه اونم به وسيله اس ام اس
يك اشتباه بود
شايد هم من نتونستم درست اجراش كنم ولي تو خونه 2 تا p990 دارم 10 بار هم آزمايش كردم ولي هر دفعه اين جواب مياد "this fille is damaged and cannot be used"
معنيش هم اينكه فايل آسيب ديده و نمي شه بازش كرد
حالا اگه من اشتباه كردم راه درستش رو اگه شد برام بفرست
قربونه مرامت ali2006metal@yahoo.com

milad-x
16-12-2009, 10:40
حتما میدونین که آیکن برنامه های که نصب کردین و فورمتشون sis هست رو باید از مسیر x:\resource\apps عوض کنین (x نام درایویست که برنامه رو بر روی اون نصب کردین)

اما برای تغییر آیکن برنامه های نصب شده جاوا باید چیکار کرد؟
برای این کار به مسیر x:\private\10003a3f\import\apps\nonnative\resource برین و در اونجا آیکن برنامه مورد نظر رو پیدا کرده و سپس اسم آیکن ساحته شده با فورمت mbm رو به اون نام تغییر بدین

به طور مثال اسم آیکن opera mini در این مسیر icon0270251837.mbm هست.

------------------------------------------------------

از کجا بفهمیم کدوم ایکن مال کدوم نرم افزار هست؟

من از سوئیس منجر استفاده میکنم

آیکن های جاوا هم که اسم ندارن کد دارن

چجور بشناسیمشون؟

zbhamed
26-08-2010, 14:04
می خواستم بدونم درp990 امکان داره بدون تاچ بعضی از کارا رو انجام دادد.
مثلا اگه یه بلوتوث دریافت کنی بعد بخوای از داخل inbox بفرستیش تو رم یا هرجای دیگه؟

خیلی ممنون

creeezy
08-09-2011, 15:09
یک ترفند جالب تو p990 اینه که: کلید space رو برای چند ثانیه نگه دارید (طبیعتاً در حالت فلیپ باز) صفحه شماره گیری باز خواهد شد. هر جایی که هستید مهم نیست حتی تو بازی یا برنامه ها این ترفند کار میکنه.

خب این به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟

creeezy
08-09-2011, 15:19
می خواستم بدونم درp990 امکان داره بدون تاچ بعضی از کارا رو انجام دادد.
مثلا اگه یه بلوتوث دریافت کنی بعد بخوای از داخل inbox بفرستیش تو رم یا هرجای دیگه؟

خیلی ممنون
شما میتونین فلیپ رو ببندین و کاراتون رو بدون تاچ انجام بدید

alijete
21-09-2011, 11:21
ارسال عکس رنگي با اس ام اس دروغي بيش نيست ملت رو سر کار نزارين لطفاhttp://forum.mobilestan.net/images/smilies/Animated/ea.gif