PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sony Ericsson XPERIA X1 CLUB | همه چیز درباره ی جادوی سونی اریکسون

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

khoraki
18-10-2008, 23:30
لطفا حتی المقدور از زدن سؤالات تکراری بپرهیزید.

با تشکر

khoraki
19-10-2008, 02:19
دوستان خبرهای امیدوار کننده ای برای دوربین این گوشی دارم. می خواهم یواش یواش حرفم را در مورد بد بودن دوربین این گوشی پس بگیرم. یک نگاهی به این عکس بندازید که در شب در خانه گرفتم در حالت ماکرو و بدون فلش .
رنگ این دوربین در این عکس فوق العاده هست . ببینید کوچکترین نویز رنگی ندارد.

khoraki
19-10-2008, 02:23
این عکس دیگه رو هم که از ماوسم گرفتم را ببینید و نظرتان را بگویید.
رنگها 100 درصد طبیعی و کوچکترین نویز و خطای رنگی ندارد. در قسمت سیاهی نگاه کنید ببینید کوچکترین خطای رنگی ندارد.

khoraki
19-10-2008, 02:41
تا اینجا به این نتیجه رسیدم که دوربین این گوشی فوق العاده به لرزش دست حساسه. البته این یه نکته منفیه برای این گوشی. کوچکترین لرزشی باعث تار شدن خیلی ناجور در عکسها می شه.

Mah12
19-10-2008, 11:16
شما موقع عکس گرفتن دکمه شاتر رو نیمه فشار بدید وقتی View finder سبز شد کامل فشار بدید تا عکس بگیرید
اگر اینکارو میکنید پس حرف شما در مورد دوربین درسته. ممنون

Mah12
19-10-2008, 11:26
یه سوال دیگه چرا عکسایی که شما گذاشتید این رزولوشن رو دارن؟
به جا 3 مگاپیکسل 2.6 مگاپیکسلن؟ میشه بگین من که متعجبم؟؟؟

peji
19-10-2008, 11:54
ممنون آقا
واقعا عکس ها فوق العاده اند.اصلا نویز ندارن اونم بدون فلاش! http://kay.smiley.free.fr/images/4743.gif
شروع کن یه سری عکس لایو بذار ریویو بنویس که ما مردیم از بس منتظر این X1 شدیم. http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/flies.gif
دستت درد نکنه! http://www.millan.net/minimations/smileys/flowerysmile.gif

MR EVIL
19-10-2008, 11:59
khoroaki عزيز اصلا noise نداره!!!!!!!!!!!!!!!
مارو گرفتي بچه؟

samoel
19-10-2008, 12:22
دادش شمایی که اینو یه هفته پیش خریدی.بگو با چه قیمتی خریداری کردی.بعدش اینکه خصوصیات بارزش چیه.آیا ارزش داره آدم اینو بخره یا نه

khoraki
19-10-2008, 14:05
شما موقع عکس گرفتن دکمه شاتر رو نیمه فشار بدید وقتی view finder سبز شد کامل فشار بدید تا عکس بگیرید
اگر اینکارو میکنید پس حرف شما در مورد دوربین درسته. ممنون

دوست عزیز ، من دقیقا" همین کار را می کنم. اول شاتر را نیمه فشار می دهم تا دایره سبز از حالت چشمک زن در گوشه چپ بالای صفحه از حالت چشمک زن به حالت ثابت سبز تبدیل شود و بوق بزند و بعد شاتر را تا انتها فشار می دهم ولی بازهم به لرزش دست بسیار حساس هست. شما حساب کن که وقتی شاتر را برای عکس گرفتن تا انتها فشار می دهی ، اتوماتیک موبایل مقداری تکان می خورد و همین تکان ناچیز سبب تار شدن عکس می شود.

khoraki
19-10-2008, 14:09
یه سوال دیگه چرا عکسایی که شما گذاشتید این رزولوشن رو دارن؟
به جا 3 مگاپیکسل 2.6 مگاپیکسلن؟ میشه بگین من که متعجبم؟؟؟

اتفاقا" دوست عزیز دیگری در تاپیک دیگری همین سوال را از من پرسیده بود. ببین دوست عزیز من از روی منوی خود دوربین حالت 3 مگاپیکسل را انتخاب کرده ام ولی حالت عکاسی را روی wide گذاشته ام تا تمام صفحه را پر کند. شاید علتش روی حالت واید گذاشتن باشد. عکس دیگری روی حالت معمولی می اندازم و شما لطفا" زحمت محاسبه دقیق مگاپیکلش را انجام بده.

khoraki
19-10-2008, 14:14
khoroaki عزيز اصلا noise نداره!!!!!!!!!!!!!!!
مارو گرفتي بچه؟

ببین دوست من ، حتما" خود شما بهتر از من می دانید که در شب یا کلا" نور کم ، در جاهایی که رنگهای تاریک وجود دارند معمولا" خطهای آبی رنگ ظاهر می شوند ولی در عکسهای فوق این خطاها اصلا" ظاهر نشده اند و رنگها کاملا" طبیعی هستند.
راستی منظورت را از ما رو گرفتی نفهمیدم!!!! فکر می کنی که شاید با اکسپریا عکس نگرفته ام و دوربین معمولی هست یا اینکه نویز در عکس می بینی که من نمی بینم؟!!!

khoraki
19-10-2008, 14:24
دادش شمایی که اینو یه هفته پیش خریدی.بگو با چه قیمتی خریداری کردی.بعدش اینکه خصوصیات بارزش چیه.آیا ارزش داره آدم اینو بخره یا نه

دوست من ، این گوشی را در ازای داشتن آبونمان دو ساله از شرکت 3 با پرداخت 995 کرون سوئد و ماهیانه 199 کرون سوئد (دو سال) خریدم. (حدود 850000 تومان بصورت قسطی با اقساط دو ساله و بدون بهره)
دوست عزیز من شخصا" از این گوشی خیلی راضی هستم ولی با توجه به سلایق مختلف آدمها نسبت به هم نمی توانم 100 درصد بگویم که ارزشش را داره که شما هم بخری یا نه.
سعی می کنم در هفته آینده که از شر امتحانهای نیم ترم راحت شدم یک ارزیابی کامل همراه با عکس و تفسیر از این گوشی در این تاپیک قرار دهم و به مرور نکات منفی و مثبتی را که با آنها برخورد می کنم را بنویسم آنوقت هر کاربری با داشتن اطلاعات کافی و نسبتا" کامل قادر به ارزیابی این هست که آیا اکسپریا به کارش می آید یا خیر.

khoraki
19-10-2008, 14:41
یک نکته نیمه منفی در مورد این گوشی:
با توجه به داشتن Windows mobile ، فقط در موقع روشن بودن گوشی هست که آلارم و reminder کار می کنند. اگر گوشی خاموش باشد و بعد از گذشتن زمان آن را روشن کنید پیغامی به شما می دهد مبنی بر اینکه مثلا" reminderی با فلان عنوان بین ساعت x تا y دارید.

khoraki
19-10-2008, 15:00
اینهم یک عکس با هزار جون کندن که تار نشه !!!!

حالت واید را برداشتم و روی نرمال گذاشتم، بدون فلش و با فوکوس دستی. راستی Mah12 فکر کنم الان دقیقا" همان سه مگاپیکسل شده. لطفا" دقیق به من بگو الان چند مگاپیکسله. اگه الان 3 باشه پس به این نتیجه خواهیم رسید که وقتی برای عکاسی روی حالت واید می گذاریم ، عکسهایمان 2.6 از آب درخواهند آمد.

reza_40548
19-10-2008, 15:17
اینهم یک عکس با هزار جون کندن که تار نشه !!!!

حالت واید را برداشتم و روی نرمال گذاشتم، بدون فلش و با فوکوس دستی. راستی mah12 فکر کنم الان دقیقا" همان سه مگاپیکسل شده. لطفا" دقیق به من بگو الان چند مگاپیکسله. اگه الان 3 باشه پس به این نتیجه خواهیم رسید که وقتی برای عکاسی روی حالت واید می گذاریم ، عکسهایمان 2.6 از آب درخواهند آمد.

سایزش دقیقا 3.15 هست این دفعه:003:

khoraki
19-10-2008, 15:26
تفاوت رنگ در این دو عکس را با هم مقایسه کنید!!!!
اولی را در حالت اتوماتیک گرفتم و دومی را در حالت Landscape. باید اذعان کنم که در مورد دوربین این گوشی یک مقدار عجولانه قضاوت کردم. کار با این دوربین یک مقدار زمان می خواهد تا آدم کار کردن باهاش دستش بیاد.
حال خودتان قضاوت کنید.

khoraki
19-10-2008, 15:33
عکاسی ماکرو ، کیفیت و زلال بودن رنگها را ببینید. متاسفانه روی قسمتهایی که نور خورشید افتاده تار شده. فعلا" بحث تار بودن را کنار می گذاریم تا یک راه حل جامع برای این مشکل پیدا کنم و فقط کیفیت رنگ را بررسی می کنیم.
نظر شما چیست و آیا تجربه ای از این قبیل برای حل مشکل فوکوس دارید تا شما پیشنهاد بدهید و من امتحان کنم؟

khoraki
19-10-2008, 15:38
عکس دیگری در حالت ماکرو. راضی کننده به نظر می رسد.

khoraki
19-10-2008, 15:44
این فوکوس دستی دوربین اکسپریا منو کشته.
این دو عکس را با هم مقایسه کنید. عکس اولی روی برگهای جلو فوکوس کردم و بالطبع برگهای سبز رنگ در عقب out of focus هستند و برعکس در عکس دوم روی برگهای سبز در عقب فوکوس کردم و برگهای جلو که بنفش هستند خارج از فوکوس هستند.

MOHAMMED
19-10-2008, 17:17
با سلام

دوست عزیز تبریک میگم به خاطر خرید این گوشی !

اگه ممکنه به غیر از دوربینش درباره این گوشی اطلاعات دیگه ای بدید :
نحوه کار کردن باهاش ، با برنامه چند درصد برنامه ها مشکل داره به خاطر سایز صفحه اش ؟
تونستید روش فارسی ساز نصب بکنید یا نه ؟
با جی پی اسش کار کردید ؟
کلا نظرتون درباره سایز اسکرین wvga چی هست ؟

درباره گوشیتون هم سفارش دادم که به لیست اضافه بشه !

khoraki
19-10-2008, 18:03
با سلام

دوست عزیز تبریک میگم به خاطر خرید این گوشی !

اگه ممکنه به غیر از دوربینش درباره این گوشی اطلاعات دیگه ای بدید :
نحوه کار کردن باهاش ، با برنامه چند درصد برنامه ها مشکل داره به خاطر سایز صفحه اش ؟
با جی پی اسش کار کردید ؟
کلا نظرتون درباره سایز اسکرین wvga چی هست ؟

درباره گوشیتون هم سفارش دادم که به لیست اضافه بشه !

سلام دوست من

به روی چشم ، شما دوستان گل که یک هفته صبر کردید ، یک 7 یا 8 روز دیگه هم صبر کنید تا از دست این امتحانها رها بشم یک بررسی کامل همراه با عکس از تمامی قسمتها و منوها برایتان خواهم گذاشت.
راستی برنامه خوبی برای Capture screen کسی سراغ داره؟ ممنون می شم اگه پیشنهاد بدین چونکه الان وقت گشتن در نت را ندارم.

موفق باشی

Mah12
19-10-2008, 20:27
ممنون
منم میخواستم بدونم به خاطر Wide بودن صفحه است یا نه. که متوجه شدم.
میشه از فیلمشم بذارید؟ البته خیلی حجمش زیاد نشه. در رزولوشنهای مختلف.
اینم شبیه ساز Xperia x1 از سایت سونی اریکسون Interactive phone simulator (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/trythephone/x1?cc=ae&lc=en)

khoraki
19-10-2008, 21:08
ممنون
منم میخواستم بدونم به خاطر wide بودن صفحه است یا نه. که متوجه شدم.
میشه از فیلمشم بذارید؟ البته خیلی حجمش زیاد نشه. در رزولوشنهای مختلف.
اینم شبیه ساز xperia x1 از سایت سونی اریکسون interactive phone simulator (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/trythephone/x1?cc=ae&lc=en)

دوست من شما برای اینکه تمام صفحه موبایل برای عکاسی پر شود بایستی در منوی دوربین ، وضعیت را روی حالت واید بگذاری ولی مشکل اینجاست که 2.6 مگاپیکسل عکسها و برای 3 مگاپیکسل بودن بایستی بی خیال پر شدن صفحه شد.
راستی کار کردن با اکسپریا خیلی راحت تر از آن سیمولاتور مزخرفیه که سونی اریکسون در سایتش گذاشته. مثلا" برای استفاده از wlan من حداکثر دو کلیک می کنم.
فردا برایتان فیلم هم در دو کیفیت vga و qvga به مدت کوتاه می گیرم و در سایت می گذارم.

khoraki
19-10-2008, 21:12

دوست عزیز فارسی سازی که در این (http://mobilestan.net/showpost.php?p=681649&postcount=44) تاپیک هست را نصب کردم و عالی و بدون مشکل هم تایپ می کنم و هم می خوانم. هیچ مشکلی با فارسی ساز ندارم.

Vagrik
19-10-2008, 21:15
وای خدا... چی میشد شما سوئد نبودید و میومدم خونتون مهمونی که گوشیتون رو از نزدیک میدیدم...

MOHAMMED
20-10-2008, 09:27
دوست عزیز فارسی سازی که در این تاپیک هست را نصب کردم و عالی و بدون مشکل هم تایپ می کنم و هم می خوانم. هیچ مشکلی با فارسی ساز ندارم.

با كيبرد بيروني هم ميتونيد فارسي تايب بكنيد ؟؟؟

اين هم برنامه براي عكس كَرفتن از صفحه :

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=45763

khoraki
20-10-2008, 14:42
با كيبرد بيروني هم ميتونيد فارسي تايب بكنيد ؟؟؟

نه دوست من با کیبرد خود گوشی نمی شود تایپ فارسی کرد. فقط باید از خود کیبرد برنامه برای تایپ استفاده کرد.

ARASH
20-10-2008, 15:06
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x1-2246.php

MOHAMMED
20-10-2008, 19:53
دوست عزیز سونی اریکسون اکسپریا به لیست گوشیها اضافه شد ، میتونید انتخابش بکنید !

Mah12
20-10-2008, 20:38
آقا آرش تو این سایت هم گفته ریلیز شده. PhoneArena Xperia X1 (http://www.phonearena.com/htmls/Sony-Ericsson-XPERIA-X1-phone-pa_2595.html)
ممنون

ARASH
20-10-2008, 20:52
ما که حرفی نداریم سر ریلیز شدنش
فقط لینک رو گذاشتم که معلوم شه رو چه حسابی اول تاپیک نوشتم ریلیز نشده!

Mah12
20-10-2008, 21:03
منم باورم نمیشد ریلیز شده آخه من همیشه اول میرم GSMArena اما نمیدونم چرا اشتباه نوشته؟
در هر صورت جسارت نشده باشه.

Mah12
20-10-2008, 21:07
اینم یه نقد و بررسی نصفه نیمه اما بدک نیست اینجا (http://www.boygeniusreport.com/2008/06/17/sony-ericsson-xperia-x1-review/)

ARASH
20-10-2008, 23:50
تاپیک مهم شد

hpz2943
21-10-2008, 14:59
عجیبه قبل از اینکه یک گوشی بیاد !!! چطور در مورد چیزی که هنوز وجود نداشته بحث می کردید؟!! بهتر نیست عوض اینگونه تعصبها روی شرکتی که ربطی به ما نداره شما یک فیلم با i900 خودت بگیری و منهم با Xperia و با هم در یک تاپیک قرار دهیم تا دوستان دیگه بتوانند بهتر تشخیص دهند که چه گوشی بیشتر به کارشان می آید؟ می توانیم با هم یک تاپیک درست کنیم و این دو گوشی را کامل و بدون تعصب با هم مقایسه کنیم. به نظر شما این بهتر نیست؟

بحث سر این بود که در مشخصات i900 نوشته بود VGA 15fps ولی برای X1 نوشته بود VGA 30fps که دوستان میگفتند فیلمبرداری X1 بهتره :54:
من i900 ندارم ولی اگه قصد بررسی دارید می تونید از کاربر زیر کمک بگیرید:
farnaz_b
نمونه فیلم گرفته شده با i900 :
VGA 15 fps (http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-diamond-vs-samsung-omnia/omnia/camera/gsmarena_v002.mp4) و QVGA 30 fps (http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-diamond-vs-samsung-omnia/omnia/camera/gsmarena_v003.mp4)
لطفا بگو فیلمبرداری i900 بهتره یا X1
اینم نمونه عکسهای i900 :
عکس 1 (http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i900-omnia/camera/gsmarena_006.jpg) عکس 2 (http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i900-omnia/camera/gsmarena_001.jpg) عکس 3 (http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-i900-omnia/camera/gsmarena_008.jpg)
عکسهای کدوم بهتره ؟
:merci:

hpz2943
21-10-2008, 15:05
سایت GsmArena وارد شدن گوشی به کشور ایالات متحده امریکا رو اعلام میکنه و نه بازار جهانی
که معمولا هم به خاطر سیستم مخابراتی امریکا کمی بعد از اروپا گوشی با تغییراتی وارد این کشور میشه

hpz2943
21-10-2008, 15:17
دوست عزیز سونی اریکسون اکسپریا به لیست گوشیها اضافه شد ، میتونید انتخابش بکنید !

مدت هاست که من گوشی Nokia E51 رو گرفتم ولی تا به این لحظه به لیست گوشیها اضافه نشده :020:
اونوقت گوشی X1 رو نیومده به لیست اضافه می کنید. :12:
عجب عدالتی :14:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=186407&stc=1&d=1224591315

Jahandar
21-10-2008, 22:11
یک نکته نیمه منفی در مورد این گوشی:
با توجه به داشتن Windows mobile ، فقط در موقع روشن بودن گوشی هست که آلارم و reminder کار می کنند. اگر گوشی خاموش باشد و بعد از گذشتن زمان آن را روشن کنید پیغامی به شما می دهد مبنی بر اینکه مثلا" reminderی با فلان عنوان بین ساعت x تا y دارید.

سلام دوست عزیز

گوشی نو مبارک باشه . برای رفع این مشکلی که با آلارم گوشیتون ( در واقع آلارم ویندوز گوشی ) دارید احتمالا نرم افزارهایی وجود دارند ( ضمن اینکه به احتمال زیاد میشه از طریق انجام تنظیماتی داخل خود ویندوز موبایل این مشکل رو رفع کرد که البته باید از دوستان مطلع بپرسید ) . در انجمنی به مطلب زیر برخوردم که فکر میکنم به شما هم کمک کنه :

PocketMax AlarmToday V2.43

این برنامه کم حجم و کاربردی روی تودی اسکرین نصب می شود و کارهای متنوعی رو انجام میدهد:
منجمله یکی از مشکلات ویندوز موبایل بنده این بوده که موقعی که زمان زنگ زدن یک task میرسیده ، ایشان خواب می مانده و اصلا خیال روشن شدن نداشته! حالا این برنامه مشکل زنگ زدن را کاملا حل کرده
قابلیت های متنوع دیگری هم دارد که بهتر است خودتان امتحانش کنید...
من فایل برنامه را همراه با کرکی که امتحانش کرده ام و کاملا جواب میده اینجا آپلود کرده ام:

منبع سخن :
نرم افزارهای آلارم دیگه ای هم وجود داره که ممکنه با نصبشون این مشکل رفع بشه :

اینم یه نرم افزار کاربردی برای گوشی جدید شما ( امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیره ) :

منشی و پیغام گیر برای پاکت پی سی

iSecretary v3.2

http://www.freewarepocketpc.net/img2/isecretary_v11_pocket_pc.jpg

http://rapidshare.com/files/88721202/iSecretary3_2.rar.html

لینک معرف :

موفق باشید .

khoraki
22-10-2008, 02:08
دوست عزیز جناب Jahandar

خیلی ممنون از اینکه زحمت کشیدی. تا روز جمعه متاسفانه شدیدا" درگیر امتحان هستم ولی به امید خدا جمعه عصر برنامه هایی را که معرفی نمودید را روی گوشی نصب می کنم و حتما" در همین تاپیک به اطلاع همه می رسانم.

بازهم تشکر از لطف و وقتی که گذاشتید
موفق باشید

ARASH
22-10-2008, 09:41
سلام دوست عزیز

گوشی نو مبارک باشه . برای رفع این مشکلی که با آلارم گوشیتون ( در واقع آلارم ویندوز گوشی ) دارید احتمالا نرم افزارهایی وجود دارند ( ضمن اینکه به احتمال زیاد میشه از طریق انجام تنظیماتی داخل خود ویندوز موبایل این مشکل رو رفع کرد که البته باید از دوستان مطلع بپرسید ) . در انجمنی به مطلب زیر برخوردم که فکر میکنم به شما هم کمک کنه :

منبع سخن :

نرم افزارهای آلارم دیگه ای هم وجود داره که ممکنه با نصبشون این مشکل رفع بشه :

اینم یه نرم افزار کاربردی برای گوشی جدید شما ( امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیره ) :

منشی و پیغام گیر برای پاکت پی سی

isecretary v3.2

http://www.freewarepocketpc.net/img2/isecretary_v11_pocket_pc.jpg

http://rapidshare.com/files/88721202/isecretary3_2.rar.html

لینک معرف :

موفق باشید .

دوست عزیز دادن لینک مستقیم از انجمن های فارسی زبان دیگر که به موبایل مربوطند خلاف قوانین سایت هست
در ضمن اون برنامه منشی تلفنی تا ورژن 4.4 که آخرین ورژنش هست تو سایت خودمون هست
شما اگر یه سرچ کوچیک تو قسمت نرم افزار های بزنید هر نرم افزاری رو که بخواید پیدا میکنید و نیازی به لینک دادن از سایت های دیگر نیست

Mah12
22-10-2008, 11:01
سایت GsmArena وارد شدن گوشی به کشور ایالات متحده امریکا رو اعلام میکنه و نه بازار جهانی
که معمولا هم به خاطر سیستم مخابراتی امریکا کمی بعد از اروپا گوشی با تغییراتی وارد این کشور میشه
اما من فکر نکنم GSMArena تو آمریکا باشه باید اروپایی باشه اگر دقت کرده باشید وقتی دارن Gps رو امتحان میکنند نقشه اروپا رو نشون میده. تازه غیر از این هم PhoneArena هم آمریکاست اما ریلیزش کرده لینکشو تو صفحه 4 گذاشتم. تو سایت سونی اریکسون هم واسه همه قاره ها ریلیز شده.

Jahandar
22-10-2008, 12:07
دوست عزیز جناب jahandar
خیلی ممنون از اینکه زحمت کشیدی. تا روز جمعه متاسفانه شدیدا" درگیر امتحان هستم ولی به امید خدا جمعه عصر برنامه هایی را که معرفی نمودید را روی گوشی نصب می کنم و حتما" در همین تاپیک به اطلاع همه می رسانم.
بازهم تشکر از لطف و وقتی که گذاشتید
موفق باشید
قابلی نداشت دوست عزیز . امیدوارم کارت رو راه بندازه .

دوست عزیز دادن لینک مستقیم از انجمن های فارسی زبان دیگر که به موبایل مربوطند خلاف قوانین سایت هست
در ضمن اون برنامه منشی تلفنی تا ورژن 4.4 که آخرین ورژنش هست تو سایت خودمون هست
شما اگر یه سرچ کوچیک تو قسمت نرم افزار های بزنید هر نرم افزاری رو که بخواید پیدا میکنید و نیازی به لینک دادن از سایت های دیگر نیست

دوست گرامی باید خدمتت عرض کنم این قانون اشتباهه . نمیدونم صاحب این سایت و انجمن ، خودش خوشش میاد که در سایتی دیگر از مطالب این سایت بدون ذکر منبع استفاده بشه ؟؟؟؟
آیا با دیدن این موضوع مدیران اصلی این انجمن ناراحت نمیشن ؟ نتیجه اینکه شرافتمندانه تر اینه که از هر منبعی استفاده کردیم لینک اون منبع رو هم قرار بدیم . چون مطمئنا گذاشتن مطلبی از یک انجمن و یا سایتهای مختلف ، بدون اشاره به لینک اون منبع ، هیچ تفاوتی با دزدی و تقلب نداره . این هم نوعی دزدی مجازیه .
در هر صورت امیدوارم این قوانین عوض بشه . چون یقهء خود این انجمن رو هم میگیره . همانطور که در برخی انجمنها مطالب این انجمن بدون ذکر منبع مشاهده میشه .
در مورد وجود نرم افزار معرفی شده در انجمن موبایلستان هم باید بگم که بنده اینجا رو فعلا زیاد نگشتم و دارم در همون انجمنی که لینکش رو قرار دادم گشت و گذار میکنم . فکر نکنم کار عقلانی باشه که هر پستی که بخواهیم بزنیم قبلش سرچ کنیم ! مگه چقدر در زندگی وقت داریم ؟؟؟ ضمن اینکه بنده سرعت اندکی هم دارم ... اگر قرار باشه برای هر پستی آدم سرچ کنه باید عمرش رو بزاره برای فرستادن یک پست . ضمن اینکه قبلا با سرچ اینجا کار کردم و خیلی هم اذیتم کرده . یا هیچی پیدا نمیکنه یا کلی تاپیک بیربط پیدا میشه !!! که اونهم اضاف میشه بر مسالهء زمان ...

irtng
22-10-2008, 12:46
هر پستی که بخواهیم بزنیم قبلش سرچ کنیم ! مگه چقدر در زندگی وقت داریم ؟؟؟
به خدا سرچ کردن راحت تر ازین هست که یکی پیدا شه جواب رو بده آیا جوابش درست باشه یا نه تازه شاید قبلا موضوع بحث شده باشه و به نتیجه درست تر می رسیم من هر جور فکر می کنم جستجو بهتره

x_zarbat
22-10-2008, 16:42
به نظر من i900 بهتره نظر شما چیه؟

ARASH
22-10-2008, 17:00
قابلی نداشت دوست عزیز . امیدوارم کارت رو راه بندازه .

دوست گرامی باید خدمتت عرض کنم این قانون اشتباهه . نمیدونم صاحب این سایت و انجمن ، خودش خوشش میاد که در سایتی دیگر از مطالب این سایت بدون ذکر منبع استفاده بشه ؟؟؟؟
آیا با دیدن این موضوع مدیران اصلی این انجمن ناراحت نمیشن ؟ نتیجه اینکه شرافتمندانه تر اینه که از هر منبعی استفاده کردیم لینک اون منبع رو هم قرار بدیم . چون مطمئنا گذاشتن مطلبی از یک انجمن و یا سایتهای مختلف ، بدون اشاره به لینک اون منبع ، هیچ تفاوتی با دزدی و تقلب نداره . این هم نوعی دزدی مجازیه .
در هر صورت امیدوارم این قوانین عوض بشه . چون یقهء خود این انجمن رو هم میگیره . همانطور که در برخی انجمنها مطالب این انجمن بدون ذکر منبع مشاهده میشه .
در مورد وجود نرم افزار معرفی شده در انجمن موبایلستان هم باید بگم که بنده اینجا رو فعلا زیاد نگشتم و دارم در همون انجمنی که لینکش رو قرار دادم گشت و گذار میکنم . فکر نکنم کار عقلانی باشه که هر پستی که بخواهیم بزنیم قبلش سرچ کنیم ! مگه چقدر در زندگی وقت داریم ؟؟؟ ضمن اینکه بنده سرعت اندکی هم دارم ... اگر قرار باشه برای هر پستی آدم سرچ کنه باید عمرش رو بزاره برای فرستادن یک پست . ضمن اینکه قبلا با سرچ اینجا کار کردم و خیلی هم اذیتم کرده . یا هیچی پیدا نمیکنه یا کلی تاپیک بیربط پیدا میشه !!! که اونهم اضاف میشه بر مسالهء زمان ...

1-دوست عزیز این قانون- قانون سایت هست و دست من هم نیست و فکر میکنم که قانون درستیه
2- بله اکنون سایت موبایلستان یکی از معتبر ترین سایت ها در زمینه موبایله و متاسفانه در خیلی جاها بدون ذکر منبع از مطالب اینجا استفاده میشه
3- گذاشتن مطلب با ذکر منبع مجازه ولی دادن لینک مستقیم به یک مطلب که باعث مراجعه کاربران به انجمن های فارسی زبان دیگه بشه ممنوعه
4- فکر میکنم که انجمن پاکت پی سی ما یکی از بهترین نوع تقسیم بندی ها رو داره و شما حتی اگر سرچ نکنید میتونید با مراجعه به قسمت نرم افزار مربوطه در کمتر از 10 دقیقه هر چیزی رو که بخواهید پیدا کنید
5- با این کار موجب حفظ نظم انجمن میشوید و با قرار دادن فایل ها در سایت از احتمال اینکه لینکها خراب بشه جلوگیری میشه و مدتی بعد هم هی کاربر پیغام نمیدند که فلان لینک خراب شده درستش کنید و....
6- من و خیلی دیگر از اعضا مثل شما از اینترنت دیال آپ استفاده میکنیم ولی میبینید که همگی قانون رو رعایت میکنیم
با تشکر

khoraki
22-10-2008, 18:39
به نظر من i900 بهتره نظر شما چیه؟

دوست عزیز شما وقتی می توانی نظر صحیح بدهی که با هر دو گوشی حداقل چند ساعت کار کرده باشی. آیا شما I900 و Xperia را امتحان کرده ای؟
در ضمن دوست عزیز اینجا تاپیک مقایسه دو گوشی x و y نیست که بخواهیم بحث کنیم کدامیک بهتره بعلاوه اینکه نظر شما برچه مبنایی هست ؟ همینطوری بدون دلیل و مدرک و یا با استدلال؟ لطفا" یک تاپیک دیگر بزنید و آنجا بحث بر سر مقایسه دو گوشی بنمایید چونکه این تاپیک مختص Xperia هست نه گوشی دیگر.

ممنون از توجه شما

Mah12
22-10-2008, 18:46
تو سایت رسمی سونی اریکسون به قیمت 500 یورو یعنی حدود 670 تومان پیش فروش میشه. اینجا (http://www.se-store.co.uk/index.cfm?objectid=C6A3403C-1372-3F50-72B525B731F38B93&navid=FED6334A-3005-8DAD-196C24245849FEBF&tabtype=acc&type=sim%20free)
با این قیمت واقعآ میارزه.

khoraki
22-10-2008, 20:35
راستی دوستان یه مطلبی یادم افتاد و آن این بود که در گوشی من یک مموری چهار گیگابایتی SanDisk بود ولی در سایت رسمی سونی اریکسون چیزی در این مورد ننوشته.

Jahandar
22-10-2008, 23:07
1-دوست عزیز این قانون- قانون سایت هست و دست من هم نیست و فکر میکنم که قانون درستیه
سلام دوست عزیز
بنده قصد ادامهء این بحث رو ندارم . مطمئنا شما هم این قصد رو ندارید . فقط یک نکته رو عرض کنم . قوانین رو خود انسانها بوجود میارند و قانونی نیست که نشه عوض کرد .
فکر کنم بیش از این ادامه بدیم صاحب تاپیک ناراحت بشه .پس از جانب بنده دیگه این بحث خاتمه یافتس .
موفق باشید .

تو سایت رسمی سونی اریکسون به قیمت 500 یورو یعنی حدود 670 تومان پیش فروش میشه. اینجا (http://www.se-store.co.uk/index.cfm?objectid=C6A3403C-1372-3F50-72B525B731F38B93&navid=FED6334A-3005-8DAD-196C24245849FEBF&tabtype=acc&type=sim%20free)
با این قیمت واقعآ میارزه.
سلام
البته دقیقترش میشه حدود 661 هزار تومان . و صد البته در ابتدای ورود به ایران برخی فروشنده های سودجو اونرو با قیمتی بالاتر از این به فروش خواهند رسوند . بنابراین بنده اگر بخوام این گوشی رو بخرم مدتی صبر میکنم ( دندون روی جگر میزارم ! ) تا قیمتش متعادل بشه بعد اقدام به خرید میکنم . چون اون اوائل شوق خرید بیشتره و سودجویان از این اشتیاق سوء استفاده میکنند . کلا در خرید ابزار تکنولوژیکی مثل موبایل یا قطعات کامپیوتر ، اغلب اوقات هر چه بیشتر صبر داشته باشیم پول کمتری خرج میکنیم و نفع بیشتری میبریم . حتی ممکنه وقتی که بخواهیم اقدام به خرید کنیم گزینهء بهتری به بازار بیاد که ارزشش بیشتر باشه .

دوست عزیز شما وقتی می توانی نظر صحیح بدهی که با هر دو گوشی حداقل چند ساعت کار کرده باشی. آیا شما I900 و Xperia را امتحان کرده ای؟
در ضمن دوست عزیز اینجا تاپیک مقایسه دو گوشی x و y نیست که بخواهیم بحث کنیم کدامیک بهتره بعلاوه اینکه نظر شما برچه مبنایی هست ؟ همینطوری بدون دلیل و مدرک و یا با استدلال؟ لطفا" یک تاپیک دیگر بزنید و آنجا بحث بر سر مقایسه دو گوشی بنمایید چونکه این تاپیک مختص Xperia هست نه گوشی دیگر.
ممنون از توجه شما
سلام دوست عزیز
ادامهء تاپیک رو کی پی میگیرید ؟ بنده و دیگر دوستان همچنان منتظر مطالب جدید در مورد کارکرد گوشی هستیم . ارسال ریویوهاتون از این گوشی از بحثهای حاشیه ای بنده و دیگر دوستان هم جلوگیری میکنه !

در هر صورت بنده در مورد کارکرد این گوشی چند سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید :

1- این سوال برای بنده خیلی مهمه . کارکرد صفحهء این گوشی با استفاده از انگشتان دست چطوره ؟ کارآیی لازم رو داره یا باید از قلم استفاده کرد . لطفا و خواهشا این رو خیلی واضح و به دقت و دور از تعصب بیان کنید ( تنها جهت تاکید عرض میکنم ). میخوام ببینم آیا هنگام استفاده از انگشت روی صفحهء این گوشی (Display) کار اونقدر راحت هست که آدم به کل از فکر استفاده از قلم بیاد بیرون ؟ یا نه !، محدودیتهایی ایجاد میکنه که کاربرو مجبور به استفاده از قلم میکنه ( که اگر اینطوره این استفاده از قلم همیشگیه یا فقط گاهی اوقات ؟ ). ضمن اینکه این نکته رو هم بفرمایید که اندازهء انگشتان دست شما چقدره ؟ ( شرمندم . اما این موضوع در درک درست از سوی بنده و دیگر دوستان میتونه نقش زیادی داشته باشه ) در فیلمهایی که دیدم به نظر میومد حساسیت دیسپلی اکسپریا از آیفون کمتره . این امر اذیت کننده نیست ؟
2- دوام شارژش چقدره ؟ مثلا اگه بتونید زمان بگیرید ببینید چند ساعت میشه بطور ممتد از جی پی اس استفاده کرد یا چند ساعت میشه فیلم دید خیلی خوب میشه . کلا میخوام بدونم مدت کاندگاری شارژ گوشی در حد گفته های شرکت سونی اریکسون هست یا خیر ؟ مثلا گوشی E71 نوکیا واقعا دوام شارژ زیادی داره و به گفته های خود نوکیا نزدیکه ( با باتری که آمپراژش مشابه باطری اکسپریاست ---> 1500 mAh ) .
3- کارکرد GPS این گوشی چطوره ؟ چقدر زمان میبره که به ماهواره ها کانکت بشه ؟ سرعت نشون دادن و گشتن در نقشه هاش چطوره ؟ قدرت دریافت امواجش چطوره ؟ مثلا داخل ساختمان میتونه به ماهواره ها متصل بشه ؟
4- آیا بازیهای با کیفیت روی اون نصب کردید ؟ اگر وقتش رو داشتید یکی از بازیهای با کیفیت تاپیک زیر رو نصب کنید : http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=23838

و ببینید سرعت اجراش و کیفیتش چطوره و شارژ باطری چقدر دوام میاره و نتیجه رو اینجا اعلام کنید ( البته لطفا ) .
5- از Wi-Fi گوشی استفاده کردید ؟ اگر جواب مثبته کارکردش چطور بوده ؟ همچنین دیگر سرویسهای دیتای گوشیتون .
6- کارکرد فوکوس نقطه ای دوربین گوشی چطوره ؟ کلا به نظر میاد دوربینش چندان با کیفیت نیست که البته این مورد برای من چندان اهمیتی نداره .
7- زمانی که برنامه های کاربردی رو نصب کردید اگر مورد خاصی و نکتهء مثبت یا منفی ای به نظرتون رسید لطفا اینجا بنویسید تا بنده و دیگر دوستان استفاده کنیم . مثلا در مورد ارور دادن زیاد یا کم یا اصلا بدون ارور بودن و ... و نیز اجراشدن یا نشدن برنامه های مختلف روی ویندوز این گوشی .
8- کار با اون پنلهای 9 گانه چطوره ؟ راحته ؟ سخته ؟ بدرد بخوره یا نیست ؟
9- کیفیت دیسپلی گوشی چطوره ؟ بده ؟ متوسطه ؟ خوبه ؟ عالیه ؟
65K colour بودنش مشکلی ایجاد نکرده ؟

فعلا همینها به ذهنم میرسه . درسته که زیاده اما فکر میکنم در ارائهء ریویو به شما کمک کنه . به هر حال اگر وقت و حوصلهء پاسخ دادن به همشو نداشتید هم هیچ مشکلی نیست و بنده درک میکنم که سرت شلوغه .

پیشاپیش ممنون .
سربلند باشید .

luckyboy
23-10-2008, 19:29
دوستان چه خوب شد که چنین تاپیکی به وجود امد
من موندم که htc touch pro بخرم یا صبر کنم وx1 بخرم

جون من منو راهنمایی کنید 2 هفته هست که گیر کردم که چی بخرم
اگر هم کسی این مدل گوشی ها رو داره منو راهنمایی کنه

ممنون

calligrapher
23-10-2008, 23:46
دوستان چه خوب شد که چنین تاپیکی به وجود امد
من موندم که htc touch pro بخرم یا صبر کنم وx1 بخرم

جون من منو راهنمایی کنید 2 هفته هست که گیر کردم که چی بخرم
اگر هم کسی این مدل گوشی ها رو داره منو راهنمایی کنه

ممنون

هر دو رو HTC تولید کرده فرقی نداره ولی اگه 1 ماه صبر کنی میتونیHTC TOUCH HD رو بگیری که از هردوی اینها بهتره

http://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-touch-hd-02.jpg

ARASH
24-10-2008, 08:00
Touch HD بعد از عید وارد بازار میشه
در ضمن از مشاوره برای خرید گوشی در این تاپیک خود داری کنید

calligrapher
24-10-2008, 09:39
Touch HD بعد از عید وارد بازار میشه
در ضمن از مشاوره برای خرید گوشی در این تاپیک خود داری کنید

Coming soon. Exp. release 2008, 4Q یعنی نوامبر یا دسامبر نهایتاً http://www.gsmarena.com/htc_touch_hd-2525.php

در ضمن پرشین دیتا پیش فروش کرده 2 نفر هم خریدند به قیمت 900000 تومان :atten: http://persiandata.com/pda
موفق باشید

ARASH
24-10-2008, 16:37
Persiandata که خیلی زود پیش فروش میکنه و اعتباری به حرفش نیست
تاچ پرو رو حدودا 4 ماه قبل از ریلیز شدن شروع به پیش فروشش کرد
در مورد HD هم من تو فروم های خارجی خوندم که اواخر فوریه و اوایل مارچ

khoraki
24-10-2008, 17:56
1- این سوال برای بنده خیلی مهمه . کارکرد صفحهء این گوشی با استفاده از انگشتان دست چطوره ؟ کارآیی لازم رو داره یا باید از قلم استفاده کرد . لطفا و خواهشا این رو خیلی واضح و به دقت و دور از تعصب بیان کنید ( تنها جهت تاکید عرض میکنم ). میخوام ببینم آیا هنگام استفاده از انگشت روی صفحهء این گوشی (Display) کار اونقدر راحت هست که آدم به کل از فکر استفاده از قلم بیاد بیرون ؟ یا نه !، محدودیتهایی ایجاد میکنه که کاربرو مجبور به استفاده از قلم میکنه ( که اگر اینطوره این استفاده از قلم همیشگیه یا فقط گاهی اوقات ؟ ). ضمن اینکه این نکته رو هم بفرمایید که اندازهء انگشتان دست شما چقدره ؟ ( شرمندم . اما این موضوع در درک درست از سوی بنده و دیگر دوستان میتونه نقش زیادی داشته باشه ) در فیلمهایی که دیدم به نظر میومد حساسیت دیسپلی اکسپریا از آیفون کمتره . این امر اذیت کننده نیست ؟
2- دوام شارژش چقدره ؟ مثلا اگه بتونید زمان بگیرید ببینید چند ساعت میشه بطور ممتد از جی پی اس استفاده کرد یا چند ساعت میشه فیلم دید خیلی خوب میشه . کلا میخوام بدونم مدت کاندگاری شارژ گوشی در حد گفته های شرکت سونی اریکسون هست یا خیر ؟ مثلا گوشی E71 نوکیا واقعا دوام شارژ زیادی داره و به گفته های خود نوکیا نزدیکه ( با باتری که آمپراژش مشابه باطری اکسپریاست ---> 1500 mAh ) .
3- کارکرد GPS این گوشی چطوره ؟ چقدر زمان میبره که به ماهواره ها کانکت بشه ؟ سرعت نشون دادن و گشتن در نقشه هاش چطوره ؟ قدرت دریافت امواجش چطوره ؟ مثلا داخل ساختمان میتونه به ماهواره ها متصل بشه ؟
4- آیا بازیهای با کیفیت روی اون نصب کردید ؟ اگر وقتش رو داشتید یکی از بازیهای با کیفیت تاپیک زیر رو نصب کنید : http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=23838

و ببینید سرعت اجراش و کیفیتش چطوره و شارژ باطری چقدر دوام میاره و نتیجه رو اینجا اعلام کنید ( البته لطفا ) .
5- از Wi-Fi گوشی استفاده کردید ؟ اگر جواب مثبته کارکردش چطور بوده ؟ همچنین دیگر سرویسهای دیتای گوشیتون .
6- کارکرد فوکوس نقطه ای دوربین گوشی چطوره ؟ کلا به نظر میاد دوربینش چندان با کیفیت نیست که البته این مورد برای من چندان اهمیتی نداره .
7- زمانی که برنامه های کاربردی رو نصب کردید اگر مورد خاصی و نکتهء مثبت یا منفی ای به نظرتون رسید لطفا اینجا بنویسید تا بنده و دیگر دوستان استفاده کنیم . مثلا در مورد ارور دادن زیاد یا کم یا اصلا بدون ارور بودن و ... و نیز اجراشدن یا نشدن برنامه های مختلف روی ویندوز این گوشی .
8- کار با اون پنلهای 9 گانه چطوره ؟ راحته ؟ سخته ؟ بدرد بخوره یا نیست ؟
9- کیفیت دیسپلی گوشی چطوره ؟ بده ؟ متوسطه ؟ خوبه ؟ عالیه ؟
65K colour بودنش مشکلی ایجاد نکرده ؟

فعلا همینها به ذهنم میرسه . درسته که زیاده اما فکر میکنم در ارائهء ریویو به شما کمک کنه . به هر حال اگر وقت و حوصلهء پاسخ دادن به همشو نداشتید هم هیچ مشکلی نیست و بنده درک میکنم که سرت شلوغه .

پیشاپیش ممنون .
سربلند باشید .

سلام دوست عزیز
1. در مورد استفاده از قلم ، اگر مقدار خیلی کمی ناخن داشته باشید طوریکه به اندازه یک یا دو میلی متر از سطح گوشت جدا باشد برای کارهای روزمره مانند کلیک کردن و ... نیازی به قلم نیست. من تقریبا" همه کارهای روزمره ای که با موبایل مانند تماس گرفتن و عکس گرفتن و ارسال sms و ... را با انگشت انجام می دهم. البته این را هم بگویم که انگشتهای من نه چاق هست و نه لاغر ولی با همه این تفاسیر استفاده از انگشت بجای ناخن برای استفاده از موبایل در خیلی از جاها غیر ممکنه. دوست عزیز حساسیت صفحه این گوشی قابل تنظیمه و من از حالت پیش فرض کارخانه استفاده می کنم و مشکلی ندارم ولی می توان حساسیت را کم یا زیاد کرد.
2. باطری این گوشی همانطور که خودتان فرمودید 1500 mah هست و مدت زمان کاملا" قابل قبولی را برای استفاده فراهم می کند. اگه زیاد از WLAN استفاده کنید و یا فیلم زیاد تماشا کنید روزی یکبار باید شارژ نمایید ولی برای استفاده متعارف حدودا" هر سه روز یکبار نیاز به شارژ دارد.
3. هنوز فرصت تست GPS را نکرده ام.
4. من از تخته نرد و sky force و sky force reloaded و Bejeweled 2 و چند تا بازی دیگه استفاده می کنم که سرعتش خیلی خوبه بجز بازیه Bejeweled 2 که گاهی اوقات وسط بازی با مکثهای گاه تا 5 ثانبه همراه هست ولی این مشکل را با سایر بازیهای دیگه نداره.
5. سرعت WLAN گوشی خیلی عالیه. نقشه های گوگل را خیلی خوب و سریع (با مکث حدود 5 ثانیه باز می کند که قابل قبوله) باز می کنه. سرعت باز شدن صفحات وب خیلی خوبه ، سرعت اجرا و log in کردن در msn messenger خیلی خوبه و کلا" WLAN بسیار قوی و سریعی داره.
6. کار کردن با دوربین این موبایل جدا" سخته. خود دوربین رنگهای بسیار خوبی می گیرد از محیط ولی متاسفانه دوربین این گوشی زیاد از حد حساس به لرزش دست هست و اگر موقع فشار دادن شاتر ، دست آدم بلرزد ، عکس حتما" تار در می آید و در محیطهای نسبتا" کم نور (مانند منزل) این حساسیت به لرزش خیلی بیشتر می شود. کلا" مشکل Out of focus بودن عکسهای گرفته شده توسط این گوشی خیلی تو ذوق می زنه.
7. شخصا" هر برنامه ای که نصب کردم مشکلی نداشته بجز دو مورد. البته هیچ اروری چه موقع نصب و چه موقع استفاده نمی دهد ولی مثلا" یک ماشین حساب علمی رویش نصب کردم ولی منوی های فایل و ادیت و ... که پایین صفحه باید نوشته شوند وجود ندارد و حتما" باید پایین صفحه جایی که منوها هستند ولی نمایش داده نمی شوند کلیک کرد تا منوها ظاهر و قابل استفاده باشند(عکسهای پست بعدی را ببینید). راستی تا یادم نرفته این را بگویم که خیلی راحت فارسی ساز روی این گوشی نصب می شود و هم می توان فارسی خواند و هم فارسی در همه جا (حتی در ایمیل و مسنجر) تایپ کرد و خواند.
گاهی اوقات پیش می آید که بعد از تماس تلفنی پنل درست لود نمی شود که باید یکبار دیگه پنل را انتخاب کرد تا منوها و آیکونهای پنل باز گردند.
8. پنلهای 9 گانه خیلی زیاد کاربرد ندارند مگر اینکه بخواهید هر پنل را به یک کار اختصاص دهید. البته بودنش خیلی بهتر از نبودنش هست چونکه مثلا" یکی از پنلهایش مثل تقریبا" Windows media center در کامپیوتر هست که مثلا" عکسها را با افکت نشان دهد و .... من شخصا" از یک پنل خیلی استفاده می کنم چونکه تقریبا" تمام برنامه ها و contactهای اصلی و کارهای به درد بخورم را در آن پنل گذاشته ام . نکته منفی که در مورد پنلها وجود دارد این هست که گوشی با پنل شماره 1 همیشه روشن می شود و نمی توان default panel را عوض کرد که مثلا" با پنل شماره x بالا بیا و هر بار که گوشی را روشن می کنم باید پنل را عوض کنم.
9. کیفیت صفحه گوشی عالیه. خیلی بیشتر از اون چیزی که آدم تصورش را می کنه. در نور زیاد حتی زیر نور مستقیم خورشید تمامی نوشته ها به راحتی قابل خواندن هستند و دوست من اصلا" نگران 65هزار رنگ بودن صفحه نباش. اینو بهت قول می دهم که 65هزار رنگ این صفحه هیچی کمتر از 16میلیون رنگ بودن گوشیهای دیگه نداره. شاید بهم بخندی ولی تا این گوشی را در دستت نگیری نمی توانی باور کنی. رنگها کاملا" طبیعی و کیفیت خود صفحه بسیار بالا هست.
//////
صدای گوشی کلا" موقع زنگ خوردن آنقدر بلند نیست که در محیطهای شلوغ قابل شنیدن باشد و همچنین وقتی در حین مکالمه ، می خواهید که صدای مخاطب خود را روی بلندگوی گوشی بیاندازید، صدا بلند نیست و در محیطهای نسبتا" شلوغ غیر قابل استفاده هست.

فعلا" اینها را داشته باشید تا بازهم در مورد اکسپریا بنویسم :023:

khoraki
24-10-2008, 18:40
این همون ماشین حسابی هست که می گفتم منوهایش نمایش داده نمی شود. این دو عکس را مقایسه کنید.

khoraki
24-10-2008, 18:42
عکسی از قله دماوند در گوگل مپس

khoraki
24-10-2008, 18:46
راستی اگه از منوها و یا برنامه خاصی در این گوشی عکس می خواهید بگویید تا برایتان بفرستم البته منظورم capture screen هست. ویندوز موبایل من بدبختانه سوئدی هست ولی می توانم ترجمه اش را برایتان بنویسم.

Mah12
24-10-2008, 20:30
فکر کنم دلیل اینکه چرا تو کشور سوئد Xperia ریلیز شده رو میدونم. هرچی باشه سونی اریکسون یه شرکت سوئدی ژاپنی هستش. واسه همین اول سوئد و انگلیس( دفتر مرکزی SE) ریلیز شده در حالی که واسه خیلی کشورها نزدیک کریسمس ریلیز میشه. از چند نفر تو نمایشگاه جیتکس امارات شنیدم میگن واسه اونا کریسمس میاد. ممنون

khoraki
24-10-2008, 20:52
فکر کنم دلیل اینکه چرا تو کشور سوئد xperia ریلیز شده رو میدونم. هرچی باشه سونی اریکسون یه شرکت سوئدی ژاپنی هستش. واسه همین اول سوئد و انگلیس( دفتر مرکزی se) ریلیز شده در حالی که واسه خیلی کشورها نزدیک کریسمس ریلیز میشه. از چند نفر تو نمایشگاه جیتکس امارات شنیدم میگن واسه اونا کریسمس میاد. ممنون

اشکالی نداره ، عوضش ما موش آزمایشگاهی می شیم واسه شماها :023::010:

Jahandar
24-10-2008, 21:00
سلام

ممنون از وقتی که گذاشتی . یه چند تایی از سوالاتی که میخواستم بپرسم پیش از پرسیدن بنده جوابشون رو نوشتید . باز هم ممنون .

یه سری سوال دیگه !

1- آیا با کیبورد گوشی هم میتونید فارسی تایپ کنید ؟ همچنین نمیدونم شما SMS فارسی دریافت میکنید یا خیر ؟ اگه جواب مثبته در اینصورت فونتها رو به درستی نشون میده ؟ چون در تاپیک نرم افزارهای ویندوز موبایل همین انجمن که دیروز بهش سر زدم دیدم خیلیها با فارسی در ویندوز موبایل ( بخصوص در SMS و دیکشنری ) مشکل دارند .

2- یه نگاهی به فیلم موجود در لینک مقابل بندازید : http://www.........com/watch?v=-KmR9zDXHJQ

در این فیلم که فکر میکنم فیلم تبلیغاتی این گوشی باشه با فوکوس نقطه ای که عرض کردم ( که درستش فوکوس لمسی یا تاچ فوکوس میباشد ! ) اینطور نشون میدن که کیفیت تصویر مشکلی نداره ( در ثانیهء 54 فیلم ) . پیشنهاد میکنم اگر تصاویر شما کیفیت نداره با شرکت یا فروشگاهی که ازش خرید کردید تماس بگیرید و این موضوع رو به اونها بگید و راه حل بخواهید . اگر راه حلی نداشتند بگید میام پس میدم تا عوضش کنید !

3- کار با کیبوردش چطوره ؟ در یکی از ریویوها گفته شده بود دکمه های کیبورد راضی کننده نیست و ممکنه اشتباهی روشون کلیک بشه و گله کرده بودند که چرا سطح دکمه ها شیب یا بر آمدگی نداره ! شما با همچین مشکلاتی روبرو هستید ؟

4- سوال دیگری در مورد کیبورد . کلیدهای بالا پایین و چپ و راست روی صفحه کلید اکسپریا دیده نمیشه . میخوام بدونم با این وضع وقتی کشوی گوشی رو باز میکنید چطوری توی منوها گردش میکنید ؟ باید حتما دست رو از روی کیبورد برداشت و از روی دیسپلی یا همون کلید چهار جهتهء روی گوشی داخل منوها گشت ؟ اگه همینطوره این مورد اذیت کننده نیست ؟

5- چند سوال حاشیه ای در غالب یک سوال ! نمیدونم E90 نوکیا رو دیدید یا نه ؟ (امکانات زیادی داره . صفحه کلیدش خیلی کاملتر از اکسپریاس . 57 کلید به علاوهء یک دکمهء چهار جهته برای گردش در منوها بدون جدا کردن دست از کیبورد در مقابل 42 کلید کیبورد اکسپریا . کیفیت دیسپلی داخلیشم تقریبا مثل اکسپریاس با رزولوشن 352×800 پیکسل و 16 میلیون رنگ و کلی امکانات دیگه ). حالا اگه این گوشی رو از نزدیک دیدید لطفا بگید که کدوم یکی از این گوشیها سرتره ؟ E71 نوکیا هم یه قابلیتی داره که هر کسی زنگ میزنه اسمش رو خود گوشی اعلام میکنه ( قشنگ حرف میزنه ! ) . آیا اکسپریا این قابلیت رو داره ؟
البته این چند سوال همونطور که گفتم تا حدی حاشیه ای بود !

4- اون مشکلاتی که گفتید با پنل گوشی دارید و یا دیگر مشکلاتی که بهشون برخوردید رو در فرومهای خارجی پیگیری کردید ؟ راه حلی براش نبوده ؟ خیلی مسخرس آدم هر بار گوشی رو خاموش میکنه بخواد یه پروسهء تکراری رو طی کنه با اینهمه هزینه ای که برای تکنولوژی جدید پرداخت کرده . البته به شخصه فکر میکنم این مشکل شما راه حل داره و با جستجو در اینترنت ممکنه به جواب برسید . پیشنهاد میکنم به این فروم : http://www.se-community.com/forum/index.php برید و مشکلتون رو مطرح کنید . البته زبانش نمیدونم سوئدیه آلمانیه چیه ؟! همینطور این فروم : http://www.inxperia.com/forums/

5- با توجه به موضوعی که در مورد دیسپلی گفتید بنده تا حدی مایوس شدم . فکر میکردم کاملا بشه فینگر تاچ ازش استفاده کرد ! البته مثل اینکه در ورژن هفتم ویندوز موبایل ( WM7 ) روی این قضیهء تاچ و فینگر تاچ ! داره یه کارایی انجام میشه که بتونه مثل آیفون کارایی داشته باشه ...
حالا سوالم اینه : کشیدن ناخن روی دیسپلی اونرو خراب نمیکنه ؟

6- چندین سوال در یک زمینه ! : کیفیت ساخت چطوره ؟ دوستی در فروم پی سی وورد که اتفاقا ایشونم سوئد بود میگفت وقتی خریده درب باطری برآمدگی ای داشته که خودش تا حدی درستش کرده !!! شما همچین مشکلی نداشتید ؟ بدنش چطوره ؟ از نظر استحکام و ... مشکلی نداره ؟ با توجه به شکل فلزش به نظر میاد اثر انگشت روش نمیمونه . همینطوره ؟ راستی با توجه به اینکه درب باطریش فلزیه مدتی که از گوشی کار میکشید گرم نمیشه ؟

7- حجم فلش این گوشی چقدره ؟ بنده دو تصویر در مورد مشخصات سخت افزار این گوشی در اینترنت دیدم . در یکیش Flash Size رو 256 مگابایت نشون میداد و در دیگری 512 مگابایت . بالاخره گوشی ای که روانهء بازار شده کدوم یکی از این دو تاست ؟

در کل علت اصلی علاقمندی من به این گوشی همین قابلیت صفحهء لمسیش (تاچ اسکرین ) بود که با تجربیات شما در این مدت به نظر میرسه صفحهء اون چندان تفاوتی با P990 و P1 نداره و استفاده از قلم الزامیه .
متاسفانه هیچکدوم از این شرکتها با وجود قیمتهای بالایی که روی گوشیهاشون میزارن هیچوقت گوشی حتی به نسبت کامل هم دست خریدار نمیدن . اون آیفون هم با وجودیکه قیمتش چندان بد نیست اما اپل با سیاستهای انحصاریش گوشی ای تحویل مشتری میده که آدم رو به کل پشیمون میکنه . مثل نداشتن بلوتوث و ...
HTC هم که بدنهء گوشیهاش مشکلات اساسی دارند . هر چه هم صبر میکنیم به این امید که گوشی کاملتری ببینیم باز هم هر وقت یک چیزی اضافه میکنند دو تا قابلیت کم میکنند یا دو تا ایراد روی گوشی میزارن که به سیاستهای بازاریشون و فروش دیگر مدلهاشون لطمه نزنه ... نوکیا هم تازه اولین گوشی لمسیش رو داده بیرون که چندان جالب به نظر نمیاد . واقعا اینها کی تصمیم دارند یک گوشی کامل بدن بیرون ؟؟؟؟

موفق باشید .

msmmaze
24-10-2008, 21:00
در مورد کیفیت پخش موزیک هم برامون بنویس. من موندم HTC touch Pro بهتره یا این. در مورد Interface این گوشی هم توضیحی بده تا با Touch Flo3D مقایسه کنیم.

Jahandar
24-10-2008, 21:42
در مورد کیفیت پخش موزیک هم برامون بنویس. من موندم HTC touch Pro بهتره یا این. در مورد Interface این گوشی هم توضیحی بده تا با Touch Flo3D مقایسه کنیم.
دوست عزیز در بین محصولات شرکت HTC جدیدترین گوشیش Touch HD میباشد ! که به نظرم بهترین گوشی موبایل این شرکت هست ( واقعا قابلتهای خوبی داره . اما متاسفانه این گوشی هم مثل اکسپریا چندان تاچ اسکرین نیست یا بقولی مولتی اسکرین نیست . و در این زمینه آیفون از همشون برتره که اونهم مشکلات اساسی خودش رو داره و به هیچ وجه خریدش توصیه نمیشه .) . البته هنوز به ایران وارد نشده اما قابلیتهای بسیاری داره . اما در کل این گوشیهای HTC ضعف بسیار بزرگی که دارند کیفیت بد بدنهء اونهاست که در کوتاه مدت و بخصوص در افرادی که چندان در مراقبت از گوشی حساس نیستند خودش رو بروز میده و گوشی ای که چند وقت بیشتر نیست خریداری شده به نظر چند ماهه یا چند ساله میاد . البته اینی که من عرض میکنم خودم تجربشو نداشتم و با مطالبی که در اینترنت خوندم و عکسهایی که دیدم به این نتیجه رسیدم . همین Touch HD هم اگر به بدنش نگاه کنید یک بدنهء پلاستیکی شفاف داره که معلومه زود خش میفته .

به نظر من همین مورد برای نخریدن این گوشی کافیه . اگر این مشکل رو نداشتند خود بنده میرفتم در فکر خرید HTC Touch HD !

بنابراین به نظر بنده حداقل از این نظر اکسپریا بر گوشیهای HTC برتری داره . که البته این مورد همونطور که عرض کردم مسئله ای نیست که بسادگی از کنارش رد شیم و بگیم یجوری باهاش کنار میایم . خود من با وجودیکه تا حد قابل توجهی در مراقبت از گوشی فعلیم حساسیت به خرج دادم باز هم روش خطو و خش افتاده . چه برسه به اون بدنه های شفاف HTC .( که به نظر میاد پلاستیکی باشند ! ) عکس موجود در لینک زیر هم یک نگاهی بندازید :
http://i38.tinypic.com/wjcay0.jpg

موفق باشید .

khoraki
24-10-2008, 22:17
تا یادم نرفته یک ایراد بزرگ از اکسپریا بگیرم و اینه که در حالت 3mp عکاسی و vga فیلمبرداری زوم وجود نداره.

msmmaze
24-10-2008, 22:33
Touch HD کیبورد نداره و وجود آن برای من بسیار مهمه!! به خاطر رم بیشتر Touch Pro که 288 در مقابل 256 X1 هست و وجود Touch Flo 3D و TV out من اون رو ترجیح میدادم و اینکه سازنده با تجربه ایست. من Touch Cruise داشتم یه مدت کوتاه اما جنس نا مرغوبی نداشت. ضمنا قیمتشون هم مهمه! که X1 چنده تو ایران؟
احساس میکنم Touch Pro زیباتر از X1 هست. راهنمایی شما راهگشا خواهد بود. دوست عزیزمون هم در مورد اون سوال من یه آزمایشی بکنن چون کیفیت پخش موزیک خیلی مهمه برام.

khoraki
25-10-2008, 15:55
1- آیا با کیبورد گوشی هم میتونید فارسی تایپ کنید ؟ همچنین نمیدونم شما SMS فارسی دریافت میکنید یا خیر ؟ اگه جواب مثبته در اینصورت فونتها رو به درستی نشون میده ؟ چون در تاپیک نرم افزارهای ویندوز موبایل همین انجمن که دیروز بهش سر زدم دیدم خیلیها با فارسی در ویندوز موبایل ( بخصوص در SMS و دیکشنری ) مشکل دارند .

2- یه نگاهی به فیلم موجود در لینک مقابل بندازید : http://www.........com/watch?v=-KmR9zDXHJQ

در این فیلم که فکر میکنم فیلم تبلیغاتی این گوشی باشه با فوکوس نقطه ای که عرض کردم ( که درستش فوکوس لمسی یا تاچ فوکوس میباشد ! ) اینطور نشون میدن که کیفیت تصویر مشکلی نداره ( در ثانیهء 54 فیلم ) . پیشنهاد میکنم اگر تصاویر شما کیفیت نداره با شرکت یا فروشگاهی که ازش خرید کردید تماس بگیرید و این موضوع رو به اونها بگید و راه حل بخواهید . اگر راه حلی نداشتند بگید میام پس میدم تا عوضش کنید !

3- کار با کیبوردش چطوره ؟ در یکی از ریویوها گفته شده بود دکمه های کیبورد راضی کننده نیست و ممکنه اشتباهی روشون کلیک بشه و گله کرده بودند که چرا سطح دکمه ها شیب یا بر آمدگی نداره ! شما با همچین مشکلاتی روبرو هستید ؟

4- سوال دیگری در مورد کیبورد . کلیدهای بالا پایین و چپ و راست روی صفحه کلید اکسپریا دیده نمیشه . میخوام بدونم با این وضع وقتی کشوی گوشی رو باز میکنید چطوری توی منوها گردش میکنید ؟ باید حتما دست رو از روی کیبورد برداشت و از روی دیسپلی یا همون کلید چهار جهتهء روی گوشی داخل منوها گشت ؟ اگه همینطوره این مورد اذیت کننده نیست ؟

5- چند سوال حاشیه ای در غالب یک سوال ! نمیدونم E90 نوکیا رو دیدید یا نه ؟ (امکانات زیادی داره . صفحه کلیدش خیلی کاملتر از اکسپریاس . 57 کلید به علاوهء یک دکمهء چهار جهته برای گردش در منوها بدون جدا کردن دست از کیبورد در مقابل 42 کلید کیبورد اکسپریا . کیفیت دیسپلی داخلیشم تقریبا مثل اکسپریاس با رزولوشن 352×800 پیکسل و 16 میلیون رنگ و کلی امکانات دیگه ). حالا اگه این گوشی رو از نزدیک دیدید لطفا بگید که کدوم یکی از این گوشیها سرتره ؟ E71 نوکیا هم یه قابلیتی داره که هر کسی زنگ میزنه اسمش رو خود گوشی اعلام میکنه ( قشنگ حرف میزنه ! ) . آیا اکسپریا این قابلیت رو داره ؟
البته این چند سوال همونطور که گفتم تا حدی حاشیه ای بود !

4- اون مشکلاتی که گفتید با پنل گوشی دارید و یا دیگر مشکلاتی که بهشون برخوردید رو در فرومهای خارجی پیگیری کردید ؟ راه حلی براش نبوده ؟ خیلی مسخرس آدم هر بار گوشی رو خاموش میکنه بخواد یه پروسهء تکراری رو طی کنه با اینهمه هزینه ای که برای تکنولوژی جدید پرداخت کرده . البته به شخصه فکر میکنم این مشکل شما راه حل داره و با جستجو در اینترنت ممکنه به جواب برسید . پیشنهاد میکنم به این فروم : http://www.se-community.com/forum/index.php برید و مشکلتون رو مطرح کنید . البته زبانش نمیدونم سوئدیه آلمانیه چیه ؟! همینطور این فروم : http://www.inxperia.com/forums/

5- با توجه به موضوعی که در مورد دیسپلی گفتید بنده تا حدی مایوس شدم . فکر میکردم کاملا بشه فینگر تاچ ازش استفاده کرد ! البته مثل اینکه در ورژن هفتم ویندوز موبایل ( WM7 ) روی این قضیهء تاچ و فینگر تاچ ! داره یه کارایی انجام میشه که بتونه مثل آیفون کارایی داشته باشه ...
حالا سوالم اینه : کشیدن ناخن روی دیسپلی اونرو خراب نمیکنه ؟

6- چندین سوال در یک زمینه ! : کیفیت ساخت چطوره ؟ دوستی در فروم پی سی وورد که اتفاقا ایشونم سوئد بود میگفت وقتی خریده درب باطری برآمدگی ای داشته که خودش تا حدی درستش کرده !!! شما همچین مشکلی نداشتید ؟ بدنش چطوره ؟ از نظر استحکام و ... مشکلی نداره ؟ با توجه به شکل فلزش به نظر میاد اثر انگشت روش نمیمونه . همینطوره ؟ راستی با توجه به اینکه درب باطریش فلزیه مدتی که از گوشی کار میکشید گرم نمیشه ؟

7- حجم فلش این گوشی چقدره ؟ بنده دو تصویر در مورد مشخصات سخت افزار این گوشی در اینترنت دیدم . در یکیش Flash Size رو 256 مگابایت نشون میداد و در دیگری 512 مگابایت . بالاخره گوشی ای که روانهء بازار شده کدوم یکی از این دو تاست ؟

سلام

1. متاسفانه نمی شود برای تایپ فارسی از کیبرد خود گوشی استفاده کرد و باید از قلم و کیبردی که نصب می شه استفاده کرد. در مورد خواندن فارسی هیچ مشکلی تا بحال نداشتم. سایتهای فارسیی که تا بحال از طریق موبایل نگاه کرده ام (مانند همین موبایلستان) هیچ مشکلی نداشته اند. ایمیل فارسی فرستاده و گرفته ام و مشکلی نداشته ام. با مسنجر فارسی چت کرده ام و هیج مشکلی ندیده ام. sms فارسی ارسال کرده ام و گیرنده مشکلی نداشته بود ولی کسی را ندارم که برایم sms فارسی ارسال کند تا بگویم مشکل دارم یا نه. اگه دوست دارید جواب این سوال را دریافت نمایید شماره ام را اینجا می گذارم هر دوستی خواست به این شماره sms بزنه تا در پستهای آتی بگویم . شماره من این است : 0046735007250
2. فیلمی را که در یوتیوب لینکش را ارسال نموده بودید را دیدم ولی دوست من صرفا" این فیلم یک فیلم تبلیغاتی هست و اگه دقت بفرمایید خیلی سریع از یک آبجکت به آبجکتی دیگر فوکوس می شود که این امر تقریبا" با توجه به تکنولوژی دوربینهای موبایل محال هست. در مورد پیشنهادتان در مورد دوربین گوشیم با اینکه خیلی خیلی بعید می دانم که مشکل از گوشی باشد ولی به نمایندگی می روم و با یک اکسپریای دیگه تست می کنم اگه مثل هم باشند که هیچ ولی اگه بهتر از این من باشه عوضش می کنم.
3. دوست من کیبورد اکسپریا برآمدگی برای تشخیص راحت تر دارد (کلید F و کلید J) ولی ایراد اساسی که به این کیبورد وارد هست عدم وجود underline (به این شکل _ هست) در خود صفحه کلید اصلی هست. بجز این مشکل ، مشکل دیگه ای من با کیبورد این گوشی ندارم.
4. اصلا" نیازی به کلیدهای بالا و پایین و چپ و راست در کیبورد نیست. اگر به خود گوشی دقت کنی بین کلیدهای بالا و پایین و چپ و راست که روی خود گوشی زیر نوشته XPERIA هست ، یک مستطیل مشکی رنگ هست که دقیقا" مانند Touch pad لپ تاپ هست و با حرکت انگشت به تمامی جهات حرکت می کند. اتفاقا" یکی از مزایای بزرگ اکسپریا وجود همین تاچ پد هست که کار با منوها و حرکت روی آنها را بسیار راحت می کند.
5. هنوز تست نکرده ام
5.2. با ناخن کار کردن مشکلی برای صفحه ایجاد نمی کنه.
6. طرح ساخت و جنس بدنه به نظر خوب می آد منهای قسمت میانی گوشی که مانند جنس آینه هست و به نظر حساس به ضربه از لحاظ خش افتادن و نیز سوالی که پیش می آد اینه که آیا به مرور زمان رنگ این ناحیه می رود و به سیاه تبدیل می شود یا خیر؟ هنوز خیلی زوده که بشه جواب این سوال را فهمید. از لحاظ برآمدگی روی قسمت در باطری گوشی باید بگویم که این برآمدگی جزیی از طراحی گوشی هست و غر شدگی یا اشتباه طراحی نیست. برای تاکید روی نام Sony Ericsson به این شکل طراحی شده چونکه دقیقا" جایی که سونی اریکسون نوشته شده این برآمدگی وجود دارد. کلا" بجز اون قسمت آینه ای مانند جنس گوشی بسیار با دوام و قوی به نظر می رسد. در حین صحبت و یا کارکرد زیاد گوشی گرم یا داغ نمی شود ولی در حین شارژ باطری قسمت در باطری گرم می شود که زیاد خوش آیند نیست ولی اذیت نمی کند. از لحاظ بجا موندن اثر انگشت مشکلی نداره نگران نباش.
7. فلش گوشی من 482.43 هست که 281.95 برای storage و 200.48 برای program هستش.
سوال داشتید جدا" خوشحال می شوم جواب بدهم چونکه اینطوری پرسش و پاسخ برای من خیلی راحت تر از نوشتن review هست و سوالهای گوناگونی که به فکر کاربران مختلف می رسه رو شامل می شه. تو رو خدا یک وقت فکر نکنی که من در رودربایستی قرار می گیرم ، نه به خدا. اگه وقت نداشتم حتما" می گویم که نمی رسم و یا دیرتر پاسخ می دهم.

از همه دوستان خواهش می کنم که اگر کمکی و یا سوالی داشتند حتما" طرح بفرمایند.
موفق باشید

khoraki
25-10-2008, 16:04
در مورد کیفیت پخش موزیک هم برامون بنویس. من موندم htc touch pro بهتره یا این. در مورد interface این گوشی هم توضیحی بده تا با touch flo3d مقایسه کنیم.

متاسفانه این گوشی اکولایزر نداره. اگه جایی برای دانلود اکوالایزر (جای مطمئن) می شناسید بگویید تا نصب کنم و جواب دهم. کلا" کیفیتش متوسطه (چون من اکولایزر را بخصوص مگاباس را خیلی دوست دارم و این گوشی متاسفانه اسنها را ندارد)
شفافیت صدای خوبی داره ولی بلندگوی قوی نداره و در محیطهای شلوغ دردسر ساز میشه (بلندگوی بیرونی گوشی را می گویم). متاسفانه فقط یک بلندگو دارد و عملا" استریو بودن در بلندگوی خارجی این موبایل بی معنیه.
جای بلندگو بسیار بد تعبیه شده بطوریکه وقتی گوشی را در دست می گیرید عملا" دست آدم روی بلندگو را می پوشاند (چه با دست چپ در دست بگیرید و چه با دست راست) و عملا" صدای بلندگو خفه می شود و موقع بازی کردن اصلا" احساس خوبی به آدم دست نمی دهد چونکه همش باید مراقب بود که دست آدم روی بلندگو نرود و آدم معذب هست.

Aliar
25-10-2008, 17:56
سلام دوستان متخصص
من ازتون يه راهنمايي ميخواهم . من حدود 3 ساله كه ميخوام يه كوشيه خوب بخرم . برام كار با office(editable , دوربين خوب ,ترجيحا toch screen و صداي خوب مهمه. 3 سال قبل دنبال nokia E70 بودم ولي انقدر اومدنش دير شد كه ديكه قديميو بدرد نخور شده بود. بعد اعلان e90 توسط nokiaرو ديدم, مصمم شدم با اومدن e90 اونو بخرم, ولي وقتي e90 اومد زياد خوشم نيومد و ضمنا متوجه pocket pc شدم !خوب معلومه كه ppc رو ترجيح دادم, كلي تحقيق كردم تا بالاخره eten m600 رو انتخاب كردم. اين موبايلو 570,000 تمان خريدم, اما بعد متوجه شدم اولا صداي كوشيه اون(speaker phone) بسيار ضعيفه تا جاييكه بعضي وقتها مجبور ميشدم اونو روي speaker بذارم تا صداي مخاطبمو بشنوم . دوما دوربين ضعيفي داشت و بعضي وقتها وسط فيلمبرداري hang ميكرد ووقتي اونو reset ميكردم اون file unsaved از بين ميرفت. خلاصه اونو 350,000 تمان فروختم. و اما الان كلي منتظر x1 موندم با خيال اينكه ساخت يه شركت معتبره (sonyericsson) اما شنيدم كه ساخت htc و الانم ميبينم كلي نقطه ضعف داره( صداي ضعيف , دوربين مشكوك و مساله دار و.....) درست مثل همون eten نا معروف!!!
به نظر شما اكه بخوام ppc بخرم كدومو بخرم touch pro يا x1 ؟ يا اينكه اصلا از خيرش بكذرم و برم يه nokia e71 يا 5800 بخرم؟ ايا از دادن اين مبالغ براي ppc دوباره نادم نميشم؟
ايا اين x1 راضي كننده هست؟ يا بازم در مقابل موبايلاي 200 تومني اينو اون كه صدا و دوربين و كيفيتهاي خوبي دارند ضايع ميشيم؟

khoraki
25-10-2008, 18:28
سلام دوستان متخصص
من ازتون يه راهنمايي ميخواهم . من حدود 3 ساله كه ميخوام يه كوشيه خوب بخرم . برام كار با office(editable , دوربين خوب ,ترجيحا toch screen و صداي خوب مهمه. 3 سال قبل دنبال nokia E70 بودم ولي انقدر اومدنش دير شد كه ديكه قديميو بدرد نخور شده بود. بعد اعلان e90 توسط nokiaرو ديدم, مصمم شدم با اومدن e90 اونو بخرم, ولي وقتي e90 اومد زياد خوشم نيومد و ضمنا متوجه pocket pc شدم !خوب معلومه كه ppc رو ترجيح دادم, كلي تحقيق كردم تا بالاخره eten m600 رو انتخاب كردم. اين موبايلو 570,000 تمان خريدم, اما بعد متوجه شدم اولا صداي كوشيه اون(speaker phone) بسيار ضعيفه تا جاييكه بعضي وقتها مجبور ميشدم اونو روي speaker بذارم تا صداي مخاطبمو بشنوم . دوما دوربين ضعيفي داشت و بعضي وقتها وسط فيلمبرداري hang ميكرد ووقتي اونو reset ميكردم اون file unsaved از بين ميرفت. خلاصه اونو 350,000 تمان فروختم. و اما الان كلي منتظر x1 موندم با خيال اينكه ساخت يه شركت معتبره (sonyericsson) اما شنيدم كه ساخت htc و الانم ميبينم كلي نقطه ضعف داره( صداي ضعيف , دوربين مشكوك و مساله دار و.....) درست مثل همون eten نا معروف!!!
به نظر شما اكه بخوام ppc بخرم كدومو بخرم touch pro يا x1 ؟ يا اينكه اصلا از خيرش بكذرم و برم يه nokia e71 يا 5800 بخرم؟ ايا از دادن اين مبالغ براي ppc دوباره نادم نميشم؟
ايا اين x1 راضي كننده هست؟ يا بازم در مقابل موبايلاي 200 تومني اينو اون كه صدا و دوربين و كيفيتهاي خوبي دارند ضايع ميشيم؟

دوست عزیز لطفا" بحث مقایسه و خرید گوشی x یا y و از این جور حرفها رو در یک تاپیک دیگه مطرح بفرمایید. این تاپیک فقط مخصوص اکسپریا هست.
در ضمن دوست عزیز کی همچین حرفی زده که این گوشی ساخت HTC هست؟!!!! چند تا برنامه اش مال HTC هست ، همین

khoraki
25-10-2008, 22:02
دوستان عزیز برنامه AlarmToday v 2.81 build 127 را هیچگاه یادتان باشه روی این گوشی نصب نکنید.
نه تنها با تنظیم آلارم گوشی خاموش ، روشن نمی شه بلکه کلا" هر بار که دستی گوشی را روشن می کردم این برنامه اتوماتیک اجرا می شد و عملا" سیستم هنگ می شد و تنها راهکار بیرون آوردن باطری بود که در نهایت چون روی مموری خارجی نصب کرده بودم ، مموری را خارج کردم و گوشی را روشن و خلاصه با یه مصیبتی برنامه را unistall کردم. خلاصه تا حالا برنامه ای ندیدم که موبایل خاموش را برای تایمر روشن کنه. تمام برنامه های موبایلستان (تایمرهایی که در این فوروم هست) را هم نصب کردم و بی فایده بود.

sasan hatami
26-10-2008, 00:25
دوست عزیز آقای khoraki شما میتونی از تایمر دوربین استفاده کنی.اول تایمر را تنظیم کنید بعد دکمه عکس گرفتن را کاملا بفشارید و رها کنید بعد گوشی را ثابت نگه دارید بعد از اتمام زمان تایمر (بستگی به تنظیم شما داره) اتوماتیک عکس گرفته می شود.با این کار لرزش موقع فشردن دکمه حذف می شود.من با n95 هم همین کارو میکنم چون دستم خیلی لرزش داره.

khoraki
26-10-2008, 02:06
دوست عزیز آقای khoraki شما میتونی از تایمر دوربین استفاده کنی.اول تایمر را تنظیم کنید بعد دکمه عکس گرفتن را کاملا بفشارید و رها کنید بعد گوشی را ثابت نگه دارید بعد از اتمام زمان تایمر (بستگی به تنظیم شما داره) اتوماتیک عکس گرفته می شود.با این کار لرزش موقع فشردن دکمه حذف می شود.من با n95 هم همین کارو میکنم چون دستم خیلی لرزش داره.

دوست من خیلی ممنون از راهنماییت

این دوربین اکسپریا خیلی بد قلقه. روش شما را امتحان کردم ولی متاسفانه بازهم مثل عکسهایی که با p990 می انداختم در نمی آید. عکسها خیلی تار نیستند و کاملا" فوکوس هم نیستند.

sasan hatami
26-10-2008, 03:09
اول: دوست عزیز آقای KHORAKI شما از صفحه نمایش XPERIA خیلی تعریف کردین و من
می خوام بدونم نسبت به N95 و P990i اگه مقایسه کنید(هر کدوم جدا) چطوریه؟

دوم: از عکساش اینجوری پیداست که دکمه چهار جهتی داره،اگه داره میشه ازش برای بازی استفاده کرد؟

سوم:میشه با دوربینش یه فیلم بگیرین بزارین(اگه ممکنه توی سایت آپلود کنین)

چهارم: صفحه نمایش XPERIA مثل P990i یه لایه پلاستیک روشه یا مثل iphone شیشه ایه؟ (اگه مثل iphone باشه خیلی عالیه)

ممنون از شما :merci:

Mah12
26-10-2008, 15:14
این عکسای اینتر فیس جدید و بهینه شده Xperia واسه کار کردن با انگشته. واسه شما اینطوریه؟ این که خیلی عالیه. کیفیت عکساش واقعآ خوبه من که مثلشو رو گوشی ندیدم. منبعش هم اینجا (http://www.gsmarena.com/xperia_x1_dresses_up_with_a_new_thumbable_interfac e_panel-news-642.php)

http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_001.jpg http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_002.jpg

http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_003.jpg http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_004.jpg

http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_005.jpg http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_006.jpg

http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/10/se-xperia-spb-panel/gsmarena_007.jpg

khoraki
26-10-2008, 16:48
سلام دوست عزیز mah12
دوست من این عکسهای شما مربوط به اینترفیس نیست. این یک پنل هست که می شود از روی نت دریافت کرد و روی گوشی نصب کرد. یکی از خوبیهای پنلهای 9 گانه همینه.
اسم پنلش هم SPB Mobile Shell هست

khoraki
26-10-2008, 16:53
یک مشکل دیگر در اکسپریا

ناراحت نشوید خیلی اعصاب خورد کن نیست. مشکل اینجاست که اگه شما از pin code روی سیم کارتتان استفاده می کنید، اگر آنتن خود را ببندید ، هر بار که آنتن گوشی را باز می کنید باید pin code بدهید.
یک باگی هم که اکسپریا داره اینه که وقتی گوشی را روشن می کنید بعضی وقتها pin code می خواهد و بعضی وقتها pin code را نمی پرسد ولی عملا" آنتن شما فعال نیست و باید دستی خودتان آنتن را ببندید و دوباره باز کنید تا pin را بتوانید وارد کنید.

khoraki
26-10-2008, 17:04
اول: دوست عزیز آقای KHORAKI شما از صفحه نمایش XPERIA خیلی تعریف کردین و من
می خوام بدونم نسبت به N95 و P990i اگه مقایسه کنید(هر کدوم جدا) چطوریه؟

دوم: از عکساش اینجوری پیداست که دکمه چهار جهتی داره،اگه داره میشه ازش برای بازی استفاده کرد؟

سوم:میشه با دوربینش یه فیلم بگیرین بزارین(اگه ممکنه توی سایت آپلود کنین)

چهارم: صفحه نمایش XPERIA مثل P990i یه لایه پلاستیک روشه یا مثل iphone شیشه ایه؟ (اگه مثل iphone باشه خیلی عالیه)

ممنون از شما :merci:

1. در مورد صفحه اکسپریا با قاطعیت می گویم که کیفیتش از P990i بالاتره هم از لحاظ شفافیت ، هم از لحاظ کیفیت رنگ (گول 256 هزار رنگ بودن پی990 را نخورید) و هم از لحاظ وضوح و خوانایی در نور شدید. من هم اکسپریا دارم و هم p990i بنابراین خیالتان راحت که صفحه Xperia خیلی بالاتر از P990i هست . اگه از P990i راضی هستی ، وقتی Xperia را در دست بگیری دیگه طرف صفحه P990i نخواهی رفت. امروز عکس می گیرم برایت می فرستم تا خودت بتوانی مقایسه کنی.
در مورد N95 چونکه ندارم و خیلی وقت پیش باهاش کار کردم فقط اینو می تونم بگم که مطمئن باش بالاتر از Xperia نیست.
2. دوست من درست دیدی ، دکمه چهار جهته که داره هیچ ، یک touch pad هم داره که مانند تاچ پد در لپ تاپها کار می کنه. از کلید چهار جهته هم می شود در بازیها استفاده کرد.
3. چشم بزودی
4. صفحه Xperia مانند P990i یک رویه پلاستیکی رویش هست.

Mah12
26-10-2008, 17:07
راستی اون دوستمون هم درست گفت این گوشی مشترکآ با کمک HTC ساخته شده و دلیل این مشکلات دوربین و صدا هم به نظر من واسه همینه. اگه خودش ساخته بود بهتر بودن. منبع این حرف هم GSMArna.com تو قسمت بررسی Touch pro نوشته. اما همه اینها تو آپدیتش حل میشه. مثل p990.

khoraki
26-10-2008, 18:18
این هم یک فیلم در هوای ابری با اکسپریا
چنگی به دل نمی زنه .....

Jahandar
26-10-2008, 19:49
سلام

1. متاسفانه نمی شود برای تایپ فارسی از کیبرد خود گوشی استفاده کرد و باید از قلم و کیبردی که نصب می شه استفاده کرد. در مورد خواندن فارسی هیچ مشکلی تا بحال نداشتم. سایتهای فارسیی که تا بحال از طریق موبایل نگاه کرده ام (مانند همین موبایلستان) هیچ مشکلی نداشته اند.
.
.
.

سلام

بازم ممنون از وقتی که گذاشتی برای پاسخ به سوالات بنده . چند توضیح و سوال:

1- پیشنهاد میدم یه سری به بخش نرم افزارهای ویندوز موبایل بزنید و فارسی سازهایی که اونجا هست رو نصب کنید ( تنها یکیشو ! به خصوص arabizer یا عربایزر رو ! چون مثلا یکی از مدیرای اینجا اچ تی سی کایزر داره که دارای کیبورده اما میتونه با کیبورد دستگاه فارسی یا عربی تایپ کنه .) . شاید تونستید با کیبورد هم فارسی تایپ کنید . البته بنده تضمین نمیکنم مشکلی پیش نیاد . اگر خواستید نصب کنید ابتدا نوشته های تاپیکهای اونها رو بخونید و بعد از سبک سنگین کردن تصمیم بگیرید فارسی سازها رو نصب کنید یا خیر . ضمنا یک توصیهء کلی در مورد ویندوز موبایل هست که میگه همیشه قبل از نصب نرم افزار یا بازی یا ... از کل اطلاعات مهم گوشی ( مثل شماره ها و مسیج ها و ... ) بکاپ تهیه کنید که اگر مجبور به هاردریست شدید اطلاعات از بین نره .

2- بنده عرض کردم که اون فیلم تبلیغاتیه . هدف اصلیم این بود که شما با اون قابلیت تاچ زومش ( که با دست بزنی روی صفحه و زوم کنه ! ) عمل زوم کردن رو انجام بدید ببینید فرقی میکنه یا خیر . گذشته از این مطلب ، عزیزی در فروم پی سی وورد که ساکن سوئد هم هست ( همانطور که قبلا عرض کرده بودم ) مطالب جالبی در مورد گوشی اکسپریای خودش ارسال کرده که پیشنهاد میکنم اونها رو مطالعه کنید ( اگر لینک تاپیک مربوطه رو خواستید بگید تا در پی ام ارسال کنم ) . در همون مطالب چند عکس هم با گوشیش گرفته که اینجا میزارم تا با گوشی خودتون مقایسه کنید :

http://i35.tinypic.com/2h4kgep.jpg

تصویر بزرگتر : http://i35.tinypic.com/14y9vd4.jpg

http://i34.tinypic.com/2znn9cn.jpg

تصویر بزرگتر : http://i35.tinypic.com/f9icyd.jpg

http://i37.tinypic.com/ejal3q.jpg

تصویر بزرگتر : http://i35.tinypic.com/2581h6r.jpg

میتونید در مکانها و مناظری مشابه این عکسها تصویربرداری کنید و مقایسه انجام بدید .

4- بنده هم در پستم عرض کردم :

میخوام بدونم با این وضع وقتی کشوی گوشی رو باز میکنید چطوری توی منوها گردش میکنید ؟ باید حتما دست رو از روی کیبورد برداشت و از روی دیسپلی یا همون کلید چهار جهتهء روی گوشی داخل منوها گشت ؟
سوال بنده اینه که اگر بخواهید از اون کلید چند جهته روی گوشی ( همون تاچ پد ) هنگام استفاده از کیبورد استفاده کنید حتما باید دستتون رو از روی کیبورد بردارید و اون کلید لمسی چند جهته رو بزنید یا بدون برداشتن دست هم میشه از اون کلید چند جهته استفاده کرد ؟ یعنی انگشت شست بهش میرسه ؟( بدون جدا کردن دست از کیبورد ! ) اگر جواب مثبته آیا انجام این کار مثلا در حین بازی راحت و روان هست یا اذیت میکنه ؟

6- اون برآمدگی به نظرم عادی نیست چون دوست عزیزمون آقا مهران در انجمن پی سی ورد ( همون عزیزی که مثل شما ساکن سوئد هست ) گفته که برخی دیگر از کسانی این گوشی رو تهیه کرده بودند اونرو بردند پس دادند تا یه جایگزین بهشون تحویل بدن اما باید یک ماه منتظر بمونند به همین دلیل ایشون خودش دست به برطرف نمودن این عیب زده .

7- اون سوالی که در مورد فلش پرسیدم مربوط به دو عکس زیر میشه که خصوصیات متفاوتی رو نشون میدن :

http://i34.tinypic.com/2lleees.jpg
ـــــــــــــــــــــــــ ــــ
http://i33.tinypic.com/2yz0y0i.jpg

اگر ممکنه یک عکس از همین صفحهء ویندوز موبایلتون قرار بدید تا بشه مقایسه کرد .

در مورد سوال پرسیدن هم باید عرض کنم که بزرگواری . باز هم ممنونم که وقت میزاری و به این سوالات جواب میدی .

ارادت دارم .

موفق باشید .

Jahandar
26-10-2008, 20:10
متاسفانه این گوشی اکولایزر نداره. اگه جایی برای دانلود اکوالایزر (جای مطمئن) می شناسید بگویید تا نصب کنم و جواب دهم. کلا" کیفیتش متوسطه (چون من اکولایزر را بخصوص مگاباس را خیلی دوست دارم و این گوشی متاسفانه اسنها را ندارد)
شفافیت صدای خوبی داره ولی بلندگوی قوی نداره و در محیطهای شلوغ دردسر ساز میشه (بلندگوی بیرونی گوشی را می گویم). متاسفانه فقط یک بلندگو دارد و عملا" استریو بودن در بلندگوی خارجی این موبایل بی معنیه.
جای بلندگو بسیار بد تعبیه شده بطوریکه وقتی گوشی را در دست می گیرید عملا" دست آدم روی بلندگو را می پوشاند (چه با دست چپ در دست بگیرید و چه با دست راست) و عملا" صدای بلندگو خفه می شود و موقع بازی کردن اصلا" احساس خوبی به آدم دست نمی دهد چونکه همش باید مراقب بود که دست آدم روی بلندگو نرود و آدم معذب هست.
با توجه به اینکه گوشی شما سیستم عامل ویندوز داره فکر کنم بشه براش نرم افزار پیدا کرد . مجددا پیشنهاد میکنم سری به بخش نرم افزارهای ویندوز موبایل این انجمن بزنید و این مورد رو با دیگر دوستان در میون بگذارید شاید جوابی پیدا شد . اگر اینجا جوابی نبود بگید تا لینک چند سایت دیگه رو براتون پی ام کنم شاید اونها مفید واقع شدند . در کل سونی اریکسون واقعا کار بیهوده ای انجام داده ... اینهمه مدت مردم رو برای ورود این گوشی به بازار منتظر نگه داشت اما گوشی ای با چنین کاستیهای زشتی به بازار ارائه کرده ... از طرفی روشن نشدن هنگام آلارم . از طرف دیگر اسپیکر ضعیف ... از طرف دیگه جای بد اسپیکر و و و ... مثلا در مورد همین اسپیکر باید ببینید E71 نوکیا چه صدای بلندی داره . در صورتی که یک موبایل برای بیزینسه و نه برای مولتی مدیا و اینجور چیزها .
حالا یه سوال دیگه : جدای از زیاد نبودن صدای اسپیکرش ، کیفیت صدایی که با اسپیکر ( بلندگو ) پخش میکنه چطوره ؟ گوشیهایی که بنده دیدم از چنین اسپیکرهایی استفاده میکنند ( بطوریکه مثلا شبکهء توری مانند روی اون نیست و تنها یک حفرهء کوچک دیده میشه ) اغلب صدای خوبی نداشتند . در مورد این گوشی چطوره ؟

بنده به شخصه پس از ورود این گوشی به ایران صبر میکنم تا دیگران بخرندش و نیز قیمتش کاهش پیدا کنه . تا اونموقع اگر اشکالات تا حدودی برطرف شده بود که همین گوشی رو میخرم چون واقعا چشمم رو گرفته اما اگه دیدم همونیه که از اول ارائه شده بود یکی از اون دو گوشی برند معروف دیگه رو انتخاب میکنم .

/*/*/ راستی خبر پایین رو خیلی وقته میخوام بزارم مدام فراموش میشه . بخونید که جالب به نظر میرسه ... :

گوشی هوشمند xperia x1 سونی اریکسون که قرار بود روز سی ام سپتامبر روانه بازار شود موفق به دریافت تاییدیه از کمیسیون فدرال مخابرات آمریکا (fcc) شده اما هنوز عرضه نشده است.سافت پدیا – اخباری که در وب سایت fcc منتشر شده نشان می دهد که xperia تا اواخر سال 2008 ابتدا در اروپا و سپس در آمریکا عرضه خواهد شد. از ویژگی های این گوشی می توان به صفحه نمایش 3 اینچی oled لمسی با وضوح تصویر 480x800 پیکسل اشاره کرد. صفحه کلید کامل qwerty که به حالت کشویی افقی از کنار باز می شود و سیستم عامل ویندوز موبایل 6.1 از دیگر امکانات این گوشی است. قانون مالیات بر ارزش افزوده تعرفه واردات گوشی تلفن همراه را افزایش می دهد. یک کارشناس می گوید که قانون مالیات بر ارزش افزوده تعرفه واردات گوشی تلفن همراه را از 25 به 28 درصد می رساند. موبنا - مدیرعامل شرکت پارس کامتل، عرضه کننده رسمی گوشی های موتورولا و سونی اریکسون اظهار داشت: تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده و اخذ سه درصد مالیات گمرک از شرکت های واردکننده قانونی، عملا به معنای اجرای تعرفه 28 درصدی واردات است. حسین پاینده افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده تنها به معنای افزایش تعرفه محسوب می شود چرا که با استناد به این قانون شاهد پرداخت سه درصد سود اضافی شرکت های واردکننده گوشی تلفن همراه به گمرک هستیم. وی ادامه داد: متضرر اصلی اجرای این قانون تنها شرکت های واردکننده رسمی گوشی تلفن همراه هستند، چرا که پرداخت این سه درصد سود با شرکت های قانونی است نه مصرف کننده نهایی. مدیرعامل شرکت پارس کامتل تصریح کرد: با اجرای این قانون شاهد افزایش قیمت گوشی های موجود در بازار نخواهیم شد، چرا که عنان بازار گوشی تلفن همراه تهران در اختیار قاچاقچیان است و با افزایش قیمت متقاضیان به خرید گوشی های قاچاقی سوق داده می شوند. قانون مالیات بر ارزش افزوده از اول مهرماه در کشور اجرایی شده است و با ابلاغ به تمامی واحدها و صنف ها، فروشندگان ملزم به اجرای آن شده اند. این قانون که جایگزین قانون تجمیع عوارض شده، اعتراض بسیاری از واحدهای صنفی، اتحادیه ها و فروشندگان را به دنبال دارد.

منبع (http://iranictnews.ir/tags/256124/T_79880_____x1-سونی-اریکسون-تاییدیه-fcc-گرفت.htm)

Jahandar
26-10-2008, 20:19
یک مشکل دیگر در اکسپریا

ناراحت نشوید خیلی اعصاب خورد کن نیست. مشکل اینجاست که اگه شما از pin code روی سیم کارتتان استفاده می کنید، اگر آنتن خود را ببندید ، هر بار که آنتن گوشی را باز می کنید باید pin code بدهید.
یک باگی هم که اکسپریا داره اینه که وقتی گوشی را روشن می کنید بعضی وقتها pin code می خواهد و بعضی وقتها pin code را نمی پرسد ولی عملا" آنتن شما فعال نیست و باید دستی خودتان آنتن را ببندید و دوباره باز کنید تا pin را بتوانید وارد کنید.

عزیزم به نظرم باید در مورد مزایای این گوشی بیشتر بنویسید . هم مزایاش رو بفرمایید هم معایبش تا بشه نتیجه گیری درستی انجام داد .
موفق باشید .

Mah12
26-10-2008, 20:30
فکر کنم اون عکسی که از گوشی گذاشتید رمش 128 . مدل آزمایشی گوشی هستش چون شنیدم اون 128 بوده. ممنون

Jahandar
26-10-2008, 22:28
دوست عزیز ( khoraki ! ) با دانلود فیلمی که با گوشیتون گرفتید به این نتیجه رسیدم که مشکل از گوشی شماست . فیلم موجود در لینک پایین رو که مهران عزیز با اکسپریا گرفته ببینید :

http://rapidshare.com/files/154288228/MOV_0001.rar.html

گوشیتون از اون سری گوشیهای پروتوتایپ (که ابتدا در سوئد توزیع شد) نباشه ؟ شاید هم تنظیمات رو درست انجام نمیدید ؟ البته تنظیمات گوشی که لینک فیلمش رو گذاشتم روی تنظیمات خود گوشی بوده .

پ.ن : چرا بیشتر از 120 دقیقه برای ویرایش پستها اجازه نداریم ؟ این خیلی محدوده ...

khoraki
26-10-2008, 22:35
دوست عزیز جناب Jahandar

حقیقتش در مورد Arabizer در فورومهای مختلفی گشته ام و خیلی از کاربرها از آن ناراضی بودند و کلی خرت و پرت اضافی همراه با آن نصب می شود و شخصا" ترجیح می دهم در هنگام تایپ فارسی ، بی خیال کیبرد خود گوشی شوم .
عکسهای Outdoor بخصوص وقتی نور کافی باشد معمولا" خوب درمی آیند ولی عکسی که در تاریکی از ساعت گرفته شده خیلی خوب به نظر می رسد و کاملا" قابل قبول هست ولی تاکنون من نتوانسته ام همچین عکسی با این گوشی در تاریکی بگیرم. بازهم باید سعی کنم.
دوست من ، فکر کنم منظورم از تاچ پد را بد برداشت کرده اید. شما علاوه بر کلیدهای چهار جهته ، یک تاچ پد هم دقیقا" در مرکز آن دارید. بگذارید بهتر توضیح بدم : زیر LCD گوشی نوشته XPERIA و دقیقا" زیر این نوشته یک مربع هست که برآمده هست. این مربع برآمده کلیدهای چهار جهته یا همان Arrow keys هایی هستند که در اکثر موبایلها هستند. در مرکز این برآمدگی یا همان کلیدهای چهار جهته یک مستطیل مشکی رنگ هست که شبیه یک دکمه بزرگ هست ولی دکمه نیست بلکه همان تاچ پدی هست که خدمتتان عرض کردم. پس شما علاوه بر کلیدهای چهار جهته یک تاچ پد هم دارید که به حرکت انگشت حساس هست. فاصله این تاچ پد با کیبرد خود گوشی زیاد نیست . شما می توانید حین تایپ با انگشت اشاره خود از تاچ پد به راحتی استفاده نمایید. من دو سه تا بازی تست کردم ولی تاچ پد روی آنها کار نمی کرد و فقط کلیدهای چهار جهته قابل استفاده بودند (البته به نظر من مشکلی ایجاد نمی کند).
در مورد برآمدگی پشت گوشی بازهم عرض می کنم به نظر من غر شدگی نیست بلکه طراحی به این شکل صورت گرفته و از نظر من منطقی هست.
این هم عکس مموری من
http://usera.ImageCave.com/khoraki/2008 10 26_18 00 01_0016_108.JPG
اینهم ترجمه سوئدی به انگلیسی که متوجه بشوید چی به چیه:
Hastighet = Speed
RAM-storlek = RAM size
Flashminnesstorlek = Flash memory size
Databuss = Data bus
Lagringsstorlek = Storage size
Upplösningsindikator = Display resolution

khoraki
26-10-2008, 22:47
دوست عزیز ( khoraki ! ) با دانلود فیلمی که با گوشیتون گرفتید به این نتیجه رسیدم که مشکل از گوشی شماست . فیلم موجود در لینک پایین رو که مهران عزیز با اکسپریا گرفته ببینید :

http://rapidshare.com/files/154288228/mov_0001.rar.html

گوشیتون از اون سری گوشیهای پروتوتایپ (که ابتدا در سوئد توزیع شد) نباشه ؟ شاید هم تنظیمات رو درست انجام نمیدید ؟ البته تنظیمات گوشی که لینک فیلمش رو گذاشتم روی تنظیمات خود گوشی بوده .

پ.ن : چرا بیشتر از 120 دقیقه برای ویرایش پستها اجازه نداریم ؟ این خیلی محدوده ...

دوست عزیز فیلمی که لینک داده بودید در هوای کاملا" آفتابی گرفته شده و فیلم من در هوای ابری. باید هوای لعنتی اینجا آفتاب بشه و نور کافی باشه و من هم مانند آقای مهران راه نروم و از آبجکتهای متحرک فیلم بگیرم تا ببینم مشکل از کجاست. اینجا اجازه ندارند جنس پروتوتایپ را بفروشند مگر اینکه به خریدار بگویند و در ضمن با قیمت بسیار پایین تر از قیمت گوشی حقیقی. من در فیلمی که مشاهده فرمودید روی حالت ابری گذاشته بودم و نور هم ناکافی بود. ابرهای اینجا خیلی قطور و نزدیک به سطح زمین هستند و با ایران نمی شود مقایسه کرد :31:

luckyboy
26-10-2008, 23:00
کسی نگفت قیمتش چنده تو تهران؟//

khoraki
26-10-2008, 23:06
الان از یک فیلم که توسط کامپیوترم پخش می شد با گوشی فیلم گرفتم و دقیقا" 30 فریم در ثانیه با کیفیت کاملا" قابل قبول بود. دارم به این نتیجه یواش یواش می رسم که نور خیلی خیلی فاکتور مهمی برای دوربین این گوشی هست. در اصل بیشتر از آن چیزی (یا حدی) که باید باشد.

khoraki
26-10-2008, 23:07
کسی نگفت قیمتش چنده تو تهران؟//

دوست من ، این گوشی به بازار ایران هنوز وارد نشده

sasan hatami
26-10-2008, 23:57
آقای khoraki عزیز ار اینکه زحمت کشیدین جواب سوالامو دادین خیلی ممنونم. :6:

نکته: عکسایی که آقای jahandar از XPeria دیگه گذاشته همشون با رزولوشن 1200*1600 پیکسل گرفته شدن(یعنی با حالت 2 مگا پیکسل)شما هم این حالت رو امتحان کنید شاید مشکلتون حل بشه. :merci:

Jahandar
27-10-2008, 00:16
دوست عزیز جناب Jahandar
دوست من ، فکر کنم منظورم از تاچ پد را بد برداشت کرده اید. شما علاوه بر کلیدهای چهار جهته ، یک تاچ پد هم دقیقا" در مرکز آن دارید. بگذارید بهتر توضیح بدم : زیر LCD گوشی نوشته XPERIA و دقیقا" زیر این نوشته یک مربع هست که برآمده هست. این مربع برآمده کلیدهای چهار جهته یا همان Arrow keys هایی هستند که در اکثر موبایلها هستند. در مرکز این برآمدگی یا همان کلیدهای چهار جهته یک مستطیل مشکی رنگ هست که شبیه یک دکمه بزرگ هست ولی دکمه نیست بلکه همان تاچ پدی هست که خدمتتان عرض کردم. پس شما علاوه بر کلیدهای چهار جهته یک تاچ پد هم دارید که به حرکت انگشت حساس هست. فاصله این تاچ پد با کیبرد خود گوشی زیاد نیست . شما می توانید حین تایپ با انگشت اشاره خود از تاچ پد به راحتی استفاده نمایید. من دو سه تا بازی تست کردم ولی تاچ پد روی آنها کار نمی کرد و فقط کلیدهای چهار جهته قابل استفاده بودند (البته به نظر من مشکلی ایجاد نمی کند).
در مورد برآمدگی پشت گوشی بازهم عرض می کنم به نظر من غر شدگی نیست بلکه طراحی به این شکل صورت گرفته و از نظر من منطقی هست.
این هم عکس مموری من
سلام
منظور از تاچ پد رو همون ابتدا فهمیدم ( در لپتاپ باهاش سر و کار دارم ) . ضمن اینکه 14 فیلم کوتاه و بلند ( 216 مگ فیلم ! ) در مورد این گوشی از اینترنت دانلود کردم و به نکات ظاهریش تقریبا واقفم . تنها میخواستم ببینم در حین بازی برای استفاده از اون تاچ پد و کلید چهار جهته باید دست از کیبورد جدا بشه یا خیر ؟ که با گفتهء شما میشه نتیجه گرفت که بله . باید دست رو از روی کیبورد جدا کرد و دکمه های جهت رو فشار داد . تاچ پد هم که اصلا در اونها کار نمیکرده . فکر کنم باید این اجبار جدا شدن دست از کیبورد در مواقع لازم رو هم در لیست نکات منفی این گوشی جای داد .
سوالم هم به این دلیل بود که تمام پاکت پی سی هایی که بنده دیدم و کیبورد جدا داشتند صفحه کلید کاملی دارند . پاکت پی سی هایی مثل HTC TyTN II و HTC Touch Pro و E90 و ... تعداد کلیدهای کیبوردشون 10-12 تا بیشتر از کیبورد اکسپریاس . سونی اریکسون با حذف همین کلیدها اومده فضای خالی بین کلیدها ایجاد کرده که ممکنه برای بعضی مثل شما مشکل ایجدا کنه ( بدلیل نداشتن _ ) . همچنین برای خود من بدلیل نداشتن کلیدهای جهت بر روی کیبورد .

عزیز ، این گوشی مزیتی نداره که بهش اشاره بشه ؟ مثلا من با اون چراغهای LED که اطراف گوشی گذاشتند ( برای مسیج و میس کال و ... ) ارتباط برقرار کردم ! به نظرم چیز جالب و مفیدیه . همینطور اون ماهی قرمز رنگ . درسته که این ماهی قرمزها تعدادشون به تعداد میس کالها میرسه ؟

کلا از مزیتها بگید . تنها گفتن ضعفهاش آدم رو دلزده میکنه .

موفق باشید .

khoraki
27-10-2008, 00:46
آقای khoraki عزیز ار اینکه زحمت کشیدین جواب سوالامو دادین خیلی ممنونم. :6:

نکته: عکسایی که آقای jahandar از XPeria دیگه گذاشته همشون با رزولوشن 1200*1600 پیکسل گرفته شدن(یعنی با حالت 2 مگا پیکسل)شما هم این حالت رو امتحان کنید شاید مشکلتون حل بشه. :merci:

خواهش می کنم دوست عزیزم ، من خوشحال می شوم به هموطنانم اگه کمکی از دستم برمی آید انجام دهم.

اتفاقا" خودم هم به رزولوشن 1600x1200 عکسهای فوق مشکوک شدم و روی 2MP عکس گرفتم که هیچ فرقی نکرد. به قول معروف همون آش بود همون کاسه.
در ضمن نباید روی یک رزولوشن درست باشه و رو رزولوشن بالاتر خراب. امیدوارم این هفته وقت کنم یک سری به نمایندگی بزنم و با یک گوشی دیگه برای اطمینان امتحان کنم ببینم مشکل از گوشی منه (به احتمال ضعیف) یا کلا" از اکسپریا. راستی ورژن دوربین من با آقای مهران یکی هست . هر دو R126 هستند پس احتمال پروتوتایپ بودن 100% منتفی هست

khoraki
27-10-2008, 02:07
سلام
منظور از تاچ پد رو همون ابتدا فهمیدم ( در لپتاپ باهاش سر و کار دارم ) . ضمن اینکه 14 فیلم کوتاه و بلند ( 216 مگ فیلم ! ) در مورد این گوشی از اینترنت دانلود کردم و به نکات ظاهریش تقریبا واقفم . تنها میخواستم ببینم در حین بازی برای استفاده از اون تاچ پد و کلید چهار جهته باید دست از کیبورد جدا بشه یا خیر ؟ که با گفتهء شما میشه نتیجه گرفت که بله . باید دست رو از روی کیبورد جدا کرد و دکمه های جهت رو فشار داد . تاچ پد هم که اصلا در اونها کار نمیکرده . فکر کنم باید این اجبار جدا شدن دست از کیبورد در مواقع لازم رو هم در لیست نکات منفی این گوشی جای داد .
سوالم هم به این دلیل بود که تمام پاکت پی سی هایی که بنده دیدم و کیبورد جدا داشتند صفحه کلید کاملی دارند . پاکت پی سی هایی مثل HTC TyTN II و HTC Touch Pro و E90 و ... تعداد کلیدهای کیبوردشون 10-12 تا بیشتر از کیبورد اکسپریاس . سونی اریکسون با حذف همین کلیدها اومده فضای خالی بین کلیدها ایجاد کرده که ممکنه برای بعضی مثل شما مشکل ایجدا کنه ( بدلیل نداشتن _ ) . همچنین برای خود من بدلیل نداشتن کلیدهای جهت بر روی کیبورد .

عزیز ، این گوشی مزیتی نداره که بهش اشاره بشه ؟ مثلا من با اون چراغهای LED که اطراف گوشی گذاشتند ( برای مسیج و میس کال و ... ) ارتباط برقرار کردم ! به نظرم چیز جالب و مفیدیه . همینطور اون ماهی قرمز رنگ . درسته که این ماهی قرمزها تعدادشون به تعداد میس کالها میرسه ؟

کلا از مزیتها بگید . تنها گفتن ضعفهاش آدم رو دلزده میکنه .

موفق باشید .

به لطف برنامه nueLED فعلا" تمام LEDهای گوشیم از کار افتاده و بدبختانه این برنامه مثل کنه به registry می چسبه و باید رجیستری را دستی عوض کنم تا برنامه را بشه Uninstall کرد.
راستی به تعداد miss callها ماهی قرمز درست نمی شه بلکه کلا" یک ماهی قرمز درست می شه به تعداد کل miss callها.

khoraki
27-10-2008, 03:33
برنامه nueLED غیر قابل uninstall کردن هست. مجبور شدم بخاطر کارکردن LED و چراغ کیبرد ، گوشی را هارد فرمت کنم. توصیه می کنم این برنامه مزخرف را روی این گوشی نصب نکنید. در خیلی از فورومها این مشکل عدم uninstall شدن این برنامه ذکر شده. از من گفتن بود. راستی این باگ برنامه هست نه گوشی

khoraki
28-10-2008, 02:48
سلام

خب این همه پشت سر این اکسپریای بینوا بد گفتم یه حسن بزرگش را هم بگویم....
امروز تازه متوجه شدم که اگه احیانا" این گوشی تحت هر عنوانی هنگ کنه ، یک دکمه ریست برای این کار تعبیه شده و نیاز نیست که باطری را در بیاوریم و دوباره جا بزنیم و گوشی را روشن کنیم. کافیه فقط در محفظه باطری را باز کرده و با قلم گوشی دکمه ریست را که در قسمت راست گوشی در یک سوراخ تعبیه شده فشار بدهیم تا ریست شود. جالب اینجاست که بدون خارج کردن قلم دسترسی به این دکمه امکان پذیر نیست چونکه این دکمه دقیقا" زیر محفظه قلم تعبیه شده و با خارج کردن قلم قابل دسترس می شه.
راستی با کمک برنامه CorePlayer که در موبایلستان هم موجود هست شما از 10 باند اکوالایزر که دستی هم هر باندش قابل تنظیم هست بهره مند می شوید. پس مشکل عدم اکوالایزر هم عملا" قابل حل هست ولی هنوز در تعجبم که چرا این فانکشن خیلی ساده و ابتدایی را در ویندوز مدیاپلیر خود گوشی نگذاشته اند. در هر حال کیفیت صدای خوبی را می توانید با کسپریا تجربه کنید.

calligrapher
31-10-2008, 22:48
Available شد بعد از 9 ماه انتظار فارغ شد !

calligrapher
31-10-2008, 22:51
1139 دلار قیمت اولیه http://www.plemix.com/list-phone-sonyericsson-page1

khoraki
31-10-2008, 22:52
Available شد بعد از 9 ماه انتظار فارغ شد !

دوست عزیز الان چند هفته هست که available شده. یه خورده از اخبار عقبی :023:

calligrapher
01-11-2008, 08:52
دوست عزیز الان چند هفته هست که available شده. یه خورده از اخبار عقبی :023:
منظورم در کل جهان هست نه فقط اروپا .احتمالا نسخه خاور میانه برای ایران میاد و باز احتمال داره مثل w960 و p1 دارای کیبرد عربی هم باشه :001:

Jahandar
01-11-2008, 12:51
1139 دلار قیمت اولیه http://www.plemix.com/list-phone-sonyericsson-page1
سلام

این قیمتها برای اونموقعیه که هنوز این گوشی در سایر نقاط دنیا به فروش نرفته بوده . شما سری به سایت ebay بزنید و اسم این گوشی رو سرچ کنید . قیمتهای 20-30 روز پیش بالای 1000 دلارند اما قیمتهای همین چند روزه زیر هفتصد دلار . که البته این قیمت هم زیاده . چون همین هم وقتی به ایران برسه بیش از 24 درصد گمرکی میکشند روی اون . جدیدا هم که سه درصد مالیات بر ارزش افزوده میکشند روی اجناس ... اگر قیمت خارج از کشورش همینقدر بمونه وقتی برسه ایران حدود 900 روش قیمت میزارن و مطمئنا هر کسی اونموقع این گوشی رو بخره به شدت ضرر کرده . چون این قیمت کاذبه و سریعا میاد پایین .

@ khoraki

سلام

شما هنوز اون مشکل دوربین رو برطرف نکردید ؟

عکسهای زیر که با اکسپریا در نور داخل ساختمان و یا در هوای ابری گرفته شدند رو ببینید ... :

http://www.xonio.com/ii/189804359_e11fd98afc.jpg
http://www.xonio.com/ii/189804362_4e55af95da.jpg
http://www.xonio.com/ii/189804360_ea00355666.jpg

کیفیت عکسهای زیر برای 3.2 مگاپیکسل خیلی خوبه :

http://www.xonio.com/ii/189804338_2edf4d8c01
http://www.xonio.com/ii/189804249_d8f4a5cbc2.jpg
http://www.xonio.com/ii/189804254_31185ee135.jpg

در هوای ابری :

http://www.xonio.com/ii/189804274_a907687dcb.jpg
http://www.xonio.com/ii/189804283_c248bed1c8.jpg
http://www.xonio.com/ii/189804271_c3774dbe21.jpg

تذکر : به نظر میرسه دیدن این عکسها در اُپرا با مشکل مواجه میشه . پیشنهاد میکنم از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید .

با توجه به عکسهای بالا بدون شک یا دوربین شما مشکل داره یا شما تنظیمات رو درست انجام نمیدید . ضمنا اینجور که بنده فهمیدم شما اولین باره که از گوشی دارای سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید . به همین دلیل هم با این گوشی دچار مشکل شدید . بنده جای شما بودم ابتدا تاپیکهایی که در مورد ویندوز موبایل در این انجمن و پرشین تولز و هندهلد یوزرز و ... هست رو میخوندم بعد از اون با این دستگاه کار میکردم . به عنوان مثال نکتهء زیر یکی از نکات در هنگام استفاده از ویندوز موبایل هست که باید رعایت بشه :

برنامه هائي كه توي حافظه دستگاه باقي ميمونن و ساختارشون طوري هست كه بر اساس زمان و رويداد خاصي خود به خود اجرا ميشن رو هيچوقت نبايد توي Storage يا memory Card نصب كنيد مگر اينكه خود برنامه گفته باشه كه مشكلي ايجاد نميشه .

چون وقتي دستگاه توي حالت StandBy ميره و ميخواد دوباره فعال بشه و يا وقتي كه دستگاه سافت ريست ميشه كمي طول ميكشه تا دوباره Storage و Memory Card رو بارگذاري كنه و اين مسئله باعث ميشه كه اون برنامه نتونه به موقع اجرا بشه و توي خيلي از موارد باعث هنگ كردن دستگاه ميشه .

انوع Today Plugin , Keyboard , Alarm و برنامه Photocontacts Pro جزو همين برنامه ها هستن .

اين نوع برنامه ها حتما بايد توي Main Memory نصب بشن.

نقل از Overload (http://forum.persiantools.com/u7171.html)

فکر کنم مشکل شما با برنامه های آلارم هم مربوز به همون مطلبیه که در بالا نقل به قول کردم :

دوستان عزیز برنامه AlarmToday v 2.81 build 127 را هیچگاه یادتان باشه روی این گوشی نصب نکنید.
نه تنها با تنظیم آلارم گوشی خاموش ، روشن نمی شه بلکه کلا" هر بار که دستی گوشی را روشن می کردم این برنامه اتوماتیک اجرا می شد و عملا" سیستم هنگ می شد و تنها راهکار بیرون آوردن باطری بود که در نهایت چون روی مموری خارجی نصب کرده بودم ، مموری را خارج کردم و گوشی را روشن و خلاصه با یه مصیبتی برنامه را unistall کردم. خلاصه تا حالا برنامه ای ندیدم که موبایل خاموش را برای تایمر روشن کنه. تمام برنامه های موبایلستان (تایمرهایی که در این فوروم هست) را هم نصب کردم و بی فایده بود.

اگر به روش گفته شده عمل کنید فکر میکنم مشکل روشن شدن گوشی هم حل بشه .

موفق باشید .

Jahandar
01-11-2008, 12:57
سلام
خب این همه پشت سر این اکسپریای بینوا بد گفتم یه حسن بزرگش را هم بگویم....
امروز تازه متوجه شدم که اگه احیانا" این گوشی تحت هر عنوانی هنگ کنه ، یک دکمه ریست برای این کار تعبیه شده و نیاز نیست که باطری را در بیاوریم و دوباره جا بزنیم و گوشی را روشن کنیم. کافیه فقط در محفظه باطری را باز کرده و با قلم گوشی دکمه ریست را که در قسمت راست گوشی در یک سوراخ تعبیه شده فشار بدهیم تا ریست شود. جالب اینجاست که بدون خارج کردن قلم دسترسی به این دکمه امکان پذیر نیست چونکه این دکمه دقیقا" زیر محفظه قلم تعبیه شده و با خارج کردن قلم قابل دسترس می شه.
تا اونجا که من میدونم این دکمهء سافت ریست در تمام Pocket PC ها وجود داره . چون کلا در ویندوز موبایلها با این دکمه زیاد سر و کار پیدا میکنید . مثل ویندوز کامپیوتر که پس از نصب اغلب برنامه ها باید یک بار سیستم رو ریست کرد . در ویندوز موبالها هم اغلب اوقات پس از نصب یک نرم افزار باید سافت ریست انجام بشه تا اون نرم افزار به درستی نصب بشه و کار خودش رو انجام بده .

موفق باشید .

khoraki
01-11-2008, 14:06
2 Jahandar

دوست عزیزم خیلی خیلی ممنون از این دقت و پی گیری شما
من امروز با این عکسهایی که شما فرستادید دارم می روم به نمایندگی و عکسهای شما را نشان می دهم و به متصدی می گویم که با یک اکسپریای دیگه عکاسی کنه و منهم در همان جا با گوشی خودم این کار را انجام می دهم و اگه اختلاف داشت گوشی را عوض خواهم کرد. دارم به همان نتیجه شما می رسم که مشکل از گوشی منه چونکه من اکثر عکسهایم را برای اطمینان در حالت تنظیمات اتوماتیک می اندازم ولی اصلا" کیفیت قابل قبولی ندارند.
در مورد اولین ویندوز موبایل داشتن من ، حق با شماست و تجربه تا حالا نداشتم و با تذکرات شما دارم یاد می گیرم و خیلی ممنونم که اینقدر دوستانه و با خوصله ضعفهایم را بهم متذکر می شوید.
در مورد آلارمها هم چشم روی مموری خود گوشی نصب خواهم کرد و اطلاع می دهم.

موفق باشید

khoraki
01-11-2008, 18:52
گوشی رو فرستادم تعمیرگاه برای کنترل و فعلا" بین دو تا سه هفته اکسپریا دستم نیست تا از تعمیرگاه برگرده.

Jahandar
01-11-2008, 22:55
گوشی رو فرستادم تعمیرگاه برای کنترل و فعلا" بین دو تا سه هفته اکسپریا دستم نیست تا از تعمیرگاه برگرده.
سلام
امیدوارم هر چه زودتر درستش کنند و تحویلتون بدن . همچنین امیدوارم این چنین مشکلاتی در گوشیهایی که میاد ایران بوجود نیاد و سونی اریکسون یه فکری به حالش بکنه . وقتی در سوئد که خودش معدنه ! میگن چند هفته باید منتظر بمونی وای به حال ایران ...

موفق باشید .

ahmad1344
02-11-2008, 07:03
khoraki عزيز ميشه محبت كني بگي ويندوز اكسپريا 6 هست يا 6.1 و همچنين بگي داخل جعبه اون چه چيزهايي هست اگه عكس هم از وسايل داخل جعبه بذاري ممنونت ميشم.

Jahandar
02-11-2008, 13:41
khoraki عزيز ميشه محبت كني بگي ويندوز اكسپريا 6 هست يا 6.1 و همچنين بگي داخل جعبه اون چه چيزهايي هست اگه عكس هم از وسايل داخل جعبه بذاري ممنونت ميشم.
سلام

اگه اشکالی نداشته باشه بنده قبل از دوستمون جواب شما رو عرض میکنم . ویندوز این گوشی نسخهء 6.1 هست . برای اطلاعات کاملش میتونید به لینک زیر مراجعه کنید :

جعبهء این گوشی در سوئد حاوی وسائل زیر بوده :

گوشی موبایل اکسپریا - یک عدد باطری 1500 mAh - یک عدد هندزفری هدست - شارژر USB به همراه کابل USB اتصال به کامپیوتر که همونم به آداپتور متصل میشه - یک عدد قلم ( stylus ) اضافه ( زاپاس ! ) - دو عدد پلاستیک اضافی گوشیهای هدست - CD حاوی درایور و نرم افزارها و چند عدد دفترچه راهنما .

عکس موجود در لینک مقابل برخی محتویات جعبه رو نشون میده : http://i33.tinypic.com/fbzt04.jpg

عکاس : M E H R A N - p30world

فیلم موجود در لینک زیر هم آنباکسینگ ( باز کردن جعبه ) جعبهء اکسپریا رو با محتویاتش بطور کامل نشون میده :

http://www.........com/watch?v=D0f1il6GKKI

برای دانلودش ( با کیفیت بالا یا پایین ) میتونید از سایت زیر استفاده کنید :

www.keepvid.com

موفق باشید .

khoraki
02-11-2008, 14:39
به نوشته های دوست عزیزمون Jahandar یک مموری 4 گیگابایتی را هم اضافه کنید

iman82
03-11-2008, 15:47
یه سوال داشتم دوستان. آیا برنامه های با رزلوشن 640*480 روی این قابل نصب هست یا نه؟
من اول توی کار touch pro بودم.
اما با توجه به صفحه بزرگتر و رزلوشن بالا و عمر باطری بیشتر و فیلم برداری بهتر از این بیشتر خوشم اومد. به نظرم touch pro هیچ برتری به این نداره. در ضمن توی GSMarena هم تا حالا بهترین rate رو گرفته!

mfs666
04-11-2008, 22:17
سلام دوستان من خودم دايموند دارم و راضيم ميشه بگين قيمت xperia چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

calligrapher
05-11-2008, 22:04
سلام دوستان من خودم دايموند دارم و راضيم ميشه بگين قيمت xperia چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

958 دلار http://www.plemix.com/list-phone-sonyericsson-page1 تا عید به 700 و تا تابستان سال بعد به 350 تومن میرسه

mfs666
06-11-2008, 12:23
958 دلار http://www.plemix.com/list-phone-sonyericsson-page1 تا عید به 700 و تا تابستان سال بعد به 350 تومن میرسه

از se بيشتر انتظار نيست

peji
06-11-2008, 20:28
یه سوال دیگه...برای رفتن به حالت لند اسکیپ مثل omnia عمل میکنه یا حتما باید کیبورد رو باز کرد تا صفحه افقی بشه و سرعت چرخشش خوبه یا نه؟ آخه توی یکی از این کلیپ های مربوط به X1 مرتب صفحه کلید رو باز میکرد تا تصویر بچرخه!
ممنون.

MOHAMMED
07-11-2008, 10:27
اومده ایران ؟؟؟

tighoor
07-11-2008, 15:06
یه سوال دیگه...برای رفتن به حالت لند اسکیپ مثل omnia عمل میکنه یا حتما باید کیبورد رو باز کرد تا صفحه افقی بشه و سرعت چرخشش خوبه یا نه؟ آخه توی یکی از این کلیپ های مربوط به x1 مرتب صفحه کلید رو باز میکرد تا تصویر بچرخه!
ممنون.

نه گوشی x1 ازین سیستما نداره که با چرخوندن گوشی خودش صفحش بچرخه بلکه یا باید با تنظیمات این کارو کرد یا با باز کردن کیبورد... سرعت چرخش هم به میزان سیپیو بستگی داره... در این گوشی سرعت چرخش بالاست...

R.E.Z.A
07-11-2008, 18:39
فکر نکنم اومده باشه ایران ..........
حداقل فکر می کنم تو این ماه نمی یاد ایران ............

khoraki
12-11-2008, 16:23
امروز وضعیت گوشیم رو در تعمیرگاه نگاه کردم دیدم نوشته که آپدیتش کردن و تست گرفتن و درسته.
جالبه که تا قبل از اینکه من موبایلم را بفرستم تعمیرگاه ، آپدیتی برایش نیامده بود و حالا می بینم که آپدیتش کرده اند. در هر حال اینطور که بوش می آد سریهای نخستین این گوشی نیاز به آپدیت خواهند داشت و اگه جدا" با این آپدیت مشکل دوربین حل شده باشه توصیه می کنم که وقتی این گوشی به ایران رسید در خریدش تعجیل نکنید و از دو جهت می تونه دو منفعت برایتان داشته باشد:
1. بعلت عدم استقبال از این گوشی می تواند در افت قیمتش در ایران موثر باشد.
2. با آمدن سریهای جدیدتر دیگه نیازی به آپدیت گوشی نخواهید داشت.
گوشی که دستم برسه حتما" خبرتان خواهم کرد که آیا این مشکل برطرف شده یا خیر

MOHAMMED
15-11-2008, 21:37
اینم عربایزر اصلی اکسپریا تست بکنید ببینید چه جوره :

http://www.mobilestan.net/showthread.php?p=715790#post715790

Vagrik
19-11-2008, 14:28
کسی از شماها x1 داره؟!

MOHAMMED
19-11-2008, 16:57
اين گوشی در ایران با قیمت 1.400 ملیون رویت شد !!!

البته من ندیدم به نق از سایتهای دیگه

khoraki
20-11-2008, 03:18
کسی از شماها x1 داره؟!

آره عزیز من دارم. سوالی داری در خدمتم.

khoraki
20-11-2008, 03:20
سلام

دوستان طبق فرمایش دوستمان Jahandar چهار تا برنامه مربوط به آلارم و تایمر را روی حافظه خود گوشی نصب کردم ولی تحت هیچ عنوان گوشی وقتی خاموش هست برای آلارم روشن نمی شود.

khoraki
20-11-2008, 03:21
راستی گوشیم از تعمیرگاه اومد و کیفیت دوربینش خیلی بهتر شده ولی در indoor زیاد چنگی به دل نمی زنه

M E H R A N
20-11-2008, 03:21
کسی از شماها x1 داره؟!

میشه گفت تقریبا از امروز من هم اضافه شدم. البته من حدود 1 ماه و نیم میشه که این گوشی
رو دارم اما از امروز عضو این انجمن شدم.

خوراکی عزیز هم فکر کنم از دیار سوئد باشند. :015:

M E H R A N
20-11-2008, 03:25
سایت تخصصی pocketnow.com بنچ مارکهایی رو از گوشی های مختلف گرفته تا هم میزان سرعت پردازش
سی پی یوشون معلوم بشه هم عملکردشون از لحاظ سیستمی.

این Benchmark ها توسط SPB Benckmark انجام شده.

http://www.pocketnow.com/html/portal/reviews/0000001107/review/bench1.jpg

http://www.pocketnow.com/html/portal/reviews/0000001107/review/bench2.jpg

ترجمه توضیحات سایت در مورد این بنچ مارکها...

عملکرد(performance) گوشی X1 بهترین عملکردی بوده که در بین تمام دیوایس های ویندوز موبایل دیده ام.
اینجا هیچ تاخیری در باز شدن برنامه ها نداره، این باعث میشه که استفاده از X1 دلنشین بشه.

بقیه رویو 4 صفحه ای که این سایت در مورد این گوشی انجام داده رو میتونید از لینک زیر بخونید.

http://www.pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=reviews&id=1107

همانطور که از نتیجه این بنچ مارکها معلومه با وجود اینکه سی پی یوی اومنیا از لحاظ عددی
نسبت به اکسپریا بیشتره اما این اکسپریاست که در عمل سی پی یوی بسیار قویتری رو
نسبت به Samsung i900 داره.

M E H R A N
20-11-2008, 06:31
تست Wi-Fi بر روی Xperia X1i

این تست نشون دهنده سرعت اینترنت بی سیم این گوشی است که معمولا Wi-Fi نامیده میشود. من این تست رو
از طریق اینترنت خونه خودم انجام دادم. در زمان انجام این تست 1 لپ تاپ به اینترنت بی سیم وصل بود.

سرعت اصلی اینترنت وایرلسی که من در خونه استفاده میکنم دارای 28 مگابایت سرعت دانلود و 5 مگابایت در ثانیه
سرعت آپلود است. بنابراین تستی که بر روی Xperia انجام دادم هم بستگی به سرعت اینترنتی دارد که به آن وصل
شده و هم بستگی به تعداد وسیله هایی داره که به آن اینترنت همزمان شبکه شده اند.

اما با وجود اینکه لپ تاپم به اینترنت وصل بود سرعت اینترنت Wireless این گوشی بسیار عالی بود. امیدوارم کس
دیگری پیدا بشه و تستی رو بر روی گوشی خودش انجام بده تا مقایسه ای بین سرعت اینترنت این گوشی از طریق
Wireless با دیگر گوشی های مشابه بشه.

برای انجام این تست کافی است آدرس اینترنت زیر را از طریق گوشی خود و بعد از اتصال گوشی به اینترنت باز کنید.
در ضمن این تست رو من از طریق مرورگر Opera که بر روی Xperia X1 بصورت پیش فرض نصب است انجام دادم.

کد:

http://tptest.se/mobil

http://i37.tinypic.com/oabx9w.jpg

پس از انجام این تست سرعت دانلود اینترنت این گوشی 2419 کیلوبایت بر ثانیه گزارش شد.

در ضمن شما از طریق سایتی که در بالا معرفی کردم حتی میتونید سرعت اینترنت خود را از طریق یک کامپیوتر
معمولی چک کنید.

اما در مورد فعال کردن Wi-Fi.

فعال کردن اینترنت Wireless این گوشی در عرض 2 تا 3 ثانیه انجام میشه و حدود 2 ثانیه طول میکشه تا به شبکه
ای که براش از قبل تعریف شده وصل بشه. بعد از آن کافی است فقط مرورگر را باز کرده و از اینترنت استفاده
بکنید.

من تا حالا هیچ مشکلی با اینترنت بی سیم آن نداشتم. خیلی راحت به اینترنت وصل میشه و خیلی راحت هم
میشه اتصال اون رو قطع کرد.تنها نکته ای که باید قابل توجه پاکت پی سی دارها قرار بگیره اینه که اگر در هنگام
اتصال به اینترنت بی سیم گوشی را برای چند لحظه به حال خودش ول کنید و دیگه باهاش کار نکنید معمولا برای
مصرف نکردن باطری زیاد صفحه نمایش گوشی خاموش میشه. این رو که خودتون هم میدونید.

اما زمانی که صفحه نمایش خاموش شد اینترنت بی سیم را هم اتوماتیک قطع میکنه و هیچ اتصالی مابین گوشی
و شبکه دیگه وجود نخواهد داشت. اما زمانی که دوباره گوشی را بردارید و باهاش کار کنید فقط 2 ثانیه طول
میکشه که اتوماتیک و بدون انام هیچ کاری به اینترنت وصل بشه. یعنی لازم نیست که برید و دوباره وای فای را
فعال کنید و بگردید دنبال شبکه و اون رو وصل کنید این کارها همه اش در طول 2 ثانیه بعد از روشن شدن صفحه
نمایش انجام میشه.

مزایای این کار همانطور که قبلا گفتم اینه که باطری زیادی رو به دلیل روشن موندن وای فای مصرف نمیکنه چون
اگر خبر داشته باشید وای فای و همچنین بلوتوث باطری گوشی رو تانکر تانکر قورت میدند که این وسط وای
فای بیشتر از بلوتوث باطری مصرف میکنه.

مزیت دیگه اش اینه که زمانی که شما با گوشی کار نمیکنید و کاری باهاش ندارید به دلیل قطع شدن اتوماتیک
وای فای کسی نمیتونه به گوشی شما چه از طریق وای فای و چه از طریق مرورگر اینترنت وصل بشه چون
اینترنت کاملا قطع هست و هیچ ارتباطی وجود نداره.

عیب قطع شدن اتوماتیک اینترنت وای فای هم اینه که مثلا شما در برنامه ای مانند Windows Live Messenger
آنلاین شدید و میخواهید آیدیتون رو برای کسی که منتظرش هستید روشن بزارید تا اگر اومد با پیغامی که
به شما میده متوجه بشید و برید باهاش چت کنید.

اما اگر مسنجر رو از طریق Wi-Fi آنلاین کرده باشید زمانی که گوشی به حالت استند بای میره اینترنت قطع شده
و شما از منسجر میوفتید بیرون. این مشکل در زمان اتصال مسنجر از طریق خطوط GSM یا 3G وجود نداره.
امیدوارم راهی پیدا بشه که بشه اینترنت بی سیم را در ویندوز مبایل 6.1 حتی در حالت استند بای روشن نگه
داشت و دیگه همچین مشکلی وجود نداشته باشه. اما حتی اگر این مشکل رفع بشه اونوقت مشکل مصرف
باطری زیاد پیش میاد که اونم به دلیل فعال بودن دائم وای فای هست.

باید منتظر باشیم تا ببنیم چی میشه...

فعلا تا بعد.

khoraki
20-11-2008, 20:15
میشه گفت تقریبا از امروز من هم اضافه شدم. البته من حدود 1 ماه و نیم میشه که این گوشی
رو دارم اما از امروز عضو این انجمن شدم.

خوراکی عزیز هم فکر کنم از دیار سوئد باشند. :015:

سلام مهران عزیز

خیلی خوش اومدی.
منهم از بلاد سوئد هستم و اکسپریا دارم. خوشحالم که یکی دیگه هم به جمع اکسپریا دارها در موبایلستان اضافه شد.
راستی من گوشیم رو فرستاده بودم تعمیرگاه چونکه کیفیت دوربینش افتضاح بود بخصوص وقتی indoor عکس می گرفتم و اونجا آپدیتش کردن و الان کیفیتش قابل قبوله.
اگه فضولی نیست در کدوم شهر زندگی می کنی؟

khoraki
20-11-2008, 20:22
این هم wlan من

MOHAMMED
20-11-2008, 20:32
دوستان اون عربایزری که گذاشتم رو تست کردید ؟

khoraki
20-11-2008, 20:46
مقایسه عکسهای گرفته شده قبل از آپدیت و بعد از آپدیت در Indoorhttp://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0125.jpg
قبل از آپدیت
http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0232.jpg
بعد از آپدیت

khoraki
20-11-2008, 20:51
مقایسه عکسهای گرفته شده قبل از آپدیت و بعد از آپدیت در outdoor

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0016.jpg

قبل از آپدیت

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0223.jpg

بعد از آپدیت

ahmad1344
20-11-2008, 21:07
تعداد کنتاکت در x1چند عدد است و در هر کنتاکت چند تلفن قابل ذخیره است.

khoraki
20-11-2008, 21:14
یک مطلب خیلی مهم در مورد عکسبرداری با دوربین این گوشی به ذهنم رسید که بد ندیدم بنویسم.
اگه عکسی گرفتید و دید که مه آلوده یا محو هستش حتما" دوربین گوشی را با پارچه نرم تمیز کنید. دو عکس زیر را با هم مقایسه کنید.

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0230.jpg

قبل از تمیز کردن

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0234.jpg

بعد از تمیز کردن

khoraki
20-11-2008, 21:30
تعداد کنتاکت در x1چند عدد است و در هر کنتاکت چند تلفن قابل ذخیره است.

فکر نکنم محدودیتی از لحاظ تعداد کنتاکت وجود داشته باشه (سوال سختیه ).
برای هر کنتاکت شما:
تلفن محل کار : 3
فکس محل کار: 1
موبایل: 1
تلفن منزل: 2
فکس منزل: 1
تلفن ماشین: 1
تلفن منشی: 1
رادیو تلفن: 1
جمعا" 11 فیلد تلفن دارید.

hastam
20-11-2008, 22:08
دوست عزیز
با این عکس هایی که گذاشتی یک مثال خوب برای فهموندن اهمیت اپدیت به ملت هست!!!!!
بابا این اپدیت گوشی رو از این رو به اونرو کرده که!!!!
حالا تصمیمم عوض شد!!
واقعا مرسی

MOHAMMED
21-11-2008, 00:30
خیلی فرق کرده انصافا کیفیت دوربین از این رو به اون رو شده !

Atlantis
21-11-2008, 01:10
عجب دوربینی شده بعد از آپدیت. یه 3.2 واقعی و عالی
خیالم راحت شد.دستت دردنكنه خوراكی جون

khoraki
21-11-2008, 01:36
این هم wlan من

خودم به خودم جواب بدم که این سرعت ، سرعت حقیقیه WLAN اکسپریا نیست. جو گیر شده بودم. این سرعت ، سرعت اتصال اینترنتی هست که WLAN اکسپریا از اون استفاده می کنه. در اصل سایت فوق از روی زمان ارسال یک پاکت از روی router تا بازگشتش این محاسبات را انجام می دهد.

M E H R A N
21-11-2008, 06:20
دوستان اون عربایزری که گذاشتم رو تست کردید ؟

من این فارسی سازی که در لینک زیر هست رو تست کردم و نتیجه اش رو هم با عکس نشون
دادم. یک نگاهی به لینک بندازید.

http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=719796&postcount=29

وقتی این فارسی ساز بخوبی کار میکنه فکر نکنم به ریسکش بیارزه که یک برنامه عربی رو
بخوام تست کنم.

M E H R A N
21-11-2008, 06:42
خودم به خودم جواب بدم که این سرعت ، سرعت حقیقیه WLAN اکسپریا نیست. جو گیر شده بودم. این سرعت ، سرعت اتصال اینترنتی هست که WLAN اکسپریا از اون استفاده می کنه. در اصل سایت فوق از روی زمان ارسال یک پاکت از روی router تا بازگشتش این محاسبات را انجام می دهد.

بله دقیقا درست متوجه شدید.
چون اکسپریا دارای 802.11bg است یعنی حداکثر سرعت اتصال اینترنتی که میتونه داشته باشه
54 Mbit/s است.

802.11b حداکثر دیتایی که میتونه رد و بدل کنه 11 Mbit/s است اما به شرطی که اون سیستم
حداقل دارای سی پی یوی 2.4 GHz باشه.

802.11g هم حداکثر دیتایی که میتونه رد و بدل کنه 54 Mbit/s است به شرطی که اون سیستم
هم حداقل دارای سی پی یوی 2.4 GHz باشه.

حالا اکسپریا حداکثر دیتایی که میتونه رد و بدل کنه 802.11bg است. یعنی هم از خطوط وایرلس
11 Mbit/s پشتیبانی میکنه و هم از خطوط g که منظور 54 Mbit/s بر ثانیه است. اما چون
سی پی یوی اکسپریا کمتر از 2.4 GHz است پس نمیتونه به سرعت استانداردی که 802.11bg
است برسه. به همین دلیل هم است که یک کامپیوتر خانگی مانند لپ تاپ که حداقل دارای
سی پی یوی 2.4 گیگاهرتز است سرعت اینترنت بی سیم به مراتب بیشتری رو میتونه
داشته باشه تا گوشی هایی مانند Xperia, Omnia و یا HTC Touch Pro

در ضمن هر دو باند یعنی b و g میتونند تا اکثر 38 متر رو پشتیبانی کنند مگر اینکه شخص بیاد
از روتر و یا دستگاه فرستنده ای استفاده بکنه که بشه اینترنت رو به مسافت های دورتری هم
فرستاد. الان هم حداکثر این مسافت ها در یک روتر خانگی که میشه استفاده کرد 100 متر
است و به همین دلیله که سوئد با همکاری بعضی شرکت های اینترنتی در حال گذاشتن
آنتن های اینترنت بیسیم WiMAX از نوع 802.16e است.

یک نگاهی به منبع زیر بندازید تا بیشتر متوجه بشید.

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

M E H R A N
21-11-2008, 06:58
سلام مهران عزیز

خیلی خوش اومدی.
منهم از بلاد سوئد هستم و اکسپریا دارم. خوشحالم که یکی دیگه هم به جمع اکسپریا دارها در موبایلستان اضافه شد.
راستی من گوشیم رو فرستاده بودم تعمیرگاه چونکه کیفیت دوربینش افتضاح بود بخصوص وقتی indoor عکس می گرفتم و اونجا آپدیتش کردن و الان کیفیتش قابل قبوله.
اگه فضولی نیست در کدوم شهر زندگی می کنی؟

آره خوب کاری کردی که فرستادی. میشه الان شما ورژن رام و اون نسخه ای که در گوشیتون وجود
داره رو اینجا بنویسید تا ببینم که چه نسخه ای روش انداختند و چه چیزی رو آپدیت کردند.

منظور من این قسمت است...
از Start برید به inställningar بعد برید به تب System و Enhetsinformation را باز کنید. حالا تمام
اعدا و آماری که در قسمت Version نوشته رو اینجا بنویسید. تا با مال خودم مقایسه کنم و اگر
لازم شد من هم بفرستم برام آپدیت کنند چون هنوز هیچ آپدیت رسمی از طرف سونی
اریکسون ارئه نشده و خودم نمیتونم آپدیت کنم.

پیشاپیش ممنون

salim7654321
21-11-2008, 08:02
http://www.modaco.com/
این سایت خوبیه واسه بعضی از پاکت ها که x1 هم هست..........اونجا اپدیت هم حرف زدن.......یک سر بزنین......برید تو فرومش

khoraki
21-11-2008, 13:22
آقا مهـــــــــــــــران اینهم مشخصاتی که می خواستی:

http://usera.ImageCave.com/khoraki/Screen003.jpg

راستی عکسهایی که شما در فورومی دیگر فرستاده بودید کیفیت بسیار خوبی داشت و همین عکسهای شما من رو به شک انداخت که نکنه مشکلی در گوشی من وجود داشته باشه. برای همین بردمش همون فروشگاهی که خریده بودم (از 3 خریدم) و اونها خودشون فرستادن verkstad و از روی نت که پیگیری کردم دیدم نوشتن :
Work description
Uppgradering till senaste mjukvaran. Test OK.
(برای دوستانی که سوئدی نمی دانند: یعنی ارتقاء به آخرین نرم افزار)

حالا شما مقایسه کن با گوشی خودت و لطفا" نتیجه رو اعلام کن چونکه من یادم نیست مشخصات قبلی گوشیم چی بوده.

M E H R A N
21-11-2008, 14:40
خوراکی جان همه مشخصات با مال یکیه و هیچ فرقی نمیکنه.

ممنون.

M E H R A N
21-11-2008, 15:20
مقایسه ال سی دی 65 هزار رنگی Xperia X1 با ال سی دی 16 میلیون رنگی Nokia N95 8GB

http://i33.tinypic.com/vff2c7.jpg

Xperia X1 نوکیا ان95 رو قورت داده. یعنی دیگه اصلا جای بحث وجود نداره.
پیشنهاد میکنم که حتما عکس بالا رو در اندازه بزرگتر از طریق لینک زیر ببینید تا متوجه فرق ال سی دی های
این 2 گوشی از لحاظ رنگ و صاف بودن بشید.

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/11/xperia-x1-screen-vs-nokia-n96-screen.jpg

khoraki
21-11-2008, 16:20
فیلمبرداری اکسپریا شماره 1

khoraki
21-11-2008, 16:22
فیلمبرداری اکسپریا 2

khoraki
21-11-2008, 16:40
عکاسی در حالت ماکرو

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0237.jpg

khoraki
21-11-2008, 16:42
عکاسی در اتاق نیمه تاریک و فوکوس اشاره ای و بدون فلش(به مرکز ساعت و عقربه ها توجه کنید)

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0274.jpg

calligrapher
21-11-2008, 19:28
ميشه يه فيلم با فرمت Mp4 هم بذاري كيفيت 3gp جالب نيست

calligrapher
21-11-2008, 19:36
راستي عكسات هم Exif نداره ميخواستم ISO و F , shutter speed و ساير تنظيمات رو ببينم . Auto عكس گرفتي ؟ عكس ماكرو فوكوس خيلي خوبي داره ميشه روي AF اين دوربين حساب كرد .

khoraki
21-11-2008, 22:03
راستي عكسات هم Exif نداره ميخواستم ISO و F , shutter speed و ساير تنظيمات رو ببينم . Auto عكس گرفتي ؟ عكس ماكرو فوكوس خيلي خوبي داره ميشه روي AF اين دوربين حساب كرد .

درسته دوست من ، رو سروری که آپلود می کنم optimize می کنم که زیاد اندازه فایل یزرگ نباشه و این کار باعث از بین رفتن exif می شه. شما کدام عکس مد نظرتان هست؟ بفرمایید برایتان خواهم نوشت

khoraki
21-11-2008, 22:49
ميشه يه فيلم با فرمت Mp4 هم بذاري كيفيت 3gp جالب نيست

دوست من اکسپریا فقط با فرمت 3gp فیلمبرداری می کنه.

calligrapher
21-11-2008, 23:13
دوست من اکسپریا فقط با فرمت 3gp فیلمبرداری می کنه.
چه حيف . ولي بازهم قابل قبول بود مخصوصا فيلم داخل اتوبوس كه در نور كم گرفتي فريم ريت خوبي داره ولي انصافا از N95 باز هم خيلي اختلاف داره . گر چه من اصلا به دوربين موبايل اهميت نميدم با همين W960 هم زير 30 تا شات باهاش زدم . راستي ميتوني يه فيلم كوتاه از كار كردن با پنل Touch Flo 3d برامون بگذاري . :merci:

khoraki
21-11-2008, 23:51
راستي ميتوني يه فيلم كوتاه از كار كردن با پنل Touch Flo 3d برامون بگذاري . :merci:

دوست من در این لینک رو ببین . یه فیلم تقریبا" کامله از پنل فوق http://swedishtechreport.org/?p=391

khoraki
22-11-2008, 02:55
چهار ویدئو از باز کردن قطعات اکسپریا (اوراق کردن گوشی)

http://dailymobile.se/2008/10/23/video-sony-ericsson-xperia-x1-gets-disassembled/

khoraki
22-11-2008, 04:39
عکس از Windows today

http://usera.ImageCave.com/khoraki/Screen004.jpg

lost
22-11-2008, 23:17
با سلام
من اگر از سوئد گوشی تحت شبکهtelenorیا شبکه دیگه بیارم ایران میشه قفلشو باز کرد؟

khoraki
23-11-2008, 02:52
با سلام
من اگر از سوئد گوشی تحت شبکهtelenorیا شبکه دیگه بیارم ایران میشه قفلشو باز کرد؟

شدن که می شه ولی اگه قفل گوشی را در ایران باز کنی، در اولین سری که بخواهی موبایل را آپدیت کنی گوشی دوباره روی اپراتوری که قفل شده بود ، قفل می شه و باید دوباره قفل باز کنی. بهتره که گوشی بگیری که قفل نشده باشه. جاهایی هستند که 200 کرون می گیرند وقتی که هنوز Bindningstid داشته باشی و قفل را باز می کنند ولی به محض اولین آپدیت دوباره روی اپراتور قبلی قفل می شه.
اگه می خواهی بی خیال آپدیت بشی ، اگه با رجیستر شدن در ایران مشکلی نداشته باشه (اطلاعی از مخابرات ایران ندارم) می تونی اینجا با ماهی 69 کرون (برای دوسال) + 995 کرون هزینه اولیه اکسپریا بگیری. فکر کنم این ارزونترین قیمت برای اکسپریا باشه که تازه اون 69 کرون پول آبونمان اپراتور هست و مربوط به موبایل نمی شه . ولی اصلا" این روش را بهت توصیه نمی کنم. نگاهی به عکسهایی که قبل از آپدیت گوشی و بعد از آن گذاشتم بنداز.

khoraki
23-11-2008, 02:58
عکسی در یک شب برفی در حالت ماکرو و نور شب و فلش

http://usera.ImageCave.com/khoraki/DSC_0288.jpg

ahmad1344
26-11-2008, 08:09
khoraki جان کنتاکت x1 چند عدد است یعنی چند کنتاکت دارد شما در یکی از پستها گفتی در هر فیلد چند تلفن دارد ولی تعداد کنتاکت را نگفتی ضمنا تمام برنامه های ویندوز 6 هم روی x1 نصب میشود یا فقط 6.1 نصب می شود؟

khoraki
26-11-2008, 12:53
khoraki جان کنتاکت x1 چند عدد است یعنی چند کنتاکت دارد شما در یکی از پستها گفتی در هر فیلد چند تلفن دارد ولی تعداد کنتاکت را نگفتی ضمنا تمام برنامه های ویندوز 6 هم روی x1 نصب میشود یا فقط 6.1 نصب می شود؟

دوست عزیزم در پاسخ قبلی عرض کردم که فکر نکنم محدودیتی از لحاظ تعداد کانتکت داشته باشید. حداقل در مورد تعداد کانتکت نه در دفترچه اکسپریا و نه در جاهای دیگه من چیزی ندیدم که اشاره به عددی کرده باشد و احتمالا" به اندازه حافظه گوشی می توانید کانتکت درست کنید ولی می گم که احتمالا" و مطمئن نیستم.
در مورد برنامه های ویندوز 6 پرسیده بودید. لفظ تمام برنامه های ویندوز 6 ، کار را سخت می کنه. مثل این میمونه که من از شما بپرسم آیا تمام برنامه هایی که روی ویندوز xp قابل نصب کردن هستند آیا روی ویندوز vista هم نصب می شوند و شما برای پاسخ دادن باید تمام برنامه هایی که روی xp قابل نصب هستند را جمع آوری و نصب کنید که این امری محال هست چونکه بی نهایت برنامه باید پیدا و نصب کنید بنابراین پاسخ این سوال غیر ممکن هست و غیر قابل پاسخ ولی اگه سوال رو به این شکل عوض کنیم که آیا در اکسپریا می شود بعضی از برنامه های ویندوز 6 رو نصب کرد پاسخش بله هست.

khoraki
26-11-2008, 13:04
khoraki جان کنتاکت x1 چند عدد است یعنی چند کنتاکت دارد شما در یکی از پستها گفتی در هر فیلد چند تلفن دارد ولی تعداد کنتاکت را نگفتی

الان gsmarena رو هم چک کردم و نوشته عملا" بی نهایت. اینهم آدرسش:

شما بدترین حالت را 1000 در نظر بگیر
http://www.mobile88.com.my/cellphone/Sony-Ericsson/Sony-Ericsson-XPERIA-X1/specification.asp

Vagrik
26-11-2008, 13:43
الان gsmarena رو هم چک کردم و نوشته عملا" بی نهایت. اینهم آدرسش:

شما بدترین حالت را 1000 در نظر بگیر
http://www.mobile88.com.my/cellphone/Sony-Ericsson/Sony-Ericsson-XPERIA-X1/specification.asp

دوست عزیز؛

از گوشیتون راضی هستید؟ از لحاظ باگ نرم افزاری، مشکلی نداشتید؟

بعد یک سوال دیگه، میشه یک عکسی از صفحه گوشی قسمت About با استفاده از Resco Photo Viewer بگیرید و برای من ارسال کنید؟

ممنون میشم...

ahmad1344
26-11-2008, 14:15
khoraki جان منظورم این بود که آیا مثل برنامه های uiq2که به uiq3 نمیخورد میماند یا اینکه برنامه های ویندوز 6 قابل نصب روی 6.1 هم هست حداقل درصد بگو

Vagrik
26-11-2008, 14:34
khoraki جان منظورم این بود که آیا مثل برنامه های uiq2که به uiq3 نمیخورد میماند یا اینکه برنامه های ویندوز 6 قابل نصب روی 6.1 هم هست حداقل درصد بگو

۱۰٪ برنامه های ویندوز موبایل ۲۰۰۳ (قدیمی - سری اول) قابل نصب بر روی ویندوز موبایل ۵ و همینطور کمتر از ۲٪ آنها قابل نصب بر روی ویندوز موبایل ۶ و ۶.۱ هستند.

۳۰٪ برنامه های ویندوز موبایل ۲۰۰۳ se قابل اجرا بر روی ویندوز موبایل ۵ و همینطور ۱۰٪ آنها قابل اجرا بر روی ویندوز موبایل ۶ هستند.

۸۰٪ برنامه های ویندوز موبایل ۵ قابلیت نصب بر روی ویندوز موبایل ۶ و ۶.۱ رو دارند.

۱۰۰٪ برنامه های ویندوز موبایل ۶ قابلیت نصب بر روی ویندوز موبایل ۶.۱ رو دارند.

موفق باشید

khoraki
26-11-2008, 22:14
دوست عزیز؛

از گوشیتون راضی هستید؟ از لحاظ باگ نرم افزاری، مشکلی نداشتید؟

بعد یک سوال دیگه، میشه یک عکسی از صفحه گوشی قسمت About با استفاده از Resco Photo Viewer بگیرید و برای من ارسال کنید؟

ممنون میشم...

سلام

از اکسپریا خیلی راضی هستم و بخصوص بعد از حل شدن مشکل دوربینش ضعفی در آن نمی بینم. در مورد باگ پرسیده بودید ، باید عرض کنم که باگهای مختصری وجود داره که خیلی تو ذوق نمی زنه. مثلا" فقط یکبار وقتی گوشی را روشن کردم ، گوشی روی بوت شدن هنگ کرد و با یک ریست درست شد. باگ دیگه ای که دو سه باز ظاهر شده اینه که برنامه Resco و متعلقاتش گاهی اوقات در Today بصورت بهم ریخته (غیر قابل خوانده شدن) نما یش داده می شوند. بجز این موارد تا بحال باگ دیگه ای ندیدم.
در مورد about منظورتان را متوجه نشده که دقیقا" کجا مد نظرتان هست. اگه دقیقا" بفرمایید ، چشم حتما" برایتان عکس می گیرم و می فرستم

lost
26-11-2008, 22:58
سلام .لطف کردی.اگه میشه لینک اون اپراتور رو بده
پسر عموم سوئد زندگی میکنه.میخوام بگم برام بفرسته
باداباد یا کار میکنه یا نه!
راستیgsmیا نه؟

khoraki
27-11-2008, 03:05
سلام .لطف کردی.اگه میشه لینک اون اپراتور رو بده
پسر عموم سوئد زندگی میکنه.میخوام بگم برام بفرسته
باداباد یا کار میکنه یا نه!
راستیgsmیا نه؟

سلام
www.tre.se. به پسر عمویت بگو که از 3 با آبونمان tre bomben friends بگیره ولی اگه از اپراتور 3 خط نداشته باشه باید 250 کرون برای خط بده.
راستی بهت اکیدا" توصیه می کنم که این کار را نکنی چون:
1. ویندوز سوئدی روی این گوشی هست و ویندوز انگلیسی نیست.
2. روی اپراتور قفله و سیم کارت ایران روش کار نمی کنه مگر اینکه بدی برات در جمهوری دست کاریش کنن که با اولین آپدیت همه چی می پره و دوباره قفل می شه.
3. عملا" اگه گوشیت از سری گوشی من باشه که نیاز به آپدیت برای رفع مشکل دوربین داشته باشه ، یا باید با ایراد دوربینش بسوزی و بسازی و قفط به باز شدنش روی اپراتور ایران قناعت کنی و یا اینکه اول بدی دستکاریش کنن و بعد آپدیتش کنی و دوباره بدی برات قفلش رو باز کنن. در هر حال حواست باشه که بعد از هر بار آپدیت باید سری به جمهوری بزنی تا موبایل قفل شده رو برات باز کنن (اگه بتونن).
من جای شما باشم صبر می کنم تا اکسپریا به ایران برسد و از ایران می خرم و یا اینکه موبایل بدون قفل از سوئد می گیرم (پیشنهاد نمی کنم چونکه حداقل سی درصد از ایران گرونتره).
در هر حال از من گفتن بود و تصمیم با خودتان هست.
راستی اکسپریا روی GSM 850, 900, 1800 , 1900 هم کار می کند و باند مخابرات تا جایی که یادم می آد (اگه اشتباه نکنم) 900 هستش بنابراین مشکلی نخواهد داشت.

Vagrik
27-11-2008, 09:07
سلام

از اکسپریا خیلی راضی هستم و بخصوص بعد از حل شدن مشکل دوربینش ضعفی در آن نمی بینم. در مورد باگ پرسیده بودید ، باید عرض کنم که باگهای مختصری وجود داره که خیلی تو ذوق نمی زنه. مثلا" فقط یکبار وقتی گوشی را روشن کردم ، گوشی روی بوت شدن هنگ کرد و با یک ریست درست شد. باگ دیگه ای که دو سه باز ظاهر شده اینه که برنامه Resco و متعلقاتش گاهی اوقات در Today بصورت بهم ریخته (غیر قابل خوانده شدن) نما یش داده می شوند. بجز این موارد تا بحال باگ دیگه ای ندیدم.
در مورد about منظورتان را متوجه نشده که دقیقا" کجا مد نظرتان هست. اگه دقیقا" بفرمایید ، چشم حتما" برایتان عکس می گیرم و می فرستم

مرسی از توضیح خوبتون...

منظورم از اینجاست،

Start > Settings > (Tab) System > About

اجرا کنید، و سپس روی پنجره Version یدونه عکس برام بگیرید.

اونجا ورژن ویندوز موبایل و CPU رو زده....

ممنون میشم.

amirreza_rezaei
27-11-2008, 13:43
یه سوال روی x1 تاچ فلو نصب هست

x_zarbat
27-11-2008, 14:10
سلام این x1 تو شیراز با قیمت 1200 تومان مشاهده شد که قیمت خیلی بالاست نه؟

Mah12
27-11-2008, 15:51
نه تاچ فلو نصب نیست اما انگار از گوشی هک شده ی تاچ اچ دی ، تاچ فلو رو برداشتن و قابل نصب روی اکسپریاست ، میگن میشه جای یکی از پنلهاش قرارش داد اما توصیه نمیشه ممکنه گوشی رو کند کنه البته نهایتآ میشه تاچ پرو

amirreza_rezaei
27-11-2008, 16:19
یه سوال دیگه شنیده بودم میشه برون برنامه فایلها را mark کرد درسته؟

amirreza_rezaei
27-11-2008, 16:22
mah12 خدایی پرو باx1 برابر هست نه خدایی راستشو بگو

Mah12
27-11-2008, 16:43
نه مسلمآ X1 بهتره اینم از کسی که همه چی گوشی رو تست کرده و عکسو فیلم گذاشته میگم. همون صفحه نمایش x1 به پرو میارزه. تازه 384 مگ رم داره 128 مگ واسه گرافیکه که تو سیستم نشون نمیده،
هم از لحاظ کیفیت ساخت هم از لحاظ امکانات فقط خروجی tv نداره که من با N95 سالی یکبار هم ازش استفاده نمیکنم. اگه خواستی بگو لینک بدم برو نگاه کن. من از تعصب به گوشی و سازنده متنفرم.
ممنون

Mah12
27-11-2008, 17:18
اینم 2 تا عکس از مقایسه سرعت اکسپریا و چندتا گوشی دیگه

http://xs433.xs.to/xs433/08476/bench1129.jpg

http://xs233.xs.to/xs233/08476/bench2423.jpg

اکسپریا در عکس اول به طور واضح سریعتره و در عکس دوم با اختلاف بسیار کمی دومه
همونطور که میبینید i900 در تست cpu از اکسپریا خیلی عقب تره و جلو بودن i900 فقط عددیه ، چون سازنده cpu ها متفاوته پس عدد نشان دهنده قدرت پردازنده نیست مثل اینتل و AMD
ممنون

khoraki
27-11-2008, 17:54
سلام این x1 تو شیراز با قیمت 1200 تومان مشاهده شد که قیمت خیلی بالاست نه؟

این قیمت ، قیمت کاذبه چونکه در سوئد که به قولی سر گردنه هست قیمتهایش نسبت به ایران قیمتش حدود 800 هزار تومان می شه. حدود 600 هزار تومان قیمت معقولی برای اکسپریا در ایران هست.

amirreza_rezaei
27-11-2008, 17:56
من بدون تعصب میگم پرو بهتره

khoraki
27-11-2008, 17:59
مرسی از توضیح خوبتون...

منظورم از اینجاست،

Start > Settings > (Tab) System > About

اجرا کنید، و سپس روی پنجره Version یدونه عکس برام بگیرید.

اونجا ورژن ویندوز موبایل و CPU رو زده....

ممنون میشم.

خدمت شما دوست نازنین .....
راستی Minne = Memory(سوئدی)

khoraki
27-11-2008, 18:02
من بدون تعصب میگم پرو بهتره

آقا جون اکسپریا مزخرفترین ویندوز موبایل هست. خوبه؟ لطفا" بحثهای این بهتره یا اون بهتره رو در تاپیکی که مربوط به مقایسه htc و se هست انجام بدید.
ممنون

khoraki
27-11-2008, 18:04
یه سوال دیگه شنیده بودم میشه برون برنامه فایلها را mark کرد درسته؟

دوست عزیز سوال شما را متوجه نمی شوم. اگر توضیح بیشتر بدهید جوابتان را می دهم

Vagrik
27-11-2008, 18:05
خیلی ممنون دوست عزیز...

خیلی لطف کردی...

گام بعدی من در اردیبهشت ماه سونی اریکسون ایکس ١ خواهد بود.

khoraki
27-11-2008, 18:09
خیلی ممنون دوست عزیز...

خیلی لطف کردی...

گام بعدی من در اردیبهشت ماه سونی اریکسون ایکس ١ خواهد بود.

خواهش می کنم دوست من ....

اگه احیانا" عکسی از منوی خاصی یا برنامه ای مد نظرتون بود حتما" بفرمایید تا برایتان بگذارم.
پیشاپیش موبایل جدیدتان مبارک :41:

Vagrik
27-11-2008, 20:22
مرسی از لطف شما...

من تحقیقی میکنم که بتونم قفل سیستم عامل x1 رو باز کنم که بتونم سیستم عاملشو تغییر بدم.

اردیبهشت که گرفتم، من و شما اینجا رو خیلی حرفه ای بهم میریزیم...

شما هم هر گونه مشکلی از لحاظ نرم افزار داشتید رو به من اطلاع بدید.

موفق باشید

sasan hatami
27-11-2008, 21:30
سلام خوراکی عزیز،شما toch flo 3d رو نصب کردی؟

اگه نصب کردی در مورد عملکرد و سرعتش یکم توضیح بده.

اکسپریا چه فرمتهای تصویری رو ساپورت میکنه؟هم با نرم افزار هم پلیر خودش.

من خیلی از اکسپریا خوشم میاد،پولشو جور کنم 100% می خرمش.

خیلی ممنون از شما دوست عزیز.

khoraki
28-11-2008, 01:36
سلام خوراکی عزیز،شما toch flo 3d رو نصب کردی؟

اگه نصب کردی در مورد عملکرد و سرعتش یکم توضیح بده.

اکسپریا چه فرمتهای تصویری رو ساپورت میکنه؟هم با نرم افزار هم پلیر خودش.

من خیلی از اکسپریا خوشم میاد،پولشو جور کنم 100% می خرمش.

خیلی ممنون از شما دوست عزیز.

سلام دوست من
نه touch flo رو نصب نکردم .
دوست عزیز به این لینک برو: http://www.coreplayer.com/content/view/28/69/
اطلاعات کاملی در مورد انواع فرمتهای صوتی و تصویری قابل اجرا بعد از نصب Core playerدر موبایل دارد. برنامه فوق در موبایلستان هست و بخوبی روی اکسپریا کار می کند

khoraki
28-11-2008, 02:21
مشخصات تکنیکی و کامل اکسپریا.
به علاقه مندان اکسپریا شدیدا" توصیه می کنم این فایل pdf رو بگیرن. اطلاعات جامع و کاملی از انواع فرمت ، مشخصات تکنیکی و و و در آن پیدا می کنید که پاسخ بسیاری از پرسشهایتان را می توانید در آن پیدا کنید.

ahmad1344
28-11-2008, 12:17
khoraki عزیز شما منشی و ضبط مکالمه برای x1 سراغ داری؟

lost
28-11-2008, 21:20
اول از همه ممنون از صبرو حوصلت.x1اینجا اوومده ولی من نمیخوام بابتش یک ودویست پول بدم .اخه خیلی زور داره!
یعنی نمیشه زبان گوشی رو به انگلیسی تغییر داد؟؟؟
اگر هم نشه قفلشو باز کرد,فکر کنم با یه ایران سل بشه باهاش کار کرد.
راستی اون 69 کرون رو ماهانه باید پرداخت کرد؟اگر پرداخت نکنی چی میشه؟میشه گوشیرو ازونجا خارج کرد؟و در نهایت با خطش چقدراب میخوره؟
باز هم ازت تشکر میکنم......

khoraki
28-11-2008, 21:42
khoraki عزیز شما منشی و ضبط مکالمه برای x1 سراغ داری؟

دوست عزیز ، منشی تلفن روی خط موبایلم از طریق اپراتورم هست برای همین نیازی به منشی ندارم و تا بحال دنبالش نگشتم ولی قاعدتا" باید در بخش نرم افزار منشی و ضبط مکالمه اگه باشه بشه که روی اکسپریا هم نصب بشه

khoraki
28-11-2008, 21:57
اول از همه ممنون از صبرو حوصلت.x1اینجا اوومده ولی من نمیخوام بابتش یک ودویست پول بدم .اخه خیلی زور داره!
یعنی نمیشه زبان گوشی رو به انگلیسی تغییر داد؟؟؟
اگر هم نشه قفلشو باز کرد,فکر کنم با یه ایران سل بشه باهاش کار کرد.
راستی اون 69 کرون رو ماهانه باید پرداخت کرد؟اگر پرداخت نکنی چی میشه؟میشه گوشیرو ازونجا خارج کرد؟و در نهایت با خطش چقدراب میخوره؟
باز هم ازت تشکر میکنم......

دوست من یک میلیون و دویست خیلی خیلی بالاست. حدود 800 تومان قیمت معقولی برای اکسپریا هست (قیمت اکسپریا حدود 6200 کرون در سوئد هست و هر کرون حدود 130 تومان هست).
نه عزیز زبان گوشی را به این راحتیها نمی توانی انگلیسی کنی مگر اینکه در جمهوری بتوانند این کار را برایت بکنند. مثل موبایلهای معمولی نیست که شما موقع اولین بار که گوشی را روشن می کنید از شما بپرسد چه زبانی ، زبان گوشی شما باشد.
دوست من ، وقتی گوشی روی یک اپراتور قفل باشه یعنی وقتی شما سیم کارت اپراتور دیگری را در گوشی می گذارید، گوشی اصلا" سیم کارت را شناسایی نمی کند و انگار سیم کارتی در گوشی نیست. ربطی به ایران سل، تالیا و مخابرات دولت ندارد.
69 کرون در ماه را خریدار (پسر عموی شما) باید پرداخت کنه. پرداخت نکردنش زندان نداره ولی سر و کارش با اداره اجراییات خواهد افتاد و از پسر عمویت بپرس بهت توضیح می ده چونکه این مسئله ربطی به تاپیک نداره از توضیح اضافی صرف نظر می کنم. شما گوشی را وقتی می خری می توانی هر کجا که خواستی ببریش. قیمتها رو در پاسخ قبلی برایتان توضیح دادم. لطفا" جواب قبلیم را بخوانید

Vagrik
28-11-2008, 22:04
Khoraki جان، ...

یک عکسی از قلم این گوشی بگیر... موقعی که توی دستت هستش میخوام ببینم اندازش چقدره...

خودت راحتی با قلمش کار میکنی؟

کلا از لحاظ کار کردن باهاش چطوری... مشکل خاصی پیدا نکردی... مثلا دکمه ای که بد جایی جا گرفته باشه....

khoraki
28-11-2008, 22:47
Khoraki جان، ...

یک عکسی از قلم این گوشی بگیر... موقعی که توی دستت هستش میخوام ببینم اندازش چقدره...

خودت راحتی با قلمش کار میکنی؟

کلا از لحاظ کار کردن باهاش چطوری... مشکل خاصی پیدا نکردی... مثلا دکمه ای که بد جایی جا گرفته باشه....

عکس تقدیم شما......

با قلم مشکلی ندارم به هیچ عنوان. اندازه اش مناسبه و خیلی راحت با برنامه ها قابل کار کردنه. حتی با کیبرد فارسی resco در اتوبوس sms فارسی به راحتی می نویسم.

مشکل خاصی با گوشی نداشتم تا بحال ولی در مورد دگمه هایش باید بگویم که دگمه call و end call اندازه شان زیاد مناسب نیست. باید موقع فشار دادنشان یه مقدار احتیاط کرد که انگشت آدم روی دو کلید نره. به نظر من این دو کلید چون اهمیت و کاربرد زیادی دارند باید یک مقدار بزرگتر در نظر گرفته می شدند. دکمه بالا و پایین جویستیک هم بسیار بد تعبیه شده اند و باید انگشت را 90 درجه چرخاند تا قابل فشار دادن باشند.

Vagrik
28-11-2008, 22:56
متعلقات داخل جعبه رو هم بنویسید که عالی میشه... رم ... قلم اضافه... همش رو حتی دفترچه هاشو...

شرمنده که زیاد میپرسم... چون نشونش کردم که بگیرم... برای همین قبل از تکمیل اطلاعات به هیچ عنوان دنبالش نخواهم رفت....

khoraki
28-11-2008, 23:41
داخل کارتن اکسپریا چه چیزهایی باید ببینید 1
از رم شروع می کنم
SanDisc 4GB MicroSD HC
رم فوق داخل خود گوشی جا زده شده بود و بصورت مجزا نبود و هیچ memory reader و یا جعبه ای ندارد

khoraki
28-11-2008, 23:47
داخل کارتن اکسپریا چه چیزهایی باید ببینید 2

قلم اضافه ، زاپاس سر هندزفری (دو جفت با سایزهای مختلف) ، شارژر ، کابل اتصال به کامپیوتر و شارژر (یک سر usb و سر دیگر mini usb) ، هندزفری (شامل دو قطعه جدا میکروفون و گوشی هست)

khoraki
28-11-2008, 23:52
داخل کارتن اکسپریا چه چیزهایی باید ببینید 3

چهار عدد بروشور کوچک (مالتی مدیا ، وبگردی و ارسال پیغام ، کارهای/راه اندازی اولیه و پنلها).
توجه کنید که منتظر یک دفترچه قطور نباشید. دفترچه راهنمای (کاتالوگ) اکسپریا همین چهار تا بروشورها کوچک هست

khoraki
28-11-2008, 23:55
داخل کارتن اکسپریا چه چیزهایی باید ببینید 4

سی دی اکسپریا ، کارت ساپورت اکسپریا

khoraki
28-11-2008, 23:59
داخل کارتن اکسپریا چه چیزهایی باید ببینید 5

راهنمای برنامه اپرا و دفترچه اطلاعات مهم

به همه این موارد قلم ، باطری و در قاب پشت باطری گوشی را هم اضافه کنید

ahmad1344
29-11-2008, 22:29
khoraki جان اندازه p1 هست؟

M E H R A N
29-11-2008, 22:40
مقایسه اندازه های XPERIA و P1i

http://i38.tinypic.com/vgiu6x.jpg

http://i36.tinypic.com/2uei8wk.jpg

http://i37.tinypic.com/72zhvq.jpg

http://i36.tinypic.com/21eagsg.jpg

http://i35.tinypic.com/28a3tib.jpg

http://i37.tinypic.com/15f0b9.jpg

Mah12
01-12-2008, 13:37
با نصب این برنامه میتوانید از فلش اکسپریا و تاچ پرو به عنوان چراغ قوه استفاده کنید.

برای نصبش به .NET Compact Framework 3.5 نیاز دارید که میتوانید از اینجا (http://download.microsoft.com/download/c/b/e/cbe1c611-7f2f-4bcf-921d-2df718591e1e/NETCFSetupv35.msi) دریافت کنید.

بعد از نصب میانبری در %StartMenu%\Programs\Accessories میسازد.

اینم یه عکس از برنامه.

http://www.inxperia.com/forums/software/htorch_v3.1-screenshot0_s9c.jpg

منبع: inxperia.com

ممنون:merci:

Vagrik
01-12-2008, 13:55
آقای خوراکی جان؛

صفحه lcd چطوریه؟ مثل صفحه htc تاچ (دایموند و پرو) هستش که شیشه سخت روشه، یا مثل hp و سونی اریکسون p1 هست که lcd نرمه...

اگر نرم باشه بهتر... اصلا ویندوز موبایل نباید تاچ باشه... باید با قلم به خوبی کار کنه.

امیدوارم منظورمو فهمیده باشید.

Mah12
01-12-2008, 14:36
من اینو قبلآ از آقا مهران پرسیدم گفت مثل p1 هستش. از عکسا هم که بالا هستش معلومه چون روکش پلاستیکی رو lcd گذاشتن.
ممنون

Vagrik
01-12-2008, 15:05
پس خیلی خوبه...

۸۰٪ به گوشی نزدیکتر شدم!

khoraki
01-12-2008, 17:48
با نصب برنامه Batti که در قسمت نرم افزارها هست می توانید اطلاعات کاملی در مورد باطری گوشی خود داشته باشید.

calligrapher
01-12-2008, 22:03
امروز این گوشی را در آریاشهر پاساژ صدف دیدم 980 هزار تومن با 2 گیگ رم . هر دو رنگ رو هم داره

HOSSEIN-55
01-12-2008, 22:59
سلام به همه

khoraki جان..ممنون از اطلاعات خوبت...اگه ممکنه نمونه عکس از گوشی بزار

موفق و پیروز باشید....................

( راستی..میبینم که بچه محل هستیم..عکس از A2 میزاری اینجا....!!!!!!! )

khoraki
01-12-2008, 23:36
سلام به همه

khoraki جان..ممنون از اطلاعات خوبت...اگه ممکنه نمونه عکس از گوشی بزار

موفق و پیروز باشید....................

( راستی..میبینم که بچه محل هستیم..عکس از a2 میزاری اینجا....!!!!!!! )

سلام

اول از همه آفرین به دقتت که a2 را در امضایم تشخیص دادی..... :41:
دوم اینکه نمونه عکس منظورت از خود گوشیه یا منویی از گوشی یا ...؟
سوم اینکه مخلص هر چی اکباتانیه :003:

khoraki
01-12-2008, 23:48
امروز این گوشی را در آریاشهر پاساژ صدف دیدم 980 هزار تومن با 2 گیگ رم . هر دو رنگ رو هم داره

قیمتش که هنوز بالاست و از اینجا گرونتره درصورتیکه باید از اینجا ارزونتر باشه ولی خب چونکه تازه آوردنش فعلا" هر چی دلشون بخواهد قیمت می گذارند ولی قطعا" قیمتش خواهد شکست.
در مورد مموری که نوشتید، روی گوشی من مموری 4GB بود مدل Sandisk (عکش را در همین تاپیک گذاشته ام) ولی در سایت سونی اریکسون چیزی در مورد مموری ننوشته و شاید در قاره ها و کشورهای مختلف مموریهای مختلف بگذارند و یا اصلا" بدون مموری ارائه بشه.

HOSSEIN-55
02-12-2008, 01:58
سلام

اول از همه آفرین به دقتت که a2 را در امضایم تشخیص دادی..... :41:
دوم اینکه نمونه عکس منظورت از خود گوشیه یا منویی از گوشی یا ...؟
سوم اینکه مخلص هر چی اکباتانیه :003:

سلام به همه

منظورم عکس هایی هست که با دوربین گوشی گرفته باشی.............. :4:
--------------------------------------------------------------------------
بعد از 24 سال سکونت تو شهرک این تشخیص ها عادیه...!!!!!! :003:

چاکر همه بچه محل های خودم ( اکباتانی های عزیز ) هم هستیم.............چه داخلی چه

خارجی..!!!! :003: :9: :4:

موفق و پیروز باشید...........................

peji
02-12-2008, 18:45
آقای خوراکی جان؛

صفحه lcd چطوریه؟ مثل صفحه htc تاچ (دایموند و پرو) هستش که شیشه سخت روشه، یا مثل hp و سونی اریکسون p1 هست که lcd نرمه...

اگر نرم باشه بهتر... اصلا ویندوز موبایل نباید تاچ باشه... باید با قلم به خوبی کار کنه.

امیدوارم منظورمو فهمیده باشید.
سلام.میشه بگین چرا اگه نرم باشه بهتره؟!
به نظر من برای کار کردن با دست اگه حالت شیشه ای و سخت داشته باشه بهتره!
i900 چی؟! اونم شیشه ایه یا نرمه؟!
در کل کدومشون راحت تره؟!

Mah12
03-12-2008, 14:08
Lcd همه گوشی ها به جز آیفون یکیه اما بعضیاشون مثل روکش محافظ دارن مثل دیاموند و تاچ پرو البته انگار زیاد فرق نداره و زود روش خش میفته. آیفون چون بر اساس الکتریسیته دست کار میکنه از جنس محکمیه و البته با قلم یا دستکش نمیشه باهاش کار کرد ،

Vagrik
03-12-2008, 14:41
سلام.میشه بگین چرا اگه نرم باشه بهتره؟!
به نظر من برای کار کردن با دست اگه حالت شیشه ای و سخت داشته باشه بهتره!
I900 چی؟! اونم شیشه ایه یا نرمه؟!
در کل کدومشون راحت تره؟!

من چون بیشتر با قلم کار میکنم و تاچ بودن ویندوز موبایل رو قبول ندارم، از آن جهت دوست دارم نرم باشه... چون با قلم راحت تر جواب میگیرم.

مرسی از توجه و پیگیری این موضوع

prince1
03-12-2008, 21:25
سلام من میخوام گوشی بگیرم ولی نمیدونم iphone 3g بگیرم یا x1? شما میگین کدوم بهتره؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

x_zarbat
03-12-2008, 21:49
سونی اریکسون مدل XPERIA X1 گوشی هوشمند دیگری است که در این‌جا معرفی می‌شود. X1 یک گوشی چهاربانده است که بر اساس شبکه‌های HSDPA/HUSPA کار می‌کند. این گوشی بر اساس شبكه‌های GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 و HSDPA 850 / 1900 / 2100 / 1700 طراحی شده است و ابعادی در اندازه 16.7×53×110 دارد. وزن آن نیز 145 گرم است و به صورت کشویی با قوس خاصی طراحی شده. برای کار با صفحه کلید باید صفحه نمایش گوشی را بالا ببرید.
همان طور که می‌دانید گوشی‌های هوشمندی که در گذشته معرفی می‌شدند بر اساس سیستم عامل سیمبین کار می‌کردند. اما امروز، سونی اریکسون با معرفی خط تولید XPERIA از گوشی‌های ویندوز موبایل خبر داد. گوشی همراه X1 اولین مدل از این سری است که توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.
صفحه نمایش به کار رفته در سونی اریکسون X1 یک صفحه نمایش 3 اینچی 65.000 رنگي VGA است که به صورت لمسی طراحی شده. در جلوی این گوشی یک صفحه کلید QWERTY دیده می‌شود که عمل‌کرد بسیار خوبی را از خود نشان داده است و بسیار کاربر پسند است. پانل منوهای این گوشی نیز به شکل بسیار خوبی طراحی شده‌ و مشکلی در کار با آن نخواهید داشت.
گوشی XPERIA X1 از زنگ‌های پلی فونیک و Mp3 پشتیبانی می‌کند. مرورگر Wi-Fi 802.11b/g، قابلیت ارسال و دریافت پیام‌های SMS، MMS، EMS، ای‌میل و پیام کوتاه، رادیو FM به همراه RDS، مشخصه TrackID و پخش‌کننده MP3/AAC/MPEG4 از دیگر ویژگی‌هایی هستند که در این گوشی دیده می‌شود. برای آن‌که به قابلیت‌هایی مانند وب، مولتی مدیا و برنامه‌های کامپیوتری دست‌رسی داشته باشید فقط به فشار انگشت نیاز است. این گوشی کاربری بسیار راحت و خوبی دارد.
این گوشی به قابلیت‌های خوبی مانند بلوتوث، Wi-Fi و مانند آن مجهز است. از دیگر مشخصه‌های X1 می‌توان به GPS، پخش‌کننده چند رسانه‌ای، 400 مگابایت حافظه داخلی و شیار مخصوص کارت حافظه microSD اشاره کرد.
دوربین به کار رفته در آن نیز یک دوربین 3.15 مگاپیکسلی است که کیفیت خوبی دارد. این دوربین رزولوشنی برابر با 1536×2048 پیکسل دارد و به فلاش و اتوفوکوس مجهز می‌باشد.

مشخصه‌های اصلی گوشی همراه سونی اریکسون مدل XPERIA X1:

• یک گوشی کشویی با طراحی خاص قوسی‌شکل
• صفحه نمایش 3 اینچی 65.000 رنگي VGA
• دوربین 3.15 مگاپیکسلی مجهز به به فلاش و اتوفوکوس
• 400 مگابایت حافظه داخلی
• شیار مخصوص کارت حافظه microSD
• قابلیت ارسال و دریافت پیام‌های SMS، MMS، EMS، ای‌میل و پیام کوتاه
• رادیو FM به همراه RDS
• TrackID
• صفحه کلید QWERTY
• باتری
• ابعاد: 16.7×53×110
• وزن: 145 گرم
قیمت با خدمات پارسه 990 هزار تومان

ninja3000sh
03-12-2008, 22:06
دوستان من این گوشی رو دارم هر سوالی داشته باشید در خدمتم.

مقایسه ال سی دی های XPERIA X1i و ایپاد تاچ و نوکیا N95 8GB .
روشنایی هر سه تا رو هم روی 100 درصد گذاشته ام.

http://i38.tinypic.com/sxkb5e.jpg
http://i35.tinypic.com/1ny4oh.jpg
http://i35.tinypic.com/2e1f8tl.jpg
http://i35.tinypic.com/2agn5vk.jpg

از نظر من برگ برنده ماله XPERIA هستش و دوم ایپاد تاچ و سوم N95 8GB .

موفق باشید.

salim7654321
03-12-2008, 23:20
ایپاد تمیز تر هست ولی چون x1 زیادی هات میندازه برای همین در بعضی مواقع فکر می کنید بهتر هست

Mah12
04-12-2008, 12:35
یعنی چی تمیزتره؟ میشه توضیح بدید؟ با 65000 رنگ عکسش از آیپاد 16 میلیون رنگی خیلی بهتره

senatorm
04-12-2008, 13:00
کیفیت صفحه نمایش اکسپریا حرف نداره . تو عکس های صفحه قبل این برتری به وضوح قابل مشاهده بود.

salim7654321
04-12-2008, 14:46
اکسپرا زیادی رنگ ها رو روشن می کنه و از حالت واقعی خارج میشن اگه دوستمون لطف کنند یک عکس از رنگ هایه زرد بندازن و قرمز کاملا این موضوع روشن میشه...............
در ظمن ایپاد 256 هزار رنگ هست و ایفون 16 میلیون هست..........
ولی از n95 8 g که 16 میلیون هست بهتر نشان میده و این بخاطر اینه که کلا پاکت ها خوب نشان میدن یک چیز رو در شرایط عادی{بخصوص x1 که 128 تا رم فقط واسه این کار گذاشته و همچنین hd یا کمی کمتر}

Professional.
04-12-2008, 15:33
سلام به همه دوستان

در کل علت اصلی علاقمندی من به این گوشی همین قابلیت صفحهء لمسیش (تاچ اسکرین ) بود که با تجربیات شما در این مدت به نظر میرسه صفحهء اون چندان تفاوتی با P990 و P1 نداره و استفاده از قلم الزامیه .

دوست عزیز jahandar

من فکر نمیکنم p990 اینجوری باشه که شما میگین (از لحاظ کار با دست عرض میکنم)

من مدتهاست که p990 دارم و از یک ماه اول به بعد flip گوشی رو برداشتم ,

و بسیار بسیار کم ( شاید فقط هنگام مارک کردن فایلها - اونم به تعداد بالا) از قلم استفاده میکنم.

نمیدونم شما چه طور میگید کار کردن با p990 با قلم الزامیه!!!:39:

------------------------

و دیگه اینکه با اینهمه بحث و گفتگو درباره ایکس1 به نظر من

در مجموع گوشی فوق العاده ای هستش , تازه به عنوان اولین محصول سونی اریکسون

در قالب ویندوز مبایل از فوق العاده هم فوق العاده تره......

من که در اولین فرستی که پولش بیاد دستم و قیمتش بیاد پایین تر

فرست رو از دست نمیدم......

------------------------

در آخر هم از تمام دوستان و بخصوص تو khoraki جان عزیز واقعا تشکر میکنم که اینهمه

وقت و تجربیاتتون رو در اختیار کاربران گزاشتید....:merci:

khoraki
04-12-2008, 20:34
اکسپرا زیادی رنگ ها رو روشن می کنه و از حالت واقعی خارج میشن اگه دوستمون لطف کنند یک عکس از رنگ هایه زرد بندازن و قرمز کاملا این موضوع روشن میشه...............
در ظمن ایپاد 256 هزار رنگ هست و ایفون 16 میلیون هست..........
ولی از n95 8 g که 16 میلیون هست بهتر نشان میده و این بخاطر اینه که کلا پاکت ها خوب نشان میدن یک چیز رو در شرایط عادی{بخصوص x1 که 128 تا رم فقط واسه این کار گذاشته و همچنین hd یا کمی کمتر}

نه عزیز من ، فرمایش شما صحیح نیست. اگه رنگها رو زیادی روشن کنه در نور آفتاب صفحه گوشی کاملا" ناخوانا حواهد شد درصورتیکه دقیقا" عکس این موضوع هست و چه در تاریکی مطلق و چه در نور بسیار زیاد (چه آفتاب مستقیم و چه پروژکتورهای قوی) صفحه اکسپریا کاملا" خوانا هست.
یک عکس در تاریکی مطلق با دوربین C905 از صفحه اکسپریا گرفته ام . با اینکه عکس فوق کیفیت زیاد جالبی ندارد و کیفیت رنگها در صفحه گوشی بسیار بهتر هست ولی به قولی کاچی به از هیچی.

عکس دیگری هم که کوچکتر هست ضمیمه کردم که Capture screen هست تا بتوانید بهتر مقایسه کنید.

salim7654321
04-12-2008, 22:40
شما در عکس هایه قبلی که گذاشتید کاملا معلوم هست این امر که ایکس 1 رنگ ها رو خیلی روشن می کنه........
شما باید این گوشی و ایفون رو کنار هم بگذارید تا ببینید........
در پست 220 کاملا این امر معلومه

khoraki
04-12-2008, 23:44
شما در عکس هایه قبلی که گذاشتید کاملا معلوم هست این امر که ایکس 1 رنگ ها رو خیلی روشن می کنه........
شما باید این گوشی و ایفون رو کنار هم بگذارید تا ببینید........
در پست 220 کاملا این امر معلومه

نه دوست عزیز ؛ عرض کردم که کیفیت عکس خوب نیست. اشتباه من این بوده با یک موبایل در محیط خیلی تاریک از یک محیط نورانی عکس گرفتم و با خود گوشی که نگاه می کنم رنگها خیلی فرق دارند.
من قبل از خرید اکسپریا ، آیفون را دیده بودم ولی یکی از دلایل خرید اکسپریا همین کیفیت صفحه اش بود. من اکسپریا و آیفون را کنار هم دیده ام و هر دو را با هم در دست گرفته ام. اینجا در تمامی فروشگاه ها نمونه برای مشتری وجود داره و مشتری با فراغ بال می تونه که انواع تستها رو بگیره.
در هر حال من هر دو تا را دیده ام و اکسپریا رو هم در تمام شرایط نوری تست کرده ام و حرف شما رو تایید نمی کنم برای اثبات حرفم هم همین بس که رنگ سفید در اکسپریا کاملا" سفید نیست و یه خورده به چرک تاب بودن می زنه (در مقایسه با آیفون) و همین ثابت می کنه که رنگها در اکسپریا روشن (آن طوری که شما می فرمایید) نیستند.

salim7654321
05-12-2008, 00:21
من طبق چیزی که دیدم نظرم رو گفتم خودتون یک نگاه کنید ببینید چقدر x1 رنگ ها رو هات نشون دادن در پست 220

x_zarbat
05-12-2008, 08:36
اقا چرا عکس های پست 220 با هم فرق داره دقت کنید تو اکیپریا و ای فون بالای درخت یک ماه هست ولی رو n95 خیر برای چی اینجوریه؟:55:

salim7654321
05-12-2008, 09:15
بخاطر اینه که رزولوشن عکس ها بالاست و وقتی رو n95 با رزولوشن 320.400 هست {کمی بالا پایین}
میشه گفت توی عکس زوم میکنه برا همین اون ماه معلوم نیست............

میشه اون عکس رو بزراید تا من دان کنم چون واقعا زیباست

ninja3000sh
05-12-2008, 12:22
اقا چرا عکس های پست 220 با هم فرق داره دقت کنید تو اکیپریا و ای فون بالای درخت یک ماه هست ولی رو n95 خیر برای چی اینجوریه؟:55:

دوست عزیز عکسها رو تو کامپیوتر برای رزولیشن هر گوشی تنظیم کرده ام.
برای XPERIA X1i رزولیشن 480*800 و برای ایپاد تاچ 320*480 و برای N95 8GB رزولیشن 240*320 تنظیم کرده ام.
در مورد جواب سوالتان هم باید گفت معلومه که N95 8GB تو عکس اخر با رزولشین 240*320 نمیتونه مثل XPERIA X1i و ایپاد تاچ که رزولیشن بالایی دارند همه عکس رو نشون بده.

موفق باشی.

prince1
05-12-2008, 14:23
منوهای x1 مثل iphone افکت دارن یا نه؟ بعدم اگه ممکنه چند تا عکس از منوهای گوشی بزارین. ممنون

salim7654321
05-12-2008, 17:09
اگه تنظیم کردی که نباید اینطوری بشه چون متانسب با رزولوشنش هست

Vagrik
05-12-2008, 17:34
هی شما تبلیغات سونی اریکسون ایکپریا رو بکنید، هی تن منو بلرزونید...

بابا میخرمش... فقط صبر داشته باشید.

ninja3000sh
05-12-2008, 17:47
اگه تنظیم کردی که نباید اینطوری بشه چون متانسب با رزولوشنش هست

دوست عزیز من این کارو با فتوشاپ انجام داده ام و ربطی به متناسب بودن نداره. یعنی در عکس اخر شما که توفتوشاپ رزولیشین تعریف میکنی و عکس رو میخواهی ببری میتونی از هر کجا که دلت میخواهد عکس رو ببری و تو عکس اخر هم من تو n95 8gb عکس رو کمی پایینتر بریده ام.و اگه میخواستم میتونستم کمی بالاتر هم عکسو ببرم.در کل چون رزولیشن صفحه تو n95 8gb نسبت به xperia x1i و ایپاد تاچ کمه نمیشه و مثل اونها نمیتونه تو بعضی عکسها به همه جزیات عکس احاطه داشته باشه.

khoraki
05-12-2008, 20:32
منوهای x1 مثل iphone افکت دارن یا نه؟ بعدم اگه ممکنه چند تا عکس از منوهای گوشی بزارین. ممنون

چه افکتی منظورتان هست؟ از کدوم منوها عکس می خواهید؟

calligrapher
05-12-2008, 20:44
قیمت جهانی خیلی خوب داره افت میکنه شده 770 دلار با 4 گیگ رم . یعنی مفت !
http://www.plemix.com/phone-sonyericsson-x1-phone

khoraki
05-12-2008, 21:20
در سوئد هم حدود 500 کرون سوئد (حدود هفتاد هزار تومان) افت کرده در این دو ماهه

prince1
06-12-2008, 14:21
منظورم اینه که موقع مرور عکسها و موسیقی ها به صورت ساده جلو و عقب میشن یا نه مثل htc diamond و ... با حالت خاصی جابه جا میشن:39: عکس هم اگه ممکنه از پنل های نه گانه و کلا از رابط کاربری گوشی بزارین:merci:

M E H R A N
06-12-2008, 20:00
منظورم اینه که موقع مرور عکسها و موسیقی ها به صورت ساده جلو و عقب میشن یا نه مثل htc diamond و ... با حالت خاصی جابه جا میشن:39: عکس هم اگه ممکنه از پنل های نه گانه و کلا از رابط کاربری گوشی بزارین:merci:

در اکسپریا امکان استفاده کردن از 9 دسکتاپ مختلف وجود داره.
یک پنل به اسم SlideShow وجود داره که عکس ها رو با افکت نشون میده.
در پنل مدیا سنتر خود سونی اریکسون هم عکس ها با حرکت انگشت هم عوض میشند و هم
میشه آنها رو روتیت کرد.
اما اگر در پنل های دیگه باشید امکان استفاده کردن از برنامه خود ویندوز موبایل وجود داره و این
برنامه که بصورت پیش فرض روی همه گوشی هایی که از ویندوز موبایل استفاده میکنند وجود
داره عکس ها رو بدون افکت نشون میده. یعنی عکس رو انتخاب میکنی و باز میکنی تا بتونی
اون عکس رو ببینی. و یا میتونی عکس ها رو در اندازه های مختلف قرار بدی تا بدون باز کردن
اون عکس بشه اون رو بصورت کوچک دید و بعد هر عکس رو که خواستی باز میکنی.

گذشته از این 3 روش برای دیدن عکس ها یک برنامه دیگه به اسم Resco Photo Viewer وجود
داره که هم یک برنامه حرفه ای برای نشان دادن عکس هاست و هم امکاناتی مانند عکس
گرفتن از دسکتاپ و قسمت های مختلف گوشی رو داره و هم عکس ها رو خیلی سریع لود
میکنه.

برای دیدن طرز کار پنل های اکسپریا هم میتونید فیلم آن را از طریق لینک زیر ببینید چون با عکس
که معلوم نمیشه پنل ها چطوری کار میکنند.

Sony Ericsson XPERIA X1 Panel Tour

http://www.........com/watch?v=KF5Bq7A4ysY

Professional.
06-12-2008, 20:27
اقا چرا عکس های پست 220 با هم فرق داره دقت کنید تو اکیپریا و ای فون بالای درخت یک ماه هست ولی رو n95 خیر برای چی اینجوریه؟

درست دوست من ,من فکر میکنم در n95 عکس زوم شده (که کیفیت عکی میاد پایین ) , که این اصلا عادلانه نیست,

(با اینکه من از نوکیا زیاد خوشم نمیاد ) میگم که اینجا انگار در حقش اجهاف شده!!

M E H R A N
06-12-2008, 21:08
درست دوست من ,من فکر میکنم در n95 عکس زوم شده (که کیفیت عکی میاد پایین ) , که این اصلا عادلانه نیست,

(با اینکه من از نوکیا زیاد خوشم نمیاد ) میگم که اینجا انگار در حقش اجهاف شده!!

این هم عکس زوم نشده... خوبه :023:

XPERIA و Nokia N95 8GB

http://i34.tinypic.com/10ee97o.jpg

عکس بزرگتر رو هم از لینک زیر ببینید.

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/11/xperia-x1-screen-vs-nokia-n96-screen.jpg

Professional.
07-12-2008, 09:16
هر آدم عاقلی متوجه میشه که کیفیت ال سی دی x1 در مقابل n95 خیلی بالاتره....

به نظر من در حال حاظر ( بین مبایل های موجود ) کیفیت ال سی دی x1 بی نظیره....

( البته من چون اکثر کوشیهای شاخ (البته اونایی که تو بازاره ایران هستند ) رو دیدم , این حرف رو میزنم ) ,

فقط موندم این xperia که تو عکs همچین کیفیتی داره , وقتی بیاد تو دست آدم دیگه واویلا...

------------

یه چیز دیگه , لطفا اگه میخواید xperia رو با گوشی دیگه ای مقایسه کنید , با یه گوشی مقایسه کنید

که بشه , اصلا n95 مال این صحبتا هست واقعا؟!!

انقدر کلاس x1 رو پایین نیارید تورو خدا!......

Vagrik
07-12-2008, 12:55
خیلی کار اشتباهیست که کیفیت lcd یک گوشی با رزولویشن بالا رو با یک گوشی با ریزولویشن پایین تر مقایسه میکنید...

پیکسل‌های lcd گوشی سونی اریکسون x1 خیلی کوچکتر هستند... در حالی که پیکسل‌های lcd نوکیا n95 نسبت به اندازه lcd بزرگترند... برای همین کیفیت lcd سونی اریکسون x1 به هیچ عنوان قابل قیاس به n95 نیست...

موفق باشید

khoraki
08-12-2008, 01:00
کی بود پنلهای 9 گانه می خواست؟!!!!
در هر حال این پنلهایی هست که من انتخاب کردم و قابل تغییره

M E H R A N
08-12-2008, 08:15
khoraki جان پنل اول رو چیکارش کردی؟
منظورم اینه که به جاش چی گذاشتی چون اینطور که معلومه عوضش کردی اگر درست فهمیده باشم.:26:

Professional.
08-12-2008, 09:12
دیشب تو علاالدین این رویای دست نیافتنی رو دیدم ! ( البته فعلا , با توجه به قیمتش گفتم دست نیافتنی)

قیمت با گارانتی پارس کامتل ( یکی از گارانتی های اصلی SE در ایران ) یک میلیون و چهل هزار تومان

وقتی قیمتشو طرف بهم گفت داشت گریم میگرفت !!

ولی خیلی جای امیدواریه که زود بیاد پایین , چون c905 هم دو سه هفته پیش نهصد هزار بود , دیشب که

پرسیدم گفت ششصدو پنجاه هزار!!......

Vagrik
08-12-2008, 09:36
من که منتظر میمونم تا اوایل سال آینده... به هیچ عنوان سریع اقدام به خریدش نمیکنم... هرچند که خیلی وسوسه انگیزه... به هر حال... من به شخصا این گوشی رو خیلی ترجیح میدم...

HOSSEIN-55
08-12-2008, 11:29
کی بود پنلهای 9 گانه می خواست؟!!!!
در هر حال این پنلهایی هست که من انتخاب کردم و قابل تغییره

سلام khoraki جان

خوبی بچه محل...؟؟؟ آقا یه خواهش کردیم ها... اگه زحمت نیست یکی دو تا عکس که با دوربین

گوشی گرفتی اینجا بزار که من و دیگران استفاده کنیم.میخوام کیفیت رو ببینم.به عکسهای تو نت

اطمینان ندارم....ممنون

موفق و پیروز باشید................................ :6:

khoraki
08-12-2008, 16:38
سلام khoraki جان

خوبی بچه محل...؟؟؟ آقا یه خواهش کردیم ها... اگه زحمت نیست یکی دو تا عکس که با دوربین

گوشی گرفتی اینجا بزار که من و دیگران استفاده کنیم.میخوام کیفیت رو ببینم.به عکسهای تو نت

اطمینان ندارم....ممنون

موفق و پیروز باشید................................ :6:

بچه محل عزیز .....
در همین تاپیک چندین و چند عکس گذاشتم. حتی عکسهای مربوط به قبل و بعد از آپدیت. یه نگاهی به پستهای قدیمی در همین تاپیک بنداز اگه کم بود چشم بازهم می فرستم

khoraki
08-12-2008, 16:41
khoraki جان پنل اول رو چیکارش کردی؟
منظورم اینه که به جاش چی گذاشتی چون اینطور که معلومه عوضش کردی اگر درست فهمیده باشم.:26:

مهران جان پنل اول عوض شدنی نیست. تنها کاری که کردم اینه که در today چند آیتم اضافه و کم کردم مثلا" آیتم مشخصات صاحب و live search را برداشتم و resco و batti جایش گذاشته ام و ...