PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه صحیح شارژ اولیه گوشی

arvinivra
10-04-2009, 10:57
سلام به همه
به نظر شما بهترین روش شارژ اولیه چیه ؟

M.O.S.T.A.F.A
10-04-2009, 11:08
سلام
اول گوشی رو استفاده کنی تا باتری کامل خالی بشه بعد گوشی رو بزنی شارژ تا باتری کامل پر بشه

arvinivra
10-04-2009, 11:21
باید گوشی رو به خاموشی بزنم به شارژ ؟
چند ساعت شارژ بشه ؟

saeed_ea
10-04-2009, 11:23
هنگامی که شما یک گوشی نو میخرید مهم نیست چه مدل و چه نوعی باشه اون گوشی یک مقدار کمی شارژ داره که باید شارژ رو استفاده کنید تا کاملا شارژ تخلیه و گوشی خاموش بشه بعد از اینکه گوشی خاموش شد دیگه اون رو روشن نکنید و به شارژ بزنید تا کامل شارژ بشه.مدت زمان شارژ اولیه بهتره کمتر از 6 ساعت نباشه.
بعضی ها نیز برای اطمینان بیشتر این روش را تا دو بار انجام میدهند.

SAM
10-04-2009, 12:01
طیق تمام تجربیاتی که با گوشیهای متفاوتی داشتم بهترین زمان حدود 8 ساعت باید باشه .

ReshadGP
10-04-2009, 12:22
بنظر من این یه چیزیه که تو مردم جا افتاده که باید 6 یا 8 ساعت به شارژ باشه در صورتیکه شما اگه دقت کنید وقتی باتری گوشی شارژ میشه دیگه خود گوشی ارتباط رو قطع می کنه و اصلا شارژی صورت نمی گیره. من 3تا گوشیو رو شارژ اولیش که تموم شد و خاموش شد (که این منطقیه) زدم به شارژ و تا تموم شد جدا کردم. همشونم مشکلی ندارن.

SAM
10-04-2009, 12:39
بنظر من این یه چیزیه که تو مردم جا افتاده که باید 6 یا 8 ساعت به شارژ باشه در صورتیکه شما اگه دقت کنید وقتی باتری گوشی شارژ میشه دیگه خود گوشی ارتباط رو قطع می کنه و اصلا شارژی صورت نمی گیره.
بله گوشی شارژ رو خودکار قطع میکنه درسته ، اما برق همچنان داره به باطری وارد میشه و این پاور برای شارژ اولیه گوشی بسیار ضروری هست برای همین هم هست که اگر شما دفترچه گوشیهای نوکیا رو خونده باشید نوشته شده و اکیدا توصیه شده که بعد از شارژهای ثانویه و بعدی حتما شارژر رو از برق جدا کنید .

I.M.A.N
10-04-2009, 12:59
بهتره که شب هنگام خواب بزنی تو شارژ و صبح برداری
همین

psat
10-04-2009, 13:13
سلام.
دوستان در مدل های جدید باطری های شارژی نظیر نیکل کادمیوم و نیکل متال و ... دیگر شارژ اولیه معنایی نداره.
شما اگر به تمامی یوزر منیول های این نوع باطری ها و وسایلی که از اونها استفاده میکنند مراجعه بکنید هیچ
صحبتی راجع به شارژ اولیه نمیبینید.
تنها نکته ای که مهم هست و همه جا به اون تاکید شده،اور شارژ نشدن باطری هست.
پس با این اوصاف بهترین راه این هست که بعد از تخلیه کامل شارژ،اون رو به شارژر بزنید و بعد از اینکه
شارژ کامل شد اون رو از برق بکشید.شارژهای بعدی هم بهتره به همین صورت انجام بشن تا از تمامی
سلول های باطری یکسان استفاده بشه و عمر مفید اون بالا بره.
موفق باشید.

™MORTEZA
10-04-2009, 13:55
دوستان من سه تا گوشي تجربه كردم به اين صورت كه شارژ اوليه رو تموم نكردم وگذاشتم توي شارژ دقيقا 8 ساعت بعد هم تا شارژ تموم نشده ديگه شارژ نكردم وقتي تموم شد مي گذارم شارژ تا پر بشه وقتي پرشد سريع در مي آورم

M.O.S.T.A.F.A
10-04-2009, 15:16
شارژ اولیه مهمه ولی مهمتر از اون اینه که تا شارژ گوشی تمام نشده به شارژ نزنی چون از عمر باتری کم میشه!

GORJI
10-04-2009, 16:26
من هر موقع گوشی نو خریدم بدون هیچ کاری فقط گوشیم 8 ساعت تو شارژ بوده و هیچ موقع مشکل ضعف باطری نداشتم و بنظرم همین روش بهترین کاره .
و هر موقع شارژ گوشی تموم شده مجدد شارژش کردم که اینطوری عمر باطری هم افزایش پیدا میکنه .

Coyote
10-04-2009, 17:03
شارژ اولیه مهمه ولی مهمتر از اون اینه که تا شارژ گوشی تمام نشده به شارژ نزنی چون از عمر باتری کم میشه!

با درود به دوستان

همونطور که یکی از دوستان در صفحه قبل گفت باتریهای فعلی موبایل که Li-Ion یا Li-Pol هستند دیگه مثل باتریهای قدیمی Ni-Ca نیاز به سیکل کامل شارژ-دشارژ ندارن.
و اینکار حتی از عمر باتریهای جدید هم کم میکنه. برای همین تو دفترچه موبایلها هم چیزی در این مورد سیکل کامل دشارژ ننوشته.
هرچند قبل از اینکه کاملا باتری دشارژ بشه موبایل خاموش میشه (تا باتری آسیب نبینه)

خیلی وقت پیش یه پست دادم در مورد انواع باتریها. اونجا منابع رو هم قید کردم. اگر اونها رو بخونید بد نیست.
http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=751699&postcount=270

مهمترین عوامل نابودی باتریهای جدید:
1. عمر (حدودا بعد از 200 شارژ یا دشارژ عمرشون کم کم به زوال میره)
2. اتصال کوتاه
3. شارژ بیشتر از تعریف کارخانه (ولتاژ، جریان یا زمان طولانی)
4. سرما یا گرما شدید

شاد و سربلند باشید.

Crazyman
10-04-2009, 18:24
من تا حالا که سه تا گوشی خریدم.تو هر سه تاش وقتی بار اول فول شارژ شد برداشتم.
دیگه 8 ساعت صبر نکردم .الانم مثل ساعت کار میکنند.

buali
09-05-2009, 18:17
به نظر من بايد به يوز منيول اون گوشي مراجعه كرد
چون باتريهاي مختلف (از نظر نوع) شارژ اوليشون فرق مي كنه
من يادمه قديما مي نوشت 7-8 ساعت ولي جديدا حدود 3 ساعت هست

javadrabbani
09-05-2009, 18:25
به نام خدا
چگونگی نگهداری از باطری گوشی ها
با توجه به استفاده روز افزون از گوشی موبایل، نوت بوک، دوربین عکاسی و فیلمبرداری و GPS و ... و اینکه باطری های Ni-Cd قدیمی امروزه جای خود را به باطریهای Li-Ion داده اند، جایز است از چگونگی نگهداری و استفاده از این باطریها جهت افزایش طول عمر آنها آگاه باشیم.

متنی که خواهید خواند خلاصه ای بر گرفته از سایتهای مختلف و معتبر انگلیسی زبان است که در انتها به چند مورد از آنها اشاره خواهد شد.

قطعأ تاکنون توصیه هایی در زمینه نحوه نگهداری بهینه از باطری شنیده و حتی به دیگران هم توصیه کرده اید، جالب است بدانید که اغلب این توصیه ها که به آنان اشاره خواهد شد غلط و به عبارت بهتر فقط در مورد باطری های Ni-Cd صدق میکنند و همگی به ضرر باطری های Li-Ion میباشند.

توصیه غلط عام: شارژ باطری را کاملأ خالی کرده و مجددأ شارژ نمائید.

این مسئله فقط در مورد باطریهای Ni-Cd صدق میکند. بر عکس از Full Discharge کردن مکرر باطری های Li-Ion بپرهیزید، این امر از عمر باطری شما کم خواهد کرد.
فقط به ازای هر ٣٠ بار شارژ جهت کالیبره کردن Fuel Gauge باطری، یکبار به آهستگی Full Discharge و سپس Full Charge کنید. به عنوان مثال نوت بوک خود را فقط روشن بگذارید تا شارژ آن به آهستگی خالی شود و ... .

توصیه غلط عام: در صورت عدم استفاده طولانی مدت از باطری (بخصوص در مورد نوت بوک ها)، شارژ آن را خالی کرده و سپس نگهداری کنید.

باطری های Li-Ion دارای سیستم protection circuit میباشند که از شارژ بیش از حد باطری جلوگیری میکند، در صورتی که باطری به مدت طولانی بدون شارژ بماند، این سیستم بطور دائم غیر فعال شده و باطری در شارژهای بعدی آسیب خواهد دید. بهترین حالت برای نگهداری طولانی مدت از باطری Li-Ion نگهداری آن در شارژ ۴٠٪ و در دمای نزدیک به صفر میباشد. میتوانید باطری را در طبقات پایین یخچال نگهداری کنید ولی از یخ زدن باطری پرهیز کنید و باطری را در محل خشک قرار دهید.

در صورتی که باطری را در شارژ ۴٠٪ و در دمای نزدیک به صفر نگهداری کنید پس از یکسال، ٩٨٪ ظرفیت عملکردی خود را حفظ خواهد کرد.

چند نکته:

١- دما (چه در زمان استفاده و چه در زمان نگهداری) یک عامل مهم در عمر باطریها به شمار میرود. در صورتی که باطری در دمای بیش از حد بالا یا پایین استفاده شود نیز از عمر آن کاسته میشود. کارخانه های سازنده محدوده های دمای مجاز را برای هر باطری روی آن ثبت میکنند.

٢- از شارژ کردن سریع باطری ( با شارژر های ولتاژ بالا) بپرهیزید، به طور نرمال زمان شارژ یک باطری نوت بوک بین ٢-٣ ساعت و موبایل های ١-٢ ساعت باید طول بکشد. این مسئله در مورد discharge باطری (بیشتر در مورد نوت بوک ها) نیز صدق میکند. هنگامی که نوت بوک با باطری کار میکند از کارهای سنگین که باعث تخلیه سریع باطری میشوند حتی المکان خودداری نمائید. علت این مسئله گرمای زیاد تولید شده هنگام شارژ یاdischarge سریع باطری میباشد.

٣- هنگام خرید باطری Li-Ion از تاریخ تولید آن آگاه شوید و از خرید باطری هایی که زمان زیادی از تولیدشان گذشته خودداری نمائید.

۴- هر بار اتصال دستگاه به برق معادل یکبار شارژ محسوب میشود بنابراین، هر بار باطری را کاملأ شارژ نمائید و ولی از تخلیه کامل آن در هر بار خودداری نمایید. (فقط به ازای هر ٣٠ شارژ یکبار تخلیه کامل انجام دهید)، به هنگام کار با برق باطری نوت بوک را حتی الامکان خارج نمایید و ... . عمر متوسط باطری های Li-Ion معادل ٣٠٠ بار شارژ (٣٠٠ بار اتصال دستگاه به برق، حتی اگر کامل شارژ نشود) میباشد که با رعایت شرایط فوق تا ۵٠٠ بار میتوانید آن را افزایش دهید.

javadrabbani
09-05-2009, 18:28
مقاله ای پیرامون چگونگی نگهداری از باطری گوشی ها

باطری دستگاههای موبایل اعم از تلفن همراه ، Smart Phone و PPC از قطعات
مهم سخت افزاری آنهاست. امروزه طول یک دوره شارژ باطری و طول عمر باطری
های دستگاههای موبایل از فاکتورهای مهم برای خرید این دستگاه ها است.
البته میزان دوره شارژ یک باطری به میزان استفاده از دستگاهها بستگی دارد
ولی تکنولوژی ساخت و طرز نگهداری از آنها دو عامل خیلی مهم در دوام و
کارایی باطری ها هستند.

در Pocket PC به علت اینکه با پایان شارژ، دستگاه خود به خود Hard Reset
شده و محتویات درون RAM پاک می شوند نگهداری صحیح از باطری بسیار مهمتر از
دستگاههای دیگر است چرا که باطری های این دستگاهها در ایران چندان در
دسترس نیستند. از نظر سخت افزاری باطریهای دستگاههای PPC دو نوع هستند یکی
باطری اصلی و دیگری باطری Back up که باطری دوم تنها برای احتیاط است و
بین 20 تا 30 دقیقه بعد از پایان باطری اصلی از کار می افتد.

در این مقاله پیرامون نگهداری باطری دستگاههای موبایل نکاتی هست که در اینجا اشاره می کنیم و البته بعضی از آنها مختص PPC است:

1- از طریق تنظیمات مختلف دستگاه میزان مصرف باطری خود را در حد نیاز
تنظیم کنید: نور پس زمینه مانیتور ، مدت زمان لازم برای خاموش شدن LCD در
اثر عدم استفاده (حالت Stand by) و بلندی صدای زنگهای مختلف از مهمترین
آنها هستند.

2- وقتی باطری را شارژ می کنید اجازه دهید این شارژ تا 100% ادامه داشته
باشد و چند دقیقه هم پس از شارژ شدن کامل صبر کنید سپس دستگاه را از حالت
شارژ خارج کنید. شارژ نا کامل دستگاه ماندگاری شارژ را کم می کند.

3- حتی الامکان دستگاه را هر چه کمتر روی Cardle قرار دهید. Cardle باطری
را شارژ می کند و به تجربه به من ثابت شده این شارژ دوام خوبی ندارد و از
طرفی چون معمولا این شارژ مقطعی است مشکل قسمت قبلی نیز پیش می آید.

4- برای شارژ کردن دستگاه معمولا درصد زیر 9 پیشنهاد می شود (در دستگاههای
موبایل زمانی که دستگاه Alarm می دهد) ولی من وقتی اجازه می دهم باطری
اصلی کاملا خالی شود شارژ دستگاهم عمر بیشتری دارد. اگر هم نمی توانید
همیشه این کار را بکنید حداقل ماهی یک بار این عمل را انجام دهید.

5- دستگاههای جانبی مثل BlueTooth را در صورتی که مورد استفاده نیستند
خاموش کنید چون ماندگاری شارژ را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند.

6- در صورتیکه حس می کنید در برنامه روزانه شما زمان لازم برای شارژ باطری
در صورت تمام شدن شارژ وجود نخواهد داشت پیش بینی های لازم را انجام دهید
و زیاد با دستگاه کارهای غیر ضروری انجام ندهید.

7- اگر زیاد در رفت و آمد هستید داشتن یک شارژر مخصوص خودرو ضروری به نظر می رسد.

8- همیشه برای شارژ کردن از شارژر اصلی خود دستگاه استفاده کنید و در مکانهایی که جریان برق نوسان دارد احتیاط کنید.

9- اگر میزان استفاده شما از دستگاهتان زیاد است بهتر است باطری های با
توانایی ذخیره بیشتر را برای دستگاهتان استفاده کنید که در برخی مدلها به
همراه دستگاه ارائه می شوند و در برخی دیگر باید از بازار خریداری کنید.

-----------------------------------

انواع باتریهای مورد استفاده در گوشی های موبایل :

1- نیکل - متال هیدرات ( در مدلهای قدیمی)

2- نیکل - کادمیوم

3- لیتیوم - یون ( امروزه در اکثر گوشی ها مورد استفاده قرار می گیرد)

که می توان گفت در شرایط یکسان ، باتری های لیتیوم - یون تقریبا دو برابر
باتریهای نیکل - کادمیوم و سه برابر باتری های نیکل - متال هیدرات طول عمر
و ظرفیت دارند و به همین دلیل هم است که دیگر کمتر گوشی امروزه از
باتریهائی غیر از لیتیوم - یون استفاده می کنند.

یک باتری لیتیوم - یون اگر درست استفاده بشود بنا به نوع ساخت و کیفیت خود
باتری میتواند بین 300 الی 1000 بار شارژ مجدد بشود بدون آنکه آسیبی به آن
برسد و اگر بنا را بر هر دو روز یک بار شارژ شدن بگذاریم متوجه می شویم که
میتوانیم حداقل 2 سال و حتی تا 4 سال از یک باتری همانند روز اول استفاده
بکنیم. اما معمولا به دلیل استفاده نادرست از باتری این مدت زمانی مفید
عملا کمتر است . اما می توانید با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد و نکات
زیر به حداکثر طول عمر مفید باتری گوشیتان برسید

1- پس از خرید گوشی ، در اولین شارژ باتری آن را بین 12 الی 18 ساعت به شارژر وصل کنید تا تمام یونهای آن فعال بشود.

2- اگر گوشی شما پس از شارژ شدن گوشی ، عمل شارژینگ را به طور خودکار قطع
نمی کند دقت کنید که هیچوقت اجازه ندهید که باتری بیش از مقدار تعیین شده
در کاتالوگ گوشیتان به شارژر متصل باشد زیرا در دراز مدت آسیبهای جدی به
باتری شما خواهد رسید.

3- تا آنجائیکه ممکن است از شارژرهای فندکی ( خودروها ) کمتر استفاده کنید زیرا عمر باتری شما را کاهش می دهد.

4- از چرب شدن و یا زنگ زدگی مدارهای مادر بورد اصلی گوشی و همچنین
اتصالات اطراف باتری جلوگیری کنید و در صورت امکان بورد گوشی خود را توسط
افراد آگاه سالانه یک بار با مواد شوینده مخصوص کاملا شستشو بدهید. زیرا
زنگ زدگی و چرب بودن اتصالات باعث بالا رفتن جریان مدار و در نتیجه بالا
رفتن حرارت باتری و مدار شده و از عمر باتری و حتی آی سی های خود گوشی به
طرز محسوسی خواهد کاست.

-----------------------------------

ساختار ظاهری باتری :

بر روی هر باتری 4 پایه ارتباطی وجود دارد که در هنگام جا ناداختن باتری
بر روی گوشی هر پایه آن به مدار مرتبط با آن در گوشی متصل می گردد البته
در برخی از مدلها ( مثلا برخی گوشی های نوکیا ) شما شاهد سه پایه به چای
چهار پایه بر روی باتری خواهید بود که در واقع پایه وسطی در این باتری ها
خود به دو قسمت تقسیم شده است.

1- ولتاژ منفی باتری

2- برای کنترل حرارت باتری

3- مشخصه باتری

4- ولتاژ مثبت باتری

اگر به هر دلیلی حرارت باتری از حد معینی بالاتر برود امکان انفجار آن
زیاد خواهد بود در واقع بر روی کاتالوگ گوشی و یا خود باتری هم به این
مورد اشاره گردیده است لذا برای جلوگیری از این امر مداری در گوشی ها
طراحی گردیده است که این مدار همیشه حرارت باتری را کنترل می کند و در
صورت داغ شدن باتری گوشی ، به طور خودکار جریان مدار باتری را کاهش می دهد
تا حرارت باتری کاهش پیدا کند اصول کار در این نوع مدارها استفاده از
مقاومتهای NTC میباشد که با افزایش دما جریان عبوری از آنها کاهش می یابد.

شاید در مدلهای قدیمی مخصوصا گوشیهای نوکیا گاهی خبرهائی مبنی بر انفجار
باتری گوشی در جیب افراد را شنیده باشید که به همان علت بالا رفتن حرارت
باتری و احتمالا نداشتن مداری برای کنترل حرارت باتری و یا معیوب بودن
مدار به وجود می آید.

و در آخر اینکه اخیرا اخباری مبنی بر ساخت باتری های جدید تر بر اساس
متانول منتشر شده است که عمر مفیدشان 3 برابر باتری های لیتیوم - یون فعلی
می باشد که امیدواریم هرچه زودتر به تولید صنعتی و انبوه هم برسد و ما را
از محدودیت زیاد باتری های امروزی تا حدودی خلاص کند.

--------------------------------------------------------------------------------

====================
اگه دیگه ندیدمتون
صبح بخیر ، ظهر بخیر ، شب بخیر

armin_punisher6
09-05-2009, 18:46
به نظر من هم همون 8 ساعت باید باشه.

alireza_hsi
12-05-2009, 18:38
سلام
آقایون من که هر چی بیشتر این پستهارو خوندم گیجتر شدم!!!
چند پست که کلا همدیگر رو رد میکنند!!!!
یک نفر اگه بتونه از یک شرکت ساخت باطری موبایل متنی پیدا کنه معتبر و ترجمه کنه خیلی موثق میشه!!

من که 10 ساعت میزارم شارژ اولیه والا آدم میترسه این موبایل فروشا میگن اگه نذاری شارژت خراب میشه اما از طرفی بنظر میاد رابطه برق و باطری کلا بعد از شارژ فول گوشی قطع میشه و این کاملا منطقی هست.

حالا یکی بگی به حرف کی گوش بدیم

vahidnavidi
21-08-2009, 11:43
دوستان
اگه امکان داره بگید چرا 8-12 ساعت باید شارژ بشه ! مگه وقتی فول شارژ میشه برق رو قطع نمیکنه !

من یه 5800 خریدم باطریشو وقتی فول شد استفاده کردم.
الان تغریباً هر روز دارم شارژ می کنم.خسته شده.البته خود فروشنده گفت 2 ساعت بزار تا فول بشه

می خوام برم باطریو عوض کنم.لطفاً یکی بگه باید برای شارژ اوله چیکار کنم.

لطفاً با دلیل بگید

naeim.201
23-08-2009, 00:59
اگه قطع میکنه دیگه اون پیغام باتری پر است برای صرفه جویی ... رو که نباید نشون بده

hani-momen
29-08-2009, 02:47
بهتر بود در پایان موضوع رو جمع بندی میکردید تا بعد از خوندن این تاپیک یه چیزی دستگیرمون بشه که بالاخره گوشی ها شارز اولیه میخوان یا نه!اگه جوابتون مثبته چند ساعت شارز باید باشه و اگر غیر از اینه لطفا بیشتر راهنمایی کنید!:merci:

mehrdad-ati
29-08-2009, 03:13
اگر بخوان تو دفترچه نوشته ! (این جدیدا اکثرا نمیخوان)

ali_disslove
29-08-2009, 03:21
حالا من ميگم به فرضيم كه نخواد شما شارژ اوليه رو انجام بديد كه خيالتونم راحت باشه گوشي باتريش داره به بهترين شكل كار ميكنه اگه هم نخواد كه هيچ ضرري نمكنيد به فرضم كه براش بد باشه با يكبار هيچ چيزي نميشه

S.H.A.H.A.B
12-09-2009, 23:30
به نظر من هم شارژ اولیه مهم نیست چون گوشی خودش بعد از فول شارژ شدن شارژر را قطع میکنه

nazi01375
14-09-2009, 17:24
باید بذاری گوشیت کاملا شارژ بشه وگرنه زود به زود شارژ تموم می کنه.

™KIAN
14-09-2009, 17:45
درون گوشی های جدید یک چیپ باطری است که وقتی پیغام فول باطری بیاد روی صفحه خودکار جریان شارژر به باطری را قطع میکنه! دیگه دوران قدیم نیست که 10-12 ساعت شارژ اولیه بگذارید ! چرا چون بعد ازامدن فول باطری شارژر قطع میشه و از این مرحله به بعد گوشی با خود شارژر کار میکنه !
پس نتیجه اخلاقی این است که اگر گوشی شما مدلی جدید است اول که خریدید کامل تخلیه اش کنید جوری که خاموش شود ! سپس بزنید به شارژ تا پیغام فول شارژ روی مانیتور بیاد و انوقت با خیال اسوده با گوشی کار کنید ! باطری گوشی ها یون لیتیوم است و اساس کار باطری های یون لیتیوم اینه که هیچ وقت 100% خالی خالی نمی شوند و هیچ وقت هم 100% پرپر نمی شوند ! چون اگر 100% خالی بشود واکنش شیمیای برگشت ناپذیر می شود ! قدیم باطری را اگر می گذاشتید مدت زیادی مثلا از شب تا صبح به شارژ چون این چیپ توی گوشی نبود باطری به قولی تنبل می شد چرا که همش شارژ میشد ولی الان هیچ فرقی نداره ! اگر باطری تان اصلی باشد خیلی خوب باهاتون کنارمیاد !
منبع : سایت نوکیا کلوپ (فکر کنم 1 سال پیش خواندم - ان وقت که 95 خریدم!)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
دیگه گذشت اون زمان که پیکان را از ایران خودرو می گرفتی یک مدت باید بهش حال میدادی تا اب بندی شود :دی الان ماشین را از کمپانی گرفتی 200 سرعت پرش کن :دی

sarvi
27-10-2009, 06:55
به نظر من بهتر اول 12 ساعت شارژ اولیه بشه (من گوشیم و اینکار رو نکردم الان بعد 3 ماه یه باطری دیگه رفت تو پاچم)بعد که روشنش کردی در حالت روشن هم بذاری شارژ بشه.

Farhood_FZA
27-10-2009, 08:05
من چندوقت پیش تویه مقاله ای تواینترنت خوندم(البته یادم نیست کی وکدوم سایت بود)که شارژاولیه باطریهای جدیدبایدبه اینصورت باشه:
اولا"بایدشارژاولیه گوشی کاملا"خالی بشه وگوشی خاموش بشه.
بعدگوشی رومیزنیم توشارژروسه تایک ساعت میزنیم توشارژ.البته بین هرساعت بایدیک ربع ساعت گوشی روازشارژدربیاریم.یعنی به اینصورت:
1ساعت شارژ------>یک ربع فاصله------> 1ساعت شارژ------->یک ربع فاصله------->یک ساعت شارژ
من چندتاگوشی روبااین روش شارژکردم وخیلی هم خوب جواب گرفتم.

arminjahanshahr
05-11-2009, 19:59
باطری گوشی n86 1 ساعت بیشتر شارژ نمی کنه در صورتی که باید 2 ساعت شارژ کنه
با یک سیم یک اتصال کوتاه دادم به قطب منفی و مثبت گوشی که شارژش کامل خالی بشه حالا میزنم تو شارژ شارژ نمی کنه
آیا باطری خراب شده ؟؟؟

ehsan2004
05-11-2009, 20:12
باطری گوشی n86 1 ساعت بیشتر شارژ نمی کنه در صورتی که باید 2 ساعت شارژ کنه
با یک سیم یک اتصال کوتاه دادم به قطب منفی و مثبت گوشی که شارژش کامل خالی بشه حالا میزنم تو شارژ شارژ نمی کنه
آیا باطری خراب شده ؟؟؟
چرا اتصال کوتاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::13::13::13::13: :13::13::13: آخ چرا؟؟؟؟؟ میدونین اگه باتری لیتیومی رو اتصال کوتاه کنیم چی میشه؟؟؟ بهترین کار اینه که شما باتری رو بزاری توی یه پلاستیک و بعد با لودر بری روش که نابود بشه چون با این حالتش فرقی نداره :4::4::4:002:002:002: دوست عزیز به هیچ وجه نباید باتری گوشی رو اتصال کوتاه کنی چون اتصال کوتاه باعث ایجاد مقاومت توی باتری میشه و باعث خود دشارژی میشه یعنی باتری که شارژ کنی 15 دقیقه بعد خالی میشه پیشنهاد من اینه که بری یکی دیگه بخری:52::52::52:

arminjahanshahr
05-11-2009, 20:31
چرا اتصال کوتاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13::13::13::13::13: :13::13::13: آخ چرا؟؟؟؟؟ میدونین اگه باتری لیتیومی رو اتصال کوتاه کنیم چی میشه؟؟؟ بهترین کار اینه که شما باتری رو بزاری توی یه پلاستیک و بعد با لودر بری روش که نابود بشه چون با این حالتش فرقی نداره :4::4::4:002:002:002: دوست عزیز به هیچ وجه نباید باتری گوشی رو اتصال کوتاه کنی چون اتصال کوتاه باعث ایجاد مقاومت توی باتری میشه و باعث خود دشارژی میشه یعنی باتری که شارژ کنی 15 دقیقه بعد خالی میشه پیشنهاد من اینه که بری یکی دیگه بخری:52::52::52:

ممنون که نا امیدم کردی:12:
حالا راهی نداره نجاتش بدم؟

ehsan2004
05-11-2009, 21:17
ممنون که نا امیدم کردی:12:
حالا راهی نداره نجاتش بدم؟
شرمنده که ناراحت شدی ولی خود کرده را تدبیر نیست:020::020::020::020:

badinan
05-02-2010, 10:33
سلام به نظر من شارژاولیه تا8ساعت بدون روشن کردن یه چیزکاملامفیده درضمن بعضیها عادت کردن هنوزشارژتمام نشده دوباره گوشیروشارژمیکنن که این باعث کوتاه شدن عمرباطری میشه:atten:

para2ks
27-02-2010, 03:28
واقعا ترکوندین همتون...!!!
هر کی یه چیزی میگه
اگه هر کی به هر کیه منم میگم اصلا چرا باتریتون رو شارژ میکنین بدون شارژ کردن هم میشه استفاده کرد. :دی
خواهشا یکی با دلیل علمی و با منبع نتیجه گیری کنه بگه بلاخره باتری رو چه فنتی شارژ کنیم.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در کل بگم قصد توهین به کسی نداشتم فقط اعصاب آدم خورد میشه هی پست های جور واجور بخونه آخرم نفهمه باید چی کار کنه!

DJSina2007
13-06-2010, 10:38
سلام !! بچه ها یه چند وقتی هست گوشیمو که میخوام شارژ کنم میگه not charging ... دلیلش چیه؟؟
راستی در باتریشم محکم بسته نمیشه چون پینش شکسته!!

ehsan7413
24-02-2011, 01:26
با سلام به اساتید عزیز
در مورد شارژ اولیه من مدتی تحقیق کردم و به چند تا نکته رسیدم.
اول اینکه مفهومی به نام شارژ اولیه توی سایت های لاتین و همچنین سایت های رسمی گوشی ها نیست این بیشتر تو سایت های فارسی هست و همونطور که دقت کرده باشین تو هیچ دفترچه راهنمای گوشی ای نیومده و فقط ذکر شده شارژ رو(معمولا بین 2 تا 3 ساعت یا گفته شده تا چراغ ال ای دی مثلا سبز رنگ بشه) بذارین تا فول شه .
من توی ویکی پدیا در مورد باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلی مر صفحه های مربوطه رو خوندم و هیچ اثری از شارژ اولیه نبود و ذکر شده بود این باطری ها از پیش شارژ شده در کارخونه هستن و بلافاصله بعد از خرید قابل استفاده هستن.نکته ای که در مورد باطری های لیتیوم یون تو سایت ها و مراکز فروش وجود داره اینه که باطری های پیشرفته ای هستن و تجاری تر و این به معنای اینه که برای بازار فروش طراحی تکنولوژیکی شدن و شارژ اولیه قطعا اقدام بازار پسندی نیست و در نتیجه میشه اینطور استنباط کرد که شارژ اولیه توی طراحی های مهندسین دیگه جایی نداره.
در ضمن توی سایت رسمی سونی اریکسون ذکر شده دلیل اینکه میگن گوشی رو بلافاصله بعد از فول شارژ شدن باطری از شارژر بکشید اینه که قطعه ای که فول شارژ شدن باطری رو کنترل می کنه و بعدش جریان رو قطع می کنه ، بعد از شارژ کامل شدن به محض اینکه باطری کمی به دلیل فعالیت گوشی از َشارژ 100 درصد کمتر شد دوباره جریان رو وصل می کنه و بعد دوباره تا 100 درصد شد قطع می کنه که این باعث میشه باطری مدام توی سیکل شارژ اونم فقط برای درصد مثلا 99 تا 100 قرار بگیره که اصلا خوب نیست و به باطری صدمه می زنه
تا اونجایی که من می دونم مفهوم شارژ اولیه در مورد شارژرهای بدون کنترل کننده جریان و باطری های نیکل کادمیوم(یادمه تو دفترچه راهنمای یک گوشی تلفن بیسیم خونگی قدیمی دیدم) هست.من اونجا دیده بودم که از دو مفهوم نامبرده شده بود یکی STANDARD CHARGE و یکی دیگه QUICK CHARGE که گفته شده بود اولی 9 ساعت و دومی 3 ساعت کافیه که اینجا هم شارژ اولیه نیست و مفهوم استاندارد و سریع ذکر شده .
:bv: :ar: :bv:

مهراد 2002
27-02-2011, 09:37
سلام دوستان .ازتون متشکرم .جالب بود:122:

oveies
09-04-2011, 01:40
به نظر من این روشها چندان با هم فرق نمی کند
اما از نظر من و براساس تجربم بهترین روش شارژ کردن باطری نو به این صورته که :
اول بدون اینکه از باطری استفاده کنیم ودر حالت خاموش 7ساعت میزنیم به شارژ بعد تا آخر استفاده میکنیم
در مرحله ی دوم 5 ساعت(البته باز هم خاموش)شارژ میکنیم وتاآخر استفاده میکنیم
ودر مرحله ی آخر3ساعت در حالت خاموش شارژ میکنیم وتمام
البته سعی کنید تا میتوانید گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید یا حداقل اگر گوشی روشن است از آن استفاده نکنید و در آخر اینکه بگذارید شارژ باطری تمام شود یا حداقل کمتر از 5درصد شود

shirazsat
09-04-2011, 01:45
چرا وقتی گوشی روشنه نباید شارژش کنیم؟

Reza 7
09-04-2011, 10:13
با سلام به اساتید عزیز
در مورد شارژ اولیه من مدتی تحقیق کردم و به چند تا نکته رسیدم.
اول اینکه مفهومی به نام شارژ اولیه توی سایت های لاتین و همچنین سایت های رسمی گوشی ها نیست این بیشتر تو سایت های فارسی هست و همونطور که دقت کرده باشین تو هیچ دفترچه راهنمای گوشی ای نیومده و فقط ذکر شده شارژ رو(معمولا بین 2 تا 3 ساعت یا گفته شده تا چراغ ال ای دی مثلا سبز رنگ بشه) بذارین تا فول شه .
من توی ویکی پدیا در مورد باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلی مر صفحه های مربوطه رو خوندم و هیچ اثری از شارژ اولیه نبود و ذکر شده بود این باطری ها از پیش شارژ شده در کارخونه هستن و بلافاصله بعد از خرید قابل استفاده هستن.نکته ای که در مورد باطری های لیتیوم یون تو سایت ها و مراکز فروش وجود داره اینه که باطری های پیشرفته ای هستن و تجاری تر و این به معنای اینه که برای بازار فروش طراحی تکنولوژیکی شدن و شارژ اولیه قطعا اقدام بازار پسندی نیست و در نتیجه میشه اینطور استنباط کرد که شارژ اولیه توی طراحی های مهندسین دیگه جایی نداره.
در ضمن توی سایت رسمی سونی اریکسون ذکر شده دلیل اینکه میگن گوشی رو بلافاصله بعد از فول شارژ شدن باطری از شارژر بکشید اینه که قطعه ای که فول شارژ شدن باطری رو کنترل می کنه و بعدش جریان رو قطع می کنه ، بعد از شارژ کامل شدن به محض اینکه باطری کمی به دلیل فعالیت گوشی از َشارژ 100 درصد کمتر شد دوباره جریان رو وصل می کنه و بعد دوباره تا 100 درصد شد قطع می کنه که این باعث میشه باطری مدام توی سیکل شارژ اونم فقط برای درصد مثلا 99 تا 100 قرار بگیره که اصلا خوب نیست و به باطری صدمه می زنه
تا اونجایی که من می دونم مفهوم شارژ اولیه در مورد شارژرهای بدون کنترل کننده جریان و باطری های نیکل کادمیوم(یادمه تو دفترچه راهنمای یک گوشی تلفن بیسیم خونگی قدیمی دیدم) هست.من اونجا دیده بودم که از دو مفهوم نامبرده شده بود یکی standard charge و یکی دیگه quick charge که گفته شده بود اولی 9 ساعت و دومی 3 ساعت کافیه که اینجا هم شارژ اولیه نیست و مفهوم استاندارد و سریع ذکر شده .
:bv: :ar: :bv:

احسان جان عالی بود به نظرم بهترين پست در اين تاپيک بود
و بر اساس تحقيق بود نه شنيده ها
به خصوص بخش دوم و شارژ کامل خيلی به دردم خورد مرسی

saaapy
11-04-2011, 12:36
چند ماه پیش یک باتری از شرکت معتبر خریدم درش یک نامه بود که نوشته به هیچ عنوان نگذارید گوشی خاموش بشه و بهترین حالت شارژ وقتی است که باتری به 5 درصد رسیده باشد
باتری از نوع Li-ION و برای X10 خریدم