PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل فایل pdf فارسی به متن با فونتهای دستکاری شده

iMeysam
17-04-2009, 01:16
سلام دوستان
من میخوام اینجا فونتهایی رو که دستکاری کردیم و با اونها دیگه به راحتی میشه pdf فارسی ساخت و به متن تبدیل کرد بزارم.
فکر کنم این کارو تا حالا کسی انجام نداده تو ایران اگه موافق هستین نظر بدین تا شروع کنیم.
ممنون.

iMeysam
17-04-2009, 01:35
به به ماشاالله چقدر هم استقبال شد بابا نا سلامتی واسه اولین بار تو ایران که این مشکل حل شده.

alireza_sos
17-04-2009, 08:06
سلام اگه این کار شدنی باشه خیلی خوب میشه
من خیلی تحقیق کردم اما نتونستم به طور کامل این کارو انجام بدم
میشه بیشتر توضیح بدی
ممنون

M.O.S.T.A.F.A
17-04-2009, 08:30
استقبال چی شما فونت هاتو بزار بعد ببین که استقبال میشه یا نه
من که خیلی به دردم میخوره

RASOOL
17-04-2009, 10:03
دوست عزیز شما اول بذارین بعدش مطمئن باش از این کار استقبال میشه.به هر حال ما منتظر هستیم.

Maz!ar
17-04-2009, 10:37
ما منتظریم

mreza192
17-04-2009, 10:59
سلام.
بعضی از فایل های فارسی pdf رو با acrobat pro با ورژن 7 به بالاوبهتره که نسخه meباشه(مربوط به کشورهای حاشیه خلیج فارس)میشه تبدیل کرد.(select کردن متن و زدن گزینه کپی و ریختن در word)که البته باید فونت متن نصب شده باشد.اما برای بعضی از متن ها این کار جواب نمیده و یکسری خطوط عجق وجق نشون داده میشه.اگه بتونی راهی بگی که این متون فارسی رو بشه تبدیل کرد یک انقلابی تو این زمینه و کمک به تمام دانشجویان برای کپی کردن تحقیق ها وخیلی افراد دیگه کردی.

M.O.S.T.A.F.A
17-04-2009, 17:18
پس چی شد؟

freeonair
17-04-2009, 17:21
برنامه pdfGrab هم به راحتی فایلهای pdf رو با فونت فارسی بدون مشکل تبدیل میکنه.

mreza192
18-04-2009, 14:40
تبديل Pdf فارسي به Word
حتما تا بحال با برنامه هاي مختلف شانس خودتان را براي تبديل فايلهايPDF فارسي به WORD امتحان كرده ايد اما تا چه اندازه تلاش و جستجوي شما نتيجه اي در بر داشته ؟
اين مسئله خيلي وقت است كه به يكي از اساسي ترين سوالات انجمن هاي اينترنتي تبديل شده و نرم افزارهاي مختلفي هم براي حل اين مشكل معرفي شده اند كه فكر نميكنم هيچكدام نتيجه دلخواه را به شما داده باشد.
فعلا آخرين پيشنهاد دانشمندان ايراني استفاده از برنامه OCR فارسي و Adope Acrobat Reader ME -middel east كه بعلت حجيم بودن ، دريافت آنها براي كاربران براحتي مقدور نميباشد. اما فكر ميكنم دريافت اين برنامه 4 مگابايتي ارزش امتحان كردن را داشته باشد.
نرم افزارPdf Grabber يك مبدلPDF است كه ميتواند فايلهايPDF شما را بدون احتياج به نصب (بصورت پرتابل) به فرمتهاي Excel ، RTF/Word ، DXF/CAD ، XML ، PowerPoint و Text تبديل نمايد.
هرچند كه اين برنامه نيز ضعف هايي در تبديل Pdf هاي فارسي دارد اما در حال حاضر خيلي بهتر از ديگر نرم افزارها جواب ميدهد، امتحانش ضرري ندارد
این برنامه تریال است ولی تا 15 روز با ایجاد آرم خودش زیر نوشته ها کار میکنه و اگه کسی سریالش رو داره بگذاره تا بقیه هم استفاده کنند.
اگه دوست داشتید یک تشکر هم بکنید .خیلی دنبالش گشتم.
http://www.mediafire.com/?yd29bgj2bxm

iMeysam
18-04-2009, 16:11
سلام
شرمنده اگه دیر شد همه ما خوب میدونیم که این مشکل واسه فونت فارسی تا حالا حل نشده بود و بالاخره یکی از اساتید دانشگاه ما این مشکل رو حل کرده و تا حالا هم تست کرده و آزمایش خودشو پس داده من هم جند سالی هست که از موبایلستان استفاده میکنم لازم دونستم اینجا بزارمش.
حقیقت اینجاست که فونت فارسی هنگام طراحیش تو لایسنز فونت این موضوع تعریف نشده که هنگام pdf ساختن اون فونت رو embed کنه پس ما باید این مشکل رو حل کنیم که با دو سال تلاش حل شد.
شما هر فونتی رو که میخواید pdf ازش بگیرید با برنامه ای که خروجی میده باید فونت ها رو embed کنه و البته قبلش باید لایسنز فونت رو درستش کنید قبل اینکه من روش کار رو توضیح بدم فونت زر رو اینجا میزارم شما تست کنید و بهم بگید چی شد.
در ضمن تا حالا من ocr خوبی ندیم که این کارو به خوبی انجام بده ocr های عربی هستند که باز مشکل گژپچ توشون هست.
راستی باید adobe acrobate me داشته باشین چون هنگام خروجی گرفتن با معمولی فونت فارسی رو از چپ به راست میگیره.
ممنون

iMeysam
18-04-2009, 16:19
سلام.
بعضی از فایل های فارسی pdf رو با acrobat pro با ورژن 7 به بالاوبهتره که نسخه meباشه(مربوط به کشورهای حاشیه خلیج فارس)میشه تبدیل کرد.(select کردن متن و زدن گزینه کپی و ریختن در word)که البته باید فونت متن نصب شده باشد.اما برای بعضی از متن ها این کار جواب نمیده و یکسری خطوط عجق وجق نشون داده میشه.اگه بتونی راهی بگی که این متون فارسی رو بشه تبدیل کرد یک انقلابی تو این زمینه و کمک به تمام دانشجویان برای کپی کردن تحقیق ها وخیلی افراد دیگه کردی.

ابته این مشکل حل شده ولی نه واسه کارهای پلید کپی برداری خدایی زشته نکنید این کارو.

iMeysam
18-04-2009, 16:25
تبديل Pdf فارسي به Word
حتما تا بحال با برنامه هاي مختلف شانس خودتان را براي تبديل فايلهايPDF فارسي به WORD امتحان كرده ايد اما تا چه اندازه تلاش و جستجوي شما نتيجه اي در بر داشته ؟
اين مسئله خيلي وقت است كه به يكي از اساسي ترين سوالات انجمن هاي اينترنتي تبديل شده و نرم افزارهاي مختلفي هم براي حل اين مشكل معرفي شده اند كه فكر نميكنم هيچكدام نتيجه دلخواه را به شما داده باشد.
فعلا آخرين پيشنهاد دانشمندان ايراني استفاده از برنامه OCR فارسي و Adope Acrobat Reader ME -middel east كه بعلت حجيم بودن ، دريافت آنها براي كاربران براحتي مقدور نميباشد. اما فكر ميكنم دريافت اين برنامه 4 مگابايتي ارزش امتحان كردن را داشته باشد.
نرم افزارPdf Grabber يك مبدلPDF است كه ميتواند فايلهايPDF شما را بدون احتياج به نصب (بصورت پرتابل) به فرمتهاي Excel ، RTF/Word ، DXF/CAD ، XML ، PowerPoint و Text تبديل نمايد.
هرچند كه اين برنامه نيز ضعف هايي در تبديل Pdf هاي فارسي دارد اما در حال حاضر خيلي بهتر از ديگر نرم افزارها جواب ميدهد، امتحانش ضرري ندارد
این برنامه تریال است ولی تا 15 روز با ایجاد آرم خودش زیر نوشته ها کار میکنه و اگه کسی سریالش رو داره بگذاره تا بقیه هم استفاده کنند.
این برنامه هم به صورت ocr عمل میکنه و باز هم مشکلاتی تو خوندن متن فارسی داره.شما این راه رو که میگم امتحان کن بعد خبرشو بده

iMeysam
18-04-2009, 16:29
راستی دوستان اگر فونتی با اسم زر تو سیستمتون نصبه اون را باید پاک کنید و این فونت رو نصب کنید دوباره هم میگم واسه تبدیل یه برنامه adobe acrobate reader ME لازم هستش که فکر کنم تو همه پکیج های برنامه ها پیدا میشه.

mreza192
18-04-2009, 16:36
ما بیش از هزار تا فونت فارسی داریم.اگه فقط فایلی رو که باzarمثلا نوشته شده تبدیل کند خیلی بکار نمی آید.لطفا توضیحات کاملی در مورد آن بدید که ببینیم بدرد بچه ها میخوره یا از همون pdfgrabber استفاده بشه.
دوست عزیز هر کپی برداری ای به قول شما پلید نیست.مثلا اگه این گفتگو ها به نتیجه برسه کپی همین مطالب تو خیلی از وبلاگهای دیگه به خیلی از ایرونی ها کمک میکنه.
منتظر توضیحات شما در مورد فونتهاتون هستم.:16:

iMeysam
18-04-2009, 17:13
ما بیش از هزار تا فونت فارسی داریم.اگه فقط فایلی رو که باzarمثلا نوشته شده تبدیل کند خیلی بکار نمی آید.لطفا توضیحات کاملی در مورد آن بدید که ببینیم بدرد بچه ها میخوره یا از همون pdfgrabber استفاده بشه.
دوست عزیز هر کپی برداری ای به قول شما پلید نیست.مثلا اگه این گفتگو ها به نتیجه برسه کپی همین مطالب تو خیلی از وبلاگهای دیگه به خیلی از ایرونی ها کمک میکنه.
منتظر توضیحات شما در مورد فونتهاتون هستم.:16:

عزیزم شما هر متنی رو که میخواهید به pdf تبدیل کنید باید فونت اون حالت embed رو قبول کنه تا توی خروجی text گرفتن به مشکلی بر نخورید باید license اون رو دستکاری کنید که اموزش این کارو بعدا که جوابشو پس داد میزارم.

iMeysam
18-04-2009, 17:24
1- ابتدا فونت رو تو سیستمتون نصب کنید (اگر فونت هم نام بود قبلی رو پاک کنید بعد دوباره نصب کنید).
2- یک متنی رو تو ورد تایپ کنید و سپس از او خروجی pdf بگیرید. (این کار رو باید با یک برنامه ای که تو قسمت پرینتر نصب میشه مثل pdf factory یا pdf995 انجام بدید یادتون نره باید تو این مرحله تیک embeing رو بزنید).
3- حالا فایل آماده شده را با برنامه adobe acrobate redaer me باز کنید و از منوی file گزینه save as text رو بزنید.
4- فایل رو ذخیره کنید و حالشو ببرید.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
چند تا فونت دیگه میزارم اینها رو هم تست کنید.
در ضمن فایل pdf یی که قبلا با فونت های دیگه اماده شده رو نمیشه خروجی text گرفت بخاطر اینکه اون فونت ها embed نشده اند.

iMeysam
19-04-2009, 17:57
سلام دوستان امتحان کردین چی شد جواب داد؟

mreza192
20-04-2009, 13:54
سلام.کار کرد.اگه می خواهید فایلی رو خودتون به pdf تبدیل کنید این روش کار میکنه.(با فونت zar)اما اگه می خواهید تمام فایل های pdf که خودتون هم ننوشته اید تبدیل کنید.نرم افزار pdfgrabber

iMeysam
20-04-2009, 18:42
سلام.کار کرد.اگه می خواهید فایلی رو خودتون به pdf تبدیل کنید این روش کار میکنه.(با فونت zar)اما اگه می خواهید تمام فایل های pdf که خودتون هم ننوشته اید تبدیل کنید.نرم افزار pdfgrabber

سلام ممنون امتحان کردین البته فونت های دیگه هم گذاشتم واسه تست اون ها رو هم امتحان کنید دوستهای دیگه هم تست کنن جواب بدن.
برنامه pdf garaber متاسفانه حالت ocr عمل میکنه و اکثرا تو خروجی بهم ریختگی هست مخصوصا اگر فونت شما فانتزی باشه ولی این روش هم فونت های فانتزی و هم نستعلیق جواب داده.
در مورد pdf هایی که قبلا نوشته شده باید گفت که بهترین راه همون ocr هستش ولی این روش میتونه یه پکیجی از فونت های اصلاح شده در اختیار انتشارات ما و نشر رومیزی قرار بده که در مراحل بعدی چاپ با سیستم jdf یا cip4 به مشکل نخوریم.

iMeysam
27-04-2009, 19:44
سلامی دوباره
دوستان هر کسی دوست داره فونتشو بزاره تا license اون رو براش تغییر بدم.
این کار رو روی فونت های فانتزی و نستعلیق هم تست کردم و عالی جواب داد که برنامه های ocr مثلpdf grabber تو این زمینه مشکل جدی دارند.
راستی برنامه adobe acrobat 8 professional me برنامه خیلی جالبی واسه خروجی گرفتن نسبت به نسخه های دیگه این کمپانی می باشد. 

kia1349
05-09-2009, 12:16
من با برنامه verypdf pdf2txt v3.2 و verypdf pdf2word v3 کار میکنم تا حالا هر فایلی بهش دادم تبدیل کرده

iMeysam
09-09-2009, 16:48
من با برنامه verypdf pdf2txt v3.2 و verypdf pdf2word v3 کار میکنم تا حالا هر فایلی بهش دادم تبدیل کرده

بله عزيزم برنامه هاي زيادي واسه اين كار اومدن كه گفتم كارشون فقط به صورت برنامه هاي ocr خوان ميباشد. متاسفانه مشكل اصلي سازنده هاي فونت فارسي اينه كه حالت embed رو به دليل اينكه تو دستگاه هاي خروجي مشكلي رو پيش نيارن اضافه نميكنن كه اين باعث ميشه كه برنامه هاي اورژين مث آدوب نتونن از متن pdf فارسي به خوبي خروجي بگيرن.

™MORTEZA
14-09-2009, 05:25
من كه نفهميدم چيكار مي كنه

mirzaee_Student
14-09-2009, 09:55
من ام نفهميدم شما فقط يه راهي بگو كه ما اين قايل هاي pdfفارسي رو به ورد تبديل كنيم

dr.xmortal
14-09-2009, 18:00
تبديل pdf فارسي به word
حتما تا بحال با برنامه هاي مختلف شانس خودتان را براي تبديل فايلهايpdf فارسي به word امتحان كرده ايد اما تا چه اندازه تلاش و جستجوي شما نتيجه اي در بر داشته ؟
فعلا آخرين پيشنهاد دانشمندان ايراني استفاده از برنامه ocr فارسي و adope acrobat reader me -middel east كه بعلت حجيم بودن ، دريافت آنها براي كاربران براحتي مقدور نميباشد. اما فكر ميكنم دريافت اين برنامه 4 مگابايتي ارزش امتحان كردن را داشته باشد.
نرم افزارpdf grabber يك مبدلpdf است كه ميتواند فايلهايpdf شما را بدون احتياج به نصب (بصورت پرتابل) به فرمتهاي excel ، rtf/word ، dxf/cad ، xml ، powerpoint و text تبديل نمايد.
هرچند كه اين برنامه نيز ضعف هايي در تبديل pdf هاي فارسي دارد اما در حال حاضر خيلي بهتر از ديگر نرم افزارها جواب ميدهد، امتحانش ضرري ندارد

سلام دوستان
من میخوام اینجا فونتهایی رو که دستکاری کردیم و با اونها دیگه به راحتی میشه pdf فارسی ساخت و به متن تبدیل کرد بزارم.
فکر کنم این کارو تا حالا کسی انجام نداده تو ایران اگه موافق هستین نظر بدین تا شروع کنیم.
ممنون.

من اینو یه ساله دارم مشکلاتی داره...:35:

iMeysam
03-10-2009, 18:56
من كه نفهميدم چيكار مي كنه

دوست عزيز تمام فونت هاي كه به غير از فارسي هستن در هنگام ساختشون اين اجازه رو سازنده بهش داده كه فايل pdf لاتين رو به تكس تبديل كرد ولي متاسفانه تو ايران همچين اجازه و قابليتي رو فعال نكردن كه بشه از فايل هاي pdf فارسي خروجي تكس گرفت بخاطر همين من چندتا از فونت ها رو دستكاري كردم و اين قابليتشون رو فعال كردم كه بشه ازشون خروجي تكس بدون مشكل گرفت.

من ام نفهميدم شما فقط يه راهي بگو كه ما اين قايل هاي pdfفارسي رو به ورد تبديل كنيم

شما هم بالا رو بخونيد متوجه ميشيد

من اینو یه ساله دارم مشکلاتی داره...:35:

كدوم رو يه ساله داريد دوست عزيز؟ اين فونت هاي دست كاري شده رو؟

hamyani
01-11-2009, 21:58
با تشکر پس چی شد ادامه بحث و موضوع آموزش

iMeysam
16-11-2009, 21:51
با تشکر پس چی شد ادامه بحث و موضوع آموزش

من واسه ادامه حاضرم ولی کسی بازخوردش رو به من نگفته تا من بدونم چیکار باید بکنم و مشکلاتشو حل کنم.

mhor
26-11-2009, 07:10
با سلام خدمت همه منم 2-3 سال هست دارم روی این موضو کار میکنم ولی به نتیجه مطلوبی نرسیدم و بهترین نرم افزاری که تا به حال باهاش کار کردم adobe acrobat 8 professional me هست البته مشکلاتی داره ولی کلا از بقیه بهتره.

امیدوارم کسی پیدا بشه که بتونه مشکا مارو حل کنه

iMeysam
03-12-2009, 16:06
با سلام خدمت همه منم 2-3 سال هست دارم روی این موضو کار میکنم ولی به نتیجه مطلوبی نرسیدم و بهترین نرم افزاری که تا به حال باهاش کار کردم adobe acrobat 8 professional me هست البته مشکلاتی داره ولی کلا از بقیه بهتره.

امیدوارم کسی پیدا بشه که بتونه مشکا مارو حل کنه

خب عزیزم من همین مشکلو با فونت هایی که گذاشتم حل کردم با adobe acrobat pro تست کن ببین جواب میده. واسه خودم جواب داده.

javad_arash2003
09-12-2009, 16:09
سلام دوستان اونطوری که من متوجه شدم این برنامه فقط می تونه اون pdf که خودت درست کردی رو به تکست تبدیل کنه یعنی در اصل نمی شه pdf فارسی که قبلاگرفتی رو به تکست تبدیل کرد و این اصلا جالب نیست
ولی من یه راه حل می گم که در اکثر موارد درست انجام میده و به هیچ برنامه جانبی نیاز نداره !!!!!!!!!!!!!
شما باید فایل pdf رو با برنامه adob 8 به بالا باز کنی وبعد کپی کنی به woord2007 وبعد دکمه ای که متن رو به سمت راست منتقل می کنه (right to left text) رو فشار بدی و می بینی که فایلت به صورت نوشتاری اومده تو word !!!!!!!!!
امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره
در ضمن من گفتم این ترفند در اکثر موارد جواب میده نه در همه موارد
امتحان کنید و جواب بدید

z_mehran
19-12-2009, 17:51
جناب میثم خان این دو تا فونت رو لایسنس دارش کن ببینم درست کار می کنه- مرسی

sadeq54
13-01-2010, 06:22
جناب میثم خان ، این که کاری نداره.همین جا اعلام همکاری می کنم برای آموزش.ضمنا یک نکته که خیلی مهمه اینه که اگر فایلها Embed بشن در پی دی اف اکروبات شما میتونین جستجو کنید که در مورد کتابهای دیجیتالی حائز اهمیت است.فقط دوستان استفاده تجاری نکنن چون مثلا Traditional Arabic Font حدود 300 دلار قیمت داره

z_mehran
26-01-2010, 16:23
جناب sadeq54 عزيز اگه ميتوني آموزش بدي يا علي بگو ببينيم. اين كار به همين راحتي كه نوشتي بنظر نمي رسه چون اصولا با بعضي از فونت هاي فارسي مشكل هست و اين ميثم خان هم كه فونتهايي رو كه من تو ژست قبلي گذاشتم كاري براش انجام نداد من منتظرم ببينم كي مي تونه اين مشكل رو حل كنه چون فايل pdfي كه خودم هم مي سازم به اين راحتي ها قابل برگشت به word نيست-
منتظرم يكي جواب بده ...........

a.clever
11-02-2010, 05:45
تبديل Pdf فارسي به Word

سلام دوستان این هم ورژن فول برنامه
http://rapidshare.com/files/341422500/PdfGrabber.v6.0.0.2.Professional.Multilanguage.rar

http://depositfiles.com/files/dn4h6f6u8

برای دریافت با ریزوم هم از سایت rapidbaz.ir استفاده کنید

majidramezani
17-05-2010, 19:35
damet garm.kheyr bebini:011:

hanoo
26-10-2010, 19:58
سلام.یعنی شما میتونید فایل pdf را بهbepud تبدیل کنید بدون اینکه متن فارسی بهم بریزه؟دمت گرمه اگر بتونی استاد من کلی کتاب فارسی پی دی اف روی ایفونم دارم البته به زبان فارسی اگر بشه تبدیلشون کرد که معرکه است لطفا اموزشش را بگذارید بهر صورت ذکات علم نشر ان است

iMeysam
26-10-2010, 20:20
عزیزم این کار تبدیل به epud نیست پست های اول رو بخونید متوجه میشین

Jush
31-12-2010, 20:50
سلام خسته نباشيد اگر من فايل pdf‏ داشته باشم كسي ميتونه به word‏ تبديلش كنه...

aghbari2003
02-01-2011, 12:10
سلام، مطالب خیلی مفیدی در اینجا مطرح شده، من استفاده کردم ولی مشکل من هنوز حل نشده، من یه فایل PDF رو با PdfGrabber به قالب Word تبدیل کردم، الان همه جیز خوبه فقط فونت این متن رو دیگه نمیشه عوض کرد واصلا متن edit نمیشه. مشکل از کجاست؟ اسم فونتی هم که از PDF استخراج کرده اینه:TTE1EDEF28t00_9_0_11271347 با توجه به مطالب بالا ظاهرا فونت فوق لایسنس دار است، در این صورت فونتها را برای دستکاری اینجا میذارم. ضمنا اگه راه دستکاری لایسنس رو هم یاد بدی یا مرجع معرفی کنی ممنون میشم. پسوند صحیح فایلها ttf. است. چون ایراد میگرفت pdf کردم.

iMeysam
02-01-2011, 14:14
دوست عزیز متاسفانه فعلا به ویندوز دسترسی ندارم ولی در اسرع وقت طرز دستگاری لایسنز فونت ها رو آموزش میدم تا خودتون این کار رو انجام بدید.
شرمنده همه

f@rshid
17-02-2011, 13:43
دست شما درد نکنه اگه آموزش لایسنس کردن رو بذارید ممنون می شم

masis21
24-07-2011, 07:46
شما هم چقدر ناز میکنی آموزش اصلاح فونت رو میخوای بزاری
اگه میخوای بزاری خوب بزار دیگه

hovo
29-09-2011, 11:23
\کلا تاپیک مسخره ای بود
ببنم استقبال میشه
ای بابا
بزرگترین مشکل ایران
اولین بار در ایران
آدم مثله آدم میاد تو پست اول اول مشکل رو توضیح میده بعد راه حل بعد دانلود ها
دیگه این همه آبل و تاب نداره
تازه شما مدیر باز نشسته ای ها
قوانین ساید رو باید از بر باشی
خدا به اونهایی صبر بده که شما باید سر پرستیشون رو بکنی واقعا که
بچه های موبایلستان این جوری نبودن این جوری هم نیستن نمیدونم این تاپیک چشه؟

iMeysam
29-09-2011, 19:05
دوست عزیز شما مشکلتون رو اول با خودن حل کنید بعد بیاید من واستون توضیح میدم. این روش رو استادم درست کرده و به من اجازه ی آموزششو نمیده.
شما هم نمیخواد نگران افراد تحت نظر من باشید.
:14:

MAGICMAN2
22-07-2013, 16:04
داداش توهم زدی یا مارو فیلم کردی...؟
این فونت ها که هیچ تغییری ایجاد نکرد جز اینکه اعصابمونو خط خطی تر کرد...