PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفندهای حرفه ایی موبایل

AmIr NiKoOnAm
28-10-2005, 16:48
افزايش سرعت پردازش موبايل

Boosting Performance

به نام خدا

نكته:اين ترفند فقط روي نوكيا 6600 تست شده و كاملا جواب ميده-بهتره براي حصول اطمينان از اين ترفند چندين برنامه رو باز كنيد تايم بگيريد ببينيد چقدر طول كشيد تا باز بشند و بعد از اجراي ترفند نيز اين عمل را انجام دهيد-طبق تخميني كه من زدم حدود 25% افزايش سرعت داريم-در ضمن دوستان عزيز يك همكاري بكنند و اين ترفند رو روي گوشي هاي خودشون(غير از 6600 كه تست شده)تست كنند و نتايج رو همينجا اعلام كنند.

مرسي

راهنماي اجراي ترفند:

خوب مراحل رو يكي يكي با هم انجام ميديم
خوب دقت كنيد تا نتيجه بگيريد.براي اينكه راحت تر متوجه بشيد به عكسهاي مربوط به
هر مرحله نيز دقت كنيد

اين پروسه شامل 4 مرحله ميباشد

مرحله 1:داخل منو شويد و برنامه to-do list رو باز كنيد حالا قسمت options رو زده و گزينه New To-do List را انتخاب كنيد
در قسمت subject بنويسيد Speed
در قسمت Due Date اين تاريخ رو وارد كنيد 29/01/2005
در قسمت priority گزينه high رو انتخاب كنيد
حالا گزينه done رو بزنيد

عكس مربوط به مرحله 1

http://xs20.xs.to/pics/05115/speed.jpg

مرحله 2:از برنامه To-do list خارج نشويد.حالا مجددا options رو بزنيد و گزينه
new to-do list رو انتخاب كنيد-اينبار در قسمت subject بنويسيد qoukie
در قسمت priority گزينه low را انتخاب كنيد
حالا گزينه done رو بزنيد

عكس مربوط به مرحله 2

http://xs20.xs.to/pics/05115/quokie.jpg

مرحله 3:از برنامه خارج نشويد حالا speed رو از ليست انتخاب كنيد و گزينه options رو بزنيد و بعد گزينه mark as done رو بزنيد-بعد qoukie رو انتخاب كرده بعد options و بعد mark as done

عكس مربوط به مرحله 3

http://xs20.xs.to/pics/05115/final.jpg

مرحله 4:برنامه رو ببنديد و گوشي خودتون رو restart كنيد

موفق باشيد

AmIr NiKoOnAm
28-10-2005, 16:49
نظر تون رو حتما اعلام كنيد

AmIr NiKoOnAm
28-10-2005, 16:50
راستي همونطوري كه گفتم روي گوشي هاي ديگم امتحان كنيد وخبرشو به من بديد

AmIr NiKoOnAm
28-10-2005, 17:14
اگه با اينجور ترفندها حال ميكنيد

بگيد تا براتون بيشتر از اينا بزارم

AmIr NiKoOnAm
28-10-2005, 22:21
مثل اینکه کسی با این موضوع حال نکرد

eblis_101
29-10-2005, 00:25
man ro 7710 emtehan kardam farghi nakard vali age bazam az en tarfanda dari bezar emtehan konim:D

MOHAMMED
29-10-2005, 08:00
به نظر من فرقي نكرد ممنون در هر صورت .

AmIr NiKoOnAm
29-10-2005, 20:58
عزيزان ولي اين ترفند رو بزاريد روي موبايلتون باشه

ahmad0551
30-10-2005, 02:34
من گوشي راخاموش روشن كردم زيادفرقي نديدم.restartمنظورهمون خاموش روشن كردن ياازجاي ديگه بايداين كارراكرد.آقااميردست دردنكنه زحمت كشيدي .

AmIr NiKoOnAm
30-10-2005, 18:43
به نام خداوند بزرگ كه هر چه داريم از اوست

يك ترفند جالب براي بالا بردن كيفيت پخش فايلهاي mid روي گوشي هاي سري 60 و uiq

گوشيهاي سري 60 و uiq از يك patchset كه توسط شركت Beatnik تهيه شده و داخل ROM گوشي قرار گرفته براي پخش فايلهي mid استفاده مي كنه.اما اين patchset بسيار فشرده بوده و كيفييت پخش يك فايل mid در كامپيوتر و موبايل به همين لحاظ متفاوت است.

تعريف patchset:Patchset فايليست كه 128 sample آلات موسيقي را جهت پخش فايلهاي mid داراست.

patchset هاي بزرگتر مثل patchset كامپيوتر براي هر آلت موسيقي بيش از 1 Sample دارند كه در هر اكتاو صداي متفاوتي دارد-همين مطلب تفاوت محسوسي بين پخش يك فايل mid در موبايل با پخش همان فايل در كامپيوتر دارد-خواه ناخواه بعضي از آلات موسيقي پخش نمي شود-

خوب حالا براي اينكه ما كيفيت پخش mid رو به PC نزديك كنيم چه بايد كرد؟

خوب به مراحلي كه توضيح ميدم دقت كنيد مرحله به مرحله با من انجام بديد تا نتيجه بگيريد.من خودم روي گوشي خودم كه 6681 هست امتحان كردم و جواب گرفتم-نميدونيد چقدر پخش mid زيباتر و با كيفيت تر شده-قبل از اينكه اين كار رو انجام بديد براي حصول اطمينان از اين تفاوت بهتره يك فايل mid روي گوشيتون بريزيد و چندين بار اون رو گوش كنيد-حالا مراحل زير رو با هم انجام ميديم:

headset هايي كه در موردش صحبت كرديم در درايو Z: كه همون حافظه فقط خواندني گوشي هست در اين مسير وجود داره مي تونيد الان چك كنيد(Z:\System\Data\Beatnik\)

در اين پوشه فايلي هست به نام patches.hsb

HSB مخفف Headspace Sound Bank هست-اين همون فايل headset هست كه براي پخش Mid استفاده ميشه-سايز اين فايل بسته به نوع گوشي s60 يا uiq بين 100 تا 170 كيلوبايت هست-خوب حالا ما بايد اين رو با يك headset كاملتر تعويض كنيم-ولي اين كه ROM هست پس چطوري ميشه اين كار رو كرد؟

خيلي ساده-smartphone ها اين قابليت جالب رو دارند كه اگر شما فايلي رو در C: با همون نام كه در ROM وجود داره بريزيد گوشي بجاي لود كردن فايل موجود بر روي ROM فايل جديد rename شده بر روي phone memory رو لود مي كنه.

خوب اين همون جايي هست كه ما حقه خودمون رو پياده مي كنيم.اصطلاحا به گوشي كلك رشتي ميزنيم

خوب مراحل به ترتيب از اينجا شروع ميشه!خوب دقت كنيد
Patchset هاي جديد سه نوع هستند.
A: small package:480kb
B: Medium Package: 1.1 mb
C: Deluxe Package: 5 mb
تمام اين پكج ها رو شركت sun microsystems براي استفاده در برنامه ها و بازيهاي جاوا ساخته-اما چون فرمت اين پكج ها دقيقا با فرمت Patchset گوشي يكي هست اينجاست كه ما حقه رو ميزنيم-
پكج A بد نيست از Patchset خود گوشي بهتره

پكج B اين يكي هم خوبه و بسيار نزديك به پخش Mid در كامپيوتر و حجمش هم براي C: مناسبه

پكج C كامله ولي روي گوشي هاي سري 60 بدليل محدوديت مموري جواب نميده

پس ما پكج B رو انتخاب مي كنيم

اين پكج رو از اينجا (http://www.fastdump.com/l/640/15/) دانلود كنيد

بعد از دانلود كردن فايل رو از zip خارج كنيد-محتويات پوشه فقط يك فقط يك فايل است
npatches-tmp.hsb

اين همون پكج B هست.

2.مرحله بعد:

npatches-tmp.hsb را به npatches.hsb تغيير نام دهيد(rename)

سپس اين فايل را از طريق ram reader بريزيد روي mmc

3.مرحله بعد:

در اين مرحله شما يك فايل منجر احتياج داريد-ساده ترين اونها fileman هست كه توي آپلود سنتر هم هست-ولي با فايل منجر هاي ديگه هم ميشه-من با فايل من توضيح ميدم.

فايل من رو باز كنيد و وارد درايو E: بشيد كه همون MMC هست-فايل مورد نظر رو كه ريختيد روي مموري پيدا كرده و دستور copy رو روش اجرا كنيد

حالا بيايد توي درايو C:

وارد اين قسمت بشيد

C:\System\Data

اينجا يك پوشه جديد دقيقا با اين نام ايجاد كنيد-يادتون باشه دقيقي همينطوري كه نوشتم
Beatnik

بعد از ايجاد اين پوشه داخل اون شده و دستور Paste را اجرا كنيد

4.گوشيتون رو restart كنيد و حالا حتي از همون ابتداي reboot شدن گوشي كه دو تا دست مياد مي تونيد تغيير كيفيت صدا رو احساس كنيد

نكته خيلي مهم:از اونجايي كه اين پكج 1 مگا بايت بوده و تقريبا 10 برابر پكج خود گوشي حجم داره لذا لود شدنش توي حافطه طول مي كشه كه شما اين افت كم سرعت رو در هنگام باز كردن فايلهاي mid خواهيد ديد-اما ارزشش رو داره-ميگي نه امتحان كن

در ضمن اگر خواستيد به حالت اول برگرديد يعني اينكه گوشي از Patchset خودش استفاده كنه فايل مذكور رو در مسير C:\System\Data\Beatnik به يك اسم ديگه rename كنيد.

موفق باشيد و لذت ببريد

AmIr NiKoOnAm
30-10-2005, 18:46
عزیزان من سه تا پكج رو ميذارم هر كي خواست دانلود كنه اما اينها مستقيما از سايت sun دانلود ميشه و شما بايد فايل مورد نظر رو به patches.hsb

rename كنيد.يعني extension فايل رو هم بايد به hsb تبديل كنيد بعد استفاده كنيد

پكج A (http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-min.gm.zip)

پكج B (http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-mid.gm.zip)

پكج C (http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-deluxe.gm.zip)

Mazi
30-10-2005, 18:52
اقا دستت درد نكنه اگه بازم بلدي از اين ها برامون لطف كن بذار

AmIr NiKoOnAm
30-10-2005, 19:21
آیا بر نامه ای چیزی وجود داره که بشه با اون از طریق Bluetooth به LAN متصل شد و با اون از طریق Internet sharing با اینترنت... صب کن صب کن بابا تند نرو اول یه سوال کن بعدا...

این هم فایل PDF آموزشی وصل شدن به اینترنت بدون نیاز به سرویس دیتا و هزینه تماس با موبایل .
با تشکر از دوست عزیزم سرشار داداش زاده از مدیران ارشد ********

البته نظراتتون هم بدید(چون من 6600 ندارم)

ArmanST
30-10-2005, 20:57
در مورد اون ترفند افزايش سرعت پردازش دليل علمي برامون بيار
مرسي

AmIr NiKoOnAm
30-10-2005, 21:01
اين ترفند توي يه سايت خارجي بود

نميدونم!!!!!!!!

ولي امتحان كردم و 100% كار ميكنه

ArmanST
31-10-2005, 22:35
به هر حال دستت درست

nipon
31-10-2005, 22:57
سلام .

اولا که این ترفند افزایش سرعت پردازش روی 6630 تقریبا کار داد !! ;)

دوما که این ترفند افزایش کیفیت mid هم ( که دلیل علمی هم داشت !! ) کار داد

سوما این اتصال به اینترنت برای 6630 هم کار نمیده :( میشه برای 6630 هم بزارید ؟؟؟

nipon
31-10-2005, 23:03
راستی !!

دست شما هم بابت همه اینا درد نکنه .

بابا u ديگه كي هستي ؟!؟!؟! ;)

Meysam Online
01-11-2005, 03:04
دستت همگيتون درد نكنه

shervindjman
01-11-2005, 07:22
ممنون رو 6600 سرعت رو احساس كردم

dari
01-11-2005, 09:50
منزور از reastartچيه ميشه توضيح بدين ممنونم

dr_roozbeh_1364
01-11-2005, 10:48
Oon Avali Omran Kar Bede Chon Soraate Pardazesh Be CPU Rabt Dare Va Ba In Chiza Ziad Nemishe Va Dar Zemn TO-DO Faghat Va Faghat Ye Etela Dahandast Va Kare Khasi Nemikone Mesle Inke Begim Ba Barnameie Notepad-e Windows Mishe Soraate Pardazeshe PC Ro Bala Bord

Manam Rooie Gooshim Emtehan Kardam Kar Nadad

Aghaie 6630 Goosie Shoma Be Andazeie Kafi Soraate Pardazeshesh Bala Hast (220mhz)

AmIr NiKoOnAm
01-11-2005, 14:11
Oon Avali Omran Kar Bede Chon Soraate Pardazesh Be CPU Rabt Dare Va Ba In Chiza Ziad Nemishe Va Dar Zemn TO-DO Faghat Va Faghat Ye Etela Dahandast Va Kare Khasi Nemikone Mesle Inke Begim Ba Barnameie Notepad-e Windows Mishe Soraate Pardazeshe PC Ro Bala Bord

Aghaie 6630 Goosie Shoma Be Andazeie Kafi Soraate Pardazeshesh Bala Hast (220mhz)

این کار به نظر من هم دلیل علمی نداره ولی باور کنید کار میکنه
من خودم امتحان کردم(درضمن توی یه سایتی بود که مخصوص نوکیاست)

AmIr NiKoOnAm
01-11-2005, 14:13
منزور از reastartچيه ميشه توضيح بدين ممنونم

یعنی همون خاموش و روشن کردن

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 11:17
1)unmake sis را دانلود و نصب كنيد .سپس ultra mp3.sis را استخراج کرده و فايل English.txt را باز كنيد

2)به سادگی لغات انگلیسی را به زبان خود تغيير نام دهيدسپس فايل English .txt جدید را save کرده و

آن را به گوشی ارسال كنيد ودر شاخه زير کپی كنيد

E:\system\apps\ultramp3

راستی این یکی رو خودم امتحان نکردم . اگر کسی امتحان کرد نتیجشم بگه

S1NA
03-11-2005, 12:36
من ترفند افزایش سرعت را رو 3230 امتحان کردم. سرعتش به صورت واضح بیشتر شده. ازت ممنونم امیر جان.

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 13:22
بالاخره يكي از اين تر فند افزايش سرعت تعريف كرد

nipon
03-11-2005, 14:35
ميگم استاد :

اين فارسي كردن ultramp3 . براي برنامه هاي ديگه امكان پذير نيست ؟؟؟

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 14:47
نميدونم

شما امتحان كن خبرشو بده

مرسي

TSAO TSAO
03-11-2005, 15:04

امیر جان کار شما فوق العادست. برای دوستی هم که گفته بودند سرعت پردازش به CPU بستگی داره و مثال Microsoft NotePad ویندوزو زده بودند باید عرض کنم که نظر شما کاملا درست ولی دوست من همیشه مشت نمونه خروار نیست. برای اینکه به شما ثابت کنم همیشه این طورنیست می خوام شمارو به یک سفر دور ببرم به زمان Microsoft dos بله درست شنیدید داس!! برادر بزرگتر ویندوز. کاربرهای قدیمی خاطرشون هست که اون زمان با تایپ یک فرمان یک خطی در Config.sys می تونستیم سرعت و و Performance سیستم بالا ببریم. ادعای شما کاملا صحت داره ولی گاهی اوقات برای حرکت دادن یک ماشین خراب قبل از اینکه به مکانیک مراجعه کنیم می تونیم هل دادن امتحان کنیم

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 15:26
از Tsao Tsao ممنون

من این ترفند ها رو میزارم هرکی خواست اجرا کنه هر کی نخواست نکنه

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 15:27
حتما برای شما نیز پیش آمده که بخواهید نرم افزار خاصی رو با

پسوند sis. برای دوست خودتون از طریق بلوتوث یا اینفرارد ارسال کنید و هنگام انجام این عمل به مشکل بر

بخورید. برای اینکه دیگر هیچگاه همچین مشکلی برایتان پیش نیاید کافی است این ترفند را امتحان کنید تا

برای همیشه خیالتان در این باره راحت باشد.

برای این کار کافی است نام فایل راا به _filename.si تغییر بدهید. یعنی در واقع پسوندش را از sis تبدیل به

_si کنید و با خیال راحت فایل رو بفرستید.

با این کار نه دیگر گوشی شما به فایل ایراد میگیرد و نه دیگر دوست شما دچار مشکل میشود و میتواند به

راحتی نرم افزار را از قسمت مسیج نصب کند.

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 15:34
قصد داریم روشی (شاید قدیمی)را به شما معرفی کنیم که با انجام آن می توانید کاری کنید که در هر زمان شخصی اقدام به ارسال فایل از طریق بلوتوث به شما کند بلافاصله پس از این کار موبایل شخص ریست شود. توجه کنید این روش در واقع هک کردن گوشی نیست بلکه باگی است که فقط در گوشی های نوکیا وجود دارد و در آنها عمل می کند. این روش می تواند بسیار برای شما مفید باشد زیرا با این کار می توانید بدون نصب نرم افزار خاصی یک سپر مدافع برای گوشی خود ایجاد کنید.

1- برای شروع ابتدا فایل text مورد نظر برای کار را از اینجا (http://www.tarfandestan.com/Tarfandestan.com.rar)دانلود کنید ، البته می توانید به جای این کار می توانید متن Tarfandestan[Tab]dot[Tab]com را در notepad نوشته و ذخیره کنید.( دقت کنید منظور از [Tab] فشردن کلید Tab است).
2- این فایل متنی را توسط بلوتوث یا اینفرارد و یا USB به گوشی انتقال دهید.
3- فایل را در گوشی باز کرده ، اگر به عنوان Message آمده آن را Save کنید (دقت کنید در قسمت Note ذخیره میشود) و توسط دکمه مداد روی گوشی یا همان Pen متن مورد نظر را انتخاب و در همان حال دکمه Copy را بزنید.
4- به قسمت Connect/Bluetooth گوشی رفته و در قسمت My phone's name این متن را Paste کنید. پس از این کار مشاهده خواهید کرد که یک به هم خوردگی در قسمت نام بلوتوث وجود دارد.
5- بعد از این هر کسی بخواهد توسط بلوتوث شما را بیابد گوشی اش ریست خواهد شد.
مزایا: روش بسیار موثری است تا از ورود ویروسها به گوشی خود رهایی پیدا کنید. آن هم بدون اینکه نرم افزار خاصی نصب کنید و بدون اینکه به گوشی ارسال کننده ویروس آسیبی برسانید.
معایب: فقط در گوشی های نوکیا این عمل موثر است. و هنگامی که قصد رد و بدل کردن اطلاعات با دوست خود توسط بلوتوث را دارید باید این اسم را عوض کنید.

AmIr NiKoOnAm
03-11-2005, 15:37
قصد داریم شما را با تعداد زیادی کد مخفی گوشی نوکیا آشنا کنیم. بسیاری از دوستان این کد هارا درخواست کرده بودند و ما نیز تعداد زیادی از آن ها را جمع آوری کرده ایم. هر کارخانه سازنده گوشی های تلفن همراه کدهایی را برای دریافت اطلاعات یا تنظیمات گوشی در نظر گرفته است. قابل ذکر است که بعضی از این کدها مربوط به تنظیمات حساس گوشی می باشد. پس در اجرای آنها دقت بکنید.

#06#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد

#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.

#3370*
با این کد شما از حالت EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت ؛ بر روی گوشی نوکیا 3310 آزمایش شد و عمل کرد)

#3370#
حالت EFR را غیر فعال میسازد.

#4720#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.

#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.

#0000#* و یا #9999#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لگوی شبکه را حذف میکند ( IR-TCI )

#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند.

#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.

#2640#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.

#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

#7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:
اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.

فرمت کارت حافظه گوشی:
به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card
حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.

#43#*
کنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.

#61#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.

#62#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.

#67#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.

#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.

#شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.

#شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )

Sh_6630
04-11-2005, 02:30
سلام.
دوستان من يه سوال فني داشتم !
گوشي يكي از بستگان من 6630 هست و يك مشكل كوچك داره كه Bluetooth گوشيش فعال نميشه و Unable ميده !! من حتي گوشي و مموري را با روش هاي مختلف از قبيل : ( 7370,7780, سبز×3, و ... ) ريست كردم ولي بازهم جواب نداد البته كد ريست گوشي رو فراموش كرده و 12345 هم نميباشد اما با ترفند - سبز × 3 ريست شد ! حالا ميخوام بدونم براي پاك يا ريست كردن حافظه فلش گوشي چكار بايد كرد ؟ ممنون!

national 1
16-11-2005, 15:11
ممکن است این موضوع شما را تا بحال چندین بار اذیت کرده باشد و آن این است که بعد از جابجایی سیم کارت و یا استفاده از بارگذاری و ریست مجدد شماره تلفن تمامی مخاطبین شما از لیست Contact پاک شوند برای رهایی از این کار تنها کافیست شماره های خود را بر روی دایرکتوری سیم کارت خود قرار دهید.

روش زیر برای گوشی های نوکیا است و البته این روش در گوشی های دیگر نیز تقریبا به همین سبک است .

بعد از انتخاب همه مخاطبین قسمت Options را باز کنید و به دنبال کلمه Sim Directory بگردید و بعد از انتخاب آن تمامی تلفن های مخاطبین شما در دایرکتوری سیم کارت نیز ذخیره می شود.

ebi51
16-11-2005, 17:20
سلام

rezakazerani
16-11-2005, 17:57
barnameye fexplorer vaghti to posheye inbox masege bluetoth bashe baz nemikone yani az barname miad biron vali vaghi masege blutoothio pak mikoni mireto inbox chera

rezakazerani
16-11-2005, 17:59
amirjam man on barnamaro ke gofti az tarighe goshi mishe pc ro konterol kard download kardam fekr konam pupmaster bod vali bad az nasb to pc baraye karkardan ba blutooth porte com mikhad vali blue tooth ba usb vasl mishe chi kar konam
be dadam beres bluetooth

ArmanST
16-11-2005, 21:25
آيا روشي هست كه از فرمت mp3 براي زنگ 6600 استفاده كرد؟

AmIr NiKoOnAm
16-11-2005, 22:34
نه متاسفانه

یه پلاگینی هست ولی اصلا خوب جواب نمیده

mostafa0611
17-11-2005, 04:43
سلام در مورد 1100 نوكيا هم چيزي بگيد ممنون ميشم

madarman
19-11-2005, 12:36
با سلام خدمت امير جان عزيز لطفا كد فارسي ساز 6600 در هنگام نصب كردن را به بنده بدهيد. با تشكر از زحمات شما

mohammad1364
20-11-2005, 08:17
امير جان من رو گوشيم كه 6260 است امتحان كردم يكم سريع تر شده بود‏.آقا امير دستت درد نكنه ممنون.

AmIr NiKoOnAm
20-11-2005, 18:24
خواهش ميكنم

در مورد كد فارسي ساز نوكيا 6600 چيزي ندارم

national 1
20-11-2005, 18:46
با اجازه Amirnikoonam عزيز و در پاسخ به armanst عزيز :
بسیاری از علاقمندان گوشی های تلفن همراه مایلند که آهنگ های مختلف و تکی را برای گوشی های خود داشته باشند از آنها به عنوان Ringtone و .... استفاده نمایند

MP3 To Ringtone Gold نام نرم افزاری بسیار مفید از شرکت AnMing می باشد که به شما امکان تبدیل فرمت معروف MP3 را به انواع فرمتهای Ringtone می دهد ! بلی توسط این نرم افزار شما قادر خواهید بود فرمت Mp3 را به فرمتهای mmf,.amr,.mp3,.wav و حتی .Mid تبدیل نماید و آنها را توسط همین نرم افزار به گوشی همراه خود ارسال نمایدد ! قادر است حجم فرمتهای Mp3 شما را کاهش دهد تا تعداد بیشتری اهنگ بتوانید بر روی گوشی خود بریزید . به شما این امکان را میدهد تا هر بخشی از آهنگ Mp3 خود را که مایلید را انتخاب نموده و توسط این نرم افزار ببرید و سپس آن را به فرمت Ringtone دلخواه خود تبدیل نمایید . به گفته ی سایت سازنده میتواند بیش از 60 آهنگ را در یک حافظه ی 64 مگابایتی برای شما جای دهد !! آسانی کار با نرم افزار و پشتیبانی Drag&Drop و همچنین ویژگی تبدیل CD های صوتی به فرمت Mp3 نیز از دیگر توانایی های خوب این محصول است . كه اميدوارم از آن لذت ببريد .

در ضمن كرك برنامه را هم ضميمه كردم كه بايد آنرا داخل پوشه ای که برنامه رو نصب کردید کپی کنید

national 1
20-11-2005, 18:50
آقايون با عرض پوزش
هر كاري كردم نتونستم آپلودش كنم تو سايت . لذا .... آدرسشو براتون گذاشتم كه بايد خودتون زحمتشو بكشيد .

حجم 2.19MB http://www.qwerks.com/download/8513/setup.exe

اينم آدرس كرك برنامه : http://ashkan408.persiangig.com/other/MP3%20To%20Ringtone%20Gold%20v3.02/

AmIr NiKoOnAm
20-11-2005, 19:38
آقايون با عرض پوزش
هر كاري كردم نتونستم آپلودش كنم تو سايت . لذا .... آدرسشو براتون گذاشتم كه بايد خودتون زحمتشو بكشيد .

حجم 2.19MB http://www.qwerks.com/download/8513/setup.exe

اينم آدرس كرك برنامه : http://ashkan408.persiangig.com/other/MP3%20To%20Ringtone%20Gold%20v3.02/

محسن جان اول از اینکه این برنامه که لینکشو گذاشتی توی همین سایت موجوده

اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=1290&page=22)

بعد آرمان جان میخوان ام پی تری رو زنگ موبایل کنن نه فرمت دیگی رو.

که یه پلاگین هست ولی روی بیشتر 6600 جواب نمیده

ArmanST
23-11-2005, 20:51
بعد آرمان جان میخوان ام پی تری رو زنگ موبایل کنن نه فرمت دیگی رو.

که یه پلاگین هست ولی روی بیشتر 6600 جواب نمیده

قربون دستت اگه داري همون رو بذار نصب كنيم رو گوشي
خدا رو چه ديدي شايد رو گوشي ما خط داد
البته چشمم آب نميخوره چون من از اين شانسها ندارم

ArmanST
23-11-2005, 20:54
راستي برنامه تبديل mp3 به ogg رو براي pc نداريد؟

sez257
24-11-2005, 09:39

Boosting Performance

به نام خدا

نكته:اين ترفند فقط روي نوكيا 6600 تست شده و كاملا جواب ميده-بهتره براي حصول اطمينان از اين ترفند چندين برنامه رو باز كنيد تايم بگيريد ببينيد چقدر طول كشيد تا باز بشند و بعد از اجراي ترفند نيز اين عمل را انجام دهيد-طبق تخميني كه من زدم حدود 25% افزايش سرعت داريم-در ضمن دوستان عزيز يك همكاري بكنند و اين ترفند رو روي گوشي هاي خودشون(غير از 6600 كه تست شده)تست كنند و نتايج رو همينجا اعلام كنند.

مرسي

موفق باشيد
امير عزيز
دستت درد نكنه . . . من اين ترفند و روي 6600 امتحان كردم و پس از ريست كردن ديدم كه بواقع همون 25٪ كه گفتي سرعت و بالاتر ميبره . مخصوصاً زمان نصب برنامه هاي جديد خيلي سريع تر پيغامها مياد و نصب ميشه . در مورد باز كردن برنامه ها زياد تغييري نكرده.
به هر حال خيلي ممنون
نگي كه ما نظر نداديما :-)

موفق و پيروز باشي

Mohsen_x2004
24-11-2005, 11:55
راستي برنامه تبديل mp3 به ogg رو براي pc نداريد؟
شما میتونی از برنامه ی Jet Audio 5 به بالا استفاده کنی

AmIr NiKoOnAm
28-11-2005, 12:19
اگر از گوشی 6600 نوکیا استفاده میکنید حتما متوجه اشتباه بودن ساعت تماسها در بخش log شده اید. در اصل این مشکل به علت عدم هماهنگی افست GMT سیستم مخابراتی با تنظیمات گوشی است که میتوان با ترفندی ساده این مشکل را حل کرد.

برای حل این مشکل به Tools رفته و به Setting بروید. سپس به بخش Date and time بروید و گزینه GMT offset را بر روی 0 تنظیم کنید. در انتها ساعت دستگاه را تنظیم کنید.
لازم به ذکر است که در گوشی های 3650 و 7650 نوکیا در صورت عمل نکردن این ترفند میتوانید از نرم افزار handy clock استفاده نمایید.

AmIr NiKoOnAm
28-11-2005, 12:24
قصد داریم ترفندهایی بسیار مفید درباره گوشی های سری 60 نوکیا را برای شما باز گو کنیم که ممکن است تعدادی از آنها را بلد باشید اما مرور آنها خالی از لطف نیست: تغییر تصویر زمینه ، قطع صدای فلش هنگام عکس برداری ، نمايش تصوير شخصي که تماس مي گيرد ، تخصيص يک ملودي خاص به يک شخص خاص در دفترچه تلفن ، پاک کردن يکباره همه message هاي درون Inbox ، نمايش يا عدم نمايش شماره شما هنگام تماس و در پایان بهترین محل برای قرار دادن فایل های صوتی.

صداي کليک دوربين هنگام گرفتن عکس را ميتوانيد با انتخاب پروفايل silent يا با خاموش کردن warning tone ، خاموش کنيد:
Menu > Profiles > "select your activated profile" > Personalise > Warning tones > On/Off

براي تغيير تصوير زمينه
Menu > Tools > Settings > Phone > Standby mode > Background image > Yes > "choose an image"
مناسبترين اندازه براي تصوير زمينه 174 * 132 پيکسل است.

نمايش تصوير شخصي که تماس مي گيرد :
Menu > Contacts > "select a contact card" > Options > Edit > Options > Add thumbnail > "choose an image"

تخصيص يک ملودي خاص به يک شخص خاص در دفترچه تلفن :
Menu > Contacts > "select a contact card" > Options > Open > Options > Ringing tone > "choose a ringing tone"

پاک کردن يکباره همه message هاي درون اینباکس:
Menu > Messaging > Inbox > Options > Mark/Unmark > Mark all > Options > Delete

فايل هاي صوتي خود را بهتر است در محل هاي زير قرار دهيد:
فايل هاي mid ، amr و wan در : E:SoundsDigital
فايل هاي rng در : E:SoundsSimple

niki
28-11-2005, 12:30
سلام این دستور آخری برای پاک کردن تمام مسیج هاست نه عدم نمایش شماره شما:wub:

AmIr NiKoOnAm
28-11-2005, 12:39
خيلي ممنون

تصحيح شد

vahidelectra
28-11-2005, 13:25
خيلي ممنون

Mohsen007
08-12-2005, 15:41
ممنون.

من هر جا ميرم آقا امير اونجاست .

ممنون.بابا تو ديگه كي هستي

شهرام11
09-12-2005, 02:36
واقعا امير خان خيلي زحمت ميكشند -بنده تشكر ميكنم

AmIr NiKoOnAm
09-12-2005, 10:33
فقط شما دوستان نيز ترفند خاصي نكته يا چيز ديگري بلد هستيد از بقيه كاربران دريغ نكنيد

armiin
16-12-2005, 09:49

Boosting Performance

به نام خدا

مرسي

راهنماي اجراي ترفند:

خوب مراحل رو يكي يكي با هم انجام ميديم
خوب دقت كنيد تا نتيجه بگيريد.براي اينكه راحت تر متوجه بشيد به عكسهاي مربوط به
هر مرحله نيز دقت كنيد

اين پروسه شامل 4 مرحله ميباشد

مرحله 1:داخل منو شويد و برنامه to-do list رو باز كنيد حالا قسمت options رو زده و گزينه New To-do List را انتخاب كنيد
در قسمت subject بنويسيد Speed
در قسمت priority گزينه high رو انتخاب كنيد
حالا گزينه done رو بزنيد

عكس مربوط به مرحله 1

http://xs20.xs.to/pics/05115/speed.jpg

مرحله 2:از برنامه To-do list خارج نشويد.حالا مجددا options رو بزنيد و گزينه
new to-do list رو انتخاب كنيد-اينبار در قسمت subject بنويسيد qoukie
در قسمت priority گزينه low را انتخاب كنيد
حالا گزينه done رو بزنيد

عكس مربوط به مرحله 2

http://xs20.xs.to/pics/05115/quokie.jpg

مرحله 3:از برنامه خارج نشويد حالا speed رو از ليست انتخاب كنيد و گزينه options رو بزنيد و بعد گزينه mark as done رو بزنيد-بعد qoukie رو انتخاب كرده بعد options و بعد mark as done

عكس مربوط به مرحله 3

http://xs20.xs.to/pics/05115/final.jpg

مرحله 4:برنامه رو ببنديد و گوشي خودتون رو restart كنيد

موفق باشيد

اقا امیر روی 6630 هم جواب میده؟ میشه استفاده کرد؟

mohsenp442
16-12-2005, 11:03
برنامش شما دارين

dany36
16-12-2005, 16:38
با سلام و تشکر از سایت خوب شما
گوشی من 3650 nokia است.security code آنرا تغییر دادم و آنرا فراموش کرده ام.از روش "سبز+*+3" استفاده کردم ولی جواب نداد.اگه ممکنه روشی دیگر برای بازگرداندن به حالت اولیه کارخانه (12345) توضیح دهید که مؤثرواقع گردد.
با تشکر

AmIr NiKoOnAm
16-12-2005, 17:05
با سلام و تشکر از سایت خوب شما
گوشی من 3650 nokia است.security code آنرا تغییر دادم و آنرا فراموش کرده ام.از روش "سبز+*+3" استفاده کردم ولی جواب نداد.اگه ممکنه روشی دیگر برای بازگرداندن به حالت اولیه کارخانه (12345) توضیح دهید که مؤثرواقع گردد.
با تشکر

به این تاپیک یه سر بزن

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=2074

AmIr NiKoOnAm
16-12-2005, 17:06
برنامش شما دارين

برنامه چیه

واضح تر بیان کنید

Arsalan-m
31-12-2005, 12:27

Boosting Performance به همین راحتی است

yaser65
02-01-2006, 21:09
من اينكارو كردم خيلي كم سرعت رو بالا برده حدودا 10 درصد

pouya_web
06-01-2006, 02:14
بازم سلام
ترفند سرعت روي 3650 كاملا جواب داد اما دومين ترفند ما رو كوبيد به فيلترينگ (سايت غير مجاز) البته براي دانلود فايل اگه راه ديگه اي هست بي زحمت لطف كنيد

saeed1234
16-01-2006, 00:45
دوستان من دو ترفند افزايش سرعت و بهبودپخش فايلهاي ميدي رو رو 6600 انجام دادم وكاملا جواب گرفتم
خيلي خيلي ممنون

shahindaneshvar
23-01-2006, 21:05
من رو 6600 زدم خيلي سرعتش زياد نشد.ولي بازم دستتون درد نكنه
اگه مي شه از اين ترفندها بيشتر بگين.
واقعا مچكرم

dr_taghar
10-02-2006, 02:50
ممنون.روي 6260 كاملا موثره.مخصوصا وقتي از گالري مموريو باز ميكني سرعتش مشخصه.

dr_taghar
10-02-2006, 18:22
سلام.من برنامه camcorder 2 cracked رو نصب كردم ولي موقع فيلم برداري app.closed ميده در صورتي كه ورژن كرك نشدش به راحتي اجرا ميشه.اگه از دوستان كسي راه حلي ميدونه لطفا بگه.ممنون ميشم.nokia 6260

koroshjoon
10-02-2006, 18:42
امير جان خيلي ممنون از فعاليت هاي گستردت در همه قسمت ها راستي در مورد اون ترفند اول من كه كاملا جواب گرفتم باز هم متشكرم

koroshjoon
11-02-2006, 17:55
امير جان اين فايل ترفند دومي(mid) دانلود نميشه اگه ميشه يه راه چاره بينديشيد

shapesar
11-02-2006, 21:00
امير جان ترفند اولي روي گوشي من 6630 هم جواب ميده خدا كنه عوارضي نداشته باشه.بهر حال ممنون از لطف شما دوست عزيز.

sepehrrrr
15-02-2006, 03:59
رو 7710 كه كار نميكنه!

AmIr NiKoOnAm
15-02-2006, 13:06
نه دوست عزيز روي 7710 كار نميكنه

AmIr NiKoOnAm
15-02-2006, 13:09
راستي اون ترفند دوم رو فايل هاش رو از نت پاك كردند....

پيدا كردم براتون ميزارم

ReshadGP
25-02-2006, 21:13
ترفند سرعت روی 6630 اجرا میشه؟

AmIr NiKoOnAm
26-02-2006, 21:44
روي هر گوشي ميتونيد تست كنيد....

رو 6680 خودم موثر بود

fegh
26-02-2006, 22:15
من 6630 دارم 10% موثر بود

sa6600
13-03-2006, 11:18
کار نمیکنه که
گوشیم خراب شد.......
واییییییییییییییییییییییی یییییییییییی

AmIr NiKoOnAm
13-03-2006, 11:45
کار نمیکنه که
گوشیم خراب شد.......
واییییییییییییییییییییییی یییییییییییی

دوست عزیز منظورتون کدوم ترفند بود.......

در ضمن مگه چه مشکلی برای گوشیتون پیش اومده

omidsh
13-03-2006, 20:40
دوست عزیز من ترفند اول رو روگوشی 3230 امتحان کردم در هنگام اجرای برنامه کم کوردر تغییر سرعت مشاهده شد.
ممنون !

koroshjoon
15-03-2006, 21:04
agha pass in tarfand dovom filesh che shod

agha aghe meshe mailamo bedam baram mail bezaned

:wub: koroushjoon_666@yahoo.com
sharmande
:106: :106:

END_BOY
17-03-2006, 01:07
روي 6630 اصلا 5% هم کمتر موثر بود...

ReshadGP
17-03-2006, 15:09
برای منم روی 6630 منفی اثر داشت Delete ش کردم سرعتم بهتر شد!

Hosein_824
19-03-2006, 01:11
اقا دستتون درد نكنه.ولي زياد تغييري نكرد.در هر صورت ممنون.

ilyar
22-03-2006, 21:04
امیر جان
ممنون دستت درد نکنه
در مورد فرق یا فرق نکردن سرعت
یه عکس با کیفیت بالا در گوشیتون بذارید
اونوقت می فهمید گه چقدر تاثیر داره
من که امتحان کردم جواب داد
امیر جان ممنون اگه ترفنده دیگه ای هست بگو ممنون میشم

Mostafa United
22-03-2006, 21:22
روي 6670 خيلي موثر هستش . با مموري 512 كاملا پر سرعتش مثل گوشي بدون مموريه

ilyar
23-03-2006, 00:02
#3370*
با این کد شما از حالت Efr استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت ؛ بر روی گوشی نوکیا 3310 آزمایش شد و عمل کرد)
ولي در گوشي نوكيا 6600 اين كار امكان ژذير نيست
ما كه نتونستيم امبر جان راهنمايي كنيد

ilyar
23-03-2006, 00:14
arm jan برای تبدیل ogg به pc بهترین نرم افزار همون jetaudio هستش
من خودم این کارو انجام دادم

ilyar
23-03-2006, 00:16
امیر جان اگه میشه همون plugin رو بذار بلكه جواب داد
ممنون ميشم
چون هيچ كيفيتي به صداي mp3 نمی رسه
با تشکر

mirzaabdolah
25-03-2006, 05:07
سلام .
ترفند فارسي سازي ultra mp3 برای بازی arthGuarddian 3d هم کارساز است.

saalaar
26-03-2006, 22:34
روی 6670 جواب داد مرسی دوست عزیز

shervin1358
02-04-2006, 21:30
سلام خدمت دوستان و مدير سايت
من دو تا مشكل با 3650 نوكيا دارم
1. وقتي از تلفن ثابت شهري به موبايل من زنگ ميزنن صداي زنگش ( آهنگش) خيلي آروم پخش ميشه.تا به حال مستر ريستش هم كردم.اگه از موبايل بهم زنگ بزنن صداي زنگ كاملا بلنده ولي از تلفن ثابت خيلي كمه و اصلا شنيده نميشه.پروفايلش هم براي همه تلفنها يكي هست و هر كاري كه بگين من انجام دادم ولي جواب نگرفتم.

2. فايل يا برنامه اي براي فارسي سازي اين گوشي هست يا نه؟

لطفا در دو مورد بالا كمكم كنيد.

mhos
04-04-2006, 22:06
مثل اینکه کسی با این موضوع حال نکرد
man roye 6681 emtehan kardam kheyli toop bood thanks:183:

shapesar
04-04-2006, 22:34
ممنونم دوستان.

santafeh
06-04-2006, 08:45
فرقي نكرد 6680

arash_viva_664
08-04-2006, 01:59
رو 7610 حدود 10% افزايش سرعت داشت

arash_viva_664
08-04-2006, 02:58
اون كد سريال نامبر تعداد تعميرات و... رو 7610 زدم پيام operating time out يعني چي؟
در ضمن براي مستر كد:
357087001686225
مستركد به چه دردي ميخوره؟

shervin1358
09-04-2006, 20:39
سلام خدمت دوستان و مدير سايت
من دو تا مشكل با 3650 نوكيا دارم
1. وقتي از تلفن ثابت شهري به موبايل من زنگ ميزنن صداي زنگش ( آهنگش) خيلي آروم پخش ميشه.تا به حال مستر ريستش هم كردم.اگه از موبايل بهم زنگ بزنن صداي زنگ كاملا بلنده ولي از تلفن ثابت خيلي كمه و اصلا شنيده نميشه.پروفايلش هم براي همه تلفنها يكي هست و هر كاري كه بگين من انجام دادم ولي جواب نگرفتم.

2. فايل يا برنامه اي براي فارسي سازي اين گوشي هست يا نه؟

لطفا در دو مورد بالا كمكم كنيد.

سلام...کسی کمکم نمیکنه....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهرام11
09-04-2006, 23:35
عزيز دل برادر گوشي را ريست كن ---در ضمن فارسي ساز كل برنامه ها كه با پول ميشود خريد وگوشي هنگ ميكند ولي امير خان برنامه تي براي فارسي كردن اس ام اس وشماره تلفنها گذاشته اند كه عاليست اينهم از جواب

dari
10-04-2006, 00:45
salam ami varam hale hamegi khob bashe ye khahesh daram man goshim 6600 masseag nemine vise

vaghti to ghesmate seting miram ap clos mishe va mogheye roshan kardane goshi minevise sistem eror

va dar payan har rahi hast faghat masseag hayam pak nashavad mamnon

AmIr NiKoOnAm
10-04-2006, 11:24
بنا به درخواست دوستان این تاپیک بار دیگر باز شد

amin18n
18-12-2006, 21:29
می خواستم بپرسم ترفند بالا بردن كيفيت پخش فايلهاي mid روی n70 جواب ميده
چون من فايلي به اسم Beatnik پيدا نكردم

sinass
18-12-2006, 22:12
N
نحوه فرستادن فایل به گوشی بدون اجازه اون رو آموزش میدم. ۱-اول شروع به سرچ میکنید.
۲-بعد از پیدا کردن گوشی مورد نظر روش کلیک میکنید.
۳-یه صفحه براتون باز میشه که رمز میخواد . یه رمز بهش بدید مثلا(۱۲۳۴۵)و Ok کنید .این پنجره در گوشی دوستتون هم باز میشه.اون هم باید همین رمزو بده.
بعد از این کار گوشی شما به گوشی دوستتون Paird میشه. و اسم گوشیش تو قسمت paird devices گوشی شما Add میشه.این عمل در هر دوگوشی اتفاق می افته.
4-هرکدوم از شما ها که می خواد طرف بدون اجازه بهش فایل بده میتونه در قسمت Bluetooth گوشیش
،در قسمت Paird devices گوشی بعد از انتخاب اسم گوشی مورد نظر روی options کلیک کنه و بعد Set as authorised رو انتخاب کنه.بعد از این کار یه پیام میده که Yes بزنید . حالا دوباره بر میگردید به قسمت Piard devices ولی با این تفاوت که روبروی اسم گوشی دوستتون یه عکس قفل مانند اومده که نشونه اینه ، دوستتون میتونه بدون اجازه شما به گوشی شما فایل بفرسته!!!
این کار جون میده برای مسیج بازی تو دانشگاه (البته بدون افتادن پول روی قبض)
در قسمت Options امکان این رو هم میده که شما اسم گوشی دوستتون رو تو گوشی خودتون عوض کنید و همیشه با این نام بشناسینش.
توجه : مرحله 4 رو فقط برای کسانی که بهشون اطمینان دارید بفرستید.چون اگه گوشی طرف ویروس داشته باشه ، به گوشی شما هم انتقال پیدا میکنه.
تا بعد

sinass
18-12-2006, 22:18
سلام به همه دوستان.
شما برای این کار باید ابتدا در داخل کامپیوتر خود یک صفحه WordPad باز کنید،پس از باز شدن پنجره یک حرف را در درون صفحه وارد کنید فرقی نمیکنه چه حرفی باشه میتونید اول اسم یا فامیل خودتون را وارد کنید مانند M پس از انجام این کار و وارد کردن حرف دکمه Tab را از روی صفحه کلید خود فشار دهید با این کار در اصل به اندازه 8 Space فاصله ایجاد میکنید و بعد از آن حرف دوم را وارد میکنید مثل A و دوباره با فشردن دکمه Tab فاصله دیگری را بین حرف ایجاد کنید و در پایان با وارد کردن یک حرف دیگر مانند H به کار خود خاتمه دهید.
برای مثال نوشته زیر را به دست آورده اید:

M A H

مهم : فقط از 3 حرف و 2 Tab استفاده کنید در غیر این صورت برای گوشی مشکل پیش خواهد آمد

اکنون فایل مربوطه را به صورت Text ذخیره کنید و وارد گوشی خود کنید ، فرقی نمیکنه که فایل را از چه طریق وارد گوشی کنید مهم وجود این فایل در گوشی است.

خوب اکنون در داخل گوشی خود وارد همان فایل Text شوید و از قسمت Options گزینه Save را انتخاب کنید ، پس از ذخیره این فایل به قسمت Notes گوشی خود که معمولاً در قسمت Extras است بروید.فایل مربوطه در این قسمت ذخیره شده است.فایل را باز کنید و دکمه مداد را فشار دهید و نگه دارید و به وسیله جوی استیک تمام نوشته های خود در فایل را انتخاب کنید .
با نگه داشتن دکمه مداد گزینه Copy در سمت چپ ظاهر میشود و این گزینه را انتخاب میکنید

اکنون از این قسمت خارج شوید و به قسمت بلوتوث گوشی خود بروید و وارد قسمت اسم بلوتوث خود شوید اکنون اسمی را که قبلاً به بلوتوث خود داده اید را پاک کنید سپس دکمه مداد را نگه داشته در این صورت در سمت راست گزینه Past ظاهر میشود که با انتخاب گزینه Past نوشته خود را در این قسمت کپی میکنید و از قسمت اسم بلوتوث خارج میشوید.

هم اکنون در کنار گزینه اسم بلوتوث 2 حرف خود را مشاهده میکنید که یکی به رنگ مشکی و دیگری به رنگ قرمز میباشد که این بیان کننده موفقیت شما در کار است، از این پس هرکس به وسیله بلوتوث گوشی شما را جستجو کند گوشی قربانی Restart میشود ، برای غیر فعال کردن این کار کافیست تا این حروف را از قسمت اسم پاک کرده و اسم دیگری را به آن بدهید.

نکته: این کار فقط بر روی گوشی های نوکیا عمل میکند در ضمن اگر قربانی گوشی شما را قبل از این کار جستجو کرده باشد و نام گوشی شما در آن وجود داشته باشد گوشی مقابل ری استارت نخواهد شد، برای این کار گوشی طرف مقابل را یک بار خاموش کرده و بعد از آن میتوانید آن را ری استارت کنید.:cond: :cond: :cond: :cond: :cond:
من اينكارو كردم ولي من هيچ مسوليتي قبول نميكنم
و يه چيز ديگه هم اين كه من خودم اين و تست نكرم
تا بعد

sinass
18-12-2006, 22:24
با اين روش ميتونيد هر عكسي رو از طريق مسيج بفرستيد
۱) ابتدا به قسمت Contact رفته و یک Contact جدید با هر اسمی که دوست دارین (ترجیحا کوتاه باشه) بدون شماره بسازین (از صفحه ویرایش اسم و فامیل و شماره و... بیرون نرین)

۲) بعد از انتخاب اسم Options رو بزنید و از اونجا Add Thumbnail رو انتخاب کنین (دقت کنید که عکسی رو می خواین بفرستین به عنوان Thumbnail انتخاب کنین)

۳) وقتی Contact مورد نظر رو ساختین بیاین رو صفحه اصلی Contact (جایی که اسم هارو مینویسه) و اسمی رو که ساختین پیدا کنین

۴) روی اسم یا همون Contact که ساختین Options رو بزنین و از اونجا Send==> Via Text Message رو انتخاب کنین

حالا همون صفحه ای که همیشه اس ام اس هاتون رو اونجا مینویسین باز میشه و اگر به بالای همون صفحه نگاه کنید عکسی رو که به عنوان Thumbnail انتخاب کردین می بینین

حالا می تونید اس ام اس رو به هر کس که می خواین بفرستین و اون هم عکس رو به همون صورت که شما می بینید دریافت کنه

باز هم میگن دقت کنین که اس ام اسی که می فرستین چند اس ام اس حساب میشه (معمولا بیشتر از ۱۵ تا میشه)
تا بعد

mekarad
20-12-2006, 06:28
با تشكر از امير عزيز واسه مطالب جالب و تكي كه هميشه در سايت قرار ميده

واسه پست يك كه مربوط به افزايش سرعت گوشي طي 4 مرحله بود كه گفته بودي نتيجه كار رو بگين ميخواستم بگم من روي 6680 خودم كه تست كردم چون گوشي من واقعا سرعتش اومده بود پايين و با مستر ريست و فرمت و اينجور كارها هم دردي دوا نميشد يك فلش كردن تو گلوش گير كرده بود كه با اينكار واقعا سرعتش خوب شد كه من رو از فلش كردنش منصرف كرد:20:
پس به همه پيشنهاد ميكنم انجام بدن:2:

alireza.afi
20-12-2006, 08:57
سلام به همه دوستان.
شما برای این کار باید ابتدا در داخل کامپیوتر خود یک صفحه WordPad باز کنید،پس از باز شدن پنجره یک حرف را در درون صفحه وارد کنید فرقی نمیکنه چه حرفی باشه میتونید اول اسم یا فامیل خودتون را وارد کنید مانند M پس از انجام این کار و وارد کردن حرف دکمه Tab را از روی صفحه کلید خود فشار دهید با این کار در اصل به اندازه 8 Space فاصله ایجاد میکنید و بعد از آن حرف دوم را وارد میکنید مثل A و دوباره با ..........
دوست عزيز من اين كار رو قبلا انجام دادم..ولي روي گوشي هاي مدل پايين جواب دادش...من با N70 امتحان كردم..فقط 6600 و Ngage Qd ري استارت شد و براي 3230 و 6630 اتفاقي نيافتاد..در هر صورت ممنون..در ضمن يه سوال هم داشتم...2تا sonyericsson ميتونن از طريق بلوتوث فايل هاشون رو براي هم share بكنن(يعني مي تونن فايل هاي همديگه رو ببينن)..كه خودم بلد نيستم ولي يكي از دوستام روي 2تا سوني اريكسون انجام داد ...مي خوام بدونم من با نوكيا مي تونم با سوني اريكسون چنين كاري بكنم و فايل ها شو ببينم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

k700
20-12-2006, 09:37
حتما برای شما نیز پیش آمده که بخواهید نرم افزار خاصی رو با

پسوند sis. برای دوست خودتون از طریق بلوتوث یا اینفرارد ارسال کنید و هنگام انجام این عمل به مشکل بر

بخورید. برای اینکه دیگر هیچگاه همچین مشکلی برایتان پیش نیاید کافی است این ترفند را امتحان کنید تا

برای همیشه خیالتان در این باره راحت باشد.

برای این کار کافی است نام فایل راا به _filename.si تغییر بدهید. یعنی در واقع پسوندش را از sis تبدیل به

_si کنید و با خیال راحت فایل رو بفرستید.

با این کار نه دیگر گوشی شما به فایل ایراد میگیرد و نه دیگر دوست شما دچار مشکل میشود و میتواند به

راحتی نرم افزار را از قسمت مسیج نصب کند.
اگر بخواهیم فایل با پسوند jar را بفرستیم باید چه بکنیم؟

dash_javad
20-12-2006, 21:58
فعلا شدنی نیست
باید منتظر بمونی (م)

دوستان متاسفانه امروز مبایلستان یکمی دچار مشکل شده
دوستانی که امروز قصد داشتن که پست بدن ولی نتونستن
میتونن از انتهای تاپیک (قسمت پایین محل تایپ ) که نوشته صفحه پیشرفته . برای ارسال پستاشون استفاده کنن

(امید واریم زودتر مشکل مبایلستان حل بشه ):177:

sinass
20-12-2006, 22:31
البته اين يه ترفند نيست فقط براي اطاعات عمومي كه تفاوت بين بلوتوث1و2
يكي از تفاوتهای عمده نسخه 2 بلوتوث با نسخه قبلی بهبود در امکان اتصال به چند وسیله در یک زمان و استفاده از آنها به طور مطلوب است.

- يكي ديگر از امكانات پهنای باند بیشتر است (حجم اطلاعات بیشتری را به نسبت نسخه قبلی در زمان ثابت میتواند منتقل کند )
- مصرف الکتریسیته کمتر و مصرف شارژ كمتر يكي ديگر از خصوصيات نسخه جديد است.
- کنترل بهتر در تصحیح خطاهای انتقال فايل و ديتا
- این نسخه امکان اتصال با نسخه قبلی را هم فراهم مي كند

sinass
20-12-2006, 22:54
چگونه با ياهو sms بفرستيم؟
شما مي توانيد به تعداد نامحدود sms بفرستيد و هر موقع كه خواستيد اين كار را انجام دهيد.
شما همينطور مي تواندي از طريق گوشي خود به yahoo messenger هم پيغام بفرستيد و email را به دوستان خود بدهيد.
اما چگونه ؟
يك Id به اسم lgeiran به ليست دوستان خود اضافه كنيد(در ياهو مسنجر)
هنگامي كه به اين Id پيغام بفرستيد پيغام شما به شماره مورد نظر ارسال مي شود.
اول كسي كه مي خواهيد به او sms بفرستيد بايد مشترك پيام كوتاه باشد.
توجه:در اين راهنما ويرگول علامت فاصله مي باشد.
در قسمت sms center شماره 009891100510 را وارد نمائيد .
در yahoo messenger شناسه lgeiran را فعال نمائيد .
به شكل زير پيغام كوتاه خود را بفرستيد
شما ضمنا مي توانيد از طريق SMS يك EMAIL را ارسال نمائيد .
بايد قالب زير را رعايت نمائيد :
ابتدا عبارت LGEM سپس آدرس EMAIL مورد نظر را به طور كامل و با يك فاصله وارد نمائيد و بعد از EMAIL يك فاصله ديگر گذاشته و متن مورد نظر خود را بنويسيد .
خلاصه:
به طور خلاصه براي ارساللsms به كاربر ياهو:
LGEM,legeiran,salam.ma residim.
و سپس به شماره ال جي (543) ارسال نماييد.
به طور خلاصه براي ارسال پيام از طريق ياهو مسنجر به موبايل اين صورت:
09********,H.i plz wisit this site
و سپس به شماره ال جي (543) ارسال نماييد.
به طور خلاصه براي ارسال sms به ايميل به اين صورت:
LGEM,info@lge.com, Thanks, Your new servis is amazing.
و به شماره 543 ارسال نمائيد

البته من خودم امتحان نكردم

MAK2007
26-12-2006, 12:12
آقا امیر تو قسمت priority گوشی من خودش normal نوشته، منم نمیتونم high رو جاش بنویسم.........!

MAK2007
26-12-2006, 12:16
خوب درست شد، دیگه زحمت نکش،ممنونو

sinass
27-12-2006, 22:29
دوستان عزيز با عرض معذرت البته لطفا بازدن پست هاي بي خودي باز موجب مسدود شدن تايپيك نشيم اول سر برگ وبخونيم بعد بقيه رو ممنون

omid7610
28-12-2006, 00:07
اگر بخواهیم فایل با پسوند jar را بفرستیم باید چه بکنیم؟

شما مي تونيد پسوند jar رو به ja تغيير بدين.بعد بفرستين به گوشي مقابل و در اون گوشي دوباره فايل رو

از ja به jar تبديل كنيد

dash_javad
29-12-2006, 13:01
شدني نيست
خودت امتحان كن

بعد از رينيم كردن
گوشي هايي كه تحت جاوا هستند
اصلا اونو نميشناسن

REZA_JOON
31-12-2006, 19:30
شما مي تونيد پسوند jar رو به ja تغيير بدين.بعد بفرستين به گوشي مقابل و در اون گوشي دوباره فايل رو

از ja به jar تبديل كنيد

با برنامه profimail اصلا دیگه نیاز به این کار نیست

hatefkouzehchi
08-01-2007, 16:43
دوستان نمي دونم قبلا اين مطلب گفته شده يا نه. با اين روش ميتونيد تم رو با بلوتوث بفرستيد:
1- بايد توسط يك explorer به آدرس زير در مموري كارد برويد: e:\System\skins سپس تمي كه ميخواهيد را بفرستيد. هر تم معمولا از 3 فايل تشكيل شده و هر فايل را جداگانه مي فرستيد(توجه: هر تم با اسمي بجز اسم خود نصب مي شود)
2- سپس در گوشيه ديگر كه براي آن اين تم را فرستاده ايد توسط يك explorer در يك فولدر با همين نام در e:\System\skins بسازيد. پس از ساختن فولدر تمي كه در inbox است را برداريد و در اين فولدر paste كنيد.

ali11998855
08-01-2007, 17:55
ترفند سرعت رو 6680 امتحان کردم جواب داد

ali11998855
08-01-2007, 18:21
ترفندی وجود داره که بشه با bluetooth شماره تلفن بيدا کرد؟

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 20:34
یکی از کاربردی ترین و جالب ترین ترفندهای موبایل را که کمتر کسی از آن با خبر است بدین شرح است:

ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایلتان زده میشود را نداشته باشید ؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام " شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد " یا " شماره مورد نظر مسدود است " و یا ... روبرو شود.
بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید.
سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.
اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.
اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

چند نکته:
با فعال سازی این قابلیت هم میتوانید SMS بفرستید هم SMS دریافت کنید.
این ترفند روی گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون تست شده است.
این ترفند با استفاده از سیستم Diverting گوشی ها صورت میپذیرد.
این ترفند تنها بر روی مخابرات ایران تست شده است.
اگر در حین نوشتن کد به Error برخورد کردید مجدد کد را وارد کنید.
افرادی که با موبایل با شما تماس میگیرند با پیغام Diverting نیز روبرو میشوند که چندان مشکلی پدید نمیاورد.

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 20:39
همان طور که میدانید در صورتی که در گوشی های سری 60 نوکیا ، هنگامی که صفحه کلید گوشی را به حالت قفل Lock در می آورید ، در صورتی که بخواهید پس از قفل صفحه کلید ، اطلاعاتی مثل تاریخ و ساعت را ببینید باید گوشی را از حالت Lock خارج کنید و اطلاعات را ببینید چرا که در این صورت چراغ صفحه گوشی روشن نمیشود. با این ترفند می توانید در حالت قفل ، چراغ صفحه را روشن کنید و اطلاعات را ببینید ، بدون این که از حالت قفل صفحه کلید خارج شوید.
برای این کار:
پس از قفل کردن صفحه کلید ، کافی است ، عدد 999 را وارد کنید.
چراغ روشن میشود ، بدون اینکه از حالت قفل صفحه کلید خارج شوید.
به همین سادگی!

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 20:45
با استفاده ازاین ترفند می توانید به راحتی و بدون روشن کردن گوشی و در حالت خاموش گوشی خود را فرمت کنید. این ترفندی زمانی بسیار مفید است که بدلیل وجود ویروس و اختلال در گوشی ، شما نمی توانید گوشی خود را در هنگام روشن بودن آن فرمت کنید. لازم به ذکر است که این ترفند با گوشی های نوکیا سری 60 سازگاری دارد.

بدین منظور:
ابتدا از خاموش بودن گوشی خود مطمئن شوید ، سپس به ترتيب كليدهاي *(ستاره) و 3 (عدد سه)و كلید سبز (يا همون call) را نگه داشته و كليد روشن و خاموش گوشي را بزنيد و نگه داريد تا صفحه فرمتينگ گوشي ظاهر شود.
توجه داشته باشيد كه 4 كليد تا زمان ظاهر شدن فرمتينگ بايد نگه داشته بشود

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 20:50
این ترفند روشی است که میتوانید پیام کوتاه متنی SMS ارسال کنید به شکلی که شماره شما برای فرد مورد نظر نمایش پیدا نکند و کاملأ مخفی میمانید. این ترفند خصوصیاتی دارد که باید گوشی فرستنده و دریافت کننده آن را دارا باشد.

ابتدا به این نکات دقت کنید:
این ترفند تنها روی گوشی هایی قابل اجراست که قابلیتی به نام Email gateway را دارا باشند. گوشی هایی که این قابلیت رو دارند اکثرأ سونی اریکسون هستند همانند W800 , W810 , W550 ,K750 , K700 , S700 و ... .
برای استفاده از این ترفند باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت Email gateway را دارا باشند. پس پیش از هرکاری این موضوع رو یقین پیدا کنید.

اکنون همانند دستورالعمل زیر مراحل را طی کنید ، تنها ممکن است بسته به تنوع گوشی شما مقداری تغییرات وجود داشته باشد:
ابتدا از منوی اصلی وارد قسمت Messaging شوید. سپس به قسمت Settings رفته و به بخش Text Messaging وارد شوید. در قسمت بعد به Email gateway رفته و شماره فردی که میخواهید SMS را برایش ارسال کنید را وارد کرده و Add کنیم.
حالا به عقب بازگردید ، پس از وارد شده مجدد به بخش Messaging ، قسمت Write New را انتخاب کنید. Text Message را انتخاب کنید ، متن مورد نظر را تایپ نمایید و Continue را انتخاب کنید. اکنون گزینه اول یعنی Enter Email Address را انتخاب کرده و ایمیل info@tarfandestan.com را وارد نمایید. در پایان پیام را ارسال کنید.

اکنون فرد مورد نظر به هنگام دریافت پیام به جای شماره شما آدرس ایمیلی که وارد کردید را مشاهده خواهد کرد.

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 20:54
یکی از پر طرفدار ترین گوشی های نوکیا و سری N آن گوشی Nokia N91 میباشد. این گوشی زیبا دارای ویژگیهای خاصی است که آن را از سایر گوشی های همنوع خود متمایز میکند. در خصوص این گوشی توصیه های نادرست زیادی وجود دارد به همین دلیل قصد داریم تا 15 ترفند بسیار کاربردی را برای دارندگان این گوشی معرفی کنیم تا از داشتن گوشی خود پیش از پیش لذت ببرند.

1. نرم افزار PC Suite
همیشه آخرین نسخهء این نرم افزار رو استفاده کنید. این نرم افزار همواره در حال پیشرفت می باشد. نسخهء اولیهء این نرم افزار (6.80.22) دارای اشکالاتی در زمینهء داده پردازی در حجم بالای یک و نیم گیگا بایت می باشد و باید با نسخهء 6.81.13 و یا جدیدتر جایگزین شود. جدیدترین نسخهء این نرم افزار در سایت زیر قابل دانلود می باشد:http://europe.nokia.com/A4144903
2. PC Suite, Nokia Audio Manager
این نرم افزار (پیسی سوئیت) برای تلفن های با حافظهء کمکی و یا کارت حافظه به حجم 64 مگابایت، 512 مگابایت، و غیره طراحی شده اند و نه موبایل کامپیوترهایی با ظرفیت حافظهء 4 گیگابایت. این نرم افزار برای مدیریت فهرست تماس (کانتک ها) و یا تقویم بسیار خوب عمل می کند ولی برای محتوای هارد دیسک شما (که حاوی قطعات موسیقی، تصاویر و برنامه های کاربردی و غیره می باشد) طراحی ویژه نشده است. همین توضیح در مورد نوکیا آدیو منجر نیز صادق می باشد. کاربران باید از استفاده از نرم افزار پیسی سوئیت / نوکیا آدیو منجر برای محتویات با حجم بالا برحذر باشند و از آن استفادهء انحصاری برای مدیریت محتوای سی درایو(یا همان فون مموری) به عمل آورند.
علاوه بر این بهتر است در حین استفاده از این نرم افزار، از اجرا کردن برنامه های کاربردی دیگر ( مانند گالری، و غیره) خودداری کنید.برای مدیریت محتوای موسیقی و فیلم و تصاویر و غیره (که حجم بالایی دارند) از ارتباط کابلی یو.اس.بی استفاده کنید.
در ضمن توجه کنید که پیسی سوئیت در پشت صحنه کامپیوتر خانگی شما اجرا می شود و معمولا وقتی گوش موبایل خود را به کامپیوتر از طریق کابل یو.اس.بی. متصل می کنید چنین پیامی روی صفحه ظاهر می شود:
PC suite - N91 connected in non compatible mode please change from UI
اعتنایی به این پیام نکنید. این پیام برای موقعی است که می خواهید از نرم افزار پیسی سوئیت استفاده کنید که برای اتصال از طریق کابل یو.اس.بی. نیازی به آن نمی باشد.

3. به روز درآوردن نرم افزار روی دستگاه موبایل در منزل
همیشه آخرین نسحهء نرم افزار گوشی تلفن را استفاده کنید. برای نوکیا ان.91 جدیدترین نسخه به تاریخ سپتامبر سال 2006 نسخهء 2.0 می باشد. همانند کامپیوتر خانگی شما نوکیا همواره مشغول برطرف کردن اشکالات نرم افزارهای تلفن های همراهش می باشد و حتی گاهی ویژگی های جدید هم به نرم افزارهایش می افزاید. (ویژگی دابلیو.دی.آر.ام در نسخه 2.0 قابل دسترسی می باشد). به روز در آوردن نرم افزار روی دستگاه موبایل بسیار ساده می باشد و از طریق لینک زیر می شود به آن دست یافت:
http://www.nokia.co.uk/softwareupdate
این سایت توسط شعبهء انگلستان نوکیا اداره می شود ولی تمام زبانهای تحت پوشش و تمام واریته های مخصوص اپراتورها و کشورهای مختلف را شامل می شود. حتما لینک مربوط به پاسخ به سوالات به روز در آوردن نرم افزار را در لینک فوق مطالعه نمایید.
برنامهء به روز در آورنده متوجه نسخهء فعلی روی تلفن شما (چه کشوری و یا چه اپراتوری) می شود و به جستجوی آخرین نسخهء نرم افزاری برای همان کشور و یا اپراتور می پردازد. اگر نسخهء جدیدی یافت شود به شما اطلاع می دهد و در غیراینصورت به شما امکان دوباره گذاری همان نسخهء فعلی را می دهد (چنانچه بخواهید موبایل خود را ری.ست و پاکسازی کنید!)
در خلال عمل به روز درآوردن نرم افزار به هیچ وجه دیس کانکت نکنید و یا با تلفن همراه با جایی ارتباط تلفنی برقرار نکنید. این نکته برای بسیاری از کاربران تا بحال با موفقیت روبرو شده است.
اگر استفاده از سایت به زبان انگلیسی برایتان ثقیل است احتمالا سایتهای دیگری این خدمات را به زبان های دیگر ارائه می دهند.
همچنین اگر نرم افزار مورد نظر شما روی سایت یافت نشد، احتمال اپراتورو یا مسئول فروش نمایندهء کشورتان در نوکیا هنوز نسخهء جدید را برای کشورتان و یا اپراتورتان تایید نکرده است. بعدا مجددا به سایت سربزنید.
نسخهء نرم افزار روی موبایلتان رو می توانید با فشردن کلیدهای زیر به ترتیب از راست به چپ ببینید:
*#0000#
4. راهنمای استفاده از هارد دیسک
شرکت نوکیا اخیرا یک راهنمای استفاده و نگهداری از هارد دیسک منتشر کرده است. این راهنما در آدرس زیر قابل دسترسی می باشد:
http://europe.nokia.com/A4158095
روی گزینهء "یوزر گاید" در سمت چپ صفحه کلیک کنید و با انتخاب زبان مورد نظر وارد صفحه ای که راهنمای استفاده از هارد دیسک را دارد بشوید. فایل پی.دی.اف. مربوطه را دانلود کنید. این فایل دارای اطلاعاتی در مورد گرفتن نسخهء پشتیبان (بک آپ) از هارد دیسک و ذخیرهء مجدد (ری استور) آن می باشد و بسیاری اطلاعات سودمند دیگر می باشد.
همچنین کپی کردن فهرست تماس (کانتکت ها) بر روی هارد دیسک در نسخه های 1 نرم افزار گوشی (فقط برای تلفن های جی.اس.ام برای نسخهء جی.اس.ام عرضه شده به کشور چین) دارای اشکالاتی می باشد ولی برای سایر نسخه ها به خوبی کار می کند.
توجه داشته باشید که امتیاز دابلو.دی.آر.ام با امکان پشتیبانی (بک آپ) و ذخیرهء مجدد (ری استور) قابل ثبت نمی باشد اما ازآنجاییکه که به هنگام خرید قطعات دیجیتال موسیقی به شما امتیاز چند بار سینک کردن داده می شود این مشکل را می توان نادیده گرفت.

5. تسریع کنندهء اس.ام.اس
شرکت نوکیا برنامه ای عرضه کرده است که سرعت اس.ام.اس را افزایش می دهد. کاربرانی که استفادهء سنگین از اس.ام.اس می کنند در طول زمان از کندی تدریجی امکان اس.ام.اس شکایت کرده اند. این برنامهء تسریع کننده مشکل مذبور را حل می کند و اس.ام.اس را تسریع می بخشد. توصیه می شود که تمام کاربران این برنامهء تسریع کننده را روی گوشی های ان.91 خود نصب کنند و پس از هربار به روز در آوردن نرم افزار گوشی خود و یا ری ست کردن نرم افزار گوشی خود (چنانچه از دستور زیربرای ری ست کردن نرم افزارگوشی خود استفاده کردید) به نصب مجدد برنامهء تسریع کننده بپردازند.
این نرم افزار در بک گراند نصب می شود در دسک تاپ گوش شما قابل رویت نخواهد بود ولی می توانید آن را در اپلیکیشن منجر رویت کنید.
نرم افزار تسریع کننده را می توان از آدرس زیر دریافت کرد:
http://europe.nokia.com/A4158100
6.عمر باطری
چنانچه از امکان دابلیو.سی.دی.ام.ای استفاده نمی کنید با مراجعه و دنبال کردن منوهای زیر Tools/settings/network
می توایند از گزینهء GSM به جای DUAL استفاده کنید تا از عمر باطری استفادهء بهینه به عمل آید. مطمئن شوید که در قسمت WLAN برای گزینهء “Show availability” مقدار “never”
را انتخاب کرده اید.
سعی کنید به جز در مواقعی که از امکان بلوتوث استفاده می کنید، گزینهء بلوتوث را غیرفعال نگه دارید.
برای پیام گیری (اس.ام.اس و ام.ام.اس) برای گزینهء “memory in use” هرگز هارد دیسک را انتخاب نکنید. هار دیسک برای استفاده از امکانات اس.ام.اس و یا ام.ام.اس تعبیه های لازم را در خود ندارد. از اسکرین سیور های فعال سه بعدی بر حذر باشید چرا که از عمر باطری شدیدا می کاهد.

7. پروفایل ها
سعی کنید Kaypad tones را همواره غیرفعال نگه دارید.به نظر می رسد که فعال نگه داشتن کیپد تونز باعث بروز اشکالاتی برای تعدادی از کاربران شده است.
از امکان ویبرا برای پروفایل هایی که در آن برای پیام رسیده و یا صدای زنگ تلفن "بیپ" کوتاهی در نظر گرفته شده بپرهیزید چرا که برای نسخه های 1 نرم افزار این گوشی اشکالاتی ایجاد کرده است.
8. حافظهء ذخیره سازی پیام ها
برای پیام گیری (اس.ام.اس و ام.ام.اس) برای گزینهء “memory in use” هرگز هارد دیسک را انتخاب نکنید. این انتخاب نه تنها از عمر باطری می کاهد بلکه باعث کندی عملکرد پیامها می شود. (بافرینگ هارددیسک برای بهینه کردن ویدئو و قطعه های موسیقی طراحی شده است)
با هر بار استفاده از امکان یو.اس.بی برای اتصال به کامپیوتر خانگی لازم است که مجددا گزینهء “phone memory”را برگزینید. در نهایت چه دلیلی دارد که تعدادی پیام را روی تلفن خود نگه دارید؟

9. ری ست کردن از نوع سخت (افزاری) یا همان "هارد ری ست"
اگر گوشی تلفن شما با اشکال جدی روبرو شد دو نوع ری ست کردن امکان پذیر است. توجه داشته باشید که هریک از این دو روش ری ست کردن باید به مثابه به روز در آوردن نرم افزار تلقی شود و باعث می شود داده های ذخیره شده روی حافظهء تلفن (یا فون مموری) پاک شود. پس پیش از ری ست کردن بک آپ گرفتن از حافظهء تلفن را فراموش نکنید. پروسه استاندارد بک آپ گرفتن را دنبال کنید. بد نیست نگاهی به بخش توصیه های مهم راهنمای هارد دیسک نیز بیندازید. اولین روش ری ست کردن روش زیر است:
*#7370# (Code 12345)
که باعث پاکسازی حافظهء تلفن می شود.
اگر گوشی شما دچار وضعیتی شده که حتی ری بوت هم نمی شود باید به ناچار و به صورت همزمان کلیدهای سبز، 3 و * را فشار داده (برای مدت چند ثانیه) و در آن واحد کلید روشن/خاموش گوشی موبایل را فشار دهید.
10. گالری
پس از آنکه محتویات جدیدی را توسط یو.اس.بی روی گوشی خود بارگذاری می کنید و یا نرم افزار گوشی را به روز در می آورید، و یا اینکه عمل هارد ری ست را انجام می دهید، و یا اینکه باطری دستگاه را جدا می کنید،برنامه گالری برای باز شدن زمان بیشتری را صرف می کند. اگر محتوبات ذخیره شده روی گوشی حجم بالایی داشته باشد این زمان می تواند حتی تا حدود 5 الی 10 دقیقه نیز به طول انجامد. این موضوع فقط در موارد مذکور رخ می دهد پس صبور باشید و به گالری فرصت دهید تا پایگاه داده های (دیتا بیس) را به روز در آورد و پس از آن از سرعت مطلوبی برخوردار خواهد شد. متاسفانه میلهء پیشرفت (پروگرس بار) نشانهء دقیقی برای اینکه چقدر پیشرفت حاصل شده در این مورد ارائه نمی کند. پس لطفا صبور باشید و منتظر بمانید تا به روز در آوردن محتویات تکمیل شود.
11. “Out of Memory, Memory Full”
تارنمای گوشی شما بسیار خوب است ولی حافظهء خود را خیلی خوب مدیریت نمی کند. گاهی ممکن است پیام زیر را صادر کند: “Out of Memory” و این موضوع ربطی به حافظهء هارد دیسک و فضای موجود روی آن ندارد و به دلیل کمبود حافظهء RAM می باشد. بستن برنامه های کاربردی دیگر ممکن است کمکی به این قضیه بکند ولی به نظر می رسد موثرترین راه ری بوت کردن (خاموش و روشن کردن) گوشی می باشد چون باعث پاکسازی حافظهء RAM قبل از استفاده از تارنمای OSS می شود. نسخه های جدید تر نرم افزار گوشی این اشکال را بهبود داده اند و این دلیل دیگری است که بهتر است همیشه نرم افزار گوشی خود ره به روز در آورید.
12. توقف پخش موسیقی (پاز کردن) در حین پخش آن
اگر فایل موسیقی در حین دیجیتالیزه (ریپ) کردن و یا دانلود کردن صدمه دیده باشد امکان دارد وقتی می خواهید آن را روی گوشی تان پخش کنید به حالت توقف (پاز) برود حتی اگر آن قطعه روی کامپیوتر خانگی شما قابل پخش بوده باشد. راه حل این است که آن قطعه را مجددا دانلود و یا دیجیتالیزه کنید.

13. "هارد دیسک در دسترس نمی باشد" و غیره
در نسخه های قدیمی تر و حتی نسخه های 2 (به احتمال کمتر) نرم افزار این گوشی ممکن است به پیام زیر برخورید:
“HDD unavailable” مطمئن شوید که پوشش فلزی روی باطری (باطری کاور) کاملا صحیح در جای خود قرار گرفته است و آهنربای آن صدمه ندیده است. برای تست آهنربا یک گیرهء کاغذ را درکنار برجستگی داخلی حاشیهء پوشش فلزی باطری قرار داده و مطمئن شوید به آن می چسبد. مطمئن شوید که کابل یو.اس.بی. به گوشی شما وصل نمی باشد. مطمئن شوید برنامه هایی را که از هارد دیسک استفاده می کنند درحال اجرا نمی باشند. گاهی اوقات برنامه های کاربردی فایلی را روی هارد دیسک باز می کنند و حتی پس از بسته شدن برنامه، فابل موردنظر روی هارد دیسک باز می ماند و این مشکل را به وجود می آورد. می توانید چنین برنامه هایی را از روی گوشی خود حذف کنید. برخی برنامه ها دیتا بیس را تخریب می کنند و مشکل با اینکه از هارد دیسک نیست شواهد باعث می شوند که به هارد دیسک مشکوک شویم.
اگر هیچ یک از راه های فوق کارگشا نبودند می توانید هارد دیسک را فرمت کنید و یا نرم افزار خود را به روز در آورده و یا از هارد ری ست برای پاکسازی برنامه های کاربردی با کیفیت پایین، استفاده کنید.

14. گالری قادر به یافتن داده ها نمی باشد، محتویات اطلاعاتی ناپدید شده اند!
اگر از نرم افزار پیسی سویئت برای انتقال داده های با حجم بالا استفاده کنید ممکن است با پیام زیر روبرو شوید:
“Gallery Can’t see data, content missing”
علائم نشان می دهد که پیسی سوئیت کار انتقال اطلاعات را پایان داده ولی توجه داشته باشید که باید به پنجرهء صحیح در پیسی سوئیت برای مشاهدهء پیشرفت انتقال اطلاعات رجوع کنید. (دلیل دیگری که پیسی سوئیت ابزار مناسبی برای انتقال اطلاعات با حجم بالانیست)
در مواردی ممکن است مجبور شوید نرم افزار را دوباره روی گوشی نصب کنید و یا هارد ری ست انجام دهید.

15. اطلاعات لازم دیگر
در حین انتقال اطلاعات کابل یو.اس.بی. را جدا نکنید.
در حین دسترسی به هارد دیسک، باطری را جدا نکنید. حتی پوشش فلزی روی باطری را جدا نکنید.
هارد دیسک اگر زمین بخورد (آزمون ها تا حدود 300 بار را با موفقیت ثبت کرده اند) احتمالا از کار نخواهد افتاد اما اگر قصدتان استفادهء ناصحیح از گوشی ان.91 می باشد مسلما به تدریج موفق به شکستن و یا از کار انداختن آن خواهید شد.
ان.91 شمارهء یک (نقره ای و یا آبی روشن متالیک برای اروپا و طوسی تیره متالیک برای شرق آسیا)
ان.91 شماره پنج (جی.اس.ام، بدون وایرلس لن برای آسیای شرقی، نقره ای و یا آبی روشن متالیک)
ان.91 (جی.اس.ام، بدون وایرلس لن برای کشور چین در رنگهای نقره ای و طوسی تیره متالیک)
آر.ام-43 یک تایپ نامبر برای دستگاه های سی.دی.ام.ای است و
آر.ام-158 یک تایپ نامبر برای دستگاه هایی که فقط جی.اس.ام را پشتیبانی می کنند.
ان.91 یک موبایل نسل سوم (3 جی) می باشد و دوربین آن در پشت دستگاه واقع شده است.
می توانید با آن ویدئو تلفنی داشته باشید ولی مرتبا باید دستگاه را پشت و رو کنید تا هم بتوانید حرف بزنید و هم طرف مقابل را روی صفحهء تلفن ببینید چرا که این دستگاه در اصل برای ویدئو تلفنی طراحی نشده است و هدف خود را روی موزیک متمرکز کرده است.
نسخهء دابلیو.سی.دی.ام.ای این دستگاه دارای امکان لن بی سیم (وایرلس لن یا دابلیو لن) می باشد.
حدودا 60 ثانیه طول میکشد تا این دستگاه بوت کامل شود.
کدهای مختلف ویدئو توسط این دستگاه پشتیبانی می شود (به راهنمای ان.91 رجوع کرده و کلمهء ویدئو را جستجو کنید)
راهنمای دستگاه خود را حتما مطالعه کنید.
سایتهای خدمات پس از فروش نوکیا را حتما سر بزنید. لیست این سایتها:
پشتیبانی و پاسخ به سوالات کاربران: http://europe.nokia.com/A4158095
پشتیبانی (انگلستان): http://www.nokia.co.uk/nokia/0,,91861,00.html
اتاقهای بحث فنی نوکیا: واژهءN91 را تایپ کنید و سپس بر اساس آخرین تاریخ لیست گفتگو را ترتیب دهید:http://discussions.nokia.co.uk/discussions/board?board.id=swupdate
لذت ببرید!!

نقل شده از ICTIR

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 21:04
بسیاری از آدما در هنگام انتخاب و خرید یک گوشی مناسب ، گوشی های سونی اریکسون را به خاطر کیفیت دوربین این گوشی ها انتخاب میکنند. قابلیت عکس برداری دوربینهای گوشی سونی اریکسون مطمئنأ خوب است اما با 4 ترفند ایده آل زیر میتوانید به شکل کاملا صحیح و بهینه از دوربین سونی اریکسون استفاده کرده و عکس برداری صحیحی داشته باشید.

1- از گزینه Night در روز به هیچ عنوان استفاده نکنید.
هنگامی که از این گزینه در روز و یا در مکان هایی که نور مناسب و کافی وجود داشته باشد استفاده کنید , عکس شما کیفیت جالبی نخواهد داشت و رنگ ها به صورت غیر طبیعی می شوند.

2- برای اینکه شما بتوانید از زوم بالاتری بهره مند شوید ، می توانید اندازه تصویر خود را کوچکتر کرده تا زوم بالاتری داشته باشید.

3- گوشی هایی که Auto Focus دارند از یک قابلیت بسیار عالی بر خوردار هستند. در بعضی مواقع شما شاهد بوده اید که تصاویر شما مات و یا به صورت بسیار بد افتاده است . خوب دیگر گوشی هایی که دارای Auto Focus می باشند دیگر با همچین مشکلاتی مواجه نخواهند بود.

4- روش عکس برداری با گوشی های Auto Focus :
ابتدا کلید عکس برداری را فشار می دهید. کمی صبر کنید تا لنز دستگاه به طور اتوماتیک فاصله بین جسم تا لنز را فاصله گیری کند و نور و رنگ و .. را تنظیم نماید . بعد از چند لحظه شما دوباره دکمه عکس برداری را فشار دهید و از عکس خود لذت ببرید.

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 21:13
به منظور حفظ سيمكارت و گوشی تلفن همراه از دسترسی غير مجاز ، كدهای خاصی در نظر گرفته شده است. هر کدام از این کدها کارآیی خاصی را دارد.

Security Code : اين كد بر روی دستگاه تلفن تنظيم می‌شود و در گوشی‌های NOKIA به طور پيشفرض برابر 12345 است. به وسيله اين كد می‌توان دسترسی غير مجاز به بعضی از امكانات تلفن را محدود نمود. در گوشی‌های موبايل NOKIA, اگر اين كد را اشتباه وارد گردد، تلفن به مدت 5 دقيقه از پذيرش كد جديد خودداری می‌كند.
PIN Code : اين كد بر روی سيمكارت تنظيم می‌شود و برای دستيابی به آن بايد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه كرد. در ايران اين كد بر روی سند سيمكارت ثبت است و به طور پيشفرض برابر 1234 است. به وسيله اين كد می‌توان دسترسی غير مجاز به سيمكارت و بسياری از قابليت‌های شبكه را محدود كرد. اگر اين كد را 3 بار اشتباه وارد كنيد، دستگاه روی PIN قفل می‌گردد و برای آزاد سازی آن نياز به استفاده از كد PUK خواهيد داشت.
PIN2 Code : اين كد نيز مانند PIN بر روی سيمكارت تنظيم می‌شود و برای دستيابی به آن می‌توان به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نمود. در ايران اين كد به صورت پيشفرض برابر 5678 تنظيم شده و از ثبت آن بر روی سند سيمكارت خودداری شده است. علت عدم ثبت، ارائه نشدن خدمات مربوط به اين كد نيز به صورت فراگير اعلام گردد. به وسيله اين كد می‌‌توان دسترسی غير مجاز به بسياری از امكانات شبكه را محدود كرد. اگر اين كد را 3 بار اشتباه وارد كنيد، دستگاه بر روی PIN2 قفل می‌گردد و برای آزادسازی آن نياز به استفاده از كد PIN2 خواهيد داشت.
PUK Code : همان طور كه بيان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN قفل گردد، برای آزاد سازی آن نياز به اين كد داريد. برای دريافت اين كد می‌توانيد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نماييد. در ايران اين كد بر روی سند سيمكارت ثبت شده است.
PUK2 Code : همان طور كه بيان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN2 قفل گردد، برای آزادسازی آن نياز به اين كد داريد. برای دريافت اين كد می‌توانيد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نماييد. در ايران اين كد نيز بر روی سند سيمكارت ثبت شده است.
Barring Password : اين كد بر روی سيكارت تنظيم و در هنگام استفاده از سرويس مسدود سازی شماره تلفن‌ها استفاده می‌گردد. برای دريافت اين كد به امور مشتركين شركت مخابرات مراجعه نماييد. گفتنی است كه تمامی كدها به غير از PUK و PUK2 قابل تغيير هستند و بدين منظور می‌توانيد از منوهای مربوطه تلفن همراه خود استفاده نماييد.

نحوه آزاد سازی سيمكارت‌های قفل شده بر روی PIN , PIN2
همان طور كه بيان شده، اگر بار كدهای PIN و PIN2 را اشتباه وارد كنيد، سيمكارت شما بر روی كد اشتباه قفل می‌گردد و ديگر نمی‌توانيد از آن استفاده كنيد. برای آزاد سازی سيمكارت از قفل بايد به كدهای PUK و PUK2 آگاه باشيد.
نحوه آزاد سازی سيمكارت از قفل PIN
برای اين منظور كد زير را بر روی دستگاه وارد كرده و دكمه برقراری تماس (Call) را فشار دهيد. توجه نماييد كه به جای كلمه PUK در كد زير، تنها PUK Code ثبت شده بر روی سند سيمكارت را وارد نماييد. به جای عبارت New PIN ، كد PIN جديد راوارد نماييد و به جای عبارت New PIN Again ، كد PIN جديد را تكرار كنيد.

**05*PUK*New PIN*New PIN Again#
نحوه آزاد سازی سيمكارت از قفل PIN2
برای اين منظور كد زير را بر روی دستگاه وارد كرده و دكمه برقراری تماس (Call) را فشار دهيد. توجه نماييد كه به جای كلمه PUK2 در كد زير، تنها PUK2 Code ثبت شده بر روی سيمكارت را وارد نماييد. به جای عبارت New PIN2 , كد PIN2 جديد را وارد نماييد و به جای عبارت New PIN2 Again ، كد PIN2 جديد را تكرار كنيد.

**052*PUK2*New PIN2*New PIN2 Agani#

كدهای PIN و PIN2 حداقل 4 رقم و حداكثر 8 رقم هستند.

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 21:17
تهديدات امنيتی
اكثر تلفن های موبايل دارای قابليت ارسال و يا دريافت پيام كوتاه می باشند . برخی از تلفن های موبايل و يا دستگاه های PDA دارای قابليت اتصال به اينترنت نيز می باشند .عليرغم مفيد بودن امكانات فوق برای استفاده كنندگان ، مهاجمان نيز ممكن است از اينگونه پتانسيل ها در جهت اهداف مخرب خود سوء استفاده نموده و عمليات زير را انجام دهند :

سوء استفاده از سرويس : اكثر تلفن های موبايل دارای محدوديت های مختص به خود در خصوص تعداد پيام ارسالی و يا دريافتی می باشند . در صورتی كه يك مهاجم بتواند تعداد زيادی پيام ناخواسته را برای شما ارسال نمايد ( Spam ) ، ممكن است هزينه های فيزيكی و منطقی بيشتری را به شما تحميل نمايد . يك مهاجم همچنين می تواند تلفن موبايل و يا دستگاه PDA شما را آلوده به كدهای مخربی نمايد كه به آنان اجازه استفاده غيرقانونی از آن را خواهد داد . با توجه به اين كه از لحاظ قانونی تلفن به نام شما است ، اين موضوع می تواند مشكلات قانونی متعددی‌ را برای مالك آن به دنبال داشته باشد .

ترغيب كاربران به استفاده از يك وب سايت مخرب : با اين كه دستگاه های PDA و تلفن های موبايلی كه به شما امكان دستيابی به نامه های الكترونيكی را می دهند ، گزينه ای مناسب برای حملات استاندارد Phishing می باشند ، مهاجمان با استفاده از پتانسيل های جديد موجود در اينگونه دستگاه ها قادر به ارسال پيام كوتاه نيز می باشند . اين نوع پيام ها در ظاهری موجه و ارسالی توسط يك شركت معتبر خود را قلمداد نموده و كاربران را ترغيب به استفاده از يك وب سايت مخرب می نمايند . اينگونه وب سايت ها از مكانيزم های مختلفی برای تشويق كاربران برای درج اطلاعات شخصی و يا دريافت يك فايل مخرب استفاده می نمايند .

استفاده از تلفن موبايل و يا دستگاه PDA كاربران برای تدارك ساير حملات : مهاجمانی كه قادر به دستيابی و كنترل سرويس های ارائه شده در تلفن های موبايل و يا دستگاه های PDA كاربران گردند ،‌ ممكن است از آنها برای تهاجم عليه ساير كاربران استفاده نمايند . بدين ترتيب، ‌از يك طرف هويت مهاجمان پوشيده خواهد ماند و از طرف ديگر تعداد قربانيان افزايش خواهد يافت .

دستيابی به اطلاعات حساس و مهم : در برخی موارد ، تلفن های موبايل قادر به انجام برخی تراكنش های خاص می باشند ( نظير مشاهده صورتحساب بانكی و يا واريز پول به حساب بانكی و ... ) . مهاجمی كه بتواند به تلفن موبايلی كه از آن به منظور اينگونه تراكنش ها استفاده شده است ، دستيابی پيدا نمايد ممكن است قادر به تشخيص اطلاعات ، سوءاستفاده و يا فروش آنها به ساير افراد غيرمجاز گردد .
حفاظت در مقابل تهديدات
به منظور حفاظت در مقابل تهديدات، رعايت موارد زير توصيه می گردد :

رعايت توصيه های امنيتی در خصوص حفاظت از دستگاه های قابل حمل . رعايت اقدامات احتياطی و پيشگيرانه به منظور ايمن نمودن تلفن های موبايل و دستگاه های PDA همانند روش هائی كه از آنها به منظور ايمن سازی كامپيوتر استفاده می گردد ، امری الزامی است .

حفاظت از شماره تلفن موبايل و يا آدرس پست الكترونيكی : مهاجمان ، اغلب از نرم افزارهائی خاص به منظور يافتن وب سايت ها و يا آدرس های پست الكترونيكی استفاده می نمايند . از آدرس های جمع آوری شده در ادامه برای تدارك حملات و ارسال پيام های ناخواسته استفاده می گردد . شماره تلفن های موبايل نيز می تواند بطور اتوماتيك جمع آوری گردد . با اعمال محدوديت در ارائه اطلاعات شخصی ( شماره تلفن موبايل و آدرس پست الكترونيكی ) ، احتمال هدف قرار گرفتن شما كاهش پيدا می نمايد .

عدم استفاده از لينك های توصيه شده در نامه های الكترونيكی و يا پيام های كوتاه . همواره با ديده شك به آدرس های ارسالی در نامه های الكترونيكی و پيام های كوتاه ناخواسته نگاه كنيد . با اين كه در برخی موارد ممكن است اين نوع لينك ها ظاهری موجه را داشته باشند ، ولی اين احتمال وجود خواهد داشت كه آنها شما را به يك وب سايت مخرب هدايت نمايند .

دريافت نرم افزار از منابع كاملا" مطمئن : امروزه وب سايت های متعددی را می توان يافت كه بازی و يا نرم افزارهای رايگان را به منظور نصب بر روی دستگاه های PDA و يا تلفن های موبايل در اختيار كاربران قرار می دهند . اين نوع نرم افزارها ممكن است حاوی كدهای مخربی باشند كه آلودگی موبايل و يا PDA را به دنبال داشته باشد . توصيه می گردد كه هرگز از سايت هائی كه هويت آنها به اثبات نرسيده و نسبت به صحت و صداقت عملكرد آنها اطمينان حاصل نشده است ، نرم افزاری دريافت نگردد . در صورت دريافت يك فايل از يك وب سايت معتبر نيز می بايست در ابتدا با استفاده از نرم افزارهای آنتی ويروس آن را بررسی نمود.

بررسی تنظيمات امنيتی :‌ از امكانات امنيتی‌ ارائه شده همراه دستگاه خود استفاده نمائيد . مهاجمان از مزايای اتصالات Bluetooth به منظور دستيابی و يا دريافت اطلاعات موجود بر روی دستگاه كاربران استفاده می نمايند . در زمانی كه از پتانسيل Bluetooth استفاده نمی گردد آن را غيرفعال نمائيد تا امكان استفاده از آن توسط كاربران غيرمجاز سلب گردد

(به نقل از وب سایت شرکت سخاروش)

MIL@D_PH@RMA
28-01-2007, 21:27
در صورتی که گوشی شما نیز از نوع گوشیهای سری 60 نوکیا باشد ، میدانید که وقتی با استفاده از دوربین گوشی عکس یا فیلم را میگیرید ، عکس با نام پیش فرض Image و فیلم با نام پیش فرض Video ذخیره میشود و به ترتیب شماره کنار اسامی بالا میرود. با استفاده از این ترفند میتوانید نام پیش فرض عکسها و فیلمها را تغییر داده و خود را از تعویض پی در پی نامهای این فایلها خلاص کنید.

برای این کار:
وارد قسمت Camera گوشی شوید.
سپس دکمه Option را زده و Settings را انتخاب کنید.
در قسمت بسته به نوع تغییری که میخواهید ایجاد کنید ؛
برای تغییر دادن نام پیش فرض عکس وارد Image شوید. سپس در قسمت Default image name نام مورد نظر خود را وارد کنید.
برای تغییر دادن نام پیش فرض فیلم هم وارد Video شوید. سپس در قسمت Default Video name نام مورد نظر خود را وارد کنید.
به عنوان مثال در صورتی که نام انتخابی شما MILAD باشد پس از گرفتن عکس ، نام عکسها , MILAD ...MILAD1 MILAD2 خواهد بود.....

MAFIA
26-01-2008, 20:13
دوستانيك سري پيغام هاي خطا در نوكيا كه بسيار رايج هستند و ترفندهاي حل آنها رااينجا برايتان قرار دادم كهIMAN عزيز زحمتشو كشيدن.

پیغام خطای temporary over-load. Continue :
با اين پيغام احتمالا موقع گرفتن عكس مواجه میشوید.
پيشنهاد براي رفع اين مشكل:
1- خاموش روشن كردن گوشي
2- خالي كردن فايلهاي tmp از MMC
3- خالي كردن ram گوشي ( براي اينكار كليد meno را بزنيد و نگه داريد و با زدن كليد c برنامه هاي را كه احتياج ندارين ببندين )
* روشي كه نتيجه داده: خالي شدن باطري گوشي تا اينكه خود گوشي اتوماتيكخاموش شود، بعد از ساعاتي گوشي را به شازژ بزنيد و پس از شارژ روشن كنيد.
پیغام خطای App. Closed gs و یا App Closed main :
اين يك پيغام كلي است و پيگيري اين پيغام كار آسوني نيست.
پيشنهاد براي رفع اين مشكل :
1- پاك كردن آخرين برنامه‌هاي ريخته شده روي گوشي
2- مستر ريست گوشيپیغام خطای App. Closed sSaverdaemon :
اخطاري است براي اسكرين سيوري كه خوب كار نمي‌كند، برنامه اسكرين سيور خودتونو پاك كنيد.

پیغام خطایApp..Closed.ACN LIST :
اخطاري است كه به دلايل زير پيش مي‌ياد:
1.ايجاد مشكل در نرم افزار
2. ناهمخواني نرم افزار با سخت افزار گوشي
3. اجراي همزمان چندين برنامهپیغام خطای App.Closed mailnit :
اين پيغام زماني ظاهر مي‌شود كه در مموري كارت مشكل پيش بياد، در اين حالت مموري كارت بايد فرمت بشه.

پیغام خطای App. Closed ncnlist :
وقتي messege مياد بجاي زنگ زدن اين erorr مشاهده مي‌شه .
3- پاك كردن آخرين برنامه‌هاي نصب شده.
4- غير فعال كردن Receive Report در بخش Text Message
5- پاك كردن پيغامهايي كه بصورت فونت فارسي در گوشي ذخيره شدند
6- مستر ريست گوشيپیغام خطاب System Error :
پيغام مربوط به سيستم گوشي هست. مشكلات زيادي باعث ايجاد اين error ميشه1 :- وصل كردن مموري كارت گوشي ديگه كه روش برنامه نصب هست -2كامل نصب نشدنيك برنامه كه در روت گوشي نصب شده -3 مستر ريست كردن گوشي قبل از فرمتكردن مموري كارت و...
1- مستر ريست گوشيپیغام خطای phone will be restarted :
اين پيغام وقتي مياد كه شما برنامه هاي زيادي رو لود كرده باشينپیغام خطای General :Alredy in use :
اينError هنگام پاك كردن مسيج و يا فايلي ديده شده.
فايلي توي فولدر Message بصورت Hidden شده كه اگر از Hidden بودن خارجش كنيد درست ميشه. براي اينكار از برنامه SeleQ استفاده كنيد.

پیغام خطای Memmory Card Corrupted :
اين مشكل زماني ايجاد مي‌شود كه مموري كارت خوب فرمت نشده و يا در حينفرمت با مشكل ديگه‌اي روبرو شده، براي مثال خود من وقتي يكبار مموري كارتروفرمت مي كردم، وقتي وسطهاي كار Cancel كردم – اين پيغام را براي منمي‌داد. دوباره فرمت كردم و درست، شما هم سعي كنيد دوباره فرمت كنيد و اگهنشد با كارت ريدر فرمت كنيد.

پیغام خطای there is nothing good palying :
زماني با اين پيغام مواجه مي‌شويم كه از برنامة mum sms و يا برنامه‌هايمشابهي كه براي sms هست استفاده مي‌كنيم. اين برنامه‌ها smsها رو مخفيميكنه – اگه شما اين برنامه رو پاك كنيد از اين مشكل هم راحت مي شويد.

پیغام خطای Phone Startup Failed.Contact the retailer :
این پیغام موقعی ظاهر میشود که بعلت ریستارت نادرست و یا نصب یک برنامه مخرب فایل startup گوشی پاک شده باشهبراي حل اين مشكل سيم كارت ومموري كارت را درآورده و دوباره جا بزنيد، اگهدرست نشد مستر ريست كنيد. در صورتيكه با فلش هم درست نشود نياز به سرويسدر يك نمايندگي است و احتمال مشكل سخت افزاري دارد.

پیغام خطای close all application :
هنگام نصب برنامه و يا ... رخ مي‌دهد. گوشي را خاموش كرده و پس از روشن كردن دوباره سعي نماييدپیغام خطای unable to install comitable with series 60 support version 0.00 :
معمولا براي گوشي هاي غيراز سري 60 به هنگام نصب برنامه ايجاد مي‌شود وليگاهي در گوشي هايي كه مربوط به سري 60 هم هستند ديده مي‌شود. براي اينكاربهتر است گوشي را مستر ريست كنيد.

پیغام خطای (select access point (no data :
علت اون پیغام اینکه یکی از برنامه های موجود در گوشی شما در خواست دسترسیبه اینترنت میکنه اون میتونه یک برنامه آنتی ویروس یا هر برنامه دیگریباشه. اونها رو غير فعال كنيدایراد های ریز هنگام کار با گوشی:

زمانی که گوشي فقط عدد تايپ مي‌كند:
1- دكمه مربع را بگيريد و نگه داريد تا حروف تايپ بشه
2- تعريف كردن كاري براي دكمه مربع درگوشي ( مانند برنامه‌هاي چراغ قوه (power torch ) و ... )

ساعت گوشي عقب وجلو مي‌شه:
به قسمت تنظيم زمان مي رويد و GMT offset را روي 03:30+ تنظيم مي كنيد به محض تغيير دادن offset از شما سوال مي كند كه
update date and time of the phone? شما No را انتخاب كنيدآمدن صداي موزيك از گوشي هنگام استفاده از هندزفري :
اين مشكل روي گوشي‌هاي 3650 مي‌باشد – راه حلي غير علمي دارد به اين صورتكه خيلي آروم فيش هندز فري رو تا نصفه داخل گوشي فرو كنيد بعد كه صدا داخلاسپيكر ها شد فيش رو آروم تا ته فرو كنيدموبايل پيغامهايي مثل رسيدن پيام كوتاه(مَسيج) و تلفنهايي كه جواب نداده شده (ميس كال) را نمايش نمي دهد:
در قسمت log گوشي منوي چپ را بزنيد و سپس در قسمت اپشن گوشي در قسمت log duration به جاي گزينه no log يا 1 روز يا 10 يا 30 را انتخاب كنيد!
كم شدن صدا هنگام صحبت در 6600 :
برنامة Callcheater را غير فعال كنيد و يا كلاً پاك كنيدپس از خاموش كردن گوشي روشن نمي شود:
اين مورد در موارد زيادي اتفاق مي‌افتد. در حالت شايع وقتي sms ها در حالت Sending در Outbox باقي بمانند و گوشي خاموش شود، ديگه روشن نمي‌شه.
بهتره در درجة اول مموري كارت رو درآورده و گوشي رو روشن كنيد اگه درست نشد مستر ريست كنيد و بعد گوشي رو فرمت.
مشكل 6600 كه ساعتش خود به خود عوض ميشه:
ممكن هست از قسمت auto time update باشه.اگر اون فعال باشه اين مشكل پيش مي آيدموزيك روشن شدن گوشي نوكيا 6600 قطع و وصل ميشه :
در حالت Safe Mode اين مشكل بوجود نمياد. اين مشكل مربوط به مموري كارتمي‌باشد و ربطى هم به Firmware نداره. بهتره نرم افزار هاى Autorun رو حذفكنيد. كساني هم كه پين كد وارد گوشي كردند اگه مدتي پس از درخواست پين كدو وارد كدن اون فاصله بذارند مشكل حل مي‌شود.

دريافت نكردن sms :
اگه برنامه‌اي درباره sms داريد پاك كنيد. به تنظيمات message مراجعه كنيدو شماره مركز sms رو چك كنيد. در صورتي كه با اينكارها درست نشد مستر يستو غير از اون مراجعه به مخابرات.

جايگزيني صداي زنگ اصلي گوشي 3230 بجاي زنگ انتخابي:
با تعويض سيمكارت درست شدهذخيره نشدن عكسهاي گرفته شده توسط گوشي، وارد نشدن به گالري ، نمايش داده نشدن عكسها در گوشي:
فقط مستر ريستقطع شدن تماسها و دادن miss Call به اونها:
اين ايراد از مخابرات مي‌باشد و از گوشي شما مشكلي ندارد.

ويبره موبايل كار نمي‌كنه:
مشكل سخت افزاري و يا مكانيكي است، ضربه هاي كوچكي به گوشي وارد كن

MAFIA
26-01-2008, 20:42
سلام خدمت دوستان گلم!
اين نكات مطمئنا خيلي بدردتون خواهد خورد!
(با تشكر از نيماي عزيز)

· چگونه ميتوان متن ها را copy و paste کرد
کليد قلم (که به آن ABC نيز گفته مي شود) را فشار دهيد و نگهداريد ، سپس در همان حالت با استفاده از کليد ماوس (يا scroll key) مي توانيد متن مورد نظر را انتخاب کنيد.
چنانچه کليد قلم پايين نگه داشته شود ، کليد فانکشن چپ به copy تغيير مييابد و مي توان متن انتخاب شده را با اين کليد به حافظه موقت کپي کرد.
به همين شکل مي توان محتويات حافظه موقت را paste نمود. بدين ترتيب که کليد قلم را شايين نگاه داشته و سپس کليد فانکشن سمت راست که به paste تغيير مييابد را فشار دهيد ، محتواي حافظه موقت به محل فعلي مکان نما منتقل خواهد شد.

· کليد منو را فشار دهيد و در همان حال نگاه داريد تا صفحه سوييچ برنامه ها نمايش داده شود ، در اين صفحه ميتوانيد به برنامه هاي در حال اجراي ديگر سوييچ کنيد. چنانچه روي اسم هر برنامه اي در اين صفحه کليد C (يا همان Clear) را فشار دهيد ، برنامه خاتمه مي يابد. به اين طريق ميتوان سريعتر يک برنامه را پايان داد.

· صداي کليک دوربين هنگام گرفتن عکس را ميتوانيد با انتخاب پروفايل silent يا با خاموش کردن warning tone ، خاموش کنيد :
Menu > Profiles > "select your activated profile" > Personalise > Warning tones > On/Off

· براي تغيير تصوير زمينه (background) :
Menu > Tools > Settings > Phone > Standby mode > Background image > Yes > "choose an image"
مناسبترين اندازه براي تصوير زمينه 174 * 132 پيکسل است.

· نمايش تصوير شخصي که تماس مي گيرد :
Menu > Contacts > "select a contact card" > Options > Edit > Options > Add thumbnail > "choose an image"

· تخصيص يک ملودي خاص به يک شخص خاص در دفترچه تلفن :
Menu > Contacts > "select a contact card" > Options > Open > Options > Ringing tone > "choose a ringing tone"

· پاک کردن يکباره همه message هاي درون Inbox :

· نمايش يا عدم نمايش شماره شما هنگام تماس :

· فايل هاي صوتي خود را بهتر است در محل هاي زير قرار دهيد:
فايل هاي mid ، amr و wan در : E:\Sounds\Digital
فايل هاي rng در : E:\Sounds\Simple

· صداي مکالمه تلفني را مي توانيد با استفاده از برنامه (Sound) Recorder ضبط کنيد :
Menu > Extra's > Recorder > Options > Record sound clip
توجه : در اين حالت در طول مکالمه بوق هاي کوتاهي شنيده مي شوند.
همچنين مدت زمان ضبط مکالمه با استفاده از اين برنامه محدود به 60 ثانيه است. اگر مي خواهيد مکالمه اي با مدت زمان بيشتر از 60 ثانيه را ضبط کنيد مي توانيد از برنامه Extended Recorder استفاده کنيد.

· هنگام نوشتن متن ، با استفاده از کليد # مي توانيد به حالت نوشتاري حروف بزرگ و حروف کوچک و فعال يا غيرفعال کردن ديکشنري (پيشبيني کلمات) سوييچ کنيد.
با فشردن و نگهداشتن کليد # ، مي توانيد بين حالت نوشتاري الفبايي و عددي سوييچ کنيد.

· ميانبرهاي صفحه کليد براي بزرگنمايي و چرخش تصوير در Images :
در 3650 :
چرخش: 2 = خلاف جهت ساعت ، 9 = در جهت ساعت ، * = سوييچ بين حالت تمام صفحه و حالت عادي
1 = بزرگنمايي ، 0 = کوچکنمايي ، براي برگشتن به حالت عادي فشار داده و پايين نگه داريد
در 6600 :
چرخش: 1 = خلاف جهت ساعت ، 3 = در جهت ساعت ، * = سوييچ بين حالت تمام صفحه و حالت عادي
5 = بزرگنمايي ، 0 = کوچکنمايي ، براي برگشتن به حالت عادي فشار داده و پايين نگه داريد

· در وضعيت standby کليد فانکشن راست را فشار داده و نگه داريد تا شماره گيري صوتي را فعال کنيد.
براي اضافه کردن برچسب صوتي به يک شماره تلفن ، کارت تماس (مدخل دفترچه تلفن) مورد نظر را باز کنيد و مکان نما را بر روي شماره مورد نظر قرار دهيد و گزينه مقابل را انتخاب کنيد: Options > Add voice tag

· عمل تخصيص يافته به کليدهاي نرم افزاري (يا فانکشن) چپ و راست را که زير صفحه نمايش قرار دارند (در حالت standby) ، ميتوانيد به صورت دلخواه تغيير دهيد:
Menu > Tools > Settings > Phone > Standby mode > Left/Right selection key > "select an application"

· در وضعيت standby :
تايپ کنيد #45 و سپس کليد شماره گيري (کليد سبز) را بزنيد تا با شماره ذخيره شده در خانه حافظه 45 تماس بگيريد.
تايپ کنيد #32 و سپس کليد شماره گيري براي تماس با شماره ذخيره شده در خانه حافظه32 و بقيه نيز به همين شکل... .

· درحالتي که صفحه کليد قفل است ، بدون اينکه لازم باشد قفل صفحه کليد را باز کنيد ، با فشردن کليد on/off مي توانيد لامپ صفحه نمايش را روشن کنيد تا مثلا ساعت را ببينيد يا وضعيت باتري گوشي را چک کنيد.

MAFIA
26-01-2008, 20:43
ميدونم بسياري از کساني که گوشي هاي ۶۶۰۰ دارند با اين مشکل مواجه شدند.

اين اشکال از عدم هماهنگی افست GMT سيستم مخابراتي هست و راه حلش هم اينه که بري داخل منوي Tool ، منوي settings ، گزينه Date and Time ، گزينه GMT offset رو روي عدد صفر تنظيم کني. يعني اختلاف آفست GMT رو 0 کني و سپس ساعت دستگاه رو هم تنظيم کني اونوقت مشکل حل ميشه.

در مورد گوشی های ديگه مثل ۳۶۵۰ يا ۷۶۵۰ بايد از نرم افزارهای کمکی مثل handy clock استفاده کنيد

MAFIA
26-01-2008, 20:44
دوستان چندتا ترفند نرم افزاري براتون ميزارم(با تشكر از نيماي عزيز):

1- چگونه از فايلهاي .app در برنامه هاي کرک شده استفاده کنيم ؟
وقتي نرم افزاري را بصورت کرک شده دانلود مي کنيد که معمولا حاوي يک فايل app است کاري که بايد انجام دهيد عبارتست از:
1- فايل sis را مطابق معمول نصب کنيد.
2- فايل app را در شاخه application و بر روي کپي قبلي آن بازنويسي کنيد.
شاخه application را مي توانيد در E:\System\Apps\NameOfTheApplication يا c:\System\Apps\NameOfTheApplication پيدا کنيد که بستگي دارد به اين که نرم افزار را کجا نصب کرده باشيد : روي حافظه تلفن C يا بر روي کارت حافظه E . براي اين منظور نياز به يک برنامه مديريت فايلها داريد که ميتوانيد در آپلود سنتر پيدا کنيد (از قبيل Fexplorer يا SeleQ).

2- چگونه مي توانيم شماره سريال گوشي يا (IMEI (International Mobile Equipment Identity را بدست بياوريم ؟
در صفحه اصلي تلفن تايپ کنيد #06#*

3- چگونه مي توانيم نوکياي 3650 ، 3660 ، 7650 يا 6600 خود را بطور کامل فرمت کنيم تا همه نرم افزارهاي نصب شده و فايلهاي کاربر پاک شود و همه تنظيمات آنرا مثل روز اول در بيايد ؟
ابتدا MMC را فرمت کنيد : Menu > Extras > Memory > Options > Format mem. card > Yes
توجه : خيلي مهم است که قبل از اينکه تلفن را فرمت کنيد ، حتما ابتدا MMC را فرمت کنيد.
سپس با تايپ #7370#* در صفحه اصلي گوشي ، تلفن را فرمت کنيد
تلفن سوال خواهد کرد : "Restore all original phone settings? Phone will restart." . Yes را فشار دهيد و رمز قفل گوشي (Lock Code) را وارد کنيد. (کد پيش فرض نوکيا 12345 است).
نکته : عمل فرمت چند دقيقه بطول مي انجامد. بهتر است گوشي را به شارژر متصل نماييد تا مطمئن باشيد در حين عمل فرمت باتري خالي نمي شود.
توجه : همه accsess point ها و mailbox ها از بين خواهند رفت ، بنابراين توصيه مي کنم يک يادداشت از آنها برداريد. کليه تنظيمات نرم افزارها به حالت اوليه (پيش فرض) ، تغيير مي يابند ، مثلا در برنامه دوربين ، کيفيت عکسبرداري (image quality) به حالت نرمال و حافظه ذخيره سازي (memory in use) به حافظه گوشي تنظيم ميشود.

4- چگونه مي توانيم شماره نسخه فيرم وير (Firmware) يا نرم افزار گوشي را بدست بياوريم ؟
فيرم وير ، نرم افزار سيستم عامل گوشي است که در حافظه فلش داخلي (همان درايو Z) دستگاه ذخيره شده است. سازندگان ، معمولا نسخه هاي جديدتر فيرم وير را جهت رفع باگها ، بهبود و ارتقاي کارايي و گاهي اوقات براي ارائه و افزودن قابليتهاي جديد ، عرضه مي کنند. ارتقاي فيرم وير ، بهتر است تنها در مراکز مجاز سرويس نوکيا انجام شود.
جهت آگاهي از نسخه فعلي نرم افزار سيستم عامل يا فيرم وير گوشي خود ، در صفحه اصلي تلفن تايپ کنيد : #0000#*

5- چگونه بازيها يا نرم افزارهايي که داراي فرمت zip هستند را بر روي گوشي هاي سري 60 نصب کنيم ؟
براي نصب برنامه هاي با فرمت zip هستند تنها کاري که بايد بکنيد اين است که پسوند فايل را از zip به jar تغيير دهيد. همين. سپس مي توانيد آنرا همانند فايل sis نصب کنيد.

MAFIA
26-01-2008, 20:46
با اين روش مي تونيد تو گوشي هاي سري N فايل هاي خودتون رو بدون هيچ نرم افزاري و با يك ترفند ساده مخفي كنيد!

وارد منوی گوشی شده و به فولدر Tools بروید. سپس وارد File Manager شوید.
اکنون با زدن کلید سمت راست یا اسکرول گوشی ، وارد Memory Card شوید.
سپس به فولدر Other رفته{ دقت کنید حتما واردهOther شوید} و با استفاده از Options > New Folder یک فولدر جدید بسازید و نام آن را Contacts قرار دهید.
داخل فولدر Contacts شده و در داخل آن فولدر دیگری ایجاد کنید و نام آن را mor یا هر نام دلخواه دیگری بگذارید.
اکنون از این دو پوشه به عقب بازگردید و به صفحه اصلی File Manager در Memory Card رجوع کنید.
حال میتوانید به دلخواه خود برای مخفی سازی ویدئوها به Videos و برای مخفی سازی عکسها به به فولدر Images بروید. سپس بر روی فایل مورد نظر خود که قصد مخفی سازی آن را دارید Options > Move to folder را انتخاب کنید و سپس برای مسیر آن ، فولدری که به تازگی ایجاد کردید یعنی Memory Card / Other / Contacts / Farhad را تعیین نمایید و OK کنید.
کار تمام است ، پس از این عمل ، فایل شما از داخل گالری حذف شده است و به هیچ وجه در داخل آن نمایش پیدا نمیکند.
برای مشاهده فایل نیز خودتان میتوانید به شکل مخفیانه ، از طریق File Manager گوشی به محلی که فایل را به آنجا منتقل کردید یعنی Other / Contacts مراجعه کنید.
نکته:در صورتی که میخواهید فایل مجدد داخل گالری نمایش پیدا کند کافی است آن را از درون این فولدر جدید خارج کنید و به محل قبلی منتقل کنید.

arashams
30-01-2008, 02:37
دوستان چرا كسي نمياد اين طرفا؟؟!!!
بابا يه نظري !
يه بررسي !

با عرض سلام خدمت دوستان و همچنین دوست عزیز بنده جناب MAFIA
گفتم حال که اسم این تاپیک به ترفند هم مربوط میشه 3سری کامل ترفندهای موبایل رو برای استفاده شما دوستان بذارم البته سری اول خیلی هاش کار میکنه و من تست کردم ولی بقیه رو من تست نکردم درضمن هیچگونه ضمانتی نیست که رو همه ی گوشی ها هم کار بکنه
اگه بدردتون خورد بایه تشکر خشک و خالی این امید رو به من بدید که این سه سری رو براتون بذارم
فعلا سری اول:
#06#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد

#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.

#3370*
با این کد شما از حالت EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت ؛ بر روی گوشی نوکیا 3310 آزمایش شد و عمل کرد)

#3370#
حالت EFR را غیر فعال میسازد.

#4720#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.

#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.

#0000#* و یا #9999#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لگوی شبکه را حذف میکند ( IR-TCI )

#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند.

#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.

#2640#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.

#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

#7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:
اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.

فرمت کارت حافظه گوشی:
به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card
حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.

#43#*
کنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.

#61#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.

#62#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.

#67#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.

#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.

#شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.

#شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی
یه سورپرایز برای ایرانسل دارها
مدت زمانی است که شرکت ایرانسل ، توانسته است با بهره گیری از شرایط و ویژگی های منحصر به فرد و همچنین ارائه سرویس های قابل رقابت با دو اپراتور دیگر بازار خوبي را در جامعه امروزی موبايل ايران فراهم نماید. همچنین اخیرأ قیمت سیم کارت های اعتباری ایرانسل به 15 هزار تومان کاهش یافته است و با قابلیتهایی که به تنهایی فراهم کرده است همانند MMS و GPRS توانسته است استفاده کنندگان زیادی را جدب کند. اما این سیم کارت های اعتباری نیز در دورن خود ترفندهای مخفی را دارا هستند! فعال سازي پيامگير ، فعال سازی ذخیره شماره ، حذف همه سرویس ها ، دریافت تنظیمات MMS ، دریافت تنظیمات GPRS ، این موارد هستند که به وسیله کد مخفی که با آنها داده میشود امکان دریافت آنها از طریق گوشی امکان پذیر میباشد.

کافی است در گوشی ای که یک سیم کارت اعتباری ایرانسل در داخل آن قرار دارد ، کدهای زیر را توسط کلیدهای گوشی وارد نمایید:

#1*1*3*140* فعال سازی پیامگیر

#3*1*3*140* فعال سازی ذخیره شماره تماس گيرنده

#4*1*3*140* حذف همه سرویس ها

#5*3*140* دریافت تنظیمات MMS

*140*3*6# دریافت تنظیمات GPRS

لازم به ذکر است سرویس ذخیره شماره تماس گيرنده شما را قادر مي سازد تا بدانيد در زماني كه در دسترس نبوده ايد، چه كساني با شما تماس گرفته اند. چنانچه تلفن همراهتان خاموش بوده يا خارج از محدوده پوشش شبكه باشد، كسي كه با شما تماس مي گيرد، به يك سرويس پيام گير هدايت مي شود كه در آنجا شماره اين شخص ذخيره مي شود. هنگامي كه تلفن همراهتان مجدداً در دسترس قرار گيرد، ليستي از تمام شماره هايي كه با شما تماس گرفته اند به همراه زمان اين تماسها از طريق SMS براي شما ارسال مي گردد.اين سرويس و سرويس پيام گير صوتي نمي توانند همزمان فعال باشند. شما تنها مي توانيد از يكي از دو سرويس ذخيره شماره تماس گيرنده يا پيام گير صوتي در يك زمان استفاده نماييد.
:icon_hug::icon_hug::icon_hug::icon_hug::icon_hug: :icon_hug::icon_hug::icon_hug::icon_hug::icon_hug: :icon_hug:

arashams
30-01-2008, 02:42
دوستان بازم میگم که بعضی از این کدها جدیدا تغییر کرده اند
بعدا اون کدهایی رو که تغییر کرده اعلام میکنم