PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوتهای 5800 ساخت چین ومجارستان در چیست؟؟؟؟

chobin48
04-12-2009, 13:30
1-باسلام خدمت دوستان میخاستم بدونم 5800 ساخت چین با مجارستان در چه چیزهایی تفاوت داره؟
2-ساخت کدام کشور بهتر میباشد؟

mahsai
04-12-2009, 13:44
راستش از همون اول که 5800 اومد بحث مجار و چین مطرح شد.
به نظر من مجار وجود نداره و همه همون چین لیبل خورده هستش.
حداقل تو ایران مجار نیست.
حدود قبل از عید دو تا از این گوشی خریدیدم یکی ابی یکی هم قرمز ولی تا الان برا هیچکدوم مشکلی پیش نیومده هر موقع هم فریمور جدید اومده اپدیت کردیم و بیشتر نرم افزارهای پر کاربرد رو هم نصب کردیم شاید تو کل این مدت 10 بار هم هنگ نکرده.هر دو تا هم چینی هستش.
فقط اگه قسط خرید دارین حتما دقت کنید که جی پی اس فعال باشه و حتما خروجی تیوی هم داشته باشه(سری جدید رو مثل اینکه برا پایین اوردن قیمت امکانات سخت افزاریش رو کم کردن)
موفق باشید.

RASOOL AMIRI
04-12-2009, 13:49
من كه يكي دو ماه پيش خريدم اتفاقا از يكي از اين تعميركارها پرسيدم گفت:همش چيني
مجارستاني هاشم ليبل مجار هستن وگرنه اوناهم همون ساخت چينن ولي با اين حقه مي خوان يه پول بيشتري از خريدار بيچاره بسلفن همين و بس

RASOOL AMIRI
04-12-2009, 13:51
حتما خروجی تیوی هم داشته باشه(سری جدید رو مثل اینکه برا پایین اوردن قیمت امکانات سخت افزاریش رو کم کردن)
من كه خريدم خروجي تيوي نداشت شايد خدا نشناسا مال منو در آورده بودن

™SADRA
05-12-2009, 10:38
تا جایی که من می دونم الان بزرگ ترین کارخانه ی نوکیا باید توی چین باشه
چون الان تمام گوشی های جدید نوکیا که توی آسیا و از جمله ایران به فروش می ره ساخت چین هست
مثل 97 و 86 و...
پس حتی اگه مجارستانی هم وجود داشته باشه به نظر من چینی بهتره
یه نکته دیگه این که همون طور که دوستان گفتن این قصیه ی مجارستان ممکنه به خاطر ترسی که ماها از اجناس چینی داریم به وجود اومده باشه و بعضی از فروشنده های محترم برای این که ترسمون بریزه به راحتی لیبل رو عوض می کنن و یه کم هم روی قیمت گوشی می زارن
فقط همون طور که دوستان گفتند دقت کنید که گوشی gps و tv out رو داشته باشه
به این تاپیک یه سر بزنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=82719

™SADRA
05-12-2009, 10:38
تا جایی که من می دونم الان بزرگ ترین کارخانه ی نوکیا باید توی چین باشه
چون الان تمام گوشی های جدید نوکیا که توی آسیا و از جمله ایران به فروش می ره ساخت چین هست
مثل 97 و 86 و...
پس حتی اگه مجارستانی هم وجود داشته باشه به نظر من چینی بهتره
یه نکته دیگه این که همون طور که دوستان گفتن این قصیه ی مجارستان ممکنه به خاطر ترسی که ماها از اجناس چینی داریم به وجود اومده باشه و بعضی از فروشنده های محترم برای این که ترسمون بریزه به راحتی لیبل رو عوض می کنن و یه کم هم روی قیمت گوشی می زارن
فقط همون طور که دوستان گفتند دقت کنید که گوشی gps و tv out رو داشته باشه
به این تاپیک یه سر بزنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=82719

chobin48
06-12-2009, 17:06
باتشکراز تمام دوستانی که نظر دادند:8:...ولی توقع داشتم تو سایتی مثل موبالستان تعداد نظرها بیشتر باشه ولی.........:020::33:

bermouda5800
14-12-2009, 12:53
منم چینی دارم.
فروشنده 5000 تومان بیشتر گرفت ولی همه چیزش رو بهم داد . خروجی تیوی و ....
کلا" 300.000 تومان شد.
خیلی راضی هستم

ابراهیم پارسایی
19-12-2009, 20:44
تی وی کار می کنه؟

persian_boy
19-12-2009, 21:02
من خودم با نمایندگی نوکیا بخش فارسیش تو تو کشور مالزی هست قبل از خرید تماس گرفتم خودشون گفتن تمام 5800 ساخت کشور چین تحت لیسانس نوکیا هست یکی از دلایل قیمت پایین این گوشی هم همین علته

kouroshekabir
19-12-2009, 21:27
با سلام.منم چینی شو دارم و اواسط تابستون گرفتم همه امکاناتشم جوره.من همون زمانم از مغازه دارا می پرسیدم میگفتن همش چینی و مجاری در کار نیست من که راضی راضییم.:merci:

Moralist!
19-12-2009, 21:29
اقا راحتت کنم میشه گفت تمامی 5800 ایران ساخت چین هست با لیبل مجار گاهی وقتا هم فنلاند!!
حالا مگه از چین طفلک اخیرا چه بدی دیدین ساخت چین باشه تحت لیسانس نوکیا باشه مسئله حله دیگه
یادم میاد یه بنده خدایی یک مقاله خیلی شاهکار درباره انواع لیبلها گداشته بود که خیلی شاهکار بود کسی اون مقاله رو بخونه کامل دستش میاد که اصلی کدومه لیبل کدومه
اگر کسی داشت لینک مقاله رو ذکر کنه تا همه عزیزان نهایت استفاده را ببرند

anida45
19-12-2009, 21:54
والا من وسط تابستون خریدم 289 !
مجاری! همه چی داشت بجز قلم اضافه و کیف.
مشکلی هم تاحالا نداشته!

smnzzkhn
19-12-2009, 22:22
هیچ فرقی باهم ندارند من هر دوش رو دارم.

shylord
19-12-2009, 23:08
من اول تابستون مجار گرفتم تمام چیزهارو هم داشت تا حالا که مشکلی پیش نیومده

shadanpoor
19-12-2009, 23:30
دوستان لایسنس مهمه! یعنی این که قطعات sdk مال خود کمپانی باشه و تو کارخونه جات خودش تولید شه اونم بخاطر ارزون بودن منابع مثل برق و زمین و پرسنل و .....!

UQID
04-01-2010, 00:47
درسته شاید به نظر فرق نکنه ولی این کجا و ان کجا،شما پژو 206 مونتاژ فرانسه و مونتاژ ایرانو یکی میدونین؟

Milo.Metallboy
04-01-2010, 10:58
درسته شاید به نظر فرق نکنه ولی این کجا و ان کجا،شما پژو 206 مونتاژ فرانسه و مونتاژ ایرانو یکی میدونین؟

موافقم

من شخصا با هر دو گوشی کار کردم و اونکه مجار بود واقعا فرق میکرد حتی در جنس اون دکمه های پایین و تا حدودی هم بدنه !!!

اونکه مجار بود رو از اونور واسش فرستاده بودن
دوستانی که تجربه نکردن فرق بین این دو گوشی رو الکی نگن فرق نمیکنه
من با قاطعیت میگم که بسیار فرقشون آشکاره
البته اگه مجارش واقعا مجار باشه نه لیبل الکی

smnzzkhn
04-01-2010, 14:47
اونکه مجار بود رو از اونور واسش فرستاده بودن
دوستانی که تجربه نکردن فرق بین این دو گوشی رو الکی نگن فرق نمیکنه
من با قاطعیت میگم که بسیار فرقشون آشکاره
البته اگه مجارش واقعا مجار باشه نه لیبل الکی
من مجار اصل از دوبی آوردم 500 تومن اون موقع واسم آب خورد و lcd خراب شد و ردش کردم رفت
الان یه چینی دارم که 300 تومن خریدمش و گارانتی اصلیه هیچ مشکلی هم نداره
توی سرعت و تاچ و کیفیت lcd و همه چیز هم با هم مساوی هستند

UQID
04-01-2010, 22:02
من گوشیمو از بانه گرفتم وقتی از فروشنده پرسیدم مجارو چین چقدر تفاوت قیمت دارن گفت یکین فهمیدم که الکیه و مجاره هم چینیه.البته بگما این گوشی جزو افتضاحات نوکیاست گوشی که تو 21%موارد ایراد صرفا ال سی دی داشته باشه یه ذره جالب به نظر نمیرسه.البته این امارو من از خودم نمیدم نظر سنجیه موبایلستان اینو میگه

Milo.Metallboy
04-01-2010, 22:15
من مجار اصل از دوبی آوردم 500 تومن اون موقع واسم آب خورد و lcd خراب شد و ردش کردم رفت
الان یه چینی دارم که 300 تومن خریدمش و گارانتی اصلیه هیچ مشکلی هم نداره
توی سرعت و تاچ و کیفیت lcd و همه چیز هم با هم مساوی هستند

دوست عزیز چرا تا هر کی میگه اون ور آب شما فکر میکنی دبی بوده
دبی هم شد انور آب ؟ صد رحمت به این ور آب
منظورم انگلستان بود
در خاور میانه همه چینی هستند
هنوز با مجارستانی کار نکردی
گوشی های شما هر دو چینی بودند و برای همین تفاوتی رو ندیدید

smnzzkhn
04-01-2010, 22:22
دوست عزیز چرا تا هر کی میگه اون ور آب شما فکر میکنی دبی بوده
دبی هم شد انور آب ؟ صد رحمت به این ور آب
منظورم انگلستان بود
در خاور میانه همه چینی هستند
هنوز با مجارستانی کار نکردی
گوشی های شما هر دو چینی بودند و برای همین تفاوتی رو ندیدید

من از شما معذرت میخوام که دبی جزئی از ایران شده من نمیدونستم. لیست کشور های اونور آب رو هم لطف کنید ممنون میشم از این به بعد هم من گوشی رو تقدیم میکنم شما نظر بدی گوشی ساخت کجاست چون اینجور که معلومه ما فرق گوشی لیبل رو از اصل تشخیص نمیدیم ...

در صورت توهین های بعدی با شما برخورد خواهد شد ؛ مدیریت بخش.

UQID
04-01-2010, 23:58
...
دوستان لطفا به همدیگه توهین نکنین.اینجا یه فرومه و جایی برایه تبادل افکار و ایده ها لطفا بحثو به انحراف نکشین

Milo.Metallboy
05-01-2010, 10:21
ن اینجور که معلومه ما فرق گوشی لیبل رو از اصل تشخیص نمیدیم
به نظر من شما در اشتباه هستید و باید بگم که دقیقا درست گفتید
شما فرقشون رو متوجه نشدید

شما توی...میگیری نمیدنم!

یادم نمیاد در صحبت هام به شما توهین کرده باشم
شما هنوز طرز رفتار و تبادل نظر در فروم ها رو یاد نگرفتین
من با چشمم نگاه میکنم و تست...:003:

amirdelta24
05-01-2010, 10:31
من از شما معذرت میخوام که دبی جزئی از ایران شده من نمیدونستم. لیست کشور های اونور آب رو هم لطف کنید ممنون میشم از این به بعد هم من گوشی رو تقدیم میکنم شما نظر بدی گوشی ساخت کجاست چون اینجور که معلومه ما فرق گوشی لیبل رو از اصل تشخیص نمیدیم ...

دوست من عصبانی نشو اون دوستمون راست میگه من مجار دارم که برام از المان اوردن خیلی با چینیش فرق داره جنس هایی که تو ایران هستن خیلی بهتر از جنس هایی هستن که تو دبی میخرین

smnzzkhn
05-01-2010, 13:14
دوست من عصبانی نشو اون دوستمون راست میگه من مجار دارم که برام از المان اوردن خیلی با چینیش فرق داره جنس هایی که تو ایران هستن خیلی بهتر از جنس هایی هستن که تو دبی میخریناز لحاظ روانی شاید براتون فرق کنه ولی دقیقا هیچ تفاوتی نداره
اون مجاری که من داشتم 2 پک بود ورژن 10 بود 2 تا قلم داشت توی جعبه کیف و پایه داشت - لیبل کاملا مشخص بود که اصله پروداکت کد لیبل با گوشی یکی بود - پروداکت کد گوشی یورو 1 بود - زبان عربی و فارسی نداشت موقع خرید جعبه گوشی پلمپ بود گوشی گارانتی نداشت چون هنوز به طور عمده وارد بازار نشده بود بعد از 8 ماه به مشکل lcd برخورد و چون گارانتی نداشت فروختمش.

یادم نمیاد در صحبت هام به شما توهین کرده باشم
شما هنوز طرز رفتار و تبادل نظر در فروم ها رو یاد نگرفتین
من با چشمم نگاه میکنم و تست میگیرم شاید شما از جاهای دیگه توقع زیادی داری:003:همین که شما بقیه رو نفهم حساب میکنی واسه من کافیه! من فقط سوال کردم گفتم شاید جای خاصی واسه این کار سراغ داری
در مورد فروم هم بگم که اینجا تنها فرومی نیست که من میام ولی یکی از معدود فروم های فارسی هستش که من بهش سر میزنم گاهی اوقات - توی هر فروم باید مثل خودشون صحبت کرد من 2006 عضو این سایت شدم و شما 2008 وارد این سایت شدید! مطمئن باشید که میدونم چیکار میکنم و چی میگم شما لطفا لحن خودتون رو اصلاح کنید.

MEHR@N
05-01-2010, 13:29
سلام.اول جواب سوالتونو میدم.دوست عزیز کیفیت مجار با چین قابل مقایسه نیست.مجار کارخانه دوم نوکیاست از نظر کیفیت و قدمت.
آقای سامان که ادعای عضویت در سال 2006 رو دارید:
شما به تعداد پستهاتون توجه کنید و وضعیت خودتون و بعد اظهار نظر کنید.کسانی هستند 1 ماهه عضو هستن ولی عضو طلایی هستن.بهر حال کسی طرز نوشتن پست شما رو تایید نمیکنه.لطفا دیگه هم ادامه ندید و تاپیک رو منحرف نکنید.
با تشکر از هر دوی شما

Milo.Metallboy
05-01-2010, 13:59
توی هر فروم باید مثل خودشون صحبت کرد
یعنی میخوای بگی تو این فروم همه بی ادب هستند ؟

از لحاظ روانی شاید براتون فرق کنه ولی دقیقا هیچ تفاوتی نداره
یعنی اگه مثلا یه خودروی آمریکایی با موتور جنرال موتورز رو با یه خودروی چینی هم نام بزارن جلوت چینی رو انتخاب میکنی ؟

بل کاملا مشخص بود که اصله پروداکت کد لیبل با گوشی یکی بود
اکثر لیبل های تقلبی یکی هستند

گوشی گارانتی نداشت چون هنوز به طور عمده وارد بازار نشده بود
این گفته ی شما چه ربطی به گارانتی نداشتن داشت ؟

همین که شما بقیه رو نفهم حساب میکنی واسه من کافیه!
پست های من موجود هست و بچه ها میتونن قضاوت کنن

د من 2006 عضو این سایت شدم و شما 2008 وارد این سایت شدید!
دوستانی که در این سایت من رو میشناسن میدونن که من از قدیمی های این سایت هستم و بنا به دلایلی که بزرگترینش بحث با آدمایی مثل شما بود از نو شروع کردم !

م شما لطفا لحن خودتون رو اصلاح کنید.
ممنون از انتقادتون و حتما دقت میکنم

لطفا دیگه هم ادامه ندید و تاپیک رو منحرف نکنید.
با تشکر از هر دوی شما
موافقم و تایید شد
ممنونم از همه

!Cell Phone
05-01-2010, 15:51
متن های بی شرمانه را ویرایش کردم.

این تاپیک چون یک بار گزارش داشت و از خط قرمزش گذشت ، دفعه ی بعدی بدون هیچ وقفه ای ، مستقیما" از نظر قانونی با کاربر خاطی برخورد میشه.

بعد از این پست ، رفتار یک کاربر فروم تخصصی را رعایت کنید.

ملاک اخلاق کاربر هست نه سال ورود و نه تعداد پست و تشکر !

smnzzkhn
05-01-2010, 20:54
سلام.اول جواب سوالتونو میدم.دوست عزیز کیفیت مجار با چین قابل مقایسه نیست.مجار کارخانه دوم نوکیاست از نظر کیفیت و قدمت.
آقای سامان که ادعای عضویت در سال 2006 رو دارید:
شما به تعداد پستهاتون توجه کنید و وضعیت خودتون و بعد اظهار نظر کنید.کسانی هستند 1 ماهه عضو هستن ولی عضو طلایی هستن.بهر حال کسی طرز نوشتن پست شما رو تایید نمیکنه.لطفا دیگه هم ادامه ندید و تاپیک رو منحرف نکنید.
با تشکر از هر دوی شمامن رو با همین نام یا SMN یا lsamanl در خیلی از فروم ها میتونید ببینید من اگه اینجا پست نمیدم چون دلیلی نمیبینم که پست بدم از جو اینجا کاملا مشخصه تنها فروم فارسی هم که پست میدم Phalls هستش که حداقل احترام آدم رو دارند و احترام میبینند البته اینها به اینجا ربطی نداره من هم اصلا نگاه نمیکنم طرف مدیره ادمینه یوزره چیکار دارم - مهم اینه که حرفی که میزنه با احترام و از روی تعصب نباشه ایشون حتی گوشی من رو ندیده میگه چینی بوده!!! انگار من گوشیه شما رو ندیده باشم بگم آبیه!!! :D!
pda4x
dotsis
symbianplanet
nokialino
ipmart
imserba
warez-bb
project w
ppcwarez
,.....

یعنی میخوای بگی تو این فروم همه بی ادب هستند ؟من هیچ وقت یک جامعه رو جمع نمیبندم

یعنی اگه مثلا یه خودروی آمریکایی با موتور جنرال موتورز رو با یه خودروی چینی هم نام بزارن جلوت چینی رو انتخاب میکنی ؟اگه لیسانس یکی باشه فرقی نداره - اینکه میان اینجا صحبت از 405 و پراید ایران میکنند هیچ ربطی نداره چون الان هیچ قطعه ای از 405 رو خود پژو فرانسه نمیزنه این مال زمان سال 67-70 بود که میگفتن ویدئو کره ای ژاپنی بازار مشترک و این صخبت ها!!! نوکیا نوکیاس حالا توی بورکینافاسو تولید بشه!! فرقی نداره
ولی اگه مثلا بنز کل کارخونه رو ببره چین با کارخونه آلمانش هیچ فرقی نداره فقط کارگرهاش چینی صحبت میکنند
همین الان کوکاکولای ایران که توی مشهد تولید میشه عصاره اش رو آلمان میزنه و به ایران وارد میشه (کوکاکولای آلمان هم دست امریکاس) ایران فقط آب اضافه میکنه و تمام! واسه همین ارم با کوکاکولا فرق داره چون کوکاکولا اصله! با کوکاکولای خود امریکا هم هیچ فرقی نداره

اکثر لیبل های تقلبی یکی هستندما که ندیدیم!!!

این گفته ی شما چه ربطی به گارانتی نداشتن داشت ؟منظورم اینه که گوشی یورو 1 بود یعنی واسه اروپا تولید شده بود و اصلا هنوز به طور عمده نه توی ایران بود نه توی خود امارات

Milo.Metallboy
05-01-2010, 22:20
دوست عزیز من که خودم 5800 ندارم که روش تعصب داشته باشم
من خودم تفاوت رو دیدم و دلیل اینهمه پا فشاریه شما رو نمیدونم
کاملا جنس بدنه و دکمه هاش فرق میکرد و بسیار با کیفیت تر بود حتی در پشت گوشی واقعا پیدا بود تفاوتشون
اگه به آرا هم نگاه کنی میبینی دوستان اکثرا این گفته ی من رو تایید میکنن
لزومی نداره که اگه تحت لیسانس باشه حتما فرقی نمیکنه
چرا رفیق فرق میکنه

®313
03-08-2010, 14:29
1-باسلام خدمت دوستان میخاستم بدونم 5800 ساخت چین با مجارستان در چه چیزهایی تفاوت داره؟
2-ساخت کدام کشور بهتر میباشد؟

سلام عزيز

من ماه ها قبل از اين كه 5800 وارد بازار بشه دربارش تحقيقات بسياري كردم و در نهايت به اين نتيجه رسيدم كه 5800 ها تماما توليد چين هستند
من هم رفتمو يكي از اونها رو(البته با گارانتي اصلي) خريدم
اول كه خريدم فيمورش 10 بود و خيلي هنگ مي كرد
حالا هم آپديتش كردم به فريمور 50 .
گوشي كه مشكلي نداشته ولي هربار ورژن 31 به بالا رو نصب كردم فريمورش مشكل داشته.:bf::bf::bf:

mohammadne17
06-08-2010, 12:35
سلام ،مال من 240 شد اما کارت حافظش 4 و خروجی تلویزیون هم نداره ،تنها مشکلی که داره باهاش که دانلود میکنم باتریش 8ساعته تموم میشه

kian98
29-09-2010, 19:25
اقايون مجارش بهتره از لحاظ كريتيفيت و كيفين نرم افزاري و خروجي تلوزيون .اونايي هم كه ميگن مجارستان همون چيني هست سخت در اشتباه هستند چون سري اول و دوم خط توليد 5800 در دست مجاري ها بود بعد سري هاي بعدي رو امتياز خط توليد رو چين خريد و از كيفيت نرم افزار و سخت افزار كم كرد و قيمت رو كاهش داد

قيمت مجاري 5800 **280هزار
قيمت چيني 5800**240 هزار

ghost_es
05-02-2011, 20:06
مجار از لحاظ lcdبه نظر من خیلی اشکال داره اما چین کمتر دیدم مشکل داشته باشه.