PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هر سوالی رو نمیدونی کجا بپرسی اینجا بپرس(انجمن Black Berry)

صفحه ها : [1] 2

S I N A
09-01-2010, 19:11
با عرض سلام به تمام کاربران، مدیران و دوستان سایت موبایلستان

با توجه به راه اندازی انجمن BlackBerry سایت موبایلستان و جدید بودن این گوشی برای خیلی از شما دوستان از این به بعد هر گونه سوال و مشکلی رو میتونید در این تاپیک مطرح کنید و مطمن باشید که در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد.

لطفاً قبل از ایجاد هر تاپیک و یا پرسیدن هر سول سری به بخش مطالب آموزشی این بخش بزنید و در صورت پیدا نکردن پاسخ خود سوالتون رو در این بخش مطرح کنید.

با تشکر

tabrizi75
10-01-2010, 14:50
salam sina jan
bebakhshid ke farsi type nakardam
man ye done BB Bold kharidam vali 3 ta moshkel daram
1.faghat ba irancell kar mikone yani ba hamrah aval bazi jaha khat mideh
fekr kardam ke unlock nist,az internet 50$ code unlock kharidam vali code
ra vared kardam error dad,serialesham ra az tarigh site hamrahe aval register
kardam vali bad az 2 hafte javab omad ke etelaat shoma kamel nist,hala shoma
migi chekar konam ke ba hamrahe aval kar kone
2.Bluetoothsesham ham faghat file send mikone va az hich goshi file recive nemikone
yani goshi ferestandeh file ra mishnase vali ta ye meghdar az file miad Faild mishe
card hafezesh ham ke barash kharidam 8G
3.ba GPRS ham kar nemikone va vaghti Browsersh ra baz mikonam va mikham
vared ye site besham mige bayad internet wifi dashteh bashi
hala lotfan javab kamel be in 3 ta soal man age mishe bedi mamnon misham

S I N A
10-01-2010, 22:46
salam sina jan
bebakhshid ke farsi type nakardam
man ye done bb bold kharidam vali 3 ta moshkel daram
1.faghat ba irancell kar mikone yani ba hamrah aval bazi jaha khat mideh
fekr kardam ke unlock nist,az internet 50$ code unlock kharidam vali code
ra vared kardam error dad,serialesham ra az tarigh site hamrahe aval register
kardam vali bad az 2 hafte javab omad ke etelaat shoma kamel nist,hala shoma
migi chekar konam ke ba hamrahe aval kar kone
2.bluetoothsesham ham faghat file send mikone va az hich goshi file recive nemikone
yani goshi ferestandeh file ra mishnase vali ta ye meghdar az file miad faild mishe
card hafezesh ham ke barash kharidam 8g
3.ba gprs ham kar nemikone va vaghti browsersh ra baz mikonam va mikham
vared ye site besham mige bayad internet wifi dashteh bashi
hala lotfan javab kamel be in 3 ta soal man age mishe bedi mamnon misham

دوست عزیز

جوابتون رو توی همون تاپیک دادم اما بهتر بود که از اول همین جا سوال میکردید و تاپیک جداگانه نمیزدید ولی به هر حال امیدوارم که کارتون را افتاده باشه.

موفق باشید

LEON
11-01-2010, 10:08
سلام سینا
اون سوالی که فبلا ازت پرسیدم
را الان جواب بده:دی
از پایه این قضیه رو یاد بده

S I N A
11-01-2010, 12:43
سلام سینا
اون سوالی که فبلا ازت پرسیدم
را الان جواب بده:دی
از پایه این قضیه رو یاد بده

حتماً Leon جان

فقط سوالت رو من فراموش کردم. اگه لطف کنی دوباره بپرسی ممنون میشم.

با تشکر

LEON
11-01-2010, 17:21
سوالم این بود که چند تا ورژن داره؟
می خواستم یه مقدار بیشتر در مورد سیستم این عامل بهم اطلاعات بدی؟
ممنون

S I N A
11-01-2010, 19:44
سوالم این بود که چند تا ورژن داره؟
می خواستم یه مقدار بیشتر در مورد سیستم این عامل بهم اطلاعات بدی؟
ممنون

چشم Leon جان

تا فردا براتون تو قسمت مطالب آموزشی یه تاپیک میزنم. امشب خیلی سرم شلوغه.

موفق باشید

mahmoud6017
13-01-2010, 12:33
سلام من تازه بلک بری خریدم زیاد سردر نمیارم هیچ جا هم مطلب آموزشی فارسی ندیدم جز اینجا...
کلا چه نوع فایلهایی روش نصب میشه؟پسوندشون منظورمه..آیا جاوا هم روش نصب میشه؟
اگه میشه تو بخش آموزش،آموزش دقیق نصب نرم افزار و تم رو بزارید..
و آخر این که من گوشیم آنلاک نیست...نرم افزار hamachi رو دانلود کردم که 20مدل بلک بری رو مجانی آنلاک میکنه اما اصلا سردر نمیارم ازش،میشه توضیح بدین لطفا؟

S I N A
13-01-2010, 15:28
سلام من تازه بلک بری خریدم زیاد سردر نمیارم هیچ جا هم مطلب آموزشی فارسی ندیدم جز اینجا...
کلا چه نوع فایلهایی روش نصب میشه؟پسوندشون منظورمه..آیا جاوا هم روش نصب میشه؟
اگه میشه تو بخش آموزش،آموزش دقیق نصب نرم افزار و تم رو بزارید..
و آخر این که من گوشیم آنلاک نیست...نرم افزار hamachi رو دانلود کردم که 20مدل بلک بری رو مجانی آنلاک میکنه اما اصلا سردر نمیارم ازش،میشه توضیح بدین لطفا؟

دوست عزیز

در مورد فرمت هایی که روی BB نصب میشن باید بگم که به صورت عمده فرمت COD و alx هست. جاوا هم روی BB کار میکنه با فرمت های jad و jar .

در مورد آنلاک و نصب برنامه هم دارم تاپیک رو آماده میکنم. یه مقداری وقت گیر هست. بزودی...

موفق باشید

mansour5550
13-01-2010, 21:07
سلام لطفا بگین چطور بلک بری 8900 رو آنلاک بکنم؟ الان سیم کارتمو نمیشناسه مرسی

un4g1v3n
13-01-2010, 23:10
سلام من تا امروز راحت با گوشیم داشتم کار می کردم ( Bold 9000 ) با همراه اول.
حالا الان ناگهان هر موقع که میخوام تماس بگیرم پیغام call failed رو میده.
هیچ چیزی اضافه نصب نکردم.
ریست هم کردم
باطری و سیم کارت رو هم جابجا کردم.
خلاصه هر چی که به فکرم می رسید انجام دادم ولی درست نشد.
کمک........................

S I N A
14-01-2010, 02:28
سلام من تا امروز راحت با گوشیم داشتم کار می کردم ( Bold 9000 ) با همراه اول.
حالا الان ناگهان هر موقع که میخوام تماس بگیرم پیغام call failed رو میده.
هیچ چیزی اضافه نصب نکردم.
ریست هم کردم
باطری و سیم کارت رو هم جابجا کردم.
خلاصه هر چی که به فکرم می رسید انجام دادم ولی درست نشد.
کمک........................

دوست عزیز

همون طور که گفتم همیشه اولین راه حل ریست کردن هست. شما چه ریستی کردید؟؟؟

با گوشیتون کارهای دیگه مثل sms و ... (کلاً کارهایی که به سیم کارت مربوط بشه) رو میتونید انجام بدید؟؟؟

ممکنه اشکال از همراه اول باشه(این روزا هم که مشکل زیاد داره:4:)

جواب این سوالات رو بدید تا ببینیم مشکل از کجاس.

به این تاپیم هم سر بزنید:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90302

موفق باشید

S I N A
14-01-2010, 02:38
سلام لطفا بگین چطور بلک بری 8900 رو آنلاک بکنم؟ الان سیم کارتمو نمیشناسه مرسی

دوست عزیز

تاپیک آموزش آنلاک کردن به زودی آماده میکنم و در قسمت مطالب آموزشی قرار میدم. میتونید از اونجا ببینید.

موفق باشید

un4g1v3n
14-01-2010, 08:37
دوست عزیز

همون طور که گفتم همیشه اولین راه حل ریست کردن هست. شما چه ریستی کردید؟؟؟

با گوشیتون کارهای دیگه مثل sms و ... (کلاً کارهایی که به سیم کارت مربوط بشه) رو میتونید انجام بدید؟؟؟

ممکنه اشکال از همراه اول باشه(این روزا هم که مشکل زیاد داره:4:)

جواب این سوالات رو بدید تا ببینیم مشکل از کجاس.

به این تاپیم هم سر بزنید:

موفق باشید

سلام
امور مربوط به سیم کارت انجام نمیشه.
سیم کارت هم مشکل نداره چون رو گوشی دیگه تستش کردم.
انواع ریستها و Wipe ها رو هم زدم.
اپگرید هم کردم.
دیگه راهی به ذهنم نمیرسه ولی هنوز مشکل دارم. :12:

S I N A
14-01-2010, 14:14
سلام
انواع ریستها و wipe ها رو هم زدم.
اپگرید هم کردم.

گفتید که قبلاً کار میکرده پس گوشی مشکل آنلاک شدن نباید داشته باشه(شاید هم موقت بوده و باید دوباره آنلاک بشه.)

من پیشنهاد میکنم که با یه سیم کارت دیگه ( هم ایرانسل و هم همراه اول) امتحان کنید و نتیجه رو خبر بدید.

معمولاً این گونه مشکلات با هارد ریست حل میشه نمیدونم چرا گوشی شما داره بد قلقی میکنه:4:

منتظر نتیجه کاراتون هستم.

موفق باشید

S I N A
14-01-2010, 14:31
سلام
انواع ریستها و Wipe ها رو هم زدم.
اپگرید هم کردم.

حمید جان

به این تاپیک یه سری بزن و کارهایی که گفته رو انجام بده.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90310

موفق باشید

S I N A
16-01-2010, 16:45
دوستان عزیز

کار تاپیک آنلاک هم تموم شد. یه سری بزنید مشکلی بود من در خدمتم.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1230212#post1230212

موفق باشید

S I N A
16-01-2010, 16:46
دوستان عزیز

کار تاپیک آنلاک هم تموم شد. یه سری بزنید مشکلی بود من در خدمتم.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1230212#post1230212

موفق باشید

soleimanireza
16-01-2010, 16:58
اقا تو رو خدا یکی دیکشنری فرانسه-فرانسه بذاره. همه شون پولی هستن و من به این دیکشنری خیلی محتاجم. گوشیم هم اچ تی سی هست. خودتون تاپیک زدید هر سئوالی نمی دونیم کجا بپرسیم اینجا بپرسیم.

S I N A
16-01-2010, 21:15
اقا تو رو خدا یکی دیکشنری فرانسه-فرانسه بذاره. همه شون پولی هستن و من به این دیکشنری خیلی محتاجم. گوشیم هم اچ تی سی هست. خودتون تاپیک زدید هر سئوالی نمی دونیم کجا بپرسیم اینجا بپرسیم.

دوست عزیز

شما مینونید سوالاتتون رو بپرسید و من و بقیه دوستان در خدمت شما هستیم اما به نام تاپیک توجه کردید؟؟؟

اینجا انجمن Black Berry هست و بخش پاکت پی سی نیست. شما سوالتون رو تو بخش درخواست نرم افزار بخش ppc مطرح کنید.

دیکشنری فرانسه به فرانسه هم فکر کنم تو سایت باشه. شما به بخش نرم افزار های پاکت پی سی و بخش دیکشنری سری بزنید.

با تشکر

hamed_sib
20-01-2010, 13:01
منم همین مشکل رو دارم.چیکار کنم؟
bold 9000
call fail
unlock ham hast

killj0y
22-01-2010, 15:20
خیلی خوشحالم که بالاخره انجمنه بلک بری هم را افتاد

killj0y
22-01-2010, 15:57
میشه بگید این گزینه ها یعنی چی اینا تو قسمته تاچ اسکرین هستش و رو چه عددی باشن که تاچش حساس تر باشه
Tap interval 100-500
hover period 100-1000
swipe sensivity 1-6

key rat normal
fast
low

mm2236
04-02-2010, 15:19
سلام دوست عزیز

من یه BlackBerry 7290 دارم میشه لطفا بگی چطور میتونم روش رینگتون بریزم
از Bluetooth فایل بفرستم و بگیرم
GPS رو چطور رابندازم و ...

ممنون

یا علی

mobilo
11-03-2010, 20:49
توصیه مهم و ضروری :
موبایلستان هیچ مسولیتی در قبال آسیب دیدن گوشی شما در قبال استفاده از روشهای ارایه شده در ذیل را ندارد. در استفاده از منوال ارایه شده نهایت دقت را داشته باشیدو همچنین اگر تخصص لازم برای این کار را ندارید از روشهای دیگر برای آنلاک گوشی استفاده نمایید

توسط راهنمای ارایه شده میتوانید سری 8/9xxx گوشیهای بلک بری رو بطور رایگان آنلاک نمایید
1. NET Framework 2.0 را از لینک ارایه شده داونلود و نصب نمایید

http://download.microsoft.com/downlo...a/dotnetfx.exe

2. نرم افزار Desktop Manager رو از لینک زیر داونلود و نصب نمایید
http://www.pars-support.com/free/Bla...tilanguage.exe

3. نرم افزار MFI Multiloader رو داونلود و به شاخه C:\MML آنزیپ نمایید
http://www.pars-gsm.com/Link/blackberry/MML.zip

4. فایل فلش مربوطه رو از لینک زیر داونلود و نصب نمایید.
http://www.pars-gsm.com/forum273/thread64736.html

نکته مهم و اساسی پس از نصب فایل فلش :
پس از نصب فایل فلش حتما فایل vendor.xml رو از مسیر زیر پاک کنید
Program Files > Common Files > Research In Motion > AppLoader

نکته مهم 2 :
حتما ارتباط با اینترنت رو قطع نمایید

5.نرم افزار MFI Multiloader رو اجرا نمایید و گوشی بلک بری رو به کابل یو اس بی متصل نمایید و منتظر بمانید تا پیغام pass همانند شکل زیر ظاهر شود

6.گوشی شما تصویری همانند تصویر زیر باید داشته باشد

7.کابل یو اس بی رو قطع نمایید و با استفاده از کیبورد خود گوشی start رو تایپ نمایید که پیامی نظیر 505 ، ... خواهید دید

با مراجعه به لینک آموزشی زیر گوشی رو فلش کنید
http://www.pars-gsm.com/forum272/thread66830.html
موفق باشید

king six
31-03-2010, 16:08
سلاهئ به همه دوستان من يك گوشي بولد 9000 گرفتم كه براي آنلاكش به يك فروشگاه رفتم كه نتونست آنلاكش كنه ازش گرفتم متوجه شدم دكمه صفر گوشيم نميزنه ولي صداي كليك ميده روي تصوير صفر نمياد گوشيم باز هم نشده hard reset هم كردم فاييده نداشت اگر راهنماييم كنيد ممنون ميشم.

king six
31-03-2010, 16:31
سلام من بولد 9000 دارم گوشيم دكمه صفرش سخت افزاري درسته ولي روي صفحه نشونش نميده چيكار كنم.:020:

rman0
13-04-2010, 12:45
سلام دوستان خسته نباشین من یه استورم 9500 دارم یه چند وقتی هستش دوربینش کار نمیکنه ...موقعه باز شدن پیغام خطا میده...کمک کنید ممنون میشم....

Mojtabas
16-04-2010, 23:27
دوستانی که گوشی 9700 و دارن ازش راضین؟؟ظاهرا همه یه جورایی با بلک بریشون مشکل دارن اینطور نیست؟؟
من بین 9700 و e71 موندم..ولی بیشتر نظرم روی e71 هست..هم به خاطر اینکه نوکیا هستش و تو ایران هم نسبتا خوب ساپورت میشه..برنامه هاش فراوونه..یه جورایی هم بدم نمیاد دوربین 5 داشته باشم..و بررسی که ازش خوندم باید خیلی گوشیه خوبی باشه..مدیریتش حرف نداره..
و یه موضوع نسبتا مهم اینه که 200 تومن اختلاف قیمتشونه..من تا الان همه نوع گوشی داشتم..در حال حاضر هم فقط یه آیپاد تاچ دارم..چون می خوام یه چیز متفاوت رو تجربه کنم ، اگر ببینم واقعا 9700 متفاوته می تونم این اختلاف قیمت رو نادیده بگیرم.
روی کاغذ که بلک بری 9700 در مقابل e71 به نظر من حرفی برای گفتن نداره..
اینجا مطرح کردم که کسانی که با این گوشی کار کردن نظراتشون رو بگن و من هم از این دو راهی بیام بیرون..
چون روی کاغذ با کار کردن عملی خیلی فرق داره..این و شخصا زمانی که touch pro داشتم تجربه کردم.
اضافه می کنم که من یه تاپیک هم در قسمت مشاوره برا خرید گوشی هم زدم که اگه اونجا منو راهنمایی کنید بهتره..که همه چیز یه جا جمع بشه.
ممنون.

Ceramic
17-04-2010, 12:50
دوستانی که گوشی 9700 و دارن ازش راضین؟؟ظاهرا همه یه جورایی با بلک بریشون مشکل دارن اینطور نیست؟؟
من بین 9700 و e71 موندم..ولی بیشتر نظرم روی e71 هست..هم به خاطر اینکه نوکیا هستش و تو ایران هم نسبتا خوب ساپورت میشه..برنامه هاش فراوونه..یه جورایی هم بدم نمیاد دوربین 5 داشته باشم..و بررسی که ازش خوندم باید خیلی گوشیه خوبی باشه..مدیریتش حرف نداره..
و یه موضوع نسبتا مهم اینه که 200 تومن اختلاف قیمتشونه..من تا الان همه نوع گوشی داشتم..در حال حاضر هم فقط یه آیپاد تاچ دارم..چون می خوام یه چیز متفاوت رو تجربه کنم ، اگر ببینم واقعا 9700 متفاوته می تونم این اختلاف قیمت رو نادیده بگیرم.
روی کاغذ که بلک بری 9700 در مقابل e71 به نظر من حرفی برای گفتن نداره..
اینجا مطرح کردم که کسانی که با این گوشی کار کردن نظراتشون رو بگن و من هم از این دو راهی بیام بیرون..
چون روی کاغذ با کار کردن عملی خیلی فرق داره..این و شخصا زمانی که touch pro داشتم تجربه کردم.
اضافه می کنم که من یه تاپیک هم در قسمت مشاوره برا خرید گوشی هم زدم که اگه اونجا منو راهنمایی کنید بهتره..که همه چیز یه جا جمع بشه.
ممنون.

پاسخ تون رو دادم که به اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1321593#post1321593)... لطفا بخونیدش .

grayfox
20-04-2010, 02:11
بچه ها سلام
من تازه یه Blackberry Strome 2 9550 خریدم. آیفون 3G داشتم فروختم و این گرفتم
دلایلش هم بماند
کلی با این گوشی حال می کنم اما یه سری مشکلات دارم که مهمترینش اینه که نمی تونم ad-hoc استفاده کنم
ظاهرا غیرفعال شده کلا این داستان

حالا راهی رو سراغ دارید که من بتونم اینترنت adsl که روی لپ تاپ دارم استفاده میکنم بتونم تو گوشیم بیارم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

navidthx
27-04-2010, 02:25
با سلام من بلاک بری 9500 دارم مشکل ترانسفر بلوتوث داره فایل برای هر گوشی میفرسته ولی از هیچ گوشی و کامپیوتری دریافت نمیکنه در صورتی که با هر دستگاهی pair میشه لطفا راهنمائی کنید

azadimob
27-04-2010, 10:51
سلام دوستان من نرم افزار trekkbdy رو نصب کردم موقع انتخاب نقشه اخطار میده گوشیم 9500 نمیدونم مشکل جیه؟

sinaimani
23-05-2010, 23:37
سلام دوستان من یک بلک بری 9550 دارم ووتی که میخام ختمو باهاش شارپ کنم نمیشه میره روی call میخاد اون شماره را بگیره چیکارش کنم؟
کمک کنین ممنون میشم . :5:

S I N A
24-05-2010, 11:16
سلام دوستان من یک بلک بری 9550 دارم ووتی که میخام ختمو باهاش شارپ کنم نمیشه میره روی call میخاد اون شماره را بگیره چیکارش کنم؟
کمک کنین ممنون میشم . :5:

دوست عزیز

لطفاً سوالتون رو دوباره مطرح کنید. من متوجه نشدم...

با تشکر

mehdibb
27-05-2010, 12:14
salam aval az hame vase type englisi mazerat mikham
man 2roze ye goshi 9700 kharidam vali ba sms moshkel daram vaghti avalin nafar bram sms zad bad az on harkas dige ke sms mizane faghat shomare nafar aval neshon mide va manam faghat be nafar aval mitonam sms bezanam vaghti shomare kas digaro vared mikonam bazam be shomare nafar aval mifreste . vaghti hame sms haro pak konam in prose dobare tekrar mishe ba avalin sms ke miyad hame sms badi be on shomare taghir mikone

saedpanah
29-05-2010, 02:09
با سلام منم بلاک بری 9500 دارم مشکل ترانسفر بلوتوث داره فایل برای هر گوشی میفرسته ولی از هیچ گوشی و کامپیوتری دریافت نمیکنه در صورتی که با هر دستگاهی pair
کمک کنید خواهشن

crazy_in_like
30-05-2010, 12:21
با سلام منم بلاک بری 9500 دارم مشکل ترانسفر بلوتوث داره فایل برای هر گوشی میفرسته ولی از هیچ گوشی و کامپیوتری دریافت نمیکنه در صورتی که با هر دستگاهی pair
کمک کنید خواهشن
شما برای دریافت باید گوشی رو مثل لپ تاپ اماده برای دریافت کنی برای این کار هر بار برو تو مدیا و در منو گزینه منتظر دریافت رو بزن بعد با گوشی دیگه برای خودت فایل رو بفرستش

S I N A
31-05-2010, 11:44
salam aval az hame vase type englisi mazerat mikham
man 2roze ye goshi 9700 kharidam vali ba sms moshkel daram vaghti avalin nafar bram sms zad bad az on harkas dige ke sms mizane faghat shomare nafar aval neshon mide va manam faghat be nafar aval mitonam sms bezanam vaghti shomare kas digaro vared mikonam bazam be shomare nafar aval mifreste . vaghti hame sms haro pak konam in prose dobare tekrar mishe ba avalin sms ke miyad hame sms badi be on shomare taghir mikone

دوست عزیز

شما اول یک هارد ریست بکنید ممکنه که مشکلتون حل بشه. اگر حل نشد باید باید بگم این مشکل سیستم عامل جدید بلک برری هست و برای بعضی ها پیش اومده. در حال حاضر راه حل این است که شما باید ورژن سیستم عاملتون رو پایین بیارید یا downgrade کنید.
برای این کار میتونید گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید و از طریق دسکتاپ منیجر این کار رو انجام دهید.

آموزش انواع ریست رو از لینک زیر بگیرید:

موفق باشید

davoud_k
03-06-2010, 10:26
با عرض سلام و خسته نباشید به اعضای موبایلستان من یک گوشی 8900 خریدم ولی توی دریافت و ارسال دیتا از طریق بلوتوث مشکل دارم یعنی هر فایلی می فرستم sending failed میزنه قسمت listen رو هم میزنم تا منتظر دریافت فایل بشه ولی اصلا فایلی نمیتونه دریافت کنه چند تا از دوستامم که همین گوشی رو دارن این مشکلو دارن ممنون میشم راهنماییم کنید.

S I N A
03-06-2010, 11:08
با عرض سلام و خسته نباشید به اعضای موبایلستان من یک گوشی 8900 خریدم ولی توی دریافت و ارسال دیتا از طریق بلوتوث مشکل دارم یعنی هر فایلی می فرستم sending failed میزنه قسمت listen رو هم میزنم تا منتظر دریافت فایل بشه ولی اصلا فایلی نمیتونه دریافت کنه چند تا از دوستامم که همین گوشی رو دارن این مشکلو دارن ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست عزیز

شما وقتی که گوشی رو برای دریافت آماده میکنید هم نمیتونید دریافت کنید؟؟؟

Ceramic
03-06-2010, 15:38

دوست عزیز لطفا به توضیحات زیر دقت بفرمایید . امیدوارم با انجام این کارها مشکل شما حل شود :

الف - برای ارسال فایل از طریق بلوتوث :

ابتدا از طریق منوی اصلی وارد گزینه ی بلوتوث شوید . از شما سئوال خواهد شد که آیا می خواهید دیوایس های دیگر را پیدا کنید ؟ یا این که می خواهید دیگران شما را پیدا کنند . گزینه ی اول را تیک بزنید و وارد شوید . دستگاه به دنبال سایر دیوایس ها می گردد و مواردی را که پیدا می کند برای شما فهرست خواهد کرد . دیوایسی را که قرار است برای آن چیزی بفرستید انتخاب کنید . سپس از شما خواسته می شود که رمزی را برای ارتباط امن با آن وسیله انتخاب کنید . مثلا می توانید یک عدد ( 1 ) را بزنید و در آن دستگاه دیگر هم همین رمز باید وارد شود . بعد از انجام این مرحله ( Pair ) اتصال دستگاه شما و آن وسیله کامل شده و دو دستگاه به یکدیگر متصل شده است . حالا از منوی بلو توث خارج شوید و به بخش مدیا بروید . با استفاده از کلید منو و گزینه ی Explore ، فایل مورد نظر را پیدا کنید . سپس با زدن کلید منو و انتخاب گزینه ی Send Using Bluetooth از فهرست دیوایس هایی که با دستگاه شما مرتبط هستند ، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

ب - برای دریافت فایل از طریق بلوتوث :

همان مراحل Pair را انجام داده و بعد از برقراری ارتباط به محیط مدیا بروید . در آن جا با زدن کلید منو گزینه ی Receive using bluetooth را انتخاب کرده و صبر کنید تا دستگاه دیگر فایل را برای شما بفرستد .

موفق باشید

davoud_k
06-06-2010, 10:14
دوست عزیز

شما وقتی که گوشی رو برای دریافت آماده میکنید هم نمیتونید دریافت کنید؟؟؟

نه آقا سینا متأسفانه هر کاری میکنم نمیشه فکر کردم تنظیمات خاصی داره این طور که مشخصه گوشی ایرادی داره، بازم از لطفتون خیلی متشکرم.اگه راه خاصی به نظرتون رسید ممنون میشم در جریانم بذارید.

davoud_k
06-06-2010, 10:17
دوست عزیز لطفا به توضیحات زیر دقت بفرمایید . امیدوارم با انجام این کارها مشکل شما حل شود :

ابتدا از طریق منوی اصلی وارد گزینه ی بلوتوث شوید . از شما سئوال خواهد شد که آیا می خواهید دیوایس های دیگر را پیدا کنید ؟ یا این که می خواهید دیگران شما را پیدا کنند . گزینه ی اول را تیک بزنید و وارد شوید . دستگاه به دنبال سایر دیوایس ها می گردد و مواردی را که پیدا می کند برای شما فهرست خواهد کرد . دیوایسی را که قرار است برای آن چیزی بفرستید انتخاب کنید . سپس از شما خواسته می شود که رمزی را برای ارتباط امن با آن وسیله انتخاب کنید . مثلا می توانید یک عدد ( 1 ) را بزنید و در آن دستگاه دیگر هم همین رمز باید وارد شود . بعد از انجام این مرحله ( pair ) اتصال دستگاه شما و آن وسیله کامل شده و دو دستگاه به یکدیگر متصل شده است . حالا از منوی بلو توث خارج شوید و به بخش مدیا بروید . با استفاده از کلید منو و گزینه ی explore ، فایل مورد نظر را پیدا کنید . سپس با زدن کلید منو و انتخاب گزینه ی send using bluetooth از فهرست دیوایس هایی که با دستگاه شما مرتبط هستند ، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

همان مراحل pair را انجام داده و بعد از برقراری ارتباط به محیط مدیا بروید . در آن جا با زدن کلید منو گزینه ی receive using bluetooth را انتخاب کرده و صبر کنید تا دستگاه دیگر فایل را برای شما بفرستد .

موفق باشید

دوست عزیز از لطفتون ممنونم ولی تمام این مراحلو قبلا امتحان کردم مشکل حل نشده فکر کنم باید یه تصمیمی برای خود گوشی بگیرم.

boy_ir
06-06-2010, 11:52
با سلام
گوشی من sms فارسی رو نمیخونه, چطوری میتونم فونت فارسی بریزم.

Ceramic
06-06-2010, 14:39
دوست عزیز از لطفتون ممنونم ولی تمام این مراحلو قبلا امتحان کردم مشکل حل نشده فکر کنم باید یه تصمیمی برای خود گوشی بگیرم.

خوب ، پس تنها راه شما ارتقا و تغییر ورژن سیستم عامل است .

اگر خواستید ارتقا بدهید اعلام کنید .

موفق باشید

با سلام

دوست گرامی

در بلک بری شما نمی توانید معمولا فونت اضافه کنید . تنها راه چاره آپگرید سیستم عامل به ورژنی است که عربی را هم ساپورت کند .

لطفا مدل گوشی و ورژن سیستم عامل اش را اعلام بفرمایید .

boy_ir
06-06-2010, 17:13
خوب ، پس تنها راه شما ارتقا و تغییر ورژن سیستم عامل است .

اگر خواستید ارتقا بدهید اعلام کنید .

موفق باشید

دوست گرامی

در بلک بری شما نمی توانید معمولا فونت اضافه کنید . تنها راه چاره آپگرید سیستم عامل به ورژنی است که عربی را هم ساپورت کند .

لطفا مدل گوشی و ورژن سیستم عامل اش را اعلام بفرمایید .

Bold 9000
Platform 4.0.0.248

davoud_k
07-06-2010, 13:04

ابتدا از طریق منوی اصلی وارد گزینه ی بلوتوث شوید . از شما سئوال خواهد شد که آیا می خواهید دیوایس های دیگر را پیدا کنید ؟ یا این که می خواهید دیگران شما را پیدا کنند . گزینه ی اول را تیک بزنید و وارد شوید . دستگاه به دنبال سایر دیوایس ها می گردد و مواردی را که پیدا می کند برای شما فهرست خواهد کرد . دیوایسی را که قرار است برای آن چیزی بفرستید انتخاب کنید . سپس از شما خواسته می شود که رمزی را برای ارتباط امن با آن وسیله انتخاب کنید . مثلا می توانید یک عدد ( 1 ) را بزنید و در آن دستگاه دیگر هم همین رمز باید وارد شود . بعد از انجام این مرحله ( Pair ) اتصال دستگاه شما و آن وسیله کامل شده و دو دستگاه به یکدیگر متصل شده است . حالا از منوی بلو توث خارج شوید و به بخش مدیا بروید . با استفاده از کلید منو و گزینه ی Explore ، فایل مورد نظر را پیدا کنید . سپس با زدن کلید منو و انتخاب گزینه ی Send Using Bluetooth از فهرست دیوایس هایی که با دستگاه شما مرتبط هستند ، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

همان مراحل Pair را انجام داده و بعد از برقراری ارتباط به محیط مدیا بروید . در آن جا با زدن کلید منو گزینه ی Receive using bluetooth را انتخاب کرده و صبر کنید تا دستگاه دیگر فایل را برای شما بفرستد .

موفق باشید

آقا دستت درد نکنه از راهنماییت استفاده کردم جواب گرفتم دیگه نیازی به ریست و این کارا نیست ولی سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینکه بخاطر همین دنگ و فنگ بلوتوثشه که GPSش با بلوتوث کار نمیکنه و فقط با اینترنت کار میکنه:merci:؟

boy_ir
07-06-2010, 18:32
Bold 9000
Platform 4.0.0.248

از سايت blackberry ورژن جديد رو نميشه download كرد, update ميكنه فقط , و اخرش هم ايراد ميگيره.

Ceramic
08-06-2010, 16:03
سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینکه بخاطر همین دنگ و فنگ بلوتوثشه که GPSش با بلوتوث کار نمیکنه و فقط با اینترنت کار میکنه:merci:؟

من متوجه نشدم !

جی پی اس گوشی تان را با بلوتوث می خواهید راه اندازی کنید ؟ یا این که می خواهید گوشی را با ماژول جی پی اس از طریق بلوتوث ست کنید ؟ لطفا این را روشن بفرمایید .

Bold 9000
Platform 4.0.0.248

از سايت blackberry ورژن جديد رو نميشه download كرد, update ميكنه فقط , و اخرش هم ايراد ميگيره.

سایت بلک بری به آی پی های ایرانی اجازه ی دانلود نمی دهد .

ببینید این نسخه (9000M_PBr5.0.0_rel860_PL5.2.0.50_A5.0.0.509_Wind_ Hellas.exe) را می توانید دانلود و نصب کنید ؟

یادتان باشد که پیش از آپدیت ، حتما با دسکتاپ منیجر بلک بری از اطلاعات روی گوشی تان ( شماره ها ، پیامک ها و ... ) بک آپ تهیه کنید .

eblis_exe
08-06-2010, 20:34
سلام سينا جان من يه بلك بري 8100 دارم چه جوري ميشه به كامپيوتر وصلش كنيد.

Ceramic
09-06-2010, 08:27
سلام سينا جان من يه بلك بري 8100 دارم چه جوري ميشه به كامپيوتر وصلش كنيد.

برای اتصال گوشی های بلک بری به کامپیوتر ، باید برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر ( Blackberry Desktop Manager ) را قبلا روی پی سی نصب کرده باشید . این برنامه روی سی دی گوشی هست . اگر این برنامه را نداشته باشید ، یا باید دانلودش کنید ( حجم حدود 200 مگ ) و یا این که از جایی ( مثلا علاء الدین ) بخرید .

davoud_k
09-06-2010, 13:01
من با نوکیا سر GPS مشکل ندارم مخصوصا با برنامه ovi map که خود نوکیا برای کاربرانش قرار داده فقط کافیه بلوتوثت رو روشن کنی اونوقت جایگاهت رو روی نقشه تهران بطور دقیق نشون میده حتی امکانات فوق العاده دیگه ای هم داره ولی در مورد بلک بری برنامه ای مثل گارمین باید به اینترنت وصل شه تا بتونه مکانت رو مشخص کنه و از طریق بلوتوث نمیشه خوب این خودش یه مشکل عمده هست چون تو ایران ما تو Dial-upش موندیم چه برسه به wi-fi بعدش مشکل دیگه ای که دارم اینه که نقشه تهرانو برای بلک بری ندارم.

S I N A
09-06-2010, 21:45
من با نوکیا سر gps مشکل ندارم مخصوصا با برنامه ovi map که خود نوکیا برای کاربرانش قرار داده فقط کافیه بلوتوثت رو روشن کنی اونوقت جایگاهت رو روی نقشه تهران بطور دقیق نشون میده حتی امکانات فوق العاده دیگه ای هم داره ولی در مورد بلک بری برنامه ای مثل گارمین باید به اینترنت وصل شه تا بتونه مکانت رو مشخص کنه و از طریق بلوتوث نمیشه خوب این خودش یه مشکل عمده هست چون تو ایران ما تو dial-upش موندیم چه برسه به wi-fi بعدش مشکل دیگه ای که دارم اینه که نقشه تهرانو برای بلک بری ندارم.

دوست عزیز

من متوجه نشدم این سوال بود یا انتقاد...

خوب دوست عزیز ایران سیستم مخابراتی و انترنتش در همین حد هست اما به زودی پیشرفت های خوبی خواهد کرد. من هم از دستم کاری بر نمیاد و در جایگاهی هم نستم که بخوام در موردش نظر بدم.

در مورد gps هم باید بگم من خودم از گوگل استفاده میکنم و از انترنتم هست.

اگر بازم راه حلی پیدا کردم خدمتتون هستم.

موفق باشید

Ceramic
10-06-2010, 16:18
من با نوکیا سر GPS مشکل ندارم مخصوصا با برنامه ovi map که خود نوکیا برای کاربرانش قرار داده فقط کافیه بلوتوثت رو روشن کنی اونوقت جایگاهت رو روی نقشه تهران بطور دقیق نشون میده حتی امکانات فوق العاده دیگه ای هم داره ولی در مورد بلک بری برنامه ای مثل گارمین باید به اینترنت وصل شه تا بتونه مکانت رو مشخص کنه و از طریق بلوتوث نمیشه خوب این خودش یه مشکل عمده هست چون تو ایران ما تو Dial-upش موندیم چه برسه به wi-fi بعدش مشکل دیگه ای که دارم اینه که نقشه تهرانو برای بلک بری ندارم.

خیر دوست عزیز

برنامه ای هست به نام Trekbuddy که توی انجمن سونی اریکسون می توانید پیدایش کنید . این برنامه با جی پی اس شما کار می کند و نیازی هم به اینترنت ندارد . نقشه ی تهران هم برایش هست و همان جا می توانید پیدا کنید ( همین طور نقشه ی خیلی از شهر های بزرگ دیگر و راه های ایران )

موفق باشید

P.A.R.H.A.M
18-06-2010, 19:50
اقا من خواهرم blackberry 8900 داره ولی نمی تونه باهاش بولتوث کنه یک راهنمایی لطفا

P.A.R.H.A.M
18-06-2010, 22:55
هیچکی نیست جواب ما را بده

Ceramic
19-06-2010, 10:24
هیچکی نیست جواب ما را بده

توی همین تاپیک اگر به یک صفحه قبل بر می گشتید ، پاسخ سئوال شما موجود بود . به هر حال بفرمایید : لینک پاسخ (http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1385155&postcount=42) .

موفق باشید

P.A.R.H.A.M
19-06-2010, 12:10
ممنون

davoud_k
30-06-2010, 15:33
سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصاً سینا جان و سرامیک عزیز که راهنمایی های بجایی میکنن.
راهنمایی های شما کمک خیلی زیادی در خصوص GPS بهم کرد ولی مشکلم الان در خصوص نقشه تهرانه خود برنامه trekbuddy روی گوشی نصب شد ولی نقششو نمی دونم باید چیکار کنم چون برنامه برای سونی اریکسونه و فرمتش tehran.set و tehran.gmi هست یه مشکل دیگه ای هم که دارم سر نصب برنامه های با فرمت cod. به همراه فایل alx. هست مثلاً برنامه mini opera رو نمی تونم روش نصب کنم اگه راهنماییم بکنید واقعأ ممنون میشم.راستی گوشیم 8900 هست.

S I N A
30-06-2010, 16:35
سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصاً سینا جان و سرامیک عزیز که راهنمایی های بجایی میکنن.
راهنمایی های شما کمک خیلی زیادی در خصوص GPS بهم کرد ولی مشکلم الان در خصوص نقشه تهرانه خود برنامه trekbuddy روی گوشی نصب شد ولی نقششو نمی دونم باید چیکار کنم چون برنامه برای سونی اریکسونه و فرمتش tehran.set و tehran.gmi هست یه مشکل دیگه ای هم که دارم سر نصب برنامه های با فرمت cod. به همراه فایل alx. هست مثلاً برنامه mini opera رو نمی تونم روش نصب کنم اگه راهنماییم بکنید واقعأ ممنون میشم.راستی گوشیم 8900 هست.

دوست عزیز

من در مورد نقشه های ایران ( تهران ) اطلاع زیادی ندارم چون استفاده نکردم.
اما در مورد فایلهای cod و alx مشکلتون دقیقاً چی هست؟؟؟

موفق باشید

davoud_k
01-07-2010, 10:02
دوست عزیز

من در مورد نقشه های ایران ( تهران ) اطلاع زیادی ندارم چون استفاده نکردم.
اما در مورد فایلهای cod و alx مشکلتون دقیقاً چی هست؟؟؟

موفق باشید

سلام خدمت شما دوست عزیز
وقتی توی اکسپلورر میرم چه فایل cod چه فایل alx رو که یکیشون حالت اجرایی داره میزنم، قسمت download رو مثل فایلای جاوا نمیاره فقط یه قسمت میاره که ازم میخواد encode کنمش بعدشم چه قبول کنم چه نکنم هیچ فرقی نمیکنه.
راستی خود فایل رو هم نمیشناسه یعنی روش علامت سوال میزاره خیلی از فایلا رو امتحان کردم نشد که نشد.
متشکرم.

Ceramic
03-07-2010, 13:54

سلام گرامی

بعد از نصب برنامه ی Trekbuddy ، در مموری کارت شما فولدری به همین نام ساخته می شود . داخل این فولدر ، فولدر دیگری هست با نام Maps که شما باید نقشه های دانلود شده را پس از اکسترکت کردن ( خارج کردن از زیپ ) داخل این فولدر کپی کنید . سپس برنامه را باز کنید و از منوی برنامه نقشه ی شهر مورد نظرتان را Load کنید ... به همین سادگی !

اما در باره ی Mini Opera ، اگر نسخه ی جاوای آن را دارید ، برای نصب برنامه های جاوا شما نیاز به هر دو فایل jad و jar خواهید داشت . فایل ها را روی مموری کارت کپی کنید و بعد از منوی اصلی گوشی داخل قسمت Media شوید . در این قسمت با انتخاب گزینه ی Explore به مموری کارت بروید و روی فایل jad کلیک کنید . برنامه از شما در باره ی نصب سئوال خواهد کرد و تایید کنید تا نصب شود .

اگر برای یک نصب برنامه ی جاوا ، فایل jad را در اختیار نداشتید ( مثلا فقط فایل jar را دارید ) باید با استفاده از برنامه ی jad maker که برایتان ضمیمه کرده ام ، فایل jad را بسازید . این برنامه ی کوچک و ساده ای است که کافی است آدرس فایل jar را به آن بدهید تا در همان فولدر برایتان jad را هم بسازد .

Ceramic
03-07-2010, 15:34
سلام خدمت شما دوست عزیز
وقتی توی اکسپلورر میرم چه فایل cod چه فایل alx رو که یکیشون حالت اجرایی داره میزنم، قسمت download رو مثل فایلای جاوا نمیاره فقط یه قسمت میاره که ازم میخواد encode کنمش بعدشم چه قبول کنم چه نکنم هیچ فرقی نمیکنه.
راستی خود فایل رو هم نمیشناسه یعنی روش علامت سوال میزاره خیلی از فایلا رو امتحان کردم نشد که نشد.
متشکرم.

این مشکل معمولا هنگامی رخ می دهد که برنامه ی مورد نظر شما با ورژن سیستم عامل گوشی تان منطبق نیست . می دانید که بلک بری او اس از ورژن 4.0 تا 5.0 نسخه های متعددی دارد و اگر مثلا ورژن او اس گوشی شما 4.5 یا 4.7 باشد ، نسخه ی مخصوص ورژن 5.0 نصب نخواهد شد . برای مطمئن شدن از این موضوع ، می توانید برنامه ها را از طریق بلک بری دسکتاپ منیجر نصب کنید . گوشی را به کامپیوتر نصب کنید . برنامه ی دسکتاپ منیجر را باز کنید و از طریق گزینه ی Application Loader فایل alx را باز کنید . آن وقت ببینید چه اروری می دهد .

davoud_k
14-07-2010, 11:33
سرامیک عزیز روز بخیر،
از راهنمایی و برنامتون متشکرم ،کمکم کرد.

fava-o
09-08-2010, 22:59
با سلام و خسته نباشید من رمز قفل گوشی رو عوض کردم و چند بار اشتبا هی زدم حالا دیگه رمزو قبول نمیکنه و پیغام enter blsckbrry to continue میده لطفا راهنماییم کنید ..... با تشکر

piaz
16-09-2010, 18:54
با سلام

از سایت بلک بری ورژنی که عربی داشته باشه دانلود کن و سیستمتو ارتقا بده
برا دانلودم چون تو تحریمیم باید از ف شکن استفاده کنی و اسم یه کشور دیگه رو بدی.
البته بگرد شاید تو همین سایت آپ کرده باشن.

mn1366
17-09-2010, 02:31
سلام من paas گوشیمو اشتباه زدم قفل کرده بالا نمیاد حالا باید چیکارش کنم؟ممنون میشم راهنمای کنین.مدل گوشی هم 9000

PERS!AN
19-09-2010, 01:12
.

از مدیران عزیز و همه دوستان عذرخواهی میکنم برای زدن این پست در اینجا ولی...

...

دوستان لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید تا محبوبترین سیستم عامل موبایل مشخص بشه :

نظرسنجی: گوشی بعدی خودتون رو در اینجا انتخاب کنید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=114736)

ممنون
:001:

تا این لحظه فقط 1 نفر به بلکبری رای داده !!!!

...

Ceramic
19-09-2010, 08:38
با سلام و خسته نباشید من رمز قفل گوشی رو عوض کردم و چند بار اشتبا هی زدم حالا دیگه رمزو قبول نمیکنه و پیغام enter blsckbrry to continue میده لطفا راهنماییم کنید ..... با تشکر

خود گوشی که شما رو راهنمایی کرده :

Enter Blackberry to continue

کلمه ی بلک بری رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید . البته قاعدتا با وارد کردن این واژه گوشی تون هارد ریست ( وایپ ) خواهد شد و اطلاعاتی که روی اون دارید پاک میشه .

REZA789
24-09-2010, 15:59
سلام خسته نباشید من یه چند وقتی هست که 9500 خریدم اما اصلا راضی نیستم چون گوشیم الکی ریست میشه نمی دونم روش چجوری برنامه نصب کنم با اینترنتش مشکل دارم وقتی بروز گوشیو باز میکنم اولش یه پیغامی میده که شما بروزرتون فعال نیست نمیدونم باید چی کار کنم تمام راهنمایی ها رو هم خونمدم اما هیچکدوم کمکم نکرد کم کم دارم پیشمون میشم از اینکه این مدل گوشیو کلا black berry رو انتخاب کردم اگر میشه یکی کمکم کنه :dy::dg:

sara0000
26-09-2010, 00:21
سلااام من تازه عضو شدم اینجا..
راستش منم چن روزیه یه 9700 خریدم.. ولی هر کاری کردم اپرا مینی نصب نشد.. رفتم پایتخت کلشو زیرو رو کردم هیچ کس نصب نکرد.. اون چن تاییشونم گفتن اصن با بلک بری نمی تونی از اینترنتش استفاده کنی.. یکیم گفت باید وایرلس باشه.. خلاصه من خیلی لازم دارم.. ینی نمی تونم با ایرانسلم از gprs گوشیم استفاده کنم؟؟

un4g1v3n
26-09-2010, 01:01
سلام خسته نباشید من یه چند وقتی هست که 9500 خریدم اما اصلا راضی نیستم چون گوشیم الکی ریست میشه نمی دونم روش چجوری برنامه نصب کنم با اینترنتش مشکل دارم وقتی بروز گوشیو باز میکنم اولش یه پیغامی میده که شما بروزرتون فعال نیست نمیدونم باید چی کار کنم تمام راهنمایی ها رو هم خونمدم اما هیچکدوم کمکم نکرد کم کم دارم پیشمون میشم از اینکه این مدل گوشیو کلا black berry رو انتخاب کردم اگر میشه یکی کمکم کنه :dy::dg:

دوست عزیز یه سرچ کوچولو میزدی پیدا میکردی...
نصب برنامه در بلک بری (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=91052)
استفاده از اینترنت در بلک بری (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=109457)

موفق باشید.

un4g1v3n
26-09-2010, 01:02
سلااام من تازه عضو شدم اینجا..
راستش منم چن روزیه یه 9700 خریدم.. ولی هر کاری کردم اپرا مینی نصب نشد.. رفتم پایتخت کلشو زیرو رو کردم هیچ کس نصب نکرد.. اون چن تاییشونم گفتن اصن با بلک بری نمی تونی از اینترنتش استفاده کنی.. یکیم گفت باید وایرلس باشه.. خلاصه من خیلی لازم دارم.. ینی نمی تونم با ایرانسلم از gprs گوشیم استفاده کنم؟؟

آموزش فعال کردن انترنت همراه اول روی bb (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=109457)

sara0000
26-09-2010, 01:38
نه من مشکلم اینه.. که با کامپیوترم اپرا مینی رو دانلود کردم حالا نمی دونم چیکار کنم.. میریزم تو گوشیم هیچی نمیشه.. ینی 2 تا فایله که روش بزنم.. میزنه unable to display file
ناواردم خیلی..

Ceramic
26-09-2010, 10:03
نه من مشکلم اینه.. که با کامپیوترم اپرا مینی رو دانلود کردم حالا نمی دونم چیکار کنم.. میریزم تو گوشیم هیچی نمیشه.. ینی 2 تا فایله که روش بزنم.. میزنه unable to display file
ناواردم خیلی..

سلام دوست گرامی

باید دو فایل داشته باشید . یکی با پسوند Jad و دیگری با پسوند Jar .

دو فایل را در مموری کارت کپی کنید .

از منوی اصلی بلک بری ، بخش Media را باز کنید .

در بخش مدیا ، کلید منو را بزنید و گزینه ی Explore را انتخاب کنید .

حالا فایل های کپی شده روی مموری را پیدا کنید و فایل Jad را انتخاب کنید و کلید Download را بزنید .

برنامه نصب خواهد شد .

ضمنا ، در موارد مشابه اگر کمی جست و جو کنید ، همه ی این ها به صورت کامل تر در بخش های مختلف بلک بری توضیح داده شده است .

sara0000
26-09-2010, 17:30
بذارین من بگم چیکار کردم اشتباهم کجاست..خوب؟؟:ah:
من ورداشتم MicroEmulator رو دانلود کردم بعدم اپرا مینی رو دانلود کردم کپی کردم همونجایی کهMicroEmulator بود.. اونوخ روی microemulator.jar که کلیک می کنم و تنظیماتشو درس می کنم اپرا مینی توش اجرا میشه حالا تو گوشی که می ریزم نمیشه که شما فرمودین فایل jad هم باید باشه.. از صفحه قبلی jadmaker رو دانلود کردم ولی microemulator.jar رو می کشم روش تبدیل نمی کنه ارور می ده.. برای اپرا مینی هم همین جور.. نمی کنه.. میگه MANIFEST.MF not found in..
حالا این کارایی که کردم اصلا درست بود؟؟ خیلی سرچ کردم ولی همش گیج می شم نمی دونم چیکار کنم.. پایتختم بردم کلا همشون گفتن با بلک بری اصلا ایننرنت نمی تونی بری.. خودمم که نا واردم موندم چیکار کنم :020:

piaz
26-09-2010, 18:01
من ورداشتم microemulator رو دانلود کردم بعدم اپرا مینی رو دانلود کردم کپی کردم همونجایی کهmicroemulator بود.. اونوخ روی microemulator.jar که کلیک می کنم و تنظیماتشو درس می کنم اپرا مینی توش اجرا میشه حالا تو گوشی که می ریزم نمیشه که شما فرمودین فایل jad هم باید باشه.. از صفحه قبلی jadmaker رو دانلود کردم ولی microemulator.jar رو می کشم روش تبدیل نمی کنه ارور می ده.. برای اپرا مینی هم همین جور.. نمی کنه.. میگه manifest.mf not found in..
حالا این کارایی که کردم اصلا درست بود؟؟ خیلی سرچ کردم ولی همش گیج می شم نمی دونم چیکار کنم.. پایتختم بردم کلا همشون گفتن با بلک بری اصلا ایننرنت نمی تونی بری.. خودمم که نا واردم موندم چیکار کنم :020:

سلام
تو همین سایت برای فعال کردن مرورگر خود گوشی یه راهنمایی گذاشتم .سرچ کن
دیگه به نصب هیچ مرورگری نیاز نداری
یا حق

Ceramic
26-09-2010, 18:45
من ورداشتم MicroEmulator رو دانلود کردم بعدم اپرا مینی رو دانلود کردم کپی کردم همونجایی کهMicroEmulator بود.. اونوخ روی microemulator.jar که کلیک می کنم و تنظیماتشو درس می کنم اپرا مینی توش اجرا میشه حالا تو گوشی که می ریزم نمیشه که شما فرمودین فایل jad هم باید باشه.. از صفحه قبلی jadmaker رو دانلود کردم ولی microemulator.jar رو می کشم روش تبدیل نمی کنه ارور می ده.. برای اپرا مینی هم همین جور.. نمی کنه.. میگه MANIFEST.MF not found in..

سوای بحث راه اندازی مرورگر اصلی خود گوشی ، که با راهنمایی دوست عزیزمان انجام شده ، به هر حال نصب یک برنامه ی جاوا ، خواه اپرا مینی باشد یا هر برنامه ی دیگر ، یکی از ضروریات برای کار با گوشی است . بنابراین بهتر است که این تجربه را کامل کنید چون بعدا به نصب برنامه هایی نیاز پیدا خواهید کرد که هیچ ربطی به مرورگر اصلی گوشی ندارد .

نکته ی مهم این جاست که شما برای راه اندازی اپرا مینی روی بلک بری نیازی به میکرو امولاتور ندارید . فایل Jad و فایل Jar اپرا مینی را ( بدون میکروامولاتور ) روی مموری کارت کپی کنید . بعد به بخش مدیا بروید ، گزینه ی Explore را بزنید . فایل Jad را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید . برنامه وارد مراحل نصب خواهد شد و برای این کار از شما تاییدیه خواهد خواست . تایید کنید تا برنامه نصب شود . بعد از اتمام نصب ، در خیلی از موارد نیاز به ریست هست که خود گوشی این را از شما درخواست خواهد کرد . بعد از ریست کردن ، باید در منوی اصلی آیکن برنامه ی نصب شده را ببینید .

موفق باشید

sara0000
26-09-2010, 20:30
,هوووورا هووورراااااا شد مررررررررررررررررسی فراوااان :* :* :bo:

مرررررسی دوستان از راهنماییتون خیلی ممنون اگه شما نبودین نمی دونستم چیکار کنم.. شرمنده که هی سوالای بی خود می پرسم واقعا اخه بلد نیستم
حالا من الان اپرا مینی رو فقط ریختم 2 تا فایل هاش alx و cod هست jad و jar نبود.. که با راهنمایی اینجا http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=91416 تونستم نصب کنم
:cv:

sara0000
30-09-2010, 01:46
ببخشید من یه سوال دیگه ایم دارم چه جوری میشه صدای چیلیک عکس گرفتنو برداشت؟؟ و اینکه بخوایم اون کلید کنار گوشی که say command هست که اسم رو می گیم.. رو غیر فعال کرد

Ceramic
30-09-2010, 11:37
سلام مجدد

به نکته ی خیلی خوبی اشاره کرده اید . متاسفانه در بلک بری امکان خفه کردن صدای دوربین از طریق منوهای خود گوشی وجود ندارد ( یا حداقل تا او اس 5.0 چنین امکانی نیست ) !! :be: و گوشی حتی در حالت Silent هم آن صدای به قول شما " چیلیک " را دارد که خیلی مواقع کار خراب کن است ! شما باید این کار را از طریق یک نرم افزار انجام بدهید . اگر امروز برسم این ابزار را در بخش مربوطه ( نرم افزارها ) معرفی می کنم و روش کار با آن را هم شرح می دهم و اگر نشد شنبه در خدمت شما خواهم بود .

اما در باره ی کلید Voice Command :

به این منو بروید :

Optios -------> Screen/keyboard

در این قسمت دو گزینه هم برای تغییر وظیفه ی کلیدهای کناری گوشی وجود دارد :

Right Side Convenience Key Opens :
Left Side Convenience Key Opens :

که با تغییر گزینه ی جلوی هر کدام می توانید عملکرد آن کلید را به دلخواه خود تغییر بدهید .

reza_b20
04-10-2010, 22:32
سلام دوستان
من میخوام بلک بری 9650 بخرم ایا اینم مدل خوبه یا نه و ایا نرم افزار sis
روی این گوشی نصب میشه
دوستان چی پیشنهاد میکنن ؟؟؟
چی بگیرم ایا بلک بگیرم یا پکت پی سی ببرم ؟
ممنون از دوستان

Ceramic
05-10-2010, 09:39
سلام دوستان
من میخوام بلک بری 9650 بخرم ایا اینم مدل خوبه یا نه و ایا نرم افزار sis
روی این گوشی نصب میشه
دوستان چی پیشنهاد میکنن ؟؟؟
چی بگیرم ایا بلک بگیرم یا پکت پی سی ببرم ؟
ممنون از دوستان

سلام دوست گرامی

بلک بری 9650 گوشی خوبی است اما پسوند SIS و SISX مربوط به برنامه های سیستم عامل سیمبین است و در بلک بری که سیستم عامل خاص خودش را دارد قابل نصب نیست . برنامه های بلک بری با پسوندهای alx و cod عرضه می شود ( جاوا هم قابل نصب است ).

بلک بری با پاکت پی سی خیلی فرق دارد . در پاکت پی سی شما با حجم انبوهی از نرم افزارها مواجه هستید که غیر از IOS با سیستم عامل دیگری قابل مقایسه نیست اما در بلک بری تعداد برنامه ها محدود است و اکثرشان هم مجانی نیست .

بلک بری بیشتر یک ابزار پیشرفته ی ارتباطات امن است که متاسفانه بخش مهمی از امکانات اش در ایران کار نمی کند . در حالی که PPC ( یا همان پاکت پی سی ) تنوع بسیار زیادی در سرویس هایی که به شما ارائه می کند دارد .

بنده پیشنهاد می کنم اگر با بلک بری و PPC آشنایی چندانی ندارید ( خصوصا بلک بری ) ، PPC بخرید قربان .

موفق باشید

morfin
18-10-2010, 20:24
کمک کمک کمک فوری لطفا:با عرض سلام خدمت کلیه بچه های زحمت کش گروه، من روی 8520 چند تا تم نصب کردم ولی در موقع بالا اومدن گوشی پیغام reload software :507بهم نشان میده ودیگه جلوتر نمیره

Ceramic
18-10-2010, 21:43
کمک کمک کمک فوری لطفا:با عرض سلام خدمت کلیه بچه های زحمت کش گروه، من روی 8520 چند تا تم نصب کردم ولی در موقع بالا اومدن گوشی پیغام reload software :507بهم نشان میده ودیگه جلوتر نمیره

به دلیل اشتباه در نصب تم ، یا استفاده از تم های نامنطبق با مدل گوشی ، متاسفانه سیستم عامل نمی تونه روی گوشی شما لود بشه . باتری رو در بیارید و دوباره جا بزنید . اگه درست نشد باید سیستم عامل رو آپگرید کنید ( در واقع فلش زدن با برنامه و کابل یو اس بی است ) .

برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر رو نصب کنید .

آخرین ورژن او اس گوشی تون را دانلود و نصب کنید .

گوشی رو روشن و به پی سی متصل کنید .

برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر رو باز کنید .

بخش Application Loader رو باز کنید .

تیک Backup Device رو بردارید .

او اس آپگرید رو شروع کنید .

تذکر : با این کار تمام اطلاعات موجود روی گوشی شما پاک خواهد شد و تنظیمات به وضعیت کارخانه برخواهد گشت . همچنین باتری دستگاه باید حداقل 50% شارژ داشته باشد .

البته اگر قبلا بک آپی از گوشی گرفته باشید می توانید بعد از نصب مجدد سیستم عامل آن را Restore کنید .

shahramfuhrer
18-10-2010, 22:44
درود بر شما و سپاس از زحمات عزیزان

من چگونه می توانم سرویس ایمیل را بروی گوشی storm2 9520 فعال کنم. سرویس ایمیل من gmail هست.

پرسش دوم هم اینکه تقریبا هر برنامه جاوا که من خواستم روی گوشی جدید بریزم، پیام ارور می ده. در این باره برای مثال تقریبا هیچ دیکشنری قابل نصب روی گوشی نیست.

سپاس از اینکه مرا راهنمایی می کنید.

un4g1v3n
19-10-2010, 10:39

من چگونه می توانم سرویس ایمیل را بروی گوشی storm2 9520 فعال کنم. سرویس ایمیل من gmail هست.

پرسش دوم هم اینکه تقریبا هر برنامه جاوا که من خواستم روی گوشی جدید بریزم، پیام ارور می ده. در این باره برای مثال تقریبا هیچ دیکشنری قابل نصب روی گوشی نیست.

سلام به شما دوست عزیز
با اندکی جستجو در سایت جواب سوالات خود را پیدا میکردید.
در هر حال :
1.. سرویسهای بلک بری در ایران فعال نمی باشند و شما برای دیدن Gmail خود باید از طریق GPRS و اینترنت اقدام کنید (Web Mail).
2.. هر برنامه جاوایی روی بلک بری نصب نمیشود. فقط برنامه های مخصوص خودش نصب میشود که تعدادی از آنها در بخش معرفی و درخواست نرم افزار موجود می باشند.
موفق باشید.
:by:

Ceramic
19-10-2010, 12:01

سلام دوست گرامی

برای فعال کردن سرویس ایمیل گوگل در بلک بری باید ابتدا در اکانت جی میل خود وارد شوید و سپس در بخش Settings ، در قسمت Forwarding and POP/IMAP وارد شده و گزینه های POP Download و IMAP Access را فعال کنید . بعد از انجام این کار ، برای این که اسپم باران نشوید ! ، این بار به به قسمت Filters بروید ، گزینه ی Create A New Filter را انتخاب کنید و در فیلدی که جلوی آن نوشته شده Has the words ، تایپ کنید : in:inbox با این روش تنها ایمیل های اینباکس را دریافت خواهید کرد و محتویات بخش اسپم وارد گوشی شما نخواهد شد .

تا این جا شما اکانت جی میل خود را آماده کردید . حالا نوبت گوشی است که آماده شود .

دریافت ایمیل های گوگل در بلک بری به دو صورت امکان پذیر است :

نخست با استفاده از IMAP یا POP3 ( یعنی این که هر ایمیل جدیدی که به شما می رسد ، گوشی آن را مثل یک اس ام اس به صورت Realtime اعلام کند ) . این روش نیاز به IMAP سرور دارد . البته برای فعال کردن سرویس IMAP روی هر گوشی دیگری هم نیاز به چنین سروری هست . در بلک بری ، شما باید قابلیت BIS ( یا Blackberry Internet Service ) را پیش از آن فعال کرده باشید که متاسفانه در ایران این امکان وجود ندارد .

دوم به صورت Forward با استفاده از نرم افزار ایمیل گوگل که دو نمونه از آن را برایتان ضمیمه کرده ام . اگر با این دو برنامه نتوانستید کار کنید ، با گوشی خود به این صفحه (http://www.google.com/mobile/mail/) بروید و روی کلید Send To Phone کلیک کنید . اگر باز هم موفق نشدید ، لطفا مشکل و نتیجه را اعلام بفرمایید . البته توجه دارید که در این روش ، هر بار وارد اینترنت بشوید ، ایمیل هایتان با گوشی سینک خواهد شد .

.................................................. .................................................. ................................................

در باره ی مشکل شما با جاوا ، اولا بفرمایید چه اروری دریافت می کنید ؟

دوما جاوا را با چه روشی نصب می کنید ؟

روش نصب اپلیکیشن های جاوا در اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=91052)و روش صحیح نصب اپلیکیشن های خاص بلک بری در اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=91416)توضیح داده شده است . ( یک اصلاحیه ی کوچک بزنم و آن این که در هنگام نصب برنامه های جاوا باید روی فایل JAD کلیک کنید نه فایل JAR )

چون گوشی شما تاچ اسکرین است ، این احتمال وجود دارد که اپلیکیشن هایی که قصد نصب آن را دارید ، با تاچ یا مدل دستگاه شما همخوان نباشد ( ضمن این که کلا در بلک بری ، استورم ها بدقلق ترین دستگاه ها برای نصب و انطباق با نرم افزارها هستند و این از بدشانسی شماست ! )

REZA789
26-10-2010, 22:16
سلام خدمت سرامیک جان عزیز یه سوال داشتم خدمتت اونم اینه که فایل با فرمت pdf رو چجوری بریزم تو گوشی و چجوری می تونم از تو گوشی بخونمش اگر به طور کامل برام توضیح بدی ممنون میشم مرسی:ab:

Ceramic
26-10-2010, 23:07
سلام خدمت سرامیک جان عزیز یه سوال داشتم خدمتت اونم اینه که فایل با فرمت pdf رو چجوری بریزم تو گوشی و چجوری می تونم از تو گوشی بخونمش اگر به طور کامل برام توضیح بدی ممنون میشم مرسی:ab:

سلام قربان

بعضی مدل های بلک بری ( مثل 8800 ) ، قابلیت خواندن پی دی اف را به صورت Native و بدون نصب هیچ گونه برنامه ی اضافی ای دارد . برای مطمئن شدن از این که استورم شما می تواند پی دی اف را بخواند یا نه ، کافی است برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر ( موجود در سی دی همراه گوشی ) را نصب کنید و سپس گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و فایل پی دی اف مورد نظر خود را از طریق کامپیوتر روی گوشی ( ترجیحا مموری کارت ) کپی کنید . سپس با ورود به بخش مدیا ( از منوی اصلی گوشی ) و زدن گزینه ی Explore ، فایل را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید .

اگر دستگاه شما فایل پی دی اف را نخواند ، برای خواندن آن نیاز به برنامه ای دارید که متاسفانه این برنامه ها عموما باید خریداری شود . ( بهتیرن برنامه برای این کار ، Documents To go است و آخرین مورد مجانی اش برنامه ی Beam Reader بود که متاسفانه آن هم جدیدا تجاری شده (http://www.slgmobile.com/) و باید خریده شود ) . من هم می گردم ببینم چیزی که مجانی باشد پیدا می کنم ....

REZA789
27-10-2010, 17:41
حالا من چه خاکی تو سرم بریزم:an: حالا فعلا ولش کن از gps و map چجوری میشه استفاده کرد:bh: بعد یه چیز دیگه برنامه با فرمت java هم از طریقی نصب میشه که برنامه هی با فرمت alx نصب میشه یا نه مرسی:bh: مدل گوشیم هم 9500

Ceramic
27-10-2010, 19:48
حالا من چه خاکی تو سرم بریزم:an: حالا فعلا ولش کن از gps و map چجوری میشه استفاده کرد:bh: بعد یه چیز دیگه برنامه با فرمت java هم از طریقی نصب میشه که برنامه هی با فرمت alx نصب میشه یا نه مرسی:bh: مدل گوشیم هم 9500

1. امتحان کردید ببینید گوشی فایل های پی دی اف رو باز می کنه یا نه ؟

2. برای استفاده از جی پی اس گوشی ، بهترین راه استفاده از یک برنامه ی جاوای مجانی به نام Trekbuddy است که در این قسمت (http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=633) هم می توانید آن را دانلود کنید ، و هم آموزش های لازم برای کار با آن و نهایتا انواع نقشه های سازگار با آن را می توانید بیابید .

2. بله ، برنامه های جاوا هم به همان صورت نصب می شود . برای نصب فایل Jar به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=91052)مراجعه کنید .

REZA789
27-10-2010, 20:17
بله وقتی فایل رو باز میکنم به طور دقیق بالای صحفه نوشته unable to display file/media card/black berry/documents/ry-afarsi-khordad.pdf پایین صفحه هم سفیده یعنی باید پول بدم برنامه بخرم؟!

Ceramic
27-10-2010, 23:35
بله وقتی فایل رو باز میکنم به طور دقیق بالای صحفه نوشته unable to display file/media card/black berry/documents/ry-afarsi-khordad.pdf پایین صفحه هم سفیده یعنی باید پول بدم برنامه بخرم؟!

ظاهرا که بله !

فقط اجازه بدید ببینم برنامه ی مجانی برای این کار پیدا می کنم یا نه .

REZA789
28-10-2010, 18:18
خیلی اقایی :df:

morfin
28-10-2010, 23:13
باعرض سلام خدمت کلیه دوستان عزیز -من همیشه مدیون دوستان گلم هستم -بلک بری 8520رو از فریمور 4 به 5 ارتقاع دادم اما متاسفانه در ورژن جدید فاقد شبکه است بازم به کمک شما دوستان گل نیاز مند هستم راهنمایی لطفا باتشکر morfin_3101@yahoo.com

mahmoud20
02-11-2010, 14:49
سلام من گوشیم 9000 هستش چند وقت هستش هر کی زنگ میزنه با اینکه اسمش تو contact گوشیم ضبط هستش ولی اسمشو نشون نمیده و فقط شمارشو نشون میده رست هم کردن ولی مستر ریست نکردم شما فکر میکنید مشکل از کجاست

Ceramic
02-11-2010, 22:53
خیلی اقایی

متشکرم

آقا رضا یک ورژن آفیس توی بخش نرم افزار گذاشتم . لطفا نصب کنید ببینید کار میده ؟

باعرض سلام خدمت کلیه دوستان عزیز -من همیشه مدیون دوستان گلم هستم -بلک بری 8520رو از فریمور 4 به 5 ارتقاع دادم اما متاسفانه در ورژن جدید فاقد شبکه است بازم به کمک شما دوستان گل نیاز مند هستم راهنمایی لطفا باتشکر morfin_3101@yahoo.com

سلام قربان

منظورتان از فاقد شبکه چیست ؟ gsm ؟

اگر گوشی تان شبکه ی موبایل را شناسایی نمی کند ، سه احتمال هست :

- درست آپدیت نکرده اید
- گوشی تان با کد آنلاک شده بوده و با آپدیت ، دوباره لاک شده است
- ورژن او اس که به آن آپگرید کرده اید ، مخصوص یک اپراتور خاص ( لاک ) بوده است .

احتمال اول و سوم خیلی بیشتر است .

لطفا با یک ورژن دیگر که آنلاک باشد دوباره آپدیت کنید .

سلام من گوشیم 9000 هستش چند وقت هستش هر کی زنگ میزنه با اینکه اسمش تو contact گوشیم ضبط هستش ولی اسمشو نشون نمیده و فقط شمارشو نشون میده رست هم کردن ولی مستر ریست نکردم شما فکر میکنید مشکل از کجاست

آیا برنامه ی جدیدی نصب نکرده اید ؟

اگر مشکل از نصب برنامه های خراب نباشد ، قاعدتا باید با مستر ریست مشکل حل شود . ابتدا با برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر از اطلاعات تان بک آپ بگیرید و سپس آن را مستر ریست ( وایپ ) کنید. روش وایپ کردن را در بخش مطالب آموزشی خواهید یافت .

موفق باشید

mihanclub
07-11-2010, 14:54
سلام دوستان
من تازه متوجه شدم که blackberry تو ایران کار میکنه میخواستم بدونم که تمام مسنجرها با ایرانسل کار میکنه؟
یعنی yahoo و مسنجر خود blackberry؟؟؟؟؟؟

Ceramic
07-11-2010, 16:21
سلام دوستان
من تازه متوجه شدم که blackberry تو ایران کار میکنه میخواستم بدونم که تمام مسنجرها با ایرانسل کار میکنه؟
یعنی yahoo و مسنجر خود blackberry؟؟؟؟؟؟

یاهو که قاعدتا کار می کند اما مسنجر بلک بری ( BBM ) برای راه افتادن نیاز به ثبت نام و اکانت سرویس BES ( مخفف Blackberry Enterprise Services ) دارد که در ایران قابل دسترسی نیست . ارزش مسنجر بلک بری به این است که بدون اتصال به اینترنت و فقط از روی سرورهای خود بلک بری اجرا می شود .

REZA789
08-11-2010, 17:32
بازم سلام خدمت داش سرامیک اقا من بازم مشکل پیدا کردم مثل این که تمومی نداره این مشکلات من!!!!
خلاصه چند وقت پیش داشتم با هنذفری اهنگ گوش میکردم بدون مشکل بدون هیچی اما متوجه شدم که گوشیم دیگه از خود اسپیکرش اهنگ پخش نمیکنه و فقط میتونی با هنذفری گوش بدی برای تماس ها هم همین جوری با خود گوشی نمیتونی جواب بدی یعنی نه صدا میره نه صدا می اد یه بار دیگه اینجوری شده بود اما درستش کردم اما الان هرچی ور میرم نمیتونم دوباره درستش کنم کمکم کنی شرمندم کردی مرسی

REZA789
11-11-2010, 13:17
در کل منظورم اینه که می خوام گوشیمو از حالت هنذفری در بیارم کسی نیست به دادم برسه خواهش میکنم کارم خیلی فوریه!:dy::dy::an::an::an:

Ceramic
11-11-2010, 18:41
در کل منظورم اینه که می خوام گوشیمو از حالت هنذفری در بیارم کسی نیست به دادم برسه خواهش میکنم کارم خیلی فوریه!:dy::dy::an::an::an:

سلام قربان

معمولا این مسائل با مستر ریست حل می شود ( گوشی را خاموش کنید - باتری را در بیاورید و دوباره جا بزنید ) . مدل گوشی چی بود ؟

lokobingo
12-11-2010, 14:34
با عرض سلام گوشی من blackbery storm 9500 هست و از بابت کمک شما برای راه اندازی اینترنتش خیلی ممنونم اگه امکان داره 1 دیکشنری خوب مخوام انگلیسی و چون فارسی ساز نداره برای همین انگلیسی به فارسی می خواستم ببینم نصب می شه روش یا نه ممنونم

Varshabi
13-11-2010, 12:01
با عرض سلام
يك گوشي بلك بري 9000 دستم اومده كه چون تا بحال با اين سيستم عامل كار نكردم خيلي برام مبهمه.
چند تا سوال دارم:
1- براي انتقال دفتر تلفن از يك گوشي ديگه تا اونجايي كه من ميدونم بهترين راه synchronize‌هست كه براي همين، نرم افزار desktop manger را نصب كردم ولي به گوشي وصل نميشه. در قسمت connection settings روي usb يا هر گزينه اي ميذارم گوشي را نميشناسه
2- ظاهراً wlan اين گوشي ضعيفه و بايد حتماً نزديك مودم نگه دارم تا وصل بشه چرا؟
3- ميخواستم opera mini روش نصب كنم، رفتم توسايت اپرا اولاً كه گفته فيرمورش را انتخاب كنيد كه من نميدونم از كجا ورژنش را دربيارم. البته تو قسمت about‌نوشته v5.0.0.822 ولي اپرا اين ورژن را نداشت. بعدش فايلهايي كه داد را به گوشي منتقل كردم (در حالت mass storage ) ولي اصلاً نميشناسه گوشي اين فرمت را.
4- چطور ميشه مستر ريست كرد؟ ظاهراً توي منو restore factory setting نداره. ميخوام مثل سيمبيان كه با *#7370# فون مموريش فرمت ميشه و برميگرده به روز اول، همونكار را انجام بدم. در ضمن چون آنلاك و اينجور كارها را بلد نيستم نميخوام آنلاكش از بين بره.
ببخشيد كه من اينقدر نابلدم!

siamak.s
14-11-2010, 16:13
salam sina jan man ye blackberyy bold 9000 gereftam 2 rooz bahash kar kardam ama bad az 2 rooz yedafe khamoosh shod va dg roshan nashod va on cheraghe ghermeze balaye saresh cheshmak mizane bad az chand saniye roshan mishe ama ta mikhad load beshe va boot beshe 2bare khamoosh mishe moshkelesh chiye inoham midoonam k az batterish nist chon emtehan kardam mamnoon misham javabamo bedi

siamak.s
14-11-2010, 19:11
سلام می خواستم بدونم در حال حاضر بهترین انتخاب برای blackberry کدوم مدلش هست؟؟که کمترین مشکل رو داشته باشه؟؟

un4g1v3n
14-11-2010, 23:02
سلام می خواستم بدونم در حال حاضر بهترین انتخاب برای blackberry کدوم مدلش هست؟؟که کمترین مشکل رو داشته باشه؟؟
شما سوالتون رو باید در بخش مشاوره برای خرید گوشی مطرح می کردید!
در هر حال اگه بودجتون میرسه Torch 9800 (http://www.gsmarena.com/blackberry_torch_9800-3203.php) در غیر اینصورت Bold 9700 (http://www.gsmarena.com/blackberry_bold_9700-2963.php)

un4g1v3n
14-11-2010, 23:06
با عرض سلام
يك گوشي بلك بري 9000 دستم اومده كه چون تا بحال با اين سيستم عامل كار نكردم خيلي برام مبهمه.
چند تا سوال دارم:
1- براي انتقال دفتر تلفن از يك گوشي ديگه تا اونجايي كه من ميدونم بهترين راه synchronize‌هست كه براي همين، نرم افزار desktop manger را نصب كردم ولي به گوشي وصل نميشه. در قسمت connection settings روي usb يا هر گزينه اي ميذارم گوشي را نميشناسه
2- ظاهراً wlan اين گوشي ضعيفه و بايد حتماً نزديك مودم نگه دارم تا وصل بشه چرا؟
3- ميخواستم opera mini روش نصب كنم، رفتم توسايت اپرا اولاً كه گفته فيرمورش را انتخاب كنيد كه من نميدونم از كجا ورژنش را دربيارم. البته تو قسمت about‌نوشته v5.0.0.822 ولي اپرا اين ورژن را نداشت. بعدش فايلهايي كه داد را به گوشي منتقل كردم (در حالت mass storage ) ولي اصلاً نميشناسه گوشي اين فرمت را.
4- چطور ميشه مستر ريست كرد؟ ظاهراً توي منو restore factory setting نداره. ميخوام مثل سيمبيان كه با *#7370# فون مموريش فرمت ميشه و برميگرده به روز اول، همونكار را انجام بدم. در ضمن چون آنلاك و اينجور كارها را بلد نيستم نميخوام آنلاكش از بين بره.
ببخشيد كه من اينقدر نابلدم!

wireless گوشی حرف نداره شاید شما تو محیطتون خیلی نویز بالایی دارید.
شما ورژن ۵ اپرا مینی رو بگیر. هم فایل jar هم فایل jad . برای نصب روی BB نیاز به فایل jad هم هست.. هردو را به گوشی منتقل و روی فایل jad کلیک کرده و نصب نمایید.
مت ریست گوشی همان هارد ریست گوشی است. به بخش آموزشها مراجعه کنید.
هارد ریست ربطی به هارد ریست نداره.

un4g1v3n
14-11-2010, 23:11
salam sina jan man ye blackberyy bold 9000 gereftam 2 rooz bahash kar kardam ama bad az 2 rooz yedafe khamoosh shod va dg roshan nashod va on cheraghe ghermeze balaye saresh cheshmak mizane bad az chand saniye roshan mishe ama ta mikhad load beshe va boot beshe 2bare khamoosh mishe moshkelesh chiye inoham midoonam k az batterish nist chon emtehan kardam mamnoon misham javabamo bedi
شما بدار ۸ ساعت مجدد شارژ بشه بعد امتحان کن.
راستی باطری رو چجوری تست کردید؟
ضمنا" خواهشمند است برای اجترام به قوانین انجمن فارسی تایپ کنید.

siamak.s
14-11-2010, 23:22
وحید جان چند جا بردمش اما نتونستن درستش کنند مشکل از باطریش نیست چون عوضش کردم . واسه چند ثانیه روشن میشه اما تا میخواد load بشه 2 باره خاموش میشه میشه راهنماییم کنید.اولش که نوشته blackberry و میخواد load شه خاموش میشه و چراق بالاش قرمز میشه.

askari_moghadam
14-11-2010, 23:22
روی سیستم عامل بادا برنامه های جاوا که الان وجود دارن نصب و اجرا میشن؟

ebi_sat2005
15-11-2010, 01:17
با عرض سلام وادب خدمت اساتید محترم ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم.من تصمیم دارم یک هندس فری جبرا مدل استون بخرم و قصد هم ندارم باهاش موزیک گوش بدم فقط میخام کیفیت صدای خوبی داشته باشه هنگام مکالمه ولی شنیدم این مدل هنگام صحبت کردن صدا برای مخاطب واضح نمیره منظورم این هست که مثلا صدا مثل زمانی که با آیفون گوشی صحبت میکنی میره و یکی دیگه از معایبش سبک بودن و جاگیر نشدن اون روی گوش هست میخاستم اساتید محترم که با این هندس فری کار کردن نظرشون رو درباره این مدل مزایا ومعایبش بدن مرسی

Varshabi
15-11-2010, 06:53
wireless گوشی حرف نداره شاید شما تو محیطتون خیلی نویز بالایی دارید.
شما ورژن ۵ اپرا مینی رو بگیر. هم فایل jar هم فایل jad . برای نصب روی BB نیاز به فایل jad هم هست.. هردو را به گوشی منتقل و روی فایل jad کلیک کرده و نصب نمایید.
مت ریست گوشی همان هارد ریست گوشی است. به بخش آموزشها مراجعه کنید.
هارد ریست ربطی به هارد ریست نداره.

ممنون ‏از ‏پاسختون ‏لطفا ‏این سوال ‏را ‏هم ‏جواب بدین ‏خیلی ‏مهمه .‏ ‏.
نرم افزار desktop
manger را نصب كردم ولي به
گوشي وصل نميشه. در
قسمت connection settings روي
usb يا هر گزينه اي ميذارم
گوشي را نميشناسه

پست ارسال شده توسط موبايل

Ceramic
15-11-2010, 08:52
وحید جان چند جا بردمش اما نتونستن درستش کنند مشکل از باطریش نیست چون عوضش کردم . واسه چند ثانیه روشن میشه اما تا میخواد load بشه 2 باره خاموش میشه میشه راهنماییم کنید.اولش که نوشته blackberry و میخواد load شه خاموش میشه و چراق بالاش قرمز میشه.

سلام به همه ی دوستان

دوست گرامی ، شما برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر رو روی پی سی نصب کنید . بعد برنامه رو باز کنید و گوشی رو به کامپیوتر متصل کنید . بعد گوشی رو روشن کنید . اگه گوشی روشن شد و روشن موند ، بلافاصله باید با همین روش ورژن او اس رو تغییر بدید و اون رو آپگرید کنید . اگر گوشی باز هم خاموش شد ، از دو حال خارج نیست . یا ایراد نرم افزاری است و یا سخت افزاری . در هر دو حالت می تونید گوشی تون رو ببرید زیرزمین بازار موبایل ( نمایندگی بلک بری ) تا جمع و جورش کنند . ضمنا بلک بری رو دست تعمیر کارهای دیگه ندید چون با این گوشی معمولا آشنا نیستند و اوضاع رو بدتر می کنند .

روی سیستم عامل بادا برنامه های جاوا که الان وجود دارن نصب و اجرا میشن؟

برادر جان سیستم عامل بلک بری ربطی به بادا ندارد . شما باید به انجمن بادا مراجعه کنید . اما اگر منظورتان این بوده که آیا روی بلک بری جاوا نصب می شود یا خیر ، پاسخ مثبت است .

ممنون ‏از ‏پاسختون ‏لطفا ‏این سوال ‏را ‏هم ‏جواب بدین ‏خیلی ‏مهمه .‏ ‏.
نرم افزار desktop
manger را نصب كردم ولي به
گوشي وصل نميشه. در
قسمت connection settings روي
usb يا هر گزينه اي ميذارم
گوشي را نميشناسه

سلام قربان

نرم افزارتون خوب فروش میره ؟!

احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از سیستم شما باشد . بنابراین :

1. از چه ویندوزی استفاده می کنید ؟
2. آیا برنامه ی موجود در سی دی خود گوشی را نصب می کنید ؟
3. ورژن برنامه ی بلک بری ای که نصب کرده اید چیست ؟
4. ورژن سیستم عامل گوشی چیست ؟

Varshabi
16-11-2010, 00:51
سلام قربان

نرم افزارتون خوب فروش میره ؟!

احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از سیستم شما باشد . بنابراین :

1. از چه ویندوزی استفاده می کنید ؟
2. آیا برنامه ی موجود در سی دی خود گوشی را نصب می کنید ؟
3. ورژن برنامه ی بلک بری ای که نصب کرده اید چیست ؟
4. ورژن سیستم عامل گوشی چیست ؟

سلام ‏عزیزم.‏ ‏نه
بابا توی ایران تا
نرم افزارهای قفل شکسته هست کسی به لایسنس و اینجور چیزها اهمیت نمیده. بگذریم. باید عرض کنم که هم روی اکس پی و هم سون امتحان کردم. نرم افزارش هم روی سی دی خود گوشی بود. البته حالا که گفتید یادم اومد نکنه درایور گوشی درست نصب نشده. باید برم توی دیوایس منیجر ببینم میتونم یه گلی به سرش بگیرم. داره آبروم میره جلو رفیقم.

monili
23-11-2010, 22:59
سلام...من نرسیدم همه سوالارو بخونم...راستش من میخوام تو گوشیم کتاب بخونم..وقتی pdf رو گذاشتم نخوند...
کلا باید برنامه بریزم..چون گوشیم چیزی نداره...
میشه یه مقدار منو راهنمایی کنید که باید چیکار کنم..
ممنون...
راستی گوشیم مدل 8520 هست..

un4g1v3n
24-11-2010, 11:48
سلام...من نرسیدم همه سوالارو بخونم...راستش من میخوام تو گوشیم کتاب بخونم..وقتی pdf رو گذاشتم نخوند...
کلا باید برنامه بریزم..چون گوشیم چیزی نداره...
میشه یه مقدار منو راهنمایی کنید که باید چیکار کنم..
ممنون...
راستی گوشیم مدل 8520 هست..
شما از قسمت نرم افزارهای بخش برنامه Document2Go را نصب کنید و به راحتی کتابتان را مطالعه نمایید.

monili
24-11-2010, 16:28
شما از قسمت نرم افزارهای بخش برنامه Document2Go را نصب کنید و به راحتی کتابتان را مطالعه نمایید.

اگه میشه واسم همین جا بدارید تا من نصبش کنم...:cu:

un4g1v3n
24-11-2010, 17:43
از همین پست میتونید دانلود کنید.
موفق باشید.

sara0000
05-12-2010, 18:27
سلام دوستان.. ببخشید من می خواستم بدونم که برنامه ای هس که بتونیم sis رو به jad تبدیل کنیم یا نه؟؟؟
بعدم اینکه برنامه spb weather که روی بلک بری کار کنه دارید ؟؟ کلا یه برنامه خوب آب و هوا واسه بلک بری چی هس؟؟
ممنون می شم راهنماییم کنید :cp:

un4g1v3n
05-12-2010, 19:37
برنامه ای برای تبدیل sis به jad فعلا وجود ندارد.
برای برنامه هواشناسی هم تو بخش درخواست نرم افزار مطرح کنید حتما جواب میگیرید.
با تشکر

arminbakhshi
12-12-2010, 10:52
سلام.
من میخواستم ورزن گوشیمو عوض کنم که فارسی داشته باشه.
گوشیم 9000 بولد هست و با کد آنلاکش کردم. میخواستم ببینم اگه آپگریدش کنم دوباره لاک میشه یا نه؟
چون آنلاک کدش رو گم کردم.
ممنون.

ali_j98
12-12-2010, 13:22
سلام . یه گوشی 9700 بولد واسم اوردن که وقتی گوشی روشن میشه لاک هست و رمز میخواد ممنون میشم راهنماییم
کنید که چجوری میشه لاک گوشی رو باز کرد
با تشکر

Ceramic
12-12-2010, 16:56
سلام . یه گوشی 9700 بولد واسم اوردن که وقتی گوشی روشن میشه لاک هست و رمز میخواد ممنون میشم راهنماییم
کنید که چجوری میشه لاک گوشی رو باز کرد
با تشکر

لطفا به این دو تاپیک مراجعه و مطالب آن را مطالعه بفرمایید :

1. تاپیک جامع آنلاک کردن Black Berry
(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90971)
2. آنلاک کردن رایگان Blackberry (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=106898)

اگر با راهنمایی های این دو تاپیک کار راه نیفتاد به احتمال قریب به یقین باید این کار رو با پرداخت پول انجام بدید قربان .

arminbakhshi
14-12-2010, 10:38
سلام.
گوشیم 9000 بولد هست و با کد آنلاکش کردم. میخواستم ببینم اگه آپگریدش کنم دوباره لاک میشه یا نه؟
ممنون.
لطفا جوابمو بدید.

wolf.gun
14-12-2010, 10:39
با سلام خدمت دوستان عزیز یه سوال داشتم و اونم اینه که می خوام شماره هامو (contact)بفرستم توی سیم کارت لطفا بگید چطور این کارو بکنم. یه سوال دیگه : می خوام گوشیمو ریست کنم می خوام تمام اطلاعات گوشیم پاک بشه مثله روزه اولش لطفا کمک کنید ممنون میشم:123:

Ceramic
18-12-2010, 09:12
سلام.
ممنون.
لطفا جوابمو بدید.

دو نوع آنلاک داریم که یک نوع اش با آپگرید از بین می رود و نوع دیگرش نه . در ایران موضوع آنلاک کردن بلک بری کار رایجی نیست و اطلاعات در این زمینه خیلی کم است. برای آموزش بیشتر به می توانید به تاپیک هایی که در پست قبلی آدرس داده ام مراجعه بفرمایید ( کافی است روی همان آدرس ها کلیک کنید )

با سلام خدمت دوستان عزیز یه سوال داشتم و اونم اینه که می خوام شماره هامو (contact)بفرستم توی سیم کارت لطفا بگید چطور این کارو بکنم. یه سوال دیگه : می خوام گوشیمو ریست کنم می خوام تمام اطلاعات گوشیم پاک بشه مثله روزه اولش لطفا کمک کنید ممنون میشم

لطفا مدل گوشی و او اسی را که از آن استفاده کنید بنویسید . تا جایی که بنده می دانم ، کپی کردن تمام کانتکت ها به صورت یکباره از فون به سیم امکان پذیر نیست و در هر بار فقط می توانید یک کانتکت را منتقل کنید. روش کار به این صورت است که به بخش کانتکت ها می روید . سپس آن کانتکتی که می خواهید به سیم کارت منتقل شود انتخاب کنید ، کلید منو را بزنید و گزینه ی View ( اگر نبود ، گزینه ی ادیت ) را انتخاب کنید. در صفحه ی جدید نشانگر را روی شماره ببرید و سپس منو را بزنید و گزینه ی Copy to SIM Phone Book را انتخاب کنید.

برای برگرداندن گوشی به وضعیت نخست ، باید آن را وایپ کنید . برای آگاهی از نحوه ی انجام این کار ، می توانید به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90300) مراجعه کنید .

ALIOPX
21-12-2010, 21:30
سلام خدمت همه دوستان عزیز و مدیر گرامی:

گوشی من 9500 هست.یک بار که باطری رو اوردم بیرون از ان سری وقتی بالا میاد گوشی ارور میده.و مینویسه :
app error 523 .
از شما راهنمایی میخام.
یا تشکر از بخش خوب شما.

Ceramic
22-12-2010, 11:47
سلام خدمت همه دوستان عزیز و مدیر گرامی:

گوشی من 9500 هست.یک بار که باطری رو اوردم بیرون از ان سری وقتی بالا میاد گوشی ارور میده.و مینویسه :
app error 523 .
از شما راهنمایی میخام.
یا تشکر از بخش خوب شما.

سلام دوست عزیز

این ارور نشان دهنده ی این است که سیستم عامل گوشی شما نمی تواند اجرا شود و معمولا بعد از نصب برنامه های نامنطبق با ورژن او اس ، به دلیل ایراد پیدا کردن جاوا لودر اتفاق می افتد. به احتمال زیاد برنامه یا تمی را نصب کرده اید که باعث این اشکال شده است.

برای حل مشکل :

1. باتری را در بیاورید و جا بزنید. گوشی را روشن کرده و در همان حال کلید Eacape ( همان که یک فلش خمیده دارد و به عنوان Back از آن استفاده می کنید ) را نگاه دارید تا گوشی کاملا بالا بیاید . حالا با استفاده از برنامه ی BDM ( یا Blackberry Desktop Manager ) برنامه های جدیدی را که نصب کرده اید پاک کنید . توصیه می شود یک بک آپ از گوشی گرفته و سپس آن را Wipe کنید . برای وایپ کردن به این تاپیک (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=90300) مراجعه بفرمایید.

2. اگر با روش اول مشکل حل نشد ، باتری را از گوشی خارج کنید . برنامه ی BDM را باز کرده و سپس گوشی خاموش و بدون باتری را به کامپیوتر متصل کنید . منوی جدیدی برای شناسایی گوشی شما در برنامه ایجاد می شود . اگر پورت گوشی به درستی تشخیص داده شد ، این ویزارد را با زدن کلید Next تا مرحله ی آخر دنبال کنید. سپس در همان حالت باتری را در گوشی قرار داده و آن را روشن کنید.

3. روش سوم :

- باتری و سیم کارت را خارج کنید
- باتری را جا بزنید و گوشی را روشن کنید
- Radio را غیر فعال ( disable ) کنید
- باتری را خارج کنید
- سیم کارت را دوباره جا بزنید
- باتری را در بیاورید و جا بزنید
- گوشی را روشن کنید
- درب پشت گوشی را ببندید
- صبر کنید تا سیستم عامل کاملا لود شود
- رادیو را دوباره فعال کنید
- گوشی را وایپ کنید

نتیجه را اعلام بفرمایید .

ALIOPX
23-12-2010, 22:55
سلام دوست عزیز

این ارور نشان دهنده ی این است که سیستم عامل گوشی شما نمی تواند اجرا شود و معمولا بعد از نصب برنامه های نامنطبق با ورژن او اس ، به دلیل ایراد پیدا کردن جاوا لودر اتفاق می افتد. به احتمال زیاد برنامه یا تمی را نصب کرده اید که باعث این اشکال شده است.

واقعا از راهنماییتون ممنونم. بسیار ممنون که اینقدر وقت میگذارید.

چشم.من امشب انجام میدم نتیجه رو کامل اعلام میکنم.ممنون کاکو

ALIOPX
24-12-2010, 00:01
سلام دوست عزیز

برای حل مشکل :

1. باتری را در بیاورید و جا بزنید. گوشی را روشن کرده و در همان حال کلید Eacape ( همان که یک فلش خمیده دارد و به عنوان Back از آن استفاده می کنید ) را نگاه دارید تا گوشی کاملا بالا بیاید . حالا با استفاده از برنامه ی BDM ( یا Blackberry Desktop Manager ) برنامه های جدیدی را که نصب کرده اید پاک کنید . توصیه می شود یک بک آپ از گوشی گرفته و سپس آن را Wipe کنید . برای وایپ کردن به این تاپیک (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=90300) مراجعه بفرمایید.

2. اگر با روش اول مشکل حل نشد ، باتری را از گوشی خارج کنید . برنامه ی BDM را باز کرده و سپس گوشی خاموش و بدون باتری را به کامپیوتر متصل کنید . منوی جدیدی برای شناسایی گوشی شما در برنامه ایجاد می شود . اگر پورت گوشی به درستی تشخیص داده شد ، این ویزارد را با زدن کلید Next تا مرحله ی آخر دنبال کنید. سپس در همان حالت باتری را در گوشی قرار داده و آن را روشن کنید.

سلام.
داداش من 2 روش اول رو امتحان کردم.اما مشکل اینجاست که تا گوشی بالا میاد و پین گوشی رو میشناسه برنامه bdm یکم رنگ مات میگیره و ایکون پایین تسکبار هم مدام بصورت چشمک زن سبز و خاموش میشه.
راستی من تا باطری رو میذارم گوشی روشن میشه و از همون اول هم که باطری رو گذاشتم دکمه escape رو نگه مییدارم.اما هیچ اتفاقی نمیفته.گوشی میره تو همون صفحه ارور.

حالت دوم رو هم انجام دادم اما اصلا اتفاقی نیفتاد و گوشی usb کامل دستگاهو شناخت.

حالت سوم هم که اصلا بلد نیسم!
یعنی چجور رادیو رو disable کنم نمیدونم.
اخه گوشی اصلا بالا نمیاد.بعد از لود نوار ابی رنگ و نمایش اپراتور اتصالات etisalat گوشی میره تو صفحه ارور.

موندم بخدا.

ممنون میشم بازم راهنمایی کنید.

ALIOPX
25-12-2010, 14:51
داداش Ceramic نیستی؟؟!!

بخدا موندم شدید.
الان گوشی k550 دستمه.مردم از این گوشی مزخرف....

Ceramic
26-12-2010, 09:03
سلام.
داداش من 2 روش اول رو امتحان کردم.اما مشکل اینجاست که تا گوشی بالا میاد و پین گوشی رو میشناسه برنامه bdm یکم رنگ مات میگیره و ایکون پایین تسکبار هم مدام بصورت چشمک زن سبز و خاموش میشه.
راستی من تا باطری رو میذارم گوشی روشن میشه و از همون اول هم که باطری رو گذاشتم دکمه escape رو نگه مییدارم.اما هیچ اتفاقی نمیفته.گوشی میره تو همون صفحه ارور.

حالت دوم رو هم انجام دادم اما اصلا اتفاقی نیفتاد و گوشی usb کامل دستگاهو شناخت.

حالت سوم هم که اصلا بلد نیسم!
یعنی چجور رادیو رو disable کنم نمیدونم.
اخه گوشی اصلا بالا نمیاد.بعد از لود نوار ابی رنگ و نمایش اپراتور اتصالات etisalat گوشی میره تو صفحه ارور.

موندم بخدا.

ممنون میشم بازم راهنمایی کنید.

سلام دوست گرامی

من دو سه روز گرفتار بودم نتوانستم به سایت سر بزنم . از شما به خاطر تاخیر پوزش می خواهم .

اگر با روش دوم پورت اتصال گوشی یعنی usb شناخته شد ، باید در همان حالت که گوشی به کامپیوتر متصل است ، باتری را جا بزنید و دستگاه را روشن کنید . لطفا امتحان کنید.

تنها راه باقیمانده این است که او اس گوشی را عوض کنید . اما نکته ی مهم این است که گوشی شما باید بدون باتری توسط برنامه ی BDM شناسایی شود چون اگر این کار انجام نشود، قادر به تغییر او اس هم نخواهید بود و تنها راه ، تغییر او اس از طریق باکس ( فلش با باکس ) است . برای آموزش فلش کردن دستگاه به این تاپیک (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=106900)مراجعه کنید .

ALIOPX
27-12-2010, 19:22
سلام دوست گرامی

تنها راه باقیمانده این است که او اس گوشی را عوض کنید . اما نکته ی مهم این است که گوشی شما باید بدون باتری توسط برنامه ی BDM شناسایی شود چون اگر این کار انجام نشود، قادر به تغییر او اس هم نخواهید بود و تنها راه ، تغییر او اس از طریق باکس ( فلش با باکس ) است . برای آموزش فلش کردن دستگاه به این تاپیک (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=106900)مراجعه کنید .

داداش خیلی ممنونم از راهنمایی هات.

اما باز هم مشکل حل نشد!!
پین گوشی رو مدام none میزنه و حتی روی none که کلیک میکنم شماره پورت رو انتخاب میکنم اما باز گوشی رو نمیشناسه و نمیشه کاری کرد.

حتی فایل فلش گوشی هم از تاپیکی که داده بودید گرفتم اما بازم نشد.
باید برم از طریق باکس کاری کنم....

اگه بازم میتونید کمک کنید.

واقعا ممنونم ازت....

ALIOPX
28-12-2010, 13:00
اقا شد....!!!!!!!!!!!

بگو چیکار کاردم!

برنامه BDM رو اپدیت کردم به 6.1 بعد خودش ی فریمور رو دانلود کرد . خود به خود بدون اینکه من حتی دست به گوشی بزنم نصب شد و بالا اومد.

باز هم ممنونم از کمک دوست خوبم Ceramic .

daarivash
05-01-2011, 21:08
احتیاج به کمک فوری دارم‌!!!!
گوشی ۹۷۸۰ دارم که الان نیم ساعتی هست که خاموش میشه هی تو صفهه لود یکم لود میشه بعد خاموش و تکرار میشه‌!!!
شاید به خاطر نصب برنامه جانبی اینطوری شده...چیکار کنم‌؟؟؟ لطفا هرچه سریعتر ممنون میشم‌!!!!

daarivash
06-01-2011, 23:32
کسی نیست کمک کنه؟؟؟

mtm_m2008
08-01-2011, 11:30
سلام و خسته نباشید به همگی.
مدل گوشی من 8520 هستش.
ارور 523 بهم میده. نمیدونم باید چیکار کنم.
اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید.
ممنون.

mtm_m2008
08-01-2011, 14:46
سلام.
بهم گفتن فایل os بریزم.
اما نمیدونم چطوری!!!!
میشه کمکم کنید؟

armin023
08-01-2011, 16:25
سلام به همگی 3 روز پیش گوشی bold 9780 خریدم . چند تا سوال برام پیش امد .

1)وقتی برنامه میریزم تو گوشی به حافظه گوشی میره نه مموری ! چه جوری میشه جاش را عوض کرد .
2) سوال دومم بی ربط به سوال اول نیست , چه جوری میشه وقتی اس ام اس برام میاد به حافظه مموری بره نه حافظه گوشی .
3) روش که برای اتصال اینترنت موبایل را اجرا کردم ولی وصل نشد .

armin023
08-01-2011, 16:49
یک سوال دیگه , پیش یک موبایل فروشی رفتم , می گه 40 هزار تومان می گیرم فول برنامه بلک بری را برام میریزه .
ارزش داره برم این کار را کنم ؟!

un4g1v3n
08-01-2011, 23:42
سلام به همگی 3 روز پیش گوشی bold 9780 خریدم . چند تا سوال برام پیش امد .

1)وقتی برنامه میریزم تو گوشی به حافظه گوشی میره نه مموری ! چه جوری میشه جاش را عوض کرد .
2) سوال دومم بی ربط به سوال اول نیست , چه جوری میشه وقتی اس ام اس برام میاد به حافظه مموری بره نه حافظه گوشی .
3) روش که برای اتصال اینترنت موبایل را اجرا کردم ولی وصل نشد .

یک سوال دیگه , پیش یک موبایل فروشی رفتم , می گه 40 هزار تومان می گیرم فول برنامه بلک بری را برام میریزه .
ارزش داره برم این کار را کنم ؟!

۱- این قابلیت فعلا در os6 بلک بری فعال است ( البته طبق تست دوستانی که OS6 رو نصب کردند)
۲- راهی نداره
۳- به بخش آموزشها مراجعه کنید و با توجه به نوع سیمکارتتون آموزشها رو قدم به قدم اجرا کنید.
۴- دوست عزیز وقتی این همه برنامه توی انجمن هست چرا جیب این کلاهبردار ها را میخواهید پر کنید؟!؟!؟
تمامی برنامه های مورد نیاز بلک بری در انجمن هست. حتی اسم بعضی از آنها رو موبایل فروشها هم نشنیده اند..

موفق باشید.

senatore2004200
09-01-2011, 20:02
با سلام خدمت دوستان من نرم افزاری می خواهم که بتونه کلیه شماره تلفن ها و مسیج های پاک شده از روی سیم کارت و گوشی رو برگردونه .اگربر روی 7 کار کنه که خیلی بهتره.

reza_243
09-01-2011, 20:21
نرم افزاری مثل Fring جهت مکالمه صوتی در مسنجر (VoIP) برای BlackBerry وجود داره ؟ چیزی که خودش سرور داشته باشه یا به سرور های یاهو و جی تاک وصل بشه.
هر کدومش باشه خوبه فقط امکانش باشه

hosseinp990i
10-01-2011, 11:00
سلام به دوستان
من میخوام یه بلک بری بخرم
از این مدل torch9800 خوشم اومده
میخوام ببیم کیبورد بلک بری مثل E72 نوکیا راحت کار میکنه یا نه؟
در ضمن فارسی رو ساپورت میکنه؟
اس ام اس فارسی میشه داد؟

un4g1v3n
10-01-2011, 13:06
میشه در واقع گفت کیبورد نوکیا تقلیدی از کیبورد بلک بری هست.
با بلک بری مشکلی در تایپ نخواهید داشت.
برای فارسی هم باید دید که رام عربی روش ساپورت هست یا خیر...
باید از دوستانی که گوشی را دارند پرسید.

mtm_m2008
10-01-2011, 17:14
اقا این os رو به ما هم بگین دیگه لطفا!!!
چطوریه؟کدومشو دانلود کنم اخه...ایران نداره که اونجا.و ....

armin023
10-01-2011, 17:55
سلام به دوستان
اس ام اس فارسی میشه داد؟

گوشی قبلیم e72 بود که متافسانه به سرقت رفت !!
گوشی من 9780 bold و راحتر از نوکیاست و فارسی را کامل می خونه ولی نیمتونی بفرستی که شاید برنامه جاوا بشه این کار را کرد .

Ceramic
14-01-2011, 16:46
سلام به دوستان
اس ام اس فارسی میشه داد؟

9800 از مدل های پیشرو بلک بری است که به صورت دیفالت او اس 6.0 را دارد . گوشی خوبی است و کیبرد راحتی دارد اما پشتیبانی فارسی بستگی به این دارد که چه ورژنی از بلک بری او اس روی آن باشد . اگر Multi Language باشد ، فارسی را پشتیبانی خواهد کرد اما این که بتوانید با کیبرد آن اس ام اس فارسی بدهید یا نه ، منوط به آن است که کیبرد حروف فارسی ( یا عربی ) را داشته باشد یا خیر . بدون لیبل ، این کار دشوار خواهد بود .

اقا این os رو به ما هم بگین دیگه لطفا!!!
چطوریه؟کدومشو دانلود کنم اخه...ایران نداره که اونجا.و ....

مدل گوشی و ورژن او اس تان را بفرمایید لطفا . معمولا ورژن های Multi Language ( یا All Language ) عربی را پشتیبانی می کند ... هر چند آن چهار حرف فارسی را ندارد .

گوشی من 9780 bold و راحتر از نوکیاست و فارسی را کامل می خونه ولی نیمتونی بفرستی که شاید برنامه جاوا بشه این کار را کرد .

اگر گوشی شما عربی ( یا فارسی ) را می خواند ، ارسال هم کاملا امکان پذیر است . فقط باید کلید های Alt و سپس Enter را بزنید تا منوی تغییر زبان باز شود .

Ceramic
14-01-2011, 16:47
سلام.
بهم گفتن فایل os بریزم.
اما نمیدونم چطوری!!!!
میشه کمکم کنید؟

برای آپگرید بلک بری به این تاپیک مراجعه کنید :

آموزش فلش کردن Blackberry

(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=106900)

mtm_m2008
14-01-2011, 19:52
سلام.
مرسی از راهنمایی تون.
خودم انجام دادم و درست شد.فقط الان مشکلش اینه که وقتی زنگ میخوره با این که اسم تو فن بوکم هست ولی اسمشو نشون نمیده فقظ شمارشو نشون میده. چه کنم؟
راستی همونطور که گفتم 8520 دارم.

reza_243
15-01-2011, 21:21
کسی نمی تونه جواب من رو بده ؟
یک نرم افزار برای مکالمه صوتی VoIP مثل Messenger های Fring یا GTalk روی BlackBerry پیدا میشه یا خیر ؟

Ceramic
15-01-2011, 22:09
کسی نمی تونه جواب من رو بده ؟
یک نرم افزار برای مکالمه صوتی VoIP مثل Messenger های Fring یا GTalk روی BlackBerry پیدا میشه یا خیر ؟

برنامه ی گوگل تاک برای بلک بری هست اما روی فروشگاه خود بلک بری است که البته باید با موبایل و وی پی ان بازش کنید ( چون برای آی پی های ایرانی بسته است ) :

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/681

این هم برنامه ی Minifring که جاوا است . ببینید روی دستگاه شما کار می کند یا نه ...

Ceramic
15-01-2011, 22:15
سلام.
مرسی از راهنمایی تون.
خودم انجام دادم و درست شد.فقط الان مشکلش اینه که وقتی زنگ میخوره با این که اسم تو فن بوکم هست ولی اسمشو نشون نمیده فقظ شمارشو نشون میده. چه کنم؟
راستی همونطور که گفتم 8520 دارم.

این یک باگ در او اس هست ... ممکنه مربوط به ورژنی باشه که روی دستگاه فلش کردید ، ممکن هم هست ناشی از فلش نادرست باشه . لطفا با استفاده از راهنمایی های این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90300) گوشی تون رو وایپ کنید ببینید درست میشه یا نه

reza_243
16-01-2011, 10:07
برنامه ی گوگل تاک برای بلک بری هست اما روی فروشگاه خود بلک بری است که البته باید با موبایل و وی پی ان بازش کنید ( چون برای آی پی های ایرانی بسته است ) :

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/681

این هم برنامه ی Minifring که جاوا است . ببینید روی دستگاه شما کار می کند یا نه ...

ضمن عرض تشکر، آیا Voice رو هم ساپورت می کنه این فرینگ که شما گذاشتید ؟
چون فرینگ های گوشی های جاوا فقط Text ساپورت می کنند

این گوگل که می فرمایید مطمئناً Voice داره ؟

برای این می پرسم که گوشی دست من نیست و اماراته و اونجا قراره کار کنه و مشکلی هم با IP نداره احتمالاً (اگه اتصالات پورت های GTalk رو نبسته باشه، چون Fring رو که بسته !!! )

Ceramic
17-01-2011, 18:44
ضمن عرض تشکر، آیا voice رو هم ساپورت می کنه این فرینگ که شما گذاشتید ؟
چون فرینگ های گوشی های جاوا فقط text ساپورت می کنند

این گوگل که می فرمایید مطمئناً voice داره ؟

برای این می پرسم که گوشی دست من نیست و اماراته و اونجا قراره کار کنه و مشکلی هم با ip نداره احتمالاً (اگه اتصالات پورت های gtalk رو نبسته باشه، چون fring رو که بسته !!! )

من چک نکردم . اما نصب و امتحان اش کار ساده ای است . برنامه کم حجم است و خیلی راحت میشه اون رو دانلود کرد ...

reza_243
17-01-2011, 19:28
من چک نکردم . اما نصب و امتحان اش کار ساده ای است . برنامه کم حجم است و خیلی راحت میشه اون رو دانلود کرد ...

گوگل که فقط تکست داره و مفید واقع نشد
فرینگ هم دادم تست کنند و نتیجه رو اعلام خواهم کرد اما بعید می دونم
وگرنه خود فرینگ تو وبسایتش باید ورژن بلک بری رو هم ارائه می کرد.

به هر حال ممنون از توجه شما

armin023
18-01-2011, 18:35
برای تغییر زبان alt + enter را زدم وبلی زبان فارسی نداره ! چه جوری میشه فارسی فرستاد برنامه ای نیست ؟ فارسی را راحت میخونه !

Ceramic
18-01-2011, 20:51
برای تغییر زبان alt + enter را زدم وبلی زبان فارسی نداره ! چه جوری میشه فارسی فرستاد برنامه ای نیست ؟ فارسی را راحت میخونه !

وقتی میانبرهای alt+enter رو می زنید ، چه زبان هایی رو فهرست می کنه براتون ؟

armin023
19-01-2011, 18:21
زبان های
english us و english uk وایتالیایی , اسپانیایی , فرانسه , المانی(شیرههه) :bp: و چینی کره ای از اینا !!

Ceramic
20-01-2011, 12:54
زبان های
english us و english uk وایتالیایی , اسپانیایی , فرانسه , المانی(شیرههه) :bp: و چینی کره ای از اینا !!

فیرمور شما به احتمال زیاد All Language نیست . بهترین راه برای اضافه کردن پشتیبانی از یک زبان در بلک بری ، آپگرید او اس به ورژن های All Language هست . برای این کار ، لطفا مدل گوشی رو اعلام کنید تا لینک بهتون بدم .

یک راه دیگه هم هست و اون این که عربی رو به صورت یک پچ روی بلک بری بریزید که این کار رو فقط یک نفر انجام می داد و باید بازم مدل دستگاه تون رو اعلام کنید ببینم برای گوشی تون پچ لازم رو دارم یا نه .

core166
20-01-2011, 14:20
سلام و خسته نباشید
من یه گوشی iPhone 4 خریدم (البته چینی)
حالا زمانی که میخوام بازی هاش رو اجراکنم میگه نرم افزار جاوا رو نصب کنم Please Install The Java Game
من این نرم افزار جاوا رو از کجا دانلود و نصب کنم؟

matador5550
20-01-2011, 21:50
سلام دوستان من بلک بری 8520 دارم ، 2 تا مشکل دارم اولیش نحوه استفاده از بلوتوث گوشی هست و دومیش که خیلی کلافم کرده نحوه استفاده از مموری کارد هر مموری که میزارم پیغام میده که مموری فعال هست ولی نمیتونم از اطلاعاتش استفاده بکنم نه عکسها و نه آهنگهاش هیچکدومشون نیستن ، چطور فعال میشه؟ مرسی

armin023
20-01-2011, 22:28
اگه زبان فارسی هست برای تایپ انرا میخواهم اگه عربی که معزرت نباشه بهتره.
مدل گوشی :
bold 9780
6.0 bundle 863 (v6.0.0285 ,platform 6.50.54)

matador5550
21-01-2011, 01:46
دوستان عزیزی که به سوال تاپیک 165 من جواب میدن لطفا در ادامه بفرمایین بلک بریهای 8520 و 8900 براشون فارسی ساز هست؟ یعنی منوهاش فارسی بشه؟ Merci

matador5550
23-01-2011, 01:23
ببینم این تاپیک مدیر نداره؟ بیخود نیست که آیفون ازر همه نظر برتره ، من فوقش بعد از چند ساعت جواب میگیرم ولی اینجا ... متاسفم برای این قسمت که جزئی از این سایت هست خیلی سوت و کوره

Ceramic
23-01-2011, 20:35
سلام دوستان من بلک بری 8520 دارم ، 2 تا مشکل دارم اولیش نحوه استفاده از بلوتوث گوشی هست و دومیش که خیلی کلافم کرده نحوه استفاده از مموری کارد هر مموری که میزارم پیغام میده که مموری فعال هست ولی نمیتونم از اطلاعاتش استفاده بکنم نه عکسها و نه آهنگهاش هیچکدومشون نیستن ، چطور فعال میشه؟ مرسی

سلام دوست گرامی

1. برای استفاده از بلوتوث ( ارسال و دریافت ) باید از طریق بخش Media این کار را انجام بدهید . به این صورت که ابتدا از طریق گزینه ی بلوتوث که در منوی اصلی هست ، بلوتوث رو روشن و دیسکاوریبل کنید ... سپس به بخش مدیا بروید . در این بخش اگر میخواهید فایلی را ارسال کنید با استفاده از گزینه ی Explore آن را یافته و سپس با زدن کلید منوی و انتخاب گزینه ی Send Using Bluetooth آن را ارسال کنید. همچنین اگر قصد دریافت فایلی را دارید ، در همین منو گزینه ی Receive Using Bluetooth را بزنید و منتظر بمانید تا گوشی دیگر فایل را برای شما ارسال کند.

تذکر : پیش از ارسال یا دریافت فایل از طریق بلوتوث ، باید گوشی دوم را برای گوشی خودتان Pair کرده باشید . برای انجام این کار ، وقتی از منوی اصلی گوشی وارد بخش بلوتوث می شوید ، گزینه ی Search For Devices From Here را انتخاب کرده و گوشی مورد نظر را یافته و به آن متصل شوید . معمولا برای این کار ، دادن یک پسورد ( مثلا عدد 1 را انتخاب کنید ) لازم است.

2. در مورد مموری کارت ، نیازی به فعال کردن نیست . می توانید آن را با رم ریدر به کامپیوتر متصل کرده و دوباره فرمت کنید و بعد امتحان کنید .

اگه زبان فارسی هست برای تایپ انرا میخواهم اگه عربی که معزرت نباشه بهتره.
مدل گوشی :
bold 9780
6.0 bundle 863 (v6.0.0285 ,platform 6.50.54)

متاسفانه فارسی برای بلک بری موجود نیست . فقط همان عربی هست قربان که گ ژ پ چ را ندارد !

دوستان عزیزی که به سوال تاپیک 165 من جواب میدن لطفا در ادامه بفرمایین بلک بریهای 8520 و 8900 براشون فارسی ساز هست؟ یعنی منوهاش فارسی بشه؟ Merci

خیر قربان ، تا این لحظه عربی است و فارسی شدن منوها هم به طریق اولی امکان پذیر نیست ( می شود منوها را عربی کرد )

ببینم این تاپیک مدیر نداره؟ بیخود نیست که آیفون ازر همه نظر برتره ، من فوقش بعد از چند ساعت جواب میگیرم ولی اینجا ... متاسفم برای این قسمت که جزئی از این سایت هست خیلی سوت و کوره

از شما به خاطر تاخیر در پاسخگویی عذر خواهی می کنم . اما قیاس بلک بری با آیفون آن هم در ایران کار نادرستی است . در ایران بلک بری مثل اسب مسابقه ای است که به گاری بسته شده باشد ! همچنین این به دلیل کم بودن تعداد بلک بری های موجود و خیلی موارد دیگر هم هست

sara0000
23-01-2011, 21:54
با سلام و تشکر
راستش مال منم فارسی رو خوب می خونه ولی نمی تونم اسمس فارسی تایپ کنم.. میشه یه لینک دانلود بذارین واسم؟؟ همون عربی :db:

alibehlool
24-01-2011, 00:36
می خواهم بلک بری بخرم...
می ارزه بلک بری بگیرم؟ مشکل ساز نیس که؟؟ الان خوب تو ایران ساپرت می شه؟؟

matador5550
24-01-2011, 05:14
سلام دوست گرامی

1. برای استفاده از بلوتوث ( ارسال و دریافت ) باید از طریق بخش media این کار را انجام بدهید . به این صورت که ابتدا از طریق گزینه ی بلوتوث که در منوی اصلی هست ، بلوتوث رو روشن و دیسکاوریبل کنید ... سپس به بخش مدیا بروید . در این بخش اگر میخواهید فایلی را ارسال کنید با استفاده از گزینه ی explore آن را یافته و سپس با زدن کلید منوی و انتخاب گزینه ی send using bluetooth آن را ارسال کنید. همچنین اگر قصد دریافت فایلی را دارید ، در همین منو گزینه ی receive using bluetooth را بزنید و منتظر بمانید تا گوشی دیگر فایل را برای شما ارسال کند.

تذکر : پیش از ارسال یا دریافت فایل از طریق بلوتوث ، باید گوشی دوم را برای گوشی خودتان pair کرده باشید . برای انجام این کار ، وقتی از منوی اصلی گوشی وارد بخش بلوتوث می شوید ، گزینه ی search for devices from here را انتخاب کرده و گوشی مورد نظر را یافته و به آن متصل شوید . معمولا برای این کار ، دادن یک پسورد ( مثلا عدد 1 را انتخاب کنید ) لازم است.

2. در مورد مموری کارت ، نیازی به فعال کردن نیست . می توانید آن را با رم ریدر به کامپیوتر متصل کرده و دوباره فرمت کنید و بعد امتحان کنید .

متاسفانه فارسی برای بلک بری موجود نیست . فقط همان عربی هست قربان که گ ژ پ چ را ندارد !

خیر قربان ، تا این لحظه عربی است و فارسی شدن منوها هم به طریق اولی امکان پذیر نیست ( می شود منوها را عربی کرد )

از شما به خاطر تاخیر در پاسخگویی عذر خواهی می کنم . اما قیاس بلک بری با آیفون آن هم در ایران کار نادرستی است . در ایران بلک بری مثل اسب مسابقه ای است که به گاری بسته شده باشد ! همچنین این به دلیل کم بودن تعداد بلک بری های موجود و خیلی موارد دیگر هم هست
دوست گرامی ممنون بابت پاسخ شما ، خواهش میکنم همین که جواب دادی آقایی کردی خیلی گلی ،فقط دوست من ،من چند تا مموری دیگه رو هم امتحان کردم ولی بازم با اینکه میشناسه ولی به هیچکدوم از اطلاعات مموری دسترسی ندارم

sara0000
24-01-2011, 15:26
دوباره سلام و عرض خسته نباشید
من برنامه nimbuzz رو نصب کردم بعد با یاهوش که آن می شم اون گزینه ای که باهاش عکس می فرستادمو نداره ینی نمی تونم باهاش عکس send کنم ولی با گوشیه قدیمیه نوکیام میشه.. راهی نداره که بشه؟
بعدش از bb aps خود یاهو رو نصب کردم ولی کار نمی کنه میگه Service not enabled for this handheld چرا نمی شه؟
مرررسی از شمااا:loveit:

Ceramic
24-01-2011, 21:14
با سلام و تشکر
راستش مال منم فارسی رو خوب می خونه ولی نمی تونم اسمس فارسی تایپ کنم.. میشه یه لینک دانلود بذارین واسم؟؟ همون عربی

مدل گوشی تون که 9700 هست . پس لطفا ورژن او اس رو مشخص کنید ( به بخش Options بروید و سپس گزینه ی About را بزنید . اطلاعات داده شده را این جا کپی کنید )

اگر هم دوست دارید به او اس جدید و جنجالی بلک بری بروید ، این هم لینک او اس 6.0 برای بولد 9700 ( نمی دانم عربی را ساپورت می کند یا نه - اما گویا او اس 6.0 این قابلیت را دارد ) با حجم تقریبی 150 مگ . برای آگاهی از روش آپگرید او اس به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=106900) مراجعه کنید.

http://www.mediafire.com/?rt0mxe8o0ct4juf#2

می خواهم بلک بری بخرم...
می ارزه بلک بری بگیرم؟ مشکل ساز نیس که؟؟ الان خوب تو ایران ساپرت می شه؟؟

با شبکه ی جی اس ام ایران معمولا مشکلی ندارد ( خصوصا با فروشنده شرط کنید که آنلاک فکتوری باشد و با کد آنلاک نشده باشد ) اما ساپورت تعمیرات ندارد و نرم افزارهایش هم عموما رایگان نیست .

دوست گرامی ممنون بابت پاسخ شما ، خواهش میکنم همین که جواب دادی آقایی کردی خیلی گلی ،فقط دوست من ،من چند تا مموری دیگه رو هم امتحان کردم ولی بازم با اینکه میشناسه ولی به هیچکدوم از اطلاعات مموری دسترسی ندارم

بزرگوارید عزیز ، قابل شما را نداشت

به احتمال زیاد یک باگ است . یک بار گوشی را مستر ریست کنید و اگر مشکل حل نشد ، او اس را آپگرید کنید ( به راهنمایی بالا مراجعه بفرمایید ) . برای آگاهی از انواع ریست بلک بری به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90302) مراجعه کنید .

دوباره سلام و عرض خسته نباشید
من برنامه nimbuzz رو نصب کردم بعد با یاهوش که آن می شم اون گزینه ای که باهاش عکس می فرستادمو نداره ینی نمی تونم باهاش عکس send کنم ولی با گوشیه قدیمیه نوکیام میشه.. راهی نداره که بشه؟
بعدش از bb aps خود یاهو رو نصب کردم ولی کار نمی کنه میگه Service not enabled for this handheld چرا نمی شه؟
مرررسی از شمااا

این پیغام ( Service not enabled for this handheld ) نشان دهنده ی این است که ورژن نصب شده با گوشی شما همخوان نیست . یا این که اپراتور اجازه ی لاگین را نمی دهد . با ورژن دیگری ( مثل این که ضمیمه کرده ام ) امتحان کنید ... ( ارسال عکس رو هم امتحان کنید لطفا )

همگی موفق باشید

sara0000
25-01-2011, 00:46
من خییلییی خیییلی از شما تشکر می کنم..

وااای خیلی دوس دارم آپ گریدش کنم ولی می ترسم خراب کاری کنم :( آخه این گوشیو خیلی دوس دارم.وبعد اگه آپگرید کنم هر چی برنامه و تم دانلود کردم و بوک مارکام می پره ؟؟ جایی نیست بدم برام انجام بدن اینکارو؟

گوشیمم ورژنش اینه
9700
smatphone (3G wi-fi)
v5.0.0.593 (bundle 1022, platform 5.1.0.147)
3G bands 1,2,5,6 :
برنامه یاهو که لطف کردین لینک دانلود گذاشتین و نصب کردم تو گوشیم ولی نمی دونم چرا که روش می زنم به جای اینکه مسنجر باز شه بروزر گوشیم وا میشه و می ره تو سایت یاهو :( بعد دیلیت هم کردم باز نصب کردم باز همونجوریه

bitahome
25-01-2011, 23:06
باسلام.من بلک بری 8900کورو دارم.برای نصب برنامه ها دکس تاپ را اجرا میکنم ولی زمانی کهaplication loader را میزنم زمان زیادی را صرف جستجوی برنامه ها میکند و تا آخر به همین صورت باقی میماند.هیچ گونه پیامی هم نمیده. کجای کارم ایراد داره. لطفا کمکم کنید.

Ceramic
27-01-2011, 14:25
من خییلییی خیییلی از شما تشکر می کنم..

وااای خیلی دوس دارم آپ گریدش کنم ولی می ترسم خراب کاری کنم :( آخه این گوشیو خیلی دوس دارم.وبعد اگه آپگرید کنم هر چی برنامه و تم دانلود کردم و بوک مارکام می پره ؟؟ جایی نیست بدم برام انجام بدن اینکارو؟

گوشیمم ورژنش اینه
9700
smatphone (3G wi-fi)
v5.0.0.593 (bundle 1022, platform 5.1.0.147)
3G bands 1,2,5,6 :
برنامه یاهو که لطف کردین لینک دانلود گذاشتین و نصب کردم تو گوشیم ولی نمی دونم چرا که روش می زنم به جای اینکه مسنجر باز شه بروزر گوشیم وا میشه و می ره تو سایت یاهو :( بعد دیلیت هم کردم باز نصب کردم باز همونجوریه

به هر حال آپگرید او اس در حقیقت همان فلش کردن گوشی است و خطراتی را دارد ( تمام اطلاعات روی گوشی - غیر از مموری کارت - پاک خواهد شد ). با این اوصاف که نوشته اید فکر می کنم بی خیال آن بشوید بهتر باشد .

برای نصب یاهو مسنجر ، آدرس زیر را در مرورگر گوشی وارد کنید :

m.yahoo.com/messenger

این صفحه ی دانلود یاهو مسنجر برای گوشی های موبایل است . ببینید می توانید از این طریق کار را انجام بدهید یا نه ؟

باسلام.من بلک بری 8900کورو دارم.برای نصب برنامه ها دکس تاپ را اجرا میکنم ولی زمانی کهaplication loader را میزنم زمان زیادی را صرف جستجوی برنامه ها میکند و تا آخر به همین صورت باقی میماند.هیچ گونه پیامی هم نمیده. کجای کارم ایراد داره. لطفا کمکم کنید.

به احتمال خیلی زیاد این مشکل ناشی از نصب برنامه های نامنطبق با ورژن او اس شماست . احتمال دیگر هم وجود باگ در این برنامه ها است . گوشی تان را هارد ریست کنید . البته با این تذکر که برنامه ها ، فایل ها ، کانتکت ها و اطلاعات موجود روی حافظه ی داخلی خود گوشی پاک خواهد شد بنابراین بهتر است پیش از انجام این کار با استفاده از همان برنامه ی دسکتاپ منیجر یک بک آپ از گوشی خود بگیرید . در این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90302) انواع ریست های بلک بری را خواهید یافت .

sara0000
27-01-2011, 17:49
خیلی ممنون از راهنماییتون
راستش تو این یاهو هیچ جوری گزینه send files نیومد منم به جای نیم باز..im+ رو نصب کردم مشکلم حل شد با +im که یاهو رو باز می کنم میشه باهاش عکس و فایل هم فرستاد.. الان فقط مشکلم نتونستنه فارسی تایپ کردنه.. با اینکه خوب فارسی رو می خونه ولی تایپ نمیشه کرد.. به جز آپگرید راهی نیست من فارسی یا همون عربی رو بریزم تو گوشیم؟
ببخشید هی سوال می پرسم :9:

Ceramic
27-01-2011, 20:05
خیلی ممنون از راهنماییتون
راستش تو این یاهو هیچ جوری گزینه send files نیومد منم به جای نیم باز..im+ رو نصب کردم مشکلم حل شد با +im که یاهو رو باز می کنم میشه باهاش عکس و فایل هم فرستاد.. الان فقط مشکلم نتونستنه فارسی تایپ کردنه.. با اینکه خوب فارسی رو می خونه ولی تایپ نمیشه کرد.. به جز آپگرید راهی نیست من فارسی یا همون عربی رو بریزم تو گوشیم؟
ببخشید هی سوال می پرسم :9:

پچ عربی روی کامپیوتر محل کارمه ، اونجا هم اینترنت ندارم . متاسفانه باید تا پس فردا شب صبر کنید . اگر با اونم نشه راهی جز فلش کردن ( همون آپگرید او اس ) نیست .

nima_khan
27-01-2011, 21:53
سلام، من یه گوشی bold 9700 دارم که از دستم افتاد و ال سی دیش از کار افتاد، وقتی روشنش می کنم فقط یه صفحه سفید میاد و چند تا خط طوسی کم رنگ موازی که چند جای صفحه هست. نمی دونم کجا واسه تعمیر ببرم که هم وارد باشه و هم مطمئن، ممنون میشم اگه کمکم کنید.

un4g1v3n
28-01-2011, 09:38
سلام، من یه گوشی bold 9700 دارم که از دستم افتاد و ال سی دیش از کار افتاد، وقتی روشنش می کنم فقط یه صفحه سفید میاد و چند تا خط طوسی کم رنگ موازی که چند جای صفحه هست. نمی دونم کجا واسه تعمیر ببرم که هم وارد باشه و هم مطمئن، ممنون میشم اگه کمکم کنید.

برو زیرزمین علاءالدین راهروی سمت راست.
اسم مغازه رو نمیدونم ولی از هر کی بپرسی "آقای علی توفیق" مغازشو بهت نشون میدن.
تخصصش تعمیرات بلک بری هست.
موفق باشید.
اگه رفتید اسم مغازه رو هم اینجا ذکر کنید.

alibehlool
29-01-2011, 23:19
نور صفحه گوشیم کمو زیاد میشه,,, گوشیم black berry 9780
چیکار کنم درست شه؟!
اشکال سخت افزاری نیست که؟!

Varshabi
30-01-2011, 14:05

سلام دوستان. اکثر گوشیهای موبایل با نرم افزار آوتلوک، سینکرونایز میشن. میخوام کانتکتهای نوکیا را بریزم رو بلک بری 9000. برنامه دسکتاپ بلک بری را هم نصب کردم. پیشنهاد شما چیه؟

Varshabi
30-01-2011, 16:44
یک سوال دیگه هم دارم. روی بلک بری چطور میشه برنامه های در حال اجرا را بست؟ مثلا اپرا.
دکمه منو را که نگه میدارم برنامه های در حال اجرا را نشون میده ولی نمیدونم چطوری ببندم.

aga_ali
31-01-2011, 12:12
سلام
من در مورد آنلاک کردن گوشی مشکل داشتم
دوستان من وقتی نرم افزار mfi multiloader رو اجرا می کنم و گوشی رو به کابل وصل می کنم نرم افزار این error رو میده

http://up.iranblog.com/images/vz99xlb9juvh59vi6ng.jpg

همه نرم افزارایی هم که تو این پست گفته شده نصبه
http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=106898
مشکل از رجیسترشه اما نمی دونم چیکار کنم
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

Varshabi
01-02-2011, 17:21
هر سوالی که نمیدونی کجا بپرسی اینجا بپرس. ولی فقط بپرس، کسی جوابگو نیست

bitahome
02-02-2011, 03:00
با سلام.من بلک بری مدل curve8900 دارم.ولی از موقعی که این گوشی را گرفتم تا به حال در صفحه دکس تاپم اثری از آیکون gps ویا موقعیت یاب نیست.نمیدونم چطور پاک شده.کسی می تونه دلیل و راه حل برگرداندن این قسمت را توضیح بده.ممنونم

bitahome
02-02-2011, 22:01
سلام.چرا کسی جوابم را نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟

aga_ali
07-02-2011, 00:38
آقا کسی نیست اینجا ما رو راهنمایی کنه؟
بابا دمتون گرم

yahya_king
14-02-2011, 11:36
سلام خسته نباشید میخاستم بدونم ارور 507یعنی چی (گوشیمو وقتی روشن میکنم میاد بالا تو منو هم نمیره ):please::cf:

.1987mehdi
22-02-2011, 23:59
سلام من بلک بری 9000دارم و cod 530 میده و بالا نمی یاد ممنون میشم راهنمای کنین.

bitahome
26-02-2011, 01:44
با سلام.میخواستم بدونم ارور fatal در زمان فلش کردن دلیلش چیست.گوشی من مدل کورو 8900 با ورژن 4.6.1.310 میباشد. با تشکر فراوان

Ceramic
26-02-2011, 17:45
سلام من بلک بری 9000دارم و cod 530 میده و بالا نمی یاد ممنون میشم راهنمای کنین.

ارور 530 به معنای ناتوانی گوشی از اجرای سیستم عامل هست و بیشتر به دلیل نصب برنامه های جاوای نامنطبق با او اس پیش می آید .

گوشی تون رو آپگرید کنید .

با سلام.میخواستم بدونم ارور fatal در زمان فلش کردن دلیلش چیست.گوشی من مدل کورو 8900 با ورژن 4.6.1.310 میباشد. با تشکر فراوان

لطفا شرح دقیق اروری رو که دریافت می کنید اینجا بنویسید .

yahya_king
01-03-2011, 12:04
سلام خسته نباشید میخاستم بدونم ارور 507یعنی چی (گوشیمو وقتی روشن میکنم میاد بالا تو منو هم نمیره )

خاهشا یکی جواب مارو بده الان چند روز سوال پرسیدم هنوز جوابی در یافت نکردم:dx::dx::dx::dx:

un4g1v3n
02-03-2011, 11:54
ارور ۵۰۷ به این معنی هست که دستگاه os ای برای بوت پیدا نکرده و منتظر نصب os جدید میباشد.
شما گوشی را از طریق پورت usb مستقیم دستگاه و نه کیبورد یا هاب به کامپیوتر وصل کنید و فلش بزنید.
اگر باز هم با این اررور مواجه شدید پورت را عوض کنید.

yahya_king
02-03-2011, 19:22
با چه نرم افزار باید فلش کنم اگه میشه ضمیمه کنید مرسی (فایل فلشو دارم):bc::bc::bc::bc::bc::bc:

Ceramic
03-03-2011, 11:06
با چه نرم افزار باید فلش کنم اگه میشه ضمیمه کنید مرسی (فایل فلشو دارم):bc::bc::bc::bc::bc::bc:

عمل فلش دستگاه های بلک بری با نرم افزار BDM ( مخفف Blackberry Desktop Manager ) انجام می شود . این برنامه را که در سی دی گوشی موجود هست روی گوشی نصب کنید و سپس فایل فلش ( یعنی همان او اس گوشی را که پسوند اگزه دارد ) اجرا کنید . سپس گوشی را به کامپیوتر متصل کنید و برنامه ی دسکتاپ منیجر را باز کنید . خود برنامه در باره ی آپگرید از شما سئوال خواهد کرد . کافی است طبق راهنمای آن گام به گام پیش بروید .

meghdad9500
08-03-2011, 14:28
سينا جان سلام و خسته نباشي .اگه براتون امکان داره بهم یه شماره تماس یا آدرس از خودتون یا هر کسی که بتونه حضوری مزاحمش شم و کمکم کنه تا بتونم از گوشیم کاملا استفاده کنمو لطف کنید/مشکلاتم زیاده مثل internet emaile و .. / چند ماهه که stom 9500 ورژن 5 خریدم اما هر چی سعی کردم و مطالب شمارو کاملا خوندم نشد که نشد/در هر صورت برام ممکن نیست-منتظرم:bw::cg:

meghdad9500
10-03-2011, 11:39
آقا سلام/من servis book ریختم اما بازم نمیره internet/با bolt که میرم error میده میگه internet not available.chek network services. چیکار کنم؟؟؟ در ضمن وقتی servis book ریختم آیکون setup wizard پاک شده و آیکون Email اضافه شده چیکار کنم؟؟؟ توروخدا جواب بدید لطفا/گوشیم storm 9500 ورژن 5.0.0.841 /پیشاپیش تشکر

Ceramic
10-03-2011, 13:12
آقا سلام/من servis book ریختم اما بازم نمیره internet/با bolt که میرم error میده میگه internet not available.chek network services. چیکار کنم؟؟؟ در ضمن وقتی servis book ریختم آیکون setup wizard پاک شده و آیکون Email اضافه شده چیکار کنم؟؟؟ توروخدا جواب بدید لطفا/گوشیم storm 9500 ورژن 5.0.0.841 /پیشاپیش تشکر

مقداد گرامی

برادر جان اون فایل سرویس بوک رو طبق راهنمایی این تاپیک (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=116462) اضافه کردید ؟

فایل سرویس بوک برای راه اندازی مرورگر اصلی خود بلک بری ( Blackberry Browser ) و دسترسی به اینترنت از طریق این مرورگر است نه برای مرورگرهای دیگر مانند Bolt یا هر چیز دیگر !!

ظاهرا شما پیش از این که بخواهید مرورگر اصلی را فعال کنید ، نیاز دارید که GPRS گوشی خود را فعال بفرمایید .

برای این کار در منوی Options ، وارد بخش Advanced Options شوید و در آن قسمت به بخش TCP بروید . در قسمت TCP دو فیلد می بینید که نام یکی APN و دیگری User Password ( یا User و یا Password خالی ) است . در فیلد APN باید اکسس پوینت اپراتور خود را وارد کنید ( برای همراه اول کلمه ی mcinet و برای ایرانسل کلمه ی mtnirancell ) و در فیلد یوزر پسورد هیچ چیزی ننویسید ( خالی باشد ) . سپس کلید منو را بزنید ، تنظیمات را ذخیره ( save ) کنید و مرورگر Bolt یا مینی اپرا را باز کنید ببینید به اینترنت وصل می شوید یا نه .

نکته ی بعدی : آیکن Email که در منوی اصلی بلک بری هست ، در صورتی قابل استفاده خواهد بود که اولا تنظیمات POP3 در ایمیل شما ( فعلا فقط برای جی میل موجود است ) انجام شده و در ثانی اپراتور شما ( ایرانسل یا همراه اول ) به شما اجازه ی دسترسی به سرویس های بلک بری را داده باشد که متاسفانه این اتفاق در ایران نیفتاده و آن آیکن عملا غیر قابل استفاده است . بنابراین برای چک کردن ایمیل های خود باید کماکان از شیوه ی مرسوم یعنی ورود به اینترنت از طریق GPRS استفاده بفرمایید .

آیکن Setup Wizard هم چیز خاصی نیست که نگران اش باشید . در منوی Options می توانید آن را دوباره مشاهده بفرمایید .

موفق باشید

yahya_king
10-03-2011, 19:45
سلام گوشی بالا میاد که رو گوشی نصب کنم بعدم سی دی شو ندارم :ea:

Ceramic
12-03-2011, 15:02
سلام گوشی بالا میاد که رو گوشی نصب کنم بعدم سی دی شو ندارم :ea:

برنامه ی دسکتاپ منیجر روی کامپیوتر نصب می شود نه روی گوشی . همینطور او اس که به صوت یک فایل با پسوند exe هست و روی کامپیوتر اجرا می شود .

به طور کلی ، شما به سه چیز احتیاج دارید :

1. برنامه ی BBM یا همان Blackberry Desktop Manager که بین 150 تا 250 مگ حجم دارد و باید از اینترنت دانلود کنید . اگر دانلود برایتان امکان پذیر نیست ، سری به زیرزمین علاء الدین بزنید . یک تعمیرکار هست که متخصص بلک بری است . ایشان این برنامه را برای فروش دارد .

2. یک ورژن مناسب از او اس بلک بری برای گوشی خودتان ( حجم شان معمولا بین 90 تا 150 مگ هست ) و این یکی را باید دانلود کنید یا باز هم به شیوه ی اول بخرید .

3. کابل یو اس بی گوشی

اگر راحت ترین شیوه را می خواهید ، می توانید بدهید همان تعمیر کار گوشی را برایتان فلش بزند.

meghdad9500
13-03-2011, 09:43
ممنون که مثل همیشه با حوصله جواب میدین . gprs گوشی درست بود ،ایراد از Bolt بود که با operamini حل شد/بله servis book رو طبق همون تایپیک ریختم.الان مشکلم اینه که فایل CrackUtil رو winzip و winrar باز نمیکنن و error میده میگه curropted/ بعدش میخواستم بگید که browser اصلی گوشی چه مزیتی به bolt یا operamini داره؟؟
اینترنت بعضی وقتا نمیره اصلا،ایراد از اپراتوره یا چیز دیگه؟؟
میشه آیکون setup wizard رو برگردوند به menu ؟؟
آخرین سوال اینه که برای راه انداختن browser اصلی storm 9500 version 5 فقط به همون فایل CrackUtil نیاز هست ؟ و احتیاجی به نگه داشتن کلیدها نیست؟؟ پیشاپیش تشکر

rayaneh pooya
19-03-2011, 14:34
سلام من bb9530 storm دارم v-4.7.0.99 Platform-4.0.0125
از دوستان برای اپگرید میتونن کمکم کنند ضمنآ هیچ گونه نرم افزار و cd مربوط به گوشیم رو ندارم

ممنون میشم اگه کمکم کنید

ramin_shabah
24-03-2011, 14:19
سلام مرورگر اپرا گوشی من یه روز وصله یه 10 روز قطع تا باتری رو در نیارم درست نمی شه البته مرورگرر گوشی رو راه انداختم ولی با فیلترینگ به کار من نمی یاد یه را هی بدید من چی کار کنم
البته گوشی 9800د ارم

Ceramic
28-03-2011, 13:31
ممنون که مثل همیشه با حوصله جواب میدین . gprs گوشی درست بود ،ایراد از Bolt بود که با operamini حل شد/بله servis book رو طبق همون تایپیک ریختم.الان مشکلم اینه که فایل CrackUtil رو winzip و winrar باز نمیکنن و error میده میگه curropted/ بعدش میخواستم بگید که browser اصلی گوشی چه مزیتی به bolt یا operamini داره؟؟
اینترنت بعضی وقتا نمیره اصلا،ایراد از اپراتوره یا چیز دیگه؟؟
میشه آیکون setup wizard رو برگردوند به menu ؟؟
آخرین سوال اینه که برای راه انداختن browser اصلی storm 9500 version 5 فقط به همون فایل CrackUtil نیاز هست ؟ و احتیاجی به نگه داشتن کلیدها نیست؟؟ پیشاپیش تشکر

سلام و سال نوی همگی مبارک !

برنامه ی CrackUtil را دوباره برای شما ضمیمه کرده ام .

مزیت مرورگر اصلی ، سرراست بودن و همچنین فول بودن قابلیت های آن است زیرا در مرورگرهای جاوا دسترسی ها به قسمت های مختلف سخت افزار با مشکلاتی مواجه است .

نیازی به برگرداندن Setup Wizard نیست . این برنامه را به سادگی می توانید در بخش Options اجرا کنید .

نه ، فکر نمی کنم نیازی به گرفتن کلیدها داشته باشید و در واقع اصل کار همان عبارت S B E B است که باید از چپ به راست وارد شود ( اول حرف S ، بعد B ، بعد E ، و آخرش حرف B )

سلام من bb9530 storm دارم v-4.7.0.99 Platform-4.0.0125
از دوستان برای اپگرید میتونن کمکم کنند ضمنآ هیچ گونه نرم افزار و cd مربوط به گوشیم رو ندارم

ممنون میشم اگه کمکم کنید

شما باید ابتدا برنامه ی بلک بری دسکتاپ منیجر را از این لینک (http://www.pars-support.com/free/Blackberry/500_b028_multilanguage.exe) دانلود و روی پی سی خود نصب کنید . حجم این برنامه حدود 300 مگابایت است .

سپس باید او اس جدیدتر را دانلود کنید . در مورد گوشی شما ، آخرین نسخه باید این باشد :

نسخه ی 5.0.0.323 در سایت رپید شیر
(http://rapidshare.com/files/295836774/9530AMEA_PBr5_1_.0.0_rel501_PL4.2.0.126_A5.0.0.323 .exe)
نسخه ی 5.0.0.323 در سایت مگاآپلود (http://www.megaupload.com/?d=ZJ52A74M)

پس از انجام این دو کار ، به بخش مطالب آموزشی رفته و طبق آموزش موجود در این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=106900) ، گوشی خود را آپگرید کنید .

تذکر : مسئولیت هر گونه خرابی ناشی از این اقدام با شما خواهد بود .

سلام مرورگر اپرا گوشی من یه روز وصله یه 10 روز قطع تا باتری رو در نیارم درست نمی شه البته مرورگرر گوشی رو راه انداختم ولی با فی لت رینگ به کار من نمی یاد یه را هی بدید من چی کار کنم
البته گوشی 9800د ارم

برای حل مشکل خود به فکر چیز پی ان باشید ، مرورگر های جاوا هم به مرور در این زمینه از کار می افتد.

pejman4282
31-03-2011, 22:29
با سلام .
عزیزان من bold9700 دارم . gprs ایرانسل فعال هست . مال همراه اول هم فعال بود .
الان یه 2 ماهی میشه هر کاری می کنم همراه اول وصل نمی شه .
اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه . سپاس .

mratabak
04-04-2011, 12:39
من blackberry 9780 دارم ... باهاش کلی مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.:please:
1) نرم افزار هایی که روش نصب میکنم فقط یکبار کار میکنه(مثلا opera ya im) فقط یکبار کار کرد بعد دیگه میگه نمیتونم connect بشم به اینترنت. چی کار کنم؟:cm:
2) از کجا gprs ایرانسل یا حتی همراه اول رو روش فعال کنم!؟
3) با gps اش چه جوری کار کنم!؟ اصلا از کجا کار کنم؟!
4) ... میتونم روش بریزم!؟ یا connect کنم؟؟
5) nimbuzz رو چه جوری بگیرم برای گوشیم؟؟
ممنون میشم جواب بدید.

mratabak
05-04-2011, 09:43
nimbuzz رو گرفتم :) :az:

un4g1v3n
05-04-2011, 11:06
من blackberry 9780 دارم ... باهاش کلی مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.:please:
1) نرم افزار هایی که روش نصب میکنم فقط یکبار کار میکنه(مثلا opera ya im) فقط یکبار کار کرد بعد دیگه میگه نمیتونم connect بشم به اینترنت. چی کار کنم؟:cm:
2) از کجا gprs ایرانسل یا حتی همراه اول رو روش فعال کنم!؟
3) با gps اش چه جوری کار کنم!؟ اصلا از کجا کار کنم؟!
4) ... میتونم روش بریزم!؟ یا connect کنم؟؟
5) nimbuzz رو چه جوری بگیرم برای گوشیم؟؟
ممنون میشم جواب بدید.

دوست عزیز
با یک جستجوی مختصر در انجمن جواب تمام سوالات خود را میتوانید پیدا کنید.
با تشکر

meghdad9500
06-04-2011, 12:19
سلام،سال خوبی داشته باشین،ممنون از راهنماییتون،3تا سوال دارم:
1)چجوری میشه چندتا فایل مثلا عکس باهم از طریق بلوتوث ارسال کرد؟هرچی گشتم MARK نداشت و از طریق دو انگشت هم نمیشه
2)میشه تاچ بلک بری رو کالیبره کرد؟
3)چجوری میتونم اینترنت گوشی رو از طریق کابلش و یا بلوتوث به لپ تاپ انتقال بدم؟
مدل گوشیم :sTORM 9500/V.50

mratabak
07-04-2011, 10:00
دوست عزیز
با یک جستجوی مختصر در انجمن جواب تمام سوالات خود را میتوانید پیدا کنید.
با تشکر

انجام دادم نشد... برا این پرسیدم...
لطفاً راهنماییم کنید.

meghdad9500
09-04-2011, 20:11
سلاام.ceramic جان خسته نباشی،همیشه بابت راهنماییهای شما و sina عزیز ممنونم.من چند روز پیش 3 تا سوال کردم که دوستان گفتن توی انجمن search کنم . منم انجام دادم اما جوابمو نگرفتم.نمیدونم شاید خوب دقت نکردم اما تقریبا همه موارد رو مطالعه کردم اما ندیدم.اگه امکان داره مث همیشه قبول زحمت کنید.منتظر پاسختون هستم.با تشکر/
1)چجوری میشه چندتا فایل مثلا عکس باهم از طریق بلوتوث ارسال کرد؟هرچی گشتم MARK نداشت و از طریق دو انگشت هم نمیشه انتخاب کرد
2)میشه تاچ BlackBerry رو کالیبره کرد (مثل سایر برندها)؟
مدل گوشیم :sTORM 9500/V.5

j_houssain
09-04-2011, 20:48
با سلام
بعضی وقتا وقتی اس ام اسی را باز می کنم بخونم موبایلم سریع خاموش میشه نمیدونم چرا؟ گوشیم هم ال جی لمسی است

mratabak
11-04-2011, 10:01
کسی نیست کمک کنه؟!؟!؟!

m450_u17
11-04-2011, 12:56
سلام
می خواستم بپرسم که sms های blackberry torch 9800 به صورت threaded view هست یا نه ؟ اگه نیست ایا میشه اونجوری کرد ؟ منظورم مثله sms های گوشی bold 9700 هست یا مثله chat تو مسنجر ها یعنی sentbox و inbox نباشه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

meghdad9500
11-04-2011, 13:26
باعرض سلام،آقا نیستین جواب نمیدین،منتظر پاسختون هستم.

mratabak
12-04-2011, 13:38
من 9780 دارم inbox و sent box نداره مثل چت میاد sms ها .:bu:

bitahome
13-04-2011, 00:12
با سلام.
دوستان خوبم لطفا به داد من برسید.گوشی من بلک بری مدل curve 8900 است.ورژن4.6.1.310
<platform4.2.0.127>.تا به حال چندین بار به ورژنهای پایینتر downgrade تغییر ورژنش کردم ولی
به هیچ عنوان اجازه آپگرید به ورژن بالاتر را نمیده.ضمنا کسی میدونه ورژن 6 برای گوشی من آمده یا نه؟ لطفا دلیل مشکل وراه حل را برایم بگویید. ممنونم

bitahome
13-04-2011, 00:43
باز هم سلام.برای بار بیستم آپگرید کردم ولی باز هم نشد. پیغامی که میده معنیش تقریبا به این مضموم است که: [ورژن 5 ورژنی با ویژگیهای خاص میباشد و تنها راه در دسترس قرار گرفتن این ورژن مشترک بودن و آموختن خصوصیات این ورژن است] .سرامیک و سینای عزیز لطفا با من همکاری نمایید. با تشکر

polkjhydvrg
13-04-2011, 09:07
http://jasboy.com/images/1.gifI congratulate, your opinion is useful

meghdad9500
13-04-2011, 20:46
سلام،آقا خسته نباشین،خیلی وقته من و بقیه دوستان منتظر جواب هستیم،نکنه خدای نکرده انجمن داره تعطیل میشه!
همچنان منتظر هستم / با تشکر.

Ceramic
15-04-2011, 20:00
ببخشید مشکلی برای من پیش اومده امکان آنلاین شدن رو ندارم . فردا شب در خدمت همه ی دوستان خواهم بود .

باز هم پوزش می طلبم

meghdad9500
17-04-2011, 18:40
سلام ، ceramic جان خسته نباشي، آقا ايشالا زودتر مشكلت حل شه به داد بچه هاي BlackBerry برسي. ديشبم منتظرت بودم كه نيومدي. بيزحمت هر وقت آنلاين شدي 3 تا سؤال من يادت نره. تشكر ...

bitahome
18-04-2011, 00:14
سرامیک جان سلام.سوالم را باز هم مطرح میکنم: گوشی من بلک بری8900 curve با ورژن 4.6.1 میباشد.تا به حال چندین بار خواستم به 5 آپگریدش کنم که به هیچ وجه اجازه این کار را نمیده. ولی هر بار که بخوام به ورژنهای مختلف downgrade میشه.دیگه نمی دونم چیکار کنم. سوال دیگرم اینه که زمانی که با opera وارد اینترنت میشم هر وقت بخوام برنامه یا هر چیزی را دانلود کنم به جای دو گزینه open و save فقط گزینه open وجود دارد و من هم مجبورم open را کلیک کنم که در این موقع به صورت اتوماتیک از opera به browser فابریک انتقال پیدا میکنم ودر بیشتر مواقع اون قسمت ..... شده.لطفا کمکم کنید . با تشکر فراوان

mratabak
18-04-2011, 11:21
تورو خدا یکی کمک کنه.... اگه قرار باشه هیچکی جواب نده خوب واسه چی اینجا باز شده :((((

un4g1v3n
19-04-2011, 00:48
سرامیک جان سلام.سوالم را باز هم مطرح میکنم: گوشی من بلک بری8900 curve با ورژن 4.6.1 میباشد.تا به حال چندین بار خواستم به 5 آپگریدش کنم که به هیچ وجه اجازه این کار را نمیده. ولی هر بار که بخوام به ورژنهای مختلف downgrade میشه.دیگه نمی دونم چیکار کنم. سوال دیگرم اینه که زمانی که با opera وارد اینترنت میشم هر وقت بخوام برنامه یا هر چیزی را دانلود کنم به جای دو گزینه open و save فقط گزینه open وجود دارد و من هم مجبورم open را کلیک کنم که در این موقع به صورت اتوماتیک از opera به browser فابریک انتقال پیدا میکنم ودر بیشتر مواقع اون قسمت ..... شده.لطفا کمکم کنید . با تشکر فراوان

دوست عزیز
با عرض سلام
میشه مراحل آپدیتتون رو بفرمایید و بیان کنید گه چگونه و با چه برنامه ای میخواهید آپدیت کنیدتا بشه راحتتر راهنمایی کرد.
سوال دومتون منظورتون opera هست یا opera mini ?

sahelsoosoo
19-04-2011, 17:49
سلام.
در 9800 چطوری gprs رو فعال کنم؟؟؟
فرق داره با این چیزایی که نوشتید اینجا منوش.... ممنون میشم

m450_u17
19-04-2011, 17:56
سلام
می خواستم بپرسم که sms های blackberry torch 9800 به صورت threaded view هست یا نه ؟ اگه نیست ایا میشه اونجوری کرد ؟ منظورم مثله sms های گوشی bold 9700 هست یا مثله chat تو مسنجر ها یعنی sentbox و inbox نباشه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

كسي نيست جواب ما رو بده ؟ لطفا راهنمايي كنيد

sahelsoosoo
19-04-2011, 18:13
كسي نيست جواب ما رو بده ؟ لطفا راهنمايي كنيد

اره مثل chat هست. حالت conversation داره

un4g1v3n
19-04-2011, 19:16
سلام.
در 9800 چطوری gprs رو فعال کنم؟؟؟
فرق داره با این چیزایی که نوشتید اینجا منوش.... ممنون میشم

1- وارد setting شوید.
۲- قسمت data account
۳- گزینه creat new را بزنید و یک اسم مثل mci یا mtnirancell ایجاد کنید.
۴- مانند زیر قسمتها را پر کنید:

Acount Name: mci
APN: mcinet
User name : keep blank
Password: keep blank
Auth. type: Normal
primary DNS:000.000.000.000
secondary DNS: 000.000.000.000

sahelsoosoo
19-04-2011, 20:52
1- وارد setting شوید.
۲- قسمت data account
۳- گزینه creat new را بزنید و یک اسم مثل mci یا mtnirancell ایجاد کنید.
۴- مانند زیر قسمتها را پر کنید:

Acount Name: mci
APN: mcinet
User name : keep blank
Password: keep blank
Auth. type: Normal
primary DNS:000.000.000.000
secondary DNS: 000.000.000.000

عزیز من اصلا setting va data account نداره!!!!

meghdad9500
19-04-2011, 21:35
سلام.آقا جواب 3تا سوال مارو ندادین،حداقل بگین چجوری اینترنت گوشیمو از طریق کابلش به لپ تاپ انتقال بدم/ممنون میشم/استورم 9500 ورژن 5

bitahome
20-04-2011, 00:27
سرامیک عزیزباسلام.در مورد مراحل آپدیت فرموده بودید که من مراحل آپدیت را حقیقتا سعی کردم که با توضیحات شما در تاپیک آپدیت بلک بری یکی باشد ولی مسئله ای که هست اینه که شایدجایی را اشتباه میکنم.فقط به طور خلاصه میگم:برنامه دکس تاپ را باز میکنم و کابل را به گوشی وصل میکنم.بعد از جستجوی آپدیت که هیچ وقت هم چیزی پیدا نمیشه دکس تاپ منیجر به حالت عادی بر می گردد و در این حالت به قسمت Aploder میرم وقسمت سمت راست update را میزنم که در این حالت چند ورژن بویژه ورژن 5 هم پیدا میشه.که هر کاری میکنم به سر ان جام نمیرسه. لطفا اگر میشه مراحل آپگرید ورژن 4.6.1.310 را به 5 برایم توضیح بدهید. در مورد سوال دومم opera mini متشکرم

vampanize
20-04-2011, 21:04
سلام من قصد خريد بلك بري torch 9800 دارم چون اشنا نيستم با اين گوشيا گفتم مشاوره كنم اصلا شما اين مدلو توصيه ميكنين يا مدله ديگه؟ ازش راضي هستين؟ برنامه ي كرك پيدا ميشه براش؟ من چون از دبي مي خوام بخرم مشكلي كه پيش نمياد؟ انتن ميده با سيماي ايراني؟unlocki چیزی لازم داره؟ از قيمت تقريليش در دبي خبر دارين؟

meghdad9500
20-04-2011, 22:01
سلام خسته نباشین. کسی نمیخواد بگه چجوری اینترنت گوشیمو از طریق کابلش به لپ تاپ انتقال بدم/استورم 9500 ورژن 5/تشکر

bitahome
21-04-2011, 14:51
بخدا خسته شدیم از بسکه منتظر جواب موندیم. حدود یک ساله که بلک بری مدل curve 8900 دارم و هر کاری که میکنم نمیتونم از ورژن 4.6.1 به ورژن 5 ارتقاء بدم.اصلا انگار برای این مدل ورژن 5 وجود نداره.ضمنا خواهشا این موضوع را برایم توضیح دهید که آیا آپگرید با فلش فرق میکنه؟اگر لطف کنید یک بار دیگه با توضیح کامل آپگرید بلک بری را برایم توضیح بدهید.چون توضیحاتی که در تاپیک این سایت نوشته شده را شاید تا کنون 100 بار انجام دادم ولی نشد که نشد. و خواهش دیگرم اینه که آیا روش دیگری برای آپگرید os وجود دارد؟ با تشکر فراوان

meghdad9500
21-04-2011, 19:18
سلام وخسته نباشید به sina و ceramic عزیز ، میدونم شما هم مشکل دارین و بعضی وقتا نمیتونید که on باشید اما بالاخره چشم بچه های انجمن BlackBerry به شماهاست که راهنمایی کنید مارو که شاید ماهم بتونیم در آینده بقیه دوستان جدید تر رو راهنمایی کنیم و بهم کمک کنیم. همچنان منتظر جواب 3 تا سوالم هستم./با تشکر
1)چجوری میشه چندتا فایل مثلا عکس باهم از طریق بلوتوث ارسال کرد؟هرچی گشتم MARK نداشت و از طریق دو انگشت هم نمیشه انتخاب کرد
2)میشه تاچ BlackBerry رو کالیبره کرد (مثل سایر برندها)؟
مدل گوشیم :sTORM 9500/V.5
خداییشم خیلی گشتم تو انجمن اما موفق نشدم. پیشاپیش تشکر:au::dz::hello:

meghdad9500
24-04-2011, 19:55
سلام به همه و خسته نباشید-انقد جوابمو ندادین تا اینکه بالاخره خودم فهمیدم ایراد از کجا بود.مشکل وصل نشدن به اینترنت از طریق لپ تاپ رو میگم.یعنی همون سوال سوم. ویندوزم ویستا بود .یه قلقی داشت که حلش کردم.اگه تونستین منتظر جوابای بعدی هستم.موفق باشید

alinem_66
08-05-2011, 22:23
سلام لطفا کسی کمک کنه من رو blackberry bold9780 برنامه همراه بانک پارسیان رو اجرا کنم.بجای حروف فارسی چرتو پرت میاره

bitahome
09-05-2011, 01:08
من تمامی مسائل و مشکلات بلک بری را با توجه به تعداد دفعات دیدن این سایت در چند مورد خلاصه میکنم: اولا هارد ریست. ثانیا آپگرید. ثالثا داون گرید و....ضمنا فکر میکنم مدیران این سایت ازگوشی های بلک بری خود خسته شده اند به طوری که هر دو ماه یکبار هم حاظر به جواب دادن سوالات نیستند.دمتون گرم

dariushsz2
09-05-2011, 01:11
سلام.من تا 2روز دیگه واسم 9780 از دبی میارن.چندتا سوال داشتم.آیا من باید آنلاک کنمش؟اصلا منظور از آنلاک واسه چه کارییه؟بعدشم میشه نرم افزارهای جاوای فارسی ریخت روش؟اخه بدشناسیه من اینه که من مشهدم و هیچ آدم واردی به بلک بری من پیدا نکردم!!!اصلا نمیفهمن من چی میگم!!!اگه دوستان در مشهد کسیو سراغ دارن حتما اطلاع بدن که ازش مشاوره بگیرم..ممنون

meghdad9500
14-05-2011, 20:52
سلام.من تا 2روز دیگه واسم 9780 از دبی میارن.چندتا سوال داشتم.آیا من باید آنلاک کنمش؟اصلا منظور از آنلاک واسه چه کارییه؟بعدشم میشه نرم افزارهای جاوای فارسی ریخت روش؟اخه بدشناسیه من اینه که من مشهدم و هیچ آدم واردی به بلک بری من پیدا نکردم!!!اصلا نمیفهمن من چی میگم!!!اگه دوستان در مشهد کسیو سراغ دارن حتما اطلاع بدن که ازش مشاوره بگیرم..ممنون
سلام دوست عزیز.پیشاپیش مبارکت باشه/
بله شما برای اینکه بتونید از سیستم مخابراتی ایران استفاده كنيد (برقراري تماس و ساير مكانات مثل sms و ...) بايد گوشيتون رو unlock كنيد.
از دو طريق ميتونيد اين كار رو انجام بديد:
1-از طريق مطالب اموزشي انجمن در تايپك انلاك كردن
2-به سايت هاي همراه اول و ايرانسل بريد و IMEI گوشيتون رو بديد و unlock كنيد.معمولا براي unlock يك گوشي هزينه نميخوان
بله ميشه نرم افزارهای جاوای فارسی ریخت روش البته به شرط اينكه ورژنش مطابقت كنه و فريمور گوشيتون فارسي (arabi ) رو ساپورت كنه.
اصلا نگران نباش چون احتياجي به كسي نداري.فقط كافيه مطالب انجمن رو با دقت بخوني و تلاش و پشتكار رو فراموش نكني و نا اميد نشي.
به نظر من BlackBerry اولش يكم دلسردت ميكنه اما وقتي باهاش راه بيفتي ديگه به سختي ميتوني بري سراغ يك برند ديگه
موفق باشي

30jall
14-05-2011, 22:27
سلام به بروبکس بلک بری.
دوستان عزیز و با تجربه تر های بلک بری.
یه سوال فنی و ضروری دارم.
اونم اینکه ایا تبلت های پلی بوک بلک بری که هم اکنون هم در ایران عرضه شدند با قیمتف.ق العاده ۸۵۰ هزار تومن قابلیت نمایش صحیح فارسی رو به طور کامل در مرورگر اینترنت و قسمت مسیج دارند؟
و اینکه طبق گفته خود شرکت ایا واقعا میشه برنامه های اندروید رو نصبید رو پلی بوک؟
خیلی خیلی خیلی مچکرم.
و منتظر.

miladsa
15-05-2011, 09:39
من یه بلک بری Bold 9780 برام اوردن انگار از دوبی خریداری شده روی سلفونش زده Axion Telecom
می خواستم بپرسم این گوشی با سیم کارت های ایران کار می کنه؟
دقیقا متوجه نشدم از کجا باید فهمید انلاک فکتوری هست یا لاک هست؟

ali.1329
19-05-2011, 19:07
عزیز من اصلا setting va data account نداره!!!!
سلام
tcp را در قسمت search بنویسید.تو قسمت optıon تنظیمات tcp ip وجود داره.

bitahome
23-05-2011, 01:51
باسلام.بالاخره تونستم گوشی را آپگرید کنم.واقعا شانسی انجام شد.آقایون چرا جواب ما را نمیدهید.من فکر میکنم شما برای ارزش بخشیدن به این سایت وکمک کردن به جیب و وقت دوستان خود جمع شده اید.من بیش از 2 ماه است که منتظر یک جواب بودم.ای کاش آن قدر اطلاعات داشتم که می توانستم راهنماییهای مفیدی به هموطنانم داشته باشم. بگذریم. یک سوال میپرسم اگر کسی از دوستان جوابش را میدونه لطفا جواب بدهد: آخرین ورژن برای بلک بری 8900 چه ورژنیه؟ لطفا دقیق بفرمائئد. باتشکر

un4g1v3n
23-05-2011, 09:40
اگه اشتباه نکنم 5.0.0.90 هست

ali.1329
23-05-2011, 19:48

N E X U S
24-05-2011, 04:49
باسلام.بالاخره تونستم گوشی را آپگرید کنم.واقعا شانسی انجام شد.آقایون چرا جواب ما را نمیدهید.من فکر میکنم شما برای ارزش بخشیدن به این سایت وکمک کردن به جیب و وقت دوستان خود جمع شده اید.من بیش از 2 ماه است که منتظر یک جواب بودم.ای کاش آن قدر اطلاعات داشتم که می توانستم راهنماییهای مفیدی به هموطنانم داشته باشم. بگذریم. یک سوال میپرسم اگر کسی از دوستان جوابش را میدونه لطفا جواب بدهد: آخرین ورژن برای بلک بری 8900 چه ورژنیه؟ لطفا دقیق بفرمائئد. باتشکر
سلام دوست عزيز.واقعا جاي تاسف داره.به زودي بخش بلك بري به روزهاي خوب خودش باز خواهد گشت.جواب سوال شما:
Applications: 5.0.0.822
* Software Platform: 5.2.0.76