PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک عمومی پرسش و پاسخ | مخصوص تازه وارد ها...

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Sezar
12-03-2010, 12:27
سلام؛ از این بعد دوستانی که تازه hd2 گرفتن و آشنایی با ویندوز ندارند میتوانند مشکلات خودشون را در این تاپیک مطرح کنند

از پرسیدن هرگونه سوال حتی اگر خیلی ساده باشه خودداری نکنید

در صورتی که سوالتون به نظر خودتون کمی سخت هست یا مشکل جدی برخورد کردین در تاپیک اصلی سوال کنید

خواهشا رو دریایسی نکنید چون هدف همه یچه موبایلستان پیشرفت جمعی میباشد]

nimotorsh
12-03-2010, 16:55
سلام ممنون بخاطر این تاپیک شاید بخاطر اسم تاپیک بعضیا روشون نشه پست بزنن اما خجالت که نداره در هر صورت...
این navitel و اریو اقلیم چی هست؟ظاهرا مربوط به gps میشه خیلی مشتاقم بدونم چیه؟یه پک نرم افزاره؟سخت افزاره؟ کلا ممنون میشم حسابی روشنم بکنین(اگه امشب ج بدین که عالیه چون من کارم اینجوری ایجاب میکنه که فقط آخر هفته ها به نت دسترسی دارم)
m.b.a
12-03-2010, 17:13
سلام ، چه تاپیک خوبی !

یه سوال !

تو این آلبومی که توی تب های صفحه اصلی ( راست و چپ ) هستش چیکار کنم که فایل هایی که مموری کارد هست رو نشون بده ؟

آخه فقط چند تا عکس توی فون مموری رو نشون میده .

:merci:

saeidonline
12-03-2010, 17:22
سزار جون بهتره همین اول چندتا آموزش بذاری و حتی واسه کسایی که تاحالا با ویندوز موبایل کار نکردن هم چندتا اصطلاح رو هم یا تعریف کنی یا لینک آموزشی تو همین سایت بدی . من خودم وقت ندارم وگرنه حتما همین کار رو میکردم .

m.b.a
12-03-2010, 18:11
یه سری سوال دیگه داشتم ! :55:

الان برنامه hc4_ObexInbox_0.948 رو نصب کردم اما نا شورتکاتی اومد نه چیزی چجوری این برنامه رو فعال کنم ؟

می خوام تو صفحه اصلی منو یه فولدر بسازم چجوریه ؟

فونت گوشی رو هم میشه عوض کرد ؟

Mehrshadr
12-03-2010, 23:00
اقا من هرکاری کردم نه تونستم فایل رو با بولوتوث بفرستم یا بگیرم !

SAEEDWIZARD
12-03-2010, 23:30
سلام ، چه تاپیک خوبی !

یه سوال !

تو این آلبومی که توی تب های صفحه اصلی ( راست و چپ ) هستش چیکار کنم که فایل هایی که مموری کارد هست رو نشون بده ؟

آلبوم رو میزنید ، بعد باز آلبوم رو میزنید و پوشه ی مورد نظرتون رو انتخاب می کنید. بعد منو رو میزنید بعد گزینه ی set album as favorite رو میزنید.

امیدوارم سوالتون رو درست فهمیده باشم و جوابش همین بوده باشه.

saeidonline
13-03-2010, 00:40
اقا من هرکاری کردم نه تونستم فایل رو با بولوتوث بفرستم یا بگیرم !

شما از تب های مانیلا ، تب Setting رو انتخاب کن . بعد Menu/All Setting بعدش از صفحه ای که باز شده Bluetooth رو انتخاب کنید . در این صفحه از شما میپرسه که بلوتوث روشن شه یا نه . شما yes رو بزنید .
3 تا تب ، بالای صفحه ی ظاهر شده ، هست . تب اول رو انتخاب کن . 6 تا گزینه میبینی . اولی برای سرچ و add کردن وسایل بلوتوث دار هستن . دومی برای روشن یا خاموش کردن بلوتوث هست . گزینه ی سوم برای اسم بلوتوث هست . گزینه ی سوم برای پنهان کردن یا آشکار کردن بلوتوث شماست . روی اون بزنید و وارد یه صفحه ی جدید میشی . از منوی باز شونده گزینه ی Always Visible رو انتخاب کن .
گزینه ی پنجم که Advance هست ، مربوط به تنظیمات پیشرفته ی بلوتوث هست . روی علامت مثبت بزنید تا منوی Advance باز بشه . گزینه ی اول Connectivity . که با ورود به این گزینه و تیک زدن گزینه ی Allow only devices listet in 'My Devices' to connect فقط به دستگاه هایی که در لیست تب دوم شما هست ، اجازه ی اتصال و ترنسفر داده میشه . در حالت عادی این تیک باید برداشته شده باشد . در واقع غیر فعال باشه .
گزینه ی دوم Serrial Port هست که سریال پورت ورودی رو نشون میده . چیز زیادی راجع به این نمیدونم اما باید COM1 باشه .
گزینه ی سوم که File Transfer هست ، در واقع ستینگ فایل ترنسفر هست . روی اون بزنید . صفحه ی باز شده یک آدرس بار و دوتا گزینه ی انتخاب شونده داره . در آدرس بار فولدر مقصد در مموری دستگاه تعیین میشود . گزینه ی اول همون طور که از جمله ش پیداست ، میگه اگر مموری کارت موجود باشد ، فایل ها رو در مموری کارت ذخیره کنه . گزینه ی دوم هم همونطور که از معنیش پیداست به کانکشن ها اجرای ارسال فایل به HD2 رو میده . گزینه ی دوم حتما تیک داشته باشه . گزینه ی اول هم بستگی به خودتون داره .
پس تا اینجا ما هم بلوتوث رو آشکار کردیم و هم به فایلها اجازه ی ورود به دستگاه رو دادیم
به گزینه های 4 و 5 و 6 از منوی ADvance هم کاری نداشته باش . به ارسال و دریافت فایل مربوط نمیشن .
آخرین گزینه ی اولین تب Bluetooth هم About هست که مشخصات بلوتوث دستگاه رو میگه

این تنظیمات رو دنبال کن ببین جواب میگیری یا نه .

m.b.a
13-03-2010, 02:24

الان برنامه hc4_ObexInbox_0.948 رو نصب کردم اما نا شورتکاتی اومد نه چیزی چجوری این برنامه رو فعال کنم ؟

با تشکر از دوستان این سوالات بالا رو هم پاسخ بدید ، یه چند تا هم سوال قبلا" پرسیده بود که کسی جواب نداده بود این ها رو هم بگید .

باز هم من و چند تا سوال ساده ( چیکار کنم تازه کارم )

یکی اینکه این ارور gprs چجوری غیرفعال کنم ؟ تا وقتی با وایرلس وصل هست ه اینترنت هیچی نمیگه ، به محض قطع کردن وایرلس گیر میده !

سوال دوم هم ، من تو دفنر نلفن بخش اس ام اس ها یه مشکلی دارم اون هم این که هم اسم افراد تو سیم رو میاره هم افراد تو گوشی !

می خوام فقط افراد تو گوشی باشن ، راستی اس ام اس ها رو تو سیم ذخیره می کنه ، چیکار کنم بره رو گوشی ؟

برای ساپورت اس ام اس فارسی چیکار کنم ؟

آخرین سوال ، برای نصب برنامه و بازی کدوم تاپیک رو بخونم تا یاد بگیرم .

rezajoon57
13-03-2010, 07:58

دوست عزيز نيازي به نصب اين نرم افزار نيست:003:
اين نرم افزار را براي PPc هايي نصب مي كنن كه جاي مشخصي براي save كردن فايلهاي دريافتي براي بلوتوث نداشت در حالي اين گزينه واسه HD2 تعريف شده كافي بري به محل بولوتوثت و مراحل زير را دنبال كني

bluetooth>Advanced>File Transfer

موفق باشي:103:

Sezar
13-03-2010, 09:24
سلام ممنون بخاطر این تاپیک شاید بخاطر اسم تاپیک بعضیا روشون نشه پست بزنن اما خجالت که نداره در هر صورت...
این navitel و اریو اقلیم چی هست؟ظاهرا مربوط به gps میشه خیلی مشتاقم بدونم چیه؟یه پک نرم افزاره؟سخت افزاره؟ کلا ممنون میشم حسابی روشنم بکنین(اگه امشب ج بدین که عالیه چون من کارم اینجوری ایجاب میکنه که فقط آخر هفته ها به نت دسترسی دارم)
اریو اقلیم و نویتال برنامه های gpss هستند.gps یک قابلیت سخت افزاری هست که یا نرم افزار راه میفته و به استفاده از ماهواره مسیر و موقعیت سما را نشون میده

Sezar
13-03-2010, 09:29
سلام ، چه تاپیک خوبی !

یه سوال !

اول شما به تب photo & video برو وبعد از سمت چپ albums را بزن .وقتی زدی دوباره albums زدی پوشه های عکس هاتون باز میشه و هر کدوم را خاصتیت انتخاب کنید و دوباره albums را بزنید(دومی را که در خود photo & video یود)و set as faavorite را بزن و تموم شد

m.b.a
13-03-2010, 17:17
یه چیزی که خیلی رو اعصابمه اینه که می خوام اس ام اس بزنم یا زنگ بزنم ، تو دفتر تلفن که میرم همه اسم ها دو تا هستش !

یکیش رو از سیم می خونه یکی رو از گوشی ، این رو چیکار کنم درست بشه !!؟

SAEEDWIZARD
13-03-2010, 17:37
یه چیزی که خیلی رو اعصابمه اینه که می خوام اس ام اس بزنم یا زنگ بزنم ، تو دفتر تلفن که میرم همه اسم ها دو تا هستش !

یکیش رو از سیم می خونه یکی رو از گوشی ، این رو چیکار کنم درست بشه !!؟

به contact ها برو ، Menu رو بزن و بعد View . از اونجا contacts رو انتخاب کن (الاآن روی all هستش)

(توی اس ام اس ها البته همچنان دوتایی نشون میده)

alireza fx
13-03-2010, 21:13
سلام

خدا خیرتون بده که این تاپیک را ایجاد کردین,خیلی دنبال این بودم که چندتا سوالی که دارم را از یکی بپرسم ولی بنظرم اومد تو تاپیک هایی که تخصصیه درست نیست یکدفعه بپرم وسط.

یه راهنمایی ازتون میخوام:

تا حالا ویندوز موبایل نداشتم ولی به دلیل شرایطی که الان دارم(باید روزانه حداقل نیم ساعت یکبار به نت وصل بشم-بورس-فارکس) دنبال یه وسیله ای بودم که هم تو جیب جا بشه هم با سیم کارت به نت وصل بشه تا اینکه اومدم سراغ پاکت پی سی ها.چندتا را انتخاب کردم(اچ تی سی- اپل - سامسونگi 8910) با یه بررسی مقدماتی و دیدن چندتا ویدئو که در مورد این چندتا گوشی بود htc hd2 را انتخاب کردم(نمیدونم درست انتخاب کردم یا نه) بعد تو یکی از سایتهای ایرانی تاپیک مربوط hd2 را یکمی مطالعه کردم که تا اینجا چند مورد اشکال از این گوشی گرفته بودن:
1-با همراه اول آنتن نمیده
2-دوربینش یه لکه بنفش داره

می خواستم بدونم این مشکلات رفع شده؟ و سوالات بعدی:

یه برنامه به نام متا تریدر باید روش نصب کنم که فکر کنم پسوندش exe باشه زیادم حجیم نیست(کسی با این نرم افزار کار کرده تو این گوشی)

خلاصه اینکه من فقط برام صفحه نمایش بزرگ و تاچ قوی و باتری مقاوم مهمه,حالا اگه دوربینش و ظاهرش و کیفیت صداش زیاد جالب نباشه اشکالی نداره.

حالا با این شرایطی که خدمتتون گفتم بنظرتون این گوشی برا من مناسبه؟

در مورد نحوه خرید هم سوالی داشتم:

با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی؟یاس یا پرشین تله کام؟الان حدود قیمتش چنده؟

میدونم خیلی سوال پرسیدم :9:

از لطف شما دوستان سپاسگزارم.

saeidonline
13-03-2010, 22:58
سلام

خدا خیرتون بده که این تاپیک را ایجاد کردین,خیلی دنبال این بودم که چندتا سوالی که دارم را از یکی بپرسم ولی بنظرم اومد تو تاپیک هایی که تخصصیه درست نیست یکدفعه بپرم وسط.

تا حالا ویندوز موبایل نداشتم ولی به دلیل شرایطی که الان دارم(باید روزانه حداقل نیم ساعت یکبار به نت وصل بشم-بورس-فارکس) دنبال یه وسیله ای بودم که هم تو جیب جا بشه هم با سیم کارت به نت وصل بشه تا اینکه اومدم سراغ پاکت پی سی ها.چندتا را انتخاب کردم(اچ تی سی- اپل - سامسونگi 8910) با یه بررسی مقدماتی و دیدن چندتا ویدئو که در مورد این چندتا گوشی بود htc hd2 را انتخاب کردم(نمیدونم درست انتخاب کردم یا نه) بعد تو یکی از سایتهای ایرانی تاپیک مربوط hd2 را یکمی مطالعه کردم که تا اینجا چند مورد اشکال از این گوشی گرفته بودن:

یه برنامه به نام متا تریدر باید روش نصب کنم که فکر کنم پسوندش exe باشه زیادم حجیم نیست(کسی با این نرم افزار کار کرده تو این گوشی)

خلاصه اینکه من فقط برام صفحه نمایش بزرگ و تاچ قوی و باتری مقاوم مهمه,حالا اگه دوربینش و ظاهرش و کیفیت صداش زیاد جالب نباشه اشکالی نداره.

دوست گرامی ، اولا که خوش اومدین به این تالار
دوما هم جواب سوالای شما :
در مورد سوال 1 و 2 ، به تاریخ درج پست نگاه میکردین ، اینا مال ماه اول تولید HD2 بودن که در ابتدای تولیدش این هات فیکسها واسش اومد و مشکل کاملا بر طرف شده . در مورد آنتن دهی هم مشکل از موبایل نبود و همونطور که سایت پرشین تله کام گفته بود ، مشکل از تجهیزات فرسوده ی همراه اول بود که در گوشی های جدید ( تولید حدود 2 ماه پیش و بلکه 1.5 ماه پیش ) این عیب برطرف شده . شرکت HTC در قسمت ساپورت سایتش برای ناحیه خاور میانه رام عربی ورژن 1.66.415 رو داده که علاوه بر تمام هات فیکسها ، از زبان فارسی و عربی هم پشتیبانی میکنه . اینم لینکش :
http://www.htc.com/mea-en/SupportViewNews.aspx?dl_id=895&news_id=575

در رابطه با بروزر ها : تنوع نوع بروزر ها در پاکت پی سی بیشتره . تعداد رو نمیگم . نوع بروزر و کارایی مد نظرمه . میتونید مطمئن باشید که اپرا بروزر با IE Explorer و با SkyFire با هم فرق دارن . البته پوشاننده ی نقص های هم نیستند ( نقصهای کوچکی دارن که اونم در سایتهای فارسی دیده میشه ) هرکدوم یه ایده واسه صفحه نشون دادن دارن . درضمن میتونید مطمئن باشید که تمام سایتهای دنیا با Page decoration اصلی و بدون محدودیت در SkyFire نمایش داده خواهد شد . اپرا هم بروزر سریعی هست نسبت به IE و SkyFire .
اما در مورد اپل باید بگم همشون همونکاری رو میکنن که Safari انجام میده و نتونستن برتری یی نسبت به سافاری داشته باشن ( البته سافاری هم بروزر قوی یی هست اما ایده ی صفحه باز کردنش با اپرا و IE فرق داره و من هنوز به سافاری عادت دارم گرچه گذاشتمش کنار)
صفحه ی بزرگ اون به راحتی برای وب گردی و دیدن تمامیت سایت شما رو راضی میکنه .
اسم برنامه رو به صورت انگلیسی بنویسید تا ما ها امتحان کنیم . سایت سازنده رو هم معرفی کنید چون در اونجا معلوم میشه که آیا واسه آیفون داده یا نه . چون لینک AppStore تو سایتش میده .

در مورد خریدتون : از هر شرکت یک دستگاه رو به شما میدن اما گارانتی یاس علاوه بر گارانتی 3 مینی سی دی به شما میده که یکیش برنامه ی GPS هست و یکی کلی برنامه ی کاربردی همراه با کرک هست و یکی دیگه هم راهنمای استفاده هست . و نیز بیمه ی البرز برای 1 سال بیمه و تا 1 بار تعویض کامل دستگاه ، هم داره . بدون گارانتی هم خب از قیمت پایین تری برخوردار هست . ویژگی کارانتی پرشین تله کام رو هم نمیدونم .

SAEEDWIZARD
13-03-2010, 23:25
در مورد اون برنامه ای که فرمودید، اگر این برنامه برای کامپیوتر باشه که بر روی گوشی اجرا نمیشه. اما اگر مخصوص پاکت پی سی باشه ، نباید مشکلی داشته باشه. اما به هر حال توجه کنید که برنامه های کامپیوتر بر روی پاکت پی سی قابل اجرا نیستند.

alireza fx
14-03-2010, 00:18
ممنون از هر دو بزرگوار.توضیحات مفیدی بود.

در مورد برنامه metatrader که خدمتتون عرض کردم لینک دانلودشا قرار میدم اگر زحمتی نبود یه نگاهی بهش بندازین.

این برنامه در اصل برای کامپیوتر ساخته شده ولی نسخه موبایل هم داره.

http://prime4x.com/content/mobile_trading/13/index.html

اینم یه قسمتی از صفحه ای که لینکشا گذاشتم:

Access to the news flow allows making reasonable decisions considering the latest events at the world financial markets.

To download prime forex mobile

Windows Mobiles:

1.

Windows installer(installation from your desktop using ActiveSync).
2.

Pocket PC installer(installation directly from your Pocket PC).

Smart phones :

1.

Windows installer (installation from your desktop using ActiveSync).
2.

Smartphone installer (installation directly from your Smartphone).

ممنون از محبتتون

m.b.a
14-03-2010, 01:50
خودتون گفتید سوال کن دیگه ! :4:

می خوام تو صفحه اصلی منو یه فولدر بسازم ، قبلا" یادمه رو یه ویندوز موبایل 5 همچین کاری کردم اما الان نمی تونم !

سوال بعد هم می خوام فونت بریزم رو گوشی ، تو همون فولدر فونت بریزم حله ؟ فونت ها رو از کجا گیر بیارم ؟ چجوری ست کنم ؟

saeidonline
14-03-2010, 01:59
ممنون از هر دو بزرگوار.توضیحات مفیدی بود.

در مورد برنامه metatrader که خدمتتون عرض کردم لینک دانلودشا قرار میدم اگر زحمتی نبود یه نگاهی بهش بندازین.

این برنامه در اصل برای کامپیوتر ساخته شده ولی نسخه موبایل هم داره.

http://prime4x.com/content/mobile_trading/13/index.html

اینم یه قسمتی از صفحه ای که لینکشا گذاشتم:

Access to the news flow allows making reasonable decisions considering the latest events at the world financial markets.

To download prime forex mobile

Windows Mobiles:

1.

Windows installer(installation from your desktop using ActiveSync).
2.

Pocket PC installer(installation directly from your Pocket PC).

Smart phones :

1.

Windows installer (installation from your desktop using ActiveSync).
2.

Smartphone installer (installation directly from your Smartphone).

ممنون از محبتتون

من نصب کردم و به راحتی اجرا شد و با ریزولیشن صفحه هم ناسازگاری نداشت و کامل اونو پوشوند . اما دقت که کردم توی صفحه ای که داده بودید واسه ی آیفون نداده بود . تو سایتش هم سرچ کردم "iphone " شاید باشه اما نبود .

saeidonline
14-03-2010, 02:07
خودتون گفتید سوال کن دیگه ! :4:

می خوام تو صفحه اصلی منو یه فولدر بسازم ، قبلا" یادمه رو یه ویندوز موبایل 5 همچین کاری کردم اما الان نمی تونم !

سوال بعد هم می خوام فونت بریزم رو گوشی ، تو همون فولدر فونت بریزم حله ؟ فونت ها رو از کجا گیر بیارم ؟ چجوری ست کنم ؟

در مورد سوال اولتون :
به مسیر زیر برید و بسازید ( به راحتی )
Windows/Start Menu/Program/ اینجا یه NewFolder بزن حله .
در رابطه با سوال دوم هم میتونی توی فولدر فونت و ویندوز ، فونت بریزی ( من با وینمو 6.1 استاندارد امتحان کردم و واسه فایل اکسپلورر و IE جواب داد ) همون فونت معمولیه، اما واسه تغییر باید برنامه نصب کنی که اونم فارسی سازت رو به یغما میبره ( چون کلی تغییر در رجیستری میده و نمیتونی هم اثرش رو کامل از بین ببری و مجبور به هارد ریسیت میشی ) !!! اما اگه واست مهم نیست تو xda-developers.com/forum میتونی تو فروم HD2 پیدا کنی . اگه هم پیدا نکردی بگو بذارم .

alireza fx
14-03-2010, 07:35
من نصب کردم و به راحتی اجرا شد و با ریزولیشن صفحه هم ناسازگاری نداشت و کامل اونو پوشوند . اما دقت که کردم توی صفحه ای که داده بودید واسه ی آیفون نداده بود . تو سایتش هم سرچ کردم "iphone " شاید باشه اما نبود .

سلام.صبحتون بخیر

خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین.یه در خواست دیگه هم دارم البته نمیدونم میشه این درخواست را داشت یا نه,هر طور خودتون صلاح میدونید:

اگر امکانش هست یه عکس از گوشیتون که برنامه متاتریدر روش اجرا شده را قرار بدین(برای دیدن چارت قیمتها).

بازم تاکید میکنم اگر امکانش بود

Sezar
14-03-2010, 10:29
سلام.صبحتون بخیر

خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین.یه در خواست دیگه هم دارم البته نمیدونم میشه این درخواست را داشت یا نه,هر طور خودتون صلاح میدونید:

اگر امکانش هست یه عکس از گوشیتون که برنامه متاتریدر روش اجرا شده را قرار بدین(برای دیدن چارت قیمتها).

بازم تاکید میکنم اگر امکانش بود

بفرماییید:
http://up.iranblog.com/37262/1268617330.jpg

m.b.a
16-03-2010, 02:33
دوستان اون گزینه calendar رو چجوری میشه از وسط صفحه برداشت ؟ ( زیر ساعت )

SILENT_PROFILE
16-03-2010, 14:40
سلام به همه
خدا رو شکر بالاخره یه جایی هم برای ما پیدا شد
من چند روزیه یه HTC VIVA خریدم و یه تعداد سوال برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید
1-یه فارسی ساز و یه کیبورد خوب براش می خوام!!! این رام عربی خود سایت اچ تی سی و اون برنامه های قرآن و ... رو چجوریاس؟ مطمئنه؟ گوشی بعدش هم انگلیسی داره هم عربی (فارسی) ؟
2-چکار کنم که دلیوری برای همه پیغام هایی که می فرستم فعال باشه؟ من فقط بلدم برای هر پیغامی که می فرستم توی Options تیک دلیوری رو بزنم
3- شکل و شمایل قسمتای دیگه مثل Setting, File Manager و ... اینا رو نمیشه تغییر داد؟ آخه پشت سفید و معمولیه یه کم زشته و آیا فونت هم میشه تغییر داد؟
4-توی File Manager نحوه نمایش فایل ها مثل List ویندوز هست و مثلا عکس ها رو کوچیک نشون نمیده مثل حالت Tile یا Thumbnail . آیا اصلا همچین امکانی داره؟ و اگه داره چجوریاس؟
5- پوشه ویندوز همیشه خیلی طول میکشه باز شه؟
6- فایل WMV با Bitrate 230 با لگ نشون داده میشه در صورتی که تو گوشی قبلیم 5320 نوکیا خوب نشون میداد. Coreplayer 1.2.1 3619 رو هم نصب کردم اون کند تر از ویندوز مدیای خود گوشی نشون میده!!!
7- جایی که فایل های بلوتوثی رو می فرسته میشه تغییر داد؟ می فرسته تو My Documents خود گوشی
دوستان اگه لطف کنید یه لیستی هم از اسم برنامه های کاربردی که خودتون کار می کنید بدید ممنون میشم. واقعا شرمنده می کنید.
ممنون

saeidonline
16-03-2010, 15:12
سلام به همه
خدا رو شکر بالاخره یه جایی هم برای ما پیدا شد
من چند روزیه یه HTC VIVA خریدم و یه تعداد سوال برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید
1-یه فارسی ساز و یه کیبورد خوب براش می خوام!!! این رام عربی خود سایت اچ تی سی و اون برنامه های قرآن و ... رو چجوریاس؟ مطمئنه؟ گوشی بعدش هم انگلیسی داره هم عربی (فارسی) ؟
2-چکار کنم که دلیوری برای همه پیغام هایی که می فرستم فعال باشه؟ من فقط بلدم برای هر پیغامی که می فرستم توی Options تیک دلیوری رو بزنم
3- شکل و شمایل قسمتای دیگه مثل Setting, File Manager و ... اینا رو نمیشه تغییر داد؟ آخه پشت سفید و معمولیه یه کم زشته و آیا فونت هم میشه تغییر داد؟
4-توی File Manager نحوه نمایش فایل ها مثل List ویندوز هست و مثلا عکس ها رو کوچیک نشون نمیده مثل حالت Tile یا Thumbnail . آیا اصلا همچین امکانی داره؟ و اگه داره چجوریاس؟
5- پوشه ویندوز همیشه خیلی طول میکشه باز شه؟
6- فایل WMV با Bitrate 230 با لگ نشون داده میشه در صورتی که تو گوشی قبلیم 5320 نوکیا خوب نشون میداد. Coreplayer 1.2.1 3619 رو هم نصب کردم اون کند تر از ویندوز مدیای خود گوشی نشون میده!!!
7- جایی که فایل های بلوتوثی رو می فرسته میشه تغییر داد؟ می فرسته تو My Documents خود گوشی
دوستان اگه لطف کنید یه لیستی هم از اسم برنامه های کاربردی که خودتون کار می کنید بدید ممنون میشم. واقعا شرمنده می کنید.
ممنون

!!!!!!!!!!!!!!!!!1

اینجا کلوپ HD2 هست دوست عزیز . بهتره تو کلوپ مربوز به خود Viva یا سایر پاکت پی سی ها این سوال رو بپرسین . ویوا داران حتما پاسخ میدن

SILENT_PROFILE
16-03-2010, 15:24
!!!!!!!!!!!!!!!!!1

اینجا کلوپ hd2 هست دوست عزیز . بهتره تو کلوپ مربوز به خود viva یا سایر پاکت پی سی ها این سوال رو بپرسین . ویوا داران حتما پاسخ میدن

سلام
آقا شرمنده من فقط اون تازه وارد ها رو بالای تاپیک خوندم دیگه نخوندم مال کدوم گوشیه. بازم شرمندم. اگه مدیرا لطف کنن پاک کنن پستو تاپیک هم به هم نمی ریزه
بازم شرمنده

mmhsat
16-03-2010, 17:50
سلام
من امروز یه HD2 خریدم 5 ساله که با imate کار میکردم آخریش ultimate6150 بود دیگه کار باهاش برام خیلی راحت بود سوال من اینه آیا نرم افزارهائی که رو اون نصب میکردم رو hd2 هم میتونم نصب کنم و دیگر اینکه چطوری میشه صفحه ویندوز را روی hd2 ببینم مثل imate
متشکرم

mmhsat
16-03-2010, 18:46
با سلام مجدد
این کنجکاوی چکارها که نمیکنه من رفتم قسمت Value-Addeed AP installer و عربی رو انتخاب کردم و نصب شد حالا زبون و نوشته های گوشیم همه عربی شده لطفا بگوئید چطوری برگردم به حالت انگلیسی
متشکرم

alireza fx
16-03-2010, 20:39
سلام من گوشی را خریدم

الان یه مشکل در نصب active sync دارم وقتی میخواد install بشه ارور internall error 2350 میده. میشه بفرمایید مشکل چیه؟

سایتهای فارسی را باز نمیکنه.حتی sms فارسی هم نمیگیره.

من تا بحال ویندوز موبایل نداشتم و این چیزا را بلد نیستم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

saeidonline
16-03-2010, 21:22
سلام من گوشی را خریدم

الان یه مشکل در نصب active sync دارم وقتی میخواد install بشه ارور internall error 2350 میده. میشه بفرمایید مشکل چیه؟

سایتهای فارسی را باز نمیکنه.حتی sms فارسی هم نمیگیره.

من تا بحال ویندوز موبایل نداشتم و این چیزا را بلد نیستم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

در مورد ارور Active Sync درست نمیدونم اما چندتا چیز رو چک کن :
1- اول از همه اینکه وقتی دستگاهتو به USB وصل میکنی ، صفحه ای ظاهر میشه که 3 حالت اتصال به کامپیوتر رو نشون داده . مطمئن باش که گزینه ی Active Sync تیک خورده .
2- از ورژن Active Sync هم مطمئن باش که بالاتر از 4.5 باشه .
3-از نصب کامل هم مطمئن شو . در Control Panel / Sync Center میتونی ببینی . همچنین آیکون HD2 در Computer نشون داده میشه .
4-اگه صفحه ی registration به طور خودکار نیومد ، به کنترل پنل برو ، و بعد روی Windows Mobile Device Center کلیک کن تا صفحه ی تنظیمات مربوط به سینک HD2 بالا بیاد
5- در صفحه ی اصلی موبایلت ( که بش مانیلا میگن ) با کشیدن به سمت راست Setting رو انتخاب کن . صفحه رو بده بالا تا منوهای پایینی هم ظاهر بشه . Other رو انتخاب کن . بعد روی USB To PC کلیک کن و اگه Active Sync تیک خورده ، تیک Enable Faster Data رو بردار تا کانکشنت کاملا مطمئن باشه . سپس Done رو بزن .

در مورد مشکل فارسی باید فارسی ساز نصب کنید . به این 2تا تاپیک مراجعه کنید تا مشکلتون حل بشه :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90364
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=94754

به جمع دوستداران ویندوز موبایل خوش آمدید .

saeidonline
16-03-2010, 21:38
سلام
من امروز یه HD2 خریدم 5 ساله که با imate کار میکردم آخریش ultimate6150 بود دیگه کار باهاش برام خیلی راحت بود سوال من اینه آیا نرم افزارهائی که رو اون نصب میکردم رو hd2 هم میتونم نصب کنم و دیگر اینکه چطوری میشه صفحه ویندوز را روی hd2 ببینم مثل imate
متشکرم

خب اگه 5 سال با آیمیت کار میکردین با این تنظیماتی که من میگم آشنا هستین :
از تبهای مانیلا Setting رو انتخاب کن . بعد Menu بعد All Setting رو انتخاب کن روی گزینه Today بزن و از تب Items تیک HTC Sense رو بردار . من نمیدونم چه ورژنی روی گوشیتون بوده اما گزینه های زیادی مخصوص ویندوز موبایل هست میتونی انتخاب کنی یا اصلا هیچکدوم رو انتخاب نکنی تا صفحه ی خالی داشته باشی و از تم انتخابی لذت ببری . درضمن در همون گزینه ی Today که انتخاب کردی در تب Appearance میتونی تم مورد نظرتو انتخاب کنی . امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کرده باشم

با سلام مجدد
این کنجکاوی چکارها که نمیکنه من رفتم قسمت Value-Addeed AP installer و عربی رو انتخاب کردم و نصب شد حالا زبون و نوشته های گوشیم همه عربی شده لطفا بگوئید چطوری برگردم به حالت انگلیسی
متشکرم

دوست عزیز نباید اینو نصب میکردی . حالا که نصب کردی 2 راه داری . میتونی از تنظیمات region کشور و ناحیه ت رو به انگلیسی برگردونی همچنین تقویمت هم به Gregorian تغییر بدی تا ویندوزی نصف انگلیسی و نصف عربی داشته باشی . و اگه میتونی تحملش کنی .
اما اگه نمیتونی تحمل کنی ، با هارد ریسیت هم مسئله حل نمیشه . باید رام آفیشیال رو از دوباره نصب کنی . میتونی به این قسمت بری و رام آفیشیال رو از سایت HTC بگیری و به جای اون برنامه ی کزایی از فارسی ساز های دیگه استفاده کنی مثل Hirad . البته اگه ورژن رامت که توی About نشون داده بالاتر از 1.66.415.3 باشه در مورد دانگرید بنده هیچ اطلاعی ندارم ( بعضی از دوستان در تاپیکهای دیگه ورژن رام آفیشیال خودشونو که تازه گرفتن بالاتر از این عنوان کردن ) اینم لینک :

http://www.htc.com/mea-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=857

امیدوارم مشکلتون حل بشه و کار به HSPL نکشه .

alireza fx
16-03-2010, 22:36
چندتا مشکل ساده ولی مهم دارم

1-مگه وقتی کسی به ما زنگ میزنه نباید با انگشت این دکمه متحرکه رو صفحه(اسمشا نمیدونم) را بکشیم سمت چپ تا ارتباط برقرار بشه؟ یا اینکه دکمه اولی از سمت چپ خود گوشی را بزنیم؟ ولی من هر کاری میکنم وصل نمیکنه

2- اون بالای صفحه علامت G هست ولی نمیدونم چطوری حذفش کنم؟

3- دم و دیقه داره پیام میده که cannot connect و همین طور اپرا هم اخطار میده که gprs وصل نیست

ممنون

saeidonline
16-03-2010, 23:27
چندتا مشکل ساده ولی مهم دارم

1-مگه وقتی کسی به ما زنگ میزنه نباید با انگشت این دکمه متحرکه رو صفحه(اسمشا نمیدونم) را بکشیم سمت چپ تا ارتباط برقرار بشه؟ یا اینکه دکمه اولی از سمت چپ خود گوشی را بزنیم؟ ولی من هر کاری میکنم وصل نمیکنه

2- اون بالای صفحه علامت G هست ولی نمیدونم چطوری حذفش کنم؟

3- دم و دیقه داره پیام میده که cannot connect و همین طور اپرا هم اخطار میده که gprs وصل نیست

ممنون

در مورد سوال 1 : بله . با کدومش ارتباط برقرار نمیشه ؟ باید با 2تاش برقرار بشه اما من عادت به تاچش دارم .
در مورد سوال 2 : علامت G یعنی الان وضعیت خط دهی دیتا روی GPRS هست و نه EDGE . که خب EDGE کیفیت و سرعت بهتری نسبت به GPRS داره . و نمیشه حذفش کرد . تو اکثر گوشی ها دیده میشه چه نوکیا و چه HTC و سایر مارک ها و هرنوع سیستم عاملی .
در مورد سوال 3 که به همین G مربوط میشه . برو تمام تیکهای آپدیت اتوماتیک رو توی مانیلا بردار . برای این کار از تبهای صفحه ی اصلی گوشی ( مانیلا یا سنس) آخرین تب که Setting هست رو انتخاب کن . بعد روی Data Services بزن . بعد در قسمت Utilities روی Stocks و Weather بزن و تیک دانلود اتوماتیک رو بردار . برای اطمینان تیک Get time from the internet رو هم در internet time sync هم بردار . این تنظیمات خودکار رو من یادم بود . انجامش بده ایشالا حل بشه . درضمن میتونی کانکشن مربوط به خطت که به صورت خودکار ساخته شده رو هم پاک کنی تا مطمئن بشی . اما اول باید تمام تنظیمات خودکار آپدیت رو غیرفعال کنی .

mmhsat
17-03-2010, 08:32
خب اگه 5 سال با آیمیت کار میکردین با این تنظیماتی که من میگم آشنا هستین :
از تبهای مانیلا setting رو انتخاب کن . بعد menu بعد all setting رو انتخاب کن روی گزینه today بزن و از تب items تیک htc sense رو بردار . من نمیدونم چه ورژنی روی گوشیتون بوده اما گزینه های زیادی مخصوص ویندوز موبایل هست میتونی انتخاب کنی یا اصلا هیچکدوم رو انتخاب نکنی تا صفحه ی خالی داشته باشی و از تم انتخابی لذت ببری . درضمن در همون گزینه ی today که انتخاب کردی در تب appearance میتونی تم مورد نظرتو انتخاب کنی . امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کرده باشم

دوست عزیز نباید اینو نصب میکردی . حالا که نصب کردی 2 راه داری . میتونی از تنظیمات region کشور و ناحیه ت رو به انگلیسی برگردونی همچنین تقویمت هم به gregorian تغییر بدی تا ویندوزی نصف انگلیسی و نصف عربی داشته باشی . و اگه میتونی تحملش کنی .
اما اگه نمیتونی تحمل کنی ، با هارد ریسیت هم مسئله حل نمیشه . باید رام آفیشیال رو از دوباره نصب کنی . میتونی به این قسمت بری و رام آفیشیال رو از سایت htc بگیری و به جای اون برنامه ی کزایی از فارسی ساز های دیگه استفاده کنی مثل hirad . البته اگه ورژن رامت که توی about نشون داده بالاتر از 1.66.415.3 باشه در مورد دانگرید بنده هیچ اطلاعی ندارم ( بعضی از دوستان در تاپیکهای دیگه ورژن رام آفیشیال خودشونو که تازه گرفتن بالاتر از این عنوان کردن ) اینم لینک :

http://www.htc.com/mea-en/supportdownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=857

امیدوارم مشکلتون حل بشه و کار به hspl نکشه .

خيلي متشكرم از راهنمائيتون بقول شما اصلا قابل تحمل نيست برام و نصف انگليسي و نصف عربي شده الان ورژن روم گوشيم هم 1.66.415.4 هست در ضمن رامي كه تو سايت هست همين ورژن هست جالا بايك ورژن مشابه ميتونم كاري بكنم و اين رام رو به دستگاه بدم؟

alireza fx
17-03-2010, 10:27
سلام

آقا سعید خیلی ممنون از این که پاسخ ما تازه واردها را صادقانه میدین.

1-بالاخره active sync نصب شد.حالا اگه من بخوام فایلهایی با پسوند pdf .word. و عکس را بریزم رو گوشی باید از همین برنامه استفاده کنم؟میشه یه مورد مثال بزنید.

2-من گوشی را از یاس خریدم که سه تا مینی سی دی باهاش بود.یکیش gps maxp هست,از شرکت فرادید.فروشنده میگفت که ما 50 درصد قیمتشا پرداخت کردیم و شما باید 14500 بدین تا براتون نصبش کنیم.بنظرتون این gps خوبیه؟ارزش داره که براش پول بدم یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟

3-وقتی گوشی را به کامپیوتر وصل میکنیم علامت شارژ شدن میاد روی صفحه موبایل.یعنی وقتی با usb به کامپیوتر وصل میشیم همزمان گوشی هم شارژ میشه؟درسته؟

4-این باتری که عکسشا پایین گذاشتم تو بازار ایران هست؟ قدرتش چند برابر باتری اصلیشه؟اگر قیمتشا میدونید بفرمایید

Sezar
17-03-2010, 11:12
سلام

1-بالاخره active sync نصب شد.حالا اگه من بخوام فایلهایی با پسوند pdf .word. و عکس را بریزم رو گوشی باید از همین برنامه استفاده کنم؟میشه یه مورد مثال بزنید.

2-من گوشی را از یاس خریدم که سه تا مینی سی دی باهاش بود.یکیش gps maxp هست,از شرکت فرادید.فروشنده میگفت که ما 50 درصد قیمتشا پرداخت کردیم و شما باید 14500 بدین تا براتون نصبش کنیم.بنظرتون این gps خوبیه؟ارزش داره که براش پول بدم یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟

3-وقتی گوشی را به کامپیوتر وصل میکنیم علامت شارژ شدن میاد روی صفحه موبایل.یعنی وقتی با usb به کامپیوتر وصل میشیم همزمان گوشی هم شارژ میشه؟درسته؟

4-این باتری که عکسشا پایین گذاشتم تو بازار ایران هست؟ قدرتش چند برابر باتری اصلیشه؟اگر قیمتشا میدونید بفرمایید

1 -شما میتونید از 2راه فایلهاتونو انتقال بدین اولا از all setting به connections بروید و connect to pc یروید اگر گزینه disk drive را انتخاب کنید فقط رم شما خوانده میشه و احتیاجی active sync نیست اگر هم active sync انتخاب بشه بعد از همزمان سازی هر دو حافظه شما قابل دسترسی است و هرچیزی را بخوای میتونی کپی کنی توش/

2-من شخصا این gps هل پیشنهاد نمیکنم و اینها همه برای گرفتن پول بیشتر هستند

3-بله شارژ میشه وبرای اینکه شارژ نشه میتونی به all setting بروی در system بهpower و بعد battery و مارک when phone,,,,,,,, را بزنی

4-فکر نمیکنم در ایران باشه حدودا 3000 میلی امپر هست فکر کنم

The Pro
17-03-2010, 13:54
سلام
برنامه ي جي پي اسي كه ياس ميده بهتره يا اوني كه پرشين تله كام ميده؟

saeidonline
17-03-2010, 15:56
سلام

علیرضا جان ، سزار پاسخ سوالاتت رو داد . اما در مورد باتری ( باطری ) من زنگ زدم شرکت یاس گفت بعد از عید این باتری ( باطری ) رو میاره . اسمشم Extended Battery هست .

saeidonline
17-03-2010, 16:00
خيلي متشكرم از راهنمائيتون بقول شما اصلا قابل تحمل نيست برام و نصف انگليسي و نصف عربي شده الان ورژن روم گوشيم هم 1.66.415.4 هست در ضمن رامي كه تو سايت هست همين ورژن هست جالا بايك ورژن مشابه ميتونم كاري بكنم و اين رام رو به دستگاه بدم؟

شما در همیون لینکی که بت دادم برید و همین رام رو از دوباره بگیرید . و دوباره نصب کنید . آره همین ورژنه ولی این دفعه دیگه اون برنامه ی Value Added ... رو نصب نکن :003:

saeidonline
17-03-2010, 16:04
دوستانی که گوشیشون رو از یاس گرفتن ( در مورد گارانتی پرشین تله کام تا 2 ماه پیش نبود ) در کارت SD که بتون داده میشه یه User Manual هست با پسوند pdf شرح کلی دستگاه و نرم افزار دستگاه توش هست میتونید به عنوان یه مرجع استفاده کنید .

alireza fx
17-03-2010, 20:17
سلام

دو سه تا سوال دیگه دارم

من میخوام یه فایل که رو کامپیوترم هست و حدود 30 مگابایت حجم داره را بریزم رو گوشی که این فایل شامل صفحات word-pdf-power pointو عکس هست.حالا من باید مموری کارتما وارد کامپیوتر بکنم و اینا را بریزم روش؟ یا اینکه با usb و برنامه active sync .اصلا وقتی کپی میشه رو گوشی از کجا باید پیداش کنم؟رو حافظه گوشی باید نصب کنم یا رو مموری کارت؟

این سوالا برام خیلی مهمه چون اگه جوابشو بدونم بعدا کمتر مزاحم میشم.

من یه فارسی ساز که تو تاپیکی که معرفی کرده بودین را نصب کردم حالا مشکل sms فارسی و سایتهای فارسی رفع شد.ولی الان تاریخی که رو صفحه اصلی نوشته شده عربیه(اربعاء مارس 17) میشه کاریش کرد که تاریخشم فارسی بشه یعنی بنویسه اسفند یا حداقل تاریخشا همون انگلیسی بنویسه؟

ممنون

Sezar
17-03-2010, 20:38
سلام

دو سه تا سوال دیگه دارم

من میخوام یه فایل که رو کامپیوترم هست و حدود 30 مگابایت حجم داره را بریزم رو گوشی که این فایل شامل صفحات word-pdf-power pointو عکس هست.حالا من باید مموری کارتما وارد کامپیوتر بکنم و اینا را بریزم روش؟ یا اینکه با usb و برنامه active sync .اصلا وقتی کپی میشه رو گوشی از کجا باید پیداش کنم؟رو حافظه گوشی باید نصب کنم یا رو مموری کارت؟

من یه فارسی ساز که تو تاپیکی که معرفی کرده بودین را نصب کردم حالا مشکل sms فارسی و سایتهای فارسی رفع شد.ولی الان تاریخی که رو صفحه اصلی نوشته شده عربیه(اربعاء مارس 17) میشه کاریش کرد که تاریخشم فارسی بشه یعنی بنویسه اسفند یا حداقل تاریخشا همون انگلیسی بنویسه؟

ممنون

سلام دوست عزیز:
1-هر دئ و حالت میشه انجام داد در پین قبلیم نوشتم...اما در هر دو حالت شما در هر مسیری که بخوای میتونی بریزیش مثلا شما در storage card یه new folder بساز و بریز تو اون.

2-بله میشه در تاپیک نرم افزار ها برین در اونجا فکر کنم به بخش فارسی برین و یه تقویم فارسی را انتخاب کنید و دانلود کنید

saeidonline
17-03-2010, 21:14
سلام

دو سه تا سوال دیگه دارم

ممنون

در مورد سوال اولتون :
شما راه های زیادی برای انتقال داده ها به گوشیتون دارید :
1- سنتی : بدون اینکه موبایلتون رو خاموش کنید مموری کارت رو از اون خارج کنید و در مموری ریدر قرار دهید و فایلها رو کپی کنید . برای دیدن فایلها ، از منوی Start /File Explorer رو انتخاب کنید و مطمئن بشین که در دایرکتوری Storage Card هستین ( اونقدر Up بزنید تا دیگه عقب برنگرده اونجا Storage Card رو میبینی ) . و اونجا میتونید به گشت و گذار در بین فایلها و فولدر ها بپردازید . نمیدونم چرا سایت برای آپلود عکس از من ایراد میگیره وگرنه آپ میکردم .
2- Active Sync : برای وارد کردن اطلاعات از طریق اکتیو سینک ( در حالتی که اتصال به کامپیوتر رو Active Sync قرار داده باشید ) بعد از اینکه دستگاه کامل سینک شد به My Computer برین و اونجا عکس HD2 یا عکس یه موبایل رو به عنوان یه Portable Device میتونین ببین . با کلیک روی اون 2 تا پوشه میبینید : اولی "\" و دومی " Storage Card " . اولی شامل چند پوشه ی My Device در فایل منیجرتون خواهد بود . و دومی هم Storage Card هست . ( برای اینکه بدونین My Device کجاست ، باز هم اونقدر در File Explorer روی Up بزنید تا دیگه به عقب برنگرده و اینجا همون My Device هست . و البته اونجا هم میتونید پوشه ی My Document رو هم ببینید )
3- اتصال از طریق کابل و به عنوان یک Removable Disk : وقتی گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنید از شما فورا سوال میشه که ارتباط چطوری باشه . شما روی گزینه ی Disk Drive بزنید بعد Done رو بزنید . ( این کار رو سریع انجام بدین چون سریع این سوال محو ویشه و باید در تنظیمات کانکشن دستگاه ، اونو تغییر بدین ) به این ترتیب در My Computer یک گزینه به عنوان Removable Disk خواهید داشت که درون اون اطلاعات Storage Card هست . یعنی مثل این میمونه که مموری رو از دستگاه خارج کردین و داخل مموری ریدر قرار دادین و به کامپیوتر وصل کردین . اما در این حالت دگه از طریق موبایل در حالی که به کامپیوترتون وصل هست ، دسترسی به اطلاعات مموری کارت ندارید . با استفاده از این شیوه موبایل شما کاملا به یک حافظه ی فلش ( کول دیسک Cool Disk ) تبدیل شده و امکان برقراری ارتباط با هر نوع وسیله ی فلش خور اعم از ضبط ماشین یا دستگاه های پخش خونگی که ورودی USB دارن رو داره . ( چه جمله ای گفتم :4: )

4- از طریق Bluetooth : بلوتوث دستگاه رو روشن کنید و تنظیمات اونو طبق این پست (http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1288800&postcount=8) به جلو برید ، و بعد از طریق کامپیوتر برای اون فایل ارسال کنید . فایل شما به مسیری که در تنظیمات دخیره کردین میره . در حالت پیش فرض به فولدر My Document یا Storage Card میره .

mmhsat
18-03-2010, 12:14
سلام
من یه مشکلی با ACtive sync پیدا کردم هم تو ایکس پی و هم تو سون البته هردو کار میکنند و دستگاه رو میشناسه و انتقال فایل انجام میشه منتهی نمیدونم چرا وقتی که میخوام آپگرید کنم و رام را انتقال بدم قبل از اینکه انتقال نهایی میخواد انجام بشه ارتباط قطع میشه شانس آوردم که قبل از اینکه میخواد انتقال رام انجام بشه قطع میشه

Sezar
18-03-2010, 13:10
سلام
من یه مشکلی با ACtive sync پیدا کردم هم تو ایکس پی و هم تو سون البته هردو کار میکنند و دستگاه رو میشناسه و انتقال فایل انجام میشه منتهی نمیدونم چرا وقتی که میخوام آپگرید کنم و رام را انتقال بدم قبل از اینکه انتقال نهایی میخواد انجام بشه ارتباط قطع میشه شانس آوردم که قبل از اینکه میخواد انتقال رام انجام بشه قطع میشه

میتونید تنظیمات اتصال به کامپبوتر را چک کنید .در سوون از windows mobile device center باید استفاده کنید نه active sycs

m.b.a
18-03-2010, 16:03
دوستان اون گزینه calendar رو چجوری میشه از وسط صفحه برداشت ؟ ( زیر ساعت )

کسی نگفت ؟؟

saber nokia
18-03-2010, 16:21
سلام به هگي منم خريدم 1 ساعت پيش الان كلا هنگ كردم تو گوشي هاي نوكيا واسه خودم برو بيايي داشتم اما حالا تو اين موندم
سوال اول گوشي رو زدم به شارژ فقط يه دونه آرم دوشاخه افتاده گوشه صفحه اون بالا يعني داره شارژ ميشه ؟ وقتي كه تموم شد بوق ميزنه يا چي؟ چقدر طول ميكشه شارژش ؟
2 - تو جعبش يه مموري 8 گيگ بود مال همه همينجوري هستش؟
3- من چند تا اهنگ ريختم تو مموري انداختم رو گوشي ولي وقتي موزيك پلير رو باز كردم نتونستم اهنگ ها رو گوش كنم !! تو فايل منجرم گزينه مموري يا چيزي شبيه اون رو پيدا نكردم !!
4 - ميخوام همين امروز كلا پاكش كنم همه چي رو شبيه هموني كه تو نوكيا كد 7370 رو ميزدم بعدش هم كه سه دكمه ميگرفتم گوشي شسته رفته بالا ميومد ! تو اين گوشي بايد چيكار كنم ؟ نرم افزارهايي كه پاك ميشن خودم بعدا ميتونم نصب كنم ديگه منظورم اينه كه چيز مهمي توش نيست؟ راستي يادم رفت بگم چجوري همه چي رو پاك كنم ؟
5- بايد گوشي 6 ساعت يا بيشتر تو شارژ بمونه نميشه فول شارژ كه شد ورش دارم ؟
6 - اين كيف مخصوص كه واسش هست چنده من پرسيدم اينجا 32 تومن گفتن قيمتش همينه يه دونه بگيرم.
7- محافظ صفحه براي اين گوشي هستش؟ رو صفحه بكشم مشكلي پيش نمياد؟
در ضمن يادم رفت اون سي دي تو جعبش نبود!!!!!!!!!! گارانتي تلكام هستش!!! داخل سي دي چي هستش؟

saber nokia
18-03-2010, 16:56
دوستان يه مشكل ديگه
مموري رو گذاشتم سر جاش ولي گوشي نميشناسه !! وقتي كه ميرم تو تنظيمات فقط فون مموري رو نشون ميده و ميگه مموري كارت نيست!

ARAST0
18-03-2010, 20:27
سلام من 3 روزه خریدم.با gprs مشکل دارم.اب و هوارو نشون نمیده.
acticsync هم نصب نمیشه errore 2350 میده
چجور هارد ریست کنم که مسه اول شه؟////؟؟؟

mmhsat
18-03-2010, 23:17
میتونید تنظیمات اتصال به کامپبوتر را چک کنید .در سوون از windows mobile device center باید استفاده کنید نه active sycs

دوست عزیزم اینو که میدونم تو سون از چی باید استفاده کنم منتهی در هر دو سیستم ارتباط قطع میشه حالا میخوام سیم کارت و رم رو در بیارم ببینم فرقی میکنه یا نه در ضمن با لپ تاپ دارم این کار رو میکنم میخوام ایندفعه با pc انجام بدم

saeidonline
19-03-2010, 03:01
دوست عزیزم اینو که میدونم تو سون از چی باید استفاده کنم منتهی در هر دو سیستم ارتباط قطع میشه حالا میخوام سیم کارت و رم رو در بیارم ببینم فرقی میکنه یا نه در ضمن با لپ تاپ دارم این کار رو میکنم میخوام ایندفعه با pc انجام بدم

دوست گرامی ، شاید ربطی نداشته باشه با مشکلتون اما این چیزی رو که میگم حتما چک کنید :
در تبهای مانیلا ( Sense ) به تب Setting برید . روی Sound & Display بزنید . در صفحه ای که بازشده بیاین پایین تا Backlight رو ببینید . من نمیدونم تنظیمات شارژ از طریق USB رو چطور گذاشتید . برای همین هر چی تیک در قسمت On Battery Power و On External Power هست رو بردارید .
یکی از دلایل قطع ارتباط Active Sync و WiFi خاموش شدن صفحه ی دستگاه در اثر استفاده نکردن و یا بیکار موندن اون هست . شاید قطع ارتباط شما از این امر ناشی بشه . بهر حال کار از محکم کاری عیب نمیکنه . ولی یادم هست این مشکل برای آپگرید i-mate Jam به ویندوز 6.1 رخ میداد که مشکل از اکتیو سینک و ویندوز ویستا بود . از به روز بودن Active Sync هم مطمئن شو .
ایشالا که مشکلت حل میشه .

saeidonline
19-03-2010, 04:23
سلام به هگي منم خريدم 1 ساعت پيش الان كلا هنگ كردم تو گوشي هاي نوكيا واسه خودم برو بيايي داشتم اما حالا تو اين موندم
سوال اول گوشي رو زدم به شارژ فقط يه دونه آرم دوشاخه افتاده گوشه صفحه اون بالا يعني داره شارژ ميشه ؟ وقتي كه تموم شد بوق ميزنه يا چي؟ چقدر طول ميكشه شارژش ؟
2 - تو جعبش يه مموري 8 گيگ بود مال همه همينجوري هستش؟
3- من چند تا اهنگ ريختم تو مموري انداختم رو گوشي ولي وقتي موزيك پلير رو باز كردم نتونستم اهنگ ها رو گوش كنم !! تو فايل منجرم گزينه مموري يا چيزي شبيه اون رو پيدا نكردم !!
4 - ميخوام همين امروز كلا پاكش كنم همه چي رو شبيه هموني كه تو نوكيا كد 7370 رو ميزدم بعدش هم كه سه دكمه ميگرفتم گوشي شسته رفته بالا ميومد ! تو اين گوشي بايد چيكار كنم ؟ نرم افزارهايي كه پاك ميشن خودم بعدا ميتونم نصب كنم ديگه منظورم اينه كه چيز مهمي توش نيست؟ راستي يادم رفت بگم چجوري همه چي رو پاك كنم ؟
5- بايد گوشي 6 ساعت يا بيشتر تو شارژ بمونه نميشه فول شارژ كه شد ورش دارم ؟
6 - اين كيف مخصوص كه واسش هست چنده من پرسيدم اينجا 32 تومن گفتن قيمتش همينه يه دونه بگيرم.
7- محافظ صفحه براي اين گوشي هستش؟ رو صفحه بكشم مشكلي پيش نمياد؟
در ضمن يادم رفت اون سي دي تو جعبش نبود!!!!!!!!!! گارانتي تلكام هستش!!! داخل سي دي چي هستش؟

دوست عزیز با نوکیا زمین تا آسمان ( با کلی اغراق ) فرق داره .
جواب سوالاتت به ترتیب :
1- آره ، داره شارژ میشه . میتونی برای اطمینان ، هر چند دقیقه یکبار روی نوار بالایی که آنتن و باطری و وضعیت GPRS نشون داده بزنی تا یه صفحه ای باز شه و اونجا درصد باطری ( باتری ) رو زده . وقتی شارژش تمام بشه ، هیچ ری اکشن خاصی نشون نمیده ، تنها با سبز شدن چراغ بالای گوشی که در هنگام شارژ نارنجی بود ، میتونی بفهمی که شارژش تمام شده . والا 1-2 ساعتی شارژ تمامش طول میکشه قاعدتا اما تاحالا زمان نگرفتم .

2- مال من و برخی دیگه از دوستان که ماه های قبل خریده بودن 2 گیگ بود ، ظاهرا توی سری جدید تولید ، 8 گیگ گذاشتن تا دل ماها به اندازه ی 20-30 تومن پول اضافه ، آب بشه :45::46::17:

3- قبل از ریختن آهنگ تگهاشو چک کن . بیش از 4 تا نباشه ، تگهاش هم قر و فر زیادی نداشته باشه . آلبوم و آرتیست رو نگه دار بقیه رو پاک کن . حتما کامنت و لیریک هم پاک کن .
در مورد قایل منیجر . وقتی File Explorer رو باز میکنی اون قدر Up بزن تا به پوشه ی My Device برسی . در این جا اگه گوشیت با دستگاه دیگه از طریق کابل USB ارتباط داشته باشه و نوع ارتباطش رو Removable Disk قرار داده باشی ، نمیتونی Storage Card رو ببینی . اما اگه غیر از این باشه پوشه ی Storage Card رو میتونی ببینی .

4- چیو میخوای پاک کنی ؟!
الف ) اگه منظورت برنامه ها هست : باید در صفحه ی اصلی گوشی ، به تب Setting بری ، بعد از منو ، All Setting رو انتخاب کنی . بعد گزینه ی System بعد Remove Program .
یا وقتی که تب Setting رو انتخاب کردی ، روی Application بزنی و بعد Remove Program رو انتخاب کنی .
ب ) اگه منظورت هارد ریست باشه یعنی برگرده به تنظیمات اولیه ی دستگاه و هیچ برنامه ای روش نصب نباشه و مقل روز اولی باشه که از کارخونه بیرون اومده :4: 2 راه داری :
ب 1- هارد ریست از طریق سخت افزار : گوشی رو خاموش کن ، دکمه ی صدای بالا و صدای پایین رو همزمان بگیر ، روی دکمه ی قطع تماس یا همون Power یکبار بزن . یک صفحه ای میاد ازت میپرسه ادامه ی هارد ریست رو بدم یا نه . با زدن روی صدای بالا ، ادامه و روی بقیه ی دکمه ها نشانه ی انصراف هست
ب 2 - هارد ریست از طریق نرم افزار : در تبهای مانیلا ( صفحه ی اصلی گوشی ) به تب Setting برو . روی گزینه ی Security بزن . بعد روی Factory Reset . صفحه ی بالا اومده ازت میخواد1234 رو تایپ کنی بعد Yes بزنی . همه چیز از روی حافظه ی اصلی دستگاه پاک خواهد شد و به حالت اولیه برمیگرده . بعدش هم مراحل نصب ویندوز رو ادامه میدی . با این کار تمام SMS ها و Contact ها پاک میشه .
ج ) اگه منظورت ساف ریست هست ( مثل ریست ویندوز های کامپیوترهای معمولی دسکتاپ یا لپتاپ ) در مواقعی که دستگاه هنگ کرده : دکمه ی قرمز و زیر در باطری ( باتری ) یا از طریق بعضی نرم افزار ها که امکان Soft Reset رو هم به برنامه اضافه میکنن مثل HD2Tweak .

احتمال زیاد منظورت همون مورد ب بود اما برای آموزش بقیه ی موارد رو هم گفتم

قسمتهای دیگه ی سوال 4 رو هم لا به لای همین الف ب ج توضیح دادم

5- فکر کنم دیگه از عمر پرسیدن این سوال گذاشته . آخه ازش دیگه استفاده کردی . اما فروشنده بم گفت نیازی نیست . منم توی دفترچه و فایل pdf چیزی راجع به این ندیدم . آخه قبلنها همچین صحبتهایی بود که فلان ساعت بذار توی شارژ بمونه اونم خاموش . اما جدیدا هر دستگاهی میخرم یا نصفی شارژ داره یا هم خالیه . ولی دیگه توی دفترچه های راهنما چیزی راجع به شارژ اولیه نمینویسن و فکر هم نمیکنم نیازی باشه . شارژش که فول شد از شارژ درش بیار .

6- من اون کیف رو دارم 30 تومن خریدم خیلی کیف خوبی هست اما 2تا مشکل داره :
الف) وقتی درش بسته ست از چراغ سبز چشمک زنش برای فهمیدن میس کالها و یا مسیجها بی اطلاع میمونی ( این امر در مرور زمان بدیشو نشون میده ) و برای منی که وقتی بیرونم همیشه پشت فرمون هستم ، باز هم مشکلش چند برابر میشه ، فرض کن گوشیت هم سایلنت باشه ، صبح از خواب پاشدی و یادت رفته از سایلنت درش بیاری رفتی پشت فرمون ، حالا هم هی بت زنگ بزنن :4:
ب ) اینکه اگه بخوای Extended Battery رو بخری ( به بخش لوازم جانبی HD2 مرجعه کنین ) دیگه کیفت بلا استفاده میشه .

7- بله هست . مخصوص HD2 هم هست . من از خود یاس تهران سفارش دادم واسم آورد . یادمه اون موقع هنوز پخش نشده بود . واسه شهرستانها هم اطلاعی ندارم . اما برای نصبش باید فول دقت باشی . پیشنهاد میشه اول با اون پنج دکمه ی پایین تنظیمش کن بعد بچسبون . 2 تا هم توش داره . قیمتش 18 تومن بود .

درمورد CD هم فکر کنم فقط شرکت یاس اونا رو میده . چیز زیادی از دست ندادی نگران نباش . فابریک دستگاه CD همراش نیست اما 2تا فایل pdf توی مموری کارت هست که آموزش دستگاه به زبان انگلیسی هستن

saeidonline
19-03-2010, 04:26
دوستان يه مشكل ديگه
مموري رو گذاشتم سر جاش ولي گوشي نميشناسه !! وقتي كه ميرم تو تنظيمات فقط فون مموري رو نشون ميده و ميگه مموري كارت نيست!

رام گوشیت چیه ؟ مطمئنی درست جاش انداختی ؟ مطمئنی توی File Explorer توی صفحه ی My Device هستی و Storage Card رو نشون نمیده ؟

saeidonline
19-03-2010, 04:31
سلام من 3 روزه خریدم.با gprs مشکل دارم.اب و هوارو نشون نمیده.
acticsync هم نصب نمیشه errore 2350 میده
چجور هارد ریست کنم که مسه اول شه؟////؟؟؟

دوست عزیز ، یکی 2 صفحه ی قبل رو مطالعه میکردین . دوستی با نام alireza fx همین مشکل رو داشت و پاسخ هم داده شد به ایشون و مشکلشون هم برطرف شده : این پست رو بخونین :
http://mobilestan.net/showpost.php?p=1292133&postcount=31

mmhsat
19-03-2010, 10:26
باسلام
ازاینکه این سوال رو اینجا مطرح میکنم عذر میخوام ولی چون دیگه بخش مربوط به پاکت پی سی های دیگه فعال نیست از اساتید محترم این سوال رو میکنم . قبل از خرید HD2 یه آی میت Ultimate 6150 داشتم که دوسال باهاش کار میکردم هفته پیش دیکشنری بابیلون رو نصب کردم و بعد از ریست دیگه گوشیم تا نصفه بالا میومد و مجبور به هارد ریست شدم از بخت بد من یکی ازمدیران اون بخش هم دستور هارد ریست این مدل گوشی نوشته بود و انجام دادم و نشد چندبار انجام دادم و نشد تا بالاخره از نمایندگی آی میت سوال کردم و شد ولی وقتی گوشیم بالا اومد دیگه آنتن نمیداد و شبکه رو نشناخت و توفیق اجباری شد برای خریدHD2 حالا میخوام بدونم آیا واقعا علت این عیب فشار دادن دکمه های اشتباهی بوده؟
یه سوال دیگه از وقتی این گوشی رو خریدم نتونستم با GPRS کانکت بشم آیا اشکال از مخابراته؟ تنظیمات هم که اتوماتیک خود گوشی انجام داده
با تشکر و معذرت

Sezar
19-03-2010, 11:43
باسلام
ازاینکه این سوال رو اینجا مطرح میکنم عذر میخوام ولی چون دیگه بخش مربوط به پاکت پی سی های دیگه فعال نیست از اساتید محترم این سوال رو میکنم . قبل از خرید HD2 یه آی میت Ultimate 6150 داشتم که دوسال باهاش کار میکردم هفته پیش دیکشنری بابیلون رو نصب کردم و بعد از ریست دیگه گوشیم تا نصفه بالا میومد و مجبور به هارد ریست شدم از بخت بد من یکی ازمدیران اون بخش هم دستور هارد ریست این مدل گوشی نوشته بود و انجام دادم و نشد چندبار انجام دادم و نشد تا بالاخره از نمایندگی آی میت سوال کردم و شد ولی وقتی گوشیم بالا اومد دیگه آنتن نمیداد و شبکه رو نشناخت و توفیق اجباری شد برای خریدHD2 حالا میخوام بدونم آیا واقعا علت این عیب فشار دادن دکمه های اشتباهی بوده؟
یه سوال دیگه از وقتی این گوشی رو خریدم نتونستم با GPRS کانکت بشم آیا اشکال از مخابراته؟ تنظیمات هم که اتوماتیک خود گوشی انجام داده
با تشکر و معذرت

در مورد ای میت بسیار بعید هست که به علت دکمه فشار دادن باشه به احتمال زیاد مشکلی در رادیو ورژن شما پیش اومده که اگر یک رادیو جدید میریختین یا رام عوض میکردین درست میشد..
در مورد leo هم هر سیم کارتی که بندازی تنظیمات را خود گوشی انجام میده و وصل میشه به اینترنت اما در صورت وصل نشدن به خاطر مخابرات هست(دیگه خودتون می دونید)اما یه مورد هم دیدم که به خاطر ناسازگاری رادیو گوشی با انتن محلی که گوشی ازش سرویس میگرفته به وجود امده بود که اونم با تغییر جا حل شد

mmhsat
19-03-2010, 11:54
در مورد ای میت بسیار بعید هست که به علت دکمه فشار دادن باشه به احتمال زیاد مشکلی در رادیو ورژن شما پیش اومده که اگر یک رادیو جدید میریختین یا رام عوض میکردین درست میشد..
در مورد leo هم هر سیم کارتی که بندازی تنظیمات را خود گوشی انجام میده و وصل میشه به اینترنت اما در صورت وصل نشدن به خاطر مخابرات هست(دیگه خودتون می دونید)اما یه مورد هم دیدم که به خاطر ناسازگاری رادیو گوشی با انتن محلی که گوشی ازش سرویس میگرفته به وجود امده بود که اونم با تغییر جا حل شد

دوست عزیز باید یه مطلب رو هم اضافه میکردم که دستگاه رو دادم به نمایندگی dac برام تعویض رام کرد ولی بازهم نشد خلاصه حیفه این دستگاه همه چیزش کار بکنه بجز آنتن دهیش اگر ضربه میخورد اسنجوری میشد دلم نمیسوخت ولی با دو سه تا دکمه با فشار دادن و ریست کردن اینجوری شده

mmhsat
19-03-2010, 12:42
چقدر من اینجا حرف زدم میشه یه مقدار در مورد gps و طرز کار و چگونگی استفاده از این دستگاه رو برام تو ضیح دهید
ممنون میشم
همراه دستگاه یه cd هم بهم دادند که باید نصب کنم

Sezar
19-03-2010, 13:19
چقدر من اینجا حرف زدم میشه یه مقدار در مورد gps و طرز کار و چگونگی استفاده از این دستگاه رو برام تو ضیح دهید
ممنون میشم
همراه دستگاه یه cd هم بهم دادند که باید نصب کنم

gps مخفف Global Positioning System یا سیستم موقعیت یاب جهانی هست مه از طریق 24 ماهواره هست که توسط وزارت دفاع امریکا پشتیبانی میشود و توسط گیرنده های زمینی فرکانس ها گرفته میشه و طول و عرض جغرافیایی میده و روی نقشه مشخص میشه محل شما را مشخص میکنه.
در بعضی نرم افزار ها قابلیت navigator یا همون راه یابی دارن که مسیر را به شما میدن و شما را به مقصدتون میرسونن..
تصویر زیر قرار گیری ماهواره ها در 4 مدار را نشون میده:

http://up.iranblog.com/images/1269026970.gif
در قسمت برنامه ها توضیحات مفصلی داده شده

mmhsat
19-03-2010, 14:13
gps مخفف global positioning system یا سیستم موقعیت یاب جهانی هست مه از طریق 24 ماهواره هست که توسط وزارت دفاع امریکا پشتیبانی میشود و توسط گیرنده های زمینی فرکانس ها گرفته میشه و طول و عرض جغرافیایی میده و روی نقشه مشخص میشه محل شما را مشخص میکنه.
در بعضی نرم افزار ها قابلیت navigator یا همون راه یابی دارن که مسیر را به شما میدن و شما را به مقصدتون میرسونن..
تصویر زیر قرار گیری ماهواره ها در 4 مدار را نشون میده:

http://up.iranblog.com/images/1269026970.gif
در قسمت برنامه ها توضیحات مفصلی داده شده

خیلی ممنون از توضیحاتت اینا رو میدونم منظورم از دستگاه چطوری باید استفاده کنم قسمت برنامه ها منظورت همون نرم افزارهاست؟من چیزی بنام برنامه ندیدم

naeemtop
19-03-2010, 14:36
سلام

من تازه hd2 خریدم و اولین گوشی وین موبایلم هست متاسفانه چیزهای زیادی نمیدونم

که سعی میکنم یواش یواش یاد بگیرم

1-هارد ریست چی هست و به چه درد میخوره؟ چطوری باید انجامش داد؟

2-از gps چطوری میشه استفاده کرد؟ آیا در شهرستان ها هم بدرد میخوره؟ چه کاربردهایی داره؟

saeidonline
19-03-2010, 16:21
سلام

من تازه hd2 خریدم و اولین گوشی وین موبایلم هست متاسفانه چیزهای زیادی نمیدونم

که سعی میکنم یواش یواش یاد بگیرم

1-هارد ریست چی هست و به چه درد میخوره؟ چطوری باید انجامش داد؟

2-از gps چطوری میشه استفاده کرد؟ آیا در شهرستان ها هم بدرد میخوره؟ چه کاربردهایی داره؟

به جمع HD2 دار ها خوش اومدی :8: :
در مورد سوال 1 : من صفحه ی پیش به دوستمون توضیح دادم دوباره هم میگم :
هارد ریست : یعنی برگرده به تنظیمات اولیه ی دستگاه و مثل روز اولی میشه که از کارخونه بیرون اومده . 2 راه برای هارد ریسیت داری :
1- هارد ریست از طریق سخت افزار : گوشی رو خاموش کن ، دکمه ی صدای بالا و صدای پایین رو همزمان بگیر ، روی دکمه ی قطع تماس یا همون Power یکبار بزن . یک صفحه ای میاد ازت میپرسه ادامه ی هارد ریست رو بدم یا نه . با زدن روی صدای بالا ، ادامه و روی بقیه ی دکمه ها نشانه ی انصراف هست
2 - هارد ریست از طریق نرم افزار : در تبهای مانیلا ( صفحه ی اصلی گوشی ) به تب Setting برو . روی گزینه ی Security بزن . بعد روی Factory Reset . صفحه ی بالا اومده ازت میخواد1234 رو تایپ کنی بعد Yes بزنی . همه چیز از روی حافظه ی اصلی دستگاه پاک خواهد شد و به حالت اولیه برمیگرده . بعدش هم مراحل نصب ویندوز رو ادامه میدی . با این کار تمام SMS ها و Contact ها و هر آنچه در حافظه ی اصلی دستگاه هست ، پاک میشه . اما Storage Card یا همون مموری کارت ، به قوت خودش باقی هست :4:

در مورد سوال دوم : هم دوستان تا حالا اینهمه بحث راجع به GPS کردن . در همین تاپیک هم هست . بنده چون استفاده از GPS رو ضروری اونم واسه ی ایران نمیدونم واسه ی همینم استفاده نمیکنم و اطلاعات جامع و به روزی ندارم . در مورد شهرستانها هم زیاد بدرد نمیخوره . فقط برای مسافرتهای برون شهری که جاده ها رو نشون داده و راه ها رو بلد نیستی . و البته واسه شهرستان تهران :4::4:
در مورد برنامه ها دوستان حتما راهنماییتون میکنن .

ARAST0
19-03-2010, 20:02
سلام
من تازه hd2 خریدم
میخواستم بدونم رام و رادیو ورزن چیه و به چه دردی میخوره و چجور میشه عوض کرد؟؟؟؟؟؟

tighoor
19-03-2010, 20:20
سلام
من تازه hd2 خریدم
میخواستم بدونم رام و رادیو ورزن چیه و به چه دردی میخوره و چجور میشه عوض کرد؟؟؟؟؟؟

رام همون ویندوز موبایل هست
رایدو رام یه چیزی تو مایه های driver گوشی هست واسه آنتن دهی و صدای گوشی و غیره... که معمولا هرچی ورژنش رو جدیدتر کنید بهتر میشه آنتن دهی و صدای گوشیتون...
از یه طرفم هر دو یعنی رام و رادیو رام روی مصرف باتری تاثیر گذارن

ARAST0
19-03-2010, 21:19
مرسی
روش عوض کردنشم بگین .....
یه مشکل دارم دیوانم کرده

با gprs‏ گوشى مشكل دارم,هيچ سايتى را نمى تونم باز كنم به غير از IE‏ كه توى اون هم فقط سايت GOOGLE‏ را در حالت ‏Mobile باز ميكنه و در حالت google classic‏ باز مشكل دارم.
و اين پيام را ميده.
Cannot find http://www.xxxxxxx.com/ make sure the path or internet address is correct.
و بعد از ok‏ كردن اين پيام رو ميده.
THE PAGE CANNOT BE DISPLAYED
the page you are looking for currently unavailable.The web site might be experiecing technical difficulties,or you may need to adjust your browser settings

همچنين اين مشكل را توى google maps,opera,opera mini دارم و قسمت ‏weather,stocks‏ بايد ده يا بيست بار update now ‎‏ را بزنم تا يك بار update كند
:46:

alireza fx
19-03-2010, 22:05
مرسی
یه مشکل دارم دیوانم کرده

با gprs‏ گوشى مشكل دارم,هيچ سايتى را نمى تونم باز كنم به غير از IE‏ كه توى اون هم فقط سايت GOOGLE‏ را در حالت ‏Mobile باز ميكنه و در حالت google classic‏ باز مشكل دارم.
و اين پيام را ميده.
Cannot find http://www.xxxxxxx.com/ make sure the path or internet address is correct.
the page you are looking for currently unavailable.The web site might be experiecing technical difficulties,or you may need to adjust your browser settings

همچنين اين مشكل را توى google maps,opera,opera mini دارم و قسمت ‏weather,stocks‏ بايد ده يا بيست بار update now ‎‏ را بزنم تا يك بار update كند

سلام

1-منم همین مشکل دوستمون را دارم.یعنی با gprs ایرانسل نمیتونم هیچ سایتی را باز کنم حتی گوگل.ولی برای کانکت شدن برنامه meta trader مشکلی نیست.

2-ببینید اینکه من میگم درسته یا نه :
برای اینکه با ایرانسل به اینترنت وصل بشیم باید بریم تو قسمت settings--->wiieless controls---->data connection را on میکنیم.درسته؟

3-تو گوشیم سایتهایی که فلش هستند را نمیتونم ببینم مثل سایت زیر:

http://www.rayansaipa.com/

باید فلش نصب کنم؟ نسخه خاصی برا موبایل هست؟ اگه زحمتی نیست بفرمایید از کجا دانلود کنم.

4- صفحاتی که تو هیستوری اپرا وجود داره را نمیشه بصورت آفلاین دید.راه حلی برا این مشکل هست؟

ممنون

mmhsat
19-03-2010, 23:50
بنظرم مخابرات با سیستم gprs مشکل داره چون با چندتا گوشی که قبلا کار میکردم و مشکل نداشتند الان gprs وصل نمیشه

naeemtop
19-03-2010, 23:52
سلام

من تازه hd2 گرفتم لطفا کمک کنید

1- گاهی میرم بازی نصب کنم موقع نصب اصلا نمیپرسه تو حافظه اصلی میخوای بره یا کارت.چرا؟

بعد وقتی پرسید اگه کارت رو انتخاب کنیم آیا پوشه ای که توش فایل ها رو میریزه خودش انتخاب میکنه؟ چون گزینه ای ندیدم

2-راستی آیا یاهو مسنجر برای ویندوز موبایل وجود داره؟

اگه نه بهترین برنامه چت که با آیدی یاهو ام لاگین بشم و دوستانم رو هم نشون بده کدومه؟

3-من گاهی اوقات مثلا وسط یه بازی میخوام بیام بیرون دکمه خروج رو پیدا نمیکنم و دکمه back روی دستگاه رو میزنم و میام بیرون آیا با این دکمه برنامه کامل بسته میشه؟ یا باز میمونه و فقط نشون داده نمیشه؟

آخه من یبار اینطوری از یه بازی اومدم بیرون سرعت گوشی خیلی اومد پایین تا دوباره خاموش و روشن کردمش

چطور میشه برنامه هایی که باز مونده و کامل بسته نشده رو پیدا کرد؟

4-چیکار کنم که بتونم اس ام اس فارسی بدم و بخونمو و سایت های فارسی رو ببینم؟(فقط در همین حد میخوام یعنی نمیخوام کل گوشیم فارسی بشه) (لطفا بهترین فارسی ساز رو معرفی کنید)

5-بعضی از بازی ها یا برنامه هایی که نصب میکنم اجرا نمیشه مینویسه

the file .. can not be opened.etheir it is not a trusted or ... چیکار باید کرد؟

ممنون

mmhsat
19-03-2010, 23:55
چیزی که من از این دستگاه در مورد GPS فهمیدم اینه که وقتی به اینترنت وصل میشیم و google map رو اجرا میکنیم نقشه شهر و محلی که در آن هستیم رو مشخص میکنه و با اختلاف 80 متر موقعیت خودمون رو نشون میده منتهی اگر به اینترنت وصل نباشیم چی؟GPS نباید فقط به اینترنت وصل بشه تا بشود استفاده کرد

arshux
20-03-2010, 00:06
سلام

1- گاهی میرم بازی نصب کنم موقع نصب اصلا نمیپرسه تو حافظه اصلی میخوای بره یا کارت.چرا؟

بعد وقتی پرسید اگه کارت رو انتخاب کنیم آیا پوشه ای که توش فایل ها رو میریزه خودش انتخاب میکنه؟ چون گزینه ای ندیدم

اگه نه بهترین برنامه چت که با آیدی یاهو ام لاگین بشم و دوستانم رو هم نشون بده کدومه؟

3-من گاهی اوقات مثلا وسط یه بازی میخوام بیام بیرون دکمه خروج رو پیدا نمیکنم و دکمه back روی دستگاه رو میزنم و میام بیرون آیا با این دکمه برنامه کامل بسته میشه؟ یا باز میمونه و فقط نشون داده نمیشه؟

آخه من یبار اینطوری از یه بازی اومدم بیرون سرعت گوشی خیلی اومد پایین تا دوباره خاموش و روشن کردمش

4-چیکار کنم که بتونم اس ام اس فارسی بدم و بخونمو و سایت های فارسی رو ببینم؟(فقط در همین حد میخوام یعنی نمیخوام کل گوشیم فارسی بشه) (لطفا بهترین فارسی ساز رو معرفی کنید)

ممنون
2 - برنامه ای هست که بشه باهاش با آی دی یاهو لوگین کرد ولی خود یاهو مسنجر رو ندیدم . . . ولی خوب همون ها هستن دیگه در ضمن خود گوشی windows live messenger nhvi . . .
در مورد برنامه هایی هم که بازموندن میتونی از task manager استفاده کنی اون بالا تو notification bar یا بری تو Start > task manager و برنامه های باز رو End task کنی . . .
4 - بهترین فارسی ساز microsoft arabizer هست که برت ضمیمه کردم . . .
5 - نمیدونم والا . . .

naeemtop
20-03-2010, 00:46
ُسلام

فارسی ساز arabizer کل گوشی رو فارسی میکنه یا قابلیت تایپ و خوندن و سایت های فارسی رو میده؟

حروف گ و پ و ... چی؟

بعضی از بازیهایی که نصب میکنم آیکونش تو قسمت games k نمیره و تو صفحه اصلی میاد .چطوری میتونم آیکونش رو جایجا کنم؟

saeidonline
20-03-2010, 03:37
مرسی
یه مشکل دارم دیوانم کرده

و اين پيام را ميده.

دوست عزیز همه ی اینا ناشی از کندی بیش از حد اتصال شما به GPRS هست . به تنظیمات GPRS برین . کانکشن رو پاکنید و یکی دیگه بسازید . درضمن یه بار سافت ریسیت کنید و بعد ببینید نتیجه چطوره . اگه باز هم به همون منوال بود ، سریعا روی یه گوشی دیگه با همون سیم کارت امتحان کنید . در ضمن به تنظیمات کانکشن GPRS هم که رفتین ، میتونید از تنظیمات دستی یی که خود ایرنسل ( مثل ip ) که در سایتش داده استفاده کنید تا شاهد نتیجه ی بهتری بشین . به هر حال آزمون و خطاست . امتحان کنید اگه نشد حتما به نمایندگی نشون بدین تا شاید بتونه مشکلتون رو به طریق شرکتی ، حل کنه . درضمن ممکنه مشکل از رادیو رامتون هم باشه ( البته اطلاعات زیادی ندارم در این باره )

در مورد آب و هوا هم باید بگم حجم اطلاعات تبادل شده در weather خیلی خیلی کمتر از سایت باز کردنه . در حد شاید کمتر از نیم کیلوبایت

saeidonline
20-03-2010, 03:44
سلام

1-منم همین مشکل دوستمون را دارم.یعنی با gprs ایرانسل نمیتونم هیچ سایتی را باز کنم حتی گوگل.ولی برای کانکت شدن برنامه meta trader مشکلی نیست.

2-ببینید اینکه من میگم درسته یا نه :
برای اینکه با ایرانسل به اینترنت وصل بشیم باید بریم تو قسمت settings--->wiieless controls---->data connection را on میکنیم.درسته؟

3-تو گوشیم سایتهایی که فلش هستند را نمیتونم ببینم مثل سایت زیر:

http://www.rayansaipa.com/

باید فلش نصب کنم؟ نسخه خاصی برا موبایل هست؟ اگه زحمتی نیست بفرمایید از کجا دانلود کنم.

4- صفحاتی که تو هیستوری اپرا وجود داره را نمیشه بصورت آفلاین دید.راه حلی برا این مشکل هست؟

ممنون

1- والا توی مشکل gprs شما موندم .
2- درسته ( البته در هنگامی که شما به یک access point از طریق wifi وصل میشید نیازی به on کردن این گزینه ندارید . دقت کنید که گفتم access point )
3- اپرا بروزر توانایی باز کردن سایتهای فلش رو نداره . پیشنهاد من به شما استفاده از بروزر قوی SkyFire 1.5 هست در همین سایت هم میتونید بگیرید . در market place هم هست به صورت مجانی .
4- امتحان کردم نتونستم و اصولا هم به دلیل کمبود فضای storage در حافظه ی اصلی دستگاه همیشه همه چیز اپرا رو در قسمت privacy پاک میکنم . ایشالا دوستان راهنمایی میکنن

saeidonline
20-03-2010, 04:08
سلام

ممنون

1- سازنده ی بازی یا کسی که اونو کرک با دستکاری کرده ، کاری کرده که اونو توی دیوایس نصب کنه .
بله در این قسمت Storage Card / Program Files /

2- فکر میکردم یاهو برنامه ای برای چت کردن ( مثل آیفون ) در سایتش قرار داده . اما رفتم تو سایتش تا شاید حداقل YahooGo رو بگیرم برای چک ایمیل ها ، اما سایت یاهو زده بود دیگه این نرم افزار رو ارایه نمیده و از فلان تاریخهم هیچ مسدولیتی در قبال این نرم افزار نداره و تمام سرویس هاش از جمله مسنجر به صورت آنلاین و از طریق بروزر های موبایل خواهد بود . که میتونید از اون استفاده کنید . اگه هم نخواین از این روش استفاده کنید ، 2 - 3 تا مسنجر با قابلیت باهو به شما معرفی میکنم که دوستان هم در بخش نرم افزارهای مخصوص HD2 معرفی کردن و هم در بخش نرم افزارهای بخش پاکت پی سی ، معرفی و بحث شده اند :
Nimbuzz
Talkonaut
+IM
برخی از دوستان از مورد 2 بیشتر تعریف میکنن که چیزی به گذاف هم نگفتن .

3- بعضی از برنامه ها هستن که به محض خروج خود برنامه از حافظه ی برنامه های در حال اجرا ( رم ) خارج میشه . اما در کل با زدن x یا با بک زدن از برنامه خارج نمیشه . برای دستیابی به برنامه های در حال اجرا کافیه ی این آدرس رو برید : Start/Task Manager
در این برنامه شما لیست برنامه های در حال اجرا رو میبینید . با یکبار تپ زدن بر روی هر برنامه اونو انتخاب میکنید و میتونید با زدن بر روی End Task از لیست برنامه ها خارجش کنید و رم رو آزاد کنید ، همچنین ممکنه درصدی از پردازش پردازنده رو هم اشغال کرده باشه که روبروی برنامه مینویسه . همچنین میتونی از Menu گزینه ی End All Task رو هم انتخاب کنید تا همه ی برنامه ها از جمله خود Task Manager بسته بشه .

4- بهترین فارسی ساز از نظر من Hirad هست که تغییراتی درMOBIDiV داده و اونو سبک کرده . به همراه اون هم یک کیبرد فارسی معرفی کرده . تاپیک زیر رو کامل بخونید . این فارسی ساز ها ( در حقیقت عربی ساز ها ) قابلیت تغییر دادن منوهای دستگاه و تاریخ به عربی رو دارن ، اما با تنظیمات درون خود نرم افزار میشه همه رو به انگلیسی برگردوند . فقط کافیه ناحیه ی دخواه رو در درون نرم افزار انتخاب کنید :
http://www.handheldusers.com/forum/t4256.html

5- متن خطا رو کامل بگید و مطمئن بشید که فایل اجرایی حتما پسوند Cab رو داره یا فایل exe ای هست که توسط ویندوز موبایل فقط اجرا میشه .
بعضی از برنامه ها یا بازی ها از طریق کامپیوتر و با اتصال به صورت Active Sync اجرا میشن . همه حالات رو در نظر بگیرید .

saeidonline
20-03-2010, 04:19
ُسلام

فارسی ساز arabizer کل گوشی رو فارسی میکنه یا قابلیت تایپ و خوندن و سایت های فارسی رو میده؟

حروف گ و پ و ... چی؟

بعضی از بازیهایی که نصب میکنم آیکونش تو قسمت games k نمیره و تو صفحه اصلی میاد .چطوری میتونم آیکونش رو جایجا کنم؟

بستگی به فارسی سازت داره . فارسی ساز روی رام های 1.66 کل گوشی رو عربی میکنه و در نهایت میتونی نصف گوشی رو انگلیسی کنی . در مورد گچ پژ هم برای خوندن مشکلی نداری اما برای نوشتن باید کیبردت فارسی باشه .

برای این کار ( تغییر آیکون برنامه ) به File Explorer یا Resco File Manager برید . به این آدرس برید : Windows/Start Menu / Program هر برنامه ای رو که میهواید میتونید رد یک پوشه بریزید یا اونو از پوشه ای در بیارید یا اینکه پوشه ی جدیدی بسازید .

alireza fx
20-03-2010, 12:11
آقا سعید این market place که معرفی کردین عجب چیز با حالیه. بازم ممنون از راهنمایی های خوب شما و جناب سزار

Sezar
20-03-2010, 12:22
بستگی به فارسی سازت داره . فارسی ساز روی رام های 1.66 کل گوشی رو عربی میکنه و در نهایت میتونی نصف گوشی رو انگلیسی کنی . در مورد گچ پژ هم برای خوندن مشکلی نداری اما برای نوشتن باید کیبردت فارسی باشه .

برای این کار ( تغییر آیکون برنامه ) به File Explorer یا Resco File Manager برید . به این آدرس برید : Windows/Start Menu / Program هر برنامه ای رو که میهواید میتونید رد یک پوشه بریزید یا اونو از پوشه ای در بیارید یا اینکه پوشه ی جدیدی بسازید .

در مورد بخش اولتون فارسی ساز ها کل گوشی را وقتی رام 1.66 باشه عربی نمیکنه من arabizar .و microsoft arabizar را امتحان کردم اما فقط قابلیت فارسی خوندن را اجرا میکنه اگر از add value برین کل گوشی عربی میشه

saeidonline
20-03-2010, 13:06
در مورد بخش اولتون فارسی ساز ها کل گوشی را وقتی رام 1.66 باشه عربی نمیکنه من arabizar .و microsoft arabizar را امتحان کردم اما فقط قابلیت فارسی خوندن را اجرا میکنه اگر از add value برین کل گوشی عربی میشه

منظور منم همون value added بود :003:

alireza fx
20-03-2010, 13:38
1-داشتم برنامه هایی که تو market place بود را نصب میکردم که سر یکی از برنامه ها که داشت اجرا میشد(shopping list ) هنگ کرد.حالا میخوام بدونم که چطور یه برنامه را باید کاملا پاک کنم؟

2-یه مشکل دیگه هم دارم.گوشیم با بلوتوث دستگاههای دیگه را پیدا میکنه ولی دستگاههای دیگه اون را پیدا نمیکنن؟تا حالا نتونستم با بلوتوث هیچ انتقالی داشته باشم

mmhsat
20-03-2010, 13:50
خوب بالاخره با gps دستگاه کار کردم و اتفاقاً خیلی جالب و بدرد بخوره برخلاف عقیده بعضی از دوستان.برای این کار من نرم افزار آریو اقلیم رو نصب کردم و از طریق اون نقشه خیلی از شهرها رو که به دستگاه داده میشه میتونید موقعیت محلی و خیلی چیزهای دیگه رو پیدا کنید.

ARAST0
20-03-2010, 14:09
خوب بالاخره با gps دستگاه کار کردم و اتفاقاً خیلی جالب و بدرد بخوره برخلاف عقیده بعضی از دوستان.برای این کار من نرم افزار آریو اقلیم رو نصب کردم و از طریق اون نقشه خیلی از شهرها رو که به دستگاه داده میشه میتونید موقعیت محلی و خیلی چیزهای دیگه رو پیدا کنید.

اریو اقلیم رو نصب کردین؟؟؟/؟

drritalin
20-03-2010, 16:54
سلام. من هم تازه به جمع HD2 داران پیوستم. سوالاتی که الان دارم:
1- موقع خرید، فروشنده گفت که اگه دوست دارم یه چیزی به اسم Set Box روی گ.شیم نصب کنه تا نمی دونم قفل چیش برداشته بشه و تا 30 ماه اتوآپدیت بشه و نرم افزارهاش هم به آخرین نسخه ارتقاء پیدا کنه و ...!
قیمتش هم گفت اریژینال 70تومن (با تخفیف 60 تومن) و غیر اریژینال 40 تومن گفت.
من چون احساس کردم سرکاریه گفتم نمی خوام اما الان کنجکاو شدم بدونم چنین چیزی واقعیت داره و اگه آره دقیقا چیه؟

2- من مثل یکی دیگه از دوستا اومدم اون Value Added عربی رو نصب کردم و حالا نصف ویندوزم عربی و نصفش انگلیسیه. آیا واقعا راهی جز نصب رام آفیشیال از اول نیست؟ واقعا نمی شه زبان رو به انگلیسی برگردوند؟

ممنون از لطف دوستان

saeidonline
20-03-2010, 17:53

mmhsat جان ، نقشه ی چه شهر هایی رو داره ؟ به صورت گرافیکی و 3 بعدی با امکانات مسیریابی و اینا هست ؟ یا نه یه نقشه ی ساده ی کالیبره شده هست ؟؟:39:

saeidonline
20-03-2010, 18:05
سلام. من هم تازه به جمع HD2 داران پیوستم. سوالاتی که الان دارم:
1- موقع خرید، فروشنده گفت که اگه دوست دارم یه چیزی به اسم Set Box روی گ.شیم نصب کنه تا نمی دونم قفل چیش برداشته بشه و تا 30 ماه اتوآپدیت بشه و نرم افزارهاش هم به آخرین نسخه ارتقاء پیدا کنه و ...!
قیمتش هم گفت اریژینال 70تومن (با تخفیف 60 تومن) و غیر اریژینال 40 تومن گفت.
من چون احساس کردم سرکاریه گفتم نمی خوام اما الان کنجکاو شدم بدونم چنین چیزی واقعیت داره و اگه آره دقیقا چیه؟

2- من مثل یکی دیگه از دوستا اومدم اون Value Added عربی رو نصب کردم و حالا نصف ویندوزم عربی و نصفش انگلیسیه. آیا واقعا راهی جز نصب رام آفیشیال از اول نیست؟ واقعا نمی شه زبان رو به انگلیسی برگردوند؟

ممنون از لطف دوستان

به جمع هیولاداران خوش آمدی . نهایت استفاده رو از نرم افزارهای سایت و مطالب دوستان رو ببر . چون شور hd2 رو هیچ جایی مثل اینجا ندیدم .
توصیه : این چند صفحه ی تاپیک تازه واردها رو حتما بخون . مطالب مفیدی دستگیرت میشه ( البته اگه در ویندوز موبایل تازه کاری ) اگه هم نه که شما به ما کمک کن :003:

در مورد سوال 1 :
کار بسیار خوبی کردی . تا بوده و بوده ، هیچوقت update ویندوز موبایل کار نمیکرد و تنها شرکتهای سازنده به ارائه ی پکهای نرم افزاری در سایتهاشون میپرداختند یا آپگرید رام رو برای داراندگان دستگاه ها میذاشتن . بقیه ی حرف فروشنده هم هیچ اساسی نداره . خواسته پول بیشتری بگیره . هر آنچه شما احتیاجتون هست در این سایت و در اینترنت موجود هست .

در مورد سوال 2 :
اون برنامه با نصبش به رام اضافه میشه . و با هارد ریسیت مشکلی حل نمیشه . چون رامت عربی شده . تنها راه اینه که رام دیگه ای نصب کنی . حالا یا رسمی یا غیر رسمی . در مورد رام های غیر رسمی به بخش رام دولوپمنت همین تالار ( HD2 ) مراجعه کنید .

:atten::atten:

دوست عزیز به مشکل پخش آهنگها در پلیر سنس که دوستان به طور متعدد سوال کردن ، حتما توجه کنید . تگها رو از روی آهنگها بردار و بعد به مموری انتقال بده .

.:: MAKAN ::.
20-03-2010, 18:19
دوستان سلام ببخشید که یه نمه بی ربط پست میدم .
من همیشه دارم این تاپیک و تاپیک کلوپ رو یکسره دنبال میکنم و ی تو اینجا به یه نکته برخوردم که نمیتونستم نگم
تو طول این تاپیک آقا سعید خیلی پست دادن و جواب دوستان رو اکثرا دادن اما دریغ از تشکر که ازیشون بشه ( منظورم اینکه کمه )
اطمینان داشته باشید که این تشکر یه دلگرمی هست برای ادامه ی فعالیت و میتونه به سعید جان انرژی بیشتری بده تا مثل همیشه خوب و دقیق پاسخگوی سوالات دوستان باشه .
لا اقل تشکر که حداکثرش فشردن یه دکمه هست میتونه یه جبرانی باشه برای این وقت گذاشتن های این دوست عزیز.
البته من کوچکتر از اونی هستم که متذکر بشم بلکه هدفم فقط یه یاد آوری کوچیک بود.:003::001:

فعلا...

alireza fx
20-03-2010, 20:42
من همیشه دارم این تاپیک و تاپیک کلوپ رو یکسره دنبال میکنم و ی تو اینجا به یه نکته برخوردم که نمیتونستم نگم
تو طول این تاپیک آقا سعید خیلی پست دادن و جواب دوستان رو اکثرا دادن اما دریغ از تشکر که ازیشون بشه ( منظورم اینکه کمه )
اطمینان داشته باشید که این تشکر یه دلگرمی هست برای ادامه ی فعالیت و میتونه به سعید جان انرژی بیشتری بده تا مثل همیشه خوب و دقیق پاسخگوی سوالات دوستان باشه .
لا اقل تشکر که حداکثرش فشردن یه دکمه هست میتونه یه جبرانی باشه برای این وقت گذاشتن های این دوست عزیز.
البته من کوچکتر از اونی هستم که متذکر بشم بلکه هدفم فقط یه یاد آوری کوچیک بود.:003::001:

فعلا...

سلام.با شما موافقم و بنده نیز از همان ابتدا از زحماتی که آقا سعید و جناب سزار در این تاپیک متقبل شدن سپاسگزاری کرده و خواهم کرد.

عید همه دوستان مبارک:flower::flower::flower::flower:

mmhsat
20-03-2010, 21:33
mmhsat جان ، نقشه ی چه شهر هایی رو داره ؟ به صورت گرافیکی و 3 بعدی با امکانات مسیریابی و اینا هست ؟ یا نه یه نقشه ی ساده ی کالیبره شده هست ؟؟:39:

عرض كنم خدمتت كه اين شهرها رو داره:اهواز-آمل-اراك-اردبيل-آتن-بابل-برلين-بوشهر-قاهره-اصفهان-همدان-ايران-كرج-كرمان-لندن-مشهد-شيراز-تبريز-تهران-اروميه-
مثلا شهر اصفهان رو كه امتحان كردم بعد از اينكه مكان رو رديابي ميكنه محل فعلي شمارو تو نقشه تك بعدي نشون ميده و اسامي خيابونها توش هست و وقتي حركت ميكني رد حركتتو نشون ميده فقط من از اصفهان كه 10 كيلومتر بيرون اومدم ديگه نقشه نبود فقط مختصات طول و عرض جغرافيائي رو بهت ميده در هر حال براي وقتي تو بيابون گم شدي بد نيست ميتوني خبر بدي بيان نجاتت بدند البته اگر اونجا آنتن داشته باشي. خوب اينو شوخي عرض كردم چون الان سال تحويل شد.

Sezar
20-03-2010, 23:13
سلام.با شما موافقم و بنده نیز از همان ابتدا از زحماتی که آقا سعید و جناب سزار در این تاپیک متقبل شدن سپاسگزاری کرده و خواهم کرد.

عید همه دوستان مبارک:flower::flower::flower::flower:

فعلا...
راستش حرف دل منو هم زدین.....چون واقعا دست کم روزی 4 ساعت در این سایت و اون سایت دنبال مطالب جدید و اخبار جدید میگردم...وقتی مطلبی پیدا میکنم که به نظر خودم بترکونه و با شوق میام میزارم بعد یه تشکر هم نمیشه...
تنها هدف من افزایش اطلاعات شما است
در هر صورت از تمامی زحمات دوستان بسیار سپاس گذاری میکنم--
------------------------
ویرایش: من جناب سزار نیستم.......من اسم اینترنتیم سزاره ..اسمو نوشتم کوچیک همتون پیام هستم

.:: MAKAN ::.
21-03-2010, 02:28
پیام جان با صحبت شما موافقم
در حقیقت بحث ، بحث فرد خاصی نیست بحث اینکه هر دوستی که وقت می زاره باید ازش قدر دانی بشه همین.
حالا هرکی تو هر بخشی می خواد باشه .
.................................................. .......
خب بیشتر از این از موضوع تاپیک منحرف نشیم .
.................................................. ......
پیام جان باور کنید 2 ماه می خوام بخرم این هیولا رو اما کیفیت صفحه نمایشش منو اذیت میکنه البته هنوز ندیدمش از نزدیک .این حرفای ضد ونقیض شک بر انگیزه ، منو به این فکر میندازه واسه Xperia X10 یا Desire صبر کنم.
نظرت چیه در مورد صفحه نمایشش؟

saeidonline
21-03-2010, 03:01

فعلا...

Makan0923 عزیز . از شما بابت توجهتون واقعا ممنونم :8: . البته دوستانی که جوابشون رو میدم اونا هم تشکر خودشونو کردن . اما من و فکر میکنم بقیه ی دوستانی که جوابگوی مشکلات هستن ، بخاطر تشکر این کار رو نمیکنن . حس کمک و راهنمایی به دیگران هست . :003:

saeidonline
21-03-2010, 03:23
پیام جان با صحبت شما موافقم
در حقیقت بحث ، بحث فرد خاصی نیست بحث اینکه هر دوستی که وقت می زاره باید ازش قدر دانی بشه همین.
حالا هرکی تو هر بخشی می خواد باشه .
.................................................. .......
خب بیشتر از این از موضوع تاپیک منحرف نشیم .
.................................................. ......
پیام جان باور کنید 2 ماه می خوام بخرم این هیولا رو اما کیفیت صفحه نمایشش منو اذیت میکنه البته هنوز ندیدمش از نزدیک .این حرفای ضد ونقیض شک بر انگیزه ، منو به این فکر میندازه واسه Xperia X10 یا Desire صبر کنم.
نظرت چیه در مورد صفحه نمایشش؟

صفحه نمایشش فوقالعاده است . فقط مشکل سردی رنگها رو داره ، که اونم تا مقایسه نکنی و بت نگن متوجه نمیشی . این هم بیشتر اونجایی خودشو نشون میده که رنگهای گرم بخوان نشون داده بشن . اما سلیقه ای هست . و بعد از یک مدتی دیگه این به نظرت نمیاد . توانایی ها و قابلیتهای زیادی داره . حتی بدون سنس !!! و من مدتهاست که از سنس استفاده نمیکنم . و همه چیز رو به صورت کلاسیک ویندوز 6 دراوردم . فوقالعاده است که در اون سایز بتونی ویندوز 6 رو هم تجربی کنی . عکس برداریش هم دیگه صحبتشو نکن که جای هیچ حرفی رو نمیذاره . البته مشکلاتی هم داره . مثلا در این هیولا ممکنه گیج و گم بشید و بخوای سریع دسترسی داشته باشی به همه چیز و تنها چیزی که دم دستته ، یه تگ یه اسم و یا یه پسوند هست ، اون موقع میفهمی یک سرچ انجین قوی که قبل از استفاده از همه چیز ایندکس داشته باشه تا در کسری از ثانیه حتی در ایمیل و اس ام اس ها و کانتکتها جستجو کنه ، چقدر نیازه .
مشکل دیگه بخش اس ام اس ها هست . HTC Message پیامک ها رو در هر بار استفاده به کندی لود میکنه . حالا حساب کار و بکن وقتی روزانه کلی پیامک داشته باشی دیگه چه شود در یک ماه . خوبی هایی داره که نقصهاش بیشتر از خوبی هاست . مثلا در مسیج ها نمیتونی جستجو کنی . راه حل اون هم نصب Zenyee Disable HTC Message 1.2 هست که نقص بزرگ اون هم ناتوانی در Select Text هست . بعضی موقع ها مثل الان من میگی کاشکی خازنی نبود . البته این در HTC Message هست اما به خوبی آیفون اصلا نیست و مطمئن باش به مشکل برمیخوری .
در مورد بازی و سرگرمی مطمئن که اول یک موبایل با امکانات کامل ارتباطی و مالتی مدیا داری که هیچ نقصی بجز داستان معروف تگ ها ، نداره . دوم هم اینقدر بازی سرگرم کننده و یکی دوتایی بازی با گرافیک بالا داره که میتونه هوای آیفون رو از سرت بیرون کنه .
اما
اما
و اما ...
Nexus one یه چیز دیگه ست :4:. پیشنهاد میکنم قبل از خرید راجع به اون هم تحقیق کن ( و البته شاید مشکل آنتن دهی HD2 در مورد همراه اول در اوایل عرضه ی اون در ایران رو داشته باشه اما مطمئن شو از این قضیه ) و با گزینه های کامل جلو برو . آخه پول کمی نمیخوای بدی .
در ضمن برای منی که از فیل *** تر *** شکن و ... استفاده نمیکنم و حوصله ی استفاده از اونا رو هم ندارم ....... و Facebook کاملی داره . برتریش نسبت به آیفون اینه که بدون محدودیت باز میکنه . ولی مال آیفون و آیپاد دیگه کار نمیکنه .
اطلاعات بیشتری خواستی در خدمتم :003:

saeidonline
21-03-2010, 03:42
عرض كنم خدمتت كه اين شهرها رو داره:اهواز-آمل-اراك-اردبيل-آتن-بابل-برلين-بوشهر-قاهره-اصفهان-همدان-ايران-كرج-كرمان-لندن-مشهد-شيراز-تبريز-تهران-اروميه-
مثلا شهر اصفهان رو كه امتحان كردم بعد از اينكه مكان رو رديابي ميكنه محل فعلي شمارو تو نقشه تك بعدي نشون ميده و اسامي خيابونها توش هست و وقتي حركت ميكني رد حركتتو نشون ميده فقط من از اصفهان كه 10 كيلومتر بيرون اومدم ديگه نقشه نبود فقط مختصات طول و عرض جغرافيائي رو بهت ميده در هر حال براي وقتي تو بيابون گم شدي بد نيست ميتوني خبر بدي بيان نجاتت بدند البته اگر اونجا آنتن داشته باشي. خوب اينو شوخي عرض كردم چون الان سال تحويل شد.

خب این میشه یه نقشه ی کالیبره شده . من GPS Tunner داشتم یه بار نقشه ی کالیبره شده ی تهران رو گرفتم و بعد یه روز باش کار کردم .
اما وقتی یه نرم افزاری اونم فارسی و ایرانی میاد ، باید حداقل نقشه هاش کیفیت خوبی داشته باشه و توانایی شبیه سازی 3 بعدی و مشخص کردن مکانهای ویژه ، مثل رستورانها ، پمپ بنزینها و ... رو داشته باشه و ناوبری 3بعدی بت ارایه کنه . تا تصور بهتری داشته باشی . و اینکه چند مسیر رو برات پیشنهاد بده . و هشدار ها و مکانها رو به صورت گویا داشته باشه . و اینکه اطلاعات سفرتون رو هم ذخیره کنه . اگه نرم افزار آریو اقلیم همچین امکاناتی داشته باشه ارزش داره ، اونم واسه ی یک مسافر . نقشه ی 2بعدی یا به قول شما تک بعدی به درد راه های خارج از شهر میخوره . در ضمن شناسایی کردن خود به خود شهر هم کار زیاد مشکلی نیست که نرم افزار اونو دریغ کنه .

mmhsat
21-03-2010, 10:27
خب این میشه یه نقشه ی کالیبره شده . من gps tunner داشتم یه بار نقشه ی کالیبره شده ی تهران رو گرفتم و بعد یه روز باش کار کردم .
اما وقتی یه نرم افزاری اونم فارسی و ایرانی میاد ، باید حداقل نقشه هاش کیفیت خوبی داشته باشه و توانایی شبیه سازی 3 بعدی و مشخص کردن مکانهای ویژه ، مثل رستورانها ، پمپ بنزینها و ... رو داشته باشه و ناوبری 3بعدی بت ارایه کنه . تا تصور بهتری داشته باشی . و اینکه چند مسیر رو برات پیشنهاد بده . و هشدار ها و مکانها رو به صورت گویا داشته باشه . و اینکه اطلاعات سفرتون رو هم ذخیره کنه . اگه نرم افزار آریو اقلیم همچین امکاناتی داشته باشه ارزش داره ، اونم واسه ی یک مسافر . نقشه ی 2بعدی یا به قول شما تک بعدی به درد راه های خارج از شهر میخوره . در ضمن شناسایی کردن خود به خود شهر هم کار زیاد مشکلی نیست که نرم افزار اونو دریغ کنه .

به نظر من درست میگی منتهی سی دی نرم افزارشو موقع خرید گوشی بهم مجانی دادند ولی قیمتش 40 هزارتومنه که به نظر من نمی ارزه و نقشه ها خیلی ابتدائیه.
ولی سوال من اینه که چرا خود گوشی برنامه از خود کارخونه برای gps توش نیست؟یعنی برنامه ای نداره که حداقل بشه توسط اون مختصات رو پیدا کرد. در ضمن بهترین برنامه برای gps فعلا چی هست؟

drritalin
21-03-2010, 12:36
به جمع هیولاداران خوش آمدی . نهایت استفاده رو از نرم افزارهای سایت و مطالب دوستان رو ببر . چون شور hd2 رو هیچ جایی مثل اینجا ندیدم .
توصیه : این چند صفحه ی تاپیک تازه واردها رو حتما بخون . مطالب مفیدی دستگیرت میشه ( البته اگه در ویندوز موبایل تازه کاری ) اگه هم نه که شما به ما کمک کن :003:

در مورد سوال 1 :
کار بسیار خوبی کردی . تا بوده و بوده ، هیچوقت update ویندوز موبایل کار نمیکرد و تنها شرکتهای سازنده به ارائه ی پکهای نرم افزاری در سایتهاشون میپرداختند یا آپگرید رام رو برای داراندگان دستگاه ها میذاشتن . بقیه ی حرف فروشنده هم هیچ اساسی نداره . خواسته پول بیشتری بگیره . هر آنچه شما احتیاجتون هست در این سایت و در اینترنت موجود هست .

در مورد سوال 2 :
اون برنامه با نصبش به رام اضافه میشه . و با هارد ریسیت مشکلی حل نمیشه . چون رامت عربی شده . تنها راه اینه که رام دیگه ای نصب کنی . حالا یا رسمی یا غیر رسمی . در مورد رام های غیر رسمی به بخش رام دولوپمنت همین تالار ( HD2 ) مراجعه کنید .
.

سلام مجدد به همۀ دوستان عزیز
اون دردسر value Added یه خوبی خیلی بزرگ داشت که منو مجبور کرد با عوض کردنRom آشنا بشم و منم دیدم حالا که قراره رام عوض کنم برم سراغ یه رام کوک شده (عجب پیشرفتی به لطف شما اساتید موبایلستان که واقعا مدیونتونم). رفتم رام Duttys Leo HG V1.4 - 5.2.21896.5.0.91 (http://htcpedia.com/duttys_leo_hg_v_1ab39398b85aebfae/soft/htc-leo-rom.html) رو نصب کردم که خودش رادیو رو هم به آخرین ورژن برام ارتقاء داد و الان هیچ مشکلی ندارم و زندگی خیلی زیباست و از این حرفا!
یه دنیا ازتون ممنونم.

alireza fx
21-03-2010, 13:33
1-داشتم برنامه هایی که تو market place بود را نصب میکردم که سر یکی از برنامه ها که داشت اجرا میشد(shopping list ) هنگ کرد.حالا میخوام بدونم که چطور یه برنامه را باید کاملا پاک کنم؟

2-یه مشکل دیگه هم دارم.گوشیم با بلوتوث دستگاههای دیگه را پیدا میکنه ولی دستگاههای دیگه اون را پیدا نمیکنن؟تا حالا نتونستم با بلوتوث هیچ انتقالی داشته باشم

سلام.دوستان لطفا یه نگاهی به این پست داشته باشین

و یه سوال دیگه:

3-من از سیم کارت ایرانسل استفاده میکنم,نمیدونم چرا خود بخود به اینتر نت وصل میشه.هر کاریش کردم درست نشد

saber nokia
21-03-2010, 14:37
از كجا ميشه فهميد كه تا حالا چقدر صحبت كردم و همينطور چقدر از اينترنت استفاده كردم ؟
تو نوكيا همچين چيزي هستش مثل اون تو اين گوشي هم هست؟

ARAST0
21-03-2010, 18:31
سلام مجدد به همۀ دوستان عزیز
اون دردسر value Added یه خوبی خیلی بزرگ داشت که منو مجبور کرد با عوض کردنRom آشنا بشم و منم دیدم حالا که قراره رام عوض کنم برم سراغ یه رام کوک شده (عجب پیشرفتی به لطف شما اساتید موبایلستان که واقعا مدیونتونم). رفتم رام Duttys Leo HG V1.4 - 5.2.21896.5.0.91 (http://htcpedia.com/duttys_leo_hg_v_1ab39398b85aebfae/soft/htc-leo-rom.html) رو نصب کردم که خودش رادیو رو هم به آخرین ورژن برام ارتقاء داد و الان هیچ مشکلی ندارم و زندگی خیلی زیباست و از این حرفا!
یه دنیا ازتون ممنونم.

میشه نحوه عوض کردن رام رو به ما هم یاد بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟
من هنوز با gprs مشکل دارم خود بخود میره نت gprs فعال میشه هیچ سایتی ام باز نمیکه و هوا رو هم اپدیت نمیکنه.کمک کنین منم لذت ببرم از گوشیم

mmhsat
21-03-2010, 21:53
من یه مشکلی با Active sync هنوز دارم منو گیج کرده هم رو ویندوز ایکس پی و هم رو سون دستگاه کانکت میشه و میتونم اطلاعات فایلهام رو برقرار کنم ولی تو آپگرید کردن به محض اینکه میخواد رام رو انتقال بده ارتباط قطع میشه با لپ تاپ و با دستگاه pc هردو یک شکل عمل میکنه باید بگم که تو خونه سیستم اینترنت و وای فی هم وصله حتی اونم قطع کردم بازم نشد.علت چی میتونه باشه؟

drritalin
22-03-2010, 00:08
میشه نحوه عوض کردن رام رو به ما هم یاد بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟
من هنوز با gprs مشکل دارم خود بخود میره نت gprs فعال میشه هیچ سایتی ام باز نمیکه و هوا رو هم اپدیت نمیکنه.کمک کنین منم لذت ببرم از گوشیم

دوست عزیزم
اگه بخوای ROM اریژینال (یعنی همونی که خود HTC ارائه داده رو بریزی) باید بری اینجا:
http://www.htc.com/mea-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=857
و با وارد کردن شماره سریال گوشیت فایل رو دانلود کنی.

اونوقت از این آموزش (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90168) استفاده کن برای عوض کردن رام گوشیت.

من خودم از یک رام کوک شده (یعنی غیر اریژینال) استفاده کردم پس اول Hard SPL کردم. اگه بخوای بیشتر بدونی باید بری اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=90054)

موفق باشی

saeidonline
22-03-2010, 01:56
به نظر من درست میگی منتهی سی دی نرم افزارشو موقع خرید گوشی بهم مجانی دادند ولی قیمتش 40 هزارتومنه که به نظر من نمی ارزه و نقشه ها خیلی ابتدائیه.
ولی سوال من اینه که چرا خود گوشی برنامه از خود کارخونه برای gps توش نیست؟یعنی برنامه ای نداره که حداقل بشه توسط اون مختصات رو پیدا کرد. در ضمن بهترین برنامه برای gps فعلا چی هست؟

خود گوشی برنامه ی CoPilot رو داره که در هنگام اتصال به کارکیت هم با NaviPanel.exe بالا میاد . ولی تریال هست و باید بخری . امکانات 3D هم داره . اما متاسفانه نقشه های ایران رو نداره . دوستانی که از GPS استفاده میکنن برنامه ی Garmin رو پیشنهاد کردن . در بخش نرم افزارهای Pocket PC میتونی پیدا کنی

saeidonline
22-03-2010, 02:19
از كجا ميشه فهميد كه تا حالا چقدر صحبت كردم و همينطور چقدر از اينترنت استفاده كردم ؟
تو نوكيا همچين چيزي هستش مثل اون تو اين گوشي هم هست؟

اولا ریز مکالماتت ( 300 تماس آخر ) اینجوری میشه دید .
روی دکمه ی تماس بزنید . بعد : Menu\Call History : در این قسمت لیست 300 تماس آخر رو میتونید همراه با ریز زمان مکالمات رو ببینید . برای دیدن هر نوع تماس بطور مجزا Menu\Filter رو انتخاب کنید . Missed , Outgoing , Incoming سه گزینه ی شما خواهد بود .
دوما برای دیدن کل تماسها باید این راه رو برید :
از تبهای مانیلا به تب Setting برو . آخرین گزینه ی این تب ، About هست . روی اون بزن . حالا باید Software Information رو انتخاب کنی . در پایین این قسمت ( Usage ) تماسهای گرفته شده و تماسهای رسیده رو به صورت کلی ، یکجا ببینید .

توی این گوشی که نه ، توی ویندوز موبایل هم هست . بعد از هارد ریسیت این قسمت پاک نخواهد شد و امتحان کردم بعد از تعویض رام آفیشیال این قسمت باز به قوت خودش باقی خواهد ماند . در مورد رامهای غیر رسمی من هیچ امتحانی نکردم .

saeidonline
22-03-2010, 02:24
من یه مشکلی با active sync هنوز دارم منو گیج کرده هم رو ویندوز ایکس پی و هم رو سون دستگاه کانکت میشه و میتونم اطلاعات فایلهام رو برقرار کنم ولی تو آپگرید کردن به محض اینکه میخواد رام رو انتقال بده ارتباط قطع میشه با لپ تاپ و با دستگاه pc هردو یک شکل عمل میکنه باید بگم که تو خونه سیستم اینترنت و وای فی هم وصله حتی اونم قطع کردم بازم نشد.علت چی میتونه باشه؟

دوست عزیز ، اون توصیه هایی که بت کردم رو چک کردی ؟
یه پیشنهاد دیگه ، من نمیدونم کجای تنظیمات گوشی رو دست زدی و این توی تنظیمات هم نیست و شاید توی رجیستری دست زده باشی ، برای همین هم یه هارد ریسیت کن قبل از اقدام به نصب ، تا مطمئن بشی که هیچ مشکلی از کامپیوترت و تنظیمات نباشه . اگه باز هم مشکلی پیش اومد به نمایندگی نشون بده بگو همچین مشکلی پیش اومده . راستیتش نمیدونم موقع شروع به نصب رام چه تغییراتی در اتصال پیش میاد که این اتصال بن کل قطع میشه ، برای همین شاید سخت افزاری باشه . آخه موقع ریختن رام یک لحظه قطع و وصل میشه .
یک حالتی رو هم امتحان کن . اینترنت کامپیوترت رو قطع کن . اینترنت به موبایلت ( حالا یا از طریق وایفای و یا GPRS ) بده بعد موبایلت رو به کامپیوترت وصل کن و اینترنت شیرینگ رو فعال کن . اونهم ارتباط Active Sync رو قطع میکنه ، اما به کامپیوتر اینترنت میده . ببین واسه ی این هم مشکلی پیش میاد یا نه . همه ی اینا برای امتحان اتصال موبایلت به کامپیوتر هست که ببینی این اتصالت سالمه یا نه یا شاید مشکلی جایی باشه .

saeidonline
22-03-2010, 03:01
سلام.دوستان لطفا یه نگاهی به این پست داشته باشین

و یه سوال دیگه:

3-من از سیم کارت ایرانسل استفاده میکنم,نمیدونم چرا خود بخود به اینتر نت وصل میشه.هر کاریش کردم درست نشد

غلیرضا جان برای مشکل بلوتوثت این پست رو مطالعه کن :
http://mobilestan.net/showpost.php?p=1288800&postcount=8

در مورد برنامه های Market Place :
به مارکت برو و My Application رو انتخاب کن . در صفحه ای که اومده ، Remove an app رو انتخاب کن . روی برنامه ی مورد نظرت بزن ، وارد یه صفحه ای میشی که بزرگ بالاش Uninstall زده .

از طریق Remove Programs در این آدرس هم میشه : All Settings / System

راه دیگه ی دسترسی یه Remove Programs رفتن به تب Settings و انتخاب Application و بعد انتخاب Remove Programs هست .

برای سوال 3 هم 2 راه داری :
1- برداشتن تنظیمات آپدیت اوتوماتیک از برنامه هایی که به صورت خودکار آپدیت میشن ، مثل آب و هوا و برنامه ی Stocks هست . برای این کار به تب Setting برو . از گزینه هایی که میبینی Data Services رو انتخاب کن صفحه ای اومده که 3 قسمت داره : ActiveSync , Utilities , Social Networks . قسمت اول ( ActiveSync) برای سینک کردن اطلاعات شما به ایمیلتون هست ( اگه اشتباه نکرده باشم )
قسمت دوم هم برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنن و جزو برنامه های مانیلا هستن ، میبینید + Internet time sync . به هر سه تای اینا رو برو و تیک Download data automatically رو بردار . قسمت سوم هم مربوط به شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر و یوتیوب هست که اونجا اکنتتون رو باید وارد کنید . اگه email تون رو هم وارد کرده باشید ، اکنت ایمیلتون رو هم میبینید .
2- هم اینکه کانکشن مربوط به GPRS رو برداری . برای این کار به آدرس زیر برو : All Settings\Connections\Connections\Manage Existing Connections و در اونجا در تب modem ( تبی که الان توش هستی ) روی کانکشن انگشتت رو نگه دار و بعد Delete بزن . اینجوری دیگه هیچ چیزی رو نمیتونی از طریق GPRS آپدیت کنی .

mmhsat
22-03-2010, 07:52
دوست عزیز ، اون توصیه هایی که بت کردم رو چک کردی ؟
یه پیشنهاد دیگه ، من نمیدونم کجای تنظیمات گوشی رو دست زدی و این توی تنظیمات هم نیست و شاید توی رجیستری دست زده باشی ، برای همین هم یه هارد ریسیت کن قبل از اقدام به نصب ، تا مطمئن بشی که هیچ مشکلی از کامپیوترت و تنظیمات نباشه . اگه باز هم مشکلی پیش اومد به نمایندگی نشون بده بگو همچین مشکلی پیش اومده . راستیتش نمیدونم موقع شروع به نصب رام چه تغییراتی در اتصال پیش میاد که این اتصال بن کل قطع میشه ، برای همین شاید سخت افزاری باشه . آخه موقع ریختن رام یک لحظه قطع و وصل میشه .
یک حالتی رو هم امتحان کن . اینترنت کامپیوترت رو قطع کن . اینترنت به موبایلت ( حالا یا از طریق وایفای و یا GPRS ) بده بعد موبایلت رو به کامپیوترت وصل کن و اینترنت شیرینگ رو فعال کن . اونهم ارتباط Active Sync رو قطع میکنه ، اما به کامپیوتر اینترنت میده . ببین واسه ی این هم مشکلی پیش میاد یا نه . همه ی اینا برای امتحان اتصال موبایلت به کامپیوتر هست که ببینی این اتصالت سالمه یا نه یا شاید مشکلی جایی باشه .

بالاخره فهمیدم کجای کار ایراد داره رفتم از توسایت HTC قسمت سوال و جواب و مشکلم حل شد و رام انگلیسی رو دادم و از عربی راحت شدم جواب این بود البته به زبان انگلیسی هست
Troubleshooting Sync Connection with Your Computer
You can often solve any temporary sync connection problems by disconnecting your phone from the sync cable, waiting a few seconds, and then reconnecting it. However, sometimes you may experience persistent problems related to your network connection (for example, your Internet connection). You may be unable to sync your phone while there is an active network connection on your computer, or the network connection may be cut when you connect your phone to your computer. If this happens, you can try switching to a serial USB connection for your phone:

On the Home screen, slide to the Settings tab.
Tap Menu > All Settings > Connections > USB to PC.
Clear the Enable faster data synchronization check box.
Tap Done.

mmhsat
22-03-2010, 07:56
یه چیزی که من متوجه شدم از این دستگاه اینه گیرندگی وایرلس HD2 ضعیفه البته من الان هم آی میت 6150 دارم هم HD2 که یکهفته هست خریدم بین ایندو گوشی که مقایسه میکنم در یک فاصله مساوی از Acces point فدرت سیگنال آی میت تا خونه آخر پر هست ولی HD2 نصفه آیا از دوستان کسی در این مورد چیزی میدونه؟

mmhsat
22-03-2010, 08:01
در خصوص Owner information هم این اطلاعات را از سایت گرفتم
.
Where can I enter my Owner Information like I could with my previous HTC Phones with Windows Mobile?
The owner information has now been integrated with your contact card. To access this information please tap Start > People > Me and then edit the information to set your owner information.

saamdotgh
22-03-2010, 12:18
دوستان سلام،
اولاً ممنون به خاطر این همه اطلاعات، من تازه HD2 گرفتم و قبلاً اصلاً Pocket PC نداشتم ولی با خوندن این 11 صفحه کلی اطلاعات گرفتم و تقریباً همه مشکلاتم حل شد.
فقط یه سوال، چرا اینقدر Bluetooth کردن با این گوشی سخته؟ من میخوام عکسی رو گرفتم به دوستم بفرستم ولی برای این کار هیچ منویی تو خود آلبوم وجود نداره و باید برم از تو خود منوهای Bluetooth فایل رو ارسال کنم. راه راحتری وجود نداره؟
یا حتی فعال و غیرفعال کردن Bluetooth، کلی باید بری تو منوها تا بتونی فعال یا غیرفعالش کنی در حالی که من با Nokia قبلیم با نگه داشتن دکمه # این کارو در کسری از ثانیه میتونستم بکنم.
کلا چجوری میشه کار با Bluetooth رو تو این گوشی راحت تر کرد؟
بازم ممنون از زحماتتون...

ARAST0
22-03-2010, 12:50

به مارکت برو و My Application رو انتخاب کن . در صفحه ای که اومده ، Remove an app رو انتخاب کن . روی برنامه ی مورد نظرت بزن ، وارد یه صفحه ای میشی که بزرگ بالاش Uninstall زده .

راه دیگه ی دسترسی یه Remove Programs رفتن به تب Settings و انتخاب Application و بعد انتخاب Remove Programs هست .

1- برداشتن تنظیمات آپدیت اوتوماتیک از برنامه هایی که به صورت خودکار آپدیت میشن ، مثل آب و هوا و برنامه ی Stocks هست . برای این کار به تب Setting برو . از گزینه هایی که میبینی Data Services رو انتخاب کن صفحه ای اومده که 3 قسمت داره : ActiveSync , Utilities , Social Networks . قسمت اول ( ActiveSync) برای سینک کردن اطلاعات شما به ایمیلتون هست ( اگه اشتباه نکرده باشم )
قسمت دوم هم برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنن و جزو برنامه های مانیلا هستن ، میبینید + Internet time sync . به هر سه تای اینا رو برو و تیک Download data automatically رو بردار . قسمت سوم هم مربوط به شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر و یوتیوب هست که اونجا اکنتتون رو باید وارد کنید . اگه email تون رو هم وارد کرده باشید ، اکنت ایمیلتون رو هم میبینید .
2- هم اینکه کانکشن مربوط به GPRS رو برداری . برای این کار به آدرس زیر برو : All Settings\Connections\Connections\Manage Existing Connections و در اونجا در تب modem ( تبی که الان توش هستی ) روی کانکشن انگشتت رو نگه دار و بعد Delete بزن . اینجوری دیگه هیچ چیزی رو نمیتونی از طریق GPRS آپدیت کنی .

سلام
من هنوز با gprs مشکل دارم خود بخود میره نت gprs فعال میشه هیچ سایتی ام باز نمیکه و هوا رو هم اپدیت نمیکنه.کمک کنین همه کارارو کردم غیره فعالن حتی error reportingam
میخوام هروقت خواستم بره نت نه خودش بره

EhsanHF
22-03-2010, 14:09
یه چیزی که من متوجه شدم از این دستگاه اینه گیرندگی وایرلس HD2 ضعیفه البته من الان هم آی میت 6150 دارم هم HD2 که یکهفته هست خریدم بین ایندو گوشی که مقایسه میکنم در یک فاصله مساوی از Acces point فدرت سیگنال آی میت تا خونه آخر پر هست ولی HD2 نصفه آیا از دوستان کسی در این مورد چیزی میدونه؟
گزینه WiFi n رو توسط BsB Tweaks فعال کنید و دوباره تست کنید .
کلا یک بار تنظیمات وایرلستون رو چک کنین . ممکنه به خاطر بالانس مصرف باطری ، قدرت آنتن وایرلس رو کم کرده باشه .

mmhsat
22-03-2010, 15:55
[QUOTE=EhsanHF;1295453]گزینه WiFi n رو توسط BsB Tweaks فعال کنید و دوباره تست کنید .
کلا یک بار تنظیمات وایرلستون رو چک کنین . ممکنه به خاطر بالانس مصرف باطری ، قدرت آنتن وایرلس رو کم کرده باشه .[/QU
ممنون میشه راجع به این BsB Tweaks بیشتر توضیح بدی.برنامه هست؟

saeidonline
22-03-2010, 17:06
[QUOTE=EhsanHF;1295453]گزینه WiFi n رو توسط BsB Tweaks فعال کنید و دوباره تست کنید .
کلا یک بار تنظیمات وایرلستون رو چک کنین . ممکنه به خاطر بالانس مصرف باطری ، قدرت آنتن وایرلس رو کم کرده باشه .[/QU
ممنون میشه راجع به این BsB Tweaks بیشتر توضیح بدی.برنامه هست؟

آره برنامه ی BsB Tweak برنامه ای واسه انجام تغییراتی هست که میشه مستقیم هم از توی رجیستری انجام داد اما این خیلی آسون تره و نیازی به گشت و گذار توی رجیستری نیست . سرچ کن توی همین تالار پیدا میکنی .

saeidonline
22-03-2010, 17:31
بالاخره فهمیدم کجای کار ایراد داره رفتم از توسایت HTC قسمت سوال و جواب و مشکلم حل شد و رام انگلیسی رو دادم و از عربی راحت شدم جواب این بود البته به زبان انگلیسی هست
Troubleshooting Sync Connection with Your Computer
You can often solve any temporary sync connection problems by disconnecting your phone from the sync cable, waiting a few seconds, and then reconnecting it. However, sometimes you may experience persistent problems related to your network connection (for example, your Internet connection). You may be unable to sync your phone while there is an active network connection on your computer, or the network connection may be cut when you connect your phone to your computer. If this happens, you can try switching to a serial USB connection for your phone:

On the Home screen, slide to the Settings tab.
Tap Menu > All Settings > Connections > USB to PC.
Clear the Enable faster data synchronization check box.
Tap Done.

گزینه WiFi n رو توسط BsB Tweaks فعال کنید و دوباره تست کنید .
کلا یک بار تنظیمات وایرلستون رو چک کنین . ممکنه به خاطر بالانس مصرف باطری ، قدرت آنتن وایرلس رو کم کرده باشه .

خب خوشحالم که بالاخره مشکلت حل شد . اما توی این پست هم در این مورد گفته شده بود :4:
http://mobilestan.net/showpost.php?p=1292133&postcount=31

در مورد وایرلس ، آره من توی خونه اینترنت 512 کیلوبیت از طریق access point راه انداختم اما متاسفانه خونه ی آخرش 200kbps دانلودشه . با spb wireless monitor نگاه کردم . تایمی هم که از فایل دانلودی گرفتم متوسط 15-20 کیلوبایت رو نشون میداد . من با تایتن 2 در ضعیف ترین حالت وایرلس دانشگاه که اگه 30 سانت اونترفتر میبردم دیگه قطع میشد ، 50-60 کیلوبایت بر ثانیه دانلود داشت .
ربطی هم به تبدیل g به n فکر نکنم داشته باشه . آخه g باید 54Mbps بگیره . برای همین وایرلس خونه ، در فاصله های مساوی ، لپتاپم با 110 کیلوبایت دانلود میکرد . البته این توانایی ها به پردازش هم مربوط میشه . وقتی وایرلس رو روشن میکنی برای موبایل ، میبینی که سرعتش افت میکنه .
پیشنهاد من به شما برای برطرف شدن این وسواس اینه که از بخش نرم افزارها ، نرم افزار spb wireless monitor رو دانلود کنی و با popup ش ، در هنگام دانلود چک کن ببین سرعتش چه حول و حوشی هست . برای هر 2 موبایلت .

ARAST0
22-03-2010, 18:13
چه رام و رادیو نصب کنم که گارانتیم باطل نشه؟؟؟؟رام رسمی غیره رسمی اورجینال کوک شده نشده چه فرفی دارن کدومو نصب کنم؟؟؟؟؟

saeidonline
22-03-2010, 18:16
دوستان سلام،
اولاً ممنون به خاطر این همه اطلاعات، من تازه HD2 گرفتم و قبلاً اصلاً Pocket PC نداشتم ولی با خوندن این 11 صفحه کلی اطلاعات گرفتم و تقریباً همه مشکلاتم حل شد.
فقط یه سوال، چرا اینقدر Bluetooth کردن با این گوشی سخته؟ من میخوام عکسی رو گرفتم به دوستم بفرستم ولی برای این کار هیچ منویی تو خود آلبوم وجود نداره و باید برم از تو خود منوهای Bluetooth فایل رو ارسال کنم. راه راحتری وجود نداره؟
یا حتی فعال و غیرفعال کردن Bluetooth، کلی باید بری تو منوها تا بتونی فعال یا غیرفعالش کنی در حالی که من با Nokia قبلیم با نگه داشتن دکمه # این کارو در کسری از ثانیه میتونستم بکنم.
کلا چجوری میشه کار با Bluetooth رو تو این گوشی راحت تر کرد؟
بازم ممنون از زحماتتون...

دوست گرامی واقعا خوشحالم که اینجوری این گوشی طرفدار داره جمع میکنه . مطمئن باش دنیای ویندوز موبایل اونقدر وسیع هست که برای همه ی اینایی که شما گفتی راه حل داره .

میخوای عکس هاتو از طریق بلوتوث ارسال کنی ؟ و توی آلبوم نمیدونی اسم عکسه چیه که بخوای بعد توی فایل اکسپلورر ارسالش کنی ؟
راه حل :
1- استفاده از آلبوم مخصوص ویندوز موبایل . این مسیر رو برو : Start\Multimedia\pictures & videos . در اونجا گزینه هایی برای ارسال و ادیت داره . مطمئنم اینقدر با گوشیت ور رفتی که به راحتی میتونی پیدا کنی . نتونستی هم بگو تا بت بگم که با نگه داشتن انگشتت روی عکس گزینه ی send via bluetooth داره . و یا اینکه وقتی عکست رو باز کردی با زدن روی منو باز هم همین گزینه رو خواهی داشت :4:

2- استفاده از Resco File Manager . در بخش نرم افزارها آخرین ورژنشو میتونی پیدا کنی . از سایت خودش هم میتونی بگیری ( resco.net ) بعد از سایت موبایلستان با کمی حوصله و جستجو کیجنشو پیدا میکنی . باز هم پیدا نکردی بگو خودم واست لینک میفرستم .
در این برنامه در قسمت view میتونی حالت thumbnail رو انتخاب کنی تا عکسها تو مثل در ابعاد کوچیک ببینی و بدون اینکه بخوای بری توی برنامه های دیدن عکس ، با اون مثل فایلهای دیگه رفتار کنی و البته که بلوتوث هم میتونی کنی .

3- استفاده از Resco Photo Manager 7.باز هم همین سایت داره . میتونی همراه با کیجن دانلودش کنی ( بخش نرم افزارها ) و کلی امکانات برای ویرایش سرع عکس و البته ارسال از طریق بلوتوث و باز هم البته ارسال برای شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و ...

برای روشن و خاموش کردن بلوتوث هم سختته که مدام بری توی commManager بلوتوث روشن خاموش کنی ؟ باز هم چندتا راه داری :
1- به بخش نرم افزارهای مخصوص HD2 در همین انجمن برو در صفخات اولیه ، برنامه ی Touch X Bluetooth Toggle رو پیدا میکنی . با این برنامه ی فوق سبک ، و با قرار دادنش در quick link های مانیلا ، به راحتی میتونی بلوتوث رو خاموش و روشن کنی . قبلش تنظیمات مربوط به بلوتوث رو از جمله حالات نمایش برای دیگران و اسم بلوتوث رو در تنظیمات اصلی انجام بده . و با این برنامه تنها با یک بار تپ زدن روش میتونی بلوتوث رو روشن و خاموش کنی .
این کار رو نمیخوای انجام بدی ؟ راه دیگه ای هم هست که این یکی دیگه انصافا همه جا در دست رسه :
2- روی نوار وظیفه ی بالا ( جایی که آنت و باتری و علامت E یا G رو نشون میده و اونطرفترش هعم Start هست ) روی آنت یا باتری یه تپ بزن . صفحه ی سیاهی اومده که احتمالا تاحالا یک بار دستت به اونجا خورده . توی این صفحه ، بالا ، علامت آنت رو ( ایندفه به شکل یک دکمه ی برجسته ) نشون داده ، روی اون یه تپ بزن تا به Comm Manager بری ، حالا بلوتوثت رو روشن خاموش کن .

اه ، چه راه های دردسر داری برای ارسال فایل از طریق بلوتوث گفتم . راه بدون دردسرش اینه ( البته فقط برای ارسال ) :
3- توی فایل منیجرت ( چه File Explorer و چه Resco File Manager ) روی فایلی که میخوای انگششت رو نگه دار و فک کن که بلوتوث روشنه . و بخواه که فایلت رو ارسال کنی . اما واقعیت اینه که بلوتوثت خاموشه . حالا یه صفحه ای میاد که این ازت میپرسه Turn On Bluetooth ? و تو Yes میزنی . بعد دستگاه دیگه رو سرچ میکنه و بعد انتخاب و بعد ارسال میکنی .
اما . اما متاسفانه در این ورژن ویندوز موبایل اگه به این طریق فایل ارسال کنی بعد از ارسال فایل بلوتوثت رو خاموش نمیکنه . منم مثل تو از این بابت ناراحت و ناراضی هستم :46: :47::45:002::29:

بعد از اون به طریقی که در 1 و 2 گفته شد بلوتوثت رو خاموش کن .

اما یه چیز رو به خاطر داشته باش که فکر نکنم هیچوقت بتونی passkey رو برداری . در صفحه ی اول یه آموزش از تنظیمات بلوتوث گذاشتم . اونو بخون دوباره تا کمتر به مشکل بر بخوری .

دنبال کسر های ثانیه هستی تا بتونی در وقتت صرفه جویی کنی ؟ میخوای همون کاری که با نوکیا انجام میدادی رو اینجا هم انجام بدی ؟

به قسمت نرم افزار ها برو و این نرم افزار رو پیدا کن : Touch X longpress sendkey Alt tab
کار این نرم فزار در حالت پیشفرض اینه که با نصبش کاری میکنه که تو با نگه داشتن دکمه ی پاسخ تماس ( چپ ترین دکمه در پایین صفحه که قبن ها به دکمه ی سبز معروف بود ) میتونی بین برنامه های مختلف که باز هستن سوییچ کنی . اینو بیخیال ، زاد بدردت نمیخوره چونهمین کار رو Touch X Taskmanager انجام میده اونم به شیوه ی سنتی ویندوز موبایل :8:
برای تغییر کاربری برنامه ی Touch X longpress sendkey Alt tab به این مسیر برو : All Setting\Personal\Buttons
دیگه راهی نداری جز انتخاب یک برنامه برای انجام عمل HoldSendKey . چی بهتر از انتخاب Bluetooth Toggle .

فکر کنم این شبکه های EZShop و TAKTV رو زیاد دیدم :4::4::43::43:

saeidonline
22-03-2010, 18:17
سلام
من هنوز با gprs مشکل دارم خود بخود میره نت gprs فعال میشه هیچ سایتی ام باز نمیکه و هوا رو هم اپدیت نمیکنه.کمک کنین همه کارارو کردم غیره فعالن حتی error reportingam

ایمیل رو هم بش معرفی کردی ؟ تیک اونو هم بردار . نباید مشکلی داشته باشی . من همین دیشب یعنی امروز صبح ، هارد ریسیت کردم و همین کار ها رو انجام دادم . مشکلی نداره :39::39:

saamdotgh
22-03-2010, 19:04
دوست گرامی واقعا خوشحالم که اینجوری این گوشی طرفدار داره جمع میکنه . مطمئن باش دنیای ویندوز موبایل اونقدر وسیع هست که برای همه ی اینایی که شما گفتی راه حل داره .

میخوای عکس هاتو از طریق بلوتوث ارسال کنی ؟ و توی آلبوم نمیدونی اسم عکسه چیه که بخوای بعد توی فایل اکسپلورر ارسالش کنی ؟
راه حل :
1- استفاده از آلبوم مخصوص ویندوز موبایل . این مسیر رو برو : Start\multimedia\pictures & videos . در اونجا گزینه هایی برای ارسال و ادیت داره . مطمئنم اینقدر با گوشیت ور رفتی که به راحتی میتونی پیدا کنی . نتونستی هم بگو تا بت بگم که با نگه داشتن انگشتت روی عکس گزینه ی send via bluetooth داره . و یا اینکه وقتی عکست رو باز کردی با زدن روی منو باز هم همین گزینه رو خواهی داشت :4:

2- استفاده از resco file manager . در بخش نرم افزارها آخرین ورژنشو میتونی پیدا کنی . از سایت خودش هم میتونی بگیری ( resco.net ) بعد از سایت موبایلستان با کمی حوصله و جستجو کیجنشو پیدا میکنی . باز هم پیدا نکردی بگو خودم واست لینک میفرستم .
در این برنامه در قسمت view میتونی حالت thumbnail رو انتخاب کنی تا عکسها تو مثل در ابعاد کوچیک ببینی و بدون اینکه بخوای بری توی برنامه های دیدن عکس ، با اون مثل فایلهای دیگه رفتار کنی و البته که بلوتوث هم میتونی کنی .

3- استفاده از resco photo manager 7.باز هم همین سایت داره . میتونی همراه با کیجن دانلودش کنی ( بخش نرم افزارها ) و کلی امکانات برای ویرایش سرع عکس و البته ارسال از طریق بلوتوث و باز هم البته ارسال برای شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و ...

برای روشن و خاموش کردن بلوتوث هم سختته که مدام بری توی commmanager بلوتوث روشن خاموش کنی ؟ باز هم چندتا راه داری :
1- به بخش نرم افزارهای مخصوص hd2 در همین انجمن برو در صفخات اولیه ، برنامه ی touch x bluetooth toggle رو پیدا میکنی . با این برنامه ی فوق سبک ، و با قرار دادنش در quick link های مانیلا ، به راحتی میتونی بلوتوث رو خاموش و روشن کنی . قبلش تنظیمات مربوط به بلوتوث رو از جمله حالات نمایش برای دیگران و اسم بلوتوث رو در تنظیمات اصلی انجام بده . و با این برنامه تنها با یک بار تپ زدن روش میتونی بلوتوث رو روشن و خاموش کنی .
این کار رو نمیخوای انجام بدی ؟ راه دیگه ای هم هست که این یکی دیگه انصافا همه جا در دست رسه :
2- روی نوار وظیفه ی بالا ( جایی که آنت و باتری و علامت e یا g رو نشون میده و اونطرفترش هعم start هست ) روی آنت یا باتری یه تپ بزن . صفحه ی سیاهی اومده که احتمالا تاحالا یک بار دستت به اونجا خورده . توی این صفحه ، بالا ، علامت آنت رو ( ایندفه به شکل یک دکمه ی برجسته ) نشون داده ، روی اون یه تپ بزن تا به comm manager بری ، حالا بلوتوثت رو روشن خاموش کن .

اه ، چه راه های دردسر داری برای ارسال فایل از طریق بلوتوث گفتم . راه بدون دردسرش اینه ( البته فقط برای ارسال ) :
3- توی فایل منیجرت ( چه file explorer و چه resco file manager ) روی فایلی که میخوای انگششت رو نگه دار و فک کن که بلوتوث روشنه . و بخواه که فایلت رو ارسال کنی . اما واقعیت اینه که بلوتوثت خاموشه . حالا یه صفحه ای میاد که این ازت میپرسه turn on bluetooth ? و تو yes میزنی . بعد دستگاه دیگه رو سرچ میکنه و بعد انتخاب و بعد ارسال میکنی .
اما . اما متاسفانه در این ورژن ویندوز موبایل اگه به این طریق فایل ارسال کنی بعد از ارسال فایل بلوتوثت رو خاموش نمیکنه . منم مثل تو از این بابت ناراحت و ناراضی هستم :46: :47::45:002::29:

بعد از اون به طریقی که در 1 و 2 گفته شد بلوتوثت رو خاموش کن .

اما یه چیز رو به خاطر داشته باش که فکر نکنم هیچوقت بتونی passkey رو برداری . در صفحه ی اول یه آموزش از تنظیمات بلوتوث گذاشتم . اونو بخون دوباره تا کمتر به مشکل بر بخوری .

دنبال کسر های ثانیه هستی تا بتونی در وقتت صرفه جویی کنی ؟ میخوای همون کاری که با نوکیا انجام میدادی رو اینجا هم انجام بدی ؟

به قسمت نرم افزار ها برو و این نرم افزار رو پیدا کن : Touch x longpress sendkey alt tab
کار این نرم فزار در حالت پیشفرض اینه که با نصبش کاری میکنه که تو با نگه داشتن دکمه ی پاسخ تماس ( چپ ترین دکمه در پایین صفحه که قبن ها به دکمه ی سبز معروف بود ) میتونی بین برنامه های مختلف که باز هستن سوییچ کنی . اینو بیخیال ، زاد بدردت نمیخوره چونهمین کار رو touch x taskmanager انجام میده اونم به شیوه ی سنتی ویندوز موبایل :8:
برای تغییر کاربری برنامه ی touch x longpress sendkey alt tab به این مسیر برو : All setting\personal\buttons
دیگه راهی نداری جز انتخاب یک برنامه برای انجام عمل holdsendkey . چی بهتر از انتخاب bluetooth toggle .

فکر کنم این شبکه های ezshop و taktv رو زیاد دیدم :4::4::43::43:

واقعاً ممنون.
راستش دوست من، من هنوز هیچ کدوم از این کا را رو که گفتی انجام ندادم که ببینم مشکلم رو حل میکنه یا نه (که البته مطمئنم حلش میکنه) ولی قبل از هر کاری خواستم از پاسخ به این مفصلی، یه تشکر ویژه بکنم :001:

saeidonline
22-03-2010, 19:39
سلام

دوست عزیز ، یه امتحانی بکن تا متوجه بشی مشکل از مانیلا هست یا نه .
خودتو به All Setting برسون :4:
در همون جا یه آیکون میبینی به اسم Today و البته یه چرخدنده هم توی آیکونش هست . روی اون بزن .
به تب دومی برو و windows Default رو تیک بزن . ok کن و خارج شو . حالا از همه چیز خارج شو . به صفحه ی اصلی که رفتی میبینی قیافه ی صفحه ی اصلیت کاملا تغییر کرده . با این کار شما sense یا همون مانیلا رو از کار انداختین . از Comm Manager گزینه ی Data Connection رو off کن . حالا یه چند ساعتی با گوشی در همین وضعیت کار کن . ببین باز همون مشکل پیش میاد یا نه .
اگه پیش نیومد میفهمی که مشکل از مانیلا بوده و یه برنامه ای در همون مانیلا هست که تنظیماتشو off نکردی . اگه پیش اومد برنامه ای هست که اصرار بر ارتباط آنلاین داره .

mmhsat
22-03-2010, 23:09
خب من میخوام یه تجربه از آخرین رام موجود در سایت htc بگم.بعد از اینکه دستگاهم عربی شد و مجبور شدم رام سایت رو به دستگاه وارد کنم حالا دوربین دستگاه رنگ صورتی داره قبل از اون کیفیت عکس بیست بود حالا چکار میشه کرد؟در صورتیکه ورژن دستگاهم با ورژن سایت یکی بوده.

saeidonline
23-03-2010, 02:00
خب من میخوام یه تجربه از آخرین رام موجود در سایت htc بگم.بعد از اینکه دستگاهم عربی شد و مجبور شدم رام سایت رو به دستگاه وارد کنم حالا دوربین دستگاه رنگ صورتی داره قبل از اون کیفیت عکس بیست بود حالا چکار میشه کرد؟در صورتیکه ورژن دستگاهم با ورژن سایت یکی بوده.

:43::43::43::43:
مطمئنی 1.66 رو نصب کردی ؟؟!! :13::35:
آخه این مشکل مال 1.48 بود .
برو به سایت htc و در قسمت ساپورت ، هات فیکس مربوط به دوربین و عکسبرداری رو دانلود و نصب کن ببین باز همینجوریه

alireza fx
23-03-2010, 08:42

سلام سعید خان.صبحتون بخیر

هر سه مشکل حل شد ولی مشکل 3 یعنی همون gprs یکمی زیاد از حد حل شد!

یعنی دیگه اصلا نمیتونم با ایرانسل به اینترنت وصل بشم.من از راه حل دومی که گفتین کانکشن ایرانسل را پاک کردم و اون مشکل آپدیت کردن و وصل شدن خود بخود رفع شد ولی یه مشکل جدید ایجاد شد که همون وصل نشدن به اینترنته...

وقتی data connection را می خوام on کنم میره تو همون قسمت connection که دو تا تب tasks و advanced داره و دیگه از به بعدشا بلد نیستم

mmhsat
23-03-2010, 08:45
:43::43::43::43:
مطمئنی 1.66 رو نصب کردی ؟؟!! :13::35:
آخه این مشکل مال 1.48 بود .
برو به سایت htc و در قسمت ساپورت ، هات فیکس مربوط به دوربین و عکسبرداری رو دانلود و نصب کن ببین باز همینجوریه

عزیزم من دستگاه رو دوهفته میشه خریدم و ورژنش 1.66 بود رام سایت هم دقیقا ورژنش با گوشیم یکی هست و همون رو به دستگاه دادم تو سایت htc هم در مورد فیکس ها گفته فقط مربوط به به ورژن های پائینتر از 1.66 هست مسلماً تو 1.66 این فیکس آپدیت شده در هر حال این لکه صورتی رو همه صحنه ها نیست ولی اونجایی که میاد اعصاب خراب میکنه

saeidonline
23-03-2010, 14:29
عزیزم من دستگاه رو دوهفته میشه خریدم و ورژنش 1.66 بود رام سایت هم دقیقا ورژنش با گوشیم یکی هست و همون رو به دستگاه دادم تو سایت htc هم در مورد فیکس ها گفته فقط مربوط به به ورژن های پائینتر از 1.66 هست مسلماً تو 1.66 این فیکس آپدیت شده در هر حال این لکه صورتی رو همه صحنه ها نیست ولی اونجایی که میاد اعصاب خراب میکنه

خب آخه این مشکل رنگ صورتی اونم در بعضی از موارد ، مربوط به ورژنهای پایین تر میشه !!!
من که به محضی که گرفتم به 1.66 آپدیت کردم . اما دوستم که یکی 2 هفته با 1.48 کار میکرد ، میگفت وقتی رنگ صورتی میاد ، گوشی رو چپ و راستش میکرد و دوباره به صحنه ی قبلی برمیگردوند و درست میشد .
من فکر میکردم ورژنت همون 1.48 هست که میخوای آپدیت کنی . خب این 1.66 که روش بود مگه چه اشکالی داشت ؟ حالا یه امتحان کن شاید نصب شد و مشکلت حل شد .
یه کار دیگه هم بکن . یه هارد ریسیت کن یا اینکه از دوباره رام رو انتقال بده . شاید مشکلش حل شد . به رامهای کوک شده هم میتونی فکر کنی . که اونو از بقیه باید بپرسی چون هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم .

saeidonline
23-03-2010, 14:46
سلام سعید خان.صبحتون بخیر

هر سه مشکل حل شد ولی مشکل 3 یعنی همون gprs یکمی زیاد از حد حل شد!

یعنی دیگه اصلا نمیتونم با ایرانسل به اینترنت وصل بشم.من از راه حل دومی که گفتین کانکشن ایرانسل را پاک کردم و اون مشکل آپدیت کردن و وصل شدن خود بخود رفع شد ولی یه مشکل جدید ایجاد شد که همون وصل نشدن به اینترنته...

وقتی data connection را می خوام on کنم میره تو همون قسمت connection که دو تا تب tasks و advanced داره و دیگه از به بعدشا بلد نیستم

خب علیرضا جان وقتی میخواستی از اینترنت استفاده کنی ، باید راه حل اول رو میرفتی .
حالا اول راه حل اول رو برو و تنظیمات ودکار رو بردار و بعد یه کانکشن جدید بساز
برای ساخت کانکشن جدید باید این کارا رو بکنی .
خودتو به All Settings برسون :4:
بعد Connections\Connections\Add New Modem Connection رو میزنی
. در صسمت Select a modem گزینه ی Cellular Line ( GPRS) رو انتخاب میکنی . Next میزنی و در صفحه ی بعدی در قسمت Access point اگه خطت ایرانسل هست ، mtnirancell رو مینویسی . Next و بعد Finish رو میزنی . user name و Password و Domain رو هم خالی میذاری .

shayan_boss
24-03-2010, 13:13
دوستان برادرم تازه hd2 گرفته...میخوستم ببینم برای sync کردن برنامه ها از active sync استفاده کنم؟؟؟
من وررژن 1.45 رو از مغازه دار گرفتم ولی رو کامپیوترم نصب نشد..ویندوزم 7 هست
اگه ورژن جدیدش با 7 مشکلی نداره یا برنامه بهتری مد نظرتون هست همراه با لینک دانلود معرفی کنید.ممنون همتون

saeidonline
24-03-2010, 14:35
دوستان برادرم تازه hd2 گرفته...میخوستم ببینم برای sync کردن برنامه ها از active sync استفاده کنم؟؟؟
اگه ورژن جدیدش با 7 مشکلی نداره یا برنامه بهتری مد نظرتون هست همراه با لینک دانلود معرفی کنید.ممنون همتون

دوست عزیز ، خود ویندوز سون داره . و اکثر برنامه ها هم برای ویندوز موبایل با فرمت CAB هستن و نیازی به نصب از طریق active sync ندارن .
برای برقراری ارتباط دستگاه به کامپیوتر چندین راه دارید . لطفا صفحات قبل رو مطالعه کنید . آموزش کامل رو گذاشتم . چون تازه وارد هستید ، پیشنهاد میشه تمام صفحات رو بخونید تا با مشکل کمتری بر بخورید .

Sezar
24-03-2010, 19:42
دوست عزیز در ویندوز سوون و ویستا از active syns استفاده نمیشه بلکه از windows mobile center استفاده کنید

shayan_boss
24-03-2010, 23:52
خوب من ویندوزم windows mobile center نداره!! نوشته مخصوص labtop هست
حالا یه سوال مهمتر:دوستان من وقتی اهنگ رو گوشی میریزم وقتی میرم تو قسمت music هیچ اهنگی رو پخش نمیکنه
دارم دیوونه میشم...مشکلش چیه؟؟

saeidonline
25-03-2010, 00:52
دوست عزیز در ویندوز سوون و ویستا از active syns استفاده نمیشه بلکه از windows mobile center استفاده کنید

من توی Sync Center نگاه کردم ، اول باید سینکش کامل بشه تا دیوایس سنتر بیاد بالا :39:

shayan_boss
25-03-2010, 01:42
دوستان music player سنس من هیچ آهنگی رو پخش نمیکنه.تو سایت که گشتم به نظرم واسه تگ آهنگ ها باشه
خوب یعنی چی؟؟؟ باید تگ داشته باشه یا نه؟؟؟ اونایی که نداره تگ بهش اضافه کنیم یا تگ اونایی که دارند رو حذف کنیم؟؟؟(چی گفتم!!!)

saeidonline
25-03-2010, 02:08
حالا یه سوال مهمتر:دوستان من وقتی اهنگ رو گوشی میریزم وقتی میرم تو قسمت music هیچ اهنگی رو پخش نمیکنه

مشکل از مسئله ی معروف تگها هست . باید تگها رو ادیت کنی و بیش از 4 تگ نباشه توش ( میدونم داری میگی مسخره است ) نکته ی جالب اینه که من هر آهنگی رو که ریختم توش تمام تگها رو پاک کردم و تنها نام آلبوم رو گذاشتم . بازم میشه مثل مسئله ی شما . توصیه میشه آهنگها رو کم کم وارد گوشی کن . مثلا یه جا 4-5 گیگ نذار . کم کم بذار توی گوشی و بذار که موزیک پلیرش لود کنه . بعد وقتی دیدی مشکل نداره باز آهنگ اضافه کن .

naeemtop
25-03-2010, 11:30
سلام

من تازه رام گوشیمو دوباره روش ریختم چون اون value added رو اینستال کرده بودم و کل گوشی عربی شده بود

از دیروز تا حالا 2 بار گوشیم هنگ کرد.

میخواستم بدونم اولا دلیلش چی میتونه باشه؟

دوما وقتی هنگ کرد چیکار باید بکنم ؟ (من کاری که تو این 2 بار کردم این بود که باتری رو در آوردم و دوباره گذاشتم سرجاش آیا عیب داره؟)

Sezar
25-03-2010, 14:47
دوستان music player سنس من هیچ آهنگی رو پخش نمیکنه.تو سایت که گشتم به نظرم واسه تگ آهنگ ها باشه
خوب یعنی چی؟؟؟ باید تگ داشته باشه یا نه؟؟؟ اونایی که نداره تگ بهش اضافه کنیم یا تگ اونایی که دارند رو حذف کنیم؟؟؟(چی گفتم!!!)
تگ ها رو حذف کنید

من توی Sync Center نگاه کردم ، اول باید سینکش کامل بشه تا دیوایس سنتر بیاد بالا :39:درسته اما در ویندوز 7 و ویستا از windows mobile center اسنفاده کنید اگر ندارید دانلود کنیئ

مشگل از تگ اهنگ های شماست

iransuper
25-03-2010, 17:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک گوشیHTC Diamond 2 دارم و امروز تصمیم گرفتم رام گوشیم رو عوض کنم . کلیه مراحل را با دقت رفتم (اول گوشی روHardsplکردم ) با اینکه کلیه مراحل بدون خطا اجرا ودر پایان finish رو زدم با کمال تعجب دیدم گوشی دایم ری استارت میشه و اصلا بالا نمیاد . دوستان با تجربه کمک کنند مشکل را حل کنم . ممنون .

Behnood
25-03-2010, 18:13
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک گوشیHTC Diamond 2 دارم و امروز تصمیم گرفتم رام گوشیم رو عوض کنم . کلیه مراحل را با دقت رفتم (اول گوشی روHardsplکردم ) با اینکه کلیه مراحل بدون خطا اجرا ودر پایان finish رو زدم با کمال تعجب دیدم گوشی دایم ری استارت میشه و اصلا بالا نمیاد . دوستان با تجربه کمک کنند مشکل را حل کنم . ممنون .

دوست عزیز اینجات بخش hd2 هست.
شما وقتی گوشیتون ریست میشه رکمه ی volume dpwn رو بگیرید تا ثفحه ی سه رنگ بیاد سپس گوشیتون رو به pc وصل کنید و یک رام بریزید.چون hspl کردید ه رامی میشه ریخت.

iransuper
25-03-2010, 18:43
بله حق با شماست بهر حال ممنونم راهنمایی کردید .

naeemtop
26-03-2010, 00:57
سلام

چطور میتونم به چندین شماره اس ام اس بفرستم

منظورم شماره های دوستانم نیست چون اونطوری میشه به دلخواه از لیست contact ها انتخاب کرد

مثلا یه شماره تلفن دارم که میخوام یه اس ام اس به همشون بره چطوری میشه تو hd2 اینکار رو کرد؟

یا اینکه شماره ها رو از یه فایل اکسل بگیره و خودش بفرسته آیا شدنی هست؟ (بهترین روش چیه؟)

naeemtop
26-03-2010, 00:58
سلام

منظورم شماره های دوستانم نیست چون اونطوری میشه به دلخواه از لیست contact ها انتخاب کرد

مثلا یه شماره تلفن دارم که میخوام یه اس ام اس به همشون بره چطوری میشه تو hd2 اینکار رو کرد؟

یا اینکه شماره ها رو از یه فایل اکسل بگیره و خودش بفرسته آیا شدنی هست؟ (بهترین روش چیه؟)

یا اینطور که گوشی رو به کامپیوتر وصل کنم و با کامپیوتر به شماره دلخواهم اس ام اس بدم (این خیلی بدردم میخوره اگه شدنی باشه)

saeidonline
26-03-2010, 13:53
سلام

یا اینطور که گوشی رو به کامپیوتر وصل کنم و با کامپیوتر به شماره دلخواهم اس ام اس بدم (این خیلی بدردم میخوره اگه شدنی باشه)

در رابطه با شماره ها :
بعد از هر شماره باید یک سیمی کالون یعنی ; بذارید .
در رابطه با سوال 2 :
بله چرا نشه !! با استفاده از نرم افزار Jeyo Mobile Companion 2.0 بعد از اینکه در دیوایس سنتر به شما Connected رو نشون داد وارد این نرم افزار بشین . این نرم افزار فوقالعاده است !!! تمام فولدرهای مسیجینگتون رو بتون نشون میده . و میتونید بکاپ بگیرید یا رستور کنید . sms بفرستید یا sms دریافت کنید . کانتکتها هم میتونید بکاپ بگیرید و ببینید و تغییر بدید .
حواستون باشه ، مادامی که گوشیتون به کامپیوتر وصل هست ، نباید صفحه ی اون خاموش بشه ، چون با این کار sync قطع میشه . و طبیعتا این نرم افزارهم ارتباطش با گوشیتون قطع خواهد شد .

shayan_boss
26-03-2010, 20:50
خوب دوستان این windows mobile center رو از کجا دانلود کنیم؟؟؟ لینکشو اگه ممکنه بزارین
یه سوال دیگه این که زمان sms ها اشتباه هست!! راهی هست بشه درست کرد؟؟
یکی اینکه من روزی که گوشی رو گرفتم وقتی دکمه power یا reject رو میزدم گوشی lock میشد...ولی الان دیگه lock نمیشه!! تو setting هم گشتم ولی پیدا نکردم تنظیماتشو..میشه راهنمایی کنید؟؟
ممنون از اینکه کار ما تازه کارا رو راه میندازین

naeemtop
26-03-2010, 22:49
در رابطه با شماره ها :
بعد از هر شماره باید یک سیمی کالون یعنی ; بذارید .
در رابطه با سوال 2 :
بله چرا نشه !! با استفاده از نرم افزار jeyo mobile companion 2.0 بعد از اینکه در دیوایس سنتر به شما connected رو نشون داد وارد این نرم افزار بشین . این نرم افزار فوقالعاده است !!! تمام فولدرهای مسیجینگتون رو بتون نشون میده . و میتونید بکاپ بگیرید یا رستور کنید . Sms بفرستید یا sms دریافت کنید . کانتکتها هم میتونید بکاپ بگیرید و ببینید و تغییر بدید .
حواستون باشه ، مادامی که گوشیتون به کامپیوتر وصل هست ، نباید صفحه ی اون خاموش بشه ، چون با این کار sync قطع میشه . و طبیعتا این نرم افزارهم ارتباطش با گوشیتون قطع خواهد شد .

میشه لینک این برنامه رو بزاری (به همراه کرک در صورت نیاز)

مطمئنی واسه ایران کار میکنه؟

saeidonline
26-03-2010, 23:18
میشه لینک این برنامه رو بزاری (به همراه کرک در صورت نیاز)

مطمئنی واسه ایران کار میکنه؟

عزیزم من مدتهاست دارم ازش استفاده میکنم .

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=70802&highlight=Jeyo+mobile

saeidonline
27-03-2010, 00:05
خوب دوستان این windows mobile center رو از کجا دانلود کنیم؟؟؟ لینکشو اگه ممکنه بزارین
یه سوال دیگه این که زمان sms ها اشتباه هست!! راهی هست بشه درست کرد؟؟
یکی اینکه من روزی که گوشی رو گرفتم وقتی دکمه power یا reject رو میزدم گوشی lock میشد...ولی الان دیگه lock نمیشه!! تو setting هم گشتم ولی پیدا نکردم تنظیماتشو..میشه راهنمایی کنید؟؟
ممنون از اینکه کار ما تازه کارا رو راه میندازین

برای ویندوز موبایل دیوایس سنتر در کنترل پنل نگاه کنین ببینید هست یا نه .
اگه نه از اینجا دانلود کنید :
http://www.microsoft.com/windowsmobile/devicecenter.mspx

برای سوال دوم یعنی زمان sms ها باید یک Dword در رجیستری بسازی : باید برنامه ای برای دستیابی به رجیستری مثل Resco Explorer داشته باشی . بعد از اون به این آدرس برو :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\PhoneSetting\
به اینجا که رسیدی یک Dword به این نام بساز و به حروف کوچیک و بزرگ دقت کن :
TrustTimeZoneField
مقدارشو صفر قرار بده . این مشکل تا اونجایی که من دیدم مخصوص رامهای رسمی HTC هست و از ورژن 6.1 به بعد هست . من همینو هم روی S740 اجرا کردم و درست شد .

mmhsat
27-03-2010, 22:08
این برنامه HD2 Tweak 1.2.0 - HD2 کار دستم داد وقتی نصبش کردم خوشحال شدم که یه سافت ریست هم میسازه و دیگه از درب باز کردن راحت شدم ولی بدون ضرر هم نیست این برنامه خواستم باهاش قابلیت دوربین را بالا ببرم که در عوض فلاش رو از کار انداخت هرکاری که کردم دیگه نشد که نشد آخر هاردریست کردم یعنی کار یک هفته نصب برنامه دوباره تکرار میشه

saeidonline
27-03-2010, 23:10
این برنامه HD2 Tweak 1.2.0 - HD2 کار دستم داد وقتی نصبش کردم خوشحال شدم که یه سافت ریست هم میسازه و دیگه از درب باز کردن راحت شدم ولی بدون ضرر هم نیست این برنامه خواستم باهاش قابلیت دوربین را بالا ببرم که در عوض فلاش رو از کار انداخت هرکاری که کردم دیگه نشد که نشد آخر هاردریست کردم یعنی کار یک هفته نصب برنامه دوباره تکرار میشه

تنها استفاده ای که از HD2 Tweaks 1.2 دارم همین سافت ریسیتشه . واسه ی غیر فعال کردن auto rotation از BSBTweak استفاده میکنم ، که فینگر فرندلی تره . تنظیماتشم روون تره

rubinhood
28-03-2010, 00:42
سلام
من مدتیه که گوشی ای دل 2 خریدمه . منتها چند تا سوال داشتم
1- آیا گوشی htc hd2 همین گوشی تحت عنوان لئو هست ؟
2- هارد اسپلیت چیست و چه تاثیری در گوشی دارد .
3- زمان اجرای هارد اسپلیت از من سوال میکنه که کدوم ورژن رو میخوام .من اون رو روی 1.440000hsp گذاشتم . منتها الان نمیتونم هیچ رام و رادیویی روش نصب کنم علت چیه ؟
4- برای نصب رام ورژن بالا آیا نیاز به هارد اسپلیت مناسب با نوع رام هست یا تاثیری ندارد و اینکه شما جه نوع ورژنی از اون رو پیشنهاد میکنید. راستی فرق بین هارد ااسپلیت 1 و 2 چیه ؟
با تشکر

Sezar
28-03-2010, 12:15
سلام
من مدتیه که گوشی ای دل 2 خریدمه . منتها چند تا سوال داشتم
1- آیا گوشی htc hd2 همین گوشی تحت عنوان لئو هست ؟
2- هارد اسپلیت چیست و چه تاثیری در گوشی دارد .
3- زمان اجرای هارد اسپلیت از من سوال میکنه که کدوم ورژن رو میخوام .من اون رو روی 1.440000hsp گذاشتم . منتها الان نمیتونم هیچ رام و رادیویی روش نصب کنم علت چیه ؟
4- برای نصب رام ورژن بالا آیا نیاز به هارد اسپلیت مناسب با نوع رام هست یا تاثیری ندارد و اینکه شما جه نوع ورژنی از اون رو پیشنهاد میکنید. راستی فرق بین هارد ااسپلیت 1 و 2 چیه ؟
با تشکر

1-بله نام ابتدایی ساخت لئو است
2-hspl شرایط نصب رام های غیر اصلی را ایحاد مبکنه و گارانتی را از بین میبرد (میشه گارانتی را برگرداند
3-وقتی spl شما 1.44 باشه اون hspl عمل نمیکنه باید اول رامی بریزید که spl ان 1.4200000باشد و بعد hspl کنید میاد
4-هارد اسپلیت 1 و 2 من نشنیدم والا یدونه تا الان واسه رام ها اومده و دومین هم داره واسه رامهای تی-موبایل

mmhsat
28-03-2010, 12:17
این برنامه hd2 tweak 1.2.0 - hd2 کار دستم داد وقتی نصبش کردم خوشحال شدم که یه سافت ریست هم میسازه و دیگه از درب باز کردن راحت شدم ولی بدون ضرر هم نیست این برنامه خواستم باهاش قابلیت دوربین را بالا ببرم که در عوض فلاش رو از کار انداخت هرکاری که کردم دیگه نشد که نشد آخر هاردریست کردم یعنی کار یک هفته نصب برنامه دوباره تکرار میشه

من یه اشتباه کردم در این مورد که خودم خنده ام گرفته از کارم . ماشینم بنزین تموم کرده بود موتورشو اوردم پائین. در واقع دیشب که این برنامه رو نصب کردم ظاهرا باطری دستگاه دیگه آخراش بوده و برا همین فلاش کار نمیکرد .

rubinhood
28-03-2010, 12:44
1-بله نام ابتدایی ساخت لئو است
2-hspl شرایط نصب رام های غیر اصلی را ایحاد مبکنه و گارانتی را از بین میبرد (میشه گارانتی را برگرداند
3-وقتی spl شما 1.44 باشه اون hspl عمل نمیکنه باید اول رامی بریزید که spl ان 1.4200000باشد و بعد hspl کنید میاد
4-هارد اسپلیت 1 و 2 من نشنیدم والا یدونه تا الان واسه رام ها اومده و دومین هم داره واسه رامهای تی-موبایل
با تشکر از شما
دوست عزیز لینک رامی که مطح کرده اید را دارید .
من حتی رامهای افیشال رو هم نمیتونم آپ کنم . ارور میده الان .زمانی که دستگاه جهت نصب ریست میشه بیشتر از یک درصد آپلود نمیگیره و مجددا ریست میشه و بحالت عادی بالا میاد . ورژن رم دستگاه من در پائین ترین سطح ممکن میباشد
manila : 2.5.19211916
Rom:1.48.405.2
Rom date :01/11/10
radio:2.06.51.07
لازم به ذکر است که با HSPL2_RUN هارد اسپیلت رو روی 1.4200000HSP تنظیم کرده ام .
با تشکر

Sezar
28-03-2010, 13:54
با تشکر از شما
دوست عزیز لینک رامی که مطح کرده اید را دارید .
من حتی رامهای افیشال رو هم نمیتونم آپ کنم . ارور میده الان .زمانی که دستگاه جهت نصب ریست میشه بیشتر از یک درصد آپلود نمیگیره و مجددا ریست میشه و بحالت عادی بالا میاد . ورژن رم دستگاه من در پائین ترین سطح ممکن میباشد
manila : 2.5.19211916
Rom:1.48.405.2
Rom date :01/11/10
radio:2.06.51.07
لازم به ذکر است که با HSPL2_RUN هارد اسپیلت رو روی 1.4200000HSP تنظیم کرده ام .
با تشکر

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=95033

rubinhood
28-03-2010, 16:52
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=95033
با تشکر از شما دوست عزیز
من الان رام 1.66 افیشنال رو نصب کردم . میخوام دوباره دستگاه رو برگردونم روی 1.44 که در لینک شما وجود داره
منتها سوال دیگرم بدون پاسخ موند دوست گرامی
در مورد هارد اسپلیت سوال داشتم و اون هم این هست که برای هارد اسپلیت اون رو برای چه ورژنی از هارد اسپلیت اماده کنم .
Spl 1.42.0000
spl 1.62.0000
spl 1.66.0000
spl 2.07.0000
spl 2.08.0000
شما کدوم یک از اینها رو پیشنهاد میدید و اصلا اینها چه فرقی با هم دارند .ایا همخوانی اینها دقیقا با ورژن رام میباشد یا خیر . و سوال دیگه اینکه من که قبلا روی 1.44 دستگاه رو هارد اسپلیت کرده ام آیا الان که از رام 1.66 استفاده میکنم نیاز به اسپلیت مجدد هست یا خیر .
با تشکر

minaeian
28-03-2010, 17:49
دوستان سلام
من بلندگو گوشیم از کار افتاده هارد ریست کردم ولی درست نشد.
این Audio manager_eng.exe error را هم داده.
اگر کسی میدونه لطفا منو راهنمایی کنه.
با تشکر.

Riyozo
28-03-2010, 22:22
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
من گوشیمو تازه گرفتم و به یک مشکلی بر خوردم
تنظیماتش رو عربی کردم و الان نمیتونم به انگلیسی برگردونمش تمام تنظیماتش عربی شده لطفاً راهنمایی کنید تا بتئنم دوباره انگلیسیش کنم از کجا باید برم تو کدوم قسمت
ممنون

Behnood
28-03-2010, 22:31
دوستان سلام
من بلندگو گوشیم از کار افتاده هارد ریست کردم ولی درست نشد.
این Audio manager_eng.exe error را هم داده.
اگر کسی میدونه لطفا منو راهنمایی کنه.
با تشکر.
با windows media player هم صداش در نمی آد؟

nimotorsh
29-03-2010, 00:07
سلام دوستان:
1-سافت ریست به چه صورت انجام میشه؟
2-هارد ریست به چه صورت انجام میشه؟
3-در سافت ریست تمام برنامه ها و کنتاکت و ... پاک میشه؟
4- در هارد ریست تمام برنامه ها و... پاک میشه؟
ممنون

saber nokia
29-03-2010, 00:21
سلام دوستان:
ممنون

1. سافت ريست تقريبا ريستارت كامپويتر رو برات انجام ميده
2- براي هارد ريست دكمه بالا و پايين ولوم رو بگير و گوشي رو روشن كن بعدش كه يه صفحه اومد دكمه ولوم بالا رو بزن بعدش كاراي ديگه رو گوشي انجام ميده .
3- اونو كه گفتم يه جور ريستارت هستش شبيه كامپيوتر و هيچ چيزي رو حذف نميكنه.
4- در هارد ريست بله تمام برنامه ها و كلا همه چي حذف ميشه در واقع كل گوشيت رو فرمت ميكني.

saeidonline
29-03-2010, 00:34
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
من گوشیمو تازه گرفتم و به یک مشکلی بر خوردم
تنظیماتش رو عربی کردم و الان نمیتونم به انگلیسی برگردونمش تمام تنظیماتش عربی شده لطفاً راهنمایی کنید تا بتئنم دوباره انگلیسیش کنم از کجا باید برم تو کدوم قسمت
ممنون

باید رام 1.66 رو از دوباره نصب کنی . با هارد ریسیت هم مشکل حل نمیشه . چون این پک به درون رامت رفته . رام عربی رو از این آدرس بگیر

http://www.htc.com/mea-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=922

و بعد از نصب از این تاپیک فارسی ساز و کیبرد فارسی رو بگیر و نصب کن :

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=94754

saeidonline
29-03-2010, 00:47
سلام دوستان:
ممنون

سلام دوست عزیز :

1- برای سافت ریسیت در HD2 راه مستقیمش استفاده از دکمه ی قرمز زیر در باتری هست . راه غیر مستقیمش استفاده از برنامه های سافت ریسیت مثل HD2 Tweak SoftReset که همراه با برنامه ی HD2 Tweak 1.2 نصب میشه .

2- برای هارد ریسیت هم 2 تا راه داری یکی رفتن به تب setting از تبهای مانیلا و انتخاب Security و بعد انتخاب Factory Reset ( این کار با رفتن به all setting\System\Clear Storage یکی است )
و دیگری هارد ریسیت سخت افزاری هست ، که با گرفتن دکمه های صدای پایین و صدای بالا همزمان و زدن یک بار دکمه ی power میسر است .

3- خیر ، سافت ریسیت این کار رو انجام میده : گوشی رو خاموش میکنه و بعد دوباره خاموش میکنه . عین ریست در ویندوز .

4- در هارد ریسیت هر چیزی که در رام اصلی یی که نصب کردین وجود داره ، میمونه و الباقی پاک میشه و تمام تنظیمات به تنظیمات اصلی برمیگرده . و هرچیزی که از خود رام پاک کردی ، دوباره برمیگرده .

naeemtop
29-03-2010, 00:50
من شنیدم برای مشکل بالا اگه 2 بار هارد ریست کنید مشکل حل میشه

اول اینکار رو بکنید اگه نشد رام رو دوباره نصب کنید

لطفا نتیجه رو اعلام کنید

@deadman
29-03-2010, 00:58
سلام

سلام .دوست عزیز تو برنامه متا تریدر (موبایل)میشه از اندیکاتورهایی مثل RSI-cci و فیبوناچی استفاده کرد؟

ARAST0
29-03-2010, 01:29
سلام
مشکل gprs من هنوز حل نشده..هچ سایتی باز نمیشه.آب و هوارو اپدیت نمیکنه.
خود بخود فعال میشه.همه کارارو که گفتین کردم....از مانیلا نبود همرو غیره فعال کردم.windooz difalt جای مانیلا گذاشتم باز همونجوره.دوباره conecction ساختم فرق نکرد. چجور email معرفی کنمو غیره فعالش کنم؟؟؟چرا سایت باز نمیکنه؟؟بعد 15 روز از hd2 متنفر شدم آخه چشه

saeidonline
29-03-2010, 01:31
سلام .دوست عزیز تو برنامه متا تریدر (موبایل)میشه از اندیکاتورهایی مثل rsi-cci و فیبوناچی استفاده کرد؟

میشه یه توضیحی بدین که دقیقا چی میخواین :43:

nimotorsh
29-03-2010, 02:11
ممنون از دوستان یعنی این دکمه قرمز پشت گوشی کاره همون ریست گوشی از داخل با برنامه رو میکنه؟فکتوری ریست که نیست که؟

nimotorsh
29-03-2010, 02:21
دوستان بعضی از بازیا به صورت exe هست باید چه کنیم؟و این کار با ریجستری ادیتور چجوریه باید چه کنیم متلا میگن:
HKLM/System/GWE/Touch/Filter/Minimumtaptime
از 0 به 30 تغییر دهید.
توی رجیستری ادیتور من این 3تا فولدر هست:
HKEY_CLASSES_ROOT
HKEY_CURRENT_USER
HKEY_LOCAL_MACHINE
این مسیر داده شده رو چجوری باید رفت؟
ممنون

minaeian
29-03-2010, 04:51
نه اصلا صداش در نمیاد فقط با هدفن کار میکنه بلندگو کار نمیکنه.

rubinhood
29-03-2010, 10:07
با تشکر از شما دوست عزیز
من الان رام 1.66 افیشنال رو نصب کردم . میخوام دوباره دستگاه رو برگردونم روی 1.44 که در لینک شما وجود داره
منتها سوال دیگرم بدون پاسخ موند دوست گرامی
در مورد هارد اسپلیت سوال داشتم و اون هم این هست که برای هارد اسپلیت اون رو برای چه ورژنی از هارد اسپلیت اماده کنم .
Spl 1.42.0000
spl 1.62.0000
spl 1.66.0000
spl 2.07.0000
spl 2.08.0000
شما کدوم یک از اینها رو پیشنهاد میدید و اصلا اینها چه فرقی با هم دارند .ایا همخوانی اینها دقیقا با ورژن رام میباشد یا خیر . و سوال دیگه اینکه من که قبلا روی 1.44 دستگاه رو هارد اسپلیت کرده ام آیا الان که از رام 1.66 استفاده میکنم نیاز به اسپلیت مجدد هست یا خیر .
با تشکر
سوال من جوابي نداشت؟؟؟

Sezar
29-03-2010, 13:12
سوال من جوابي نداشت؟؟؟

hspl یکبار انجام شه دیگه میتونی هر رامی را نصب کنید چ افیشال و چ کوک شده.....شما فقط ورژنspl 1.42.0000 را میتونی hsplکنی برای بقیه هنوز هک نشده اند......همیشه رام سبب عوض شدن ورژن spl نمیشه مثلا ممکنه 2رام یک ورژن باشه

alireza fx
29-03-2010, 13:35
سلام .دوست عزیز تو برنامه متا تریدر (موبایل)میشه از اندیکاتورهایی مثل RSI-cci و فیبوناچی استفاده کرد؟

سلام.بله اكثرِ indicator هاى پيش فرض را ميشه استفاده كرد.fibonacci و خط روند،عمودى و افقى هم رسم ميكنه

nimotorsh
29-03-2010, 15:00
برای افزایش سرعت پاکت پی سی با یک رجیستری ادیتور تغییرات زیر را انجام دهید:
Hkey_local_machine\system\storagemanager\fatfs
cachesize را به 4096 تغییر دهید.
دوستان منظور از این جمله آخر چیه؟یعنی نامشو دیتاشو چیشو بکنیم4096؟

Milo.Metallboy
29-03-2010, 15:08
دوستان بعضی از بازیا به صورت exe هست باید چه کنیم؟

سلام رفیق کم پیدایی
باید گوشیت رو به کامپیوتر وصل کنی و syn.... کنی تا بتونی بازی و برنامه های exe رو نصب کنی
تو مایه های pcsuite برای نوکیا

Milo.Metallboy
29-03-2010, 15:09
راستی بچه ها مثل اینکه win7 رو روی hd2 ریختن !!!

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1300980#post1300980

nimotorsh
29-03-2010, 18:09
سلام رفیق کم پیدایی
باید گوشیت رو به کامپیوتر وصل کنی و syn.... کنی تا بتونی بازی و برنامه های exe رو نصب کنی
تو مایه های pcsuite برای نوکیا

دمت گرم پسر چه کنیم دیگه از وقتی که از سیمبین جدا شدیم نمیبینیمت

saeidonline
29-03-2010, 18:55
سلام
مشکل gprs من هنوز حل نشده..هچ سایتی باز نمیشه.آب و هوارو اپدیت نمیکنه.
خود بخود فعال میشه.همه کارارو که گفتین کردم....از مانیلا نبود همرو غیره فعال کردم.windooz difalt جای مانیلا گذاشتم باز همونجوره.دوباره conecction ساختم فرق نکرد. چجور email معرفی کنمو غیره فعالش کنم؟؟؟چرا سایت باز نمیکنه؟؟بعد 15 روز از hd2 متنفر شدم آخه چشه

دوست عزیز ، تنفر برای چی ؟ برای این GPRS ؟ خب هرچیزی یک راه حلی داره .
من که گفتم شما همه ی این کارا رو انجام بده ، اگه نشد یعنی برنامه ای خارج از این ها هست که اصرار بر کانکت شدن داره . تازه کانکت شدن که هزینه ای نداره ، بلکه اون ترنسفره که هزینه داره . اگه به GPRS کانکت شده یعنی کانکشن شما سالمه و گوشی به راحتی میتونه به GPRS کانکت بشه .
برای معرفی Email در Start گزینه ی Email وجود داره . روی اون بزنید . گزینه ی Setup Email وجود داره . برای Email یاهو من تنظیماتشو نمیدونم ، چون چیزی غیر از یوزر و پسورد میخواد و فکر نکنم با ایمیلهای مجانی یاهو بشه این کار رو کرد آخه یادمه اینا یه چیزی مثل POP3 یه همچین چیزایی میخوان که ایمیل باید داشته باشه و ایمیلهای مجانی یاهو نداره . اما برای جی میل فقط کافیه که یوزر و پسورد رو بش بدین . برای Hotmail به محضی که بفهمه هات میل هست ، به اپرا میره و اونو setup نمیکنه . و بلکه حالت MobileView ایمیلتون رو در بروزر اپرا نشون میده .
توجه کنید که در تنظیمات Email آپدیت اونو به صورت دستی ( Manual ) قرار بدین تا خود به خود به GPRS وصل نشه .
عزیزم شما به یک Access Point کانکت بشو ببین باز نمیشه ؟ میتونی از طریق کابل USB هم بش اینترنت بدی . برای این کار باید در قسمت USB To PC اتصال رو به صورت Active Synce قرار بدی و تیک Enable Faster Data رو هم بردار . بعد از اون در ConnManager گزینه ی Data Connection رو On کن . بعد به کامپیوتری که اینترنت داره وصل کن . ببین نتیجه چی میشه .

راستی . موقعی به اینترنت از طریق GPRS وصل میشه که بالای آنتن یه علامت کوچیک E یا G بیاد . حتما باید بالای آنتن باشه نه کنار آنتن .

saeidonline
29-03-2010, 18:56
ممنون از دوستان یعنی این دکمه قرمز پشت گوشی کاره همون ریست گوشی از داخل با برنامه رو میکنه؟فکتوری ریست که نیست که؟

کار همون ریسیت رو انجام میده و فکتوری ریسیت نیست .

saeidonline
29-03-2010, 19:03
دوستان بعضی از بازیا به صورت exe هست باید چه کنیم؟و این کار با ریجستری ادیتور چجوریه باید چه کنیم متلا میگن:
HKLM/System/GWE/Touch/Filter/Minimumtaptime
از 0 به 30 تغییر دهید.
توی رجیستری ادیتور من این 3تا فولدر هست:
HKEY_CLASSES_ROOT
HKEY_CURRENT_USER
HKEY_LOCAL_MACHINE
این مسیر داده شده رو چجوری باید رفت؟
ممنون

exe داریم تا exe :4:
یک فایل EXE هست که باید برای وصل حتما گوشیت از طریق ActiveSync به کاپیوتر وصل بشه . و این فایل EXE یکسری فایل CAB رو روی گوشیت نصب میکنه .
یک فایل EXE هست که وقتی اونو میخوای در کاپیوتر اجرا کنی ، به ارور میده و میگه این مطابق با win32 application نیست . و میفهمی که این فایل EXE باید در درون گوشی اجرا بشه . مثل آپدیتهای جدید شرکت HTC برای HD2 .
در مورد رجیستری هم اون HKLM مخفف HKEY_LOCAL_MACHINE هست . پیشنهاد میکنم اگه کار با رجیستری رو بلد نیستین اول اونو یاد بگیرید و بعد اقدام به دستکاری کنین . آخه در درون رجیستری مقادیری هستن که برنامه ها با اونا کار میکنن . یا از نوع عدد هستن یا از نوع رشته .
ممکنه بزنی چش و چالشو کور کنی و اونموقع به این احتاج پیدا کنی :ambulance:

saeidonline
29-03-2010, 19:04
دوستان منظور از این جمله آخر چیه؟یعنی نامشو دیتاشو چیشو بکنیم4096؟

یعنی مقداری درون اون دیورد یا استرینگ قرار داره که باید مقدار اونو به 4096 تغییر بدی .

nimotorsh
29-03-2010, 21:12
exe داریم تا exe :4:
یک فایل exe هست که باید برای وصل حتما گوشیت از طریق activesync به کاپیوتر وصل بشه . و این فایل exe یکسری فایل cab رو روی گوشیت نصب میکنه .
یک فایل exe هست که وقتی اونو میخوای در کاپیوتر اجرا کنی ، به ارور میده و میگه این مطابق با win32 application نیست . و میفهمی که این فایل exe باید در درون گوشی اجرا بشه . مثل آپدیتهای جدید شرکت htc برای hd2 .
در مورد رجیستری هم اون hklm مخفف hkey_local_machine هست . پیشنهاد میکنم اگه کار با رجیستری رو بلد نیستین اول اونو یاد بگیرید و بعد اقدام به دستکاری کنین . آخه در درون رجیستری مقادیری هستن که برنامه ها با اونا کار میکنن . یا از نوع عدد هستن یا از نوع رشته .
ممکنه بزنی چش و چالشو کور کنی و اونموقع به این احتاج پیدا کنی :ambulance:

ممنون دوست گرامی
من چطوری میتونم کار کردن با ریج ادیت رو یاد بگیرم؟چون آخر نفهمیدم چیو باید 4096 بکنی برا همین چون گوشیم روانه بیمارستان نشه دستش نزدم
saeidonline
29-03-2010, 21:48
ممنون دوست گرامی
من چطوری میتونم کار کردن با ریج ادیت رو یاد بگیرم؟چون آخر نفهمیدم چیو باید 4096 بکنی برا همین چون گوشیم روانه بیمارستان نشه دستش نزدم
اول اینکه در فرومها در قسمتهای آموزش نگاه کن ببین آموزش هست یا نه تا یه سری چیزهای اولیه رو یاد بگیری . بعدش هم حواست باشه که هر تغییر در رجیستری رو که میبینی انجام ندی . یکسری چیزها عمومی هست . مثل مشکل ساعت اس ام اس ها در گوشی های HTC . یا از بین بردن حالت چت در مسیجها . یکسری هم اختصاصی . مثل بحثی که بچه ها دارن سر دوربین انجام میدن . بعد از تغییر در رجیستری یک سافت ریسیت نیازه . بعضی از قسمتهای رجیستری مختص ویندوز هستن و در تمامی ویندوز ها دیده میشه . یک سری مختص همون ورژن ویندوز ، و یک سری دیگه هم مختص همون شرکت هست .
بجای تغییر دستی در مقادیر رجیستری از برنامه های Tweaks استفاده کن . مثل BsB Tweak یا HD2 Tweak .

nimotorsh
30-03-2010, 00:54
اول اینکه در فرومها در قسمتهای آموزش نگاه کن ببین آموزش هست یا نه تا یه سری چیزهای اولیه رو یاد بگیری . بعدش هم حواست باشه که هر تغییر در رجیستری رو که میبینی انجام ندی . یکسری چیزها عمومی هست . مثل مشکل ساعت اس ام اس ها در گوشی های htc . یا از بین بردن حالت چت در مسیجها . یکسری هم اختصاصی . مثل بحثی که بچه ها دارن سر دوربین انجام میدن . بعد از تغییر در رجیستری یک سافت ریسیت نیازه . بعضی از قسمتهای رجیستری مختص ویندوز هستن و در تمامی ویندوز ها دیده میشه . یک سری مختص همون ورژن ویندوز ، و یک سری دیگه هم مختص همون شرکت هست .
بجای تغییر دستی در مقادیر رجیستری از برنامه های tweaks استفاده کن . مثل bsb tweak یا hd2 tweak .

ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتی من اصولا حوصله هارد ریست رو ندارم پس....

The Pro
30-03-2010, 11:58
سلام دوستان.
من تصميم گرفتم اين گوشيو بگيرم.
فقط يه مشكل كوچولو مونده.
ياس بگيرم يا پرشين؟!!
اينجا قيمت هر دوشون يكيه. ممنون ميشم راهنمايي كنين.

Heat
30-03-2010, 12:20
سلام دوستان من ميخوام calender رو از رو صفحه محو كنم راهي هست؟

ARAST0
30-03-2010, 14:00
دوست عزیز ، تنفر برای چی ؟ برای این GPRS ؟ خب هرچیزی یک راه حلی داره .
من که گفتم شما همه ی این کارا رو انجام بده ، اگه نشد یعنی برنامه ای خارج از این ها هست که اصرار بر کانکت شدن داره . تازه کانکت شدن که هزینه ای نداره ، بلکه اون ترنسفره که هزینه داره . اگه به GPRS کانکت شده یعنی کانکشن شما سالمه و گوشی به راحتی میتونه به GPRS کانکت بشه .
برای معرفی Email در Start گزینه ی Email وجود داره . روی اون بزنید . گزینه ی Setup Email وجود داره . برای Email یاهو من تنظیماتشو نمیدونم ، چون چیزی غیر از یوزر و پسورد میخواد و فکر نکنم با ایمیلهای مجانی یاهو بشه این کار رو کرد آخه یادمه اینا یه چیزی مثل POP3 یه همچین چیزایی میخوان که ایمیل باید داشته باشه و ایمیلهای مجانی یاهو نداره . اما برای جی میل فقط کافیه که یوزر و پسورد رو بش بدین . برای Hotmail به محضی که بفهمه هات میل هست ، به اپرا میره و اونو setup نمیکنه . و بلکه حالت MobileView ایمیلتون رو در بروزر اپرا نشون میده .
توجه کنید که در تنظیمات Email آپدیت اونو به صورت دستی ( Manual ) قرار بدین تا خود به خود به GPRS وصل نشه .
عزیزم شما به یک Access Point کانکت بشو ببین باز نمیشه ؟ میتونی از طریق کابل USB هم بش اینترنت بدی . برای این کار باید در قسمت USB To PC اتصال رو به صورت Active Synce قرار بدی و تیک Enable Faster Data رو هم بردار . بعد از اون در ConnManager گزینه ی Data Connection رو On کن . بعد به کامپیوتری که اینترنت داره وصل کن . ببین نتیجه چی میشه .

راستی . موقعی به اینترنت از طریق GPRS وصل میشه که بالای آنتن یه علامت کوچیک E یا G بیاد . حتما باید بالای آنتن باشه نه کنار آنتن .

سلام
email رو manul کردم حتی emailo stoke رو از مانیلا حذف کردم نشد.بیدار میشی میبینی 1ساعت علامت GیاE روی انتنه.امتحان کردم شارز کم میکنه.اگه GPRS درسته چرا اب و هوا اپدیت نمیشه؟؟؟؟چرا یه سایت باز نمیشه؟؟؟؟002:

saeidonline
30-03-2010, 17:03
سلام دوستان.
من تصميم گرفتم اين گوشيو بگيرم.
فقط يه مشكل كوچولو مونده.
ياس بگيرم يا پرشين؟!!
اينجا قيمت هر دوشون يكيه. ممنون ميشم راهنمايي كنين.

یاس علاوه بر گارانتی ، 3 تا سی دی درون پک داره که یکیش نرم افزاره ، یکیش gps هست و یکی دیگه هم دستور استفاده . علاوه بر اون 1 سال بیمه ی البرز داره .

saeidonline
30-03-2010, 17:08
سلام
email رو manul کردم حتی emailo stoke رو از مانیلا حذف کردم نشد.بیدار میشی میبینی 1ساعت علامت GیاE روی انتنه.امتحان کردم شارز کم میکنه.اگه GPRS درسته چرا اب و هوا اپدیت نمیشه؟؟؟؟چرا یه سایت باز نمیشه؟؟؟؟002:

من همین امروز ، تمام محتویات Inbox در Gmail رو گرفتم !!!
راجع به مشکل GPRS هم تنظیمات دیگه ای به ذهنم نمیرسه . میتونی SPB Wireless Monitor رو از همین سایت در بخش نرم افزارها بگیری و ببینی در یک شبانه روز چند کیلوبایت همینجوری مصرف میکنه . popup هم داره میتونی به محض استفاده متوجه بشی و در تسک منیجر ببینی چه برنامه ای در حال اجراست . یکی 2 روزیه که من نمیتونم به GPRS وصل بشم یا ترنسفر داشته باشم .

Sezar
30-03-2010, 22:18
من همین امروز ، تمام محتویات inbox در gmail رو گرفتم !!!
راجع به مشکل gprs هم تنظیمات دیگه ای به ذهنم نمیرسه . میتونی spb wireless monitor رو از همین سایت در بخش نرم افزارها بگیری و ببینی در یک شبانه روز چند کیلوبایت همینجوری مصرف میکنه . Popup هم داره میتونی به محض استفاده متوجه بشی و در تسک منیجر ببینی چه برنامه ای در حال اجراست . یکی 2 روزیه که من نمیتونم به gprs وصل بشم یا ترنسفر داشته باشم .

من با همراه اخر وصل شدم اما سرعت خیلی کم بود

kamelman
31-03-2010, 11:01
سلام
چند سوال
1) مانیلا چیه ؟
2) چجوری میتونم هاردریست و سافت ریست کنم ؟
3) بعضی از برنامه هایی که نصب میشه آیکونش تو start نمی یاد . کجا میره ؟
4) بعضی از بازیها بعد از نصب آیکونش تو games نمیره و میره تو start . چطور میشه بردش تو منوی start ؟
5) چطوری میتونم gprs رو قطع کنم و فقط وقتی می خوام به اینترنت وصل شم اونو فعال کنم ؟
لطفا یه جوری توضیح بدید که قابل فهم باشه
ممنون از راهنماییتون

nimotorsh
31-03-2010, 12:59
یاس علاوه بر گارانتی ، 3 تا سی دی درون پک داره که یکیش نرم افزاره ، یکیش gps هست و یکی دیگه هم دستور استفاده . علاوه بر اون 1 سال بیمه ی البرز داره .

اااا...!!!!!دوستان من 2ماه پیش گوشیو با یاس خریدم اما فقط 1سی دی بود توش 3تا نبود!!!!!!!!!!!!
جریان چیه ه ه ه ؟؟!اعصابم خورد شد:26:

The Pro
31-03-2010, 16:09
اون يه سي دي توش چي بود؟

پرشين جي پي اس و بيمه نميده؟

kamelman
31-03-2010, 21:07
سلام
چند سوال
1) مانیلا چیه ؟
4) بعضی از بازیها بعد از نصب آیکونش تو games نمیره و میره تو start . چطور میشه بردش تو منوی start ؟
5) چطوری میتونم gprs رو قطع کنم و فقط وقتی می خوام به اینترنت وصل شم اونو فعال کنم ؟
ممنون از راهنماییتون

کسی اینجا نیست جواب بده ؟:ambulance::ambulance::ambulance:
عجب:29:

ARAST0
01-04-2010, 00:35
من همین امروز ، تمام محتویات inbox در gmail رو گرفتم !!!
راجع به مشکل gprs هم تنظیمات دیگه ای به ذهنم نمیرسه . میتونی spb wireless monitor رو از همین سایت در بخش نرم افزارها بگیری و ببینی در یک شبانه روز چند کیلوبایت همینجوری مصرف میکنه . Popup هم داره میتونی به محض استفاده متوجه بشی و در تسک منیجر ببینی چه برنامه ای در حال اجراست . یکی 2 روزیه که من نمیتونم به gprs وصل بشم یا ترنسفر داشته باشم .

سلام مرسی اگه میشه لینکشو بذارین اخه پیداش نکردم
:8:

saber nokia
01-04-2010, 10:51
سلام مرسی اگه میشه لینکشو بذارین اخه پیداش نکردم
:8:

واين چنين بود كه سرچ آفريده شد:
http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=91927&highlight=SPB+Wireless+Monitor

king PDA
01-04-2010, 11:35
سلام
من تازه اين گوشي رو خريدم يه جا خوندم تو اين سايت كه با رجيستري ميشه دوربين گوشي رو به صروت نرم افزاري به 8 مگ افزلايش داد ! چجوري؟
اگه كمكم كنين ممنون ميشم:9:

alireza fx
01-04-2010, 18:43
سلام
1- تا همین چند ساعت پیش بعد از چند ثانیه که با گوشی کار نمیکردم قفل میشد و الان فقط صفحه نمایشش خاموش می‌شه و وقتی‌ که اولین کلید از سمت راست را میزنم صفحه روشن می‌شه و دیگه اون عکس قفل که باید با انگشت این ور اون ور میکردیم نمیاد.به نظرتون باید چی‌ کار کرد.

۲- خود کلمه htc یعنی‌ چی‌؟مخفف چیزی هست یا همین طوریه؟

Sezar
01-04-2010, 19:35
سلام
1- تا همین چند ساعت پیش بعد از چند ثانیه که با گوشی کار نمیکردم قفل میشد و الان فقط صفحه نمایشش خاموش می‌شه و وقتی‌ که اولین کلید از سمت راست را میزنم صفحه روشن می‌شه و دیگه اون عکس قفل که باید با انگشت این ور اون ور میکردیم نمیاد.به نظرتون باید چی‌ کار کرد.

۲- خود کلمه htc یعنی‌ چی‌؟مخفف چیزی هست یا همین طوریه؟

1-start-lack ///میتونید برنامه فقل را دانلود کنی و یا اینکه از رجیستری درستش کنی
2-مخفف High Tech Computer است

saeidonline
02-04-2010, 02:10
سلام
چند سوال
1) مانیلا چیه ؟
ممنون از راهنماییتون

ببخشید اگه جوابتون دیر شد .
1- یک رابط کابری هست . که میتونید اونو فعال یا غیر فعال کنید . مانیلا در واقع همون صفحه ی اصلی HD2 هست ( اینجا فقط بحث سر HD2 هست ) که توی اون Home , People , Mail , Massages , ... هست . برای فعال یا غیر فعال کردن اون از تبهای مانیلا ( یا همون HTC Sense ) به تب Settings برید و از منو All Settings رو انتخاب کنید . در صفحه ای که باز شده ، Today رو انتخاب کنید . به تب Apearance برید و تیک HTC Sense رو بردارید . میتونید به جای اون از Windows Default استفاده کنید .

2-به صفحات قبل رجوع کنید . به تفصیل توضیح داده شده .

3- برنامه یا احتیاجی به داشتن آیکون نداره ، مثل بعضی از هات فیکس ها ، یا برنامه آیکونش در منوی All Settings میاد . یا برنامه به دلیل سازگار نبودن یا پیش بینی نکردن یا اجرای برنامه ی نصب شده در رام قبلی ( نصب برنامه در رام قبلی در Storage Card انجام شده ) ، در منوی استارت نمیاد . برای اینکه آیکون برنامه رو در منوی استارت یا زیر مجموعه های منوی استارت مثل Messages یا outlocks یا Calls یا ... قرار بدید ، باید در فایل منجیرتون ( یا File Explorer یا Resco File Manager ) آیکون اجرایی برنامه رو در هر جایی که نصب کردید Copy کنید و به آدرس زیر برید و Paste Shortcut بزنید .
Windows\Start Menu\Programs\

4- به طریقی که در 3 گفته شد ، عمل کنید و اینبار آیکون رو از Programs برداشته و در پوشه ی Games بذارید . برای این مار از Cut و Paste استفاده کنید .

5- در صفخات قبلی کامل بحث شده . لطفا مطالعه کنید. بعد همه رو امتحان کنید و بعد اگر مشکلی بود سوال کنید .

درضمن مطالعه ی کامل این تاپیک به تمام تازه واردهای HD2 پیشنهاد میکنم .

saeidonline
02-04-2010, 02:19
سلام
من تازه اين گوشي رو خريدم يه جا خوندم تو اين سايت كه با رجيستري ميشه دوربين گوشي رو به صروت نرم افزاري به 8 مگ افزلايش داد ! چجوري؟
اگه كمكم كنين ممنون ميشم:9:

به بخش کلوپ مراجعه کنید و 10 صفحه ی آخر رو بخونین . تغییراتی در رجیستری هست که باید انجام بدین .

king PDA
02-04-2010, 19:00
سلام به همگي
اين گزينه ها رو تيك بزنم چه اتفاقي ميفته؟ البته تيك زدم ولي منظورشو متوجه نشدم!!:020:
start-settings.today.item.
ممنون كه جواب ميدين

Sezar
02-04-2010, 19:36
سلام به همگي
اين گزينه ها رو تيك بزنم چه اتفاقي ميفته؟ البته تيك زدم ولي منظورشو متوجه نشدم!!:020:
start-settings.today.item.
ممنون كه جواب ميدين

هر کدام از این ها تغییراتی در صفحه اصلی درست میکنند مثلا اگرhtc senseرا تیکشو ور دارین دیگه در صفحه اصلی نمیاد

alireza fx
04-04-2010, 00:06
سلام.دوستان من چندتا سوال دارم:

۱-مشکلی‌ در رابطه باupdate کردن آب هوا دارم،تمام شهرا update میشن ولی‌ شهر خودم(اصفهان) از یک هفته پیش تا حالاupdate نشده.

۲-من یه برنامه به نام متا تریدر نصب کردم ولی‌ مشکلی‌ که دارم اینه که صفحه اون نمیچرخه،حتّی گزینه‌ای برا این مورد تو خود نرم افزار وجود نداره،به نظرتون می‌شه کاری کرد که این مشکل حل بشه،در ضمن تو این برنامه نمی‌شه با انگشت زوم این و زوم اوت کرد،اگر راه حلی برا این مورد هم دارین بفرماید.

http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1290185&postcount=23

۳-چطوری می‌تونم از برنامه‌های خود گوشی عکس بگیرم(فکر می‌کنم شما بش میگین اس......ین شات)

mmhsat
04-04-2010, 15:54
من هرکاری میکنم آخرش دستگاهم (HD2 ) پس از یه زمان کوتاه خاموش میشه اگه دست بهش نزنم برا همین وایرلسم قطع میشه و اینترنت اکسپلورر هم دیگه کار نمیکنه تو حالت استندبای دیگه مجبور شدم BSBtweak رو آن ایستال کنم بازم نشد.تو قسمت Backlight

hostmizban
04-04-2010, 16:55
سلام دوستان من گوشی رو امروز خریدم نمیدونم چیکار کردم رست شد و زبان شد عربی !!!! کمک لطفا

mmhsat
04-04-2010, 17:02
نوشته هام نیمه کاره موند در هر صورت آیا میشه wifi تو حالت استند بای فعال بمونه؟ یانه؟با BSBTEAKS انجام دادم نشد بازم غیر فعال میشه HD2Teakهم انجام دادم بازم نشد.فکریم چرا تو Backlight هم که تنظیم میکنم رو 10 دقیقه بازم بعد از یک دقیقه خاموش میشه

hostmizban
04-04-2010, 20:47
یکی کمک کنه زبان شده عربی

mmhsat
05-04-2010, 11:13
یکی کمک کنه زبان شده عربی

همین تایپیک رو از اول بخون کلی در موردش توضیح داده شده

saeidonline
06-04-2010, 00:27
من هرکاری میکنم آخرش دستگاهم (HD2 ) پس از یه زمان کوتاه خاموش میشه اگه دست بهش نزنم برا همین وایرلسم قطع میشه و اینترنت اکسپلورر هم دیگه کار نمیکنه تو حالت استندبای دیگه مجبور شدم BSBtweak رو آن ایستال کنم بازم نشد.تو قسمت Backlight

تنظیماتی که با این برنامه ها ایجاد کردی و به حالت اولش برگردون . برای وایفای در حالت استند بای ( هنگامی که اسکرین خاموش میشه ) نمیشه کاری کرد که همیشه پایدار بمونه . آخه بعد از ریسیت تغییرات این رجیستری ریست میشه . بعد از برگردوندن به حالت اولیه ، در تنظیمات backlight تیک گزینه ی turn off device if not used for رو بردار ببین مشکل حل میشه یا نه .

alireza fx
07-04-2010, 14:55

۱-مشکلی‌ در رابطه باupdate کردن آب هوا دارم،تمام شهرا update میشن ولی‌ شهر خودم(اصفهان) از یک هفته پیش تا حالاupdate نشده.

۲-من یه برنامه به نام متا تریدر نصب کردم ولی‌ مشکلی‌ که دارم اینه که صفحه اون نمیچرخه،حتّی گزینه‌ای برا این مورد تو خود نرم افزار وجود نداره،به نظرتون می‌شه کاری کرد که این مشکل حل بشه،در ضمن تو این برنامه نمی‌شه با انگشت زوم این و زوم اوت کرد،اگر راه حلی برا این مورد هم دارین بفرماید.

۳-چطوری می‌تونم از برنامه‌های خود گوشی عکس بگیرم(فکر می‌کنم شما بش میگین اس......ین شات)

سلام
مشکل اول حل شد.اگر دوستان برای موارد 2و3 راهنمایی کنند ممنون میشم.

nkl
07-04-2010, 15:48
rom چیست و به چه دردی می خوره؟

Ehsan_d119
07-04-2010, 16:22
سلام
مشکل اول حل شد.اگر دوستان برای موارد 2و3 راهنمایی کنند ممنون میشم.

3.توسط برنامه زیر اسکرین شات از گوشی میسر میشه...

Ehsan_d119
07-04-2010, 16:25
rom چیست و به چه دردی می خوره؟

رام در واقع همون سیستم عامل گوشی شماست که هر چند وقت آپدیت میشه. رامهای مختلفی وجود داره که انتخاب یکی از اونها بستگی به سلیقتون داره. برای استفاده از تجربه دیگر دوستان به تایپیک زیر برین...

http://mobilestan.net/showthread.php?t=94822

Heat
07-04-2010, 17:24
دوستان گوشي من يه هفته اي هست آب و هوا رو آپديت نميكنه نه اتومات و نه دستي چه كنم

saeidonline
08-04-2010, 23:23
دوستان گوشي من يه هفته اي هست آب و هوا رو آپديت نميكنه نه اتومات و نه دستي چه كنم

دوستان ! آپدیت نشدن برنامه ی آب و هوا مسلما به یک چیز مربوط میشه ، و اونم اینه که برنامه نمیتونه به اینترنت ( از هر طریقی ) وصل بشه . اکثر دوستان از gprs استفاده میکنن . همچین مشکلی که پیش بیاد ، ناشی از 2 عامله :
1- گوشیتون نمیتونه حتی با برقراری ارتباط به gprs انتقال داده ای داشته باشه
2- تنظیمات کانکشن ِمربوط به اینترنت ِ gprs رو دستکاری کردین .

برای جواب هر 2 سوال در همین تاپیک میتونید بگردین و جوابتون رو پیدا کنید . برای مشکل اول اشکال از گوشیتون نیست. اشکال از خط دهی هست که نمیتونه دیتایی از طریق gprs انتقال بده.

saeidonline
08-04-2010, 23:34

علیرضا جان ، من مشکلتو خونده بودم ، اما خب راه حلی به ذهنم نرسید و اینکه اینترنتم قطع بود .
در رابطه با مشکل اول ، اگه از دوباره پیش بیاد ، شهر محل سکونت رو به عنوان یکی از Location های انتخابی ، انتخاب کن . شاید این مشکل از اون باشه که گوشی نتونه Current Location رو تشخیص بده . مثلا من که اهواز هستم ، گاهی اسم خوزستان رو به عنوان موقعیت فعلی انتخاب میکنه ، بعضی وقتها هم اهواز . در مورد تهران هم بعضی وقتها همینطور بود . International Location رو بجای تهران نشون میداد .

Riyozo
09-04-2010, 00:38
با عرض سلام

دوستان و اساتید عزیز تنظیمات بلوتوث این hd2 کجاست از کجا میشه اسم بلوتوث را تغییر داد
مشکل بعدی که با بلوتوث دارم اینه که فقط میتونم بفرستم و هیچ گوشی دیگری یا کامپوتی دیگه ای نمیتونه بلوتوث این hd2 رو پیدا چه جوریه تنظیم خاصی داره
لطفاً راهنمایی کنید ممنون

saeidonline
09-04-2010, 01:38
با عرض سلام

دوستان و اساتید عزیز تنظیمات بلوتوث این hd2 کجاست از کجا میشه اسم بلوتوث را تغییر داد
مشکل بعدی که با بلوتوث دارم اینه که فقط میتونم بفرستم و هیچ گوشی دیگری یا کامپوتی دیگه ای نمیتونه بلوتوث این hd2 رو پیدا چه جوریه تنظیم خاصی داره

دوست عزیز ، در صفحات اول همین تاپیک میتونید تنظیمات کامل رو پیدا کنید

Ehsan_d119
09-04-2010, 02:13
با عرض سلام

به مسیر زیر برین:
start>settings>menu>all settings>bluetooth
برای تغییر نام روی ایکون name کلیک و اسم مورد نظرتون رو وارد کنید...
برای حل مشکلتون روی ایکونی که به شکل دوربین هست کلیک کنید(discoverable) و از پنجره محاوره ای always visible انتخاب کنید...
موفق باشی

chernobil
09-04-2010, 11:32
سلام من این رام و متوجه نشدم چیه و به چه کاری میاد ممنون میشم توضیح بدید؟

saeidonline
09-04-2010, 12:48
سلام من این رام و متوجه نشدم چیه و به چه کاری میاد ممنون میشم توضیح بدید؟

فرض کن رام همون سی دی یا دی وی دی ویندوزی هست که میخوای روی کامپیوترت نصب کنی .

chernobil
10-04-2010, 11:56
پس ویندوز چیه مثلا میگن ویندوز 6یا 6.5؟

Sezar
10-04-2010, 12:46
ويندوز موبايل سيستم عامل گوشي هست و اين اعداد 5 و 6و... ورژنش رو ميگه

chernobil
10-04-2010, 21:41
با توجه به گفته های دوستان پس ویندوز رو توی رام میریزن؟:39:
میشه واضحتر توضیح بدین؟
ببخشید

bingoo_mdd
11-04-2010, 09:15
اقا سلام صبح همگی بخیر از این تاپیک خوبتون ممنونم چندتا سوال دارم
1-اقا من گوشیمو هر روز وصل میکنم به کامپیوترو همش تو نتم ولی جدیدا گوشیم همش send error میده نا ریست میکنم همون اولش error میده که سر تیترش با این موضوعه rtl.exe
2-هرچی تو سایت htc سریال گوشیمو میزنم این errorمیده(Sorry, this software download is not suitable for your device.)
3-بعدشم یه سوال تخصصی با active sync میشه بعد از از هارد ریست تمامی contactهارو برگردوند.
ممنون

bingoo_mdd
11-04-2010, 10:04
شرمنه یه سوال دیگم هست که تازه یادم اومد
این ایکنی که تو todaye گوشیهای htc هست منظورم بالا سمت راسته(تمامی نرم افزارای در حال اجرا رو نشون میده)تو گوشی من نیست هرچیم میگردم گیرش نمیارم اونو چطور میتونم فعالش کنم بازم ممنون

bingoo_mdd
11-04-2010, 10:07
راستی این نرم افزار fingerkeyb تو گوشی من کار نمیکنه این erro میده risolution for screen size not found چکارش کنم خیلی شد نه؟

downloadomid
13-04-2010, 12:08
سلام و تشکر بابت تاپیک خوبتون میخواستم بدونم تمام برنامه های 6.1 روی ویندوز موبایل 6.5 قابل نصب هستند؟ یعنی اگه hd2 بگیرم میتونم از تمام برنامه های 6.1 استفاده کنم؟ و بهترین فارسی ساز برای این گوشی چی هست؟
پیشاپیش از راهنمائیتون ممنونم

neema1873
13-04-2010, 14:39
دوستان عزیز سلام
از لطف همه بابت کمک و اطلاع رسانی ممنون.
من فایل update گوشیم رو از سایت htc گرفتم. activesunch 4.5 هم گرفتم و نصب کردم. حالا چه کنم؟
میشه نحوه نصب فایل با activesynch رو خلاصه بگید؟
یا بگید توی کدوم تاپیک توضیحاتش وجود داره؟

ضمنا بعد از update آیا شماره تلفنها و چیزایی که روی گوشی هست پاک میشه؟

ممنون

arash_x5_sss
13-04-2010, 15:58
سلام به دوستای گلم.من چند ج ا سوال کردم ولی جواب ندادن.من 1 ماهه گوشیمو خریدم.هرکاری کردم ولی اینترنتم بجز واسه whetherکار نمیکنه.تنظیماتو طبق گفته دوستان سایت انجام دادم.ارم اینترنتم میاد بالای گوشیم.ولی web page باز نمیشه.این ارورو میدهcan not find server or dns.ولیwhether توپ آپ میکنه.خواهش میکنم کمکم کنید

chernobil
14-04-2010, 11:53
واقعا اینجا چقدر سریع جواب میدن خیلی عالیه:37:

bingoo_mdd
14-04-2010, 15:53
اره واقعا شرمندم:39:

saeidonline
14-04-2010, 16:35
واقعا اینجا چقدر سریع جواب میدن خیلی عالیه:37:

اره واقعا شرمندم:39:

عزیزان شاید یکی امتحان و تحویل پروژه و کلاس و گرفتاری داشته باشه و نتونه سر بزنه و جواب سوالات رو بده :003:
به هرحال عذر میخوام اگه نتونستم زودتر از اینا جوابگو باشم

saeidonline
14-04-2010, 16:49
اقا سلام صبح همگی بخیر از این تاپیک خوبتون ممنونم چندتا سوال دارم
1-اقا من گوشیمو هر روز وصل میکنم به کامپیوترو همش تو نتم ولی جدیدا گوشیم همش send error میده نا ریست میکنم همون اولش error میده که سر تیترش با این موضوعه rtl.exe
2-هرچی تو سایت htc سریال گوشیمو میزنم این errorمیده(Sorry, this software download is not suitable for your device.)
3-بعدشم یه سوال تخصصی با active sync میشه بعد از از هارد ریست تمامی contactهارو برگردوند.
ممنون

دوست عزیز
برای سوال اول : شما از نرم افزار مخصوصی استفاده میکنی برای ارتباط با اینترنت یا از اپرا و IE استفاده میکنید . وقتی شما گوشیتون رو به کامپیوتر وصل میکنید ، در حالی که ارتباط از طریق active Sync یا Windows Device Center برقرار شده ، میتونید در مموری از طریق کامپیوتر جستجو نید و فایلها رو ببینید و بعضی از فایلهای EXE رو نصب کنید ؟ یا اینکه کلا ارتباط از طریق Active sync برقرار نمیشه ؟

برای سوال دوم : باید به بخش خاورمیانه ی سایت HTC مراجعه کنید . از بالای سایت ، Select Country رو انتخاب کنید . اگه رام گوشی شما 1.66.415 هست نیازی به نصب رام جدید ندارید

برای سوال 3 هم بله میشه . در هنگام سینک کردن ، گزینه ی کانتکت رو از توی ویندوز دیوایس سنتر انتخاب کنید . بعد از هارد ریسیت ، در اولین سینک کانتکتهاتون رو برمیگردونه . میتونید از برنامه های دیگه ای مثل : PIM Back up , Jeyo Mobile 2.0 , SPB BackUp استفاده کنید . برنامه ها رو میتونید از بخش نرم افزارهای این سایت بگیرید .

alireza fx
14-04-2010, 16:50
سلام آقا سعید

ممنون از اینکه به ما تازه کارا کمک میکنید.

چند روز پیش برا سزارخان یه پیام تو پروفایلشون گذاشته بودم ولی مثل اینکه چند روزی هست که به انجمن سر نزدن. حالا متنشا اینجا قرار میدم اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید:

میخوام از گوشیم(hd2) اسکرین شات بگیرم(مثل همین عکسی که شما از برنامه متاتریدر گرفتین http://www.mobilestan.net/showpost.p...5&postcount=23) میشه بفرمایید از چه برنامه ای استفاده کردین؟من برنامه ShakeAndSave_Setup.cab (96.6 را نصب کردم ولی نمیدونم چطوری باید باش کار کنم.اگر نظری دارین بفرمایید.

saeidonline
14-04-2010, 17:07
شرمنه یه سوال دیگم هست که تازه یادم اومد
این ایکنی که تو todaye گوشیهای htc هست منظورم بالا سمت راسته(تمامی نرم افزارای در حال اجرا رو نشون میده)تو گوشی من نیست هرچیم میگردم گیرش نمیارم اونو چطور میتونم فعالش کنم بازم ممنون

باید برنامه ی Touch X Taskmanager رو نصب کنی . به بخش نرم افزارهای مخصوص HD2 مراجعه کنید و یا توی همین سایت سرچ کنید

راستی این نرم افزار fingerkeyb تو گوشی من کار نمیکنه این erro میده risolution for screen size not found چکارش کنم خیلی شد نه؟

پاکش کن و مناسب ریزولیشن صفحه ( WVGA ) نصب کن . به بخش بهترین فارسی ساز برای HD2 در همین مباحث عمومی مراجعه کنید . میتونی از SPB Farsi Keyboard هم استفاده کنید . در همین سایت سرچ کنید پیدا میکنید

saeidonline
14-04-2010, 17:21
سلام آقا سعید

ممنون از اینکه به ما تازه کارا کمک میکنید.

چند روز پیش برا سزارخان یه پیام تو پروفایلشون گذاشته بودم ولی مثل اینکه چند روزی هست که به انجمن سر نزدن. حالا متنشا اینجا قرار میدم اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید:

میخوام از گوشیم(hd2) اسکرین شات بگیرم(مثل همین عکسی که شما از برنامه متاتریدر گرفتین http://www.mobilestan.net/showpost.p...5&postcount=23) میشه بفرمایید از چه برنامه ای استفاده کردین؟من برنامه ShakeAndSave_Setup.cab (96.6 را نصب کردم ولی نمیدونم چطوری باید باش کار کنم.اگر نظری دارین بفرمایید.

والا نیاز به نصب برنامه های مخصوص اسکرین شات نیست . من از 2 راه استفاده میکنم :

1- به بخش نرم افزارها مراجعه کن و برنامه ی Resco Photo Manager 7.02 رو دانلود کن . وقتی برنامه رو نصب کنی ، همراه با برنامه یک برنامه ی جانبی دیگه به اسم Resco Screen Capture نصب میشه و میتونی اسکرین شات بگیری

2- باز هم به بخش نرم افزارها برو و برنامه Jeyo Mobile Companion رو دانلود کن . این نرم افزار روی کامپیوتر اجرا میشه و برای بکاپ و رستور کردن اس ام اس ها و کانتکتها هست . همزمان هم میتونی تا موقعی که گوشیت از طریق اکتیو سینک وصله ، به ای ام اس ها از طریق کامپیوتر جواب بدی . اما برای اسکرین شات : موقعی هایی پیش میاد که نمیتونی از برنامه ی بالایی استفاده کنی . اونم موقعی هست که اجرا و رسیدن به یک بخش از نرم افزار بیش از 10 ثانیه طول بکشه و یا مدام نتونی هی از برنامه خارج بشی و برنامه ی Resco Screen Capture رو اجرا کنی . برای این کار وقتی ارتباطت با کامپیوتر برقرار شد و برنامه ی Jeyo Mobile رو اجرا کردی ، در یکی از گزینه های سمت چپ Screen Image هست . که این قسمت هرچی که داره روی صفحه ی موبایل میگذره رو نشون نشون میده و یک عکس بهت نشون میده . و گزینه ی save هم داره .

saeidonline
14-04-2010, 17:29
سلام و تشکر بابت تاپیک خوبتون میخواستم بدونم تمام برنامه های 6.1 روی ویندوز موبایل 6.5 قابل نصب هستند؟ یعنی اگه hd2 بگیرم میتونم از تمام برنامه های 6.1 استفاده کنم؟ و بهترین فارسی ساز برای این گوشی چی هست؟
پیشاپیش از راهنمائیتون ممنونم

اکثر برنامه های 6.1 روی 6.5 اجرا میشن . بعضی از برنامه ها هم هستن که بدلیل زیادی قدیمی بودن ساختار برنامه نویسیشون روی گوشی اجرا نمبشن .

فارسی ساز هیراد :
http://mobilestan.net/showthread.php?t=94754

saeidonline
14-04-2010, 17:33
دوستان عزیز سلام
از لطف همه بابت کمک و اطلاع رسانی ممنون.
من فایل update گوشیم رو از سایت htc گرفتم. activesunch 4.5 هم گرفتم و نصب کردم. حالا چه کنم؟
میشه نحوه نصب فایل با activesynch رو خلاصه بگید؟
یا بگید توی کدوم تاپیک توضیحاتش وجود داره؟

ضمنا بعد از update آیا شماره تلفنها و چیزایی که روی گوشی هست پاک میشه؟

ممنون

اگه آپدیت منظورت رام آپگرید باشه ، که بعد از نصب همه چیز میپره .
برای نصب ، مطمئن شو که شارژ گوشیت حداقل 50 درصد هست . گوشیتو به کامپیوتر وصل کن تا ارتباط از طریق active sync برقرار بشه . فایل آپدیت رو اجرا کن . مراحل رو طبق دستورالعمل برنامه پیش ببر .

saeidonline
14-04-2010, 17:34
سلام به دوستای گلم.من چند ج ا سوال کردم ولی جواب ندادن.من 1 ماهه گوشیمو خریدم.هرکاری کردم ولی اینترنتم بجز واسه whetherکار نمیکنه.تنظیماتو طبق گفته دوستان سایت انجام دادم.ارم اینترنتم میاد بالای گوشیم.ولی web page باز نمیشه.این ارورو میدهcan not find server or dns.ولیwhether توپ آپ میکنه.خواهش میکنم کمکم کنید

همین تاپیک رو از چند صفحه قبل بخون . اگه مشکلت برطرف نشد ممکنه اشکال در دستکاری کردن کانکشنهای دستگاهت باشه .

Heat
15-04-2010, 09:27
دوستانه براي ساختن اكانت gprs چه كار كنم؟

chernobil
15-04-2010, 09:47
سعید جان من تو پست 220 یه سؤال داشتم که بی جواب مونده یه زحمتی میکشی رسیدگی کنی

virgin_spring
15-04-2010, 14:38
سلام، منظور از wvga و wqvga چیه؟ مال hd2 کدومه؟

alireza fx
16-04-2010, 10:04

سلام

فکر میکنم wvga باشه

SILENT_PROFILE
16-04-2010, 20:11
سلام دوستان خسته نباشید
یکی از دوستام چند روزیه این گوشی رو خریده با مشکل مواجه شده.
اول که رفته یه جای گوشی که یادم نیست اسمش چی بود خلاصه اونجا یه چیزی به اسم Arabic localize یا یه همچین چیزی نصب کرده بود کل گوشی عربی شده بود. با دکمه پشت گوشی هم که ریست کرده بود نشد. من یه جاهایی تو ستینگش رفتم و زبان رو انگلیسی کردم بعد از خاموش روشن درست شد ولی بازم تو منوی استارت هنوز بعضی چیزا مث دوربینو عربی نوشته. مشکل دوم که خیلی خوف تره اینه که میگه نمی دونم داده بچه ها دستکاری کردن گوشی دیگه از اون لوگوی HTC بالاتر نمیاد و کلا وارد ویندوز نمیشه. برده پیش فروشنده و چند تا دیگه گفتن ما نمی دونیم باید چیکار کرد باید بفرستی دوبی درست کنن و اینا. فک نکنم مشکا حاد باشه هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید بنده خدا وضعش خراب شده بدجوری حال گیریه.
بازم ممنون

arh_5464
17-04-2010, 00:04
سلام خسته نباشید.من یه مشکل شیرین پیدا کردم.تورو خدا نخندید.در ضمن من گوشیو 3 ساعته خریدم.مشکلمم اینه که تو قسمت weather همدانو انتخاب کردم و آپگریدشم کردم ولی تو قسمت home زیر ساعت نوشته my location و من نمیدونم چطوری اونو به همدان تبدیل کنم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

saeidonline
18-04-2010, 01:54
دوستانه براي ساختن اكانت gprs چه كار كنم؟

اگه خطتون ایرنسله ، همون موقعی که خطتون رو میذارید ، خودش یه کانکشن میسازه .
اما اگه نساخته بود و یا اینکه مطمئن نیستید ، به این مسیر برید :

All Setting\Connections\Connections\
در این صفحه روی گزینه ی Add new modem connection بزنید .
در صفحه ای که اومده ، در قسمت اول یک اسم انتخاب کنید ، و در قسمت دوم ، گزینه ی Cellular Line ( GPRS ) رو انتخاب کنید . روی Next بزنید . در اینجا باید نام access point رو بنویسید . اگه خط شما ایرانسل هست ، mtnirancell بنویسید . Next بزنید . در صفحه ی بعد بذارید همه چیز خالی بمونه و Finish بزنید .

wvga=wide vga یعنی صفحه ای با 480 پیکسل در ارتفاع اما با پهنای بیشتر مثل 800 یا 854 و اونو به شکل 480x800 یا 480x854 هم مینویسن .

اطلاعات تکمیلی :
http://en.wikipedia.org/wiki/Wide_VGA

Video Graphics Array (VGA)
VGA استاندارد پایه برای ریزولیشن صفحات کامپیوتر به شمار میره که امروزه کمتر از اون استفاده میشه . اما جای خودشه در صفخات موبایل پیدا کرده . کم کم داره جاشو به wvga میده
ریزولیسن این صفحه ها 480x640 هست .
http://en.wikipedia.org/wiki/VGA

سلام

فکر میکنم wvga باشه

بله . سایز صفحه ی HD2 از نوع wvga هست .

saeidonline
18-04-2010, 02:00
سلام دوستان خسته نباشید
یکی از دوستام چند روزیه این گوشی رو خریده با مشکل مواجه شده.
اول که رفته یه جای گوشی که یادم نیست اسمش چی بود خلاصه اونجا یه چیزی به اسم Arabic localize یا یه همچین چیزی نصب کرده بود کل گوشی عربی شده بود. با دکمه پشت گوشی هم که ریست کرده بود نشد. من یه جاهایی تو ستینگش رفتم و زبان رو انگلیسی کردم بعد از خاموش روشن درست شد ولی بازم تو منوی استارت هنوز بعضی چیزا مث دوربینو عربی نوشته. مشکل دوم که خیلی خوف تره اینه که میگه نمی دونم داده بچه ها دستکاری کردن گوشی دیگه از اون لوگوی HTC بالاتر نمیاد و کلا وارد ویندوز نمیشه. برده پیش فروشنده و چند تا دیگه گفتن ما نمی دونیم باید چیکار کرد باید بفرستی دوبی درست کنن و اینا. فک نکنم مشکا حاد باشه هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید بنده خدا وضعش خراب شده بدجوری حال گیریه.
بازم ممنون

دوست شما Value - Added Installer رو نصب کرده . 2 دفعه هارد ریسیت کنید ، اگه نشد باید رام 1.66.415 رو از سایت htc از آدرس زیر بگیری و دوباره نصب کنی .
در رابطه با مشکل دوم هم باید دوستانی که تخصص در زمینه ی رام دارن کمک کنن . اما شما اول این راه رو امتحان کن اونم هارد ریسیت از طریق سخت افزار هست :
گوشی رو خاموش کن ، دکمه ی صدای بلند و صدای کم رو همزمان با هم بگیر ، و بعد یک بار روی دکمه ی Power (End Key ) بزن . صفحه ی سفیدی میاد که اونجا بقیه ی مراحل رو نوشته .

saeidonline
18-04-2010, 02:08
سلام خسته نباشید.من یه مشکل شیرین پیدا کردم.تورو خدا نخندید.در ضمن من گوشیو 3 ساعته خریدم.مشکلمم اینه که تو قسمت weather همدانو انتخاب کردم و آپگریدشم کردم ولی تو قسمت home زیر ساعت نوشته my location و من نمیدونم چطوری اونو به همدان تبدیل کنم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

دوست عزیز شما میتونید در قسمت weather چندین location داشته باشید . ولی Current Location همان موقعیت و شهریست که شما در اون هستید و شما به طور دستی نمیتونید اونو تغییر بدید و گوشی از طریق آنت های اطاف شما شهر شما رو تشخیص میده و وضعیت آب و هوا رو برای اون میگیره . بعضی وقتها هم در قسمت Current Location میتونه اسم شهر رو هم تشخیص بده و در Home به جای Currently Location بنویسه .

saeidonline
18-04-2010, 02:19
سعید جان من تو پست 220 یه سؤال داشتم که بی جواب مونده یه زحمتی میکشی رسیدگی کنی
http://mobilestan.net/showpost.php?p=1313998&postcount=220

رام همون ویندوزه . اما ویندوز همون رام نیست . یعنی در رام ویندوز و هسته ی اصلی ویندوز قرار دارن و همچنین ضروری ترین برنامه هایی که ویندوز موبایل باید با اونا کار کنه . حالا یکی میاد بعضی از برنامه ها رو که وجود اونا ، وجود ویندوز نیست ( نبود او نبود ما باشد :4: ) رو به دلخواه خودش پاک میکنه . به اینجور افراد ، کوکر یا آشپز میگن . مثلا طرف میگه اگه ویندوزی که الان کامل در اختیار منه ، Opera Browser رو داره ، پس چرا باید IE رو داشته باشه و اونو پاک میکنه .
این "رام" برای گوشی های مختلفی چه به صورت آفیشیال و رسمی از طرف سازنده و یا به صورت غیر رسمی و از طرف کوکرها ، برای همون گوشی ارائه میشه .

حالا هرچی رام کامل تر باشه ، ورژنش بالاتر میره ، مثلا مشکلات کمتری نسبت به ورژنهای قبلی داره . مثلا من وقتی گوشیمو خریدم رامش 1.48 و ویندوز 6.5 بود . الان رامش 1.66 هست ولی ورژن ویندوزش همون 6.5 هست . یه چیزی مثل Service Pack برای ویندوز دسکتاپ

ebittt
19-04-2010, 02:06
حضرات اساتید، تقاضا دارم نحوه اتصال به اینترنت gprs رو در گوشی hd2 بطور کامل توضیح بدین! خنده دار نیستا ولی تمامی تنظیمات رو که توی سایت ایرانسل نوشته مو به مو دنبال کردم ولی نشد که نشد. آیا توی قسمت کانکشنز، در تب دوم باید تنیمات رو عوض کرد. خواهش میکنم با جزئیات توضیح بدین. مرسی با تمام وجود.

The Pro
21-04-2010, 15:38
سلام دوستان.
من چه جوري اينو رو GSM Only بزارمش؟

Network Type رو رو GSM ميزارم.
Band Frequency رو رو چي بزارم كه مصرف باتريم كم شه؟

terminator4
21-04-2010, 15:53
با سلام
من نرم افزار iSecretary4_6 دارم ولی نصب میکنم مشکل دارم گوشیم قات میزنه میشه بگین چه نرم افزاری برای منشی تلفن hd2 خوبه ؟؟؟؟؟

vhdl
21-04-2010, 19:30
من برای اینکه فایلهای دریافتی از طریق بلوتوث به یه فولدر پیش فرض جدا بره چیکار باید بکنم؟ یعنی یه فولدر درست کردم توی حافظه جانبی و مسیر دریافت فایلهای بلوتوث رو هم روی همون فولدر تنظیم کردم اما بازم توی اون فولدر نمی ریزه!
این مشکل رو در نرم افزار آریو اقلیم هم دارم( البته به نظر میاد مشکل ویندوز موبایل باشه). به این ترتیب که دوست دارم فایلهای نقشه رو توی یه فولدر جدا داشته باشم و بهش آدرس بدم اما نمی تونه از داخل فولدر فایلها رو بخونه و حتما باید توی root بریزم. :17: