صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 115

موضوع: راهنمایی در مورد خرید مودم وایرلس

1. Top | #1

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 218441
    نام : آقا آرش
    سپاس ها
    1,696
    سپاس از شما 3,300 بار در 770 پست
    ( جزئيات بيشتر )

پیش فرض راهنمایی در مورد خرید مودم وایرلس

سلام دوستان
    دوستان من قصد دارم یک مودم وایرلس بخرم و adsl خونه رو با موبایل شیر کنم
    یعنی بدون کامپیوتر با موبایل از طریق wlan وصل بشم به اینترنت
    یکی از دوستان می گفت باید یک مودم وایرلس Access Point بخری
    می خواستم بپرسم که من یک مودم وایرلس بخرم می تونم در موقعی که کامپیوتر خاموش است با موبایل وصل شم به adsl خونه ؟
    من یک مودم adsl دیگه هم دارم و اینو باید چیکار کنم ؟
    روتر که میگند چی است ؟
    اگر بخوام هم کامپیوتر اینترنت داشته باشه و هم موبایل باید چیکار کنم ؟
    دوستان یک خورده اطلاعاتم که و ممنون میشم راهنمایی کنید

2. 5 كاربر زير از شما اژدری عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 78884
    نام : معین
    سپاس ها
    236
    سپاس از شما 471 بار در 167 پست
    ( جزئيات بيشتر )

من هم همین سوال رو دارم دوستان لطفا ما رو رواهنمایی کنید

4. 3 كاربر زير از شما dj_moein عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

سپاس ها
    1,696
    ( جزئيات بيشتر )

دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟

6. Top | #4

شماره كاربري : 89091
    نام : شایان
    سپاس ها
    3,630
    سپاس از شما 3,081 بار در 962 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام دوستان
    می خواستم بپرسم که من یک مودم وایرلس بخرم می تونم در موقعی که کامپیوتر خاموش است با موبایل وصل شم به adsl خونه ؟
    روتر که میگند چی است ؟
    با سلام
    شما میتونید واسه اینکار یه مودم وایرلس خوب بگیرین که هم بتونید از وایرلسش استفاده کنید هم کامپیوتر رو بوسیله کارت شبکه با کابل لن به مودم وصل کنید.اگه لبتاپ دارین این روش خوبیه اما چون وایرلس موبایل به خوبی لبتاپ نیست و کارباهاش سخته برات نمیصرفه.پیشنهاد من واسه مودم linksys-wag120n هست که حدودا 80 تومنه و بازده خوبی داره. من خودم با2 تا لبتاپ و یه کامپیوتر و یه موبایل دارم از وایرلسش استفاده میکنم

7. 4 كاربر زير از شما heybazigar عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

شماره كاربري : 89091
    نام : شایان
    سپاس ها
    3,630
    سپاس از شما 3,081 بار در 962 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام دوستان
    روتر که میگند چی است ؟
    با سلام
    شما میتونید واسه اینکار یه مودم وایرلس خوب بگیرین که هم بتونید از وایرلسش استفاده کنید هم کامپیوتر رو بوسیله کارت شبکه با کابل لن به مودم وصل کنید.اگه لبتاپ دارین این روش خوبیه اما چون وایرلس موبایل به خوبی لبتاپ نیست و کارباهاش سخته برات نمیصرفه.پیشنهاد من واسه مودم linksys-wag120n هست که حدودا 80 تومنه و بازده خوبی داره. من خودم با2 تا لبتاپ و یه کامپیوتر و یه موبایل دارم از وایرلسش استفاده میکنم

9. 6 كاربر زير از شما heybazigar عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

درجه : عضو طلایی
    بخش : نرم افزارهای GPS و نقشه ها
    شماره كاربري : 262788
    نام : امیر
    سپاس ها
    8,557
    سپاس از شما 24,085 بار در 2,097 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام.
    شما سه تا چیز میتونید بخرید که هر کدوم رو در ادامه توضیح میدم، و شما خودتون چیزی که براتون مناسبه رو بین این سه تا انتخاب کنید:

1- اکسس پوینت وایرلس
    2- روتر وایرلس
    3- مودم روتر وایرلس (بجهت اختصار به این دستگاه معمولا در عرف مودم وایرلس گفته میشود)

خب، قبل از اینکه هر کدوم رو توضیح بدم، باید خدمتتون عرض کنم که شما برای اتصال به ای دی اس ال، به یک مودم نیاز دارید. که در حال حاضر اون مودم رو دارید! اما اون مودم وایرلس نیست.

بریم سر اون سه تا دستگاهی که گفتم!
    از آخری شروع میکنم تا فرقشون با هم مشخص بشه:

1- مودم روتر وایرلس یا همون مودم وایرلس: این دستگاه در واقع مخلوطی از سه دستگاه مودم و روتر و اکسس پوینت هست. اگر این دستگاه رو بگیرید، خیلی راحت خط تلفن به این دستگاه وصل میشه، و اینترنت رو بین دستگاه های وایرلسی که دارید و دستگاه هایی که با کابل شبکه به اون وصل میکنید، شیر و پخش میکنه. (تقریبا در همه مدل ها و مارکهای این دستگاه، علاوه بر امکان استفاده دستگاههای وایرلس، 4 پورت شبکه هم در نظر گرفته شده، که میتوانید دستگاههایی که وایرلس ندارند رو از طریق کابل شبکه، متصل نمایید)
    این دستگاه، یک ورودی تلفن برای اتصال به ای دی اس ال دارد، و 4 پورت لن (شبکه) برای اتصال دستگاههای فاقد وایرلس و همچنین دستگاه دارای رادیو داخلی و آنتن، برای استفاده دستگاههایی که وایرلس دارند میباشد.

2- روتر وایرلس، این دستگاه مشابه مورد قبل است، با این تفاوت که دیگه مودم نیست! یعنی نمیتونید خط تلفن بهش وصل کنید. باید اینترنت رو با کابل شبکه به این دستگاه وصل کنید. یعنی مثلا از مودمی که هم اکنون دارید و خروجی شبکه داره، یک کابل شبکه باید به این روتر وایرلس وصل کنید، سپس این روتر، اینترنت رو برای شما بین دستگاههای وایرلس و چهار دستگاه دیگه که میتونند از طریق کابل شبکه بهش متصل بشند، پخش و شیر میکنه. (در اکثر مدلها و مارکهای این دستگاه نیز 4 پورت لن، یا همون شبکه تعبیه شده، برای دستگاههایی که وایرلس ندارند)
    این دستگاه، یک پورت شبکه به اسم wan دارد که باید اینترنت رو از این طریق به دستگاه برسونید (مثلا وصلش کنید به مودمتون)، و همچنین چهار پورت لن lan دارد که میتوانید دستگاههای دیگری که وایرلس ندارند رو بهش وصل کنید. و البته رادیو و آنتن وایرلس برای استفاده دستگاههایی که وایرلس دارند.

3- اکسس پوینت، این دستگاه، در واقع رادیو و آنتن وایرلس و یک نقطه مشترک هست که دستگاههای وایرلس شما رو با هم شبکه میکنه. مودم ندارد، پورت wan هم ندارد. دستگاه فقط یک رادیو و آنتن است باضافه یک پورت lan برای اتصال با سایر شبکه ها. این دستگاه نمیتواند اینترنت رو بین دستگاههای دیگه شیر و پخش کنه، و تنها آنها را با هم شبکه خواهد کرد. اگر بخواهید از این دستگاه استفاده کنید، باید عمل شیر و یا پخش کردن اینترنت رو با دستگاه دیگه ای انجام بدید.
    توضیح: مودمی که الان دارید در واقع هم مودم است و هم روتر، اما وایرلس نیست! بنابراین میتوانید عمل شیر کردن رو توی مودمتون انجام بدید و یک کابل شبکه به اکسس پوینت وصل کنید، با این عمل دستگاههایی که بصورت وایرلس به اکسس پوینت شما وصل میشند میتوانند از اینترنت استفاده کنند، اما نکته ای که این میان هست، اینه که دیگه مانند دو دستگاه قبل چهار پورت شبکه برای اتصال دستگاههای فاقد وایرلس ندارید. تنها یک پورت شبکه هست که اون رو هم باید به مودم وصل کنی تا اینترنت به اکسس پوینت برسه که بشه از اون طریق اینترنت رو به دستگاههای وایرلس دار رسوند. بنابراین اگه دستگاه و یا دستگاههایی دارید که وایرلس ندارند و میخواهید به آنها هم اینترنت بدهید، این گزینه برای شما مناسب نیست.

البته اکثر فروشنده ها، بدلیل اطلاعات و معلومات کم، ممکنه اسم این دستگاه ها رو با هم قاطی کنند! و مثلا اکسس پوینت را روتر بنامند! و یا روتر را اکسس پوینت! و یا مودم روتر وایرلس را اکسس پوینت خطاب کنند و خلاصه زیاد به این فروشنده ها اطمینان نکنید!!! راههای شناسایی این سه دستگاه از هم دیگه خیلی سادست که در زیر بیان میکنم:

1- مودم روتر وایرلس: یک ورودی خط تلفن دارد و چهار پورت شبکه lan و البته آنتن وایرلس
    2- روتر وایرلس: پنج پورت شبکه دارد که زیر یکی از آنها نوشته شده wan و چهارتای دیگه در واقع lan هستند و البته آنتن وایرلس.
    3- اکسس پوینت: یک پورت شبکه دارد که معمولا زیر آن نوشته شده lan و آنتن وایرلس

خب، حالا انتخاب با خودتونه! البته من سعی میکنم توی انتخاب کمکتون کنم و پیشنهادم رو میگم:

به نظر من اکسس پوینت رو کاملا بیخیال بشید، چون خروجی کابلی بهتون نمیده، و نمیتونید دستگاهی که وایرلس نداره بهش وصل کنید (فقط یک پورت لن دارد که باید به مودم وصل شود)

میمونه روتر وایرلس، و مودم روتر وایرلس. اختلاف قیمت این دو ناچیز است (بین 20 تا 30 هزار تومان با هم اختلاف دارند) ، فرقشون رو هم فکر کنم دیگه واستون مشخص شده:
    اگه روتر وایرلس بگیرید، نیاز هست که مودمی که الان دارید رو هم داشته باشید، در حقیقت باید دو دستگاه کنار هم باشند، یعنی خط تلفن رو به مودمتون وصل میکنید، سپس باید از مودم یک کابل شبکه به روتر وایرلسی که خریدید وصل کنید و .... (تنظیمات نرم افزاری)
    اگه مودم وایرلس بگیرید، دیگه نیازی به دو دستگاه کنار هم نیست، با خیال راحت مودمتون رو میندازید دور!! (منظورم اینه که یا میفروشید، یا میدید به آشنا، یا یه جا نگه میدارید واسه روز مبادا!) و خط تلفن رو به مودم وایرلسی که تازه خریدید متصل میکنید و .... (تنظیمات نرم افزاری )

پیشنهاد من: اگر پول دارید حتما مودم روتر وایرلس (مودم وایرلس) خریداری کنید، چون زدن دوتا آداپتور برق کنار هم، و قراردادن این دو دستگاه روی هم، چندان جلوه خوشی نداره! (از نظر فنی هیچ فرقی نداره، فقط از نظر ظاهری و اینچیزهایی که گفتم فرق میکنه)

فکر کنم راهنمایی جامع بود! امیدوارم گیج کننده نبوده باشه.
    موفق باشید.

11. Top | #7

سپاس ها
    8,557
    ( جزئيات بيشتر )

راستی دو تا نکته رو یادم رفت بگم:
    اسم انگلیسی دستگاهها:
    1- مودم معمولی که الان هم دارید: adsl router (البته اگه تک پورت نباشه، یعنی اگه یه پورت لن و یک پورت یو اس بی داشته باشه بهش میگند adsl router ولی اگه فقط یک پورت یو اس بی داشته باشه، بهش میگند adsl modem)

2- مودم وایرلس: adsl wireless router

3- روتر وایرلس: wireless router

4- اکسس پوینت: wireless access point

خب، این نکته اول، و اما نکته دوم در مورد مارکی و برندی که میخواید خرید کنید:

حتما حتما از مارکهای معروف خرید کنید، یعنی یکی از مارکهای زیر (به ترتیب کیفیت مینویسم)
    1- us robotics
    2- asus
    3- symphony
    4- linksys
    5- dlink

پس یادتون باشه مارکهای گمنام (غیر از این 5 مارکی که گفتم) خریداری نکنید! که احتمال پشیمانی بسیار بالاست، گول حرف فروشنده ها رو هم نخورید!
    البته زیاد هم ول خرجی نکنید، همون dlink و یا linksys کار شما رو جواب میدند، و از همه ارزون تر هستند. موارد دیگه قطعا بهترند ولی نه برای مصارف خونگی، همون dlink و یا linksys برای شما مناسب هست.

موفق باشید.

12. Top | #8

سپاس ها
    1,696
    ( جزئيات بيشتر )

امیر جان خدا خیرت بده
    بسیار بسیار کامل بود
    پس با این حساب یک مودم روتر وایرلس بخرم
    حالا یک سوال
    من یک مودم روتر وایلرس بخرم
    وقتی که کامپیوتر خاموش است می تونم از adsl با موبایل استفاده کنم ؟؟ از طریق wlan

13. 4 كاربر زير از شما اژدری عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #9

سپاس ها
    8,557
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط اژدری نمایش پست ها
    امیر جان خدا خیرت بده
    بسیار بسیار کامل بود
    حالا یک سوال
    وقتی که کامپیوتر خاموش است می تونم از adsl با موبایل استفاده کنم ؟؟ از طریق wlan
    سلام. بله مشکلی نیست.
    در واقع دیگه اصلا اینترنت به کامپیوتر شما ربطی پیدا نمیکنه. اینترنت درون اون مودم کانکت میشه و اون مودم هست که اینترنت داره و به بقیه دستگاهها اینترنت میده.

یعنی همزمان میتونید هم از کامپیوتر هم از گوشی و هم از هر دستگاه دیگه که به یکی از دو طریق وایرلس و یا کابل به مودم وایرلس متصل شدند، به اینترنت متصل باشید.

تمام دستگاه ها هم اگه خاموش باشند و فقط مودم روشن باشه، باز مودم اینترنت داره و هر دستگاهی میتونه ازش استفاده کنه.

موفق باشید.

15. 16 كاربر زير از شما AmirOmidvar عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #10

درجه : مدیر بازنشسته
    بخش : نرم افزار اندروید
    شماره كاربري : 264195
    سپاس ها
    15,701
    سپاس از شما 23,748 بار در 3,155 پست
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط اژدری نمایش پست ها
    امیر جان خدا خیرت بده
    بسیار بسیار کامل بود
    حالا یک سوال
    بله میتونی .

با تایید کامل حرفهای امیرخان ، همونطور که دوستمون در پست چهارم گفتن من Linksys WAG 120N رو بهتون پیشنهاد میکنم . من 2-3 هفته پیش گرفتم 75 تومن . و قبلش ASUS AM-604 داشتم که ADSL Router بود (وایرلس نبود) . و حداقل روی خط من Linksys خیلی بهتر کار میکنه .

از مزایاش : ظاهر بسیار زیبایی داره (رنگش مشکی هست ولی عکس روی جعبه نوک مدادی نشون میده) ، تنظیماتش فوق العاده راحت هست و با CD راهنمایی که داره خیلی راحت میتونی همه چیز رو ست کنی . آنتن وایرلسش هم Internal هست ، یعنی شما یک آنتن بغلش نمبینی .

فقط برای اینکه در خاموش بودن کامپیوتر بتونی استفاده کنی باید در تنظیمات حالت PPPoE رو انتخاب کنی و User Name و Password خطتت رو در تنظیمات وارد کنی تا با خاموش و روشن کردن مودم Connect و Disconnect بشی .
    .

.

.
    For every action there is an equal and opposite reaction !

o

17. 15 كاربر زير از شما DarKnight عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین