يك شركت آمريكايي در حال آزمايش تراشه رايانه‌اي جديد به منظور استفاده در تلفنهاي همراه است كه مي‌تواند كيفيت نسل سوم گوشي‌هاي موبايل را به ميزان قابل توجهي افزايش داده و قيمت آنها را كاهش دهد.
فن آوري جديد كه توسط شركت "تگزاس اينسترومنتس" ابداع شده از تركيب يك "مودم" با يك پردازنده استفاده كرده و قابليت تصويري و گرافيكي گوشي‌هاي تلفن همراه را به ميزان قابل توجهي بهبود مي‌بخشد و حتي ممكن است سبب پيشي گرفتن شركت "تگزاس اينسترومنتس" از شركتهاي صاحب نامه سازنده تراشه‌هاي مورد استفاده در تلفنهاي موبايل نظير "فيليپس"، "فري اسكيل" و "اينتل" شود.

به گفته مقامات "تگزاس اينسترومنت"، تراشه جديد اين شركت موجب پيشرفت قابل توجه توانايي‌هاي تصويري تلفنهاي موبايل از جمله قابليت نمايش تصاوير ويدئويي با ‪" ۳۰‬فريم" در ثانيه و همچنين اجراي بازي‌هاي رايانه اي سه بعدي پيشرفته شده و از سوي ديگر هزينه ساخت گوشي‌هاي موبايل را نيز كاهش مي‌دهد.

شركت "تگزاس اينسترومنتس" كه هم اكنون نيز يكي از تامين‌كنندگان اصلي برخي تراشه‌هاي مورد استفاده در گوشي‌هاي موبايل محسوب مي‌شود، مذاكره با دو شركت "نوكيا" و "سوني اريكسون" را به منظور فروش نسل جديد تراشه‌هاي خود آغاز كرده است.

به نقل از ایرنا