نوكيا بازي‌هاي رزمي را از طريق پلت‌فرمN-Gage وارد موبايل مي‌كند


22 آذر 1384 - دنیای اقتصاد - با همكاري موفقيت‌آميز نوكيا (Nokia)، گيمز ورك شاپ (Games Workshop) و تي‌اچ‌كيو(THQ) مجموعه بازي‌هاي پرطرفدار Warhammer40000 با بازي‌ Warhammer00004:Glory in Death بر روي پلت فرم N-Gage قرار گرفت.

اين بازي‌هاي رزمي جذاب كه پيش از اين به صورت مدل روميزي از سوي شركت گيمز ورك شاپ توليد مي‌شد، براي فضاي N-Gage به گونه‌اي طراحي شده است كه چندين بازيكن از طريق تكنولوژي بلوتوث (Bluetooth) در محيط انگيج آرينا (N-Gage Arena) و اجتماع جهاني آنلاين نوكيا، با هم به رقابت بپردازند.

در همين رابطه گريگ ساوتر، مدير انتشار بازي‌هاي نوكيا مي‌گويد: Warhammer40000 يك مارك محبوب و شناخته شده بين‌المللي است كه بازي‌هاي تخيلي و رزمي آن سالانه با بيش از 100ميليون شخصيت از طريقGames Workshop به فروش مي‌رسد.

وي در ادامه مي‌افزايد: <اين محصول جديد ما توسط شركت ريزربك (Razorback) تهيه شده كه كليه مشخصات بازي اصلي را شامل مي‌شود و هواداران را با همان تجربه Warhammer40000 اصلي روبه‌رو مي‌سازد. علاوه بر آنكه بازيكنان را قادر مي‌سازد كه در هر مكان و هر زمان با يكديگر و از طريق N-Gage Arena رقابت كرده و از Warhammer40000 هيجان‌انگيز لذت ببرند.<

Warhammer 00004: Glory in death در فضايي در آينده دور طراحي شده و بازيكنان مي‌توانند يكي از چهار بازي را كنترل كنند كه عبارتند از: ارك‌ها (Orcs)، سفينه‌‌هاي فضايي (Space Marines)، الدار (Eldar) و سفينه‌هاي كهكشاني .(Chaos Marines) در عين حال كه هر يك از اين بازي‌ها تاريخچه و روش بازي خاص خود را دارد، بازيكنان قادر خواهند بود تا چهار بازي را با يك خط داستاني كه آنها را به يكديگر مرتبط مي‌سازد اداره نمايد.

Warhammer 40000: Glory in death در‌محيط N-Gage Arena و تكنولوژي Bluetooth ، هم بازيكنان مبتدي و هم بازيكنان حرفه‌اي را توسط بازي انفرادي و يا دسته‌جمعي بي‌نهايت مجذوب مي‌كند.

محتواي عظيم بصري Warhammer 40000: Glory in death به دست آمده از دستاوردهاي تصويري Warhammer40000 است كه در فضاي N-Gage حيات جديد مي‌يابد.

اين تصاوير و تصوير شخصيت‌هاي اصلي توسط آقاي مايك‌مك‌ ماهون طراحي شده است. وي يكي از محبوب‌ترين كاريكاتوريست‌هايي است كه پيش از اين به سبب طراحي بازي‌هاي Wath Tower و Fat City به شهرت رسيده است.

N-Gage نوآوري در زمينه تجهيزات موبايل است كه بازار جديدي را براي صنعت بازي‌هاي موبايلي ايجاد كرده است و بازيكنان را با يكديگر از طريق تكنولوژي بي‌سيم Bluetooth و GPRS با كيفيت عالي سه‌بعدي مرتبط مي‌سازد.

نخستين نمايش اين بازي از طريق رسانه‌هاي منتخب در نمايشگاه GenCon ايندياناپوليس، آمريكا و Lepiz Games Convention آلمان بوده است. پيش‌بيني مي‌شود ارائهWarhammer40000 در فضاي N-Gage در زمستان سال 2006 خواهد بود.