تاليانيوز- شرکت مخابراتي ايتاليايي Telecom Italia روز دوشنبه اعلام کرد که واحد موبايلي آن موسوم به TIM قراردادي را با شرکت سامسونگ به امضا رسانده که به موجب آن امکان ساخت گوشي هاي نسل چهارم با قابليتهاي فوق العاده براي تبادل ديتا فراهم خواهد شد. قرار است اين گوشي ها تا المپيک زمستاني سال 2006 که در شهر تورين برگزار مي شود، آماده بهره برداري شوند.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، طرف ايتاليايي در بيانيه اي خود را اولين شرکت مخابراتي ايتاليايي اعلام کرده که از چنين فن آوري بهره مند خواهد شد. گفتني است که فن آوري نسل چهارم تلفن همراه هم اکنون در کشورهاي چين، کره جنوبي، ژاپن وايالات متحده در دست آزمايش و بررسي است والبته هر يک از اين کشورها از فن اوري هاي اختصاصي و منحصر به فرد براي راه اندازي چنين شبکه هايي استفاده مي کنند.
لازم به ذکر است که با بهره مندي از اين فن آوري دسترسي موبايلي به اينترنت به علت افزايش پهناي باند تبادل ديتا از سرعت چشمگيري برخوردار خواهد شد. شبکه هاي نسل سوم تلفن همراه امکان انتقال و بارگذاري فايلهاي ويدئويي، صوتي و برنامه هاي تلويزيوني را با سرعت حداقل 20 تا 30 مگابيت در ثانيه فراهم مي آورند.