آیفون 6 - خرید شارژ همراه اول - اپل ایدی - عکس - فروشگاه موبایل - طراحی وب سایت - فروشگاه اپل - بهینه سازی سایت - گیفت کارت گوگل پلی

فروشگاه لوازم جانبی - برنامه نویسی آندروید - قیمت گوشی - شارژ مستقیم - خرید شارژ ایرانسل - شارژ مستقیم - گیفت کارت - قیمت روز گوشی موبایل - گیفت کارت
صفحه 1 از 23 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 230

موضوع: آموزش ساخت کابل OTG یا همان USB Host برای گلکسی 2

1. Top | #1

درجه : مدير انجمن
    بخش : HUAWEI /SAMSUNG
    شماره كاربري : 128289
    نام : **IMAN**
    سپاس ها
    27,661
    سپاس از شما 51,520 بار در 12,071 پست
    کمک مالی به سایت: 400000 ریال
    ( جزئيات بيشتر )

پیش فرض آموزش ساخت کابل OTG یا همان USB Host برای گلکسی 2

با سلام خدمت دوستان عزیز بنا بر قولی که دادم امروز کابل این گوشی را ساختم و تست نهایی را که انجام دادم گفتم واسه دوستان عزیز قرار بدم

اما در مورده این آموزش چند تا نکته مهم و ضروری هست:

1.بنده و سایت موبایلستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال خطرات و اشتباهاتی که کاربران و خوانندگان این مطلب انجام میدن نداریم پس آموزش را با دقت بخونین

2.این آموزش اولین بار هست که توسط بنده داره گذاشته میشه هر گونه کپی برداری فقط و فقط با ذکر نویسنده موضوع و سایت موبایلستان مجاز میباشد

اما نحوه آموزش:

مواد لازم:
    سیم چین
    دم باریک
    مولتی متر دیجیتال
    مادگی معمولی USB
    کابل اتصال کامپیوتر مخصوصه گوشی که با کابلهای گوشیهای نوکیا N78,N82,...یکی هست
    یک عدد پیچ گوشتی دو سو محکم
    سیم لحیم و هویه و...

عکس شماره 1

نجوه کار:

توضیح اینکه یو اس بی های جدید بر عکس یو اس بی های قدیمی دارای 5پین هستند که پین اضافه به نام sense دارن که برای کارهای عادی نیازه به این پین نیست ولی برای اینکه گوشی یا هر وسیله ای دیگه تشخیص بده که دستگاهی به عنوان هاست بهش وصل شده این پین الزامی هست

خوب حالا ما باید در اول کار این پین را پیدا کنیم و اون را به زمین یا GND وصل کنیم تا قابل شناسایی توسط گوشی بشه

در ابتدا باید یه مقدار بر اساس نیازمون از کابلی که خریدیم بچینیم سعی کنید بیشتر از 6سانتر نباشه چون طول کابل خیلی مهم هست

بعد مطابق عکس زیر:

عکس شماره 2

با پیچ گوشی آروم کنار اون یو اس بی فشار میاریم تا کل پلاستیک دورش باز بشه اگه پلاستیکش نرم بود سعی کنین از یه چیزه تیز مثله تیغ یا .. برای باز کردنش استفاده کنین دقت کنین که پلاستیم را خوب دربیارید چون بعدا باید دوباره برش گردونید سره جاش
    بعد که باز شد مطابق عکس زیر:

عکس شماره 3

حالا باید پین سنس را پیدا کرده و اون را به GND وصلش کنیم

عکس شماره4

همون طور که در عکس بالا میبینید از 5تا پین 4تا پین استفاده شده و یک پین بدون استفادس پس این پین میشه پینه سنس مورد نظره ما که باید به گراند وصلش کنیم حالا برای اینکه پایه گراند را پیدا کنیم باید مطابق عکس زیر پین GND را پیدا کرده و با مولتی متر تست کنیم و بعد با یه تکه سیم به پین سنس لحیمش کنیم

خوب بعد از لحیم کردن این دو پایه به هم

عکس شماره5

کار ما در بخش اول رو به تمام هست و باید بریم بخش دوم که باید قسمت دوم سر این تبدیل که مادگی USB هست و به صورت فراوان در بازار هست را بسازیم برای اون قسمت باید مطابق دو عکس زیر عمل کنیم و پایه ها را مطابق شماره گذاری که انجام شده به هم وصل کنیم و لیحم کنیم در این بین دقت کنید که پایه ها به هم متصل نشده باشند چون هر اتصالی سبب عدم کارکد کابل میشه پس در نوع اتصالات و نحوه به هم وصل کردنشون دقت کنین

عکس شماره1 از سر اول این کابل:

عکس شماره2 از سر دوم این کابل:

بعد از لحیم کردن این دو و مطمئن شدن از اتصالات کابل را مطابق عکس زیر به گوشی متصل کنین:

عکس شماره6

در ابتدای اتصال در بالای گوشی نوشته اتصال USB ظاهر میشه اگه ظاهر نشد بدوین که پین سنس و گراند متصل نیستند

اگه این مورد مشکلی نبود کابل را از گوشی جدا کنین و یه فلش مموری با فرمت FATیاFAT32 به کابل وصل کنین و بعد کابل را به گوشی وصل کنین دقت کنین که قبل از اتصال فلش به گوشی باید به کابل وصل شده باشه اگه همه چیز خوب پیش بره و درست عمل کرده باشید با پیام زیر مواجه میشید :

عکس شماره7

که نشون میده گوشی فلش مموری را شناخته و همه چیز خوب پیش رفته بعد از اون برید به مسیر که در عکس زیر نمایش داده شده و محتویات فلش مموریتون را ببینید:

عکس شماره 8

بعد از اینکه همه چیز خوب بود و مشکلی نبود به آرامی اون پلاستیک هایی که از اول درآوردید را به دو قسمت کابل وصل کنین و با چسب محکم دو سرش را به هم بیارید و بعد با پرس کردن دو قسمت کابلتون کاملا آماده میشه مطابق عکس زیر:

عکس شماره9

حالا دیگه میتونین از امکانات این گوشی هم استفاده کنین و با پولی در حدوده 4تا 5تومن یه کابل خوب بسازید و این همه پول به این مغازه دارها ندید

در آخر این مطالب را بگم که برای اتصال هارد اکسترنال به گوشی باید از هاب استفاده کنین چون گوشی نمیتونه بیش از 200میلی آمپر بده بیرون

از دوستان هم اگه کسی نتونست بسازه بهم p.m بده تا واسش بسازم و بفرستم

بازم تاکید میکنم مسئولیت کار با خودتون هست این روش کاملا تست شده و جواب داده و خودم هم دارم استفاده میکنم

عزیزانی که در سایت های دیگه کپی برداری میکنن باید نام نویسنده و سایت موبایلستان در مطلبشون درج شده باشه

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1_1024x768.jpg
مشاهده: 1308
حجم: 529.6 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2_1024x768.jpg
مشاهده: 1337
حجم: 386.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 3_1024x768.jpg
مشاهده: 1298
حجم: 375.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 4_1024x768.jpg
مشاهده: 1381
حجم: 363.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5_1024x768.jpg
مشاهده: 1453
حجم: 368.4 کیلو بایت  

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 6_1024x768.jpg
مشاهده: 1412
حجم: 433.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 7_1024x768.jpg
مشاهده: 1338
حجم: 491.6 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 8_1024x768.jpg
مشاهده: 1362
حجم: 469.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 9_1024x768.jpg
مشاهده: 1284
حجم: 361.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: w.JPG
مشاهده: 8732
حجم: 14.3 کیلو بایت  

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: w2.JPG
مشاهده: 4580
حجم: 9.7 کیلو بایت  
    ویرایش توسط ehsan2004 : 16-10-2011 در ساعت 16:26
    کمک مالی به سایت

2. 192 كاربر زير از شما ehsan2004 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

<<DaRk kNiGhT>>, *r.E.Z.a*, .:AFSHiN:., .R.E.Z.A., 0027, 30not30, ::: Hossein :::, A Mi R, aanaahitaa, abudehas, aerobic, ahoora.maemo, aitak, Alfredo, alimirho, Ali_BlueBoy, ali_sholug, AM.ir, ammir_shahaby, ar7inland, arash_3, arian007, Arman Hgh, askari_moghadam, azmi.on, ™ A L I, bahahs, bahram khani ga, behnam_bhn, behroozexe, behruz_godrat, behzad_estakhri, bitoman, C0D3R, c30056, capitanrayan, choopan, chopin, civilian90, coloop, Danial_B, DarKnight, delaviz3243, deltach, DSA10, dxchester, Edo-co, ehsan_figor, EMPREX, emroozi, extream_boy, fardin17, farmokhtari, farshiddd, Farzad119, farzadelx, Fire_B0ys, FORLAN, galaxySII, gold_boy3, H@DI, hadi_chaloos, HaMiD.NsI, hamidsadra, hasteel, Haswell, HF273, hhzzn, hojje, hosseinrostam, h_starboy, i8910, JAM, Jamal.M, javad_mahvareh, jeffy_k800, jetdroid, jumper 2008, j_iphone, keyvanaf, king.of.persia, lord010, loyalamin, M 3 H R D A D, m.a200, M.O.S.T.A.F.A, m2sh, mahdi458, Mahyar.de, majidadib, majid_lotfi, MALEKY, mamad CJ, mamalo.bikhial, MASOUD, mbig051, mehdisatss, mehradomid, mehrzad1363, meysam_237, mgezir, Milo.Metallboy, minaii, MISAGH, mkazemipoor, mnmohsen, mobina83, MoghaddaM0102, MoHaMaD, mohammadhazer, mohsen2940810, MOoHAMMAD, mor5360, morteza_pi, moslemjoon, MOTO MAN, moulam, mr.iman, msmahmodi, m_alifard, n96_16g, nader38, Nadi007, namakdooon, Navid10K, nima420, NOKIA TITAN, oam, oral_81, p.z12791, parvizb, pooreya_2008, pooria2014, pouria_rm2009, R.A.D.I.K.A.L, RADIKAL, raminazad, ramtin2154, Red-Bull, REPAIRER, reza-tabriz78, reza1reza1, rezamim, reza_243, rrallireza, r_you168, s a j j a d, S.H.A.H.R.O.K.H, sabzefosfori, sadrah, Saeed Sadeghi, saeed.h, saeed_zer0, Safa125, SAJJAD, salizadeh.c, Samim0631, samsung best, samsungmania, sanarena, satsw2, SEDANEH, sepadl71, sepehr5768, shaab, shylord, SIAVASH, siavash_tz, sina_browser, sina_d900, soft_b, Solid Snake, SX1, Symbian Master, tahir, tbl4kar, TiTAN, tocholoo, touraj1361, ممصادق, vahid SH, vahooli, xAghilx, xj220pro, yas.sefid737, You Were Mine, Z E U S, zhadi, ~DrunK, انجمن 1000, رسول.م

3. Top | #2

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 677326
    نام : بهروز
    سپاس ها
    173
    سپاس از شما 396 بار در 52 پست
    ( جزئيات بيشتر )

با سلام خدمت دوستان
    شما حتمآ کابلهای OTG دست ساز برای گالکسی اس 2 رو در بازار دیدین که کیفیت خوبی هم ندارن و بعد یه مدت هم اتصالی پیدا میکنن

امروز میخوام به روش خیلی ساده تبدیل کابل N8 USB Host رو به Micro USB OTG نشونتون بدم

این کابل در اکثر موبایل فروش ها موجوده و قیمتش 4-6 تومن هست و خوبیش اینه که کابل اوریجنال هست و کیفیت بالایی داره و سیم اش هم نرم انعطاف پذیره و خشک نیست که بعد یه مدت دیگه شکسته بشه یا از ته سیم کنده بشه

همانطور که در تصویر بالا میبینید سر کابل N8 USB Host مستطیل شکل است و مانند Micro USB قوس ندارد .برای اینکه سر مستطیلی رو شبیه به Micro USB کنیم نیازمند یک سمباته با سطوح ریز که برای نقاشی دیوار هم استفاده میشه.لبه های سر کابل رو سمباته میکنیم تا شبیه سر Micro USB بشه

حالا این کابل رو روی همه گوشیهایی که Mass Strog و فلش مموری ساپورت میکنن (گالکسی اس.گالکسی اس 2 و...) استفاده کنید

مثه همینی که خودم با سمباته درست کردم

یا حق...

ویرایش توسط مدیریت بخش
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: !B9CtGvg!mk~$(KGrHqQOKi!Ey7WqBk4LBM4r0jCWM!~~_35.JPG
مشاهده: 3432
حجم: 21.1 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20120105_131206.jpg
مشاهده: 3497
حجم: 156.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20120105_131328.jpg
مشاهده: 3455
حجم: 124.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 3451
حجم: 36.6 کیلو بایت  
    ویرایش توسط C0D3R : 05-01-2012 در ساعت 14:10
    کمک مالی به سایت

4. Top | #3

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 179932
    سپاس ها
    386
    سپاس از شما 587 بار در 273 پست
    ( جزئيات بيشتر )

دوستانی که از روش بالا برای درست کردن کابل استفاده می کنن توجه کنن که فطر (فاصله ی لبه ی پایینی و بالایی) در این کابل هم یه مقدار از میکرو بیشتره پس باید اون فلز قسمت بالایی رو هم بعد از تغییر دادن گوشه هاش جدا کنید. حالا با سمباده یا سوهان یا حتی با خم و راست کردن تا کنده شه و جاش رو صاف کنید.
    در غیر این صورت اولا که کابل به سختی داخل گوشی میره و ثانیا بعد از چندین بار استفاده سوکت گشاد میشه و کابل های دیگه ممکنه داخلش لق بزنه...
    اما در کل این یه روش عالی و با کیفیت هستش...

نقل قول نوشته اصلی توسط behruz_godrat نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    شما حتمآ کابلهای otg دست ساز برای گالکسی اس 2 رو در بازار دیدین که کیفیت خوبی هم ندارن و بعد یه مدت هم اتصالی پیدا میکنن

امروز میخوام به روش خیلی ساده تبدیل کابل n8 usb host رو به micro usb otg نشونتون بدم

این کابل در اکثر موبایل فروش ها موجوده و قیمتش 4-6 تومن هست و خوبیش اینه که کابل اوریجنال هست و کیفیت بالایی داره و سیم اش هم نرم انعطاف پذیره و خشک نیست که بعد یه مدت دیگه شکسته بشه یا از ته سیم کنده بشه

همانطور که در تصویر بالا میبینید سر کابل n8 usb host مستطیل شکل است و مانند micro usb قوس ندارد .برای اینکه سر مستطیلی رو شبیه به micro usb کنیم نیازمند یک سمباته با سطوح ریز که برای نقاشی دیوار هم استفاده میشه.لبه های سر کابل رو سمباته میکنیم تا شبیه سر micro usb بشه

حالا این کابل رو روی همه گوشیهایی که mass strog و فلش مموری ساپورت میکنن (گالکسی اس.گالکسی اس 2 و...) استفاده کنید

مثه همینی که خودم با سمباته درست کردم

یا حق...

ویرایش توسط مدیریت بخش
    ویرایش توسط C0D3R : 03-04-2012 در ساعت 23:48
    کمک مالی به سایت

5. Top | #4

درجه : مدیر بازنشسته
    رتبه :
    بخش : بخش موتورولا
    شماره كاربري : 222937
    نام : مهران
    سپاس ها
    13,933
    سپاس از شما 9,002 بار در 1,852 پست
    ( جزئيات بيشتر )

احسان جون اسول داداش
    نتونستم فقط تشکر رو بزنم

ممنونم
    Just Yeganeh
    کمک مالی به سایت

6. 14 كاربر زير از شما m2sh عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #5

سپاس ها
    27,661
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط m2sh نمایش پست ها
    احسان جون اسول داداش
    نتونستم فقط تشکر رو بزنم

ممنونم

خواهش میکنم

دارم روی کابل HDMI هم کار میکنم اگه بشه بسازمش یه حال اساسی به بچه ها بدم و یه حال از این مغازه دارها و سامسونگ بگیرم با این قیمت های نجومی لوازم جانبیش
    کمک مالی به سایت

8. Top | #6

درجه : عضو ممتاز
    شماره كاربري : 227068
    نام : مهیار
    سپاس ها
    5,289
    سپاس از شما 9,566 بار در 1,358 پست
    ( جزئيات بيشتر )

احسان جون ممنون
    ولی من مولتی متر ندارم
    خیلی واجبه واسه درست کردن این کابل؟
    کمک مالی به سایت

9. 6 كاربر زير از شما Mahyar.de عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #7

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 32967
    سپاس ها
    772
    سپاس از شما 3,352 بار در 657 پست
    ( جزئيات بيشتر )

احسان جان عالی بود.خیلی ممنون
    یک سوال
    از کابل n900 میشه استفاده کرد؟
    ممنون
    کمک مالی به سایت

11. 4 كاربر زير از شما pooreya_2008 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #8

سپاس ها
    27,661
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar.de نمایش پست ها
    احسان جون ممنون
    ولی من مولتی متر ندارم
    خیلی واجبه واسه درست کردن این کابل؟

اره باید حتما باشه چون باید اتصالات را تست کنین به هم وصل نباشه و پین ها درست به هم وصل بشه اگه وقت کردم شاید بتونم واست درست کنم بیای ازم بگیری مهیار ولی این روزا خیلی سرم شلوغه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooreya_2008 نمایش پست ها
    احسان جان عالی بود.خیلی ممنون
    یک سوال
    از کابل n900 میشه استفاده کرد؟
    ممنون
    نه متاسفانه نمیشه

البته میتونین از کابل n8 هم استفاده کنین ولی باید سری که به گوشی وصل میشه کلا عوض بشه که بازم دردسرهای خودش داره ضمن اینکه قیمش هم بالا میره

این روش خیلی سادس هر کسی که یه مقدار لحیم کاری و تعمیرات را بلد باشه مثله هلو میتونه بسازتش من ساختن کابل برام 1ساعت طول کشید وانم به خاطره اینکه اولین بارم بود بقیه وقتم را صرفه بستند اون پلاستیک ها گذاشتم که خوب رو هم جفت بشه
    کمک مالی به سایت

13. Top | #9

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 160273
    نام : رضا
    سپاس ها
    49
    سپاس از شما 196 بار در 39 پست
    ( جزئيات بيشتر )

واقعا عالی بود. فردا میرم وسایل مورد نیاز رو میخرم. مولتی متر حتما لازمه؟ :d

کار با مولتی متر رو بلد نیستم.چجوریاست|:D چیش رو تست کنم؟:D
    کمک مالی به سایت

14. 3 كاربر زير از شما capitanrayan عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #10

درجه : عضو طلایی
    شماره كاربري : 106121
    نام : هــــــــادی
    سپاس ها
    26,016
    سپاس از شما 18,328 بار در 4,290 پست
    ( جزئيات بيشتر )

احسان جان من یه پیشنهاد دارم