با آغاز نمایشگاه CES در لاس وگاس آمریکا غول‌های دنیای فناوری درصدد نمایش جدیدترین دستاوردهای خود هستند. در این میان یاهو و گوگل هم که 2 پدیده منحصر به فرد جهان مجازی محسوب می‌شوند با ابداع سرویس‌های تازه در این نمایشگاه حاضر شده‌اند.
یاهو که بزرگترین شرکت اینترنتی جهان محسوب می‌شود، روز جمعه سرویس جدیدی را راه‌اندازی کرد که با استفاده از آن می‌توان سرویس‌های تحت وب را با کمک تلویزیون و تلفن همراه کنترل کرد. این کار به همان شیوه‌ای انجام می‌شود که امروزه از طریق رایانه‌ها متداول است.
یاهو با این اقدام ثابت کرد که تنها درصدد حضور در وب نیست و می‌خواهد روی صفحه تلویزیون و گوشی‌های همراه هم دیده شود.
تری استیمل از مسئولان یاهو که در نمایشگاه CES شرکت کرده می‌گوید با ابتکاری که ما به خرج داده‌ایم می‌توان با استفاده از هر وسیله الکترونیکی که تصور کنید به اینترنت وصل شد. با این کار می‌توان از همه جا به اطلاعات دسترسی پیدا کرد.
" مقامات یاهو می‌گویند با راه‌اندازی سرویس تلفنی درصدد هستند به صفحه پیش فرض وب روی گوشی‌های همراه مبدل شوند... "

2 سرویس جدید یاهو در این زمینه Yahoo Go Mobile و Yahoo Go TV هستند. محصول سوم که Yahoo Go Desktop است سرویس‌های تلویزیونی و تلفنی یاهو را به سرویس‌های تحت وب آن که بسیار هم مورد استفاده هستند، پیوند می‌زند.
مقامات یاهو می‌گویند با راه‌اندازی سرویس تلفنی درصدد هستند به صفحه پیش فرض وب روی گوشی‌های همراه مبدل شوند، یعنی همان کاری که در اینترنت هم بشدت آن را تعقیب می‌کنند. البته طرح تلویزیونی یاهو بسیار جاه طلبانه‌تر است و در قالب آن افرادی که تلویزیون‌هایی با قابلیت اتصال به رایانه خریداری کنند امکان بهره‌مندی از خدمات پرسرعت اینترنت را خواهند داشت.
مارکو بوریس از مسئولان یاهو که در اجرای این پروژه همکاری دارد می‌گوید: ما قصد داریم به 3 صفحه اصلی که مردم در طول زندگیشان آنها را مشاهده می‌کنند متصل شویم. صفحه تلفن همراه که همیشه با آنان است، صفحه بزرگ تلویزیون و صفحه رایانه که در اداره روبه‌روی مردم است. قرار است سرویس Yahoo Go در میلیون‌ها گوشی تلفن همراه نوکیا که در سراسر جهان به فروش می‌رود گنجانده شود. یاهو در همین زمینه در حال مذاکره با 2 شرکت مخابراتی دیگر آمریکا AT&T و Cingular است.
سرویس Go Mobile یاهو ظرف چند هفته آینده در ایالات متحده در دسترس خواهد بود. افرادی که گوشی‌های سری 60 نوکیا یعنی 6630، 6680، 6681 و گوشی N70 را خریداری کنند می‌توانند از این سرویس که به طور پیش فرض روی گوشی‌هایشان نصب شده بهره ببرند.
" در قالب سرویس GO TV یاهو هم مشترکان می‌توانند اطلاعات خود در یاهو را به تلویزیون‌هایشان منتقل کنند و عکس‌های دیجیتال و جدیدترین اخبار یاهو را روی تلویزیون مشاهده کنند... "

قرار است شهروندان کشورهای انگلستان، آلمان، فرانسه، سنگاپور، هند، مالزی، فیلیپین و استرالیا هم تا 3 ماهه اول سال 2006 از این خدمات بهره‌مند شوند.
یاهو قصد دارد با همکاری AT&T و Cingular سرویس Go Mobile خود را در 13 ایالت جنوبی و غربی ایالات متحده راه‌اندازی کند. Cingular بزرگترین اپراتور خدمات تلفن همراه در آمریکاست که به طور مشترک تحت مالکیت AT&T و شرکت Bell south است. در قالب این همکاری مشترکان شرکت‌های مخابراتی یاد شده می‌توانند از طریق تلفن‌های همراه به اینترنت دسترسی داشته باشند و جالب آن که همان نوع اتصال اینترنتی که آنان در خانه از آن بهره می‌برند در اختیارشان گذارده خواهد شد.
مقامات یاهو می‌گویند برای به نتیجه رساندن این طرح 4 سال است که با مقامات این شرکت‌های بزرگ مخابراتی در حال مذاکره هستند و بزودی این سرویس را در کل آمریکا، کانادا و انگلستان ارائه خواهند داد.
گفتنی است در قالب سرویس GO TV یاهو هم مشترکان می‌توانند منابع و اطلاعات خود در یاهو را به طور مستقیم به تلویزیون‌هایشان منتقل کنند و از این طریق می‌توانند عکس‌های دیجیتال و جدیدترین اخبار یاهو را روی تلویزیون مشاهده کنند. همچنین آنها می‌توانند با حساب کاربری یاهو از طیف گسترده ای از خدمات این سایت که پیش از این تنها از طریق رایانه در دسترس بود، بهره‌مند شوند.
گفتنی است یاهو در جریان همین نمایشگاه اعلام کرد که از این پس امکانات email، مسنجر، Address Book و برخی امکانات دیگر آن به صورت پیش فرض روی میلیون‌ها گوشی موتورولا نصب خواهد شد.
با این حساب یاهو گام‌های بزرگی را برداشته تا مردم سراسر جهان هر وقت که به صفحه نمایشگر یک وسیله الکترونیکی نگاه کردند، نام این شرکت را مقابل خود ببینند.