تاليانيوز- دو شرکت LG و سامسونگ هر دو از عرضه اولين گوشي هاي خود خبر داده اند که در آنها از فن آوري DVB-H (digital video broadcasting-handheld) براي دريافت سيگنال هاي تلويزيوني بهره گرفته شده است. اين گوشي ها براي اولين بار در نمايشگاه بين المللي Consumer Electronics Show (CES) در لاس وگاس به نمايش درآمده است.

به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز به نقل از Gameshout، استاندارد DVB-H که توسط نوکيا ابداع شده از فن آوري هاي مختلف تلفن همراه مانند GSM, GPRS و W-CDMA که بيش از 70 درصد از بازار ارتباطات سيار جهان را به خود اختصاص داده اند، پيشتيباني مي کند.
بنا بر اعلام LG ، ترمينال هاي DVB-H گوشي هاي جديد آن محتويات تلويزيوني را با کيفيت QVGA دريافت مي کنند.
LG همچنين يک گوشي سازگار با فن آوري Media FLO عرضه کرده که با استاندارد FLO شرکت Qualcomm و فن آوري نسل سوم CDMA 2000 1X EV-DO که استفاده از آن در آمريکا متداول است، سازگار مي باشد. اين گوشي براي تسخير بازار آمريکا ساخته شده است.

در عين حال سامسونگ هم نوعي گوشي Media FLO را که مبتني بر فن آوري CDMA 2000 1X EV-DO مي باشد عرضه نموده است و آن را در نمايشگاه CES عرضه نموده است.

گفتني است هم اکنون چهار استاندارد در سطح جهان براي دريافت تصاوير تلويزيوني از طريق تلفن هاي همراه وجود دارد. digital multimedia broadcasting (DMB) که توسط کره اي ها ابداع شده، Media FLO که مربوط به آمريکايي هاست، DVB-H براي اروپايي ها و ISDB-T که مربوط به ژاپني هاست وتنها کاربرد محلي دارد.