Jan 10, 2006


سامسونگ اولین گوشی WiBro را در نمایشگاه اَپک ۲۰۰۵ به نمایش گذارد

شركت سامسونگ در نمایشگاه APEC ۲۰۰۵ در حاشیه اجلاس همكاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه، گوشی‌ها و سیستم‌های موبایل وای-برو WiBro (بیسیم با پهنای بلند باند که در برخی کشورها با نام موبایل WiMAX شناخته می‌شود) را عرضه کرد. در این نمایشگاه كارآیی‌های مختلف پخش، شبكه خانگی، ویدئو تلفن، VOD ، و مسیریابی گوشی‌های WiBro سامسونگ برای آشنایی بازدیدگنندگان به معرض نمایش درآمد.

سامسونگ با عرضه دو گوشی از اولین تلفن‌های WiBro جهان در نمایشگاه امسال، به برتری خود در صنعت مخابرات ادامه می‌دهد. در حالیكه هنوز یک سال تا بهره‌برداری و استفاده عمومی از تلفن‌های WiBro باقیست؛ سامسونگ دو گوشی‌ موبایل H1000 و M8000 (با امکانات PDA) خود را در این نمایشگاه عرضه ‌کرده است.

مدل H1000 گوشی تاشوست كه با صفحه کلید QWERTY از هر دو جهت افقی و عمودی امکان بازشدن دارد. این گوشی با صفحه نمایش ۲/۲ اینچی خود قابلیت‌های استفاده از ایمیل و اینترنت را افزایش می‌دهد. مدل H1000 همچنین دو دوربین ( یکی با وضوح ۲ مگاپیكسل و دیگری VGA) داشته و می‌توان خروجی آنرا به تلویزیون متصل کرد. مدل M8000 گوشی هوشمند با امکانات PDA بوده که به صفحه کلید QWERTY برای استفاده آسان از ایمیل مجهز است. سامسونگ همچنین كارت WiBro PCMCIA را برای استفاده در نوت‌بوک و کامپیوترهای شخصی و خانگی در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار داد.

سامسونگ برای شركت كنندگان در اجلاس اپك و رهبران صنایع IT خدمات WiBro را با همکاری KT (مخابرات کره) به صورت زنده به نمایش گذارد. سامسونگ برای عرضه خدمات WiBro دوازده ایستگاه دسترسی رادیویی در ۹ نقطه مهم در بوسان نصب و راه‌اندازی كرده است.

كی‌ته لی رییس بخش شبكه‌های مخابراتی‌ سامسونگ در این باره می‌گوید: " افتخار این را داریم كه اولین پایانه‌های WiBro و جدیدترین گوشی‌های DMB جهان را به رهبران شركت‌کننده در نشست اَپك ارائه دهیم. خدمات WiBro سال آینده به بازار عرضه می‌شود و ما با ارائه محصولات خلاقانه به مشتریان زندگی آنان را تسهیل می‌كنیم.