كاربران تلفن همراه بزودی می توانند از طریق تلفن همراه خود پیام های دوستانشان را هنگام بازی با كنسول بازی XBox360 مایكروسافت دریافت كنند.

مایکروسافت این غول نرم افزاری در حال طراحی سیستمی است كه به كاربران سرویس بازی آنلاین این شركت یعنی XBox Live اجازه می دهد پیام های لحظه ای به تلفن همراه دوستانشان ارسال كنند. این سیستم در عرض 6 ماه آینده قابل دسترسی خواهد بود.

به گفته مدیر تجاری مایكروسافت این شركت سعی دارد سرویس XBox Live و برنامه پیام رسان لحظه MSN Messenger را با هم یكی كند و به صورت یك سرویس به كاربران عرضه كند.

در حال حاضر سرویس Messenger بخشی از نسخه فشرده ویندوز برای تلفن های همراه است.

م اکنون 18درصد از تلفن های هوشمند و PDA ها در اروپا از سیستم عامل Windows Mobile استفاده می كنند اما سیستم عامل Symbain هنوز هم مشهورترین نرم افزار مورد استفاده در تلفن های همراه است. پیام های كاربران بوسیله اینترنت و از طریق سرویس XBox Live ارسال می شود و از طریق امواج هوایی به عنوان پیغام لحظه ای در تلفن های همراه دریافت می شود.

مسئولان مایكروسافت درباره زمان دقیق آغاز به كار این سیستم صحبتی نكردند اما گفته اند این سیستم بزودی طراحی و در اختیار كاربران قرار می گیرد كه این مدت از 6 ماه تجاوز نخواهد كرد.

منبع خبر: IRITN