تاليانيوز- شرکت Palm جديدترين گوشي هوشمند خود از سري Treo را روانه بازار کرده و براي اولين بار در آن از سيستم عامل ويندوز موبايل ساخت مايکروسافت بهره گرفته است.


به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز به نقل از آسوشيتدپرس، اين گوشي موسوم به 700w توانايي بهره مندي از شبکه ديتاي پرسرعت شرکت Verizon Wireless موسوم به EV-DO را نيز دارد وقيمت آن 400 دلار است.

تا به حال در سري گوشي هاي هوشمند Treo از سيستم عامل Palm استفاده مي شد و اين شرکت با تغيير سيستم عامل به کار گرفته شده اميدوار است امکان دسترسي به دامنه گسترده تري از کاربران را پيدا کند.

با استفاده از اين گوشي جديد مي توان از خدمات پست الکترونيک و طيف گسترده اي از خدمات تجاري بهره مند شد، زيرا اين گوشي مستقيما به سرورهاي تجاري متصل مي شود که از برنامه Outlook بهره مي برند.

گفتني است گوشي هاي هوشمند که امکان استفاده همزمان از خدمات ديتا، صوت وتصوير را به صورت همزمان فراهم مي آورند روز به روز با استقبال بيشتري مواجه مي شوند.

در همين حال مايکروسافت هم روز به روز حضور قدرتمندانه تري در بازار گوشي هاي هوشمند پيدا مي کند. در نيمه دوم سال 2005 بيش از 560 هزار گوشي با سيستم عامل ويندوز موبايل روانه بازار شدند، حال آنکه اين رقم در مورد گوشي هاي مجهز به سيستم عامل پالم به 480 هزار گوشي مي رسد.