25 دى 1384 - ایسنا - به احتمال قوي در هفته‌ي جاري وزير ارتباطات، وزير دفاع و نماينده‌ي بنياد مستضعفان براي روشن شدن نگراني‌هايي در مورد ايرانسل در كميسيون صنايع و معادن حضور خواهند يافت.

رمضانعلي صادق‌زاده رييس كميته‌ي مخابرات مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ضمن بيان خبر فوق اظهار داشت: در مورد قرارداد ايرانسل ابهاماتي وجود دارد كه موجب نگراني شده و به همين منظور جلسه‌اي با مسئولان ذيربط گذاشته شد تا توضيح دهند.

وي ابراز داشت: بيشتر نگراني‌هاي ما از اجرايي نشدن قانون مصوب مجلس است، زيرا در بند 6 و 7 اين قانون آمده كه خريد 51 درصد تجهيزات بايد از داخل كشور باشد و هم‌چنين مديريت پروژه و مديريت فني بايد ايراني باشد، بنابراين بايد مشخص شود كه تركيب هيأت مديره به چه صورت خواهد بود.

صادق‌زاده واگذاري‌هاي به موقع را از ديگر نگراني‌ها عنوان كرد و گفت: با توجه به اين‌كه اين قرارداد از آذرماه اجرايي شده و ظرف مدت شش ماه بايد واگذاري سيم كارت صورت گيرد؛ لذا مي‌خواهيم از ابتدا نظارت از سوي وزارت ارتباطات به عنوان كارفرماي اصلي صورت گيرد تا مانند تاليا با تأخير مواجه نشود.

عضو كميسيون صنايع و معادن ابراز داشت: در مناقصه‌اي كه گذاشته شده بود اعلام شده بود كه شركت‌هايي مي‌توانند شركت كنند كه 50 ميليون دلار ضمانت بانكي داشته باشند كه ما مي‌خواهيم بدانيم فاينانس اين كار در دست كيست.