25 دى 1384 - ایسنا - مديرعامل شركت ارتباطات سيار گفت: ثبت نام قسطي، بحثي بود كه هيچگاه از جانب ما مطرح نشده است، اگر بحثي هم در اين مورد مطرح شده بر مبناي اين بوده كه دستگاه‌ها يا ارگان‌هايي مانند پست بانك، خودشان تسهيلاتي براي ثبت نام قسطي تلفن همراه در اختيار بگذارند.

به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مهندس‌ «رسول سرائيان» در جلسه‌ي مطبوعاتي با حضور رسانه‌ها به سوالات خبرنگاران در حوزه‌ي ارتباطات سيار پاسخ گفت.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر لزوم تكميل زيرساخت‌هاي شبكه‌ي تلفن همراه قبل از انجام ثبت نام مجدد تلفن همراه و اين كه مركز پژوهش‌هاي مجلس نيز بروي اين مساله تاكيد كرده است‏ اظهار داشت: انجام ثبت نام بر اساس وظيفه‌ا‌ي است كه درقانون به عهده‌ي ما گذاشته شده‏ ما طبق قانون عمل مي‌كنيم و چنانچه مجلس يا هر نهاد قانوني نقطه نظراتي در اين رابطه ابلاغ كند نيز بر اساس قانون عمل خواهيم كرد.

وي افزود: در راستاي اين ثبت‌نام، انجام تعهدات و واگذاري‌ها متناسب با ظرفيت سازي انجام خواهد شد.

وي يادآور شد: ما منكر مشكلات در شبكه‌ي تلفن همراه نيستيم، اما از طرف ديگر توسعه‌ي ظرفيت شبكه، بهبود و تنظيمات و بهينه سازي شبكه در حال انجام است.

وي در پاسخ به اين سوال كه چرا ثبت نام تلفن همراه بر اساس نياز انجام نمي‌شود و آيا اين امر به بروز دلالي در بازار منجر نخواهد شد، گفت: آزاد گذاشتن تعداد ثبت نام با توجه به انجام كارهاي تحقيقاتي، نظر سنجي و در نظرگرفتن جوانب مختلف كار صورت گرفت و به اين نتيجه رسيديم كه اعمال هر گونه محدوديت نيز به واسطه گري و ترويج دلالي در بازار منجر خواهد شد.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد بحث‌هاي مطرح شده پيرامون ثبت نام قسطي تلفن همراه گفت: ثبت نام قسطي، بحثي بود كه هيچگاه از جانب ما مطرح نشده است، اگر بحثي هم در اين مورد مطرح شده،بر مبناي اين بوده كه دستگاه‌ها يا ارگان‌هايي مانند پست بانك، خودشان تسهيلاتي براي ثبت نام قسطي تلفن همراه در اختيار بگذارند.

وي در مورد نتيجه‌ي بررسي طرح مطرح شده از سوي وزير ارتباطات مبني بر بررسي انتقال يا دايورت كردن تلفن همراه بر روي تلفن ثابت تصريح كرد: اين بحث از نظر فني در سيستم ما قابل تشخيص نبوده و امكان اجرايي شدن ندارد.

وي در مورد ميزان ظرفيت در شبكه‌ي تلفن همراه، با بيان اين كه در هر ثبت نام، برنامه‌ي فازبندي توسعه‌يي بايد انجام شود، گفت: در تعدادي از مراكز مانند تهران ظرفيت خالي نداريم و در برخي ديگر از نقاط داراي ظرفيت خالي هستيم،اما در راستاي انجام ظرفيت سازي، برنامه‌ي توسعه‌ايي در نقاط مذكور انجام خواهد شد.

وي در مورد انجام ثبت نام آنلاين تلفن همراه گفت: بخشي از اين كار به شبكه‌ي بانكي كشور و بخشي ديگر، به شبكه‌ي پستي بر مي‌گردد. در صورتي كه شركت پست نسبت به انجام چنين كاري اعلام آمادگي كند ما هم براي فراهم كردن اين امكان، در خدمتشان هستيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه قبلا، پايان اسفند ماه به عنوان زمان بهبود اختلالات شبكه‌ي تلفن همراه اعلام شده بود، گفت: فرايند بهينه سازي و بهبود شبكه مستمر خواهد بود و چنانچه مطلبي مبني بر اين كه پايان اين امر در اسفند ماه مطرح شده، به اين معنا است كه بخشي از كار در اين زمان خاتمه مي‌يابد. اما كار بهينه سازي و بهبود شبكه در مقطع خاص متوقف نخواهد شد، بلكه با هر توسعه و به موزات آن عمليات بهبود كيفيت شبكه انجام مي‌شود.

وي در مورد علت بروز اختلال در ارسال Sms طي هفته‌ي گذشته اظهار داشت: اختلال در ارسال Sms بحث خيلي پيچيده‌اي نيست زيرا در مواقع خاصي از سال به دليل حجم بالاي ترافيك در شبكه با مشكلاتي در شبكه مواجه مي‌شويم، چرا كه افراد در ايامي‌ مانند عيد قربان حجم زيادي از پيام‌ها را ارسال مي‌كنند در حالي كه شبكه براي حالت طبيعي و بهينه طراحي شده است، بنابراين مي‌توان پيش‌بيني كرد كه احتمالا در شب عيد غدير هم با چنين مشكلي برخورد كنيم، زيرا اين اتفاق با توجه به ماهيت شبكه رخ خواهد داد.

وي در مورد ميزان پيش بيني براي انجام ثبت نام در بهمن ماه افزود: برآورد ثبت نام براساس نظر سنجي، بين ‌٥/٣ تا ‌٤ ميليون است اما پارامترهاي مختلفي مي‌تواند اين رقم را تغيير دهد.