برخی اشکالات در شبکه ارتباطات سیار ، اینبار گریبان گیر ارسال SMS شده، بنحوی که در برخی مناطق تهران ارسال SMS توسط مشترکان دچار مشکل شده است.

این اختلالات تقریبا از غروب روز دوشنبه 19 دی آغاز شده و همچنان در مناطق خاصی از جمله خیابان کارگر جنوبی، شهید بهشتی، مناطق مركزي تهران از ميدان وليعصر (عج) تا ميدان ونك، تهران پارس و تعداد دیگری از مناطق ادامه دارد.اغلب مشترکان با مواجه شدن این موضوع گمان بردند با توجه به در پیش داشتن ایام عید و تعطیلات، باردیگر حجم پیام های تبریک باعث این مشکل شده است، اما ادامه یافتن این موضوع اکنون نارضایتی بسیاری از مشترکان را به همراه آورده است.
نکته قابل توجه این است که مشترکانی که از عدم موفقیت برای ارسال SMS گلایه دارند، در برقراری ارتباط تلفنی و یا دریافت SMS با مشکل خاصی مواجه نیستند.
مهندس طالبی ....، عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار در این خصوص بیان داشت: مشکل خاصی در شبکه گزارش نشده است، اما با اعلام این موضوع نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد. مهندس فلاح، مدیرکل طرح و مهندسی شرکت ارتباطات سیار نیز پس از اطلاع از آخرین گزارشات شبکه به خبرنگار هموطن گفت:اکنون طرح توسعه، تغییرات خاص و همچنین خرابی در شبکه وجود ندارد که علت مشکلات یاد شده به آن باز گردد.
وی ادامه داد: با توجه به بررسی انجام شده در سوئیچ موبایل و همچنین سوئیچ SMS مشکل خاصی گزارش نشده است . مگر اینکه مشترکانی که با مشکل مواجه هستند با تراکم در کانال های BTS های تعدادی از مناطق مواجه باشند که البته این موضوع مقطعی و تنها در ساعاتی از روز است. وی خاطر نشان کرد: با وجود این مساله باز هم به بخش های مربوطه گفته شده است که اندازه گیری ها را بررسی کنند.
مهندس رستمی، مسئول مرکز SMS Center نیز ظاهرا در گفت‌وگویی دیگر با یکی از خبرگزاری‌ها، خبر از نبود مشکل در مرکز SMS Center داده است.چه بسا اگر مشکل از این مرکز بود کلیه تبادلات SMS باید تحت شعاع قرار می گرفت.
گفتنی است این چندمین بار است که با وجود بروز مشکلات در شبکه‌ SMS، مسئولان مربوطه اظهار عادی بودن وضعيت شبكه را دارند؛ حال اینکه مشترکان بهتر و دقیق تر از مشکلات مطلع هستند.
به نقل از خبرگزاری سلام