گروه ویژه
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    spy99 آواتار ها
    درجه
    مدير سابق انجمن
    شماره كاربری
    27931
    سپاس ها
    1
    سپاس از شما 54 بار در 20 پست
    جزئیات بیشتر...

پیش فرض Sx1 دارها كه گوشيشون قفل شده بشتابند (فلش كردن بدون نياز به باكس)

در اين راهنما شما ياد مي‌گيريد كه چگونه بدون داشتن باكس و تنها از طريق كابل سريال و USB و استفاده از فريمور آن-آفيشال (Un-Official) گوشي خود را فلش كنيد.

1) ابتدا با زدن كد "ستاره مربع صفر شش مربع" و بعد زدن دكمه سمت راست (info) وارد منوي CC Monitor بشويد و بعد در صفحه دوم جلوي كلمه Variant Name واريانتتون رو يادداشت كنيد.

2) به لينك زير بريد:

متاسفانه به خاطر حجم بسيار بالاي فايل ها قادر به آپلود آن نيستم اما مي‌تونيد از لينك زيربگيريد:

http://web97.server-drome.org/Downlo...mware-SX1.html

و فريمور آن آفيشال مربوط به واريانتتون رو دانلود كنيد.

نكته: واريانت اصلا مهم نيست و مي‌تونيد از طريق همين برنامه اي كه دانلود مي‌كنيد اون رو عوض كنيد. بنابراين اگر واريانت خودتون وجود داشت كه هيچي، ولي اگه نبود يكي ديگه از واريانت ها رو دانلود كنيد.

پيشنهاد: فقط SX1_International-uk-de-it_15_0001_service يا SX1_RUSSIA-RETAIL-uk-de-ru_15_0001 را دانلود كنيد و توصيه اكيد من اينست كه سراغ بقيه واريانت ها (حتي اگر با وارينات شما يكي بود) نرويد.

خب حالا دو حالت وجود داره. يا گوشيتون بالا مي‌آيد يا نمي‌آيد!
    منظور من از بالا اومدن اين است كه به حالت آپديت مي رود يا نه. براي رفتن به حالت آپديت كافي‌ست گوشي را خاموش كرده و همانطور كه دكمه وسط جوي استيك را به پايين مي‌فشاريد گوشي را روشن كنيد. حالا اگر به حالت آپديت رفت كه قسمت بعدي رو بي‌خيال شويد و مستقيم به قسمت 4 برويد اما اگر گوشي به حالت آپديت نرفت ادامه مطلب رو پي بگيريد:

3) اگر گوشي شما بالا نمي‌آيد يعني فلش شما مرخص شده است براي زنده كردن دوباره آن احتياج به يه كابل سريال x55 non-original داريد. من نمي‌دونم كجا مي‌فروشن ولي فكر مي‌كنم علاالدين بايد حتما داشته باشن. با توجه به اينكه فروشندگان اصولا از عبارت x55 non-original چيزي سرشان نمي‌شود (!) به آنها بگوييد كه كابلي كه به سريال پورت (يا USB) وصل مي‌شه و مال زيمنس هاي قديمي تر است رو مي‌خواهيد. (البته من نوع USB آن را در بازار نديده‌ام و توجه داشته باشيد كه اين كابل با كابلي كه داخل خود پك گوشي است متفاوت است)

3.1) گوشي را كامل شارژ كنيد. براي اين‌كار چون گوشي بالا نمي‌آيد در بعضي اوقات قادر به شارژ هم نيست (البته در بعضي موارد با اينكه روي صفحه چيزي نمايش داده نمي‌شود ولي باتري شارژ مي‌شود) حالا يا بايد بدهيد باتري تان را برايتان شارژ كنند يا از يك اس ايكس وان ديگر براي شارژ كمك بگيريد يا از خود شارژر مستقيما به باتري سيم كشي كنيد. (مواظب باشيد اتصال كوتاه رخ ندهد)

3.2) بعد از اينكه باتريتان كاملا شارژ شد، فريمور آن آفيشال (= فريمور در مد WinnSwup) را اجرا كنيد، پورت سريال را به گوشي وصل كنيد و به قسمت Serial Config در فريموري كه دانلود كرديد مراجعه كنيد. حال در قسمت Switch USB-Serial گزينه Manual Switch را انتخاب كنيد و بعد در منوي Com / Serial كام پورتي كه كابل شما به آن متصل است را انتخاب كنيد. اگر از كابل پورت سريال استفاده مي‌كنيد Com1 يا 2 انتخاب كنيد و اگر از كابل USB استفاده مي‌كنيد يكي از Com هاي 3 تا 12 را انتخاب كنيد. (براي اينكه بفهميد USB Port شما به طور مجازي بر روي كدام يك از كام پورت ها شبيه سازي شده است از Device Manager ويندوز استفاده كنيد) توجه داشته باشيد كه در صورت استفاده از كابل USB احتياج به درايور آن هم داريد.

3.3) حال در قسمت Baud سرعت را بر روي 46800 (API) تنظيم كنيد. در صورتي كه با ارور زير مواجه شديد: THIS SPEED DOES NOT POSSIBLE ON THIS COMPORT
    سرعت را بر روي 115200 ست كنيد. حال پنجره را OK كنيد و به صفحه قبلي برگرديد.

3.4) (بسيار مهم) در صفحه اصلي WinSwup و در باكس سمت چپ (Info on Combination) و در قسمتCombination-File Content / Egold فقط تيك اول (Core) را بزنيد.

3.5) بر روي گزينه START كليك كنيد. حالا دكمه پاور را يك لحظه كوتاه فشار دهيد و صبر كنيد تا ريختن فريمور شروع شود و مراحل كار به اتمام برسد.

3.6) پس از به اتمام رسيدن كار گوشي در حالت آپديت روشن مي‌شود و شما مي‌بايست اين بار فريمور را به صورت عادي و با كابل اصليتان روي گوشي بريزيد.

نكته: در صورتي كه مراحل با موفقيت به اتمام نرسيد يا شارژ باتري تان تمام شده است يا ايراد از كابل يا كامپيوتر است يا گوشي تان مشكل سخت افزاري دارد. بديهي است كه در صورت رفع مشكل بايد مراحل 3.1 تا 3.6 را دوباره انجام بدهيد.

4) حال بايد دوباره فريمور را اين بار به صورت عادي روي گوشيتان بريزيد. در اين باره قبلا بارها در فوروم صحبت كرده ام كه مي‌توانيد در فوروم جستجو كنيد يا به فايل PDF اي كه چند ماه پيش درباره آپديت اس ايكس وان نوشتم (All_About_SX1_Update_Persian) مراجعه كنيد.

نكته 1 : مي‌توانيد از كابل اصليتان هم براي ريختن فريمور روي گوشي استفاده كنيد. مراجعه به Serial Config و انتخاب USB Only در قسمت Switch USB-Serial و بعد انتخاب گزينه USB 0 در قسمت USB فراموش نشود.

نكته 2 : (بسيار مهم) در فريموري كه براي بار دوم مي‌ريزيد بايد تمام تيك ها را در باكس سمت چپ (Info on Combination) بزنيد و گرنه گوشي شما بالا نخواهد آمد!

نكته 3 : ممكن است با پيغام زير مواجه شويد:
    Voltage low, please recharge
    كه براي رفع اين مشكل به قسمت 3.1 مراجعه كنيد.

نكته 4 : اگر واريانت گوشي شما با واريانت فريموري كه مي‌خواهيد با آن آپديت كنيد يكي نباشد اروري را دريافت مي‌كنيد با خيال راحت و به تضمين بنده آن را OK كنيد و از اين به بعد واريانت جديدي داشته باشيد!

5) لبخند بزنيد، گوشي شما فلش شده است! :15:

با احترام

Spy99

لينك اصلاح شد.
    من غریبه دیروزم ، آشنای امروز و فراموش شده فردا

پس در آشنایی امروز می نگرم تا در فراموشی فردا یادم کنی

2. 2 كاربر زير از شما spy99 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    33404
    سپاس ها
    0
    سپاس از شما 0 بار در 0 پست
    جزئیات بیشتر...

آقا اون لينكي كه در قسمت 2 توضيحاتتون داديد فكر كنم از اينترنت برداشته شده باشه
    اگه يه لينك ديگه جايگزين اون كنين ممنونتون ميشم

spy99 آواتار ها
    درجه
    مدير سابق انجمن
    شماره كاربری
    27931
    سپاس ها
    1
    جزئیات بیشتر...

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia_blueboy
    آقا اون لينكي كه در قسمت 2 توضيحاتتون داديد فكر كنم از اينترنت برداشته شده باشه
    اگه يه لينك ديگه جايگزين اون كنين ممنونتون ميشم

دوست عزیز ممنون از اطلاعتون.

لینک اصلاح شد.

Yilmaz آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    11469
    سپاس ها
    6
    جزئیات بیشتر...

خسته نباشيد
    spy99 جان اين لينكي كه بالا گذاشتي اصلا وجود نداره.
    چون اصلا فكر كنم سايتي با عنوان http://www.siemens-mobiles.org وجود نداشته باشه
    اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شم.
    با تشكر

spy99 آواتار ها
    درجه
    مدير سابق انجمن
    شماره كاربری
    27931
    سپاس ها
    1
    جزئیات بیشتر...

نقل قول نوشته اصلی توسط Yilmaz
    خسته نباشيد
    spy99 جان اين لينكي كه بالا گذاشتي اصلا وجود نداره.
    چون اصلا فكر كنم سايتي با عنوان http://www.siemens-mobiles.org وجود نداشته باشه
    اگر راهنمايي كنيد ممنون مي شم.
    با تشكر

دوست عزيز ممنون از اينكه اطلاع دادين. (لينك باز هم اصلاح شد)اين فرم ويرها چون آن آفيشيال هست به سرعت لينك ها تغيير ميكنه. اميد وارم اين يكي ديگه تغيير نكنه

Yilmaz آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    11469
    سپاس ها
    6
    جزئیات بیشتر...

با سلام دوباره
    spy جان ممنون لينك تصحيح شد
    مشكلي كه اين وسط دارم اينه ايا وقتي كه SX1_International-uk-de-it_15_0001 رو دانلود كردم
    بايد WinnSwup ورژن SX1_International-uk-de-it_15 دانلود كنم يا نه؟
    اخه لينكي كه اونجا داده واسه اين برنامه ميگه پاك شده.
    ممنون ميشم.

Yilmaz آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    11469
    سپاس ها
    6
    جزئیات بیشتر...

آقايون مي خواستم بپرسم كه آيا كسي تا حالا روشي كه spy99 عزيز زحمتشو كشيدن و بيان كردن رو امتحان كرده و تونسته پيغامي رو كه در ابتداي گوشي به نمايش گذاشته مي شه و مبني بر اينكه phone lock رو ميطلبه را حذف كرده باشه؟
    ممنون.:question:

spy99 آواتار ها
    درجه
    مدير سابق انجمن
    شماره كاربری
    27931
    سپاس ها
    1
    جزئیات بیشتر...

نقل قول نوشته اصلی توسط Yilmaz
    با سلام دوباره
    spy جان ممنون لينك تصحيح شد
    مشكلي كه اين وسط دارم اينه ايا وقتي كه SX1_International-uk-de-it_15_0001 رو دانلود كردم
    بايد WinnSwup ورژن SX1_International-uk-de-it_15 دانلود كنم يا نه؟
    اخه لينكي كه اونجا داده واسه اين برنامه ميگه پاك شده.
    ممنون ميشم.

دوست عزیز همون WinnSwup ورژن SX1_International-uk-de-it_13 کافیه (ورژن 15 و 14 پاک شده)

اینم لینکش: ورژن 13

Yilmaz آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    11469
    سپاس ها
    6
    جزئیات بیشتر...

با سلام
    spy عزيز من خودم برنامه winsuwp 14 رو دارم و گوشيم قفل شده( يعني همون بلوكه شده) و بالا هم مياد و چند بار هم فلشش كردم وتمتم تيكهارم فعال كردم.
    اگه اونطور كه شما ميگي وقتي كه گوشي بالا مياد بايد مستقيم به قسمت 4 رفت درسته؟
    يعني كلا قسمت 3 رو بيخيال شد خب من هميشه گوشيمو با برنامه winswup اپديت ميكنم.
    ولي بازم بلوكه است.
    اگه بيشتر راجع به اين توضيح بديد ممنون مي شم.
    با تشكر.

Yilmaz آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    11469
    سپاس ها
    6
    جزئیات بیشتر...
    خسته نباشيد
    مي خواستم ببينم با قطع تست پوينت مشكل حل ميشه
    من اين چند تا عكس رو پيدا كردم
    ولي مشكل اينكه دو حالت يكي تست پوينت براي مادربوردهاي قديمي رو نشون ميده ويكي واسه جديدا.
    منكه سر درنياوردم.
    مگه چند جور sx1 داريم؟

اين قديميه:
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/atta...8&d=1111501933

و اينم جديد:
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/atta...9&d=1111502244
    با تشكر.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین