3 اسفند 1384 - دنیای اقتصاد - سامسونگ در تلاش است كه اولين مدل موبايل خود را با قابليت پخش برنامه‌هاي تلويزيوني T-DMB در زمان بازي‌هاي جام‌جهاني فوتبال 2006 به بازار اروپا عرضه كند.

مدل جديد سامسونگ كه SGH-P900 نام دارد تنها گوشي با قابليت‌هاي چندرسانه‌اي متفاوت از جمله پخش برنامه‌هاي تلويزيوني و راديويي، دوربين دو مگاپيكسل و MP3 Player است.

اين مدل با كسب موفقيت پس از انجام كنترل كيفي در آلمان و فرانسه در سه‌ماهه دوم 2006 قبل از شروع بازي‌هاي جام‌جهاني به عنوان اولين گوشي T-DMB مطابق با استاندارد‌هاي اروپا به بازار عرضه خواهد شد.

جهت دريافت برنامه تلويزيوني كاربران مي‌توانند با تغيير صفحه 2/2اينچي TFT LCD در حالت افقي به تماشاي برنامه بپردازند.

اين مدل با دارا بودن صفحه QVGA باكيفيت بالا (240 در 320پيكسل) و 262144 رنگ قادر است با پخش 30تصوير در ثانيه و با تصاوير صاف و بدون لرزش، لذت واقعي تماشاي تلويزيون را به كاربر القا نمايد .

از ديگر مزاياي مدل SGH-P900 مي‌توان به وزن سبك آن، اتصال بي‌سيم به كامپيوتر از طريق UBS و Bluetooth، خروجي تلويزيون، جست‌وجوگر اينترنت، سازماندهي اطلاعات شخصي و همچنين كليه عملكردهاي استاندارد گوشي‌هاي GSM/GPRS اشاره نمود.

علاوه بر مشخصات فوق اين گوشي با حافظه 128 mg خود قادر به ضبط برنامه‌هاي تلويزيوني ويدئويي و بازي‌ها مي‌باشد و اين امكان را به طرفداران فوتبال مي‌دهد كه صحنه‌هاي مورد علاقه خود در بازي‌ها را بر روي گوشي ذخيره نموده و پس از پايان بازي‌ها به تماشاي آن بپردازد.

دكتر آنتوني پارك، سرپرست بخش توسعه مخابراتي سامسونگ در اروپا معتقد است كه ورود اين مدل گوشي باعث تغييرات بزرگي در بازار تلويزيون اروپا خواهد شد. سامسونگ با كسب موفقيتي چشمگير در سال گذشته با ارائه مدل‌‌هاي DMB در بازار كره امسال خواهد توانست با ورود مدل‌هاي T-DMB و S-DMB (قابليت پخش برنامه‌هاي ماهواره‌اي) جايگاه خود را در بازار گسترش دهد.