7 اسفند 1384 - همكاران سيستم - سامسونگ و پن‌تك به تازگي چندين دوربين ديجيتالي تك لنزي (SLR) با كيفيت بالا را به بازار عرضه كردند.

همكاري اين دو شركت براي ارايه دوربين‌هاي ديجيتالي SLR كه قابليت گرفتن عكس‌هاي با كيفيت بالا را داراست، براي رقابت با ساير شركت‌هاي ارايه دهنده دوربين‌هاي ديجيتالي مانند كانن و نيكون صورت گرفته است. لنز اين دوربين‌ها قابل تعويض است.

سامسونگ اولين دوربين ديجيتالي SLR خود با نام GX-1s را در ماه ژانويه به بازار عرضه كرد و الان هم مدل ديگري با نام GX-1L را ارايه داده است.

هر دو مدل اين دوربين داراي رزوليوشن تصوير 6 مگا پيكسل هستند. ولي GX-1L قابليت واضح‌سازي تصوير و نور به صورت اتوماتيك را دارا است و براي گرفتن تصاوير در حال حركت مانند عكس‌هاي پچه‌ها در حين بازي يا حيوانات را دارا است. همچنين در محيط‌هايي با نور كم مانند موزه‌ها به خوبي عمل مي‌كند.

يكي از جديدترين مدل‌هاي دوربين SLR شركت پن‌تك يك دوربين 10 مگا پيكسلي است كه طبق برنامه در پاييز سال 2006 به بازار عرضه خواهد شد.

پن‌تك همچنين اعلام كرده است كه در ماه مارس امسال سه مدل دوربين ديجيتالي با نام‌هاي Optio T10 با قدرت زوم 3X، مدل Optio W10 با رزوليوشن 6 مگا پيكسل و ضد آب و مدل Optio M10 به بازار عرضه خواهد كرد. قيمت اين دوربين‌ها به ترتيب 350، 300 و 230 دلار خواهد بود.

اين دو شركت همكاري مشترك خود را در زمينه استفاده از فناوري نصب لنز دوربين آغاز كرده‌اند. طبق اين قراداد دو شركت حق استفاده از لنزهاي همديگر بر روي دوربين‌هاي ديجيتالي خود را خواهند داشت.