تقاضا برای دریافت برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه در این کشور بالا می باشد
08/12/1384
تاليانيوز- وینسنزو نوواری ، مدیر شرکت ایتالیایی 3Italia که خدمات تلفن همراه نسل سوم را در ایتالیا ارائه می کند، روز دوشنبه همین هفته اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی سیستم دریافت برنامه های تلویزیونی بر روی تلفن همراه اين اپراتور پانصد هزار مشترک جدید را به تعداد مشترکانش درسال 2006 اضافه خواهد کرد.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، برنامه ریزی ها و طرح های این شرکت به دلیل اینکه شمار سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری دراین شرکت بودند کمتر از تعداد پیش بینی شده بود به تعویق افتاد که این مسئله ناشی از کاهش قیمت سهام مخابرات در بازار بورس اروپا بود .
درحال حاضر سرمایه گذاران صنعت مخابرات این کشور بسیار هشیارانه وضعیت بازار را بررسی می کنند تا دریابند که آیا کاربران تلفن همراه این کشور علاقه ای به دریافت برنامه های تلویزیونی بر روی تلفن همراه خود دارند یا خیر.
این شرکت درنظر دارد این پروژه را بین ماههای می و ژوئن سال 2006 همزمان با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی به اجرا درآورد.
وی خاطر نشان کرد شرکت تلفن همراه ایتالیا 3 ) Italia3 ) تنها شرکت ایتالیایی است که حق انحصاری پخش مسابقات فوتبال را از طریق تلفن همراه دارا می باشد .
نوواری گفت :" ما تنها اپراتوری هستیم که دردنیا مجوز UMTS را دارا می باشیم ( UMTS مجوزی است که به دارنده اش اجازه پخش برنامه های تلویزیونی را برروی تلفن های همراه نسل سوم می دهد)
رییس این شرکت اعلام داشت :" تا جایی که ظرفیت شبکه اجازه دهد ، ما با شبکه های بزرگ تلویزیونی به منظور پخش این برنامه ها بر روی گوشی تلفن های همراه ، همکاری خواهیم کرد. نوواری اعلام کرد که درنظر دارد امسال امکان دریافت برنامه های 20 شبکه تلویزیونی را بر روی گوشی های تلفن همراه فراهم کند وی اظهار امیدواری کرد این میزان در سال 2007 به 30 شبکه تلویزیونی و درسال 2008 به 40 شبکه تلویزیونی افزایش یابد.
این شرکت ایتالیایی درنظر دارد یک سری فعالیت های تبلیغاتی گسترده را برای حمایت و معرفی این نوع خدمات جدید تلفن همراه آغاز کند.
نوواری اظهارداشت درنظر دارد مبلغ 1 میلیون یورو به این فعالیت های تبلیغاتی اختصاص دهد و همچنین 50 میلیون یورو نیز صرف تولید برنامه های تلویزیونی قابل دریافت بر روی گوشی های تلفن همراه نماید.
وی دریک نشست مطبوعاتی اظهار داشت :" اگر این پروژه با موفقیت انجام شود ، این امکان وجود دارد که تعداد مشترکان این شبکه تلفن همراه 500000 نفر افزایش داد.
نوواری گفت :" به اعتقاد وی تقاضا برای دریافت برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه در این کشور بالا می باشد . وی همچنین اظهارداشت :" ما برای رسیدن به آزادی مطلق درقیمت گذاری تلاش خواهیم کرد و درصورتی که پوشش دهی این شبکه به 70% برسد ، این پروژه را آغاز خواهیم کرد . وی همچنین اظهار داشت :" ما درصدد هستیم خدماتی به مشترکین ارائه دهیم که این خدمات روزانه کمتر از 1 یورو برای آنها هزینه دربرخواهد داشت .
وی همچنین گفت :" ما می توانیم دراین عرصه به موفقیت کامل دست یابیم و زمان انتظاربرای رسیدن به موفقیت نمی تواند ما را از تلاش بازدارد.
منبع : روابط عمومی تالیا