مشاوران اين گروه با استفاده از SMS به سوالات و نگراني هاي انبوه جواناني که گرفتار مشکلات روحي و رواني هستند پاسخ مي دهند
08/12/1384
تاليانيوز- يک گروه غير دولتي در آفريقاي جنوبي موسوم به South African Depression and Anxiety Group (SADAG) مي گويد ابتکار عمل تازه آن براي روحيه بخشي به جوانان سرخورده اي که قصد خودکشي دارند، با استقبال گسترده اي مواجه شده است. اين ابتکار عمل با استفاده از سرويس هاي SMS صورت مي گيرد.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، مشاوران اين گروه با استفاده از SMS به سوالات و نگراني هاي انبوه جواناني که گرفتار مشکلات روحي و رواني هستند پاسخ مي دهند. آنان مي گويند تصور نمي کردند که مشاوره با SMS تا اين حد توسط جوانان جدي گرفته شود، ولي طي يک هفته اي که چنين خدماتي ارائه مي شد فرصت سرخاراندن هم نداشته اند.
گفتني است که براي اين کار چهار نيروي داوطلب در شيفت روز وچهار نيرو هم درشيفت شب مشغول به کار بوده اند. خودکشي در حال حاضر عامل مرگ 9 درصد از جوانان در آفريقاي جنوبي است.
براي استفاده از اين سرويس جوانان بايد پيامهاي SMS خود را براي شماره 31393 ارسال مي کردند. اين پيام ها در عرض چند ثانيه به Call Centre اين گروه مي رسيد و مشاروان کارآزموده آنها را از روي رايانه دريافت مي کردند وسپس پاسخ را تايپ وارسال مي کردند. خدمات ياد شده از طريق سرويس هاي سه اپراتور در آفريقاي جنوبي يعني MTN, Vodacom و Cell C در دسترس بود.
منبع : روابط عمومی تالیا