مشترکاني که گوشي همراه آنان مفقود يا سرقت شده براي رديابي به دادسرا مراجعه كنند
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض مشترکاني که گوشي همراه آنان مفقود يا سرقت شده براي رديابي به دادسرا مراجعه كنند

  احتمال شناسايي گوشي‌هاي مسروقه ضعيف به نظر مي‌رسد، اما مديرکل بازرسي، ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار، از مشترکاني که گوشي تلفن همراه آنان مفقود شده و يا به سرقت مي‌رود، خواست تا با مراجعه و ارائه‌ي شماره سريال 15 رقمي گوشي خود به نزديکترين دادسرا يا کلانتري و يا اداره‌ي آگاهي، درخواست رديابي گوشي همراه خود را بكنند.

  به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، سرقت تلفن همراه معضلي است كه هر روز اخبار متعددي از رخداد آن در سطح جامعه به گوش ‌رسيده و از آمار بالاي بروز سرقت و يا مفقود شدن تلفن همراه در سطح كشور حكايت مي‌كند.

  سرقت گوشي تلفن همراه به دنبال خسارات مالي براي شهروندان، با توجه به قطع شدن خط مربوطه از سوي مخابرات و بي اعتبار شدن سيم‌كارت، سود زيادي براي سارقان به همراه نخواهد داشت.

  يكي از موارد مطرح در موارد سرقت تلفن همراه، امكان رديابي گوشي از طريق شماره‌ي سريال آن است كه در صورت ثبت شدن شماره‌ي سريال گوشي و قاچاق نبودن آن قابل پيگيري است. اما رديابي گوشي زماني امكان پذير است كه فرد سارق پس از سرقت، از گوشي استفاده كند و اين درحالي است كه بسياري از سارقان دراين زمينه حرفه‌يي شده‌اند.

  با استناد به اين مساله مي‌توان گفت با توجه به حرفه‌اي بودن سارقان، احتمال شناسايي گوشي‌هاي مسروقه بسيار ضعيف است اما مديرکل بازرسي، ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار، از مشترکاني که گوشي تلفن همراه آنان مفقود شده و يا به سرقت مي‌رود خواست تا با مراجعه و ارائه‌ي شماره سريال 15 رقمي گوشي خود(شمار‌ه‌ي Mimi)، به نزديکترين دادسرا يا کلانتري و يا اداره‌ي آگاهي، درخواست رديابي گوشي همراه خود را بكنند.

  نامه‌ي‌ صادره توسط مراجع فوق در تهران به اداره‌ي مشترکان مرکزي تلفن همراه واقع در خيابان شريعتي، ساختمان شماره‌ي 3 و در استان ها نيز به امور مشترکان تلفن همراه ارسال و ادارات مذبور موظف به ارائه‌ي پاسخ هستند.

  ضمنا مشترکاني که سيم کارت خود را مفقود مي‌كنند، بايد بلافاصله با مراجعه به نزديکترين امور مشترکان و يا دفاتر خدمات ارتباطي تلفن همراه، نسبت به سوزاندن سيم کارت مفقودي و اخذ سيم کارت جديد اقدام كنند.

  همچنين آن دسته از مشترکان تلفن همراه که مزاحم تلفني ثابت يا همراه دارند، مي‌توانند با در دست داشتن تصاوير شناسنامه‌ي تلفن همراه و شناسنامه‌ي سجلي خود به اداره کل ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات شرکت ارتباطات سيار مراجعه و درخواست کشف مزاحمت كنند.

  علاوه بر آن مشترکاني که مزاحمت آن‌ها از طريق تلفن همراه تاليا انجام مي‌شود، مي‌توانند با مدارک ياد شده به مجتمع صنعتي رفسنجان جهت کشف مزاحمت مراجعه كنند.

 2. #2
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  شكايت‌هاي مشتركين تلفن‌همراه قابل پيگيري است


  شركت مخابرات ايران در پي درخواست‌هاي مشتركين تلفن‌همراه در خصوص چگونگي نحوه رديابي گوشي‌هاي مفقودي، مزاحمت‌هاي تلفني و ساير شكايات مشتركين تلفن‌همراه، اطلاعيه‌اي به شرح زير صادر كرد:

  چگونگي رديابي گوشي‌هاي مفقودي

  رديابي گوشي‌هاي مفقود به منظور شناسايي و يافتن گوشي‌هاي مشتركيني كه سيم‌كارت‌هاي تلفن‌همراه آنان مفقود شده و يا به سرقت رفته است، توسط شركت ارتباطات سيار و به روش زير صورت مي‌گيرد:

  مشترك موردنظر ابتدا بايد با مراجعه به نزديك‌ترين دادسرا يا كلانتري و يا اداره آگاهي و ارائه شماره سريال 15 رقمي گوشي خود (شماره Imie)، درخواست رديابي خود را ارائه نمايد. سپس نامه صادره توسط مراجع يادشده را در تهران به اداره مشتركين مركزي تلفن‌‌همراه، واقع در خيابان دكترعلي شريعتي، پايين‌تر از پل سيدخندان، ساختمان شماره3 و در استان‌ها به امور مشتركين تلفن‌همراه استان ارسال تا پس از بررسي توسط واحدهاي ذي‌ربط، اقدام مقتضي در اين‌خصوص صورت گيرد. اين روابط عمومي افزود: مشتركيني كه سيم‌كارت خود را مفقود مي‌نمايند، در اولين فرصت پس از طي مراحل يادشده، با مراجعه به نزديك‌ترين امور مشتركين و يا دفاتر خدمات ارتباطي تلفن‌همراه، نسبت به سوزاندن سيم‌كارت مفقودي خود و اخذ سيم‌كارت جديد اقدام نمايند.

  چگونگي مراحل كشف مزاحم

  آن دسته از مشتركين تلفن‌همراه كه مزاحم تلفني (ثابت يا همراه) دارند مي‌توانند با در دست داشتن تصوير شناسنامه تلفن‌همراه و شناسنامه خود به يكي از مكان‌هاي زير مراجعه و درخواست كشف مزاحمت نمايند:

  الف- تهران ميدان ونك، خيابان ونك، برج همراه، طبقه12، اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به‌شكايات شركت ارتباطات سيار.

  ب- كرج، شاهين‌ويلا، ميدان امام‌حسين(ع)، جنب اداره برق، اداره مشتركين منطقه5.

  ج- شهرري، جاده قم، ابتداي خيابان شهيد غيبي، مخابرات شهيد منتظري.

  در ضمن مشتركيني كه مزاحمت آنها از طريق تلفن‌هاي همراه تاليا انجام مي‌شود، مي‌توانند با مدارك ياد شده به مجتمع صنعتي رفسنجان واقع در خيابان مطهري، خيابان كوه‌‌نور، پلاك 51 جهت كشف مزاحمت مراجعه نمايند.
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •