کليه مسافراني که گوشي هايشان امکان ارسال و دريافت پيام هاي چندرسانه اي يا MMS را داشته باشد مي توانند از اين سيستم استفاده کنند
16/12/1384
تاليانيوز- آن دسته از مسافراني که اين هفته براي شرکت در نمايشگاه سبيت از مونيخ به شهر هانووفر آلمان پرواز مي کنند، اين شانس را خواهند داشت که بخشي از تشريفات مربوط به سوار شدن به هواپيما را با استفاده از تلفن همراهشان انجام دهند.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز به نقل از Computer weekly، شرکت هواپيمايي DBA آلمان که تنها پروازهاي داخلي دارد با همکاري اپراتور T-Mobile چنين طرحي را به مرحله اجرا درمي آورد که انتظار مي رود به تدريج در ديگر مسيرهاي پروازي داخلي اين شرکت نيز مورد استفاده قرار گيرد.
کليه مسافراني که گوشي هايشان امکان ارسال و دريافت پيام هاي چندرسانه اي يا MMS را داشته باشد مي توانند از اين سيستم استفاده کنند. در قالب اين روش کارت پرواز مسافران سه ساعت قبل از پرواز هواپيما و به صورت بارکد دوبعدي براي آنها MMS مي شود و آنان قبل از پرواز تنها کافي است گوشي هايشان را در نزديکي يک اسکنر قرار دهند تا اطلاعات کارت پرواز خوانده شود.
انتظار مي رود ديگر اپراتور آلماني يعني Vodafone هم به زودي سيستم مشابهي را راه اندازي کند. سيستم T-Mobile که در نمايشگاه سبيت نمايش داده خواهد شد به زودي در پايانه هاي اتوبوس راني و ايستگاههاي راه آهن هم به کار گرفته خواهد شد.
منبع : روابط عمومی تالیا