ساخت گوشی تلفن همراه مخصوص بچه ها ، سود سرشاری را نصیب شاغلان اين بخش می کند
22/12/1384
تاليانيوز- بر اساس مطالعاتی که به تازگی توسط دفترمشاوره Carrier Asociados انجام گرفته ، درکشور آرژانتین بچه هایی که درگروه سنی بین 10 تا 13 سال قراردارند ، 95 % از کل مشترکین کم سن وسال تلفن همراه این کشور را که 170000 نفر می باشد ، تشکیل می دهند.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، اگرچه این تعداد فقط 6 % کل بچه های گروه سنی 10 تا 13 سال را دراین کشورشامل می شود، اما نتایج به دست آمده از این تحقیق نشان می دهد ساخت گوشی تلفن همراه مخصوص بچه ها ، سود سرشاری را نصیب شاغلان اين بخش می کند. در این تحقیق بچه های گروه سنی 13-6 سال مورد بررسی قرارگرفتند.
شایان ذکر است که براساس آخرین سرشماری دولت آرژانتین که در سال 2001 انجام گرفت ، این گروه سنی جمعیتی معادل 5/5 میلیون نفردارند. بر اساس اظهارات انریک کرییرتحلیلگربازار تلفن همراه ، 70% بچه هایی که از تلفن همراه استفاده می کنند از قشر متوسط و کم درآمد جامعه هستند و درضمن اکثر این بچه ها به منظور برقراری ارتباط دائمی با والدینشان از تلفن همراه استفاده می کنند.
وی همچنین اظهارداشت که دراکثر موارد بچه ها گوشی کاملا نو نمي خرند، بلکه اغلب یک گوشی تلفن همراه دست دوم خریداری می کنند ودلیل این قضیه هم تنوع و تغییرات دائمی بازار تلفن همراه است، زیرا اپراتورها و گوشی های جدید به طور مداوم وارد بازارتلفن همراه می شوند. در چنين شرايطي بچه ها با خرید گوشی دست دوم که به قیمت پایین تری به فروش می رسد این امکان را خواهندداشت که پا به پای تغییرات بازار گوشی تلفن همراه پیش بروند.
گفتني است اپراتورهای آرژانتینی درماه ژانویه سال 2006 اقدام به ارائه خدمات تلفن همراه به 7/22 میلیون مشترک کردند، که این تعداد، رشد 2/62 درصدی مشترکان تلفن همراه این کشور را درمقایسه با ماه ژانویه سال گذشته نشان می دهد . لازم به ذکراست که تعدادمشترکان تلفن همراه این کشور در ماه ژانویه سال گذشته 14 میلیون نفربود. همچنین طبق آمارو ارقام بدست آمده ، میزان ترافیک تلفن همراه این کشوردرسال جاری درمقایسه با ماه ژانویه سال گذشته 3/46 % افزایش داشته است.
منبع : روابط عمومی تالیا